warzone2100 - en to hr_HR translation catalogue (1709 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
hr_HR: ZADATAK: Locirajte i obnovite tehnologiju neuralne sinapse

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
hr_HR: Uspostavite bazu, onda tražite prije-kolapsne građevine.

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
hr_HR: Ova struktura sadrži tehnologiju bitnu za uspjeh Projekta.

en: ALPHA BASE MISSION: Scavenger Raiders
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Strvinari

en: Scavenger raiders are approaching our base.
hr_HR: Strvinari se približavaju našoj bazi.

en: Defend the base then destroy the Scavenger camps.
hr_HR: Obrani našu bazu i onda uništi kampove Strvinara.

en: ALPHA BASE MISSION: Power Surge Detected
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Strujni Udar je detektiran

en: A power surge has been detected to the south of our position.
hr_HR: Strujni udar je otkriven južno od naše pozicije.

en: Investigate and secure the area.
hr_HR: Istražite i osigurajte područje.

en: ALPHA BASE MISSION: The New Paradigm
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Novi Paradigm

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
hr_HR: Novi Paradigm kontrolira superiornu oružanu tehnologiju.

en: They may have the synaptic link technology, it's vital we retrieve it.
hr_HR: Oni možda imaju tehnologiju sinaptičke veze, važno je da je se domognete.

en: TRANSPORT MISSION: Locate and Recover Artifacts
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Locirajte i dovezite nazad artifakte

en: Load an attack force into the transport.
hr_HR: Ukrcajte napadački tim u transporter.

en: On landing, explore the ruins and recover any artifacts.
hr_HR: Odmah nakon slijetanja istražite ruševine i uzmite bilo koje artifakte ukoliko ih nađete.

en: TRANSPORT MISSION: Investigate Research Center
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Istražite centar za istraživanje

en: Investigate the area and recover any artifacts present.
hr_HR: Izvidite područje i uzmite sve prisutne artifakte.

en: Reinforcements are available.
hr_HR: Pojačanje je dostupno za koristiti.

en: TRANSPORT MISSION: Encoded Signals Detected
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Kodirani signali detektirani

en: Take a scout force to investigate these signals.
hr_HR: Izvidite ove signale sa izviđačkim timom.

en: Use your trucks to build defenses at your LZ.
hr_HR: Iskoristite svoje građevinarske kamione da sagradite obranu na slijetištu.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Transmissions Detected
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: neprijateljske komunikacije detektirane

en: Scout the designated area for enemy research facilities.
hr_HR: Izvidite označeno područje za neprijateljskim istražnim objektima.

en: Proceed to LZ#2. Do not engage the enemy at this time.
hr_HR: Nastavite na slijetište br. 2. Ne ulazite u borbu sa neprijateljem u ovom trenutku.

en: TRANSPORT MISSION: Synaptic Link Location
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: mjesto sinaptičke spojnice

en: The New Paradigm are analyzing synaptic link technology at this location.
hr_HR: New Paradigm analiziraju novu tehnologiju sinaptičkih poveznica.

en: Assemble an attack team and recover the synaptic link technology.
hr_HR: Sastavi tim za napad i vrati tehnologiju u naše ruke.

en: TRANSPORT MISSION: New Objectives
hr_HR: TRANSPORNTA MISIJA: novi ciljevi

en: New Paradigm are searching for artifacts in this vicinity.
hr_HR: Novi Paradigm traže artifakte u ovom području.

en: Intercept them. Do not let any enemies exit this area.
hr_HR: Presretni ih. Nemoj dozvoliti niti jedmon neprijatelju da pobijegne.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Base Under Construction
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Neprijateljska baza se gradi

en: Enemy forces are establishing a forward base at this location.
hr_HR: Neprijateljske snage uspostavljaju bazu na ovoj lokaciji.

en: Eradicate the base and secure the area.
hr_HR: Uništi bazu i osiguraj područje.

en: ALPHA BASE MISSION: Establish a Forward Base
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Etabliraj napadnu bazu

en: Establish a forward base on the plateau and fend off the New Paradigm.
hr_HR: Etabliraj napadnu bazu na visoravni i obrani napade New Paradigma.

en: Build defensive structures until the green objective blip disappears.
hr_HR: Sagradi obrambene strukture dok zelena oznaka ne nestane.

en: ALPHA BASE MISSION: Counter Attack
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Protu napad

en: Enemy forces are approaching from the east and north.
hr_HR: Neprijateljske sile napadaju sa istoka i sjevera.

en: Hold the bases and repulse any attacks.
hr_HR: Obrani baze i odbij sve napade.

en: ALPHA BASE MISSION: Incoming Transmission
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: dolazeća poruka

en: We are detecting enemy forces at these locations.
hr_HR: Detektiramo neprijateljske sile na ovim lokacijama.

en: This is our chance to defeat the New Paradigm and destroy their base.
hr_HR: Ovo je naša šansa da unuštimo Novi Paradigm i njihove baze.

en: Congratulations Commander.
hr_HR: Čestitamo komandere.

en: We now have a further task for you.
hr_HR: Imamo sljedeći zadatak za vas:

en: ALPHA BASE MISSION: Locate and Recover Artifacts
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Locirajte i dovezite nazad artifakte

en: The first two zones are now secure.
hr_HR: Prve dvije zone su sada osigurane.

en: PROJECT TEAM UPDATES
hr_HR: PROJEKT TIM AŽURIRANJE

en: TEAM BETA UPDATE
hr_HR: TIM BETA AŽURIRANJE

en: We have recovered some artifacts.
hr_HR: Pronašli smo neke artefakte.

en: There is a better equipped force operating in this area.
hr_HR: Tamo dobro opremljena snaga operira u području.

en: TEAM GAMMA UPDATE
hr_HR: TIM GAMA AŽURIRANJE

en: Nothing to report.
hr_HR: Ništa za prijaviti.

en: We've discovered no artifacts and encountered no hostiles.
hr_HR: Mi nismo otkrili artefakte ni naišli na neprijatelje.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: Enemy Attack
hr_HR: IZVJEŠĆE ALFA BAZE: Neprijateljski napad

en: We are detecting an enemy attack force at this location.
hr_HR: Detektiramo neprijateljske sile na ovoj lokaciji.

en: PRIMARY OBJECTIVE
hr_HR: PRIMARNI CILJ

en: This structure is your primary objective.
hr_HR: Ova struktura je tvoj primarni objektiv.

en: Search for and recover any artifacts here.
hr_HR: Traži i vrati nazad sve artefakte ovdje.

en: ENEMY LZ
hr_HR: NEPRIJATELJSKA ZONA SLJIETANJA

en: Destroy this LZ to prevent enemy landings.
hr_HR: Uništo ovi slijetnu zonu da je neprijatelji nemogu koristiti.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: NEXUS
hr_HR: IZVJEŠĆE ALFA BAZE: NEXUS

en: New objective.
hr_HR: Novi cilj.

en: We have detected and isolated an intruder program.
hr_HR: Detektirali i izolirali smo uljezni program.

en: Supplemental
hr_HR: Dodatak

en: The synaptic link technology was at this location but was removed.
hr_HR: Tehnologija sinaptičke veze je bila ovdje ali su je maknuli.

en: Establish a forward base then continue the search for the synaptic link.
hr_HR: Etabliraj napadnu bazu i onda potraži tehnologiju sinaptičke veze.

en: INCOMING TRANSMISSION
hr_HR: DOLAZNI PRIJENOS

en: Decoding in progress.....
hr_HR: Dekodiranje u tijeku.....

en: Commander.
hr_HR: Kapetane.

en: We have decoded the incoming message to the New Paradigm...
hr_HR: Dekodirali smo dolazeću poruku novog paradigma...

en: Destroy Enemy Base
hr_HR: Uništiti neprijateljsku bazu

en: Assemble an attack force and board the transport.
hr_HR: Sastavi napadnu silu i ukrcaj ju na transport.

en: Destroy the base and recover any artifacts present.
hr_HR: Izvidite područje i uzmite sve prisutne artifakte.

en: The synaptic link technology has been recovered!
hr_HR: Tehnologija sinaptičke veze je sada naša!

en: Initial research confirms it will be of great benefit to the Project.
hr_HR: Izvorno istraživanje potvrdilo je da će ovo biti veliki benefit Projektu.

en: Base Beta is under heavy attack, they may need assistance.
hr_HR: Baza Beta je pod teškom paljbom, možda će im trebati pomoć.

en: We will send further updates as they arrive.
hr_HR: Čim dobimo novosti, poslati ćemo vam ih.

en: This transmission was intercepted a few minutes ago.
hr_HR: Ovu poruku smo presreli prije par minuta.

en: It originates from the east.
hr_HR: Dolazi sa istoka.

en: POWER MODULE ARTIFACT
hr_HR: ARTEFAKT MODULA NAPAJANJA

en: Research the power module artifact.
hr_HR: Istraži artefakt modula napajanja.

en: Then use a truck to upgrade your power generator with the module.
hr_HR: Sada iskoristi kamion da poboljšate generator sa modulom.

en: SCAVENGER BASE DETECTED
hr_HR: DETEKTIRANA JE BAZA STRVINARA

en: Defeat the scavengers and retrieve any artifacts.
hr_HR: Porazi strvinare i uzmi artifakte.

en: Congratulations on defeating the New Paradigm, this sector is now secure.
hr_HR: Čestitamo na pobjedi nad Novim Paradigmom, ovaj sektor je sada siguran.

en: The Nexus Intruder Program was in the New Paradigm system.
hr_HR: Nexus uljezni program je bio u sistemu Novog Paradigma.

en: We recorded two conversations with it, extracts follow...
hr_HR: Snimili smo dva razgovora, slijede isječci...

en: We'll keep you informed of further developments
hr_HR: Obavještavat ćemo vas o daljnjem razvoju događaja

en: Commander you are to assist Team Beta
hr_HR: Zapovjedniče, ti ćeš pomagati timu Beta

en: BETA BASE MISSION: Eastern Sector
hr_HR: MISIJA BETA BAZE: Istočni sektor

en: Upon arrival you are to assume command of the base.
hr_HR: Po dolasku preuzimate zapovjedništvo nad bazom.

en: You must defend it and hold it.
hr_HR: Morate ju braniti i držati.

en: BETA BASE MISSION: Defend and Fortify
hr_HR: MISIJA BETA BAZE: Obrani i pojačaj bazu

en: Be sure to fortify the perimeter and establish anti-aircraft defenses.
hr_HR: Obavezno utvrdite perimetar i uspostavite protuzračnu obranu.

en: New technologies are available.
hr_HR: Dostupne su nove tehnologije.

en: We are currently detecting coded bitstream signals.
hr_HR: Trenutno otkrivamo kodirane bitstream signale.

en: Decoding...
hr_HR: Dekodiranje...

en: TRANSPORT MISSION: Transport Down
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Transport onemogućen

en: Our transport carrying units from team Alpha Base has been shot down.
hr_HR: Naše transportne jedinice iz tima Alfa Base su oborene.

en: It is under attack from The Collective at this location.
hr_HR: Ova je lokacija pod napadom Kolektiva.

en: Assemble a rescue team to recover the transport and its cargo.
hr_HR: Okupite spasilački tim da izvučete transport i njegov teret.

en: IN-FLIGHT BRIEFING
hr_HR: BRIEFING USRED LETA

en: Team Beta are searching for Vertical Takeoff and Landing (VTOL) technology.
hr_HR: Tim Beta traži tehnologiju vertikalnog polijetanja i slijetanja (VTOL).

en: It's believed to be at a pre-Collapse airbase in this area.
hr_HR: Vjeruje se da je u zračnoj bazi prije Kolapsa u ovom području.

en: Team Beta under heavy attack
hr_HR: Tim Beta je pod teškim napadom

en: BETA BASE MISSION: Hold at all costs
hr_HR: MISIJA BETA BAZE: Obrani pod svaku cijenu

en: We are detecting coded bitstream signals from the Collective.
hr_HR: Otkrivamo kodirane bitstream signale iz Kolektiva.

en: BETA BASE MISSION: Hold At All Costs
hr_HR: MISIJA BETA BAZE: Obrani pod svaku cijenu

en: We are detecting ground and aerial forces from the north.
hr_HR: Otkrivamo kopnene i zračne snage sa sjevera.

en: Hold your position and repulse these attacks, then eradicate the enemy's northern base.
hr_HR: Zadržite svoj položaj i odbijte ove napade, zatim iskorijenite neprijateljsku sjevernu bazu.

en: TRANSPORT MISSION: Intercept convoy.
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Presretanje konvoja.

en: Data from the Collective's base indicates the presence of the NEXUS intruder program.
hr_HR: Podaci iz baze Kolektiva ukazuju na prisutnost uljeznog programa NEXUS.

en: Before NEXUS switched itself off-line we accessed the following.
hr_HR: Prije nego što se NEXUS isključio iz mreže, pristupili smo sljedećem.

en: An enemy commander is collecting a shipment from NEXUS at this location.
hr_HR: Neprijateljski zapovjednik preuzima pošiljku od NEXUS-a na ovoj lokaciji.

en: Once at the LZ, eradicate the enemy commander and recover the shipment.
hr_HR: Kad stignete na LZ, iskorijenite neprijateljskog zapovjednika i vratite pošiljku.

en: Then return to the LZ.
hr_HR: Zatim se vratite u LZ.

en: Disturbing news regarding NASDA.
hr_HR: Uznemirujuće vijesti vezane uz NASDA-u.

en: NEXUS has gained access to nuclear weapons and is determined to destroy the Project.
hr_HR: NEXUS je dobio pristup nuklearnom oružju i odlučan je uništiti Projekt.

en: Take your forces to the Northern Sector
hr_HR: Odvedite svoje snage u Sjeverni sektor

en: Once at the mountains secure an LZ. Then establish a forward base.
hr_HR: Kad ste u planinama osigurajte LZ. Zatim uspostavite napadnu bazu.

en: Team Gamma will contact you there.
hr_HR: Tim Gamma će vas tamo kontaktirati.

en: TRANSPORT MISSION: Establish A Forward Base
hr_HR: MISIJA ALFA BAZE: Etabliraj napadnu bazu

en: Commander, the success of the Project lies with you.
hr_HR: Zapovjedniče, uspjeh projekta leži na vama.

en: Secure an LZ, then establish a forward base.
hr_HR: Osigurajte LZ, zatim uspostavite napadnu bazu.

en: TRANSPORT MISSION: Missile Launch Site Coordinates
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Koordinate mjesta za lansiranje projektila

en: We have located the site of the missile launches.
hr_HR: Locirali smo mjesto ispaljivanja projektila.

en: There were one or more missiles at this NASDA site.
hr_HR: Bila je jedna ili više raketa na ovom mjestu NASDA-e.

en: We are transmitting coordinates of an LZ near the silos.
hr_HR: Prenosimo koordinate LZ u blizini silosa.

en: Coordinate Download Completed.
hr_HR: Preuzimanje koordinata dovršeno.

en: Secure your LZ, then head overland to destroy the missile silo.
hr_HR: Osigurajte svoj LZ, a zatim krenite kopnom da uništite silos za projektile.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Nuclear Blast
hr_HR: MISIJA SJEVERNOG SEKTORA: Nuklearna eksplozija

en: All units must escape the area before the warhead detonates.
hr_HR: Sve jedinice moraju pobjeći iz područja prije nego što bojna glava detonira.

en: Air-lift by transport is not possible. You'll have to head overland.
hr_HR: Zračni prijevoz transportom nije moguć. Morat ćete krenuti kopnom.

en: The mountain range to the east should shield you from the blast.
hr_HR: Planinski lanac na istoku trebao bi vas zaštititi od eksplozije.

en: The valley is your only chance of escape.
hr_HR: Dolina je tvoja jedina šansa za bijeg.

en: AWAY TEAM UPDATE
hr_HR: AŽURIRANJE NAPADNOG TIMA

en: All communication with the away team was lost after the nuclear explosions.
hr_HR: Nakon nuklearnih eksplozija izgubljena je sva komunikacija s napadnim timom.

en: Their last transmission indicated they were heading back to base.
hr_HR: Njihov posljednji prijenos je pokazao da se vraćaju u bazu.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Assist Team Gamma
hr_HR: MISIJA SJEVERNOG SEKTORA: Pomozi timu gamma

en: You are to assist Team Gamma.
hr_HR: Vi trebate pomoći timu Gamma.

en: On reaching Gamma Base, help secure the area from further NEXUS attacks.
hr_HR: Kada stignete do baze Gamma, pomozite osigurajte područje od daljnjih NEXUS napada.

en: NEXUS DEFEATED
hr_HR: NEXUS PORAŽEN

en: Commander, we have defeated NEXUS.
hr_HR: Zapovjedniče, porazili smo NEXUS.

en: Unfortunately, our systems' performance has been affected by NEXUS. We are trying to rectify this.
hr_HR: Nažalost, na rad naših sustava utjecao je NEXUS. Pokušavamo to ispraviti.

en: We are currently receiving this transmission.
hr_HR: Trenutno primamo ovaj prijenos.

en: TRANSPORT MISSION: Team Alpha Detected
hr_HR: TRANSPORTNA MISIJA: Tim Alfa otkriven

en: Take a scout force to these coordinates and evaluate the situation.
hr_HR: Odvedite izviđačke snage na ove koordinate i procijenite situaciju.

en: Determine whether they are Team Alpha. If so, rescue and escort them back to the LZ.
hr_HR: Odredite jesu li tim Alpha. Ako je tako, spasite ih i otpratite ih natrag u LZ.

en: This group are part of Team Alpha, Rescue them and escort them to the LZ.
hr_HR: Ova grupa je dio tima Alpha, spasite ih i otpratite do LZ.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Team Alpha Debrief
hr_HR: MISIJA SJEVERNOG SEKTORA: obavijest tima Alpha

en: Team Alpha power transfer in progress.
hr_HR: Tim Alpha prijenos snage je u tijeku.

en: Commander, after you left the Western Sector we recovered this artifact.
hr_HR: Zapovjedniče, nakon što ste napustili zapadni sektor, vratili smo ovaj artefakt.

en: The benefits from researching it could be vast.
hr_HR: Koristi od istraživanja mogle bi biti ogromne.

en: Enemy forces are ....... from these coordinates.
hr_HR: Neprijateljske snage su ....... od ovih koordinata.

en: Defend the base and ........ the .......
hr_HR: Obranite bazu i ........ .......

en: Search and destroy ....
hr_HR: Traži i uništi....

en: TRANSPORT MISSION: Ambush NEXUS Forces
hr_HR: PRIJEVOZNA MISIJA: Napravite zasjedu NEXUS snagama

en: Commander, your decisive actions halted the spread of NEXUS.
hr_HR: Zapovjedniče, vaše odlučne akcije zaustavile su širenje NEXUS-a.

en: Before NEXUS was expelled, we intercepted this message - Decoding completed.
hr_HR: Prije nego što je NEXUS izbačen, presreli smo ovu poruku - Dekodiranje dovršeno.

en: A NEXUS task force is heading for these coordinates.
hr_HR: Radna grupa NEXUS-a ide prema ovim koordinatama.

en: You have an opportunity to destroy NEXUS before they get there.
hr_HR: Imate priliku uništiti NEXUS prije nego oni stignu tamo.

en: Take an attack force and ambush NEXUS task force at ....... the  .......
hr_HR: Uzmite napadnu jedinicu i postavite zasjedu NEXUS radnoj grupi na ....... na .......

en: TRANSPORT MISSION: Away Team
hr_HR: TRANSPORNTA MISIJA: Napadni tim

en: Commander, your attack on ....
hr_HR: Zapovjedniče, vaš napad na ....

en: NEXUS exiting system.
hr_HR: NEXUS napušta sustav.

en: Incoming transmission from away team.
hr_HR: Dolazni prijenos od napadnog tima.

en: Commander, we are attempting to return to base.
hr_HR: Zapovjedniče, pokušavamo se vratiti u bazu.

en: Unknown Artifact
hr_HR: Nepoznati Artefakt

en: Landing Zone
hr_HR: Slijetalište

en: Mission Target
hr_HR: Cilj misije

en: Pre-Collapse Research Center
hr_HR: Istraživački centar prije kolapsa

en: En-route To Mission Site
hr_HR: Na putu do mjesta misije

en: Mission Failed
hr_HR: Misija neuspjela

en: Mission Successful
hr_HR: Misija uspješna

en: Enemy Landing Zone
hr_HR: Neprijateljsko slijetište

en: Enemy Base
hr_HR: Neprijateljska Baza

en: Incoming transmission
hr_HR: Dolazni Prijenos

en: Incoming intelligence report.
hr_HR: Dolazno obavještajno izvješče.

en: Nuclear Reactor
hr_HR: Nuklearni reaktor

en: New Design
hr_HR: Novi dizajn

en: Cyborg Cannon
hr_HR: Topovnik

en: Demolish
hr_HR: Sruši

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/propulsion.json: $.Naval.name
en: Naval
hr_HR: Brod

en: Repair Center
hr_HR: Centar za popravke

en: Tornado AA Flak Site
hr_HR: Tornado AA flak položaj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name
en: Howitzer Emplacement
hr_HR: Uporište haubice

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name
en: Ground Shaker Emplacement
hr_HR: Uporište zemljotresa

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name
en: Hellstorm Emplacement
hr_HR: Uporište Hellstorm

en: Mortar Emplacement
hr_HR: Uporište minobacača

en: Bombard Emplacement
hr_HR: Uporište minobacača

en: Pepperpot Emplacement
hr_HR: Pepperpot uporište

en: Jump Heavy Gunner
hr_HR: Jump kiborg sa teškom strojnicom

en: Jump Assault Gunner
hr_HR: Jump Strojničar

en: Jump Needle Gunner
hr_HR: Jump kiborg sa Needle-om

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs02.name data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Legs02.name
en: Cyborg Propulsion II
hr_HR: Robotske noge 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs03.name
en: Cyborg Propulsion III
hr_HR: Robotske noge 3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox01.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG3-Pillbox.name ... + 3 refs
en: Heavy Machinegun Bunker
hr_HR: Bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-PrisLas.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-PrisLas.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PrisLas.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PrisLas.name
en: Flashlight Emplacement
hr_HR: Flashlight Uporište

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower03.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower1.name
en: Heavy Machinegun Guard Tower
hr_HR: Stražarski toranj sa teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower04.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower4.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower4.name
en: Flamer Guard Tower
hr_HR: Stražarski toranj sa bacačem plamena

en: Lancer Guard Tower
hr_HR: Stražarski toranj sa lancerom

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WallTower05.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower05.name
en: Flamer Hardpoint
hr_HR: Teško uporište sa bacačem plamena

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FCY7.text[1]
en: Advanced Cyborg Production
hr_HR: Napredna proizvodnja kiborga

en: Advanced Cyborg Production Mk2
hr_HR: Napredna proizvodnja kiborga Mk2

en: Advanced Cyborg Production Mk3
hr_HR: Napredna proizvodnja kiborga Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[1]
en: Advanced Factory Production
hr_HR: Napredna proizvodnja tvornice

en: Advanced Factory Production Mk2
hr_HR: Napredna proizvodnja tvornice Mk2

en: Advanced Factory Production Mk3
hr_HR: Napredna proizvodnja tvornice Mk3

en: Advanced Repair Facility Upgrade
hr_HR: Unaprijeđenje naprednog objekta za popravak

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk2
hr_HR: Unaprijeđenje naprednog objekta za popravak Mk2

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk3
hr_HR: Unaprijeđenje naprednog objekta za popravak Mk3

en: Robotic VTOL Rearming Mk4
hr_HR: Robotski VTOL ponovo naoružanje MK4

en: Vehicle Self-Repair
hr_HR: Samostalno popravljanje vozila

en: Heavy Mobile Repair Turret
hr_HR: Teška Kupola za Popravak

en: CB Sensor Upgrade
hr_HR: Nadogradnja CB Senzora

en: CB Sensor Upgrade Mk2
hr_HR: Nadogradnja CB Senzora Mk2

en: CB Sensor Upgrade Mk3
hr_HR: Nadogradnja CB Senzora Mk3

en: VTOL CB Upgrade
hr_HR: Nadogradnja VTOL CB

en: VTOL CB Upgrade Mk2
hr_HR: Nadogradnja VTOL CB Mk2

en: VTOL CB Upgrade Mk3
hr_HR: Nadogradnja VTOL CB Mk3

en: HEAP Missile Warhead
hr_HR: HEAP raketni bacač

en: HEAP Missile Warhead Mk2
hr_HR: HEAP raketni bacač Mk2

en: HEAP Missile Warhead Mk3
hr_HR: HEAP raketni bacač Mk3

en: Improved Missile Loading System
hr_HR: poboljšani sistem punjenja projektila

en: Rapid Fire Mini-Rockets
hr_HR: Brže pucanje mini-raketa

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk2
hr_HR: Brže pucanje mini-raketa Mk2

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk3
hr_HR: Brže pucanje mini-raketa Mk3

en: Cyborg Laboratory
hr_HR: Kiborg Laboratorij

en: Engineering Laboratory
hr_HR: Inženjerski laboratorij

en: Robotics Laboratory
hr_HR: Laboratorij robotike

en: Laser Optics Laboratory
hr_HR: Laboratorij laserskih optika

en: Electronics Laboratory
hr_HR: Laboratorij elektrotehnike

en: Chemical Laboratory
hr_HR: Laboratorij kemije

en: Bunker Blaster
hr_HR: Bunker Buster lanser

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[0] ... + 5 refs
en: Cyborg Materials Improved
hr_HR: Kiborg materijali su poboljšani

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[2]
en: Increases Kinetic Armor and Body Points
hr_HR: Pojačava kinetički oklop i bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[3] ... + 13 refs
en: All Cyborgs upgraded automatically
hr_HR: Svi kiborzi su automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[0]
en: Cyborg Thermal Armor Improved
hr_HR: Termalni oklop kiborga automatski je nadograđen

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[1]
en: Heat resistant armored layers
hr_HR: Toplinski otporni zaštitni slojevi

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[2]
en: Thermal Armor increased
hr_HR: Termalni oklop pojačan

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[0] ... + 28 refs
en: New Cyborg Available
hr_HR: Novi Kiborgi su dostupni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_BB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_BB1.text[1]
en: Armed with Bunker Buster rocket
hr_HR: Armiran sa Bunker Buster lanserom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[2] ... + 76 refs
en: Body Points: Medium
hr_HR: Bodovi Tijela: Srednji

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[3] ... + 36 refs
en: Requires Cyborg factory to produce
hr_HR: Ova jedinica traži kiboršku tvornicu za proizvodnju

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_MG4.text[1]
en: Armed with Cyborg Assault Gun
hr_HR: Armiran sa kiborškom jurišnom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[0] ... + 7 refs
en: New Jump Cyborg Available
hr_HR: Novi skočni kiborg je dostupan

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[0] ... + 5 refs
en: Defenses Improved
hr_HR: Obrana je poboljšana

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[2] ... + 4 refs
en: Increases Armor and Body Points
hr_HR: Jača oklop i bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[3] ... + 5 refs
en: All defenses and walls upgraded automatically
hr_HR: Svi zidovi i obrambene zgrade su nadograđene automatski

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[0] ... + 112 refs
en: New Defensive Structure Available
hr_HR: Nova obrambena građevina je dostupna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[1]
en: AA Site with Tornado Flak Turret
hr_HR: AA položaj sa Tornado Flak kupolom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[2] ... + 7 refs
en: Automatically targets VTOLs
hr_HR: Automatski cilja VTOL-e

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[3] ... + 59 refs
en: Defensive Strength: Medium
hr_HR: Obrambena jačina: srednja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[1]
en: AA Site with Cyclone Flak Turret
hr_HR: AA položaj sa Ciklon Flak kupolom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[1]
en: AA Site with Hurricane Gun Turret
hr_HR: AA položaj sa Hurricane oružanom kupolom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_AALAS.text[2]
en: Automatically targets VTOL
hr_HR: Automatski cilja VTOL-e

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[1]
en: AA Site with Whirlwind Gun Turret
hr_HR: AA položaj sa Whirlwind oružanom kupolom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[2] ... + 22 refs
en: Assigned automatically to nearest sensor or CB tower
hr_HR: Autmatski dodjeljen najbližem radaru

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvyMor.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvyMor.text[1]
en: Armored Bombard battery pit
hr_HR: Oklopljena minobacačka jama "Bombard"

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[1]
en: Armored howitzer emplacement
hr_HR: Oklopno Uporište Haubice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[1]
en: Armored strongpoint with Tank Killer rocket
hr_HR: Teško oklopno uporište sa "Tank killer" raketama

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[2] ... + 17 refs
en: Automatically targets enemies in range
hr_HR: Automatski cilja neprijatelje u radijusu

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[3] ... + 45 refs
en: Defensive Strength: High
hr_HR: Obrambena jačina: Visoka

en: Armored guard tower with Heavy Machinegun
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[2] ... + 46 refs
en: Automatically targets enemies within sensor range
hr_HR: Automatski napada neprijatelje u dometu

en: Armored guard tower with Flamer
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa Lancer AT raketama

en: Armored guard tower with Lancer AT Rocket
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa Lancer AT raketama

en: Armored bunker with Heavy Machinegun
hr_HR: Oklopni bunker sa Teškom Strojnicom

en: Armored hardpoint with Flamer
hr_HR: Oklopno Teško Uporište sa Bacačem Plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[1]
en: Reinforced concrete tank traps
hr_HR: Armirana betonska blokada tenkova

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[2]
en: Prevents enemy movement
hr_HR: Preventira neprijateljsko kretanje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[0] ... + 3 refs
en: Repair Facility Improved
hr_HR: Poboljšani objekt za popravak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[1]
en: New robotic repair techniques
hr_HR: Nova robotička tehnika popravka

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[2]
en: Increases Repair Speed
hr_HR: Povećava brzinu popravka

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[3] ... + 3 refs
en: All repair facilities upgraded automatically
hr_HR: Svi objekti za popravak su automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[0] ... + 2 refs
en: Cyborg Production Improved
hr_HR: Proizvodnja kiborga je poboljšana

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[1]
en: Robotic Cyborg Production
hr_HR: Robotska proizvodnja kiborga

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[2] ... + 2 refs
en: Increases Cyborg factory output
hr_HR: Povećava tvorničku proizvodnju kiborga

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[3] ... + 2 refs
en: All Cyborg factories upgraded automatically
hr_HR: Sve kiborg tvornice su automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[0]
en: Vehicle Production Improved
hr_HR: Proizvodnja vozila je poboljšana

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[1]
en: New Robotic Techniques improve factory production
hr_HR: Nova robotska tehnika poboljšava proizvodnju tvornice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[2]
en: Increases factory production rate
hr_HR: Povećava stopu proizvodnje u tvornice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[3]
en: All vehicle factories upgraded automatically
hr_HR: Sve tvornice vozila su automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[2]
en: Increases factory output
hr_HR: Povećava proizvodnju tovrnice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[0] ... + 3 refs
en: Research Improved
hr_HR: Poboljšano Istraživanje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade04.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis
hr_HR: Posvećena sinaptički povezana podatkovna analiza

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[2]
en: Increases research speed
hr_HR: Povećava brzinu istraživanja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials02.name
en: Hardened Base Structure Materials
hr_HR: Pojačanje strukture materijala baze

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[3] ... + 5 refs
en: All base structures upgraded automatically
hr_HR: Sve strukture baze automatski su nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[0] ... + 5 refs
en: Production Improved
hr_HR: Proizvodnja je poboljšana

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[1]
en: Robotic VTOL Production
hr_HR: Robotska proizvodnja VTOL-a

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[2]
en: Increases VTOL factory output
hr_HR: Povećava proizvodnju VTOL-a u tvornici

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[3]
en: All VTOL factories upgraded automatically
hr_HR: Sve VTOL tvornice su automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[0]
en: VTOL Rearming Times Reduced
hr_HR: VTOL smanjeno vrijeme ponovnog naoružavanja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade01.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade01.name
en: Automated VTOL Rearming
hr_HR: Automatsko VTOL ponovno naoružavanje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[2]
en: Reduces rearming time
hr_HR: Smanjuje vrijeme ponovnog naoružavanja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[3]
en: All rearming pads upgraded automatically
hr_HR: Sve platforme za ponovno naoružavanje nadograđene su automatski

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[0] ... + 8 refs
en: New Systems Turret Available
hr_HR: Novi sistemi kupole su dostupni

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[1]
en: Heavy repair unit
hr_HR: Teška jedinica za popravak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[2]
en: Automatically Repairs Damaged Units
hr_HR: Automatski popravlja oštećene jedinice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[3]
en: Or damaged units may be selected as target
hr_HR: Ili se oštećene jedinice mogu odabrati kao meta

en: Research Breakthrough Improves Repair Speeds
hr_HR: Proboj u istraživanju poboljšava brzinu popravka

en: Increases repair speed
hr_HR: Povećava brzinu popravka

en: All mobile repair units upgraded automatically
hr_HR: Sve mobilnje jedinice za popravak su automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[0]
en: Improved Sensor Tower Available
hr_HR: Bolji senzorski tornjevi su dostupni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[1]
en: New construction techniques improve tower
hr_HR: Nove građevinske tehnike poboljšavaju toranj

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[2]
en: Replaces existing sensor tower
hr_HR: Zamjenjuje postojeće toranj senzore

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[3] ... + 3 refs
en: May be assigned as spotter for indirect fire weapons
hr_HR: Može se dodijeliti kao promatrač za oružja za neizravnu paljbu

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[1]
en: VTOL CB turret detects enemy indirect fire batteries
hr_HR: VTOL CB kupola otkriva neprijateljske neizravne vatrene baterije

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[2]
en: Orders assigned VTOLs to attack the enemy batteries
hr_HR: Naređuje dodijeljene VTOL-ove za napad na neprijateljske baterije

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[3]
en: VTOLs attack until enemy battery is suppressed
hr_HR: VTOL-i napadaju dok neprijateljska baterija ne bude potisnuta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[0] ... + 3 refs
en: VTOL CB Improved
hr_HR: VTOL CB je poboljšan

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[1]
en: New fire detection systems
hr_HR: Novi sustav za detektiranje vatre je dostupan

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends VTOL CB Range
hr_HR: Produljuje VTOL CB domet

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[3] ... + 3 refs
en: All VTOL CB sensors upgraded automatically
hr_HR: Svi VTOL CB senzori nadograđeni su automatski

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[0] ... + 3 refs
en: VTOL Strike Improved
hr_HR: VTOL udari su poboljšani

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[1]
en: New target recognition systems
hr_HR: Novi sistem prepoznavanja mete

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends VTOL Strike Range
hr_HR: Produljuje domet VTOL udara

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[3] ... + 3 refs
en: All VTOL Strike sensors upgraded automatically
hr_HR: Svi VTOL udar senzori su automatski poboljšani

en: Scrambler Improved
hr_HR: Scrambler poboljšan

en: Improvement in synaptic link technology
hr_HR: Poboljšanje tehnologije sinaptičke veze

en: Increases scrambler rate
hr_HR: Povećava brzinu Scramblera

en: All scramblers upgraded automatically
hr_HR: Svi scrambleri nadograđeni su automatski

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[0]
en: Collective Light Body
hr_HR: "Collective" lagani trup

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[1]
en: Superior armor and body points to Viper
hr_HR: Superiorni oklop i bodovi tijela kod Vipera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[2]
en: Slower than Viper
hr_HR: Sporiji od Vipera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[3]
en: High power costs and slower to produce than Viper
hr_HR: Visoki troškovi energije i sporiji za proizvodnju od Vipera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[0]
en: Collective Medium Body
hr_HR: "Collective" srednje tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[1]
en: Superior armor and body points to Cobra
hr_HR: Superiorni oklop i bodovi tijela nego kod Kobre

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[2]
en: Slower than Cobra
hr_HR: Sporiji od Cobre

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[3]
en: High power costs and slower to produce than Cobra
hr_HR: Visoki troškovi energije i sporija proizvodnja od Cobre

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[0] ... + 5 refs
en: Vehicle Engine Upgrade
hr_HR: Poboljšanje motora za vozila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine04.name
en: Turbo-Charged Engine
hr_HR: Motor sa turbom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[2]
en: Improves vehicle speed
hr_HR: Poboljšava brzinu vozila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[3] ... + 18 refs
en: All vehicles upgraded automatically
hr_HR: Sva su vozila automatski nadograđena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[0] ... + 5 refs
en: Vehicle Bodies Improved
hr_HR: Poboljšana su tijela vozila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[2]
en: Increases kinetic armor and body points
hr_HR: Povećava kinetički oklop i bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[0] ... + 2 refs
en: Vehicle Thermal Armor Improved
hr_HR: Poboljšan je termalni oklop vozila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[1] ... + 2 refs
en: Heat-resistant armored layers
hr_HR: Oklopni slojevi otporni na toplinu

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[2]
en: Increases Thermal Armor
hr_HR: Pojaćava toplinski oklop

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[0] ... + 17 refs
en: Vehicle Propulsion Improved
hr_HR: Poboljšan je pogon vozila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[1] ... + 17 refs
en: New armored construction
hr_HR: Nova oklopna konstrukcija

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[2] ... + 17 refs
en: Increases Body Points
hr_HR: Povećava bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_HALFT3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_HALFT3.text[3]
en: All half-tracks upgraded automatically
hr_HR: Sve Half-trackovi nadograđeni su automatski

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_H3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_H3.text[3]
en: All hovers upgraded automatically
hr_HR: Svi Hoveri automatski su nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[0] ... + 5 refs
en: New AA Turret Available
hr_HR: Nova AA kupola je dostupna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[2] ... + 9 refs
en: Aerial targets only
hr_HR: Gađa samo zračne mete

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[0] ... + 7 refs
en: AA Upgrade
hr_HR: Poboljšanje za AA

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[2]
en: Increases AA accuracy
hr_HR: Povećava preciznost AA

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[3] ... + 7 refs
en: All AA weapons upgraded automatically
hr_HR: Sva AA oružja su automatski nadograđena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[0]
en: AA Flak Upgrade
hr_HR: Poboljšanje za AA Flak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[2]
en: Increases AA Flak damage
hr_HR: Povećava štetu AA Flak-a

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[3]
en: All AA flak weapons upgraded automatically
hr_HR: Sva AA flak oružja su automatski nadograđena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[2]
en: Increases AA ROF
hr_HR: Povećava brzinu pucanja AA oružja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[2]
en: Best Targets: Base Structures and Defenses
hr_HR: Najbolje mete: građevine baze i obrambene strukture

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[2]
en: Best Targets: Base Structures
hr_HR: Najbolje mete: građevine baze

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[3] ... + 28 refs
en: Body Points: Low
hr_HR: Bodovi tijela: mali

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[2]
en: Best Targets: Defenses
hr_HR: Najbolje mete: obrambene strukture

en: Increases Bombing accuracy
hr_HR: Povećava preciznost bombardiranja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[0] ... + 25 refs
en: New Weapon Turret Available
hr_HR: Novo oružje dostupno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[2] ... + 13 refs
en: Best Targets: Vehicles
hr_HR: Najbolje Mete: vozila

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[3]
en: Replaces Medium Cannon
hr_HR: Zamjenjuje srednji top

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[3] ... + 12 refs
en: Body Points: High
hr_HR: Bodovi tIjela: visoki

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[2] ... + 4 refs
en: Best Targets: Bunkers, wheeled and hover vehicles
hr_HR: Najbolje mete: bunkeri, vozila sa kotačima ili hover pogonom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[0] ... + 5 refs
en: Flamer Upgrade
hr_HR: Nadogradnja bacača plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[2]
en: Increases Flamer damage
hr_HR: Povećava štetu bacača plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[3] ... + 5 refs
en: All flamers upgraded automatically
hr_HR: Svi su bacači plamena automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[0] ... + 13 refs
en: New Indirect Fire Weapon Available
hr_HR: Novo oružje je dostupno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[2] ... + 4 refs
en: Best Targets: Base Structures, infantry, wheeled vehicles
hr_HR: Najbolje mete: građevine baze, pješaštvo, vozila sa kotačima

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[2]
en: Best Targets: Base Structures, bunkers
hr_HR: Najbolje mete: građevine baze, bunkeri

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[0] ... + 9 refs
en: Howitzer Upgrade
hr_HR: Nadogradnja haubice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[1]
en: Self-guided rocket powered shells
hr_HR: Samo-Navođeni raketni pogon čahura

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[2]
en: Increases Howitzer accuracy
hr_HR: Povećava Preciznost Haubice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[3] ... + 9 refs
en: All howitzers upgraded automatically
hr_HR: Sve Haubice su automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[1]
en: High Explosive shells
hr_HR: Visoko eksplozivne čahure

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[2]
en: Increases Howitzer damage
hr_HR: Povećava štetu Haubice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[1] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[1] ... + 3 refs
en: Automatic loading mechanism replaces manual loader
hr_HR: Automatsko mehanizam punjenja zamjenjuje ručno punjenje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[2]
en: Increases Howitzer ROF
hr_HR: Povećava ROF Haubice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[0] ... + 13 refs
en: Machinegun Upgrade
hr_HR: Poboljšanje za strojnice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[2] ... + 2 refs
en: Increases Machinegun damage
hr_HR: Povećava štetu strojnica

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[3] ... + 13 refs
en: All machineguns upgraded automatically
hr_HR: Sve su strojnice automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[1]
en: Improved chaingun mechanism
hr_HR: Poboljšani mehanizam strojnice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[2]
en: Increases Machinegun ROF
hr_HR: Povećava ROF strojnice

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M3.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M3.text[1]
en: May be assigned to a sensor
hr_HR: Može biti zadan senzorima

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[2] ... + 7 refs
en: Best Targets: Base structures, infantry, wheeled vehicles
hr_HR: Najbolje Mete: Građevine baze, pješaštvo, vozila sa kotaćima

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[3] ... + 29 refs
en: Body Points: Very Low
hr_HR: Bodovi tijela: jako mali

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[0] ... + 11 refs
en: Mortar Upgrade
hr_HR: Nadogradnja minobacača

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[2]
en: Increases Mortar damage
hr_HR: Povećava štetu Minobacača

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[3] ... + 11 refs
en: All mortars upgraded automatically
hr_HR: Svi su minobacači automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[0]
en: Mini-Rocket Upgrade
hr_HR: Nadogradnja lansera mini-raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[2]
en: Increases Mini-Rocket damage
hr_HR: Povećava štetu lansera mini raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[3]
en: All mini-rockets upgraded automatically
hr_HR: Svi lanseri mini raketa su automatski poboljšani

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[0] ... + 14 refs
en: Rocket Upgrade
hr_HR: Nadogradnja lansera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[2]
en: Increases Rocket damage
hr_HR: Povećava štetu lansera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[3] ... + 14 refs
en: All rockets upgraded automatically
hr_HR: Svi lanseri automatski su nadograđeni

en: Manufacture (F1)
hr_HR: Proizvedi (F1)

en: Research (F2)
hr_HR: Istražuj (F2)

en: Build (F3)
hr_HR: Gradi (F3)

en: Design (F4)
hr_HR: Dizajniraj (F4)

en: Commanders (F6)
hr_HR: Kapetani (F6)

en: Close
hr_HR: Zatvori

en: Intelligence Display (F5)
hr_HR: Prikaz informacije (F5)

en: In this training session you'll learn how to build an effective base
hr_HR: U ovom treningu ćete naučiti kako izgraditi učinkovitu bazu

en: Oil resources are key to your success
hr_HR: Naftni izvori su ključ za tvoj uspjeh

en: CAMPAIGN ONE
hr_HR: KAMPANJA JEDAN

en: WESTERN SECTOR
hr_HR: ZAPADNI SEKTOR

en: Dawn, July 4th, 2100
hr_HR: Zora, 4. srpnja 2100

en: A New Era
hr_HR: Nova Era

en: Morning, July 4th, 2100
hr_HR: Jutro, 4. srpnja 2100

en: In-flight to Western Sector
hr_HR: U letu za zapadni sektor

en: Team Alpha nears its destination
hr_HR: Alpha Team približava se svom odredištu

en: Transport destinations follow:
hr_HR: Transport destinacije slijedi:

en: Alpha - Western Sector....
hr_HR: Alfa - Zapadni Sektor

en: Alpha you are cleared for take-off.
hr_HR: Alpha tim, imate dozvolu za polijetanje.

en: Good luck and good hunting.
hr_HR: Sretno i dobar lov.

en: Approaching Landing Zone. Team Alpha Briefing commences.
hr_HR: Približavanje zoni slijetanja. Team Alpha počinje Briefing.

en: Commander, you lead Team Alpha, one of three expeditionary teams sent out by the Project to recover artifacts from before the Collapse.
hr_HR: Zapovjednik, vi vodite Alfa Tim, jedan od triju ekspedicijskih timova poslan od strane Projekta za pronalaženje predmeta prije kolapsa.

en: Your destination lies in the western zone.
hr_HR: Tvoja destinacija je u zapadnoj zoni

en: Commander, we have recovered a command turret from the New Paradigm.
hr_HR: Zapovjedniče, mi smo pronašli zapovjedničku kupoli od Novog Paradigma.

en: Your attacks upon us will not go unpunished.
hr_HR: Vaši napadi na nas neće proći nekažnjeno.

en: You are in contravention of the New Paradigm.
hr_HR: Vi ste u kontroverziji ideja Novog Paradigma.

en: Warning!
hr_HR: Upozorenje!

en: You are entering a restricted area.
hr_HR: Ulazite u zabranjenu zonu!

en: Return to your designated zone or be destroyed.
hr_HR: Izađite iz našeg područja ili ćemo otvoriti paljbu!

en: Repeat. Return to your designated zone or be destroyed.
hr_HR: Zadnje upozorenje! Izađite iz našeg područja ili ćemo otvoriti paljbu!

en: Message Ends.
hr_HR: Kraj poruke.

en: You will be destroyed.
hr_HR: Biti ćete uništeni!

en: CAMPAIGN TWO
hr_HR: KAMPANJA DVA

en: EASTERN SECTOR
hr_HR: ISTOČNI SEKTOR

en: NASDA Briefing follows...
hr_HR: NASDA Brifing slijedi...

en: CAMPAIGN THREE
hr_HR: KAMPANJA TRI

en: NORTHERN SECTOR
hr_HR: SJEVERNI SEKTOR

en: Commander, welcome to NEXUS!
hr_HR: Zapovjedniće, dobrodošli u NEXUS!

en: Your forces are now mine! Welcome to Nexus.
hr_HR: Tvoje snage you sada moje! Dobrodošao u Nexus.

en: My Laser Satellites are now powering up. I intend to test them on you first, Commander!
hr_HR: Moji laserski sateliti se sada pokreću. Ja ih namjeravam testirati na tebi, zapovjedniče!

en: Dusk, November 3rd, 2085
hr_HR: Sumrak, 3. studenog 2085

en: Earth, High Orbit
hr_HR: Zemlja, Visoka Orbita

en: The Collapse
hr_HR: Kolaps

en: January 19th, 2086
hr_HR: 19 siječanj 2086

en: North America
hr_HR: Sjeverna Amerika

en: Midnight, April 10th, 2086
hr_HR: Ponoć, 10. travnja 2086

en: Dawn, April 4th, 2100
hr_HR: Zora, 4. travnja 2100

en: A New Beginning
hr_HR: Novi Početak

en: The NASDA system was developed to protect us. It was to be the ultimate nuclear deterrent. As it turned out, it was our executioner.
hr_HR: Nasda Sustav je razvijen da nas zaštiti. Trebalo je biti ultimatno nuklearnog odvačanja. Kako se pokazalo, to je bion naš krvnik.

en: Reports said that NASDA developed a fault during a routine systems check. Don't believe it. Someone wanted it to take us out.
hr_HR: Izvješća je reklo da NASDA razvila greške tijekom rutinske provjere sistema. Ne vjeruj u to. Netko nas je htjeo izbaciti.

en: Those nukes were targeted on every major city around the world. NASDA was programmed to start the Collapse. When the counterstrikes launched, its laser defenses and anti-missile ground sites failed.
hr_HR: Te su nuklearke ciljale na sve velike gradove oko svijeta. NASDA je programirana da započne kolaps. Kad je protu napad pokrenut, laserska obrana i anti-projektilni uporišta su podbacili.

en: The world as we knew it ended...
hr_HR: Svijet koji smo mi znali je završio...

en: The Nuclear Winter hit hard. Disease and famine claimed most of us who had survived the nuclear strikes. Wars over cans of dog food took even more.
hr_HR: Nuklearna zima je udarila jako. Bolesti i glad pogodio večinu od nas koji su preživjeli nuklearni udar. Ratovi zbog konzervni hrane za pse je uzelo još više.

en: We'd fled Seattle early in '86. We'd heard that the Rocky Mountains were relatively rad-free.
hr_HR: Mi smo otišli iz Seattle rano u '86. Ćuli smo da su Rocky Mountains su relativno bez radijacije.

en: After fighting off bands of marauders we came across the base. Its personnel were dead. Killed by any one of a number of virulent diseases.
hr_HR: Nakon borbe od bandi pljačkaša i stigli smo do baze. Njegovo osoblje je bilo mrtvo. Vjerovatno mrtvi od bilo koje od brojnih bolesti.

en: We cracked the doors, and cleared out the bodies inside.
hr_HR: Otvorili smo vrata, i maknuli smo tijela unutra.

en: We knew that things would never be the same again, but we were determined to build a new world out of the ruins. We rebuilt the landing pads and brought the old systems back on-line.
hr_HR: Znali smo da stvari nikad neće biti iste, ali smo bili odlučni da napravimo novi svijet iz ruševina. Obnovili smo slijetišta i doveli stari sustav u pogon.

en: We were finally ready to begin the Project.
hr_HR: Konačno smo bili spremni za početak Projekta.

en: After many long months of struggle, we defeated NEXUS.
hr_HR: Nakon mnogo dugih mjeseci borbe, porazili smo NEXUS.

en: The war started by Dr Reed was over.
hr_HR: Rat koji je započeo Doktor Reed je završen.

en: We have recovered many of the technologies we sought.
hr_HR: Našli smo mnoge tehnologije koje smo tražili.

en: It is now time to use them to rebuild the world.
hr_HR: Sada je vrijeme da ih iskoristimo za obnovu svijeta.

en: Slowly, out of the ashes we will rise again...
hr_HR: Polako, iz pepela mi ćemo uskrsnuti...

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtMGWheels.name data/base/stats/templates.json: $.ViperMG01Wheels.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-MG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG01Wheels.name
en: Machinegun Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Tower01.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTower1Mk1.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-SensoTower01.name ... + 2 refs
en: Sensor Tower
hr_HR: Toranj sa senzorom

en: Tornado AA Site
hr_HR: Tornado AA položaj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG1Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG1Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1Mk1.name
en: Machinegun
hr_HR: Strojnica

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.CollectiveWall.name data/mp/stats/structure.json: $.CollectiveWall.name
en: Collective Wall
hr_HR: Collective zid

en: Collective Corner Wall
hr_HR: Collective kutni zid

en: Nexus Wall
hr_HR: Nexus Zid

en: Nexus Corner Wall
hr_HR: Nexus Kutni Zid

en: CAM1 RESEARCH
hr_HR: KAM1 ISTRAŽIVANJE

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.ADVANCEDRESEARCH.name
en: ADVANCED RESEARCH
hr_HR: NAPREDNO ISTRAŽIVANJE

en: CAM1 VEHICLES
hr_HR: KAM1 VOZILA

en: CAM1 WEAPONS
hr_HR: KAM1 ORUŽJA

en: CAM1 SYSTEMS
hr_HR: KAM1 SISTEMI

en: CAM1 DEFENSES
hr_HR: KAM1 OBRANE

en: CAM1 STRUCTURES
hr_HR: KAM! GRAĐEVINE

en: CAM2 RESEARCH
hr_HR: KAM2 ISTRAŽIVANJE

en: CAM2 VEHICLES
hr_HR: KAM2 VOZILA

en: CAM2 CYBORGS
hr_HR: KAM2 KIBORGI

en: CAM2 WEAPONS
hr_HR: KAM2 ORUŽJA

en: CAM2 SYSTEMS
hr_HR: KAM2 SISTEMI

en: CAM2 DEFENSES
hr_HR: KAM2 OBRANE

en: CAM2 STRUCTURES
hr_HR: KAM2 GRAĐEVINE

en: CAM3 RESEARCH
hr_HR: KAM3 ISTRAŽIVANJE

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes01.name
en: Missile Targeting Codes
hr_HR: Kodovi za ciljanje raketa

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes02.name
en: Second Level Missile Targeting Codes
hr_HR: Druga razina kodova za ciljanje raketa

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes03.name
en: Third Level Missile Firing Codes
hr_HR: Treća razina kodova za ciljanje raketa

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Cannon.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Cannon-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgCannon01Grd.name ... + 2 refs
en: Heavy Gunner Cyborg
hr_HR: Kiborg sa teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Flamer.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Flamer-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgFlamer01Grd.name ... + 2 refs
en: Flamer Cyborg
hr_HR: Kiborg sa bacačem plamena

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-MG.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Chain-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgChain01Ground.name ... + 2 refs
en: Machinegunner Cyborg
hr_HR: Kiborg sa strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs.name data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Legs01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs.name
en: Cyborg Propulsion
hr_HR: Robotske noge

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG3-Tower.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower3.name
en: Heavy Machinegun Tower
hr_HR: Toranj sa teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1-Tower.name
en: Flamer Tower
hr_HR: Toranj sa bacačem plamena

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.GuardTower5.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox06.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower5.name
en: Lancer Tower
hr_HR: Toranj sa Lancerom

en: Advanced Manufacturing Mk3
hr_HR: Napredna proizvodnja Mk3

en: Robotic Repair Facility Mk3
hr_HR: Objekt sa robotičkim popravkom Mk3

en: Advanced Repair Facility Mk2
hr_HR: Napredni objekt za popravak Mk2

en: Advanced Repair Facility Mk3
hr_HR: Napredni objekt za popravak Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/repair.json: $.HeavyRepair.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurretHvy.name
en: Heavy Repair Turret
hr_HR: Napredna kupola za popravak

en: Nexus Intruder Program
hr_HR: Nexus Uljez Program

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Circuits.name
en: Nexus Resistance Circuits
hr_HR: Nexus otporni sklopovi

en: Nexus Resistance Circuits Mk2
hr_HR: Nexus otporni sklopovi Mk2

en: Nexus Resistance Circuits Mk3
hr_HR: Nexus otporni sklopovi Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentreNP.name
en: New Paradigm Command Center
hr_HR: New Paradigm zapovijedni centar

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentreCO.name
en: Collective Command Center
hr_HR: Collective zapovijedni centar

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NX-CruiseSite.name data/mp/stats/structure.json: $.NX-CruiseSite.name
en: Missile Silo
hr_HR: Raketni silos

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-Mcannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-Mcannon.name
en: Super Heavy-Gunner
hr_HR: Kiborg sa super teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-Acannon.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-Acannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-Acannon.name
en: Super Auto-Cannon Cyborg
hr_HR: Kiborg sa Super auto-cannonom

en: Super HPV Cyborg
hr_HR: Super HPV Kiborg

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-TK.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-TK.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-TK.name
en: Super Tank-Killer Cyborg
hr_HR: Kiborg sa Tank Killer naoružanjem

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-UpLink.name data/mp/stats/structure.json: $.A0Sat-linkCentre.name
en: Satellite Uplink Center
hr_HR: Satelistki uplink centar

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-PulseLsr.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-PulseLsr.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-PulseLsr.name
en: Super Pulse Laser Cyborg
hr_HR: Kiborg sa Super pulse laserom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-A-T.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-A-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-A-T.name
en: Super Scourge Cyborg
hr_HR: Kiborg sa Scourage missile sistemom

en: Command Turret II
hr_HR: Zapovijedna kupola 2

en: Command Turret III
hr_HR: Zapovijedna kupola 3

en: Command Turret IV
hr_HR: Zapovijedna kupola 4

en: Player
hr_HR: Igrač

en: Scavengers
hr_HR: Sa stanovnicima

en: No Scavengers
hr_HR: Bez stanovnika

en: No Alliances
hr_HR: Opći rat

en: Allow Alliances
hr_HR: Slobodno

en: Locked Teams
hr_HR: Zaključani timovi

en: Low Power Levels
hr_HR: Niska razina resursa

en: Medium Power Levels
hr_HR: Srednja razina resursa

en: High Power Levels
hr_HR: Visoka razina resursa

en: Start with No Bases
hr_HR: Započni bez baza

en: Start with Bases
hr_HR: Započni sa bazama

en: Start with Advanced Bases
hr_HR: Započni sa naprednim bazama

en: System locale
hr_HR: Lokalni

en: Tab Scroll left
hr_HR: Tablica zakreni lijevo

en: Tab Scroll right
hr_HR: Tablica zakreni desno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[1]
en: .50-calibre heavy machinegun
hr_HR: .50-kalibarska teška strojnica

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[1]
en: 105mm multi-barrel Howitzer may be assigned to a sensor
hr_HR: 105mm više cijevna haubica može biti dodijeljena senzorima

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[1]
en: 7.62mm machinegun
hr_HR: 7.62mm strojnica

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[2]
en: AA accuracy +10%
hr_HR: AA preciznost +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[2]
en: AA Flak damage +25%
hr_HR: AA Flak šteta +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[2]
en: AA reload time -15%
hr_HR: Vrijeme punjenja AA -15%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage03.name
en: Advanced Bomb Warhead
hr_HR: Napredna Bojevna Glava

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade07.name
en: Advanced Manufacturing
hr_HR: Napredna Proizvodnja

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage02.name
en: Advanced Missile Warhead Mk2
hr_HR: Napredna Projektilna Bojna Glava Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage03.name
en: Advanced Missile Warhead Mk3
hr_HR: Napredna Projektilna Bojna Glava Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage01.name
en: Advanced Missile Warhead
hr_HR: Napredna Projektilna Bojna Glava

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade06.name
en: Advanced Repair Facility
hr_HR: Napredni Objekt za Popravak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[1]
en: Advanced repair techniques
hr_HR: Napredne tehnike popravljanja

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[1]
en: Advanced Thermal Emissions detection
hr_HR: Napredne tehnologije detekcije termalnih emisija

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[3] ... + 11 refs
en: All cannons upgraded automatically
hr_HR: Svi su topovi automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[3] ... + 3 refs
en: All CB sensors upgraded automatically
hr_HR: Svi su CB senzori automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[3]
en: All factories upgraded automatically
hr_HR: Sve Tvornice su automatski nadograđene

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[3] ... + 3 refs
en: All lasers upgraded automatically
hr_HR: Svi su laseri automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[3] ... + 7 refs
en: All missiles upgraded automatically
hr_HR: Svi projektili su automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[3]
en: All power generators upgraded automatically
hr_HR: Svi generatori energije su automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[3]
en: All sensors upgraded automatically
hr_HR: Svi su senzori automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[3] ... + 3 refs
en: All trucks upgraded automatically
hr_HR: Svi kamioni su automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[3]
en: All VTOLs upgraded automatically
hr_HR: Svi VTOL-i su automatski nadograđeni

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[1]
en: Amphibious hover propulsion
hr_HR: Amfibijski hover pogon

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[1]
en: Anti-tank missile
hr_HR: ProtuTenkovski Projektil

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage03.name
en: APDSB MG Bullets Mk2
hr_HR: APDSB MG Meci Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage04.name
en: APDSB MG Bullets Mk3
hr_HR: APDSB MG Meci Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage05.name
en: APFSDS Cannon Rounds Mk2
hr_HR: APFSDS Topovske Runde Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage06.name
en: APFSDS Cannon Rounds Mk3
hr_HR: APFSDS Topovske Runde Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage04.name
en: APFSDS Cannon Rounds
hr_HR: APFSDS Topovske Runde

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[1]
en: Armed with Cyborg Cannon
hr_HR: Naoružan sa Kiborg topom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[1]
en: Armed with Cyborg Flamer
hr_HR: Naoružan sa Kiborg bacačem plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[1]
en: Armed with Cyborg Machinegun
hr_HR: Naoružan sa Kiborg strojnicom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_PLAS.text[1]
en: Armed with Cyborg Pulse Laser
hr_HR: Naoružan sa Kiborg pulsnim laserom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_AT.text[1]
en: Armed with Cyborg Scourge Missile Launcher
hr_HR: Naoružan sa Kiborg Scourage Missile lanserom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_GRN.text[1]
en: Armed with grenades
hr_HR: Naoružan sa granatama

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RKT.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RKT.text[1]
en: Armed with Lancer anti-tank missile
hr_HR: Naoružan sa Lancer ProtuTenkovskim projektilom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[1]
en: Armed with Machinegun
hr_HR: Naoružan sa Strojnicom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_MC.text[1]
en: Armed with medium cannon
hr_HR: Naoružani sa srednjim laserom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_TK.text[1]
en: Armed with tank killer rockets
hr_HR: Naoružanž tank killer raketama

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[2]
en: Armor +35%, Body Points +30%
hr_HR: Oklop +35%, Bodovi Tijela +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[1]
en: Armored bunker with Flamer
hr_HR: Oklopni bunker sa bacačem plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[1]
en: Armored bunker with Lancer AT rocket
hr_HR: Oklopni bunker sa Lancer AT raketom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_LC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_LC.text[1]
en: Armored bunker with Light Cannon
hr_HR: Oklopni bunker sa lakim topom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[1]
en: Armored bunker with Machinegun
hr_HR: Oklopni bunker sa strojnicom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_EMPM.text[1]
en: Armored EMP Mortar battery pit
hr_HR: Oklopni EMP minobacač baterijsko uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_EMP.text[1]
en: Armored guard tower with EMP Cannon
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa EMP Topom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[1]
en: Armored guard tower with Lancer AT rocket
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa Lancer AT raketama

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Mini-Pod Rocket
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa saćastim mini raketama

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPYT.text[1]
en: Armored guard tower with Nexus Link
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa Nexus Link naoružanjem

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PulseLas.text[1]
en: Armored guard tower with Pulse Laser
hr_HR: Oklopni stražarski toranj sa Pulse laserom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[1]
en: Armored Half-tracks
hr_HR: Oklopni polu-gusjeničar

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT4_HC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT4_HC.text[1]
en: Armored hardpoint with Heavy Cannon
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa teškim topom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_DF_WT1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_DF_WT1.text[1]
en: Armored hardpoint with Heavy Machinegun
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_WT13_HPV.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_WT13_HPV.text[1]
en: Armored hardpoint with Hyper-Velocity Cannon
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa Hyper-velocity topom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_WT6_ATR.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_WT6_ATR.text[1]
en: Armored hardpoint with Lancer AT missile
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa Lancer AT missile sistemom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT2_LC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT2_LC.text[1]
en: Armored hardpoint with Light Cannon
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa lakim topom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT3_MC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT3_MC.text[1]
en: Armored hardpoint with Medium Cannon
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa srednjim topom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_IMP.text[1]
en: Armored Incendiary Mortar battery pit
hr_HR: Oklopljeni Inciendary baterijski minobacač

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[1]
en: Armored Mortar battery pit
hr_HR: Oklopjena baterijska minobacačka jama

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_HEAVYLAS.text[1]
en: Armored strongpoint with Heavy Laser
hr_HR: "Strongpoint" teško uporište sa teškim laserom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PFL.text[1]
en: Armored strongpoint with Plasmite Flamer
hr_HR: Oklopno Teško Uporište sa Plasma bacačem

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PulseLas.text[1]
en: Armored strongpoint with Pulse Laser
hr_HR: Oklopno uporište sa Pulsiranim laserom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[1]
en: Armored Tracks
hr_HR: Oklopljena Gusjenica

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[2]
en: Armour +35%, Body Points +30%
hr_HR: Oklop +35%, Bodovi Tijela +35%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Tower-VulcanCan.name data/mp/stats/structure.json: $.Tower-VulcanCan.name
en: Assault Cannon Guard Tower
hr_HR: Jurišni Top Stražarski Toranj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-VulcanCan.name data/base/stats/structure.json: $.Wall-VulcanCan.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-VulcanCan.name data/mp/stats/structure.json: $.Wall-VulcanCan.name
en: Assault Cannon Hardpoint
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa jurišnim topom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-RotMg.name
en: Assault Gun Tower
hr_HR: Toranj sa jurišnim topom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Autorepair-General.name
en: Auto-Repair
hr_HR: Automatski popravak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[1]
en: Autoloader increases reload rate
hr_HR: AutoPunjenje povećava brzinu punjenja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[1]
en: Automated Cyborg Production
hr_HR: Automatska proizvodnja kiborga

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade-AI.name data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[1]
en: Automated Factory Production
hr_HR: Automatska proizvodnja tovrnice

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade01.name
en: Automated Manufacturing
hr_HR: Automatska proizvodnja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[1]
en: Automated reload system
hr_HR: Automatski sistem punjenja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[1]
en: Automatic loader replaces manual feed
hr_HR: Automatski punjač zamjenjuje ručno punjenje

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-SamSite.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-SamSite.name
en: Avenger Hardpoint
hr_HR: "Hardpoint" teško uporište sa Avenger oružjem

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.BaBaLegs.name data/mp/stats/propulsion.json: $.BaBaLegs.name
en: BaBaLegs
hr_HR: Noge

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.BaBaProp.name data/mp/stats/propulsion.json: $.BaBaProp.name
en: BaBaProp
hr_HR: Wheels

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CANT.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets : Vehicles
hr_HR: Najbolje Mete: Vozila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets: Aerial targets only
hr_HR: Najbolje Mete: Zračne ciljeve samo

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[2]
en: Best Targets: Base structures and cyborgs
hr_HR: Najbolje Mete: Građevine Baze i Kiborgi

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[2]
en: Best Targets: Base structures
hr_HR: Najbolje Mete: Građevine baze

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[2]
en: Best Targets: Bunkers and Hardpoints
hr_HR: Najbolje Mete: Bunkeri i Hardpointovi

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[2] ... + 2 refs
en: Best Targets: Bunkers and hardpoints
hr_HR: Najbolje Mete: Bunkeri i Hardpointovi

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[2]
en: Best Targets: Cyborgs
hr_HR: Najbolje Mete: Kiborgi

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_HLAS.text[2]
en: Best Targets: Heavy cyborgs
hr_HR: Najbolje Mete: Teški Kiborgi

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets: Infantry, base structures, wheeled vehicles
hr_HR: Najbolje Mete: Pješaštvo, građevine baze, vozila sa kotačima

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[2]
en: Best Targets: Vehicles and Emplacements
hr_HR: Najbolje Mete: Vozila i Uporišta

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[2]
en: Best Targets: Vehicles, Hardpoints
hr_HR: Najbolje Mete: Vozila, Hardpointovi

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[2]
en: Best Targets: Wheeled and hover vehicles
hr_HR: Najbolje Mete: Vozila sa kotačima i hover pogonom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[2]
en: Body Points and Speed Increased
hr_HR: Bodovi Tijela i Brzina je Povećana

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_PLFL.text[3]
en: Body Points: Very low
hr_HR: Bodovi Tijela: Jako mali

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[2]
en: Bomb damage +25%
hr_HR: Šteta Bombe +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[0] ... + 3 refs
en: Bomb Upgrade
hr_HR: Nadogradnja Bombe

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHvyMortarHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHvyMortarHalftrack.name
en: Bombard Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianBuggy.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianBuggy.name
en: Buggy
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraBBTracks.name
en: Bunker Buster Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisBBTracks.name
en: Bunker Buster Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[1]
en: Bunker buster missile
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket03-HvAT.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket03-HvAT.name
en: Bunker Buster Rocket
hr_HR: Raketa za uništavanje bunkera

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperBBWheels.name
en: Bunker Buster Rockets Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpBBTracks.name
en: Bunker Buster Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-VTOL-BB.name
en: Bunker Buster Scorpion VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperBBWheels.name
en: Bunker Buster Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[2]
en: Burns oil more efficiently
hr_HR: Bolje pali naftu

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[2]
en: Cannon accuracy +10%
hr_HR: Preciznost topa +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF02.name
en: Cannon Autoloader Mk2
hr_HR: AutoPunjać Topa Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF03.name
en: Cannon Autoloader Mk3
hr_HR: AutoPunjać Topa Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF01.name
en: Cannon Autoloader
hr_HR: AutoPunjać Topa

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[2]
en: Cannon damage +25%
hr_HR: Šteta Topa +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Cannon.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Cannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.CannonSuper.name
en: Cannon Fortress
hr_HR: Topovska Tvrđava

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy02.name
en: Cannon Laser Designator
hr_HR: Topovski Laserski označivać

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy01.name
en: Cannon Laser Rangefinder
hr_HR: Topovski laserski daljinomjer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF05.name
en: Cannon Rapid Loader Mk2
hr_HR: Topovski Rapidni Punjač Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF06.name
en: Cannon Rapid Loader Mk3
hr_HR: Topovski Rapidni Punjač Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF04.name
en: Cannon Rapid Loader
hr_HR: Topovski Rapidni Punjač

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[2]
en: Cannon reload time -10%
hr_HR: Vrijeme punjenja Topa -10%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[0] ... + 11 refs
en: Cannon Upgrade
hr_HR: Nadogranja Topa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[0] ... + 3 refs
en: CB Sensor Improved
hr_HR: Poboljšan CB senzor

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-CB-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-CB-Tower01.name
en: CB Tower
hr_HR: CB Toranj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Turret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Turret01.name
en: CB Turret
hr_HR: CB kupola

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[1]
en: Chaingun mechanism replaces belt-feed
hr_HR: Mehanizam Strojnice zamjenjuje lančano punjenje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF01.name
en: Chaingun Upgrade
hr_HR: Nadogradnja Strojnice

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BaBaCivilian.name data/mp/stats/templates.json: $.BaBaCivilian.name
en: Civilian
hr_HR: Civil

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraSpadeTracks.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraSpadeTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraSpadeTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraSpadeTracks.name
en: Cobra Truck
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.CollectiveCWall.name data/mp/stats/structure.json: $.CollectiveCWall.name
en: Collective CWall
hr_HR: Collective C-zid

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[0]
en: Collective Heavy Body
hr_HR: Collectiove teško tijelo

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYS_CEN.text[1]
en: Combat engineer with construction ability
hr_HR: Borbeni inženjer sa sposobnosti za gradnju

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentre.name data/mp/stats/structure.json: $.A0CommandCentre.name
en: Command Center
hr_HR: Zapovjedni Centar

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraComHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraComHalftrack.name
en: Command Turret Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cobra-Trk-Com.name
en: Command Turret Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Mantis-Trk-Com.name
en: Command Turret Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0PythonComTracks.name data/base/stats/templates.json: $.PythonComTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0PythonComTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonComTracks.name
en: Command Turret Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Scorp-Trk-Com.name
en: Command Turret Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Viper-Trk-Com.name
en: Command Turret Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[2] ... + 2 refs
en: Commander leads groups acts as factory delivery point
hr_HR: Zapovijednik ima direktnu dostavu jedinica iz tvornice

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[1]
en: Complete battlefield visibility
hr_HR: Potpuna vidljivost bojišta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[1]
en: Computer guided shells
hr_HR: Računalno vođena čahura

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[1]
en: Computer predicts and compensates for target's movement
hr_HR: Računalo predviđa i kompenzira kretanje mete

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG3.text[0]
en: Computer Research Completed
hr_HR: Istraživanje elektronike završeno

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[2]
en: Computer systems can now be 'ring-fenced' from NEXUS
hr_HR: Računalni sustavi sada mogu biti 'prsteno-okružni' od NEXUS-a

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[0] ... + 6 refs
en: Computer Technology Breakthrough
hr_HR: Nagli napredak kompjuterske tehnologije

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[2]
en: Construction speed +10%
hr_HR: Brzina gradnje +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[2]
en: Construction speed +20%
hr_HR: Brzina gradnje +20%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Spade1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Spade1Mk1.name
en: Construction Unit
hr_HR: Građevinska Jedinica

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[3]
en: Counter-battery fire continues until enemy battery is suppressed
hr_HR: Ofenzivna baterija nastavlja pucati dok je neprijateljska baterija potisnuta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[1]
en: Counter-battery turret detects enemy indirect fire batteries
hr_HR: Ofenzivna-baterijska kupola detektira neprijateljsku neizravnu baterijsku vatru

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Cyborg.name data/base/stats/structure.json: $.A0CyborgFactory.name ... + 3 refs
en: Cyborg Factory
hr_HR: Kiborška tvornica

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgFlamer01.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgFlamer01.name
en: Cyborg Flamer
hr_HR: Kiborg sa bacačem plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_CY_LG2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_LG3.text[0] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_CY_LG2.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_LG3.text[0]
en: Cyborg Propulsion Improved
hr_HR: Pogon kiborga je poboljšan

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat08.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk2
hr_HR: Kiborški SuperGusti termalni oklop Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat09.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk3
hr_HR: Kiborški SuperGusti termalni oklop Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat07.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor
hr_HR: Kiborški SuperGusti termalni oklop

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat02.name
en: Cyborg Thermal Armor Mk2
hr_HR: Kiborški termalni oklop Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat03.name
en: Cyborg Thermal Armor Mk3
hr_HR: Kiborški termalni oklop Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat01.name
en: Cyborg Thermal Armor
hr_HR: Kiborški termalni oklop

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[0]
en: Cyborg Transport Available
hr_HR: Transporter kiborga je dostupan

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Transport.name data/mp/stats/templates.json: $.Transporter.name
en: Cyborg Transport
hr_HR: Kiborški transporter

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[2]
en: Cyborgs can now be researched
hr_HR: Dostupno je istraživanje kiborga

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadBof.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadBof.name
en: Cyclone AA Flak Site
hr_HR: Ciklon AA Flak Položaj

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MSL.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_RKT.text[3]
en: Defensive Strength : High
hr_HR: Obrambena snaga: jaka

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER2.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER3.text[3] ... + 2 refs
en: Defensive Strength: Low
hr_HR: Obrambena snaga: slaba

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ADemolishStructure.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ADemolishStructure.name
en: Demolish Structure
hr_HR: Demoliraj strukturu

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[1]
en: Determines range to target
hr_HR: Utvrđuje daljinu do mete

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[2]
en: Directs and collates information for command turrets
hr_HR: Usmjerava i prikuplja informacije za zapovjedne kupole

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[3]
en: Does not offer sensor targeting
hr_HR: Ne nudi senzorsko ciljanje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WreckedTransporter.name data/mp/stats/structure.json: $.WreckedTransporter.name
en: Downed Transport
hr_HR: Srušeni Transport

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-EMPCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.EMP-Cannon.name
en: EMP Cannon
hr_HR: EMP top

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb06.name
en: EMP Missile Launcher
hr_HR: EMP lanser projektila

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-EMPMortar.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarEMP.name
en: EMP Mortar Pit
hr_HR: EMP minobacačko uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MortarEMP.name data/mp/stats/weapons.json: $.MortarEMP.name
en: EMP Mortar
hr_HR: EMP minobacač

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[3]
en: Enables resistance to Nexus Link technology
hr_HR: Uključuje otpor prema Nexus Veznom tehnologijom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_AR.text[3]
en: Enables self-repair
hr_HR: Omogučava Samo-Popravljanje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering01.name
en: Engineering
hr_HR: Inžinjerstvo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends CB Range
hr_HR: Povećava CB doseg

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[2]
en: Extends Sensor Range
hr_HR: Produženi Senzorski Radijus

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[1]
en: Factory module enables medium and large bodies
hr_HR: Tvornički moduli dopuštaju srednja i velika tijela

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Module.name data/base/stats/structure.json: $.A0FacMod1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Module.name data/mp/stats/structure.json: $.A0FacMod1.name
en: Factory Module
hr_HR: Tvornički Modul

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[2]
en: Factory output speed +60%
hr_HR: Brzina proizvodnje Tvornice +60%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[2]
en: Factory production rate +60%
hr_HR: Stopa proizvodnja Tvornice +60%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0LightFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0LightFactory.name
en: Factory
hr_HR: Tvornica

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF02.name
en: Fast Fire Mini-Rockets Mk2
hr_HR: Brzo Pucanje Mini Raketa Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF03.name
en: Fast Fire Mini-Rockets Mk3
hr_HR: Brzo Pucanje Mini Raketa Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF01.name
en: Fast Fire Mini-Rockets
hr_HR: Brzo Pucanje Mini Raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[1]
en: Fast firing light anti-vehicle rockets
hr_HR: Brzo pucanje laganih raketa protiv vozila

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF04.name
en: Fast Loader
hr_HR: Brzi Punjač

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[2]
en: Faster than Cobra
hr_HR: Brži nego Kobra

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[2]
en: Faster than Python
hr_HR: Brži nego Piton

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[2]
en: Faster than Viper
hr_HR: Brže nego Poskok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaFireTruck.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaFireTruck.name
en: Fire Truck
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB6.text[1]
en: Fires Electronic Magnetic Pulse Missiles
hr_HR: Puca Eletronske Magnetske Pulsirane Projektile

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_HLAS.text[1]
en: Fires heavy pulses of laser light
hr_HR: Puca Tešske Pulsirane Lasersko Svijetlo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[1]
en: Fires salvoes of mini-rockets
hr_HR: Puca salve mini raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[1]
en: Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
hr_HR: Bacač Plamena puca propilenoksidnih gel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF02.name
en: Flamer Autoloader Mk2
hr_HR: AutoPunjač Bacača Plamena Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF03.name
en: Flamer Autoloader Mk3
hr_HR: AutoPunjač Bacača Plamena Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF01.name
en: Flamer Autoloader
hr_HR: AutoPunjač Bacača Plamena

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox05.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox5.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox05.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox5.name
en: Flamer Bunker
hr_HR: Bacač Vatre Bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraFlameTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraFlameTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraFlameTracks.name
en: Flamer Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_FL_D7.text[2]
en: Flamer damage +25%
hr_HR: Šteta Bacača Plamena+25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[2]
en: Flamer reload time -15%
hr_HR: Vrijeme punjenja Bacača Vatre -15$

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperFlameHalfTracks.name
en: Flamer Viper Half-Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperFlameWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperFlameWheels.name
en: Flamer Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer01Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer01Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1.name
en: Flamer
hr_HR: Bacač plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine01.name
en: Fuel Injection Engine
hr_HR: Motor za ubrizgavanje goriva

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[1]
en: Gas turbine boosts power output
hr_HR: Plinske turbina pojačava izlaznu snagu

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine07.name
en: Gas Turbine Engine
hr_HR: Motor sa plinskom turbinom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01b.name
en: Gas Turbine Generator Mk2
hr_HR: Generator sa plinskom turbinom Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01c.name
en: Gas Turbine Generator Mk3
hr_HR: Generator sa plinskom turbinom Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01.name
en: Gas Turbine Generator
hr_HR: Generator sa plinskom turbinom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonGaussTracks.name
en: Gauss Cannon Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernGaussTracks.name
en: Gauss Cannon Wyvern Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[2]
en: Gives Cyborg limited flight abilities
hr_HR: Daje kiborgu ograničene sposobnosti leta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[2]
en: Good medium tank and support vehicle
hr_HR: Dobar osrednji tenk i vozilo za potporu

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[2]
en: Good scout vehicle
hr_HR: Dobro izvidničko vozilo

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer150Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer150Mk1.name
en: Ground Shaker
hr_HR: ZemljoTres

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack02.name
en: Half-tracks II
hr_HR: Polu-gusjeničar 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack03.name
en: Half-tracks III
hr_HR: Polu-gusjeničar 3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack.name data/mp/stats/propulsion.json: $.HalfTrack.name
en: Half-tracks
hr_HR: Polu-gusjeničar

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage01.name
en: Hardened MG Bullets
hr_HR: Čvršći MG metci

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM1WT.text[0]
en: Hardpoint Avenger SAM Site Available
hr_HR: "Hardpoint" Avenger SAM uporište je dostupno

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_DOUBLEAA.text[0]
en: Hardpoint Cyclone AA Gun Available
hr_HR: "Hardpoint" Cyclone AA uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM2WT.text[0]
en: Hardpoint Vindicator SAM Site Available
hr_HR: "Hardpoint" Vindicator SAM uporište je dostupno

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_QUADAA.text[0]
en: Hardpoint Whirlwind AA Gun Available
hr_HR: "Hardpoint" Whirlwind AA uporište je dostupno

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage01.name
en: HE Bomb Shells
hr_HR: HE bombe

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage02.name
en: HE Howitzer Shells Mk2
hr_HR: HE bombe Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage03.name
en: HE Howitzer Shells Mk3
hr_HR: HE bombe Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage01.name
en: HE Howitzer Shells
hr_HR: HE Haubica Čahura

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage02.name
en: HE Mini-Rockets Mk2
hr_HR: HE mini rakete Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage03.name
en: HE Mini-Rockets Mk3
hr_HR: HE mini rakete Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage01.name
en: HE Mini-Rockets
hr_HR: HE mini rakete

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage02.name
en: HE Mortar Shells Mk2
hr_HR: HE minobacačke čahure Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage03.name
en: HE Mortar Shells Mk3
hr_HR: HE minobacačke čahure Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage01.name
en: HE Mortar Shells
hr_HR: HE minobacačke čahure

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage05.name
en: HEAP Howitzer Shells Mk2
hr_HR: HEAP čahure za haubice Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage06.name
en: HEAP Howitzer Shells Mk3
hr_HR: HEAP čahure za haubice Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage04.name
en: HEAP Howitzer Shells
hr_HR: HEAP čahure za haubice

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage05.name
en: HEAP Mini-Rockets Mk2
hr_HR: HEAP mini rakete Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage06.name
en: HEAP Mini-Rockets Mk3
hr_HR: HEAP mini rakete Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage04.name
en: HEAP Mini-Rockets
hr_HR: HEAP mini rakete

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage05.name
en: HEAP Mortar Shells Mk2
hr_HR: HEAP minobacačke čahure Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage06.name
en: HEAP Mortar Shells Mk3
hr_HR: HEAP minobacačke čahure Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage04.name
en: HEAP Mortar Shells
hr_HR: HEAP minobacačke čahure

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage02.name
en: HEAT Cannon Shells Mk2
hr_HR: HEAT topovske čahure Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage03.name
en: HEAT Cannon Shells Mk3
hr_HR: HEAT topovske čahure Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage01.name
en: HEAT Cannon Shells
hr_HR: HEAT topovske čahure

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage05.name
en: HEAT Rocket Warhead Mk2
hr_HR: HEAT raketna bojna glava Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage06.name
en: HEAT Rocket Warhead Mk3
hr_HR: HEAT raketna bojna glava Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage04.name
en: HEAT Rocket Warhead
hr_HR: HEAT raketna bojna glava

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[1]
en: Heavy anti-tank rocket
hr_HR: Teški anti-tenk lanser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body12.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body12.name
en: Heavy Body - Mantis
hr_HR: Mantis teško trup

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body11.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body11.name
en: Heavy Body - Python
hr_HR: Python teški trup

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body09.name
en: Heavy Body - Tiger
hr_HR: Tiger teški trup

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body10.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body10.name
en: Heavy Body - Vengeance
hr_HR: Vengence teški trup

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body13.name
en: Heavy Body - Wyvern
hr_HR: Wyvern teški trup

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[1]
en: Heavy body increases armor and body points
hr_HR: Teška tijela povećavaju oklop i bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cobra-Hover-HC.name
en: Heavy Cannon Cobra Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHvyCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHvyCnTrks.name
en: Heavy Cannon Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[1]
en: Heavy Cannon firing 120 mm rounds
hr_HR: Teški Top puca 120mm granate

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower04.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower04.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower04.name
en: Heavy Cannon Hardpoint
hr_HR: "Hardpoint" uporište sa teškim topom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisTrkHC.name
en: Heavy Cannon Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Hover-HC.name
en: Heavy Cannon Python Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonHvyCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Trk-HC.name data/mp/stats/templates.json: $.P0PythonHvyCnTrks.name ... + 2 refs
en: Heavy Cannon Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-Trk-HC.name
en: Heavy Cannon Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Tiger-Trk-HC.name
en: Heavy Cannon Tiger Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon3Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon375mmMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon3Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon375mmMk1.name
en: Heavy Cannon
hr_HR: Teški Top

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flame2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flame2.name
en: Heavy Flamer - Inferno
hr_HR: Inferno teški bacač plamena

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgCannon.name
en: Heavy Gunner
hr_HR: Kiborg sa teškom strojnicom

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyHowitzer.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyHowitzer.name
en: Heavy Howitzer - Ground Shaker
hr_HR: Teška haubica - "Ground Shaker"

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HeavyLas.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HeavyLaser.name
en: Heavy Laser Emplacement
hr_HR: Teško uporište sa teškim laserom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHvLaserTracks.name
en: Heavy Laser Tiger Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernHvLaserTracks.name
en: Heavy Laser Wyvern Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyLaser.name data/mp/stats/weapons.json: $.HeavyLaser.name
en: Heavy Laser
hr_HR: Teški Laser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHMGHalfTrack.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraHvyMGHtrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHMGHalfTrack.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraHvyMGHtrack.name
en: Heavy Machinegun Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Hover-HMG.name
en: Heavy Machinegun Cobra Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Trk-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHMGTracks.name
en: Heavy Machinegun Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Wheels-HMG.name
en: Heavy Machinegun Cobra Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower01.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower01.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower01.name
en: Heavy Machinegun Hardpoint
hr_HR: Teška Strojnica Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpTrkHMG.name
en: Heavy Machinegun Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperHMGHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGHalftrack.name
en: Heavy Machinegun Viper Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperHMGTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGTracks.name
en: Heavy Machinegun Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGWheels.name
en: Heavy Machinegun Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG3Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG3Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG3Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG3Mk1.name
en: Heavy Machinegun
hr_HR: Teška Strojnica

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar02Hvy.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar02Hvy.name
en: Heavy Mortar - Bombard
hr_HR: Teški Minobacač - "Bombard"

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHRepairHover.name
en: Heavy Repair Scorpion Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraHRepairHover.name
en: Heavy Repair Turret Cobra Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Rocket.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Rocket.name data/mp/stats/weapons.json: $.RocketSuper.name
en: Heavy Rocket Bastion
hr_HR: Teški lanser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage08.name
en: HESH Rocket Warhead Mk2
hr_HR: HESH Bojna Raketna Glava Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage09.name
en: HESH Rocket Warhead Mk3
hr_HR: HESH Bojna Raketna Glava Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage07.name
en: HESH Rocket Warhead
hr_HR: HESH Bojna Raketna Glava Mk

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage02.name
en: Hi-Energy Laser Emitter Mk2
hr_HR: Visoko-energetski laserski emiter Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage03.name
en: Hi-Energy Laser Emitter Mk3
hr_HR: Visoko-energetski laserski emiter Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage01.name
en: Hi-Energy Laser Emitter
hr_HR: Visoko-energetski laserski emiter

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank Cannon Shells
hr_HR: Visoko eksplozivne protutenkovske topovske čahure

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank warhead
hr_HR: Visoko Explozivne ProtuTenkovske bojne glave

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage02.name
en: High Temperature Flamer Gel Mk2
hr_HR: Visoko-temperaturni gel za bacače plamena Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage03.name
en: High Temperature Flamer Gel Mk3
hr_HR: Visoko-temperaturni gel za bacače plamena Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage01.name
en: High Temperature Flamer Gel
hr_HR: Visoko-temperaturni gel za bacače plamena

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover02.name
en: Hover II
hr_HR: Lebdač 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover03.name
en: Hover III
hr_HR: Lebdač 3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.hover01.name
en: Hover
hr_HR: Lebdač

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[2]
en: Howitzer accuracy +10%
hr_HR: Preciznost haubice +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF02.name
en: Howitzer Autoloader Mk2
hr_HR: AutoPunjač haubice Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF03.name
en: Howitzer Autoloader Mk3
hr_HR: AutoPunjač haubice Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF01.name
en: Howitzer Autoloader
hr_HR: AutoPunjač haubice

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[2]
en: Howitzer damage +25%
hr_HR: Šteta haubice +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF04.name
en: Howitzer Fast Loader
hr_HR: Brzo punjenje haubice

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[2]
en: Howitzer reload time -10%
hr_HR: Vrijeme punjenja haubice -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HowitzerMk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer105Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HowitzerMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer105Mk1.name
en: Howitzer
hr_HR: Haubica

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage08.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk2
hr_HR: HVAPFSDS topovske čahure Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage09.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk3
hr_HR: HVAPFSDS topovske čahure Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage07.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds
hr_HR: HVAPFSDS topovske čahure

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF03.name
en: Hyper Fire Chaingun Upgrade
hr_HR: Nadogradnja "Hyper-Fire" za strojnice

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonHoverHVC.name
en: Hyper Velocity Cannon Python Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyHPVcanTrk.name
en: Hyper Velocity Cannon Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage02.name
en: Improved Bomb Warhead
hr_HR: Poboljšana Bojevna Glava

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[1]
en: Improved Engineering Techniques
hr_HR: Poboljšane tehnike gradnje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[1] ... + 3 refs
en: Improved fire detection systems
hr_HR: Poboljšani sustavi za detekciju vatre

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[1]
en: Improved high explosive shells
hr_HR: Poboljšane visoko explozivne čahure

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU4.text[1] ... + 2 refs
en: Improved NEXUS resistance circuitry
hr_HR: Poboljšana otpornost sklopovlja NEXUS uređaja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[0] ... + 3 refs
en: Improved Power Generator Performance
hr_HR: Poboljšana performanse generatora

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[3]
en: Improved sensor range
hr_HR: Poboljšan domet sensora

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[1]
en: Improved shaped charge warhead
hr_HR: Poboljšani oblik naboja bojne glave

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[1]
en: Improved target recognition systems
hr_HR: Poboljšani sustav prepoznavanje cilja

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[1]
en: Improved Thermal Emissions detection
hr_HR: Poboljšana Toplinsko Emisijska Detektcija

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[1]
en: Improved Titanium-reinforced concrete
hr_HR: Poboljšan Titaniumski-Beton

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer-Incendiary.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer-Incendiary.name
en: Incendiary Howitzer Emplacement
hr_HR: Zapaljiva Haubica Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_INH.text[1]
en: Incendiary howitzer emplacement
hr_HR: Zapaljiva Haubica sa Uporištem

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_INH.text[1]
en: Incendiary Howitzer may be assigned to a sensor
hr_HR: Zapaljiva Haubica može biti zadana senzorima

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Incendiary.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer-Incendiary.name
en: Incendiary Howitzer
hr_HR: Zapaljiva Haubica

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit-Incendiary.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit-Incendiary.name
en: Incendiary Mortar Pit
hr_HR: Zapaljiva minobacačko uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Incendiary.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar-Incendiary.name
en: Incendiary Mortar
hr_HR: Zapaljivi minobacač

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[2]
en: Increases Armour and Body Points
hr_HR: Povećava oklop i bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[2]
en: Increases Cannon accuracy
hr_HR: Povećava preciznost topa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[2]
en: Increases Cannon damage
hr_HR: Povećava štetu topa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[2]
en: Increases Cannon ROF
hr_HR: Povećava ROF topa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[2]
en: Increases construction speed
hr_HR: Povećava brzinu gradnje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[2]
en: Increases Flamer ROF
hr_HR: Povećava ROF bacača plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[2]
en: Increases Laser accuracy
hr_HR: Povećava preciznost Lasera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[2]
en: Increases Laser damage
hr_HR: Povećana šteta Lasera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[2]
en: Increases Laser ROF
hr_HR: Povećana ROF Lasera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[2]
en: Increases Mini-Rocket accuracy
hr_HR: Povećava preciznost Mini Raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[2]
en: Increases Mini-Rockets ROF
hr_HR: Povećava ROF Mini Raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[2]
en: Increases Missile accuracy
hr_HR: Povećava preciznost Projektila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[2]
en: Increases Missile damage
hr_HR: Povećava štetu Projektila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[2]
en: Increases Missile ROF
hr_HR: Povećava ROF Projektila

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[2]
en: Increases Mortar accuracy
hr_HR: Povećava preciznost minobacača

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[2]
en: Increases Mortar ROF
hr_HR: Povećava ROF minobacača

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[2]
en: Increases Rocket accuracy
hr_HR: Povećava preciznost raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_SRK_ROF4.text[2]
en: Increases Rocket ROF
hr_HR: Povećava ROF raketa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[1]
en: Inferior armor and body points to Cobra
hr_HR: Inferiorni oklop i bodovi tijela neko kod Kobre

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyFlamer.name data/mp/stats/structure.json: $.Tower-Projector.name
en: Inferno Bunker
hr_HR: Pakao Bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraInfernoHTracks.name
en: Inferno Cobra Half-Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Projector.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Projector.name
en: Inferno Hardpoint
hr_HR: Pakao Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Flame2.name data/mp/stats/weapons.json: $.Flame2.name
en: Inferno
hr_HR: Pakao

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[2]
en: Intruder parasite isolated
hr_HR: Uljez/Parazit je izoliran

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[1]
en: Ionizing Turbine Engine
hr_HR: ionizirajući turbinski motor

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaJeep.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaJeep.name
en: Jeep
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[3]
en: Jump Cyborgs can now be researched
hr_HR: Skoči kiborgi sada može biti istražena

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[2]
en: Kinetic armor +30%, body points +30%
hr_HR: Kinetički oklop +30%, bodovi tijela +30%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[2]
en: Kinetic Armor +35%, and Body Points +35%
hr_HR: Kinetički Oklop +35%, i Bodovi Tijela +35%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[2]
en: Kinetic Armor +35%, Body Points +35%
hr_HR: Kinetički Oklop +35%, Bodovi Tijela +35%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket01-LtAT.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket01-LtAT.name
en: Lancer AT Rocket
hr_HR: Lancer AT raketa

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraLtA-Thalftrack.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraLtATRktHtrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraLtA-Thalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraLtATRktHtrack.name
en: Lancer Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraTrkLancer.name
en: Lancer Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Rocket.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Rocket-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgRkt01Ground.name ... + 2 refs
en: Lancer Cyborg
hr_HR: Lancer Kiborg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower06.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower06.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower06.name
en: Lancer Hardpoint
hr_HR: Čamcer Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Lancer.name
en: Lancer Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Trk-Lancer.name
en: Lancer Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-Trk-Lancer.name
en: Lancer Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-VTOL-Lancer.name
en: Lancer Scorpion VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperTrkLancer.name
en: Lancer Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtA-Twheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtA-Twheels.name
en: Lancer Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-LtA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-LtA-T.name
en: Lancer
hr_HR: Lanser raketa

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[0]
en: Large Super Heavy Body
hr_HR: Ogromno Super Teško Tijelo

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_AALAS.text[0]
en: Laser AA Gun Available
hr_HR: Laser AA Top Dostupan

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[2]
en: Laser accuracy +10%
hr_HR: Laserska preciznost +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[2]
en: Laser damage +25%
hr_HR: Šteta Lasera +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[2]
en: Laser reload time -15%
hr_HR: Vrijeme punjenja Lasera -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-LasSat.name data/mp/stats/structure.json: $.A0LasSatCommand.name data/mp/stats/weapons.json: $.LasSat.name
en: Laser Satellite Command Post
hr_HR: Laserski Satelitski Zapovijedni postaja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[0] ... + 3 refs
en: Laser Upgrade
hr_HR: Nadogradnja Lasera

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[1] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[1]
en: Layered composite alloys and energy-absorbing fibres
hr_HR: Slojevi kompozitnih slitina i energetsko upijanje vlakana

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[1]
en: Less armor and body points than Python
hr_HR: Manje oklopa i bodova tijela nego Piton

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body04.name
en: Light Body - Bug
hr_HR: Lagano Tijelo - Kukac

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body02.name
en: Light Body - Leopard
hr_HR: Lagano Tijelo - Leoprad

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body03.name
en: Light Body - Retaliation
hr_HR: Lagano Tijelo - Osveta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body01.name
en: Light Body - Viper
hr_HR: Lagano Tijelo - Poskok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[1]
en: Light body vulnerable to heavy weapons
hr_HR: Lagana tijela su ranjiva na teško naoružanje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox04.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox4.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox04.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox4.name
en: Light Cannon Bunker
hr_HR: Lagani Top Bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraLtCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraLtCnTrks.name
en: Light Cannon Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[1]
en: Light Cannon firing 40mm rounds
hr_HR: Laki Top puca 40mm granate

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower02.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower02.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower02.name
en: Light Cannon Hardpoint
hr_HR: Lagani Top Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonLtCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonLtCnTrks.name
en: Light Cannon Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtCannonTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonTracks.name
en: Light Cannon Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtCannonWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonWheels.name
en: Light Cannon Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon1Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon1Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon1Mk1.name
en: Light Cannon
hr_HR: Lagani Top

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-Pillbox.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-Pillbox.name
en: Machinegun Bunker
hr_HR: Strojnice Bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[2] ... + 2 refs
en: Machinegun damage +25%
hr_HR: Šteta Strojnice +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[2]
en: Machinegun reload time -15%
hr_HR: Vrijeme punjenja Strojnice -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtMGHalfTracks.name
en: Machinegun Viper Half-Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-MG.name
en: Machinegun Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgChaingun.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgChaingun.name
en: Machinegunner
hr_HR: Strojničar

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body12SUP.name data/mp/stats/body.json: $.Body12SUP.name
en: Mantis
hr_HR: Bogomoljka

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[1]
en: Maximum armor and body points
hr_HR: Maksimalni oklop i bodova tijela

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_IMORT.text[1]
en: May be targeted directly or assigned to a sensor turret or tower
hr_HR: Može biti direktno naciljano ili biti zadano senzorskim kupolama ili tornju

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYS_MCH.text[1]
en: Mechanic with repair ability
hr_HR: Mehaničar sa sposobnosti za popravak

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body05.name
en: Medium Body - Cobra
hr_HR: Srednje Tijelo - Kobra

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body06.name
en: Medium Body - Panther
hr_HR: Srednje Tijelo -  Pantera

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body07.name
en: Medium Body - Retribution
hr_HR: Srednje Tijelo - Odmazda

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body08.name
en: Medium Body - Scorpion
hr_HR: Srednje Tijelo - Škorpion

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[1]
en: Medium body increases armor and body points
hr_HR: srednje tijelo povećava oklop i bodove tijela

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Cobra Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[1]
en: Medium Cannon firing 76mm rounds
hr_HR: Srednji Top puca 76mm granate

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower03.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower03.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower03.name
en: Medium Cannon Hardpoint
hr_HR: Srednji Top Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Python Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonMedCanTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Scorp-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Scorpion Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Scorp-Trk-MC.name
en: Medium Cannon Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon2Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon2A-TMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon2A-TMk1.name
en: Medium Cannon
hr_HR: Srednji Top

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[0]
en: Medium Super Heavy Body
hr_HR: Srednje Super Teško Tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[1]
en: Mini-rocket armored strongpoint
hr_HR: Mini-raketno oklopno uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMRLHalftrack.name
en: Mini-Rocket Array Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMRLTracks.name
en: Mini-Rocket Array Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperMRLWheels.name
en: Mini-Rocket Array Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket02-MRL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-MRL.name
en: Mini-Rocket Array
hr_HR: Mini Raketna Mreža

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMRLHalftrack.name
en: Mini-Rocket Artillery Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMRLWheels.name
en: Mini-Rocket Artillery Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket02-MRL.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-MRL.name
en: Mini-Rocket Artillery
hr_HR: Mini Raketna Artiljerija

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MRL.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MRL-pit.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MRL.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MRL-pit.name
en: Mini-Rocket Battery
hr_HR: Mini Raketna Baterija

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraPODHTracks.name
en: Mini-Rocket Cobra Half-Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraPODTracks.name
en: Mini-Rocket Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower06.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower6.name
en: Mini-Rocket Guard Tower
hr_HR: Mini Raketna Stražarski Toranj

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Tower06.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower6.name
en: Mini-Rocket Tower
hr_HR: Mini Raketni Toranj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperPODWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperPODWheels.name
en: Mini-Rocket Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[2]
en: Missile accuracy +10%
hr_HR: Projektilna Preciznost +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[2]
en: Missile damage +25%
hr_HR: Projektilna Šteta +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Missile.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Missile.name data/mp/stats/weapons.json: $.MissileSuper.name
en: Missile Fortress
hr_HR: Projektil Tvrđava

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[2]
en: Missile reload time -15%
hr_HR: Trajanje punjenja raketa -15%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[0] ... + 7 refs
en: Missile Upgrade
hr_HR: Nadogradnja Projektila

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[2]
en: Mortar accuracy +10%
hr_HR: Preciznost Minobacača +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF02.name
en: Mortar Autoloader Mk2
hr_HR: AutoPunjenje Minobacača Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF03.name
en: Mortar Autoloader Mk3
hr_HR: AutoPunjenje Minobacača Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF01.name
en: Mortar Autoloader
hr_HR: AutoPunjenje Minobacača

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMortarHalfTrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraMortarHalfTrack.name
en: Mortar Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[2]
en: Mortar damage +25%
hr_HR: Šteta Minobacača +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF04.name
en: Mortar Fast Loader
hr_HR: Brzi Minobacački Punjač

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit01.name
en: Mortar Pit
hr_HR: Uporište Minobacač

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[2]
en: Mortar reload time -10%
hr_HR: Vrijeme punjenja Minobacača -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc01.name
en: Mortar Targeting Computer
hr_HR: Minobacački Ciljački Kompjuter

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar01Lt.name data/base/stats/weapons.json: $.Mortar1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar01Lt.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar1Mk1.name
en: Mortar
hr_HR: Minobacač

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body14.name
en: Multi Turret Body - Dragon
hr_HR: Više Kupolno Tijelo - Zmaj

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[1]
en: Multi-barrel, rapid-fire machinegun
hr_HR: Više cijevna, rapidna strojnica

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Retrib-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Retribution Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Tiger-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Tiger Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Vengeance Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[0]
en: New Advanced Weapon Available
hr_HR: Novo Napredno Oružje je Dostupno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[1]
en: New automated repair techniques
hr_HR: Nova automatska tehnika popravka

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[0] ... + 7 refs
en: New Base Structure Available
hr_HR: Nova građevina baze je dostupna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[1]
en: New battlefield computer system
hr_HR: Novi bojni računalni sustav

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[0]
en: New Cyborg Research Available
hr_HR: Novi Kiborg istraživanje je Dostupno

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[0]
en: New Electronic Technology Discovered
hr_HR: Nova Elektronska Tehnologija je Otkrivena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[0] ... + 2 refs
en: New Laser Weapon Available
hr_HR: Nova Lasersko Oružje je Dostpuno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[0]
en: New Missile Turret Available
hr_HR: Nova Kupola Projektila je Dostupna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[0]
en: New Paradigm Heavy Body
hr_HR: Novi Paradigm Teško Tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[0]
en: New Paradigm Light Body
hr_HR: Novi Paradigm Lagano tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[0]
en: New Paradigm Medium body
hr_HR: Novi Paradigm Srednje Tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[1]
en: New Power Generation Technology
hr_HR: Nova Tehnologija Generatora energije

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[0] ... + 5 refs
en: New Propulsion Available
hr_HR: Novi Pogon je Dostupan

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[1]
en: New Repair Facility Repairs Damaged Units
hr_HR: Novi objekt za popravak ostečenih jedinica

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[3]
en: New research options available
hr_HR: Nova opcija istraživanja je dostupna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[0] ... + 9 refs
en: New Rocket Available
hr_HR: Nova raketa je dostupna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[0]
en: New SAM Turret Available
hr_HR: Nova SAM Kupola je Dostupna

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[0]
en: New System Available
hr_HR: Novi Sistem Dostupan

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[0]
en: New Systems Structure Available
hr_HR: Novi Sustavi Građevina je Dostupno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[0] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[0] ... + 6 refs
en: New Systems Tower Available
hr_HR: novi sustavi toranja je dostupno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[0] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[0]
en: New Systems Turret Available for Design
hr_HR: Novi infrastrukturni alat dostupan

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB6.text[0]
en: New VTOL Missile Launcher
hr_HR: Novi VTOL Projektil Lanser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NEXUSCWall.name data/mp/stats/structure.json: $.NEXUSCWall.name
en: NEXUS CWall
hr_HR: NEXUS KZid

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[0]
en: NEXUS Heavy Body
hr_HR: NEXUS Teško Tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[1]
en: NEXUS Intruder Program analyzed
hr_HR: NEXUS Uljezni Program je analiziran

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance.name
en: NEXUS Intruder Program
hr_HR: Nexus Uljez Program

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[0]
en: NEXUS Light Body
hr_HR: NEXUS lagano tijelo

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTower.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-SpyTower.name
en: Nexus Link Tower
hr_HR: Nexus vezni toranj

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTurret.name data/mp/stats/weapons.json: $.SpyTurret01.name
en: Nexus Link Turret
hr_HR: Nexus Vezni bunker

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[0]
en: NEXUS Medium Body
hr_HR: NEXUS Osrednje Tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade02.name
en: NEXUS Resistance Circuits Mk2
hr_HR: NEXUS Otporni sklopovi Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade03.name
en: NEXUS Resistance Circuits Mk3
hr_HR: NEXUS Otporni sklopovi Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade01.name
en: NEXUS Resistance Circuits
hr_HR: NEXUS Otporni sklopovi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NEXUSWall.name data/mp/stats/structure.json: $.NEXUSWall.name
en: NEXUS Wall
hr_HR: NEXUS Zid

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ResourceExtractor.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResourceExtractor.name
en: Oil Derrick
hr_HR: Nafta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[1]
en: On-board computer predicts target movement
hr_HR: On-board računala predviđa ciljani pokret

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[3]
en: Or select the Repair Facility as a unit's target
hr_HR: Ili odaberi objekt za popravak kao metu

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body6SUPP.name data/mp/stats/body.json: $.Body6SUPP.name
en: Panther
hr_HR: Pantera

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaPickUp.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaPickUp.name
en: Pick-Up Truck
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PlasmaCannon.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PlasmaCannon.name
en: Plasma Cannon Emplacement
hr_HR: Plasma Top Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PLASCAN.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_PLASCAN.text[1]
en: Plasma Cannon firing plasma
hr_HR: Plasma Top puca plazmu

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-PlasmaCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser4-PlasmaCannon.name
en: Plasma Cannon
hr_HR: Plasma Top

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb05.name
en: Plasmite Bomb
hr_HR: Plasmena Bomba

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PlasmiteFlamer.name data/mp/stats/structure.json: $.Plasmite-flamer-bunker.name
en: Plasmite Flamer Bunker
hr_HR: Plasma Bacač Bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Plasmite-Flamer.name data/mp/stats/weapons.json: $.PlasmiteFlamer.name
en: Plasmite Flamer
hr_HR: Plasma Bacač

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0PowerGenerator.name data/mp/stats/structure.json: $.A0PowerGenerator.name
en: Power Generator
hr_HR: Generator

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[0]
en: Power Module Available
hr_HR: modul snage je dostupan

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-PowerModuleMk1.name data/base/stats/structure.json: $.A0PowMod1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-PowerModuleMk1.name data/mp/stats/structure.json: $.A0PowMod1.name
en: Power Module
hr_HR: Energetski Modul

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[2]
en: Power output +25%
hr_HR: Proizvodnja energije +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[2]
en: Power output +30%
hr_HR: Proizvodnja Energije +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG2.text[0]
en: Power Research Completed
hr_HR: Istraživanje resursa završeno

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CANT.text[1]
en: Powerful Electronic magnetic pulse weapon
hr_HR: Močno Elektronsko magnetsko pulsirano oružje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[2]
en: Produces Cyborgs
hr_HR: Proizvodi Kiborge

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[0]
en: Project Medium Body
hr_HR: Projekt Srednje Tijelo

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-PulseLas.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-PulseLas.name
en: Pulse Laser Hardpoint
hr_HR: Teški Pulsirani Laser Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Pulse.name
en: Pulse Laser Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonPulseTracks.name
en: Pulse Laser Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerPulseTracks.name
en: Pulse Laser Tiger Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PulseLas.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-BeamLas.name
en: Pulse Laser Tower
hr_HR: Pulsirani Laser Toranj

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernPulseTracks.name
en: Pulse Laser Wyvern Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser02.name data/base/stats/weapons.json: $.Laser2PULSEMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser02.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser2PULSEMk1.name
en: Pulse Laser
hr_HR: Pulsirani Laser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body11ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body11ABT.name
en: Python
hr_HR: Piton

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Sys-RadarDetector01.name
en: Radar Detector Tower
hr_HR: Radar Detektor Toranj

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-RadarDetector01.name data/mp/stats/sensor.json: $.RadarDetector.name
en: Radar Detector
hr_HR: Radar Detektor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Rail.name
en: Rail Gun Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF02.name
en: Rapid Fire Chaingun Upgrade
hr_HR: Rapidno Pucanje Strojnice Nadogradnja

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF02.name
en: Rapid Fire Chaingun
hr_HR: Rapidno Pucanje Strojnice

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[2]
en: Rearming speed +30%
hr_HR: Brzina Punjenja +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[2] ... + 3 refs
en: Reduced chance of NEXUS take-over
hr_HR: Smanjena mogućnost NEXUS preuzimanja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials01.name
en: Reinforced Base Structure Materials
hr_HR: Pojačani materijal baznih građevina

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraRepairTrks.name
en: Repair Cobra Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RepairFacility.name data/base/stats/structure.json: $.A0RepairCentre3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RepairFacility.name data/mp/stats/structure.json: $.A0RepairCentre3.name
en: Repair Facility
hr_HR: Objekt za Popravke

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpRepairTrk.name
en: Repair Scorpion Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[2]
en: Repair Speed +100%
hr_HR: Brzina Popravka +100%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Rep-Mantis-Trk.name
en: Repair Turret Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperRepairHalftrack.name
en: Repair Turret Viper Half-track
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperRepairHalftrack.name
en: Repair Turret Viper Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperRepairWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperRepairWheels.name
en: Repair Turret Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGUN.text[3]
en: Replaces all machineguns
hr_HR: Zamjenjuje sve strojnice

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[3]
en: Requires heavy VTOL factory to produce
hr_HR: Potrebna je teška VTOL tvornica za proizvodnju

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[0] ... + 3 refs
en: Research Breakthrough Improves Construction Rates
hr_HR: Novost u istraživanju povećava brzinu gradnje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ResearchFacility.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResearchFacility.name
en: Research Facility
hr_HR: Objekt za Istraživanje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[3]
en: Research makes additional Cyborgs available
hr_HR: Istraživanje radi dodatne kiborge dostupnima

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[0]
en: Research Module Available
hr_HR: Modul za istraživanje je dostupan

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[1]
en: Research module expands research facilities
hr_HR: Modul za istraživanje povećava objekt za istraživanje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Module.name data/base/stats/structure.json: $.A0ResearchModule1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Module.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResearchModule1.name
en: Research Module
hr_HR: MOdul za Istraživanje

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[2]
en: Research speed +30%
hr_HR: Brzina istraživanja +30%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[2]
en: Research speed +85%
hr_HR: Brzina istrazivanja +85%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body3MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body3MBT.name
en: Retaliation
hr_HR: Plačenik

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body7ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body7ABT.name
en: Retribution
hr_HR: Odmazda

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[1]
en: Robotic advances make new chaingun upgrade available
hr_HR: Naprednost robotike radi novu nadogradnju strojnice dostupnom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade04.name
en: Robotic Manufacturing
hr_HR: Robotska Proizvodnja

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade04.name
en: Robotic Repair Facility
hr_HR: Objekt sa Robotičkim Popravkom

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[2]
en: Rocket accuracy +10%
hr_HR: Preciznost Raketa +10%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[1]
en: Rocket artillery; can be assigned to a sensor
hr_HR: Raketna artiljerija može biti zadana senzorima

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF02.name
en: Rocket Autoloader Mk2
hr_HR: AutoPunjenje Raketa Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF03.name
en: Rocket Autoloader Mk3
hr_HR: AutoPunjenje Raketa Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF01.name
en: Rocket Autoloader
hr_HR: AutoPunjenje Raketa

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianRKBuggy.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianRKBuggy.name
en: Rocket Buggy
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[2]
en: Rocket damage +25%
hr_HR: Šteta Raketa +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaRKJeep.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaRKJeep.name
en: Rocket Jeep
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[2]
en: Rocket reload time -15%
hr_HR: Vrijeme punjenja Raketa -15%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[1]
en: Rocket tracks the laser designator to the target
hr_HR: Raketa prati laserski ciljač prema meti

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer03-Rot.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer03-Rot.name
en: Rotary Howitzer - Hellstorm
hr_HR: Rotirajuća Haubica - VatrenaOluja

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar3.name
en: Rotary Mortar - Pepperpot
hr_HR: Rotirajući Minobacač - "Pepperpot"

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaBusCan.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaBusCan.name
en: School Bus
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body8MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body8MBT.name
en: Scorpion
hr_HR: Škorpion

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Scourge-Mantis-H.name
en: Scourge Mantis Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisScourgeTracks.name
en: Scourge Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonScourgeTracks.name
en: Scourge Python Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy02.name
en: Search & Destroy Missiles
hr_HR: Traži i Uništi Projektil

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraSensorHalftrack.name
en: Sensor Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[2]
en: Sensor Range +10%
hr_HR: Raspon Senzora +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[2]
en: Sensor Range +15%
hr_HR: Raspon Senzora +15%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[2]
en: Sensor Range +25%
hr_HR: Raspon Senzora +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraSensorHalftrack.name
en: Sensor Turret Cobra Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperSensorWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperSensorWheels.name
en: Sensor Turret Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Turret01.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTurret1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Turret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.SensorTurret1Mk1.name
en: Sensor Turret
hr_HR: Senzor Kupola

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade02.name
en: Sensor Upgrade Mk2
hr_HR: Senzor Nadogradnja Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade03.name
en: Sensor Upgrade Mk3
hr_HR: Senzor Nadogradnja Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade01.name
en: Sensor Upgrade
hr_HR: Nadogradnja Senzora

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[0]
en: Sensors Improved
hr_HR: Poboljšani Senzor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MdArtMissile.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-MdArt.name
en: Seraph Missile Array
hr_HR: Seraph Projektil Mreža

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MdArtMissile.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MdART-pit.name
en: Seraph Missile Battery
hr_HR: Seraph Projektil Baterija

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[2]
en: Slow moving Body
hr_HR: Sporo pokretljivo Tijelo

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[2]
en: Slower than Python
hr_HR: Sporiji neko Piton

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[2]
en: Speed: Fast
hr_HR: Brzina: Brza

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[2]
en: Speed: Medium
hr_HR: Brzina: Srednje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[2]
en: Speed: Slow
hr_HR: Brzina: Spora

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[2]
en: Speed: VTOL
hr_HR: Brzina:VTOL

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy02.name
en: Stabilized Mini-Rockets Mk2
hr_HR: Stabilizirana Mini Rakete Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy01.name
en: Stabilized Mini-Rockets
hr_HR: Stabilizirana Mini Rakete

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[3]
en: Steals technology from structures and takes control of weapons
hr_HR: Krade tehnologiju iz građevina i preuzima kontrolu oružja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[1]
en: Steel tower with machinegun
hr_HR: Čelićni toranj sa strojnicom

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AALaser.name data/mp/stats/weapons.json: $.AAGunLaser.name
en: Stormbringer AA Laser
hr_HR: Donositelj Oluje AA Laser

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AA-Laser.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-Laser.name
en: Stormbringer Emplacement
hr_HR: Donositelj Oluje Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT3.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT4.text[0]
en: Stronger Commander Turret Available for Design
hr_HR: Snažna Zapovjedna Kupola  Dostupna za Dizajn

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG1.text[0]
en: Structure Research Completed
hr_HR: Istraživanje građevina završeno

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage05.name
en: Superhot Flamer Gel Mk2
hr_HR: Super Vrući Gel Bacača Plamena Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage06.name
en: Superhot Flamer Gel Mk3
hr_HR: Super Vrući Gel Bacača Plamena Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage04.name
en: Superhot Flamer Gel
hr_HR: Super Vrući Gel Bacača Plamena

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[1]
en: Synaptic Link allows humans to interface directly with computers
hr_HR: Sinaptička Veza dozvoljava ljudima da se izravno spoje sučelje sa računalom

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[1]
en: Synaptic link data analysis
hr_HR: Analiza podataka sinaptičke veze

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-SynapticLink.name
en: Synaptic Link
hr_HR: Sinaptička Veza

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG5.text[0]
en: Systems Research Completed
hr_HR: Istraživanje infrastrukture završeno

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TK-Mantis-H.name
en: Tank Killer Mantis Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisTKTracks.name
en: Tank Killer Mantis Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket07-Tank-Killer.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket07-Tank-Killer.name
en: Tank Killer Rocket
hr_HR: Raketa Ubojica Tenkova

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-TK.name
en: Tank Killer Vengeance Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-TankTrap01.name data/base/stats/structure.json: $.A0TankTrap.name data/base/stats/structure.json: $.TankTrapC.name ... + 3 refs
en: Tank Traps
hr_HR: Blokada za Tenkove

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Accuracy01.name
en: Target Prediction Computer
hr_HR: Računalno Predviđanje Cilja

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[1]
en: Targeting systems compensate for distance and weather conditions
hr_HR: Sustav za ciljanje kompenzira udaljenost i vremenske uvjete(preciznost)

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[2]
en: Thermal Armor +35%
hr_HR: Toplinski Oklop +35%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[2]
en: Thermal armor +40%
hr_HR: Toplinski oklop +40%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_AH7.text[2]
en: Thermal Armor +40%
hr_HR: Toplinski Oklop +40%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[2]
en: Thermal Armor +45%
hr_HR: Toplinski Oklop +45%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat02.name
en: Thermal Armor Mk2
hr_HR: Toplinski Oklop Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat03.name
en: Thermal Armor Mk3
hr_HR: Toplinski Oklop Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat01.name
en: Thermal Armor
hr_HR: Toplinski Oklop

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body9REC.name data/mp/stats/body.json: $.Body9REC.name
en: Tiger
hr_HR: Tigar

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[1]
en: Tracks and directs in-flight rocket to target
hr_HR: Prati i usmjerava raketu u letu za ciljanje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked02.name
en: Tracks II
hr_HR: Gusjenice 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked03.name
en: Tracks III
hr_HR: Gusjenice 3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.tracked01.name
en: Tracks
hr_HR: Gusjenice

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.TransporterBody.name data/mp/stats/body.json: $.TransporterBody.name
en: Transport Body
hr_HR: Transport

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianTrike.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianTrike.name
en: Trike
hr_HR: Scavenger

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraHoverTruck.name
en: Truck Cobra Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisHoverTruck.name
en: Truck Mantis Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHoverTruck.name
en: Truck Scorpion Hover
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/construction.json: $.Spade1Mk1.name data/base/stats/templates.json: $.ConstructionDroid.name data/base/stats/templates.json: $.ConstructorDroid.name ... + 5 refs
en: Truck
hr_HR: Kamion

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[1]
en: Twin 7.62mm machineguns
hr_HR: Blizanci 7.62 strojnice

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Cannon6.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox-Cannon6.name
en: Twin Assault Cannon Bunker
hr_HR: Jurišni Blizanci Topovi Bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon6TwinAslt.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon6TwinAslt.name
en: Twin Assault Cannon
hr_HR: Jurišni Topovski Blizanci

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-TwinAGun.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-TwinAssaultGun.name
en: Twin Assault Gun Hardpoint
hr_HR: Blizanci Jurišno Oružje Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG5.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG5TWINROTARY.name
en: Twin Assault Gun
hr_HR: Blizanci Jurišno Oružje

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.PillBox2.name data/base/stats/weapons.json: $.MG2-Pillbox.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox2.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2-Pillbox.name
en: Twin Machinegun Bunker
hr_HR: Blizanci Strojnice Bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower02.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower2.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower2.name
en: Twin Machinegun Guard Tower
hr_HR: Blizanci Strojnice Stražarski Toranj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMG02Halftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG02Halftrack.name
en: Twin Machinegun Viper Half-tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-TMG.name
en: Twin Machinegun Viper Tracks
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMG02Wheels.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-TMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG02Wheels.name
en: Twin Machinegun Viper Wheels
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG2Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG2Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2Mk1.name
en: Twin Machinegun
hr_HR: Blizanci Strojnica

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_AALAS.text[1]
en: Twin Medium Anti-Aircraft Laser
hr_HR: Srednji Anti-Avionski Laserski Blizanci

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG4.text[0]
en: Unit Research Completed
hr_HR: Istraživanje vozila završeno

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT3.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT4.text[1]
en: Upgraded battlefield computer system
hr_HR: Nadograđen Bojni Kompjuterski Sistem

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[3]
en: Use a truck to add modules to a factory
hr_HR: Koristi kamion za dodavanje modula tvornici

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[3]
en: Use a truck to add the module to a power generator
hr_HR: Koristi kamione za dodavanje modula za generator

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[3]
en: Use a truck to add the module to a research facility
hr_HR: Koristi kamion da doda modul objektu za istraživanje

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[2]
en: Use the Command Console to send units back for repair
hr_HR: Koristi komandu konzolu za slanje jedinica na popravak

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[1]
en: Uses advanced cannon technology
hr_HR: Koristi napredno tehnološko topovsko oružje

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MSL.text[1]
en: Uses advanced missile gun technology
hr_HR: Koristi napredno tehnološko projektilno oružje

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_RKT.text[1]
en: Uses advanced rocket gun technology
hr_HR: Koristi napredno tehnološko raketno oružje

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade03.name
en: Vapor Turbine Generator Mk2
hr_HR: Parni TurboGenerato Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade03a.name
en: Vapor Turbine Generator Mk3
hr_HR: Parni TurboGenerato Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade02.name
en: Vapor Turbine Generator
hr_HR: Vihor Turbinski Generator

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[2]
en: Vehicle speed +5%
hr_HR: Brzina Vozila +5%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat08.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk2
hr_HR: Super Guste Toplinski Oklop Vozila Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat09.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk3
hr_HR: Super Guste Toplinski Oklop Vozila Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat07.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor
hr_HR: Super Guste Toplinski Oklop Vozila

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Guass.name
en: Vengeance Tracks Gauss Cannon
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Scourge.name
en: Vengeance Tracks Gauss Scourge
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Rail.name
en: Vengeance Tracks Rail Gun
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body10MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body10MBT.name
en: Vengeance
hr_HR: Osveta

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[2]
en: Very slow moving Body
hr_HR: Jako sporo kretanje Tijela

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[1]
en: Very slow recharge time
hr_HR: Jako sporo vrijeme punjenja

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-SamHvy.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-SamHvy.name
en: Vindicator Hardpoint
hr_HR: Branitelj Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body1REC.name data/mp/stats/body.json: $.Body1REC.name
en: Viper
hr_HR: Poskok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon5Vulcan-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon5Vulcan-VTOL.name
en: VTOL Assault Cannon
hr_HR: VTOL Jurišni Top

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-BB.name
en: VTOL Bunker Buster Bug VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-BB.name
en: VTOL Bunker Buster Scorpion VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon1-VTOL.name
en: VTOL Cannon
hr_HR: VTOL Top

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-CB-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-CB-Tower01.name
en: VTOL CB Tower
hr_HR: VTOL CB Toranj

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-ClusterBomb.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay Bug VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-ClusterBomb.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay Scorpion VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb6-VTOL-EMP.name
en: VTOL EMP Missile Launcher
hr_HR: VTOL EMP lanser projektila

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLFactory.name data/base/stats/structure.json: $.A0VTolFactory1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0VTolFactory1.name
en: VTOL Factory
hr_HR: VTOL Tvornica

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.HeavyLaser-VTOL.name
en: VTOL Heavy Laser
hr_HR: VTOL Teški Laser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG3-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG3-VTOL.name
en: VTOL Heavy Machinegun
hr_HR: VTOL Teške Strojnice

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Bug VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Mantis-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Mantis VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Scorpion VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.V-Tol02.name
en: VTOL II
hr_HR: Avion 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.V-Tol03.name
en: VTOL III
hr_HR: Avion 3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-Lancer.name
en: VTOL Lancer Bug VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Mantis-Lancer.name
en: VTOL Lancer Mantis VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-Lancer.name
en: VTOL Lancer Scorpion VTOL
hr_HR: AI unit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL.name
en: VTOL Machinegun
hr_HR: VTOl Strojnica

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb5-VTOL-Plasmite.name
en: VTOL Plasmite Bomb Bay
hr_HR: VTOL Spremni Plasma Bombi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser2PULSE-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser2PULSE-VTOL.name
en: VTOL Pulse Laser
hr_HR: VTOL Pulsirani Laser

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLRadarTower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-RadarTower01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLRadarTower01.name
en: VTOL Radar Tower
hr_HR: VTOl Radar Toranj

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG2-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2-VTOL.name
en: VTOL Twin Machinegun
hr_HR: VTOL Blizanci Strojnice

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.V-Tol.name data/mp/stats/propulsion.json: $.V-Tol.name
en: VTOL
hr_HR: Avion

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG6.text[0]
en: Weapon Research Completed
hr_HR: Istraživanje oružja završeno

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels.name
en: Wheeled Propulsion
hr_HR: Pogon na Kotačima

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled02.name
en: Wheels II
hr_HR: Kotači 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled03.name
en: Wheels III
hr_HR: Kotači 3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.wheeled01.name
en: Wheels
hr_HR: Kotači

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-QuadRotAA.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-QuadRotAAGun.name
en: Whirlwind Hardpoint
hr_HR: Vihor Teško Uporište

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-WSTower.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-SensoTowerWS.name
en: Wide Spectrum Sensor Tower
hr_HR: Toranj Širokog Spektra Senzor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-WS.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sensor-WideSpec.name
en: Wide Spectrum Sensor
hr_HR: Širok Spektrum Senzora

en: file
hr_HR: Dosije

en: Play in fullscreen mode
hr_HR: Igraj u punom ekranu

en: Enable a campaign only mod
hr_HR: Ukljući samo kampanjski modul

en: Enable a multiplay only mod
hr_HR: Ukljući samo višeigraća modul

en: savegame
hr_HR: sačuvaj igru

en: Play in windowed mode
hr_HR: Igraju u Prozorskom modu

en: Show version information and exit
hr_HR: Pokaži verziju i izađi

en: Set the resolution to use
hr_HR: Postavite rezoluciju za korištenje

en: WIDTHxHEIGHT
hr_HR: ŠIRINAxVISINA

en: Enable shadows
hr_HR: Ukljući sjene

en: Disable shadows
hr_HR: Iskljući sjene

en: Enable sound
hr_HR: Ukljući zvuk

en: Disable sound
hr_HR: Iskljući zvuk

en: New Vehicle
hr_HR: Novo Vozilo

en: Vehicle Body
hr_HR: Tijelo Vozila

en: Vehicle Propulsion
hr_HR: Pogon Vozila

en: Vehicle Turret
hr_HR: Kupola Vozila

en: Delete Design
hr_HR: Izbriši dizajn

en: Kinetic Armour
hr_HR: Kinetički Oklop

en: Thermal Armour
hr_HR: Toplinski Oklop

en: Engine Output
hr_HR: Snaga motora

en: Weight
hr_HR: Težina

en: Total Power Required
hr_HR: Potpuna Potreba Energije

en: Total Body Points
hr_HR: Potpuni Bodovi Tijela

en: Power Usage
hr_HR: Potrošnja Energije

en: Hydra
hr_HR: Hidra

en: Sensor Range
hr_HR: Senzorov Doseg

en: ECM Power
hr_HR: ECM Snaga

en: Build Points
hr_HR: Bodovi za Gradnju

en: Range
hr_HR: Doseg

en: Damage
hr_HR: Štete

en: Rate-of-Fire
hr_HR: Stopa Pucanja

en: Air Speed
hr_HR: Brzina na Zraku

en: Road Speed
hr_HR: Brzina na Cesti

en: Off-Road Speed
hr_HR: Brzina izvan Ceste

en: Water Speed
hr_HR: Brzina na Vodi

en: Weapons
hr_HR: Oružja

en: Systems
hr_HR: Sistemi

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
hr_HR: Nedopušteno Građenje. Izvor Nafte Gori!

en: Player left
hr_HR: Igrač otišao

en: Player dropped
hr_HR: Igrač Pao

en: Waiting for other players
hr_HR: Čekanje na ostale igrače

en: Structure Restored
hr_HR: Građevina Restaurirana

note: TRANSLATORS: "Normal" Faction
en: Normal
hr_HR: Srednje

en: Single Player
hr_HR: Jedan Igrač

en: Multi Player
hr_HR: Više Igrača

en: Tutorial
hr_HR: Vježbe

en: Options
hr_HR: Opcije

en: View Intro
hr_HR: Prikaži Uvod

en: Quit Game
hr_HR: Izaći iz Igre

en: MAIN MENU
hr_HR: GLAVNI MENI

en: Fast Play
hr_HR: Brzo Igranje

en: TUTORIALS
hr_HR: Vježbe

[ctx: menu]
note: TRANSLATORS: "Return", in this context, means "return to previous screen/menu"
en: Return
hr_HR: Natrag

en: New Campaign
hr_HR: Nova Kampanja

en: Start Skirmish Game
hr_HR: Početi Trening Igru

en: Challenges
hr_HR: Izazovi

en: SINGLE PLAYER
hr_HR: JEDAN IGRAČ

en: MULTI PLAYER
hr_HR: VIŠE IGRAČA

en: Host Game
hr_HR: Napravi Igru

en: Join Game
hr_HR: Pridruži se Igri

en: Game Options
hr_HR: Opcije Igre

en: Graphics Options
hr_HR: Grafičke opcije

en: Video Options
hr_HR: Video opcije

en: Mouse Options
hr_HR: Opcije miša

en: OPTIONS
hr_HR: POSTAVKE

en: Fullscreen
hr_HR: Puni Ekran

en: Off
hr_HR: Isključeno

en: Black
hr_HR: Crni

en: On
hr_HR: Uključeno

en: * Takes effect on game restart
hr_HR: * Radi tek nakon ponovnog pokretanja igre

en: Shadows
hr_HR: Sjene

en: Video Playback
hr_HR: Video reprodukcija

en: GRAPHICS OPTIONS
hr_HR: OPCIJE SLIKE

en: Voice Volume
hr_HR: Glasovna jačina

en: FX Volume
hr_HR: FX jačina

en: Music Volume
hr_HR: Jačina glazbe

en: Subtitles
hr_HR: Titlovi

en: Windowed
hr_HR: U prozoru

en: Texture size
hr_HR: Veličina tekstura*

en: VIDEO OPTIONS
hr_HR: OPCIJE VIDEA

en: Reverse Rotation
hr_HR: Obrni rotaciju

en: Trap Cursor
hr_HR: Zarobi Kursor

en: Switch Mouse Buttons
hr_HR: Zamjeni Tipke Miša

en: MOUSE OPTIONS
hr_HR: OPCIJE MIŠA

en: Easy
hr_HR: Lagano

en: Hard
hr_HR: Teško

en: GAME OPTIONS
hr_HR: OPCIJE IGRE

en: Language
hr_HR: Jezik

en: Mod:
hr_HR: Modifikacija:

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new structure: %s.
hr_HR: Igrač %u vara, postavio si je : %s

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new feature: %s.
hr_HR: Igrač %u vara, postavio si je : %s

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid: %s.
hr_HR: Igrač %u vara, postavio si je : %s

en: Construction Progress
hr_HR: Proces gradnje

en: Factory Delivery Point
hr_HR: Dostavna točka Tvornice

en: Loop Production
hr_HR: Ponovi proizvodnju

en: Progress Bar
hr_HR: Procesna trakica

en: Team
hr_HR: Savez

en: Resume Game
hr_HR: Nastavi igru

en: WARNING: You're the host. If you quit, the game ends for everyone!
hr_HR: UPOZORENJE: Ti si host. Ako izađeš, igra završava za sve!

en: Load Game
hr_HR: Učitaj Igru

en: Save Game
hr_HR: Spermi igru

en: Quit
hr_HR: Izađi

en: Host has quit the game!
hr_HR: Host je prekinuo igru!

en: The game can't continue without the host.
hr_HR: Igra se ne može nastaviti ako nema hosta.

en: -->  QUIT  <--
hr_HR: ---> IZLAZ <---

en: Audio Options
hr_HR: Audio opcije

en: Manufacture
hr_HR: Proizvodnja

en: Research
hr_HR: Istraživanje

en: Build
hr_HR: Gradnja

en: Design
hr_HR: Dizajn

en: Intelligence Display
hr_HR: Izvještaji

en: Commanders
hr_HR: Kapetani

en: Toggle Radar
hr_HR: Karta

en: Toggle Console Display
hr_HR: Konzola

en: Toggle Damage Bars On/Off
hr_HR: Prikaz zdravlja

en: Take Screen Shot
hr_HR: Uslikaj

en: Toggle Formation Speed Limiting
hr_HR: Isključi limitiranje brzine u grupi

en: View Location of Previous Message
hr_HR: Pokaži izvor prošle poruke

en: Assign Group 0
hr_HR: Dodijeli grupi 0

en: Assign Group 1
hr_HR: Dodijeli grupi 1

en: Assign Group 2
hr_HR: Dodijeli grupi 2

en: Assign Group 3
hr_HR: Dodijeli grupi 3

en: Assign Group 4
hr_HR: Dodijeli grupi 4

en: Assign Group 5
hr_HR: Dodijeli grupi 5

en: Assign Group 6
hr_HR: Dodijeli grupi 6

en: Assign Group 7
hr_HR: Dodijeli grupi 7

en: Assign Group 8
hr_HR: Dodijeli grupi 8

en: Assign Group 9
hr_HR: Dodijeli grupi 9

en: Select Group 0
hr_HR: Odaberi grupu 0

en: Select Group 1
hr_HR: Odaberi grupu 1

en: Select Group 2
hr_HR: Odaberi grupu 2

en: Select Group 3
hr_HR: Odaberi grupu 3

en: Select Group 4
hr_HR: Odaberi grupu 4

en: Select Group 5
hr_HR: Odaberi grupu 5

en: Select Group 6
hr_HR: Odaberi grupu 6

en: Select Group 7
hr_HR: Odaberi grupu 7

en: Select Group 8
hr_HR: Odaberi grupu 8

en: Select Group 9
hr_HR: Odaberi grupu 9

en: Select Commander 0
hr_HR: Odaberi kapetana 0

en: Select Commander 1
hr_HR: Odaberi kapetana 1

en: Select Commander 2
hr_HR: Odaberi kapetana 2

en: Select Commander 3
hr_HR: Odaberi kapetana 3

en: Select Commander 4
hr_HR: Odaberi kapetana 4

en: Select Commander 5
hr_HR: Odaberi kapetana 5

en: Select Commander 6
hr_HR: Odaberi kapetana 6

en: Select Commander 7
hr_HR: Odaberi kapetana 7

en: Select Commander 8
hr_HR: Odaberi kapetana 8

en: Select Commander 9
hr_HR: Odaberi kapetana 9

en: Multiplayer Options / Alliance dialog
hr_HR: Opcije saveza

en: Snap View to North
hr_HR: Brzi pogled na sjever

en: Toggle Tracking Camera
hr_HR: Pračenje

en: Display In-Game Options
hr_HR: Pokaži opcije

en: Zoom Radar Out
hr_HR: Odzumiraj kartu

en: Zoom Radar In
hr_HR: Zumiraj kartu

en: Zoom In
hr_HR: Zumiraj

en: Zoom Out
hr_HR: Odzumiraj

en: Pitch Forward
hr_HR: Nagni naprijed

en: Rotate Left
hr_HR: Zakreni u lijevo

en: Reset Pitch
hr_HR: Resetiraj nagib

en: Rotate Right
hr_HR: Zakreni u desno

en: Pitch Back
hr_HR: Nagini unazad

en: Orders Menu
hr_HR: Meni s naredbama

en: Decrease Game Speed
hr_HR: Smanji brzinu igre

en: Increase Game Speed
hr_HR: Povečaj brzinu igre

en: Reset Game Speed
hr_HR: Resetiraj brzinu igre

en: View North
hr_HR: Gledaj prema sjeveru

en: View South
hr_HR: Gledaj prema jugu

en: View East
hr_HR: Gledaj prema istoku

en: View West
hr_HR: Gledaj prema zapadu

en: View next Oil Derrick
hr_HR: Pokaži sljedeče vadilište resursa

en: View next Repair Unit
hr_HR: Pokaži sljedeči mobilni servis

en: View next Truck
hr_HR: Pokaži sljedeči kamion

en: View next Sensor Unit
hr_HR: Pokaži sljedeči mobilni radar

en: View next Commander
hr_HR: Pokaži sljedečeg kapetana

en: Toggle Overlays
hr_HR: Namjesti slojeve

en: Center View on HQ
hr_HR: Prikaži sjedište

en: Hold Fire
hr_HR: Ne pucaj

en: View Unassigned Units
hr_HR: Prikaži nedodjeljene jedinice

en: Return Fire
hr_HR: Uzvračaj paljbu

en: Fire at Will
hr_HR: Pucaj po volji

en: Guard Position
hr_HR: Obrambeni položaj

en: Return to HQ
hr_HR: Vrati se do sjedišta

en: Hold Position
hr_HR: Ne miči se

en: Optimum Range
hr_HR: Srednja udaljenost

en: Short Range
hr_HR: Kratka udaljenost

en: Pursue
hr_HR: Sljedi neprijatelja

en: Patrol
hr_HR: Patroliraj

en: Return For Repair
hr_HR: Vrati se u Servis

en: Go to Transport
hr_HR: Otiđi u Transporter

en: Long Range
hr_HR: Duga udaljenost

en: Retreat at Medium Damage
hr_HR: Povlačenje kod srednje štete

en: Retreat at Heavy Damage
hr_HR: Povlačenje kod visoke štete

en: Do or Die!
hr_HR: Napravi ili crkni!!!

en: Select all Combat Units
hr_HR: Odaberi sve borbene jedinice

en: Select all Heavily Damaged Units
hr_HR: Odaberi sve teško oštečene jedinice

en: Select all Half-tracks
hr_HR: Odaberi sve Polu-Gusjeničare

en: Select all Hovers
hr_HR: Odaberi sve Lebdeće

en: Return for Recycling
hr_HR: Recikliraj

en: Select all Units on Screen
hr_HR: Odaberi sve jedinice na ekranu

en: Select all Tracks
hr_HR: Odaberi sve Gusjeničare

en: Select EVERY unit
hr_HR: Odaberi sve jedinice

en: Select all VTOLs
hr_HR: Odaberi sve Avione

en: Select all Wheels
hr_HR: Odaberi sve Kotače

en: Select next Factory
hr_HR: Odaberi sljedeću Tvornicu

en: Select next Research Facility
hr_HR: Odaberi sljedeći Istražicački centar

en: Select next Power Generator
hr_HR: Odaberi sljedeći Generator

en: Select next Cyborg Factory
hr_HR: Odaberi sljedeću Robotsku Tvornicu

en: Power
hr_HR: Resursi

en: PAUSED
hr_HR: PAUZIRANO

en: New Intelligence Report
hr_HR: Novo izvješče

en: Research Update
hr_HR: Nadogradnja istraživanja

en: Current Objective
hr_HR: Trenutni zadatak

en: Fire-At-Will
hr_HR: Slobodno pucaj!

en: Return To HQ
hr_HR: Vrati se do Sjedišta

en: Recycle
hr_HR: Recikliraj

en: Assign Factory Production
hr_HR: Dodijeli proizvodnju Tvornice

en: Assign Cyborg Factory Production
hr_HR: Dodijeli proizvodnju Robotske Tvornice

en: Assign Fire Support
hr_HR: Dodijeli artiljerijsku podršku

en: Assign VTOL Factory Production
hr_HR: Dodijeli proizvodnju Avionske Tvornice

en: Circle
hr_HR: Kruži

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
hr_HR: Ta opcija je onemogučena u Online igrama.

en: Warning! This cheat is buggy.  We recommend to NOT use it.
hr_HR: Imaš vremeplov i zaustavio si vrijeme... no vremeplov baš i nije stabilan...

en: Lets us see what you see!
hr_HR: Daj nam da vidimo što ti vidiš.

en: Fine, weapon & sensor display is off!
hr_HR: Dobro, dometi se više neće prikazivati...

en: (Player %u) is using cheat :%s
hr_HR: (Igrač %u) vara(!!!):%s

en: Hard as nails!!!
hr_HR: Tvrđi od noktiju!!!

en: Takings thing easy!
hr_HR: Olako shvačaš stvari...

en: 1000 big ones!!!
hr_HR: 1000 resursa primljeno od Boga.

en: Power overwhelming
hr_HR: Previše resursa... No njih nikad dosta...

en: Back to normality!
hr_HR: Nazad na standarde!

en: Getting tricky!
hr_HR: Postaje zamršeno...

en: Twice as nice!
hr_HR: Duplo bolje!

en: FPS display is enabled.
hr_HR: FPS vrijednost se prikazuje

en: FPS display is disabled.
hr_HR: FPS vrijednost se ne prikazuje

en: (Player %u) is using a cheat :Num Droids: %d  Num Structures: %d  Num Features: %d
hr_HR: (Igrač %u) vara: Jedinica:%d  Građevina:%d  Objekata:%d

en: Infinite power disabled
hr_HR: Neograničeni resursi isključeni

en: Infinite power enabled
hr_HR: Neograničeni resursi uključeni

en: All items made available
hr_HR: Sada je sve (baš SVE) dostupno

en: Fog on
hr_HR: Magla uključena

en: Fog off
hr_HR: Magla isključena

en: God Mode ON
hr_HR: Božji način ukjučen

en: God Mode OFF
hr_HR: Božji način isključen

en: View Aligned to North
hr_HR: Pogled na sjever

en: Trap cursor %s
hr_HR: Zarobi pokazivač %s

en: Researched EVERYTHING for you!
hr_HR: SVE je istraženo!

en: (Player %u) is using cheat :%s %s
hr_HR: Igrač %u vara! : %s %s

en: Researched
hr_HR: Istraženo

en: Only displaying energy bars when selected
hr_HR: Prikazuj zdravlje objekata samo kada su odabrani

en: Always displaying energy bars for units
hr_HR: Uvijek prikazuj zdravlje jedinica

en: Always displaying energy bars for units and structures
hr_HR: Uvijek prikazuj zdravlje objekata

en: Debug menu is Open
hr_HR: Meni za varanje je otvoren.

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
hr_HR: Snijeg

en: Singing in the rain, I'm singing in the rain... RAIN
hr_HR: Kiša

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
hr_HR: Vedro

en: Warning! This can have drastic consequences if used incorrectly in missions.
hr_HR: Ovo može biti gadno ako se ne koristi dobro...

en: All enemies destroyed by cheating!
hr_HR: Svi neprijatelji uništeni!

en: Destroying selected droids and structures!
hr_HR: Uništavanje odabranih objekata.

en: Centered on player HQ, direction NORTH
hr_HR: Na igračevu sjedišu

en: Unable to locate HQ!
hr_HR: Nema sjedišta!

en: Formation speed limiting has been removed from the game due to bugs.
hr_HR: Limitiranje brzine u grupi je izbačeno iz igre zbog grešaka.

en: Vertical rotation direction: Normal
hr_HR: Smjer vertikalne rotacije: normalno

en: Vertical rotation direction: Flipped
hr_HR: Smjer vertikalne rotacije: obrnuto

en: Sorry, but game speed cannot be changed in multiplayer.
hr_HR: Brzina igre ne može biti promjenjena u internetskoj igri.

en: Game Speed Reset
hr_HR: Brzina igre resetirana

en: Radar showing friend-foe colors
hr_HR: Karta prikazuje savezničke boje

en: Radar showing player colors
hr_HR: Karta prikazuje boje igrača

en: Radar showing only objects
hr_HR: Karta prikazuje samo objekte

en: Radar blending terrain and height
hr_HR: Karta prikazuje visine i teren

en: Radar showing terrain
hr_HR: Karta prikazuje teren

en: Radar showing height
hr_HR: Karta prikazuje visine

en: KEY MAPPING
hr_HR: Tipkovničke kratice

en: Return To Previous Screen
hr_HR: Nazad

en: Select Default
hr_HR: Postavi zadano

en: Could not save game!
hr_HR: Igra se ne može spremiti

en: Load Transport
hr_HR: Ukrcaj na transport

en: OBJECTIVE ACHIEVED by cheating!
hr_HR: POBJEDIO SI!!! - jer si koristio sifre.

en: OBJECTIVE ACHIEVED
hr_HR: POBJEDIO SI!!!

en: OBJECTIVE FAILED--and you cheated!
hr_HR: Koristio si šifre - ali si ipak IZGUBIO!!!

en: OBJECTIVE FAILED
hr_HR: IZGUBIO SI!!!

en: Continue Game
hr_HR: Nastavi igru

en: Quit To Main Menu
hr_HR: Izađi na glavni meni

en: Load Saved Game
hr_HR: Učitaj Sačuvanu Igru

en: GAME SAVED :
hr_HR: Igra spremljena:

en: You found %u power in an oil drum.
hr_HR: Našao si %u resursa u bačvi.

en: %s Gives You A Visibility Report
hr_HR: %s ti daje radarsko izvješče

en: %s Gives you a %s
hr_HR: %s ti daje %s

en: Tried to give away a non-empty %s - but this is not allowed.
hr_HR: Pokušavaš dati puni %s - no to nije dozvoljeno.

en: %s Gives You Technology Documents
hr_HR: %s ti daje tehnološke informacije

en: %s Requests An Alliance With You
hr_HR: %s te poziva u savez

en: You Invite %s To Form An Alliance
hr_HR: Pozivaš %s u savez

en: %s Breaks The Alliance With %s
hr_HR: %s poništava savez s %s

en: %s Forms An Alliance With %s
hr_HR: %s sklapa savez s %s

en: You Discover Blueprints For %s
hr_HR: Našao si nacrte za %s

en: Select Game Name
hr_HR: Odaberi naziv igre

en: One-Player Skirmish
hr_HR: Okršaj za 1 igrača

en: Click to set Password
hr_HR: Odaberi lozinku

en: Enter password here
hr_HR: Upišite sišfru ovdje

en: Select Player Name
hr_HR: Odaberi ime igrača

en: Alliances
hr_HR: Savezi

en: Base
hr_HR: Baza

en: Map Preview
hr_HR: Predprikaz karte

en: Click to see Map
hr_HR: Klikni za predprikaz karte

en: Show Structure Limits
hr_HR: Pokaži limite

en: Set Structure Limits
hr_HR: Postavi limite

en: Start Hosting Game
hr_HR: Započni hostanje igre

en: The host has kicked %s from the game!
hr_HR: Host je izbacio %s iz igre.

en: Players
hr_HR: Igrači

en: Click when ready
hr_HR: Označi kada si spreman

en: READY?
hr_HR: SPREMAN?

en: PLAYERS
hr_HR: Igrači

en: CHAT
hr_HR: Čavrljanje

en: Please click the button below for more information on how to fix it.
hr_HR: Molimo kliknite na gumb ispod za više informacija o tome kako rješiti ovaj problem.

en: More Information
hr_HR: Više informacija

en: Sorry! Failed to host the game.
hr_HR: Ne možeš hostati igru.

en: *** password is NOT required! ***
hr_HR: Lozinka nije potrebna.

en: Host is Starting Game
hr_HR: Host započinje igru

en: Sending Map: %u%%
hr_HR: Slanje karte: %u%%

en: Map: %u%% downloaded
hr_HR: Karta: %u%% downloadana

en: %s has Left the Game
hr_HR: %s je izašao iz igre

en: File transfer has been aborted for %d.
hr_HR: Slanje podaaka je zaustavljeno za %d.

en: %s (%u) has an incompatible mod, and has been kicked.
hr_HR: %s (%u) ima nedopušten mod  i izbačen je.

en: Apply Defaults and Return To Previous Screen
hr_HR: Postavi zadane postavke

en: Accept Settings
hr_HR: Prihvati postavke

en: Limits reset to default values
hr_HR: Limiti resetirani na zadane postavke

en: Any number of players
hr_HR: Bilo koji broj igrača

en: Structs
hr_HR: Strukture

en: Score
hr_HR: Bodovi

en: Kills
hr_HR: Uništenja

en: Units
hr_HR: Jedinica

en: Toggle Alliance State
hr_HR: Promjeni stanje(prijatelj/neprijatelj)

en: Give Visibility Report
hr_HR: Šalji radarski izvještaj

en: Leak Technology Documents
hr_HR: Šalji tehnološke podatke

en: Hand Over Selected Units
hr_HR: Predaj jedinice

en: Give Power To Player
hr_HR: Pošalji resurse igraču

en: Kicking player %s, because they tried to bypass data integrity check!
hr_HR: Izbacivanje igrača %s jer se podaci ne podudaraju

en: Invalid data!
hr_HR: Podaci nisu važeći!

en: Auto kicking player %s, invalid command received: %u
hr_HR: Automatsko izbacivanje igrača %s, nevaljana komanda primljena: %u

en: Unauthorized network command
hr_HR: Neovlaštena mrežna naredba

en: REPLAY HAS ENDED
hr_HR: REPLAY JE ZAVRŠIO

en: (Press ESC to quit.)
hr_HR: (Pritisni ESC za izaći)

en: Auto kicking player %s, invalid command received.
hr_HR: Automatsko izbacivanje igrača %s, nevaljana komanda primljena.

en: Map was requested: SENDING MAP!
hr_HR: Karta (mapa) je bila zatražena: SLANJE KARTE!

en: Mod was requested: SENDING MOD!
hr_HR: Mod je bio zatražen: SLANJE MODA!

en: FILE SENT!
hr_HR: DATOTEKA POSLANA!

en: MAP DOWNLOADED!
hr_HR: KARTA (MAPA) INSTALIRANA!

en: Beacon %d
hr_HR: Zastavica %d

en: Beacon received from %s!
hr_HR: %s je postavio zastavicu.

en: Green
hr_HR: Zeleni

en: Orange
hr_HR: Narančasti

en: Grey
hr_HR: Sivi

en: Red
hr_HR: Crveni

en: Blue
hr_HR: Plavi

en: Pink
hr_HR: Ljubičasta

en: Cyan
hr_HR: Cijan

en: Yellow
hr_HR: Žuti

en: Purple
hr_HR: Ljubičasti

en: White
hr_HR: Bijeli

en: Bright blue
hr_HR: Svijetlo plavi

en: Neon green
hr_HR: Neon zeleni

en: Infrared
hr_HR: Infracrveno

en: Ultraviolet
hr_HR: Ultraljubičasto

en: Brown
hr_HR: Smeđi

en: Spectator Mode
hr_HR: Način gledatelja

en: You are a spectator. Enjoy watching the game!
hr_HR: Vi ste gledatelj, uživajte u gledanju igre!

en: NOW PLAYING
hr_HR: SADA IGRAJU

en: Date
hr_HR: Datum

en: Title
hr_HR: Naslov

en: MUSIC MANAGER
hr_HR: UPRAVLJANJE GLAZBOM

en: Dismiss
hr_HR: Odbaci

en: Do not show again
hr_HR: Ne prikazuj ponovno

en: We can't do that! We must be a Cyborg unit to use a Cyborg Transport!
hr_HR: Nemožemo to napraviti! Morate komandirati kiborškoj jedinici da uđe u kiborški transport!

en: Failed to load selected AI! Check your logs to see why.
hr_HR: Neuspjeh učitavanja odabrane umjetne inteligencije! Provjerite "logs" da vidite zažto.

en: Loaded the %s AI script for current player!
hr_HR: Učitana je %s umjetna inteligencija za odabranog mjesto!

en: Research completed: %s
hr_HR: Istraživanje završeno: %s

en: Research Award
hr_HR: Nagrada hakiranog Istraživačkog centra

en: Own Units: %u
hr_HR: Tvojih jedinica: %u

en: Enemy Units: %u
hr_HR: Neprijateljskih jedinica: %u

en: Own Structures: %u
hr_HR: Tvojih građevina: %u

en: Enemy Structures: %u
hr_HR: Neprijateljskih građevina: %u

en: Units Manufactured: %u
hr_HR: Jedinica proizvedeno: %u

en: Total Units: %u
hr_HR: Ukupno jedinica: %u

en: Structures Built: %u
hr_HR: Građevina izgrađeno: %u

en: Total Structures: %u
hr_HR: Ukupno građevina: %u

en: Rookie: %u
hr_HR: Novak: %u

[ctx: rank]
en: Green: %u
hr_HR: Pripremnik: %u

en: Trained: %u
hr_HR: Treniran: %u

en: Regular: %u
hr_HR: Vojnik: %u

en: Professional: %u
hr_HR: Profesionalac: %u

en: Elite: %u
hr_HR: Elita: %u

en: Special: %u
hr_HR: Specijalci: %u

en: Hero: %u
hr_HR: Heroji: %u

en: Unit Losses
hr_HR: Tvoje unštene jedinice

en: Structure Losses
hr_HR: Tvoje uništene građevine

en: Force Information
hr_HR: Informacije o vojsci

en: ARTIFACTS RECOVERED: %d
hr_HR: ARTIFAKATA PRONAĐENO: %d

en: Mission Time - %s
hr_HR: Trajanje misije  - %s

en: Total Game Time - %s
hr_HR: Trajanje igre - %s

en: You cheated!
hr_HR: Koristio si šifre!!!

en: Unable to locate any repair units!
hr_HR: Nemaš ni jednog mobilnog servisera.

en: Unable to locate any Trucks!
hr_HR: Nemaš ni jedan kamion.

en: Unable to locate any Sensor Units!
hr_HR: Nemaš ni jedan mobilni radar.

en: Unable to locate any Commanders!
hr_HR: Nemaš ni jednog kapetana.

en: Cannot find required building!
hr_HR: Nemožemo pronaći nephodnu zgradu!

en: Loading video
hr_HR: Učitavanje videozapisa

en: Show Player Stats
hr_HR: Prikažite statistike igrača

en: Weapon Grade
hr_HR: Klasa oružja

en: Power/Rate
hr_HR: snaga/rate

en: Current Power / Power Per Second
hr_HR: Trenutačna snaga / snaga po sekundi

en: Kinetic Armor
hr_HR: Kinetički Oklop

en: (Tanks / Cyborgs)
hr_HR: (Tenkovi/kiborzi)

en: Can't build any more units, Unit Limit Reached — Production Halted
hr_HR: Nemožeš napraviti više jedinica, granica je dosegnuta - grandnja je zaustavljena

en: Can't build "%s" without a Command Relay Center — Production Halted
hr_HR: Nemožete sagraditi "%s" bez Zapovjednog Relejskog Centra - produkcjia je zaustavljena

en: Can't build "%s", Commander Limit Reached — Production Halted
hr_HR: Nemožeš napraviti više "%s", granica zapovjednih jedinica je dosegnuta - grandnja je zaustavljena

en: Can't build any more "%s", Construction Unit Limit Reached — Production Halted
hr_HR: Nemožeš napraviti više "%s", granica građevinska jedinica je dosegnuta - grandnja je zaustavljena

en: %s - %u Unit assigned - Hitpoints %d/%d | %s - %u Units assigned - Hitpoints %d/%d
hr_HR[0]: %s - %u Jedinica dodjeljena - Hitpointovi %d/%d
hr_HR[1]: %s - %u Jedinica dodjeljena - Hitpointovi %d/%d
hr_HR[2]: %s - %u Jedinica dodjeljena - Hitpointovi %d/%d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %d - sensor range %d - ECM %d
hr_HR: ID %d - Domet senzora %d - ECM %d

en: %s - %u Unit assigned - Damage %d/%d | %s - %u Units assigned - Hitpoints %d/%d
hr_HR[0]: %s - %u Jedinica dodjeljena - Šteta %d/%d
hr_HR[1]: %s - %u Jedinica dodjeljena - Šteta %d/%d
hr_HR[2]: %s - %u Jedinica dodjeljena - Šteta %d/%d

en: %s - Hitpoints %d/%d
hr_HR: %s - Hitpointovi %d/%d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled) "born": Time the game object was born "depth": Depth of structure's foundation
en: ID %d - armour %d|%d - sensor range %d - ECM %d - born %u - depth %.02f
hr_HR: ID %d - oklop %d|%d - domet senzora %d - ECM %d - vrijeme rođenja %u - dubina %.02f

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled) "state": The "RepairState" (printed as an integer, Idle = 0, Repairing = 1)
en: ID %d - State %d
hr_HR: ID %d - stanje(popravka) %d

en: %s - Connected %u of %u - Hitpoints %d/%d
hr_HR: %s - Povezano %u od %u - Hitpoints %d/%d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %u - Production Output: %u - BuildPointsRemaining: %u - Resistance: %d / %d
hr_HR: ID %u - Production Output: %u - Poena za građenje preostalo: %u - Otpornost %d / %d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: tile %d,%d - target %s
hr_HR: polje: %d,%d - meta:%s

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %u - sensor range %d - ECM %d
hr_HR: ID %u - domet senzora %d - ECM %d

en: %s - Electronically Damaged
hr_HR: %s - Hakirano

en: Electronic Reward - Visibility Report
hr_HR: Nagrada hakirane građevine - Vizualno izvješče

en: Factory Reward - Propulsion
hr_HR: Nagrada hakirane Tvornice - Vozni sustav

en: Factory Reward - Body
hr_HR: Nagrada hakirane Tvornice - Trup

en: Factory Reward - Weapon
hr_HR: Nagrada hakirane Tvornice - Oružje

en: Factory Reward - Nothing
hr_HR: Nagrada hakirane Tvornice - Ništa

en: Repair Facility Award - Repair
hr_HR: Nagrada hakiranog Servisa - Poravak

en: Repair Facility Award - Nothing
hr_HR: Nagrada hakiranog Servisa - Ništa

en: GAMES
hr_HR: Igre

en: Refresh Games List
hr_HR: Osvježi popis igara

en: Filter Games List
hr_HR: Filtrirajte listu igri

en: Refreshing...
hr_HR: Osvježavanje...

en: Searching
hr_HR: Traženje

en: Connecting to the lobby server...
hr_HR: Povezivanje na lobby server...

en: Map Name
hr_HR: Ime mape (karte)

en: Status
hr_HR: Stanje

en: Can't connect to lobby server!
hr_HR: Ne možemo se povezati sa lobby serverom!

en: Mods: %s
hr_HR: Modovi: %s

en: Mods: None!
hr_HR: Modovi: Nema!

en: Version: %s
hr_HR: Verzija: %s

en: Join as spectator
hr_HR: Pridruži se kao gledatelj

en: Your version of Warzone is incompatible with this game.
hr_HR: Instalirana verzija Warzone-a je nekompatibilna sa ovom igrom.

en: [Password required]
hr_HR: [Potrebna je lozinka]

en: [No Tanks]
hr_HR: [Nema tenkova]

en: [No Cyborgs]
hr_HR: [Nema Kiborga]

en: [No VTOLs]
hr_HR: [Nema VTOL-ova]

en: Hosted by %s
hr_HR: Domaćin (host) je: %s

en: Hosted by %s —%s
hr_HR: Domaćin (host) je: %s - %s

en: Can't find any games for your version.
hr_HR: Izgleda da nemožemo naći dostupnih igri za tvoju verziju.

en: There appears to be a game update available!
hr_HR: Ažuriranje igre je dostupno!

en: No games are available for your version
hr_HR: Nema dostupnih igri za tvoju verziju

en: Game is full
hr_HR: Igra je popunjena!

en: You were kicked!
hr_HR: Izbačen si!

en: Wrong Game Version!
hr_HR: Kriva verzija igre!

en: You have an incompatible mod.
hr_HR: Imaš nedozvoljeni mod.

en: Host couldn't send file?
hr_HR: Host ne može poslati datoteku.

en: Incorrect Password!
hr_HR: Netočna lozinka.

en: Host has dropped connection!
hr_HR: Host je prekinuo igru.

en: Connection Error
hr_HR: Greška u povezivanju

en: Continue
hr_HR: Nastavi

en: Enter Password:
hr_HR: Unesi lozinku:

en: Cancel
hr_HR: Poništi

en: CONNECTION
hr_HR: VEZA

en: Lobby
hr_HR: Predvorje

en: IP Address or Machine Name
hr_HR: IP

en: Launch Transport
hr_HR: Pošalji transport

en: There is not enough room in the Transport!
hr_HR: Nema dovoljno prostora u transporteru!

en: Reinforcements landing
hr_HR: Pojačanja dolaze

en: Update Available
hr_HR: Dostupno je ažuriranje

en: A new build of Warzone 2100 (%s) is available!
hr_HR: Nova verzija warzone-a (%s) je sada dostupna!

en: A new build of Warzone 2100 is available!
hr_HR: Nova verzija warzone-a je sada dostupna!

en: Get Update Now
hr_HR: Ažuriraj sada

en: Compatibility Warning
hr_HR: Upozorenje: mogući problemi sa usklađenosti. (Compatibility warning)

en: An issue has been detected that may affect Warzone 2100's operation / performance.
hr_HR: Uočen je problem koji može negativnu učinak na operaciju / performanse Warzone-a.

note: TRANSLATORS: Printed when compiling with uncommitted changes
en:  (modified locally)
hr_HR:  (lokalno promjenjena)

note: TRANSLATORS: This string looks as follows when expanded. "Version: <version name/number>, <working copy state>, Built: <BUILD DATE><BUILD TYPE>"
en: Version: %s,%s Built: %s%s
hr_HR: Verzija: %s,%s Građena: %s%s

en: GAME OVER
hr_HR: IGRA JE GOTOVA

en: The battle is over - you can leave the room.
hr_HR: Bitka je završila, možete napustiti sobu.

en: YOU ARE VICTORIOUS!
hr_HR: POBJEDIO SI!!!

en: YOU WERE DEFEATED!
hr_HR: IZGUBIO SI!!!
