warp main - en to sr translation catalogue (76 entries)

en: Warp
sr: Варп

en: Fast and secure file transfer
sr: Брз и безбедан пренос датотека

en: Gnome;GTK;Wormhole;Magic-Wormhole;
sr: Гном;Гтк;црвоточина;магична-црвоточина;Gnome;GTK;Wormhole;Magic-Wormhole;

en: Warp allows you to securely send files to each other via the internet or local network by exchanging a word-based code.
sr: Варп вам омогућава да безбедно шаљете датотеке једни другима путем интернета или месне мреже размењујући на речи заснован код.

en: The best transfer method will be determined using the “Magic Wormhole” protocol which includes local network transfer if possible.
sr: Најбољи начин преноса биће одређен коришћењем „Magic Wormhole“ протокола који укључује пренос месне мреже ако је могуће.

en: Features
sr: Функције

en: Send files between multiple devices
sr: Слање датотека између више уређаја

en: Every file transfer is encrypted
sr: Сваки пренос датотеке је шифрован

en: Directly transfer files on the local network if possible
sr: Непосредни пренос датотека на месној мрежи ако је могуће

en: An internet connection is required
sr: Интернет веза је потребна

en: Compatibility with the “Magic Wormhole” command line client
sr: Сагласност са „Magic Wormhole“ клијентом линије наредби

en: Main Window
sr: Главни прозор

note: Translators: Entry placeholder; This is a noun
en: Transmit Code
sr: Код преноса

en: Accept File Transfer
sr: Прихвати пренос датотека

note: Translators: Title
en: Sending File
sr: Шаљем датотеке

note: Translators: Title
en: Receiving File
sr: Примам датотеке

en: File Transfer Complete
sr: Пренос датотеке је обављен

en: Fina Wilke
sr: Фина Вилке

note: Translators: Button
en: Cancel
sr: Откажи

note: Translators: Button
en: Back
sr: Назад

note: Translators: Button; Transmit Link is a noun
en: Copy Transmit Link
sr: Умножи везу преноса

note: Translators: Button; Transmit Code is a noun
en: Copy Transmit Code
sr: Умножи код преноса

note: Translators: Button
en: Open File
sr: Отвори датотеку

note: Translators: Button
en: Show in Folder
sr: Прикажи у фасцикли

note: Translators: Button
en: Accept
sr: Прихвати

en: Copy a detailed message for reporting an issue
sr: Умножите детаљну поруку за извештавање о грешци

note: Translators: Button
en: Copy Error Message
sr: Умножи поруку грешке

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Приказ пречица

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: File Transfer
sr: Пренос датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Send File
sr: Слање датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Send Folder
sr: Слање фасцикле

[ctx: shortcut window]
en: Receive File
sr: Примање датотеке

en: Preferences
sr: Поставке

en: Network
sr: Мрежа

en: Server URLs
sr: Адресе сервера

en: Changing the rendezvous server URL has to be done on both sides of the transfer. Only enter a server URL you can trust.
    
    Leaving these entries empty will use the application defaults.
sr: Промена адресе сервера састанка треба да се уради на обе стране преноса. Унесите само адресу сервера коме можете веровати.
    
    Ако ове уносе оставите празним користиће се основности програма.

en: Rendezvous Server URL
sr: Адреса сервера састанка

en: Transit Server URL
sr: Адреса сервера пролаза

en: Code Words
sr: Кодне речи

en: The code word count determines the security of the transfer.
    
    A short code is easy to remember but increases the risk of someone else guessing the code. As a code may only be guessed once, the risk is very small even with short codes. A length of 4 is very secure.
sr: Дужина кодне речи одређује безбедност преноса.
    
    Кратка шифра је лака за памћење али повећава ризик њеног откривања од стране непознатих лица. Како шифра може бити погођена само једном, ризик је врло мали чак и са кратким шифрама. Дужина од 4 је врло безбедна.

en: Code Word Count
sr: Дужина кодне речи

en: Welcome
sr: Добро дошли

note: Translators: Button
en: Close
sr: Затвори

note: Translators: Button
en: Next
sr: Следеће

en: Welcome to Warp
sr: Добродошли у Варп

en: Introduction
sr: Увод

note: Translators: Big button to finish welcome screen
en: Get Started Using Warp
sr: Започните коришћење Варпа

note: Translators: menu item
en: _Preferences
sr: _Поставке

note: Translators: menu item
en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

note: Translators: menu item
en: _Help
sr: По_моћ

note: Translators: menu item
en: _About Warp
sr: _О Варпу

en: Select file to send
sr: Изаберите датотеке за слање

en: Open
sr: Отвори

en: Select folder to send
sr: Изаберите фасциклу за слање

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

note: Translators: File receive confirmation message dialog title
en: Abort File Transfer?
sr: Да прекинем пренос датотеке?

en: Do you want to abort the current file transfer?
sr: Да ли желите да прекинете текући пренос датотеке?

en: _Continue
sr: _Настави

en: _Abort
sr: _Прекини

note: Translators: Error dialog title
en: Unable to Open File
sr: Не могу да отворим датотеку

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Show in Folder
sr: _Прикажи у фасцикли

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send File
sr: Пошаљите датотеку

en: Select or drop the file or directory to send
sr: Изаберите или убаците датотеку или директоријум за слање

note: Translators: Button
en: Select File
sr: Изабери датотеку

note: Translators: Button
en: Select Folder
sr: Изабери фасциклу

en: Receive
sr: Прими

note: Translators: Button
en: Receive File
sr: Прими датотеку

note: Translators: Text above code input box, transmit code is a noun
en: Enter the transmit code from the sender
sr: Унесите шифру преноса пошиљаоца

note: Translators: File transfer time left
en: One second left | {} seconds left
sr[0]: Преостала је {} секунда
sr[1]: Преостале су {} секунде
sr[2]: Преостало је {} секунди
sr[3]: Преостала је једна секунда

note: Translators: File transfer time left
en: One minute left | {} minutes left
sr[0]: Преостао је {} минут
sr[1]: Преостала су {} минута
sr[2]: Преостало је {} минута
sr[3]: Преостао је један минут

note: Translators: File transfer time left
en: One hour left | {} hours left
sr[0]: Преостао је {} сат
sr[1]: Преостала су {} сата
sr[2]: Преостало је {} сати
sr[3]: Преостао је један сат

note: Translators: File transfer time left
en: One day left | {} days left
sr[0]: Преостао је {} дан
sr[1]: Преостала су {} дана
sr[2]: Преостало је {} дана
sr[3]: Преостао је један дан
