warp main - en to bg translation catalogue (172 entries)

en: Fast and secure file transfer
bg: Бързо и сигурно прехвърляне на файлове

en: Gnome;GTK;Wormhole;Magic-Wormhole;
bg: гном;гтк;червей;черна;бяла;дупка;прехвърляне;файл;gnome;gtk;wormhole;magic-wormhole;

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
bg: „Warp“ ви позволява да изпращате и получавате файлове към и от други хора чрез Интернет или локална мрежа, като обменяте код със думи. Това е надежден метод със защита.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
bg: Най-добрият метод за прехвърляне ще бъде определен с помощта на протокола „Magic Wormhole“, който включва прехвърляне в локална мрежа, ако е възможно.

en: Features
bg: Функции

en: Send files between multiple devices
bg: Изпращане на файлове между множество устройства

en: Every file transfer is encrypted
bg: Всякo прехвърляне на файлове е шифрирано

en: Directly transfer files on the local network if possible
bg: Директно прехвърляне на файлове в локалната мрежа, ако е възможно

en: An internet connection is required
bg: Необходима е Интернет връзка

en: QR Code support
bg: Работа с QR код

en: Compatibility with the Magic Wormhole command line client and all other compatible apps
bg: Съвместим с клиента за Magic Wormhole на командния ред и всички други съвместими приложения

en: Main Window
bg: Основен прозорец

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
bg: Код за изпращане

en: Accept File Transfer
bg: Одобряване на прехвърлянето на файлове

en: Receiving File
bg: Получаване на файл

en: File Transfer Complete
bg: Прехвърлянето на файлове е завършено

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
bg: Показване на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
bg: Показване на клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
bg: Показване на настройките

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
bg: Прехвърляне на файл

[ctx: shortcut window]
en: Send File
bg: Изпращане на файл

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
bg: Изпращане на папка

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
bg: Получаване на файл

[ctx: File size transferred]
note: Translators: {0} = file size transferred, {1} = total file size, Example: 17.3MB / 20.5MB
en: {0} / {1}
bg: {0}/{1}

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
bg[0]: Остава една секунда
bg[1]: Остават {} секунди

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
bg[0]: Остава една минута
bg[1]: Остават {} минути

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
bg[0]: Остава един час
bg[1]: Остават {} часа

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
bg[0]: Остава един ден
bg[1]: Остават {} дена

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Code to Clipboard" button
en: Copied Code to Clipboard
bg: Кодът е копиран в буфера за обмен

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Link to Clipboard" button
en: Copied Link to Clipboard
bg: Връзката е копирана в буфера за обмен

en: Copied Error to Clipboard
bg: Грешката е копирана в буфера за обмен

en: No error available
bg: Няма налична грешка

en: Creating Archive
bg: Създаване на архив

en: Compressing folder “{}”
bg: Компресиране на папката „{}“

note: Translators: Title
en: Connecting
bg: Свързване

note: Translators: Description, Filename
en: Requesting file transfer
bg: Запитване за прехвърляне на файлове

note: Translators: Description, argument is filename
en: Ready to send “{}”.
bg: Готовност за изпращане на „{}“.

note: Translators: Help dialog line 1, Code words and QR code visible,
en: The receiver needs to enter or scan this code to begin the file transfer.
bg: Получателят трябва да въведе или сканира този код, за да започне прехвърлянето на файла.

en: The QR code is compatible with the following apps: {}.
bg: QR кодът е съвместим със следните приложения: {}.

en: You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the receiver also uses the same rendezvous server.
bg: Въведохте друг адрес на междинен сървър в настройките. Потвърдете, че получателят използва същия междинен сървър.

en: Click the QR code to copy the link to the clipboard.
bg: Натиснете върху QR кода, за да копирате връзката в буфера за обмен.

note: Translators: Description, Transfer Code
en: Connecting to peer with code “{}”
bg: Свързване с потребител с код „{}“

en: Connected to Peer
bg: Свързан с потребител

note: Translators: Description
en: Preparing to send file
bg: Подготвяне за изпращане на файл

note: Translators: Description
en: Preparing to receive file
bg: Подготвяне за получаване на файл

note: Translators: File receive confirmation message dialog; Filename, File size
en: Your peer wants to send you “{0}” (Size: {1}).
    Do you want to download this file? The default action will save the file to your Downloads folder.
bg: Вашият потребител иска да ви изпрати „{0}” (размер: {1}).
    Искате ли да изтеглите този файл? Действието по подразбиране ще запази файла в папката „Свалени“.

en: Ready to Receive File
bg: Готовност за получаване на файл

en: A file is ready to be transferred. The transfer needs to be acknowledged.
bg: Файл е готов за прехвърляне. Прехвърлянето трябва да бъде потвърдено.

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via local network direct transfer
bg: Файл „{}“ чрез директно прехвърляне в локална мрежа

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via direct transfer
bg: Файл „{}“ чрез директно прехвърляне

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{0}” via relay {1}
bg: Файл „{}“ чрез междинен сървър {1}

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via relay
bg: Файл „{}“ чрез междинен сървър

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via Unknown connection method
bg: Файл „{}“ чрез непознат метод за връзка

note: Translators: Title
en: Sending File
bg: Изпращане на файл

note: Translators: Description, Filename
en: Successfully sent file “{}”
bg: Файлът “{}” е изпратен успешно

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the selected folder as “{}”
bg: Файлът е запазен в избраната папка като „{}“

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the Downloads folder as “{}”
bg: Файлът е запазен в папката „Свалени“ като „{}“

note: Translators: Title
en: File Transfer Failed
bg: Неуспешно прехвърляне на файлове

en: The file transfer failed: {}
bg: Неуспешно прехвърляне на файлове: {}

note: Translators: When opening a file
en: Specified file / directory does not exist
bg: Указаният файл/директория не съществува

en: Error parsing rendezvous server URL. An invalid URL was entered in the settings.
bg: Грешка при анализа на адреса на междинния сървър. Въведен е неправилен адрес в настройките.

en: Error parsing transit URL. An invalid URL was entered in the settings.
bg: Грешка при разчитането на адреса на сървъра за прехвърляне. Въведен е неправилен адрес в настройките.

en: Invalid path selected: {}
bg: Избран е неправилен път: {}

note: Translators: Above progress bar for creating an archive to send as a folder
en: {} File - Size: {} | {} Files - Size: {}
bg[0]: {} файл  — размер: {}
bg[1]: {} файла — размер: {}

en: Save As
bg: Запазване като

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
bg: Копиране на връзката за изпращане

en: Your Transmit Code
bg: Кодът ви за изпращане

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
bg: Копиране на кода за изпращане

note: Translators: Title
en: Accept File Transfer?
bg: Искате ли да приемете прехвърлянето на файлове?

en: Save to Downloads Folder
bg: Запазване в папката „Свалени“

note: Translators: Button
en: _Accept
bg: _Приемане

note: Translators: Button
en: Sa_ve As…
bg: _Запазване като…

note: Translators: Title
en: File Transfer Successful
bg: Успешно прехвърляне на файлове

note: Translators: Button
en: _Open File
bg: _Отваряне на файл

note: Translators: Button
en: _Show in Folder
bg: _Показване във „Файлове“

note: Translators: Button
en: Co_py Error Message
bg: Копиране на съобщението за грешка

note: Translators: Button
en: _Cancel
bg: _Отказване

en: Unable to use transfer link: another transfer already in progress
bg: Не може да се използва връзката за прехвърляне: друго прехвърляне вече е в ход

en: Sending a File
bg: Изпращане на файл

en: Receiving a File
bg: Получаване на файл

en: Camera access denied. Open Settings and allow Warp to access the camera.
bg: Достъпът до камерата е отказан. Отворете „Настройки“ и позволете на „Warp“ да има достъп до камерата.

en: Failed to start the camera: {}
bg: Камерата не може да бъде пусната: {}

en: Error
bg: Грешка

en: Could not use the camera portal: {}
bg: Порталът на камерата не може да се използва: {}

en: Could not start the device provider: {}
bg: Доставчикът на устройството не може да стартира: {}

en: No Camera Found
bg: Няма намерена камера

en: Connect a camera to scan QR codes
bg: Свържете камера, за да сканирате QR кодове

en: Scan QR Code
bg: Сканиране на QR код

en: _Retry
bg: _Повтаряне

en: _Troubleshooting
bg: _Отстраняване на грешки

en: Downloads dir missing. Please set XDG_DOWNLOAD_DIR
bg: Липсва папка за изтегляния. Задайте XDG_DOWNLOAD_DIR

en: Licensed under the <a href="{}">{}</a>.
bg: Лицензирано по условията на <a href='{}'>{}</a>.

note: Translators: License information without a link to the software license
en: Licensed under the {}.
bg: Лицензирано по условията на {}.

en: Changing the rendezvous server URL needs to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the app defaults:
    Rendezvous Server: “{0}”
    Transit Server: “{1}”
bg: Промяната на адреса на междинния сървър трябва да се извърши и от двете страни на прехвърлянето. Въведете само адрес на сървър, на който можете да се доверите.
    
    Оставянето на тези полета празни ще използва по подразбиране:
    Междинен сървър: „{0}“
    Сървър за прехвърляне: „{1}“

en: Preferences
bg: Настройки

en: Network
bg: Мрежа

en: Code Words
bg: Кодови думи

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
bg: Броят на кодовите думи определя сигурността на прехвърлянето.
    
    Краткият код е лесен за запомняне, но увеличава риска някой друг да отгатне кода. Тъй като кодът може да се предположи само веднъж, рискът е много малък дори при кратки кодове. Дължина от 4 е много сигурна.

en: Code Word Count
bg: Брой кодови думи

en: Server URLs
bg: Адреси на сървъри

en: Rendezvous Server URL
bg: Адрес на междинен сървър

en: Transit Server URL
bg: Адрес на сървър за прехвърляне

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Welcome to Warp
bg: Добре дошли в „Warp“

note: Translators: Button
en: Next
bg: Нататък

en: Introduction
bg: Въведение

en: Warp makes file transfer simple. To get started, both parties need to install Warp on their devices.
    
    After selecting a file to transmit, the sender needs to tell the receiver the displayed transmit code. This is preferably done via a secure communication channel.
    
    When the receiver has entered the code, the file transfer can begin.
    
    For more information about Warp, open the Help section from the Main Menu.
bg: „Warp“ улеснява прехвърлянето на файлове. За да започнете, и двете страни трябва да инсталират „Warp“ на своите устройства.
    
    След като избере файл за прехвърляне, подателят трябва да каже на получателя показания код за изпращане. Това за предпочитане се прави чрез сигурен канал за комуникация.
    
    Когато получателят е въвел кода, прехвърлянето на файлове може да започне.
    
    За повече информация относно „Warp“ отворете раздела за помощ от основното меню.

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
bg: Започнете да използвате „Warp“

en: Error loading config file “{0}”, using default config.
    Error: {1}
bg: Грешка при зареждането на конфигурационния файл „{0}“, използват се стандартни настройки.
    Грешка: {1}

en: Error saving configuration file: {}
bg: Грешка при запазването на конфигурационния файл: {}

en: Select File to Send
bg: Изберете файл за изпращане

en: Select Folder to Send
bg: Изберете папка за изпращане

en: “{}” appears to be an invalid Transmit Code. Please try again.
bg: „{}“ не е правилен код за изпращане. Опитайте отново.

en: Sending files with a preconfigured code is not yet supported
bg: Изпращането на файлове с предварително конфигуриран код все още не се поддържа

note: Translators: menu item
en: _Preferences
bg: _Настройки

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

note: Translators: menu item
en: _Help
bg: _Помощ

note: Translators: menu item
en: _About Warp
bg: _Относно „Warp“

note: Translators: Notification when code was automatically detected in clipboard and inserted into code entry on receive page
en: Inserted code from clipboard
bg: Кодът от буфера за обмен е вмъкнат

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
bg: Да се прекрати ли прехвърлянето?

en: Do you want to abort the current file transfer?
bg: Искате ли да прекратите текущото прехвърляне на файлове?

en: _Continue
bg: _Продължаване

en: _Abort
bg: _Прекратяване

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
bg: Файлът не може да бъде отворен

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: _Send
bg: _Изпращане

en: Send File
bg: Изпращане на файл

en: Select or drop the file or directory to send
bg: Изберете или пуснете файла или папката, за да изпратите

note: Translators: Button
en: Select _File…
bg: _Избиране на файл…

note: Translators: Button
en: Select F_older…
bg: _Избиране на папка…

en: _Receive
bg: _Получаване

en: Receive File
bg: Получаване на файл

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
bg: Въведете кода за изпращане от подателя

note: Translators: Button
en: Receive _File
bg: Получаване на _файл

en: File Transfer
bg: Прехвърляне на файлове

en: Failed to open downloads folder.
bg: Не може да се отвори папката „Свалени“.

en: The URI format is invalid
bg: Неправилен формат на адрес

en: The code does not match the required format
bg: Кодът не отговаря на изисквания формат

en: Unknown URI version: {}
bg: Непозната версия на адрес: {}

en: The URI parameter “rendezvous” contains an invalid URL: “{}”
bg: Параметърът „rendezvous“ съдържа неправилен адрес: „{}“

en: The URI parameter “role” must be “follower” or “leader” (was: “{}”)
bg: Параметърът „role“ трябва да бъде „follower“ или „leader“ ( а не: „{}“)

en: Unknown URI parameter “{}”
bg: Непознат параметър за адрес „{}“

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: Corrupt or unexpected message received
bg: Получено е повредено или неочаквано съобщение

en: The rendezvous server will not allow further connections for this code. A new code needs to be generated.
bg: Междинният сървър не позволява допълнителни връзки с този код. Генерирайте нов код.

en: The rendezvous server removed the code due to inactivity. A new code needs to be generated.
bg: Междинният сървър премахна кода поради неактивност. Генерирайте нов код.

en: The rendezvous server responded with an unknown message: {}
bg: Междинният сървър отговори с непознато съобщение: {}

en: Error connecting to the rendezvous server.
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the URL is correct and the server is working.
bg: Грешка при свързването с междинния сървър.
    Въведохте друг адрес на междинен сървър в настройките. Потвърдете, че адресът е правилен и сървърът работи.

en: Error connecting to the rendezvous server.
    Please try again later / verify you are connected to the internet.
bg: Грешка при свързването с междинния сървър.
    Опитайте пак по-късно или проверете дали сте свързани към Интернет.

en: Encryption key confirmation failed. If you or your peer didn't mistype the code, this is a sign of an attacker guessing passwords. Please try again some time later.
bg: Неуспешно потвърждаване на ключа за шифриране. Ако вие или другата страна не сте сгрешили кода, това е знак, че нападател отгатва паролите. Опитайте отново по-късно.

en: Cannot decrypt a received message
bg: Не може да се дешифрира получено съобщение

en: An unknown error occurred
bg: Възникна непозната грешка

en: File / Directory not found
bg: Файлът/папката не са намерени

en: Permission denied
bg: Отказан достъп

en: Canceled
bg: Отказано

en: Portal service response: Permission denied
bg: Отговор на услугата за портала: отказан достъп

en: The portal service has failed: {}
bg: Грешка в услугата за портала: {}

en: Error communicating with the portal service via zbus: {}
bg: Грешка при връзката с услугата за портала чрез zbus: {}

en: Portal error: {}
bg: Грешка в портала: {}

en: Transfer was not acknowledged by peer
bg: Прехвърлянето не е потвърдено от потребителя

en: The received file is corrupted
bg: Полученият файл е повреден

en: The file contained a different amount of bytes than advertised! Sent {} bytes, but should have been {}
bg: Файлът съдържа различно количество байтове от очакваното! Изпратени са {} байтове, но трябваше да са {}

en: The other side has cancelled the transfer
bg: Другата страна е прекратила прехвърлянето

en: The other side has rejected the transfer
bg: Другата страна е отхвърлила прехвърлянето

en: Something went wrong on the other side: {}
bg: Възникна грешка от другата страна: {}

en: Error while establishing file transfer connection
bg: Грешка при установяването на връзка за прехвърляне на файлове

en: Unknown file transfer error
bg: Непозната грешка в прехвърлянето на файлове

en: An unknown error occurred while creating a zip file: {}
bg: Възникна непозната грешка по време на създаването на zip файл: {}

en: An unexpected error occurred. Please report an issue with the error message.
bg: Възникна непозната грешка. Докладвайте за грешка със съобщението за грешката.
