wammu - en to hu translation catalogue (804 entries)

en: About Wammu
hu: A Wammu névjegye

en: Running on Python %s
hu: Python %s verzió

en: Using wxPython %s
hu: A(z) %s verziójú wxPython használata

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
hu: A python-gammu %(python_gammu_version)s verziót és Gammu %(gammu_version)s verziót használ

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
hu: A <b>Wammu</b> egy wxPython alapú grafikus felhasználói felület a Gammu programhoz.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
hu: 
    Ez a program abban a reményben készült, hogy használható,
    de BÁRMIFÉLE GARANCIA NÉLKÜL; bármiféle feltételezett, az ELADHATÓSÁGRA
    vagy ADOTT CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁGRA vonatkozó garancia nélkül.
    Részletek tekintetében a GNU Általános Nyilvános engedély az irányadó.

en: Failed to set exception handler.
hu: Nem sikerült a kivétel kezelő beállítása.

en: Name
hu: Név

en: Value
hu: Érték

en: Location
hu: Hely

en: Memory
hu: Memória

en: Number
hu: Szám

en: Type
hu: Típus

en: Date
hu: Dátum

en: Status
hu: Állapot

en: Text
hu: Szöveg

en: Completed
hu: Befejezve

en: Priority
hu: Prioritás

en: Start
hu: Kezdés

en: End
hu: Vége

en: Alarm
hu: Jelzés

en: Recurrence
hu: Ismétlődés

en: Resend
hu: Újraküldés

en: Send
hu: Küldés

en: Reply
hu: Válasz

en: Call
hu: Hívás

en: Send message
hu: Üzenetküldés

en: Store as new contact
hu: Mentés új névjegyként

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Duplicate
hu: Duplikálás

en: Delete current
hu: Aktuális törlése

en: Delete selected
hu: Kiválasztott törlése

en: Backup current
hu: Aktuális biztonsági másolat

en: Backup selected
hu: Kiválasztott biztonsági másolat

en: Backup all
hu: Teljes biztonsági másolat

en: Message preview
hu: Üzenet előnézet

en: Text style
hu: Szövegstílus

en: Concatenated
hu: Összefűzött

en: Style
hu: Stílus

en: %d char | %d chars
hu[0]: %d karakter
hu[1]: %d karakter

en: Select predefined animation:
hu: Előre megadott animáció kiválasztása:

en: Select predefined sound:
hu: Előre megadott hang kiválasztása:

en: Predefined animation
hu: Megadott animáció

en: Predefined sound
hu: Megadott hang

en: Composing SMS
hu: RÖSZÜ írása

en: When checked, message is sent to recipient.
hu: Amennyiben az üzenet elküldésre került a címzettnek, a jelölőnégyzet be van jelölve.

en: Save into folder
hu: Mentés mappába

en: When checked, message is saved to phone.
hu: Amennyiben az üzenet elmentésre került a telefonba, a jelölőnégyzet be van jelölve.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add number of recipient from contacts.
hu: Adja meg a címzetteket a névjegyzékből.

en: Edit recipients list.
hu: Címzettek listájának szerkesztése.

en: Recipient's numbers:
hu: Címzettek telefonszáma:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
hu: Az Unicode (bővített) módú üzenetek tartalmazhatják az összes nemzeti karaktereket és egyéb speciális karaktereket is. Jelölje be ezt a lehetőséget nem latin-1 kódolású üzenetek elküldéséhez. Az üzenet ennek következtében több helyet igényel majd, így egy üzenetben kevesebb karakter fér csak el.

en: Delivery report
hu: Tértivevény

en: Check to request delivery report for message.
hu: Jelölje be ezt a jelölőnégyzetet, ha kézbesítési jelentést kér erről az üzenetről.

en: Sent
hu: Elküldve

en: Flash
hu: Gyorsüzenet

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
hu: Gyorsüzenet küldése – Azonnal megjelenik a telefon kijelzőjén de a telefonba nem lesz elmentve.

en: Parts of current message
hu: Üzenet részei

en: Available message parts
hu: Elérhető üzenetrészek

en: Create new message by adding part to left list...
hu: Új üzenet létrehozása a bal oldali listához adással...

en: Preview
hu: Előnézet

en: No editor available for type %s
hu: Nincs szerkesztő a következő fájltípushoz: %s

en: Nothing to preview, message is empty.
hu: Nincs előnézet, mert az üzenet üres.

en: Message empty!
hu: Az üzenet üres!

en: Message will fit into %d SMSes
hu: Az üzenet %d SMS-ben küldhető el

en: XML File
hu: XML fájl

en: All files
hu: Minden fájl

en: Select XML file...
hu: Válassza ki az XML fájlt...

en: Saving contacts to XML
hu: Névjegyek mentése XML-fájlba

en: Export terminated
hu: Az exportálás megszakadt

en: phone
hu: telefon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
hu: A(z) %s fájlt nem lehetett létrehozni.

en: Can not create file!
hu: A fájl nem hozható létre!

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
hu: %(count)d névjegy exportálva lett ide: „%(path)s”

en: Chimes high
hu: Magas hangjáték

en: Chimes low
hu: Alacsony hangjáték

en: TaDa
hu: Tádáá

en: Notify
hu: Értesítő

en: Drum
hu: Dob

en: Claps
hu: Taps

en: Fanfare
hu: Harsona

en: Chord high
hu: Magas akkord

en: Chord low
hu: Alacsony akkord

en: I'm ironic, flirty
hu: Ironikus, kacér

en: I am glad
hu: Örül

en: I am skeptic
hu: Kételkedik

en: I am sad
hu: Szomorú

en: WOW
hu: Ez igen!

en: I am crying
hu: Sír

en: I am winking
hu: Kacsint

en: I am laughing
hu: Nevet

en: I am indifferent
hu: Mindegy

en: I am in love
hu: Szeretlek

en: I am confused
hu: Csalódott

en: Tongue hanging out
hu: Kiöltött nyelv

en: I am angry
hu: Dühös

en: Wearing glasses
hu: Szemüveges

en: Devil
hu: Ördög

en: Alignment
hu: Igazítás

en: None
hu: Nincs

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Center
hu: Középre

en: Text Size
hu: Szövegméret

en: Normal
hu: Általános

en: Large
hu: Nagy

en: Small
hu: Kicsi

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underlined
hu: Aláhúzott

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Available contacts:
hu: Elérhető kapcsolatok:

en: Current recipients:
hu: Címzett:

en: Contact list
hu: Névjegyzék

en: Edit contacts list
hu: Kapcsolatok szerkesztése

en: Load contacts from file
hu: Kapcsolatok betöltése fájlból

en: Selected file "%s" could not be written.
hu: A kiválasztott „%s” fájl nem írható.

en: File can not be created!
hu: A fájl nem hozható létre!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
hu: A kiválasztott „%s” fájl nem található. Nem olvasható be adat.

en: File not found!
hu: Az állomány nem található!

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Creating new %s
hu: Új %s létrehozása

en: Editing %(name)s %(location)s
hu: Szerkesztés %(name)s, %(location)s

en: Add one more field.
hu: További mező hozzáadása.

en: contact
hu: névjegy

en: Memory type
hu: Memóriatípus

en: calendar event
hu: naptáresemény

en: Event type
hu: Eseménytípus

en: todo item
hu: tennivaló elem

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
hu: A hibajelentést automatikusan elmentettem a(z) %s fájlba. Kérjük Önt, hogy a hiba jelentésekor ezt jelentést is csatolja.

en: Save debug log...
hu: Hibajelentés mentése...

en: Search for similar reports
hu: Hasonló hibajelentések keresése

en: Report bug
hu: Hibajelentés készítése

en: Save debug log as...
hu: Hibajelentése mentése másként...

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
hu: A telefonnal történő kommunikáció hibakereső naplója mentve lett. Amennyiben ez a hiba a mobiltelefonnal történő kommunikáció során lépett fel, úgy ajánlatos ezt a hibakereső naplót is csatolni a hibajelentéshez. A hibakereső napló a következő fájlba került mentésre: %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
hu: Mielőtt elküldi a hibajelentést, kérem keressen hasonló hibák után a(z) %s oldalon

en: Unicode encoding error appeared, see question 1 in FAQ, how to solve this.
hu: Unicode kódolási hiba történt, kérem olvassa el az 1-es kérdést a GYIK-ban a hiba megoldása érdekében.

en: Unhandled exception appeared.
hu: Nem lekezelt kivétel történt.

en: If you want to help improving this program, please submit following infomation and description how did it happen to %s. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
hu: Amennyiben Ön is részt szeretne venni a program fejlesztésében, kérjük küldje el a következő információkat és a leírást, ami miatt a(z) %s esemény megtörtént. A jelentéseket angol nyelven küldje el.

en: Unhandled exception appeared. If you want to help improving this program, please report this together with description how this situation has happened. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
hu: Nem lekezelt kivétel történt. Amennyiben Ön is részt szeretne venni a program fejlesztésében, kérjük küldje el a következő információkat és a leírást, ami miatt ez az esemény megtörtént. A jelentéseket angol nyelven küldje el.

en: Unhandled exception
hu: Kezeletlen kivétel hibája lépett fel

en: Traceback:
    %(traceback)s
    Exception: %(exception)s
hu: Visszakövetés:
    %(traceback)s
    Kivétel: %(exception)s

en: Create new configuration
hu: Új konfiguráció létrehozása

en: %(name)s (position %(position)d)
hu: %(name)s (pozíció: %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
hu: Válassza ki a módosítani kívánt konfigurációt.

en: Select configuration section
hu: Válassza ki a konfigurációs részt

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Model (Gammu identification)
hu: Modell (Gammu azonosítás)

en: Model (real)
hu: Modell (valódi)

en: Firmware date
hu: Firmware dátum

en: Firmware (numeric)
hu: Firmware-verzió

en: Serial number (IMEI)
hu: Sorozatszám (IMEI)

en: Original IMEI
hu: Eredeti IMEI

en: Product code
hu: Termékkód

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Hardware
hu: Hardver

en: Manufacture month
hu: Gyártás hónapja

en: Language packs in phone
hu: Nyelvi csomagok a telefonon

en: Automatically switched to local locales.
hu: Automatikusan a helyi nyelvcsomagra vált.

en: Wammu debug log
hu: Wammu hibanapló

en: Here will appear debug messages from Gammu...
hu: Gammu hibakövetési információinak megjelenítése...

en: Phone
hu: Telefon

en: Phone Information
hu: Telefoninformáció

en: Wammu version
hu: Wammu verzió

en: Gammu version
hu: Gammu verzió

en: python-gammu version
hu: python-gammu verzió

en: Calls
hu: Hívások

en: All Calls
hu: Összes hívás

en: Received
hu: Fogadott

en: Received Calls
hu: Fogadott hívások

en: Missed
hu: Nem fogadott

en: Missed Calls
hu: Nem fogadott hívások

en: Outgoing
hu: Tárcsázott

en: Outgoing Calls
hu: Tárcsázott hívások

en: Contacts
hu: Névjegyzék

en: All Contacts
hu: Összes névjegyzék

en: SIM Contacts
hu: Névjegyzék a SIM kártyán

en: Phone Contacts
hu: Névjegyzék a telefonban

en: Messages
hu: Üzenetek

en: All Messages
hu: Összes üzenet

en: Read
hu: Olvasott

en: Read Messages
hu: Olvasott üzenetek

en: Unread
hu: Nem olvasott

en: Unread Messages
hu: Nem olvasott üzenetek

en: Sent Messages
hu: Elküldött üzenetek

en: Unsent
hu: Küldendő

en: Unsent Messages
hu: Küldendő üzenetek

en: Todos
hu: Tennivalók

en: All Todo Items
hu: Minden tennivaló

en: Calendar
hu: Naptár

en: All Calendar Events
hu: Minden naptárbejegyzés

en: Search:
hu: Keresés:

en: Enter text to search for, please note that search type is selected next to this field. Matching is done over all fields.
hu: Adja meg a keresendő szöveget. Válassza ki a keresés típusát a következő opció kiválasztásával. A keresés az összes mezőben lezajlik.

en: Regexp
hu: Reguláris kifejezés

en: Wildcard
hu: Helyettesítő karakter

en: Select search type
hu: Válasszon ki a keresés típusát

en: Welcome to Wammu %s
hu: Üdvözli Önt a Wammu %s

en: &Write data
hu: &Adatok mentése

en: Write data (except messages) to file.
hu: Adatok írása (az üzenetek kivételével) fájlba.

en: W&rite message
hu: Ü&zenetek mentése

en: Write messages to file.
hu: Üzenetek írása fájlba.

en: &Read data
hu: A&datok betöltése

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
hu: Adatok olvasása (az üzenetek kivételével) fájlból (nem kerül importálásra a telefonba).

en: R&ead messages
hu: Üz&enetek betöltése

en: Read messages from file (does not import to the phone).
hu: Üzenetek olvasása fájlból (nem kerül importálásra a telefonba).

en: &Phone wizard
hu: &Telefon tündér

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
hu: Csatlakoztatott telefon keresése vagy beállítása a tündér segítségével.

en: Se&ttings
hu: &Beállítások

en: Change Wammu settings.
hu: Wammu beállításainak megváltoztatása.

en: E&xit
hu: &Kilépés

en: Terminate Wammu.
hu: Kilépés a Wammu programból.

en: &Connect
hu: Kap&csolódás

en: Connect the device.
hu: Kapcsolódás az eszközhöz.

en: &Disconnect
hu: Kapcsolat &bontása

en: Disconnect the device.
hu: Kapcsolódott eszköz leválasztása.

en: &Synchronise time
hu: &Időszinkronizáció

en: Synchronise time in phone with PC.
hu: A mobiltelefon időbeállításának szinkronizálása a PC-vel.

en: Send &file
hu: &Fájl küldése

en: Send file to phone.
hu: Fájl küldése a telefonra.

en: &Phone
hu: &Telefon

en: &Info
hu: &Információ

en: Retrieve phone information.
hu: Telefon adatainak lekérése.

en: Contacts (&SIM)
hu: Név

en: Retrieve contacts from SIM.
hu: Névjegyzék letöltése a SIM kártyáról.

en: Contacts (&phone)
hu: Névjegyzék (&Telefon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
hu: Névjegyzék letöltése a telefonmemóriából.

en: &Contacts (All)
hu: &Névjegyzék (Összes)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
hu: Névjegyzék letöltése a telefonból és SIM kártyáról.

en: C&alls
hu: &Hívások

en: Retrieve call history.
hu: Hívástörténet megjelenítése.

en: &Messages
hu: Ü&zenetek

en: Retrieve messages.
hu: Üzenetek megjelenítése.

en: &Todos
hu: &Tennivalók

en: Retrieve todos.
hu: Tennivalók megjelenítése.

en: Calenda&r
hu: &Naptár

en: Retrieve calendar events.
hu: Naptár megjelenítése.

en: A&ll
hu: M&ind

en: Retrieve everything above.
hu: Mindegyik fentebbi letöltése.

en: &Retrieve
hu: &Letöltés

en: &Contact
hu: &Névjegy

en: Create new contact.
hu: Új névjegy létrehozása.

en: Calendar &event
hu: &Naptáresemények

en: Create new calendar event.
hu: Új naptárbejegyzés létrehozása.

en: &Todo
hu: &Tennivaló

en: Create new todo.
hu: Új tennivaló létrehozása.

en: &Message
hu: &Üzenet

en: Create new message.
hu: Új üzenet létrehozása.

en: &Create
hu: &Létrehozás

en: &Save
hu: &Mentés

en: S&ave messages
hu: Üzenetek &mentése

en: &Import to phone
hu: &Importálás a telefonba

en: Import data from backup to phone.
hu: Adatok biztonsági mentésének visszaállítása a telefonra.

en: I&mport messages to phone
hu: Üzenetek i&mportálása

en: Import messages from backup to phone.
hu: Üzenetek biztonsági mentésének visszaállítása a telefonra.

en: Export messages to &emails
hu: Üzenetek exportálása &e-mailként

en: Export messages to emails in storage you choose.
hu: Üzenetek exportálása e-mailként, az Ön által kiválasztott tárolóformátumban.

en: Export messages to &XML
hu: Üzenetek exportálása &XML-fájlként

en: Export messages to XML file you choose.
hu: Üzenetek exportálása az Ön által megadott &XML-fájlba.

en: Export &contacts to XML
hu: Névjegyek exportálása &XML-fájlba

en: Export contacts to XML file you choose.
hu: Névjegyek exportálása az Ön által megadott &XML-fájlba.

en: &Backups
hu: M&entések

en: &Website
hu: &Weboldal

en: Visit Wammu website.
hu: Wammu weboldalának meglátogatása.

en: &Support
hu: &Támogatás

en: Visit Wammu support website.
hu: Wammu támogatási weboldalának meglátogatása.

en: &Report bug
hu: &Hibajelentés

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
hu: Wammu hibák jelentése. Ha lehetséges, küldje be a hibakeresési napló tartalmát is.

en: &Save debug log
hu: &Hibajelentés mentése

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
hu: Hibajelentés mentése, amelyet célszerű a hibajelentéshez mellékelni.

en: &Gammu Phone Database
hu: &Gammu telefon-adatbázis

en: Visit database of user experiences with phones.
hu: Tekintse meg a felhasználók telefonokról szerzett tapasztalatait.

en: &Talkback
hu: &Visszajelzés

en: Report your experiences into Gammu Phone Database.
hu: Tapasztalatok visszajelzése a Gammu Telefon-adatbázisba.

en: &Donate
hu: &Támogatás

en: Donate to Wammu project.
hu: A Wammu projekt támogatása.

en: &About
hu: &Névjegy

en: Information about program.
hu: Információk a Wammu programról.

en: &Help
hu: &Súgó

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
hu: A hibajelentés létrejött a(z) %s átmeneti fájlba. Összeomlás esetén kérjük ezt is csatolja a hibajelentéshez!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
hu: Ezen az adaton nem dolgozhat, kérjük töltse le azt először a telefonról

en: Data not up to date
hu: Az adatok elavultak

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
hu: A Wammu program nem képes a gammu modult betölteni, ezért a program futása megszakad.

en: The import failed because python-gammu is compiled with different version of Gammu than it is now using (it was compiled with version %(compile)s and now it is using version %(runtime)s).
hu: Az importálás meghiúsult, mert a python-gammu híd fordítása a most használt Gammu programtól eltérő verzióval készült. (A fordítás verziója: %(compile)s, a jelenleg használt verzió: %(runtime)s).

en: You can fix it by recompiling python-gammu against gammu library you are currently using.
hu: Ezt a hibát korrigálhatja, ha a python-gammu programkönyvtárat újrafordítja az Ön által jelenleg használt gammu függvénykönyvtárral.

en: Gammu module not working!
hu: A Gammu modul nem üzemképes!

en: Gammu module was not found, you probably don't have properly installed python-gammu for current python version.
hu: A Gammu modul nem található. Valószínűleg nincsen megfelelően telepített python-gammu modulja a jelenleg használt Python verzióhoz.

en: The import failed with following error:
hu: Az importálás megszakadt a következő hiba miatt:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
hu: A Wammu konfigurációja nem található meg, ezért a Gammu beállítások nem olvashatóak.

en: Do you want to configure phone connection now?
hu: Be kívánja a állítani a telefonkapcsolatot?

en: Configuration not found
hu: A konfiguráció nem található

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
hu: Ön több mint egy hónapja használja a Wammu programot. Szeretnénk többet megtudni, hogy az Ön telefonját mennyire támogatja rendszerünk. Szeretne részt venni ebben a felmérésben?

en: Press Cancel to never show this question again.
hu: A kérdés végleges elrejtéséhez kattintson a Mégse gombra.

en: Thanks for using Wammu
hu: Köszönjük, hogy a Wammu programot használja

en: Migrated from older Wammu
hu: Áttérés egy megelőző Wammu verzióról

en: Connect
hu: Kacsolódás

en: Disconnect
hu: Leválasztás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Close
hu: Bezárás

en: battery
hu: akkumulátor

en: AC
hu: Váltóáramról

en: no battery
hu: nincs akkumulátor

en: fault
hu: hiba

en: charging
hu: töltés

en: charged
hu: feltöltve

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
hu: Akkumulátor: %(battery_percent)d %%, (%(power_source)s), Térerő: %(signal_level)s, Idő: %(time)s

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Disconnected
hu: Leválasztva

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
hu: Ön megváltoztatta a telefonkapcsolat beállításait. Ezek a változtatások a következő kapcsolódás során jutnak majd érvényre.

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Looks like normal program termination, deleting log file.
hu: Leállás szabályos kilépés miatt, ezért a naplófájl törlésre kerül.

en: Failed to unlink temporary log file, please delete it yourself.
hu: Az átmeneti naplófájl nem törölhető. Kérem távolítsa el a fájlt kézzel.

en: Filename: %s
hu: Fájlnév: %s

en: Error while communicating with phone
hu: Hiba lépett fel a mobiltelefonnal történő kommunikáció során

en: Error Occured
hu: Hiba lépett fel

en: Operation in progress
hu: Művelet végrehajtása folyamatban

en: voice tag %x
hu: hangjelölő %x

en: Folder
hu: Mappa

en: Writing message(s)...
hu: Üzenetek írása...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
hu: Az elmetett üzenetek nem olvashatóak. Ez úgy tűnik, hogy a Gammu program hibája. Vegye fel a kapcsolatot a program írójával és küldje el neki ezt a hibakeresési naplót. Az üzenetek megjelenítéséhez újra be kell olvasni az összes üzenetet.

en: Could not read saved message!
hu: Az elmentett üzenet nem olvasható!

en: Writing contact...
hu: Névjegyzék írása...

en: It was not possible to read saved entry! It might be different than one saved in phone untill you reread all entries.
hu: Egy elmentett bejegyzés nem olvasható. Vélhetően megváltozott a bejegyzés a telefonba mentetthez képest, mialatt az összes elem újra be lett olvasva.

en: Could not read saved entry!
hu: Az elmentett bejegyzés nem olvasható!

en: Writing calendar...
hu: Naptár írása...

en: Writing todo...
hu: Tennivalók írása...

en: Gammu messages backup
hu: Gammu üzenetmentő

en: All backup formats
hu: Összes mentésformátum

en: Gammu backup [all data]
hu: Gammu mentés [összes adat]

en: Nokia backup [contacts]
hu: Nokia mentés [névjegyzék]

en: vCard [contacts]
hu: vCard [névjegyzék]

en: LDIF [contacts]
hu: LDIF [névjegyzék]

en: vCalendar [todo,calendar]
hu: vCalendar [tennivalók, naptár]

en: iCalendar [todo,calendar]
hu: iCalendar [tennivalók, naptár]

en: Save data as...
hu: Adatok mentése másként...

en: Read data
hu: Adatok olvasása

en: Save backup as...
hu: Biztonsági mentés...

en: Import backup
hu: Mentés visszaállítása

en: Error while reading backup
hu: Hiba lépett fel a mentés olvasása közben

en: Data has been read from file "%s"
hu: Adatok beolvasva a(z) „%s” fájlból

en: %d messages
hu: %d üzenet

en: No importable data were found in file "%s"
hu: Nincs visszaállítandó mentés a(z) „%s” fájlban

en: No data to import
hu: Nincsen visszaállítható mentés

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
hu: A következő adatok találhatóak meg a mentésben. Válassza ki, hogy mely elemeket szeretné visszaállítani a telefonra.

en: Select what to import
hu: Válassza ki a mentésből visszaállítandó elemeket

en: Importing data...
hu: Mentés visszaállítása...

en: Backup has been imported from file "%s"
hu: Mentés visszaállítva a(z) „%s” fájlból

en: Backup imported
hu: Mentés visszaállítva

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
hu: A(z) „%s” fájlból történő mentés visszaállítása nem meghiúsult. A mentés egyes részei visszakerültek a telefonra, más részei viszont nem.

en: Backup import failed
hu: A mentés visszaállítása nem sikerült

en: %d phone contact entries
hu: %d névjegy a telefonban

en: %d SIM contact entries
hu: %d névjegy a SIM kártyán

en: %d to do entries
hu: %d tennivaló bejegyzés

en: %d calendar entries
hu: %d naptárbejegyzés

en: Backup saved from phone %s
hu: Biztonsági mentés elkészült a következő telefonról: %s

en: , serial number %s
hu: , sorozatszám: %s

en: Backup was created by %s
hu: Biztonsági mentést készítette: %s

en: Backup saved on %s
hu: Biztonsági mentés dátuma: %s

en: Backup has been saved to file "%s"
hu: Biztonsági mentés fájlja: „%s”

en: Data has been saved to file "%s"
hu: Adatmentés fájlja: „%s”

en: Error while saving backup
hu: Hiba lépett fel a bitzonsági másolat készítése közben

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
hu: Hiba lépett fel a biztonsági másolat készítése közben. A hiba lehetséges oka, a Gammu belső határértékeiben keresendő.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
hu: Valóban törölni kívánja a(z) „%s” névjegyet?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
hu: Valóban törölni kívánja a(z) „%s” hívásokat?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
hu: Valóban törölni kívánja a(z) „%s” üzeneteit?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
hu: Valóban törölni kívánja a(z) „%s” tennivalót?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
hu: Valóban törölni kívánja a(z) „%s”naptárbejegyzést?

en: Are you sure you want to delete %d contact? | Are you sure you want to delete %d contacts?
hu[0]: Valóban törölni kívánja „%d” naptárbejegyzést?
hu[1]: Valóban törölni kívánja „%d” naptárbejegyzést?

en: Are you sure you want to delete %d call? | Are you sure you want to delete %d calls?
hu[0]: Valóban törölni kívánja „%d” hívást?
hu[1]: Valóban törölni kívánja „%d” hívást?

en: Are you sure you want to delete %d message? | Are you sure you want to delete %d messages?
hu[0]: Valóban törölni kívánja „%d” üzenetet?
hu[1]: Valóban törölni kívánja „%d” üzenetet?

en: Are you sure you want to delete %d todo entry? | Are you sure you want to delete %d todo entries?
hu[0]: Valóban törölni kívánja „%d” tennivalót?
hu[1]: Valóban törölni kívánja „%d” tennivalót?

en: Are you sure you want to delete %d calendar entry? | Are you sure you want to delete %d calendar entries?
hu[0]: Valóban törölni kívánja „%d” naptárbejegyzést?
hu[1]: Valóban törölni kívánja „%d” naptárbejegyzést?

en: Confirm deleting
hu: Törlés jóváhagyása

en: Deleting contact(s)...
hu: Névjegyek törlése...

en: Deleting message(s)...
hu: Üzenetek törlése...

en: Deleting todo(s)...
hu: Tennivalók törlése...

en: Deleting calendar event(s)...
hu: Naptárbejegyzések törlése...

en: Reading phone information
hu: Telefoninformációk olvasása

en: Reading calls of type %s
hu: %s típusú hívásinformációk beolvasása

en: Reading contacts from %s
hu: Névjegyek olvasása a(z) %s forrásból

en: Reading messages
hu: Üzenetek olvasása

en: Reading todos
hu: Tennivalók olvasása

en: Reading calendar
hu: Naptár olvasása

en: Setting time in phone...
hu: Időadatok beállítása a telefonon...

en: Send file to phone
hu: Fájl küldése a telefonra

en: Sending file to phone...
hu: Fájl küldése a telefonra...

en: Transfer has been rejected by phone.
hu: A fájlátvitelt a telefon visszautasította.

en: Transfer rejected!
hu: Az átvitel vissza lett utasítva!

en: One moment please, connecting to phone...
hu: Kérem várjon, kapcsolódás a telefonhoz...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
hu: A telefonkapcsolat nincs jól beállítva, ezért a telefonhoz nem lehet csatlakozni.

en: Connection not configured!
hu: A telefonkapcsolat nincs beállítva!

en: Please enter %s code:
hu: Adja meg a(z) %s kódot:

en: Phone asks for security code
hu: A telefon biztonsági kódot kér

en: Your phone has just received incoming call
hu: Bejövő hívás a telefonon

en: Your phone has just received incoming call from %s
hu: Bejövő hívás a telefonon. Hívó fél: %s

en: Incoming call
hu: Beérkező hívás

en: Reject
hu: Visszautasítás

en: Accept
hu: Elfogadás

en: One moment please, disconnecting from phone...
hu: Kérem várjon, a telefon leválasztása folyamatban...

en: Searching for phone can not be performed while you are connected to phone, please disconnect first.
hu: A telefon keresése nem végezhető el, amíg egy telefonhoz kapcsolódik. Kérem válassza le a telefont először.

en: You are connected to phone!
hu: Sikerült a mobiltelefonhoz kapcsolódni!

en: Predefined animation number %d
hu: Előre megadott %d számú animáció

en: Unknown predefined sound #%d
hu: Ismeretlen előre megadott hang #%d

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
hu: Ennek az üzenetnek néhány részét nem sikerült megfelelően dekódolni, valószínűleg hiányzik hozzá a támogatás a Gammu programból.

en: Checking %s
hu: %s ellenőrzése

en: Could not guess vendor
hu: A telefon szállítója nem állapítható meg

en: Guessed as %s
hu: A telefon vélhetően egy %s

en: Discovering Bluetooth devices using %s
hu: Bluetooth eszközök keresése a(z) %s használatával

en: No Bluetooth device found
hu: Bluetooth eszköz nem található

en: All Bluetooth devices discovered, connection tests still in progress...
hu: Az összes Bluetooth eszköz felderítve, a kapcsolódási tesztek folyamatban...

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
hu: A Bluetooth alrendszer (%s) nem érhető el

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
hu: A PyBluez program nem található, ezért nem lehet Bluetooth eszközöket keresni.

en: No Bluetooth searching
hu: Nem lehet Bluetooth eszközöket keresni

en: Finished %s
hu: %s kész

en: All finished, found %d phones
hu: Keresés befejezve, %d telefon érhető el

en: Failed to connect to phone
hu: Nem sikerült a mobiltelefonhoz kapcsolódni

en: You did not specify valid phone number.
hu: Nem adott meg érvényes telefonszámot.

en: Invalid phone number
hu: Érvénytelen telefonszám

en: Configuration done
hu: A beállítás befejeződött

en: Thank you for configuring phone connection.
hu: A telefonkapcsolat sikeresen beállításra került.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
hu: Megadhatsz egy tetszőleges nevet, amivel azonosítani fogod a telefonod.

en: Connection test
hu: Kapcsolat tesztelése

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
hu: A telefonkapcsolat tesztelése folyamatban, kérem várjon...

en: Phone has been found.
hu: Mobiltelefon találat.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
hu: Gyártó: %(manufacturer)s
    Modell: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
hu: A telefonkapcsolat tesztelése még aktív, ezért egyéb művelet most nem hajtható végre.

en: Testing still active!
hu: A tesztelés még folyamatban van!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
hu: Telefon nem található! Biztos benne, hogy folytatni szeretné?

en: Phone not found!
hu: Telefon nem található!

en: Phone search
hu: Telefon keresése

en: Phone searching status
hu: Telefon keresésének állapota

en: Phone search is still active, you can not continue.
hu: A telefon keresése még aktív, ezért egyéb művelet most nem hajtható végre.

en: Searching still active!
hu: A keresés még aktív!

en: No phone has not been found, you can not continue.
hu: Nem érhető el egyetlen telefon sem, nincs lehetőség a folytatásra.

en: No phone found!
hu: Telefon nem található!

en: Wammu is now searching for phone:
hu: A telefon keresése folyamatban:

en: No phone has been found!
hu: Telefon nem található!

en: Phone %(manufacturer)s %(model)s on device %(port)s using connection %(connection)s
hu: Telefonmodell: %(model)s (%(manufacturer)s), port: %(port)s, csatlakozás módja: %(connection)s

en: Select phone to use from below list
hu: Válassza ki az Ön telefontípusát

en: Select phone
hu: Válassza ki a telefont

en: Following phone will be used:
hu: Telefon kiválasztása:

en: No phone selected!
hu: Nem választott ki telefont!

en: Manual configuration
hu: Kézi beállítás

en: Device where phone is connected
hu: Az eszköz, amelyhez a telefon kapcsolódik

en: Connection type
hu: Kapcsolat típusa

en: You need to select device which will be used.
hu: Ki kell választania a kapcsolódáshoz használandó portot.

en: No device selected!
hu: Nem választott ki telefont!

en: You need to select connection type which will be used.
hu: Ki kell választania a használandó kapcsolat típusát.

en: No connection selected!
hu: A kapcsolat típusa nincsen kiválasztva!

en: Phone Device
hu: Telefon

en: Please enter device where phone is accessible
hu: Adja meg a portot, ahova a telefon csatlakozik

en: Driver to use
hu: Használandó meghajtó

en: Sorry no driver matches your configuration, please return back and try different settings or manual configuration.
hu: Nincs a konfigurációnak megfeleltethető meghajtóprogram. Próbálja meg ismét más beállításokkal, vagy kézi beállítással.

en: Please select which driver you want to use. Follow the help text shown below to select the best one.
hu: Válassza ki az Önnek leginkább megfelelő meghajtóprogramot. Ehhez az alábbi leírások nyújtanak segítséget.

en: Please select connection type, default choice should be best in most cases.
hu: Válassza ki a kapcsolat típusát. Általában az alapértelmezett a legjobb választás.

en: Phone type
hu: Telefon típusa

en: Please select phone manufacturer or type. Try to be as specific as possible.
hu: Válassza ki a telefon gyártóját vagy típusát. Lehetőleg minden részletet pontosan adjon meg.

en: Search all connections
hu: Összes kapcsolat keresése

en: Wizard will search for all possible connections. It might take quite long time to search all possible connection types.
hu: A tündér most megvizsgálja a lehetséges kapcsolatokat. Az összes lehetséges kapcsolattípus megtalálása igen sok időt emészthet fel.

en: USB cable
hu: USB kábel

en: Many phones now come with USB cable, select this if you're using this connection type.
hu: Napjainkban számos telefonhoz USB kábelt mellékelnek. Válassza ki ezt a lehetőséget, ha Ön ezt a kapcsolódási módot használja.

en: Bluetooth connection is wireless and does not require direct visibility. Phone needs to be properly paired with computer before proceeding.
hu: A Bluetooth kapcsolat rádiós összeköttetésen alapul, így nincs szükség arra, hogy az eszközöknek rálátásuk legyen egymásra. Mielőtt továbbhaladna a telefonnak helyesen párosítva kell lennie a számítógéppel.

en: IrDA wireless connection requires direct visibility, please make sure this is fullfilled and computer can see phone.
hu: Az IrDA vezeték nélküli kapcsolat használatához szükség van arra, hogy az eszközöknek legyen rálátása egymásra. Győződjön meg róla, hogy ez teljesül és a számítógép érzékeli a telefont.

en: Serial cable
hu: Soros kábel

en: This is not often used connection, but was very popular for older phones.
hu: Ez a napjainkban nem túl gyakran használt kapcsolattípus a régebbi telefontípusoknál igen népszerű volt.

en: How is your phone connected?
hu: Hogyan kapcsolódik a mobiltelefon?

en: Configuration style
hu: Beállítási stílus

en: Guided configuration
hu: Irányított beállítás

en: Automatically search for a phone
hu: Telefon automatikus keresése

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
hu: Irányított beállítás a telefoncsatlakozás meghatározása és a gyártó megadásával.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
hu: A tündér megpróbálja megkeresni a telefont a gyakran használt portokon.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
hu: Amennyiben szakértő, itt megadhatja a telefonhoz történő kapcsolódás pontos paramétereit.

en: How do you want to configure your phone connection?
hu: Hogyan kívánja beállítani a telefonkapcsolat módját?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
hu: Ha nincsen ötlete, hogy hogyan állíthatná be a telefonkapcsolatot, akkor látogasson el a Gammu Telefon-adatbázis oldalára, ahol megnézheti más felhasználók tapasztalatait:

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
hu: Ez a tündér segít a telefonkapcsolat beállításában a Wammu programban.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
hu: Győződjön meg róla, hogy a telefon be van kapcsolva, üzemkész és legalább egy kapcsolati mód be van állítva:

en: Cable is connected.
hu: Kábel csatlakoztatva.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
hu: Az IrDA kapcsolat be van kapcsolva és a telefon hatótávolságon belül van.

en: You have paired Bluetooth with computer.
hu: A Bluetooth kapcsolat párosítva van a számítógéppel.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
hu: Amint a telefon kész állapotba kerül, folytathatja.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
hu: Wammu telefonbeállító tündér

en: Ignoring unknown
hu: Ismeretlen figyelmen kívül hagyása

en: While reading, entry on location %d reported unknown error, ignoring it!
hu: Az elem beolvasva a(z) %d helyről, de hibásnak tűnik. Hibás elem figyelmen kívül hagyása!

en: Ignoring corrupted
hu: Hibák figyelmen kívül hagyása

en: While reading, entry on location %d seems to be corrupted, ignoring it!
hu: Az elem beolvasva a(z) %d helyről, de hibásnak tűnik. Hibás elem figyelmen kívül hagyása!

en: Could not find timidity, melody can not be played
hu: A Timidity nem található, ezért nem lehet a zenét lejátszani

en: Timidity not found
hu: Timidity nem található

en: Select contact from below list
hu: Válasszon ki névjegyet az alábbi listából

en: Select contact
hu: Névjegy kiválasztása

en: Select number for selected contact
hu: Válasszon számot a névjegyről

en: Select phone number
hu: Válasszon egy telefonszámot

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
hu: A használandó Gammu konfigurációs fájl elérési útjának megadása.

en: Gammurc path
hu: Gammurc elérési út

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
hu: Beállíthatja a kapcsolat paramétereit a Kapcsolat lapon.

en: Automatically connect to phone on startup
hu: Induláskor automatikus kapcsolódás a telefonhoz

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
hu: A program indításakor automatikusan kapcsolódjon a telefonhoz.

en: Show debug log
hu: Hibajelentés megjelenítése

en: Show debug information on error output.
hu: Hibajelentés megjelenítése a hibakonzol kimeneten.

en: Synchronize time
hu: Időszinkronizáció

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
hu: A telefon időbeállításainak szinkronizációja a számítógéppel a kapcsolódás alatt.

en: Startup information
hu: Indítási információk

en: Display startup on phone (not supported by all models).
hu: Indítás megjelenítése a telefonon (nem minden modell támogatja).

en: Lock device
hu: Eszköz zárolása

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
hu: Eszköz zárolása a /var/lock helyen. Jogosultságok hiányában ez néhány rendszeren nem lehetséges.

en: Phone connection
hu: Kapcsolódás a telefonhoz

en: Name for this configuration.
hu: A konfiguráció neve.

en: Device, where your phone is connected.
hu: Az eszköz, amelyhez a telefonja kapcsolódik.

en: Device
hu: Eszköz

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
hu: Kapcsolódás a telefon által lehetséges kapcsolódási móddal. Tekintse át a Gammu dokumentációját a részletekért.

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
hu: Telefonmodell megadása. Általában az automatikus beállítás megfelelő, ha csak nincs valami probléma.

en: Model
hu: Modell

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
hu: Képek átméretezett megjelenítése az üzenetekben. Ez általában jó szolgálatot tesz, mert általában ezek a képek egészen kicsik.

en: Scale images
hu: Képek átméretezése

en: Attempt to reformat text
hu: Szöveg újraformázás

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
hu: Ha ilyen „tömörített” üzeneteket kap MINTezAszöveg, akkor ezt a lehetőséget szeretni fogja.

en: Default options for new message
hu: Alapértelmezett beállítások új üzenethez

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
hu: Összefűzött üzenetek segítségével hosszabb üzeneteket küldhet el.

en: Create unicode message
hu: Unicode üzenet létrehozása

en: Request delivery report by default
hu: Mindig legyen kézbesítési jelentés

en: Use 16bit Id
hu: 16 bites azonosító használata

en: Use 16 bit Id inside message. This is safe for most cases.
hu: 16 bites azonosító használata az üzenetben. A legtöbb esetben ez a legbiztonságosabb.

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic starting with first name
hu: Automatikus indítás a keresztnévvel

en: Automatic starting with last name
hu: Automatikus indítás a vezetéknévvel

en: Custom, use format string below
hu: Egyedi formátum, a megadott formátum-karakterlánc alapján

en: Name display format
hu: Névmegjelenítés formátuma

en: Format string for name displaying. You can use %%(value)s format marks. Currently available values are: %s.
hu: Formátum-karakterlánc a név megjelenítéséhez. Használhatja a %%(value)s formátum jelölőket. A jelenleg elérhető értékek: %s.

en: Name format string
hu: Névformátum karakterlánca

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
hu: Milyen gyakran frissüljön a telefon állapota az állapotsorban. Adja meg az értéket ezredmásodpercben, vagy 0-t a kikapcsoláshoz.

en: Refresh phone state
hu: Telefonállapot frissítése

en: Whether to ask for confirmation when deleting entries.
hu: Elemek törlésének jóváhagyása.

en: Task bar icon
hu: Tálcaikon

en: Show icon in task bar.
hu: Tálcaikon megjelenítése.

en: Default time to be used for newly created time fields.
hu: Alapértelmezett időérték az újonnan létrejött időmezők számára.

en: Default time
hu: Alapértelmezett idő

en: How many entries will be shown in newly created item.
hu: Mennyi bejegyzés jelenjen meg az újonnan létrehozott elemben.

en: Entries for new item
hu: Bejegyzések száma az új elemben

en: Prefix for non international phone numbers.
hu: Előhívó szám a nem nemzetközi hívások számára.

en: Number prefix
hu: Előhívó szám

en: Applies only when Wammu can not find proper count of entries to read. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
hu: Csak akkor használatos, ha a Wammu nem tudja lekérdezni, a bejegyzések számát. Ez a szám limitálja azt, hogy maximum hány bejegyzés kerül olvasására mielőtt az olvasási folyamat leállításra kerül.

en: Maximal empty entries if total is guessed
hu: Üres bejegyzések maximális száma becslésnél

en: In case phone reports wrongly number of entries, Wammu would try to read infinitely or till error. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
hu: Ha a telefon nem megfelelően adja vissza a bejegyzések számát a Wammu megpróbálhatja a végtelenségig vagy az első hibáig olvasni. Ez a szám adja meg a maximális olvasási próbálkozási számát.

en: Maximal empty entries if total is known
hu: Üres bejegyzések maximális száma az elemek számának ismeretében

en: View
hu: Nézet

en: Other
hu: Egyéb

en: Hacks
hu: Trükkök

en: You don't have any phone connection configured. Wammu will not be able to conect to your phone!
hu: Egyetlen telefonkapcsolat sincs beállítva. Így a Wammu nem tud a telefonhoz csatlakozni!

en: No phone configured!
hu: Nincs beállított telefon!

en: I don't know
hu: Nem tudom

en: Select this option only if really necessary. You will be provided with too much options in next step.
hu: Csak akkor válassza ezt a lehetőséget, ha semmi mással nem sikerült a kommunikáció. A következő lépésként számos beállítást kell megadnia.

en: Symbian based phone
hu: Symbian-alapú telefon

en: Go on if your phone uses Symbian OS (regardless of manufacturer).
hu: Folytassa, ha a telefonja Symbiant futtat (gyártótól függetlenül).

en: Alcatel phone
hu: Alcatel telefon

en: Alcatel phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató Alcatel telefon.

en: BenQ/Siemens phone
hu: BenQ/Siemens telefon

en: BenQ or Siemens phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató BenQ vagy Siemens telefon.

en: Motorola phone
hu: Motorola mobiltelefon

en: Motorola phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató Motorola telefon.

en: Nokia phone
hu: Nokia mobiltelefon

en: Nokia phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató Nokia telefon.

en: Samsung phone
hu: Samsung mobiltelefon

en: Samsung phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató Samsung telefon.

en: Sharp phone
hu: Sharp telefon

en: Sharp phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató Sharp telefon.

en: Sony Ericsson phone
hu: Sony Ericsson mobiltelefon

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
hu: Nem Symbian rendszert futtató Sony Ericsson telefon.

en: None of the above
hu: A fentiek közül egyik sem

en: Select this option if nothing above matches.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget ha a fentiek közül egyik sem felel meg.

en: OBEX and IrMC protocols
hu: OBEX és IrMC protokollok

en: Standard access to filesystem. Not a good choice for Nokia if you want to access data.
hu: Hagyományos hozzáférés a fájlrendszerhez. Nem jó választás a Nokia által gyártott telefonokhoz, ha fájlokat szeretne elérni a telefonról.

en: Standard access to filesystem and sometimes also to phone data. Good choice for recent phones.
hu: Hagyományos hozzáférés a fájlrendszerhez és néha a telefonon tárolt adatokhoz is. Jó választás az újabb telefonmodellekhez.

en: Symbian using Gnapplet
hu: Symbian-alapú telefon Gnapplet használatával

en: You have to install Gnapplet into phone before using this connection. You can find it in Gammu sources.
hu: A telefonra telepíteni kell a Gnapplet alkalmazást, mielőtt használja ezt a csatlakozási típust. A Gnapplet alkalmazást megtalálja a Gammu forrásában.

en: Nokia proprietary protocol
hu: Nokia szabadalmaztatott protokoll

en: Nokia proprietary protocol FBUS.
hu: Nokia szabadalmaztatott FBUS protokoll.

en: Nokia proprietary service protocol
hu: Nokia szabadalmaztatott szervizprotokoll

en: Nokia proprietary protocol MBUS. Older version, use FBUS if possible.
hu: Nokia szabadalmaztatott MBUS protokoll. Előző verzió, használja inkább az FBUS protokollt, ha lehetséges.

en: AT based
hu: AT alapú

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
hu: Ez a lehetőség csak minimális hozzáférést biztosít a telefon funkcióihoz. Ajánlatos először más kapcsolattípust kipróbálni.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
hu: Jó választás a legtöbb telefonhoz, kivéve a Nokia és a Symbian-alapú mobiltelefonokat. Ez a választás a legtöbb telefonszolgáltatáshoz hozzáférést biztosít.

en: Enter device name of serial port.
hu: Adja meg a soros port nevét.

en: Enter device name of emulated serial port.
hu: Adja meg az emulált soros port nevét.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
hu: Adja meg a mobiltelefon Bluetooth címét.

en: You don't have to enter anything for this settings.
hu: Ehhez a beállításhoz nem kell megadnia semmilyen további információt.

en: Enter device name of USB port.
hu: Adja meg az USB port eszköznevét.

en: Generic AT over serial line or it's emulation
hu: AT modem soros vonalon, vagy annak emulációján keresztül

en: Select this if you have real serial port or it is emulated by phone driver (eg. virtual COM port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, etc.).
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, ha valódi soros vonalon vagy valódi soros vonal emuláción keresztül csatlakozik a telefonhoz. Például: Virtuális COM (soros)port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, stb.

en: Generic AT at %d bps
hu: AT modem soros vonalon, %d bps sebességgel

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, ha telefonja %d bps adatátviteli sebességet igényel.

en: AT over Bluetooth
hu: AT modem Bluetooth kapcsolaton keresztül

en: Select this if your phone is connected over Bluetooth and you want to use native Bluetooth connection.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, ha a telefon Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakozik és Ön natív Bluetooth kapcsolatot szeretne használni.

en: AT over Bluetooth with RF searching
hu: AT modem Bluetooth kapcsolaton keresztül, RF kereséssel

en: Use for Bluetooth stack and 6210 / DCT4 Nokia models, which don't inform about Bluetooth services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..)
hu: Nokia protokoll Bluetooth kapcsolattal rendelkező Nokia 6210 telefonmodell és DCT4 osztályú Nokia telefonmodellek számára, amelyek nem nyújtanak helyes információt a szolgáltatásokról (6310, 6310i modellek, 5.50-es verziónál alacsonyabb firmware-rel, 8910 modell,..)

en: AT over IrDA
hu: AT parancsokkal IrDA kapcsolaton

en: Select this if your phone is connected over IrDA and you want to use native IrDA connection.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, ha telefonja infravörös =IrDA) kapcsolaton keresztül csatlakozik és natív IrDA kapcsolatot szeretne használni.

en: AT over DKU2
hu: AT parancsokkal DKU2 kábelen

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
hu: Válassza ki ezt a lehetőséget, ha telefonja DKU2 kábelen keresztül csatlakozik.

en: Generic OBEX over serial line or it's emulation
hu: OBEX szolgáltatás valódi vagy emulált soros vonalon

en: OBEX over Bluetooth
hu: OBEX szolgáltatás Bluetooth kapcsolaton

en: OBEX over Bluetooth with RF searching
hu: OBEX szolgáltatás Bluetooth kapcsolaton RF kereséssel

en: OBEX over IrDA
hu: OBEX szolgáltatás IrDA kapcsolaton

en: Gnapplet over Bluetooth
hu: Gnapplet segítségével Bluetooth kapcsolaton

en: Gnapplet over IrDA
hu: Gnapplet segítségével IrDA kapcsolaton

en: MBUS proprietary protocol
hu: MBUS zárt protokoll

en: Protocol used in older Nokia phones.
hu: Régebbi Nokia mobiltelefonok által használt protokoll.

en: FBUS proprietary protocol
hu: FBUS zárt protokoll

en: Protocol used in Nokia phones. Please try selecting more specific options first.
hu: Nokia telefonoknál alkalmazott protokollok. Próbálja meg minél jobban meghatározni a beállításokat.

en: DKU5 cable
hu: DKU5 kábelen

en: Nokia Connectivity Adapter Cable DKU-5 (original cable or compatible), for phones with USB chip like Nokia 5100.
hu: Nokia adatkommunikációs adapterkábel DKU-5 (eredeti vagy utángyártott) az USB csippel szerelt modellek számára, mint amilyen a Nokia 5100 is.

en: PL2303 cable
hu: PL2303 kábelen

en: New Nokia protocol for PL2303 USB cable (usually third party cables), for phones with USB chip like Nokia 5100.
hu: Új Nokia protokoll a PL2303 USB adatkommunikációs kábellel (általában utángyártott) az USB csippel szerelt modellek számára, mint amilyen a Nokia 5100 is.

en: DKU2 cable
hu: DKU2 kábelen

en: Nokia Connectivity Cable DKU-2 (original cable or compatible), for phones without USB chip like Nokia 6230.
hu: Nokia adatkommunikációs kábel DKU-2 (eredeti vagy utángyártott) az USB csippel nem rendelkező modellek számára, mint amilyen a Nokia 6230 is.

en: DLR3-3P/CA-42 cable
hu: DLR3-3P vagy CA-42 kábelen

en: Nokia RS-232 Adapter Cable DLR-3P (original cable or compatible), usually with phones like Nokia 7110/6210/6310.
hu: Nokia RS-232 adapterkábel DLR-3P (eredeti vagy utángyártott) a következő modellek számára Nokia 7110, 6210, 6310.

en: FBUS proprietary protocol using ARK cable
hu: FBUS zárt protokoll ARK kábelen

en: ARK cable (third party cable) for phones not supporting AT commands like Nokia 6020.
hu: ARK (utángyártott) kábel az AT modem parancsokat nem támogató modellek számára, mint amilyen a Nokia 6020 is.

en: DKU5 phone with ARK cable
hu: DKU5 telefon ARK kábelen

en: ARK cable (third party cable) for phones with USB chip like Nokia 5100.
hu: ARK (utángyártott) kábel az USB csippel szerelt modellek számára, mint amilyen a Nokia 5100 is.

en: Phonet over Bluetooth
hu: Phonet protokoll Bluetooth kapcsolaton

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with other DCT4 Nokia models.
hu: Nokia protokoll Bluetooth kapcsolattal rendelkező DCT4 osztályú egyéb Nokia telefonmodellek számára.

en: FBUS over Bluetooth (emulated serial port)
hu: FBUS protokoll Bluetooth kapcsolaton (emulált soros port)

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with Nokia 6210.
hu: Nokia protokoll Bluetooth kapcsolattal rendelkező Nokia 6210 telefonmodell számára.

en: Using emulated serial port.
hu: Emulált soros port használata.

en: Phonet over Bluetooth (emulated serial port)
hu: Phonet protokoll Bluetooth kapcsolaton (emulált soros port)

en: FBUS over Bluetooth
hu: FBUS protokoll Bluetooth kapcsolaton

en: Phonet over Bluetooth with RF searching
hu: Phonet protokoll Bluetooth kapcsolaton RF kereséssel

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with DCT4 Nokia models, which don't inform about services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..).
hu: Nokia protokoll Bluetooth kapcsolattal rendelkező DCT4 osztályú Nokia telefonmodellek számára, amelyek nem nyújtanak helyes információt a szolgáltatásokról (6310, 6310i modellek, 5.50-es verziónál alacsonyabb förmverrel, 8910 modell,..).

en: Phonet over IrDA
hu: Phonet protokoll IrDA kapcsolaton

en: Nokia protocol for infrared with other Nokia models.
hu: Nokia infravörös protokoll egyéb Nokia telefonok számára.

en: FBUS over IrDA
hu: FBUS protokoll IrDA kapcsolaton

en: Nokia protocol for infrared with Nokia 6110/6130/6150.
hu: Nokia infravörös protokoll Nokia 6110/6130/6150 telefonok számára.

en: Mailboxes
hu: Postafiókok

en: Select mailbox file...
hu: Válassza ki a mailbox fájlt...

en: Saving messages to mailbox
hu: Üzenetek mentése a következőbe: mailbox

en: %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
hu: %(count)d üzenet exportálva lett ide: „%(path)s” (%(type)s)

en: mailbox
hu: postafiók

en: Select maildir directory where to save files
hu: Adja meg a fájlok mentéséhez használt maildir mappát

en: Selected folder does not contain new subfolder and thus probably is not valid maildir.
    
    Do you want to create new subfolder and export to it?
hu: A megadott mappa nem tartalmaz almappákat, így lehet, hogy nem érvényes maildir mappa.
    
    Valóban létre kíván hozni egy új almappát és az exportálást oda kívánja elvégezni?

en: Folder doesn't look like maildir!
hu: Ez a mappa nem tűnik maildir mappának!

en: Creating of folder failed, bailing out.
hu: A mappát nem lehetett létrehozni.

en: Can not create folder!
hu: A mappa nem hozható létre!

en: Saving messages to maildir
hu: Üzenetek mentése a következőbe: maildir

en: Output file already exists, this usually means that this message was already saved there.
    
    Do you wish to overwrite file %s?
hu: A kimenetei fájl már létezik. Ez akkor fordulhat elő, ha ez az üzenet már el lett mentve.
    
    Felül kívánja írni a(z) %s fájlt?

en: File already exists!
hu: A megadott fájl már létezik!

en: Connecting to IMAP server...
hu: Kapcsolódás az IMAP kiszolgálóhoz...

en: Can not login, you probably entered invalid login information. Do you want to retry?
hu: A bejelentkezés nem sikerült. Lehet, hogy nem helyesen adta meg a bejelentkezési információkat. Újra megkísérli a bejelentkezést?

en: Login failed!
hu: A bejelentkezés nem sikerült!

en: Listing folders on IMAP server...
hu: Mappák listázása az IMAP kiszolgálón...

en: Can not list folders on server, bailing out.
hu: A mappák listája nem kérhető le a kiszolgálótól.

en: Listing failed!
hu: A listázás meghiúsult!

en: Please select folder on server %s where messages will be stored
hu: Válassza ki a mappát a(z) %s kiszolgálón, ahol az üzenetek el lesznek tárolva

en: Select folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Selecting folder on IMAP server...
hu: Mappa kiválasztása az IMAP kiszolgálón.

en: Can not select folder %s on server, bailing out.
hu: A(z) %s mappa nem választható ki a kiszolgálón.

en: Selecting failed!
hu: A kiválasztás meghiúsult!

en: Saving messages to IMAP
hu: Üzenetek mentése az IMAP kiszolgálóra

en: Can not save message to folder %s on server, bailing out.
hu: Az üzenetek nem menthetőek a(z) %s mappába a kiszolgálón.

en: Saving failed!
hu: A mentés meghiúsult!

en: IMAP server
hu: IMAP kiszolgáló

en: %(new)d new of %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
hu: Összesen %(count)d üzenetből %(new)d új üzenet exportálva lett ide: „%(path)s” (%(type)s)

en: Where do you want to export emails created from your messages?
hu: Hova kívánja exportálni az üzeneteiből előállított elektronikus leveleket?

en: Select export type
hu: Exportálás típusának kiválasztása

en: Mailbox file
hu: Mailbox fájl

en: Maildir folder
hu: Maildir mappa

en: IMAP account
hu: IMAP fiók

en: IMAP Settings
hu: IMAP beállítások

en: Connection Details
hu: Kapcsolat részletei

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Message State Selection
hu: Üzenetállapot kiválasztás

en: From Address
hu: Feladó

en: Server
hu: Szerver

en: Login
hu: Felhasználónév

en: Password
hu: Jelszó

en: Remember password (insecure)
hu: Jelszó tárolása (nem biztonságos)

en: Use SSL
hu: SSL használata

en: Only back-up new messages
hu: Csak az új üzenetek mentése

en: %d. From Address invalid
hu: %d. Feladó címe érvénytelen

en: %d. Server incomplete
hu: %d. Kiszolgáló neve nem teljes

en: %d. Port invalid
hu: %d. Port érvénytelen

en: %d. Login incomplete
hu: %d. Bejelentkezési adatok nem teljesek

en: %d. Password incomplete
hu: %d. Jelszó nem teljes

en: %d. No messages to back-up selected. Please tick at least one of the states.
hu: %d. Nem választott ki üzeneteket mentésre. Legalább egy fajta állapotban lévő üzenetcsoportot válasszon ki.

en: Incomplete
hu: Nem teljes

en: Saving messages to XML
hu: Üzenetek mentése XML-fájlba

en: Please share your experiences with Wammu and Gammu which is backend library. When you fill in following form, other users can benefit from your experiences in Gammu Phone Database. Only information you see here will be submited.
hu: Kérem jelezzen vissza a Wammu programmal, és háttárprogramjával a Gammu programmal kapcsolatos tapasztalatairól. Miután kitölti a következő űrlapot a Gammu Telefon-adatbázisán keresztül más felhasználókat segít tapasztalataival. Kizárólag az itt is látott információ kerül továbbításra.

en: Manufacturer:
hu: Gyártó:

en: Phone model:
hu: Telefon típusa:

en: Connection type:
hu: Kapcsolat típusa:

en: Model in gammu configuration:
hu: A gammu beállításaiban szereplő modell:

en: Working features:
hu: Működő szolgáltatások:

en: Please select features...
hu: Válasszon szolgáltatást...

en: Gammu version:
hu: Gammu verzió:

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Your name:
hu: Neve:

en: Your email:
hu: E-mail címe:

en: Email displaying:
hu: E-mail megjelenítés:

en: Use [at] and [dot]
hu: [at] és [dot] használata

en: Insert NOSPAM text at random position
hu: NOSPAM szöveg beillesztése véletlenszerű pozícióban

en: Display it normally
hu: Hagyományos megjelenítés

en: Don't show email at all
hu: Ne jelenjenek meg e-mail levelek

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Gammu Phone Database Talkback
hu: Gammu Telefon-adatbázis

en: Select which features work correctly with your phone
hu: Válassza ki, hogy mely szolgáltatások működnek jól a telefonjával

en: This information is automatically included in report.
hu: Ez az információ automatikusan mellékelve lesz a jelentéshez.

en: Describe some glitches of this phone or other experiences with Gammu.
hu: A Gammu program használatakor a telefonnal kapcsolatos problémákat és tapasztalatokat írja le.

en: Please enter valid mail here, choose display options below. Your email won't be given or sold to anybody.
hu: Adjon meg létező e-mail levelezési címet, majd válassza ki a megjelenítési beállításokat. Az e-mail címe nem kerül illetéktelenek kezébe és nem kerül eladásra sem.

en: If you don't want to display email clear text, please select one mangling option.
hu: Ha nem kívánja az e-mail leveleket egyszerű szövegként megjeleníteni, válasszon egy titkosítási lehetőséget.

en: Entry in Gammu Phone Database was not created, following fields are invalid:
    %s
hu: A Gammu Telefon-adatbázisban nem jött létre a bejegyzés a következő, hibásan megadott mező miatt:
    %s

en: Supported features
hu: Támogatott funkciók

en: Entry not created!
hu: A bejegyzés nem jött létre!

en: Email displaying
hu: E-mail megjelenítés

en: HTTP request failed with status %(code)d (%(text)s), please retry later or create entry manually.
hu: A HTTP lekérés meghiúsult a következő hiba miatt: %(code)d (%(text)s). Kérem próbálkozzon később, vagy hozza létre a bejegyzést kézzel.

en: HTTP request failed with exception:
    %(exception)s
    Please retry later or create entry manually.
hu: A HTTP lekérés meghiúsult a következő hiba miatt:
    %(exception)s
    Kérem próbálkozzon később, vagy hozza létre a bejegyzést kézzel.

en: Entry in Gammu Phone Database has been created, you can see it on <%s> URL.
    Do you want to open it in browser now?
hu: A Gammu Telefon-adatbázisban sikeresen létrehozta a bejegyzést a következő URL címen: %s
    Meg kívánja tekinteni böngészőjében a létrehozott oldalt?

en: Entry created!
hu: Bejegyzés létrehozva!

en: Phone model
hu: Telefon típusa

en: Model in gammu configuration
hu: A gammu beállításaiban szereplő modell

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Your name
hu: Név

en: Your email
hu: E-mail cím

en: Field: %s
hu: Mező: %s

en: Select which functionality works without problems on your phone (either in Wammu or in some other tool using Gammu library).
hu: Válassza ki, hogy mely szolgáltatások működnek hiba nélkül az Ön telefonján. Ezek a Wammu program által biztosított szolgáltatások, vagy egyéb programok szolgáltatásai, amelyek a Gammu programkönyvtárat használják.

en: Phone information
hu: Telefoninformáció

en: Sending and saving SMS
hu: RÖSZÜ küldése és mentése

en: Multimedia messaging
hu: Multimédiás üzenetek

en: Basic phonebook functions
hu: Alap névjegyzék funkciók

en: Enhanced phonebook entries
hu: Kiterjesztett névjegyzék funkciók

en: Calendar entries
hu: Naptárbejegyzések

en: Filesystem manipulation
hu: Fájlrendszer módosítás

en: Reading and making calls
hu: Hívások áttekintése és indítása

en: Logos
hu: Logók

en: Ringtones
hu: Csengőhangok

en: Select features
hu: Szolgáltatások kiválasztása

en: You can access name and phone number.
hu: A név és telefonszám nem érhető el.

en: You have access to more phone numbers per entry or additional fields as email.
hu: További telefonszámok vagy egyéb mezők (például: e-mail) elérése.

en: Action canceled by user!
hu: Ön a műveletet megszakította!

en: Action canceled
hu: Művelet megszakítva

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: enabled (tone)
hu: engedélyezett (tone)

en: enabled (silent)
hu: engedélyezett (silent)

en: yearly
hu: éves

en: monthly
hu: havi

en: daily
hu: napi

en: biweekly
hu: kéthetente

en: weekly on monday
hu: minden hétfőn

en: weekly on tuesday
hu: minden kedden

en: weekly on wednesday
hu: minden szerdán

en: weekly on thursday
hu: minden csütörtökön

en: weekly on friday
hu: minden pénteken

en: weekly on saturday
hu: minden szombaton

en: weekly on sunday
hu: minden vasárnap

en: disabled
hu: tiltott

en: nonrecurring
hu: nem ismétlődő

en: Your phone doesn't support this function.
hu: Az Ön telefonja nem támogatja ezt a funkciót.

en: This function is not implemented for your phone. If you want help with implementation please contact authors.
hu: Ez a funkció az Ön telefonjához még nem készült el. Ha segíteni kíván a funkció elkészítésében, kérjük vegye fel a kapcsolatot a program készítőivel.

en: Your phone asks for PIN.
hu: A mobiltelefon a PIN kód megadására vár.

en: Memory is full, try deleting some entries.
hu: A memória megtelt, próbáljon meg törölni néhány bejegyzést.

en: Communication canceled by phone, did you press cancel on phone?
hu: A kapcsolatot a telefon megszakította, megnyomta a mégse gombot a telefonon?

en: Empty entry received. This usually should not happen and most likely is caused by bug in phone firmware or in Gammu/Wammu.
    
    If you miss some entry, please contact Gammu/Wammu authors.
hu: Üres bejegyzés került beolvasásra. Ilyen általában nem szabad, hogy megtörténjen és a telefon förmver vagy a Gammu/Wammu programok hibája miatt lehetséges.
    
    Ha hiányol néhány bejegyzést, lépjen kapcsolatba a Gammu/Wammu programok szerzőjével.

en: Please close opened menu in phone and retry, data can not be accessed while you have opened them.
hu: Legyen szíves zárja be a megnyitott menüt a telefonon és próbálkozzon újra. Az adatok nem érhetőek el mialatt a telefonon meg vannak nyitva.

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
hu: Időtúllépés következett be a telefonnal történő kommunikáció során. A telefon esetleg nincs csatlakoztatva (kábel esetén) vagy hatótávolságon kívül van (Bluetooth vagy IrDA infravörös kapcsolat esetén).

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
hu: A telefonhoz kapcsolódó kommunikációs eszköz nem létezik. A telefon esetleg nincs megfelelően csatlakoztatva vagy a beállítások nem megfelelőek.

en: Device "%s" for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
hu: A(z) %s telefonhoz kapcsolódó kommunikációs eszköz nem létezik. A telefon esetleg nincs megfelelően csatlakoztatva vagy a beállítások nem megfelelőek.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
hu: Az eszköz eléréséhez megfelelő jogosultsággal rendelkező csoport tagjának kellene lennie.

en: Can not access device for communication with phone.
hu: A telefonhoz kapcsolódó kommunikációs eszköz nem érhető el.

en: Can not access device "%s" for communication with phone.
hu: A telefonhoz kapcsolódó „%s” kommunikációs eszköz nem érhető el.

en: Can not access SIM card. Please check whether it is properly inserted in phone and/or try to reboot the phone by removing battery.
hu: A SIM kártya nem érhető el. Ellenőrizze, hogy a SIM kártya megfelelően van behelyezve a telefonba. Ha a hiba még mindig fennáll, akkor indítsa újra a telefont az akkumulátor eltávolításával, majd visszahelyezésével.

en: Description:
hu: Leírás:

en: Function:
hu: Funkció:

en: Error code:
hu: Hibakód:

en: Device %s does not exist!
hu: A(z) %s eszköz nem érhető el!

en: Error opening device
hu: Hiba az eszköz megnyitása során

en: You don't have permissions for %s device!
hu: Nincs joga elérni a(z) %s eszközt!

en: Maybe you need to be member of %s group.
hu: Megfelelő jogosultsággal rendelkező %s csoport tagjának kellene lennie.

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
hu: Wammu Beállító – Wammu és Gammu konfiguráló %s verzió

en: Usage: %s [OPTION...]
hu: Használata: %s [BEÁLLÍTÁS...]

en: Options:
hu: Beállítások:

en: show this help
hu: e súgó megjelenítése

en: show program version
hu: Programverzió megjelenítése

en: force using of locales from current directory rather than system ones
hu: az aktuális mappából elérhető fordítás használata a rendszer által biztosított helyett

en: Command line parsing failed with error:
hu: Parancssor feldolgozási hiba:

en: Extra unrecognized parameters passed to program
hu: További ismeretlen parancssori opciót adott meg a programnak

en: Using local built locales!
hu: Helyileg fordított fordítás használata!

en: Updating gammu configuration...
hu: Gammu beállítások frissítése...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
hu: Wammu – Ablakba zárt Gammu – verzió %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
hu: Megjeleníti a telefonkapcsolat beállításait és megpróbál kapcsolódni a mobiltelefonhoz

en: enables debug output to stderr
hu: Hibakeresési kimenet engedélyezése az alapértelmezett hibajelző kimenetre (stderr)

en: Wammu is not configured!
hu: A Wammu program nincs beállítva!

en: Wammu configuration:
hu: Wammu beállításai:

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás...

en: Getting phone information...
hu: Telefoninformációk olvasása...

en: Phone infomation:
hu: Telefoninformáció:

en: Requested code
hu: Igényelt kód

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
hu: Mobiltelefon-kezelő

note: l10n: Comment about program shown in desktop file
en: Application for mobile phones - frontend for Gammu
hu: Teljes körű program mobiltelefonok számára - Grafikus előtét a Gammu programhoz

note: l10n: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: phone;mobile;sms;contact;calendar;todo;
hu: telefon;mobli;sms;névjegyzék;naptár;teendők;

en: Wammu is a mobile phone manager that uses Gammu as its backend. It works with any phone that Gammu supports, including many models from Nokia, Siemens, and Alcatel.
hu: A Wammu egy mobiltelefonkezelő alkalmazás ami a Gammu-t használja a háttérben. Minden Gammu által támogatott modellt ismer többek közt Nokia, SIemens és Alcatel telefonokat.

en: It has complete support (read, edit, delete, copy) for contacts, todo, and calendar. It can read, save, and send SMS. It includes an SMS composer for multi-part SMS messages, and it can display SMS messages that include pictures. Currently, only text and predefined bitmaps or sounds can be edited in the SMS composer. It can export messages to an IMAP4 server (or other email storage).
hu: A névjegyzék és a naptár teljesen támogatott (olvasás, szerkesztés, törlés, másolás). SMS küldése és fogadása támogatott ideértve a multi-part SMS-eket illetve a képet tartalmazóak megjelenítését. Jelenleg csak szövegek és előre definiált bitképek vagy hangok szerkeszthetőek az SMS szerkesztőben. Képes üzeneteket exportálni IMAP4 és egyéb e-mail szerverekre.
