warp main - en to eu translation catalogue (21 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Interoperability with the Magic Wormhole Commandline Application
eu: Elkarreragingarritasuna Magic Wormhole komando-lerroko aplikazioarekin

note: (itstool) path: page/title
en: Commandline Application
eu: Komando-lerroko aplikazioa

note: (itstool) path: page/p
en: You can use the <link href="https://github.com/magic-wormhole/magic-wormhole">Magic Wormhole</link> commandline client to communicate with <app>Warp</app> directly.
eu: <link href="https://github.com/magic-wormhole/magic-wormhole">Magic Wormhole</link> komando-lerroko bezeroa erabili daiteke <app>Warp</app> aplikazioarekin zuzenean komunikatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: To receive a file that is being sent via <app>Warp</app> use this command:
eu: <app>Warp</app> bidez bidaltzen ari den fitxategi bat jasotzeko, erabili honako komandoa:

note: (itstool) path: page/p
en: and enter the code when prompted.
eu: eta sartu kodea, eskatzen denean.

note: (itstool) path: page/p
en: To send a file use
eu: Fitxategi bat bidaltzeko, erabili

note: (itstool) path: page/code
en: wormhole send FILENAME
eu: wormhole send FITXATEGI-IZENA

note: (itstool) path: page/p
en: Your peer can then enter the code into <app>Warp</app> to receive the file.
eu: Zure parekoak kodea <app>Warp</app> aplikazioan sartu ahal izango du fitxategia jasotzeko.

note: (itstool) path: section/title
en: Learn more
eu: Ikasi gehiago

note: (itstool) path: section/p
en: To learn more about the command line client you can take a look at the <link href="https://magic-wormhole.readthedocs.io/en/latest/">Magic Wormhole documentation</link>.
eu: Komando-lerroko bezeroa hobeto ezagutzeko, begiratu <link href="https://magic-wormhole.readthedocs.io/en/latest/">Magic Wormhole dokumentazioa</link>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Definition of terms used through this help page
eu: Laguntza-orri honetan erabilitako terminoen definizioa

note: (itstool) path: page/title
en: Glossary
eu: Glosarioa

note: (itstool) path: section/title
en: Rendezvous Server
eu: Elkartze-zerbitzaria

note: (itstool) path: section/title
en: Transmit Code
eu: Transmisio-kodea

note: (itstool) path: section/title
en: Transmit Link
eu: Transmisio-esteka

note: (itstool) path: section/title
en: Transmit Relay
eu: Transmisio-berriketa

note: (itstool) path: section/title
en: Direct Transfer
eu: Transferentzia zuzena

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction
eu: Sarrera

note: (itstool) path: info/desc
en: Fast and secure file transfer.
eu: Fitxategien transferentzia azkar eta segurua.

note: (itstool) path: section/title
en: General
eu: Orokorra

note: (itstool) path: section/title
en: Details
eu: Xehetasunak
