VDR 1.5.7 - en to it_IT translation catalogue (25 entries)

en: ALL (slow)
it_IT: TUTTI (lento)

en: AUTO/OFF
it_IT: AUTO/DISATTIVO

en: AUTO/ON
it_IT: AUTO/ATTIVO (non raccomandato)

en: Setup
it_IT: Opzioni

en: General
it_IT: Generale

en: Source Type
it_IT: Tipo sorgente

en: verbosity
it_IT: Messaggi di log

en: logfile
it_IT: File di log

en: Channels
it_IT: Canali

en: TV channels
it_IT: Canali TV

en: Radio channels
it_IT: Canali Radio

en: FTA channels
it_IT: Canali FTA

en: Scrambled channels
it_IT: Canali codificati

en: Cable and Terrestrial
it_IT: Cavo e terrestre

en: Country
it_IT: Paese

en: Cable Inversion
it_IT: Inversione cavo

en: Cable Symbolrate
it_IT: SymbolRate cavo

en: Cable modulation
it_IT: Modulazione cavo

en: Terr  Inversion
it_IT: Inversione terrestre

en: Stop
it_IT: Ferma

en: Start
it_IT: Avvia

en: Settings
it_IT: Impostazioni

en: Status
it_IT: Stato

en: Log Messages
it_IT: Registro messaggi

en: CANNOT SCAN - No device!
it_IT: SCANSIONE FALLITA - No device!
