vdr-hello 2.6.0 - en to it translation catalogue (6 entries)

en: A friendly greeting
it: Un saluto cordiale

en: Hello
it: Ciao

en: Greeting time (s)
it: Tempo saluto (s)

en: Use alternate greeting
it: Utilizza saluto alternativo

en: Howdy folks!
it: Come state gente!

en: Hello world!
it: Ciao mondo!
