vte - en to da translation catalogue (9 entries)

en: WARNING
da: ADVARSEL

en: GnuTLS not enabled; data will be written to disk unencrypted!
da: GnuTLS er ikke slået til; data vil blive skrevet ukrypteret til disken!

en: Failed to set pipe nonblocking: %s
da: Kunne ikke indstille pipe som ikke-blokerende: %s

en: poll error: %s
da: fejl ved poll: %s

en: Operation timed out
da: Handlingen fik timeout

en: Operation was cancelled
da: Handlingen blev annulleret

en: Failed to read from child pipe (%s)
da: Kunne ikke læse fra underpipe (%s)

en: Failed to change to directory “%s”: %s
da: Kunne ikke skifte til mappen “%s”: %s

en: Failed to execute child process “%s”:
da: Kunne ikke køre underprocessen “%s”:
