warp main - en to gl translation catalogue (143 entries)

en: Fast and secure file transfer
gl: Transfira ficheiros de forma segura e rápida

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
gl: Warp permítelle enviar ficheiros de forma segura a outros mediante internet ou a rede local compartindo un código baseado en palabras.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
gl: O método de transferencia mellor determinarase usando o protocolo «Magic Wormhole» que inclúe a transferencia de rede local se é posíbel.

en: Features
gl: Características

en: Send files between multiple devices
gl: Envíe ficheiros entre varios dispositivos

en: Every file transfer is encrypted
gl: Todas as trasnferencias de ficheiros están cifradas

en: Directly transfer files on the local network if possible
gl: Transfira os ficheiros directamente na rede local se é posíbel

en: An internet connection is required
gl: Requírese unha conexión a internet

en: Compatibility with the “Magic Wormhole” command line client
gl: Compatibilidade co cliente de liña de ordes «Magic Wormhole»

en: Main Window
gl: Xanela principal

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
gl: Código de transmisión

en: Accept File Transfer
gl: Aceptar transferencia de ficheiro

note: Translators: Title
en: Sending File
gl: Enviando ficheiro

note: Translators: Title
en: Receiving File
gl: Recibindo ficheiro

en: File Transfer Complete
gl: Transferencia de ficheiro completada

note: Translators: Button
en: Cancel
gl: Cancelar

note: Translators: Button
en: Back
gl: Atrás

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
gl: Copiar ligazón de transmisión

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
gl: Copiar código de transmisión

note: Translators: Button
en: Open File
gl: Abrir ficheiro

note: Translators: Button
en: Show in Folder
gl: Mostrar no cartafol

note: Translators: Button
en: Accept
gl: Aceptar

en: Copy a detailed message for reporting an issue
gl: Copiar un mensaxe detallado para informar dun erro

note: Translators: Button
en: Copy Error Message
gl: Copiar mensaxe de erro

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
gl: Mostrar atallos

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
gl: Transferir ficheiro

[ctx: shortcut window]
en: Send File
gl: Enviar ficheiro

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
gl: Enviar cartafol

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
gl: Recibir ficheiro

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Network
gl: Rede

en: Server URLs
gl: URLs do servidor

en: Changing the rendezvous server URL has to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the application defaults.
gl: Debe cambiar o URL do servidor rendezvous en ambos lados da transferencia. Simplemente escriba una URL do servidor na que confíe.
    
    Deixe o resto das entradas baleiras para que se usen as preferencias de aplicación predeterminadas.j

en: Rendezvous Server URL
gl: URL do servidor Rendezvous

en: Transit Server URL
gl: URL do servidor de transferencia

en: Code Words
gl: Código de palabras

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
gl: A contía de palabras de código determina a seguridade da transferencia.
    
    Un código curto é doado de lembrar pero incrementa o risco de que alguén adiviñe o código. Como o código só pode adivinarse una vez, o risco é moi pequeño incluso para códigos curtos. Un código de lonxitude 4 é moi seguro.

en: Code Word Count
gl: Contía do palabras do código

en: Welcome
gl: Benvida

note: Translators: Button
en: Close
gl: Pechar

note: Translators: Button
en: Next
gl: Seguinte

en: Welcome to Warp
gl: Benvida a Warp

en: Introduction
gl: Introdución

en: Warp makes file transfer simple. To get started, both parties need to install Warp on their devices.
    
    After selecting a file to transmit, the sender needs to tell the receiver the displayed transmit code. This is preferably done via a secure communication channel.
    
    When the receiver has entered the code, the file transfer can begin.
    
    For more information about Warp, open the Help pages from the menu.
gl: Warp fai transferir ficheiros doado. Para comezar, as dúas partes teñen que instalar Warp nos seus dispositivos.
    
    Despois de seleccionar un ficheiro para transferir, o emisor precisa dicirlle ao receptor o código de transmisión mostrado. Isto faise preferentemente mediante unha canle de comunicación segura.
    
    Cando o receptor escribe o código, a transferencia de ficheiro pode comezar.
    
    Para obter máis información sobre Warp, abra as páxinas de axuda desde o menú.

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
gl: Comezar a usar Warp

note: Translators: menu item
en: _Preferences
gl: _Preferencias

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
gl: _Atallos de teclado

note: Translators: menu item
en: _Help
gl: _Axuda

note: Translators: menu item
en: _About Warp
gl: _Sobre Warp

en: Select file to send
gl: Seleccione o ficheiro a enviar

en: Open
gl: Abrir

en: Select folder to send
gl: Seleccione o cartafol a enviar

en: Open Folder
gl: Abrir cartafol

note: Translators: Notification when code was automatically detected in clipboard and inserted into code entry on receive page
en: Inserted code from clipboard
gl: Inserir código desde o portapapeis

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
gl: Desexa abortar a transferencia de ficheiros?

en: Do you want to abort the current file transfer?
gl: Desexa abortar a transferencia de ficheiro actual?

en: _Continue
gl: _Continuar

en: _Abort
gl: _Abortar

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: _Close
gl: echar

en: _Show in Folder
gl: _Mostrar no cartafol

en: Send
gl: Enviar

en: Send File
gl: Enviar ficheiro

en: Select or drop the file or directory to send
gl: Seleccione ou solte un ficheiro ou cartafol para envialo

note: Translators: Button
en: Select File
gl: Seleccione un ficheiro

note: Translators: Button
en: Select Folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Receive
gl: Recibir

note: Translators: Button
en: Receive File
gl: Recibir ficheiro

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
gl: Escriba o código de transmisión desde o emisor

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
gl[0]: Falta un segundo
gl[1]: Faltan {} segundos

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
gl[0]: Falta un minuto
gl[1]: Faltan {} minutos

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
gl[0]: Falta unha hora
gl[1]: Faltan {} horas

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
gl[0]: Falta un día
gl[1]: Faltan {} días

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Code to Clipboard" button
en: Copied Code to Clipboard
gl: Copiar código ao portapapeis

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Link to Clipboard" button
en: Copied Link to Clipboard
gl: Copiar ligazón ao portapapeis

en: No error available
gl: Non hai un erro dispoñíbel

note: Translators: Title
en: Creating Archive
gl: Creando arquivo

en: Compressing folder “{}”
gl: Comprimindo o cartafol «{}»

note: Translators: Title
en: Connecting
gl: Conectándose

note: Translators: Description, Filename
en: Requesting file transfer
gl: Solicitando a transferencia do ficheiro

note: Translators: Title, this is a noun
en: Your Transmit Code
gl: O seu código de transmisión

note: Translators: Description, Code in box below, argument is filename
en: Ready to send “{}”
    The receiver needs to enter this code to begin the file transfer.
gl: Preparado para enviar «{}»
    O receptor precisa escribir este código para comezar a transferencia de ficheiro.

note: Translators: Description, Code in box below, argument is filename
en: Ready to send “{}”
    The receiver needs to enter this code to begin the file transfer.
    
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the receiver also uses the same rendezvous server.
gl: Preparado para enviar «{}»
    O receptor precisa escribir este código para comezar a transferencia do ficheiro.
    
    Escribiu unha URL de servidor rendezvous personalizada nas preferencias. Comprobe que o receptor tamén usa o mesmo servidor rendezvous.

note: Translators: Description, Transfer Code
en: Connecting to peer with code “{}”
gl: Conectándose ao par co código «{}»

en: Connected to Peer
gl: Conectado ao par

note: Translators: Description
en: Preparing to send file
gl: Preparándose para enviar o ficheiro

note: Translators: Description
en: Preparing to receive file
gl: Preparándose para recibir o ficheiro

en: Accept File Transfer?
gl: Desexa aceptar a transferencia de ficheiro?

note: Translators: File receive confirmation message dialog; Filename, File size
en: Your peer wants to send you “{0}” (Size: {1}).
    Do you want to download this file to your Downloads folder?
gl: O seu par envioulle «{0}» (Tamaño: {1}).
    Desexa descargar este ficheiro no seu cartafol de Descargas?

en: Ready to Receive File
gl: Listo para recibir o ficheiro

en: A file is ready to be transferred. The transfer needs to be acknowledged.
gl: Un ficheiro esta listo para ser transferido. A transferencia debería recoñecerse.

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via local network direct transfer
gl: Ficheiro «{}» mediante a transferencia directa de ficheiro

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via direct transfer
gl: Ficheiro «{}» mediante mediante a transferencia directa

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{0}” via relay {1}
gl: Ficheiro «{}» mediante o relay «{1}»

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via relay
gl: Ficheiro «{}» mediante relay

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via Unknown connection method
gl: Ficheiro «{}» mediante o método de conexión Descoñecido

note: Translators: Title
en: File Transfer Successful
gl: Transferencia de ficheiro exitosa

note: Translators: Description, Filename
en: Successfully sent file “{}”
gl: Ficheiro «{}» enviado con éxio

note: Translators: Description, Filename
en: File has been saved to the Downloads folder as “{}”
gl: O ficheiro foi gardado no cartafol de Descargas como «{}»

note: Translators: Title
en: File Transfer Failed
gl: Fallou a transferencia do ficheiro

en: The file transfer failed: {}
gl: Fallou a transferencia de ficheiros: {}

note: Translators: When opening a file
en: Specified file / directory does not exist
gl: O ficheiro / cartafol non existe

en: Error parsing rendezvous server URL. An invalid URL was entered in the settings.
gl: Produciuse un erro analizando a URL do servidor rendezvous. Escribiuse unha URL non válida nas preferencias.

en: Error parsing transit URL. An invalid URL was entered in the settings.
gl: Produciuse un erro ao analizar a URL de transferencia. Escribiuse unha URL non válida nas preferencias.

en: Downloads dir missing. Please set XDG_DOWNLOAD_DIR
gl: Falta o directorio de Descargas. Estabeleza XDG_DOWNLOAD_DIR

en: Unable to use transfer link: another transfer already in progress
gl: Non foi posíbel usar a ligazón de transferencia: xa hai outra transferencia en curso

en: Sending a File
gl: Enviando un ficheiro

en: Receiving a File
gl: Recibindo un ficheiro

en: Error loading config file “{0}”, using default config.
    Error: {1}
gl: Prodiciuse un erro ao cargar o ficheiro de configuración «{0}», usando as preferencias predeterminadas.
    Erro: {1}

en: Select the file or directory to send
gl: Seleccione o ficheiro ou cartafol a enviar

en: Error saving configuration file: {}
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro de configuración: {}

en: “{}” appears to be an invalid Transmit Code. Please try again.
gl: «{}» semella ser un código de transmisión non válido. Tente de novo.

en: Sending files with a preconfigured code is not yet supported
gl: Aínda non é compatíbel enviar ficheiros con un código preconfigurado

en: Failed to open downloads folder.
gl: Produciuse un fallo ao abrir o cartafol de descargas.

en: The URI format is invalid
gl: O formato da URI non é válido

en: The code does not match the required format
gl: O código non coincide co formato requirido

en: Unknown URI version: {}
gl: Versión de URI descoñecida: {}

en: The URI parameter “rendezvous” contains an invalid URL: “{}”
gl: O parámetro de URI «rendezvous» contén una URL non válida: «{}»

en: The URI parameter “role” must be “follower” or “leader” (was: “{}”)
gl: O parámetro «role» da URI debe ser «follower» ou «leader» (foi: «{}»)

en: Unknown URI parameter “{}”
gl: Parámetros da URI descoñecido «{}»

en: An error occurred
gl: Produciuse un erro

en: Corrupt or unexpected message received
gl: Recibiuse un mensaxe corrompido ou non agardado

en: The rendezvous server will not allow further connections for this code. A new code needs to be generated.
gl: O servidor rendezvous non permite máis conexión para este código. Debe xerar un novo código.

en: The rendezvous server removed the code due to inactivity. A new code needs to be generated.
gl: O servidor rendezvous eliminou o código debido á inactividade. Debe xerar un novo código.

en: The rendezvous server responded with an unknown message: {}
gl: O servidor rendezvous respondeu con un mensaxe descoñecido: {}

en: Error connecting to the rendezvous server.
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the URL is correct and the server is working.
gl: Produciues un erro conectándose ao servidor rendezvous.
    Escribiu un URL de servidor rendezvous personalizado nas preferencias. Comprobe que a URL é correcta e o servidor funciona.

en: Error connecting to the rendezvous server.
    Please try again later / verify you are connected to the internet.
gl: Produciuse un erro conectándose ao servidor rendezvous.
    Tente de novo / verifique que está conectado a internet.

en: Encryption key confirmation failed. If you or your peer didn't mistype the code, this is a sign of an attacker guessing passwords. Please try again some time later.
gl: Fallou a confirmación da chave de cifrado. Se vostede ou o seu par non escribiu mal o código, isto é un sinal dun atacante adivinando contrasinais. Tente de novo máis tarde.

en: Cannot decrypt a received message
gl: Non é posíbel descifrar a mensaxe recibida

en: An unknown error occurred
gl: Produciuse un erro descoñecido

en: File / Directory not found
gl: Ficheiro / Cartafol non atopado

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Transfer was not acknowledged by peer
gl: O par non se dou de conta da transferencia

en: The received file is corrupted
gl: O ficheiro recibido está corrompido

en: The file contained a different amount of bytes than advertised! Sent {} bytes, but should have been {}
gl: O ficheiro contiña unha cantidade distinta de bytes publicitados! Enviados {} bytes, pero deberían ser {}

en: The other side has cancelled the transfer
gl: O outro lado cancelou a transferencia

en: The other side has rejected the transfer
gl: O outro lado rexeitou a transferencia

en: Something went wrong on the other side: {}
gl: Algo foi mal no outro lado: {}

en: Error while establishing file transfer connection
gl: Produciuse un erro ao establecer a conexión de transferencia de ficheiro

en: Unknown file transfer error
gl: Produciuse un erro de transferencia de ficheiro descoñecido

en: An unexpected error occurred. Please report an issue with the error message.
gl: Produciuse un erro non esperado. Por favor informe do problema co mensaxe de erro.
