VDR 2.6.0 - en to ca translation catalogue (432 entries)

en: *** Invalid Channel ***
ca: *** Canal incorrecte ***

en: Channel not available!
ca: Canal no disponible!

en: Can't start Transfer Mode!
ca: No puc iniciar el mode de transferència!

en: none
ca: cap

en: Polarization
ca: Polarització

en: System
ca: Sistema

en: Inversion
ca: Inversió

en: Modulation
ca: Modulació

en: Bandwidth
ca: Amplada de banda

en: Transmission
ca: Transmissió

en: Guard
ca: Protegir

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Starting EPG scan
ca: Iniciant exploració EPG

en: Content$Movie/Drama
ca: Pel·lícula/Drama

en: Content$Detective/Thriller
ca: Detectiu/Thriller

en: Content$Adventure/Western/War
ca: Aventura/Oest/Guerra

en: Content$Science Fiction/Fantasy/Horror
ca: Ciència-ficció/Fantasia/Horror

en: Content$Comedy
ca: Comédia

en: Content$Soap/Melodrama/Folkloric
ca: Telenovel·la/Melodrama/Folklore

en: Content$Romance
ca: Romàntic

en: Content$Serious/Classical/Religious/Historical Movie/Drama
ca: Seriós/Clàssic/Relogiós/Pel·lícula històrica/Drama

en: Content$Adult Movie/Drama
ca: Pel·lícula per a adults/Drama

en: Content$News/Current Affairs
ca: Notícies/Actualitat

en: Content$News/Weather Report
ca: Notícies/El temps

en: Content$News Magazine
ca: Revista de notícies

en: Content$Documentary
ca: Documental

en: Content$Discussion/Inverview/Debate
ca: Discussió/Entrevista/Debat

en: Content$Show/Game Show
ca: Espectacle/Jocs

en: Content$Game Show/Quiz/Contest
ca: Jocs/Concurso

en: Content$Variety Show
ca: Espectacle de varietats

en: Content$Talk Show
ca: Talk show

en: Content$Sports
ca: Esports

en: Content$Special Event
ca: Esdeveniment especial

en: Content$Sport Magazine
ca: Revista d'esports

en: Content$Football/Soccer
ca: Futbol

en: Content$Tennis/Squash
ca: Tennis/Esquaix

en: Content$Team Sports
ca: Esports d'equip

en: Content$Athletics
ca: Atletisme

en: Content$Motor Sport
ca: Esports de motor

en: Content$Water Sport
ca: Esports aquàtics

en: Content$Winter Sports
ca: Esports d'hivern

en: Content$Equestrian
ca: Equitació

en: Content$Martial Sports
ca: Arts marcials

en: Content$Children's/Youth Programme
ca: Programa per a nens/joves

en: Content$Pre-school Children's Programme
ca: Programa per a nens de preescolar

en: Content$Entertainment Programme for 6 to 14
ca: Programa d'entreteniment de 6 a 14 anys

en: Content$Entertainment Programme for 10 to 16
ca: Programa d'entreteniment de 10 a 16 anys

en: Content$Informational/Educational/School Programme
ca: Informatiu/Educatiu/Programa escolar

en: Content$Cartoons/Puppets
ca: Dibuixos/Titelles

en: Content$Music/Ballet/Dance
ca: Música/Ballet/Dansa

en: Content$Rock/Pop
ca: Rock/Pop

en: Content$Serious/Classical Music
ca: Música clàssica/seriosa

en: Content$Folk/Tradional Music
ca: Música folklòrica/tradicional

en: Content$Jazz
ca: Jazz

en: Content$Musical/Opera
ca: Musical/Opera

en: Content$Ballet
ca: Ballet

en: Content$Arts/Culture
ca: Arts/Cultura

en: Content$Performing Arts
ca: Arts escèniques

en: Content$Fine Arts
ca: Belles arts

en: Content$Religion
ca: Religió

en: Content$Popular Culture/Traditional Arts
ca: Cultura popular/Arts tradicionals

en: Content$Literature
ca: Literatura

en: Content$Film/Cinema
ca: Pel·lícula/Cinema

en: Content$Experimental Film/Video
ca: Pel·lícula/Vídeo experimental

en: Content$Broadcasting/Press
ca: Radiodifusió/Premsa

en: Content$New Media
ca: Nous mitjans de comunicació

en: Content$Arts/Culture Magazine
ca: Revista d'art/cultura

en: Content$Fashion
ca: Moda

en: Content$Social/Political/Economics
ca: Societat/Política/Economia

en: Content$Magazine/Report/Documentary
ca: Revista/Informe/Documental

en: Content$Economics/Social Advisory
ca: Assessorament econòmic/social

en: Content$Remarkable People
ca: Persones notables

en: Content$Education/Science/Factual
ca: Educació/Ciència/Factual

en: Content$Nature/Animals/Environment
ca: Naturalesa/Animals/Medi ambient

en: Content$Technology/Natural Sciences
ca: Tecnologia/Ciències naturals

en: Content$Medicine/Physiology/Psychology
ca: Medicina/Fisiologia/Psicologia

en: Content$Foreign Countries/Expeditions
ca: Països estrangers/Expedicions

en: Content$Social/Spiritual Sciences
ca: Ciències socials/espirituals

en: Content$Further Education
ca: Educació superior

en: Content$Languages
ca: Llengües

en: Content$Leisure/Hobbies
ca: Oci/Aficións

en: Content$Tourism/Travel
ca: Turisme/Viatges

en: Content$Handicraft
ca: Manualitats

en: Content$Motoring
ca: Motor

en: Content$Fitness & Health
ca: Fitness i salut

en: Content$Cooking
ca: Cuina

en: Content$Advertisement/Shopping
ca: Publicitat/Compres

en: Content$Gardening
ca: Jardineria

en: Content$Original Language
ca: Idioma original

en: Content$Black & White
ca: Blanc i negre

en: Content$Unpublished
ca: No publicat

en: Content$Live Broadcast
ca: Emissió en directe

en: ParentalRating$from %d
ca: de %d

en: No title
ca: Sense títol

note: TRANSLATORS: The name of the language, as written natively
en: LanguageName$English
ca: Català

note: TRANSLATORS: The 3-letter code of the language
en: LanguageCode$eng
ca: cat

en: Phase 1: Detecting RC code type
ca: Fase 1: Detectant el tipus de receptor

en: Press any key on the RC unit
ca: Premeu qualsevol tecla del comandament

en: RC code detected!
ca: Codi detectat!

en: Do not press any key...
ca: No premeu cap tecla...

en: Phase 2: Learning specific key codes
ca: Fase 2: Aprenentantge de les funcions

en: Press key for '%s'
ca: Premeu una tecla per '%s'

en: Press 'Up' to confirm
ca: Premeu 'Amunt' per confirmar

en: Press 'Down' to continue
ca: Premeu 'Avall' per continuar

en: (press 'Up' to go back)
ca: (Premeu 'Amunt' per retornar)

en: (press 'Down' to end key definition)
ca: (Premeu 'Avall' per finalitzar l'aprenentatge)

en: (press 'Menu' to skip this key)
ca: Premeu 'Menú' per obviar aquesta tecla

en: Learning Remote Control Keys
ca: Aprenent les tecles del comandament a distància

en: Phase 3: Saving key codes
ca: Fase 3: Guardant els codis de les tecles

en: Press 'Up' to save, 'Down' to cancel
ca: Premeu 'Amunt' per guardar, 'Avall' per anul·lar

en: Key$Up
ca: Amunt

en: Key$Down
ca: Avall

en: Key$Menu
ca: Menú

en: Key$Ok
ca: D'acord

en: Key$Back
ca: Retornar

en: Key$Left
ca: Esquerra

en: Key$Right
ca: Dreta

en: Key$Red
ca: Vermell

en: Key$Green
ca: Verd

en: Key$Yellow
ca: Groc

en: Key$Blue
ca: Blau

en: Key$Info
ca: Informació

en: Key$Play/Pause
ca: Repr./Pausa

en: Key$Play
ca: Reproduir

en: Key$Pause
ca: Pausa

en: Key$Stop
ca: Aturar

en: Key$Record
ca: Gravar

en: Key$FastFwd
ca: Endavant ràpidament

en: Key$FastRew
ca: Enrera ràpidament

en: Key$Next
ca: Següent

en: Key$Prev
ca: Anterior

en: Key$Power
ca: Aturar

en: Key$Channel+
ca: Canal +

en: Key$Channel-
ca: Canal -

en: Key$PrevChannel
ca: Canal anterior

en: Key$Volume+
ca: Volum +

en: Key$Volume-
ca: Volum -

en: Key$Mute
ca: En silenci

en: Key$Audio
ca: Àudio

en: Key$Subtitles
ca: Subtítols

en: Key$Schedule
ca: Guia de Programació

en: Key$Channels
ca: Canals

en: Key$Timers
ca: Temporitzadors

en: Key$Recordings
ca: Veure programes gravats

en: Key$Setup
ca: Configuració

en: Key$Commands
ca: Ordres

en: Key$User0
ca: Usuari 0

en: Key$User1
ca: Usuari 1

en: Key$User2
ca: Usuari 2

en: Key$User3
ca: Usuari 3

en: Key$User4
ca: Usuari 4

en: Key$User5
ca: Usuari 5

en: Key$User6
ca: Usuari 6

en: Key$User7
ca: Usuari 7

en: Key$User8
ca: Usuari 8

en: Key$User9
ca: Usuari 9

en: Free To Air
ca: No codificat

en: encrypted
ca: Codificat

en: Edit channel
ca: Editar canal

en: Name
ca: Nom

en: Source
ca: Origen

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Vpid
ca: PID Vídeo

en: Apid1
ca: PID Àudio (1)

en: Apid2
ca: PID Àudio (2)

en: Dpid1
ca: PID AC3 (1)

en: Dpid2
ca: PID AC3 (2)

en: Tpid
ca: PID Teletext

en: CA
ca: Accés Condicional

en: Channel settings are not unique!
ca: Propietats del canal duplicades!

en: Channels
ca: Canals

en: Button$Edit
ca: Editar

en: Button$New
ca: Nou

en: Button$Delete
ca: Esborrar

en: Button$Mark
ca: Marcar

en: Channel is being used by a timer!
ca: Canal en ús per un temporitzador!

en: Delete channel?
ca: Esborrar el canal?

en: Edit folder
ca: Modificar carpeta

en: New folder
ca: Nova carpeta

en: Folder name already exists!
ca: La carpeta ja existeix!

en: Folder name must not contain '%c'!
ca: El nom de la carpeta no pot contenir '%c'

en: Button$Open
ca: Obrir

en: Delete folder and all sub folders?
ca: Esborrar carpetas i totes les sub carpetes?

en: Delete folder?
ca: Esborrar carpeta?

en: Edit timer
ca: Editar temporitzador

en: Active
ca: Actiu

en: Channel
ca: Canal

en: Day
ca: Dia

en: Start
ca: Inici

en: Stop
ca: Fi

en: Priority
ca: Prioritat

en: Lifetime
ca: Durada

en: File
ca: Arxiu

en: Button$Folder
ca: Carpeta

en: Button$Single
ca: Individual

en: Button$Repeating
ca: Repetitiu

en: First day
ca: Primer dia

en: Select folder
ca: Seleccioni carpeta

en: Timers
ca: Temporitzadors

en: Button$On/Off
ca: On/Off

en: Button$Info
ca: Informació

en: Delete timer?
ca: Esborrar el temporitzador?

en: Timer still recording - really delete?
ca: Temporitzador activat - Esborrar de totes maneres?

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Button$Timer
ca: Temporitzador

en: Button$Record
ca: Gravar

en: Button$Switch
ca: Canviar

en: What's on now?
ca: Què fan ara?

en: What's on next?
ca: Què fan després?

en: Button$Next
ca: Següent

en: Button$Now
ca: Ara

en: Button$Schedule
ca: Programar

en: Can't switch channel!
ca: No puc canviar de canal!

en: Schedule
ca: Guia de Programació

en: Schedule - %s
ca: Guia de Programació - %s

en: This event - %s
ca: Aquest esdeveniment - %s

en: This event - all channels
ca: Aquest esdeveniment - tots els canals

en: All events - all channels
ca: Tots els esdeveniments - tots els canals

en: Please enter %d digits!
ca: Si us plau introdueixi %d digitos

en: CAM not responding!
ca: CAM no respon

en: Recording info
ca: Informació de la gravació

en: Button$Play
ca: Reproduir

en: Button$Rewind
ca: Enrera

en: Recordings
ca: Veure programes gravats

en: Commands
ca: Ordres

en: Delete recording?
ca: Esborrar gravació?

en: Recording is being edited - really delete?
ca: S'està editant la gravació - esborrar igualment?

en: Error while deleting recording!
ca: Error a l'esborrar la gravació!

en: Recording commands
ca: Ordres de gravació

en: never
ca: mai

en: skin dependent
ca: depèn de l'aparença

en: always
ca: sempre

en: OSD
ca: Informació en pantalla

en: Setup.OSD$Language
ca: Idioma

en: Setup.OSD$Skin
ca: Aparença

en: Setup.OSD$Theme
ca: Tema

en: Setup.OSD$Left (%)
ca: Esquerra (%)

en: Setup.OSD$Top (%)
ca: A dalt (%)

en: Setup.OSD$Width (%)
ca: Amplada (%)

en: Setup.OSD$Height (%)
ca: Alçada (%)

en: Setup.OSD$Message time (s)
ca: Durada dels missatges (s)

en: Setup.OSD$Use small font
ca: Usar font petita

en: Setup.OSD$Anti-alias
ca: Antidentat

en: Setup.OSD$Default font
ca: Font predeterminada

en: Setup.OSD$Small font
ca: Font petita

en: Setup.OSD$Fixed font
ca: Font fixa

en: Setup.OSD$Default font size (%)
ca: Mida font predeterminada (%)

en: Setup.OSD$Small font size (%)
ca: Mida font petita (%)

en: Setup.OSD$Fixed font size (%)
ca: Mida font fixa (%)

en: Setup.OSD$Channel info position
ca: Posició de la informació del canal

en: bottom
ca: a baix

en: top
ca: a dalt

en: Setup.OSD$Channel info time (s)
ca: Temps de l'informació de canal (s)

en: Setup.OSD$Info on channel switch
ca: Informació del canvi de canal

en: Setup.OSD$Timeout requested channel info
ca: Temps d'espera informació de canal sol·licitada

en: Setup.OSD$Scroll pages
ca: Desplaçar pàgina sencera

en: Setup.OSD$Scroll wraps
ca: Desplaçament circular

en: Setup.OSD$Menu key closes
ca: Tecla menu tanca

en: Setup.OSD$Recording directories
ca: Gravacions en subcarpetes

en: Setup.OSD$Folders in timer menu
ca: Carpetes en menú temporitzadors

en: Setup.OSD$Always sort folders first
ca: Sempre ordenar primer carpetes

en: Setup.OSD$Number keys for characters
ca: Tecles numèriques per a caràcters

en: Setup.OSD$Color key 0
ca: Tecla color 0

en: Setup.OSD$Color key 1
ca: Tecla color 1

en: Setup.OSD$Color key 2
ca: Tecla color 2

en: Setup.OSD$Color key 3
ca: Tecla color 3

en: EPG
ca: Guia de Programes

en: Button$Scan
ca: Escaneig

en: Setup.EPG$EPG scan timeout (h)
ca: Màxim d'Hores a cercar per la Guia

en: Setup.EPG$EPG bugfix level
ca: Nivell de correcció de la Guia

en: Setup.EPG$EPG linger time (min)
ca: Temps manteniment EPG (min)

en: Setup.EPG$Set system time
ca: Ajustar l'hora del sistema

en: Setup.EPG$Use time from transponder
ca: Usar el temps del múltiplex

note: TRANSLATORS: note the plural!
en: Setup.EPG$Preferred languages
ca: Idiomes preferits

note: TRANSLATORS: note the singular!
en: Setup.EPG$Preferred language
ca: Idioma preferit

en: center cut out
ca: només part central

en: names only
ca: només noms

en: PIDs only
ca: només PIDs

en: names and PIDs
ca: noms i PIDs

en: add new channels
ca: afegir nous canals

en: add new transponders
ca: afegir nous transponders

en: DVB
ca: Tarja DVB

en: Button$Audio
ca: Àudio

en: Button$Subtitles
ca: Subtítols

en: Setup.DVB$Primary DVB interface
ca: Tarja DVB primària

en: Setup.DVB$Standard compliance
ca: Conformitat a estàndards

en: Setup.DVB$Video format
ca: Format del vídeo

en: Setup.DVB$Video display format
ca: Format de visualització de vídeo

en: Setup.DVB$Use Dolby Digital
ca: Fer servir Dolby Digital

en: Setup.DVB$Update channels
ca: Actualitza canals

en: Setup.DVB$Audio languages
ca: Idiomes d'àudio

en: Setup.DVB$Audio language
ca: Idioma d'àudio

en: Setup.DVB$Display subtitles
ca: Visualitza subtítols

en: Setup.DVB$Subtitle languages
ca: Idiomes subtítols

en: Setup.DVB$Subtitle language
ca: Idioma subtítols

en: Setup.DVB$Subtitle offset
ca: Desplaçament subtítols

en: Setup.DVB$Subtitle foreground transparency
ca: Transparència primer pla subtítols

en: Setup.DVB$Subtitle background transparency
ca: Transparència fons subtítols

en: LNB
ca: Configuració de l'LNB

en: Setup.LNB$Use DiSEqC
ca: Utilitzar DiSEqC

en: Setup.LNB$SLOF (MHz)
ca: SLOF (MHz)

en: Setup.LNB$Low LNB frequency (MHz)
ca: Freqüència LNB baixa (MHz)

en: Setup.LNB$High LNB frequency (MHz)
ca: Freqüència LNB alta (MHz)

en: Setup.LNB$Device %d connected to sat cable
ca: Dispositiu %d connectat a cable satèl·lit

en: Setup.LNB$own
ca: propi

en: CAM reset
ca: Reiniciar CAM

en: CAM ready
ca: CAM preparat

en: Button$Menu
ca: Menú

en: Button$Reset
ca: Reiniciar

en: Opening CAM menu...
ca: Obrint menu CAM...

en: Can't open CAM menu!
ca: No puc obrir el menú de la CAM!

en: CAM is in use - really reset?
ca: CAM en ús - reiniciar?

en: Can't reset CAM!
ca: No puc reiniciar la CAM!

en: do not pause live video
ca: no pausar emissió en directe

en: confirm pause live video
ca: confirmar pausar emissió en directe

en: pause live video
ca: pausar emissió en directe

en: confirm
ca: confirmar

en: yes
ca: sí

en: Recording
ca: Opcions de Gravació

en: Setup.Recording$Margin at start (min)
ca: Marge d'inici de gravació (min)

en: Setup.Recording$Margin at stop (min)
ca: Marge de fi de gravació (min)

en: Setup.Recording$Default priority
ca: Prioritat per defecte

en: Setup.Recording$Default lifetime (d)
ca: Durada predefinida

en: Setup.Recording$Pause key handling
ca: Gestió tecla pausa

en: Setup.Recording$Pause priority
ca: Prioritat de la pausa

en: Setup.Recording$Pause lifetime (d)
ca: Durada de la pausa (d)

en: Setup.Recording$Use episode name
ca: Utilitzar el nom de l'episodi

en: Setup.Recording$Use VPS
ca: Fer servir VPS

en: Setup.Recording$VPS margin (s)
ca: Marge VPS (s)

en: Setup.Recording$Mark instant recording
ca: Marcar gravació instantània

en: Setup.Recording$Name instant recording
ca: Anomenar gravacions instantànies

en: Setup.Recording$Instant rec. time (min)
ca: Temps de gravació instantània (min)

en: Setup.Recording$present event
ca: esdeveniment actual

en: Setup.Recording$Max. video file size (MB)
ca: Mida màxima de l'arxiu (MB)

en: Setup.Recording$Split edited files
ca: Separar arxius

en: Setup.Recording$Delete timeshift recording
ca: Esborrar gravacions timeshift

en: Replay
ca: Opcions de Reproducció

en: Setup.Replay$Multi speed mode
ca: Mode de multivelocitat

en: Setup.Replay$Show replay mode
ca: Mostrar mode de reproducció

en: Setup.Replay$Show remaining time
ca: Mostrar temps restant

en: Setup.Replay$Progress display time (s)
ca: Visualització temps avanç (s)

en: Setup.Replay$Pause replay when setting mark
ca: Pausar reproducció en establir marca

en: Setup.Replay$Resume ID
ca: ID de Continuar

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Setup.Miscellaneous$Min. event timeout (min)
ca: Temps mínim en pausa (min)

en: Setup.Miscellaneous$Min. user inactivity (min)
ca: Temps mínim d'inactivitat (min)

en: Setup.Miscellaneous$SVDRP timeout (s)
ca: SVDRP Timeout (s)

en: Setup.Miscellaneous$Zap timeout (s)
ca: Temps d'espera Zap (s)

en: Setup.Miscellaneous$Channel entry timeout (ms)
ca: Temps d'introducció canal (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delay (ms)
ca: Retard repetició comandament a distáncia (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Remote control repeat delta (ms)
ca: Delta repetició comandament a distáncia (ms)

en: Setup.Miscellaneous$Initial channel
ca: Canal inicial

en: Setup.Miscellaneous$as before
ca: anterior

en: Setup.Miscellaneous$Initial volume
ca: Volum inicial

en: Setup.Miscellaneous$Channels wrap
ca: Primer canal després de l'ultim

en: Setup.Miscellaneous$Show channel names with source
ca: Mostrar noms canals amb fonts

en: Setup.Miscellaneous$Emergency exit
ca: Sortida d'emergència

en: This plugin has no setup parameters!
ca: Aquest plugin no admet configuració!

en: Setup
ca: Configuració

en: Restart
ca: Reiniciar

en: Really restart?
ca: Segur que voleu reiniciar?

note: TRANSLATORS: note the leading and trailing blanks!
en:  Stop recording
ca:  Aturar la gravació

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Stop replaying
ca:  Aturar la reproducció

en: Button$Pause
ca: Pausa

en: Button$Stop
ca: Aturar

en: Button$Resume
ca: Continuar

note: TRANSLATORS: note the leading blank!
en:  Cancel editing
ca:  Cancel·lar l'edició

en: Stop recording?
ca: Aturar la gravació?

en: Cancel editing?
ca: Cancel·lar l'edició?

en: No audio available!
ca: No hi ha àudio disponible!

en: No subtitles
ca: Sense subtítols

en: No subtitles available!
ca: No hi ha subtítols disponibles!

en: Not enough disk space to start recording!
ca: No hi ha espai en disc per a iniciar la gravació!

en: No free DVB device to record!
ca: No hi ha cap dispositiu DVB lliure per gravar!

en: Pausing live video...
ca: Pausa d'emissió en directe...

en: Delete timeshift recording?
ca: Esborrar gravació timeshift?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Jump:
ca: Salta a:

en: No editing marks defined!
ca: No hi ha marques d'edició definides

en: No editing sequences defined!
ca: No hi ha seqüències d'edició definides

en: Can't start editing process!
ca: No puc iniciar el procés d'edició!

en: Editing process started
ca: Procés d'edició iniciat

en: Editing process already active!
ca: Procés d'edició iniciat anteriorment!

en: FileNameChars$ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&
ca:  aàbcçdeéèfghiíjklmnoòpqrstuúvwxyz0123456789-.,#~\^$[]|()*+?{}/:%@&·

en: CharMap$ 0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abc2	def3	ghi4	jkl5	mno6	pqrs7	tuv8	wxyz9
ca:  0	-.,1#~\^$[]|()*+?{}/:%@&	abcáç2	defé3	ghií4	jkl5	mnoñó6	pqrs7	tuvú8	wxyz9

en: Button$ABC/abc
ca: ABC/abc

en: Button$Overwrite
ca: Sobrescriure

en: Button$Insert
ca: Inserir

en: Up/Dn for new location - OK to move
ca: Amunt/Avall per una nova localització - OK per moure

en: Channel locked (recording)!
ca: Canal bloquejat (gravant)!

en: Low disk space!
ca: Disc gairebé ple!

en: Regenerating index file
ca: Regenerant fitxer índex

en: Index file regeneration complete
ca: Regeneració fitxer índex acabada

en: Index file regeneration failed!
ca: Ha fallat la regeneració del fitxer índex

en: Can't shutdown - option '-s' not given!
ca: No puc apagar, falta la opció -s !

en: Editing - shut down anyway?
ca: Editant - Apagar de totes maneres?

en: Recording - shut down anyway?
ca: Gravant - Apagar de totes maneres?

en: Recording in %jd minutes, shut down anyway?
ca: Hi ha una gravació en %jd minuts - Apagar de totes maneres?

en: shut down anyway?
ca: Apagar de totes maneres?

en: Plugin %s wakes up in %jd min, continue?
ca: El plugin %s s'activarà en %jd minuts, continuar?

en: Editing - restart anyway?
ca: Editant - Reiniciar de totes maneres?

en: Recording - restart anyway?
ca: Gravant - Reiniciar de totes maneres?

en: restart anyway?
ca: Reiniciar de totes maneres?

note: TRANSLATORS: note the trailing blank!
en: Volume
ca: Volum

en: Classic VDR
ca: VDR clasico

en: DISK
ca: DISC

en: LOAD
ca: CÀRREGA

en: TIMERS
ca: TEMPORITZADORS

en: DEVICES
ca: DISPOSITIUS

en: LIVE
ca: EN DIRECTE

en: PLAY
ca: REPRODUIR

en: ST:TNG Panels
ca: Quadres ST:TNG

note: TRANSLATORS: the first character of each weekday, beginning with monday
en: MTWTFSS
ca: LMCJVSG

note: TRANSLATORS: abbreviated weekdays, beginning with monday (must all be 3 letters!)
en: MonTueWedThuFriSatSun
ca: Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dg

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Upcoming recording!
ca: Gravació a punt d'iniciar!

en: Pause live video?
ca: Pausar emissió en directe?

en: Recording started
ca: Gravació començada

en: VDR will shut down later - press Power to force
ca: VDR s'apagarà més tard, prem Power per a forçar

en: Press any key to cancel shutdown
ca: Prem qualsevol tecla per cancel·lar l'aturada

en: Editing process failed!
ca: Procés d'edició fallit!

en: Editing process finished
ca: Procés d'edició finalitzat

en: Switching primary DVB...
ca: Canviant a la interfície DVB primària...

en: Press any key to cancel restart
ca: Prem qualsevol tecla per cancel·lar el reinici

en: VDR will shut down in %s minutes
ca: VDR s'apagarà en %s minuts

en: Disk
ca: Disc

en: free
ca: lliure
