warp main - en to hr translation catalogue (144 entries)

en: Fast and secure file transfer
hr: Brz i siguran prijenos datoteka

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
hr: Warp vam omogućuje sigurno slanje datoteka putem interneta ili lokalne mreže razmjenom kôda temljenog na riječima.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
hr: Najbolji način prijenosa biti će otkriven koristeći protokol “Magic Wormhole” koji po mogućnosti uključuje prijenos lokalne mreže.

en: Features
hr: Značajke

en: Send files between multiple devices
hr: Slanje datoteka izmeđi više uređaja

en: Every file transfer is encrypted
hr: Svaki prijenos datoteka je šifriran

en: Directly transfer files on the local network if possible
hr: Izravni prijenos datoteka na lokalnoj mreži ako je moguće

en: An internet connection is required
hr: Potreban je pristup internetu

en: Compatibility with the “Magic Wormhole” command line client
hr: Kompatibilnost s “Magic Wormhole” klijentom naredbenog retka

en: Main Window
hr: Glavni prozor

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
hr: Kôd prijenosa

en: Accept File Transfer
hr: Prihvati prijenos datoteka

note: Translators: Title
en: Sending File
hr: Slanje datoteka

note: Translators: Title
en: Receiving File
hr: Primanje datoteka

en: File Transfer Complete
hr: Prijenos datoteka je završen

note: Translators: Button
en: Cancel
hr: Odustani

note: Translators: Button
en: Back
hr: Natrag

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
hr: Kopiraj poveznicu prijenosa

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
hr: Kopiraj kôd prijenosa

note: Translators: Button
en: Open File
hr: Otvori datoteku

note: Translators: Button
en: Show in Folder
hr: Prikaži u mapi

note: Translators: Button
en: Accept
hr: Prihvati

en: Copy a detailed message for reporting an issue
hr: Kopiraj opširnu poruku  za prijavu greške

note: Translators: Button
en: Copy Error Message
hr: Kopiraj poruku greške

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Prikaži prečace tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
hr: Prikaži osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
hr: Prijenos datoteka

[ctx: shortcut window]
en: Send File
hr: Pošalji datoteku

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
hr: Pošalji mapu

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
hr: Primi datoteku

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Network
hr: Mreža

en: Server URLs
hr: URL-ovi poslužitelja

en: Rendezvous Server URL
hr: URL rendezvous poslužitelja

en: Transit Server URL
hr: URL poslužitelja prijenosa

en: Code Words
hr: Kôdne riječi

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
hr: Broj kôdih riječi određuje sigurnost prijenosa.
    
    Kratki kôd se lako pamti ali povećava rizik da netko drugi pogodi. Pošto se kôd može pogoditi samo jednom, rizik je vrlo mali čak i s malim kôdovima. Duljina od 4 je vrlo sigurna.

en: Code Word Count
hr: Broj kôdnih riječi

en: Welcome
hr: Dobrodošli

note: Translators: Button
en: Next
hr: Sljedeće

en: Welcome to Warp
hr: Dobrodošli u Warp

en: Introduction
hr: Uvod

en: Warp makes file transfer simple. To get started, both parties need to install Warp on their devices.
    
    After selecting a file to transmit, the sender needs to tell the receiver the displayed transmit code. This is preferably done via a secure communication channel.
    
    When the receiver has entered the code, the file transfer can begin.
    
    For more information about Warp, open the Help pages from the menu.
hr: Warp čini prijenos datoteka jednostavnim. Kako bi započeli, obje strane moraju instalirati Warp na svoje uređaje.
    
    Nakon odabira datoteke za prijenos, pošiljatelj mora reći primatelju prikazani kôd prijenosa. To se po mogućnosti čini putem sigurnog komunikacijskog kanala.
    
    Kada primatelj upiše kôd, prijenos datoteka može započeti.
    
    Za više informacija o Warpu, otvorite Priručnik iz izbornika.

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
hr: Započnite koristiti Warp

note: Translators: menu item
en: _Preferences
hr: _Osobitosti

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

note: Translators: menu item
en: _Help
hr: _Priručnik

note: Translators: menu item
en: _About Warp
hr: _O Warpu

en: Select file to send
hr: Odaberite datoteku za slanje

en: Open
hr: Otvori

en: Select folder to send
hr: Odaberite mapu za slanje

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

note: Translators: Notification when code was automatically detected in clipboard and inserted into code entry on receive page
en: Inserted code from clipboard
hr: Umetnut kôd iz međuspremnika

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
hr: Prekini prijenos datoteka?

en: Do you want to abort the current file transfer?
hr: Želite li prekinuti trenutni prijenos datoteka?

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: _Abort
hr: _Prekini

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
hr: Nemoguće otvaranje datoteke

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Show in Folder
hr: _Prikaži u mapi

en: _Send
hr: _Pošalji

en: Send File
hr: Slanje datoteke

en: Select or drop the file or directory to send
hr: Odaberite ili ispustite datoteku ili direktorij za slanje

note: Translators: Button
en: Select File
hr: Odaberi datoteku

note: Translators: Button
en: Select Folder
hr: Odaberi mapu

en: _Receive
hr: _Primi

note: Translators: Button
en: Receive File
hr: Primanje datoteka

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
hr: Upišite kôd prijenosa od pošiljatelja

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
hr[0]: {} sekunda preostala
hr[1]: {} sekunde preostale
hr[2]: {} sekundi preostalo

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
hr[0]: {} minuta preostala
hr[1]: {} minute preostale
hr[2]: {} minuta preostalo

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
hr[0]: {} sat preostao
hr[1]: {} sata preostala
hr[2]: {} sati preostalo

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
hr[0]: {} dan preostao
hr[1]: {} dana preostala
hr[2]: {} dana preostalo

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Code to Clipboard" button
en: Copied Code to Clipboard
hr: Kôd je kopiran u međuspremnik

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Link to Clipboard" button
en: Copied Link to Clipboard
hr: Poveznicu je kopirana u međuspremnik

en: Copied Error to Clipboard
hr: Greška je kopirana u međuspremnik

en: No error available
hr: Nema dostupnih grešaka

note: Translators: Title
en: Creating Archive
hr: Stvaranje arhive

en: Compressing folder “{}”
hr: Sažimanje mape “{}”

note: Translators: Title
en: Connecting
hr: Povezivanje

note: Translators: Description, Filename
en: Requesting file transfer
hr: Zahtjev za prijenos datoteke

note: Translators: Title, this is a noun
en: Your Transmit Code
hr: Vaš kôd prijenosa

note: Translators: Description, Code in box below, argument is filename
en: Ready to send “{}”
    The receiver needs to enter this code to begin the file transfer.
hr: Spremni za slanje “{}”
    Primatelj mora upisati ovaj kôd za početak prijenosa datoteke.

note: Translators: Description, Code in box below, argument is filename
en: Ready to send “{}”
    The receiver needs to enter this code to begin the file transfer.
    
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the receiver also uses the same rendezvous server.
hr: Spremni za slanje “{}”
    Primatelj mora upisati ovaj kôd za početak prijenosa datoteke.
    
    Upisali ste prilagođeni URL rendezvous poslužitelja u osobitostima. Provjerite koristi li primatelj isti rendezvous poslužitelj.

note: Translators: Description, Transfer Code
en: Connecting to peer with code “{}”
hr: Povezivanje na točku s kôdom “{}”

en: Connected to Peer
hr: Povezani s točkom

note: Translators: Description
en: Preparing to send file
hr: Pripremanje slanja datoteke

note: Translators: Description
en: Preparing to receive file
hr: Pripremanje primanja datoteke

en: Accept File Transfer?
hr: Prihvati prijenos datoteka?

note: Translators: File receive confirmation message dialog; Filename, File size
en: Your peer wants to send you “{0}” (Size: {1}).
    Do you want to download this file to your Downloads folder?
hr: Vaša točka želi vam poslati “{0}” (Veličina: {1}).
    Želite li preuzeti ovu datoteku u mapu Preuzimanja?

en: Ready to Receive File
hr: Spreman za prijem datoteka

en: A file is ready to be transferred. The transfer needs to be acknowledged.
hr: Datoteka je spremna za prijenos. Prijenos je potrebno potvrditi.

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via local network direct transfer
hr: Datoteka “{}” putem izravnog prijenosa lokalne mreže

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via direct transfer
hr: Datoteka “{}” putem izravnog prijenosa

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{0}” via relay {1}
hr: Datoteka “{0}” putem releja {1}

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via relay
hr: Datoteka “{}” putem releja

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via Unknown connection method
hr: Datoteka “{}” putem nepoznatog načina povezivanja

note: Translators: Title
en: File Transfer Successful
hr: Prijenos datoteka je uspio

note: Translators: Description, Filename
en: Successfully sent file “{}”
hr: Datoteka “{}” je uspješno poslana

note: Translators: Description, Filename
en: File has been saved to the Downloads folder as “{}”
hr: Datoteka je spremljena u mapu Preuzimanja kao “{}”

note: Translators: Title
en: File Transfer Failed
hr: Prijenos datoteka nije uspio

en: The file transfer failed: {}
hr: Prijenos datoteka nije uspio: {}

note: Translators: When opening a file
en: Specified file / directory does not exist
hr: Navedna datoteka / direktorij ne postoji

en: Error parsing rendezvous server URL. An invalid URL was entered in the settings.
hr: Greška obrade URL-a rendezvous poslužitelja. Nevaljani URL je upisan u postavkama.

en: Error parsing transit URL. An invalid URL was entered in the settings.
hr: Greška obrade URL-a prijenosa. Nevaljani URL je upisan u postavkama.

en: Downloads dir missing. Please set XDG_DOWNLOAD_DIR
hr: Direktorij Preuzimanja nedostaje. Postavite XDG_DOWNLOAD_DIR

en: Unable to use transfer link: another transfer already in progress
hr: Nemoguće postavljanje poveznice prijenosa: drugi prijenos je već u tijeku

en: Sending a File
hr: Slanje datoteka

en: Receiving a File
hr: Primanje datoteka

en: Changing the rendezvous server URL needs to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the app defaults:
    Rendezvous Server: “{0}”
    Transit Server: “{1}”
hr: Promjena URL-a rendezvous poslužitelja mora se izvršiti na obje strane prijenosa. Upišite samo URL pouzdanog poslužitelja.
    
    Ostavljanje ovih upisa praznim koristiti će se zadani aplikacijom.
    Poslužitelj za susrete: “{0}”
    Tranzitni poslužitelj: “{1}”

en: Error loading config file “{0}”, using default config.
    Error: {1}
hr: Greška učitavanja datoteke podešavanja “{0}”, koristi se zadano podešavanje.
    Greška: {1}

en: Error saving configuration file: {}
hr: Greška spremanja datoteke podešavanja: {}

en: “{}” appears to be an invalid Transmit Code. Please try again.
hr: Izgleda da je “{}” nevaljan kôd prijenosa. Pokušajte ponovno.

en: Sending files with a preconfigured code is not yet supported
hr: Slanje datoteke s predpodešenim kôdom još nije podržano

en: Failed to open downloads folder.
hr: Neuspjelo otvaranje mape preuzimanja.

en: The URI format is invalid
hr: URI format je nevaljan

en: The code does not match the required format
hr: Kôd se ne podudara s potrebnim formatom

en: Unknown URI version: {}
hr: Nepoznata URI inačica: {}

en: The URI parameter “rendezvous” contains an invalid URL: “{}”
hr: URI parametar “rendezvous” sadrži nevaljan URL: “{}”

en: The URI parameter “role” must be “follower” or “leader” (was: “{}”)
hr: URI parametar “role” mora biti “follower” ili “leader” (bio je: “{}”)

en: Unknown URI parameter “{}”
hr: Nepoznat URI parametar “{}”

en: An error occurred
hr: Greška se dogodila

en: Corrupt or unexpected message received
hr: Primljena je oštećena ili neočekivana poruka

en: The rendezvous server will not allow further connections for this code. A new code needs to be generated.
hr: Rendezvous poslužitelj neće dopustiti buduća povezivanja za ovaj kôd. Novi kôd se treba stvoriti.

en: The rendezvous server removed the code due to inactivity. A new code needs to be generated.
hr: Rendezvous poslužitelj uklonio je kôd zbog neaktivnosti. Novi kôd se treba stvoriti.

en: The rendezvous server responded with an unknown message: {}
hr: Rendezvous poslužitelj je odgovorio nepoznatom porukom: {}

en: Error connecting to the rendezvous server.
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the URL is correct and the server is working.
hr: Greška u povezivanju s rendezvous poslužiteljem.
    Upisali ste prilagođeni URL rendezvous poslužitelja u osbitostima. Provjerite je li URL ispravan i rad li poslužitelj.

en: Error connecting to the rendezvous server.
    Please try again later / verify you are connected to the internet.
hr: Greška u povezivanju s rendezvous poslužiteljem.
    Pokušajte ponovno kasnije / provjerite imate li pristup internetu.

en: Encryption key confirmation failed. If you or your peer didn't mistype the code, this is a sign of an attacker guessing passwords. Please try again some time later.
hr: Potvrda ključa šifriranja nije uspjela. Ako vi ili vaša točka niste pogrešno upisali kôd, ovo je znak da napadač pokušava pogoditi lozinke. Pokušajte malo kasnije.

en: Cannot decrypt a received message
hr: Nemoguće dešifriranje primljene poruke

en: An unknown error occurred
hr: Došlo je do nepoznate greške

en: File / Directory not found
hr: Datoteka / Direktorij nisu pronađeni

en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

en: Transfer was not acknowledged by peer
hr: Prijenos nije potvrđen od strane točke

en: The received file is corrupted
hr: Primljena datoteka je oštećena

en: The file contained a different amount of bytes than advertised! Sent {} bytes, but should have been {}
hr: Datoteka sadrži drugačiju količinu bajtova od obznanjenog! Poslano je {} bajta, ali treba imati {}

en: The other side has cancelled the transfer
hr: Druga strana je prekinula prijenos

en: The other side has rejected the transfer
hr: Druga strana je uskratila prijenos

en: Something went wrong on the other side: {}
hr: Nešto je pošlo po krivu na drugoj strani: {}

en: Error while establishing file transfer connection
hr: Greška pri uspostavi povezivanja prijenosa datoteke

en: Unknown file transfer error
hr: Nepoznata greška prijenosa datoteke

en: An unexpected error occurred. Please report an issue with the error message.
hr: Neočekivana greška se dogodila. Prijavite problem s porukom greške.
