vte master - en to ast translation catalogue (14 entries)

en: Unable to convert characters from %s to %s.
ast: Nun se pueden convertir carauteres de %s a %s.

en: Attempt to set invalid NRC map '%c'.
ast: Intentóse definir un mapa NRC inválidu «%c».

note: Application signalled an "identified coding system" we haven't heard of.  See ECMA-35 for gory details.
en: Unrecognized identified coding system.
ast: Sistema de codificación identificáu ensin reconocer.

en: Attempt to set invalid wide NRC map '%c'.
ast: Intentóse definir un anchu inválidu nel mapa NRC «%c».

note: Give the user some clue as to why session logging is not * going to work (assuming we can open a pty using some other * method).
en: can not run %s
ast: Nun puede executase %s

en: Duplicate (%s/%s)!
ast: Duplicáu (%s/%s)!

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
ast: Nun se pudo abrir la consola.

en: Could not parse the geometry spec passed to --geometry
ast: Nun se pudo analizar la especificación de xeometría pasada a --geometry

en: Error compiling regular expression "%s".
ast: Fallu compilando espresión regular "%s".

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
ast: Fallu lleendo dende'l fíu: %s.

en: Unable to send data to child, invalid charset convertor
ast: Nun pueden mandase los datos al fíu, conversor de códigos de carauteres inválidu

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
ast: Hebo un fallu (%s) al convertir datos dende el fíu, omitiendo.

en: Error reading PTY size, using defaults: %s.
ast: Hebo un fallu al lleer el tamañu PTY, usando'l predetermináu: %s.

note: Aaargh.  We're screwed.
en: _vte_conv_open() failed setting word characters
ast: Hebo un fallu en _vte_conv_open() al afitar los carauteres de la pallabra
