warp main - en to sl_SI translation catalogue (179 entries)

en: Fast and secure file transfer
sl_SI: Varen in hiter prenos datotek

en: Gnome;GTK;Wormhole;Magic-Wormhole;
sl_SI: Gnome;GTK;Wormhole;Magic-Wormhole;Prenos;Transfer;Pošiljanje;

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
sl_SI: Warp omogoča varno pošiljanje datotek drug drugemu prek interneta ali krajevnega omrežja z izmenjavo kod na osnovi besed.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
sl_SI: Najboljši način prenosa bo določen s protokolom »Magic Wormhole« (ang. za čudežna črvina), ki vključuje prenos po krajevnem omrežju, če je to mogoče.

en: Features
sl_SI: Zmožnosti

en: Send files between multiple devices
sl_SI: Pošlji datoteko med več napravami

en: Every file transfer is encrypted
sl_SI: Vsak prenos datoteke je šifriran

en: Directly transfer files on the local network if possible
sl_SI: Če je mogoče, prenesi datoteke neposredno v krajevnem omrežju

en: An internet connection is required
sl_SI: Zahtevana je internetna povezava

en: QR Code support
sl_SI: Podpora za kodo QR

en: Compatibility with the Magic Wormhole command line client and all other compatible apps
sl_SI: Združljivost z odjemalcem ukazne vrstice »Čarobna črvina« in vsemi drugimi združljivimi programi

en: Main Window
sl_SI: Glavno okno

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
sl_SI: Prenos kode

en: Accept File Transfer
sl_SI: Sprejmi prenos datotek

en: Receiving File
sl_SI: Poteka prejemanje datoteke

en: File Transfer Complete
sl_SI: Penos datoteke je končan

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sl_SI: Pokaži pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Show Preferences
sl_SI: Pokaži nastavitve

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
sl_SI: Začne prenos datotek

[ctx: shortcut window]
en: Send File
sl_SI: Začne s pošiljanjem datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
sl_SI: Pošlji mapo

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
sl_SI: Začne s prejemanjem datoteke

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
sl_SI[0]: Še {} sekund
sl_SI[1]: Še {} sekunda
sl_SI[2]: Še {} sekundi
sl_SI[3]: Še {} sekunde

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
sl_SI[0]: Še {} minut
sl_SI[1]: Še {} minuta
sl_SI[2]: Še {} minuti
sl_SI[3]: Še {} minute

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
sl_SI[0]: Še {} ur
sl_SI[1]: Še {} ura
sl_SI[2]: Še {} uri
sl_SI[3]: Še {} ure

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
sl_SI[0]: Še {} dni
sl_SI[1]: Še {} dan
sl_SI[2]: Še {} dneva
sl_SI[3]: Še {} dneve

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Code to Clipboard" button
en: Copied Code to Clipboard
sl_SI: Kopirana koda v odložišče

note: Translators: Notification when clicking on "Copy Link to Clipboard" button
en: Copied Link to Clipboard
sl_SI: Kopirana povezava na odložišče

en: Copied Error to Clipboard
sl_SI: Kopirana napaka na odložišče

en: No error available
sl_SI: Napaka ni na voljo

en: Creating Archive
sl_SI: Poteka ustvarjanje arhiva

en: Compressing folder “{}”
sl_SI: Poteka stiskanje mape »{}«

note: Translators: Title
en: Connecting
sl_SI: Povezovanje

note: Translators: Description, Filename
en: Requesting file transfer
sl_SI: Zahtevanje prenosa datotek

note: Translators: Description, argument is filename
en: Ready to send “{}”.
sl_SI: Pripravljeni na pošiljanje »{}«.

note: Translators: Help dialog line 1, Code words and QR code visible,
en: The receiver needs to enter or scan this code to begin the file transfer.
sl_SI: Prejemnik mora vnesti ali optično prebrati to kodo za začetek prenosa datoteke.

en: The QR code is compatible with the following apps: {}.
sl_SI: QR-koda je združljiva z naslednjimi programi: {}.

en: You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the receiver also uses the same rendezvous server.
sl_SI: Vnesli ste URL strežnika rendezvous po meri v nastavitvah. Preverite, ali prejemnik uporablja tudi isti strežnik rendezvous.

en: Click the QR code to copy the link to the clipboard.
sl_SI: Kliknite QR-kodo, da kopirate povezavo na odložišče.

note: Translators: Description, Transfer Code
en: Connecting to peer with code “{}”
sl_SI: Povezovanje z vrstnikom s kodo »{}«

en: Connected to Peer
sl_SI: Vzpostavljena je povezava z oddaljenim mestom

note: Translators: Description
en: Preparing to send file
sl_SI: Priprava na pošiljanje datoteke

note: Translators: Description
en: Preparing to receive file
sl_SI: Priprava na prejemanje datoteke

note: Translators: File receive confirmation message dialog; Filename, File size
en: Your peer wants to send you “{0}” (Size: {1}).
    Do you want to download this file? The default action will save the file to your Downloads folder.
sl_SI: Vaš vrstnik vam želi poslati »{0}« (velikost: {1}).
    Ali želite prenesti to datoteko v mapo prenosov? Privzeto dejanje bo shranilo datoteko v vašo mapo za prenose.

en: Ready to Receive File
sl_SI: Naprava je pripravljena za prejem datoteke

en: A file is ready to be transferred. The transfer needs to be acknowledged.
sl_SI: Datoteka je pripravljena za prenos. Prenos je treba priznati.

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via local network direct transfer
sl_SI: Datoteka »{}« prek neposrednega prenosa krajevnega omrežja

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via direct transfer
sl_SI: Datoteka »{}« prek neposrednega prenosa

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{0}” via relay {1}
sl_SI: Datoteka »{0}« prek releja {1}

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via relay
sl_SI: Datoteka »{}« prek releja

note: Translators: Description, During transfer
en: File “{}” via Unknown connection method
sl_SI: Datoteka »{}« prek neznanega načina povezave

note: Translators: Title
en: Sending File
sl_SI: Poteka pošiljanje datoteke

note: Translators: Description, Filename
en: Successfully sent file “{}”
sl_SI: Uspešno poslana datoteka »{}«

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the selected folder as “{}”
sl_SI: Datoteka je bila shranjena v izbrano mapo kot »{}«

note: Translators: Filename
en: File has been saved to the Downloads folder as “{}”
sl_SI: Datoteka je bila shranjena v mapo prenosov kot »{}«

note: Translators: Title
en: File Transfer Failed
sl_SI: Prenos datotek je spodletel

en: The file transfer failed: {}
sl_SI: Prenos datotek je spodletel: {}

note: Translators: When opening a file
en: Specified file / directory does not exist
sl_SI: Navedena datoteka/mapa ne obstaja

en: Error parsing rendezvous server URL. An invalid URL was entered in the settings.
sl_SI: Napaka pri razčlenjevanju URL strežnika rendezvous. V nastavitve je bil vnesen neveljaven URL.

en: Error parsing transit URL. An invalid URL was entered in the settings.
sl_SI: Napaka pri razčlenjevanju URL-ja transit. V nastavitve je bil vnesen neveljaven URL.

en: Invalid path selected: {}
sl_SI: Izbrana je neveljavna pot: {}

note: Translators: Above progress bar for creating an archive to send as a folder
en: {} File - Size: {} | {} Files - Size: {}
sl_SI[0]: {} datotek - velikost: {}
sl_SI[1]: {} datoteka - velikost: {}
sl_SI[2]: {} datoteki - velikost: {}
sl_SI[3]: {} datoteke - velikost: {}

en: Save As
sl_SI: Shrani kot

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
sl_SI: Kopiraj povezavo za prenos

en: Your Transmit Code
sl_SI: Vaša koda za pošiljanje

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
sl_SI: Kopiraj kodo za prenos

note: Translators: Title
en: Accept File Transfer?
sl_SI: Ali želite sprejeti prenos datotek?

en: Save to Downloads Folder
sl_SI: Shrani v mapo prenosov

note: Translators: Button
en: _Accept
sl_SI: _Sprejmi

note: Translators: Button
en: Sa_ve As…
sl_SI: Shra_ni kot …

note: Translators: Title
en: File Transfer Successful
sl_SI: Prenos datotek je uspešno končan

note: Translators: Button
en: _Open File
sl_SI: _Odpri datoteko

note: Translators: Button
en: _Show in Folder
sl_SI: _Pokaži v mapi

note: Translators: Button
en: Co_py Error Message
sl_SI: Ko_piraj sporočilo o napaki

note: Translators: Button
en: _Cancel
sl_SI: Pre_kliči

en: Unable to use transfer link: another transfer already in progress
sl_SI: Povezave prenosa ni mogoče uporabiti: drug prenos je že v teku

en: Sending a File
sl_SI: Pošiljanje datoteke

en: Receiving a File
sl_SI: Prejemanje datoteke

en: Camera access denied. Open Settings and allow Warp to access the camera.
sl_SI: Dostop do kamere je zavrnjen. Odprite Nastavitve in dovolite Warpu dostop do kamere.

en: Failed to start the camera: {}
sl_SI: Kamere ni bilo mogoče zagnati: {}

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Could not use the camera portal: {}
sl_SI: Portala kamere ni bilo mogoče uporabljati: {}

en: Could not start the device provider: {}
sl_SI: Ponudnika naprave ni bilo mogoče zagnati: {}

en: No Camera Found
sl_SI: Ni zaznane kamere

en: Connect a camera to scan QR codes
sl_SI: Priključite kamero za optično branje kod QR

en: Scan QR Code
sl_SI: Preberi kodo QR

en: _Retry
sl_SI: _Poskusi znova

en: _Troubleshooting
sl_SI: _Odpravljanje težav

en: Downloads dir missing. Please set XDG_DOWNLOAD_DIR
sl_SI: Mapa prenosov manjka. Prosimo, nastavite XDG_DOWNLOAD_DIR

en: Licensed under the <a href="{}">{}</a>.
sl_SI: Izdano pod dovoljenjem <a href="{}">{}</a>.

note: Translators: License information without a link to the software license
en: Licensed under the {}.
sl_SI: Izdano pod dovoljenjem {}.

en: Changing the rendezvous server URL needs to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the app defaults:
    Rendezvous Server: “{0}”
    Transit Server: “{1}”
sl_SI: Spreminjanje URL strežnika rendezvous je treba opraviti na obeh straneh prenosa. Vnesite samo URL strežnika, ki mu lahko zaupate.
    
    Če te postavke puščate prazne, boste uporabili privzete nastavitve aplikacije:
    Strežnik rendezvous: “{0}”
    Strežnik transit: “{1}”

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Network
sl_SI: Omrežje

en: Code Words
sl_SI: Kodne besede

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
sl_SI: Število kodnih besed določa varnost prenosa.
    
    Kratko kodo si lažje zapomnite, vendar povečuje tveganje, da nekdo drug kodo ugane. Ker se koda lahko ugiba le enkrat, je tveganje zelo majhno tudi s kratkimi kodami. Dolžina 4 je zelo varna.

en: Code Word Count
sl_SI: Število besed kode

en: Server URLs
sl_SI: Naslovi URL strežnika

en: Rendezvous Server URL
sl_SI: URL strežnika rendezvous

en: Transit Server URL
sl_SI: URL strežnika transit

en: Welcome
sl_SI: Dobrodošli

en: Welcome to Warp
sl_SI: Dobrodošli v Worp

note: Translators: Button
en: Next
sl_SI: Naprej

en: Introduction
sl_SI: Uvod

en: Warp makes file transfer simple. To get started, both parties need to install Warp on their devices.
    
    After selecting a file to transmit, the sender needs to tell the receiver the displayed transmit code. This is preferably done via a secure communication channel.
    
    When the receiver has entered the code, the file transfer can begin.
    
    For more information about Warp, open the Help section from the Main Menu.
sl_SI: Warp omogoča preprost prenos datotek. Če želite začeti, morata obe strani namestiti Warp na svoje naprave.
    
    Po izbiri datoteke za prenos mora pošiljatelj prejemniku povedati prikazano kodo za prenos. Priporočljivo je to storiti prek varnega komunikacijskega kanala.
    
    Ko sprejemnik vnese kodo, se lahko začne prenos datoteke.
    
    Če želite izvedeti več o Warp-u, odprite strani pomoči v glavnem meniju.

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
sl_SI: Uvod v uporabo Warpa

en: Error loading config file “{0}”, using default config.
    Error: {1}
sl_SI: Napaka pri nalaganju prilagoditvene datoteke »{0}«, z uporabo privzete prilagoditve.
    Napaka: {1}

en: Error saving configuration file: {}
sl_SI: Napaka pri shranjevanju prilagoditvene datoteke: {}

note: Translators: This is a promotion and should match the app name as seen at https://apps.gnome.org/PikaBackup/
en: Pika Backup
sl_SI: Varnostno kopiranje Pika

note: Translators: This is a promotion and should match the short app summary as seen at https://apps.gnome.org/PikaBackup/
en: Keep your data safe
sl_SI: Varno hranite svoje podatke

en: Select File to Send
sl_SI: Izberite datoteko, ki jo želite poslati

en: Select Folder to Send
sl_SI: Izberite mapo, ki jo želite poslati

en: “{}” appears to be an invalid Transmit Code. Please try again.
sl_SI: »{}« je neveljavna koda za prenos. Poskusite znova.

en: Sending files with a preconfigured code is not yet supported
sl_SI: Pošiljanje datotek s vnaprej prilagojeno kodo še ni podprto

note: Translators: menu item
en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

note: Translators: menu item
en: _Help
sl_SI: _Pomoč

note: Translators: menu item
en: _About Warp
sl_SI: _O programu

note: Translators: Notification when code was automatically detected in clipboard and inserted into code entry on receive page
en: Inserted code from clipboard
sl_SI: Vstavljena koda iz odložišča

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
sl_SI: Ali želite prekiniti prenos datotek?

en: Do you want to abort the current file transfer?
sl_SI: Ali želite prekiniti trenutni prenos datotek?

en: _Continue
sl_SI: _Nadaljuj

en: _Abort
sl_SI: _Prekini

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: _Send
sl_SI: Po_šlji

en: Send File
sl_SI: Pošlji datoteke

en: Select or drop the file or directory to send
sl_SI: Izberite ali spustite datoteko ali mapo za pošiljanje

note: Translators: Button
en: Select _File…
sl_SI: Izberi _datoteko …

note: Translators: Button
en: Select F_older…
sl_SI: Izberi _mapo ...

en: _Receive
sl_SI: Prej_mi

en: Receive File
sl_SI: Prejmi datoteke

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
sl_SI: Vnesite kodo prenosa od pošiljatelja

note: Translators: Button
en: Receive _File
sl_SI: Prejmi _datoteko

en: File Transfer
sl_SI: Prenos datotek

en: Failed to open downloads folder.
sl_SI: Odpiranje mape za prenose ni uspelo.

en: The URI format is invalid
sl_SI: Oblika URI ni veljavna

en: The code does not match the required format
sl_SI: Koda se ne ujema z zahtevano obliko

en: Unknown URI version: {}
sl_SI: Neznana različica URI: {}

en: The URI parameter “rendezvous” contains an invalid URL: “{}”
sl_SI: Parameter URI »rendezvous« vsebuje neveljaven URL: »{}«

en: The URI parameter “role” must be “follower” or “leader” (was: “{}”)
sl_SI: Parameter URI »vloga« (»role«) mora biti »sledilec« (»follower«) ali »vodja« (»leader«) (bilo je: »{}«)

en: Unknown URI parameter “{}”
sl_SI: Neznan parameter URI »{}«

en: An error occurred
sl_SI: Prišlo je do napake

en: Corrupt or unexpected message received
sl_SI: Prejeto poškodovano ali nepričakovano sporočilo

en: The rendezvous server will not allow further connections for this code. A new code needs to be generated.
sl_SI: Strežnik rendezvous ne bo dovolil nadaljnjih povezav za to kodo. Ustvariti je potrebno novo kodo.

en: The rendezvous server removed the code due to inactivity. A new code needs to be generated.
sl_SI: Strežnik rendezvous je odstranil kodo zaradi nedejavnosti. Ustvariti je potrebno novo kodo.

en: The rendezvous server responded with an unknown message: {}
sl_SI: Strežnik rendezvous se je odzval z neznanim sporočilom: {}

en: Error connecting to the rendezvous server.
    You have entered a custom rendezvous server URL in preferences. Please verify the URL is correct and the server is working.
sl_SI: Napaka pri vzpostavljanju povezave s strežnikom rendezvous.
    Vnesli ste URL strežnika rendezvous po meri v nastavitvah. Preverite, ali je URL pravilen in da strežnik deluje.

en: Error connecting to the rendezvous server.
    Please try again later / verify you are connected to the internet.
sl_SI: Napaka pri vzpostavljanju povezave s strežnikom rendezvous.
    Poskusite znova pozneje / preverite, ali ste povezani z internetom.

en: Encryption key confirmation failed. If you or your peer didn't mistype the code, this is a sign of an attacker guessing passwords. Please try again some time later.
sl_SI: Potrditev ključa za šifriranje ni uspela. Če vi ali vaš vrstnik niste napačno vnesli kode, je to znak napadalca, ki ugiba gesla. Poskusite znova malce kasneje.

en: Cannot decrypt a received message
sl_SI: Prejetega sporočila ni mogoče dešifrirati

en: An unknown error occurred
sl_SI: Prišlo je do neznane napake.

note: Translators: magic-wormhole codes usually look like n-word-word... where n MUST be an arabic number (unlimited digits). The first '-' is mandatory. This error occurs when an empty code was entered.
en: The specified code must not be empty
sl_SI: Navedena koda ne sme biti prazna

note: Translators: magic-wormhole codes usually look like n-word-word... where n MUST be an arabic number (unlimited digits). The first '-' is mandatory. This error occurs when a code was entered that does not contain any '-'.
en: The code must contain at least one “-”
sl_SI: Koda mora vsebovati vsaj en »-«

note: Translators: magic-wormhole codes usually look like n-word-word... where n MUST be an arabic number (unlimited digits). This error occurs when a code was entered that does not contain a number before the '-'.
en: The first segment of a code must be a number
sl_SI: Prvi segment kode mora biti številka

en: Code too weak. It can be guessed with an average of {} try. | Code too weak. It can be guessed with an average of {} tries.
sl_SI[0]: Koda je prešibka. Lahko jo uganemo s povprečno {} poskusi.
sl_SI[1]: Koda je prešibka. Lahko jo uganemo s povprečno {} poskusom.
sl_SI[2]: Koda je prešibka. Lahko jo uganemo s povprečno {} poskusoma.
sl_SI[3]: Koda je prešibka. Lahko jo uganemo s povprečno {} poskusi.

en: Code too short. The text after the “-” must be at least {} character long. | Code too short. The text after the “-” must be at least {} characters long.
sl_SI[0]: Koda je prekratka. Besedilo za »-« mora biti dolgo vsaj {} znakov.
sl_SI[1]: Koda je prekratka. Besedilo za »-« mora biti dolgo vsaj {} znak.
sl_SI[2]: Koda je prekratka. Besedilo za »-« mora biti dolgo vsaj {} znaka.
sl_SI[3]: Koda je prekratka. Besedilo za »-« mora biti dolgo vsaj {} znake.

en: Code too weak
sl_SI: Koda je prešibka

en: File / Directory not found
sl_SI: Mape ali datoteke ni mogoče najti

en: Permission denied
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj.

en: Canceled
sl_SI: Preklicano

en: Portal service response: Permission denied
sl_SI: Odziv storitve portala: dovoljenje zavrnjeno

en: The portal service has failed: {}
sl_SI: Storitev portala ni uspela: {}

en: Error communicating with the portal service via zbus: {}
sl_SI: Napaka pri komunikaciji s storitvijo portala prek zbus-a: {}

en: Portal error: {}
sl_SI: Napaka portala: {}

en: Transfer was not acknowledged by peer
sl_SI: Vrstnik ni priznal prenosa

en: The received file is corrupted
sl_SI: Prejeta datoteka je poškodovana

en: The file contained a different amount of bytes than advertised! Sent {} bytes, but should have been {}
sl_SI: Datoteka je vsebovala drugačno količino bajtov, kot oglašuje! Poslanih {} bajtov, vendar bi jih moralo biti {}

en: The other side has cancelled the transfer
sl_SI: Druga stran je preklicala prenos

en: The other side has rejected the transfer
sl_SI: Druga stran je zavrnila prenos

en: Something went wrong on the other side: {}
sl_SI: Na drugi strani je šlo nekaj narobe: {}

en: Error while establishing file transfer connection
sl_SI: Napaka pri vzpostavljanju povezave za prenos datotek

en: Unknown file transfer error
sl_SI: Neznana napaka prejema datoteke

en: An unknown error occurred while creating a zip file: {}
sl_SI: Pri ustvarjanju datoteke zip je prišlo do neznane napake: {}

en: An unexpected error occurred. Please report an issue with the error message.
sl_SI: Prišlo je do nepričakovane napake. Prosimo, poročajte o težavi s sporočilom o napaki.
