vte master - en to an translation catalogue (13 entries)

en: Copy
an: Copiar

en: Paste
an: Apegar

en: Reset (use Ctrl to reset and clear)
an: Restablir (user Ctrl ta restablir y limpiar)

en: Reset
an: Restablir

en: Toggle input enabled setting
an: Commutar a configuración de dentrada activada

en: Input
an: Dentrada

en: Unable to convert characters from %s to %s.
an: No se pueden convertir caracters de %s a %s.

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
an: No se podió ubrir a consola.

en: Could not parse the geometry spec passed to --geometry
an: No se podió analisar a especificación de cheometría pasada a --geometry

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
an: Error en leyer dende o fillo: %s.

en: Unable to send data to child, invalid charset convertor
an: No se pueden ninviar os datos a o fillo, convertidor de codigos de caracters invalido

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
an: Error (%s) en convertir datos dende o fillo, omitindo.

en: Error reading PTY size, using defaults: %s
an: Error en leyer a grandaria PTY, usando as valors predeterminadas: %s.
