warp main - en to hu translation catalogue (170 entries)

en: Fast and secure file transfer
hu: Gyors és biztonságos fájlátvitel

en: Gnome;GTK;Wormhole;Magic-Wormhole;
hu: Gnome;GTK;Féregjárat;Féreglyuk;Mágikus-féregjárat;

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
hu: A Warp lehetővé teszi, hogy egy szóalapú kód cseréjével biztonságosan küldjenek fájlokat egymásnak az interneten vagy helyi hálózaton keresztül.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
hu: A legjobb átviteli módszer a „mágikus féregjárat” protokoll használatával kerül meghatározásra, amely helyi hálózati átvitelt is tartalmaz, ha lehetséges.

en: Features
hu: Funkciók

en: Send files between multiple devices
hu: Fájlok küldése több eszköz között

en: Every file transfer is encrypted
hu: Minden fájlátvitel titkosított

en: Directly transfer files on the local network if possible
hu: Fájlok közvetlen átvitele a helyi hálózaton keresztül, ha lehetséges

en: An internet connection is required
hu: Internetkapcsolat szükséges

en: QR Code support
hu: QR-kód támogatás

en: Compatibility with the Magic Wormhole command line client and all other compatible apps
hu: Kompatibilitás a „mágikus féregjárat” parancssori ügyfélprogrammal és az összes egyéb kompatibilis alkalmazással

en: Main Window
hu: Főablak

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
hu: Átviteli kód

en: Accept File Transfer
hu: Fájlátvitel elfogadása

en: Receiving File
hu: Fájl fogadása

en: File Transfer Complete
hu: Fájlátvitel befejezve

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
hu: Beállítások megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
hu: Fájlátvitel

[ctx: shortcut window]
en: Send File
hu: Fájl küldése

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
hu: Mappa küldése

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
hu: Fájl fogadása

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
hu[0]: Egy másodperc van hátra
hu[1]: {} másodperc van hátra

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
hu[0]: Egy perc van hátra
hu[1]: {} perc van hátra

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
hu[0]: Egy óra van hátra
hu[1]: {} óra van hátra

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
hu[0]: Egy nap van hátra
hu[1]: {} nap van hátra

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Code to Clipboard" button
en: Copied Code to Clipboard
hu: A kód a vágólapra másolva

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Link to Clipboard" button
en: Copied Link to Clipboard
hu: A hivatkozás a vágólapra másolva

en: Copied Error to Clipboard
hu: A hiba a vágólapra másolva

en: No error available
hu: Nem érhető el hiba

en: Creating Archive
hu: Archívum létrehozása

en: Compressing folder “{}”
hu: A(z) „{}” mappa tömörítése

note: Translators: Title
en: Connecting
hu: Kapcsolódás

note: Translators: Description, Filename
en: Requesting file transfer
hu: Fájlátvitel kérése

note: Translators: Description, argument is filename
en: Ready to send “{}”.
hu: Küldésre kész: „{}”.

note: Translators: Help dialog line 1, Code words and QR code visible,
en: The receiver needs to enter or scan this code to begin the file transfer.
hu: A fogadónak ezt a kódot kell megadnia vagy beolvasnia a fájlátvitel megkezdéséhez.

en: The QR code is compatible with the following apps: {}.
hu: A QR-kód kompatibilis a következő alkalmazásokkal: {}.

en: You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the receiver also uses the same rendezvous server.
hu: Egyéni szinkronizációs kiszolgáló URL-t adott meg a beállításokban. Ellenőrizze, hogy a fogadó is ugyanazt a szinkronizációs kiszolgálót használja-e.

en: Click the QR code to copy the link to the clipboard.
hu: Kattintson a QR-kódra a hivatkozás vágólapra történő másolásához.

note: Translators: Description, Transfer Code
en: Connecting to peer with code “{}”
hu: Kapcsolódás partnerhez a következő kóddal: „{}”

en: Connected to Peer
hu: Kapcsolódva partnerhez

note: Translators: Description
en: Preparing to send file
hu: Fájlküldés előkészítése

note: Translators: Description
en: Preparing to receive file
hu: Fájlfogadás előkészítése

note: Translators: File receive confirmation message dialog; Filename, File size
en: Your peer wants to send you “{0}” (Size: {1}).
    Do you want to download this file? The default action will save the file to your Downloads folder.
hu: A partnere egy fájlt szeretne küldeni Önnek: „{0}” (méret: {1}).
    Le szeretné tölteni ezt a fájlt? Az alapértelmezett művelet a Letöltések mappába menti a fájlt.

en: Ready to Receive File
hu: Fájlfogadásra kész

en: A file is ready to be transferred. The transfer needs to be acknowledged.
hu: A fájl készen áll az átvitelre. Az átvitelt nyugtázni kell.

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via local network direct transfer
hu: A(z) „{}” fájl helyi hálózaton keresztüli közvetlen átvitellel

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via direct transfer
hu: A(z) „{}” fájl közvetlen átvitellel

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{0}” via relay {1}
hu: A(z) „{0}” fájl a(z) {1} továbbítón keresztül

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via relay
hu: A(z) „{}” fájl továbbítón keresztül

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via Unknown connection method
hu: A(z) „{}” fájl ismeretlen kapcsolati módszeren keresztül

note: Translators: Title
en: Sending File
hu: Fájl küldése

note: Translators: Description, Filename
en: Successfully sent file “{}”
hu: A(z) „{}” fájl sikeresen elküldve

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the selected folder as “{}”
hu: A fájl a kiválasztott mappába lett mentve „{}” néven

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the Downloads folder as “{}”
hu: A fájl a Letöltések mappába lett mentve „{}” néven

note: Translators: Title
en: File Transfer Failed
hu: A fájlátvitel sikertelen

en: The file transfer failed: {}
hu: A fájlátvitel sikertelen: {}

note: Translators: When opening a file
en: Specified file / directory does not exist
hu: A megadott fájl vagy könyvtár nem létezik

en: Error parsing rendezvous server URL. An invalid URL was entered in the settings.
hu: Hiba a szinkronizációs kiszolgáló URL-ének feldolgozásakor. Érvénytelen URL lett megadva a beállításokban.

en: Error parsing transit URL. An invalid URL was entered in the settings.
hu: Hiba az átviteli URL feldolgozásakor. Érvénytelen URL lett megadva a beállításokban.

en: Invalid path selected: {}
hu: Érvénytelen útvonal lett kiválasztva: {}

note: Translators: Above progress bar for creating an archive to send as a folder
en: {} File - Size: {} | {} Files - Size: {}
hu[0]: {} fájl – méret: {}
hu[1]: {} fájl – méret: {}

en: Save As
hu: Mentés másként

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
hu: Átviteli hivatkozás másolása

en: Your Transmit Code
hu: Az átviteli kódja

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
hu: Átviteli kód másolása

note: Translators: Title
en: Accept File Transfer?
hu: Elfogadja a fájlátvitelt?

en: Save to Downloads Folder
hu: Mentés a Letöltések mappába

note: Translators: Button
en: _Accept
hu: _Elfogadás

note: Translators: Button
en: Sa_ve As…
hu: Me_ntés másként…

note: Translators: Title
en: File Transfer Successful
hu: A fájlátvitel sikeres

note: Translators: Button
en: _Open File
hu: Fájl _megnyitása

note: Translators: Button
en: _Show in Folder
hu: _Megjelenítés mappában

note: Translators: Button
en: Co_py Error Message
hu: Hibaüzenet má_solása

note: Translators: Button
en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Unable to use transfer link: another transfer already in progress
hu: Nem lehet használni az átviteli hivatkozást: egy másik átvitel már folyamatban van

en: Sending a File
hu: Fájl küldése

en: Receiving a File
hu: Fájl fogadása

en: Camera access denied. Open Settings and allow Warp to access the camera.
hu: A kamerához való hozzáférés megtagadva. Nyissa meg a beállításokat, és engedélyezze a Warp számára a kamerához való hozzáférést.

en: Failed to start the camera: {}
hu: Nem sikerült elindítani a kamerát: {}

en: Error
hu: Hiba

en: Error talking to the camera portal
hu: Hiba a kameraportállal való beszélgetéskor

en: Could not use the camera portal: {}
hu: Nem sikerült használni a kameraportált: {}

en: Could not start the device provider: {}
hu: Nem sikerült elindítani az eszközszolgáltatót: {}

en: No Camera Found
hu: Nem található kamera

en: Connect a camera to scan QR codes
hu: Kapcsolódás kamerához a QR-kódok beolvasásához

en: Scan QR Code
hu: QR-kód beolvasása

en: _Retry
hu: Új_rapróbálkozás

en: _Troubleshooting
hu: _Hibaelhárítás

en: Downloads dir missing. Please set XDG_DOWNLOAD_DIR
hu: A Letöltések könyvtár hiányzik. Állítsa be az XDG_DOWNLOAD_DIR értékét.

en: Changing the rendezvous server URL needs to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the app defaults:
    Rendezvous Server: “{0}”
    Transit Server: “{1}”
hu: A szinkronizációs kiszolgáló URL-ének megváltoztatását az átvitel mindkét oldalán el kell végezni. Csak olyan kiszolgáló URL-t adjon meg, amelyben megbízik.
    
    Ezen bejegyzések üresen hagyásával az alkalmazás alapértelmezett értékeit fogja használni:
    Szinkronizációs kiszolgáló: „{0}”
    Átviteli kiszolgáló: „{1}”

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Network
hu: Hálózat

en: Code Words
hu: Kódszavak

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
hu: A kódszavak száma határozza meg az átvitel biztonságát.
    
    A rövid kódot könnyű megjegyezni, de növeli annak kockázatát, hogy valaki más kitalálja a kódot. Mivel egy kódot csak egyszer lehet kitalálni, a kockázat még rövid kódok esetén is nagyon kicsi. A 4-es hosszúság nagyon biztonságos.

en: Code Word Count
hu: Kódszavak száma

en: Server URLs
hu: Kiszolgáló URL-ek

en: Rendezvous Server URL
hu: Szinkronizációs kiszolgáló URL

en: Transit Server URL
hu: Átviteli kiszolgáló URL

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: Welcome to Warp
hu: Üdvözli a Warp

note: Translators: Button
en: Next
hu: Következő

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Warp makes file transfer simple. To get started, both parties need to install Warp on their devices.
    
    After selecting a file to transmit, the sender needs to tell the receiver the displayed transmit code. This is preferably done via a secure communication channel.
    
    When the receiver has entered the code, the file transfer can begin.
    
    For more information about Warp, open the Help section from the Main Menu.
hu: A Warp egyszerűvé teszi a fájlátvitelt. A kezdéshez mindkét félnek telepítenie kell a Warp alkalmazást a saját készülékére.
    
    Miután kiválasztotta a továbbítandó fájlt, a küldőnek el kell mondania a fogadó számára a megjelenített átviteli kódot. Ezt lehetőleg biztonságos kommunikációs csatornán keresztül kell megtenni.
    
    Ha a fogadó beírta a kódot, a fájlátvitel megkezdődhet.
    
    A Warp alkalmazásról szóló további információkért nyissa meg a Súgó szakaszt a főmenüből.

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
hu: Kezdjen hozzá a Warp használatához

en: Error loading config file “{0}”, using default config.
    Error: {1}
hu: Hiba a(z) „{0}” beállítófájl betöltésekor, az alapértelmezett beállítás használata.
    Hiba: {1}

en: Error saving configuration file: {}
hu: Hiba a beállítófájl mentésekor: {}

en: Select File to Send
hu: Küldendő fájl kiválasztása

en: Select Folder to Send
hu: Küldendő mappa kiválasztása

en: “{}” appears to be an invalid Transmit Code. Please try again.
hu: A(z) „{}” érvénytelen átviteli kódnak tűnik. Próbálja újra.

en: Sending files with a preconfigured code is not yet supported
hu: A fájlok küldése egy előre beállított kóddal még nem támogatott

note: Translators: menu item
en: _Preferences
hu: _Beállítások

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

note: Translators: menu item
en: _Help
hu: _Súgó

note: Translators: menu item
en: _About Warp
hu: A Warp _névjegye

note: Translators: Notification when code was automatically detected in clipboard and inserted into code entry on receive page
en: Inserted code from clipboard
hu: A kód beillesztve a vágólapról

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
hu: Megszakítja a fájlátvitelt?

en: Do you want to abort the current file transfer?
hu: Meg szeretné szakítani a jelenlegi fájlátvitelt?

en: _Continue
hu: _Folytatás

en: _Abort
hu: _Megszakítás

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: _Send
hu: _Küldés

en: Send File
hu: Fájl küldése

en: Select or drop the file or directory to send
hu: Válassza ki vagy dobja ide a küldendő fájlt vagy könyvtárat

note: Translators: Button
en: Select _File…
hu: _Fájl kiválasztása…

note: Translators: Button
en: Select F_older…
hu: _Mappa kiválasztása…

en: _Receive
hu: _Fogadás

en: Receive File
hu: Fájl fogadása

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
hu: Adja meg a küldőtől kapott átviteli kódot

note: Translators: Button
en: Receive _File
hu: _Fájl fogadása

en: File Transfer
hu: Fájlátvitel

en: Failed to open downloads folder.
hu: Nem sikerült megnyitni a letöltések mappát.

en: The URI format is invalid
hu: Az URI formátuma érvénytelen

en: The code does not match the required format
hu: A kód nem egyezik az elvárt formátummal

en: Unknown URI version: {}
hu: Ismeretlen URI verzió: {}

en: The URI parameter “rendezvous” contains an invalid URL: “{}”
hu: A „rendezvous” URI paraméter érvénytelen URL-t tartalmaz: „{}”

en: The URI parameter “role” must be “follower” or “leader” (was: “{}”)
hu: A „role” URI paraméter csak „follower” vagy „leader” lehet (ez volt: „{}”)

en: Unknown URI parameter “{}”
hu: Ismeretlen URI paraméter: „{}”

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: Corrupt or unexpected message received
hu: Sérült vagy váratlan üzenet érkezett

en: The rendezvous server will not allow further connections for this code. A new code needs to be generated.
hu: A szinkronizációs kiszolgáló nem fogja engedélyezni a további kapcsolódásokat ennél a kódnál. Új kódot kell előállítani.

en: The rendezvous server removed the code due to inactivity. A new code needs to be generated.
hu: A szinkronizációs kiszolgáló eltávolította a kódot tétlenség miatt. Új kódot kell előállítani.

en: The rendezvous server responded with an unknown message: {}
hu: A szinkronizációs kiszolgáló ismeretlen üzenettel válaszolt: {}

en: Error connecting to the rendezvous server.
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the URL is correct and the server is working.
hu: Hiba a szinkronizációs kiszolgálóhoz való kapcsolódáskor.
    Egyéni szinkronizációs kiszolgáló URL-t adott meg a beállításokban. Ellenőrizze, hogy az URL helyes-e és a kiszolgáló működik-e.

en: Error connecting to the rendezvous server.
    Please try again later / verify you are connected to the internet.
hu: Hiba a szinkronizációs kiszolgálóhoz való kapcsolódáskor.
    Próbálja újra később, vagy ellenőrizze, hogy kapcsolódik-e az internetre.

en: Encryption key confirmation failed. If you or your peer didn't mistype the code, this is a sign of an attacker guessing passwords. Please try again some time later.
hu: A titkosítási kulcs megerősítése sikertelen. Ha Ön vagy a partnere nem gépelte el a kódot, akkor ez annak a jele, hogy egy támadó találgatja a jelszavakat. Próbálja újra egy kicsit később.

en: Cannot decrypt a received message
hu: Nem lehet visszafejteni egy fogadott üzenetet

en: An unknown error occurred
hu: Ismeretlen hiba történt

en: File / Directory not found
hu: A fájl vagy könyvtár nem található

en: Permission denied
hu: Engedély megtagadva

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Portal service response: Permission denied
hu: A portálszolgáltatás válasza: jogosultság megtagadva

en: The portal service has failed: {}
hu: A portálszolgáltatás sikertelen: {}

en: Error communicating with the portal service via zbus: {}
hu: Hiba a zbuson keresztüli portálszolgáltatással való kommunikáció során: {}

en: Portal error: {}
hu: Portálhiba: {}

en: Transfer was not acknowledged by peer
hu: Az átvitelt nem nyugtázta a partner

en: The received file is corrupted
hu: A fogadott fájl sérült

en: The file contained a different amount of bytes than advertised! Sent {} bytes, but should have been {}
hu: A fájl a meghirdetettől eltérő mennyiségű bájtot tartalmazott! {} bájt lett elküldve, de {} bájtnak kellett volna lennie.

en: The other side has cancelled the transfer
hu: A másik oldal megszakította az átvitelt

en: The other side has rejected the transfer
hu: A másik oldal elutasította az átvitelt

en: Something went wrong on the other side: {}
hu: Valami elromlott a másik oldalon: {}

en: Error while establishing file transfer connection
hu: Hiba a fájlátviteli kapcsolat kiépítése során

en: Unknown file transfer error
hu: Ismeretlen fájlátviteli hiba

en: An unknown error occurred while creating a zip file: {}
hu: Ismeretlen hiba történt a ZIP-fájl létrehozása során: {}

en: An unexpected error occurred. Please report an issue with the error message.
hu: Váratlan hiba történt. Küldjön hibajelentést a hibaüzenettel.
