warp main - en to eu translation catalogue (169 entries)

en: Fast and secure file transfer
eu: Fitxategien transferentzia azkar eta segurua

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
eu: Warp bidez, fitxategiak bidaltzeko modu segurua aurkitu duzu. Hitzetan oinarritutako kode bat trukatuta transferitzen da informazioa, bai interneten bai sare lokaletan.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
eu: Transferentzia-metodorik onena “Magic Wormhole” protokoloaren bidez zehazten da. Protokolo horrek sare lokaleko transferentzia erabiltzen du, posible bada.

en: Features
eu: Eginbideak

en: Send files between multiple devices
eu: Trukatu fitxategiak gailu anitzen artean

en: Every file transfer is encrypted
eu: Fitxategi-transferentzia bakoitza zifratuta dago

en: Directly transfer files on the local network if possible
eu: Transferitu fitxategiak sare lokalean, posible bada

en: An internet connection is required
eu: Interneteko konexioa behar da

en: QR Code support
eu: QR kodeen euskarria

en: Compatibility with the Magic Wormhole command line client and all other compatible apps
eu: “Magic Wormhole” komando-lerroko bezeroarekin eta beste aplikazio bateragarri batzuekin bateragarria

en: Main Window
eu: Leiho nagusia

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
eu: Transmisio-kodea

en: Accept File Transfer
eu: Onartu fitxategi-transferentzia

en: Receiving File
eu: Fitxategia jasotzen

en: File Transfer Complete
eu: Fitxategi-transferentzia osatu da

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
eu: Erakutsi hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
eu: Fitxategi-transferentzia

[ctx: shortcut window]
en: Send File
eu: Bidali fitxategia

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
eu: Bidali karpeta

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
eu: Jaso fitxategia

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
eu[0]: Segundo bat falta da
eu[1]: {} segundo falta dira

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
eu[0]: Minutu bat falta da
eu[1]: {} minutu falta dira

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
eu[0]: Ordu bat falta da
eu[1]: {} ordu falta dira

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
eu[0]: Egun bat falta da
eu[1]: {} egun falta dira

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Code to Clipboard" button
en: Copied Code to Clipboard
eu: Kodea arbelean kopiatu da

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Link to Clipboard" button
en: Copied Link to Clipboard
eu: Esteka arbelean kopiatu da

en: Copied Error to Clipboard
eu: Errorea arbelean kopiatu da

en: No error available
eu: Ez dago errorerik erabilgarri

en: Creating Archive
eu: Artxiboa sortzen

en: Compressing folder “{}”
eu: “{}” karpeta konprimatzen

note: Translators: Title
en: Connecting
eu: Konektatzen

note: Translators: Description, Filename
en: Requesting file transfer
eu: Fitxategi-transferentzia eskatzen

note: Translators: Description, argument is filename
en: Ready to send “{}”.
eu: Prest “{}” bidaltzeko.

note: Translators: Help dialog line 1, Code words and QR code visible,
en: The receiver needs to enter or scan this code to begin the file transfer.
eu: Hartzaileak kode hau sartu edo eskaneatu behar du fitxategiaren transferentziari ekiteko.

en: The QR code is compatible with the following apps: {}.
eu: QR kodea honako aplikazioekin da bateragarria: {}.

en: You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the receiver also uses the same rendezvous server.
eu: Elkartze-zerbitzariaren URL pertsonalizatua sartu duzu hobespenetan. Egiaztatu hartzaileak elkartze-zerbitzari bera erabiltzen duela.

en: Click the QR code to copy the link to the clipboard.
eu: Egin klik QR kodean esteka arbelean kopiatzeko.

note: Translators: Description, Transfer Code
en: Connecting to peer with code “{}”
eu: Parekoarekin konektatzen “{}” kodearen bidez

en: Connected to Peer
eu: Parekoarekin konektatuta

note: Translators: Description
en: Preparing to send file
eu: Fitxategia bidaltzeko prestatzen

note: Translators: Description
en: Preparing to receive file
eu: Fitxategia jasotzeko prestatzen

note: Translators: File receive confirmation message dialog; Filename, File size
en: Your peer wants to send you “{0}” (Size: {1}).
    Do you want to download this file? The default action will save the file to your Downloads folder.
eu: Zure parekoak “{0}” (tamaina: {1}) bidali nahi dizu.
    Fitxategi hori zure deskargatu nahi al duzu? Ekintza lehenetsia 'Deskargak' karpetara deskargatzea da.

en: Ready to Receive File
eu: Fitxategia jasotzeko prest

en: A file is ready to be transferred. The transfer needs to be acknowledged.
eu: Fitxategi bat transferitzeko prest dago. Transferentzia onartu behar da.

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via local network direct transfer
eu: “{}” fitxategia sare lokaleko transferentzia zuzen bidez

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via direct transfer
eu: “{}” fitxategia transferentzia zuzen bidez

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{0}” via relay {1}
eu: “{0}” fitxategia {1} berriketa bidez

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via relay
eu: “{}” fitxategia berriketa bidez

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via Unknown connection method
eu: “{}” fitxategia konexio-metodo ezezagunaren bidez

note: Translators: Title
en: Sending File
eu: Fitxategia bidaltzen

note: Translators: Description, Filename
en: Successfully sent file “{}”
eu: “{}” fitxategia ongi bidali da

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the selected folder as “{}”
eu: Fitxategia hautatutako karpetan gorde da honela: “{}”

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the Downloads folder as “{}”
eu: Fitxategia 'Deskargak' karpetan gorde da honela: “{}”

note: Translators: Title
en: File Transfer Failed
eu: Fitxategi-transferentziak huts egin du

en: The file transfer failed: {}
eu: Fitxategi-transferentziak huts egin du: {}

note: Translators: When opening a file
en: Specified file / directory does not exist
eu: Adierazitako fitxategia / direktorioa ez da existitzen

en: Error parsing rendezvous server URL. An invalid URL was entered in the settings.
eu: Errorea elkartze-zerbitzariaren URLa analizatzean. URL baliogabea sartu da ezarpenetan.

en: Error parsing transit URL. An invalid URL was entered in the settings.
eu: Errorea igarotze-zerbitzariaren URLa analizatzean. URL baliogabea sartu da ezarpenetan.

en: Invalid path selected: {}
eu: Bide-izen baliogabea hautatu da: {}

note: Translators: Above progress bar for creating an archive to send as a folder
en: {} File - Size: {} | {} Files - Size: {}
eu[0]: Fitxategi {} - Tamaina: {}
eu[1]: {} fitxategi - Tamaina: {}

en: Save As
eu: Gorde honela

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
eu: Kopiatu transmisio-esteka

en: Your Transmit Code
eu: Zure transmisio-kodea

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
eu: Kopiatu transmisio-kodea

note: Translators: Title
en: Accept File Transfer?
eu: Onartu fitxategi-transferentzia?

en: Save to Downloads Folder
eu: Gorde deskargen karpetan

note: Translators: Button
en: _Accept
eu: _Onartu

note: Translators: Button
en: Sa_ve As…
eu: Gorde _honela…

note: Translators: Title
en: File Transfer Successful
eu: Fitxategi-transferentzia ongi gauzatu da

note: Translators: Button
en: _Open File
eu: _Ireki fitxategia

note: Translators: Button
en: _Show in Folder
eu: _Erakutsi karpetan

note: Translators: Button
en: Co_py Error Message
eu: _Kopiatu errore-mezua

note: Translators: Button
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Unable to use transfer link: another transfer already in progress
eu: Ezin da transferentzia-esteka erabili: beste transferentzia bat abian dago

en: Sending a File
eu: Fitxategi bat bidaltzen

en: Receiving a File
eu: Fitxategi bat jasotzen

en: Camera access denied. Open Settings and allow Warp to access the camera.
eu: Kamera atzitzea ukatu da. Ireki ezarpenak eta onartu Warp aplikazioak kamera atzitu dezan.

en: Failed to start the camera: {}
eu: Huts egin du kamera abiarazteak: {}

en: Error
eu: Errorea

en: Error talking to the camera portal
eu: Errorea kamera-atariarekin hitz egitean

en: Could not use the camera portal: {}
eu: Ezin da kamera-ataria erabili: {}

en: Could not start the device provider: {}
eu: Ezin da gailu-hornitzailea abiarazi: {}

en: No Camera Found
eu: Ez da kamerarik aurkitu

en: Connect a camera to scan QR codes
eu: Konektatu kamera bat QR kodeak eskaneatzeko

en: Scan QR Code
eu: Eskaneatu QR kodea

en: _Retry
eu: S_aiatu berriro

en: _Troubleshooting
eu: _Arazoen ebazpena

en: Downloads dir missing. Please set XDG_DOWNLOAD_DIR
eu: Deskargen direktoriorik ez dago. Ezarri XDG_DOWNLOAD_DIR

en: Changing the rendezvous server URL needs to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the app defaults:
    Rendezvous Server: “{0}”
    Transit Server: “{1}”
eu: Elkartze-zerbitzariaren URLaren aldaketa transferentziaren bi aldeetan egin behar da. Fidagarria den zerbitzari baten URLa soilik sartu.
    
    Sarrera hauek hutsik uzten badira, aplikazioaren balio lehenetsiak erabiliko dira.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Network
eu: Sarea

en: Code Words
eu: Kode-hitzak

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
eu: Kode-hitzen zenbaketak transferentziaren segurtasuna zehazten du.
    
    Kode labur bat erraz gogoratzen da, baina norbaitek kode hori asmatzeko arriskua handitzen da. Kode bat behin bakarrik asmatu daitekeenez, arriskua txikia da kode laburrak erabili arren. 4ko luzera oso segurua da.

en: Code Word Count
eu: Kode-hitzen zenbaketa

en: Server URLs
eu: Zerbitzariaren URLak

en: Rendezvous Server URL
eu: Elkartze-zerbitzariaren URLa

en: Transit Server URL
eu: Igarotze-zerbitzariaren URLa

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Welcome to Warp
eu: Ongi etorri Warp aplikaziora

note: Translators: Button
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Introduction
eu: Sarrera

en: Warp makes file transfer simple. To get started, both parties need to install Warp on their devices.
    
    After selecting a file to transmit, the sender needs to tell the receiver the displayed transmit code. This is preferably done via a secure communication channel.
    
    When the receiver has entered the code, the file transfer can begin.
    
    For more information about Warp, open the Help section from the Main Menu.
eu: Warp bidez, fitxategien transferentzia erraza da. Hasteko, bi aldeek eduki behar dute Warp instalatu beren gailuetan.
    
    Transmitituko den fitxategi bat hautatu ondoren, bidaltzaileak jasotzaileari transmisio-kodea eman behar dio. Hori normalean komunikazio-kanal seguru baten bidez egiten da.
    
    Jasotzaileak kodea sartzen duenean fitxategi-transferentzia hasten da.
    
    Warp aplikazioari buruzko informazio gehiagorako, ireki menuko 'Laguntza' aukera.

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
eu: Hasi Warp erabiltzen

en: Error loading config file “{0}”, using default config.
    Error: {1}
eu: Errorea “{0}” konfigurazio-fitxategia kargatzean, konfigurazio lehenetsia erabiliko da.
    Errorea: {1}

en: Error saving configuration file: {}
eu: Errorea konfigurazio-fitxategia gordetzean: {}

en: Select File to Send
eu: Hautatu bidaliko den fitxategia

en: Select Folder to Send
eu: Hautatu bidaliko den karpeta

en: “{}” appears to be an invalid Transmit Code. Please try again.
eu: Badirudi “{}” transmisio-kode baliogabea dela. Saiatu berriro.

en: Sending files with a preconfigured code is not yet supported
eu: Aurrekonfiguratutako kodea duten fitxategiak bidaltzea ez da oraindik onartzen

note: Translators: menu item
en: _Preferences
eu: _Hobespenak

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

note: Translators: menu item
en: _Help
eu: _Laguntza

note: Translators: menu item
en: _About Warp
eu: Warp aplikazioari _buruz

note: Translators: Notification when code was automatically detected in clipboard and inserted into code entry on receive page
en: Inserted code from clipboard
eu: Arbeletik txertatutako kodea

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
eu: Abortatu fitxategi-transferentzia?

en: Do you want to abort the current file transfer?
eu: Uneko fitxategi-transferentzia abortatu nahi duzu?

en: _Continue
eu: _Jarraitu

en: _Abort
eu: _Abortatu

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: _Close
eu: It_xi

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: _Send
eu: _Bidali

en: Send File
eu: Bidali fitxategia

en: Select or drop the file or directory to send
eu: Hautatu edo jaregin bidaliko den fitxategia edo direktorioa

note: Translators: Button
en: Select _File…
eu: Hautatu _fitxategia…

note: Translators: Button
en: Select F_older…
eu: Hautatu _karpeta…

en: _Receive
eu: _Jaso

en: Receive File
eu: Jaso fitxategia

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
eu: Sartu bidaltzailearen transmisio-kodea

note: Translators: Button
en: Receive _File
eu: Jaso _fitxategia

en: File Transfer
eu: Fitxategi-transferentzia

en: Failed to open downloads folder.
eu: Huts egin du deskargen karpeta irekitzeak.

en: The URI format is invalid
eu: URIaren formatua baliogabea da

en: The code does not match the required format
eu: Kodea ez dator bat beharrezkoa den formatuarekin

en: Unknown URI version: {}
eu: URI bertsio ezezaguna: {}

en: The URI parameter “rendezvous” contains an invalid URL: “{}”
eu: “rendezvous” URI parametroak URL baliogabea du: “{}”

en: The URI parameter “role” must be “follower” or “leader” (was: “{}”)
eu: “role” URI parametroak “follower” edo “leader” izan behar du (“{}” zen)

en: Unknown URI parameter “{}”
eu: “{}” URI parametro ezezaguna

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Corrupt or unexpected message received
eu: Mezu hondatua edo espero ez zena jaso da

en: The rendezvous server will not allow further connections for this code. A new code needs to be generated.
eu: Elkartze-zerbitzariak ez ditu konexio gehiago onartuko kode horrekin. Kode berria sortu behar da.

en: The rendezvous server removed the code due to inactivity. A new code needs to be generated.
eu: Elkartze-zerbitzariak kodea kendu du jarduerarik ez dagoelako. Kode berria sortu behar da.

en: The rendezvous server responded with an unknown message: {}
eu: Elkartze-zerbitzariak mezu ezezagunarekin erantzun du: {}

en: Error connecting to the rendezvous server.
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the URL is correct and the server is working.
eu: Errorea elkartze-zerbitzariarekin konektatzean.
    Elkartze-zerbitzariaren URL pertsonalizatua sartu duzu hobespenetan. Egiaztatu URLa zuzena dela eta zerbitzaria lanean ari dela.

en: Error connecting to the rendezvous server.
    Please try again later / verify you are connected to the internet.
eu: Errorea elkartze-zerbitzariarekin konektatzean.
    Sakatu berriro geroago / egiaztatu internetera konektatuta zaudela.

en: Encryption key confirmation failed. If you or your peer didn't mistype the code, this is a sign of an attacker guessing passwords. Please try again some time later.
eu: Zifratze-gakoaren berrespenak huts egin du. Zuk edo zure parekoak ez baduzue kodea gaizki idatzi, agian erasotzaile bat dago pasahitzak asmatzen saiatzen. Saiatu berriro geroago.

en: Cannot decrypt a received message
eu: Ezin da deszifratu jasotako mezu bat

en: An unknown error occurred
eu: Errore ezezaguna gertatu da

en: File / Directory not found
eu: Fitxategia / direktorioa ez da aurkitu

en: Permission denied
eu: Baimena ukatu da

en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

en: Portal service response: Permission denied
eu: Atari-zerbitzuaren erantzuna: Baimena ukatu da

en: The portal service has failed: {}
eu: Atari-zerbitzuak huts egin du: {}

en: Error communicating with the portal service via zbus: {}
eu: Errorea atari-zerbitzuarekin zbus bidez komunikatzean: {}

en: Portal error: {}
eu: Atariaren errorea: {}

en: Transfer was not acknowledged by peer
eu: Transferentzia ez du onartu parekoak

en: The received file is corrupted
eu: Jasotako fitxategia hondatuta dago

en: The file contained a different amount of bytes than advertised! Sent {} bytes, but should have been {}
eu: Fitxategiak espero zen byte kopurua ez den beste byte kopuru bat du. {} byte bidali dira, baina {} izan behar zuten.

en: The other side has cancelled the transfer
eu: Beste aldeak transferentzia bertan behera utzi du

en: The other side has rejected the transfer
eu: Beste aldeak transferentzia baztertu du

en: Something went wrong on the other side: {}
eu: Zerbait gaizki joan da beste aldean: {}

en: Error while establishing file transfer connection
eu: Errorea fitxategi-transferentziarako konexioa ezartzean

en: Unknown file transfer error
eu: Fitxategi-transferentziaren errore ezezaguna

en: An unknown error occurred while creating a zip file: {}
eu: Errorea gertatu da ZIP fitxategia sortzean: {}

en: An unexpected error occurred. Please report an issue with the error message.
eu: Espero ez zen errorea gertatu da. Bidali akatsaren txostena errore-mezuarekin.
