wammu - en to bg translation catalogue (624 entries)

en: About Wammu
bg: Относно Wammu

en: Running on Python %s
bg: Работи на Python %s

en: Using wxPython %s
bg: Използване на wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
bg: Използване на python-gammu %(python_gammu_version)s и Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
bg: <b>Wammu</b> е базиран на wxPython графичен потребителски интерфейс на Gammu.

en: Name
bg: Име

en: Value
bg: Стойност

en: Location
bg: Местонахождение

en: Memory
bg: Памет

en: Number
bg: Номер

en: Type
bg: Тип

en: Date
bg: Дата

en: Status
bg: Състояние

en: Text
bg: Текст

en: Completed
bg: Завършено

en: Priority
bg: Приоритет

en: Start
bg: Начало

en: End
bg: Край

en: Alarm
bg: Алармен часовник

en: Recurrence
bg: Повторение

en: Resend
bg: Повторно изпращане

en: Send
bg: Изпращане

en: Reply
bg: Отговор

en: Call
bg: Позвъняване

en: Send message
bg: Изпращане на съобщение

en: Edit
bg: Редактиране

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Delete current
bg: Изтриване на текущото

en: Delete selected
bg: Изтриване на избраното

en: Backup current
bg: Резервно копие на текущото

en: Backup selected
bg: Резервно копие на избраното

en: Backup all
bg: Резервно копие на всички

en: Message preview
bg: Предварителен преглед на съобщението

en: Text style
bg: Стил на текста

en: Concatenated
bg: Свързано съобщение

en: Style
bg: Стил

en: %d char | %d chars
bg[0]: %d символ
bg[1]: %d символа

en: Select predefined animation:
bg: Избор на предопределена анимация:

en: Select predefined sound:
bg: Избор на предопределен звук:

en: Predefined animation
bg: Предопределена анимация

en: Predefined sound
bg: Предопределен звук

en: Composing SMS
bg: Писане на SMS

en: When checked, message is sent to recipient.
bg: Когато е отметнато, съобщението е изпратено.

en: Save into folder
bg: Запис в папка

en: When checked, message is saved to phone.
bg: Ако е отметнато, значи съобщението е запазено в телефона.

en: Add
bg: Добавяне

en: Add number of recipient from contacts.
bg: Добавяне номер на получателя от контактите.

en: Edit recipients list.
bg: Редактиране на списъка с получатели.

en: Recipient's numbers:
bg: Номера на получателите:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
bg: Съобщенията с Unicode кодиране могат да съдържат национални и други специални символи. Отметнете тук ако използвате символи, които не са с latin-1 кодиране. Съобщението ви ще изисква повече място и ще можете за въведете по-малко символи в него.

en: Delivery report
bg: Потвърждение за получаване

en: Check to request delivery report for message.
bg: Отметнете, за да се изисква потвърждение за получаване на съобщението.

en: Sent
bg: Изпратено

en: Flash
bg: Flash съобщение

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
bg: Изпращане на flash съобщение - то само ще се покаже, без да се запазва в телефона.

en: Parts of current message
bg: Части от текущото съобщение

en: Available message parts
bg: Налични части от съобщението

en: Create new message by adding part to left list...
bg: Създаване на ново съобщение чрез добавяне на част към левия списък...

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: No editor available for type %s
bg: Няма редактор за типа %s

en: Nothing to preview, message is empty.
bg: Съобщението е празно.

en: Message empty!
bg: Съобщението е празно!

en: Message will fit into %d SMSes
bg: Съобщението ще се вмести в %d SMS-а

en: XML File
bg: Файл XML

en: All files
bg: Всички файлове

en: Select XML file...
bg: Избор на XML файл...

en: Export terminated
bg: Изнасянето е прекъснато

en: Can not create file!
bg: Файлът не може да бъде създаден!

en: I'm ironic, flirty
bg: Ироничен, флиртуващ

en: I am glad
bg: Доволен

en: I am skeptic
bg: Скептичен

en: I am sad
bg: Тъжен

en: WOW
bg: УХА

en: I am crying
bg: Плачещ

en: I am winking
bg: Намигащ

en: I am laughing
bg: Смеещ се

en: I am indifferent
bg: Безразличен

en: I am in love
bg: Влюбен

en: I am confused
bg: Объркан

en: Tongue hanging out
bg: Изплезен

en: I am angry
bg: Гневен

en: Wearing glasses
bg: С очила

en: Devil
bg: Дявол

en: Alignment
bg: Подравняване

en: None
bg: Без

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Center
bg: Център

en: Text Size
bg: Размер на текста

en: Normal
bg: Нормален

en: Large
bg: Голям

en: Small
bg: Малък

en: Bold
bg: Получер

en: Italic
bg: Курсив

en: Underlined
bg: Подчертан

en: Strikethrough
bg: Зачертан

en: Available contacts:
bg: Налични контакти:

en: Current recipients:
bg: Текущи получатели:

en: Contact list
bg: Контакти

en: Edit contacts list
bg: Редактиране на списъка с контакти

en: Load contacts from file
bg: Зареждане на контакти от файл

en: Selected file "%s" could not be written.
bg: Избраният файл "%s" не може да бъде записан.

en: File can not be created!
bg: Файлът не може да бъде създаден!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
bg: Избраният файл "%s" не е намерен, не са прочетени данни.

en: File not found!
bg: Файлът не е намерен!

en: Unknown
bg: Непознат

en: Creating new %s
bg: Създаване на нов %s

en: Editing %(name)s %(location)s
bg: Редактиране на %(name)s %(location)s

en: Add one more field.
bg: Добавяне на още едно поле.

en: contact
bg: контакт

en: Memory type
bg: Тип на паметта

en: calendar event
bg: събитие от календара

en: Event type
bg: Тип на събитието

en: todo item
bg: задача

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
bg: Дневника с описанията на грешки е запазен в %s. Препоръчително е да го включите в съобщението за грешка.

en: Save debug log...
bg: Запазване на дневника с описанията на грешки...

en: Search for similar reports
bg: Търсене за подобни проблеми

en: Report bug
bg: Съобщаване за програмна грешка

en: Save debug log as...
bg: Запазване на дневника с описанията на грешки като...

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
bg: Преди да изпратите, моля потърсете за подобни програмни грешки на %s

en: Create new configuration
bg: Създаване на нова конфигурация

en: Select which configration you want to modify.
bg: Изберете коя конфигурация желаете да промените.

en: Manufacturer
bg: Производител

en: Model (Gammu identification)
bg: Модел (Идентификация на Gammu)

en: Firmware
bg: Вътрешно програмно осигуряване

en: Firmware date
bg: Дата на вътрешното програмно осигуряване

en: Firmware (numeric)
bg: Вътрешно програмно осигуряване

en: Serial number (IMEI)
bg: Сериен номер (IMEI)

en: Original IMEI
bg: Оригинален IMEI

en: Product code
bg: Продуктов код

en: Hardware
bg: Хардуер

en: Manufacture month
bg: Месец на производство

en: Language packs in phone
bg: Езикови пакети в телефона

en: Wammu debug log
bg: Дневник с описания на грешки на Wammu

en: Phone
bg: Телефон

en: Phone Information
bg: Информация за телефона

en: Wammu version
bg: Версия на Wammu

en: Gammu version
bg: Версия на Gammu

en: python-gammu version
bg: Версия на python-gammu

en: Calls
bg: Обаждания

en: All Calls
bg: Всички обаждания

en: Received
bg: Приети

en: Received Calls
bg: Приети обаждания

en: Missed
bg: Пропуснати

en: Missed Calls
bg: Пропуснати обаждания

en: Outgoing
bg: Изходящи

en: Outgoing Calls
bg: Изходящи обаждания

en: Contacts
bg: Контакти

en: All Contacts
bg: Всички контакти

en: SIM
bg: SIM карта

en: SIM Contacts
bg: Контакти в SIM картата

en: Phone Contacts
bg: Контакти в телефона

en: Messages
bg: Съобщения

en: All Messages
bg: Всички съобщения

en: Read
bg: Прочетени

en: Read Messages
bg: Прочетени съобщения

en: Unread
bg: Непрочетени

en: Unread Messages
bg: Непрочетени съобщения

en: Sent Messages
bg: Изпратени съобщения

en: Unsent
bg: Неизпратени

en: Unsent Messages
bg: Неизпратени съобщения

en: Todos
bg: Задачи

en: All Todo Items
bg: Всички задачи

en: Calendar
bg: Календар

en: All Calendar Events
bg: Всички събития от календара

en: Search:
bg: Търсене:

en: Regexp
bg: Регулярен израз

en: Wildcard
bg: Маска

en: Select search type
bg: Изберете тип на търсенето

en: Welcome to Wammu %s
bg: Добре дошли в Wammu %s

en: &Write data
bg: &Запис на данни

en: Write data (except messages) to file.
bg: Запис на данни (без съобщенията) във файл.

en: W&rite message
bg: &Писане на съобщение

en: Write messages to file.
bg: Запис на съобщения във файл.

en: &Read data
bg: Прочитане на &данни

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
bg: Прочитане на данни (без съобщенията) от файл (не се внасят в телефона).

en: R&ead messages
bg: Прочитане на &съобщения

en: Read messages from file (does not import to the phone).
bg: Прочитане на съобщения от файл (не ги внася в телефона).

en: &Phone wizard
bg: Помо&щник за телефона

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
bg: Засичане на телефон или поетапно конфигуриране чрез използване на помощник.

en: Se&ttings
bg: &Настройки

en: Change Wammu settings.
bg: Промяна на настройките на Wammu.

en: E&xit
bg: И&зход

en: Terminate Wammu.
bg: Изход от Wammu.

en: &Connect
bg: &Свързване

en: Connect the device.
bg: Свързване на устройството.

en: &Disconnect
bg: &Прекъсване

en: Disconnect the device.
bg: Прекъсване на връзката.

en: &Synchronise time
bg: Синхронизиране на &времето

en: Send &file
bg: &Изпращане на файл

en: Send file to phone.
bg: Изпращане на файл към телефона.

en: &Phone
bg: &Телефон

en: &Info
bg: &Инфо

en: Retrieve phone information.
bg: Получаване на информация за телефона.

en: Contacts (&SIM)
bg: Контакти (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
bg: Получаване на контактите от SIM картата.

en: Contacts (&phone)
bg: Контакти (&телефон)

en: Retrieve contacts from phone memory.
bg: Получаване на контактите от паметта на телефона.

en: &Contacts (All)
bg: &Контакти (всички)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
bg: Получаване на контактите от телефона и SIM картата.

en: C&alls
bg: &Обаждания

en: Retrieve call history.
bg: Получаване на списъка с обаждания.

en: &Messages
bg: &Съобщения

en: Retrieve messages.
bg: Получаване на съобщенията.

en: &Todos
bg: &Задачи

en: Retrieve todos.
bg: Получаване на задачите.

en: Calenda&r
bg: Ка&лендар

en: Retrieve calendar events.
bg: Получаване на събития от календара.

en: &Retrieve
bg: &Получаване

en: &Contact
bg: &Контакт

en: Create new contact.
bg: Създаване на нов контакт.

en: Calendar &event
bg: &Събитие от календара

en: Create new calendar event.
bg: Създаване на ново събитие в календара.

en: &Todo
bg: &Задача

en: Create new todo.
bg: Създаване на нова задача.

en: &Message
bg: Съо&бщение

en: Create new message.
bg: Създаване на ново съобщение.

en: &Create
bg: &Създаване

en: &Save
bg: &Запазване

en: S&ave messages
bg: З&апазване на съобщения

en: Import data from backup to phone.
bg: Внасяне на данни от резервно копие в телефона.

en: Import messages from backup to phone.
bg: Внасяне на съобщения от резервно копие в телефона.

en: Export messages to &XML
bg: Изнасяне на съобщенията в &XML

en: Export messages to XML file you choose.
bg: Изнасяне на съобщенията в XML файл по ваш избор.

en: &Backups
bg: &Резервни копия

en: &Website
bg: &Интернет сайт

en: Visit Wammu website.
bg: Посещаване сайта на Wammu.

en: &Support
bg: &Поддръжка

en: Visit Wammu support website.
bg: Посещаване на сайта за поддръжка на Wammu.

en: &Report bug
bg: Докладване за &грешка

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
bg: Съобщете за програмна грешка в Wammu. Моля въведете дневника с описание на грешките, ако е възможно.

en: &Save debug log
bg: Запазване описанията на грешки

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
bg: Запазете копие на дневника с описание на грешките. Моля включете го в съобщението за грешка.

en: &Gammu Phone Database
bg: &База данни с телефони на Wammu

en: &Talkback
bg: &Обратна връзка

en: &Donate
bg: &Дарение

en: Donate to Wammu project.
bg: Направете дарение на проекта Wammu.

en: &About
bg: &Относно

en: Information about program.
bg: Информация за програмата.

en: &Help
bg: &Помощ

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
bg: Дневника с описанията на грешки е създаден във временен файл <%s>. В случай на срив го включете в съобщението за грешка!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
bg: Не можете да работите върху тези данни, първо ги получете от телефона

en: Data not up to date
bg: Данните не са актуални

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
bg: Wammu не може да внесе модула gammu, програмата ще бъде прекратена.

en: Gammu module not working!
bg: Модулът Gammu не работи!

en: The import failed with following error:
bg: Внасянето се провали с следната грешка:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
bg: Не е намерена конфигурация на Wammu и не са прочетени настройки на Gammu.

en: Do you want to configure phone connection now?
bg: Желаете ли сега да конфигурирате връзката с телефона?

en: Configuration not found
bg: Не е намерена конфигурация

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
bg: Използвате Wammu повече от месец. Бихме желали да разберем как се поддържа телефона ви. Желаете ли да участвате в това проучване?

en: Press Cancel to never show this question again.
bg: Натиснете Отказ за да скриете този въпрос завинаги.

en: Thanks for using Wammu
bg: Благодарности за използването на Wammu

en: Connect
bg: Свързване

en: Disconnect
bg: Прекъсване

en: Settings
bg: Настройки

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Close
bg: Затваряне

en: battery
bg: батерия

en: no battery
bg: без батерия

en: charging
bg: в процес на зареждане

en: charged
bg: зареден

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
bg: Бат: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Сиг: %(signal_level)s, Време: %(time)s

en: Connected
bg: Свързан

en: Disconnected
bg: Връзката е прекъсната

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
bg: Вие променихте параметри, отразяващи се на връзката с телефона. Те ще влязат в сила при следващото свързване на телефона.

en: Filename: %s
bg: Име на файл: %s

en: Error while communicating with phone
bg: Грешка при комуникацията с телефона

en: Error Occured
bg: Възникна грешка

en: Operation in progress
bg: Изпълнява се операция

en: Folder
bg: Папка

en: Writing message(s)...
bg: Запис на съобщение(я)...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
bg: Запазеното съобщение не може да се прочете. Най-вероятно има програмна грешка в Wammu. Моля свържете с автора като приложите и дневника с описанията на грешки за тази операция. За да видите съобщение в Wammu трябва да прочетете отново всички съобщения.

en: Could not read saved message!
bg: Запазеното съобщение не може да се прочете!

en: Writing contact...
bg: Запис на контакт...

en: Writing calendar...
bg: Запис на календар...

en: Writing todo...
bg: Запис на задача...

en: Gammu messages backup
bg: Резервно копие на Gammu на съобщенията

en: All backup formats
bg: Всички формати на резервни копия

en: Gammu backup [all data]
bg: Резервно копие на Gammu [всички данни]

en: Nokia backup [contacts]
bg: Резервно копие на Nokia [контакти]

en: vCard [contacts]
bg: vCard [контакти]

en: LDIF [contacts]
bg: LDIF [контакти]

en: vCalendar [todo,calendar]
bg: vCalendar [задачи,календар]

en: iCalendar [todo,calendar]
bg: iCalendar [задачи,календар]

en: Save data as...
bg: Запазване на данните като...

en: Read data
bg: Прочитане на данните

en: Save backup as...
bg: Запазване на резервното копие като...

en: Import backup
bg: Внасяне на резервно копие

en: Error while reading backup
bg: Грешка при четене на резервно копие

en: Data has been read from file "%s"
bg: Прочетени са данни от файла "%s"

en: %d messages
bg: %d съобщения

en: No importable data were found in file "%s"
bg: Във файла "%s" не бяха намерени данни за внасяне

en: No data to import
bg: Няма данни за внасяне

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
bg: Следните данни са намерени в резервното копие. Изберете кои от тях да се внесат в телефона.

en: Select what to import
bg: Изберете какво да се внесе

en: Importing data...
bg: Внасяне на данните...

en: Backup has been imported from file "%s"
bg: Резервното копие е внесено от "%s"

en: Backup imported
bg: Резервното копие е внесено

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
bg: Възстановяването от файла "%s" се провали.Някои части от резервното копие може да са записани в телефона, а други да не са.

en: Backup import failed
bg: Внасянето на резервно копие се провали

en: %d phone contact entries
bg: %d контакти в телефона

en: %d SIM contact entries
bg: %d записа в SIM-картата

en: %d to do entries
bg: %d задачи

en: %d calendar entries
bg: %d събития от календара

en: Backup saved from phone %s
bg: Резервното копие е запазено от телефона %s

en: , serial number %s
bg: , сериен номер %s

en: Backup was created by %s
bg: Резервното копие е създадено от %s

en: Backup saved on %s
bg: Резервното копие е запазено на %s

en: Backup has been saved to file "%s"
bg: Резервното копие беше запазено във файла "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
bg: Данните бяха запазени във файла "%s"

en: Error while saving backup
bg: Грешка при запазване на резервно копие

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
bg: Грешка при запазване на резервно копие. Вероятно е надхвърлено някакво вътрешно ограничение на Gammu.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете контакта "%s"?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете обаждането от "%s"?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете съобщението от "%s"?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете задачата "%s"?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете събитието "%s"?

en: Confirm deleting
bg: Потвърждение на изтриването

en: Deleting contact(s)...
bg: Изтриване на контакт(и)...

en: Deleting message(s)...
bg: Изтриване на съобщение(я)...

en: Deleting todo(s)...
bg: Изтриване на задача(и)...

en: Deleting calendar event(s)...
bg: Изтриване на събитие(я) от календара...

en: Reading calls of type %s
bg: Четене на съобщения от типа %s

en: Reading contacts from %s
bg: Четене на контакти от %s

en: Reading messages
bg: Четене на съобщения

en: Reading todos
bg: Четене на задачи

en: Reading calendar
bg: Четене на календар

en: Setting time in phone...
bg: Задаване на време в телефона...

en: Send file to phone
bg: Изпращане на файл към телефона

en: Sending file to phone...
bg: Изпращане на файл към телефона...

en: Transfer has been rejected by phone.
bg: Трансферът е отхвърлен от телефона.

en: Transfer rejected!
bg: Трансферът е отхвърлен!

en: One moment please, connecting to phone...
bg: Един момент моля, свързване към телефона...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
bg: Връзката с телефона не е правилно конфигуриране, не може да се осъществи свързване.

en: Connection not configured!
bg: Връзката не е настроена!

en: Your phone has just received incoming call
bg: Телефонът ви току що получи входящо повикване

en: Your phone has just received incoming call from %s
bg: Телефонът ви току що получи входящо повикване от %s

en: Incoming call
bg: Входящо повикване

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Accept
bg: Приемане

en: One moment please, disconnecting from phone...
bg: Един момент моля, прекъсване на връзката с телефона...

en: Predefined animation number %d
bg: Предопределена анимация номер %d

en: Unknown predefined sound #%d
bg: Непознат предопределен звук #%d

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
bg: Някои части от това съобщение не са декодирани правилно, вероятно поради липсваща поддръжка в Wammu.

en: Checking %s
bg: Проверка на %s

en: Could not guess vendor
bg: Не може да се разпознае производителят

en: Guessed as %s
bg: Разпознат като %s

en: No Bluetooth device found
bg: Не е намерено Bluetooth устройство

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
bg: Не може да се осъществи достъп до Bluetooth подсистемата (%s)

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
bg: Пакетът python-bluez не е намерен, не е възможно да се сканира за buetooth устройства.

en: All finished, found %d phones
bg: Търсенето е завършено. Намерени са %d телефона

en: Failed to connect to phone
bg: Свързването към телефона се провали

en: You did not specify valid phone number.
bg: Не сте посочили валиден телефонен номер.

en: Invalid phone number
bg: Невалиден телефонен номер

en: Configuration done
bg: Конфигурацията е завършена

en: Thank you for configuring phone connection.
bg: Благодаря ви за конфигурирането на връзката с телефона.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
bg: Можете да въведете име, което ще използвате за да идентифицирате телефона си.

en: Connection test
bg: Тест на връзката

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
bg: Wammu прави тест на връзката с телефона, моля изчакайте...

en: Phone has been found.
bg: Намерен е телефон.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
bg: Производител: %(manufacturer)s
    Модел: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
bg: Тестът на връзката с телефона е все още активен. Не можете да продължите.

en: Testing still active!
bg: Тестът е все още активен!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
bg: Не е намерен телефон, сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Phone not found!
bg: Телефонът не е намерен!

en: Phone search
bg: Търсене на телефон

en: Phone searching status
bg: Състояние на търсенето на телефон

en: Phone search is still active, you can not continue.
bg: Търсенето на телефон все още е активно, не можете да продължите.

en: Searching still active!
bg: Търсенето все още е активно!

en: No phone has not been found, you can not continue.
bg: Не е намерен телефон, не можете да продължите.

en: No phone found!
bg: Не е намерен телефон!

en: Wammu is now searching for phone:
bg: Сега Wammu търси за телефон:

en: No phone has been found!
bg: Не е открит телефон!

en: Select phone to use from below list
bg: Изберете телефон от долния списък

en: Select phone
bg: Избор на телефон

en: Following phone will be used:
bg: Ще бъде използван следният телефон:

en: No phone selected!
bg: Не е избран телефон!

en: Manual configuration
bg: Ръчна настройка

en: Connection type
bg: Тип на връзката

en: You need to select connection type which will be used.
bg: Трябва да изберете връзка, която ще се използва.

en: No connection selected!
bg: Не е избрана връзка!

en: Driver to use
bg: Драйвер за използване

en: Sorry no driver matches your configuration, please return back and try different settings or manual configuration.
bg: Съжалявам, няма драйвер, съвпадащ с вашата конфигурация. Моля върнете се назад и опитайте различни настройки или ръчно конфигуриране.

en: Please select which driver you want to use. Follow the help text shown below to select the best one.
bg: Моля изберете кой драйвер да се използва. Прегледайте помощния текст по-долу, за да изберете най-добрия.

en: Please select connection type, default choice should be best in most cases.
bg: Моля изберете тип на връзката. В повечето случаи стандартният избор е най-добър.

en: Phone type
bg: Тип на телефона

en: Please select phone manufacturer or type. Try to be as specific as possible.
bg: Моля изберете производител или тип на телефона. Бъдете възможно най-точни.

en: Search all connections
bg: Търсене на всички връзки

en: Wizard will search for all possible connections. It might take quite long time to search all possible connection types.
bg: Помощникът ще търси за всички възможни връзки. Това може да е доста продължително.

en: USB cable
bg: Кабел USB

en: Many phones now come with USB cable, select this if you're using this connection type.
bg: Много телефони идват с кабел USB. Изберете това ако използвате тази връзка.

en: Bluetooth connection is wireless and does not require direct visibility. Phone needs to be properly paired with computer before proceeding.
bg: Свързването чрез Bluetooth е безжично и не изисква директна видимост. Преди да продължите телефонът трябва да е правилно сдвоен с компютъра.

en: IrDA wireless connection requires direct visibility, please make sure this is fullfilled and computer can see phone.
bg: Безжичното свързване чрез IrDA изисква директна видимост. Моля уверете се, че това е изпълнено и компютърът може да види телефона.

en: Serial cable
bg: Сериен кабел

en: This is not often used connection, but was very popular for older phones.
bg: Това не е често използвано свързване, но беше много популярно при по-старите телефони.

en: How is your phone connected?
bg: Как е свързан телефона ви?

en: Configuration style
bg: Стил на настройката

en: Guided configuration
bg: Поетапна настройка

en: Automatically search for a phone
bg: Автоматично търсене за телефон

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
bg: Ще бъдете преведени през конфигуриране с избор на тип на връзката и производител на телефона.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
bg: Помощникът ще се опита да търси телефона на обичайните портове.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
bg: Знаете какво правите и какви параметри са ви необходими за свързване към телефона.

en: How do you want to configure your phone connection?
bg: Как желаете да настроите свързването на  телефона?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
bg: Ако не знаете как да настроите свързването на телефона си, можете да се обърнете към базата данни Gammu Phone Database, за да разберете за опита на останалите:

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
bg: Този помощник ще ви помогне да настроите свързването на телефона в Wammu.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
bg: Моля уверете се, че телефонът ви е готов за работа, включен е и е настроен един от следните методи за свързване:

en: Cable is connected.
bg: Кабелът е свързан.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
bg: Инфрачервения порт е включен или телефонът е във видимия обхват.

en: You have paired Bluetooth with computer.
bg: Свързали сте Bluetooth-а с компютъра.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
bg: Като телефонът ви е готов, можете да продължите.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
bg: Помощник за настройване на телефона Wammu

en: Timidity not found
bg: Пакетът timidity не е намерен

en: Select contact from below list
bg: Изберете контакт от списъка

en: Select contact
bg: Изберете контакт

en: Select number for selected contact
bg: Изберете номер за избрания контакт

en: Select phone number
bg: Изберете телефонен номер

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
bg: Моля въведете път за достъп до файла с настройките на gammu, който желаете да използвате.

en: Gammurc path
bg: Път на gammurc

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
bg: Можете да настроите параметрите на връзката  в подстраницата Връзка.

en: Automatically connect to phone on startup
bg: Автоматично свързване към телефона при пускане

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
bg: Дали приложението да се свързва автоматично към телефона при пускане.

en: Show debug log
bg: Показване на дневника с описанията на грешки

en: Synchronize time
bg: Синхронизиране на времето

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
bg: Синхронизиране на времето в телефона с компютъра при свързване.

en: Startup information
bg: Информация за зареждането

en: Display startup on phone (not supported by all models).
bg: Показване на информация за зареждането на телефона (не се поддържа от всички модели).

en: Lock device
bg: Заключване на устройството

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
bg: Да се заключи ли устройството в /var/lock. На някои системи може да нямате необходимите права за това действие.

en: Phone connection
bg: Връзка с телефона

en: Name for this configuration.
bg: Име за тази конфигурация.

en: Device, where your phone is connected.
bg: Устройство, където е свързан телефонът ви.

en: Device
bg: Устройство

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
bg: Връзка, която телефонът ви разбира. Проверете документацията на Gammu за подробности.

en: Connection
bg: Връзка

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
bg: Модел на телефона. Обикновено, ако няма проблеми, можете да оставите автоматичното засичане.

en: Model
bg: Модел

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
bg: Да се мащабират ли изображенията при показване. Това обикновено е добра идея, тъй като те са доста малки.

en: Scale images
bg: Мащабиране на изображенията

en: Attempt to reformat text
bg: Опит за реформатиране на текста

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
bg: Ако понякога получавате "компресирани" съобщения, катоТОЗИтекст, може би тази възможност ще ви заинтересува.

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
bg: Създаване на свързано съобщение, позволяващо изпращане на по-дълги съобщения.

en: Create unicode message
bg: Създаване на съобщение с кодиране Unicode

en: Request delivery report by default
bg: Изискване на известие за прочитане по подразбиране

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic starting with first name
bg: Автоматично, започващо със собственото име

en: Automatic starting with last name
bg: Автоматично, започващо с фамилията

en: Custom, use format string below
bg: Потребителски, използване на реда за форматиране по-долу

en: Name display format
bg: Формат за показване на името

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
bg: Колко често да се опреснява състоянието на телефона в лентата за състоянието. Въведете стойност в милисекунди, 0 за изключване.

en: Refresh phone state
bg: Опресняване състоянието на телефона

en: Whether to ask for confirmation when deleting entries.
bg: Да се изисква ли потвърждение при изтриване на записи.

en: Task bar icon
bg: Икона в списъка с прозорци

en: Show icon in task bar.
bg: Показване на икона в списъка с прозорците.

en: Default time to be used for newly created time fields.
bg: Времето по подразбиране , което ще се използва при създаването на нови полета за времето.

en: Default time
bg: Време по подразбиране

en: How many entries will be shown in newly created item.
bg: Колко записа ще се показват за новите записи.

en: Entries for new item
bg: Брой записи за нов елемент

en: Prefix for non international phone numbers.
bg: Код за номера в страната.

en: Number prefix
bg: Телефонен код

en: View
bg: Изглед

en: Other
bg: Друго

en: Hacks
bg: Хакове

en: You don't have any phone connection configured. Wammu will not be able to conect to your phone!
bg: Нямате никаква конфигурация на връзката. Wammu няма да може да се свърже с телефона ви!

en: No phone configured!
bg: Няма конфигуриран телефон!

en: I don't know
bg: Не зная

en: Select this option only if really necessary. You will be provided with too much options in next step.
bg: Изберете тази възможност само ако наистина е необходимо. На следващата стъпка ще ви бъдат дадени много настройки.

en: Symbian based phone
bg: Телефон, базиран на Symbian

en: Go on if your phone uses Symbian OS (regardless of manufacturer).
bg: Продължете ако телефонът ви използва Symbian (независимо от производителя).

en: Alcatel phone
bg: Телефон Alcatel

en: Alcatel phone not running Symbian.
bg: Телефон Alcatel, който не използва Symbian.

en: BenQ/Siemens phone
bg: Телефон BenQ/Siemens

en: BenQ or Siemens phone not running Symbian.
bg: Телефон BenQ или Siemens, който не използва Symbian.

en: Motorola phone
bg: Телефон Motorola

en: Motorola phone not running Symbian.
bg: Телефон Motorola, който не използва Symbian.

en: Nokia phone
bg: Телефон Nokia

en: Nokia phone not running Symbian.
bg: Телефон Nokia, който не използва Symbian.

en: Samsung phone
bg: Телефон Samsung

en: Samsung phone not running Symbian.
bg: Телефон Samsung, който не използва Symbian.

en: Sharp phone
bg: Телефон Sharp

en: Sharp phone not running Symbian.
bg: Телефон Sharp, който не използва Symbian.

en: Sony Ericsson phone
bg: Телефон Sony Ericsson

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
bg: Телефон Sony Ericsson, който не използва Symbian.

en: None of the above
bg: Нито едно от изброеното

en: Select this option if nothing above matches.
bg: Изберете това, ако нищо от изброеното не съвпада.

en: Standard access to filesystem. Not a good choice for Nokia if you want to access data.
bg: Стандартен достъп до файловата система. Не е добър избор за Nokia, ако искате да имате достъп до данни.

en: Standard access to filesystem and sometimes also to phone data. Good choice for recent phones.
bg: Стандартен достъп до файловата системата, а понякога и до данните в телефона. Добър избор за по-новите телефони.

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
bg: Това осигурява минимален достъп до телефона. Препоръчително е да използвате друг тип връзка.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
bg: Добър избор за повечето телефони освен на Nokia и базираните на Symbian. Дава достъп до повечето функции на телефона.

en: Enter device name of serial port.
bg: Въведете името на устройството на серийния порт.

en: Enter device name of emulated serial port.
bg: Въведете името на устройството на емулирания сериен порт.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
bg: Въведете Bluetooth адреса на телефона си.

en: You don't have to enter anything for this settings.
bg: За тези настройки не трябва да въвеждате нищо.

en: Enter device name of USB port.
bg: Въведете името на устройството на USB порта.

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
bg: Изберете това ако телефонът ви изисква скорост на трансфер %d bps.

en: Mailboxes
bg: Пощенски кутии

en: Select mailbox file...
bg: Избиране на файл на пощенската кутия...

en: Saving messages to mailbox
bg: Запазване на съобщенията в пощенската кутия

en: %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
bg: Брой съобщения , изнесени в "%(path)s" (%(type)s): %(count)d

en: mailbox
bg: Пощенска кутия

en: Select maildir directory where to save files
bg: Изберете папка на е-пощата, където да се запазват файловете

en: Selected folder does not contain new subfolder and thus probably is not valid maildir.
    
    Do you want to create new subfolder and export to it?
bg: Избраната папка не съдържа подпапки, което значи, че вероятно не е папка на е-поща.
    
    Желаете ли да се създаде нова подпапка и файловете да се изнесат в нея?

en: Folder doesn't look like maildir!
bg: Папката не прилича на папка на е-поща!

en: Can not create folder!
bg: Папката не може да бъде създадена!

en: Saving messages to maildir
bg: Запазване на съобщенията в папка на е-поща

en: Output file already exists, this usually means that this message was already saved there.
    
    Do you wish to overwrite file %s?
bg: Изходящият файл вече съществува, което обикновено означава, че съобщението вече е било запазено там.
    
    Желаете ли презапис на файла %s?

en: File already exists!
bg: Файлът вече съществува!

en: maildir
bg: папка на е-поща

en: Connecting to IMAP server...
bg: Свързване към IMAP-сървър...

en: Can not login, you probably entered invalid login information. Do you want to retry?
bg: Не може да се осъществи вписване! Може би сте въвели грешни данни. Желаете ли повторен опит?

en: Login failed!
bg: Вписването се провали!

en: Listing folders on IMAP server...
bg: Прочитане на папките на на IMAP-сървъра...

en: Listing failed!
bg: Прочитането на списъка с папки се провали!

en: Please select folder on server %s where messages will be stored
bg: Моля изберете папка на сървъра %s, където ще се съхраняват съобщенията

en: Select folder
bg: Избиране на папка

en: Selecting folder on IMAP server...
bg: Избиране на папка на IMAP...

en: Selecting failed!
bg: Избирането се провали!

en: Saving messages to IMAP
bg: Запазване на съобщенията на IMAP

en: Saving failed!
bg: Запазването се провали!

en: IMAP server
bg: Сървър IMAP

en: Where do you want to export emails created from your messages?
bg: Къде желаете да изнесете електронните писма, създадени от вашите съобщения?

en: Select export type
bg: Изберете тип на изнасянето

en: Mailbox file
bg: Файл на пощенската кутия

en: Maildir folder
bg: Пощенска папка

en: IMAP account
bg: профил IMAP

en: Login
bg: Вписване

en: Password
bg: Парола

en: Saving messages to XML
bg: Запазване на съобщенията в XML

en: Please share your experiences with Wammu and Gammu which is backend library. When you fill in following form, other users can benefit from your experiences in Gammu Phone Database. Only information you see here will be submited.
bg: Моля споделете впечатленията си от Wammu и основата му Gammu. По този начин и други потребители могат спечелят от вашите впечатления в Gammu Phone Databasе. Ще бъде изпратена само информацията, която виждате тук.

en: Manufacturer:
bg: Производител:

en: Phone model:
bg: Модел на телефона:

en: Connection type:
bg: Тип на връзката:

en: Model in gammu configuration:
bg: Модел в настройките на gammu:

en: Working features:
bg: Работещи функции:

en: Please select features...
bg: Моля изберете функции...

en: Gammu version:
bg: Версия на Gammu:

en: Note:
bg: Бележка:

en: Your name:
bg: Вашето име:

en: Your email:
bg: Вашата е-поща:

en: Email displaying:
bg: Показване на  адреса:

en: Use [at] and [dot]
bg: Използване на [at] и [dot]

en: Insert NOSPAM text at random position
bg: Вмъкване на  текст NOSPAM на произволно място

en: Display it normally
bg: Нормално показване

en: Don't show email at all
bg: Изобщо да не се показва адреса

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Gammu Phone Database Talkback
bg: Обратна връзка Gammu Phone Database

en: Select which features work correctly with your phone
bg: Изберете кои функции работят правилно с телефона ви

en: This information is automatically included in report.
bg: Тази информация е автоматично включена в отчета.

en: Describe some glitches of this phone or other experiences with Gammu.
bg: Опишете проблемите с този телефон или други впечатления от Gammu.

en: Please enter valid mail here, choose display options below. Your email won't be given or sold to anybody.
bg: Моля въведете валиден адрес на е-поща, изберете начин на показване по-долу. Вашият адрес няма да беде даден или продаден на трети лица.

en: Entry in Gammu Phone Database was not created, following fields are invalid:
    %s
bg: Записът не беше създаден в базата данни Gammu Phone Database. Следните полета са невалидни:
    %s

en: Supported features
bg: Поддържани функции

en: Entry not created!
bg: Записът не е създаден!

en: Email displaying
bg: Показване на е-пощата

en: HTTP request failed with status %(code)d (%(text)s), please retry later or create entry manually.
bg: Запитването към HTTP завърши с грешка (%(code)d (%(text)s)), моля, опитайте още веднъж по-късно или ръчно добавете записа.

en: Entry in Gammu Phone Database has been created, you can see it on <%s> URL.
    Do you want to open it in browser now?
bg: В базата данни на Gammu Phone Database беше добавен запис. Можете да я видите на: <%s>.
    Да се отвори ли връзката в уеб четеца?

en: Entry created!
bg: Записът е създаден!

en: Select which functionality works without problems on your phone (either in Wammu or in some other tool using Gammu library).
bg: Изберете кои функции работят безпроблемно с телефона ви (в Wammu или в други програми, използващи библиотеката Gammu).

en: Phone information
bg: Информация за телефона

en: Sending and saving SMS
bg: Изпращане и приемане на SMS

en: Multimedia messaging
bg: Мултимедийни съобщения

en: Basic phonebook functions
bg: Основни функции на телефонната книга

en: Enhanced phonebook entries
bg: Разширени функции на телефонната книга

en: Calendar entries
bg: Записи в календара

en: Filesystem manipulation
bg: Работа с файловата система

en: Reading and making calls
bg: Четене и осъществяване на разговори

en: Logos
bg: Логотипи

en: Ringtones
bg: Мелодии

en: Select features
bg: Изберете функции

en: You can access name and phone number.
bg: Можете да получите достъп до име и телефонен номер.

en: You have access to more phone numbers per entry or additional fields as email.
bg: Имате достъп до повече телефонни номера на запис или допълнителни полета като е-поща.

en: Action canceled by user!
bg: Действието е отказано от потребителя!

en: Action canceled
bg: Действието е отказано

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: enabled (tone)
bg: включено (звук)

en: enabled (silent)
bg: включено (тишина)

en: yearly
bg: ежегодно

en: monthly
bg: ежемесечно

en: daily
bg: ежедневно

en: biweekly
bg: два пъти седмично

en: weekly on monday
bg: всеки понеделник

en: weekly on tuesday
bg: всеки вторник

en: weekly on wednesday
bg: всяка сряда

en: weekly on thursday
bg: всеки четвъртък

en: weekly on friday
bg: всеки петък

en: weekly on saturday
bg: всяка събота

en: weekly on sunday
bg: всяка неделя

en: disabled
bg: изключено

en: nonrecurring
bg: еднократно

en: Your phone doesn't support this function.
bg: Телефонът ви не поддържа тази функция.

en: This function is not implemented for your phone. If you want help with implementation please contact authors.
bg: Тази функция не е добавена за вашия телефон. Ако желаете да помогнете за добавянето и, свържете се с авторите на програмата.

en: Your phone asks for PIN.
bg: Телефонът пита за PIN-код.

en: Memory is full, try deleting some entries.
bg: Паметта е запълнена. Опитайте да изтриете някои записи.

en: Communication canceled by phone, did you press cancel on phone?
bg: Свързването е отказано от телефона или вие го отказахте?

en: Please close opened menu in phone and retry, data can not be accessed while you have opened them.
bg: Моля затворете отвореното меню в телефона и опитайте отново. Не може да се осъществи достъп до данните докато са отворени.

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
bg: Времето за връзка с телефона изтече. Може би телефона не е свързан (ако е с кабел) или е извън обхват (ако е с Bluetooth или IrDA).

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
bg: Устройството за връзка с телефона не съществува. Възможно е да не е включен или да има грешка в настройките.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
bg: Може би трябва да сте член на някоя група, за да имате достъп до устройството.

en: Can not access device for communication with phone.
bg: Не може да се осъществи достъп до устройството за връзка с телефона.

en: Description:
bg: Описание:

en: Function:
bg: Функция:

en: Error code:
bg: Код на грешката:

en: Device %s does not exist!
bg: Устройството %s не съществува!

en: Error opening device
bg: Грешка при отваряне на устройството

en: You don't have permissions for %s device!
bg: Нямате права за достъп до устройството %s!

en: Maybe you need to be member of %s group.
bg: Може би трябва да сте член на групата %s.

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
bg: Wammu Configurator - настройване на Wammu и Gammu версия %s

en: Usage: %s [OPTION...]
bg: Използване: %s [КОМАНДА]

en: Options:
bg: Настройки:

en: show this help
bg: показване на тази помощ

en: show program version
bg: показване на версията на програмата

en: Extra unrecognized parameters passed to program
bg: Допълнителни неразпознати параметри са подадени към програмата

en: Updating gammu configuration...
bg: Обновяване на конфигурацията на gammu...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
bg: Wammu — Графичен интерфейс на Gammu версия %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
bg: показва настройките на връзката и се опитва да се свърже към телефона

en: Wammu is not configured!
bg: Липсва конфигурация на Wammu!

en: Wammu configuration:
bg: Конфигурация на Wammu:

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Getting phone information...
bg: Получаване на информация за телефона...

en: Phone infomation:
bg: Информация за телефона:

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
bg: Мениджър на мобилни телефони

note: l10n: Comment about program shown in desktop file
en: Application for mobile phones - frontend for Gammu
bg: Приложение за мобилни телефони - графичен интерфейс за Gammu
