vte master - en to ia translation catalogue (9 entries)

en: WARNING
ia: ADVERTIMENTO

en: GnuTLS not enabled; data will be written to disk unencrypted!
ia: GnuTLS non habilitate; le datos sera scribite sin cryptation al disco!

en: Failed to set pipe nonblocking: %s
ia: Falleva le definition del tubo non blocante: %s

en: poll error: %s
ia: error de inquesta: %s

en: Operation timed out
ia: Operation expirate

en: Operation was cancelled
ia: Le operation ha essite cancellate

en: Failed to read from child pipe (%s)
ia: Falleva le lectura desde le tubo filio (%s)

en: Failed to change to directory “%s”: %s
ia: Falleva le cambiamento al directorio “%s”: %s

en: Failed to execute child process “%s”:
ia: Falleva le execution del subprocesso “%s”:
