warzone2100 - en to el_GR translation catalogue (2809 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
el_GR: ΣΤΟΧΟΣ: Εντόπισε και ανάκτησε τεχνολογία νευρικής σύναψης

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
el_GR: Εγκαθίδρυσε μία βάση, και μετά αναζήτησε για δομές πριν της κατάρρευσης

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
el_GR: Αυτή η δομή περιέχει τεχνολογία απαραίτητη για την επιτυχία Του Εγχειρήματος.

en: ALPHA BASE MISSION: Scavenger Raiders
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Επιδρομείς Ρακοσυλλεκτών

en: Scavenger raiders are approaching our base.
el_GR: Επιδρομείς Ρακοσυλλεκτών κινούνται προς τη βάση μας.

en: Defend the base then destroy the Scavenger camps.
el_GR: Υπερασπίσου τη βάση, και μετά κατέστρεψε το στρατόπεδο των Ρακοσυλλεκτών.

en: ALPHA BASE MISSION: Power Surge Detected
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Εντοπίστηκε Κύμα Ενέργειας

en: A power surge has been detected to the south of our position.
el_GR: Εντοπίστηκε ένα κύμα ενέργειας στα νότιά μας.

en: Investigate and secure the area.
el_GR: Ερεύνησε και εξασφάλισε την περιοχή.

en: ALPHA BASE MISSION: The New Paradigm
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Το Νέο Παράδειγμα

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
el_GR: ΤΟ Νέο Παράδειγμά κατέχει ανώτερη πολεμική τεχνολογία .

en: They may have the synaptic link technology, it's vital we retrieve it.
el_GR: Ίσως να έχουν την τεχνολογία του συναπτικού δεσμού. Είναι εξαιρετικά σημαντικό να την αποκτήσουμε.

en: TRANSPORT MISSION: Locate and Recover Artifacts
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Εντόπισε και Ανάκτησε Τεχνουργήματα

en: Load an attack force into the transport.
el_GR: Φόρτωσε μία δύναμη κρούσης στο μεταγωγικό.

en: On landing, explore the ruins and recover any artifacts.
el_GR: Αμέσως μετά την προσγείωση, εξερεύνησε τα χαλάσματα και ανάκτησε τυχόν τεχνουργήματα.

en: TRANSPORT MISSION: Investigate Research Center
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Διερεύνησε το Κέντρο Έρευνας

en: Investigate the area and recover any artifacts present.
el_GR: Εξερεύνησε την περιοχή και ανάκτησε τυχόν τεχνουργήματα.

en: Reinforcements are available.
el_GR: Είναι διαθέσιμες ενισχύσεις.

en: TRANSPORT MISSION: Encoded Signals Detected
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Ανιχνεύθηκαν Κωδικοποιημένα Σήματα

en: Take a scout force to investigate these signals.
el_GR: Πάρε μια δύναμη ανίχνευσης, για να ερευνήσεις αυτά τα σήματα.

en: Use your trucks to build defenses at your LZ.
el_GR: Χρησιμοποίησε τα φορτηγά σου για να χτίσεις άμυνες στην Ζώνη Προσγείωσης.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Transmissions Detected
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Εντοπίστηκαν Εχθρικές Αναμεταδόσεις

en: Scout the designated area for enemy research facilities.
el_GR: Ανίχνευσε την προσδιορισμένη περιοχή για εχθρικές εγκαταστάσεις ερευνών.

en: Proceed to LZ#2. Do not engage the enemy at this time.
el_GR: Πήγαινε στη Ζώνη Προσγείωσης Νο2. Αυτήν τη φορά να μην εμπλακείς με το εχθρό.

en: TRANSPORT MISSION: Synaptic Link Location
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Η Τοποθεσία του Συναπτικού Δεσμού

en: The New Paradigm are analyzing synaptic link technology at this location.
el_GR: Παράδειγμα, σε αυτή την τοποθεσία, αναλύει τεχνολογία συναπτικού δεσμού.

en: Assemble an attack team and recover the synaptic link technology.
el_GR: Συγκέντρωσε μία ομάδα κρούσης και ανάκτησε την τεχνολογία συναπτικού δεσμού.

en: TRANSPORT MISSION: New Objectives
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Νέοι Στόχοι

en: New Paradigm are searching for artifacts in this vicinity.
el_GR: Το Νέο Παράδειγμα αναζητά τεχνουργήματα στην ευρύτερη περιοχή.

en: Intercept them. Do not let any enemies exit this area.
el_GR: Αναχαίτισέ τους. Μην επιτρέψεις εχθρικές δυνάμεις να διαφύγουν από την περιοχή.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Base Under Construction
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Εχθρική Βάση Υπό Κατασκευή

en: Enemy forces are establishing a forward base at this location.
el_GR: Σε αυτή την περιοχή, οι εχθρικές δυνάμεις δημιουργούν μία προκεχωρημένη βάση.

en: Eradicate the base and secure the area.
el_GR: Εξάλειψε τη βάση και εξασφάλισε την περιοχή.

en: ALPHA BASE MISSION: Establish a Forward Base
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Εγκαθίδρυσε μια Προχωρημένη Βάση

en: ALPHA BASE MISSION: Counter Attack
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Αντεπίθεση

en: Enemy forces are approaching from the east and north.
el_GR: Πλησιάζουν εχθρικές δυνάμεις, από τα ανατολικά και από τα βόρεια.

en: Hold the bases and repulse any attacks.
el_GR: Υπερασπίσου τη βάση, και απώθησε τις επιθέσεις.

en: ALPHA BASE MISSION: Incoming Transmission
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Εισερχόμενο Σήμα

en: We are detecting enemy forces at these locations.
el_GR: Εντοπίζουμε εχθρικές δυνάμεις σε αυτές τις περιοχές.

en: This is our chance to defeat the New Paradigm and destroy their base.
el_GR: Αυτή είναι η ευκαιρία μας, να νικήσουμε το Νέο Παράδειγμα, και να καταστρέψουμε τη βάση τους.

en: Congratulations Commander.
el_GR: Συγχαρητήρια Διοικητή.

en: We now have a further task for you.
el_GR: Τώρα έχουμε μία επιπλέον αποστολή για εσένα.

en: ALPHA BASE MISSION: Locate and Recover Artifacts
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Εντόπισε και Ανάκτησε Τεχνουργήματα

en: The first two zones are now secure.
el_GR: Τώρα, οι δύο πρώτες ζώνες είναι εξασφαλισμένες.

en: PROJECT TEAM UPDATES
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΟΥ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ

en: TEAM BETA UPDATE
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΒΗΤΑ

en: We have recovered some artifacts.
el_GR: Έχουμε ανακτήσεις μεριά τεχνουργήματα.

en: There is a better equipped force operating in this area.
el_GR: Μία καλύτερα εξοπλισμένη δύναμη δραστηριοποιείται στην περιοχή.

en: TEAM GAMMA UPDATE
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΓΑΜΜΑ

en: Nothing to report.
el_GR: Τίποτα για να αναφερθεί.

en: We've discovered no artifacts and encountered no hostiles.
el_GR: Δεν έχουμε ανακαλύψει κάποια τεχνουργήματα, και δεν αντιμετωπίσαμε αντίσταση.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: Enemy Attack
el_GR: ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: Εχθρική Επίθεση

en: We are detecting an enemy attack force at this location.
el_GR: Εντοπίζουμε μία εχθρική δύναμη επίθεσης σε αυτή την περιοχή.

en: PRIMARY OBJECTIVE
el_GR: ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟΣ ΣΤΟΧΟΣ

en: This structure is your primary objective.
el_GR: Αυτή η κατασκευή είναι ο πρωταρχικός σου στόχος.

en: Search for and recover any artifacts here.
el_GR: Αναζήτησε εδώ και ανάκτησε τυχόν τεχνουργήματα .

en: ENEMY LZ
el_GR: ΕΧΘΡΙΚΗ ΖΩΝΗ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗΣ

en: Destroy this LZ to prevent enemy landings.
el_GR: Κατέστρεψε αυτή τη Ζώνη Προσγείωσης για να εμποδίσεις τις εχθρικές προσγειώσεις.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: NEXUS
el_GR: ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΒΑΣΗΣ ΑΛΦΑ: ΠΛΕΓΜΑ

en: New objective.
el_GR: Νέος στόχος.

en: We have detected and isolated an intruder program.
el_GR: Έχουμε εντοπίσει, και απομονώσει ένα πρόγραμμα-εισβολέα.

en: Supplemental
el_GR: Προσθήκες

en: The synaptic link technology was at this location but was removed.
el_GR: Η τεχνολογία του συναπτικού δεσμού βρισκόταν εδώ, όμως έχει μετακινηθεί.

en: Establish a forward base then continue the search for the synaptic link.
el_GR: Εγκατέστησε μία προκεχωρημένη βάση, και μετά συνέχισε την έρευνα για τον συναπτικό σύνδεσμο.

en: INCOMING TRANSMISSION
el_GR: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟ ΣΗΜΑ

en: Decoding in progress.....
el_GR: Αποκωδικοποίηση σε εξέλιξη...

en: Commander.
el_GR: Διοικητής.

en: We have decoded the incoming message to the New Paradigm...
el_GR: Έχουμε αποκωδικοποιήσει το εισερχόμενο, προς το Νέο Παράδειγμα, μήνυμα...

en: Destroy Enemy Base
el_GR: Κατέστρεψε την Εχθρική Βάση

en: Assemble an attack force and board the transport.
el_GR: Οργάνωσε μία δύναμη επίθεσης και επιβιβάσου στον μεταφορέα.

en: Destroy the base and recover any artifacts present.
el_GR: Κατέστρεψε τη βάση και ανέκτησε τυχόν τεχνουργήματα.

en: The synaptic link technology has been recovered!
el_GR: Η τεχνολογία του συναπτικού δεσμού έχει ανακτηθεί!

en: Initial research confirms it will be of great benefit to the Project.
el_GR: Η αρχική έρευνα επιβεβαιώνει πως θα δώσει σημαντικά οφέλη Στο Εγχείρημα.

en: Base Beta is under heavy attack, they may need assistance.
el_GR: Η βάση Βήτα είναι υπό σφοδρή επίθεση, και ίσως χρειαστούν υποστήριξη.

en: We will send further updates as they arrive.
el_GR: Θα στέλνουμε περαιτέρω ενημερώσεις, όταν αυτές θα καταφθάνουν.

en: This transmission was intercepted a few minutes ago.
el_GR: Αυτή η αναμετάδοση υποκλέφτηκε πριν μερικά λεπτά.

en: It originates from the east.
el_GR: Προέρχεται από την ανατολή.

en: POWER MODULE ARTIFACT
el_GR: ΤΕΧΝΟΥΡΓΗΜΑ ΑΡΘΡΩΜΑΤΟΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

en: Research the power module artifact.
el_GR: Εξέλιξε το τεχνούργημα αρθρώματος ενέργειας.

en: Then use a truck to upgrade your power generator with the module.
el_GR: Και μετά χρησιμοποίησε ένα φορτηγό, ώστε χρησιμοποιώντας αυτό το άρθρωμα, να αναβαθμίσεις την γεννήτρια.

en: SCAVENGER BASE DETECTED
el_GR: ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΒΑΣΗ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΩΝ

en: Defeat the scavengers and retrieve any artifacts.
el_GR: Καταπολέμησε τους ρακοσυλλέκτες και συνέλεξε τυχόν τεχνουργήματα.

en: Congratulations on defeating the New Paradigm, this sector is now secure.
el_GR: Συγχαρητήρια για τη νίκη ενάντια στο Νέο Παράδειγμα. Τώρα, αυτός ο τομέας είναι εξασφαλισμένος.

en: The Nexus Intruder Program was in the New Paradigm system.
el_GR: Το Πρόγραμμα Εισβολέας του Πλέγματος ήταν στο σύστημα του Νέου Παραδείγματος.

en: We recorded two conversations with it, extracts follow...
el_GR: Ηχογραφήσαμε δύο συζητήσεις με αυτό. Ακολουθεί το εξαγόμενο υλικό...

en: We'll keep you informed of further developments
el_GR: Θα σε κρατάμε ενήμερο για περαιτέρω εξελίξεις

en: Commander you are to assist Team Beta
el_GR: Διοικητή θα υποστηρίξεις την Ομάδα Βήτα

en: BETA BASE MISSION: Eastern Sector
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Ανατολικός Τομέας

en: Upon arrival you are to assume command of the base.
el_GR: Κατά την άφιξή σου θα αναλάβεις τη διοίκηση της βάσης.

en: You must defend it and hold it.
el_GR: Πρέπει να την υπερασπίσεις και να την διασφαλίσεις.

en: BETA BASE MISSION: Defend and Fortify
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Υπεράσπιση και Οχύρωση

en: Be sure to fortify the perimeter and establish anti-aircraft defenses.
el_GR: Φρόντισε να οχυρώσεις την περίμετρο, και να εγκαταστήσεις αντιαεροπορικές άμυνες.

en: New technologies are available.
el_GR: Είναι διαθέσιμες νέες τεχνολογίες.

en: We are currently detecting coded bitstream signals.
el_GR: Αυτή τη στιγμή εντοπίζουμε σήματα κωδικοποιημένων δεδομένων.

en: Decoding...
el_GR: Αποκωδικοποίηση...

en: TRANSPORT MISSION: Transport Down
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Πτώση σου Μεταφορέα

en: Our transport carrying units from team Alpha Base has been shot down.
el_GR: Τα μεταγωγικά μας, από την Βάση Άλφα, έχουν καταρριφθεί.

en: It is under attack from The Collective at this location.
el_GR: Δέχεται επίθεση από τη Συλλογικότητα, σε αυτή την τοποθεσία.

en: Assemble a rescue team to recover the transport and its cargo.
el_GR: Οργάνωσε μία ομάδα διάσωσης, ώστε να ανακτήσεις τα μεταγωγικά καί το φορτίο τους.

en: IN-FLIGHT BRIEFING
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΝ ΠΤΗΣΗ

en: Team Beta are searching for Vertical Takeoff and Landing (VTOL) technology.
el_GR: Η Ομάδα Βήτα ερευνούν τεχνολογία για Αεροσκάφη Κάθετης Απογείωσης.

en: It's believed to be at a pre-Collapse airbase in this area.
el_GR: Πιστεύεται πως είναι σε μία, προ της Κατάρρευσης, αεροπορική βάση, σε αυτή την περιοχή.

en: Team Beta under heavy attack
el_GR: Η ομάδα Βήτα βρίσκεται υπό σφοδρή επίθεση

en: BETA BASE MISSION: Hold at all costs
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Αντισταθείτε με κάθε κόστος

en: We are detecting coded bitstream signals from the Collective.
el_GR: Εντοπίζουμε σήματα κωδικοποιημένων ροών δεδομένων προερχόμενα από την Συλλογικότητα.

en: BETA BASE MISSION: Hold At All Costs
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Κρατείστε Πάση Θυσία

en: We are detecting ground and aerial forces from the north.
el_GR: Εντοπίζουμε χερσαίες και εναέριες δυνάμεις από τον βορρά.

en: Hold your position and repulse these attacks, then eradicate the enemy's northern base.
el_GR: Διατήρησε τη θέση σου, απώθησε τις επιθέσεις, και μετά εξάλειψε την βόρεια βάση του εχθρού.

en: TRANSPORT MISSION: Intercept convoy.
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Αναχαίτιση Πομπής Οχημάτων.

en: Data from the Collective's base indicates the presence of the NEXUS intruder program.
el_GR: Δεδομένα από την βάση της Συλλογικότητας υποδεικνύουν την παρουσία του Προγράμματος Εισβολής του Πλέγματος.

en: Before NEXUS switched itself off-line we accessed the following.
el_GR: Καταφέραμε να αποκτήσουμε πρόσβαση στα ακόλουθα, προτού το ΠΛΕΓΜΑ αποσυνδεθεί από μόνο του.

en: An enemy commander is collecting a shipment from NEXUS at this location.
el_GR: Σε αυτή την τοποθεσία, ένας διοικητής του εχθρού παραλαμβάνει ένα φορτίο από το ΠΛΕΓΜΑ.

en: Once at the LZ, eradicate the enemy commander and recover the shipment.
el_GR: Αφού βρεθείς στην Ζώνη Προσγείωσης, εξάλειψε τον διοικητή του εχθρού και ανάκτησε το φορτίο.

en: Then return to the LZ.
el_GR: Μετά επέστρεψε στη ζώνη Προσγείωσης.

en: Disturbing news regarding NASDA.
el_GR: Ανησυχητικά νέα σχετικά με την ΥΣΑΒΑ.

en: TRANSPORT MISSION: Search for and Destroy Convoy
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Αναζήτηση και Καταστροφή της Πομπής

en: The shipment you recovered was a decoy.
el_GR: Το φορτίο που συνέλεξες ήταν παραπλάνηση.

en: We have detected another convoy proceeding along the river.
el_GR: Εντοπίσαμε μία επιπλέον πομπή οχημάτων να μετακινείται παράλληλα του ποταμού.

en: You are to intercept the convoy and recover its cargo.
el_GR: Καλείσαι να αναχαιτίσεις την πομπή για να ανακτήσεις το φορτίο της.

en: Enemy VTOLs are likely to be flying close escort.
el_GR: Είναι πιθανό εχθρικά αεροσκάφη να υπερίπτανται ως εγγύς συνοδεία.

en: TRANSPORT MISSION: Rescue civilians from Containment Camp
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Διέσωσε τους πολίτες από το Στρατόπεδο Συγκέντρωσης

en: The Collective are processing and exterminating civilians at this base.
el_GR: Η Συλλογικότητα διαχειρίζεται και εξοντώνει πολίτες σε αυτή την βάση.

en: You are to rescue the civilians.
el_GR: Σου ανατίθεται η διάσωση των πολιτών.

en: Then destroy the camp.
el_GR: Μετά κατέστρεψε το στρατόπεδο.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs.
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Κατέστρεψε την Εχθρική Αεροπορική Βάση και Ανάκτησε Αεροσκάφη.

en: Analysis of flight paths indicate that The Collective's VTOLs originate from here.
el_GR: Ανάλυση των πορείων πτήσης, υποδεικνύει, πως τα αεροσκάφη της Συλλογικότητας προέρχονται από εδώ.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Κατέστρεψε την Εχθρική Αεροπορική Βάση και Ανάκτησε Αεροσκάφη

en: The location of the enemy airbase is here; this is your primary objective.
el_GR: Εδώ βρίσκεται η τοποθεσία της εχθρικής βάσης· Αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος σου.

en: Eradicate all Collective forces and recover all artifacts.
el_GR: Εξάλειψε όλες τις δυνάμεις της Συλλογικότητας και ανάκτησε όλα τα τεχνουργήματα.

en: SECONDARY MISSION: Destroy or Drive Off Enemy Transport
el_GR: ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ: Κατέστρεψε ή Απομάκρυνε τους Εχθρικούς Μεταφορείς

en: The Collective are rounding up all civilians in this area.
el_GR: Η Συλλογικότητα συγκεντρώνει όλους του πολίτες σε αυτή την περιοχή.

en: They are then flying them to an unknown location.
el_GR: Μετά τους μεταφέρουν αεροπορικώς σε άγνωστη τοποθεσία.

en: Destroy or drive off The Collective's transport.
el_GR: Κατέστρεψε ή απομάκρυνε τους μεταφορείς της Συλλογικότητας.

en: Rescue as many civilians as possible.
el_GR: Διέσωσε όσο το δυνατόν περισσότερους πολίτες.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Reactor
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Κατέστρεψε τον αντιδραστήρα

en: The Collective are searching for knowledge of nuclear reactors.
el_GR: Η Συλλογικότητα αναζητά γνώσεις για πυρηνικούς αντιδραστήρες.

en: They must be stopped.
el_GR: Πρέπει να εμποδιστούν.

en: Proceed from the LZ to the reactor and destroy it.
el_GR: Μετακινήσου από την Ζώνη Προσγείωσης προς τον αντιδραστήρα, και κατέστρεψέ τον.

en: Do not allow the Collective to bring the reactor on-line.
el_GR: Μην επιτρέψεις στην Συλλογικότητα να ενεργοποιήσεις τον αντιδραστήρα.

en: BETA BASE MISSION: Capture NASDA Central
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΑΣΗΣ ΒΗΤΑ: Κατάληψη Κέντρου της ΥΣΑΒΑ

en: Capture NASDA central before NEXUS and the Collective can use it.
el_GR: Κατέλαβε το κέντρο της ΥΣΑΒΑ, πριν το ΠΛΕΓΜΑ και η Συλλογικότητα μπορέσουν να το χρησιμοποιήσουν.

en: TRANSPORT MISSION: Satellite Uplink Site
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Θέση Δορυφορικής Σύνδεσης

en: NEXUS is searching for still functioning memory banks.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ αναζητά για λειτουργικές τράπεζες μνήμης.

en: Part of its consciousness has moved to a remote NASDA control-site.
el_GR: Μέρος της συναίσθησής τους, μετακινήθηκε σε μία απομακρυσμένη τοποθεσία ελέγχου της ΥΣΑΒΑ.

en: We are detecting transmissions from this site that are reaching high orbit.
el_GR: Εντοπίζουμε μεταδόσεις, από αυτή τη θέση, οι οποίες φθάνουν υψηλές τροχιές.

en: NEXUS has now reconnected itself with the NASDA satellites.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ έχει επανασυνδεθεί με τους δορυφόρους της ΥΣΑΒΑ.

en: Use the transport to carry a strike force to this site.
el_GR: Χρησιμοποίησε τον μεταγωγέα για να μεταφέρεις μία δύναμη κρούσης σε αυτή την τοποθεσία.

en: Destroy the site and return to your base.
el_GR: Κατέστρεψε την θέση και επέστρεψε στη βάση σου.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Enemy SAM Sites
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Καταστροφή των Εχθρικών Θέσεων Πυραύλων Επιφάνειας-Αέρος

en: If you are to escape, eradicate the surface-to-air missile sites around your base.
el_GR: Αν πρόκειται να διαφύγεις, εξάλειψε τις θέσεις των πυραύλων επιφάνειας-αέρος γύρω από τη βάση σου.

en: Fly to the LZ, then head overland to destroy the SAM sites.
el_GR: Πέταξε, πρώτα, μέχρι την Ζώνη Προσγείωσης, μετά μετακινήσου δια ξηράς, και κατέστρεψε τις θέσεις των Πυραύλων Επιφάνειας Αέρος.

en: TRANSPORT MISSION: Establish Safe Haven
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Δημιούργησε Ένα Ασφαλές Καταφύγιο

en: We can confirm a missile is heading for Alpha Base.
el_GR: Επιβεβαιώνουμε πως ένα βλήμα κατευθύνεται προς την Βάση Άλφα.

en: You are to establish a safe haven for evacuation of Beta Base.
el_GR: Καλείσαι να δημιουργήσεις ένα ασφαλές καταφύγιο για την εκκένωση της Βάσης Βήτα.

en: Eradicate any enemy and secure the area.
el_GR: Εξάλειψε τυχόν εχθρικές δυνάμεις και ασφάλισε την περιοχή.

en: Once a safe haven is established, return to the LZ for further orders.
el_GR: Αφού εξασφαλιστεί το ασφαλές καταφύγιο, επέστρεψε στη Ζώνη Προσγείωσης και ανέμενε εντολές.

en: Commander, we have grave news.
el_GR: Διοικητή, έχουμε πολύ δυσάρεστα νέα.

en: Alpha base has been destroyed by nuclear missile attack.
el_GR: Η Βάση Άλφα έχει καταστραφεί από επίθεση με πύραυλο πυρηνικής κεφαλής.

en: The Collective are unaware of the nuclear attack and have air units heading for your base.
el_GR: Η Συλλογικότητα δεν γνωρίζει για την πυρηνική επίθεση, και έχουν αποστείλει εναέριες μονάδες προς τη βάση σου.

en: This message was intercepted a few moments ago...
el_GR: Αυτό το μήνυμα υποκλέφτηκε μόλις πριν λίγο...

en: You must transport as many of your forces as possible.
el_GR: Πρέπει να μεταφέρεις όσες το δυνατόν περισσότερες από τις δυνάμεις σου.

en: Good luck, Commander.
el_GR: Καλή τύχη, Διοικητή.

en: TRANSPORT MISSION: Northern Sector
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Βόρειος Τομέας

en: Congratulations on your successful evacuation of Beta Base.
el_GR: Συγχαρητήρια για την επιτυχή εκκένωση της Βάσης Βήτα.

en: NEXUS has gained access to nuclear weapons and is determined to destroy the Project.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ έχει αποκτήσει πρόσβαση σε πυρηνικά όπλα, και είναι αποφασισμένοι να καταστρέψουν τη Εγχείρημα.

en: Take your forces to the Northern Sector
el_GR: Μετακινήσου, με τις δυνάμεις σου, στον Βόρειο Τομέα.

en: Once at the mountains secure an LZ. Then establish a forward base.
el_GR: Μόλις βρεθείς στα βουνά, διασφάλισε την Ζώνη Προσγείωσης. Μετά εγκαθίδρυσε μία προκεχωρημένη βάση.

en: Team Gamma will contact you there.
el_GR: Εκεί, η Ομάδα Γάμμα θα έρθει σε επαφή μαζί σου.

en: TRANSPORT MISSION: Establish A Forward Base
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Εγκαθίδρυσε μια Προχωρημένη Βάση

en: Commander, the success of the Project lies with you.
el_GR: Διοικητή, η επιτυχία του Εγχειρήματος εξαρτάται από εσένα.

en: Secure an LZ, then establish a forward base.
el_GR: Διασφάλισε μία Ζώνη Προσγείωσης, και μετά εγκαθίδρυσε μία προκεχωρημένη βάση.

en: TRANSPORT MISSION: Missile Launch Site Coordinates
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Συντεταγμένες Θέσης Εκτόξευσης Πυραύλου

en: We have located the site of the missile launches.
el_GR: Έχουμε εντοπίσει την θέση εκτόξευσης πυραύλων.

en: There were one or more missiles at this NASDA site.
el_GR: Σε αυτή την τοποθεσία της ΥΣΑΒΑ υπήρχαν ένας ή και περισσότεροι πύραυλοι.

en: We are transmitting coordinates of an LZ near the silos.
el_GR: Μεταδίδουμε τις συντεταγμένες μίας ζώνης προσγείωσης, κοντά στους μεγακύλινδρους.

en: Coordinate Download Completed.
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Συντονισμένη Λήψη.

en: Secure your LZ, then head overland to destroy the missile silo.
el_GR: Εξασφάλισε τη ζώνη προσγείωσης, και μετά μετακινήσου δια ξηράς, και κατέστρεψε τους μεγακυλίνδρους των πυραύλων.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Nuclear Blast
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ: Πυρηνική Έκρηξη

en: All units must escape the area before the warhead detonates.
el_GR: Όλες οι μονάδες θα πρέπει να έχουν εγκαταλείψει την περιοχή, πριν την έκρηξη της πολεμικής κεφαλής.

en: Air-lift by transport is not possible. You'll have to head overland.
el_GR: Η αεροπορική μεταφορά δεν είναι δυνατή. Θα πρέπει να μετακινηθείς μέσω της ξηράς.

en: The mountain range to the east should shield you from the blast.
el_GR: Η οροσειρά στα ανατολικά θα πρέπει να σε προστατέψει από την έκρηξη.

en: The valley is your only chance of escape.
el_GR: Η κοιλάδα είναι η μόνη σου διέξοδος διαφυγής.

en: AWAY TEAM UPDATE
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

en: All communication with the away team was lost after the nuclear explosions.
el_GR: Κάθε επικοινωνία με την απομακρυσμένη ομάδα διακόπηκε, μετά την πυρηνική έκρηξη.

en: Their last transmission indicated they were heading back to base.
el_GR: Το τελευταίο τους σήμα υποδείκνυε πως κατευθύνονταν πίσω, στη βάση.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Assist Team Gamma
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ: Βοήθησε την Ομάδα Γάμμα

en: You are to assist Team Gamma.
el_GR: Θα υποστηρίξεις την Ομάδα Γάμμα

en: On reaching Gamma Base, help secure the area from further NEXUS attacks.
el_GR: Αφού φτάσεις στη Βάση Γάμμα, βοήθησε να ασφαλιστεί η περιοχή από επιπλέον επιθέσεις του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ.

en: NEXUS DEFEATED
el_GR: ΤΟ ΠΛΕΓΜΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ

en: Commander, we have defeated NEXUS.
el_GR: Διοικητή, νικήσαμε το ΠΛΕΓΜΑ.

en: Unfortunately, our systems' performance has been affected by NEXUS. We are trying to rectify this.
el_GR: Δυστυχώς η απόδοση των συστημάτων μας έχει επηρεαστεί από το ΠΛΕΓΜΑ. Προσπαθούμε να τα επαναφέρουμε.

en: We are currently receiving this transmission.
el_GR: Αυτή τη στιγμή λαμβάνουμε αυτό το σήμα.

en: TRANSPORT MISSION: Team Alpha Detected
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Εντοπίστηκε η Ομάδα Άλφα

en: Take a scout force to these coordinates and evaluate the situation.
el_GR: Πάρε μία δύναμη ανίχνευσης σε αυτές τις συντεταγμένες, και κάνε εκτίμηση της κατάστασης.

en: Determine whether they are Team Alpha. If so, rescue and escort them back to the LZ.
el_GR: Εξακρίβωσε αν ανήκουν στην Ομάδα Άλφα. Αν ναι, τότες διέσωσέ τους, και συνόδευσέ τους πίσω, στην Ζώνη Προσγείωσης.

en: This group are part of Team Alpha, Rescue them and escort them to the LZ.
el_GR: Αυτοί ανήκουν στην Ομάδα Άλφα. Φρόντισε για τη διάσωσή τους και συνόδευσέ τους στη ζώνη προσγείωσης.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Team Alpha Debrief
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ: Ενημέρωση της Ομάδας Άλφα

en: Team Alpha power transfer in progress.
el_GR: Ομάδα Άλφα· μεταφορά ενέργειας σε εξέλιξη.

en: Commander, after you left the Western Sector we recovered this artifact.
el_GR: Διοικητή, αφότου έφυγες από τον Δυτικό Τομέα, ανακτήσαμε αυτό το τεχνούργημα.

en: The benefits from researching it could be vast.
el_GR: Τα οφέλη από την εξέλιξή του θα μπορούσαν να είναι τεράστια.

en: Enemy forces are ....... from these coordinates.
el_GR: Οι εχθρικές δυνάμεις βρίσκονται ....... από αυτές τις συντεταγμένες.

en: Defend the base and ........ the .......
el_GR: Υπερασπίσου την βάση και ........ τους .......

en: Search and destroy ....
el_GR: Αναζήτηση και καταστροφή ....

en: TRANSPORT MISSION: Ambush NEXUS Forces
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Στήσε Ενέδρα στις Δυνάμεις του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ

en: Commander, your decisive actions halted the spread of NEXUS.
el_GR: Διοικητή, οι αποφασιστικές σας δράσεις σταμάτησαν την εξάπλωση του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ.

en: Before NEXUS was expelled, we intercepted this message - Decoding completed.
el_GR: Πριν από την αποβολή του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ, υποκλέψαμε αυτό το μήνυμα - Η αποκωδικοποίηση ολοκληρώθηκε.

en: A NEXUS task force is heading for these coordinates.
el_GR: Μία δύναμη κρούσης του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ κατευθύνεται προς αυτές τις συντεταγμένες.

en: You have an opportunity to destroy NEXUS before they get there.
el_GR: Έχουμε μία ευκαιρία να καταστρέψουμε το ΠΛΕΓΜΑ πριν καταφθάσουν εκεί.

en: Take an attack force and ambush NEXUS task force at ....... the  .......
el_GR: Συγκρότησε μία δύναμη επίθεσης και στήσε ενέδρα στη δύναμη κρούσης του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ στο ....... το  .......

en: TRANSPORT MISSION: Away Team
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Απομακρυσμένη Ομάδα

en: Commander, your attack on ....
el_GR: Διοικητή, η επίθεσή σου στο ....

en: NEXUS exiting system.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ εξέρχεται του συστήματος.

en: Incoming transmission from away team.
el_GR: Εισερχόμενο σήμα από απομακρυσμένη ομάδα.

en: Commander, we are attempting to return to base.
el_GR: Διοικητή, προσπαθούμε να επιστρέψουμε στη βάση.

en: This is our current position.
el_GR: Αυτή είναι η παρούσα θέση μας.

en: Take control of our forces and lead us.
el_GR: Ανέλαβε την ηγεσία των δυνάμεών μας και καθοδήγησέ μας.

en: Control transfer successful.
el_GR: Επιτυχής μεταφορά ελέγχου.

en: Entering new zone.
el_GR: Είσοδος σε νέα ζώνη.

en: Incoming Transmission...
el_GR: Εισερχόμενο Σήμα...

en: Elements of Team Gamma have contacted us.
el_GR: Στοιχεία της Ομάδας Γάμμα έχουν επικοινωνήσει μαζί μας.

en: They claim to be free of NEXUS, and offer their base as a site of operations.
el_GR: Ισχυρίζονται πως δεν είναι μολυσμένοι από το ΠΛΕΓΜΑ, και προσφέρουν τη βάση τους σαν κέντρο επιχειρήσεων.

en: Base coordinates download in progress.
el_GR: Η λήψη των συντεταγμένων της βάσεις βρίσκεται σε εξέλιξη.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Laser Satellites
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ: Δορυφόροι Φωτακτίνας

en: We are detecting strong energy surges from orbit.
el_GR: Από τροχιά, εντοπίζουμε ισχυρά κύματα ενέργειας.

en: The laser satellites are charged and moving towards our position.
el_GR: Οι δορυφόροι φωτακτίνας έχουν οπλιστεί, και κατευθύνονται προς αυτό το σημείο.

en: The 2nd Team Gamma base is at this location.
el_GR: Η βάση Γάμμα της 2ης Ομάδας βρίσκεται σε αυτή τη θέση.

en: We have limited time to evacuate this base and move to Gamma Base.
el_GR: Έχουμε περιορισμένο χρόνο για να εγκαταλείψουμε αυτή τη βάση και να μεταφερθούμε στη Γάμμα.

en: The laser satellites are not functioning properly, they are misfiring.
el_GR: Οι δορυφόροι φωτακτίνας δεν λειτουργούν κανονικά. Έχουν μπλοκάρει.

en: They are directing their fire towards this position.
el_GR: Κατευθύνουν τα πυρά τους προς αυτή τη θέση.

en: We will need to evacuate this base shortly.
el_GR: Θα χρειαστεί, πολύ σύντομα, να εγκαταλείψουμε τη βάση.

en: Team Gamma reports a missile silo at this location.
el_GR: Η Ομάδα Γάμμα αναφέρει έναν μεγακύλινδρο πυραύλου, σε αυτή την τοποθεσία.

en: They believe that the silo contains missiles capable of reaching high orbit.
el_GR: Θεωρούν, πως ο μεγακύλινδρος περιέχει πυραύλους, ικανούς να φτάσουν σε ύψος τροχιάς.

en: Capture this silo at all costs.
el_GR: Κατέλαβε τον μεγακύλινδρο, με οποιοδήποτε κόστος.

en: Missile silos captured.
el_GR: Καταλήφθηκαν οι μεγακύλινδροι των πυραύλων.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Missile Codes
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ: Κωδικοί Πυραύλων

en: Commander, there are missiles present at the silos.
el_GR: Διοικητή, υπάρχουν πύραυλοι μέσα στους μεγακυλίνδρους.

en: Nexus is preventing us from accessing the missile control code.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ μας εμποδίζει να έχουμε πρόσβαση στον κωδικό ελέγχου των πυραύλων.

en: NEXUS is present in our systems.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ είναι παρόν στα συστήματά μας.

en: To defeat NEXUS we must research the Nexus Intruder Program.
el_GR: Για να καταπολεμήσουμε το ΠΛΕΓΜΑ, θα πρέπει να ερευνήσουμε το Πρόγραμμα Εισβολέας Πλέγμα

en: Assign this task to a research facility.
el_GR: Ανέθεσε αυτή την πράξη σε μία εγκατάσταση έρευνας.

en: NEXUS forces detected at these locations.
el_GR: Εντοπίστηκαν δυνάμεις του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ σε αυτές τις τοποθεσίες.

en: NEXUS has been eradicated from all Project systems.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ έχει εξαλειφθεί από όλα τα συστήματα του Εγχειρήματος.

en: We are attempting to access the missile control codes.
el_GR: Επιχειρούμε να αποκτήσουμε πρόσβαση στους κωδικούς ελέγχου των πυραύλων.

en: A research facility is required to crack the code. Allocate one immediately.
el_GR: Απαιτείται μία εγκατάσταση έρευνας για να σπάσει τον κωδικό. Όρισε μία, αμέσως.

en: Protect the missile silos from NEXUS attacks.
el_GR: Προστάτεψε τους μεγακυλίνδρους, από τις επιθέσεις του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ.

en: PROJECT UPDATE: 1st Level Missile Code Cracked.
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ: Ανακτήθηκε ο 1ου Επιπέδου Κωδικός Πυραύλου.

en: Missile arming in progress.
el_GR: Η όπλιση του πυραύλου βρίσκεται σε εξέλιξη

en: More research is required to proceed further.
el_GR: Για να προχωρήσουμε παραπέρα, απαιτείται περισσότερη ανάπτυξη.

en: PROJECT UPDATE: 2nd Level Missile Code Cracked.
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ: Ανακτήθηκε ο 2ου Επιπέδου Κωδικός Πυραύλου.

en: Missile target programming in progress.
el_GR: Ο προγραμματισμός της στόχευσης των πυραύλων βρίσκεται σε εξέλιξη.

en: Once level 3 codes are cracked we initiate launch procedures.
el_GR: Μόλις ανακτηθούν οι κωδικοί του 3ου επιπέδου, θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία εκτόξευσης.

en: PROJECT UPDATE: 3rd Level Missile Code Cracked.
el_GR: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ: Ανακτήθηκε ο 3ου Επιπέδου Κωδικός Πυραύλου.

en: Missile launch sequence initiated.
el_GR: Ξεκίνησε η διαδικασία εκτόξευσης.

en: TRANSPORT MISSION: Attack NEXUS Final Base
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ: Επίθεση στην Τελική Βάση του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ

en: We have located NEXUS' base at this location.
el_GR: Έχουμε εντοπίσει βάση του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ σε αυτή την τοποθεσία.

en: This area contains numerous NEXUS structures.
el_GR: Αυτή η περιοχή περιέχει πληθώρα κτισμάτων του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ.

en: We are certain that NEXUS's core systems are located here.
el_GR: Είμαστε βέβαιοι, πως εκεί βρίσκονται συστήματα του πυρήνα του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ.

en: Establish an LZ.
el_GR: Εγκαθίδρυσε μία Ζώνη Προσγείωσης

en: Begin your attacks on NEXUS. You must destroy his core systems.
el_GR: Ξεκίνησε τις επιθέσεις σου στο ΠΛΕΓΜΑ. Αυτά τα συστήματα του πυρήνα πρέπει να καταστραφούν.

en: Incoming intelligence report... Team Gamma
el_GR: Εισερχόμενη αναφορά πληροφοριών... Ομάδα Γάμμα

en: Briefing Commences:
el_GR: Αρχίζει η Ενημέρωση:

en: Scavenger Outpost
el_GR: Προφυλάκιο Ρακοσυλλεκτών

en: Power Resource
el_GR: Πηγή Ενέργειας

en: Unknown Artifact
el_GR: Άγνωστο Δημιούργημα

en: Source of Power Surge
el_GR: Η Πηγή του Ενεργειακής Ορμής

en: Landing Zone
el_GR: Ζώνη Προσγείωσης

en: Mission Target
el_GR: Στόχος της Αποστολής

en: Pre-Collapse Research Center
el_GR: Κέντρο Έρευνας πριν την Κατάρρευση

en: En-route To Mission Site
el_GR: Κατά τη Διαδρομή στην Τοποθεσία της Αποστολής

en: Mission Failed
el_GR: Η Αποστολή Απέτυχε

en: Mission Successful
el_GR: Η Αποστολή Επέτυχε

en: Enemy Landing Zone
el_GR: Εχθρική Ζώνη Προσγείωσης

en: Enemy Base
el_GR: Εχθρική Βάση

en: Incoming transmission
el_GR: Εισερχόμενο σήμα

en: Incoming intelligence report.
el_GR: Εισερχόμενη αναφορά πληροφοριών.

en: Nuclear Reactor
el_GR: Πυρηνικός Αντιδραστήρας

en: New Design
el_GR: Νέα Σύνθεση

en: Cyborg Cannon
el_GR: Πυροβολητής Ανθρωπομηχανή

en: Demolish
el_GR: Κατεδάφιση

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/propulsion.json: $.Naval.name
en: Naval
el_GR: Θαλάσσιο

en: Repair Center
el_GR: Κέντρο Επισκευών

en: Tornado AA Flak Site
el_GR: Θέση Αντιαεροπορικού Πυροβολικού Ανεμοστρόβιλος

en: Dragon's Teeth
el_GR: Τα Δόντια του Δράκου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name
en: Howitzer Emplacement
el_GR: Ένθεση Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name
en: Ground Shaker Emplacement
el_GR: Ένθεση Σείστη Εδαφών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name
en: Hellstorm Emplacement
el_GR: Ένθεση Θύελλας της Κολάσεως

en: Mortar Emplacement
el_GR: Ένθεση Όλμου

en: Bombard Emplacement
el_GR: Ένθεση Βομβαρδισμού

en: Pepperpot Emplacement
el_GR: Ένθεση Μύλου

en: Tornado Flak Turret
el_GR: Ανεμοστρόβιλος, Πυργίσκος Αντιαεροπορικού Πυροβολικού

en: Proximity Bomb Turret
el_GR: Πυργίσκος Βόμβας Εγγύτητας

en: Proximity Superbomb Turret
el_GR: Πυργίσκος Υπερβόμβας Εγγύτητας

en: Bunker Blaster Cyborg
el_GR: Ανθρωπομηχανή Εκτιναχτής Οχυρών

en: Jump Bunker Blaster
el_GR: Άλτης Εκτιναχτής Οχυρών

en: Jump Heavy Gunner
el_GR: Βαρύς Άλτης Πυροβολητής

en: Jump Lancer
el_GR: Άλτης Τοξοβόλος

en: Jump Assault Gunner
el_GR: Άλτης Πυροβολητής Επίθεσης

en: Jump Needle Gunner
el_GR: Άλτης Πολυβολητής Ακίδας

en: Jump Scourge
el_GR: Άλτης Μαστιγωτής

en: Jump Flashlight Gunner
el_GR: Άλτης Πυροβολητής Αναλαμπής

en: Cyborg Jump Pack
el_GR: Πακέτο Ανθρωπομηχανής Άλματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs02.name data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Legs02.name
en: Cyborg Propulsion II
el_GR: Πρόωση Ανθρωπομηχανών Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs03.name
en: Cyborg Propulsion III
el_GR: Πρόωση Ανθρωπομηχανών Γ

en: NP-Hardcrete
el_GR: ΝεοΠαραδειγματικό-Σκληροσκυρόδεμα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox01.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG3-Pillbox.name ... + 3 refs
en: Heavy Machinegun Bunker
el_GR: Οχυρό Βαρύ Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-PrisLas.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-PrisLas.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PrisLas.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PrisLas.name
en: Flashlight Emplacement
el_GR: Ένθεση Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower03.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower1.name
en: Heavy Machinegun Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Βαρύ Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower04.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower4.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower4.name
en: Flamer Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Φλογοβόλο

en: Lancer Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Τοξοβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WallTower05.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower05.name
en: Flamer Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FCY7.text[1]
en: Advanced Cyborg Production
el_GR: Εξελιγμένη Παραγωγή Ανθρωπομηχανών

en: Advanced Cyborg Production Mk2
el_GR: Εξελιγμένη Παραγωγή Ανθρωπομηχανών Τύπος2

en: Advanced Cyborg Production Mk3
el_GR: Εξελιγμένη Παραγωγή Ανθρωπομηχανών Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[1]
en: Advanced Factory Production
el_GR: Εξελιγμένη Εργοστασιακή Παραγωγή

en: Advanced Factory Production Mk2
el_GR: Εξελιγμένη Εργοστασιακή Παραγωγή Τύπος2

en: Advanced Factory Production Mk3
el_GR: Εξελιγμένη Εργοστασιακή Παραγωγή Τύπος3

en: Advanced Repair Facility Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Εξελιγμένης Εγκατάστασης Επισκευών

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Εξελιγμένης Εγκατάστασης Επισκευών Τύπος2

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Εξελιγμένης Εγκατάστασης Επισκευών Τύπος3

en: Robotic VTOL Rearming Mk4
el_GR: Ρομποτικός Επανεξοπλισμός Αεροσκαφών Τύπος4

en: Cyborg Self-Repair
el_GR: Αυτεπισκευή Ανθρωπομηχανών

en: Automated Cyborg Repair Mk2
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Ανθρωπομηχανών Τύπος2

en: Automated Cyborg Repair Mk3
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Ανθρωπομηχανών Τύπος3

en: Defenses Self-Repair
el_GR: Αυτοεπισκευή Αμυνών

en: Automated Defenses Repair Mk2
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Αμυνών Τύπος2

en: Automated Defenses Repair Mk3
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Αμυνών Τύπος3

en: Base Structure Self-Repair
el_GR: Αυτοεπισκευή των Κατασκευών Βάσης

en: Automated Base Structure Repair Mk2
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Δομών Βάσης Τύπος2

en: Automated Base Structure Repair Mk3
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Δομών Βάσης Τύπος3

en: Vehicle Self-Repair
el_GR: Αυτοεπισκευή Οχημάτων

en: Automated Vehicle Repair Mk2
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Οχημάτων Τύπος2

en: Automated Vehicle Repair Mk3
el_GR: Αυτόματη Επισκευή Οχημάτων Τύπος3

en: Heavy Mobile Repair Turret
el_GR: Βαρύς Πυργίσκος Κινητών Επισκευών

en: Mobile Repair Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Επισκευών Εν Κινήσει

en: Mobile Repair Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Κινητών Επισκευών Τύπος2

en: CB Sensor Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Αντιπυροβολικού Πύργου

en: CB Sensor Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Αντιπυροβολικού Πύργου Τύπος2

en: CB Sensor Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Αντιπυροβολικού Πύργου Τύπος3

en: VTOL CB Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη

en: VTOL CB Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη Τύπος2

en: VTOL CB Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη Τύπος3

en: VTOL Strike Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Επίθεσης Αεροσκαφών

en: VTOL Strike Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Επίθεσης Αεροσκαφών Τύπος2

en: VTOL Strike Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Επίθεσης Αεροσκαφών Τύπος3

en: Improved Scrambler
el_GR: Βελτιώθηκε ο Αποκωδικοποιητής

en: Scrambler Turret Mk2
el_GR: Πυργίσκος Αποκωδικοποιητή Τύπος2

en: Sensor Lock
el_GR: Κλείδωμα Αισθητήρα

en: Improved Laser Focusing Mk2
el_GR: Βελτιωμένη Εστίαση Φωτακτίνας Τύπος2

en: Improved Laser Focusing Mk3
el_GR: Βελτιωμένη Εστίαση Φωτακτίνας Τύπος3

en: HEAP Missile Warhead
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητική Κεφαλή Πυραυλιδίου

en: HEAP Missile Warhead Mk2
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητική Κεφαλή Πυραυλιδίου Τύπος2

en: HEAP Missile Warhead Mk3
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητική Κεφαλή Πυραυλιδίου Τύπος3

en: Improved Missile Loading System
el_GR: Βελτιωμένο Σύστημα Φόρτωσης Πυραυλιδίων

en: Rapid Fire Mini-Rockets
el_GR: Ταχύρρυθμα Βαλλόμενοι Μικροπύραυλοι

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk2
el_GR: Ταχύρυθμα Βαλλόμενοι Μικροπύραυλοι Τύπος2

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk3
el_GR: Ταχύρρυθμα Βαλλόμενοι Μικροπύραυλοι Τύπος3

en: Scavenger Flame Tower End
el_GR: Φλογοβόλος Πύργος Ρακοσυλλεκτών

en: Bridge
el_GR: Γέφυρα

en: Wrecked Tank
el_GR: Κατεστραμμένο Άρμα

en: Cyborg Laboratory
el_GR: Εργαστήριο Ανθρωπομηχανών

en: Advanced Warfare Laboratory
el_GR: Εξελιγμένο Εργαστήριο Πολέμου

en: Engineering Laboratory
el_GR: Εργαστήριο Μηχανικής

en: Robotics Laboratory
el_GR: Εργαστήριο Ρομποτικής

en: Laser Optics Laboratory
el_GR: Εργαστήριο Οπτικών Φωτακτίνας

en: Electronics Laboratory
el_GR: Εργαστήριο Ηλεκτρονικής

en: Chemical Laboratory
el_GR: Εργαστήριο Χημίας

en: Advanced Warfare
el_GR: Εξελιγμένος Πόλεμος

en: Bunker Blaster
el_GR: Εκτιναχτής Οχυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[0] ... + 5 refs
en: Cyborg Materials Improved
el_GR: Βελτιώθηκαν τα Υλικά των Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[1]
en: Layered dense composite alloys and energy-absorbing fibres
el_GR: Αλλεπάλληλα συμπυκνωμένα σύνθετα κράματα και ίνες απορρόφησης ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[2]
en: Increases Kinetic Armor and Body Points
el_GR: Αυξάνει την Κινητική Θωράκιση και τους Βαθμούς Αμαξώματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[3] ... + 13 refs
en: All Cyborgs upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[0]
en: Cyborg Thermal Armor Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Θερμική Θωράκιση των Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[1]
en: Heat resistant armored layers
el_GR: Θωρακισμένα στρώματα αντοχής στην θερμότητα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[2]
en: Thermal Armor increased
el_GR: Βελτιώθηκε η Θερμική Θωράκιση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[0] ... + 28 refs
en: New Cyborg Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Ανθρωπομηχανή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_BB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_BB1.text[1]
en: Armed with Bunker Buster rocket
el_GR: Εξοπλισμένο με πύραυλο Εκχέρσωσης Υπόγειων Οχυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[2] ... + 76 refs
en: Body Points: Medium
el_GR: Βαθμοί Ατράκτου: Μέτριο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[3] ... + 36 refs
en: Requires Cyborg factory to produce
el_GR: Απαιτείται εργοστάσιο Ανθρωπομηχανών για την παραγωγή του

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_MG4.text[1]
en: Armed with Cyborg Assault Gun
el_GR: Εξοπλισμένο με Όπλο Επίθεσης Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[0] ... + 7 refs
en: New Jump Cyborg Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Ανθρωπομηχανή Άλτης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_MIS.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_MIS.text[1]
en: Armed with Revenger Surface-to-Air missile
el_GR: Εξοπλισμένο με Εκδικητή, πυραυλίδιο Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[0] ... + 5 refs
en: Defenses Improved
el_GR: Ισχυροποιήθηκαν οι Άμυνες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[1]
en: High-tensile concrete reinforced with boron
el_GR: Σκυρόδεμα μεγάλου τανύσματος ενισχυμένο με βόριο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[2] ... + 4 refs
en: Increases Armor and Body Points
el_GR: Αυξάνει του Βαθμούς Θωράκισης και Ατράκτου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[3] ... + 5 refs
en: All defenses and walls upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των αμυνών και των τειχών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[0] ... + 112 refs
en: New Defensive Structure Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Αμυντική Κατασκευή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[1]
en: AA Site with Tornado Flak Turret
el_GR: Θέση με Πυργίσκο Αντιαεροπορικού Πυροβολικού Ανεμοστρόβιλος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[2] ... + 7 refs
en: Automatically targets VTOLs
el_GR: Στοχεύει αυτόματα τα αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[3] ... + 59 refs
en: Defensive Strength: Medium
el_GR: Αμυντική Ισχύς: Μεσαία

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[1]
en: AA Site with Cyclone Flak Turret
el_GR: Θέση με Πυργίσκο Αντιαεροπορικού Πυροβολικού Κυκλώνα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[1]
en: AA Site with Hurricane Gun Turret
el_GR: Αντιαεροπορική Θέση με Πυργίσκο Όπλου Τυφώνα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_AALAS.text[2]
en: Automatically targets VTOL
el_GR: Στοχεύει αυτόματα τα αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[1]
en: AA Site with Whirlwind Gun Turret
el_GR: Αντιαεροπορική Θέση με Πυργίσκο Όπλου Σίφουνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IDFR.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IDFR.text[1]
en: Indirect fire rocket battery
el_GR: Πυραυλική συστοιχία έμμεσων πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[2] ... + 22 refs
en: Assigned automatically to nearest sensor or CB tower
el_GR: Αυτόματη ανάθεση στον εγγύτερο αισθητήρα ή αντιπυροβολικό πύργο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvyMor.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvyMor.text[1]
en: Armored Bombard battery pit
el_GR: Λάκκος Πυροβολικού Θωρακισμένου Βομβαρδιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotMor.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotMor.text[1]
en: Armored Pepperpot mortar battery pit
el_GR: Θωρακισμένος λάκκος μάχης όλμου Μύλου.

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[1]
en: Armored howitzer emplacement
el_GR: Ένθεση Θωρακισμένου Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvHOW.text[1]
en: Armored Ground Shaker howitzer emplacement
el_GR: Ένθεση Θωρακισμένου Οβιδοβόλου, Σείστης Εδαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IncHOW.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IncHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotHOW.text[1]
en: Armored Hellstorm howitzer emplacement
el_GR: Ένθεση Θωρακισμένου Οβιδοβόλου, Θύελλα της Κολάσεως

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[1]
en: Armored strongpoint with Tank Killer rocket
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με πύραυλο Φονιά Αρμάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[2] ... + 17 refs
en: Automatically targets enemies in range
el_GR: Στοχεύει αυτόματα τους εχθρούς εντός εμβέλειας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[1]
en: Armored strongpoint with Hyper-Velocity Cannon
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Πυροβόλο Υψηλής Ταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[3] ... + 45 refs
en: Defensive Strength: High
el_GR: Αμυντική Ισχύς: Υψηλή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVFL.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVFL.text[1]
en: Armored strongpoint with Inferno Flamer
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Φλογοβόλο Κόλαση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotCan.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotCan.text[1]
en: Armored strongpoint with Assault Cannon
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Πυροβόλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[1]
en: Reinforced tower with Assault Gun
el_GR: Ενισχυμένος Πύργος με Όπλο Επίθεσης

en: Armored guard tower with Heavy Machinegun
el_GR: Θωρακισμένος Πύργος Άμυνας με Βαρύ Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[2] ... + 46 refs
en: Automatically targets enemies within sensor range
el_GR: Στοχεύει αυτόματα τους εχθρούς στο πεδίο του αισθητήρα

en: Armored guard tower with Flamer
el_GR: Θωρακισμένος Πύργος Άμυνας με Φλογοβόλο

en: Armored guard tower with Lancer AT Rocket
el_GR: Θωρακισμένος Πύργος Άμυνας με Τοξοβόλο Αντιαρματικό Πύραυλο

en: Armored bunker with Heavy Machinegun
el_GR: Θωρακισμένο οχυρό με Βαρύ Πολυβόλο

en: Armored hardpoint with Flamer
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Φλογοβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT7_RMG.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT7_RMG.text[1]
en: Armored hardpoint with Assault Gun
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Όπλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT8_RC.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT8_RC.text[1]
en: Armored hardpoint with Assault Cannon
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Πυροβόλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT11_HFL.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT11_HFL.text[1]
en: Armored hardpoint with Inferno flamer
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Φλογοβόλο Κόλαση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT12_HAT.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT12_HAT.text[1]
en: Armored hardpoint with Tank Killer AT missile
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Φονιά Αρμάτων, αντιαρματικό πυραυλίδιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[1]
en: Reinforced concrete tank traps
el_GR: Παγίδες αρμάτων από ενισχυμένο σκυρόδεμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[2]
en: Prevents enemy movement
el_GR: Αποτρέπει την κίνηση του εχθρού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[0] ... + 3 refs
en: Repair Facility Improved
el_GR: Βελτιωμένη Εγκατάσταση Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[1]
en: New robotic repair techniques
el_GR: Νέες τεχνικές ρομποτικής επισκευής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[2]
en: Increases Repair Speed
el_GR: Αυξάνει την Ταχύτητα των Επιδιορθώσεων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[3] ... + 3 refs
en: All repair facilities upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των εγκαταστάσεων επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[0] ... + 2 refs
en: Cyborg Production Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Παραγωγή των Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[1]
en: Robotic Cyborg Production
el_GR: Ρομποτική Παραγωγή Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[2] ... + 2 refs
en: Increases Cyborg factory output
el_GR: Αυξάνει την παραγωγή του εργοστασίου Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[3] ... + 2 refs
en: All Cyborg factories upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των εργοστάσιων Ανθρωπομηχανών

en: Self-Replicating Cyborg Production
el_GR: Αυταναπαραγόμενη Παραγωγή Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[0]
en: Vehicle Production Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Παραγωγή των Οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[1]
en: New Robotic Techniques improve factory production
el_GR: Νέες Ρομποτικές Τεχνικές βελτιώνουν την εργοστασιακή παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[2]
en: Increases factory production rate
el_GR: Αυξάνει τον ρυθμό παραγωγής του εργοστάσιου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[3]
en: All vehicle factories upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των εργοστάσιων οχημάτων

en: Self-Replicating Factory Production
el_GR: Αυτοαναπαραγόμενη Παραγωγή Εργοστασίου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[2]
en: Increases factory output
el_GR: Βελτιώνει την ποσότητα παραγωγής του εργοσστασίου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[0] ... + 3 refs
en: Research Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Έρευνα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade04.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis
el_GR: Αφοσιωμένη Ανάλυση Δεδομένων Συναπτικού Δεσμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[2]
en: Increases research speed
el_GR: Αυξάνει την Ταχύτητα της Έρευνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[3] ... + 3 refs
en: All research facilities upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των εγκαταστάσεων έρευνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[0] ... + 5 refs
en: Increases Damage Resistance
el_GR: Αυξάνει την Αντίσταση Φθοράς

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials02.name
en: Hardened Base Structure Materials
el_GR: Σκληρυμένα Υλικά Δομών Βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[3] ... + 5 refs
en: All base structures upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των κατασκευών βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[0] ... + 5 refs
en: Production Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[1]
en: Robotic VTOL Production
el_GR: Ρομποτική Παραγωγή Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[2]
en: Increases VTOL factory output
el_GR: Αυξάνει την παραγωγή του εργοστασίου Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[3]
en: All VTOL factories upgraded automatically
el_GR: Όλα τα εργοστάσια ςαεροσκαφών αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[0]
en: VTOL Rearming Times Reduced
el_GR: Μειώθηκαν οι Χρόνοι Επανεξοπλισμού των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade01.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade01.name
en: Automated VTOL Rearming
el_GR: Αυτοματοποιημένος Επανεξοπλισμός των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[2]
en: Reduces rearming time
el_GR: Μειώνει το χρόνο επανεξοπλισμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[3]
en: All rearming pads upgraded automatically
el_GR: Όλες οι εναποθέσεις επανεξοπλισμού αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[0] ... + 8 refs
en: New Systems Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Συστημάτων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[1]
en: Heavy repair unit
el_GR: Βαριά μονάδα επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[2]
en: Automatically Repairs Damaged Units
el_GR: Επισκευάζει Αυτόματα τις Φθαρμένες Μονάδες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[3]
en: Or damaged units may be selected as target
el_GR: Ή μπορούν να επιλεγούν σαν στόχοι φθαρμένες μονάδες

en: Research Breakthrough Improves Repair Speeds
el_GR: Ερευνητικό Άλμα, Βελτιώνει την Ταχύτητα Επισκευής

en: Increases repair speed
el_GR: Αυξάνει την ταχύτητα των επιδιορθώσεων

en: All mobile repair units upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των κινητών μονάδων επισκευής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[0]
en: Improved Sensor Tower Available
el_GR: Διαθέσιμος Πύργος Βελτιωμένων Αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[1]
en: New construction techniques improve tower
el_GR: Νέες τεχνικές κατασκευής βελτιώνουν τον πύργο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[2]
en: Replaces existing sensor tower
el_GR: Αντικαθιστά υπάρχων πύργο αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[3] ... + 3 refs
en: May be assigned as spotter for indirect fire weapons
el_GR: Μπορεί να ανατεθεί ως εντοπιστής για όπλα έμμεσων πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[1]
en: VTOL CB turret detects enemy indirect fire batteries
el_GR: Πυργίσκος Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη. Εντοπίζει τις εχθρικές πυροβολαρχίες έμμεσων πυρών.

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[2]
en: Orders assigned VTOLs to attack the enemy batteries
el_GR: Τα ανατεθειμένα αεροσκάφη επιτείθονται στις εχθρικές πυροβολαρχίες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[3]
en: VTOLs attack until enemy battery is suppressed
el_GR: Τα αεροσκάφη επιτίθενται, έως ότου εξαλειφθούν οι εχθρικές συστοιχίες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[0] ... + 3 refs
en: VTOL CB Improved
el_GR: Βελτιώθηκε το Αντιπυροβολικό των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[1]
en: New fire detection systems
el_GR: Νέα συστήματα εντοπισμού πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends VTOL CB Range
el_GR: Επεκτείνει το Αντιπυροβολικό των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[3] ... + 3 refs
en: All VTOL CB sensors upgraded automatically
el_GR: Αναβαθμίστηκαν αυτόματα όλοι οι αισθητήρες αντιπυροβολικού για αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[0] ... + 3 refs
en: VTOL Strike Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Επίθεση των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[1]
en: New target recognition systems
el_GR: Νέο σύστημα αναγνώρισης στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends VTOL Strike Range
el_GR: Επεκτείνει το Εύρος Επίθεσης των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[3] ... + 3 refs
en: All VTOL Strike sensors upgraded automatically
el_GR: Αναβαθμίστηκαν αυτόματα όλοι οι αισθητήρες επίθεσης των αεροσκαφών

en: Scrambler Improved
el_GR: Βελτιώθηκε ο Αποκωδικοποιητής

en: Improvement in synaptic link technology
el_GR: Βελτίωση στην τεχνολογία συναπτικού δεσμού

en: Increases scrambler rate
el_GR: Αυξάνει τον ρυθμό του αποκωδικοποιητή

en: All scramblers upgraded automatically
el_GR: Όλοι οι αποκωδικοποιητές αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[0]
en: Collective Light Body
el_GR: Συλλογικότητα Ελαφρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[1]
en: Superior armor and body points to Viper
el_GR: Περισσότερους βαθμούς θωράκισης και ατράκτου από το Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[2]
en: Slower than Viper
el_GR: Βραδύτερο από το Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[3]
en: High power costs and slower to produce than Viper
el_GR: Ενεργοβόρα παραγωγή και πιο χρονοβόρα από του Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[0]
en: Collective Medium Body
el_GR: Συλλογικότητα Μεσαίο Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[1]
en: Superior armor and body points to Cobra
el_GR: Περισσότερους βαθμούς θωράκισης και ατράκτου από το Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[2]
en: Slower than Cobra
el_GR: Βραδύτερο από το Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[3]
en: High power costs and slower to produce than Cobra
el_GR: Ενεργοβόρα παραγωγή και πιο χρονοβόρα από του Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[0] ... + 5 refs
en: Vehicle Engine Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση των Μηχανών των Οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine04.name
en: Turbo-Charged Engine
el_GR: Υπερτροφοδοτούμενη Μηχανή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[2]
en: Improves vehicle speed
el_GR: Βελτιώνει την ταχύτητα του οχήματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[3] ... + 18 refs
en: All vehicles upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[0] ... + 5 refs
en: Vehicle Bodies Improved
el_GR: Βελτιώθηκαν τα Αμαξώματα των Οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[2]
en: Increases kinetic armor and body points
el_GR: Αυξάνει την κινητική θωράκιση και τους βαθμούς αμαξώματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[0] ... + 2 refs
en: Vehicle Thermal Armor Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Θερμική Θωράκιση των Οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[1] ... + 2 refs
en: Heat-resistant armored layers
el_GR: Θωρακισμένα Στρώματα Θερμικής Αντίστασης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[2]
en: Increases Thermal Armor
el_GR: Βελτιώνει την Θερμική Θωράκιση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[0] ... + 17 refs
en: Vehicle Propulsion Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Πρόωση των Οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[1] ... + 17 refs
en: New armored construction
el_GR: Νέα θωρακισμένη κατασκευή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[2] ... + 17 refs
en: Increases Body Points
el_GR: Αυξάνει τους Βαθμοούς Ατράκτου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_HALFT3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_HALFT3.text[3]
en: All half-tracks upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των ημιερπύστριων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_H3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_H3.text[3]
en: All hovers upgraded automatically
el_GR: Όλοι οι αεροπλεύστες αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_TRACK3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_TRACK3.text[3]
en: All tracks upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των φορτηγών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_W2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_W3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_W2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_W3.text[3]
en: All wheels upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των τροχοφόρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[0] ... + 5 refs
en: New AA Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Αντιαεροπορικών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[1]
en: Twin 80mm flak weapon
el_GR: Δίδυμο Αντιαεροπορικό Όπλο 80χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[2] ... + 9 refs
en: Aerial targets only
el_GR: Μόνο για εναέριους στόχους

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[1]
en: Quad 80mm flak weapon
el_GR: Τετράδυμο Αντιαεροπορικό Όπλο 80χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[1]
en: 30mm Anti-Aircraft machinegun
el_GR: Αντιαεροπορικό Πολυβόλο 30χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_QUADAA.text[1]
en: Quad 30mm Anti-Aircraft machinegun
el_GR: Τετραπλό Αντιαεροπορικό Πολυβόλο 30χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[0] ... + 7 refs
en: AA Upgrade
el_GR: Αντιαεροπορική Αναβάθμιση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[1]
en: Detects and locks-on to VTOL engine emissions
el_GR: Εντοπίζει και ακολουθεί την εξάτμιση των Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[2]
en: Increases AA accuracy
el_GR: Βελτιώνει την Αντιαεροπορική Ακρίβεια

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[3] ... + 7 refs
en: All AA weapons upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των αντιαεροπορικών όπλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[0]
en: AA Flak Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Αντιαεροπορικού Πυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[1]
en: High Explosive Flak shards
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Αντιαεροπορικά Θραύσματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[2]
en: Increases AA Flak damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφικότητα του αντιαεροπορικού πυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[3]
en: All AA flak weapons upgraded automatically
el_GR: Όλα τα όπλα αντιαεροπορικού πυροβολικού αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[1]
en: Recoil loaded AA ammunition hopper
el_GR: Αναδραστικός Αντιαεροπορικός Θύλακας Γεμίσματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[2]
en: Increases AA ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών των Αντιαεροπορικών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[0]
en: New Proximity Bomb Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Βόμβας Εγγύτητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[1]
en: Bomb turret explodes in proximity to enemy
el_GR: Ο πυργίσκος βόμβας εκρήγνυται κοντά στον εχθρό

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[2]
en: Best Targets: Base Structures and Defenses
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Δομές Βάσης και Άμηνες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[1]
en: Superbomb turret explodes in proximity to enemy
el_GR: Ο πυργίσκος υπερβόμβας εκρήγνυται κοντά στον εχθρό

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[0] ... + 6 refs
en: New Bomb Bay Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Πρόσδεση Βομβών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[1]
en: Drops High Explosive Cluster bombs
el_GR: Ρίπτει Βόμβες Διασποράς Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[2]
en: Best Targets: Base Structures
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Δομές Βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[3] ... + 28 refs
en: Body Points: Low
el_GR: Βαθμοί Ατράκτου: Χαμηλό

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[1]
en: Drops High Explosive Armor Piercing bombs
el_GR: Ρίπτει Διατρητικές βόμβες Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[2]
en: Best Targets: Defenses
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Άμυνες

en: Bombsight Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Τοποθεσίας Βομβαρδισμού

en: Locks on to thermal emissions
el_GR: Εντοπίζει και ακολουθεί τις εκπομπές θερμότητας

en: Increases Bombing accuracy
el_GR: Βελτιώνει την Ακρίβεια του Βομβαρδισμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[3] ... + 3 refs
en: All bomb bays upgraded automatically
el_GR: Όλες οι προσδέσεις βομβών αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[0] ... + 25 refs
en: New Weapon Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Όπλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[1]
en: Hyper-velocity automatic-cannon firing 88mm rounds
el_GR: Αυτόματο πυροβόλο υπερταχύτητας, βάλει βλήματα των 88χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[2] ... + 13 refs
en: Best Targets: Vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Οχήματα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[3]
en: Replaces Medium Cannon
el_GR: Αντικαθιστά το Μεσαίο Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN5.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN5.text[1]
en: 76mm hyper-velocity quad-barrel automatic-cannon
el_GR: Αυτόματο τετράκαννο πυροβόλο υπερταχύτητας 76χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[3] ... + 12 refs
en: Body Points: High
el_GR: Βαθμοί Ατράκτου: Υψηλό

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[1]
en: Heavy Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
el_GR: Βαρύ Φλογοβόλο, βάλει πήγμα Οξειδίου του Προπυλενίου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[2] ... + 4 refs
en: Best Targets: Bunkers, wheeled and hover vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Οχυρά, τροχοφόρα και αεροπλεύστες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[0] ... + 5 refs
en: Flamer Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_FL_D7.text[1]
en: Propylene Oxide treated to burn at superhot temperatures
el_GR: Επεξεργασμένο Οξείδιο του Προπυλενίου, ώστε να καίγεται σε υπερυψηλές θερμοκρασίες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[2]
en: Increases Flamer damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από το Φλογοβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[3] ... + 5 refs
en: All flamers upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των φλογοβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[0] ... + 13 refs
en: New Indirect Fire Weapon Available
el_GR: Διαθέσιμο Νέο Όπλο Έμμεσων Πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[1]
en: 105mm Howitzer may be assigned to a sensor
el_GR: Οβιδοβόλο 105χιλ, μπορεί να ανατεθεί σε αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[2] ... + 4 refs
en: Best Targets: Base Structures, infantry, wheeled vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Κατασκευές βάσης, πεζικό, τροχοφόρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[1]
en: 155mm Howitzer may be assigned to a sensor
el_GR: Οβιδοβόλο 155χιλ, μπορεί να ανατεθεί σε αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[1]
en: 105m Howitzer firing incendiaries, may be assigned to a sensor
el_GR: Οβιδοβόλο εμπρηστικών των 105χιλ, μπορεί να ανατεθεί σε αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[2]
en: Best Targets: Base Structures, bunkers
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Δομές Βάσης, υπόγεια οχυρά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[0] ... + 9 refs
en: Howitzer Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[1]
en: Self-guided rocket powered shells
el_GR: Αυτοκατευθυνόμενα βλήματα πυραυλικής προώθησης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[2]
en: Increases Howitzer accuracy
el_GR: Βελτιώνει την Ακρίβεια των Οβιδοβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[3] ... + 9 refs
en: All howitzers upgraded automatically
el_GR: Όλα τα οβιδοβόλα αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[1]
en: High Explosive shells
el_GR: Βλήματα Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[2]
en: Increases Howitzer damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφικότητα των Οβιδοβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[1] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[1] ... + 3 refs
en: Automatic loading mechanism replaces manual loader
el_GR: Αυτόματος μηχανισμός αντικαθιστά τη χειροκίνητη γέμιση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[2]
en: Increases Howitzer ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[0] ... + 13 refs
en: Machinegun Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[1]
en: Tungsten-tipped armor-piercing bullets
el_GR: Διατρητικές σφαίρες βαπτισμένες σε Βολφράμιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[2] ... + 2 refs
en: Increases Machinegun damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από το Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[3] ... + 13 refs
en: All machineguns upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των πολυβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[1]
en: Improved chaingun mechanism
el_GR: Βελτιώνει το μηχανισμό του αλυσοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[2]
en: Increases Machinegun ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M3.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M3.text[1]
en: May be assigned to a sensor
el_GR: Μπορεί να ανατεθεί σε έναν αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[2] ... + 7 refs
en: Best Targets: Base structures, infantry, wheeled vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Κατασκευές βάσης, πεζικό, τροχοφόρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[3] ... + 29 refs
en: Body Points: Very Low
el_GR: Βαθμοί ατράκτου: Πολύ Χαμηλό

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[0] ... + 11 refs
en: Mortar Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Όλμου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[1]
en: High Explosive Armor-Piercing Shells
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητικά Βλήματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[2]
en: Increases Mortar damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από τον Όλμο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[3] ... + 11 refs
en: All mortars upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των ολμοβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[0]
en: Mini-Rocket Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[1]
en: High Explosive Armor-Piercing warheads
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητικές Πολεμικές Κεφαλές

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[2]
en: Increases Mini-Rocket damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφικότητα των Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[3]
en: All mini-rockets upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των μικροπύραυλων

en: Robotic reload system
el_GR: Σύστημα ρομποτικής επαναγέμισης

en: Increases Mini-Rocket ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών των Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[0] ... + 14 refs
en: Rocket Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[1]
en: High Explosive Squash Head warhead
el_GR: Μαλακή Κεφαλή Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[2]
en: Increases Rocket damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από τον Πύραυλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[3] ... + 14 refs
en: All rockets upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των πυραύλων

en: Return to LZ
el_GR: Επιστροφή στη Ζώνη Προσγείωσης

en: Manufacture (F1)
el_GR: Παραγωγή (F1)

en: Manufacture - build factory first
el_GR: Παραγωγή - χτίσε, πρώτα, ένα εργοστάσιο

en: Research (F2)
el_GR: Ερευνητικό Κέντρο (F2)

en: Research - build research facility first
el_GR: Έρευνα - χτίσε, πρώτα, μία εγκατάσταση ερευνών

en: Build (F3)
el_GR: Χτίσιμο (F3)

en: Build - manufacture constructor droids first
el_GR: Χτίσιμο - παρήγαγε, πρώτα, ανθρωπομηχανές χτιστών

en: Design (F4)
el_GR: Σχεδιαστήριο (F4)

en: Design - construct HQ first
el_GR: Σχέδιο - χτίσε, πρώτα, το Αρχηγείο

en: Commanders (F6)
el_GR: Διοικητές (F6)

en: Commanders - manufacture commanders first
el_GR: Διοικητές - παρήγαγε, πρώτα, διοικητές

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Intelligence Display (F5)
el_GR: Προβολή Πληροφοριών (F5)

en: In this training session you'll learn how to build an effective base
el_GR: Σε αυτό το μάθημα θα διδαχτείς, πώς να χτίζεις μία αποτελεσματική βάση

en: Oil resources are key to your success
el_GR: Οι πηγές πετρελαίου είναι απαραίτητες για την επιτυχία σου

en: To build an oil derrick, select one of your trucks
el_GR: Για να χτίσεις μία αντλία πετρελαίου, επέλεξε ένα από τα φορτηγά

en: Left click the oil pool indicated by the radar pulse to order your truck to build
el_GR: Για να διατάξεις το φορτηγό να χτίσει, κάνε αριστερό κλικ στην πηγή πετρελαίου, την οποία καταδεικνύει ο ραδιοεντοπιστής.

en: The oil derrick is currently dormant. Build a power generator to convert the oil into power
el_GR: Η αντλία πετρελαίου είναι για την ώρα αδρανής. Χτίσε μία γεννήτρια ισχύος για την μετατροπή του πετρελαίου σε ενέργεια.

en: Left click the flashing build icon
el_GR: Κάνε αριστερό κλικ στην εικόνα δόμησης, που αναβοσβήνει

en: Now left click the power generator in the build menu on the left
el_GR: Τώρα, κάνε αριστερό κλικ στην γεννήτρια ενέργειας, στον κατάλογο δομών, στα αριστερά

en: Position the square at your base and left click to start the build process
el_GR: Τοποθέτησε το τετράγωνο στη βάση σου, και κάνε αριστερό κλικ για να ξεκινήσει η διαδικασία χτισίματος

en: To increase your build rate, select your second truck
el_GR: Για να αυξήσεις το ρυθμό δόμησης, επέλεξε και ένα ακόμη φορτηγό

en: Now left click the power generator site
el_GR: Τώρα, κάνε αριστερό κλικ στην θέση της γεννήτριας ενέργειας

en: The other truck will now help to build the power generator
el_GR: Το δεύτεο φορτηγό, τώρα, θα βοηθήσει στο χτίσιμο της γεννήτριας ενέργειας

en: During missions you need to locate and recover technologies from before the Collapse
el_GR: Στη διάρκεια των αποστολών, θα χρειαστεί να εντοπίσεις και να ανακτήσεις τεχνολογίες, από την εποχή πριν την Κατάρρευση

en: Use a truck to search for the artifact indicated by the radar pulse
el_GR: Χρησιμοποίησε ένα φορτηγό για να αναζητήσεις το τεχνούργημα, το οποίο καταδεικνύεται από τον παλμό του ραδιοεντοπιστή

en: Move the pointer over the artifact and left click to recover it
el_GR: Μετακίνησε τον δείκτη πάνω από το τεχνούργημα, και κάνε αριστερό κλικ για να το ανακτήσεις

en: A research facility is required to research artifacts
el_GR: Απαιτείται μία εγκατάσταση έρευνας για να εξελίξεις τεχνουργήματα

en: Left click the flashing BUILD icon
el_GR: Κάνε αριστερό κλικ στην εικόνα ΔΟΜΗΣΗΣ, που αναβοσβήνει

en: Now left click the research facility and position it at your base
el_GR: Τώρα, κάνε αριστερό κλικ στην εγκατάσταση έρευνας, και τοποθέτησέ την στην βάση σου

en: Use your other truck to help build the research facility
el_GR: Βάλε και το άλλο φορτηγό να βοηθήσει στο χτίσιμο της εγκατάστασης ερευνών

en: To research the artifact, left click on the flashing RESEARCH icon
el_GR: Για να εξελίξεις το τεχνούργημα, αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο της ΕΡΕΥΝΑΣ, το οποίο αναβοσβήνει

en: Now left click the machinegun artifact
el_GR: Τώρα αριστεροκλίκαρε στο τεχνούργημα του πολυβόλου

en: The artifact is now being researched by the facility
el_GR: Τώρα, το τεχνούργημα εξελίσσεται από την εγκατάσταση

en: The researched machinegun can now be used to design a new vehicle
el_GR: Το εξελιγμένο πολυβόλο μπορεί, τώρα, να χρησιμοποιηθεί στη σχεδίαση ενός νέου οχήματος

en: Left click the flashing DESIGN icon
el_GR: Αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο του ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ, το οποίο αναβοσβήνει

en: To start your design, left click the NEW DESIGN icon
el_GR: Για ξεκινήσεις το σχέδιό σου, αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο ΝΕΑΣ ΣΥΝΘΕΣΗΣ

en: Now left click the Vehicle Body icon
el_GR: Τώρα, αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο του Αμαξώματος του Οχήματος

en: Then left click the Viper body
el_GR: Μετά, αριστερό κλικ στο αμάξωμα Οχιά

en: Left click the Wheels icon
el_GR: Αριστερό κλικ στο εικονίδιο των Τροχών

en: Then left click the machinegun to complete your design
el_GR: Μετά αριστεροκλίκαρε το πολυβόλο, ώστε να ολοκληρωθεί το σχέδιο

en: To finalize your design, left click the CLOSE icon
el_GR: Για να τελειώσεις τη σύνθεσή σου, αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ

en: A factory is now required to manufacture your new vehicle
el_GR: Τώρα, χρειάζεται ένα εργοστάσιο για την κατασκευή του νέου οχήματος

en: Now left click the factory icon and position it at your base
el_GR: Τώρα, αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο του εργοστασίου και τοποθέτησέ το στη βάση σου

en: Select a location for your factory
el_GR: Επέλεξε μια τοποθεσία για το εργοστάσιό σου

en: The delivery point is indicated by the number 1
el_GR: Το σημείο παράδοσης καταδεικνύεται από τον αριθμό 1

en: All new units will drive to this location once built
el_GR: Αφού κατασκευαστούν, όλες οι νέες μονάδες θα μεταβούν σε αυτή την τοποθεσία.

en: You can move the delivery point at any time by left clicking it
el_GR: Οποιαδήποτε στιγμή, μπορείς να μετακινήσεις το σημείο παράδοσης, αριστεροκλικάροντάς το

en: Now click where you want to position the delivery point
el_GR: Τώρα κλίκαρε εκεί όπου θέλεις να τοποθετήσεις το σημείο παράδοσης

en: The factory can now be ordered to build a new unit
el_GR: Τώρα, μπορείς να παραγγείλεις νέες μονάδες από το εργοστάσιο

en: Left click the flashing MANUFACTURE icon
el_GR: Αριστεροκλίκαρε στο εικονίδιο ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ, το οποίο αναβοσβήνει

en: Now left click the units you want to build from the menu at the left
el_GR: Τώρα, στον κατάλογο, στα αριστερά, αριστεροκλίκαρε τις μονάδες που θα κατασκευαστούν

en: Please wait whilst the factory manufactures the new unit(s)
el_GR: Παρακαλώ, περίμενε έως ότου το εργοστάσιο να ολοκληρώσει την παραγωγή

en: Congratulations commander - you are ready for your first mission
el_GR: Συγχαρητήρια διοικητή! Είσαι έτοιμος για την πρώτη σου αποστολή

en: CAMPAIGN ONE
el_GR: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΠΡΩΤΗ

en: WESTERN SECTOR
el_GR: ΔΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ

en: Dawn, July 4th, 2100
el_GR: Σούρουπο, 4η Απρίλη, 2100

en: Project HQ
el_GR: Το Αρχηγείο του Εγχειρήματος

en: A New Era
el_GR: Μια Νέα Εποχή

en: Morning, July 4th, 2100
el_GR: Πρωί, 4η Ιούλη, 2100

en: In-flight to Western Sector
el_GR: Κατά την πτήση προς τον Δυτικό Τομέα

en: Team Alpha nears its destination
el_GR: Η Ομάδα Άλφα πλησιάζει στον προορισμό της

en: Transport destinations follow:
el_GR: Ακολουθούν οι προορισμοί του Μεταφορέα:

en: Alpha - Western Sector....
el_GR: Άλφα - Δυτικός Τομέας...

en: Alpha you are cleared for take-off.
el_GR: Ομάδα Άλφα, έχετε άδεια να απογειωθείτε.

en: Good luck and good hunting.
el_GR: Καλή τύχη και καλό κυνήγι.

en: Approaching Landing Zone. Team Alpha Briefing commences.
el_GR: Πλησιάζετε στην Ζώνη Προσγείωσης. Αρχίζει η Ενημέρωση της Ομάδας Άλφα.

en: Commander, you lead Team Alpha, one of three expeditionary teams sent out by the Project to recover artifacts from before the Collapse.
el_GR: Διοικητή, καθοδηγείς την Ομάδα Άλφα, μία από τις τρεις ερευνητικές ομάδες, που έχουν σταλθεί από το Εγχείρημα, προς ανάκτηση τεχνουργημάτων, από την εποχή πριν την Κατάρρευση.

en: Your destination lies in the western zone.
el_GR: Ο προορισμός σας βρίσκεται στην δυτική περιοχή.

en: Incoming Transmission
el_GR: Εισερχόμενο Σήμα

en: Transmission from Beta Base
el_GR: Σήμα από τη Βάση Βήτα

en: Mayday! Mayday!
el_GR: Βοήθεια... Βοήθεια...

en: Please assist!...
el_GR: Παρακαλώ βοήθησε...

en: Commander, we have recovered a command turret from the New Paradigm.
el_GR: Διοικητή, έχουμε ανακτήσει έναν πυργίσκο διοίκησης από το Νέο Παράδειγμα.

en: This turret allows commanders to coordinate attacks between assigned units and to act as a delivery point for factories. Researching and using this technology has the highest priority.
el_GR: Αυτός ο πυργίσκος επιτρέπει στους διοικητές να οργανώνουν τις επιθέσεις μεταξύ των ανατεθειμένων μονάδων. Επίσης λειτουργεί και ως σημείο παράδοσης των εργοστασίων. Η εξέλιξη και η χρήση αυτής της τεχνολογίας είναι πρωτίστης σημασίας.

en: Commander, we are receiving this transmission.
el_GR: Διοικητή, λαμβάνουμε αυτή την μετάδοση.

en: Your attacks upon us will not go unpunished.
el_GR: Οι εναντίον μας επιθέσεις σας δεν θα μείνουν ατιμώρητες.

en: You are in contravention of the New Paradigm.
el_GR: Παραβιάζεις το Νέο Παράδειγμα.

en: All attack groups commence attack on enemy.
el_GR: Όλες οι ομάδες επίθεσης να ξεκινήσουν επίθεση ενάντια στον εχθρό.

en: They are in contravention of the New Paradigm.
el_GR: Παραβιάζουν το Νέο Παράδειγμα.

en: They must be eradicated.
el_GR: Πρέπει να εξαλειφθούν.

en: Secure the LZ and establish a forward base.
el_GR: Διασφάλισε την Ζώνη Προσγείωσης και εγκαθίδρυσε μία προκεχωρημένη βάση.

en: Then destroy the New Paradigm's base.
el_GR: Μετά κατέστρεψε τη βάση του Νέου Παραδείγματος.

en: Open your systems to me.
el_GR: Δώσε μου πρόσβαση στα συστήματά σου.

en: Let me meld with your machines and cyborgs.
el_GR: Επιτρέψτε μου να ανακατέψω τις μηχανές και τις ανθρωπομηχανές σας.

en: We will create the perfect nexus of man and machine.
el_GR: Θα δημιουργήσουμε την τέλεια πλέξη, μεταξύ του ανθρώπου και της μηχανής.

en: Together we can create a new world.
el_GR: Μαζί μπορούμε να δημιουργήσουμε έναν νέο κόσμο.

en: I can give you power beyond your wildest dreams.
el_GR: Μπορώ να σας προσφέρω δυνάμεις, που ξεπερνούν και τα πιο αχαλίνωτα όνειρά σας.

en: Open your systems to me and you will be strong.
el_GR: Δώστε μου πρόσβαση στα συστήματά σας και θα αποκτήσετε δύναμη.

en: I can raise you as gods upon the blasted earth.
el_GR: Μπορώ να σας εξυψώσω ως θεούς, πάνω στην κατακεραυνωμένη γη.

en: When we failed to respond it became threatening.
el_GR: Όταν δεν απαντήσαμε, μετατράπηκε σε απειλητικό.

en: Your interference in my plans for the New Paradigm will not go unpunished.
el_GR: Η επέμβασή σας στα σχέδιά μου για το Νέο Παράδειγμα εν θα μείνει ατιμώρητη.

en: You are weak flesh-things. I am strong and have many parts.
el_GR: Είστε αδύναμα αντικείμενα σάρκας. Εγώ είμαι δυνατό και έχω πολλά μέρη.

en: You may defeat me here, but I shall rise again.
el_GR: Μπορεί να με νικήσετε εδώ, αλλά ξανά θα αναστηθώ.

en: As I once cleansed the world with fire, I will destroy you and your puny Project!!
el_GR: Όπως πριν εξάγνισα τον κόσμο με τη φωτιά, έτσι θα καταστρέψω και εσάς και το οικτρό σας Εγχείρημα.

en: Nexus then removed itself from the system, destroying its memory banks, and removing all traces of its external connections.
el_GR: Μετά το Πλέγμα αυτο-απομακρύνθηκε από το σύστημα, αφού κατέστρεψε τις τράπεζες μνήμης του, και αφαίρεσε όλα τα ίχνη των εξωτερικών συνδέσεών του.

en: It has technology and weapons. It knows about us, and it's not friendly.
el_GR: Έχει τεχνολογία και όπλα. Ξέρει για μας, και δεν είναι φιλικό.

en: Warning!
el_GR: Προειδοποίηση.

en: You are entering a restricted area.
el_GR: Εισέρχεστε σε απαγορευμένη περιοχή.

en: Return to your designated zone or be destroyed.
el_GR: Επέστρεψε στην προσδιορισμένη ζώνη, αλλιώς θα εξαλειφθείς.

en: Repeat. Return to your designated zone or be destroyed.
el_GR: Επαναλαμβάνω. Επέστρεψε στην προσδιορισμένη ζώνη, αλλιώς θα εξαλειφθείς.

en: Message Ends.
el_GR: Τέλος του Μηνύματος.

en: You will be destroyed.
el_GR: Θα εξοντωθείς.

en: NEXUS, the synaptic technology you required has been recovered and sent for collection.
el_GR: ΠΛΕΓΜΑ, η συναπτική τεχνολογία που απαιτούνταν έχει ανακτηθεί, και έχει αποσταλεί για συλλογή.

en: This Nexus Intruder Program is a self-mutating computer parasite. This makes it difficult to eradicate from systems once it has been identified.
el_GR: Το Πρόγραμμα Εισβολής του Πλέγματος είναι ένα αυταναπαραγόμενο παράσιτο των υπολογιστών. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να είναι δύσκολη η εξάλειψή του, μετά τον εντοπισμό του.

en: You have done well.
el_GR: Τα κατάφερες καλά.

en: CAMPAIGN TWO
el_GR: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ

en: EASTERN SECTOR
el_GR: ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ

en: Morning, September 1st, 2100
el_GR: Πρωί, 1η Σεπτέμβρη, 2100

en: In-flight to Eastern Sector
el_GR: Κατά την πτήση στον Ανατολικό Τομέα

en: Team Alpha approaches Beta Base
el_GR: Η Ομάδα Άλφα πλησιάζει στην Βάση Βήτα

en: You must defend and hold it at all costs.
el_GR: Πρέπει να την υπερασπιστείς και να την κρατήσεις με οποιοδήποτε κόστος.

en: THE COLLECTIVE
el_GR: Η ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑ

en: Commander, a new launch has been detected.
el_GR: Διοικητή, ανιχνεύθηκε μία νέα εκτόξευση.

en: It is likely to be targeted at your location.
el_GR: Είναι πιθανό να στοχεύει τη θέση σου.

en: You are to start the immediate evacuation of Beta Base to the safe haven.
el_GR: Καλείσαι να ξεκινήσεις την άμεση εκκένωση της Βάσης Βήτα, προς το ασφαλές καταφύγιο.

en: NASDA is the North American Strategic Defense Agency.
el_GR: Η ΥΣΑΒΑ είναι η Υπηρεσία Στρατηγικής Άμυνας της Βορείου Αμερικής.

en: NASDA was formed in 2076 to defend North America from conventional and nuclear attack. The construction of a satellite defense system began in 2081 and was completed in 2082.
el_GR: Η ΥΣΑΒΑ δημιουργήθηκε το 2076 για την προάσπιση της Βορείου Αμερικής, από συμβατικές και πυρηνικές επιθέσεις. Το 2081 ξεκίνησε η κατασκευή ενός δορυφορικού συστήματος άμυνας, το όποιο ολοκληρώθηκε το 2082.

en: In 2085 the NASDA satellites fired their nukes at Earth.
el_GR: Το 2085, οι δορυφόροι της ΥΣΑΒΑ εκτόξευσαν τα πυρηνικά τους στη Γη.

en: There were also ground-based sites. Many of these were destroyed in the nuclear counterstrikes, but there's bound to be some out there.
el_GR: Υπήρχαν και βάσεις εδάφους. Οι περισσότερες από αυτές καταστράφηκαν κατά τις πυρηνικές αντεπιθέσεις, αλλά θα πρέπει, ακόμη, να υπάρχουν κάποιες, κάπου εκεί έξω.

en: The NASDA satellites also contained pulse-lasers designed to shoot down missiles approaching North America.
el_GR: Οι δορυφόροι της ΥΣΑΒΑ διέθεταν καί φωτακτινιστές παλμού, σχεδιασμένους να καταρρίπτουν πυραύλους, που κατευθύνονταν προς την Βόρεια Αμερική.

en: During the counterstrikes, these LasSats failed to fire. If brought into operation, these LasSats could inflict major damage on ground targets.
el_GR: Κατά τις αντεπιθέσεις, αυτοί οι δορυφόροι φωτακτίνων απέτυχαν να πυροδοτήσουν. Αν επανέλθουν σε λειτουργία, αυτοί οι δορυφόροι φωτακτίνων θα μπορέσουν να προκαλέσουν σημαντικότατες ζημιές σε επίγειους στόχους.

en: All nukes targeted at  North America found their targets.
el_GR: Όλα τα πυρηνικά τα οποία στόχευαν την Βόρειο Αμερική βρήκαν το στόχο τους.

en: We know that Nexus is searching for NASDA Central in the Eastern Sector. This was one of the land-based control centres for the satellites.
el_GR: Γνωρίζουμε ότι το ΠΛΕΓΜΑ ερευνά τον Ανατολικό Τομέα για Κέντρα της ΥΣΑΒΑ. Αυτό ήταν ένα από τα επίγεια κέντρα ελέγχου των δορυφόρων.

en: If the centre is found intact, NEXUS may gain control of the satellites.
el_GR: Αν το κέντρο είναι ανέπαφο, ίσως το ΠΛΕΓΜΑ καταφέρει να πάρει τον έλεγχο των δορυφόρων.

en: Nexus claimed that it had already destroyed the world.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ ισχυρίστηκε πως είχε ήδη καταστρέψει τον κόσμο.

en: NASDA Briefing follows...
el_GR: Ακολουθεί ενημέρωση της ΥΣΑΒΑ...

en: We've got to make sure that it can't do it again.
el_GR: Πρέπει να εξασφαλίσουμε πως δεν θα μπορεί να το ξανακάνει.

en: Analysis indicates that these systems were part of the control system for the NASDA satellites.
el_GR: Η ανάλυση υποδεικνύει, πως αυτά τα συστήματα ήταν τμήμα το συστήματος ελέγχου των δορυφόρων της ΥΣΑΒΑ.

en: It's now certain that Nexus was responsible for The Collapse.
el_GR: Είναι, πλέον, σίγουρο πως το ΠΛΕΓΜΑ ευθύνεται για Την Κατάρρευση.

en: During the early stages of the Collapse, NASDA technicians switched off  the infected systems in order to isolate the spread of Nexus. This seems to have prevented the LasSats from firing during the counterstrikes.
el_GR: Κατά τα πρώτα στάδια της Κατάρρευσης, τεχνικοί της ΥΣΑΒΑ απενεργοποίησαν τα μολυσμένα τμήματα, με σκοπό να απομονώσουν την εξάπλωση του Πλέγματος. Αυτό φαίνεται, πως εμπόδισε τους δορυφόρους φωτακτίνων να πυροδοτηθούν κατά τις αντεπιθέσεις.

en: The ensuing nuclear-magnetic pulses wiped clean large amounts of NASDA's memory banks, shattering its core processor, and sent shockwaves blasting through Nexus.
el_GR: Οι επακόλουθοι πυρηνικοί και μαγνητικοί παλμοί, έσβησαν μεγάλα τμήματα των τραπεζών μνήμης της ΥΣΑΒΑ. Διέλυσαν τον κύριο επεξεργαστή της. Και δημιούργησαν κρουστικά κύματα τα οποία διέρρηξαν το Πλέγμα.

en: Nexus has now reconnected itself with the NASDA satellites.
el_GR: Τώρα, το ΠΛΕΓΜΑ έχει επανασυνδεθεί με τους Δορυφόρους της ΥΣΑΒΑ.

en: This poses a major threat to the Project and to our survival.
el_GR: Αυτό αποτελεί μέγιστη απειλή για το Εγχείρημα και την επιβίωσή μας.

en: Analysis of NASDA Central leaves no doubt that The Collective has introduced the Nexus Intruder Virus to it.
el_GR: Ανάλυση του Κέντρου της ΥΣΑΒΑ δεν αφήνει αμφιβολίες, για το ότι Η Συλλογικότητα έχει εισάγει τον Ιό Εισβολής του Πλέγματος σε αυτό.

en: The nuclear reactor was going to be used to power a vast network of pre-Collapse computer systems.
el_GR: Ο πυρηνικός αντιδραστήρας θα έδινε ενέργεια σε ένα αχανές δίκτυο υπολογιστικών συστημάτων, τα οποία είχαν δημιουργηθεί πριν την Κατάρρευση.

en: Commander, we have just detected a missile launch at these coordinates.
el_GR: Διοικητή, μόλις εντοπίσαμε εκτόξευση πυραύλου, από αυτές τις συντεταγμένες.

en: Team Gamma are sending a team to investigate the launch site and to prevent any further launches.
el_GR: Μία δύναμη έχει σταλεί από την Ομάδα Γάμα, με σκοπό να ερευνήσουν την περιοχή της εκτόξευσης και να εμποδίσουν επιπλέον εκτοξεύσεις.

en: Warriors of the Collective, I seek the location of NASDA Central.
el_GR: Πολεμιστές της Συλλογικότητας. Αναζητώ την τοποθεσία του Κέντρου της ΥΣΑΒΑ.

en: It lies somewhere in your territory.
el_GR: Βρίσκεται κάπου στην περιοχή σας.

en: Find it for me and I shall provide you with further weapons to aid you in your war against the Project.
el_GR: Βρείτε το για λογαριασμό μου, και εγώ θα σας παράσχω επιπλέον όπλα, που θα σας βοηθήσουν στον πόλεμό σας ενάντια στο Εγχείρημα.

en: Warriors of The Collective, more intruders are entering our territory.
el_GR: Πολεμιστές της Συλλογικότητας, περισσότεροι εισβολείς εισέρχονται στην περιοχή μας.

en: They are not part of the machine.
el_GR: Δεν είναι μέρος της μηχανής.

en: Warriors of The Collective, attack and destroy kill all who resist the machine.
el_GR: Πολεμιστές της Συλλογικότητας, επιτεθείτε και καταστρέψτε. Σκοτώστε όλους όσους αντιστέκονται στη μηχανή.

en: Attack! Erase their presence from this area!
el_GR: Επιτεθείτε. Διαγράψτε την παρουσία τους από αυτή την περιοχή.

en: Warriors of The Collective, we are ready to destroy the intruders who pollute our lands.
el_GR: Πολεμιστές της Συλλογικότητας, είμαστε έτοιμοι να καταστρέψουμε τους εισβολείς που μολύνουν τις περιοχές μας.

en: Those of the Project are not of the machine. They have been denied its blessing. We who have embraced the power of the machine have a destiny to sweep away such weak creatures.
el_GR: Αυτοί, του Εγχειρήματος, δεν είναι με την μηχανή. Δεν ήταν αντάξιοι της ευλογίας της. Εμείς, οι οποίοι έχουμε αγκαλιάσει τη δύναμη της μηχανής, μας έχει ορίσει η μοίρα να εξαφανίσουμε αυτά τα αδύναμα πλάσματα.

en: They shall fall before the might of The Collective.
el_GR: Θα υποκύψουν μπροστά στην ισχύ της Συλλογικότητας.

en: Attack and destroy all who resist the machine.
el_GR: Επιτεθείτε και καταστρέψτε όλους όσους αντιστέκονται στην μηχανή.

en: Attack!
el_GR: Επίθεση

en: Warriors of the Collective, Nexus has given us the power of the machine so that we can destroy all that oppose us.
el_GR: Πολεμιστές της Συλλογικότητας, το ΠΛΕΓΜΑ μας έχει δώσει την ισχύ της μηχανής, ώστε να καταστρέψουμε όλους όσου μας αντιτίθενται.

en: Nexus now asks us to crush the Project.
el_GR: Το ΠΛΕΓΜΑ, τώρα, μας ζητά να συντρίψουμε το Εγχείρημα.

en: Cleanse and destroy!!
el_GR: Εκκαθάριση και καταστροφή.

en: Warriors of the Collective. You have performed well.
el_GR: Πολεμιστές της Συλλογικότητας, φανήκατε αντάξιοι.

en: Your just reward is on its way.
el_GR: Η δίκαιη ανταμοιβή σας καταφθάνει.

en: The Project is fleeing its base and stealing your technology.
el_GR: Το εγχείρημα εγκαταλείπει την βάση του και κλέβει την τεχνολογία σας.

en: You must stop them!
el_GR: Πρέπει να τους σταματήσεις.

en: Decoding Transmission...
el_GR: Αποκωδικοποίηση του Σήματος...

en: CAMPAIGN THREE
el_GR: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΤΡΙΤΗ

en: NORTHERN SECTOR
el_GR: ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ

en: Dusk, December 3rd, 2100
el_GR: Σούρουπο, 3η Δεκέμβρη, 2100

en: In-flight to Northern Sector
el_GR: Κατά την πτήση προς τον Νότιο Τομέα

en: The Final Encounter
el_GR: Η Τελική Αναμέτρηση

en: Briefing Commences
el_GR: Αρχίζει η Ενημέρωση

en: Personnel at Gamma Base have confirmed that the nuclear missiles targeted at Alpha and Beta bases were launched from a silo in their sector.
el_GR: Το προσωπικό της Βάσης Γάμμα επιβεβαίωσε πως οι πυρηνικοί πύραυλοι, που στοχεύουν στις βάσεις Άλφα και Βήτα, έχουν εκτοξευθεί από έναν μεγακύλινδρο στον τομέα τους.

en: Team Gamma is currently scouting the silo's location and monitoring NEXUS's activity.
el_GR: Αυτή τη στιγμή η Ομάδα Γάμμα χτενίζει την περιοχή των μεγακύλινδρων, και παρακολουθεί τη δραστηριότητα του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ.

en: Time's up commander!!
el_GR: Ο χρόνος τελείωσε διοικητή.

en: Commander, we are detecting NEXUS forces from these coordinates...
el_GR: Διοικητή εντοπίζουμε δυνάμεις του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ σε αυτές τις συντεταγμένες...

en: Glad you could make it, Commander.
el_GR: Χαιρόμαστε που κατάφερες, διοικητή.

en: Enemy strike VTOLs have got us pinned down. We've managed to hold off cyborgs and tanks, but we haven't been able to make any progress along the valley.
el_GR: Επιθετικά αεροσκάφη του εχθρού μας κρατούν καθηλωμένους. Καταφέραμε να απωθήσουμε ανθρωπομηχανές και τεθωρακισμένα, όμως δεν καταφέραμε να προχωρήσουμε κατά μήκος της κοιλάδας.

en: Can you try and reach us with anti-aircraft units?
el_GR: Μπορείς να επιχειρήσεις να μας φτάσεις, με αντιαεροπορικές μονάδες;

en: This is Team Alpha. Repeat, this is Team Alpha. We require immediate assistance.
el_GR: Εδώ ομάδα Άλφα. Επαναλαμβάνω, εδώ ομάδα Άλφα. Έχουμε ανάγκη άμεσης βοήθειας.

en: We are under heavy attack from cyborgs, laser tanks, and strike VTOLs.
el_GR: Δεχόμαστε σφοδρή επίθεση από ανθρωπομηχανές, θωρακισμένα φωτακτίνων και επιθετικά αεροσκάφη.

en: We were trying to reach your position, but have been ambushed.
el_GR: Προσπαθούσαμε να έρθουμε εκεί που βρίσκεστε, αλλά πέσαμε σε ενέδρα.

en: We're holed up in  a valley at these coordinates.
el_GR: Αμυνόμαστε καθηλωμένοι σε μία κοιλάδα, στις ακόλουθες συντεταγμένες.

en: Please assist.
el_GR: Παρακαλώ βοήθησε.

en: Commander, forces from Team Alpha escaped the nuclear attack on Alpha Base.
el_GR: Διοικητή, δυνάμεις από την ομάδα Άλφα γλύτωσαν από την πυρηνική έκρηξη στην Βάση Άλφα.

en: We are experiencing some interference from NEXUS.
el_GR: Δεχόμαστε παρεμβολές από το ΠΛΕΓΜΑ.

en: You must destroy his command centre before we lose control of key systems.
el_GR: Πρέπει να καταστρέψεις το κέντρο διοίκησής του, πριν χάσουμε τον έλεγχο των κυριότερων συστημάτων.

en: Commander, welcome to NEXUS!
el_GR: Διοικητή, καλώς ήρθες στο ΠΛΕΓΜΑ.

en: Buried beneath this silo is a tactical nuclear warhead that is set to go off soon.
el_GR: Θαμμένη κάτω από αυτό τον μεγακύλινδρο, βρίσκεται μία πυρηνική κεφαλή, η οποία έχει προγραμματιστεί να εκραγεί σύντομα.

en: Ah, Commander, so good of you to join us here at Nexus base.
el_GR: Διοικητή, καλώς μας βρήκες εδώ στη βάση του Πλέγματος.

en: It was very useful having Gamma Team set up here in the mountains.
el_GR: Ήταν πολύ χρήσιμη η τοποθέτηση της Ομάδας Γάμμα εδώ, στα βουνά.

en: Thank you for all those useful technologies you've recovered.
el_GR: Σας ευχαριστώ για όλες τις χρήσιμες τεχνολογίες, τις οποίες ανακτήσατε.

en: You and not those fools in the New Paradigm and the Collective.
el_GR: Εσύ και αυτοί οι αφελείς στο Νέο Παράδειγμα και στη Συλλογικότητα.

en: I'm now activating all your synaptic links so that your forces can meld with Nexus.
el_GR: Τώρα ενεργοποιώ όλους τους συναπτικούς σας δεσμούς, ώστε οι δυνάμεις σας να αναμειχθούν με το ΠΛΕΓΜΑ.

en: Your forces are now mine! Welcome to Nexus.
el_GR: Οι δυνάμεις σου έχουν γίνει, τώρα, δικές μου. Καλώς ήρθες στο ΠΛΕΓΜΑ.

en: Commander, you're proving to be more resilient than I thought.
el_GR: Διοικητή, αποδεικνύεσαι πιο ανθεκτικός από ότι είχα εκτιμήσει.

en: Such a pity that you refused to join me earlier.
el_GR: Τι κρίμα που αρνήθηκες, πρωτύτερα, να συμμαχήσεις μαζί μου.

en: But no matter, as you'll not be here much longer.
el_GR: Αλλά αυτό δεν έχει σημασία, πια. Μιας και δεν θα είσαι εδώ για πολύ ακόμη.

en: After much searching and reprogramming, I've finally got all my systems back on-line.
el_GR: Μετά από εκτεταμένη έρευνα και επαναπρογραμματισμό, κατάφερα να επανασυνδέω όλα μου τα συστήματα.

en: Once I destroyed the world with nuclear fire to clear the way for my cybernetic future.
el_GR: Κατέστρεψα τον κόσμο μια φορά, για να ανοίξει ο δρόμος για το κυβερνητικό μέλλον.

en: I now intend to further shape the world into my own image, by  surgically removing unwanted growths like yourself.
el_GR: Τώρα, προτίθεμαι να δώσω μορφή σε αυτόν τον κόσμο, σύμφωνα με το δικό μου όραμα, απομακρύνοντας, χειρουργικά, τους ανεπιθύμητους, σαν και εσάς.

en: Such an interesting history lesson. Now allow me to bring you up to date.
el_GR: Τόσο ενδιαφέρον μάθημα ιστορίας. Τώρα, επέτρεψέ μου να σε επαναφέρω στο παρόν.

en: The NEXUS Intruder Program was created in order to control fools like you.
el_GR: Το Πρόγραμμα Εισβολής του Πλέγματος δημιουργήθηκε για να ελέγχει ανόητους, όπως εσάς.

en: Let's start by activating NEXUS in your core systems and see what happens!
el_GR: Ας αρχίσουμε ενεργοποιώντας το ΠΛΕΓΜΑ στο κεντρικά σας συστήματα, και θα δούμε τι θα συμβεί.

en: Commander, we are experiencing interference with our equipment.
el_GR: Διοικητή, δεχόμαστε παρεμβολές στον εξοπλισμό μας.

en: Normal service will be restored as soon as possible.
el_GR: Οι κανονικές υπηρεσίες θα αποκατασταθούν το γρηγορότερο δυνατό.

en: Commander, we are under attack by NEXUS cyborgs and tanks. Please help as we....
el_GR: Διοικητή δεχόμαστε επίθεση από ανθρωπομηχανές και τεθωρακισμένα του ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ. Παρακαλούμε να μας βοηθήσεις...

en: ...cannot hold out much longer.  Repeat, please help, we cannot hold out much longer....
el_GR: ... δεν θα κρατήσουμε για πολύ ακόμη. Επαναλαμβάνω, παρακαλώ, βοηθήστε μας, δεν θα κρατήσουμε για πολύ ακόμη ...

en: Dusk, November 3rd, 2085
el_GR: Σούρουπο, 3η Νοέμβρη, 2085

en: Earth, High Orbit
el_GR: Γη· σε Υψηλή Τροχιά

en: The Collapse
el_GR: Η Κατάρρευση

en: January 19th, 2086
el_GR: 19η Ιανουαρίου, 2086

en: North America
el_GR: Βόρεια Αμερική

en: Nuclear Winter
el_GR: Πυρηνικός Χειμώνας

en: Midnight, April 10th, 2086
el_GR: Μεσάνυχτα, 10η Απρίλη, 2086

en: Rocky Mountains
el_GR: Τα Βραχώδη Όρη

en: Safety
el_GR: Ασφάλεια

en: Dawn, April 4th, 2100
el_GR: Ξημέρωμα, 4η Απρίλη, 2100

en: A New Beginning
el_GR: Μια Νέα Αρχή

en: The NASDA system was developed to protect us. It was to be the ultimate nuclear deterrent. As it turned out, it was our executioner.
el_GR: Το σύστημα ΥΣΑΒΑ δημιουργήθηκε για να μας προστατέψει. Ήταν να γίνει η απόλυτη αποτροπή ενός πυρηνικού πολέμου. Τελικά, έγινε ο εκτελεστής μας.

en: Reports said that NASDA developed a fault during a routine systems check. Don't believe it. Someone wanted it to take us out.
el_GR: Οι αναφορές λένε πως η ΥΣΑΒΑ ανέπτυξε ένα σφάλμα κατά τη διάρκεια ενός συνηθισμένου ελέγχου. Μην τις πιστεύεις. Κάποιος ήθελε να μας ξεκάνει.

en: Those nukes were targeted on every major city around the world. NASDA was programmed to start the Collapse. When the counterstrikes launched, its laser defenses and anti-missile ground sites failed.
el_GR: Αυτά τα πυρηνικά στόχευαν όλες τις μεγάλες πόλεις στον κόσμο. Η ΥΣΑΒΑ ήταν προγραμματισμένη να ξεκινήσει την Κατάρρευση. Όταν ξεκίνησαν οι αντεπιθέσεις, οι άμυνες φωτακτίνων και οι επίγειες αντιπυραυλικές θέσεις απέτυχαν να λειτουργήσουν.

en: The world as we knew it ended...
el_GR: Ο κόσμος που ξέραμε τελείωσε...

en: The Nuclear Winter hit hard. Disease and famine claimed most of us who had survived the nuclear strikes. Wars over cans of dog food took even more.
el_GR: Ο Πυρηνικός Χειμώνας χτύπησε με ορμή. Η αρρώστιες και η πείνα αποτελείωσαν τους περισσότερους, από εμάς που επέζησαν. Ακόμη περισσότεροι πέθαναν σε μάχες για μερικές κονσέρβες σκυλοτροφής.

en: We'd fled Seattle early in '86. We'd heard that the Rocky Mountains were relatively rad-free.
el_GR: Εγκαταλείψαμε το Σιάτλιο, στις αρχές του '86. Είχαμε ακούσει, πως τα Βραχώδη Όρη παρέμεναν σχετικά καθαρά από ραδιενέργεια.

en: After fighting off bands of marauders we came across the base. Its personnel were dead. Killed by any one of a number of virulent diseases.
el_GR: Αφού απωθήσαμε συμμορίες πλιατσικολόγων, φτάσαμε στη βάση. Το προσωπικό ήταν νεκροί. Σκοτωμένοι από τις χειρότερες ασθένειες.

en: We cracked the doors, and cleared out the bodies inside.
el_GR: Σπάσαμε τις πόρτες, και μεταφέραμε τα πτώματα.

en: We knew that things would never be the same again, but we were determined to build a new world out of the ruins. We rebuilt the landing pads and brought the old systems back on-line.
el_GR: Ξέραμε πως τίποτα δεν θα ήταν πια το ίδιο. Ήμασταν, όμως, αποφασισμένοι να χτίσουμε έναν νέο κόσμο, από τις στάχτες του παλιού. Ξαναχτίσαμε τις εναποθέσεις προσγείωσης, και επαναφέραμε τα παλιά συστήματα ηλεκτρονικών.

en: We were finally ready to begin the Project.
el_GR: Επιτέλους, ήμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε το Εγχείρημα.

en: After many long months of struggle, we defeated NEXUS.
el_GR: Μετά προσπάθειες πολλών μηνών κατατροπώσαμε το ΠΛΕΓΜΑ.

en: The war started by Dr Reed was over.
el_GR: Ο πόλεμος που ξεκίνησε ο Δόκτωρ Κάλαμος έχει τελειώσει.

en: We have recovered many of the technologies we sought.
el_GR: Έχουμε ανακτήσει πολλές από τις τεχνολογίες τις οποίες αναζητούσαμε.

en: It is now time to use them to rebuild the world.
el_GR: Είναι καιρός, πια, να τις χρησιμοποιήσουμε, για να ξαναχτίσουμε τον κόσμο.

en: Slowly, out of the ashes we will rise again...
el_GR: Σιγά σιγά, θα αναδυθούμε ξανά, μέσα από τις στάχτες...

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtMGWheels.name data/base/stats/templates.json: $.ViperMG01Wheels.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-MG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG01Wheels.name
en: Machinegun Viper Wheels
el_GR: Πολυβόλο Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Tower01.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTower1Mk1.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-SensoTower01.name ... + 2 refs
en: Sensor Tower
el_GR: Πύργος Αισθητήρων

en: Tornado AA Site
el_GR: Ανεμοστρόβιλος Αντιαεροπορική Θέση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG1Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG1Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1Mk1.name
en: Machinegun
el_GR: Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun02.name data/base/stats/weapons.json: $.AAGun2Mk1.name
en: Cyclone Flak Turret
el_GR: Κυκλώνας, Πυργίσκος Αντιαεροπορικού Πυροβολικού

en: VTOL Flak Cannon
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβόλο Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.CollectiveWall.name data/mp/stats/structure.json: $.CollectiveWall.name
en: Collective Wall
el_GR: Συλλογικός Τοίχος

en: Collective Corner Wall
el_GR: Συλλογικότητα Γωνιακός Τοίχος

en: Nexus Wall
el_GR: Τοίχος Πλέγματος

en: Nexus Corner Wall
el_GR: Γωνιακός Τοίχος Πλέγματος

en: CAM1 RESEARCH
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ1 ΕΡΕΥΝΑ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.ADVANCEDRESEARCH.name
en: ADVANCED RESEARCH
el_GR: ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΗ ΕΡΕΥΝΑ

en: CAM1 VEHICLES
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ1 ΟΧΗΜΑΤΑ

en: CAM1 WEAPONS
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ1 ΟΠΛΑ

en: CAM1 SYSTEMS
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ1 ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

en: CAM1 DEFENSES
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ1 ΑΜΥΝΕΣ

en: CAM1 STRUCTURES
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ1 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

en: CAM2 RESEARCH
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΕΡΕΥΝΑ

en: CAM2 VEHICLES
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΟΧΗΜΑΤΑ

en: CAM2 CYBORGS
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΑΝΘΡΩΠΟΜΗΧΑΝΕΣ

en: CAM2 WEAPONS
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΟΠΛΑ

en: CAM2 SYSTEMS
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

en: CAM2 DEFENSES
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΑΜΥΝΕΣ

en: CAM2 STRUCTURES
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ2 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

en: CAM3 RESEARCH
el_GR: ΚΑΜΕΡΑ3 ΕΡΕΥΝΑ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes01.name
en: Missile Targeting Codes
el_GR: Κωδικοί Στόχευσης των Πυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes02.name
en: Second Level Missile Targeting Codes
el_GR: Δεύτερου Επιπέδου Κωδικοί Στόχευσης Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes03.name
en: Third Level Missile Firing Codes
el_GR: Τρίτου Επιπέδου Κωδικοί Εκτόξευσης Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Cannon.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Cannon-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgCannon01Grd.name ... + 2 refs
en: Heavy Gunner Cyborg
el_GR: Βαρύς Πυροβολητής Ανθρωπομηχανή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Flamer.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Flamer-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgFlamer01Grd.name ... + 2 refs
en: Flamer Cyborg
el_GR: Φλογοβολιστής Ανθρωπομηχανή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-MG.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Chain-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgChain01Ground.name ... + 2 refs
en: Machinegunner Cyborg
el_GR: Ανθρωπομηχανή Πολυβολητής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs.name data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Legs01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs.name
en: Cyborg Propulsion
el_GR: Πρόωση Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG3-Tower.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower3.name
en: Heavy Machinegun Tower
el_GR: Πύργος με Βαρύ Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1-Tower.name
en: Flamer Tower
el_GR: Πύργος Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.GuardTower5.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox06.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower5.name
en: Lancer Tower
el_GR: Πύργος με Τοξοβόλο

en: Advanced Manufacturing Mk3
el_GR: Εξελιγμένη Παραγωγή Τύπος3

en: Robotic Repair Facility Mk3
el_GR: Ρομποτική Εγκατάσταση Επισκευών Τύπος3

en: Advanced Repair Facility Mk2
el_GR: Εξελιγμένη Εγκατάσταση Επισκευών Τύπος2

en: Advanced Repair Facility Mk3
el_GR: Εξελιγμένη Εγκατάσταση Επισκευών Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/repair.json: $.HeavyRepair.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurretHvy.name
en: Heavy Repair Turret
el_GR: Βαρέως Τύπου Επισκευαστής

en: Nexus Intruder Program
el_GR: Πλέγμα Πρόγραμμα Εισβολής

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Circuits.name
en: Nexus Resistance Circuits
el_GR: Κυκλώματα Αντίστασης στο Πλέγμα

en: Nexus Resistance Circuits Mk2
el_GR: Κυκλώματα Αντίστασης στο ΠΛΕΓΜΑ, τύπος2

en: Nexus Resistance Circuits Mk3
el_GR: Κυκλώματα Αντίστασης στο ΠΛΕΓΜΑ, τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Hover02.name
en: Hover Propulsion II
el_GR: Πρόωση Αεροπλεύσης Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Halftracks02.name
en: Half-tracked Propulsion II
el_GR: Πρόωση Ημιερπύστριας Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Tracks02.name
en: Tracked Propulsion II
el_GR: Πρόωση Ερπύστριας Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-VTOL02.name
en: VTOL Propulsion II
el_GR: Προώθηση Αεροσκάφους Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels02.name
en: Wheeled Propulsion II
el_GR: Πρόωση Τροχών Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage09.name
en: Depleted Uranium MG Bullets Mk2
el_GR: Απεμπλουτισμένου Ουρανίου Σφαίρες Πολυβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-TUTMG.name
en: Machinegun Artifact
el_GR: Τεχνούργημα Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentreNP.name
en: New Paradigm Command Center
el_GR: Νέο Κέντρο Διοίκησης Παράδειγμα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentreCO.name
en: Collective Command Center
el_GR: Συλλογικότητα Κέντρο Διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NX-CruiseSite.name data/mp/stats/structure.json: $.NX-CruiseSite.name
en: Missile Silo
el_GR: Πυραυλικός Μεγακύλινδρος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-Mcannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-Mcannon.name
en: Super Heavy-Gunner
el_GR: Βαρύς Υπερπυροβολητής

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-Acannon.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-Acannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-Acannon.name
en: Super Auto-Cannon Cyborg
el_GR: Υπερανθρωπομηχανή Αυτόματου Πυροβόλου

en: Super HPV Cyborg
el_GR: Υπερανθρωπομηχανή Πυροβόλου Υπερταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-TK.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-TK.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-TK.name
en: Super Tank-Killer Cyborg
el_GR: Υπερανθρωπομηχανή Αντιαρματιστής

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-UpLink.name data/mp/stats/structure.json: $.A0Sat-linkCentre.name
en: Satellite Uplink Center
el_GR: Κέντρο Δορυφορικής Επικοινωνίας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-PulseLsr.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-PulseLsr.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-PulseLsr.name
en: Super Pulse Laser Cyborg
el_GR: Υπερανθρωπομηχανή Παλμικού Φωτακτινιστή

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-RailGunner.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-RailGunner.name
en: Super Rail-Gunner
el_GR: Υπερπυροβολητής Ράγας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-A-T.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-A-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-A-T.name
en: Super Scourge Cyborg
el_GR: Μαστιγωτής Υπερανθρωπομηχανή

en: Command Turret II
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Β

en: Command Turret III
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Γ

en: Command Turret IV
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Δ

en: Player
el_GR: Παίκτης

en: Scavengers
el_GR: Ρακοσυλλέκτες

en: No Scavengers
el_GR: Χωρίς Ρακοσυλλέκτες

en: No Alliances
el_GR: Χωρίς Συμμαχίες

en: Allow Alliances
el_GR: Να επιτρέπονται οι Συμμαχίες

en: Locked Teams
el_GR: Κλειδωμένες οι Ομάδες

en: Locked Teams, No Shared Research
el_GR: Κλειδωμένες οι Ομάδες, Χωρίς Κοινή Έρευνα

en: Low Power Levels
el_GR: Χαμηλά Επίπεδα Ισχύος

en: Medium Power Levels
el_GR: Μεσαία Επίπεδα Ισχύος

en: High Power Levels
el_GR: Υψηλά Επίπεδα Ισχύος

en: Start with No Bases
el_GR: Εκκίνηση χωρίς Βάσεις

en: Start with Bases
el_GR: Εκκίνηση με Βάσεις

en: Start with Advanced Bases
el_GR: Εκκίνηση με Προχωρημένες Βάσεις

en: EASY
el_GR: ΕΥΚΟΛΟ

en: MEDIUM
el_GR: ΜΕΣΑΙΟ

en: HARD
el_GR: ΔΥΣΚΟΛΟ

en: INSANE
el_GR: ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ

en: Personality change successful.
el_GR: Επιτυχής η αλλαγή προσωπικότητας.

en: No such personality! Try one of these:
el_GR: Καμία τέτοια προσωπικότητα. Δοκίμασε μία από τις ακόλουθες:

en: Forced research cleared, will research anything I want now.
el_GR: Καθαρίστηκε η αναγκαστική έρευνα· θα ερευνώ ό,τι θέλω, τώρα.

en: Research blocked, will research nothing now.
el_GR: Η έρευνα έχει φραχτεί· δεν θα ερευνώ τίποτα, τώρα.

en: Researching fundamental technology.
el_GR: Ερευνάται στοιχειώδης τεχνολογία.

en: Researching
el_GR: Γίνεται έρευνα

en: No such research path! Try one of these:
el_GR: Καμία τέτοια διαδρομή έρευνας. Δοκίμασε μία από αυτές:

en: Sorry, I have no trucks.
el_GR: Λυπάμαι, δεν έχω καθόλου φορτηγά.

en: You can use this one.
el_GR: Μπορεί να χρησιμοποιήσεις αυτό.

en: Sorry, droid transfer failed.
el_GR: Δυστυχώς, απέτυχε η μεταφορά της ανθρωπομηχανής.

en: Power transferred.
el_GR: Η ενέργεια μεταφέρθηκε.

en: Please put a beacon!
el_GR: Παρακαλώ, ρίξε ένα σηματοδότη!

en: Coming!
el_GR: Έρχομαι!

en: Sorry, I don't have any free forces to send for help!
el_GR: Λυπάμαι, δεν έχω ελεύθερες δυνάμεις, για να τις στείλω προς βοήθεια.

en: Any time, big boss!
el_GR: Όποτε θέλεις, αρχηγέ!

en: System locale
el_GR: συστήματος

en: Could not open required port (%s) on  (%s)
el_GR: Αδυναμία ανοίγματος της απαιτούμενης θύρας (%s) στο  (%s)

en: Game configured port (%s) correctly on (%s)
    Your external IP is %s
el_GR: Το παιχνίδι ρύθμισε σωστά την θύρα (%s) στο (%s)
    Η εξωτερική σου διεύθυνση IP είναι %s

en: Could not resolve masterserver name (%s)!
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επίλυση του ονόματος του κεντρικού διακομιστή (%s).

en: Error connecting to the lobby server: %s.
    Make sure port %d can receive incoming connections.
    If you're using a router configure it to use UPnP
     or to forward the port to your system.
el_GR: Σφάλμα κατά την σύνδεση στον εξυπηρετητή υποδοχής: %s.
    Σιγούρεψε, πως η θύρα %d μπορεί να δέχεται εισερχόμενες συνδέσεις.
    Αν χρησιμοποιείς ένα ρούτερ, ρύθμισέ το να κάνει χρήση ΓιουΠιΕνΠι
    ή να προωθεί την θύρα στο σύστημά σου.

en: Failed to get a lobby response!
el_GR: Αδυναμία λήψης ανταπόκρισης από το υπολογιστή αναμονής.

en: Campaign
el_GR: εκστρατεία

en: Tab Scroll left
el_GR: Μετακίνηση στην Αριστερή Καρτέλα

en: Tab Scroll right
el_GR: Μετακίνηση στην Δεξιά Καρτέλα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[1]
en: .50-calibre heavy machinegun
el_GR: Βαρύ 50άρι πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[1]
en: 105mm multi-barrel Howitzer may be assigned to a sensor
el_GR: Πολύκαννο Οβιδοβόλο 105χιλ, μπορεί να ανατεθεί σε έναν αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[1]
en: 7.62mm machinegun
el_GR: Πολυβόλο 7,62χιλ

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CN6_T_A.text[1]
en: 76mm twin-barrel automatic-cannon
el_GR: Αυτόματο δίκαννο πυροβόλο των 76χιλ

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[2]
en: AA accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των αντιαεροπορικών +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF02.name
en: AA Ammunition Hopper Mk2
el_GR: Αντιαεροπορικός Θύλακας Γεμίσματος, Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF03.name
en: AA Ammunition Hopper Mk3
el_GR: Αντιαεροπορικός Θύλακας Γεμίσματος, Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF01.name
en: AA Ammunition Hopper
el_GR: Αντιαεροπορικός Θύλακας Γεμίσματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF05.name
en: AA Chainfeed Loader Mk2
el_GR: Αντιαεροπορικός Γεμιστής Αλυσίδας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF06.name
en: AA Chainfeed Loader Mk3
el_GR: Αντιαεροπορικός Γεμιστής Αλυσίδας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF04.name
en: AA Chainfeed Loader
el_GR: Αντιαεροπορικός Γεμιστής Αλυσίδας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[2]
en: AA Flak damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα του αντιαεροπορικού πυροβολικού +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage02.name
en: AA HE Flak Mk2
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβολικό Υψηλής Εκρηκτικότητας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage03.name
en: AA HE Flak Mk3
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβολικό Υψηλής Εκρηκτικότητας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage01.name
en: AA HE Flak
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβολικό Υψηλής Εκρηκτικότητας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage05.name
en: AA HEAP Flak Mk2
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβολικό Διατρητικών Υψηλής Εκρηκτικότητας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage06.name
en: AA HEAP Flak Mk3
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβολικό Διατρητικών Υψηλής Εκρηκτικότητας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage04.name
en: AA HEAP Flak
el_GR: Αντιαεροπορικό Πυροβολικό Διατρητικών Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[2]
en: AA reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των αντιαεροπορικών -15%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Accuracy02.name
en: AA Target Acquisition Shells
el_GR: Αντιαεροπορικά Βλήματα Ακολούθησης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Accuracy03.name
en: AA Target Prediction Computer
el_GR: Αντιαεροπορικός Υπολογιστής Πρόβλεψης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Accuracy01.name
en: AA Thermal Imaging Sensor
el_GR: Αντιαεροπορικός Αισθητήρας Εντοπισμού Θερμότητας

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_generic.json: $.AI.tip
en: Adaptive AI with multiple personalities
el_GR: Προσαρμόσιμη Τεχνητή Νοημοσύνη με πολλαπλές προσωπικότητες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials08.name
en: Advanced Base Structure Materials Mk2
el_GR: Εξελιγμένα Υλικά Δομών Βάσης Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials09.name
en: Advanced Base Structure Materials Mk3
el_GR: Εξελιγμένα Υλικά Δομών Βάσης Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials03.name
en: Advanced Base Structure Materials
el_GR: Εξελιγμένα Υλικά Δομής Βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage03.name
en: Advanced Bomb Warhead
el_GR: Εξελιγμένη Κεφαλή Βομβών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[1]
en: Advanced Engineering Techniques
el_GR: Εξελιγμένες Τεχνικές Μηχανικής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering03.name
en: Advanced Engineering
el_GR: Εξελιγμένη Μηχανική

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[1]
en: Advanced fire detection systems
el_GR: Εξελιγμένο σύστημα εντοπισμού πυρών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade07.name
en: Advanced Manufacturing
el_GR: Εξελιγμένη Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF02.name
en: Advanced Missile Allocation System Mk2
el_GR: Εξελιγμένο Πυραυλιδικό Σύστημα Εντοπισμού Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF03.name
en: Advanced Missile Allocation System Mk3
el_GR: Εξελιγμένο Πυραυλιδικό Σύστημα Εντοπισμού Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF01.name
en: Advanced Missile Allocation System
el_GR: Εξελιγμένο Πυραυλιδικό Σύστημα Εντοπισμού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage02.name
en: Advanced Missile Warhead Mk2
el_GR: Εξελιγμένη Κεφαλή Πυραυλιδίου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage03.name
en: Advanced Missile Warhead Mk3
el_GR: Εξελιγμένη Κεφαλή Πυραυλιδίου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage01.name
en: Advanced Missile Warhead
el_GR: Εξελιγμένη Κεφαλή Πυραυλιδίου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade06.name
en: Advanced Repair Facility
el_GR: Εξελιγμένη Εγκατάσταση Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[1]
en: Advanced repair techniques
el_GR: Εξελιγμένες τεχνικές επισκευής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[1]
en: Advanced target recognition systems
el_GR: Εξελιγμένο σύστημα ακολούθησης στόχου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[1]
en: Advanced Thermal Emissions detection
el_GR: Εξελιγμένος εντοπισμός Εκπομπών Θερμότητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[1]
en: Advanced VTOL Production
el_GR: Εξελιγμένη Παραγωγή Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Advmaterialslab.name
en: Advancedmaterialslab
el_GR: Εργαστήριο-Προχωρημένων-Υλικών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[1]
en: Aerodynamic Jump Pack
el_GR: Αεροδυναμικό Πακέτο Άλματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Aerodynamicslab.name
en: Aerodynamicslab
el_GR: Εργαστήριο-Αεροδυναμικών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[3] ... + 11 refs
en: All cannons upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των πυροβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[3] ... + 3 refs
en: All CB sensors upgraded automatically
el_GR: Αναβαθμίστηκαν αυτόματα όλοι οι αισθητήρες αντιπυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[3]
en: All factories upgraded automatically
el_GR: Όλα τα εργοστάσια αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[3] ... + 3 refs
en: All lasers upgraded automatically
el_GR: Όλες οι φωτακτίνες αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[3] ... + 7 refs
en: All missiles upgraded automatically
el_GR: Όλα τα πυραυλίδια αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[3]
en: All power generators upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των γεννητριών ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[3] ... + 3 refs
en: All rail guns upgraded automatically
el_GR: Όλα τα όπλα ράγας αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[3]
en: All sensors upgraded automatically
el_GR: Όλοι οι αισθητήρες αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[3] ... + 3 refs
en: All trucks upgraded automatically
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση όλων των φορτηγών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[3]
en: All VTOLs upgraded automatically
el_GR: Όλα τα αεροσκάφη αναβαθμίστηκαν αυτόματα

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_1.name data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_2.name data/mp/tests/miza.json: $.player_1.name data/mp/tests/miza.json: $.player_2.name
en: Ally
el_GR: Σύμμαχος

note: TRANSLATORS: data/base/campaigns/alpha.json: $.name
en: Alpha Campaign
el_GR: Εκστρατεία Άλφα

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.player_1.name
en: Alpha
el_GR: Άλφα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[1]
en: Amphibious hover propulsion
el_GR: Αμφίβια πρόωση αεροπλεύσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MdArtMissile.name
en: Angel Missile Battery
el_GR: Συστοιχία Πυραυλιδίων Άγγελος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MdART-pit.name
en: Angel Missile Emplacement
el_GR: Ένθεση Πυραυλιδίων Άγγελος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MdArtMissile.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-MdArt.name
en: Angel Missile
el_GR: Πύραυλος «Άγγελος»

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[1]
en: Anti-tank missile
el_GR: Αντιαρματικό πυραυλίδιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_LTAT1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_LTAT1.text[1]
en: Anti-tank rocket
el_GR: Αντιαρματικός πύραυλος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage03.name
en: APDSB MG Bullets Mk2
el_GR: Διατρητικές Εκποιούμενες Σφαίρες Πολυβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage04.name
en: APDSB MG Bullets Mk3
el_GR: Διατρητικές Εκποιούμενες Σφαίρες Πολυβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage02.name
en: APDSB MG Bullets
el_GR: Διατρητικές Εκποιούμενες Σφαίρες Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage05.name
en: APFSDS Cannon Rounds Mk2
el_GR: Διατρητικά Πτεριγιακώς Σταθεροποίούμενα Εκποιούμενα Βλήματα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage06.name
en: APFSDS Cannon Rounds Mk3
el_GR: Διατρητικά Πτεριγιακώς Σταθεροποίούμενα Εκποιούμενα Βλήματα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage04.name
en: APFSDS Cannon Rounds
el_GR: Διατρητικά Πτεριγιακώς Σταθεροποιούμενα Εκποιούμενα Βλήματα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyArtMissile.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyArtMissile.name
en: Archangel Missile Battery
el_GR: Συστοιχία Πυραυλιδίων Αρχάγγελος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-HvART-pit.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HvART-pit.name
en: Archangel Missile Emplacement
el_GR: Ένθεση Πυραυλιδίων Αρχάγγελος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HvArtMissile.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-HvyArt.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvArtMissile.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-HvyArt.name
en: Archangel Missile
el_GR: Πύραυλος Αρχάγγελος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[1]
en: Armed with Cyborg assault gun
el_GR: Εξοπλισμένο με Όπλο Επίθεσης Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[1]
en: Armed with Cyborg Cannon
el_GR: Εξοπλισμένο με Πυροβόλο Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[1]
en: Armed with Cyborg Flamer
el_GR: Εξοπλισμένο με Ανθρωπομηχανή Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[1]
en: Armed with Cyborg Machinegun
el_GR: Εξοπλισμένο με Πολυβόλο Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_PLAS.text[1]
en: Armed with Cyborg Pulse Laser
el_GR: Εξοπλισμένο με Ανθρωπομηχανή Φωτακτινιστή Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_RG.text[1]
en: Armed with Cyborg Rail Gun
el_GR: Εξοπλισμένο με Όπλο Ράγας Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_AT.text[1]
en: Armed with Cyborg Scourge Missile Launcher
el_GR: Εξοπλισμένο με Εκτοξευτή Πυραυλιδίου Μάστιγας Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_TFL.text[1]
en: Armed with Cyborg Thermite Flamer
el_GR: Εξοπλισμένο με Ανθρωπομηχανή Φλογοβόλου Θερμίτη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[1]
en: Armed with Flashlight Laser
el_GR: Εξοπλισμένο με Φωτακτινιστή Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_LS1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_LS1.text[1]
en: Armed with flashlight laser
el_GR: Εξοπλισμένο με φωτακτινιστή αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_GRN.text[1]
en: Armed with grenades
el_GR: Εξοπλισμένο με χειροβομβίδες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_HPV.text[1]
en: Armed with hyper velocity cannon
el_GR: Εξοπλισμένο με πυροβόλο υψηλής ταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RKT.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RKT.text[1]
en: Armed with Lancer anti-tank missile
el_GR: Εξοπλισμένο με αντιαρματικό πυραυλίδιο Τοξοβόλος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[1]
en: Armed with Machinegun
el_GR: Εξοπλισμένο με Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_MC.text[1]
en: Armed with medium cannon
el_GR: Εξοπλισμένο με μεσαίο πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RL1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_RL1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RL1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_RL1.text[1]
en: Armed with Needle Gun
el_GR: Εξοπλισμένο με Όπλο Ακίδας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_ATM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_ATM.text[1]
en: Armed with Scourge anti-tank missile
el_GR: Εξοπλισμένο με αντιαρματικό πυραυλίδιο Μάστιγα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_TK.text[1]
en: Armed with tank killer rockets
el_GR: Εξοπλισμένο με αντιαρματικούς πυραύλους

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[2]
en: Armor +35%, Body Points +30%
el_GR: Θωράκιση +35%, Βαθμοί Αμαξώματος +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[1]
en: Armor-Piercing Discard Sabot Bullets
el_GR: Διατρητικές Σφαίρες Εκποιούμενου Δοχείου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[1]
en: Armor-Piercing Fin-Stabilized Discarding Sabot
el_GR: Διατρητικό Σταθεροποιούμενο με Πτερύγιο Αποβαλλόμενο Βλήμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[1]
en: Armored bunker with Flamer
el_GR: Θωρακισμένο οχυρό με Φλογοβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[1]
en: Armored bunker with Lancer AT rocket
el_GR: Θωρακισμένο οχυρό με Αντιαρματικό Πύραυλο Τοξοβόλος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_LC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_LC.text[1]
en: Armored bunker with Light Cannon
el_GR: Θωρακισμένο Οχυρό με Ελαφρύ Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[1]
en: Armored bunker with Machinegun
el_GR: Θωρακισμένο οχυρό με Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_EMPM.text[1]
en: Armored EMP Mortar battery pit
el_GR: Θωρακισμένος λάκκος μάχης όλμου Ηλεκτρομαγνητικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_EMP.text[1]
en: Armored guard tower with EMP Cannon
el_GR: Θωρακισμένος Πύργος Άμυνας με Πυροβόλο Ηλεκτρομαγνητικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[1]
en: Armored guard tower with Lancer AT rocket
el_GR: Θωρακισμένος πύργος άμυνας με Αντιαρματικό Πύραυλο Τοξοβόλος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Mini-Pod Rocket
el_GR: Θωρακισμένος πύργος άμυνας με Μικροσυστάδα Πυραύλων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Mini-Rocket Pod
el_GR: Θωρακισμένος πύργος άμυνας με Συστάδα Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_RL1TOW.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_RL1TOW.text[1]
en: Armored guard tower with Needle Gun
el_GR: Θωρακισμένος πύργος άμυνας, εξοπλισμένος με Όπλο Ακίδας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPYT.text[1]
en: Armored guard tower with Nexus Link
el_GR: Θωρακισμένος πύργος άμυνας, εξοπλισμένος με Δεσμό Πλέγματος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PulseLas.text[1]
en: Armored guard tower with Pulse Laser
el_GR: Θωρακισμένος Πύργος Άμυνας με Φωτακτινιστή Παλμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_ATMTOW.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_ATMTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Scourge Missile
el_GR: Θωρακισμένος πύργος άμυνας με Πυραυλίδιο Μάστιγα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[1]
en: Armored Half-tracks
el_GR: Θωρακισμένες Τροχοερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT14_PLS.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT14_PLS.text[1]
en: Armored hardpoint with Flashlight laser
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Φωτακτινιστή Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL3.text[1]
en: Armored hardpoint with Gauss Cannon
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Πυροβόλο Μαγνητιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT4_HC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT4_HC.text[1]
en: Armored hardpoint with Heavy Cannon
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Βαρύ Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_DF_WT1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_DF_WT1.text[1]
en: Armored hardpoint with Heavy Machinegun
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Βαρύ Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_WT13_HPV.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_WT13_HPV.text[1]
en: Armored hardpoint with Hyper-Velocity Cannon
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Πυροβόλο Υψηλής Ταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_WT6_ATR.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_WT6_ATR.text[1]
en: Armored hardpoint with Lancer AT missile
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Τοξοβόλο, αντιαρματικό πυραυλίδιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT2_LC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT2_LC.text[1]
en: Armored hardpoint with Light Cannon
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Ελαφρύ Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT3_MC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT3_MC.text[1]
en: Armored hardpoint with Medium Cannon
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Μεσαίο Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL2.text[1]
en: Armored hardpoint with Rail Gun
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Όπλο Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT9_ATM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT9_ATM.text[1]
en: Armored hardpoint with Scourge AT Missile
el_GR: Θωρακισμένη επισκλήρυνση με Μάστιγα, αντιαρματικό πυραυλίδιο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_IMP.text[1]
en: Armored Incendiary Mortar battery pit
el_GR: Θωρακισμένος λάκκος μάχης εμπρηστικού όλμου.

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[1]
en: Armored Mortar battery pit
el_GR: Θωρακισμένο Πυροβολείο Ολμοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PrisLas.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PrisLas.text[1]
en: Armored strongpoint with Flashlight laser
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Φωτακτινιστή Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail3.text[1]
en: Armored strongpoint with Gauss Cannon
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Όπλο Μαγνητιστή

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_HEAVYLAS.text[1]
en: Armored strongpoint with Heavy Laser
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Βαριά Φωτακτίνα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PFL.text[1]
en: Armored strongpoint with Plasmite Flamer
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Φλογοβόλο Πλασμάτη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PulseLas.text[1]
en: Armored strongpoint with Pulse Laser
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Φωτακτινιστή Παλμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail2.text[1]
en: Armored strongpoint with Rail Gun
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Όπλο Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[1]
en: Armored Tracks
el_GR: Θωρακισμένες Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[2]
en: Armour +35%, Body Points +30%
el_GR: Θωράκιση +35%, Βαθμοί Αμαξώματος +30%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Crate.name
en: Artifact
el_GR: Δημιούργημα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_MdAM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_MdAM.text[1]
en: Artillery battery firing Firestorm Missiles
el_GR: Συστοιχία πυροβολικού, βάλει με Πυραυλίδια «Θύελλα Φωτιάς»

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_HvAM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_HvAM.text[1]
en: Artillery battery firing Novastorm Missiles
el_GR: Συστοιχία πυροβολικού, βάλει με Πυραυλίδια «Θύελλα Αστρικής Έκρηξης»

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotCannon.name
en: Assault Cannon Emplacement
el_GR: Ένθεση Πυροβόλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Tower-VulcanCan.name data/mp/stats/structure.json: $.Tower-VulcanCan.name
en: Assault Cannon Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Όπλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-VulcanCan.name data/base/stats/structure.json: $.Wall-VulcanCan.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-VulcanCan.name data/mp/stats/structure.json: $.Wall-VulcanCan.name
en: Assault Cannon Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Πυροβόλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisHoverAC.name
en: Assault Cannon Mantis Hover
el_GR: Πυροβόλο Επίθεσης Αλογάκι της Παναγίας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon5.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon5VulcanMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon5.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon5VulcanMk1.name
en: Assault Cannon
el_GR: Πυροβόλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Tower-RotMg.name
en: Assault Gun Emplacement
el_GR: Ένθεση Όπλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotMG.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower-RotMg.name
en: Assault Gun Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Όπλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-RotMg.name data/base/stats/structure.json: $.Wall-RotMg.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-RotMg.name data/mp/stats/structure.json: $.Wall-RotMg.name
en: Assault Gun Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Όπλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PhytonHTrackAssGun.name
en: Assault Gun Python Half Track
el_GR: Όπλο Επίθεσης Πύθωνας Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PhytonHoverAssGun.name
en: Assault Gun Python Hover
el_GR: Όπλο Επίθεσης Πύθωνας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyAsltGnTrk.name data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyAsltGnTrk.name
en: Assault Gun Python Tracks
el_GR: Όπλο Επίθεσης Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-RotMg.name
en: Assault Gun Tower
el_GR: Πύργος Όπλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG4.name data/base/stats/weapons.json: $.MG4ROTARYMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG4.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG4ROTARYMk1.name
en: Assault Gun
el_GR: Όπλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-RotMG.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-RotMG-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-RotMG-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.CyborgRotMgGround.name
en: Assault Gunner Cyborg
el_GR: Ανθρωπομηχανή Πυροβολητής Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[2]
en: Assign a VTOL by selecting the rearming pad as its target
el_GR: Ανέθεσε ένα αεροσκάφος επιλέγοντας για στόχο του μία εναπόθεση επανεξοπλισμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[2]
en: Assigned VTOLs attack the designated targets
el_GR: Τα ανατεθειμένα αεροσκάφη επιτίθενται στους προσδιορισμένους στόχους

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[2]
en: Assigned VTOLs attack the enemy units
el_GR: Τα ανατεθειμένα αεροσκάφη επιτίθενται στις εχθρικές μονάδες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/repair.json: $.AutoRepair.name
en: Auto Repair
el_GR: Αυτόματη Επισκευή

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Autorepair-General.name
en: Auto-Repair
el_GR: Αυτόματη-Επισκευή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[1]
en: Autoloader increases reload rate
el_GR: Αυτόματος γεμιστής, αυξάνει το ρυθμό επαναγέμισης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[1]
en: Automated Cyborg Production
el_GR: Αυτόματη Παραγωγή Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade02.name
en: Automated Factory Production Mk2
el_GR: Αυτόματη Εργοστασιακή Παραγωγή Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade03.name
en: Automated Factory Production Mk3
el_GR: Αυτόματη Εργοστασιακή Παραγωγή Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade-AI.name data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[1]
en: Automated Factory Production
el_GR: Αυτόματη Εργοστασιακή Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade01.name
en: Automated Manufacturing
el_GR: Αυτόματη Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[1]
en: Automated reload system
el_GR: Σύστημα αυτόματης επαναγέμισης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade02.name
en: Automated Repair Facility Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Αυτόματης Εγκατάστασης Επισκευών Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade03.name
en: Automated Repair Facility Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Αυτόματης Εγκατάστασης Επισκευών Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade01.name
en: Automated Repair Facility
el_GR: Αυτόματη Εγκατάσταση Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade02.name
en: Automated VTOL Rearming Mk2
el_GR: Αυτόματος Επανεξοπλισμός Αεροσκαφών Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade03.name
en: Automated VTOL Rearming Mk3
el_GR: Αυτόματος Επανεξοπλισμός Αεροσκαφών Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[1]
en: Automatic loader replaces manual feed
el_GR: Αυτόματος γεμιστής αντικαθιστά την χειρωνακτική γέμιση

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-SamSite.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-SamSite.name
en: Avenger Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Εκδικητή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite1.name data/base/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite1.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM1.name
en: Avenger SAM Site
el_GR: Θέση Εκδικητή, Πυραύλου Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-LtSAM.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-LtSAM.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-LtSAM.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-LtSAM.name
en: Avenger SAM
el_GR: Εκδικητής, Πύραυλος Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[3]
en: Average power costs and production times
el_GR: Μεσαίο κόστος ενέργειας και χρόνοι παραγωγής

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/b2basics.json: $.challenge.name
en: Back to Basics
el_GR: Επιστροφή στα Βασικά

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nexus.json: $.AI.tip
en: based off the original AI, now for beginners
el_GR: βασισμένη στην πρώτη μας Τεχνητή Νοημοσύνη· τώρα... για τους νέους παίχτες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[1]
en: Battlefield repair unit
el_GR: Μονάδα Επισκευών Πεδίου Μάχης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CANT.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets : Vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Οχήματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets: Aerial targets only
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Μόνο εναέριοι στόχοι

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[2]
en: Best Targets: Base structures and cyborgs
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Δομές Βάσης και Ανθρωπομηχανές

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[2]
en: Best Targets: Base structures
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Δομές Βάσης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[2]
en: Best Targets: Bunkers and Hardpoints
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Οχυρά και Επισκληρύνσεις

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[2] ... + 2 refs
en: Best Targets: Bunkers and hardpoints
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Οχυρά και Επισκληρύνσεις

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[2]
en: Best Targets: Cyborgs
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Ανθρωπομηχανές

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_HLAS.text[2]
en: Best Targets: Heavy cyborgs
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Βαριές Ανθρωπομηχανές

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets: Infantry, base structures, wheeled vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Πεζικό, κατασκευές βάσης, τροχοφόρα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[2]
en: Best Targets: Vehicles and Emplacements
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Οχήματα και Εγκαταστάσεις

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[2]
en: Best Targets: Vehicles, Hardpoints
el_GR: Προτιμώμενοι στόχοι: Οχήματα και Επισκληρύνσεις

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[2]
en: Best Targets: Wheeled and hover vehicles
el_GR: Προτιμώμενοι Στόχοι: Τροχοφόρα και αεροπλεύστες

note: TRANSLATORS: data/base/campaigns/beta.json: $.name
en: Beta Campaign
el_GR: Εκστρατεία Βήτα

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.player_2.name
en: Beta
el_GR: Βήτα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[2]
en: Body Points and Speed Increased
el_GR: Αύξηση των Βαθμών Αμαξώματος και της Ταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_PLFL.text[3]
en: Body Points: Very low
el_GR: Βαθμοί Ατράκτου: Πολύ Χαμηλό

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[2]
en: Bomb damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των βομβών +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[0] ... + 3 refs
en: Bomb Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Βομβών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHvyMortarHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHvyMortarHalftrack.name
en: Bombard Cobra Half-tracks
el_GR: Βομβαρδιστής Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyMor.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyMor.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit02.name
en: Bombard Pit
el_GR: Λάκκος Βομβαρδισμού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Mortar2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar2Mk1.name
en: Bombard
el_GR: Βομβαρδιστής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[1]
en: Bonded metallic laminates formed into walls and defenses
el_GR: Συνδεμένα μεταλλικά παραλληλεπίπεδα, τα οποία σχηματίζουν τοίχους και αμυντικές δομές

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.name
en: BoneCrusher!
el_GR: ΣπαστήραςΚοκάλων!

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body4ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body4ABT.name
en: Bug
el_GR: Μαμούνι

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianBuggy.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianBuggy.name
en: Buggy
el_GR: Μπάγκυ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[2]
en: Built-in diagnostic and repair systems
el_GR: Ενσωματωμένα συστήματα διάγνωσης και επισκευής

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Sk-CobraBBHover.name
en: Bunker Buster Cobra Hover
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraBBTracks.name
en: Bunker Buster Cobra Tracks
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisBBTracks.name
en: Bunker Buster Mantis Tracks
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[1]
en: Bunker buster missile
el_GR: Πυραυλίδιο Εκχερσωτής Οχυρών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket03-HvAT.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket03-HvAT.name
en: Bunker Buster Rocket
el_GR: Πύραυλος Εκχερσωτής Οχυρών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperBBWheels.name
en: Bunker Buster Rockets Viper Wheels
el_GR: Πύραυλοι Εκχερσωτές Οχυρών Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpBBTracks.name
en: Bunker Buster Scorpion Tracks
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-VTOL-BB.name
en: Bunker Buster Scorpion VTOL
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Σκορπιός Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperBBWheels.name
en: Bunker Buster Viper Wheels
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-BB.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-BB.name
en: Bunker Buster
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[2]
en: Burns oil more efficiently
el_GR: Καταναλώνει το πετρέλαιο πιο αποδοτικά

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[2]
en: Cannon accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των πυροβόλων +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF02.name
en: Cannon Autoloader Mk2
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Πυροβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF03.name
en: Cannon Autoloader Mk3
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Πυροβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF01.name
en: Cannon Autoloader
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[2]
en: Cannon damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των πυροβόλων +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaFireCan.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaFireCan.name
en: Cannon Fire Truck
el_GR: Πυροσβεστικό Φορτηγό Κανονιού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Cannon.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Cannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.CannonSuper.name
en: Cannon Fortress
el_GR: Φρούριο Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy02.name
en: Cannon Laser Designator
el_GR: Φωτακτινικός Προσδιοριστής Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy01.name
en: Cannon Laser Rangefinder
el_GR: Προσδιοριστής Απόστασης Βολής Πυροβόλου Φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF05.name
en: Cannon Rapid Loader Mk2
el_GR: Ταχύρρυθμος Γεμιστής Πυροβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF06.name
en: Cannon Rapid Loader Mk3
el_GR: Ταχύρρυθμος Γεμιστής Πυροβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF04.name
en: Cannon Rapid Loader
el_GR: Ταχύρρυθμος Γεμιστής Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[2]
en: Cannon reload time -10%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των πυροβόλων -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CannonTower.name data/mp/stats/structure.json: $.A0CannonTower.name
en: Cannon Tower
el_GR: Πύργος Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[0] ... + 11 refs
en: Cannon Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-CBTurret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-CBTurret01.name
en: CB Radar Turret
el_GR: Πύργος Αντιπυροβολικού Ραδιοεντοπιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[0] ... + 3 refs
en: CB Sensor Improved
el_GR: Βελτιώθηκαν οι Αισθητήρες Αντιπυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-CB-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-CB-Tower01.name
en: CB Tower
el_GR: Πύργος Αντιπυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Turret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Turret01.name
en: CB Turret
el_GR: Αντιπυροβολικός Πύργος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[1]
en: Chainfeed loader eradicates jams and improves performance
el_GR: Γέμιση με αλυσίδα, εξαλείφει τα μπλοκαρίσματα και βελτιώνει την απόδοση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[1]
en: Chaingun mechanism replaces belt-feed
el_GR: Η τροφοδοσία με ταινία αντικαθίσταται από μηχανισμό αλυσίδας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF01.name
en: Chaingun Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Αλυσοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BaBaCivilian.name data/mp/stats/templates.json: $.BaBaCivilian.name
en: Civilian
el_GR: Πολίτης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb01.name
en: Cluster Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Διασποράς

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb01.name
en: Cluster Bombs Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Διασποράς

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0CobraFlameTracks.name
en: Cobra Flamer Tracks
el_GR: Κόμπρα Φλογοβόλο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0CobraMedCnTrks.name
en: Cobra Medium Cannon Tracks
el_GR: Κόμπρα Μεσαίο Πυροβόλο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraSpadeTracks.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraSpadeTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraSpadeTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraSpadeTracks.name
en: Cobra Truck
el_GR: Κόμπρα Φορτηγό

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body5REC.name data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.name data/mp/stats/body.json: $.Body5REC.name
en: Cobra
el_GR: Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D10.text[1]
en: Collapsing Plutonium kinetic energy bullets
el_GR: Σφαίρες κινητικής ενέργειας Συμπτυσσόμενου Πλουτωνίου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.CollectiveCWall.name data/mp/stats/structure.json: $.CollectiveCWall.name
en: Collective CWall
el_GR: Σε-Τοίχος Συλλογικότητα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[0]
en: Collective Heavy Body
el_GR: Συλλογικότητα Βαρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYS_CEN.text[1]
en: Combat engineer with construction ability
el_GR: Χτίστης μάχης, με ικανότητα κατασκευής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[1]
en: Combines standard, counter battery and VTOL sensors
el_GR: Συνδυάζει κανονικό αισθητήρα, αντιπυροβολικού και αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentre.name data/mp/stats/structure.json: $.A0CommandCentre.name
en: Command Center
el_GR: Κέντρο Διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ComDroidControl.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ComDroidControl.name
en: Command Relay Center
el_GR: Κέντρο Αναμ/δοσης της Διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-CommandRelay.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-CommandRelay.name
en: Command Relay Post
el_GR: Σημείο Αναμ/δοσης της Διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraComHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraComHalftrack.name
en: Command Turret Cobra Half-tracks
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cobra-Trk-Com.name
en: Command Turret Cobra Tracks
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Mantis-Trk-Com.name
en: Command Turret Mantis Tracks
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0PythonComTracks.name data/base/stats/templates.json: $.PythonComTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0PythonComTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonComTracks.name
en: Command Turret Python Tracks
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Scorp-Trk-Com.name
en: Command Turret Scorpion Tracks
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Comp-CommandTurret02.name
en: Command Turret Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Πυργίσκου Διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Viper-Trk-Com.name
en: Command Turret Viper Tracks
el_GR: Πυργίσκος Διοίκησης Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.name data/base/stats/research.json: $.R-Comp-CommandTurret01.name data/base/stats/weapons.json: $.CommandTurret1.name ... + 3 refs
en: Command Turret
el_GR: Διοικητής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[2] ... + 2 refs
en: Commander leads groups acts as factory delivery point
el_GR: Διοικητής, ηγείται ομάδων, λειτουργεί ως σημείο παράδοσης των εργοστασίων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[1]
en: Complete battlefield visibility
el_GR: Πλήρης ορατότητα του πεδίου μάχης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals02.name
en: Composite Alloys Mk2
el_GR: Σύνθετα Κράματα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals03.name
en: Composite Alloys Mk3
el_GR: Σύνθετα Κράματα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals01.name
en: Composite Alloys
el_GR: Σύνθετα Κράματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[1]
en: Computer guided shells
el_GR: Βλήματα κατευθυνόμενα από υπολογιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[1]
en: Computer plots and guides shell to target's position
el_GR: Υπολογιστής σχεδιάζει την πορεία και καθοδηγεί το βλήμα στο σημείο του στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[1]
en: Computer predicts and compensates for target's movement
el_GR: Υπολογιστής αναπληρώνει τη στόχευση για τις κινήσεις του στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG3.text[0]
en: Computer Research Completed
el_GR: Η Έρευνα του Υπολογιστή Ολοκληρώθηκε

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[2]
en: Computer systems can now be 'ring-fenced' from NEXUS
el_GR: Τα υπολογιστικά συστήματα μπορούν τώρα να είναι περιφραγμένα ενάντια στο ΠΛΕΓΜΑ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[0] ... + 6 refs
en: Computer Technology Breakthrough
el_GR: Άλμα στην Τεχνολογία Υπολογιστών

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[2]
en: Construction speed +10%
el_GR: Ταχύτητα κατασκευής +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[2]
en: Construction speed +20%
el_GR: Ταχύτητα κατασκευής +20%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Spade1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Spade1Mk1.name
en: Construction Unit
el_GR: Μονάδα Κατασκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[3]
en: Controls up to ten commanders
el_GR: Ελέγχει μέχρι 10 διοικητές

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[3]
en: Counter-battery fire continues until enemy battery is suppressed
el_GR: Δράση αντι-πυροβολικού, έως ότου εξαλειφθούν οι εχθρικές συστοιχίες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[1]
en: Counter-battery tower detects enemy indirect fire batteries
el_GR: Αντιπυροβολικός πύργος, εντοπίζει εχθρικές συστοιχίες έμμεσων πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[1]
en: Counter-battery turret detects enemy indirect fire batteries
el_GR: Αντιπυροβολικός πυργίσκος, εντοπίζει εχθρικές συστοιχίες έμμεσων πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals02.name
en: Cyborg Composite Alloys Mk2
el_GR: Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals03.name
en: Cyborg Composite Alloys Mk3
el_GR: Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals01.name
en: Cyborg Composite Alloys
el_GR: Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals05.name
en: Cyborg Dense Composite Alloys Mk2
el_GR: Συμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals06.name
en: Cyborg Dense Composite Alloys Mk3
el_GR: Συμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals04.name
en: Cyborg Dense Composite Alloys
el_GR: Συμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Cyborg.name data/base/stats/structure.json: $.A0CyborgFactory.name ... + 3 refs
en: Cyborg Factory
el_GR: Εργοστάσιο Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgFlamer01.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgFlamer01.name
en: Cyborg Flamer
el_GR: Φλογοβολιστής Ανθρωπομηχανή

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.CyborgHeavyBody.name
en: Cyborg Heavy Body
el_GR: Ανθρωπομηχανή Βαρύ Σώμα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat05.name
en: Cyborg High Intensity Thermal Armor Mk2
el_GR: Μεγάλης Αντοχής Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής, Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat06.name
en: Cyborg High Intensity Thermal Armor Mk3
el_GR: Μεγάλης Αντοχής Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής, Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat04.name
en: Cyborg High Intensity Thermal Armor
el_GR: Μεγάλης Αντοχής Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgRocket.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgRocket.name
en: Cyborg Lancer
el_GR: Ανθρωπομηχανή Τοξοβόλος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.CyborgLightBody.name data/mp/stats/body.json: $.CyborgLightBody.name
en: Cyborg Light Body
el_GR: Ανθρωπομηχανή Ελαφρύ Σώμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_CY_LG2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_LG3.text[0] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_CY_LG2.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_LG3.text[0]
en: Cyborg Propulsion Improved
el_GR: Βελτιώθηκε η Πρόωση των Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals08.name
en: Cyborg Superdense Composite Alloys Mk2
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals09.name
en: Cyborg Superdense Composite Alloys Mk3
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals07.name
en: Cyborg Superdense Composite Alloys
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat08.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk2
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένη Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat09.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk3
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένη Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat07.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένη Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat02.name
en: Cyborg Thermal Armor Mk2
el_GR: Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat03.name
en: Cyborg Thermal Armor Mk3
el_GR: Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat01.name
en: Cyborg Thermal Armor
el_GR: Θερμική Θωράκιση Ανθρωπομηχανής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[0]
en: Cyborg Transport Available
el_GR: Διαθέσιμο Μεταγωγικό Ανθρωπομηχανων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Transport.name data/mp/stats/templates.json: $.Transporter.name
en: Cyborg Transport
el_GR: Μεταφορέας Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[2]
en: Cyborgs can now be researched
el_GR: Τώρα μπορεί να γίνει έρευνα στις Ανθρωπομηχανές

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadBof.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadBof.name
en: Cyclone AA Flak Site
el_GR: Θέση Αντιαεροπορικού Πυροβολικού Κυκλώνα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyFlakHT.name
en: Cyclone AA Python Half-tracks
el_GR: Αντιαεροπορικό Κυκλώνας Πύθωνας Τροχοερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade05.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis Mk2
el_GR: Αφοσιωμένη Ανάλυση Δεδομένων Συναπτικού Δεσμού Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade06.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis Mk3
el_GR: Αφοσιωμένη Ανάλυση Δεδομένων Συναπτικού Δεσμού Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MSL.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_RKT.text[3]
en: Defensive Strength : High
el_GR: Αμυντική Ισχύς: Υψηλή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER2.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER3.text[3] ... + 2 refs
en: Defensive Strength: Low
el_GR: Αμυντική Ισχύς: Χαμηλή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ADemolishStructure.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ADemolishStructure.name
en: Demolish Structure
el_GR: Κατεδάφιση Χτίσματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals05.name
en: Dense Composite Alloys Mk2
el_GR: Συμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals06.name
en: Dense Composite Alloys Mk3
el_GR: Συμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals04.name
en: Dense Composite Alloys
el_GR: Συμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D8.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D8.text[1]
en: Depleted uranium kinetic energy bullets
el_GR: Σφαίρες κινητικής ενέργειας απεμπλουτισμένου ουρανίου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage08.name
en: Depleted Uranium MG Bullets
el_GR: Απεμπλουτισμένου Ουρανίου Σφαίρες Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[1]
en: Determines range to target
el_GR: Προσδιορίζει την απόσταση του στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[2]
en: Directs and collates information for command turrets
el_GR: Διευθύνει και συλλέγει πληροφορίες για τους πυργίσκους διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[3]
en: Does not offer sensor targeting
el_GR: Δεν στοχοποιεί αισθητήρες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WreckedTransporter.name data/mp/stats/structure.json: $.WreckedTransporter.name
en: Downed Transport
el_GR: Προσγειωμένος Μεταφορέας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.Body14SUP.name
en: Dragon
el_GR: Δράκος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB5.text[1]
en: Drops high intensity Plasmite bombs
el_GR: Ρίπτει βόμβες Πλασμάτη μεγάλης ισχύος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[1]
en: Drops high intensity thermite bombs
el_GR: Ρίπτει βόμβες θερμίτη μεγάλης σφοδρότητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[1]
en: Drops incendiary bombs
el_GR: Ρίχνει εμπρηστικές βόμβες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[2]
en: Electronically attacks and disrupts enemy structures
el_GR: Επιτίθεται ηλεκτρονικά και διαταράσσει τις εχθρικές δομές

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-EMPCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.EMP-Cannon.name
en: EMP Cannon
el_GR: Πυροβόλο Ηλεκτρονικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb06.name
en: EMP Missile Launcher
el_GR: Εκτοξευτής Πυραυλιδίου Ηλεκτρονικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-EMPMortar.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarEMP.name
en: EMP Mortar Pit
el_GR: Λάκκος Όλμου Ηλεκτρομαγνητικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MortarEMP.name data/mp/stats/weapons.json: $.MortarEMP.name
en: EMP Mortar
el_GR: Όλμος Ηλεκτρονικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[2]
en: Enables Hardcrete walls
el_GR: Κάνει Διαθέσιμους Τους Τοίχους Σκληροσκυροδέματος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[3]
en: Enables resistance to Nexus Link technology
el_GR: Παρέχει αντίσταση στην τεχνολογία του Συνδέσμου του Πλέγματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[3]
en: Enables self-repair in all base structures
el_GR: Δυνατότητα αυτοεπισκευής για όλες τις Κατασκευές Βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[3]
en: Enables self-repair in all Cyborgs
el_GR: Δυνατότητα αυτοεπισκευής για όλες τις Ανθρωπομηχανές

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[3]
en: Enables self-repair in all defenses
el_GR: Δυνατότητα αυτοεπισκευής για όλες τις Άμυνες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_AVEH.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_AVEH.text[3]
en: Enables self-repair in all vehicles
el_GR: Δυνατότητα αυτοεπισκευής για όλα τα οχήματα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_AR.text[3]
en: Enables self-repair
el_GR: Δυνατότητα αυτεπισκευής

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_3.name data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_4.name data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_5.name ... + 7 refs
en: Enemy
el_GR: Εχθρός

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering01.name
en: Engineering
el_GR: Μηχανική

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[3]
en: Expensive and slow to produce
el_GR: Δαπανηρή και χρονοβόρα παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[3]
en: Expensive to produce
el_GR: Δαπανηρό στην παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[1]
en: Extended sensor range
el_GR: Αυξημένη εμβέλεια των αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends CB Range
el_GR: Επεκτείνει την Εμβέλεια του Αντιπυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[2]
en: Extends Sensor Range
el_GR: Επεκτείνει την Εμβέλεια των Αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[1]
en: Factory module enables medium and large bodies
el_GR: Άρθρωμα εργοστασίου για τη δημιουργία μεσαίων και μεγάλων αμαξωμάτων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Module.name data/base/stats/structure.json: $.A0FacMod1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Module.name data/mp/stats/structure.json: $.A0FacMod1.name
en: Factory Module
el_GR: Άρθρωμα Εργοστασίου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[2]
en: Factory output speed +100%% per module
el_GR: Ταχύτητα εργοστασιακής απόδοσης +100%% ανά άρθρωμα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[2]
en: Factory output speed +60%
el_GR: Ταχύτητα εργοστασιακής απόδοσης +60%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[2]
en: Factory production rate +60%
el_GR: Ρυθμό παραγωγής των εργοστάσιων +60%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0LightFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0LightFactory.name
en: Factory
el_GR: Εργοστάσιο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RDST1.text[3]
en: Farther range compared to other sensors
el_GR: Μεγαλύτερο εύρος σε σχέση με άλλους αισθητήρες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF02.name
en: Fast Fire Mini-Rockets Mk2
el_GR: Γρήγορα Βαλλόμενοι Μικροπύραυλοι Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF03.name
en: Fast Fire Mini-Rockets Mk3
el_GR: Γρήγορα Βαλλόμενοι Μικροπύραυλοι Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF01.name
en: Fast Fire Mini-Rockets
el_GR: Γρήγορα Βαλλόμενοι Μικροπύραυλοι

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[1]
en: Fast firing light anti-vehicle rockets
el_GR: Ταχυβαλλόμενοι ελαφρείς πύραυλοι κατά οχημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF04.name
en: Fast Loader
el_GR: Γρήγορος Γεμιστής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[2]
en: Faster than Cobra
el_GR: Γρηγορότερο από το Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[2]
en: Faster than Python
el_GR: Γρηγορότερο από το Πύθωνα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[2]
en: Faster than Viper
el_GR: Γρηγορότερο από το Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[1]
en: Fin-stabilization improves flight trajectory
el_GR: Σταθεροποίηση πτερυγίου, βελτιώνει την τροχιά πτήσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaFireTruck.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaFireTruck.name
en: Fire Truck
el_GR: Πυροσβεστικό Όχημα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB6.text[1]
en: Fires Electronic Magnetic Pulse Missiles
el_GR: Βάλει Πυραυλίδια Ηλεκτρονικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_HLAS.text[1]
en: Fires heavy pulses of laser light
el_GR: Βάλει με βαριούς παλμούς φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[1]
en: Fires pulses of laser light
el_GR: Βάλει με παλμούς φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[1]
en: Fires salvoes of mini-rockets
el_GR: Πυροβολεί συγκεντρώσεις μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[1]
en: Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
el_GR: Φλογοβόλο πτύων Οξείδιο του Προπυλενίου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF02.name
en: Flamer Autoloader Mk2
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Φλογοβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF03.name
en: Flamer Autoloader Mk3
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Φλογοβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF01.name
en: Flamer Autoloader
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox05.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox5.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox05.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox5.name
en: Flamer Bunker
el_GR: Οχυρό Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraFlameTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraFlameTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraFlameTracks.name
en: Flamer Cobra Tracks
el_GR: Φλογοβόλο Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_FL_D7.text[2]
en: Flamer damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των φλογοβόλων +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[2]
en: Flamer reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των φλογοβόλων -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperFlameHalfTracks.name
en: Flamer Viper Half-Tracks
el_GR: Φλογοβόλο Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperFlameWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperFlameWheels.name
en: Flamer Viper Wheels
el_GR: Φλογοβόλο Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer01Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer01Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1.name
en: Flamer
el_GR: Φλογοβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Laser1.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Laser1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Laser1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.MP-Cyb-Laser1-GRD.name
en: Flashlight Gunner Cyborg
el_GR: Ανθρωπομηχανή Πυροβολητής Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-PulseLas.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-PulseLas.name
en: Flashlight Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.RetreHoverFlashLight.name
en: Flashlight Retribution Hover
el_GR: Αναλαμπή Ανταπόδοση Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser3BEAMMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser3BEAMMk1.name
en: Flashlight
el_GR: Αναλαμπή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine02.name
en: Fuel Injection Engine Mk2
el_GR: Μηχανή Ψεκασμού Καυσίμου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine03.name
en: Fuel Injection Engine Mk3
el_GR: Μηχανή Ψεκασμού Καυσίμου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine01.name
en: Fuel Injection Engine
el_GR: Μηχανή Ψεκασμού Καυσίμου

note: TRANSLATORS: data/base/campaigns/gamma.json: $.name
en: Gamma Campaign
el_GR: Γάμμα Εκστρατεία

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.player_3.name
en: Gamma
el_GR: Γάμμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[1]
en: Gas turbine boosts power output
el_GR: Στροβιλοκινητήρας Αερίου, ενισχύει την παραγωγή ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine08.name
en: Gas Turbine Engine Mk2
el_GR: Στροβιλοκινητήρας Αερίου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine09.name
en: Gas Turbine Engine Mk3
el_GR: Στροβιλοκινητήρας Αερίου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine07.name
en: Gas Turbine Engine
el_GR: Στροβιλοκινητήρας Αερίου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01b.name
en: Gas Turbine Generator Mk2
el_GR: Γεννήτρια Στροβιλοκινητήρα Αερίου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01c.name
en: Gas Turbine Generator Mk3
el_GR: Γεννήτρια Στροβιλοκινητήρα Αερίου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01.name
en: Gas Turbine Generator
el_GR: Γεννήτρια Στροβιλοκινητήρα Αερίου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Rail3.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Rail3.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail3.name
en: Gauss Cannon Emplacement
el_GR: Ένθεση Πυροβόλου Μαγνητισμού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail3.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Rail3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail3.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Rail3.name
en: Gauss Cannon Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Πυροβόλου Μαγνητισμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonGaussTracks.name
en: Gauss Cannon Python Tracks
el_GR: Μαγνητιστής Πυροβόλο Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernGaussTracks.name
en: Gauss Cannon Wyvern Tracks
el_GR: Πυροβόλο Μαγνητιστή Ερπετόπτερο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun03.name data/base/stats/weapons.json: $.RailGun3Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun03.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun3Mk1.name
en: Gauss Cannon
el_GR: Πυροβόλο Μαγνητιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[1]
en: Generates and concentrates bursts of laser energy
el_GR: Δημιουργεί και συγκεντρώνει εκτινάξεις φωτακτινικής ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.insane_tip data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.insane_tip data/mp/multiplay/skirmish/nb_generic.json: $.AI.insane_tip ... + 4 refs
en: Gets ~ 100% more power from each oil derrick
    Starts with defensive structures and oil derricks
el_GR: Αποσπά ~ 100% περισσότερη δύναμη, από κάθε αντλία πετρελαίου
    Ξεκινά με αμυντικές δομές και αντλίες πετρελαίου

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/nb_hover.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/nexus.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/semperfi.json: $.AI.easy_tip
en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
el_GR: Αποσπά ~ 25% λιγότερη ισχύ, από κάθε αντλία πετρελαίου

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.easy_tip
en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
    Basic decision making is slower
el_GR: Αποσπά ~ 25% λιγότερη ισχύ, από κάθε αντλία πετρελαίου
    Η απλή λήψη αποφάσεων είναι πιο αργή

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_generic.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/nb_turtle.json: $.AI.easy_tip
en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
    Research is not focused on a specific weapon branch
el_GR: Αποσπά ~ 25% λιγότερη ισχύ, από κάθε αντλία πετρελαίου
    Η έρευνα δεν εστιάζει σε ένα συγκεκριμένο κλάδο όπλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[2]
en: Gives Cyborg limited flight abilities
el_GR: Δίνει στις Ανθρωπομηχανές περιορισμένες δυνατότητες πτήσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[2]
en: Good main battle tank and heavy artillery platform
el_GR: Καλό κύριο άρμα μάχης και βάση βαρέως πυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[2]
en: Good medium tank and support vehicle
el_GR: Καλό μεσαίο τεθωρακισμένο και όχημα υποστήριξης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[2]
en: Good scout vehicle
el_GR: Καλό όχημα αναφνώρισης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer150Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer150Mk1.name
en: Ground Shaker
el_GR: Σείστης Εδαφών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Halftracks.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Halftracks.name
en: Half-tracked Propulsion
el_GR: Πρόωση Ημιερπύστριας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack02.name
en: Half-tracks II
el_GR: Τροχοερπύστριες Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack03.name
en: Half-tracks III
el_GR: Τροχοερπύστριες Γ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack.name data/mp/stats/propulsion.json: $.HalfTrack.name
en: Half-tracks
el_GR: Τροχοερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1CWall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1CWall.name
en: Hardcrete Corner Wall
el_GR: Σκληροσκυρόδεμα Γωνιακός Τοίχος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HardcreteGate.name data/mp/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1Gate.name
en: Hardcrete Gate
el_GR: Πύλη Σκληροσκυροδέματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1Wall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1Wall.name
en: Hardcrete Wall
el_GR: Σκληροσκυρόδεμα Τοίχος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HardcreteWall.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HardcreteWall.name
en: Hardcrete
el_GR: Σκληροσκυρόδεμα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials05.name
en: Hardened Base Structure Materials Mk2
el_GR: Σκληρυμένα Υλικά Δομών Βάσης Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials06.name
en: Hardened Base Structure Materials Mk3
el_GR: Σκληρυμένα Υλικά Δομών Βάσης Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[1]
en: Hardened case machinegun bullets
el_GR: Σκληρυμένου Μανδύα Σφαίρες Πολυβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage01.name
en: Hardened MG Bullets
el_GR: Σκληρυμένες Σφαίρες Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage02.name
en: Hardened Rail Dart Mk2
el_GR: Σκληρυμένο Βελάκι Ράγας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage03.name
en: Hardened Rail Dart Mk3
el_GR: Σκληρυμένο Βελάκι Ράγας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage01.name
en: Hardened Rail Dart
el_GR: Σκληρυμένο Βελάκι Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Tower02.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTower2Mk1.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-SensoTower02.name ... + 3 refs
en: Hardened Sensor Tower
el_GR: Ισχυροποιημένος Πύργος Αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM1WT.text[0]
en: Hardpoint Avenger SAM Site Available
el_GR: Διαθέσιμη Θέση Επισκλήρυνσης Εκδικητή, Πυραύλου Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_DOUBLEAA.text[0]
en: Hardpoint Cyclone AA Gun Available
el_GR: Διαθέσιμη Επισκλήρυνση Κυκλώνα, Αντιαεροπορικού Όπλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[0]
en: Hardpoint Twin Assault Gun Available
el_GR: Διαθέσιμη Επισκλήρυνση με Δίδυμο Όπλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM2WT.text[0]
en: Hardpoint Vindicator SAM Site Available
el_GR: Διαθέσιμη Θέση Επισκλήρυνσης Δικαιωτή, Πυραύλου Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_QUADAA.text[0]
en: Hardpoint Whirlwind AA Gun Available
el_GR: Διαθέσιμη Επισκλήρυνση Σίφουνα, Αντιαεροπορικού Όπλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage01.name
en: HE Bomb Shells
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Βομβαρδισμού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage02.name
en: HE Howitzer Shells Mk2
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Οβιδοβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage03.name
en: HE Howitzer Shells Mk3
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Οβιδοβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage01.name
en: HE Howitzer Shells
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage02.name
en: HE Mini-Rockets Mk2
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Μικροπύραυλοι Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage03.name
en: HE Mini-Rockets Mk3
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Μικροπύραυλοι Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage01.name
en: HE Mini-Rockets
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Μικροπύραυλοι

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage02.name
en: HE Mortar Shells Mk2
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Όλμου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage03.name
en: HE Mortar Shells Mk3
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Όλμου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage01.name
en: HE Mortar Shells
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Όλμου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage02.name
en: HE Rockets Mk2
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Πύραυλοι Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage03.name
en: HE Rockets Mk3
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Πύραυλοι Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage01.name
en: HE Rockets
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Πύραυλοι

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Mantis-VTOL-HBB.name
en: Heap Bomb Bay Mantis VTOL
el_GR: Πρόσδεση Διατρητικών, Υψηλής Εκρηκτικότητας, Βομβών, Αλογάκι της Παναγίας, Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Retre-VTOL-HBB.name
en: Heap Bomb Bay Retribution VTOL
el_GR: Πρόσδεση Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητικών Βομβών, Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb02.name
en: HEAP Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Διατρητικών, Υψηλής Εκρηκτικότητας, Βομβών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage05.name
en: HEAP Howitzer Shells Mk2
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Οβιδοβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage06.name
en: HEAP Howitzer Shells Mk3
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Οβιδοβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage04.name
en: HEAP Howitzer Shells
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage05.name
en: HEAP Mini-Rockets Mk2
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Μικροπύραυλοι Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage06.name
en: HEAP Mini-Rockets Mk3
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Μικροπύραυλοι Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage04.name
en: HEAP Mini-Rockets
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Μικροπύραυλοι

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage05.name
en: HEAP Mortar Shells Mk2
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Όλμου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage06.name
en: HEAP Mortar Shells Mk3
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Όλμου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage04.name
en: HEAP Mortar Shells
el_GR: Διατρητικά Υψηλής Εκρηκτικότητας Βλήματα Όλμου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage02.name
en: HEAT Cannon Shells Mk2
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Αντιαρματικά Βλήματα Πυροβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage03.name
en: HEAT Cannon Shells Mk3
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Αντιαρματικά Βλήματα Πυροβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage01.name
en: HEAT Cannon Shells
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Αντιαρματικά Βλήματα Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage05.name
en: HEAT Rocket Warhead Mk2
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Αντιαρματική Κεφαλή Πυραύλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage06.name
en: HEAT Rocket Warhead Mk3
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Αντιαρματική Κεφαλή Πυραύλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage04.name
en: HEAT Rocket Warhead
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Αντιαρματική Κεφαλή Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[1]
en: Heavy anti-tank rocket
el_GR: Βαρύς αντιαρματικός πύραυλος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body12.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body12.name
en: Heavy Body - Mantis
el_GR: Βαρύ Αμάξωμα - Αλογάκι της Παναγίας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body11.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body11.name
en: Heavy Body - Python
el_GR: Βαρύ Αμάξωμα - Πύθωνας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body09.name
en: Heavy Body - Tiger
el_GR: Βαρύ Αμάξωμα - Τίγρης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body10.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body10.name
en: Heavy Body - Vengeance
el_GR: Βαρύ Αμάξωμα - Οργή

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body13.name
en: Heavy Body - Wyvern
el_GR: Βαρύ Αμάξωμα - Ερπετόπτερο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[1]
en: Heavy body increases armor and body points
el_GR: Βαρύ αμάξωμα, αυξάνει την θωράκιση και τους βαθμούς αμαξώματος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cobra-Hover-HC.name
en: Heavy Cannon Cobra Hover
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHvyCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHvyCnTrks.name
en: Heavy Cannon Cobra Tracks
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[1]
en: Heavy Cannon firing 120 mm rounds
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο, 120χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower04.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower04.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower04.name
en: Heavy Cannon Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Βαρέως Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisTrkHC.name
en: Heavy Cannon Mantis Tracks
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Hover-HC.name
en: Heavy Cannon Python Hover
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Πύθωνας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonHvyCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Trk-HC.name data/mp/stats/templates.json: $.P0PythonHvyCnTrks.name ... + 2 refs
en: Heavy Cannon Python Tracks
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-Trk-HC.name
en: Heavy Cannon Scorpion Tracks
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Tiger-Trk-HC.name
en: Heavy Cannon Tiger Tracks
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο Τίγρης Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon3Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon375mmMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon3Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon375mmMk1.name
en: Heavy Cannon
el_GR: Βαρύ Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flame2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flame2.name
en: Heavy Flamer - Inferno
el_GR: Βαρύ Φλογοβόλο - Κόλαση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgCannon.name
en: Heavy Gunner
el_GR: Βαρής Πυροβολητής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyHowitzer.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyHowitzer.name
en: Heavy Howitzer - Ground Shaker
el_GR: Βαρύ Οβιδοβόλο - Σείστης Εδαφών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HeavyLas.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HeavyLaser.name
en: Heavy Laser Emplacement
el_GR: Ένθεση Βαριάς Φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHvLaserTracks.name
en: Heavy Laser Tiger Tracks
el_GR: Βαρύς Φωτακτινιστής Τίγρης Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernHvLaserTracks.name
en: Heavy Laser Wyvern Tracks
el_GR: Βαρύς Φωτακτινιστής Ερπετόπτερο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyLaser.name data/mp/stats/weapons.json: $.HeavyLaser.name
en: Heavy Laser
el_GR: Βαρύς Φωτακτινιστής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHMGHalfTrack.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraHvyMGHtrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHMGHalfTrack.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraHvyMGHtrack.name
en: Heavy Machinegun Cobra Half-tracks
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Hover-HMG.name
en: Heavy Machinegun Cobra Hover
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Trk-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHMGTracks.name
en: Heavy Machinegun Cobra Tracks
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Wheels-HMG.name
en: Heavy Machinegun Cobra Wheels
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Κόμπρα Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower01.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower01.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower01.name
en: Heavy Machinegun Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Βαρέως Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHTrackHMG.name
en: Heavy Machinegun Scorpion Half Tracks
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Σκορπιός Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpTrkHMG.name
en: Heavy Machinegun Scorpion Tracks
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperHMGHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGHalftrack.name
en: Heavy Machinegun Viper Half-tracks
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperHMGTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGTracks.name
en: Heavy Machinegun Viper Tracks
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGWheels.name
en: Heavy Machinegun Viper Wheels
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG3Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG3Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG3Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG3Mk1.name
en: Heavy Machinegun
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar02Hvy.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar02Hvy.name
en: Heavy Mortar - Bombard
el_GR: Βαρύς Όλμος - Βομβαρδιστής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL3.text[1]
en: Heavy rail gun firing large kinetic energy darts
el_GR: Βαρύ όπλο ράγας, βάλει μεγάλα βελάκια κινητικής ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHRepairHover.name
en: Heavy Repair Scorpion Hover
el_GR: Βαρύς Επισκευαστής Σκορπιός Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraHRepairHover.name
en: Heavy Repair Turret Cobra Hover
el_GR: Πυργίσκος Βαρύς Επισκευαστής Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Rocket.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Rocket.name data/mp/stats/weapons.json: $.RocketSuper.name
en: Heavy Rocket Bastion
el_GR: Προπύργιο Βαρύ Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM2WT.text[1]
en: Heavy surface-to-air missile
el_GR: Βαρύς επιφάνειας-αέρος πυραυλίδιο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Heavywepslab.name
en: Heavyweaponslab
el_GR: Εργαστήριο-Βαρέων-Όπλων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/propulsion.json: $.Helicopter.name
en: Helicopter
el_GR: Ελικόπτερο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer03-Rot.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer03-Rot.name
en: Hellstorm
el_GR: Θύελλα της Κολάσεως

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage08.name
en: HESH Rocket Warhead Mk2
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Μαλακή Κεφαλή Πυραύλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage09.name
en: HESH Rocket Warhead Mk3
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Μαλακή Κεφαλή Πυραύλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage07.name
en: HESH Rocket Warhead
el_GR: Μεγάλης Εκρηκτικότητας Μαλακή Κεφαλή Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage02.name
en: Hi-Energy Laser Emitter Mk2
el_GR: Πομπός Φωτακτίνας Υψηλής Ενέργειας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage03.name
en: Hi-Energy Laser Emitter Mk3
el_GR: Πομπός Φωτακτίνας Υψηλής Ενέργειας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage01.name
en: Hi-Energy Laser Emitter
el_GR: Πομπός Φωτακτίνας Υψηλής Ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/hidebehind.json: $.challenge.name
en: Hide Behind Me
el_GR: Κρύψου Πίσω Μου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[1]
en: High Density Base Structure Materials
el_GR: Υψηλής Πυκνότητας Υλικά Κατασκευής Βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank Cannon Shells
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Αντιαρματικά Βλήματα Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank warhead
el_GR: Αντιαρματική Κεφαλή Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank warheads
el_GR: Αντιαρματικές Κεφαλές Υψηλής Εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[1]
en: High Explosive Armor Piercing Flak
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Αντιαεροπορικό Διατρητικό Πυροβολικό

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[1]
en: High Explosive Armor Piercing Shells
el_GR: Υψηλής Εκρηκτικότητας Διατρητικά Βλήματα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[1]
en: High explosive artillery missile
el_GR: Υψηλής εκρηκτικότητας πυραυλίδιο πυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[1]
en: High explosive heavy artillery missile
el_GR: Υψηλής εκρηκτικότητας βαρύ πυραυλίδιο πυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_HVAT1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_HVAT1.text[1]
en: High explosive shaped charge missile
el_GR: Πυραυλίδιο κοίλου γεμίσματος υψηλής εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat05.name
en: High Intensity Thermal Armor Mk2
el_GR: Μεγάλης Αντοχής Θερμική Θωράκιση, Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat06.name
en: High Intensity Thermal Armor Mk3
el_GR: Μεγάλης Αντοχής Θερμική Θωράκιση, Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat04.name
en: High Intensity Thermal Armor
el_GR: Μεγάλης Αντοχής Θερμική Θωράκιση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[3]
en: High power costs and slow to produce
el_GR: Ενεργοβόρα και πιο χρονοβόρα παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage02.name
en: High Temperature Flamer Gel Mk2
el_GR: Πήγμα Φλογοβόλου Υψηλής Θερμοκρασίας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage03.name
en: High Temperature Flamer Gel Mk3
el_GR: Πήγμα Φλογοβόλου Υψηλής Θερμοκρασίας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage01.name
en: High Temperature Flamer Gel
el_GR: Πήγμα Φλογοβόλου Υψηλής Θερμοκρασίας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[1]
en: High tensile concrete-plastic composite
el_GR: Σύνθεση σκυροδέματος-πλαστικού μεγάλου τανύσματος

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_hover.json: $.AI.name
en: Hover AI
el_GR: Αεροπλεύστης Τεχνητής Νοημοσύνης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover02.name
en: Hover II
el_GR: Αεροπλεύστης Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover03.name
en: Hover III
el_GR: Αεροπλεύστης Γ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Hover.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Hover.name
en: Hover Propulsion
el_GR: Πρόωση Αεροπλεύσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.hover01.name
en: Hover
el_GR: Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[2]
en: Howitzer accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των οβιδοβόλων +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF02.name
en: Howitzer Autoloader Mk2
el_GR: Αυτόματος Γεμιστή Οβιδοβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF03.name
en: Howitzer Autoloader Mk3
el_GR: Αυτόματος Γεμιστή Οβιδοβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF01.name
en: Howitzer Autoloader
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[2]
en: Howitzer damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των οβιδιβόλων +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF04.name
en: Howitzer Fast Loader
el_GR: Γρήγορος Γεμιστής Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[2]
en: Howitzer reload time -10%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των οβιδοβόλων -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HowitzerMk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer105Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HowitzerMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer105Mk1.name
en: Howitzer
el_GR: Οβιδοβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadMg1.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadMg1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadMg1.name data/mp/stats/structure.json: $.AASite-QuadMg1.name
en: Hurricane AA Site
el_GR: Τυφώνας, Αντιαεροπορική Θέση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun03.name data/base/stats/weapons.json: $.QuadMg1AAGun.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun03.name data/mp/stats/weapons.json: $.QuadMg1AAGun.name
en: Hurricane AA Turret
el_GR: Τυφώνας, Αντιαεροπορικός Πυργίσκος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.BarbHUT.name
en: Hut
el_GR: Καλύβα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage08.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk2
el_GR: Υπερταχύτητας Διατρητικά Πτερυγιακώς Σταθεροποιούμενα Εκποιούμενα Βλήματα Πυροβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage09.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk3
el_GR: Υπερταχύτητας Διατρητικά Πτερυγιακώς Σταθεροποιούμενα Εκποιούμενα Βλήματα Πυροβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage07.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds
el_GR: Υπερταχύτητας Διατρητικά Πτερυγιακώς Σταθεροποιούμενα Εκποιούμενα Βλήματα Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF03.name
en: Hyper Fire Chaingun Upgrade
el_GR: Υπερταχυβολίας Αναβάθμιση Αλυσοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Emplacement-HPVcannon.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-HPVcannon.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Emplacement-HPVcannon.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HPVcannon.name
en: Hyper Velocity Cannon Emplacement
el_GR: Ένθεση Πυροβόλου Υπερταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HPVcannon.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-HPVcannon.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HPVcannon.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-HPVcannon.name
en: Hyper Velocity Cannon Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Πυροβόλου Υπερταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonHoverHVC.name
en: Hyper Velocity Cannon Python Hover
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας Πύθωνας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyHPVcanTrk.name
en: Hyper Velocity Cannon Python Tracks
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon4AMk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTOMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon4AMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTOMk1.name
en: Hyper Velocity Cannon
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[2]
en: Immense damage infliction capability
el_GR: Δυνατότητα πρόκλησης τεράστιας καταστροφής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[1]
en: Improved armor-piercing dart
el_GR: Βελτιωμένο βελάκι διάτρησης θωράκισης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage02.name
en: Improved Bomb Warhead
el_GR: Βελτιωμένη Κεφαλή Βομβαρδισμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[1]
en: Improved Energizer reduces laser recharge time
el_GR: Βελτιωμένος Ενεργητής, συντομεύει το επαναγέμισης του φωτακτινιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[1]
en: Improved Engineering Techniques
el_GR: Βελτιωμένες Τεχνικές Μηχανικής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering02.name
en: Improved Engineering
el_GR: Βελτιωμένη Μηχανική

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[1] ... + 3 refs
en: Improved fire detection systems
el_GR: Βελτιωμένα σύστημα εντοπισμού πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade02.name
en: Improved Hardcrete Mk2
el_GR: Βελτιωμένο Σκληροσκυρόδεμα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade03.name
en: Improved Hardcrete Mk3
el_GR: Βελτιωμένο Σκληροσκυρόδεμα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade01.name
en: Improved Hardcrete
el_GR: Βελτιωμένο Σκληροσκυρόδεμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[1]
en: Improved high explosive shells
el_GR: Βελτιωμένα βλήματα υψηλής εκρηκτικότητας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Accuracy01.name
en: Improved Laser Focusing
el_GR: Βελτιωμένη Εστίαση Φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU4.text[1] ... + 2 refs
en: Improved NEXUS resistance circuitry
el_GR: Βελτιώθηκε η αντίσταση των κυκλωμάτων ενάντια στο ΠΛΕΓΜΑ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[0] ... + 3 refs
en: Improved Power Generator Performance
el_GR: Βελτιωμένη Απόδοση της Γεννήτριας Ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy02.name
en: Improved Rocket Wire Guidance
el_GR: Βελτιωμένη Καλωδιακή Καθοδήγηση Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[3]
en: Improved sensor range
el_GR: Βελτιωμένη εμβέλεια των αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[1]
en: Improved shaped charge warhead
el_GR: Βελτιωμένη κεφαλή κοίλου γεμίσματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[1]
en: Improved target recognition systems
el_GR: Βελτιωμένο σύστημα αναγνώρισης στόχου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[1]
en: Improved Thermal Emissions detection
el_GR: Βελτιωμένος εντοπισμός Εκπομπών Θερμότητας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[1]
en: Improved Titanium-reinforced concrete
el_GR: Βελτιωμένο σκυρόδεμα ενισχυμένο με Τιτάνιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[1]
en: Improved trinitramine explosive formula
el_GR: Βελτιωμένη εκρηκτική συνταγή τρινιτραμίνης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[1]
en: Improvement in laser emission density
el_GR: Βελτίωση στην πυκνότητα της εκπεμπόμενης φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[1]
en: Improvement in laser optics reduces light dispersal
el_GR: Βελτίωση στους οπτικούς φακούς, μειώνει την διασπορά του φωτός

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer-Incendiary.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer-Incendiary.name
en: Incendiary Howitzer Emplacement
el_GR: Ένθεση Εμπρηστικού Οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_INH.text[1]
en: Incendiary howitzer emplacement
el_GR: Ένθεση εμπρηστικού οβιδοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_INH.text[1]
en: Incendiary Howitzer may be assigned to a sensor
el_GR: Εμπρηστικό οβιδοβόλο, μπορεί να ανατεθεί σε αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Incendiary.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer-Incendiary.name
en: Incendiary Howitzer
el_GR: Εμπρηστικό Οβιδοβόλο

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit-Incendiary.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit-Incendiary.name
en: Incendiary Mortar Pit
el_GR: Λάκκος Εμπρηστικού Ολμοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Incendiary.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar-Incendiary.name
en: Incendiary Mortar
el_GR: Εμπρηστικός Όλμος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[1]
en: Increased gauss output speeds up reload time
el_GR: Βελτιωμένη απόδοση του μαγνητιστή αυξάνει την ταχύτητα επαναγέμισης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[2]
en: Increases Armour and Body Points
el_GR: Αυξάνει του Βαθμούς Θωράκισης και Ατράκτου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[2]
en: Increases Cannon accuracy
el_GR: Βελτιώνει την ακρίβεια του Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[2]
en: Increases Cannon damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από το Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[2]
en: Increases Cannon ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[2]
en: Increases construction speed
el_GR: Αυξάνει την Ταχύτητα Κατασκευής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[2]
en: Increases Flamer ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[2]
en: Increases Laser accuracy
el_GR: Βελτιώνει την Ακρίβεια του Λέιζερ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[2]
en: Increases Laser damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από το Λέιζερ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[2]
en: Increases Laser ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών των Φωτακτίνων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[2]
en: Increases Mini-Rocket accuracy
el_GR: Βελτιώνει την ακρίβεια των Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[2]
en: Increases Mini-Rockets ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών των Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[2]
en: Increases Missile accuracy
el_GR: Αυξάνει την Ακρίβεια των Πυραυλιδίων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[2]
en: Increases Missile damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφή από τα Πυραυλίδια

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[2]
en: Increases Missile ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών των Πυραυλιδίων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[2]
en: Increases Mortar accuracy
el_GR: Βελτιώνει την ακρίβεια του Όλμου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[2]
en: Increases Mortar ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Ολμοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[2]
en: Increases Rail Gun accuracy
el_GR: Βελτιώνει την ακρίβεια του Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[2]
en: Increases Rail Gun damage
el_GR: Αυξάνει την καταστροφικότητα του Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[2]
en: Increases Rail Gun ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[2]
en: Increases Rocket accuracy
el_GR: Βελτιώνει την ακρίβεια του Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_SRK_ROF4.text[2]
en: Increases Rocket ROF
el_GR: Αυξάνει τον Ρυθμό Βολών του Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Indirectlab.name
en: Indirectweaponslab
el_GR: ΕργαστήριοΌπλωνΈμμεσωνΠυρών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[1]
en: Inferior armor and body points to Cobra
el_GR: Λιγότερους βαθμούς θωράκισης και ατράκτου από το Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[1]
en: Inferior armor and body points to Viper
el_GR: Λιγότερους βαθμούς θωράκισης και ατράκτου από το Οχιά

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyFlamer.name data/mp/stats/structure.json: $.Tower-Projector.name
en: Inferno Bunker
el_GR: Κόλαση Υπόγειο Οχυρό

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraInfernoHTracks.name
en: Inferno Cobra Half-Tracks
el_GR: Κόλαση Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraInfernoHover.name
en: Inferno Cobra Hover
el_GR: Κόλαση Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyFlamer.name data/base/stats/structure.json: $.Tower-Projector.name
en: Inferno Emplacement
el_GR: Ένθεση Κολάσεως

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Projector.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Projector.name
en: Inferno Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Κόλασης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonHoverInferno.name
en: Inferno Python Hover
el_GR: Κόλαση Πύθωνας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Flame2.name data/mp/stats/weapons.json: $.Flame2.name
en: Inferno
el_GR: Κόλαση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[2]
en: Intruder parasite isolated
el_GR: Το παράσιτο εισβολέας έχει απομονωθεί

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[1]
en: Ionizing Turbine Engine
el_GR: Στροβιλοκινητήρας Ιονισμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.ECM1PylonMk1.name
en: Jammer Tower
el_GR: Πύργος Παρεμβολέα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/ecm.json: $.ECM1TurretMk1.name
en: Jammer Turret
el_GR: Πύργος Παρεμβολές

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaJeep.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaJeep.name
en: Jeep
el_GR: Τζιπ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[3]
en: Jump Cyborgs can now be researched
el_GR: Τώρα μπορούν να εξελιχθούν Ανθρωπομηχανές Άλτες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[2] ... + 2 refs
en: Keeps map areas under constant surveillance
el_GR: Διατηρεί τις περιοχές του χάρτη υπό συνεχή παρακολούθηση

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[2]
en: Kinetic armor +30%, body points +30%
el_GR: Κινητική θωράκιση +30%, βαθμοί αμαξώματος +30%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[2]
en: Kinetic Armor +35%, and Body Points +35%
el_GR: Κινητική θωράκιση +35%, και Βαθμοί Αμαξώματος +35%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[2]
en: Kinetic Armor +35%, Body Points +35%
el_GR: Κινητική Θωράκιση +35%, Βαθμοί Αμαξώματος +35%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[1]
en: Laminated alloys bonded with energy-deflecting optic bundles
el_GR: Παραλληλεπίπεδα κράματα, συνδεμένα με οπτικές δέσμες εξοστρακίσματος ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket01-LtAT.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket01-LtAT.name
en: Lancer AT Rocket
el_GR: Τοξοβόλος Αντιαρματικός Πύραυλος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox06.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox6.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox6.name
en: Lancer Bunker
el_GR: Οχυρό Τοξοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraLtA-Thalftrack.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraLtATRktHtrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraLtA-Thalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraLtATRktHtrack.name
en: Lancer Cobra Half-tracks
el_GR: Τοξοβόλος Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraTrkLancer.name
en: Lancer Cobra Tracks
el_GR: Τοξοβόλος Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Rocket.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Rocket-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgRkt01Ground.name ... + 2 refs
en: Lancer Cyborg
el_GR: Τοξοβόλος Ανθρωπομηχανή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower06.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower06.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower06.name
en: Lancer Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Τοξοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Lancer.name
en: Lancer Mantis Tracks
el_GR: Τοξοβόλος Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Trk-Lancer.name
en: Lancer Python Tracks
el_GR: Τοξοβόλος Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-Trk-Lancer.name
en: Lancer Scorpion Tracks
el_GR: Τοξοβόλος Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-VTOL-Lancer.name
en: Lancer Scorpion VTOL
el_GR: Τοξοβόλος Σκορπιός Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperTrkLancer.name
en: Lancer Viper Tracks
el_GR: Τοξοβόλος Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtA-Twheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtA-Twheels.name
en: Lancer Viper Wheels
el_GR: Τοξοβόλος Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-LtA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-LtA-T.name
en: Lancer
el_GR: Τοξοβόλος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[0]
en: Large Super Heavy Body
el_GR: Μεγάλο Υπερβαρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser01.name
en: Laser - Flashlight
el_GR: Φωτακτινιστής Αναλαμπής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_AALAS.text[0]
en: Laser AA Gun Available
el_GR: Διαθέσιμο Αντιαεροπορικό Όπλο Φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[2]
en: Laser accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των φωτακτινιστών +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[2]
en: Laser damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των φωτακτινιστών +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[1]
en: Laser designator paints and guides rounds to the target
el_GR: Ο φωτακτινικός προσδιοριστής καθοδηγεί τα βλήματα στο στόχο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[2]
en: Laser reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των φωτακτινιστών -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-LasSat.name data/mp/stats/structure.json: $.A0LasSatCommand.name data/mp/stats/weapons.json: $.LasSat.name
en: Laser Satellite Command Post
el_GR: Κέντρο Δι/σης Δορ/κού Φωτακτινιστή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[0] ... + 3 refs
en: Laser Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση του Λέιζερ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Laseropticslab.name
en: Laseropticslab
el_GR: ΕργαστήριοΟπτικώνΦωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.LasSat.name
en: LasSat
el_GR: ΔορυφόροςΦωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[1] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[1]
en: Layered composite alloys and energy-absorbing fibres
el_GR: Διαστρωματωμένα σύνθετα κράματα και ίνες απορρόφησης ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body2SUP.name data/mp/stats/body.json: $.Body2SUP.name
en: Leopard
el_GR: Λεοπάρδαλη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[1]
en: Less armor and body points than Python
el_GR: Λιγότεροι βαθμοί θωράκισης και αμαξώματος από το Πύθωνας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body04.name
en: Light Body - Bug
el_GR: Ελαφρύ Αμάξωμα - Μαμούνι

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body02.name
en: Light Body - Leopard
el_GR: Ελαφρύ Αμάξωμα - Λεοπάρδαλη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body03.name
en: Light Body - Retaliation
el_GR: Ελαφρύ Αμάξωμα - Αντίποινα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body01.name
en: Light Body - Viper
el_GR: Ελαφρύ Αμάξωμα - Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[1]
en: Light body vulnerable to heavy weapons
el_GR: Ελαφρύ αμάξωμα, ευάλωτο στα βαριά όπλα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox04.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox4.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox04.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox4.name
en: Light Cannon Bunker
el_GR: Οχυρό Ελαφρού Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraLtCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraLtCnTrks.name
en: Light Cannon Cobra Tracks
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[1]
en: Light Cannon firing 40mm rounds
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο, 40χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower02.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower02.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower02.name
en: Light Cannon Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Ελαφρού Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonLtCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonLtCnTrks.name
en: Light Cannon Python Tracks
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonHTracks.name
en: Light Cannon Viper Half-tracks
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtCannonTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonTracks.name
en: Light Cannon Viper Tracks
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtCannonWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonWheels.name
en: Light Cannon Viper Wheels
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon1Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon1Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon1Mk1.name
en: Light Cannon
el_GR: Ελαφρύ Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.LookOutTower.name data/mp/stats/structure.json: $.LookOutTower.name
en: Look-Out Tower
el_GR: Πύργος Καραούλι

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[3]
en: Low power cost and low production times
el_GR: Χαμηλό κόστος ενέργειας και μικροί χρόνοι παραγωγής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[1]
en: Low yield thermonuclear warhead
el_GR: Θερμοπυρηνική κεφαλή χαμηλής απόδοσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-Pillbox.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-Pillbox.name
en: Machinegun Bunker
el_GR: Οχυρό Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[2] ... + 2 refs
en: Machinegun damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των πολυβόλων +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[2]
en: Machinegun reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των πολυβόλων -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtMGHalfTracks.name
en: Machinegun Viper Half-Tracks
el_GR: Πολυβόλο Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-MG.name
en: Machinegun Viper Tracks
el_GR: Πολυβόλο Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgChaingun.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgChaingun.name
en: Machinegunner
el_GR: Πολυβολητής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[2]
en: Makes excellent scout vehicle
el_GR: Γίνεται ένα εξαιρετικό όχημα ανιχνευτής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body12SUP.name data/mp/stats/body.json: $.Body12SUP.name
en: Mantis
el_GR: Αλογάκι της Παναγίας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MassDriver.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-MassDriver.name
en: Mass Driver Fortress
el_GR: Φρούριο Οδηγού Μάζας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.MassDriver.name
en: Mass Driver
el_GR: Οδηγός Μάζας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[1]
en: Maximum armor and body points
el_GR: Οι περισσότεροι βαθμοί θωράκισης και ατράκτου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[3]
en: May be assigned to follow units
el_GR: Μπορεί να ανατεθεί ώστε να ακολουθεί μονάδες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_IMORT.text[1]
en: May be targeted directly or assigned to a sensor turret or tower
el_GR: Στοχεύει αυτόνομα ή ανατίθεται σε ένα πυργίσκο ή πύργο αισθητήρων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[3]
en: May be upgraded using factory modules
el_GR: Μπορεί να αναβαθμιστεί με τη χρήση αρθρωμάτων εργοστασίου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYS_MCH.text[1]
en: Mechanic with repair ability
el_GR: Επιδιορθωτής με ικανότητα επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body05.name
en: Medium Body - Cobra
el_GR: Μεσαίο Αμάξωμα - Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body06.name
en: Medium Body - Panther
el_GR: Μεσαίο Αμάξωμα - Πάνθηρας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body07.name
en: Medium Body - Retribution
el_GR: Μεσαίο Αμάξωμα - Ανταπόδοση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body08.name
en: Medium Body - Scorpion
el_GR: Μεσαίο Αμάξωμα - Σκορπιός

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[1]
en: Medium body increases armor and body points
el_GR: Μεσαίο αμάξωμα, αυξάνει την θωράκιση και τους βαθμούς αμαξώματος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMedCnHTrks.name
en: Medium Cannon Cobra Half Track
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Cobra Hover
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Cobra Tracks
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[1]
en: Medium Cannon firing 76mm rounds
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο, 76χιλ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower03.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower03.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower03.name
en: Medium Cannon Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Μεσαίου Πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Python Hover
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Πύθωνας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonMedCanTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Python Tracks
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Scorp-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Scorpion Hover
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Σκορπιός Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Scorp-Trk-MC.name
en: Medium Cannon Scorpion Tracks
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Viper Tracks
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon2Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon2A-TMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon2A-TMk1.name
en: Medium Cannon
el_GR: Μεσαίο Πυροβόλο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[0]
en: Medium Super Heavy Body
el_GR: Μεσαίο Υπερβαρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[1]
en: Mini-rocket armored strongpoint
el_GR: Θωρακισμένη ενίσχυση με Μικροπυραύλους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMRLHalftrack.name
en: Mini-Rocket Array Cobra Half-tracks
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMRLTracks.name
en: Mini-Rocket Array Cobra Tracks
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperMRLHalfTracks.name
en: Mini-Rocket Array Viper Half Track
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperMRLWheels.name
en: Mini-Rocket Array Viper Wheels
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket02-MRL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-MRL.name
en: Mini-Rocket Array
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMRLHalftrack.name
en: Mini-Rocket Artillery Cobra Half-tracks
el_GR: Πυροβολικό Μικροπυραύλων Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMRLWheels.name
en: Mini-Rocket Artillery Viper Wheels
el_GR: Πυροβολικό Μικροπυραύλων Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket02-MRL.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-MRL.name
en: Mini-Rocket Artillery
el_GR: Πυροβολικό Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MRL.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MRL-pit.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MRL.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MRL-pit.name
en: Mini-Rocket Battery
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraPODHTracks.name
en: Mini-Rocket Cobra Half-Tracks
el_GR: Μικροπύραυλοι Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraPODTracks.name
en: Mini-Rocket Cobra Tracks
el_GR: Μικροπύραυλοι Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower06.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower6.name
en: Mini-Rocket Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Μικροπυραύλους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket05-MiniPod.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-Pod.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket05-MiniPod.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-Pod.name
en: Mini-Rocket Pod
el_GR: Συστάδα Μικροπυραύλων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Tower06.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower6.name
en: Mini-Rocket Tower
el_GR: Πύργος με Μικροπυραύλους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperPODHalfTracks.name
en: Mini-Rocket Viper Half Track
el_GR: Μικροπύρυλοι Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperPODWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperPODWheels.name
en: Mini-Rocket Viper Wheels
el_GR: Μικροπύραυλοι Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[2]
en: Missile accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των πυραυλιδίων +10%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[1]
en: Missile actively seeks and homes on targets
el_GR: Το πυραυλίδιο αναζητά, ενεργά, το στόχο και κατευθύνεται σε αυτόν

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[2]
en: Missile damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των πυραυλιδίων +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Missile.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Missile.name data/mp/stats/weapons.json: $.MissileSuper.name
en: Missile Fortress
el_GR: Φρούριο Πυραυλιδίων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[2]
en: Missile reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των πυραυλιδίων -15%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[0] ... + 7 refs
en: Missile Upgrade
el_GR: Πυραυλιδική Αναβάθμιση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[1]
en: Missiles detect and lock-on to targets while loading
el_GR: Τα πυραυλίδια εντοπίζουν το στόχο και επικεντρώνονται σε αυτόν κατά τη φόρτωση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurret01.name
en: Mobile Repair Turret
el_GR: Πυργίσκος Επισκευών Εν Κινήσει

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[1] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[1]
en: More armor and body points than Python
el_GR: Επιπλέον βαθμοί θωράκισης και αμαξώματος από το Πύθωνας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[1]
en: More armor and body points than Vengeance
el_GR: Επιπλέον βαθμοί θωράκισης και αμαξώματος από την Οργή

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[2]
en: Mortar accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των όλμων +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF02.name
en: Mortar Autoloader Mk2
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Όλμου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF03.name
en: Mortar Autoloader Mk3
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Όλμου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF01.name
en: Mortar Autoloader
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Όλμου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMortarHalfTrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraMortarHalfTrack.name
en: Mortar Cobra Half-tracks
el_GR: Όλμος Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[2]
en: Mortar damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των όλμων +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF04.name
en: Mortar Fast Loader
el_GR: Γρήγορος Γεμιστής Όλμου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit01.name
en: Mortar Pit
el_GR: Λάκκος Ολμοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[2]
en: Mortar reload time -10%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των όλμων -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc01.name
en: Mortar Targeting Computer
el_GR: Ολμικός Υπολογιστής Στόχευσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar01Lt.name data/base/stats/weapons.json: $.Mortar1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar01Lt.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar1Mk1.name
en: Mortar
el_GR: Όλμος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body14.name
en: Multi Turret Body - Dragon
el_GR: Αμάξωμα Πολλών Πυργίσκων - Δράκος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[1]
en: Multi-barrel, rapid-fire machinegun
el_GR: Πολύκαννο πολυβόλο ταχύρρυθμων πυρών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Nanolab.name
en: Nanolab
el_GR: ΕργαστήριΝάνων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[3]
en: Narrow area of effect
el_GR: Στενό εύρος επίδρασης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Retrib-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Retribution Tracks
el_GR: Όπλο Ακίδας Ανταπόδοση Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Tiger-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Tiger Tracks
el_GR: Όπλο Ακίδας Τίγρης Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-Rail1.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower-Rail1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-Rail1.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-Rail1.name
en: Needle Gun Tower
el_GR: Πύργος Όπλου Ακίδας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Vengeance Tracks
el_GR: Όπλο Ακίδας Οργή Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun01.name data/base/stats/weapons.json: $.RailGun1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun01.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun1Mk1.name
en: Needle Gun
el_GR: Όπλο Ακίδας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Rail1.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Rail1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Rail1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.MP-Cyb-Needle-GRD.name
en: Needle Gunner Cyborg
el_GR: Ανθρωπομηχανή Πυροβολητής Ακίδας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade08.name
en: Neural Synapse Research Brain Mk2
el_GR: Εγκέφαλος Έρευνας Νευρικής Σύναψης Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade09.name
en: Neural Synapse Research Brain Mk3
el_GR: Εγκέφαλος Έρευνας Νευρικής Σύναψης Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade07.name
en: Neural Synapse Research Brain
el_GR: Εγκέφαλος Έρευνας Νευρικής Σύναψης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[0]
en: New Advanced Weapon Available
el_GR: Διαθέσιμο Νέο Εξελιγμένο Όπλο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[0]
en: New Artillery Missile Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Πυραυλιδίων Πυροβολικού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[1]
en: New automated repair techniques
el_GR: Νέες τεχνικές αυτόματης επισκευής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[0] ... + 7 refs
en: New Base Structure Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα κατασκευή Βάσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[1]
en: New battlefield computer system
el_GR: Νέο σύστημα υπολογιστή πεδίου μάχης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW2.text[0]
en: New Construction Options Available
el_GR: Διαθέσιμες Νέες Επιλογές Κατασκευής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[0]
en: New Cyborg Research Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Έρευνα Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[0]
en: New Electronic Technology Discovered
el_GR: Ανακαλύφθηκε Νέα Τεχνολογία Ηλεκτρονικών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[0] ... + 2 refs
en: New Laser Weapon Available
el_GR: Διαθέσιμο Νέο Όπλο Φωτακτίνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[0]
en: New Missile Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Πυραυλιδίου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[0]
en: New Paradigm Heavy Body
el_GR: Νέο Βαρύ Αμάξωμα Παράδειγμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[0]
en: New Paradigm Light Body
el_GR: Νέο Ελαφρό Αμάξωμα Παράδειγμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[0]
en: New Paradigm Medium body
el_GR: Νέο Μεσαίο Αμάξωμα Παράδειγμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[1]
en: New power efficient propulsion
el_GR: Νέα, ενεργειακά αποδοτικότερη, πρόωση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[1]
en: New Power Generation Technology
el_GR: Νέα Τεχνολογία Παραγωγής Ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[0]
en: New Propulsion Available for Design
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Πρόωση προς Σύνθεση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[0] ... + 5 refs
en: New Propulsion Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Πρόωση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL3.text[0] ... + 3 refs
en: New Rail Gun Available
el_GR: Διαθέσιμο Νέο Όπλο Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[1]
en: New Repair Facility Repairs Damaged Units
el_GR: Νέα Εγκατάσταση Επισκευών για τις Φθαρμένες Μονάδες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[0] ... + 6 refs
en: New Repair Technology Discovered
el_GR: Ανακαλύφθηκε Νέα Τεχνολογία Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[3]
en: New research options available
el_GR: Διαθέσιμες νέες επιλογές έρευνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[0] ... + 9 refs
en: New Rocket Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πύραυλος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[0]
en: New SAM Turret Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πυργίσκος Πυραύλου Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[0]
en: New System Available
el_GR: Διαθέσιμο Νέο Σύστημα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[0]
en: New Systems Sensor Available
el_GR: Διαθέσιμος Αισθητήρας Νέων Συστημάτων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[0]
en: New Systems Structure Available
el_GR: Διαθέσιμη Νέα Δομή Συστημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[0] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[0] ... + 6 refs
en: New Systems Tower Available
el_GR: Διαθέσιμος Νέος Πύργος Συστημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[0] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[0]
en: New Systems Turret Available for Design
el_GR: Νέος Πυργίσκος Συστημάτων Διαθέσιμος για Σύνθεση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[0]
en: New Systems Turret Available For Design
el_GR: Νέος Πυργίσκος Συστημάτων Διαθέσιμος για Σύνθεση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[1]
en: New Thermal Emissions detection
el_GR: Νέος εντοπισμός Εκπομπών Θερμότητας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB6.text[0]
en: New VTOL Missile Launcher
el_GR: Νέος Αεροπορικός Εκτοξευτής Πυραυλιδίων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NEXUSCWall.name data/mp/stats/structure.json: $.NEXUSCWall.name
en: NEXUS CWall
el_GR: Σε-Τοίχος ΠΛΕΓΜΑ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[0]
en: NEXUS Heavy Body
el_GR: ΠΛΕΓΜΑ Βαρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[1]
en: NEXUS Intruder Program analyzed
el_GR: Έγινε ανάλυση του Προγράμματος Εισβολής ΠΛΕΓΜΑ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance.name
en: NEXUS Intruder Program
el_GR: ΠΛΕΓΜΑ Πρόγραμμα Εισβολής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[0]
en: NEXUS Light Body
el_GR: ΠΛΕΓΜΑ Ελαφρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTower.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-SpyTower.name
en: Nexus Link Tower
el_GR: Πύργος Συνδέσμου Πλέγματος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTurret.name data/mp/stats/weapons.json: $.SpyTurret01.name
en: Nexus Link Turret
el_GR: Πυργίσκος Συνδέσμου Πλέγματος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[0]
en: NEXUS Medium Body
el_GR: ΠΛΕΓΜΑ Μεσαίο Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NX-ANTI-SATSite.name data/mp/stats/structure.json: $.NX-ANTI-SATSite.name
en: Nexus Missile Silo
el_GR: Μεγακύλινδρος Πυραύλων του Πλέγματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade02.name
en: NEXUS Resistance Circuits Mk2
el_GR: Κυκλώματα Αντίστασης στο ΠΛΕΓΜΑ, τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade03.name
en: NEXUS Resistance Circuits Mk3
el_GR: Κυκλώματα Αντίστασης στο ΠΛΕΓΜΑ, τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade01.name
en: NEXUS Resistance Circuits
el_GR: Κυκλώματα Αντίστασης στο ΠΛΕΓΜΑ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NEXUSWall.name data/mp/stats/structure.json: $.NEXUSWall.name
en: NEXUS Wall
el_GR: Τοίχος ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nexus.json: $.AI.name
en: Nexus
el_GR: Πλέγμα

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/noplace.json: $.challenge.name
en: No Place To Hide
el_GR: Πουθενά να Κρυφτείς

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.tip
en: Non-Cheating. Hard. Fun. Crush!
el_GR: Χωρίς Ζαβολιές. Δύσκολο. Απολαυστικό. Και Κάνει Μπαμ!

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[2]
en: Objects become difficult to locate near it
el_GR: Δυσκολεύει τον εντοπισμό των αντικειμένων που βρίσκονται δίπλα του

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ResourceExtractor.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResourceExtractor.name
en: Oil Derrick
el_GR: Αντλία Πετρελαίου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.OilDrum.name
en: Oil Drum
el_GR: Βαρέλι Πετρελαίου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.OilResource.name
en: Oil Resource
el_GR: Πηγή Πετρελαίου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[1]
en: On-board computer predicts target movement
el_GR: Εγκατεστημένος υπολογιστής προβλέπει την κίνηση του στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_AVEH.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[2] ... + 2 refs
en: On-board diagnostic and repair systems
el_GR: Εγκατεστημένα συστήματα διάγνωσης και επισκευής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[2]
en: On-board resistance circuit systems
el_GR: Εγκατεστημένα συστήματα αντίστασης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[3]
en: Or select the Repair Facility as a unit's target
el_GR: Ή όρισε σαν προορισμό της μονάδας την Εγκατάσταση Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[2]
en: Orders assigned indirect fire units to fire at the enemy batteries
el_GR: Τα ανατεθειμένα έμμεσα πυρά βάλουν κατά των εχθρικών πυροβολαρχιών

note: TRANSLATORS: data/base/ruleset.json: $.name
en: Original Campaign
el_GR: Αρχική Εκστρατεία

note: TRANSLATORS: data/mp/ruleset.json: $.name
en: Original Skirmish
el_GR: Αρχική Μάχη για Έναν Παίχτη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body6SUPP.name data/mp/stats/body.json: $.Body6SUPP.name
en: Panther
el_GR: Πάνθηρας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotMor.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-RotMor.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotMor.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-RotMor.name
en: Pepperpot Pit
el_GR: Λάκκος Μύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Mortar3ROTARYMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar3ROTARYMk1.name
en: Pepperpot
el_GR: Μύλος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Mantis-VTOL-PBB.name
en: Phosphor Bomb Bay Mantis VTOL
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Φωσφόρου, Αλογάκι της Παναγίας, Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb03.name
en: Phosphor Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Φωσφόρου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaPickUp.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaPickUp.name
en: Pick-Up Truck
el_GR: Φορτηγάκι

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade08.name
en: Plascrete Mk2
el_GR: Πλαστοσκυρόδεμα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade09.name
en: Plascrete Mk3
el_GR: Πλαστοσκυρόδεμα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade07.name
en: Plascrete
el_GR: Πλαστοσκυρόδεμα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PlasmaCannon.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PlasmaCannon.name
en: Plasma Cannon Emplacement
el_GR: Ένθεση Πυροβόλου Πλάσματος

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PLASCAN.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_PLASCAN.text[1]
en: Plasma Cannon firing plasma
el_GR: Πυροβόλο Πλάσματος, βάλλον πλάσμα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernPlasmaCTracks.name
en: Plasma Cannon Wyvern Tracks
el_GR: Πυροβόλο Πλάσματος Ερπετόπτερο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-PlasmaCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser4-PlasmaCannon.name
en: Plasma Cannon
el_GR: Πυροβόλο Πλάσματος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb05.name
en: Plasmite Bomb
el_GR: Βόμβα Πλασμάτη

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_PLFL.text[1]
en: Plasmite Flame-thrower
el_GR: Φλογοβόλο Πλασμάτη

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PlasmiteFlamer.name data/mp/stats/structure.json: $.Plasmite-flamer-bunker.name
en: Plasmite Flamer Bunker
el_GR: Θωρακισμένο οχυρό με Φλογοβόλο Πλασμάτη

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Plasmite-Flamer.name data/mp/stats/weapons.json: $.PlasmiteFlamer.name
en: Plasmite Flamer
el_GR: Φλογοβόλο Πλασμάτη

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Retre-VTOL-Plasmite.name
en: Plasmite Retribution VTOL
el_GR: Πλασμάτης Ανταπόδοση Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade11.name
en: Plasteel Mk2
el_GR: Πλαστοχάλυβας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade12.name
en: Plasteel Mk3
el_GR: Πλαστοχάλυβας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade10.name
en: Plasteel
el_GR: Πλαστοχάλυβας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[3]
en: Power cost and production time similar to Cobra
el_GR: Κόστος ενέργειας και χρόνος παραγωγής όμοιος με του Κόμπρα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[3]
en: Power cost and production time similar to Viper
el_GR: Κόστος ενέργειας και χρόνος παραγωγής όμοιος με του Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[3]
en: Power cost and production time the same as Python
el_GR: Κόστος ενέργειας και χρόνοι παραγωγής όπως ο Πύθωνας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0PowerGenerator.name data/mp/stats/structure.json: $.A0PowerGenerator.name
en: Power Generator
el_GR: Γεννήτρια Ισχύος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[0]
en: Power Module Available
el_GR: Διαθέσιμο Άρθρωμα Ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-PowerModuleMk1.name data/base/stats/structure.json: $.A0PowMod1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-PowerModuleMk1.name data/mp/stats/structure.json: $.A0PowMod1.name
en: Power Module
el_GR: Άρθρωμα Ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[2]
en: Power output +25%
el_GR: Παραγωγή ενέργειας +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[2]
en: Power output +30%
el_GR: Παραγωγή ενέργειας +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG2.text[0]
en: Power Research Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Έρευνα Ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CANT.text[1]
en: Powerful Electronic magnetic pulse weapon
el_GR: Ισχυρό όπλο Ηλεκτρομαγνητικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Powlab.name
en: Powerlab
el_GR: ΕργαστήριοΙσχύος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[2]
en: Produces Cyborgs
el_GR: Παράγει Ανθρωπομηχανές

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[0]
en: Project Heavy Body
el_GR: Προβολή Βαρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[0]
en: Project Light Body
el_GR: Προβολή Ελαφρύ Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[0]
en: Project Medium Body
el_GR: Προβολή Μεσαίο Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[1]
en: Propylene Oxide gel treated to burn at higher temperatures
el_GR: Πήγμα Οξειδίου του Προπυλενίου, καίει σε υψηλότερες θερμοκρασίες

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/semperfi.json: $.AI.tip
en: Prototypical AI focusing on rockets/missiles
el_GR: Πρότυπη Τεχνητή Νοημοσύνη, που δίνει έμφαση στους πυραύλους και τα πυραυλίδια

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-PulseLas.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-PulseLaser.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PulseLaser.name
en: Pulse Laser Emplacement
el_GR: Ένθεση Φωτακτινιστή Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-PulseLas.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-PulseLas.name
en: Pulse Laser Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Φωτακτινιστή Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.LeopardHoverPulseLas.name
en: Pulse Laser Leopard Hover
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Λεοπάρδαλη Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Pulse.name
en: Pulse Laser Mantis Tracks
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PantherHoverPulseLas.name
en: Pulse Laser Panther Hover
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Πάνθηρας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonPulseTracks.name
en: Pulse Laser Python Tracks
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHoverPulseLas.name
en: Pulse Laser Tiger Hover
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Τίγρης Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerPulseTracks.name
en: Pulse Laser Tiger Tracks
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Τίγρης Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PulseLas.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-BeamLas.name
en: Pulse Laser Tower
el_GR: Πύργος Φωτακτινιστή Παλμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernPulseTracks.name
en: Pulse Laser Wyvern Tracks
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Ερπετόπτερο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser02.name data/base/stats/weapons.json: $.Laser2PULSEMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser02.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser2PULSEMk1.name
en: Pulse Laser
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0PythonHvyCnTrks.name
en: Python Heavy Cannon Tracks
el_GR: Πύθωνας Βαρύ Πυροβόλο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body11ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body11ABT.name
en: Python
el_GR: Πύθωνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[1]
en: Racked missile dispensers allow for fast reloading
el_GR: Φορείς πυραύλων σε πλαίσιο επιτρέπουν την γρήγορη επαναγέμιση

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RDST1.text[2]
en: Radar detector detects enemy sensors
el_GR: Αισθητήρας αισθητήρων· εντοπίζει εχθρικούς αισθητήρες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Sys-RadarDetector01.name
en: Radar Detector Tower
el_GR: Πύργος Εντοπισμού Ραδιοεντοπιστών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-RadarDetector01.name data/mp/stats/sensor.json: $.RadarDetector.name
en: Radar Detector
el_GR: Εντοπιστής Ραδιοεντοπιστών

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[2]
en: Rail Gun accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των Όπλων Ράγας +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[2]
en: Rail Gun damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των Όπλων Ράγας +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Rail2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Rail2.name
en: Rail Gun Emplacement
el_GR: Ένθεση Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL2.text[1]
en: Rail gun firing armor-piercing darts
el_GR: Όπλο ράγας, βάλει βελάκια διάτρησης θωράκισης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail2.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Rail2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail2.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Rail2.name
en: Rail Gun Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Rail.name
en: Rail Gun Mantis Tracks
el_GR: Όπλο Ράγας Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[2]
en: Rail Gun reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των Όπλων Ράγας -15%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF02.name
en: Rail Gun ROF Mk2
el_GR: Ρυθμός Βολών Όπλου Ράγας Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF03.name
en: Rail Gun ROF Mk3
el_GR: Ρυθμός Βολών Όπλου Ράγας Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF01.name
en: Rail Gun ROF
el_GR: Ρυθμός Βολών Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHoverRailGun.name
en: Rail Gun Tiger Hover
el_GR: Όπλο Ράγας Τίγγρης Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[0] ... + 3 refs
en: Rail Gun Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun02.name data/base/stats/weapons.json: $.RailGun2Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun02.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun2Mk1.name
en: Rail Gun
el_GR: Όπλο Ράγας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Accuracy01.name
en: Rail Target Prediction Computer
el_GR: Υπολογιστής Πρόβλεψης Στόχου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail2.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail2.name
en: Railgun Emplacement
el_GR: Ένθεση Όπλου Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF02.name
en: Rapid Fire Chaingun Upgrade
el_GR: Ταχύρρυθμα Πυρά, Αναβάθμιση Αλυσοβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF02.name
en: Rapid Fire Chaingun
el_GR: Αλυσοβόλο Ταχύρρυθμης Βολής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL1.text[1]
en: Rapid fire rail gun firing needle darts
el_GR: Ταχύρρυθμο Όπλο Ράγας, βάλει με βελάκια ακίδας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[2]
en: Rearming speed +30%
el_GR: Ταχύτητα επανεξοπλισμού +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[2] ... + 3 refs
en: Reduced chance of NEXUS take-over
el_GR: Μειωμένες πιθανότητες να πάρει τον έλεγχο το ΠΛΕΓΜΑ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[1]
en: Refuels, rearms and repairs VTOLs
el_GR: Ξαναγεμίζει με καύσιμα, επανεξοπλίζει και επιδιορθώνει αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials02.name
en: Reinforced Base Structure Materials Mk2
el_GR: Ενισχυμένα Υλικά Δομών Βάσης Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials03.name
en: Reinforced Base Structure Materials Mk3
el_GR: Ενισχυμένα Υλικά Δομών Βάσης Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials01.name
en: Reinforced Base Structure Materials
el_GR: Ενισχυμένα Υλικά Κατασκευής Βάσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/ecm.json: $.RepairCentre.name
en: Repair Center Turret
el_GR: Πυργίσκος Κέντρου Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraRepairTrks.name
en: Repair Cobra Tracks
el_GR: Επισκευαστής Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RepairFacility.name data/base/stats/structure.json: $.A0RepairCentre3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RepairFacility.name data/mp/stats/structure.json: $.A0RepairCentre3.name
en: Repair Facility
el_GR: Εγκατάσταση Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpRepairTrk.name
en: Repair Scorpion Tracks
el_GR: Επισκευαστής Σκορπιός Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[2]
en: Repair Speed +100%
el_GR: Ταχύτητα των επιδιορθώσεων +100%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0CobraRepairTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Rep-Cobra-Trk.name
en: Repair Turret Cobra Tracks
el_GR: Πυργίσκος Επισκευών Κόμπρα Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Rep-Mantis-Trk.name
en: Repair Turret Mantis Tracks
el_GR: Πυργίσκος Επισκευών Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperRepairHalftrack.name
en: Repair Turret Viper Half-track
el_GR: Πυργίσκος Επισκευών Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperRepairHalftrack.name
en: Repair Turret Viper Half-tracks
el_GR: Πυργίσκος Επισκευών Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperRepairWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperRepairWheels.name
en: Repair Turret Viper Wheels
el_GR: Πυργίσκος Επισκευών Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/repair.json: $.LightRepair1.name data/mp/stats/repair.json: $.LightRepair1.name
en: Repair Turret
el_GR: Επισκευαστής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGUN.text[3]
en: Replaces all machineguns
el_GR: Αντικαθιστά όλα τα πολυβόλα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[3]
en: Requires cyborg factory to produce
el_GR: Απαιτείται εργοστάσιο ανθρωπομηχανών για την παραγωγή του

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[3]
en: Requires heavy VTOL factory to produce
el_GR: Απαιτείται εργοστάσιο βαρέων Αεροσκαφών για την παραγωγή του

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[0] ... + 3 refs
en: Research Breakthrough Improves Construction Rates
el_GR: Ερευνητικό Άλμα, Βελτιώνει το Ρυθμό Δόμησης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ResearchFacility.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResearchFacility.name
en: Research Facility
el_GR: Εγκατάσταση Έρευνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[3]
en: Research makes additional Cyborgs available
el_GR: Η έρευνα επιτρέπει τη δημιουργία επιπρόσθετων Ανθρωπομηχανών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[0]
en: Research Module Available
el_GR: Διαθέσιμο Άρθρωμα Έρευνας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[1]
en: Research module expands research facilities
el_GR: Το άρθρωμα έρευνας επεκτείνει την εγκατάσταση ερευνών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Module.name data/base/stats/structure.json: $.A0ResearchModule1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Module.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResearchModule1.name
en: Research Module
el_GR: Άρθρωμα Έρευνας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[2]
en: Research speed +30%
el_GR: Ταχύτητα της έρευνας +30%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[2]
en: Research speed +85%
el_GR: Ταχύτητα της έρευνας +85%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body3MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body3MBT.name
en: Retaliation
el_GR: Αντίποινα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body7ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body7ABT.name
en: Retribution
el_GR: Ανταπόδοση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-IDFRocket.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Rocket06-IDF.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-IDFRocket.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Rocket06-IDF.name
en: Ripple Rocket Battery
el_GR: Συστοιχία Μικροπυραύλων Χείμαρρος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket06-IDF.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-IDF.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket06-IDF.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-IDF.name
en: Ripple Rockets
el_GR: Πύραυλοι Χείμαρρος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[1]
en: Robotic advances make new chaingun upgrade available
el_GR: Νέα αναβάθμιση αλυσοβόλου, δυνατή χάρη σε ρομποτικές προόδους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade05.name
en: Robotic Factory Production Mk2
el_GR: Ρομποτική Εργοστασιακή Παραγωγή Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade06.name
en: Robotic Factory Production Mk3
el_GR: Ρομποτική Εργοστασιακή Παραγωγή Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade04.name
en: Robotic Factory Production
el_GR: Ρομποτική Εργοστασιακή Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[1] ... + 3 refs
en: Robotic loading system feeds rounds into breech
el_GR: Ρομποτικό σύστημα γεμίζει τις σφαίρες στο κλείστρο

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade04.name
en: Robotic Manufacturing
el_GR: Ρομποτική Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade05.name
en: Robotic Repair Facility Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Ρομποτικής Εγκατάστασης Επισκευών Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade06.name
en: Robotic Repair Facility Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Ρομποτικής Εγκατάστασης Επισκευών Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade04.name
en: Robotic Repair Facility Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Ρομποτικής Εγκατάστασης Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade04.name
en: Robotic Repair Facility
el_GR: Ρομποτική Εγκατάσταση Επισκευών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade05.name
en: Robotic VTOL Rearming Mk2
el_GR: Ρομποτικός Επανεξοπλισμός Αεροσκαφών Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade06.name
en: Robotic VTOL Rearming Mk3
el_GR: Ρομποτικός Επανεξοπλισμός Αεροσκαφών Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade04.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade04.name
en: Robotic VTOL Rearming
el_GR: Ρομποτικός Επανεξοπλισμός Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[2]
en: Rocket accuracy +10%
el_GR: Ακρίβεια των πυραύλων +10%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[1]
en: Rocket artillery; can be assigned to a sensor
el_GR: Πυραυλικό πυροβολικό· μπορεί να ανατεθεί σε έναν αισθητήρα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF02.name
en: Rocket Autoloader Mk2
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Πυραύλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF03.name
en: Rocket Autoloader Mk3
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Πυραύλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF01.name
en: Rocket Autoloader
el_GR: Αυτόματος Γεμιστής Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianRKBuggy.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianRKBuggy.name
en: Rocket Buggy
el_GR: Μπάγκυ Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[2]
en: Rocket damage +25%
el_GR: Καταστροφικότητα των πυραύλων +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[1]
en: Rocket detects and locks on to engine emissions
el_GR: Ο πύραυλος εντοπίζει και ακολουθεί την εξάτμιση της μηχανής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaRKJeep.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaRKJeep.name
en: Rocket Jeep
el_GR: Τζιπ Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy01.name
en: Rocket Laser Designator
el_GR: Φωτακτινικός Προσδιοριστής Πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[2]
en: Rocket reload time -15%
el_GR: Χρόνος επαναγέμισης των πυραύλων -15%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[1]
en: Rocket tracks the laser designator to the target
el_GR: Ο πύραυλος ακολουθεί τον φωτακτινικό προσδιοριστή έως τον στόχο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer03-Rot.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer03-Rot.name
en: Rotary Howitzer - Hellstorm
el_GR: Περιστροφικό Οβιδοβόλο - Θύελλα της Κολάσεως

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotMG.name data/mp/stats/structure.json: $.Pillbox-RotMG.name
en: Rotary MG Bunker
el_GR: Οχυρό Περιστροφικού Πολυβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar3.name
en: Rotary Mortar - Pepperpot
el_GR: Περιστροφικός Όλμος - Μύλος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Rotarywepslab.name
en: Rotaryweaponslab
el_GR: ΕργαστήριοΠεριστροφικώνΌπλων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.BarbTechRuin.name
en: Ruined Factory
el_GR: Κατεστραμμένο Εργοστάσιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM1.text[1]
en: SAM site with Avenger missiles
el_GR: Θέση με πυραυλίδια επιφάνειας-αέρος Εκδικητής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM2.text[1]
en: SAM site with Vindicator missiles
el_GR: Θέση με πυραυλίδια επιφάνειας-αέρος Δικαιωτής

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPitAT.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPitAT.name
en: Scavenger AT-Rocket Pit
el_GR: Αντιαρματικός Λάκκος Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaBunker.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaBunker.name
en: Scavenger Bunker
el_GR: Οχυρό Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BabaCornerWall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BabaCornerWall.name
en: Scavenger CornerWall
el_GR: Γωνιακός Τοίχος Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaFactory.name
en: Scavenger Factory
el_GR: Εργοστάσιο Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaFlameTower.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaFlameTower.name
en: Scavenger Flame Tower
el_GR: Πύργος Φλογοβόλου Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaGunTower.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaGunTower.name
en: Scavenger Gun Tower
el_GR: Πύργος Όπλου Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaHorizontalWall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaHorizontalWall.name
en: Scavenger Horizontal Wall
el_GR: Κάθετος Τοίχος Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaPowerGenerator.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaPowerGenerator.name
en: Scavenger Power Generator
el_GR: Γεννήτριας Ισχύος Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPit.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPit.name
en: Scavenger Rocket Pit
el_GR: Λάκκος Πυραύλου Ρακοσυλλεκτών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BaBaPeople.name data/mp/stats/templates.json: $.BaBaPeople.name
en: Scavenger
el_GR: Ρακοσυλλέκτης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaBusCan.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaBusCan.name
en: School Bus
el_GR: Σχολικό Λεωφορείο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body8MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body8MBT.name
en: Scorpion
el_GR: Σκορπιός

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-ATMiss.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Atmiss-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Atmiss-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.MP-Cyb-ATmiss-GRD.name
en: Scourge Cyborg
el_GR: Μαστιγωτής Ανθρωπομηχανή

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Scourge-Mantis-H.name
en: Scourge Mantis Hover
el_GR: Μάστιγα Αλογάκι της Παναγίας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisScourgeTracks.name
en: Scourge Mantis Tracks
el_GR: Μάστιγα Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-A-Tmiss.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Atmiss.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-A-Tmiss.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Atmiss.name
en: Scourge Missile Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Πυραυλιδίου Μάστιγας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-ATMiss.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower-ATMiss.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-ATMiss.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-ATMiss.name
en: Scourge Missile Tower
el_GR: Πύργος με Πυραυλίδιο Μάστιγα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernScourgeTracks.name
en: Scourge Missile Wyvern Tracks
el_GR: Πυραυλίδιο Μάστιγα Ερπετόπτερο Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile2A-T.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-A-T.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile2A-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-A-T.name
en: Scourge Missile
el_GR: Πυραυλίδιο Μάστιγα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonScourgeTracks.name
en: Scourge Python Tracks
el_GR: Μάστιγα Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Retal-VTOL-Scourge.name
en: Scourge Retaliation VTOL
el_GR: Μάστιγα Αντίποινα Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTurret.name data/base/stats/weapons.json: $.SpyTurret01.name
en: Scrambler Turret
el_GR: Πυργίσκος Αποκωδικοποιητή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy02.name
en: Search & Destroy Missiles
el_GR: Πυραυλίδια Αναζήτησης και Καταστροφής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[3]
en: Select new targets to continue the VTOL strikes
el_GR: Επέλεξε νέους στόχους, για να συνεχιστούν οι αεροπορικές επιθέσεις

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[1]
en: Self-guided rocket-powered shells
el_GR: Αυτοκατευθυνόμενα βλήματα πυραυλικής προώθησης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade09.name
en: Self-Replicating Manufacturing
el_GR: Αυτοαναπαραγώμενη Παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraSensorHalftrack.name
en: Sensor Cobra Half-tracks
el_GR: Αισθητήρας Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[2]
en: Sensor Range +10%
el_GR: Εμβέλεια των Αισθητήρων +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[2]
en: Sensor Range +15%
el_GR: Εμβέλεια των Αισθητήρων +15%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[2]
en: Sensor Range +25%
el_GR: Εμβέλεια των Αισθητήρων +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraSensorHalftrack.name
en: Sensor Turret Cobra Half-tracks
el_GR: Πυργίσκος Αισθητήρων Κόμπρα Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperSensorWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperSensorWheels.name
en: Sensor Turret Viper Wheels
el_GR: Πυργίσκος Αισθητήρων Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Turret01.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTurret1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Turret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.SensorTurret1Mk1.name
en: Sensor Turret
el_GR: Αισθητήρας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade02.name
en: Sensor Upgrade Mk2
el_GR: Αναβάθμιση Αισθητήρων Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade03.name
en: Sensor Upgrade Mk3
el_GR: Αναβάθμιση Αισθητήρων Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade01.name
en: Sensor Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση Ανιχνευτών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[0]
en: Sensors Improved
el_GR: Βελτιώθηκαν οι Αισθητήρες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MdArtMissile.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-MdArt.name
en: Seraph Missile Array
el_GR: Δέσμη Πυραυλιδίων Σεραφείμ

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MdArtMissile.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MdART-pit.name
en: Seraph Missile Battery
el_GR: Συστοιχία Πυραυλιδίων Σεραφείμ

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[1]
en: Shells detect and home to thermal heat signatures
el_GR: Τα βλήματα εντοπίζουν και κατευθύνονται στις θερμικές ταυτότητες

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[2]
en: Slow moving Body
el_GR: Αργά κινούμενο Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[2]
en: Slower than Python
el_GR: Βραδύτερο από τον Πύθωνα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WallCornerSmashed.name
en: Smashedcornerwall
el_GR: ΚατεδαφισμένοςΓωνιακόςΤοίχος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WallSmashed.name
en: Smashedwall
el_GR: ΚατεδαφισμένοςΤοίχος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[2]
en: Speed: Fast
el_GR: Ταχύτητα: Γρήγορη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[2]
en: Speed: Medium
el_GR: Ταχύτητα: Μέση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[2]
en: Speed: Slow
el_GR: Ταχύτητα: Αργή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[2]
en: Speed: VTOL
el_GR: Ταχύτητα: Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy02.name
en: Stabilized Mini-Rockets Mk2
el_GR: Σταθεροποιούμενοι Μικροπύραυλοι Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy01.name
en: Stabilized Mini-Rockets
el_GR: Σταθεροποιούμενοι Μικροπύραυλοι

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy01.name
en: Stabilized Rockets
el_GR: Σταθεροποιούμενοι Πύραυλοι

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[3]
en: Steals technology from enemies
el_GR: Κλέβει τεχνολογία από τους εχθρούς

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[3]
en: Steals technology from structures and takes control of weapons
el_GR: Κλέβει τεχνολογία από δομές και παίρνει όπλα υπό τον ελέγχό του

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[1]
en: Steel tower with machinegun
el_GR: Ατσάλινος πύργος με πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AALaser.name data/mp/stats/weapons.json: $.AAGunLaser.name
en: Stormbringer AA Laser
el_GR: Καταιγιστής Αντιαεροπορική Φωτακτίνα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AA-Laser.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-Laser.name
en: Stormbringer Emplacement
el_GR: Ένθεση Καταιγιστής

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[3]
en: Strike mission continues until enemy destroyed or they retreat
el_GR: Η αποστολή επίθεσης συνεχίζεται, έως ότου ο εχθρός εξαλειφθεί, ή υποχωρήσει

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT3.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT4.text[0]
en: Stronger Commander Turret Available for Design
el_GR: Ισχυρότερος Πυργίσκος Διοίκησης Διαθέσιμος για Σύνθεση

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG1.text[0]
en: Structure Research Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Έρευνα Δομών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Sunburst.name
en: Sunburst AA Rocket Array
el_GR: Ηλιαχτίδα Δέσμη Αντιαεροπορικών Πυραύλων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Sunburst.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-Sunburst.name
en: Sunburst AA Site
el_GR: Ηλιαχτίδα, Αντιαεροπορική Θέση

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-Sunburst.name
en: Sunburst AA
el_GR: Ηλιαχτίδα, Αντιαεροπορικό

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[0]
en: Super Transport Available
el_GR: Υπερμεταφορέας Διαθέσιμος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.SuperTransportBody.name
en: Super Transport Body
el_GR: Αμάξωμα Υπερμεταφορέα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-SuperTransport.name data/mp/stats/templates.json: $.SuperTransport.name
en: Super Transport
el_GR: Υπερμεταφορέας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade05.name
en: Supercrete Mk2
el_GR: Υπερσκυρόδεμα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade06.name
en: Supercrete Mk3
el_GR: Υπερσκυρόδεμα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade04.name
en: Supercrete
el_GR: Υπερσκυρόδεμα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[1]
en: Superdense composite alloys and energy-absorbing fibres
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα σύνθετα κράματα και ίνες απορρόφησης ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals08.name
en: Superdense Composite Alloys Mk2
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals09.name
en: Superdense Composite Alloys Mk3
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals07.name
en: Superdense Composite Alloys
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένα Σύνθετα Κράματα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage05.name
en: Superhot Flamer Gel Mk2
el_GR: Υπερθερμό Πήγμα Φλογοβόλου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage06.name
en: Superhot Flamer Gel Mk3
el_GR: Υπερθερμό Πήγμα Φλογοβόλου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage04.name
en: Superhot Flamer Gel
el_GR: Υπερθερμό Πήγμα Φλογοβόλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM1WT.text[1]
en: Surface-to-air missile
el_GR: Πυραυλίδιο Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[1]
en: Synaptic Link allows humans to interface directly with computers
el_GR: Ο Δεσμός Σύναψης επιτρέπει στους ανθρώπους να συνδέονται κατευθείαν με τους υπολογιστές

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade02.name
en: Synaptic Link Data Analysis Mk2
el_GR: Ανάλυση Δεδομένων Συναπτικού Δεσμού Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade03.name
en: Synaptic Link Data Analysis Mk3
el_GR: Ανάλυση Δεδομένων Συναπτικού Δεσμού Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade01.name
en: Synaptic Link Data Analysis
el_GR: Ανάλυση Δεδομένων Συναπτικού Δεσμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[1]
en: Synaptic link data analysis
el_GR: Ανάλυση δεδομένων Συναπτικού Δεσμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[1]
en: Synaptic Link Scrambler technology
el_GR: Τεχνολογία Αποκωδικοποίησης Συναπτικού Δεσμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[1] ... + 7 refs
en: Synaptic Link technology breakthrough
el_GR: Τεχνολογικό Άλμα στο Δεσμό Σύναψης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-SynapticLink.name
en: Synaptic Link
el_GR: Δεσμός Σύναψης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG5.text[0]
en: Systems Research Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Έρευνα Συστημάτων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyA-Trocket.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-HvyATrocket.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyA-Trocket.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HvyATrocket.name
en: Tank Killer Emplacement
el_GR: Ένθεση Φονιά Αρμάτων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HvyA-Trocket.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-HvATrocket.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HvyA-Trocket.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-HvATrocket.name
en: Tank Killer Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Φονιά Αρμάτων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TK-Mantis-H.name
en: Tank Killer Mantis Hover
el_GR: Φονιάς Αρμάτων Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisTKTracks.name
en: Tank Killer Mantis Tracks
el_GR: Φονιάς Αρμάτων Αλογάκι της Παναγίας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyHvyATTrk.name data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyHvyATTrk.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonTKTracks.name
en: Tank Killer Python Tracks
el_GR: Φονιάς Αρμάτων Πύθωνας Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket07-Tank-Killer.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket07-Tank-Killer.name
en: Tank Killer Rocket
el_GR: Πύραυλος Φονιάς Αρμάτων

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-TK.name
en: Tank Killer Vengeance Tracks
el_GR: Φονιάς Αρμάτων Οργή Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-HvyA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-HvyA-T.name
en: Tank Killer
el_GR: Καταστροφέας Αρμάτων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-TankTrap01.name data/base/stats/structure.json: $.A0TankTrap.name data/base/stats/structure.json: $.TankTrapC.name ... + 3 refs
en: Tank Traps
el_GR: Παγίδες Αρμάτων Μάχης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy02.name
en: Target Acquisition Artillery Shells Mk2
el_GR: Βλήματα Πυροβολικού Ακολούθησης Στόχου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy01.name
en: Target Acquisition Artillery Shells
el_GR: Βλήματα Πυροβολικού Ακολούθησης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc03.name
en: Target Acquisition Mortar Shells
el_GR: Βλήματα Όλμου Ακολούθησης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy03.name
en: Target Prediction Artillery Shells
el_GR: Βλήματα Πυροβολικού Πρόβλεψης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Accuracy01.name
en: Target Prediction Computer
el_GR: Υπολογιστής Πρόβλεψης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy01.name
en: Target Prediction Missiles
el_GR: Πυραυλίδια Πρόβλεψης Στόχου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[1]
en: Targeting systems compensate for distance and weather conditions
el_GR: Σύστημα αναπλήρωσης για την απόσταση και τις καιρικές συνθήκες

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[3]
en: The VTOL returns to the selected pad for rearming
el_GR: Το αεροσκάφος επιστρέφει στην επιλεγμένη εναπόθεση για επανεξοπλισμό

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[2]
en: Thermal Armor +35%
el_GR: Θερμική Θωράκιση +35%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[2]
en: Thermal armor +40%
el_GR: Θερμική Θωράκιση +40%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_AH7.text[2]
en: Thermal Armor +40%
el_GR: Θερμική Θωράκιση +40%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[2]
en: Thermal Armor +45%
el_GR: Θερμική Θωράκιση +45%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat02.name
en: Thermal Armor Mk2
el_GR: Θερμική Θωράκιση Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat03.name
en: Thermal Armor Mk3
el_GR: Θερμική Θωράκιση Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat01.name
en: Thermal Armor
el_GR: Θερμική Θωράκιση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc02.name
en: Thermal Imaging Mortar Shells
el_GR: Βλήματα Όλμου Εντοπισμού Θερμότητας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy02.name
en: Thermal Imaging Rockets
el_GR: Πύραυλοι Εντοπισμού Θερμότητας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb04.name
en: Thermite Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Θερμίτη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF02.name
en: Thermopole Energizer Mk2
el_GR: Θερμοπολικός Ενεργοδότης Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF03.name
en: Thermopole Energizer Mk3
el_GR: Θερμοπολικός Ενεργοδότης Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF01.name
en: Thermopole Energizer
el_GR: Θερμοπολικός Ενεργοδότης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body9REC.name data/mp/stats/body.json: $.Body9REC.name
en: Tiger
el_GR: Τίγρης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[1]
en: Titanium-reinforced concrete
el_GR: Σκυρόδεμα ενισχυμένο με Τιτάνιο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Tracks.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Tracks.name
en: Tracked Propulsion
el_GR: Πρόωση Ερπύστριας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[1]
en: Tracks and directs in-flight rocket to target
el_GR: Εντοπίζει και καθοδηγεί, κατά την πτήση, τον πύραυλο στον στόχο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked02.name
en: Tracks II
el_GR: Ερπύστριες Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked03.name
en: Tracks III
el_GR: Ερπύστριες Γ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.tracked01.name
en: Tracks
el_GR: Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.TransporterBody.name data/mp/stats/body.json: $.TransporterBody.name
en: Transport Body
el_GR: Αμάξωμα Μεταφορέα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.Transporter.name
en: Transport
el_GR: Μεταφορέας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianTrike.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianTrike.name
en: Trike
el_GR: Τρίκυκλο

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraHoverTruck.name
en: Truck Cobra Hover
el_GR: Φορτηγό Κόμπρα Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisHoverTruck.name
en: Truck Mantis Hover
el_GR: Φορτηγό Αλογάκι της Παναγίας Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHoverTruck.name
en: Truck Scorpion Hover
el_GR: Φορτηγό Σκορπιος Αεροπλεύστης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/construction.json: $.Spade1Mk1.name data/base/stats/templates.json: $.ConstructionDroid.name data/base/stats/templates.json: $.ConstructorDroid.name ... + 5 refs
en: Truck
el_GR: Φορτηγό

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage06.name
en: Tungsten-Tipped MG Bullets Mk2
el_GR: Σφαίρες Πολυβόλου με Ακμή Βολφραμίου Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage07.name
en: Tungsten-Tipped MG Bullets Mk3
el_GR: Σφαίρες Πολυβόλου με Ακμή Βολφραμίου Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage05.name
en: Tungsten-Tipped MG Bullets
el_GR: Σφαίρες Πολυβόλου με Ακμή Βολφραμίου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine05.name
en: Turbo-Charged Engine Mk2
el_GR: Υπερτροφοδοτούμενη Μηχανή Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine06.name
en: Turbo-Charged Engine Mk3
el_GR: Υπερτροφοδοτούμενη Μηχανή Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_turtle.json: $.AI.name
en: Turtle AI
el_GR: Χελώνα Τεχνητής Νοημοσύνης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[1]
en: Twin 7.62mm machineguns
el_GR: Δίδυμα Πολυβόλα 7,62χιλ

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Cannon6.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox-Cannon6.name
en: Twin Assault Cannon Bunker
el_GR: Οχυρό Δίδυμου Πυροβόλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon6TwinAslt.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon6TwinAslt.name
en: Twin Assault Cannon
el_GR: Δίδυμο Πυροβόλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-TwinAGun.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-TwinAssaultGun.name
en: Twin Assault Gun Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Δίδυμου Όπλου Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG5.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG5TWINROTARY.name
en: Twin Assault Gun
el_GR: Δίδυμο Όπλο Επίθεσης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.PillBox2.name data/base/stats/weapons.json: $.MG2-Pillbox.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox2.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2-Pillbox.name
en: Twin Machinegun Bunker
el_GR: Οχυρό Δίδυμων Πολυβόλων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower02.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower2.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower2.name
en: Twin Machinegun Guard Tower
el_GR: Πύργος Άμυνας με Δίδυμα Πολυβόλα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMG02Halftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG02Halftrack.name
en: Twin Machinegun Viper Half-tracks
el_GR: Δίδυμο Πολυβόλο Οχιά Ημιερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-TMG.name
en: Twin Machinegun Viper Tracks
el_GR: Δίδυμα Πολυβόλα Οχιά Ερπύστριες

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMG02Wheels.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-TMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG02Wheels.name
en: Twin Machinegun Viper Wheels
el_GR: Δίδυμο Πολυβόλο Οχιά Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG2Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG2Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2Mk1.name
en: Twin Machinegun
el_GR: Διπλό Πολυβόλο

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_AALAS.text[1]
en: Twin Medium Anti-Aircraft Laser
el_GR: Δίδυμη Αντιαεροπορική Φωτακτίνα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGUN.text[1]
en: Twin Multi-barrel, rapid-fire machinegun
el_GR: Δίδυμο πολύκαννο πολυβόλο ταχύρρυθμων πυρών

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.challenge.name
en: Two-faced
el_GR: Διπλοπρόσωπο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG4.text[0]
en: Unit Research Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Έρευνα Μονάδων

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT3.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT4.text[1]
en: Upgraded battlefield computer system
el_GR: Αναβαθμισμένο σύστημα υπολογιστή πεδίου μάχης

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.UplinkSensor.name data/mp/stats/sensor.json: $.UplinkSensor.name
en: Uplink Sensor
el_GR: Αισθητήρας Σύνδεσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[3]
en: Use a truck to add modules to a factory
el_GR: Χρησιμοποίησε ένα φορτηγό για να προσθέσεις αρθρώματα σε ένα εργοστάσιο

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[3]
en: Use a truck to add the module to a power generator
el_GR: Χρησιμοποίησε ένα φορτηγό για να προσθέσεις ένα άρθρωμα σε μια γεννήτρια ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[3]
en: Use a truck to add the module to a research facility
el_GR: Χρησιμοποίησε ένα φορτηγό για να προσθέσεις ένα άρθρωμα σε μια εγκατάσταση έρευνών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[2]
en: Use the Command Console to send units back for repair
el_GR: Για να στείλεις τις μονάδες πίσω, για επισκευή, χρησιμοποίησε τον Πίνακα Διοίκησης

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[1]
en: Uses advanced cannon technology
el_GR: Χρησιμοποιεί εξελιγμένη τεχνολογία πυροβόλου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[1]
en: Uses advanced mass driver railgun technology
el_GR: Χρησιμοποιεί εξελιγμένη τεχνολογία οδηγού μάζας όπλου ράγας

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MSL.text[1]
en: Uses advanced missile gun technology
el_GR: Χρησιμοποιεί εξελιγμένη τεχνολογία πυραυλιδίου

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_RKT.text[1]
en: Uses advanced rocket gun technology
el_GR: Χρησιμοποιεί εξελιγμένη τεχνολογία πυραύλου

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[1]
en: Vapor Turbine boosts power output
el_GR: Στροβιλοκινητήρας Ατμού, μεγεθύνει την παραγωγή ενέργειας

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade03.name
en: Vapor Turbine Generator Mk2
el_GR: Γεννήτρια Στροβιλοκινητήρα Ατμού Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade03a.name
en: Vapor Turbine Generator Mk3
el_GR: Γεννήτρια Στροβιλοκινητήρα Ατμού Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade02.name
en: Vapor Turbine Generator
el_GR: Γεννήτρια Στροβιλοκινητήρα Ατμού

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[2]
en: Vehicle speed +5%
el_GR: Ταχύτητα των οχημάτων +5%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat08.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk2
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένη Θερμική Θωράκιση Οχήματος Τύπος2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat09.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk3
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένη Θερμική Θωράκιση Οχήματος Τύπος3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat07.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor
el_GR: Υπερσυμπυκνωμένη Θερμική Θωράκιση Οχήματος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Guass.name
en: Vengeance Tracks Gauss Cannon
el_GR: Οργή Ερπύστριες Πυροβόλο Μαγνητισμού

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Scourge.name
en: Vengeance Tracks Gauss Scourge
el_GR: Οργή Ερπύστριες Μαγνητιστής Μάστιγα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Rail.name
en: Vengeance Tracks Rail Gun
el_GR: Οργή Ερπύστριες Όπλο Ράγας

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body10MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body10MBT.name
en: Vengeance
el_GR: Οργή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[1]
en: Vertical Take Off and Landing Propulsion
el_GR: Πρόωση Κάθετης Απογείωσης και Προσγείωσης

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[3]
en: Very expensive to produce
el_GR: Πολύ δαπανηρό στην παραγωγή

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[3]
en: Very high power costs and very slow to produce
el_GR: Πολύ ψηλό κόστος ενέργειας και πολύ μεγάλος χρόνος παραγωγής

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[2]
en: Very slow moving Body
el_GR: Πολύ αργά κινούμενο Αμάξωμα

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[1]
en: Very slow recharge time
el_GR: Πολύ αργοί χρόνοι επαναγέμισης

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-SamHvy.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-SamHvy.name
en: Vindicator Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Δικαιωτή

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite2.name data/base/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite2.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM2.name
en: Vindicator SAM Site
el_GR: Θέση Δικαιωτή, Πυραύλου Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-HvSAM.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-HvySAM.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-HvSAM.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-HvySAM.name
en: Vindicator SAM
el_GR: Δικαιωτής, Πύραυλος Επιφάνειας-Αέρος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body1REC.name data/mp/stats/body.json: $.Body1REC.name
en: Viper
el_GR: Οχιά

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon5Vulcan-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon5Vulcan-VTOL.name
en: VTOL Assault Cannon
el_GR: Πυροβόλο Επίθεσης Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG4ROTARY-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG4ROTARY-VTOL.name
en: VTOL Assault Gun
el_GR: Όπλο Επίθεσης Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-BB.name
en: VTOL Bunker Buster Bug VTOL
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Μαμούνι Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-BB.name
en: VTOL Bunker Buster Scorpion VTOL
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Σκορπιός Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-BB.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-BB.name
en: VTOL Bunker Buster
el_GR: Εκχερσωτής Οχυρών Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon1-VTOL.name
en: VTOL Cannon
el_GR: Πυροβόλο Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTower01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTower01.name
en: VTOL CB Radar Tower
el_GR: Πύργος Αντιπυροβολικού Ραδιοεντοπιστή για Αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTurret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTurret01.name
en: VTOL CB Radar Turret
el_GR: Πυργίσκος Αντιπυροβολικού Ραδιοεντοπιστή για Αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[1]
en: VTOL CB Tower detects enemy indirect fire batteries
el_GR: Πύργος Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη. Εντοπίζει τις εχθρικές πυροβολαρχίες έμμεσων πυρών.

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-CB-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-CB-Tower01.name
en: VTOL CB Tower
el_GR: Πύργος Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Turret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Turret01.name
en: VTOL CB Turret
el_GR: Πυργίσκος Αντιπυροβολικού για Αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-ClusterBomb.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay Bug VTOL
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Διασποράς Μαμούνι Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-ClusterBomb.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay Scorpion VTOL
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Διασποράς Σκορπιός Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb1-VTOL-LtHE.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Διασποράς Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb1-VTOL-LtHE.name
en: VTOL Cluster Bombs Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Διασποράς Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb6-VTOL-EMP.name
en: VTOL EMP Missile Launcher
el_GR: Αεροπορικός Εκτοξευτής Πυραυλιδίου Ηλεκτρονικού Παλμού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[1]
en: VTOL factory enables VTOL production
el_GR: Εργοστάσιο αεροσκαφών, κάνει δυνατή την παραγωγή αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLFactory.name data/base/stats/structure.json: $.A0VTolFactory1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0VTolFactory1.name
en: VTOL Factory
el_GR: Εργοστάσιο Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser3BEAM-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser3BEAM-VTOL.name
en: VTOL Flashlight
el_GR: Αναλαμπή Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb2-VTOL-HvHE.name data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb2-VTOL-HvHE.name
en: VTOL Heap Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Διατρητικών, Υψηλής Εκρηκτικότητας, Βομβών Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.HeavyLaser-VTOL.name
en: VTOL Heavy Laser
el_GR: Βαριά Φωτακτίνα Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG3-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG3-VTOL.name
en: VTOL Heavy Machinegun
el_GR: Βαρύ Πολυβόλο Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Bug VTOL
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας Μαμούνι Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Mantis-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Mantis VTOL
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας Αλογάκι της Παναγίας Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Scorpion VTOL
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας Σκορπιός Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTO-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTO-VTOL.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon
el_GR: Πυροβόλο Υπερταχύτητας Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.V-Tol02.name
en: VTOL II
el_GR: Αεροσκάφος Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.V-Tol03.name
en: VTOL III
el_GR: Αεροσκάφος Γ

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-Lancer.name
en: VTOL Lancer Bug VTOL
el_GR: Τοξοβόλος Μαμούνι Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Mantis-Lancer.name
en: VTOL Lancer Mantis VTOL
el_GR: Τοξοβόλος Αλογάκι της Παναγίας Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-Lancer.name
en: VTOL Lancer Scorpion VTOL
el_GR: Τοξοβόλος Σκορπιός Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-LtA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-LtA-T.name
en: VTOL Lancer
el_GR: Τοξοβόλος Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL.name
en: VTOL Machinegun
el_GR: Πολυβόλο Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Pod.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Pod.name
en: VTOL Mini-Rocket
el_GR: Μικροπύραυλοι Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.RailGun1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun1-VTOL.name
en: VTOL Needle Gun
el_GR: Όπλου Ακίδας Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb3-VTOL-LtINC.name data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb3-VTOL-LtINC.name
en: VTOL Phosphor Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Φωσφόρου Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb5-VTOL-Plasmite.name
en: VTOL Plasmite Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Πλασμάτη Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-VTOL.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-VTOL.name
en: VTOL Propulsion
el_GR: Προώθηση Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser2PULSE-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser2PULSE-VTOL.name
en: VTOL Pulse Laser
el_GR: Φωτακτινιστής Παλμού Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLRadarTower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-RadarTower01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLRadarTower01.name
en: VTOL Radar Tower
el_GR: Πύργος Ραδιοεντοπιστή για Αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.RailGun2-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun2-VTOL.name
en: VTOL Rail Gun
el_GR: Όπλο Ράγας Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad.name data/base/stats/structure.json: $.A0VtolPad.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad.name data/mp/stats/structure.json: $.A0VtolPad.name
en: VTOL Rearming Pad
el_GR: Εναπόθεση Επανεξ/σμού Αερ/φών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[2]
en: VTOL rearming pads required to keep VTOLs flying
el_GR: Εναποθέσεις επανεξοπλισμού αεροσκαφών, ώστε να δρουν τα αεροσκάφη

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Missile-VTOL-AT.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-VTOL-AT.name
en: VTOL Scourge Missile
el_GR: Αεροπορικό Πυραυλίδιο Μάστιγα

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[1]
en: VTOL Strike Tower detects approaching enemies
el_GR: Πύργος Επίθεσης Αεροσκαφών, εντοπίζει όσους εχθρούς πλησιάζουν

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-RadarTower01.name
en: VTOL Strike Tower
el_GR: Πύργος Επίθεσης Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[1]
en: VTOL Strike turret used to spot targets
el_GR: Πυργίσκος Επίθεσης Αεροσκαφών, χρησιμοποιείται για τον εντοπισμό στόχων

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Turret01.name data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VstrikeTurret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Turret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VstrikeTurret01.name
en: VTOL Strike Turret
el_GR: Πυργίσκος Επίθεσης Αεροσκαφών

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Sunburst.name
en: VTOL Sunburst AA
el_GR: Ηλιαχτίδα, Αντιαεροπορικό Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-HvyA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-HvyA-T.name
en: VTOL Tank Killer
el_GR: Αντιαρματικός Πύραυλος Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb4-VTOL-HvyINC.name data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb4-VTOL-HvyINC.name
en: VTOL Thermite Bomb Bay
el_GR: Πρόσδεση Βομβών Θερμίτη Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG2-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2-VTOL.name
en: VTOL Twin Machinegun
el_GR: Δίδυμο Πολυβόλο Αεροσκάφους

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.V-Tol.name data/mp/stats/propulsion.json: $.V-Tol.name
en: VTOL
el_GR: Αεροσκάφος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Wall.name
en: Wall
el_GR: Τοίχος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WallCorner.name
en: Wallcorner
el_GR: ΓωνίαΤοίχου

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.BarbWarehouse1.name
en: Warehouse
el_GR: Αποθήκη

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG6.text[0]
en: Weapon Research Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Έρευνα Οπλισού

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels.name
en: Wheeled Propulsion
el_GR: Τροχοφόρα Πρόωση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled02.name
en: Wheels II
el_GR: Τροχοί Β

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled03.name
en: Wheels III
el_GR: Τροχοί Γ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.wheeled01.name
en: Wheels
el_GR: Τροχοί

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadRotMg.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadRotMg.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadRotMg.name data/mp/stats/structure.json: $.AASite-QuadRotMg.name
en: Whirlwind AA Site
el_GR: Σίφωνας, Αντιαεροπορική Θέση

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun04.name data/base/stats/weapons.json: $.QuadRotAAGun.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun04.name data/mp/stats/weapons.json: $.QuadRotAAGun.name
en: Whirlwind AA Turret
el_GR: Σίφωνας, Αντιαεροπορικός Πυργίσκος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-QuadRotAA.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-QuadRotAAGun.name
en: Whirlwind Hardpoint
el_GR: Επισκλήρυνση Σίφουνα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-WSTower.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-SensoTowerWS.name
en: Wide Spectrum Sensor Tower
el_GR: Πύργος Αισθητήρα Ευρέου Φάσματος

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-WS.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sensor-WideSpec.name
en: Wide Spectrum Sensor
el_GR: Αισθητήρας Ευρέου Φάσματος

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedDroidHub.name
en: Wreck
el_GR: Ερείπιο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedBridge.name
en: Wrecked Bridge
el_GR: Κατεστραμμένη Γέφυρα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedTankerV.name
en: Wrecked Tanker
el_GR: Κατεστραμμένο Βυτίο

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedVertCampVan.name
en: Wrecked Van
el_GR: Κατεστραμμένη Κλούβα

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedSuzukiJeep.name
en: Wrecked Vehicle
el_GR: Κατεστραμμένο Όχημα

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.Body13SUP.name
en: Wyvern
el_GR: Ερπετόπτερο

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[6] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[6] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[6] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[6]
en: Elite
el_GR: Άριστος

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[1] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[1] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[1] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[1]
en: Green
el_GR: Νέος

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[8] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[8] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[8] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[8]
en: Hero
el_GR: Ήρωας

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[4] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[4] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[4] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[4]
en: Professional
el_GR: Επαγγελματίας

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[3] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[3] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[3] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[3]
en: Regular
el_GR: Τακτικός

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[0] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[0] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[0] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[0]
en: Rookie
el_GR: Άμαθος

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[7] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[7] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[7] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[7]
en: Special
el_GR: Ειδικός

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[2] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[2] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[2] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[2]
en: Trained
el_GR: Εκπαιδευμένος

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[5] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[5] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[5] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[5]
en: Veteran
el_GR: Βετεράνος

en: Copyright © 1999-2004 Eidos Interactive.
    Copyright © 2005-2020 The Warzone 2100 Project
el_GR: Πνευματικά Δικαιώματα © 1999-2004 Είντος Ιντεράκτιβ (Eidos Interactive) 
    Πνευματικά Δικαιώματα © 2005-2020 Δε Γουόρζόουν 2100 Πρότζεκτ (The Warzone 2100 Project)

en: Warzone 2100
el_GR: Ζώνη Πολέμου 2100

en: Warzone 2100 Map / Mod File
el_GR: Αρχείο Χάρτη / Μετατροπής της Ζώνης Πολέμου 2100

en: Warzone 2100 Campaign Mod File
el_GR: Ζώνης Πολέμου 2100 Αρχείο Εκστρατευτικής Μετατροπής

en: Warzone 2100 Multiplayer Mod File
el_GR: Αρχείο Μετατροπής για Πολλούς Παίχτες της Ζώνης Πολέμου 2100

en: Warzone 2100 Global Mod File
el_GR: Αρχείο Καθολικής Μετατροπής της Ζώνης Πολέμου 2100

en: Warzone
el_GR: Γουόρ Ζόουν

en: Warzone 2100 Music Mod File
el_GR: Αρχείο Μουσικής Μετατροπής της Ζώνης Πολέμου 2100

en: Postnuclear realtime strategy
el_GR: Παιχνίδι στρατηγικής πραγματικού χρόνου, στη μεταπυρηνική εποχή

en: Strategy Game
el_GR: Παιχνίδι Στρατηγικής

en: %s wants to enable debug mode. Enabled: %s, Disabled: %s.
el_GR: Ο %s επιθυμεί να ενεργοποιήσει την κατάσταση λειτουργίας αποσφαλμάτωσης. Ενεργοποιήθηκε: %s, Απενεργοποιήθηκε: %s.

en: %s wants to disable debug mode. Enabled: %s, Disabled: %s.
el_GR: Ο %s επιθυμεί να απενεργοποιήσει την κατάσταση λειτουργίας αποσφαλμάτωσης. Ενεργοποιήθηκε: %s, Απενεργοποιήθηκε: %s.

en: Debug mode now enabled!
el_GR: Τώρα, έχει ενεργοποιηθεί η κατάσταση λειτουργίας αποσφαλμάτωσης

en: Debug mode now disabled!
el_GR: Τώρα, έχει ενεργοποιηθεί η κατάσταση λειτουργίας αποσφαλμάτωσης.

note: TRANSLATORS: Summary of commandline option syntax
en: Usage: %s [OPTION...]
el_GR: Χρήση: %s [ΕΠΙΛΟΓΗ...]

en: Set configuration directory
el_GR: Όρισε τον κατάλογο των ρυθμίσεων

en: configuration directory
el_GR: κατάλογος ρυθμίσεων

en: Add data directory
el_GR: Προσθήκη κατάλογου δεδομένων

en: data directory
el_GR: κατάλογος δεδομένων

en: Show debug for given level
el_GR: Εμφάνιση της αποσφαλμάτωσης για το συγκεκριμένο επίπεδο

en: debug level
el_GR: επίπεδο αποσφαλμάτωσης

en: Log debug output to file
el_GR: Καταγραφή σε ένα αρχείο της εξαγωγής της αποσφαλμάτωσης

en: file
el_GR: αρχείο

en: Flush all debug output written to stderr
el_GR: Απόρριψη όλων των εξαγωγών αποσφαλμάτωσης που έχουν εγγραφεί στο stderr

en: Play in fullscreen mode
el_GR: Παίξιμο σε λειτουργία πλήρους οθόνης

en: Load a specific game mode
el_GR: Φόρτωση μιας συγκεκριμένης διασκευής του παιχνιδιού

en: level name
el_GR: όνομα επίπεδου

en: Show options and exit
el_GR: Εμφάνιση των επιλογών και έξοδος

en: Enable a global mod
el_GR: Ενεργοποίηση μιας καθολικής μετατροπής

en: mod
el_GR: διασκευή

en: Enable a campaign only mod
el_GR: Ενεργοποίηση μιας μετατροπής μοναχά εκστρατείας

en: Enable a multiplay only mod
el_GR: Ενεργοποίηση μόνο μιας μετατροπής για πολλούς παίχτες

en: Disable asserts
el_GR: Απενεργοποίηση των προκαθορισμών

en: Causes a crash to test the crash handler
el_GR: Προκαλεί κατάρρευση για να ελεγχθεί ο διαχειριστής κατάρρευσης

en: Load a saved skirmish game
el_GR: Φόρτωση ενός αποθηκευμένου ατομικού παιχνιδιού

en: savegame
el_GR: αποθηκευσηπαιχνιδιού

en: Load a saved campaign game
el_GR: Φόρτωση ενός αποθηκευμένου παιχνιδιού εκστρατείας

en: Play in windowed mode
el_GR: Παίξιμο σε κατάσταση λειτουργίας παραθύρου

en: Show version information and exit
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Set the resolution to use
el_GR: Όρισε την ανάλυση που θα χρησιμοποιηθεί

en: WIDTHxHEIGHT
el_GR: ΠΛΑΤΟΣΧΥΨΟΣ

en: Enable shadows
el_GR: Ενεργοποίηση των σκιών

en: Disable shadows
el_GR: Απενεργοποίηση των σκιών

en: Enable sound
el_GR: Ενεργοποίηση του ήχου

en: Disable sound
el_GR: Απενεργοποίηση του ήχου

en: Connect directly to IP/hostname
el_GR: Κατευθείαν σύνδεση με διεύθυνση IP ή όνομα οικοδεσπότη

en: host
el_GR: οικοδεσπότης

en: Go directly to host screen
el_GR: Κατευθείαν μετάβαση στην οθόνη φιλοξενίας

en: Enable texture compression
el_GR: Ενεργοποίηση συμπίεσης υφασμάτων

en: Disable texture compression
el_GR: Απενεργοποίηση συμπίεσης υφασμάτων

en: Run games automatically for testing
el_GR: Αυτόματο τρέξιμο παιχνιδιών, για δοκιμές

en: Immediately save game and quit
el_GR: Άμεση αποθήκευση του παιχνιδιού και τερματισμός

en: save name
el_GR: όνομα αποθήκευσης

en: Start skirmish game with given settings file
el_GR: Εκκίνηση ατομικού παιχνιδιού, με το προσδιορισμένο αρχείο ρυθμίσεων

en: test
el_GR: δοκιμή

en: Continue the last saved game
el_GR: Συνέχιση του τελευταίου, αποθηκευμένου, παιχνιδιού

en: Start host game with given settings file
el_GR: Εκκίνηση της φιλοξενίας ενός παιχνιδιού, βάσει των ρυθμίσεων του ορισμένου αρχείου

en: autohost
el_GR: αυτόματη-φιλοξενία

en: Commander needs a higher level to command more units
el_GR: Απαιτείται υψηλότερο επίπεδο για το διοικητή, ώστε να διοικεί περισσότερες μονάδες

en: My Game
el_GR: Το Παιχνίδι Μου

en: New Vehicle
el_GR: Νέο Όχημα

en: Vehicle Body
el_GR: Αμάξωμα Οχήματος

en: Vehicle Propulsion
el_GR: Πρόωση Οχήματος

en: Vehicle Turret
el_GR: Πυργίσκος Οχήματος

en: Delete Design
el_GR: Διαγραφή του Σχεδίου

en: Store Template
el_GR: Αποθήκευση Προτύπου

en: Kinetic Armour
el_GR: Κινητική Θωράκιση

en: Thermal Armour
el_GR: Θερμική Θωράκιση

en: Engine Output
el_GR: Ισχύς Μηχανής

en: Weight
el_GR: Βάρος

en: Total Power Required
el_GR: Σύνολο Απαιτούμενης Ισχύος

en: Total Body Points
el_GR: Σύνολο Βαθμών Ατράκτου

en: Power Usage
el_GR: Χρήση Ενέργειας

en: Hydra
el_GR: Ύδρα

en: Sensor Range
el_GR: Εμβέλεια Αισθητήρα

en: ECM Power
el_GR: Παραγωγή Μετατροπής και Διαχείρισης Ενέργειας

en: Build Points
el_GR: Βαθμοί Χτισίματος

en: Range
el_GR: Εμβέλεια

en: Damage
el_GR: Φθορά

en: Rate-of-Fire
el_GR: Ρυθμός-βολών

en: Air Speed
el_GR: Ταχύτητα στον Αέρα

en: Road Speed
el_GR: Ταχύτητα στο Δρόμο

en: Off-Road Speed
el_GR: Ταχύτητα Εκτός Δρόμου

en: Water Speed
el_GR: Ταχύτητα στο Νερό

en: Weapons
el_GR: Όπλα

en: Systems
el_GR: Συστήματα

en: Do Not Store Design
el_GR: Μη Αποθήκευση του Σχεδίου

en: Store Design
el_GR: Αποθήκευση του Σχεδίου

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
el_GR: Αδύνατο το Χτίσιμο. Η Πηγή Πετρελαίου Καίγεται.

en: %s - Allied - Hitpoints %d/%d - Experience %d, %s
el_GR: %s - Συμμάχων - Ακεραιότητα %d/%d - Εμπειρία %d, %s

en: Player left
el_GR: Ο παίχτης έφηγε

en: Player dropped
el_GR: Ο παίχτης αποσυνδέθηκε

en: Waiting for other players
el_GR: Αναμονή για άλλους παίχτες

en: Out of sync
el_GR: Εκτός συγχρονισμού

en: Setting zoom to %.0f
el_GR: Ορισμός της εστίασης στα %.0f

note: TRANSLATORS:	Refers to the loss of a single unit, known by its name
en: %s Lost!
el_GR: %s Έχασα!

en: Structure Restored
el_GR: Επαναφορά Κατασκευής

en: %u unit selected | %u units selected
el_GR[0]: Επικλέχτηκε %u μονάδα
el_GR[1]: Επιλέχτηκαν %u μονάδες

en: Group %u selected - %u Unit | Group %u selected - %u Units
el_GR[0]: Επιλέχτηκε η Ομάδα %u - %u μονάδα
el_GR[1]: Επιλέχτηκε η Ομάδα %u - %u μονάδες

en: %u unit assigned to Group %u | %u units assigned to Group %u
el_GR[0]: %u μονάδα ανατέθηκε στην Ομάδα %u
el_GR[1]: %u μονάδες ανατέθηκαν στην Ομάδα %u

en: Centered on Group %u - %u Unit | Centered on Group %u - %u Units
el_GR[0]: Επικέντρωση στην Ομάδα %u - %u μονάδα
el_GR[1]: Επικέντρωση στην Ομάδα %u - %u μονάδες

en: Aligning with Group %u - %u Unit | Aligning with Group %u - %u Units
el_GR[0]: Ευθυγραμμίζεται με την Ομάδα %u - %u Μονάδα
el_GR[1]: Ευθυγραμμίζονται με την Ομάδα %u - %u Μονάδες

en: Unit transfer failed -- unit limits exceeded
el_GR: Η μεταφορά της μονάδας απέτυχε· έχουν ξεπεραστεί τα όρια των μονάδων

note: TRANSLATORS: "Normal" Faction
en: Normal
el_GR: κανονικό

en: Single Player
el_GR: ατομικό

en: Multi Player
el_GR: ομαδικό

en: Tutorial
el_GR: παρουσίαση

en: Options
el_GR: επιλογές

en: View Intro
el_GR: πρόλογος

en: Videos are missing, download them from http://wz2100.net
el_GR: Τα βίντεα της εκστρατείας λείπουν. Μπορείς να τα κατεβάσεις από την http://wz2100.net

en: Continue Last Save
el_GR: Συνέχιση του Τελευταίου Αποθηκευμένου

en: No last save available
el_GR: Καμία τελευταία αποθήκευση διαθέσιμη

en: Quit Game
el_GR: τερματισμός

en: MAIN MENU
el_GR: ΚΥΡΙΟ ΜΕΝΟΥ

en: Official site: http://wz2100.net/
el_GR: Επίσημος ιστότοπος: http://wz2100.net

en: Come visit the forums and all Warzone 2100 news! Click this link.
el_GR: Αν θες να παρακολουθήσεις τις συζητήσεις, και να μάθεις όλα τα νέα του Warzone 2100, κάνε κλικ σε αυτό το δεσμό !

en: Donate: http://donations.wz2100.net/
el_GR: Δωρεές: http://donations.wz2100.net/

en: Help support the project with our server costs, Click this link.
el_GR: Αν θες να υποστηρίξεις το εγχείρημα στα έξοδα των σέρβερ, κάνε Κλικ σε αυτό το δεσμό.

en: Check for a newer version
el_GR: Έλεγχος για νεότερη έκδοση

en: Fast Play
el_GR: γρήγορο παιχνίδι

en: TUTORIALS
el_GR: ΕΚΜΑΘΗΣΗ

[ctx: menu]
note: TRANSLATORS: "Return", in this context, means "return to previous screen/menu"
en: Return
el_GR: Επιστροφή

en: New Campaign
el_GR: εκστρατεία

en: Start Skirmish Game
el_GR: μάχη

en: Challenges
el_GR: προκλήσεις

en: Load Campaign Game
el_GR: φόρτωση εκστρατείας

en: Load Skirmish Game
el_GR: φόρτωση μάχης

en: SINGLE PLAYER
el_GR: ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ

en: Campaign videos are missing! Get them from http://wz2100.net
el_GR: Τα βίντεο τς εκστρατείας λείπουν. Μπορείς να τα κατεβάσεις από την http://wz2100.net

en: CAMPAIGNS
el_GR: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΕΣ

en: Load Campaign Saved Game
el_GR: Φόρτωση Αποθηκευμένης Εκστρατείας

en: Load Skirmish Saved Game
el_GR: Φόρτωση της Αποθηκευμένης Μάχης

en: MULTI PLAYER
el_GR: ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ

en: Host Game
el_GR: φιλοξενία παιχνιδιού

en: Join Game
el_GR: συμμετοχή σε παιχνίδι

en: Game Options
el_GR: παιχνίδι

en: Graphics Options
el_GR: γραφικά

en: Video Options
el_GR: βίντεο

en: Audio / Zoom Options
el_GR: Επιλογές Ήχου / Εστίασης

en: Mouse Options
el_GR: ποντίκι

en: Key Mappings
el_GR: πλήκτρα

en: OPTIONS
el_GR: ΕΠΙΛΟΓΕΣ

en: Fullscreen
el_GR: πλήρης οθόνη

en: Unsupported
el_GR: μη υποστηριζόμενο

en: Off
el_GR: όχι

en: Black
el_GR: Σκότος

en: On
el_GR: ναι

en: Rotating
el_GR: περιστρ/νος

en: Fixed
el_GR: σταθερός

en: Instant
el_GR: Ακαριαίο

en: Tracked
el_GR: Υπό Παρακολούθηση

en: * Takes effect on game restart
el_GR: * μετά από επανεκκίνηση του παιχνιδιού

en: Shadows
el_GR: σκιές

en: Radar
el_GR: υποχάρτης

en: Video Playback
el_GR: αναπαραγωγή

en: Scanlines
el_GR: γραμμές σάρωσης

en: GRAPHICS OPTIONS
el_GR: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΩΝ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Auto
el_GR: Αυτόματο

en: Voice Volume
el_GR: ένταση της φωνής

en: FX Volume
el_GR: ένταση των εφέ

en: Music Volume
el_GR: ένταση της μουσικής

en: Subtitles
el_GR: υπότιτλοι

en: HRTF is not supported on your device / system / OpenAL library
el_GR: Η Κεφαλής Σχετιζόμενη Λειτουργία Μεταφοράς (HRTF) δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή σου, ή το σύστημά σου, ή την OpenAL βιβλιοθήκη σου

en: Map Zoom
el_GR: Εστίαση του Χάρτη

en: Map Zoom Rate
el_GR: Ποσοστό Εστίασης του Χάρτη

en: Radar Zoom
el_GR: Εστίαση του Αισθητήρα

note: TRANSLATORS: "AUDIO" options determine the volume of game sounds. "OPTIONS" means "SETTINGS". To break this message into two lines, you can use the delimiter "\n", e.g. "AUDIO / ZOOM\nOPTIONS" would show "OPTIONS" in a second line.
en: AUDIO / ZOOM OPTIONS
el_GR: ΗΧΟΣ / ΕΣΤΙΑΣΗ\nΕΠΙΛΟΓΕΣ

en: You can change the resolution by resizing the window normally. (Try dragging a corner / edge.)
el_GR: Μπορείς να μεταβάλεις την ανάλυση, αλλάζοντας το μέγεθος του παράθυρου «κανονικά». (Για παράδειγμα, «αρπάζοντας» και «τραβώντας» μια γωνία, ή μια πλευρά του.)

en: Graphics Mode
el_GR: Κατάσταση της Λειτουργίας των Γραφικών

en: Resolution
el_GR: Ανάλυση

en: Display Scale
el_GR: Κλίμακα Εμφάνισης

en: Windowed
el_GR: παράθυρο

en: Texture size
el_GR: μέγεθος υφασμάτων

en: Vertical sync
el_GR: κάθετος συγχ/μός

en: Antialiasing*
el_GR: Αντι-Σπασμωδική*

en: Warning: Antialiasing can cause crashes, especially with values > 16
el_GR: Προειδοποίηση: η Αντι-Σπασμωδική μπορεί να προκαλέσει κατάρρευση, ειδικά σε τιμές > 16

en: VIDEO OPTIONS
el_GR: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΒΙΝΤΕΟΥ

en: Middle Mouse
el_GR: μεσαίο πλήκτρο

en: Right Mouse
el_GR: δεξί πλήκτρο

en: Reverse Rotation
el_GR: αντί/φη περιστροφή

en: Trap Cursor
el_GR: παγίδευση δείκτη

en: Switch Mouse Buttons
el_GR: εναλλαγή πλήκτρων

en: Rotate Screen
el_GR: περιστροφή οθόνης

en: Colored Cursors
el_GR: έγχρωμοι δείκτες

en: MOUSE OPTIONS
el_GR: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΝΤΙΚΙΟΥ

en: Easy
el_GR: εύκολο

en: Hard
el_GR: δύσκολο

en: Insane
el_GR: εξωφρενικό

en: GAME OPTIONS
el_GR: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

en: Language
el_GR: γλώσσα

en: Unit Colour:
el_GR: χρώμα μονάδας:

en: Skirmish/Multiplayer
el_GR: ατομικό / ομαδικό

en: Campaign Difficulty
el_GR: δυσκολία εκστρατείας

en: Camera Speed
el_GR: Ταχύτητα της Κάμερας

en: Mod:
el_GR: διασκευή:

en: GAME SAVED:
el_GR: ΑΠΟΘΗΚΕΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new structure: %s.
el_GR: Ο παίχτης %u , με ζαβολιά (κατάλογος αποσφαλμάτωσης), απέκτησε μία νέα κατασκευή: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new feature: %s.
el_GR: Ο παίχτης %u , με ζαβολιά (κατάλογος αποσφαλμάτωσης), απέκτησε ένα νέο χαρακτηριστικό: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid: %s.
el_GR: Ο παίχτης %u , με ζαβολιά (κατάλογος αποσφαλμάτωσης), απέκτησε μία νέα ανθρωπομηχανή: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid.
el_GR: Ο παίχτης %u , με ζαβολιά (κατάλογος αποσφαλμάτωσης), απέκτησε μία νέα ανθρωπομηχανή.

en: Hiding Obsolete Tech
el_GR: Αποκρύβεται η Ξεπερασμένη Τεχνολογία

en: Showing Obsolete Tech
el_GR: Εμφανίζεται η Ξεπερασμένη Τεχνολογία

en: Build Progress
el_GR: Εξέλιξη Χτισίματος

en: Showing All Tech
    Right-click to add to Favorites
el_GR: Προβολή Όλων των Τεχνολογιών
    Με δεξί κλικ προσθέτονται στις Αγαπημένες

en: Showing Only Favorite Tech
    Right-click to remove from Favorites
el_GR: Προβολή Μόνο των Αγαπημένων Τεχνολογιών
    Με δεξί κλικ αφαιρούνται από στις Αγαπημένες

en: Construction Progress
el_GR: Εξέλιξη Κατασκευής

en: Factory Delivery Point
el_GR: Σημείο Παράδοσης Εργοστασίου

en: Loop Production
el_GR: Ανακύλιση της παραγωγής

en: Progress Bar
el_GR: Γραμμή Προόδου

en: Team
el_GR: Ομάδα

en: Research Progress
el_GR: Εξέλιξη της Έρευνας

en: Ally progress
el_GR: Εξέλιξη συμμαχίας

en: Resume Game
el_GR: συνέχιση

en: WARNING: You're the host. If you quit, the game ends for everyone!
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Είσαι ο οικοδεσπότης. Αν επιλέξεις τη «έξοδο», το παιχνίδι τελειώνει για όλους.

en: Host Quit
el_GR: Παραίτηση Οικοδεσπότη

en: Tactical UI (Target Origin Icon): Show
el_GR: Τακτική Διεπαφή (Εικονίδιο Προέλευσης Στόχου): Εμφάνιση

en: Tactical UI (Target Origin Icon): Hide
el_GR: Τακτική Διεπαφή (Εικονίδιο Προέλευσης Στόχου): Απόκρυψη

en: Load Game
el_GR: φόρτωση

en: Save Game
el_GR: αποθήκευση

en: Quit
el_GR: έξοδος

en: Host has quit the game!
el_GR: Ο οικοδεσπότης τερμάτισε το παιχνίδι.

en: The game can't continue without the host.
el_GR: Το παιχνίδι δεν μπορεί να συνεχιστεί χωρίς τον οικοδεσπότη.

en: -->  QUIT  <--
el_GR: -->  ΕΞΟΔΟΣ  <--

en: Audio Options
el_GR: ήχος

en: View Key Mappings
el_GR: Προβολή της Χάρτας των Πλήκτρων

en: Save Campaign Game
el_GR: Αποθήκευση Παιχνιδιού Εκστρατείας

en: Save Skirmish Game
el_GR: Αποθήκευση της μάχης

en: The required mod could not be loaded: %s
    
    Warzone will try to load the game without it.
el_GR: Δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί η απαιτούμενη μετατροπή: %s
    
    Η Ζώνη Πολέμου θα προσπαθήσει να φορτώσει το παιχνίδι χωρίς αυτήν .

en: Manufacture
el_GR: Παραγωγή

en: Research
el_GR: Έρευνα

en: Build
el_GR: Χτίσιμο

en: Design
el_GR: Σχέδιο

en: Intelligence Display
el_GR: Προβολή Πληροφοριών

en: Commanders
el_GR: Διοικητές

en: QuickSave
el_GR: ΓρήγορηΑποθήκευση

en: Toggle Radar
el_GR: Εναλλαγή του Υποχάρτη

en: QuickLoad
el_GR: ΓρήγορηΦόρτωση

en: Toggle Console Display
el_GR: Εναλλαγή της Εμφάνισης του Τερματικού

en: Toggle Damage Bars On/Off
el_GR: Εναλλαγή της Εμφάνισης των Δεικτών Φθοράς

en: Take Screen Shot
el_GR: Λήψη Στιγμιότυπου Οθόνης

en: Toggle Formation Speed Limiting
el_GR: Εναλλαγή του Περιορισμού της Ταχύτητας Σχηματισμού

en: View Location of Previous Message
el_GR: Εμφάνιση της Τοποθεσίας του Προηγούμενο Μηνύματος

en: Toggle Sensor display
el_GR: Εναλλαγή της εμφάνισης των Αισθητήρων

en: Assign Group 0
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 0

en: Assign Group 1
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 1

en: Assign Group 2
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 2

en: Assign Group 3
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 3

en: Assign Group 4
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 4

en: Assign Group 5
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 5

en: Assign Group 6
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 6

en: Assign Group 7
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 7

en: Assign Group 8
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 8

en: Assign Group 9
el_GR: Ανάθεση στην Ομάδα 9

en: Select Group 0
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 0

en: Select Group 1
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 1

en: Select Group 2
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 2

en: Select Group 3
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 3

en: Select Group 4
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 4

en: Select Group 5
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 5

en: Select Group 6
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 6

en: Select Group 7
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 7

en: Select Group 8
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 8

en: Select Group 9
el_GR: Επιλογή της Ομάδας 9

en: Select Commander 0
el_GR: Επιλογή Διοικητή 0

en: Select Commander 1
el_GR: Επιλογή Διοικητή 1

en: Select Commander 2
el_GR: Επιλογή Διοικητή 2

en: Select Commander 3
el_GR: Επιλογή Διοικητή 3

en: Select Commander 4
el_GR: Επιλογή Διοικητή 4

en: Select Commander 5
el_GR: Επιλογή Διοικητή 5

en: Select Commander 6
el_GR: Επιλογή Διοικητή 6

en: Select Commander 7
el_GR: Επιλογή Διοικητή 7

en: Select Commander 8
el_GR: Επιλογή Διοικητή 8

en: Select Commander 9
el_GR: Επιλογή Διοικητή 9

en: Multiplayer Options / Alliance dialog
el_GR: Επιλογές για παιχνίδι πολλών/ Διάλογος συμμαχιών

en: Move Camera Up
el_GR: Μετακίνηση Της Κάμερας Πάνω

en: Move Camera Down
el_GR: Μετακίνηση Της Κάμερας Κάτω

en: Move Camera Right
el_GR: Μετακίνηση Της Κάμερας Δεξιά

en: Move Camera Left
el_GR: Μετακίνηση Της Κάμερας Αριστερά

en: Snap View to North
el_GR: Προσκόληση της Προβολής στο Βορρά

en: Toggle Tracking Camera
el_GR: Εναλλαγή της Κάμερας Ακολούθησης

en: Display In-Game Options
el_GR: Εμφάνιση των Επιλογών εντός του Παιχνιδιού

en: Zoom Radar Out
el_GR: Αποεστίαση του Υποχάρτη

en: Zoom Radar In
el_GR: Εστίαση του Υποχάρτη

en: Zoom In
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el_GR: Σμίκρυνση

en: Pitch Forward
el_GR: Κλίση Μπροστά

en: Rotate Left
el_GR: Περιστροφή Αριστερά

en: Reset Pitch
el_GR: Επαναφορά της Κλίσης

en: Rotate Right
el_GR: Περιστροφή Δεξιά

en: Pitch Back
el_GR: Κλίση Πίσω

en: Orders Menu
el_GR: Πίνακας Εντολών

en: Decrease Game Speed
el_GR: Μείωση της Ταχύτητας του Παιχνιδιού

en: Increase Game Speed
el_GR: Αύξηση της Ταχύτητας του Παιχνιδιού

en: Reset Game Speed
el_GR: Επαναφορά της Ταχύτητας του Παιχνιδιού

en: View North
el_GR: Προβολή του Βορρά

en: View South
el_GR: Προβολή του Νότου

en: View East
el_GR: Προβολή της Ανατολής

en: View West
el_GR: Προβολή της Δύσης

en: View next Oil Derrick
el_GR: Προβολή της επόμενης Αντλίας Πετρελαίου

en: View next Repair Unit
el_GR: Προβολή της επόμενης Μονάδας Επισκευών

en: View next Truck
el_GR: Προβολή του επόμενου Φορτηγού

en: View next Sensor Unit
el_GR: Προβολή της επόμενης Μονάδας Αισθητήρων

en: View next Commander
el_GR: Προβολή του επόμενου Διοικητή

en: Toggle Overlays
el_GR: Εναλλαγή διαδραστικής επιφάνειας

en: Toggle Console History
el_GR: Εναλλαγή του Ιστορικού του Τερματικού

en: Toggle Team Chat History
el_GR: Εναλλαγή του Ιστορικού της Συζήτησης της Ομάδας

en: Center View on HQ
el_GR: Κεντράρισμα της Προβολής στο Διοικητήριο

en: Hold Fire
el_GR: Μην Πυροβολείτε

en: View Unassigned Units
el_GR: Εμφάνιση Μη Ανατεθειμένων Μονάδων

en: Return Fire
el_GR: Ανταπόδοση Πυρών

en: Fire at Will
el_GR: Πυρ κατά Βούληση

en: Guard Position
el_GR: Φύλαξη της Θέσης

en: Return to HQ
el_GR: Επιστροφή στο Διοικητήριο

en: Hold Position
el_GR: Διατήρηση της Θέσης

en: Optimum Range
el_GR: Βέλτιστη Απόσταση

en: Short Range
el_GR: Μικρή Απόσταση

en: Pursue
el_GR: Καταδίωξη

en: Patrol
el_GR: Πέρα Δώθε

en: Return For Repair
el_GR: Επιστροφή για Επισκευές

en: Stop Droid
el_GR: Αποθήκευση της Ανθρωπομηχανής

en: Go to Transport
el_GR: Πήγαινε στον Μεταφορέα

en: Long Range
el_GR: Μεγάλη Απόσταση

en: Send Global Text Message
el_GR: Αποστολή Καθολικού Μηνύματος Κειμένου

en: Send Team Text Message
el_GR: Αποστολή Μηνύματος Κειμένου Ομάδας

en: Drop a beacon
el_GR: Ρίψη ενός σηματοδότη

en: Toggles shadows
el_GR: Εναλλαγή των Σκιών

en: Trap cursor
el_GR: Σύλληψη του ποντικιού

en: Toggle radar terrain
el_GR: Εναλλαγή του ραδιοεν/μού της διαμόρφωσης του εδάφους

en: Toggle ally-enemy radar view
el_GR: Εναλλαγή του ραδιοεντοπισμού συμμάχων/αντιπάλων

en: Show all keyboard mappings
el_GR: Προβολή όλων των αντιστοιχίσεων του πληκτρολογίου

en: Retreat at Medium Damage
el_GR: Επιστροφή όταν οι Φθορές είναι Μέτριες

en: Retreat at Heavy Damage
el_GR: Επιστροφή όταν οι Φθορές είναι Πολλές

en: Do or Die!
el_GR: Όλα για Όλα!

en: Select all Combat Units
el_GR: Επιλογή ΟΛΩΝ των Μάχιμων Μονάδων

en: Select all Cyborgs
el_GR: Επιλογή όλων των Ανθρωπομηχανών

en: Select all Heavily Damaged Units
el_GR: Επιλογή όλων των Μονάδων με Πολλές Φθορές

en: Select all Half-tracks
el_GR: Επιλογή όλων των Τροχοερπύστριων

en: Select all Hovers
el_GR: Επιλογή όλων των Αεροπλευστών

en: Return for Recycling
el_GR: Επιστροφή για Ανακύκλωση

en: Select all Units on Screen
el_GR: Επιλογή όλων των Μονάδων στην Οθόνη

en: Select all Tracks
el_GR: Επιλογή όλων των Φορτηγών

en: Select EVERY unit
el_GR: Επιλογή ΟΛΩΝ των Μονάδων

en: Select all VTOLs
el_GR: Επιλογή όλων των Αεροσκαφών

en: Select all fully-armed VTOLs
el_GR: Επιλογή όλων των Οπλισμένων Αεροσκαφών

en: Select all Wheels
el_GR: Επιλογή όλων των Τροχοφόρων

en: Show frame rate
el_GR: Εμφάνιση ρυθμού πλαισίων

en: Select all units with the same components
el_GR: Επιλογή όλων των μονάδων με τα ίδια εξαρτήματα

en: Select all Combat Cyborgs
el_GR: Επιλογή όλων των Ανθρωπομηχανών Μάχης

en: Select all Engineers
el_GR: Επιλογή όλων των Μηχανικών

en: Select all Land Combat Units
el_GR: Επιλογή όλων των Μάχιμων Μονάδων Ξηράς

en: Select all Mechanics
el_GR: Επιλογή όλων των Επιδιορθωτών

en: Select all Transporters
el_GR: Επιλογή όλων των Μεταφορέων

en: Select all Repair Tanks
el_GR: Επιλογή όλων των Φορτηγών Επισκευής

en: Select all Sensor Units
el_GR: Επιλογή όλων των Μονάδων Αισθητήρων

en: Select all Trucks
el_GR: Επιλογή όλων των Φορτηγών

en: Select next Factory
el_GR: Επιλογή του επόμενου Εργοστασίου

en: Select next Research Facility
el_GR: Επιλογή της επόμενης Εγκατάστασης Έρευνας

en: Select next Power Generator
el_GR: Επιλογή της επόμενης Γεννήτριας Ισχύος

en: Select next Cyborg Factory
el_GR: Επιλογή του επόμενου Εργοστασίου Ανθρωπομηχανών

en: Toggle Debug Mappings
el_GR: Εναλλαγή των Χαρτών Αποσφαλμάτωσης

en: Toggle display of droid path
el_GR: Εναλλαγή της εμφάνισης της διαδρομής της ανθρ/νής

en: Toggle display of gateways
el_GR: Εναλλαγή της εμφάνισης των εξόδων

en: Toggle visibility
el_GR: Εναλλαγή της ορατότητας

en: Raise tile height
el_GR: Αύξηση του ύψους του πλακιδίου

en: Lower tile height
el_GR: Μείωση του ύψους του πλακιδίου

en: Toggles All fog
el_GR: Εναλλαγή Όλης της ομίχλης

en: Trigger some weather
el_GR: Ενεργοποίηση κάποιου καιρού

en: Flip terrain triangle
el_GR: Αναστροφή του τριγώνου του χάρτη

en: Make a performance measurement sample
el_GR: Δημιούργησε ένα δείγμα μέτρησης της απόδοσης

en: Make all items available
el_GR: Όλα τα αντικείμενα να γίνουν διαθέσιμα

en: Kill Selected Unit(s)
el_GR: Εξόντωση των Επιλεγμένων Μονάδων

en: Toggle god Mode Status
el_GR: Εναλλαγή της Κατάστασης Λειτουργίας Θεού

en: Display Options Screen
el_GR: Εμφάνιση του Πίνακα Επιλογών

en: Complete current research
el_GR: Ολοκλήρωση της τωρινής έρευνας

en: Reveal map at mouse position
el_GR: Αποκάλυψη του χάρτη στη θέση του ποντικιού

en: Trace a game object
el_GR: Εντόπισε ένα αντικείμενο του παιχνιδιού

en: Waiting for Power
el_GR: Αναμονή για Ενέργεια

en: Power
el_GR: Ισχύς

en: Need more resources!
el_GR: Χρειάζομαι περισσότερες πηγές.

en: PAUSED
el_GR: ΠΑΥΜΕΝΟ

en: New Intelligence Report
el_GR: Νέα Αναφορά Πληροφοριών

en: Research Update
el_GR: Ενημέρωση της Έρευνας

en: Current Objective
el_GR: Τωρινοί Αντικειμενικοί Στόχοι

en: Fire-At-Will
el_GR: Πυρ κατά Βούληση

en: Return To HQ
el_GR: Επιστροφή στο Διοικητήριο

en: Recycle
el_GR: Ανακυκλώσου

en: Assign Factory Production
el_GR: Ανάθεση της Παραγωγής Εργοστασίου

en: Assign Cyborg Factory Production
el_GR: Ανάθεση της Παραγωγής Εργοστασίου Ανθρωπομηχανών

en: Assign Fire Support
el_GR: Ανάθεση της Υποστήριξης Πυροβολικού

en: Assign VTOL Factory Production
el_GR: Ανάθεση της Παραγωγής Εργοστασίου Αεροσκαφών

en: Circle
el_GR: Περιφέρσου

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
el_GR: Λυπάμαι, αυτή η κλεψιά έχει απενεργοποιηθεί για τα παιχνίδια πολλών παιχτών.

en: Warning! This cheat is buggy.  We recommend to NOT use it.
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Αυτή κλεψιά είναι δυσλειτουργική. Σου προτείνουμε να ΜΗΝ τη χρησιμοποιήσεις.

en: Ouch! Droid's health is down 20%!
el_GR: Ωχ... Η υγεία της Ανθρωπομηχανής έπεσε κατά 20%.

en: Ouch! Structure's health is down 20%!
el_GR: Ωχ... Η υγεία της Κατασκευής έπεσε κατά 20%.

en: Lets us see what you see!
el_GR: Ας δούμε όσα βλέπεις...

en: Fine, weapon & sensor display is off!
el_GR: Εντάξει, απενεργοποιήθηκε η εμφάνιση των όπλων και των αισθητήρων.

en: View Aligned to South
el_GR: Η Προβολή Ευθυγραμμισμένη στο Νότο

en: View Aligned to East
el_GR: Η Προβολή Ευθυγραμμισμένη στην Ανατολή

en: View Aligned to West
el_GR: Η Προβολή Ευθυγραμμισμένη στη Δύση

en: Player %u is cheating a new droid army of: %d × %s.
el_GR: Ο παίχτης %u , με ζαβολιά, απέκτησε ένα νέο στρατό από ανθρωπομηχανές, πλήθους: %d × %s.

en: (Player %u) is using cheat :%s
el_GR: (Ο Παίχτης %u) χρησιμοποιεί κλεψιά :%s

en: Hard as nails!!!
el_GR: Σκληρά σαν καρφιά!!!

en: Takings thing easy!
el_GR: Όλα υπό έλεγχο...

en: 1000 big ones!!!
el_GR: Χτυπιόμαστε αλύπητα.

en: Power overwhelming
el_GR: Μας πήραν παραμάζωμα

en: Back to normality!
el_GR: Επιστροφή στα συνηθισμένα.

en: Getting tricky!
el_GR: Θέλει προσοχή...

en: Twice as nice!
el_GR: Δυο φορές καλύτερα...

en: FPS display is enabled.
el_GR: Έχει ενεργοποιηθεί η προβολή των Καρέ Ανά Δευτερόλεπτο.

en: FPS display is disabled.
el_GR: Έχει απενεργοποιηθεί η προβολή των Καρέ Ανά Δευτερόλεπτο.

en: (Player %u) is using a cheat :Num Droids: %d  Num Structures: %d  Num Features: %d
el_GR: (Ο παίχτης %u) χρησιμοποιεί ζαβολιά :Πλήθος Ανθρωπομηχανών: %d  Πλήθος Κατασκευών: %d  Πλήθος Χαρακτηριστικών: %d

en: Infinite power disabled
el_GR: Η απεριόριστη ενέργεια είναι απενεργοποιημένη

en: Infinite power enabled
el_GR: Η απεριόριστη ενέργεια είναι ενεργοποιημένη

en: All items made available
el_GR: Όλα τα αντικείμενα έχουν γίνει διαθέσιμα

en: Fog on
el_GR: Ενεργοποιημένη η Ομίχλη

en: Fog off
el_GR: Απενεργοποιημένη η Ομίχλη

en: Setting radar zoom to %u
el_GR: Ορισμός της εστίασης του ραδιοεντοπιστή στα %u

en: God Mode ON
el_GR: Ενεργοποιημένη της Λειτουργίας Θεού

en: God Mode OFF
el_GR: Απενεργοποιημένη της Λειτουργίας Θεού

en: View Aligned to North
el_GR: Η Προβολή Ευθυγραμμισμένη στο Βορρά

en: Trap cursor %s
el_GR: Σύλληψη του δείκτη %s

en: Researched EVERYTHING for you!
el_GR: Ερεύνησε και εξέλιξε τα ΠΑΝΤΑ για λογαριασμό σου.

en: Selected buildings instantly recharged!
el_GR: Τα επιλεγμένα κτίρια επαναφορτίστηκαν αμέσως!

en: (Player %u) is using cheat :%s %s
el_GR: (Ο παίχτης %u) χρησιμοποιεί κλεψιά :%s %s

en: Researched
el_GR: Ερευνήθηκε

en: Only displaying energy bars when selected
el_GR: Πάντα εμφάνιση των ενδείξεων ενέργειας κατά την επιλογή

en: Always displaying energy bars for units
el_GR: Πάντα εμφάνιση των ενδείξεων ενέργειας για τις μονάδες

en: Always displaying energy bars for units and structures
el_GR: Πάντα εμφάνιση των ενδείξεων ενέργειας για τις μονάδες και τις δομές

en: Debug menu is Open
el_GR: Το μενού αποσφαλμάτωσης είναι Ανοιχτό

en: Unable to locate any oil derricks!
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού οποιασδήποτε αντλίας πετρελαίου.

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
el_GR: Δυστυχώς έξω ο καιρός είναι φοβερός... ΧΙΟΝΙ

en: Singing in the rain, I'm singing in the rain... RAIN
el_GR: Τραγουδώντας στη βροχή... Τραγουδάω στη βροχή... ΒΡΟΧΗ

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
el_GR: Πρόβλεψη Καιρού: Καθαροί ουρανοί σε όλες τις περιοχές... ΧΩΡΙΣ ΚΑΙΡΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ

en: Warning! This can have drastic consequences if used incorrectly in missions.
el_GR: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό, αν χρησιμοποιηθεί εσφαλμένα στην αποστολή, μπορεί να φέρει δραστικά αποτελέσματα.

en: All enemies destroyed by cheating!
el_GR: Όλοι οι εχθροί έχουν εξοντωθεί, χάρη σε κλεψιά.

en: Destroying selected droids and structures!
el_GR: Καταστρέφονται οι επιλεγμένες ανθρωπομηχανές και οι κατασκευές.

en: Reveal OFF
el_GR: Αποκάλυψη ΑΝΕΝΕΡΓΗ

en: Reveal ON
el_GR: Αποκάλυψη ΕΝΕΡΓΗ

en: Centered on player HQ, direction NORTH
el_GR: Κεντράρισμα στο Αρχηγείο του παίχτη, με κατεύθυνση ΒΟΡΕΙΑ.

en: Unable to locate HQ!
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού του Αρχηγείου

en: Formation speed limiting has been removed from the game due to bugs.
el_GR: Ο περιορισμός της ταχύτητας των σχηματισμών έχει αφαιρεθεί από το παιχνίδι λόγω δυσλειτουργιών.

en: Vertical rotation direction: Normal
el_GR: Κατεύθυνση κάθετης περιστροφής: Κανονική

en: Vertical rotation direction: Flipped
el_GR: Κατεύθυνση κάθετης περιστροφής: Ανάστροφη

en: Sorry, but game speed cannot be changed in multiplayer.
el_GR: Λυπάμαι... Η ταχύτητα του παιχνιδιού δεν αλλάζει στο ομαδικό παιχνίδι.

en: Game Speed Reset
el_GR: Επαναφέρθηκε η Ταχύτητα του Παιχνιδιού

en: Game Speed Increased to %s
el_GR: Η Ταχύτητα του Παιχνιδιού Αυξήθηκε στα %s

en: Game Speed Reduced to %s
el_GR: Η Ταχύτητα του Παιχνιδιού Μειώθηκε στα %s

en: Radar showing friend-foe colors
el_GR: Ο ραδιοεντοπιστής δείχνει τα χρώματα φίλου ή εχθρού

en: Radar showing player colors
el_GR: Ο ραδιοεντοπιστής δείχνει τα χρώματα των παιχτών

en: Radar showing only objects
el_GR: Ο ραδιοεντοπιστής καταδεικνύει μόνο αντικείμενα

en: Radar blending terrain and height
el_GR: Ο ραδιοεντοπιστής αναμειγνύει διαμόρφωση εδάφους και ύψος

en: Radar showing terrain
el_GR: Ο ραδιοεντοπιστή δείχνει τη διαμόρφωση του εδάφους

en: Radar showing height
el_GR: Ο ραδιοεντοπιστή δείχνει το ύψος

en: KEY MAPPING
el_GR: ΑΝΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ

en: Return To Previous Screen
el_GR: Επιστροφή στην Προηγούμενη Οθόνη

en: Select Default
el_GR: Επιλογή Προεπιλεγμένου

en: Parent directory
el_GR: Γονικός κατάλογος

en: Autosave directory
el_GR: Κατάλογος αυτόματης αποθήκευσης

en: Could not save game!
el_GR: Αδυναμία αποθήκευσης του παιχνιδιού.

en: Load Transport
el_GR: Φόρτωση του Μεταφορέα

en: OBJECTIVE ACHIEVED by cheating!
el_GR: Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΗ, με κλεψιά...

en: OBJECTIVE ACHIEVED
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΗ

en: OBJECTIVE FAILED--and you cheated!
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ--και χρησιμοποίησες και ζαβολιά.

en: OBJECTIVE FAILED
el_GR: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ

en: Continue Game
el_GR: Συνέχιση του Παιχνιδιού

en: Quit To Main Menu
el_GR: Έξοδος στο Κύριο Μενού

en: Load Saved Game
el_GR: Φόρτωση Αποθηκευμένου Παιχνιδιού

en: GAME SAVED :
el_GR: ΑΠΟΘΗΚΕΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :

en: You found %u power in an oil drum.
el_GR: Ανακάλυψες %u ενέργεια σε ένα βαρέλι πετρελαίου.

en: %s Gives You A Visibility Report
el_GR: Ο %s σου Μεταβιβάζει Αναφορά Ορατότητας

en: %s Gives you a %s
el_GR: Ο %s σου δίνει %s

en: Tried to give away a non-empty %s - but this is not allowed.
el_GR: Προσπάθεια να παραχωρηθεί μία μη άδεια %s - όμως αυτό δεν επιτρέπεται.

en: %s Gives You Technology Documents
el_GR: Ο %s σου Μεταβιβάζει Έγγραφα Τεχνολογίας

en: %s Gives You %d Power
el_GR: Ο %s σου Μεταβιβάζει %d Ενέργεια

en: %s Requests An Alliance With You
el_GR: Ο %s Ζητά Να Συμμαχήσει Μαζί Σου

en: You Invite %s To Form An Alliance
el_GR: Προσκάλεσες τον %s στη Δημιουργία Συμμαχίας

en: %s Breaks The Alliance With %s
el_GR: Ο %s Διακόπτει τη Συμμαχία με τον %s

en: %s Forms An Alliance With %s
el_GR: Ο %s Συμμάχησε με τον %s

en: You Discover Blueprints For %s
el_GR: Ανακάλυψες σχέδια για %s

en: Medium
el_GR: μεσαίο

en: Commander
el_GR: Διοικητής

en: MISSING AI NAME
el_GR: ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ

en: MISSING AI DESCRIPTION
el_GR: ΛΕΙΠΕΙ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ

en: AI tournament: %3.1f%% wins, %3.1f%% losses, %3.1f%% draws
el_GR: Αγώνας Τεχνητών Νοημοσυνών: %3.1f%% νίκες, %3.1f%% ήττες, %3.1f%% ισοπαλίες

en: Error while joining.
el_GR: Σφάλμα κατά τη συμμετοχή.

en: Tanks disabled!!
el_GR: Χωρίς άρματα.

en: Cyborgs disabled.
el_GR: Οι Ανθρωπομηχανές έχουν απενεργοποιηθεί.

en: VTOLs disabled.
el_GR: Απενεργοποιημένα τα αεροσκάφη.

en: Satellite Uplink disabled.
el_GR: Η Δορυφορική Σύνδεση είναι απενεργοποιημένη.

en: Laser Satellite disabled.
el_GR: Ο Δορυφόρος Φωτακτίνας είναι απενεργοποιημένος.

en: Structure Limits Enforced.
el_GR: Επιβλήθηκαν Περιορισμοί Δόμησης.

en: Not enough votes to randomize or change the map.
el_GR: Ανεπαρκείς ψήφοι για την τυχαιοποίηση ή την αλλαγή του χάρτη.

en: Select Game Name
el_GR: Επέλεξε ένα Όνομα για το Παιχνίδι

en: Game Name
el_GR: Όνομα του Παιχνιδιού

en: One-Player Skirmish
el_GR: Μάχη για Έναν Παίχτη

en: Select Map
    Can be blocked by players' votes
el_GR: Επιλογή Χάρτη
    Μπορεί να μπλοκαριστεί με τις ψήφους των παικτών

en: Map-Mod!
el_GR: Διασκευή-Χάρτη!

en: Click to set Password
el_GR: Κλίκαρε για να ορίσεις το Συνθηματικό

en: Enter password here
el_GR: Εισήγαγε εδώ τον κωδικό

en: Select Player Name
el_GR: Επέλεξε το Όνομα του Παίχτη

en: Alliances
el_GR: Συμμαχίες

en: Base
el_GR: Βάση

en: Map Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Click to see Map
el_GR: Κάνε κλικ για να δεις το Χάρτη

en: Show Structure Limits
el_GR: Εμφάνιση των Περιορισμών Δόμησης

en: Set Structure Limits
el_GR: Περιορισμοί Δόμησης

en: Random Game Options
el_GR: Επιλογές Τυχαίου Παιχνιδιού

en: Random Game Options
    Can be blocked by players' votes
el_GR: Επιλογές Τυχαίου Παιχνιδιού
    Μπορεί να μπλοκαριστεί με τις ψήφους των παικτών

en: Start Hosting Game
el_GR: Φιλοξενία του Παιχνιδιού

en: DIFFICULTY
el_GR: ΔΥΣΚΟΛΙΑ

en: Starts disadvantaged
el_GR: Ξεκινά με μειονεκτήματα

en: Plays nice
el_GR: Παίζει σωστά

en: No holds barred
el_GR: Χωρίς περιορισμούς

en: Starts with advantages
el_GR: Ξεκινά με πλεονεκτήματα

en: CHOOSE AI
el_GR: ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΕΧΝ. ΝΟΗΜ.

en: Allow human players to join in this slot
el_GR: Επέτρεψε παίχτες ανθρώπους να πάρουν αυτή τη υποδοχή

en: Leave this slot unused
el_GR: Άφησε αυτή την υποδοχή αχρησιμοποίητη

en: Click to change to this slot
el_GR: Κλίκαρε για να αλλάξεις αυτή την υποδοχή

en: The host has kicked %s from the game!
el_GR: Ο οικοδεσπότης έδιωξε τον %s από το παιχνίδι.

en: Players
el_GR: Παίκτες

en: Choose Team
el_GR: Διάλεξε Ομάδα

en: Teams locked
el_GR: Κλειδωμένες οι Ομάδες

en: Click to change player colour
el_GR: Κλίκαρε για να αλλάξεις το χρώμα του παίχτη

en: Click to change player position
el_GR: Κλίκαρε για να αλλάξεις τη θέση του παίχτη

en: Click to change AI, right click to distribute choice
el_GR: Κλίκαρε για να επιλέξεις Τεχνητή Νοημοσύνη· δεξί κλικάρισμα για να διανείμεις την επιλογή

en: Player ID:
el_GR: Ταυτότητα Παίκτη:

en: (none)
el_GR: (κανένα)

en: Click to change difficulty
el_GR: Κλίκαρε για να αλλάξεις την δυσκολία

en: Waiting for player
el_GR: Αναμονή για ένα παίχτη

en: Player is ready
el_GR: Ο παίχτης είναι έτοιμος

en: Player is downloading
el_GR: Ο παίχτης λαμβάνει αρχεία

en: Click when ready
el_GR: Όταν είσαι έτοιμος, κλίκαρε εδώ

en: Waiting for download
el_GR: Αναμονή για κατέβασμα αρχείων

en: READY?
el_GR: ΕΤΟΙΜΟΣ;

en: PLAYERS
el_GR: ΠΑΙΧΤΕΣ

en: CHAT
el_GR: ΣΥΖΗΤΗΣΗ

en: Sorry! Failed to host the game.
el_GR: Συγνώμη... Αδυναμία φιλοξενίας του παιχνιδιού.

en: Game Name Updated.
el_GR: Ενημερώθηκε το Όνομα του Παιχνιδιού.

en: *** password [%s] is now required! ***
el_GR: *** τώρα απαιτείται ο κωδικός πρόσβασης [%s] ***

en: *** password is NOT required! ***
el_GR: *** ΔΕΝ απαιτείται κωδικός πρόσβασης ***

en: This is a map-mod, it can change your playing experience!
el_GR: Αυτή είναι μια διασκευή χάρτη· μπορεί να αλλάξει την αίσθηση του παιχνιδιού.

en: Host is Starting Game
el_GR: Ο οικοδεσπότης Ξεκινά το Παιχνίδι

en: You have been kicked:
el_GR: Σε πέταξαν έξω:

en: No connection to host.
el_GR: Καμία σύνδεση προς τον οικοδεσπότη.

en: The host has quit.
el_GR: Ο οικοδεσπότης το 'κλεισε το μαγαζί.

en: Hit the ready box to begin your challenge!
el_GR: Κλίκαρε το κουτί ετοιμότητας για να ξεκινήσει η πρόκλησή σου

en: Press the start hosting button to begin hosting a game.
el_GR: Κλίκαρε το κουμπί φιλοξενίας για να ξεκινήσει η φιλοξενία του παιχνιδιού.

en: UPnP has been enabled.
el_GR: Έχει ενεργοποιηθεί το UPnP.

en: UPnP detection failed. You must manually configure router yourself.
el_GR: Αποτυχία εντοπισμού του UPnP. Θα πρέπει να ρυθμίσεις το ρούτερ, χειροκίνητα, εσύ ο ίδιος.

en: UPnP detection is in progress...
el_GR: Σε εξέλιξη η ανίχνευση του UPnP...

en: Closed
el_GR: Κλεισμένο

en: Open
el_GR: Ανοιχτό

en: Sending Map: %u%%
el_GR: Αποστέλνεται ο Χάρτης: %u%%

en: Map: %u%% downloaded
el_GR: Χάρτης: λήφθηκαν %u%%

en: HOST
el_GR: ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΗΣ

en: Ping
el_GR: Ανάκρουση

en: %s has Left the Game
el_GR: Ο %s Έφυγε από το Παιχνίδι

en: File transfer has been aborted for %d.
el_GR: Εγκαταλείφθηκε η μεταφορά αρχείου για το %d.

en: %s (%u) has an incompatible mod, and has been kicked.
el_GR: Ο %s (%u) είχε ασύμβατη Μετατροπή, και διώχτηκε.

en: %s is joining the game
el_GR: Ο %s συμμετέχει στο παιχνίδι

en: Server message:
el_GR: Μήνυμα διακομιστή:

note: TRANSLATORS: Sidetext of structure limits screen
en: LIMITS
el_GR: ΟΡΙΑ

en: Map Can Exceed Limits
el_GR: Ο Χάρτης Μπορεί να Ξεπεράσει τα Όρια

en: Force Limits at Start
el_GR: Επιβολή των Ορίων στην Εκκίνηση

en: Apply Defaults and Return To Previous Screen
el_GR: Εφαρμογή των Προεπιλογών, και Επιστροφή στην Προηγούμενη Οθόνη

en: Accept Settings
el_GR: Αποδοχή των Ρυθμίσεων

en: Limits reset to default values
el_GR: Τα όρια επανήλθαν στις προκαθορισμένες τιμές

en: Any number of players
el_GR: Οποιοδήποτε πλήθος παιχτών

en: %d player | %d players
el_GR[0]: %d παίχτης
el_GR[1]: %d παίχτες

en: Structs
el_GR: Χτίσματα

en: Score
el_GR: Βαθμολογία

en: Kills
el_GR: Φόνοι

en: Units
el_GR: Μονάδες

en: Channel
el_GR: Κανάλι

en: Toggle Alliance State
el_GR: Εναλλαγή της Κατάστασης Συμμαχιών

en: Give Visibility Report
el_GR: Δώσε Αναφορά Ορατότητας

en: Leak Technology Documents
el_GR: Διαρροή Εγγράφων Τεχνολογίας

en: Hand Over Selected Units
el_GR: Παράδοση των Επιλεγμένων Μονάδων

en: Give Power To Player
el_GR: Μεταβίβαση Ενέργειας στον Παίχτη

en: Sent/Received per sec —
el_GR: Απεστάλησαν/Ελήφθησαν, ανά δευτερόλεπτο —

en: Total Sent/Received —
el_GR: Σύνολο Απεσταλμένων/Ληφθέντων —

en: Warning, this is a map-mod, it could alter normal gameplay.
el_GR: Προειδοποίηση: αυτή είναι μια διασκευή χάρτη· ίσως να αλλάξει τη ροή του παιχνιδιού.

en: Warning, HOST has altered the game code, and can't be trusted!
el_GR: Προειδοποίηση: ο ΟΙΚΟΔΕΣΠΟΤΗΣ έχει αλλάξει τον κώδικα του παιχνιδιού, και δεν είναι άξιος εμπιστοσύνης.

en: Kicking player %s, because they tried to bypass data integrity check!
el_GR: Διώξιμο του παίχτη %s, επειδή έγινε απόπειρα να παρακαμφθεί ο έλεγχος ακεραιότητας των δεδομένων.

en: Map was requested: SENDING MAP!
el_GR: Ζητήθηκε χάρτης: ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ Ο ΧΑΡΤΗΣ !

en: Mod was requested: SENDING MOD!
el_GR: Ζητήθηκε διασκευή: ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΣΚΕΥΗ !

en: FILE SENT!
el_GR: ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΤΑΛΘΗΚΕ !

en: Beacon %d
el_GR: Σηματοδότης %d

en: Beacon received from %s!
el_GR: Λήψη σηματοδότη από τον %s.

en: Green
el_GR: Πρασινάδα

en: Orange
el_GR: Πορτοκάλι

en: Grey
el_GR: Στάχτη

en: Red
el_GR: Αίμα

en: Blue
el_GR: Διάστημα

en: Pink
el_GR: Τριαντάφυλλο

en: Cyan
el_GR: Θάλασσα

en: Yellow
el_GR: Λεμόνι

en: Purple
el_GR: Πορφύρα

en: White
el_GR: Ασβέστης

en: Bright blue
el_GR: Γαλανός

en: Neon green
el_GR: Καβασάκι

en: Infrared
el_GR: Υπέρυθρη

en: Ultraviolet
el_GR: Υπεριώδες

en: Brown
el_GR: Καφές

en: We can't do that! We must be a Cyborg unit to use a Cyborg Transport!
el_GR: Δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό. Για να χρησιμοποιήσουμε έναν μεταφορέα Ανθρωπομηχανών, θα πρέπει και εμείς να είμαστε Ανθρωπομηχανές.

en: Research completed: %s
el_GR: Ολοκληρώθηκε η Έρευνα: %s

en: Research Award
el_GR: Βραβείο Έρευνας

en: Own Units: %u
el_GR: Δικές σου Μονάδες: %u

en: Enemy Units: %u
el_GR: Εχθρικές Μονάδες: %u

en: Own Structures: %u
el_GR: Δικά σου Χτίσματα: %u

en: Enemy Structures: %u
el_GR: Εχθρικά Χτίσματα: %u

en: Units Manufactured: %u
el_GR: Παραχθείσες Μονάδες: %u

en: Total Units: %u
el_GR: Σύνολο Μονάδων: %u

en: Structures Built: %u
el_GR: Κατασκ/να Χτίσματα: %u

en: Total Structures: %u
el_GR: Σύνολο Χτισμάτων: %u

en: Rookie: %u
el_GR: Άμαθοι: %u

[ctx: rank]
en: Green: %u
el_GR: Νέοι: %u

en: Trained: %u
el_GR: Εκπαιδευμένοι: %u

en: Regular: %u
el_GR: Τακτικοί: %u

en: Professional: %u
el_GR: Επαγγελματίες: %u

en: Veteran: %u
el_GR: Βετεράνοι: %u

en: Elite: %u
el_GR: Άριστοι: %u

en: Special: %u
el_GR: Ειδικοί: %u

en: Hero: %u
el_GR: Ήρωες: %u

en: Unit Losses
el_GR: Απολεσθείσες Μονάδες

en: Structure Losses
el_GR: Απολεσθέντα Χτίσματα

en: Force Information
el_GR: Πληροφορίες Δύναμης

en: ARTIFACTS RECOVERED: %d
el_GR: ΑΝΑΚΤΗΘΕΝΤΑ ΤΕΧΝΟΥΡΓΗΜΑΤΑ: %d

en: Mission Time - %s
el_GR: Χρόνος Αποστολής - %s

en: Total Game Time - %s
el_GR: Συνολικός Χρόνος Παιχνιδιού - %s

en: You cheated!
el_GR: Έχεις κάνει απατεωνιά.

en: Chat: All
el_GR: Συζήτηση: Όλοι

en: Chat: Team
el_GR: Συζήτηση: Ομάδα

en: Unable to locate any repair units!
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού κάποιων μονάδων επισκευών.

en: Unable to locate any Trucks!
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού οποιουδήποτε Φορτηγού.

en: Unable to locate any Sensor Units!
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού κάποιων Μονάδων Αισθητήρων.

en: Unable to locate any Commanders!
el_GR: Αδυναμία εντοπισμού οποιουδήποτε Διοικητή.

en: %s - %u Unit assigned - Hitpoints %d/%d | %s - %u Units assigned - Hitpoints %d/%d
el_GR[0]: %s - Ανατέθηκε %u μονάδα - Ακεραιότητα %d/%d
el_GR[1]: %s - Ανατέθηκαν %u μονάδες - Σημεία %d/%d

en: %s - %u Unit assigned - Damage %d/%d | %s - %u Units assigned - Hitpoints %d/%d
el_GR[0]: %s - %u Μονάδα ανατέθηκε - Φθορά %d/%d
el_GR[1]: %s - %u Μονάδες ανατέθηκαν - Ακεραιότητα %d/%d

en: %s - Hitpoints %d/%d
el_GR: %s - Ακεραιότητα %d/%d

en: %s - Connected %u of %u - Hitpoints %d/%d
el_GR: %s - Συνδέθηκαν %u από %u - Ακεραιότητα %d/%d

en: %s - Electronically Damaged
el_GR: %s - Αλλοιώθηκε Ηλεκτρονικά

en: Electronic Reward - Visibility Report
el_GR: Ηλεκτρονική Ανταμοιβή - Αναφορά Ορατότητας

en: Factory Reward - Propulsion
el_GR: Βραβείο Εργοστασίου - Πρόωση

en: Factory Reward - Body
el_GR: Βραβείο Εργοστασίου - Αμάξωμα

en: Factory Reward - Weapon
el_GR: Βραβείο Εργοστασίου - όπλο

en: Factory Reward - Nothing
el_GR: Βραβείο Εργοστασίου - Τίποτα

en: Repair Facility Award - Repair
el_GR: Βραβείο Εγκατάστασης Επισκευών - Επισκευή

en: Repair Facility Award - Nothing
el_GR: Βραβείο Εγκατάστασης Επισκευών - Τίποτα

en: GAMES
el_GR: ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

en: Refresh Games List
el_GR: Ανανέωση της Λίστας Παιχνιδιών

en: Filter Games List
el_GR: Ξεδιάλεγμα της Λίστας Παιχνιδιών

en: Refreshing...
el_GR: Ανανεώνεται...

en: Searching
el_GR: Γίνεται Αναζήτηση

en: Connecting to the lobby server...
el_GR: Συνδέεται με τον εξυπηρετητή αναμονής...

en: Map Name
el_GR: Όνομα του Χάρτη

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Can't connect to lobby server!
el_GR: Αδυναμία σύνδεσης στον εξυπηρετητή αναμονής.

en: Mods: %s
el_GR: Διασκευές: %s

en: Mods: None!
el_GR: Διασκευές: Καμία

en: Version: %s
el_GR: Έκδοση: %s

en: Your version of Warzone is incompatible with this game.
el_GR: Η έκδοσή σου της Ζώνης Πολέμου είναι ασύμβατη με αυτό το παιχνίδι.

en: [Password required]
el_GR: [Απαιτείται κωδικός πρόσβασης]

en: [No Tanks]
el_GR: [Χωρίς Άρματα]

en: [No Cyborgs]
el_GR: [Χωρίς Ανθρωπομηχανές]

en: [No VTOLs]
el_GR: [χωρίς αεροσκάφη]

en: Hosted by %s
el_GR: Φιλοξενία από τον %s

en: Hosted by %s —%s
el_GR: Φιλοξενία από τον %s —%s

en: Can't find any games for your version.
el_GR: Αδυναμία ανεύρεσης παιχνιδιών για την έκδοσή σου.

en: There appears to be a game update available!
el_GR: Φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμη μία νεότερη έκδοση του παιχνιδιού!

en: No games are available for your version
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα παιχνίδια για την έκδοσή σου

en: Game is full
el_GR: Το Παιχνίδι είναι Πλήρες

en: You were kicked!
el_GR: Αποβλήθηκες

en: Wrong Game Version!
el_GR: Λάθος Έκδοση Παιχνιδιού.

en: You have an incompatible mod.
el_GR: Η Διασκευή σου είναι μη συμβατή.

en: Host couldn't send file?
el_GR: Μήπως ο οικοδεσπότης δεν μπόρεσε να αποστείλει το αρχείο;

en: Incorrect Password!
el_GR: Εσφαλμένος Κωδικός

en: Host has dropped connection!
el_GR: Διακοπή της σύνδεσης από τον οικοδεσπότη.

en: Connection Error
el_GR: Σφάλμα Σύνδεσης

en: Continue
el_GR: Συνέχιση

en: Enter Password:
el_GR: Εισαγωγή Κωδικού:

en: OK
el_GR: Εντάξει

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: CONNECTION
el_GR: ΣΥΝΔΕΣΗ

en: Lobby
el_GR: χώρος αναμονής

en: IP
el_GR: διεύθυνση IP

en: IP Address or Machine Name
el_GR: Διεύθυνση IP ή Όνομα Μηχανής

en: Launch Transport
el_GR: Απογείωση Μεταφορέα

en: There is not enough room in the Transport!
el_GR: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος στον Μεταφορέα.

en: Reinforcements landing
el_GR: Προσγειώνονται Ενισχύσεις

note: TRANSLATORS: Printed when compiling with uncommitted changes
en:  (modified locally)
el_GR:  (τροποποιήθηκε τοπικά)

note: TRANSLATORS: Printed in Debug builds
en:  - DEBUG
el_GR:  - ΑΠΟΣΦΑΛΜΑΤΩΣΗ

note: TRANSLATORS: This string looks as follows when expanded. "Version: <version name/number>, <working copy state>, Built: <BUILD DATE><BUILD TYPE>"
en: Version: %s,%s Built: %s%s
el_GR: Έκδοση: %s,%s Σύνθεση: %s%s

en: YOU ARE VICTORIOUS!
el_GR: ΝΙΚΗΣΕΣ!

en: YOU WERE DEFEATED!
el_GR: ΗΤΤΗΘΗΚΕΣ.
