vdr-hello 2.6.0 - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: A friendly greeting
ru: Дружеское приветствие

en: Hello
ru: Привет!

en: Greeting time (s)
ru: Продолжительность приветствия

en: Use alternate greeting
ru: Альтернативное приветствие

en: Howdy folks!
ru: Как поживаете?

en: Hello world!
ru: Здравствуй мир!
