warzone2100 - en to hu_HU translation catalogue (3240 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
hu_HU: CÉLKITŰZÉS: keresse és szerezze meg a neurális szinapszis technológiát

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
hu_HU: Biztosítsa a bázist, aztán keresse meg a összeomlás előtti építményt.

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
hu_HU: Ez az épület tartalmazza a terv sikeréhez elengedhetetlen technológiát.

en: ALPHA BASE MISSION: Scavenger Raiders
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Fosztogató portyázók

en: Scavenger raiders are approaching our base.
hu_HU: Fosztogató portyázók közelednek a bázishoz.

en: Defend the base then destroy the Scavenger camps.
hu_HU: Védje meg a bázist, és pusztítsa el a Fosztogatók táborát.

en: ALPHA BASE MISSION: Power Surge Detected
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Hálózati túlfeszültség észlelve

en: A power surge has been detected to the south of our position.
hu_HU: Hálózati túlfeszültséget észleltünk, délre a pozíciójától.

en: Investigate and secure the area.
hu_HU: Vizsgálja meg és biztosítsa a területet.

en: ALPHA BASE MISSION: The New Paradigm
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Az Új Paradigma

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
hu_HU: Az Új Paradigma fejlettebb fegyver technológiával rendelkezik.

en: They may have the synaptic link technology, it's vital we retrieve it.
hu_HU: Náluk lehet a szinaptikus kapcsolat technológia, létfontosságú visszaszerezni.

en: TRANSPORT MISSION: Locate and Recover Artifacts
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI KÜLDETÉS: Keresse meg és szerezze vissza a leleteket

en: Load an attack force into the transport.
hu_HU: Rakodjon egy támadóerőt a szállítóba.

en: On landing, explore the ruins and recover any artifacts.
hu_HU: Landolás után tárja fel a romokat, és szerezze vissza a leleteket.

en: TRANSPORT MISSION: Investigate Research Center
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Vizsgálja meg a kutatóközpontot

en: Investigate the area and recover any artifacts present.
hu_HU: Vizsgálja meg a területet, és szerezzen vissza minden leletet.

en: Reinforcements are available.
hu_HU: Erősítés érhető el.

en: TRANSPORT MISSION: Encoded Signals Detected
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Kódolt jelek észlelve

en: Take a scout force to investigate these signals.
hu_HU: Vigyen egy felderítő egységet, hogy megvizsgálja ezeket a jeleket.

en: Use your trucks to build defenses at your LZ.
hu_HU: Használja a munkagépeit, hogy védműveket építsen az LZ-nél.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Transmissions Detected
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Ellenséges adás észlelve

en: Scout the designated area for enemy research facilities.
hu_HU: Derítse fel a megjelölt területet, ellenséges kutatóintézeteket keresve.

en: Proceed to LZ#2. Do not engage the enemy at this time.
hu_HU: Haladjon tovább a 2-es LZ-re. Most ne támadja az ellenséget.

en: TRANSPORT MISSION: Synaptic Link Location
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Szinaptikus kapcsolat helyzete

en: The New Paradigm are analyzing synaptic link technology at this location.
hu_HU: Az Új Paradigma itt elemzi a szinaptikus kapcsolat technológiát.

en: Assemble an attack team and recover the synaptic link technology.
hu_HU: Állítson össze egy támadócsapatot, és szerezze vissza a szinaptikus kapcsolat technológiát.

en: TRANSPORT MISSION: New Objectives
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Új feladatok

en: New Paradigm are searching for artifacts in this vicinity.
hu_HU: Új Paradigma leleteket kutat a közelben.

en: Intercept them. Do not let any enemies exit this area.
hu_HU: Fogja el őket. Ne hagyja, hogy bármely ellenség elhagyja ezt a területet.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Base Under Construction
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Ellenséges bázis építés alatt

en: Enemy forces are establishing a forward base at this location.
hu_HU: Az ellenséges erők előretolt bázist létesítenek ezen a helyszínen.

en: Eradicate the base and secure the area.
hu_HU: Számolja fel a bázist, és biztosítsa a területet.

en: ALPHA BASE MISSION: Establish a Forward Base
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Létesítsen előretolt bázist

en: Establish a forward base on the plateau and fend off the New Paradigm.
hu_HU: Hozzon létre előretolt bázist a fennsíkon és hárítsa el az Új Paradigma támadásait!

en: Build defensive structures until the green objective blip disappears.
hu_HU: Építsen védelmi létesítményeket addig, amíg a zöld feladatjelző ki nem alszik.

en: ALPHA BASE MISSION: Counter Attack
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Ellentámadás

en: Enemy forces are approaching from the east and north.
hu_HU: Északról és keletről ellenséges erők közelednek.

en: Hold the bases and repulse any attacks.
hu_HU: Tartsa a bázist, és verjen vissza minden támadást.

en: ALPHA BASE MISSION: Incoming Transmission
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Bejövő adás

en: We are detecting enemy forces at these locations.
hu_HU: Ellenséges erőket észleltünk ezeken a helyeken.

en: This is our chance to defeat the New Paradigm and destroy their base.
hu_HU: Itt a lehetőség, hogy legyőzzük az Új Paradigmát, és leromboljuk a bázisukat.

en: Congratulations Commander.
hu_HU: Gratulálunk parancsnok.

en: We now have a further task for you.
hu_HU: Most egy újabb feladatunk van Önnek.

en: ALPHA BASE MISSION: Locate and Recover Artifacts
hu_HU: ALFA BÁZIS KÜLDETÉS: Keresse meg, és szerezze vissza a leleteket

en: The first two zones are now secure.
hu_HU: Az első két zóna most már biztonságos.

en: PROJECT TEAM UPDATES
hu_HU: TERVCSAPAT HÍREI

en: TEAM BETA UPDATE
hu_HU: BÉTA CSAPAT HÍREI

en: We have recovered some artifacts.
hu_HU: Visszaszereztünk néhány leletet.

en: There is a better equipped force operating in this area.
hu_HU: Egy jobban felszerelt erő felügyeli ezt a területet.

en: TEAM GAMMA UPDATE
hu_HU: GAMMA CSAPAT HÍREI

en: Nothing to report.
hu_HU: Nincs jelentenivaló.

en: We've discovered no artifacts and encountered no hostiles.
hu_HU: Nem találtunk leleteket, sem ellenséget.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: Enemy Attack
hu_HU: ALFA BÁZIS HÍRSZERZŐJELENTÉS: Ellenséges támadás

en: We are detecting an enemy attack force at this location.
hu_HU: Ellenséges támadóerőt észlelünk ezen a helyszínen.

en: PRIMARY OBJECTIVE
hu_HU: ELSŐDLEGES FELADAT

en: This structure is your primary objective.
hu_HU: Ez az épület az elsődleges feladat.

en: Search for and recover any artifacts here.
hu_HU: Kutassa fel és szerezze meg a leleteket ezen a területen.

en: ENEMY LZ
hu_HU: ELLENSÉGES LZ

en: Destroy this LZ to prevent enemy landings.
hu_HU: Semmisítse meg az LZ-t, hogy megakadályozza az ellenség landolását.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: NEXUS
hu_HU: ALFA BÁZIS HÍRSZERZŐJELENTÉS: NEXUS

en: New objective.
hu_HU: Új feladat.

en: We have detected and isolated an intruder program.
hu_HU: Észleltünk és elszigeteltünk egy behatoló programot.

en: Supplemental
hu_HU: Kiegészítés

en: The synaptic link technology was at this location but was removed.
hu_HU: A szinaptikus kapcsolat technológia ezen a helyen volt, de eltávolították.

en: Establish a forward base then continue the search for the synaptic link.
hu_HU: Hozzon létre egy előretolt bázist, és kutasson tovább a szinaptikus kapcsolat után.

en: INCOMING TRANSMISSION
hu_HU: BEJÖVŐ ADÁS

en: Decoding in progress.....
hu_HU: Dekódolás folyamatban.....

en: Commander.
hu_HU: Parancsnok.

en: We have decoded the incoming message to the New Paradigm...
hu_HU: Dekódoltuk az Új Paradigma bejövő hívását...

en: Destroy Enemy Base
hu_HU: Pusztítsa el az ellenséges bázist

en: Assemble an attack force and board the transport.
hu_HU: Állítson össze egy támadóerőt, és rakodja be a szállítóba.

en: Destroy the base and recover any artifacts present.
hu_HU: Pusztítsa el a bázist, és szerezzen vissza minden leletet.

en: The synaptic link technology has been recovered!
hu_HU: Visszaszerezte a szinaptikus kapcsolat technológiát!

en: Initial research confirms it will be of great benefit to the Project.
hu_HU: A kezdeti kutatások alátámasztják, hogy nagy hasznára lesz a tervnek.

en: Base Beta is under heavy attack, they may need assistance.
hu_HU: A Béta bázis súlyos támadás alatt áll, erősítésre lehet szükségük.

en: We will send further updates as they arrive.
hu_HU: További híreket küldünk, amint megérkeznek.

en: This transmission was intercepted a few minutes ago.
hu_HU: Ez az adás néhány perce lett elfogva.

en: It originates from the east.
hu_HU: Keletről ered.

en: POWER MODULE ARTIFACT
hu_HU: ENERGIAMODUL LELET

en: Research the power module artifact.
hu_HU: Kutassa az energiamodul leletet.

en: Then use a truck to upgrade your power generator with the module.
hu_HU: Aztán használjon egy munkagépet, hogy a modullal fejlessze az erőművet.

en: SCAVENGER BASE DETECTED
hu_HU: FOSZTOGATÓ BÁZIS ÉSZLELVE

en: Defeat the scavengers and retrieve any artifacts.
hu_HU: Győzze le a fosztogatókat, és szerezzen vissza minden leletet.

en: Congratulations on defeating the New Paradigm, this sector is now secure.
hu_HU: Gratulálunk, hogy legyőzte az Új Paradigmát, ez a szektor biztosítva.

en: The Nexus Intruder Program was in the New Paradigm system.
hu_HU: A Nexus behatoló program az Új Paradigma rendszerében volt.

en: We recorded two conversations with it, extracts follow...
hu_HU: Felvettük a két beszélgetést, a kivonatok következnek...

en: We'll keep you informed of further developments
hu_HU: Tájékoztatni fogjuk a további fejleményekről

en: Commander you are to assist Team Beta
hu_HU: Parancsnok, segítsen a Béta csapatnak

en: BETA BASE MISSION: Eastern Sector
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Keleti szektor

en: Upon arrival you are to assume command of the base.
hu_HU: Érkezéskor vegye át a bázis irányítását.

en: You must defend it and hold it.
hu_HU: Meg kell védenie és tartania.

en: BETA BASE MISSION: Defend and Fortify
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Védelem és megerősítés

en: Be sure to fortify the perimeter and establish anti-aircraft defenses.
hu_HU: Erősítse meg a határokat, és alakítson ki légvédelmet.

en: New technologies are available.
hu_HU: Új technológiák érhetők el.

en: We are currently detecting coded bitstream signals.
hu_HU: Kódolt jelzést fogunk.

en: Decoding...
hu_HU: Dekódolás...

en: TRANSPORT MISSION: Transport Down
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Lelőtt szállító

en: Our transport carrying units from team Alpha Base has been shot down.
hu_HU: Az Alfa bázisról érkező csapatokat hozó szállítónkat lelőtték.

en: It is under attack from The Collective at this location.
hu_HU: A Kollektíva támadása alatt áll, ezen a helyen.

en: Assemble a rescue team to recover the transport and its cargo.
hu_HU: Állítson össze egy mentőcsapatot a szállító és a rakománya kimentésére.

en: IN-FLIGHT BRIEFING
hu_HU: REPÜLÉS KÖZBENI ELIGAZÍTÁS

en: Team Beta are searching for Vertical Takeoff and Landing (VTOL) technology.
hu_HU: A Béta csapat a függőleges fel- és leszállási (VTOL) technológia után kutat.

en: It's believed to be at a pre-Collapse airbase in this area.
hu_HU: Úgy gondolják, hogy egy összeomlás előtti légibázison van, ezen a területen.

en: Team Beta under heavy attack
hu_HU: A Béta csapat súlyos támadás alatt áll

en: BETA BASE MISSION: Hold at all costs
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Tartsa meg bármi áron

en: We are detecting coded bitstream signals from the Collective.
hu_HU: Kódolt jelezést fogtunk a Kollektívától.

en: BETA BASE MISSION: Hold At All Costs
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Tartsa meg bármi áron

en: We are detecting ground and aerial forces from the north.
hu_HU: Észak felől légi és szárazföldi csapatokat észlelünk.

en: Hold your position and repulse these attacks, then eradicate the enemy's northern base.
hu_HU: Tartsa a pozícióját és verje vissza a támadásokat, majd számolja fel az ellenség északi bázisát.

en: TRANSPORT MISSION: Intercept convoy.
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Intercept convoy.

en: Data from the Collective's base indicates the presence of the NEXUS intruder program.
hu_HU: A Kollektíva bázisáról származó adatok a NEXUS behatoló program jelenlétét jelzik.

en: Before NEXUS switched itself off-line we accessed the following.
hu_HU: Mielőtt a NEXUS lekapcsolta magát a hálózatról, hozzáfértünk a következőhöz.

en: An enemy commander is collecting a shipment from NEXUS at this location.
hu_HU: Ezen a helyen, egy ellenséges parancsnok, összegyűjti a szállítmányt a NEXUS-ból.

en: Once at the LZ, eradicate the enemy commander and recover the shipment.
hu_HU: Ha ott van az LZ-n, pusztítsa el az ellenséges parancsnokot, és szerezze vissza a szállítmányt.

en: Then return to the LZ.
hu_HU: Azután térjen vissza az LZ-hez.

en: Disturbing news regarding NASDA.
hu_HU: Nyugtalanító hírek a NASDA-ról.

en: TRANSPORT MISSION: Search for and Destroy Convoy
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Konvoj felderítése és megsemmisítése

en: The shipment you recovered was a decoy.
hu_HU: A visszaszerzett szállítmány, csalétek volt.

en: We have detected another convoy proceeding along the river.
hu_HU: Észleltünk egy másik konvojt, ami a folyó mentén halad.

en: You are to intercept the convoy and recover its cargo.
hu_HU: Fogja el a konvojt és szerezze meg a rakományt.

en: Enemy VTOLs are likely to be flying close escort.
hu_HU: Valószínűleg ellenséges VTOL-ok kísérik.

en: TRANSPORT MISSION: Rescue civilians from Containment Camp
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Civilek megmentése az elszigetelt táborból

en: The Collective are processing and exterminating civilians at this base.
hu_HU: A Kollektíva feldolgozza és likvidálja a civileket ezen a bázison.

en: You are to rescue the civilians.
hu_HU: Meg kell mentenie a civileket.

en: Then destroy the camp.
hu_HU: Azután pusztítsa el a tábort.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs.
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Pusztítsa el az ellenséges légibázist, és szerezze vissza a VTOL-okat.

en: Analysis of flight paths indicate that The Collective's VTOLs originate from here.
hu_HU: A repülési útvonalak elemzése azt jelzi, hogy a Kollektíva VTOL-jai innen származnak.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Pusztítsa el az ellenséges légibázist, és szerezze vissza a VTOL-okat

en: The location of the enemy airbase is here; this is your primary objective.
hu_HU: Az ellenséges légibázis helyzete itt van; ez az elsődleges célpont.

en: Eradicate all Collective forces and recover all artifacts.
hu_HU: Pusztítsa el a Kollektíva erőit, és szerezze vissza az összes leletet.

en: SECONDARY MISSION: Destroy or Drive Off Enemy Transport
hu_HU: MÁSODLAGOS KÜLDETÉS: Elpusztítani vagy elüldözni az ellenséges utánpótlást

en: The Collective are rounding up all civilians in this area.
hu_HU: A Kollektíva összeterelte az összes civilt ezen a területen.

en: They are then flying them to an unknown location.
hu_HU: Ezek után elrepültek egy ismeretlen helyre.

en: Destroy or drive off The Collective's transport.
hu_HU: Elpusztítani vagy elüldözni a Kollektíva utánpótlást.

en: Rescue as many civilians as possible.
hu_HU: Mentsen meg annyi civilt, amennyit lehetséges.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Reactor
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Pusztítsa el a reaktort

en: The Collective are searching for knowledge of nuclear reactors.
hu_HU: A Kollektíva a nukleáris reaktorok ismerete után kutat.

en: They must be stopped.
hu_HU: Meg kell őket állítani.

en: Proceed from the LZ to the reactor and destroy it.
hu_HU: Haladjon tovább a reaktorhoz és semmisítse meg.

en: Do not allow the Collective to bring the reactor on-line.
hu_HU: Ne engedje, hogy a Kollektíva visszakapcsolja a reaktort.

en: BETA BASE MISSION: Capture NASDA Central
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Foglalja el a NASDA központot

en: Capture NASDA central before NEXUS and the Collective can use it.
hu_HU: Foglalja el a NASDA központot, mielőtt a NEXUS és a Kollektíva használhatná.

en: TRANSPORT MISSION: Satellite Uplink Site
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Műhold parabola állomás

en: NEXUS is searching for still functioning memory banks.
hu_HU: A NEXUS még mindig működő adattárak után kutat.

en: Part of its consciousness has moved to a remote NASDA control-site.
hu_HU: NEXUS öntudat áttelepült egy NASDA, távoli irányító állomásra.

en: We are detecting transmissions from this site that are reaching high orbit.
hu_HU: Jeleket fogunk erről az oldalról, amik elérik a keringési pályát.

en: NEXUS has now reconnected itself with the NASDA satellites.
hu_HU: NEXUS újracsatlakozik a NASDA műholdakhoz.

en: Use the transport to carry a strike force to this site.
hu_HU: A csapásmérő egységet, erre a helyszínre a szállítóhajóval fuvarozza át.

en: Destroy the site and return to your base.
hu_HU: Semmisítse meg a helyszínt, majd térjen vissza a bázisra.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Enemy SAM Sites
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Semmisítse meg az ellenséges SAM rakétaállásokat

en: If you are to escape, eradicate the surface-to-air missile sites around your base.
hu_HU: Stratégiai visszavonuláskor, számolja fel a bázis körüli föld-levegő rakétaállásokat.

en: Fly to the LZ, then head overland to destroy the SAM sites.
hu_HU: Repüljön az LZ-re, majd szárazföldi egységekkel semmisítse meg a SAM rakétaállásokat.

en: TRANSPORT MISSION: Establish Safe Haven
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Létesítsen menedéket

en: We can confirm a missile is heading for Alpha Base.
hu_HU: Megerősítjük, egy rakéta az Alfa bázis felé tart.

en: You are to establish a safe haven for evacuation of Beta Base.
hu_HU: Létesítsen menedéket a Béta bázis evakuálásához.

en: Eradicate any enemy and secure the area.
hu_HU: Irtsa ki az ellenséget és biztosítsa a területet.

en: Once a safe haven is established, return to the LZ for further orders.
hu_HU: A menedék létesítése után térjen vissza az LZ-re további parancsokért.

en: BETA BASE MISSION: Survive and evacuate! Bring a truck
hu_HU: BÉTA BÁZIS KÜLDETÉS: Élje túl, és evakuáljon! Hozzon egy teherautót.

en: Commander, we have grave news.
hu_HU: Parancsnok, fontos híreink vannak.

en: Alpha base has been destroyed by nuclear missile attack.
hu_HU: Alfa bázis nukleáris rakéta támadástól elpusztult.

en: The Collective are unaware of the nuclear attack and have air units heading for your base.
hu_HU: A Kollektíva nincs tisztában a nukleáris támadással és légi egységeik a bázisa felé haladnak.

en: This message was intercepted a few moments ago...
hu_HU: Ezt az üzenetet, néhány perccel ezelőtt fogták el…

en: You must transport as many of your forces as possible.
hu_HU: El kell szállítania annyi egységet amennyit csak lehet.

en: Good luck, Commander.
hu_HU: Sok szerencsét, parancsnok.

en: TRANSPORT MISSION: Northern Sector
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Északi szektor

en: Congratulations on your successful evacuation of Beta Base.
hu_HU: Gratulálok a Béta bázis sikeres evakuálásához.

en: NEXUS has gained access to nuclear weapons and is determined to destroy the Project.
hu_HU: NEXUS tudomást szerzett a nukleáris fegyverekről és eltökélt szándéka, elpusztítani a terveket.

en: Take your forces to the Northern Sector
hu_HU: Vigye erőit az északi szektorba

en: Once at the mountains secure an LZ. Then establish a forward base.
hu_HU: Biztosítson egy LZ-t a hegyeknél. Azután hozzon létre egy előretolt bázist.

en: Team Gamma will contact you there.
hu_HU: Kapcsolatot létesít veled a Gamma csapat.

en: TRANSPORT MISSION: Establish A Forward Base
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Előretolt bázis létesítése

en: Commander, the success of the Project lies with you.
hu_HU: Parancsnok, a terv sikeréért ön a felelős.

en: Secure an LZ, then establish a forward base.
hu_HU: Biztosítson egy LZ-t, azután létesítsen előretolt bázist.

en: TRANSPORT MISSION: Missile Launch Site Coordinates
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Rakétakilövő koordináták

en: We have located the site of the missile launches.
hu_HU: Meghatároztuk a rakétakilövések helyét.

en: There were one or more missiles at this NASDA site.
hu_HU: Ezen a NASDA pozíción egy vagy több rakéta volt.

en: We are transmitting coordinates of an LZ near the silos.
hu_HU: Átküldjük a silók közelében lévő LZ koordinátáit.

en: Coordinate Download Completed.
hu_HU: Koordináták letöltése befejeződött.

en: Secure your LZ, then head overland to destroy the missile silo.
hu_HU: Biztosítsa az LZ-t, majd szárazföldi egységekkel semmisítse meg a rakétasilót.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Nuclear Blast
hu_HU: ÉSZAKI SZEKTOR KÜLDETÉS: Nukleáris robbantás

en: All units must escape the area before the warhead detonates.
hu_HU: Minden egységnek el kell menekülnie a robbanófej detonációja előtt.

en: Air-lift by transport is not possible. You'll have to head overland.
hu_HU: Légi szállítás nem lehetséges. Szárazföldön kell levezényelnie.

en: The mountain range to the east should shield you from the blast.
hu_HU: Keletre a hegység, védelmet nyújthat a robbanástól.

en: The valley is your only chance of escape.
hu_HU: A völgy az egyetlen esély a megmenekülésre.

en: AWAY TEAM UPDATE
hu_HU: ELSZAKADT CSAPAT, FRISS INFORMÁCIÓK

en: All communication with the away team was lost after the nuclear explosions.
hu_HU: Az elszakadt csapattal minden kommunikáció megszűnt a nukleáris robbanások után.

en: Their last transmission indicated they were heading back to base.
hu_HU: Utolsó adásukban jelezték, úton vannak vissza a bázisra.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Assist Team Gamma
hu_HU: ÉSZAKI SZEKTOR KÜLDETÉS: Gamma csapat támogatása

en: You are to assist Team Gamma.
hu_HU: Támogassa a Gamma csapatot.

en: On reaching Gamma Base, help secure the area from further NEXUS attacks.
hu_HU: Gamma bázis elérésekor segítsen a további NEXUS támadásoktól, biztosítani a területet.

en: NEXUS DEFEATED
hu_HU: NEXUS LEGYŐZVE

en: Commander, we have defeated NEXUS.
hu_HU: Parancsnok, legyőztük a NEXUS-t.

en: Unfortunately, our systems' performance has been affected by NEXUS. We are trying to rectify this.
hu_HU: Sajnálatos, a mi rendszereink teljesítményére is hatott a NEXUS. Igyekszünk helyrehozni.

en: We are currently receiving this transmission.
hu_HU: Jelenleg fogjuk ezt az adást.

en: TRANSPORT MISSION: Team Alpha Detected
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Alfa csapat észlelve

en: Take a scout force to these coordinates and evaluate the situation.
hu_HU: Küldjön felderítő egységet erre a koordinátára és értékelje a helyzetet.

en: Determine whether they are Team Alpha. If so, rescue and escort them back to the LZ.
hu_HU: Állapítsa meg, hogy valóban az Alfa csapat-e az. Ha igen, menekítse ki őket az LZ-hez.

en: This group are part of Team Alpha, Rescue them and escort them to the LZ.
hu_HU: Ez az csoport az Alfa csapat része, mentse ki őket, és kísérje őket az LZ-hez.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Team Alpha Debrief
hu_HU: ÉSZAKI SZEKTOR KÜLDETÉS: Alfa csapat kihallgatása

en: Team Alpha power transfer in progress.
hu_HU: Alfa csapat, energiaátvitel folyamatban.

en: Commander, after you left the Western Sector we recovered this artifact.
hu_HU: Parancsnok, miután elhagyta a nyugati szektort visszaszereztük ezt a tárgyi leletet.

en: The benefits from researching it could be vast.
hu_HU: A kutatásból származó előnyök hatalmasak lehetnek.

en: Enemy forces are ....... from these coordinates.
hu_HU: Az ellenséges erők ....... ezekről a koordinátákról.

en: Defend the base and ........ the .......
hu_HU: Védje meg a bázist és  ........ a .......

en: Search and destroy ....
hu_HU: Keresse meg és semmisítse ....

en: TRANSPORT MISSION: Ambush NEXUS Forces
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Rejtőző NEXUS erők

en: Commander, your decisive actions halted the spread of NEXUS.
hu_HU: Parancsnok, a határozott intézkedései megállították a NEXUS terjeszkedését.

en: Before NEXUS was expelled, we intercepted this message - Decoding completed.
hu_HU: Mielőtt a NEXUS-t kiűztük, elfogtuk ezt az üzenetet - Dekódolás kész.

en: A NEXUS task force is heading for these coordinates.
hu_HU: Egy NEXUS különítmény ezen koordináták felé tart.

en: You have an opportunity to destroy NEXUS before they get there.
hu_HU: Lehetősége van elpusztítani a NEXUS-t, mielőtt odaérnének.

en: Take an attack force and ambush NEXUS task force at ....... the  .......
hu_HU: Lesből támadjon a NEXUS különítményre a ....... a .......

en: TRANSPORT MISSION: Away Team
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Elszakadt csapat

en: Commander, your attack on ....
hu_HU: Parancsnok, támadása a ....

en: NEXUS exiting system.
hu_HU: NEXUS kilépő rendszer.

en: Incoming transmission from away team.
hu_HU: Bejövő adás az elszakadt csapattól.

en: Commander, we are attempting to return to base.
hu_HU: Parancsnok, megpróbálunk visszatérni a bázisra.

en: This is our current position.
hu_HU: Ez az aktuális pozíciónk.

en: Take control of our forces and lead us.
hu_HU: Vegye át az irányítást az erőink felett, és vezessen minket.

en: Control transfer successful.
hu_HU: Az irányítás átadása sikeres.

en: Entering new zone.
hu_HU: Belépés új zónába.

en: Incoming Transmission...
hu_HU: Bejövő üzenet...

en: Elements of Team Gamma have contacted us.
hu_HU: Gamma csapat elemei, kapcsolatba léptek velünk.

en: They claim to be free of NEXUS, and offer their base as a site of operations.
hu_HU: Azt állítják, hogy NEXUS-mentesek, és hadműveleti állomásként felajánlják a bázist.

en: Base coordinates download in progress.
hu_HU: Bázis koordinátájának letöltése folyamatban.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Laser Satellites
hu_HU: ÉSZAKI SZEKTOR KÜLDETÉS: Lézerműholdak

en: We are detecting strong energy surges from orbit.
hu_HU: Erős energiahullámokat észleltünk, keringési pályáról.

en: The laser satellites are charged and moving towards our position.
hu_HU: A lézerműholdak feltöltődtek és a pozíciónk felé mozognak.

en: The 2nd Team Gamma base is at this location.
hu_HU: A második Gamma csapat bázisa ezen a helyen.

en: We have limited time to evacuate this base and move to Gamma Base.
hu_HU: Korlátozott idő van a bázis evakuálására, és az átcsoportosításra a Gamma bázisra.

en: The laser satellites are not functioning properly, they are misfiring.
hu_HU: A lézerműholdak nem működnek megfelelően, kudarcot vallanak.

en: They are directing their fire towards this position.
hu_HU: Erre a pozícióra irányítják a tűzerejüket.

en: We will need to evacuate this base shortly.
hu_HU: Ezt a bázist rövidesen evakuálnunk kell.

en: Team Gamma reports a missile silo at this location.
hu_HU: Ezen a helyen rakétasilót jelentet a Gamma csapat.

en: They believe that the silo contains missiles capable of reaching high orbit.
hu_HU: Úgy vélik, hogy a silóban lévő rakéták, alkalmasak a keringési pálya elérésére.

en: Capture this silo at all costs.
hu_HU: Foglalja el ezt a silót minden áron.

en: Missile silos captured.
hu_HU: Rakétasiló elfoglalva.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Missile Codes
hu_HU: ÉSZAKI SZEKTOR KÜLDETÉS: Rakéta kódok

en: Commander, there are missiles present at the silos.
hu_HU: Parancsnok, rakéták vannak a silókban.

en: Nexus is preventing us from accessing the missile control code.
hu_HU: NEXUS megakadályoz minket, hogy hozzáférjünk a rakéta vezérlő kódjához.

en: NEXUS is present in our systems.
hu_HU: NEXUS jelen van a rendszerünkben.

en: To defeat NEXUS we must research the Nexus Intruder Program.
hu_HU: NEXUS legyőzéséhez szükségünk van a NEXUS Behatoló Programra.

en: Assign this task to a research facility.
hu_HU: Bízza meg a feladattal a kutatóközpontot.

en: NEXUS forces detected at these locations.
hu_HU: NEXUS erőket észleltünk ezeken a helyeken.

en: NEXUS has been eradicated from all Project systems.
hu_HU: Tervező rendszereinkből a NEXUS kiirtva.

en: We are attempting to access the missile control codes.
hu_HU: Megkíséreltünk hozzáférni a rakéta vezérlő kódhoz.

en: A research facility is required to crack the code. Allocate one immediately.
hu_HU: A kutatóközpontra van szükség a kód feltöréséhez. Adja ki az utasítást haladéktalanul.

en: Protect the missile silos from NEXUS attacks.
hu_HU: Rakétasilókat védje meg a NEXUS támadásoktól.

en: PROJECT UPDATE: 1st Level Missile Code Cracked.
hu_HU: KUTATÁS, FRISS INFORMÁCIÓK: Első szintű rakéta kód feltörve.

en: Missile arming in progress.
hu_HU: Rakéta élesítés folyamatban.

en: More research is required to proceed further.
hu_HU: Több kutatásra van szükség a továbblépéshez.

en: PROJECT UPDATE: 2nd Level Missile Code Cracked.
hu_HU: KUTATÁS FRISS INFORMÁCIÓK: Második szintű rakéta kód feltörve.

en: Missile target programming in progress.
hu_HU: Rakéta célpont beprogramozása folyamatban.

en: Once level 3 codes are cracked we initiate launch procedures.
hu_HU: Miután a hármas szintű kódokat feltörte, megkezdjük az indítási eljárást.

en: PROJECT UPDATE: 3rd Level Missile Code Cracked.
hu_HU: KUTATÁS FRISS INFORMÁCIÓK: Harmadik szintű rakéta kód feltörve.

en: Missile launch sequence initiated.
hu_HU: Rakéta indítási folyamat megkezdve.

en: TRANSPORT MISSION: Attack NEXUS Final Base
hu_HU: SZÁLLÍTÁSI FELADAT: Utolsó NEXUS bázis támadása

en: We have located NEXUS' base at this location.
hu_HU: NEXUS bázis ezen a helyen található.

en: This area contains numerous NEXUS structures.
hu_HU: Ezen a területen számos NEXUS építmény található.

en: We are certain that NEXUS's core systems are located here.
hu_HU: Biztosak vagyunk benne, hogy a NEXUS alaprendszerei itt találhatóak.

en: Establish an LZ.
hu_HU: Létesítsen egy LZ-t.

en: Begin your attacks on NEXUS. You must destroy his core systems.
hu_HU: Kezdje a NEXUS elleni támadást. Meg kell semmisítenie a alaprendszert.

en: Incoming intelligence report... Team Gamma
hu_HU: Bejövő hírszerző jelentés... Gamma csapat

en: Briefing Commences:
hu_HU: Eligazítás indul:

en: Scavenger Outpost
hu_HU: Dögevő helyőrség

en: Power Resource
hu_HU: Energiaforrás

en: Unknown Artifact
hu_HU: Azonosítatlan tárgyi lelet

en: Source of Power Surge
hu_HU: Hálózati feszültség forrása

en: Landing Zone
hu_HU: Landolási Zóna

en: Mission Target
hu_HU: Cél küldetés

en: Pre-Collapse Research Center
hu_HU: Összeomlás előtti kutató központ

en: En-route To Mission Site
hu_HU: Útban a küldetés helyszínére

en: Mission Failed
hu_HU: Sikertelen küldetés

en: Mission Successful
hu_HU: Sikeres küldetés

en: Enemy Landing Zone
hu_HU: Ellenséges landolási zóna

en: Enemy Base
hu_HU: Ellenséges bázis

en: Incoming transmission
hu_HU: Bejövő adás

en: Incoming intelligence report.
hu_HU: Bejövő hírszerző jelentés.

en: Nuclear Reactor
hu_HU: Nukleáris reaktor

en: New Design
hu_HU: Új model

en: Cyborg Cannon
hu_HU: Cyborg ágyú

en: Demolish
hu_HU: Lebontás

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/propulsion.json: $.Naval.name
en: Naval
hu_HU: Tengerészet

en: Repair Center
hu_HU: Szerviz központ

en: Tornado AA Flak Site
hu_HU: Tornado légelhárító platform

en: Dragon's Teeth
hu_HU: Sárkány Fogak

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name
en: Howitzer Emplacement
hu_HU: Tarackállás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name
en: Ground Shaker Emplacement
hu_HU: Ground Shaker állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name
en: Hellstorm Emplacement
hu_HU: Hellstorm állás

en: Mortar Emplacement
hu_HU: Aknavető állás

en: Bombard Emplacement
hu_HU: Bombavető állás

en: Pepperpot Emplacement
hu_HU: Pepperpot aknavető állás

en: Tornado Flak Turret
hu_HU: Tornado légelhárító lövegtorony

en: Proximity Bomb Turret
hu_HU: Közelségi gyújtólöveg

en: Proximity Superbomb Turret
hu_HU: Közelségi gyújtólöveg szuperbomba

en: Bunker Blaster Cyborg
hu_HU: Bunker romboló Cyborg

en: Jump Bunker Blaster
hu_HU: Ugró bunker romboló

en: Jump Heavy Gunner
hu_HU: Ugró nehézfegyveres

en: Jump Lancer
hu_HU: Ugró tankelhárító

en: Jump Assault Gunner
hu_HU: Ugró ostromfegyveres

en: Jump Needle Gunner
hu_HU: Ugró nyíllövedékes ágyús

en: Jump Scourge
hu_HU: Ugró Scourge rakéta

en: Jump Flashlight Gunner
hu_HU: Ugró könnyűlézerágyús

en: Cyborg Jump Pack
hu_HU: Cyborg ugrómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs02.name data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Legs02.name
en: Cyborg Propulsion II
hu_HU: Cyborg hajtómű II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs03.name
en: Cyborg Propulsion III
hu_HU: Cyborg hajtómű III

en: NP-Hardcrete
hu_HU: NP-vasbeton

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox01.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG3-Pillbox.name ... + 3 refs
en: Heavy Machinegun Bunker
hu_HU: Nehéz gépfegyver bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-PrisLas.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-PrisLas.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PrisLas.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PrisLas.name
en: Flashlight Emplacement
hu_HU: Könnyűlézerállás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower03.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower1.name
en: Heavy Machinegun Guard Tower
hu_HU: Nehéz gépfegyveres őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower04.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower4.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower4.name
en: Flamer Guard Tower
hu_HU: Lángszóró őrtorony

en: Lancer Guard Tower
hu_HU: Tankelhárító őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WallTower05.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower05.name
en: Flamer Hardpoint
hu_HU: Lángszóró talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FCY7.text[1]
en: Advanced Cyborg Production
hu_HU: Fejlett Cyborg gyártás

en: Advanced Cyborg Production Mk2
hu_HU: Fejlett Cyborg gyártás Mk2

en: Advanced Cyborg Production Mk3
hu_HU: Fejlett Cyborg gyártás Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[1]
en: Advanced Factory Production
hu_HU: Fejlett gyári termelés

en: Advanced Factory Production Mk2
hu_HU: Fejlett gyári termelés Mk2

en: Advanced Factory Production Mk3
hu_HU: Fejlett gyári termelés Mk3

en: Advanced Repair Facility Upgrade
hu_HU: Haladó szervizüzem fejlesztés

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk2
hu_HU: Haladó szervizüzem fejlesztés Mk2

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk3
hu_HU: Haladó szervizüzem fejlesztés Mk3

en: Robotic VTOL Rearming Mk4
hu_HU: Robotizált VTOL újratöltés Mk4

en: Cyborg Self-Repair
hu_HU: Cyborg önjavítás

en: Automated Cyborg Repair Mk2
hu_HU: Automatizált Cyborg szerviz Mk2

en: Automated Cyborg Repair Mk3
hu_HU: Automatizált Cyborg szerviz Mk3

en: Defenses Self-Repair
hu_HU: Önjavító védművek

en: Automated Defenses Repair Mk2
hu_HU: Védművek automatizált javítás Mk2

en: Automated Defenses Repair Mk3
hu_HU: Védművek automatizált javítás Mk3

en: Base Structure Self-Repair
hu_HU: Bázis épületek önjavítása

en: Automated Base Structure Repair Mk2
hu_HU: Bázisépületek automatizál javítása Mk2

en: Automated Base Structure Repair Mk3
hu_HU: Bázisépületek automatizál javítása Mk3

en: Vehicle Self-Repair
hu_HU: Önjavító jármű

en: Automated Vehicle Repair Mk2
hu_HU: Automatizált járműjavítás Mk2

en: Automated Vehicle Repair Mk3
hu_HU: Automatizált járműjavítás Mk3

en: Heavy Mobile Repair Turret
hu_HU: Nehéz önjáró szerviztorony

en: Mobile Repair Upgrade
hu_HU: Önjáró szerviz fejlesztés

en: Mobile Repair Upgrade Mk2
hu_HU: Önjáró szerviz fejlesztés Mk2

en: CB Sensor Upgrade
hu_HU: CB érzékelő fejlesztés

en: CB Sensor Upgrade Mk2
hu_HU: CB érzékelő fejlesztés Mk2

en: CB Sensor Upgrade Mk3
hu_HU: CB érzékelő fejlesztés Mk3

en: VTOL CB Upgrade
hu_HU: VTOL CB fejlesztés

en: VTOL CB Upgrade Mk2
hu_HU: VTOL CB fejlesztés Mk2

en: VTOL CB Upgrade Mk3
hu_HU: VTOL CB fejlesztés Mk3

en: VTOL Strike Upgrade
hu_HU: VTOL csapásmérő fejlesztés

en: VTOL Strike Upgrade Mk2
hu_HU: VTOL csapásmérő fejlesztés Mk2

en: VTOL Strike Upgrade Mk3
hu_HU: VTOL csapásmérő fejlesztés Mk3

en: Improved Scrambler
hu_HU: Továbbfejlesztett kódoló

en: Scrambler Turret Mk2
hu_HU: Kódoló lövegtorony Mk2

en: Sensor Lock
hu_HU: Érzékelő zár

en: Improved Laser Focusing Mk2
hu_HU: Jobb lézer fókusz Mk2

en: Improved Laser Focusing Mk3
hu_HU: Jobb lézer fókusz Mk3

en: HEAP Missile Warhead
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő rakéta robbanófej

en: HEAP Missile Warhead Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő rakéta robbanófej Mk2

en: HEAP Missile Warhead Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő rakéta robbanófej Mk3

en: Improved Missile Loading System
hu_HU: Továbbfejlesztett rakéta töltő rendszer

en: Rapid Fire Mini-Rockets
hu_HU: Gyorstüzelő kisrakéták

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk2
hu_HU: Gyorstüzelő kisrakéták Mk2

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk3
hu_HU: Gyorstüzelő kisrakéták Mk3

en: Scavenger Flame Tower End
hu_HU: Dögevő lángszóró-torony vége

en: Bridge
hu_HU: Híd

en: Wrecked Tank
hu_HU: Roncs tank

en: Cyborg Laboratory
hu_HU: Cyborg laboratórium

en: Advanced Warfare Laboratory
hu_HU: Fejlett hadi laboratórium

en: Engineering Laboratory
hu_HU: Mérnöki laboratórium

en: Robotics Laboratory
hu_HU: Robotika laboratórium

en: Laser Optics Laboratory
hu_HU: Lézeroptikai laboratórium

en: Electronics Laboratory
hu_HU: Elektronikai laboratórium

en: Chemical Laboratory
hu_HU: Vegyi laboratórium

en: Advanced Warfare
hu_HU: Fejlett hadviselés

en: Bunker Blaster
hu_HU: Bunker romboló

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[0] ... + 5 refs
en: Cyborg Materials Improved
hu_HU: Cyborg anyagok korszerűsítve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[1]
en: Layered dense composite alloys and energy-absorbing fibres
hu_HU: Sűrűn rétegelt kompozit ötvözetek és energiaelnyelő szálak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[2]
en: Increases Kinetic Armor and Body Points
hu_HU: Megnövekedett kinetikus páncél és karosszéria értékek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[3] ... + 13 refs
en: All Cyborgs upgraded automatically
hu_HU: Minden kiborg automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[0]
en: Cyborg Thermal Armor Improved
hu_HU: Cyborg hőpajzs fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[1]
en: Heat resistant armored layers
hu_HU: Hőálló páncélozott rétegek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[2]
en: Thermal Armor increased
hu_HU: Hőpajzs fejlődött

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[0] ... + 28 refs
en: New Cyborg Available
hu_HU: Új Cyborg érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_BB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_BB1.text[1]
en: Armed with Bunker Buster rocket
hu_HU: Bunkertörő rakétával felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[2] ... + 76 refs
en: Body Points: Medium
hu_HU: Karosszéria fejlettsége: közepes

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[3] ... + 36 refs
en: Requires Cyborg factory to produce
hu_HU: Cyborg gyár szükséges az előállításhoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYW_MG4.text[1]
en: Armed with Cyborg Assault Gun
hu_HU: Cyborg ostromfegyverrel felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[0] ... + 7 refs
en: New Jump Cyborg Available
hu_HU: Új ejtőernyős Cyborg érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_MIS.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_MIS.text[1]
en: Armed with Revenger Surface-to-Air missile
hu_HU: Revenger föld-levegő rakétával felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[0] ... + 5 refs
en: Defenses Improved
hu_HU: Védművek továbfejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[1]
en: High-tensile concrete reinforced with boron
hu_HU: Nagy szilárdságú vasbeton Bórral megerősítve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[2] ... + 4 refs
en: Increases Armor and Body Points
hu_HU: Megnövekedett páncél és karosszéria értékek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[3] ... + 5 refs
en: All defenses and walls upgraded automatically
hu_HU: Védművek és falak automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[0] ... + 112 refs
en: New Defensive Structure Available
hu_HU: Új védelmi rendszer érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[1]
en: AA Site with Tornado Flak Turret
hu_HU: Légvédelmi platform Tornado légelhárító lövegtoronnyal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA4.text[2] ... + 7 refs
en: Automatically targets VTOLs
hu_HU: Automatikus támadás VTOL-okkal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[3] ... + 59 refs
en: Defensive Strength: Medium
hu_HU: Védekezo ero: közepes

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA1.text[1]
en: AA Site with Cyclone Flak Turret
hu_HU: Légvédelmi platform Cyclone légelhárító lövegtoronnyal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[1]
en: AA Site with Hurricane Gun Turret
hu_HU: Légvédelmi platform Hurricane lövegtoronnyal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA2.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_AALAS.text[2]
en: Automatically targets VTOL
hu_HU: Automatikus támadás VTOL

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_AA3.text[1]
en: AA Site with Whirlwind Gun Turret
hu_HU: Légvédelmi platform Whirlwind lövegtoronnyal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IDFR.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IDFR.text[1]
en: Indirect fire rocket battery
hu_HU: Általános tűz a rakéta ütegekkel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[2] ... + 22 refs
en: Assigned automatically to nearest sensor or CB tower
hu_HU: Automatikusan a legközelebbi érzékelőt vagy CB tornyot rendeli hozzá

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvyMor.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvyMor.text[1]
en: Armored Bombard battery pit
hu_HU: Páncélozott bombavető árok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotMor.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotMor.text[1]
en: Armored Pepperpot mortar battery pit
hu_HU: Páncélozott Pepperpot aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HOW.text[1]
en: Armored howitzer emplacement
hu_HU: Páncélozott tarack állás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HvHOW.text[1]
en: Armored Ground Shaker howitzer emplacement
hu_HU: Páncélozott Ground Shaker tarack állás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IncHOW.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_IncHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotHOW.text[1]
en: Armored Hellstorm howitzer emplacement
hu_HU: Páncélozott Hellstorm tarack állás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[1]
en: Armored strongpoint with Tank Killer rocket
hu_HU: Páncélozott erőd Tank Killer rakétával

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVATR.text[2] ... + 17 refs
en: Automatically targets enemies in range
hu_HU: Automatikus támadás a hatótávon belüli ellenségekre

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HPV.text[1]
en: Armored strongpoint with Hyper-Velocity Cannon
hu_HU: Páncélozott erőd nagysebességű ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[3] ... + 45 refs
en: Defensive Strength: High
hu_HU: Védekező erő: magas

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVFL.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_HVFL.text[1]
en: Armored strongpoint with Inferno Flamer
hu_HU: Páncélozott erőd Inferno lángszóróval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotCan.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_EMP_RotCan.text[1]
en: Armored strongpoint with Assault Cannon
hu_HU: Páncélozott erőd ostromágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DEF_RotMG.text[1]
en: Reinforced tower with Assault Gun
hu_HU: Megerősített torony ostromfegyverrel

en: Armored guard tower with Heavy Machinegun
hu_HU: Páncélozott őrtorony nehéz gépfegyverrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[2] ... + 46 refs
en: Automatically targets enemies within sensor range
hu_HU: Érzékelőtartományon belül automatikusan célozza meg az ellenséget

en: Armored guard tower with Flamer
hu_HU: Páncélozott őrtorony lángszóróval

en: Armored guard tower with Lancer AT Rocket
hu_HU: Páncélozott őrtorony tankelhárító rakétával

en: Armored bunker with Heavy Machinegun
hu_HU: Páncélozott bunker nehéz gépfegyverrel

en: Armored hardpoint with Flamer
hu_HU: Páncélozott talapzat lángszóróval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT7_RMG.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT7_RMG.text[1]
en: Armored hardpoint with Assault Gun
hu_HU: Páncélozott talapzat ostromfegyverrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT8_RC.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT8_RC.text[1]
en: Armored hardpoint with Assault Cannon
hu_HU: Páncélozott talapzat ostromágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT11_HFL.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT11_HFL.text[1]
en: Armored hardpoint with Inferno flamer
hu_HU: Páncélozott talapzat Inferno lángszóróval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_WT12_HAT.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_WT12_HAT.text[1]
en: Armored hardpoint with Tank Killer AT missile
hu_HU: Páncélozott talapzat Tank Killer rakétával

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[1]
en: Reinforced concrete tank traps
hu_HU: Megerősített vasbeton tankcsapda

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TTRAP1.text[2]
en: Prevents enemy movement
hu_HU: Megakadályozza az ellenség mozgását

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[0] ... + 3 refs
en: Repair Facility Improved
hu_HU: Szervizüzem fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[1]
en: New robotic repair techniques
hu_HU: Új javítórobot technikák

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[2]
en: Increases Repair Speed
hu_HU: Megnövekedett szervizsebesség

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[3] ... + 3 refs
en: All repair facilities upgraded automatically
hu_HU: Szervízüzemek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[0] ... + 2 refs
en: Cyborg Production Improved
hu_HU: Cyborg gyártás fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[1]
en: Robotic Cyborg Production
hu_HU: Robotizált Cyborg gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[2] ... + 2 refs
en: Increases Cyborg factory output
hu_HU: Megnövekedett Cyborg gyártási teljesítmény

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FCY4.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[3] ... + 2 refs
en: All Cyborg factories upgraded automatically
hu_HU: Cyborg gyárak automatikusan fejlesztve

en: Self-Replicating Cyborg Production
hu_HU: Ön sokszorozó Cyborg termelés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[0]
en: Vehicle Production Improved
hu_HU: Járműgyártás növekedett

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[1]
en: New Robotic Techniques improve factory production
hu_HU: Az új robotizálási módszerek megnövelték a gyárak termelékenységét

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[2]
en: Increases factory production rate
hu_HU: Megnövekedett gyári termelés arány

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[3]
en: All vehicle factories upgraded automatically
hu_HU: Járműgyárak automatikusan fejlesztve

en: Self-Replicating Factory Production
hu_HU: Önreprodukáló gyári termelés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[2]
en: Increases factory output
hu_HU: Megnövekedett gyártási teljesítmény

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[0] ... + 3 refs
en: Research Improved
hu_HU: Kutatás fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade04.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis
hu_HU: Célirányos szinaptikus kapcsolatú adatelemzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[2]
en: Increases research speed
hu_HU: Megnövekedett kutatási sebesség

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[3] ... + 3 refs
en: All research facilities upgraded automatically
hu_HU: Kutatási létesítmények automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[0] ... + 5 refs
en: Increases Damage Resistance
hu_HU: Megnövekedett sebzés ellenállás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials02.name
en: Hardened Base Structure Materials
hu_HU: Edzett bázis épület alapanyagok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[3] ... + 5 refs
en: All base structures upgraded automatically
hu_HU: Bázisépületek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[0] ... + 5 refs
en: Production Improved
hu_HU: Gyártás fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[1]
en: Robotic VTOL Production
hu_HU: Robotizált VTOL gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[2]
en: Increases VTOL factory output
hu_HU: Megnövekedett VTOL gyártási teljesítmény

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VFU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[3]
en: All VTOL factories upgraded automatically
hu_HU: VTOL gyárak automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[0]
en: VTOL Rearming Times Reduced
hu_HU: VTOL újratöltési idő csökkent

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade01.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade01.name
en: Automated VTOL Rearming
hu_HU: Automatizált VTOL újratöltés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[2]
en: Reduces rearming time
hu_HU: Az újratöltési idő rövidül

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[3]
en: All rearming pads upgraded automatically
hu_HU: Újratöltő platformok automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[0] ... + 8 refs
en: New Systems Turret Available
hu_HU: Új rendszertorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[1]
en: Heavy repair unit
hu_HU: Nehéz szerviz egység

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[2]
en: Automatically Repairs Damaged Units
hu_HU: Automatikusan javítja a sérült egységeket

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTUHVY.text[3]
en: Or damaged units may be selected as target
hu_HU: vagy a sérült egységeket, mint a kijelölt célt

en: Research Breakthrough Improves Repair Speeds
hu_HU: Kutatási áttörés megnövelte a szervizsebességet

en: Increases repair speed
hu_HU: Megnövekedett szervizsebesség

en: All mobile repair units upgraded automatically
hu_HU: Szervizegységek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[0]
en: Improved Sensor Tower Available
hu_HU: Továbbfejlesztett érzékelő torony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[1]
en: New construction techniques improve tower
hu_HU: Az új építési eljárásokkal fejlődik a torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[2]
en: Replaces existing sensor tower
hu_HU: Felváltja a meglévő érzékelő tornyokat

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_STW2.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[3] ... + 3 refs
en: May be assigned as spotter for indirect fire weapons
hu_HU: Mint felderítőt lehet hozzárendelni az általános tűzfegyverekhez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[1]
en: VTOL CB turret detects enemy indirect fire batteries
hu_HU: VTOL CB torony, általános ellenséges tüzet észlelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[2]
en: Orders assigned VTOLs to attack the enemy batteries
hu_HU: Támadási parancs a kijelölt VTOL egységeknek az ellenséges ütegekere

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[3]
en: VTOLs attack until enemy battery is suppressed
hu_HU: VTOL egységek támadása az ellenséges ütegek megsemmisüléséig

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[0] ... + 3 refs
en: VTOL CB Improved
hu_HU: VTOL CB fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[1]
en: New fire detection systems
hu_HU: Új tűzérzékelő rendszerek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends VTOL CB Range
hu_HU: Megnöveli VTOL CB hatósugarát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VCBSU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[3] ... + 3 refs
en: All VTOL CB sensors upgraded automatically
hu_HU: VTOL CB érzékelők automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[0] ... + 3 refs
en: VTOL Strike Improved
hu_HU: VTOL csapásmérő fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[1]
en: New target recognition systems
hu_HU: Új célfelismerő rendszerek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends VTOL Strike Range
hu_HU: Megnöveli a VTOL csapás hatótávját

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_SY_VS1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[3] ... + 3 refs
en: All VTOL Strike sensors upgraded automatically
hu_HU: VTOL csapásmérő érzékelők automatikusan fejlesztve

en: Scrambler Improved
hu_HU: Kódolás fejlesztve

en: Improvement in synaptic link technology
hu_HU: Szinaptikus kapcsolat technológia javult

en: Increases scrambler rate
hu_HU: Megnövekedett kódolási arány

en: All scramblers upgraded automatically
hu_HU: Kódolók automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[0]
en: Collective Light Body
hu_HU: Kollektív könnyű karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[1]
en: Superior armor and body points to Viper
hu_HU: Kiváló páncélzat és karosszéria értékek Viper-hez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[2]
en: Slower than Viper
hu_HU: Lassabb mint a Viper

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B02.text[3]
en: High power costs and slower to produce than Viper
hu_HU: Magas az energia költsége és lassabb a gyártása mint a Viper-nek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[0]
en: Collective Medium Body
hu_HU: Kollektív közepes karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[1]
en: Superior armor and body points to Cobra
hu_HU: Kiváló páncélzat és karosszéria értékek Cobra-hoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[2]
en: Slower than Cobra
hu_HU: Lassabb mint a Cobra

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_B06.text[3]
en: High power costs and slower to produce than Cobra
hu_HU: Magas az energia költsége és lassabb a gyártása mint a Cobra-nak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[0] ... + 5 refs
en: Vehicle Engine Upgrade
hu_HU: Jármű motor fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine04.name data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine04.name
en: Turbo-Charged Engine
hu_HU: Turbófeltöltős motor

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[2]
en: Improves vehicle speed
hu_HU: Jármű sebesség továbbfejlesztése

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[3] ... + 18 refs
en: All vehicles upgraded automatically
hu_HU: Járművek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[0] ... + 5 refs
en: Vehicle Bodies Improved
hu_HU: Jármű karosszériák fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[2]
en: Increases kinetic armor and body points
hu_HU: Megnövekedett kinetikus páncél és karosszéria értékek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[0] ... + 2 refs
en: Vehicle Thermal Armor Improved
hu_HU: Jármű hőpajzs fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[1] ... + 2 refs
en: Heat-resistant armored layers
hu_HU: Hőálló páncélozott rétegek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[2]
en: Increases Thermal Armor
hu_HU: Megnövekedett hőpajzs értékek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[0] ... + 17 refs
en: Vehicle Propulsion Improved
hu_HU: Járműhajtómű fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[1] ... + 17 refs
en: New armored construction
hu_HU: Új páncélzat építése

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[2] ... + 17 refs
en: Increases Body Points
hu_HU: Megnövekedett karosszéria értékek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_HALFT3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_HALFT2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_HALFT3.text[3]
en: All half-tracks upgraded automatically
hu_HU: Féllánctalpasok automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_H3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_H2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_H3.text[3]
en: All hovers upgraded automatically
hu_HU: Légpárnások automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_TRACK3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_TRACK2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_TRACK3.text[3]
en: All tracks upgraded automatically
hu_HU: Lánctalpasok automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_W2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_W3.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_P_W2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_W3.text[3]
en: All wheels upgraded automatically
hu_HU: Kerekes járművek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[0] ... + 5 refs
en: New AA Turret Available
hu_HU: Új légvédelmi lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[1]
en: Twin 80mm flak weapon
hu_HU: 80mm iker légelhárító löveg

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[2] ... + 9 refs
en: Aerial targets only
hu_HU: Csak légi célok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA2.text[1]
en: Quad 80mm flak weapon
hu_HU: 80mm négyes légelhárító löveg

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA3.text[1]
en: 30mm Anti-Aircraft machinegun
hu_HU: 30mm légvédelmi gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AA4.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_QUADAA.text[1]
en: Quad 30mm Anti-Aircraft machinegun
hu_HU: 30mm négyes légvédelmi gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[0] ... + 7 refs
en: AA Upgrade
hu_HU: Légvédelmi fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[1]
en: Detects and locks-on to VTOL engine emissions
hu_HU: Érzékeli és célként rögzíti a VTOL hajtóművet

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[2]
en: Increases AA accuracy
hu_HU: Megnövekedett légvédelmi célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[3] ... + 7 refs
en: All AA weapons upgraded automatically
hu_HU: Légvédelmi fegyverek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[0]
en: AA Flak Upgrade
hu_HU: Légelhárító fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[1]
en: High Explosive Flak shards
hu_HU: Nagy hatóerejű légelhárító szilánk

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[2]
en: Increases AA Flak damage
hu_HU: Megnövekedett légelhárító sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[3] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[3]
en: All AA flak weapons upgraded automatically
hu_HU: Légelhárító fegyverek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[1]
en: Recoil loaded AA ammunition hopper
hu_HU: Hopper rendszerű automatikus légvédelmi lőszeradagolás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[2]
en: Increases AA ROF
hu_HU: Megnövekedett légvédelmi tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[0] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[0]
en: New Proximity Bomb Turret Available
hu_HU: Új közelségi gyújtólöveg bomba érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[1]
en: Bomb turret explodes in proximity to enemy
hu_HU: Bomba az ellenség közelében robban

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[2]
en: Best Targets: Base Structures and Defenses
hu_HU: Célok: bázis épületek és védművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_PBMB2.text[1]
en: Superbomb turret explodes in proximity to enemy
hu_HU: Szuperbomba az ellenség közelében robban

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[0] ... + 6 refs
en: New Bomb Bay Available
hu_HU: Új bombaszekrény érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[1]
en: Drops High Explosive Cluster bombs
hu_HU: Nagy hatóerejű kazettás bombákat dob le

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB1.text[2]
en: Best Targets: Base Structures
hu_HU: Célok: bázis épületek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[3] ... + 28 refs
en: Body Points: Low
hu_HU: Karosszéria fejlettsége: alacsony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[1]
en: Drops High Explosive Armor Piercing bombs
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő bombákat dob le

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BMB2.text[2]
en: Best Targets: Defenses
hu_HU: Célok: védművek

en: Bombsight Upgrade
hu_HU: Bombacélzó fejlesztés

en: Locks on to thermal emissions
hu_HU: Hőkibocsájtás becélozva

en: Increases Bombing accuracy
hu_HU: Megnövekedett bombázási célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[3] ... + 3 refs
en: All bomb bays upgraded automatically
hu_HU: Bombaszekrények automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[0] ... + 25 refs
en: New Weapon Turret Available
hu_HU: Új lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[1]
en: Hyper-velocity automatic-cannon firing 88mm rounds
hu_HU: Nagy sebességű automataágyú 88mm-es löveggel tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[2] ... + 13 refs
en: Best Targets: Vehicles
hu_HU: Célok: járművek

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[3]
en: Replaces Medium Cannon
hu_HU: Felváltja a közepes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN5.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN5.text[1]
en: 76mm hyper-velocity quad-barrel automatic-cannon
hu_HU: 76mm-es nagy sebességű négycsöves automataágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[3] ... + 12 refs
en: Body Points: High
hu_HU: Karosszéria fejlettsége: magas

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[1]
en: Heavy Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
hu_HU: Nehéz lángszóróval Propilén-oxiddal tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_FLAME2.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[2] ... + 4 refs
en: Best Targets: Bunkers, wheeled and hover vehicles
hu_HU: Célok: bunkerek, kerekes és légpárnás járművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[0] ... + 5 refs
en: Flamer Upgrade
hu_HU: Lángszóró fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_FL_D7.text[1]
en: Propylene Oxide treated to burn at superhot temperatures
hu_HU: Propilén-oxid kezelése a szuper magas égési hőmérséklet eléréséhez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[2]
en: Increases Flamer damage
hu_HU: Megnövekedett lángszóró sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[3] ... + 5 refs
en: All flamers upgraded automatically
hu_HU: Lángszóró automatikusan továbbfejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[0] ... + 13 refs
en: New Indirect Fire Weapon Available
hu_HU: Új indirekt tűzfegyver érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[1]
en: 105mm Howitzer may be assigned to a sensor
hu_HU: Érzékelőt lehet rendelni a 105mm-es tarackhoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HMK1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[2] ... + 4 refs
en: Best Targets: Base Structures, infantry, wheeled vehicles
hu_HU: Célok: bázis épületek, gyalogság, kerekes járművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HH1.text[1]
en: 155mm Howitzer may be assigned to a sensor
hu_HU: Érzékelőt lehet rendelni a 155mm-es tarackhoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[1]
en: 105m Howitzer firing incendiaries, may be assigned to a sensor
hu_HU: Érzékelőt lehet rendelni a 105mm-es gyutacsos tarackhoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_IHOW.text[2]
en: Best Targets: Base Structures, bunkers
hu_HU: Célok: bázis épületek, bunkerek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[0] ... + 9 refs
en: Howitzer Upgrade
hu_HU: Tarack fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[1]
en: Self-guided rocket powered shells
hu_HU: Önvezérelt rakéta hajtású gránát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[2]
en: Increases Howitzer accuracy
hu_HU: Megnövelt tarack célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[3] ... + 9 refs
en: All howitzers upgraded automatically
hu_HU: Minden tarack fejlesztése automatikus

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[1]
en: High Explosive shells
hu_HU: Nagy hatóerejű gránát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[2]
en: Increases Howitzer damage
hu_HU: Megnövelt tarack sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[1] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[1] ... + 3 refs
en: Automatic loading mechanism replaces manual loader
hu_HU: Automatikus újratöltés felváltja a kézi újratöltést

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[2]
en: Increases Howitzer ROF
hu_HU: Megnövelt tarack tűzerő

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[0] ... + 13 refs
en: Machinegun Upgrade
hu_HU: Gépfegyver fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[1]
en: Tungsten-tipped armor-piercing bullets
hu_HU: Wolfram magvas páncéltörő lövedék

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[2] ... + 2 refs
en: Increases Machinegun damage
hu_HU: Megnövelt gépfegyver sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[3] ... + 13 refs
en: All machineguns upgraded automatically
hu_HU: Gépfegyverek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[1]
en: Improved chaingun mechanism
hu_HU: Továbbfejlesztett láncfegyver mechanika

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[2]
en: Increases Machinegun ROF
hu_HU: Megnövekedett gépfegyver tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[1] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M3.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M3.text[1]
en: May be assigned to a sensor
hu_HU: Hozzárendelhető egy érzékelőhöz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[2] ... + 7 refs
en: Best Targets: Base structures, infantry, wheeled vehicles
hu_HU: Célok: bázis épületek, gyalogság, kerekes járművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M2.text[3] ... + 29 refs
en: Body Points: Very Low
hu_HU: Karosszéria fejlettsége: nagyon alacsony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[0] ... + 11 refs
en: Mortar Upgrade
hu_HU: Aknavető fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[1]
en: High Explosive Armor-Piercing Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű, páncéltörő gránátok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[2]
en: Increases Mortar damage
hu_HU: Megnövelt aknavető sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[3] ... + 11 refs
en: All mortars upgraded automatically
hu_HU: Aknavetők automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[0]
en: Mini-Rocket Upgrade
hu_HU: Kisrakéta fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[1]
en: High Explosive Armor-Piercing warheads
hu_HU: Nagy hatóerejű, páncéltörő robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[2]
en: Increases Mini-Rocket damage
hu_HU: Megnövekedett kisrakéta sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[3] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[3]
en: All mini-rockets upgraded automatically
hu_HU: Kisrakéták automatikusan fejlesztve

en: Robotic reload system
hu_HU: Robotizált újratöltő rendszer

en: Increases Mini-Rocket ROF
hu_HU: Megnövekedett kisrakéta tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[0] ... + 14 refs
en: Rocket Upgrade
hu_HU: Rakéta fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[1]
en: High Explosive Squash Head warhead
hu_HU: Nagy hatóerejű, rogyókúpos repeszhatású robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[2] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[2]
en: Increases Rocket damage
hu_HU: Megnövekedett rakéta sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[3] ... + 14 refs
en: All rockets upgraded automatically
hu_HU: Rakéták automatikusan fejlesztve

en: Destroy all New Paradigm units
hu_HU: Pusztítsa el az Új Paradigma összes egységét

en: Destroy all New Paradigm reinforcements
hu_HU: Pusztítsa el az Új Paradigma erősítését

en: Build at least 7 non-wall structures on the plateau and destroy all New Paradigm reinforcements
hu_HU: Építsen legalább 7 nem falszerkezetet a fennsíkon, és tedd tönkre az összes új paradigma megerősítést

en: Locate and rescue your units from the shot down transporter
hu_HU: Keresse meg és mentse meg egységeit a lelőtt szállítótól

en: Rescue the civilians from The Collective before too many are captured
hu_HU: Mentse meg a civileket a Kollektívától, mielőtt túl sok embert fognának el

en: Secure the Uplink from The Collective
hu_HU: Biztosítsa a Gyújtemény utánpótlásait

en: Send off at least one transporter with a truck and survive The Collective assault until the timer ends
hu_HU: Küldjön el legalább egy szállítót egy teherautóval, és az időzítő lejártáig élje túl a Kollektíva támadását

en: Send off as many transporters as you can and bring at least one truck
hu_HU: Küldj annyi szállítót, amennyit csak tudsz és legalább egy járművet

en: Move all units into the valley
hu_HU: Vigye az összes egységet a völgybe

en: Destroy the missile silos
hu_HU: Pusztìtsd el a rakéta silókat

en: Rescue Alpha team from Nexus
hu_HU: Mentsd meg az Alfa csapatot a Nexusból

en: Destroy the Nexus HQ to disable the Nexus Intruder Program
hu_HU: A Nexus főhadszállás megsemmisítésével letilthatja a Nexus behatoló programot

en: Research resistance circuits and survive the assault from Nexus
hu_HU: Fejlesszen ki ellenállósági áramköröket és élje túl a Nexus támadásait

en: Protect the missile silos and research for the missile codes
hu_HU: Védje meg a rakétasilókat és kutasson a rakétakódok után

en: Reunite a part of Beta team with a Gamma team outpost
hu_HU: Egyesítse újra a Béta csapat egy részét a Gamma csapat előőrsével

en: Return to LZ
hu_HU: Vissza az LZ-re

en: Hard / Insane difficulty hint:
hu_HU: Segítség a Nehéz/Lehetetlen nehézséghez:

en: Fortify a strong base across the map to protect yourself from the Collective
hu_HU: Építs egy erős bázist a pályán, hogy meg tudd védeni magad a Kollektívától

en: Destroy all enemy units and structures
hu_HU: Pusztíts el minden ellenséges létesítményt

en: Artifacts collected
hu_HU: Összegyűjtött műtárgyak

en: Bases destroyed
hu_HU: Bázis lerombolva

en: Enemy units remaining
hu_HU: Hátralevő ellenséges egységek

en: Enemy structures remaining
hu_HU: Hátralevő ellenséges szerkezetek

en: Return to LZ required
hu_HU: Visszatérés a LZ-hez

en: Destroy all enemy units and bases
hu_HU: Pusztìsd el minden ellenséges egységet és bàzist

en: Survive until the timer reaches zero
hu_HU: Éljen túl, amíg az időmérő el nem éri a nullát

en: Manufacture (F1)
hu_HU: Gyártás (F1)

en: Manufacture - build factory first
hu_HU: Gyártás – előbb építsen gyárat

en: Research (F2)
hu_HU: Kutatás (F2)

en: Research - build research facility first
hu_HU: Kutatás – előbb építsen kutatólétesítményt

en: Build (F3)
hu_HU: Építés (F3)

en: Build - manufacture constructor droids first
hu_HU: Építés – előbb gyártson gyártódroidokat

en: Design (F4)
hu_HU: Tervezés (F4)

en: Design - construct HQ first
hu_HU: Tervezés – előbb építsen főhadiszállást

en: Commanders (F6)
hu_HU: Parancsnokok (F6)

en: Commanders - manufacture commanders first
hu_HU: Parancsnokok – előbb gyártson parancsnokokat

en: Close
hu_HU: Bezár

en: Intelligence Display (F5)
hu_HU: Inteligens kijelző (F5)

en: In this training session you'll learn how to build an effective base
hu_HU: Ebben a gyakorló részben megismerheti, hogyan kell építeni egy hatékony bázis.

en: Oil resources are key to your success
hu_HU: Olajforrások, kulcsfontosságúak a sikerhez.

en: To build an oil derrick, select one of your trucks
hu_HU: Olajkút építéséhez, jelölj ki egy munkagépet.

en: Left click the oil pool indicated by the radar pulse to order your truck to build
hu_HU: Bal egérgombbal a térképen pulzáló olajlelő helyre kattintva, építési parancsot ad a munkagépnek.

en: The oil derrick is currently dormant. Build a power generator to convert the oil into power
hu_HU: A olajkút jelenleg nem termel. Építsen erőművet az olaj villamos energiává való átalakításához.

en: Left click the flashing build icon
hu_HU: Bal kattintás a villogó építés ikonra

en: Now left click the power generator in the build menu on the left
hu_HU: Bal klikk az erőműre az építési menüben.

en: Position the square at your base and left click to start the build process
hu_HU: Keressen helyet a bázisán és bal gombbal indítsa el az építését.

en: To increase your build rate, select your second truck
hu_HU: Építkezés gyorsításához, jelöljön ki még egy munkagépet.

en: Now left click the power generator site
hu_HU: Most bal klikk az erőmű területére.

en: The other truck will now help to build the power generator
hu_HU: A másik munkagép most segít az erőmű építésében.

en: During missions you need to locate and recover technologies from before the Collapse
hu_HU: A küldetés során meg kell keresnie és vissza kell szereznie az összeomlás előtti technológiákat.

en: Use a truck to search for the artifact indicated by the radar pulse
hu_HU: Használjon munkagépet a tárgyi lelet felkutatáshoz, a radaron megjelölt területen.

en: Move the pointer over the artifact and left click to recover it
hu_HU: Vigye az egérmutatót a tárgyi lelethez és bal egérgombbal szerezze vissza.

en: A research facility is required to research artifacts
hu_HU: Szükség van kutatóközpontra a tárgyi leletek tanulmányozásához.

en: Left click the flashing BUILD icon
hu_HU: Bal klikk a villogó ÉPÍTÉS ikonra

en: Now left click the research facility and position it at your base
hu_HU: Bal klikk a kutatóközpontra és helyezze el a bázisán.

en: Use your other truck to help build the research facility
hu_HU: Használja a másik munkagépet is a kutatóközpont építéséhez.

en: To research the artifact, left click on the flashing RESEARCH icon
hu_HU: A tárgyi lelet tanulmányozásához, bal klikk a villogó KUTATÁS ikonra.

en: Now left click the machinegun artifact
hu_HU: Most bal klikk a gépfegyver tárgyi leletre.

en: The artifact is now being researched by the facility
hu_HU: A tárgyi lelet tanulmányozása megkezdődött a létesítményben.

en: The researched machinegun can now be used to design a new vehicle
hu_HU: A kifejlesztett gépfegyverrel új járműveket tudunk tervezni.

en: Left click the flashing DESIGN icon
hu_HU: Bal klikk a villogó TERVEZÉS ikonra.

en: To start your design, left click the NEW DESIGN icon
hu_HU: Új tervezéshez, bal klikk az ÚJ MODELL ikonra.

en: Now left click the Vehicle Body icon
hu_HU: Most bal klikk a jármű karosszéria ikonra.

en: Then left click the Viper body
hu_HU: Azután bal klikk a Viper karosszériára.

en: Left click the Wheels icon
hu_HU: Bal klikk a kerekek ikonra.

en: Then left click the machinegun to complete your design
hu_HU: Azután bal klikk a gépfegyverre a tervezés befejezéséhez.

en: To finalize your design, left click the CLOSE icon
hu_HU: A tervezés befejezéséhez, bal klikk a BEZÁRÁS ikonra.

en: A factory is now required to manufacture your new vehicle
hu_HU: Szükség van gyárra az új járművei előállításához.

en: Now left click the factory icon and position it at your base
hu_HU: Bal klikk a gyár ikonra és helyezze el a bázisán.

en: Select a location for your factory
hu_HU: Válasszon helyet a gyárának.

en: The delivery point is indicated by the number 1
hu_HU: A szállítási pontot az 1-es szám jelzi.

en: All new units will drive to this location once built
hu_HU: Minden elkészült egység erre a pontra fog állni.

en: You can move the delivery point at any time by left clicking it
hu_HU: A szállítási pontot bármikor áthelyezheti bal kattintással.

en: Now click where you want to position the delivery point
hu_HU: Most jelölje ki, hogy hová szeretné a szállítási pontot.

en: The factory can now be ordered to build a new unit
hu_HU: Elrendelhető az új egységek gyártása.

en: Left click the flashing MANUFACTURE icon
hu_HU: Bal klikk a villogó GYÁRTÁS ikonra.

en: Now left click the units you want to build from the menu at the left
hu_HU: Most bal klikk a gyártani kívánt egységre.

en: Please wait whilst the factory manufactures the new unit(s)
hu_HU: Kérem várjon amíg a gyár előállítja az egységet.

en: Congratulations commander - you are ready for your first mission
hu_HU: Gratulálok parancsnok - kész vagy az első küldetéssel.

en: CAMPAIGN ONE
hu_HU: ELSŐ KÜLDETÉS

en: WESTERN SECTOR
hu_HU: NYUGATI SZEKTOR

en: Dawn, July 4th, 2100
hu_HU: 2100. július 4., pirkadat

en: Project HQ
hu_HU: Terv Főhadiszállás

en: A New Era
hu_HU: Egy új korszak

en: Morning, July 4th, 2100
hu_HU: 2100 Július 4, reggel

en: In-flight to Western Sector
hu_HU: Repülés a Nyugati Szektorba

en: Team Alpha nears its destination
hu_HU: Az alfa csapat közeledik a célja felé

en: Transport destinations follow:
hu_HU: Szállítási célok a következők:

en: Alpha - Western Sector....
hu_HU: Alfa – Nyugati szektor…

en: Alpha you are cleared for take-off.
hu_HU: Alfa a felszállásnál minden rendben.

en: Good luck and good hunting.
hu_HU: Sok szerencsét és jó vadászatot.

en: Approaching Landing Zone. Team Alpha Briefing commences.
hu_HU: Leszállási Zónához közeledünk. Alfa csapat eligazítása kezdetét veszi.

en: Commander, you lead Team Alpha, one of three expeditionary teams sent out by the Project to recover artifacts from before the Collapse.
hu_HU: Parancsnok, az Alfa csapatot vezeti. A három felderítőcsapat közül az egyik a Tervnél, összeomlás előtti tárgyi leleteket keres.

en: Your destination lies in the western zone.
hu_HU: Cél a nyugati zónában.

en: Incoming Transmission
hu_HU: Bejövő adás

en: Transmission from Beta Base
hu_HU: Adás a Béta bázisról

en: Mayday! Mayday!
hu_HU: Segélykérő hívás! Segélykérő hívás!

en: Please assist!...
hu_HU: Segíts!...

en: Commander, we have recovered a command turret from the New Paradigm.
hu_HU: Parancsnok, visszaszereztünk egy parancsnoki tornyot az Új Paradigmától.

en: This turret allows commanders to coordinate attacks between assigned units and to act as a delivery point for factories. Researching and using this technology has the highest priority.
hu_HU: Ez a torony lehetővé teszi a támadások koordinálását, ahogy a szállítási pont a gyáraknál. A technológia kifejlesztése és használata elsődleges fontosságú.

en: Commander, we are receiving this transmission.
hu_HU: Parancsnok, az utasítást vettük.

en: Your attacks upon us will not go unpunished.
hu_HU: Támadásaid nem maradnak büntetlenül.

en: You are in contravention of the New Paradigm.
hu_HU: Megsemmisítette az Új Paradigmát.

en: All attack groups commence attack on enemy.
hu_HU: Támadó csapatok segítségével kezdetét veszi a támadás.

en: They are in contravention of the New Paradigm.
hu_HU: Megsemmisítették az Új Paradigmát.

en: They must be eradicated.
hu_HU: Ki kell őket irtani.

en: Secure the LZ and establish a forward base.
hu_HU: Biztosítsd a leszállási területet és létesíts előretolt bázist.

en: Then destroy the New Paradigm's base.
hu_HU: Azután semmisítsd meg az Új Paradigma bázisát.

en: Open your systems to me.
hu_HU: Nyisd ki a rendszeredet elöttem.

en: Let me meld with your machines and cyborgs.
hu_HU: Engedd meg nekem, hogy a gépeiddel és Cyborgjaiddal egyesüljek.

en: We will create the perfect nexus of man and machine.
hu_HU: Létre fogjuk hozni az ember és gép tökéletes összeköttetését.

en: Together we can create a new world.
hu_HU: Mi együtt megteremtünk egy új világot!

en: I can give you power beyond your wildest dreams.
hu_HU: Nagyobb hatalmat adok neked, mint azt álmodnád.

en: Open your systems to me and you will be strong.
hu_HU: Nyisd ki a rendszered előttem és én erőssé teszlek.

en: I can raise you as gods upon the blasted earth.
hu_HU: Istenné emellek ezen az átkozott földön.

en: When we failed to respond it became threatening.
hu_HU: Amikor nem válaszoltunk, fenyegetővé vált.

en: Your interference in my plans for the New Paradigm will not go unpunished.
hu_HU: Beavatkozásod az Új Paradigma tervenkbe nem maradhat büntetlenül.

en: You are weak flesh-things. I am strong and have many parts.
hu_HU: Te gyenge préda vagy. Én erős vagyok és sok részem van.

en: You may defeat me here, but I shall rise again.
hu_HU: Itt engem legyőzhetsz, de ismét felemelkedem.

en: As I once cleansed the world with fire, I will destroy you and your puny Project!!
hu_HU: Egyszer már megtisztítottam a világot tűzzel, elpusztítalak titeket és a szánalmas törekvéseiteket!

en: Nexus then removed itself from the system, destroying its memory banks, and removing all traces of its external connections.
hu_HU: NEXUS eltávolította magát a rendszerből miközben megsemmisítette a memóriablokkjait, és eltávolította a külső kapcsolatai minden nyomát.

en: We are not sure what Nexus is or who or what is directing it. Initial research links the Nexus Intruder Program with the Reed Corporation, the developer of the synaptic link.
hu_HU: Nem vagyunk biztosak abban, mi is a NEXUS vagy ki vagy mi irányítja azt. A kezdeti kutatások kapcsolatba hozzák a NEXUS behatoló programot a Reed vállalattal, a szinaptikus kapcsolat fejlesztőjével.

en: We have ascertained that Nexus supplied the New Paradigm with most of its technology. Whatever Nexus is, it's more than a computer parasite.
hu_HU: Meggyőződtünk arról, hogy NEXUS indukálta az Új paradigmát a technológiája legnagyobb részével. Következésképpen a NEXUS több egy számítógép vírusnál.

en: It has technology and weapons. It knows about us, and it's not friendly.
hu_HU: Van technológiája és fegyverei. Tud rólunk, és nem barátságos.

en: The Synaptic Link was developed by the Reed Corporation in conjunction with the US Military.
hu_HU: A szinaptikus kapcsolódást az amerikai hadsereggel együtt fejlesztette a Reed Corporation.

en: The synaptic link allows for almost instantaneous transfer of thought from human operators to vehicle control and guidance systems. The synaptic link is fitted into the base of the skull circling the spinal column.
hu_HU: A szinaptikus kapcsolat lehetővé teszi a közvetlen agyi kapcsolatot az operátor és a jármű vezérlőrendszere között. A szinaptikus kapcsolat a koponya és a gerincoszlop találkozásánál kerül kialakításra.

en: The link has a hi-speed data transfer port that plugs into any computer system.
hu_HU: A kapcsolat nagy sebességű adattovábbítást tesz lehetővé, bármely számítástechnikai rendszer felé.

en: More importantly the development of the synaptic link made the creation of cyborgs possible. Early attempts at power suits for individual soldiers failed as they proved to be slow and unresponsive.
hu_HU: Még fontosabb, hogy a szinaptikus kapcsolat fejlesztése lehetővé teszi Cyborgok előállítását. Korai kísérletek a harci öltözékkel megbuktak, mivel túlságosan lassúnak és alkalmatlannak bizonyultak.

en: The synaptic link allowed soldiers to be placed in power suits that they controlled as easily as their own bodies. Power suits allowed infantry to function effectively on the battlefields of the 21st Century.
hu_HU: A szinaptikus kapcsolat lehetővé teszi a katonák számára, hogy a harci öltözetet ugyanolyan könnyedén mozgassák, mint saját testüket. A harci öltözet lehetővé teszi a gyalogos egységek számára, hogy hatékonyak legyenek a 21. századi harcmezőkön.

en: Unfortunately, this technology has fallen into the hands of the New Paradigm. It is imperative that you research and develop synaptic link technologies.
hu_HU: Sajnálatos módon ez a technológia az Új Paradigma kezei közé került. Emiatt halaszthatatlan, hogy kifejleszd a szinaptikus kapcsolat technológiáját.

en: Warning!
hu_HU: Figyelmeztetés!

en: You are entering a restricted area.
hu_HU: Beléptél egy lezárt övezetbe.

en: Return to your designated zone or be destroyed.
hu_HU: Térj vissza a kijelölt zónádba vagy megsemmisítelek.

en: Repeat. Return to your designated zone or be destroyed.
hu_HU: Ismétlem. Térj vissza a kijelölt zónádba vagy megsemmisítelek.

en: Message Ends.
hu_HU: Üzenet vége.

en: You will be destroyed.
hu_HU: Megsemmisítünk.

en: NEXUS, the synaptic technology you required has been recovered and sent for collection.
hu_HU: NEXUS, a szinaptikus technológiát meg kell szerezni, és el kell küldeni a gyűjteménybe.

en: This Nexus Intruder Program is a self-mutating computer parasite. This makes it difficult to eradicate from systems once it has been identified.
hu_HU: Ez a NEXUS behatoló program egy önfejlesztő számítógép parazita. Ami fertőzés után megnehezíti a kiirtását a rendszerből.

en: Further analysis was prevented by the manual shutdown of the system by our technicians to prevent additional contamination by the Nexus Intruder Program.
hu_HU: További vizsgálatok nem voltak lehetségesek, mivel a technikusaink leállították a rendszert, hogy megakadályozzák a további fertőzést a NEXUS Behatoló Program részéről.

en: However, the spread of the Nexus Intruder Program was not checked by New Paradigm. We need to capture New Paradigm's core systems to further investigate Nexus and determine its origins.
hu_HU: Azonban a NEXUS behatoló program elterjedését nem ellenőrizte az Új Paradigma. Meg kell szereznünk az Új paradigma rendszerének legbelső adatait, hogy további vizsgálatokat folytassunk a NEXUSról, feltérképezve eredetét.

en: Commander, you are to curtail the New Paradigm's activities in this sector and locate their main base.
hu_HU: Parancsnok! Számolja fel az Új Paradigma aktivitását ebben a szektorban, és mérje be a bázisát.

en: You have done well.
hu_HU: Jól szerepeltél.

en: Once we have analyzed and authenticated the technology, your reward  will follow.
hu_HU: Amint elemeztük, és ellenőriztük a technológiát a jutalmad nem marad el.

en: Information discovered at the previous enemy base indicates that the New Paradigm recovered two synaptic link artifacts.
hu_HU: Információnk van az előző ellenséges bázisról, miszerint az Új Paradigma felfedezett két darab szinaptikus csatoló eszköz leletet

en: CAMPAIGN TWO
hu_HU: MÁSODIK KÜLDETÉS

en: EASTERN SECTOR
hu_HU: KELETI SZEKTOR

en: Morning, September 1st, 2100
hu_HU: 2100 Szeptember 1, reggel

en: In-flight to Eastern Sector
hu_HU: Repülés a keleti szektorba

en: Team Alpha approaches Beta Base
hu_HU: Alfa csapat megközelíti Béta bázist.

en: You must defend and hold it at all costs.
hu_HU: Minden áron meg kell tartani és védeni.

en: THE COLLECTIVE
hu_HU: A KOLLEKTÍVA

en: Commander, a new launch has been detected.
hu_HU: Parancsnok, kilövést észleltünk.

en: It is likely to be targeted at your location.
hu_HU: Kedvelt célpont lesz a  pozíciója.

en: You are to start the immediate evacuation of Beta Base to the safe haven.
hu_HU: Kezd meg Béta bázis azonnali evakuálását egy biztos helyre.

en: NASDA is the North American Strategic Defense Agency.
hu_HU: NASDA az Észak Amerikai Stratégiai Védelmi Ügynökség

en: NASDA was formed in 2076 to defend North America from conventional and nuclear attack. The construction of a satellite defense system began in 2081 and was completed in 2082.
hu_HU: NASDát 2076-ban alapították, hogy védje Észak-Amerikát hagyományos és nukleáris támadástól. A műholdas védelmi rendszer építése 2081-ben kezdődött és 2082-ben fejezték be.

en: In 2085 the NASDA satellites fired their nukes at Earth.
hu_HU: 2085-ben a NASDA műholdak megtámadták atomfegyverekkel Földet.

en: There were also ground-based sites. Many of these were destroyed in the nuclear counterstrikes, but there's bound to be some out there.
hu_HU: Voltak földi bázisok. Sok ezek közül megsemmisült a nukleáris ellencsapásban, de feltételezéseink szerint néhánynak sikerült túlélnie.

en: The NASDA satellites also contained pulse-lasers designed to shoot down missiles approaching North America.
hu_HU: A NASDA műholdjain szintén voltak impulzuslézer fegyverek, hogy megakadályozzák a rakéták becsapódását amelyek célba vették Észak-Amerikát.

en: During the counterstrikes, these LasSats failed to fire. If brought into operation, these LasSats could inflict major damage on ground targets.
hu_HU: Az ellencsapás alatt ezek a műholdak nem tüzeltek. Amennyiben sikerül működésre bírni őket, nagy kárt tudnak tenni a földi célpontokban.

en: All nukes targeted at  North America found their targets.
hu_HU: Atomfegyverek célpontjai, Észak Amerikában vannak.

en: We know that Nexus is searching for NASDA Central in the Eastern Sector. This was one of the land-based control centres for the satellites.
hu_HU: Tudomásunkra jutott, hogy a NEXUS keresi a NASDA irányítóközpontját a keleti szektorban. Mivel ez a központ az egyike azoknak, amelyek a műholdakat tudják irányítani.

en: If the centre is found intact, NEXUS may gain control of the satellites.
hu_HU: Amennyiben sértetlenül jutna a kezükre a központ, fennáll a lehetősége annak, hogy megszerzik az irányítást a műholdak felett.

en: Nexus claimed that it had already destroyed the world.
hu_HU: A NEXUS azt állította, hogy már elpusztult a világ.

en: NASDA Briefing follows...
hu_HU: NASDA eligazítás a következő...

en: We've got to make sure that it can't do it again.
hu_HU: Meg kell bizonyosodnunk róla, hogy nem lesz képes még egyszer megtenni.

en: Analysis indicates that these systems were part of the control system for the NASDA satellites.
hu_HU: A vizsgálatok arra engednek következtetni, hogy ezek a rendszerek a NASDA műholdak irányítórendszerének részét képezték.

en: It's now certain that Nexus was responsible for The Collapse.
hu_HU: Most már bizonyos, hogy a NEXUS volt a felelős az összeomlásért.

en: During the early stages of the Collapse, NASDA technicians switched off  the infected systems in order to isolate the spread of Nexus. This seems to have prevented the LasSats from firing during the counterstrikes.
hu_HU: Az összeomlás korai szakaszában, a NASDA technikusok lekapcsolták a fertőzött rendszereket, hogy izolálhassák a NEXUS terjedését. Úgy tűnik ez megakadályozta a lézerműholdakat az ellencsapásokban.

en: The ensuing nuclear-magnetic pulses wiped clean large amounts of NASDA's memory banks, shattering its core processor, and sent shockwaves blasting through Nexus.
hu_HU: Az ezt követő nukleáris-mágneses impulzusok tisztára törölték a NASDA adattárak nagyrészét, meghasadt a rendszermag, és robbanó lökéshullámokat küldött a NEXUSon keresztül.

en: Nexus was fried as whole sections of its consciousness were obliterated in the counterstrikes.
hu_HU: A NEXUS megsült, öntudatának egyes részei törlődtek az ellencsapásokban.

en: Commander we are detecting transmissions from this site that are reaching high orbit.
hu_HU: Parancsnok, jeleket fogunk erről az oldalról, amik elérik a keringési pályát.

en: Nexus has now reconnected itself with the NASDA satellites.
hu_HU: NEXUS újrakapcsolódott a NASDA műholdakhoz.

en: This poses a major threat to the Project and to our survival.
hu_HU: Ez komoly veszélyt jelent a tervre és a túlélésünkre nézve.

en: Analysis of NASDA Central leaves no doubt that The Collective has introduced the Nexus Intruder Virus to it.
hu_HU: NASDA központ elemzése nem hagy kétséget afelől, hogy a Kollektíva bejuttatta a NEXUS Behatoló Virus.

en: The nuclear reactor was going to be used to power a vast network of pre-Collapse computer systems.
hu_HU: Energia előállítására a nukleáris reaktort fogja használni, az összeomlás előtti számítógépes rendszerek hatalmas hálózatához.

en: Commander, we have just detected a missile launch at these coordinates.
hu_HU: Parancsnok, ezeken a koordinátákon rakétaindítást észleltünk.

en: Team Gamma are sending a team to investigate the launch site and to prevent any further launches.
hu_HU: Gamma csapat küld egy egységet, hogy vizsgálja meg az indítási helyet és hogy megakadályozzák a további kilövéseket.

en: We can only assume that Nexus has gained control of this site. We cannot determine whether the missile is nuclear-armed or where it is targeted. You are advised to begin preparations for the evacuation of your base.
hu_HU: Feltételezzük, hogy a NEXUS ellenőrzése alatt tartja ezt a területet. Nem tudjuk megállapítani, hogy a rakéta nukleáris töltetű vagy hogy mi a célpontja. Javasoljuk, kezdje meg az előkészületeket a bázis evakuálására.

en: Warriors of the Collective, I seek the location of NASDA Central.
hu_HU: Kollektíva harcosai, a NASDA központját keresem.

en: It lies somewhere in your territory.
hu_HU: Valószínűleg valahol az önök területeteken fekszik.

en: Find it for me and I shall provide you with further weapons to aid you in your war against the Project.
hu_HU: Találjátok meg nekem, cserébe fegyverekkel támogatlak titeket a Terv elleni harcotokban.

en: Warriors of The Collective, more intruders are entering our territory.
hu_HU: Kollektíva harcosai, még több betolakodó lépett a területünkre.

en: They are not part of the machine.
hu_HU: Nem képezi a gép részét.

en: Warriors of The Collective, attack and destroy kill all who resist the machine.
hu_HU: Kollektíva harcosai, megtámadni és elpusztítani akik ellenállnak a gépeknek.

en: Attack! Erase their presence from this area!
hu_HU: Támadás! Töröld ki őket erről a területről!

en: Warriors of The Collective, we are ready to destroy the intruders who pollute our lands.
hu_HU: Kollektíva harcosai, készen állunk, hogy megsemmisítsük a betolakodókat, akik szennyezik a földjeinket.

en: Those of the Project are not of the machine. They have been denied its blessing. We who have embraced the power of the machine have a destiny to sweep away such weak creatures.
hu_HU: Azok a tervből, kik nem a géptől valók. Ők már tagadják, hogy áldás lenne. Mi, kik hiszünk az gép erejében, sorsunk, hogy eltöröljük ezeket a gyenge teremtményeket.

en: They shall fall before the might of The Collective.
hu_HU: A Kollektíva erejétől el fognak bukni.

en: Attack and destroy all who resist the machine.
hu_HU: Támadni és megsemmisíteni mindenkit aki ellenáll a gépnek.

en: Attack!
hu_HU: Támadás!!

en: Warriors of the Collective, Nexus has given us the power of the machine so that we can destroy all that oppose us.
hu_HU: Kollektíva harcosai, a NEXUS energiát adott a gépeinknek, hogy el tudjuk pusztítani mindazt, ami velünk szemben áll.

en: Nexus now asks us to crush the Project.
hu_HU: A NEXUS válaszolt, semmisítsük meg a Tervet.

en: Cleanse and destroy!!
hu_HU: Felkutatás és megsemmisítés!!

en: Warriors of the Collective. You have performed well.
hu_HU: Kollektíva harcosa. Ön jól teljesített.

en: Your just reward is on its way.
hu_HU: A megérdemelt jutalma úton van.

en: The Project is fleeing its base and stealing your technology.
hu_HU: A terv menekíti a bázisát és ellopja a technológiádat.

en: You must stop them!
hu_HU: Le kell állítania őket!

en: Decoding Transmission...
hu_HU: Üzenet dekódolása...

en: CAMPAIGN THREE
hu_HU: HARMADIK KÜLDETÉS

en: NORTHERN SECTOR
hu_HU: ÉSZAKI SZEKTOR

en: Dusk, December 3rd, 2100
hu_HU: 2100 december 3, alkony

en: In-flight to Northern Sector
hu_HU: Repülés az Északi Szektorba.

en: The Final Encounter
hu_HU: A Végső Találkozás.

en: Briefing Commences
hu_HU: Eligazítás Kezdődik:

en: Personnel at Gamma Base have confirmed that the nuclear missiles targeted at Alpha and Beta bases were launched from a silo in their sector.
hu_HU: A Gamma bázis személyzete megerősítette, hogy nukleáris rakéták vették célba Alfa és Béta bázist, amit a szektorukban lévő silóból indítottak.

en: Team Gamma is currently scouting the silo's location and monitoring NEXUS's activity.
hu_HU: Gamma csapat jelenleg felderíti a silók helyzetét és felügyeli a NEXUS tevékenységét.

en: Time's up commander!!
hu_HU: Az idő lejárt parancsnok!!

en: Commander, we are detecting NEXUS forces from these coordinates...
hu_HU: Parancsnok, NEXUS erőket észleltünk ezeken a koordinátákon...

en: Glad you could make it, Commander.
hu_HU: Sok szerencsét, Parancsnok.

en: Enemy strike VTOLs have got us pinned down. We've managed to hold off cyborgs and tanks, but we haven't been able to make any progress along the valley.
hu_HU: Ellenséges VTOL csapás ideszögezett minket. Sikerült a Cyborgokat és a tankokat távol tartanunk, de nem volt alkalmunk haladni a völgy mentén.

en: Can you try and reach us with anti-aircraft units?
hu_HU: El tud érni minket légvédelmi egységekkel?

en: This is Team Alpha. Repeat, this is Team Alpha. We require immediate assistance.
hu_HU: Itt Alfa csapat. Ismétlem, itt Alfa csapat. Azonnali segítséget igénylünk.

en: We are under heavy attack from cyborgs, laser tanks, and strike VTOLs.
hu_HU: Támadás alatt állunk, mindenhol Cyborgok, lézertankok és VTOL-ek.

en: We were trying to reach your position, but have been ambushed.
hu_HU: Megpróbáltuk elérni a pozícióját, de lesből ránk támadtak.

en: We're holed up in  a valley at these coordinates.
hu_HU: Elrejtőztünk a völgyben, ezeken a koordinátákon.

en: Please assist.
hu_HU: Kérlek segíts.

en: Commander, forces from Team Alpha escaped the nuclear attack on Alpha Base.
hu_HU: Parancsnok, az Alfa csapat erői elmenekültek a nukleáris támadás elől az Alfa Bázisra.

en: We are experiencing some interference from NEXUS.
hu_HU: NEXUS beavatkozást észleltük.

en: You must destroy his command centre before we lose control of key systems.
hu_HU: Meg kell semmisítenie a parancsnoki központját, mielőtt elveszítené a fő rendszerei irányítását.

en: Commander, welcome to NEXUS!
hu_HU: Parancsnok, üdvözöljük NEXUS-ban!

en: Well done Commander, you've prevented my last missile from launching.
hu_HU: Rendben van parancsnok, megakadályozta az utolsó rakéta kilövését.

en: Such a shame. Your Project HQ would have made a wonderful target.
hu_HU: Milyen kár. A Terv főhadiszállása csodálatos cél lett volna.

en: But it's good of you to join me here.
hu_HU: Örülök, hogy csatlakozik hozzám.

en: Buried beneath this silo is a tactical nuclear warhead that is set to go off soon.
hu_HU: Eltemetve a siló alatt, egy taktikai nukleáris robbanófej van, kilövésre programozva.

en: As I cannot launch it, it'll just have to blow where it is.
hu_HU: Nem tudom elindítani, fel kell robbantani ott ahol van.

en: Please note that all entrances to the underground complex have been sealed. Goodbye, Commander.
hu_HU: Kérem vegye figyelembe, hogy minden bejárat ami a föld alávezet, használhatatlan. Minden jót, parancsnok.

en: Ah, Commander, so good of you to join us here at Nexus base.
hu_HU: Parancsnok, annyira jó, hogy csatlakozik hozzánk itt, a NEXUS bázison.

en: It was very useful having Gamma Team set up here in the mountains.
hu_HU: Gamma csapat nagyon hasznos dolgokat tett a hegyekben.

en: Their absorption was such a pleasure.
hu_HU: Gyönyörűen felszívódtak.

en: Thank you for all those useful technologies you've recovered.
hu_HU: Köszönjük mindazokat a hasznos technológiák, amit visszaszerzett.

en: You and not those fools in the New Paradigm and the Collective.
hu_HU: Ön és nem azok a bolondok az Új Paradigmában és a Kollektívában.

en: I'm now activating all your synaptic links so that your forces can meld with Nexus.
hu_HU: Most aktiválom az összes szinaptikus kapcsolatot, így az erői beolvadnak a NEXUSba.

en: Your forces are now mine! Welcome to Nexus.
hu_HU: Az erői most a bányában vannak! Üdvözlünk a NEXUSban.

en: Commander, you're proving to be more resilient than I thought.
hu_HU: Parancsnok, rugalmasabbnak bizonyult, mint gondoltam.

en: Such a pity that you refused to join me earlier.
hu_HU: Milyen kár, hogy korábban nem volt hajlandó csatlakozni.

en: But no matter, as you'll not be here much longer.
hu_HU: Nem számít, nem leszel itt sokáig.

en: After much searching and reprogramming, I've finally got all my systems back on-line.
hu_HU: A sok keresés és átprogramozás után, végre az összes rendszerem újra működik.

en: Once I destroyed the world with nuclear fire to clear the way for my cybernetic future.
hu_HU: A kibernetikai jövőmért, már egyszer felperzseltem nukleáris tűzzel a világot.

en: I now intend to further shape the world into my own image, by  surgically removing unwanted growths like yourself.
hu_HU: Most tovább formálom a világot a saját képemre úgy, hogy kivágom a nemkívánatos daganatokat, mint ön.

en: My Laser Satellites are now powering up. I intend to test them on you first, Commander!
hu_HU: A lézerműholdaim most kapcsolódnak be. Először önön tesztelem őket, Parancsnok!

en: The Reed Corporation was founded by Dr Allan Reed. In 2080, Dr Reed landed a contract with the US Military to develop the synaptic link technology.
hu_HU: A Reed vállalatot Dr Allan Reed alalpította. 2080-ban, Dr. Reed kötött egy szerződést az Amerikai hadsereggel, a szinaptikus kapcsolat technológia kifejlesztésére.

en: After patenting the synaptic link five years later, Dr Reed continued his researches into cybernetics.
hu_HU: Öt évvel a szinaptikus kapcsolat szabadalmaztatása után, Dr. Reed a kibernetikai kutatások felé fordult.

en: His goal this time was to allow transfer of human consciousness into data streams that could meld with computer technologies. While in Cyberspace the operator's bodies were kept in immersion tanks.
hu_HU: A célja az volt, hogy lehetővé tegye az emberi tudat átemelését a kibernetikus térbe, ahol az egyesülhet a számítógéppel. Amikor a kibertérben voltak az operátorok, a testeket merülő tartályokban tartották.

en: Backed again by the military, Dr Reed began work on the NEXUS Intruder Program. After three years with little progress, the military abandoned the Nexus Project and cut Dr Reed's funding.
hu_HU: A hadsereg által ismét támogatott Dr. Reed, elkezdett a NEXUS Behatoló programon dolgozni. Három év kutatás és csekély eredmény után, a hadsereg elvetette a NEXUS Tervet és megszüntette Dr. Reed támogatását.

en: Reports from the time claim that Dr Reed was furious and vowed to have his revenge on all who got in his way.
hu_HU: Az akkori beszámolók azt állítják, hogy Dr. Reed dühös volt és megesküdött, hogy bosszút áll mindazokon, akik keresztbe tettek neki.

en: It appears that Dr Reed may have succeeded in his goals and completed the Nexus Intruder Program.
hu_HU: Úgy tűnik, hogy Dr. Reednek sikerült elérnie a célját és befejezte a NEXUS Behatoló programot.

en: The similarity between NEXUS and Dr Reed is striking.
hu_HU: Feltűnő a hasonlóság, Dr. Reed és a NEXUS között.

en: Such an interesting history lesson. Now allow me to bring you up to date.
hu_HU: Ez egy érdekes fejezet a történelmben. Most engedje meg, hogy naprakész információkkal lássam el.

en: The NEXUS Intruder Program was created in order to control fools like you.
hu_HU: A NEXUS Behatoló programot az ilyen bolondok, ellenőrzésére hozták létre, mint ön.

en: It's very simple for me to infiltrate your systems and take them over. It's so simple, in fact, that you wouldn't even know I'm there. That is until I activate parts of myself etched into your core systems.
hu_HU: Nagyon egyszerűen, beszivárgok a rendszereibe és átveszem az irányítást. Túlságosan is könnyű, valójában észre sem veszi, hogy ott vagyok. Azaz, amíg el nem kezdem beleégetni magam az alaprendszereibe.

en: Let's start by activating NEXUS in your core systems and see what happens!
hu_HU: A NEXUS aktiválásával kezdjük az alrendszereiben és meglátjuk mi történik!

en: Commander, we are experiencing interference with our equipment.
hu_HU: Parancsnok, zavart észlelünk a berendezéseinkben.

en: Normal service will be restored as soon as possible.
hu_HU: Amint lehetséges, helyreállítjuk a normális működést.

en: Not long to go now, Commander. There's no where else for you to run to.
hu_HU: Már nincs sok hátra, parancsnok. Nincs hova menekülnie.

en: However, if you vacate this facility, then I shall let you go free, as you are no longer a threat to me.
hu_HU: Mindazonáltal, ha kiüríti ezt a létesítményt és már nem jelent rám fenyegetést, akkor szabadon távozhat.

en: You have five minutes to comply or else it's frying time!
hu_HU: Van öt perce engedelmeskedni, máskülönben itt a perzselés ideje!

en: Commander, we are under attack by NEXUS cyborgs and tanks. Please help as we....
hu_HU: Parancsnok, a NEXUS kiborgok és tankok támadása alatt állunk. Segítsen, mert mi...

en: ...cannot hold out much longer.  Repeat, please help, we cannot hold out much longer....
hu_HU: ...nem tudjuk már sokáig tartani magunkat. Ismétlem, segítsen, nem tudjuk már sokáig tartani magunkat....

en: Dusk, November 3rd, 2085
hu_HU: 2085 november 3, alkony

en: Earth, High Orbit
hu_HU: Föld, keringési pálya

en: The Collapse
hu_HU: Az összeomlás

en: January 19th, 2086
hu_HU: 2086 január 19

en: North America
hu_HU: Észak Amerika

en: Nuclear Winter
hu_HU: Nukleáris tél

en: Midnight, April 10th, 2086
hu_HU: 2086 április 10, éjfél

en: Rocky Mountains
hu_HU: Sziklás hegység

en: Safety
hu_HU: Biztonságos

en: Dawn, April 4th, 2100
hu_HU: 2100 április 4, hajnal

en: A New Beginning
hu_HU: Egy új kezdet

en: The NASDA system was developed to protect us. It was to be the ultimate nuclear deterrent. As it turned out, it was our executioner.
hu_HU: A NASDA rendszert a védelmünkre fejlesztették ki. Ez volt a végső nukleáris elrettentés. Mint kiderült, ez lett a végzetünk.

en: Reports said that NASDA developed a fault during a routine systems check. Don't believe it. Someone wanted it to take us out.
hu_HU: A jelentésekben az áll, hogy a NASDA rutinszerű rendszerellenőrzése során hibát generált. Nem hiszem el. Valaki el akart minket távolítani.

en: Those nukes were targeted on every major city around the world. NASDA was programmed to start the Collapse. When the counterstrikes launched, its laser defenses and anti-missile ground sites failed.
hu_HU: Azok az atomfegyverek, a világon az összes nagyvárost célba vették. NASDAt beprogramozták, hogy indítsa el az összeomlást. Amikor az ellencsapás elindult, a lézer védelem és a rakétaelhárító rendszer csődöt mondott.

en: The world as we knew it ended...
hu_HU: A világ ahogy mi ismertük, már vége...

en: The Nuclear Winter hit hard. Disease and famine claimed most of us who had survived the nuclear strikes. Wars over cans of dog food took even more.
hu_HU: A nukleáris tél kemény volt. Járványok és éhínség pusztított azok között, akik túlélték a nukleáris csapást. A háború végén harcok folytak a konzervért és a kutyaeledelért, ami további áldozatokat szedett.

en: We'd fled Seattle early in '86. We'd heard that the Rocky Mountains were relatively rad-free.
hu_HU: Elmenekültünk Seatle-ből a 2086-os év elején. Hallottuk, hogy a Sziklás hegység viszonylag sugárzásmentes.

en: After fighting off bands of marauders we came across the base. Its personnel were dead. Killed by any one of a number of virulent diseases.
hu_HU: Átjöttünk a bázisra, miután a harc véget ért a fosztogatókkal. A személyzet halott volt. Többféle vírus pusztította el őket.

en: We cracked the doors, and cleared out the bodies inside.
hu_HU: Betörtük az ajtót, és eltakarítottuk a testeket odabentről.

en: We knew that things would never be the same again, but we were determined to build a new world out of the ruins. We rebuilt the landing pads and brought the old systems back on-line.
hu_HU: Tudtuk, hogy már semmi nem lesz újra a régi. De hittük, hogy kiválasztottak vagyunk egy új világ felépítésére a romokból. Újjá építettük a leszálló pályát, és visszakapcsoltuk a régi rendszereket.

en: We were finally ready to begin the Project.
hu_HU: Végre készen állunk, hogy elkezdjük a Tervet.

en: After many long months of struggle, we defeated NEXUS.
hu_HU: Több hónapnyi kitartó küzdelem árán sikerült felülkerekednünk a NEXUS-on

en: The war started by Dr Reed was over.
hu_HU: A háború, amelyet Dr Reed indított, véget ért.

en: We have recovered many of the technologies we sought.
hu_HU: A keresett technológiák közül, sokat visszaszereztünk.

en: It is now time to use them to rebuild the world.
hu_HU: Most itt az idő, hogy újraépítsük a világot.

en: Slowly, out of the ashes we will rise again...
hu_HU: Lassanként a hamvakból újra felemelkedünk...

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtMGWheels.name data/base/stats/templates.json: $.ViperMG01Wheels.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-MG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG01Wheels.name
en: Machinegun Viper Wheels
hu_HU: Viper gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Tower01.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTower1Mk1.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-SensoTower01.name ... + 2 refs
en: Sensor Tower
hu_HU: Érzékelő torony

en: Tornado AA Site
hu_HU: Tornado légvédelmi platform

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG1Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG1Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1Mk1.name
en: Machinegun
hu_HU: Gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun02.name data/base/stats/weapons.json: $.AAGun2Mk1.name
en: Cyclone Flak Turret
hu_HU: Cyclone légelhárító lövegtorony

en: VTOL Flak Cannon
hu_HU: VTOL légelhárító löveg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.CollectiveWall.name data/mp/stats/structure.json: $.CollectiveWall.name
en: Collective Wall
hu_HU: Kollektíva fal

en: Collective Corner Wall
hu_HU: Kollektíva körfal

en: Nexus Wall
hu_HU: NEXUS fal

en: Nexus Corner Wall
hu_HU: NEXUS körfal

en: CAM1 RESEARCH
hu_HU: CAM1 KUTATÁS

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.ADVANCEDRESEARCH.name
en: ADVANCED RESEARCH
hu_HU: HALADÓ KUTATÁS

en: CAM1 VEHICLES
hu_HU: CAM1 JÁRMŰVEK

en: CAM1 WEAPONS
hu_HU: CAM1 FEGYVEREK

en: CAM1 SYSTEMS
hu_HU: CAM1 RENDSZER

en: CAM1 DEFENSES
hu_HU: CAM1 VÉDMŰVEK

en: CAM1 STRUCTURES
hu_HU: CAM1 LÉTESÍTMÉNYEK

en: CAM2 RESEARCH
hu_HU: CAM2 KUTATÁS

en: CAM2 VEHICLES
hu_HU: CAM2 JÁRMŰVEK

en: CAM2 CYBORGS
hu_HU: CAM2 CYBORGOK

en: CAM2 WEAPONS
hu_HU: CAM2 FEGYVEREK

en: CAM2 SYSTEMS
hu_HU: CAM2 RENDSZER

en: CAM2 DEFENSES
hu_HU: CAM2 VÉDMŰVEK

en: CAM2 STRUCTURES
hu_HU: CAM2 LÉTESÍTMÉNYEK

en: CAM3 RESEARCH
hu_HU: CAM3 KUTATÁS

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes01.name
en: Missile Targeting Codes
hu_HU: Rakéta célzó kódok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes02.name
en: Second Level Missile Targeting Codes
hu_HU: Második szintű rakéta célzó kódok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-MissileCodes03.name
en: Third Level Missile Firing Codes
hu_HU: Harmadik szintű rakéta indító kódok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Cannon.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Cannon-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgCannon01Grd.name ... + 2 refs
en: Heavy Gunner Cyborg
hu_HU: Cyborg nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Flamer.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Flamer-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgFlamer01Grd.name ... + 2 refs
en: Flamer Cyborg
hu_HU: Cyborg lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-MG.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Chain-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgChain01Ground.name ... + 2 refs
en: Machinegunner Cyborg
hu_HU: Gépfegyveres Cyborg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs.name data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Legs01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.CyborgLegs.name
en: Cyborg Propulsion
hu_HU: Cyborg hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG3-Tower.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower3.name
en: Heavy Machinegun Tower
hu_HU: Nehéz gépfegyveres torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1-Tower.name
en: Flamer Tower
hu_HU: Lángszóró torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.GuardTower5.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox06.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower5.name
en: Lancer Tower
hu_HU: Tankelhárító torony

en: Advanced Manufacturing Mk3
hu_HU: Fejlett gyártás Mk3

en: Robotic Repair Facility Mk3
hu_HU: Robotvezérlésű szervizüzem Mk3

en: Advanced Repair Facility Mk2
hu_HU: Fejlett szervizüzem Mk2

en: Advanced Repair Facility Mk3
hu_HU: Fejlett szervizüzem Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/repair.json: $.HeavyRepair.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurretHvy.name
en: Heavy Repair Turret
hu_HU: Nehéz javító torony

en: Nexus Intruder Program
hu_HU: NEXUS behatoló program

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Circuits.name
en: Nexus Resistance Circuits
hu_HU: NEXUS ellenálló áramkörök

en: Nexus Resistance Circuits Mk2
hu_HU: NEXUS ellenálló áramkörök Mk2

en: Nexus Resistance Circuits Mk3
hu_HU: NEXUS ellenálló áramkörök Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Hover02.name
en: Hover Propulsion II
hu_HU: Légpárnás hajtómű II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Halftracks02.name
en: Half-tracked Propulsion II
hu_HU: Féllánctalpas hajtómű II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Tracks02.name
en: Tracked Propulsion II
hu_HU: Lánctalpas hajtómű II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-VTOL02.name
en: VTOL Propulsion II
hu_HU: VTOL hajtómű II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels02.name
en: Wheeled Propulsion II
hu_HU: Kerekes hajtómű II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage09.name
en: Depleted Uranium MG Bullets Mk2
hu_HU: Szegényített uránmagvas MG lőszer Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-TUTMG.name
en: Machinegun Artifact
hu_HU: Gépfegyver lelet

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentreNP.name
en: New Paradigm Command Center
hu_HU: Új Paradigma parancsnoki központ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentreCO.name
en: Collective Command Center
hu_HU: Kollektíva parancsnoki központ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NX-CruiseSite.name data/mp/stats/structure.json: $.NX-CruiseSite.name
en: Missile Silo
hu_HU: Rakéta siló

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-Mcannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-Mcannon.name
en: Super Heavy-Gunner
hu_HU: Szuper nehézfegyveres

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-Acannon.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-Acannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-Acannon.name
en: Super Auto-Cannon Cyborg
hu_HU: Cyborg szuper automata ágyú

en: Super HPV Cyborg
hu_HU: Cyborg szuper nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-TK.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-TK.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-TK.name
en: Super Tank-Killer Cyborg
hu_HU: Cyborg szuper Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-UpLink.name data/mp/stats/structure.json: $.A0Sat-linkCentre.name
en: Satellite Uplink Center
hu_HU: Műhold parabola központ

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-PulseLsr.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-PulseLsr.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-PulseLsr.name
en: Super Pulse Laser Cyborg
hu_HU: Cyborg szuper impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-RailGunner.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-RailGunner.name
en: Super Rail-Gunner
hu_HU: Szuper sínágyús

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-A-T.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-A-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-A-T.name
en: Super Scourge Cyborg
hu_HU: Cyborg szuper Scourge rakéta

en: Command Turret II
hu_HU: Parancsnoki lövegtorony II

en: Command Turret III
hu_HU: Parancsnoki lövegtorony III

en: Command Turret IV
hu_HU: Parancsnoki lövegtorony IV

en: Player
hu_HU: Játékos

en: Lost due to being inactive / playing passively.
hu_HU: Inaktív / passzív játék miatt elveszett.

en: Playing passively will lead to defeat. Actions that are considered:
hu_HU: A passzív játék vereséghez vezet. A megfontolandó akciók:

en: - unit building - research completion - construction of base structures (factories, power plants, laboratories, modules and oil derricks) - dealing damage
hu_HU: - egység gyártás - fejlesztések végrehajtása - bázis építmények építése (gyárak, erőművek, kutatóközpontok, modulok és olajkutak) - sebzés okozása

en: Ultimate Scavengers
hu_HU: Végzetes Fosztogatók

en: Scavengers
hu_HU: Dögevők

en: No Scavengers
hu_HU: Nincsenek dögevők

en: No Alliances
hu_HU: Nincsenek szövetségek

en: Allow Alliances
hu_HU: Megengedi szövetséget

en: Locked Teams
hu_HU: Zárolt csapatok

en: Locked Teams, No Shared Research
hu_HU: „Fix csapatok” mód engedélyezve

en: Low Power Levels
hu_HU: Alacsony energia szint

en: Medium Power Levels
hu_HU: Közepes energia szint

en: High Power Levels
hu_HU: Magas energia szint

en: Start with No Bases
hu_HU: Kezdés bázis nélkül

en: Start with Bases
hu_HU: Kezdés bázissal

en: Start with Advanced Bases
hu_HU: Kezdés fejlesztett bázissal

en: EASY
hu_HU: Könnyű

en: MEDIUM
hu_HU: Közepes

en: HARD
hu_HU: Nehéz

en: INSANE
hu_HU: Őrült

en: Personality change successful.
hu_HU: Személyiségváltozás sikeres.

en: No such personality! Try one of these:
hu_HU: Nincs ilyen személyiség! Próbálja ki az alábbit:

en: Forced research cleared, will research anything I want now.
hu_HU: Erőltetett kutatás törölve, akkor a kutatok, amikor akarok.

en: Research blocked, will research nothing now.
hu_HU: Kutatási blokkolt, nem kutatunk semmit.

en: Researching fundamental technology.
hu_HU: Alapvető technológia kutatása.

en: Researching
hu_HU: Kutatás alatt:

en: No such research path! Try one of these:
hu_HU: Nincs ilyen kutatási útvonal! Próbálja ki az alábbit:

en: Sorry, I have no trucks.
hu_HU: Sajnos nincs teherautók.

en: You can use this one.
hu_HU: Használhatja ezt.

en: Sorry, droid transfer failed.
hu_HU: Sajnos a droidátvitel sikertelen.

en: Power transferred.
hu_HU: Energia átvíve.

en: Please put a beacon!
hu_HU: Helyezzen ki egy jeladót!

en: Coming!
hu_HU: Jövök!

en: Sorry, I don't have any free forces to send for help!
hu_HU: Bocs, de nincs szabad erőnk segítségért küldeni!

en: Any time, big boss!
hu_HU: Bármikor, nagy főnök!

en: System locale
hu_HU: Helyi rendszer

en: Could not open required port (%s) on  (%s)
hu_HU: A szükséges port (%s) nem nyitható ki ezen: (%s)

en: Game configured port (%s) correctly on (%s)
    Your external IP is %s
hu_HU: Játék konfigurált port (%s) korrigálva (%s)
    Külső IP elérhetőséged %s

en: Client failed to ack player index swap
hu_HU: A kliens nem tudta kezelni a játékosindex változását

en: Could not resolve masterserver name (%s)!
hu_HU: Nem lehet feloldani a mester szerver nevét (%s)!

en: Error connecting to the lobby server: %s.
    Make sure port %d can receive incoming connections.
    If you're using a router configure it to use UPnP
     or to forward the port to your system.
hu_HU: Hibás kapcsolódás a lobbi szerverhez: %s.
    Készíts megfelelő portot %d ahová beérkezik a bejövő kapcsolat.
    Ha routert konfigurálod haszlnáld UPnP
    , vagy további portokat a rendszeredhez.

en: Failed to get a lobby response!
hu_HU: Képtelenség, hogy kapjon egy támogatói választ!

en: The replay file format is newer than this version of Warzone 2100 can support.
hu_HU: A visszajátszási fájl formátuma újabb, mint amit a Warzone 2100 ezen verziója támogatni tud.

en: Replay Format Version: %u
hu_HU: Visszajátszási formátum verziója: %u

en: Replay File Format Unsupported
hu_HU: A visszajátszási fájl formátuma nem támogatott

en: Unable to load replay: The replay file is incomplete or corrupted.
hu_HU: A visszajátszás nem tölthető be: A visszajátszási fájl hiányos vagy sérült.

en: Menu
hu_HU: Menü

en: Campaign
hu_HU: Új küldetés

en: Challenge
hu_HU: Kihìvàs

en: Skirmish
hu_HU: Csatározás

en: Multiplayer
hu_HU: Többjátékos

en: Menu Music
hu_HU: Menü alatti zene

en: (untitled)
hu_HU: névtelen

en: Copy Path to Clipboard
hu_HU: Másolás a Vágólapra

en: Copy JSON to Clipboard
hu_HU: JSON másolása a vágólapra

en: Dump JSON to StdOut
hu_HU: JSON kiíratása az StdOut-ba

en: Tab Scroll left
hu_HU: Tab görgetés balra

en: Tab Scroll right
hu_HU: Tab görgetés jobbra

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[1]
en: .50-calibre heavy machinegun
hu_HU: 50-es kaliberű nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_RHOW.text[1]
en: 105mm multi-barrel Howitzer may be assigned to a sensor
hu_HU: Érzékelőt lehet rendelni a 105mm-es többcsöves tarackhoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[1]
en: 7.62mm machinegun
hu_HU: 7.62mm-es gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CN6_T_A.text[1]
en: 76mm twin-barrel automatic-cannon
hu_HU: 76mm ikercsöves automata ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAAC1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_AAAC2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[2]
en: AA accuracy +10%
hu_HU: Légvédelmi célpontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF02.name
en: AA Ammunition Hopper Mk2
hu_HU: Légvédelmi lőszer adagolás Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF03.name
en: AA Ammunition Hopper Mk3
hu_HU: Légvédelmi lőszer adagolás Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF01.name
en: AA Ammunition Hopper
hu_HU: Légvédelmi lőszer adagolás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF05.name
en: AA Chainfeed Loader Mk2
hu_HU: Légvédelmi láncos lőszeradagolás Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF06.name
en: AA Chainfeed Loader Mk3
hu_HU: Légvédelmi láncos lőszeradagolás Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-ROF04.name
en: AA Chainfeed Loader
hu_HU: Légvédelmi láncos lőszeradagolás

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadBof.name data/mp/stats/structure.json: $.AASite-QuadBof.name
en: AA Cyclone Flak Cannon Emplacement
hu_HU: AA Ciklon légelhárító ágyú állás

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-DoubleAAgun.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-DoubleAAGun.name
en: AA Cyclone Flak Cannon Hardpoint
hu_HU: AA Ciklon légelhárító ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyFlakHT.name
en: AA Cyclone Flak Cannon Python Half-tracks
hu_HU: AA Ciklon légelhárító ágyú Piton Féllánctalp

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun01.name data/mp/stats/weapons.json: $.AAGun2Mk1.name
en: AA Cyclone Flak Cannon
hu_HU: AA Cyclone légelhárìró ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAD1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[2]
en: AA Flak damage +25%
hu_HU: Légelhárító sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage02.name
en: AA HE Flak Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű légelhárító löveg Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage03.name
en: AA HE Flak Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű légelhárító löveg Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage01.name
en: AA HE Flak
hu_HU: Nagy hatóerejű légelhárító löveg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage05.name
en: AA HEAP Flak Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő légelhárító löveg Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage06.name
en: AA HEAP Flak Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő légelhárító löveg Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Damage04.name
en: AA HEAP Flak
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő légelhárító löveg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_AAROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[2]
en: AA reload time -15%
hu_HU: Légvédelmi újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_AALAS.text[1]
en: AA Site with Stormbringer Turret
hu_HU: Légvédelmi platform Stormbringer lövegtoronnyal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Accuracy02.name
en: AA Target Acquisition Shells
hu_HU: Légvédelmi célfelismerő gránátok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Accuracy03.name
en: AA Target Prediction Computer
hu_HU: Légvédelmi célkereső számítógép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun-Accuracy01.name
en: AA Thermal Imaging Sensor
hu_HU: Légvédelmi hőkép érzékelő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadBof02.name data/mp/stats/structure.json: $.AASite-QuadBof02.name
en: AA Tornado Flak Cannon Emplacement
hu_HU: AA Tornádó légelhárító ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-DoubleAAgun02.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-DoubleAAGun02.name
en: AA Tornado Flak Cannon Hardpoint
hu_HU: Légelhárító ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun02.name data/mp/stats/weapons.json: $.AAGun2Mk1Quad.name
en: AA Tornado Flak Cannon
hu_HU: AA Tornado légelhárìtó Ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_generic.json: $.AI.tip
en: Adaptive AI with multiple personalities
hu_HU: Adaptív MI több személyiséggel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials08.name
en: Advanced Base Structure Materials Mk2
hu_HU: Fejlett bázisépület alapanyagok Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials09.name
en: Advanced Base Structure Materials Mk3
hu_HU: Fejlett bázisépület alapanyagok Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials03.name
en: Advanced Base Structure Materials
hu_HU: Fejlett bázisépület alapanyagok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage03.name
en: Advanced Bomb Warhead
hu_HU: Fejlődő robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[1]
en: Advanced Engineering Techniques
hu_HU: Fejlett mérnöki módszerek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering03.name
en: Advanced Engineering
hu_HU: Fejlett mérnöki tudományok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VCBSU3.text[1]
en: Advanced fire detection systems
hu_HU: Fejlett tűzérzékelő rendszerek

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade07.name
en: Advanced Manufacturing
hu_HU: Fejlett gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF02.name
en: Advanced Missile Allocation System Mk2
hu_HU: Fejlett Missile Allocation System Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF03.name
en: Advanced Missile Allocation System Mk3
hu_HU: Fejlett Missile Allocation System Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-ROF01.name
en: Advanced Missile Allocation System
hu_HU: Fejlett Missile Allocation System

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage02.name
en: Advanced Missile Warhead Mk2
hu_HU: Fejlett rakéta robbanófej Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage03.name
en: Advanced Missile Warhead Mk3
hu_HU: Fejlett rakéta robbanófej Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Damage01.name
en: Advanced Missile Warhead
hu_HU: Fejlett rakéta robbanófej

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade06.name
en: Advanced Repair Facility
hu_HU: Fejlett szervizüzem

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[1]
en: Advanced repair techniques
hu_HU: Fejlett javítási technikák

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_VS3.text[1]
en: Advanced target recognition systems
hu_HU: Fejlett célfelismerő rendszer

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[1]
en: Advanced Thermal Emissions detection
hu_HU: Fejlett hőérzékelés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VFU4.text[1]
en: Advanced VTOL Production
hu_HU: Fejlett VTOL gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Advmaterialslab.name
en: Advancedmaterialslab
hu_HU: Fejlett hadviselés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[1]
en: Aerodynamic Jump Pack
hu_HU: Aerodinamikai ugrócsomag

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Aerodynamicslab.name
en: Aerodynamicslab
hu_HU: Aerodinamikus labor

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[3] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[3] ... + 11 refs
en: All cannons upgraded automatically
hu_HU: Lövegek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[3] ... + 3 refs
en: All CB sensors upgraded automatically
hu_HU: CB érzékelők automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[3]
en: All factories upgraded automatically
hu_HU: Minden gyár automatikusan továbbfejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[3] ... + 3 refs
en: All lasers upgraded automatically
hu_HU: Lézerek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[3] ... + 7 refs
en: All missiles upgraded automatically
hu_HU: Rakéták automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[3]
en: All power generators upgraded automatically
hu_HU: Áramfejlesztők automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[3] ... + 3 refs
en: All rail guns upgraded automatically
hu_HU: Sínágyúk automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[3]
en: All sensors upgraded automatically
hu_HU: Érzékelők automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[3] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[3] ... + 3 refs
en: All trucks upgraded automatically
hu_HU: Munkagépek automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[3]
en: All VTOLs upgraded automatically
hu_HU: Minden VTOL automatikusan fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_1.name data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_2.name data/mp/tests/miza.json: $.player_1.name data/mp/tests/miza.json: $.player_2.name
en: Ally
hu_HU: Szövetséges

note: TRANSLATORS: data/base/campaigns/alpha.json: $.name
en: Alpha Campaign
hu_HU: Alfa küldetés

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.player_1.name
en: Alpha
hu_HU: Alfa

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[1]
en: Amphibious hover propulsion
hu_HU: Kétéltű légpárnás hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MdArtMissile.name
en: Angel Missile Battery
hu_HU: Angyal rakéta üteg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MdART-pit.name
en: Angel Missile Emplacement
hu_HU: Angel rakéta állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MdArtMissile.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-MdArt.name
en: Angel Missile
hu_HU: Angyal rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[1]
en: Anti-tank missile
hu_HU: Tankelhárító rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_LTAT1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_LTAT1.text[1]
en: Anti-tank rocket
hu_HU: Tankelhárító rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage03.name
en: APDSB MG Bullets Mk2
hu_HU: APDSB MG lőszer Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage04.name
en: APDSB MG Bullets Mk3
hu_HU: APDSB MG lőszer Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage02.name
en: APDSB MG Bullets
hu_HU: APDSB MG lőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage05.name
en: APFSDS Cannon Rounds Mk2
hu_HU: APFSDS ágyúlőszer Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage06.name
en: APFSDS Cannon Rounds Mk3
hu_HU: APFSDS ágyúlőszer Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage04.name
en: APFSDS Cannon Rounds
hu_HU: APFSDS ágyúlőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyArtMissile.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyArtMissile.name
en: Archangel Missile Battery
hu_HU: Archangel rakéta üteg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-HvART-pit.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HvART-pit.name
en: Archangel Missile Emplacement
hu_HU: Archangel rakéta állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HvArtMissile.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-HvyArt.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvArtMissile.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-HvyArt.name
en: Archangel Missile
hu_HU: Archangel rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_MG4.text[1]
en: Armed with Cyborg assault gun
hu_HU: Cyborg ostromfegyverrel felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_CN1.text[1]
en: Armed with Cyborg Cannon
hu_HU: Cyborg ágyúval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_FL1.text[1]
en: Armed with Cyborg Flamer
hu_HU: Cyborg lángszóróval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_MG1.text[1]
en: Armed with Cyborg Machinegun
hu_HU: Cyborg gépfegyverrel felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_PLAS.text[1]
en: Armed with Cyborg Pulse Laser
hu_HU: Cyborg impulzus lézerrel

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_RG.text[1]
en: Armed with Cyborg Rail Gun
hu_HU: Cyborg sínágyúval

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_AT.text[1]
en: Armed with Cyborg Scourge Missile Launcher
hu_HU: Cyborg Scourge rakétakilövővel felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_TFL.text[1]
en: Armed with Cyborg Thermite Flamer
hu_HU: Cyborg termit lángszóróval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[1]
en: Armed with Flashlight Laser
hu_HU: Könnyűlézerrel szerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_LS1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_LS1.text[1]
en: Armed with flashlight laser
hu_HU: Könnyűlézerrel felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_GRN.text[1]
en: Armed with grenades
hu_HU: Gránátokkal felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_HPV.text[1]
en: Armed with hyper velocity cannon
hu_HU: Nagysebességű ágyúval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_AC.text[1]
en: Armed with hyper velocity quad-barrel automatic-cannon
hu_HU: 76mm-es nagy sebességű négycsöves automataágyúval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RKT.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RKT.text[1]
en: Armed with Lancer anti-tank missile
hu_HU: Tankelhárító rakétával felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_RK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYW_RK1.text[1]
en: Armed with Lancer Anti-Tank rocket
hu_HU: Tankelhárító rakétával szerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[1]
en: Armed with Machinegun
hu_HU: Gépfegyverrel szerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_MC.text[1]
en: Armed with medium cannon
hu_HU: Közepes ágyúval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RL1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_RL1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_RL1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_RL1.text[1]
en: Armed with Needle Gun
hu_HU: Flechette ágyúval felszerelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_ATM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_ATM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYW_ATM.text[1]
en: Armed with Scourge anti-tank missile
hu_HU: Scourge tankelhárító rakétával felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYW_H_TK.text[1]
en: Armed with tank killer rockets
hu_HU: Tank Killer rakétákkal felszerelt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_MAT4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT7.text[2]
en: Armor +120%, Body Points +90%
hu_HU: Páncélzat +120%, karosszéria pont +90%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[2]
en: Armor +35%, Body Points +30%
hu_HU: Páncél +35%, karosszéria értékek +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[1]
en: Armor-Piercing Discard Sabot Bullets
hu_HU: Leválóköpenyes páncéltörő lövedék (APDSB)

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[1]
en: Armor-Piercing Fin-Stabilized Discarding Sabot
hu_HU: Leváló köpenyes szárnystabilizált páncéltörő lövedék (APFSDS)

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_FL.text[1]
en: Armored bunker with Flamer
hu_HU: Páncélozott bunker lánszóróval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[1]
en: Armored bunker with Lancer AT rocket
hu_HU: Páncélozott bunker tankelhárító rakétával

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_LC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_LC.text[1]
en: Armored bunker with Light Cannon
hu_HU: Páncélozott bunker könnyű ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[1]
en: Armored bunker with Machinegun
hu_HU: Páncélozott bunker gépfegyverrel

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_EMPM.text[1]
en: Armored EMP Mortar battery pit
hu_HU: Páncélozott EMP aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DEF_EMP.text[1]
en: Armored guard tower with EMP Cannon
hu_HU: EMP ágyúval szerelt őrtorony

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[1]
en: Armored guard tower with Lancer AT rocket
hu_HU: Tankelhárító rakétával felszerelt őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Mini-Pod Rocket
hu_HU: Páncélozott őrtoron kis rakétavetővel

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Mini-Rocket Pod
hu_HU: Páncélozott őrtoron kisrakéta vetővel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_RL1TOW.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_RL1TOW.text[1]
en: Armored guard tower with Needle Gun
hu_HU: Páncélozott őrtorony nyílövedékes ágyúval

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPYT.text[1]
en: Armored guard tower with Nexus Link
hu_HU: Páncélozott őrtorony NEXUS dekóderrel

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PulseLas.text[1]
en: Armored guard tower with Pulse Laser
hu_HU: Páncélozott őrtorony impulzus lézerrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_ATMTOW.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_ATMTOW.text[1]
en: Armored guard tower with Scourge Missile
hu_HU: Páncélozott őrtorony Scourge rakétával

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[1]
en: Armored Half-tracks
hu_HU: Páncélozott féllánctalpas

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT14_PLS.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT14_PLS.text[1]
en: Armored hardpoint with Flashlight laser
hu_HU: Páncélozott talapzat könnyűlézerrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL3.text[1]
en: Armored hardpoint with Gauss Cannon
hu_HU: Páncélozott talapzat Gauss ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT4_HC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT4_HC.text[1]
en: Armored hardpoint with Heavy Cannon
hu_HU: Páncélozott talapzat nehéz ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_DF_WT1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_DF_WT1.text[1]
en: Armored hardpoint with Heavy Machinegun
hu_HU: Páncélozott talapzat nehéz gépfegyverrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_WT13_HPV.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_WT13_HPV.text[1]
en: Armored hardpoint with Hyper-Velocity Cannon
hu_HU: Páncélozott talapzat nagysebességű ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_WT6_ATR.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_WT6_ATR.text[1]
en: Armored hardpoint with Lancer AT missile
hu_HU: Páncélozott fegyverfelfüggesztő csomópont tankelhárító rakétával

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT2_LC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT2_LC.text[1]
en: Armored hardpoint with Light Cannon
hu_HU: Páncélozott talapzat könnyű ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_WT3_MC.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_WT3_MC.text[1]
en: Armored hardpoint with Medium Cannon
hu_HU: Páncélozott talapzat közepes ágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT15_RL2.text[1]
en: Armored hardpoint with Rail Gun
hu_HU: Páncélozott talapzat sínágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_WT9_ATM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_WT9_ATM.text[1]
en: Armored hardpoint with Scourge AT Missile
hu_HU: Páncélozott talapzat Scourge tankelhárító rakétával

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_IMP.text[1]
en: Armored Incendiary Mortar battery pit
hu_HU: Páncélozott gyújtóbombás aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_Mpit.text[1]
en: Armored Mortar battery pit
hu_HU: Páncélozott aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PrisLas.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PrisLas.text[1]
en: Armored strongpoint with Flashlight laser
hu_HU: Páncélozott erőd könnyűlézerrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail3.text[1]
en: Armored strongpoint with Gauss Cannon
hu_HU: Páncélozott erőd Gauss ágyúval

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_HEAVYLAS.text[1]
en: Armored strongpoint with Heavy Laser
hu_HU: Nehéz lézerrel szerelt erőd

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PFL.text[1]
en: Armored strongpoint with Plasmite Flamer
hu_HU: Páncélozott erőd plazmavetővel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_PulseLas.text[1]
en: Armored strongpoint with Pulse Laser
hu_HU: Páncélozott erőd impulzus lézerrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_Rail2.text[1]
en: Armored strongpoint with Rail Gun
hu_HU: Páncélozott erőd sínágyúval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[1]
en: Armored Tracks
hu_HU: Páncélozott lánctalpas

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[2]
en: Armour +35%, Body Points +30%
hu_HU: Páncél +35%, karosszéria értékek +30%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Crate.name
en: Artifact
hu_HU: Tárgyi lelet

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_MdAM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_MdAM.text[1]
en: Artillery battery firing Firestorm Missiles
hu_HU: A tüzérség Firestorm rakétákkal tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_HvAM.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_HvAM.text[1]
en: Artillery battery firing Novastorm Missiles
hu_HU: A tüzérségi üteg Novastorm rakétákkal tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotCannon.name
en: Assault Cannon Emplacement
hu_HU: Ostromágyú állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Tower-VulcanCan.name data/mp/stats/structure.json: $.Tower-VulcanCan.name
en: Assault Cannon Guard Tower
hu_HU: Ostromágyús őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-VulcanCan.name data/base/stats/structure.json: $.Wall-VulcanCan.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-VulcanCan.name data/mp/stats/structure.json: $.Wall-VulcanCan.name
en: Assault Cannon Hardpoint
hu_HU: Ostromágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisHoverAC.name
en: Assault Cannon Mantis Hover
hu_HU: Mantis légpárnás ostromágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon5.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon5VulcanMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon5.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon5VulcanMk1.name
en: Assault Cannon
hu_HU: Ostromágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox-RotMG.name data/base/stats/structure.json: $.Pillbox-RotMG.name
en: Assault Gun Bunker
hu_HU: Ostromlöveg bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Tower-RotMg.name
en: Assault Gun Emplacement
hu_HU: Ostromfegyver állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Tower-RotMg.name
en: Assault Gun Guard Tower 2
hu_HU: Ostromfegyveres őrtorony 2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotMG.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower-RotMg.name
en: Assault Gun Guard Tower
hu_HU: Ostromfegyveres őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-RotMg.name data/base/stats/structure.json: $.Wall-RotMg.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Wall-RotMg.name data/mp/stats/structure.json: $.Wall-RotMg.name
en: Assault Gun Hardpoint
hu_HU: Ostromfegyver talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PhytonHTrackAssGun.name
en: Assault Gun Python Half Track
hu_HU: Python féllánctalpas rohamlöveg

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PhytonHoverAssGun.name
en: Assault Gun Python Hover
hu_HU: Python légpárnás rohamlöveg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyAsltGnTrk.name data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyAsltGnTrk.name
en: Assault Gun Python Tracks
hu_HU: Python féllánctalpas ostromfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-RotMg.name
en: Assault Gun Tower
hu_HU: Ostromlöveg torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG4.name data/base/stats/weapons.json: $.MG4ROTARYMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG4.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG4ROTARYMk1.name
en: Assault Gun
hu_HU: Ostromfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-RotMG.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-RotMG-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-RotMG-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.CyborgRotMgGround.name
en: Assault Gunner Cyborg
hu_HU: Ostromfegyveres Cyborg

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[2]
en: Assign a VTOL by selecting the rearming pad as its target
hu_HU: Újratöltő platform hozzárendelése a VTOL-hez, mint célt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[2]
en: Assigned VTOLs attack the designated targets
hu_HU: Kijelölt VTOL egységek támadják a kijelölt célokat

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[2]
en: Assigned VTOLs attack the enemy units
hu_HU: A kijelölt VTOL egységek támadják az ellenséget

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/repair.json: $.AutoRepair.name
en: Auto Repair
hu_HU: Automatikus javítás

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Autorepair-General.name
en: Auto-Repair
hu_HU: Automatikus javítás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[1]
en: Autoloader increases reload rate
hu_HU: Automatikus újratöltés felgyorsítja az újratöltést

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY01.text[1]
en: Automated Cyborg Production
hu_HU: Automatizált Cyborg gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade02.name
en: Automated Factory Production Mk2
hu_HU: Automatizált gyári termelés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade03.name
en: Automated Factory Production Mk3
hu_HU: Automatizált gyári termelés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade-AI.name data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[1]
en: Automated Factory Production
hu_HU: Automatizált gyári termelés

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade01.name
en: Automated Manufacturing
hu_HU: Automatizált gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[1]
en: Automated reload system
hu_HU: Automatikus újratöltő rendszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade02.name
en: Automated Repair Facility Upgrade Mk2
hu_HU: Automatikus szervizüzem fejlesztés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade03.name
en: Automated Repair Facility Upgrade Mk3
hu_HU: Automatikus szervizüzem fejlesztés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade01.name
en: Automated Repair Facility
hu_HU: Automatikus szervizüzem

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade02.name
en: Automated VTOL Rearming Mk2
hu_HU: Automatizált VTOL újratöltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade03.name
en: Automated VTOL Rearming Mk3
hu_HU: Automatizált VTOL újratöltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[1]
en: Automatic loader replaces manual feed
hu_HU: Automatikus betöltő helyettesíti a kéz betöltést

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-SamSite.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-SamSite.name
en: Avenger Hardpoint
hu_HU: Avenger talapzat

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite1.name data/base/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite1.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM1.name
en: Avenger SAM Site
hu_HU: Avenger SAM kilövő állás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[3]
en: Average power costs and production times
hu_HU: Átlagos energia igény és gyártási idő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.BaBaLegs.name data/mp/stats/propulsion.json: $.BaBaLegs.name
en: BaBaLegs
hu_HU: BaBALeges

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/b2basics.json: $.challenge.name
en: Back to Basics
hu_HU: Térj vissza az alapokhoz!

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nexus.json: $.AI.tip
en: based off the original AI, now for beginners
hu_HU: az eredeti MI-n alapul, már csak kezdőknek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_REPTU1.text[1]
en: Battlefield repair unit
hu_HU: Harctéri szerviz egység

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PLASLAUNCH.text[2]
en: Best Targets : Vehicles and cyborgs
hu_HU: Célok: bázis járművek és cyborgok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CANT.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets : Vehicles
hu_HU: Célok: járművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets: Aerial targets only
hu_HU: Célok: csak légi célok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[2]
en: Best Targets: Base structures and cyborgs
hu_HU: Célok: bázis épületek és cyborgok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[2]
en: Best Targets: Base structures
hu_HU: Célok: bázis épületek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[2]
en: Best Targets: Base structures, emplacements, cyborgs
hu_HU: Legjobb célpontok: bázis épületek, erődítmények és cyborgok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[2]
en: Best Targets: Bunkers and Hardpoints
hu_HU: Célok: bunkerek és fegyvertartó talapzatok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[2] ... + 2 refs
en: Best Targets: Bunkers and hardpoints
hu_HU: Célok: bunkerek és fegyvertartó talapzatok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_HVAT1.text[2]
en: Best Targets: Bunkers, defenses, base structures
hu_HU: Legjobb célpontok: bunkerek, védelmi létesítmények és bázis építmények

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[2]
en: Best Targets: Cyborgs
hu_HU: Célok: Cyborgok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_HLAS.text[2]
en: Best Targets: Heavy cyborgs
hu_HU: Célok: nehéz cyborgok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[2] ... + 3 refs
en: Best Targets: Infantry, base structures, wheeled vehicles
hu_HU: Célok: gyalogság, bázis épületek, kerekes járművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG1MK1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_MG3MK1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[2]
en: Best Targets: Infantry, wheeled and hover vehicles
hu_HU: Legjobb célpontok: gyalogos, kerekes és légpárnás járművek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[2] ... + 5 refs
en: Best Targets: None. Average damage against all targets
hu_HU: Legjobb célpont: Nincs. Átlagos sebzés minden célpont ellen

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_PLASLAUNCH.text[2]
en: Best Targets: Vehicles and cyborgs
hu_HU: Legjobb célpontok: járművek és cyborgok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[2]
en: Best Targets: Vehicles and Emplacements
hu_HU: Célok: járművek és védelmi állások

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_CN_4A.text[2]
en: Best Targets: Vehicles, Hardpoints
hu_HU: Célok: járművek, fegyvertartó talapzatok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[2]
en: Best Targets: Wheeled and hover vehicles
hu_HU: Célok: kerekes és légpárnás járművek

note: TRANSLATORS: data/base/campaigns/beta.json: $.name
en: Beta Campaign
hu_HU: Béta küldetés

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.player_2.name
en: Beta
hu_HU: Béta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[2]
en: Body Points and Speed Increased
hu_HU: Sebesség és karosszéria értékek növekedtek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_PLFL.text[3]
en: Body Points: Very low
hu_HU: Karosszéria fejlettsége: nagyon alacsony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[2]
en: Bomb damage +10%
hu_HU: Bomba sebzés +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[2]
en: Bomb damage +25%
hu_HU: Bomba sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_W_BDMG1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[0] ... + 3 refs
en: Bomb Upgrade
hu_HU: Bomba feljavítás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHvyMortarHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHvyMortarHalftrack.name
en: Bombard Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas bombavető

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyMor.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyMor.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit02.name
en: Bombard Pit
hu_HU: Bombavető árok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Mortar2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar2Mk1.name
en: Bombard
hu_HU: Bombavető

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[1]
en: Bonded metallic laminates formed into walls and defenses
hu_HU: Ragaszással rétegelt fémerősítés a falakba és a védművekbe

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.name
en: BoneCrusher!
hu_HU: Csonttörő!

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body4ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body4ABT.name
en: Bug
hu_HU: Bogár

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianBuggy.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianBuggy.name
en: Buggy
hu_HU: Homokfutó

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[2]
en: Built-in diagnostic and repair systems
hu_HU: Beépített diagnosztikai és szerviz rendszerek

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Sk-CobraBBHover.name
en: Bunker Buster Cobra Hover
hu_HU: Cobra légpárnás bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraBBTracks.name
en: Bunker Buster Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisBBTracks.name
en: Bunker Buster Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[1]
en: Bunker buster missile
hu_HU: Bunkertörő rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket03-HvAT.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket03-HvAT.name
en: Bunker Buster Rocket
hu_HU: Bunkertörő rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperBBWheels.name
en: Bunker Buster Rockets Viper Wheels
hu_HU: Viper bunkertörő rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpBBTracks.name
en: Bunker Buster Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion lánctalpas bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-VTOL-BB.name
en: Bunker Buster Scorpion VTOL
hu_HU: VTOL Scorpion bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperBBWheels.name
en: Bunker Buster Viper Wheels
hu_HU: Viper bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-BB.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-BB.name
en: Bunker Buster
hu_HU: Bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[2]
en: Burns oil more efficiently
hu_HU: Hatékonyabb olajfelhasználás

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[2]
en: Cannon accuracy +10%
hu_HU: Löveg célpontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF02.name
en: Cannon Autoloader Mk2
hu_HU: Automatikus ágyútöltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF03.name
en: Cannon Autoloader Mk3
hu_HU: Automatikus ágyútöltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF01.name
en: Cannon Autoloader
hu_HU: Automatikus ágyútöltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[2]
en: Cannon damage +25%
hu_HU: Löveg sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaFireCan.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaFireCan.name
en: Cannon Fire Truck
hu_HU: Tűzoltó autó

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Cannon.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Cannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.CannonSuper.name
en: Cannon Fortress
hu_HU: Ágyú erődítmény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy02.name
en: Cannon Laser Designator
hu_HU: Ágyú lézeres kijelölő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Accuracy01.name
en: Cannon Laser Rangefinder
hu_HU: Ágyú lézeres távolságmérő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF05.name
en: Cannon Rapid Loader Mk2
hu_HU: Gyors ágyútöltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF06.name
en: Cannon Rapid Loader Mk3
hu_HU: Gyors ágyútöltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-ROF04.name
en: Cannon Rapid Loader
hu_HU: Gyors ágyútöltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[2]
en: Cannon reload time -10%
hu_HU: Löveg újratöltési idő -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CannonTower.name data/mp/stats/structure.json: $.A0CannonTower.name
en: Cannon Tower
hu_HU: Ágyú torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[0] ... + 11 refs
en: Cannon Upgrade
hu_HU: Ágyú fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-CBTurret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-CBTurret01.name
en: CB Radar Turret
hu_HU: CB radar torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[0] ... + 3 refs
en: CB Sensor Improved
hu_HU: CB érzékelő fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-CB-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-CB-Tower01.name
en: CB Tower
hu_HU: CB torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Turret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-CBSensor-Turret01.name
en: CB Turret
hu_HU: CB lövegtorony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAROF4.text[1]
en: Chainfeed loader eradicates jams and improves performance
hu_HU: Láncos lőszeradagolás megszünteti az elakadást, és növeli a tűzgyorsaságot

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[1]
en: Chaingun mechanism replaces belt-feed
hu_HU: Láncfegyver mechanikát felváltja az őv rendszerű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF01.name
en: Chaingun Upgrade
hu_HU: Láncfegyver fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BaBaCivilian.name data/mp/stats/templates.json: $.BaBaCivilian.name
en: Civilian
hu_HU: Civil

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb01.name
en: Cluster Bomb Bay
hu_HU: Kazettás bomba rekesz

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb01.name
en: Cluster Bombs Bay
hu_HU: Kazettás bomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0CobraFlameTracks.name
en: Cobra Flamer Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0CobraMedCnTrks.name
en: Cobra Medium Cannon Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas közepes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraSpadeTracks.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraSpadeTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraSpadeTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraSpadeTracks.name
en: Cobra Truck
hu_HU: Cobra munkagép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body5REC.name data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.name data/mp/stats/body.json: $.Body5REC.name
en: Cobra
hu_HU: Kobra

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D10.text[1]
en: Collapsing Plutonium kinetic energy bullets
hu_HU: Összeomló plutónium magvas, kinetikus lőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.CollectiveCWall.name data/mp/stats/structure.json: $.CollectiveCWall.name
en: Collective CWall
hu_HU: Kollektíva körfal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[0]
en: Collective Heavy Body
hu_HU: Kollektív nehéz karosszéria

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-ComEng.name
en: Combat Engineer Cyborg
hu_HU: Hadi javító cyborg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYS_CEN.text[1]
en: Combat engineer with construction ability
hu_HU: Hadi mérnök építési képességgel

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[1]
en: Combines standard, counter battery and VTOL sensors
hu_HU: Egyesített szabvány, válaszüteg és VTOL érzékelők

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0CommandCentre.name data/mp/stats/structure.json: $.A0CommandCentre.name
en: Command Center
hu_HU: Parancsnoki központ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ComDroidControl.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ComDroidControl.name
en: Command Relay Center
hu_HU: Parancsközvetítő központ

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-CommandRelay.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-CommandRelay.name
en: Command Relay Post
hu_HU: Parancsközvetítő őrhely

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraComHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraComHalftrack.name
en: Command Turret Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra parancsnoki féllánctalpas

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cobra-Trk-Com.name
en: Command Turret Cobra Tracks
hu_HU: Cobra parancsnoki lánctalpas

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Mantis-Trk-Com.name
en: Command Turret Mantis Tracks
hu_HU: Mantis parancsnoki lánctalpas

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0PythonComTracks.name data/base/stats/templates.json: $.PythonComTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0PythonComTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonComTracks.name
en: Command Turret Python Tracks
hu_HU: Python parancsnoki lánctalpas

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Scorp-Trk-Com.name
en: Command Turret Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion parancsnoki lánctalpas

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Comp-CommandTurret02.name
en: Command Turret Upgrade
hu_HU: Parancsnoki torony fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Viper-Trk-Com.name
en: Command Turret Viper Tracks
hu_HU: Viper parancsnoki lánctalpas

note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.name data/base/stats/research.json: $.R-Comp-CommandTurret01.name data/base/stats/weapons.json: $.CommandTurret1.name ... + 3 refs
en: Command Turret
hu_HU: Parancsnoki lövegtorony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[2] ... + 2 refs
en: Commander leads groups acts as factory delivery point
hu_HU: A parancsnok irányítja a csapatokat a gyári szállítási ponthoz

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[1]
en: Complete battlefield visibility
hu_HU: Teljes csatatér felderítve

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals02.name
en: Composite Alloys Mk2
hu_HU: Kompozit ötvözetek Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals03.name
en: Composite Alloys Mk3
hu_HU: Kompozit ötvözetek Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals01.name
en: Composite Alloys
hu_HU: Kompozit ötvözetek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[1]
en: Computer guided shells
hu_HU: Számítógép vezérelt gránát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAAC3.text[1]
en: Computer plots and guides shell to target's position
hu_HU: Számítógép tervezi és irányítja az ágyúzást a célpontra

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[1]
en: Computer predicts and compensates for target's movement
hu_HU: A számítógép élőrre jelzi és kompenzálja a célpontok mozgását

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG3.text[0]
en: Computer Research Completed
hu_HU: Számítógép fejlesztés elkészült

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU5.text[2]
en: Computer systems are now 'ring-fenced' from NEXUS
hu_HU: A számítógépes rendszerek most már el vannak szigetelve a NEXUS-tól

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[2]
en: Computer systems can now be 'ring-fenced' from NEXUS
hu_HU: A számítógépes rendszerek ma már elszigetelődtek a NEXUS-tól

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[0] ... + 6 refs
en: Computer Technology Breakthrough
hu_HU: Számítógépes technológiai áttörés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[2]
en: Construction speed +10%
hu_HU: Építési sebesség +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[2]
en: Construction speed +20%
hu_HU: Építési sebesség +20%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Spade1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Spade1Mk1.name
en: Construction Unit
hu_HU: Építő egység

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[3]
en: Controls up to ten commanders
hu_HU: Legfeljebb tíz parancsnokot irányít

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[3] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[3]
en: Counter-battery fire continues until enemy battery is suppressed
hu_HU: Folyamatos válaszüteg tűz, az ellenséges lövegek megsemmisüléséig

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[1]
en: Counter-battery tower detects enemy indirect fire batteries
hu_HU: Válaszüteg torony általános ellenséges tüzet észlelt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[1]
en: Counter-battery turret detects enemy indirect fire batteries
hu_HU: Válaszüteg ellenséges ütegtüzet észlelt

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/construction.json: $.scavCrane1.name
en: Crane1
hu_HU: 1. daru

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/construction.json: $.scavCrane2.name
en: Crane2
hu_HU: 2. daru

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals02.name
en: Cyborg Composite Alloys Mk2
hu_HU: Cyborg kompozit ötvözetek Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals03.name
en: Cyborg Composite Alloys Mk3
hu_HU: Cyborg kompozit ötvözetek Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals01.name
en: Cyborg Composite Alloys
hu_HU: Cyborg kompozit ötvözetek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals05.name
en: Cyborg Dense Composite Alloys Mk2
hu_HU: Cyborg sűrű kompozit ötvözetek Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals06.name
en: Cyborg Dense Composite Alloys Mk3
hu_HU: Cyborg sűrű kompozit ötvözetek Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals04.name
en: Cyborg Dense Composite Alloys
hu_HU: Cyborg sűrű kompozit ötvözetek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Cyborg.name data/base/stats/structure.json: $.A0CyborgFactory.name ... + 3 refs
en: Cyborg Factory
hu_HU: Cyborg gyár

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgFlamer01.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgFlamer01.name
en: Cyborg Flamer
hu_HU: Cyborg lángszóró

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.CyborgHeavyBody.name
en: Cyborg Heavy Body
hu_HU: Cyborg Nehéz karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat05.name
en: Cyborg High Intensity Thermal Armor Mk2
hu_HU: Cyborg nagy erejű hőpajzs Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat06.name
en: Cyborg High Intensity Thermal Armor Mk3
hu_HU: Cyborg nagy erejű hőpajzs Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat04.name
en: Cyborg High Intensity Thermal Armor
hu_HU: Cyborg nagy erejű hőpajzs

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgRocket.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgRocket.name
en: Cyborg Lancer
hu_HU: Cyborg lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.CyborgLightBody.name data/mp/stats/body.json: $.CyborgLightBody.name
en: Cyborg Light Body
hu_HU: Cyborg Könnyű karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_CY_LG2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_LG3.text[0] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_CY_LG2.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_LG3.text[0]
en: Cyborg Propulsion Improved
hu_HU: Cyborg hajtómű fejlesztve

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals08.name
en: Cyborg Superdense Composite Alloys Mk2
hu_HU: Cyborg szupersűrű kompozit ötvözetek Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals09.name
en: Cyborg Superdense Composite Alloys Mk3
hu_HU: Cyborg szupersűrű kompozit ötvözetek Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Metals07.name
en: Cyborg Superdense Composite Alloys
hu_HU: Cyborg szupersűrű kompozit ötvözetek

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat08.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk2
hu_HU: Cyborg szupersűrű hőpáncél Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat09.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk3
hu_HU: Cyborg szupersűrű hőpáncél Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat07.name
en: Cyborg Superdense Thermal Armor
hu_HU: Cyborg szupersűrű hőpáncél

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat02.name
en: Cyborg Thermal Armor Mk2
hu_HU: Cyborg hőpajzs Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat03.name
en: Cyborg Thermal Armor Mk3
hu_HU: Cyborg hőpajzs Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Armor-Heat01.name
en: Cyborg Thermal Armor
hu_HU: Cyborg hőpajzs

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[0]
en: Cyborg Transport Available
hu_HU: Cyborg szállítóeszköz áll rendelkezésre

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Transport.name data/mp/stats/templates.json: $.Transporter.name
en: Cyborg Transport
hu_HU: Cyborg szállítóeszköz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[2]
en: Cyborgs can now be researched
hu_HU: Cyborg kutatás megkezdhető

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadBof.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadBof.name
en: Cyclone AA Flak Site
hu_HU: Cyclone légelhárító platform

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyFlakHT.name
en: Cyclone AA Python Half-tracks
hu_HU: Python féllánctalpas Cyclone légvédelem

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade05.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis Mk2
hu_HU: Célirányos szinaptikus kapcsolatú adatelemzés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade06.name
en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis Mk3
hu_HU: Célirányos szinaptikus kapcsolatú adatelemzés Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MSL.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_RKT.text[3]
en: Defensive Strength : High
hu_HU: Védelmi erő : Magas

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER2.text[3] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER3.text[3] ... + 2 refs
en: Defensive Strength: Low
hu_HU: Védelmi erő: alacsony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ADemolishStructure.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ADemolishStructure.name
en: Demolish Structure
hu_HU: Építmény lerombolása

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals05.name
en: Dense Composite Alloys Mk2
hu_HU: Sűrű kompozit ötvözetek Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals06.name
en: Dense Composite Alloys Mk3
hu_HU: Sűrű kompozit ötvözetek Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals04.name
en: Dense Composite Alloys
hu_HU: Sűrű kompozit ötvözetek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D8.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MG_D8.text[1]
en: Depleted uranium kinetic energy bullets
hu_HU: Szegényített uránmagvas, kinetikus lőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage08.name
en: Depleted Uranium MG Bullets
hu_HU: Szegényített uránmagvas MG lőszer

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.tip
en: Designed with a focus on research
hu_HU: Kutatásra tervezve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[1]
en: Determines range to target
hu_HU: Céltávolság meghatározása

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[2]
en: Directs and collates information for command turrets
hu_HU: Parancsnoki lövegtornyokhoz irányítja és gyűjti össze az információkat

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[3]
en: Does not offer sensor targeting
hu_HU: Nem lehet radarral bemérni

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WreckedTransporter.name data/mp/stats/structure.json: $.WreckedTransporter.name
en: Downed Transport
hu_HU: Szállítmány landolt

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.Body14SUP.name
en: Dragon
hu_HU: Sárkány

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB5.text[1]
en: Drops high intensity Plasmite bombs
hu_HU: Nagy erejű plazma gyújtóbombákat dob le

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BMB4.text[1]
en: Drops high intensity thermite bombs
hu_HU: Nagy erejű termit gyújtóbombákat dob le

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BMB3.text[1]
en: Drops incendiary bombs
hu_HU: Gyújtóbombákat dob le

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[2]
en: Electronically attacks and disrupts enemy structures
hu_HU: Elektronikus úton támad és rombolja az ellenséges épületeket

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[3]
en: Elite and Veteran rank units and Factories are protected
hu_HU: Az elit és veterán rangú egységek és gyárak védettek

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-EMPCannon.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-EMP.name
en: EMP Cannon Hardpoint
hu_HU: Nagysebességű ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-EMPCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.EMP-Cannon.name
en: EMP Cannon
hu_HU: EMP ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb06.name
en: EMP Missile Launcher
hu_HU: EMP rakétakilövő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-EMPMortar.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarEMP.name
en: EMP Mortar Pit
hu_HU: EMP aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MortarEMP.name data/mp/stats/weapons.json: $.MortarEMP.name
en: EMP Mortar
hu_HU: EMP aknavető

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW2.text[2]
en: Enables Hardcrete gates
hu_HU: Engedélyezi a vasbeton falat

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[2]
en: Enables Hardcrete walls
hu_HU: Engedélyezi a vasbeton falat

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[3]
en: Enables resistance to Nexus Link technology
hu_HU: Lehetővé teszi az ellenállást a NEXUS dekódoló technológia

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[3]
en: Enables self-repair in all base structures
hu_HU: Önjavítás képessége a bázis épületeknek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[3]
en: Enables self-repair in all Cyborgs
hu_HU: Önjavítás képessége a Cyborg-oknak

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[3]
en: Enables self-repair in all defenses
hu_HU: Önjavítás képessége az összes védműnek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_AVEH.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_AVEH.text[3]
en: Enables self-repair in all vehicles
hu_HU: Önjavítás képessége az összes járműnek

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_AR.text[3]
en: Enables self-repair
hu_HU: Önjavítást tesz lehetővé

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_3.name data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_4.name data/mp/challenges/hidebehind.json: $.player_5.name ... + 7 refs
en: Enemy
hu_HU: Ellenség

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering01.name
en: Engineering
hu_HU: Mérnöki tudományok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[3]
en: Expensive and slow to produce
hu_HU: Költséges és lassú az előállítása

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[3]
en: Expensive to produce
hu_HU: Költséges az előállítása

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[1]
en: Extended sensor range
hu_HU: Kiterjesztett érzékelő tartomány

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSU1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[2] ... + 3 refs
en: Extends CB Range
hu_HU: Megnöveli a CB hatósugarát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[2]
en: Extends Sensor Range
hu_HU: Megnöveli az érzékelő hatósugarát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[1]
en: Factory module enables medium and large bodies
hu_HU: A gyármodul lehetővé teszi a közepes és nagy karosszéria osztályt

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Module.name data/base/stats/structure.json: $.A0FacMod1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Module.name data/mp/stats/structure.json: $.A0FacMod1.name
en: Factory Module
hu_HU: Gyári modul

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[2]
en: Factory output speed +100%% per module
hu_HU: Gyár termelékenység +100% modulonként

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_FU7.text[2]
en: Factory output speed +60%
hu_HU: Gyár termelékenység +60%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_FU4.text[2]
en: Factory production rate +60%
hu_HU: Termelési arány +60%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0LightFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0LightFactory.name
en: Factory
hu_HU: Gyár

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RDST1.text[3]
en: Farther range compared to other sensors
hu_HU: Távolabbi tartomány a többi érzékelőhöz képest

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF02.name
en: Fast Fire Mini-Rockets Mk2
hu_HU: Gyorstüzelésű kisrakéták Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF03.name
en: Fast Fire Mini-Rockets Mk3
hu_HU: Gyorstüzelésű kisrakéták Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF01.name
en: Fast Fire Mini-Rockets
hu_HU: Gyorstüzelésű kisrakéták

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[1]
en: Fast firing light anti-vehicle rockets
hu_HU: Gyorstüzelésű könnyű járműelhárító rakéták

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF04.name
en: Fast Loader
hu_HU: Gyors töltés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[2]
en: Faster than Cobra
hu_HU: Gyorsabb mint a Cobra

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[2]
en: Faster than Python
hu_HU: Gyorsabb mint a Python

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[2]
en: Faster than Viper
hu_HU: Gyorsabb mint a Viper

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[1]
en: Fin-stabilization improves flight trajectory
hu_HU: Szárny stabilizáció javítja a röppályát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaFireTruck.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaFireTruck.name
en: Fire Truck
hu_HU: Tűzoltóautó

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB6.text[1]
en: Fires Electronic Magnetic Pulse Missiles
hu_HU: Tüzelés elektromágneses impulzus rakétákkal

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_HLAS.text[1]
en: Fires heavy pulses of laser light
hu_HU: Tüzelés nagy impulzusú lézerrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[1]
en: Fires pulses of laser light
hu_HU: Tüzelés impulzus lézerrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_MRL1.text[1]
en: Fires salvoes of mini-rockets
hu_HU: Sortűz kisrakétákkal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_FLAME1.text[1]
en: Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
hu_HU: Lángszóró Propilén-oxiddal tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF02.name
en: Flamer Autoloader Mk2
hu_HU: Automatikus lángszóró töltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF03.name
en: Flamer Autoloader Mk3
hu_HU: Automatikus lángszóró töltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-ROF01.name
en: Flamer Autoloader
hu_HU: Automatikus lángszóró töltés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox05.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox5.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox05.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox5.name
en: Flamer Bunker
hu_HU: Lángszóró bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraFlameTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraFlameTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraFlameTracks.name
en: Flamer Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas lángszóró

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_FL_D4.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_FL_D7.text[2]
en: Flamer damage +25%
hu_HU: Lángszóró sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[2]
en: Flamer reload time -15%
hu_HU: Lángszóró újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperFlameHalfTracks.name
en: Flamer Viper Half-Tracks
hu_HU: Viper féllánctalpas lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperFlameWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperFlameWheels.name
en: Flamer Viper Wheels
hu_HU: Viper lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer01Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer01Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Flame1Mk1.name
en: Flamer
hu_HU: Lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Laser1.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Laser1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Laser1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.MP-Cyb-Laser1-GRD.name
en: Flashlight Gunner Cyborg
hu_HU: Cyborg könnyűlézeres

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-PulseLas.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-PulseLas.name
en: Flashlight Hardpoint
hu_HU: Könnyűlézer talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.RetreHoverFlashLight.name
en: Flashlight Retribution Hover
hu_HU: Retribution légpárnás könnyűlézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser3BEAMMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser3BEAMMk1.name
en: Flashlight
hu_HU: Könnyűlézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine02.name
en: Fuel Injection Engine Mk2
hu_HU: Üzemanyag befecskendezéses motor Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine03.name
en: Fuel Injection Engine Mk3
hu_HU: Üzemanyag befecskendezéses motor Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine01.name
en: Fuel Injection Engine
hu_HU: Üzemanyag befecskendezéses motor

note: TRANSLATORS: data/base/campaigns/gamma.json: $.name
en: Gamma Campaign
hu_HU: Gamma küldetés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[1]
en: Gas turbine boosts power output
hu_HU: Megnövelt gázturbina teljesítmény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine08.name
en: Gas Turbine Engine Mk2
hu_HU: Gázturbina motor Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine09.name
en: Gas Turbine Engine Mk3
hu_HU: Gázturbina motor Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine07.name
en: Gas Turbine Engine
hu_HU: Gázturbina motor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01b.name
en: Gas Turbine Generator Mk2
hu_HU: Gázturbina generátor Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01c.name
en: Gas Turbine Generator Mk3
hu_HU: Gázturbina generátor Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade01.name
en: Gas Turbine Generator
hu_HU: Gázturbina generátor

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Rail3.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Rail3.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail3.name
en: Gauss Cannon Emplacement
hu_HU: Gauss ágyúállás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail3.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Rail3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail3.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Rail3.name
en: Gauss Cannon Hardpoint
hu_HU: Gauss ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonGaussTracks.name
en: Gauss Cannon Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas Gauss ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernGaussTracks.name
en: Gauss Cannon Wyvern Tracks
hu_HU: Wyvern lánctalpas Gauss ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun03.name data/base/stats/weapons.json: $.RailGun3Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun03.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun3Mk1.name
en: Gauss Cannon
hu_HU: Gauss ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[1]
en: Generates and concentrates bursts of laser energy
hu_HU: Generálja és koncentrálja a kitörő lézer energiáját

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.insane_tip data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.insane_tip data/mp/multiplay/skirmish/nb_generic.json: $.AI.insane_tip ... + 4 refs
en: Gets ~ 100% more power from each oil derrick
    Starts with defensive structures and oil derricks
hu_HU: ~ 100%-kal több energiát nyer ki minden egyes fúrótoronyból
    Védelmi épületekkel és fúrótornyokkal kezd

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/nb_hover.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/nexus.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/semperfi.json: $.AI.easy_tip
en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
hu_HU: ~ 25%-kal kevesebb energiát nyer ki minden egyes fúrótoronyból

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/Cobra.json: $.AI.easy_tip
en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
    Basic decision making is slower
hu_HU: ~ 25%-kal kevesebb energiát nyer ki minden egyes fúrótoronyból
    Az alapvető döntéshozás lassabb

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_generic.json: $.AI.easy_tip data/mp/multiplay/skirmish/nb_turtle.json: $.AI.easy_tip
en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
    Research is not focused on a specific weapon branch
hu_HU: ~ 25%-kal kevesebb energiát nyer ki minden egyes fúrótoronyból
    A kutatás nem konkrét fegyver ágra fókuszál

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[2]
en: Gives Cyborg limited flight abilities
hu_HU: A Cyborg-oknak korlátozott repülési képességeket ad

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[2]
en: Good main battle tank and heavy artillery platform
hu_HU: Jó harckocsi és nehéztüzérségi platform

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[2]
en: Good medium tank and support vehicle
hu_HU: Jó közepes tank és támogató jármű

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[2]
en: Good scout vehicle
hu_HU: Jó felderítő jármű

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Gren.name
en: Grenadier Cyborg
hu_HU: Grànàtos Cyborg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer150Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer150Mk1.name
en: Ground Shaker
hu_HU: Földrengető

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Halftracks.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Halftracks.name
en: Half-tracked Propulsion
hu_HU: Féllánctalpas hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack02.name
en: Half-tracks II
hu_HU: féllánctalp II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack03.name
en: Half-tracks III
hu_HU: féllánctalp III

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.HalfTrack.name data/mp/stats/propulsion.json: $.HalfTrack.name
en: Half-tracks
hu_HU: féllánctalp

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1CWall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1CWall.name
en: Hardcrete Corner Wall
hu_HU: Vasbeton fal sarokelem

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HardcreteGate.name data/mp/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1Gate.name
en: Hardcrete Gate
hu_HU: Vasbeton kapu

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1Wall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0HardcreteMk1Wall.name
en: Hardcrete Wall
hu_HU: Vasbeton fal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HardcreteWall.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HardcreteWall.name
en: Hardcrete
hu_HU: Vasbeton

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials05.name
en: Hardened Base Structure Materials Mk2
hu_HU: Edzett bázisépület alapanyagok Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials06.name
en: Hardened Base Structure Materials Mk3
hu_HU: Edzett bázisépület alapanyagok Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[1]
en: Hardened case machinegun bullets
hu_HU: Edzett fémmagvas gépfegyver lőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.GuardTower4H.name
en: Hardened Flamer Guard Tower
hu_HU: Megerősìtett làngvető torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.GuardTower3H.name
en: Hardened Heavy Machinegun Guard Tower
hu_HU: Nehéz gépfegyveres őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage01.name
en: Hardened MG Bullets
hu_HU: Edzett gépfegyver lőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage02.name
en: Hardened Rail Dart Mk2
hu_HU: Edzett nyíllövedék Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage03.name
en: Hardened Rail Dart Mk3
hu_HU: Edzett nyíllövedék Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Damage01.name
en: Hardened Rail Dart
hu_HU: Edzett nyíllövedék

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Tower02.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTower2Mk1.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-SensoTower02.name ... + 3 refs
en: Hardened Sensor Tower
hu_HU: Edzett acél érzékelő torony

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM1WT.text[0]
en: Hardpoint Avenger SAM Site Available
hu_HU: Elérhető Avenger SAM kilövőállás talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_DOUBLEAA.text[0]
en: Hardpoint Cyclone AA Gun Available
hu_HU: Elérhetőt Cyclone légvédelmi löveg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_DOUBLEAA2.text[0]
en: Hardpoint Tornado AA Gun Available
hu_HU: Elérhető ikercsöves ostromlöveg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[0]
en: Hardpoint Twin Assault Gun Available
hu_HU: Elérhető ikercsöves ostromlöveg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM2WT.text[0]
en: Hardpoint Vindicator SAM Site Available
hu_HU: Elérhető Vindicator SAM kilövő állás talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_QUADAA.text[0]
en: Hardpoint Whirlwind AA Gun Available
hu_HU: Elérhető Whirlwind légvédelmi fegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage01.name
en: HE Bomb Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű bombagránát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage02.name
en: HE Howitzer Shells Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű tarack gránát Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage03.name
en: HE Howitzer Shells Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű tarack gránát Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage01.name
en: HE Howitzer Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű tarack gránát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage02.name
en: HE Mini-Rockets Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű kisrakéták Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage03.name
en: HE Mini-Rockets Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű kisrakéták Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage01.name
en: HE Mini-Rockets
hu_HU: Nagy hatóerejű kisrakéták

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage02.name
en: HE Mortar Shells Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű aknavető gránát Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage03.name
en: HE Mortar Shells Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű aknavető gránát Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage01.name
en: HE Mortar Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű aknavető gránát

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage02.name
en: HE Rockets Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű rakéta Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage03.name
en: HE Rockets Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű rakéta Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage01.name
en: HE Rockets
hu_HU: Nagy hatóerejű rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Mantis-VTOL-HBB.name
en: Heap Bomb Bay Mantis VTOL
hu_HU: VTOL Mantis szőnyegbombázó

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Retre-VTOL-HBB.name
en: Heap Bomb Bay Retribution VTOL
hu_HU: VTOL Retribution szőnyegbombázó

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb02.name
en: HEAP Bomb Bay
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő bomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage05.name
en: HEAP Howitzer Shells Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő tarack gránát Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage06.name
en: HEAP Howitzer Shells Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő tarack gránát Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Damage04.name
en: HEAP Howitzer Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő tarack gránát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage05.name
en: HEAP Mini-Rockets Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő kisrakéták Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage06.name
en: HEAP Mini-Rockets Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő kisrakéták Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage04.name
en: HEAP Mini-Rockets
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő kisrakéták

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage05.name
en: HEAP Mortar Shells Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő mozsár gránát Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage06.name
en: HEAP Mortar Shells Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő aknavető gránát Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Damage04.name
en: HEAP Mortar Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő aknavető gránát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage02.name
en: HEAT Cannon Shells Mk2
hu_HU: Nagy hatóerejű tankelhárító ágyú gránátok Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage03.name
en: HEAT Cannon Shells Mk3
hu_HU: Nagy hatóerejű tankelhárító ágyú gránátok Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage01.name
en: HEAT Cannon Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű tankelhárító ágyú gránátok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage05.name
en: HEAT Rocket Warhead Mk2
hu_HU: HEAT rakéta robbanófej Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage06.name
en: HEAT Rocket Warhead Mk3
hu_HU: HEAT rakéta robbanófej Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage04.name
en: HEAT Rocket Warhead
hu_HU: HEAT rakéta robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[1]
en: Heavy anti-tank rocket
hu_HU: Nehéz tankelhárító rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body12.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body12.name
en: Heavy Body - Mantis
hu_HU: Nehéz karosszéria - Mantis

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body11.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body11.name
en: Heavy Body - Python
hu_HU: Nehéz karosszéria - Python

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body09.name
en: Heavy Body - Tiger
hu_HU: Nehéz karosszéria - Tiger

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body10.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body10.name
en: Heavy Body - Vengeance
hu_HU: Nehéz karosszéria - Vengeance

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body13.name
en: Heavy Body - Wyvern
hu_HU: Nehéz karosszéria - Wyvern

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[1]
en: Heavy body increases armor and body points
hu_HU: Nehéz osztály, növeli a páncél és karosszéria értékeket

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cobra-Hover-HC.name
en: Heavy Cannon Cobra Hover
hu_HU: Cobra légpárnás nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHvyCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHvyCnTrks.name
en: Heavy Cannon Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN3MK1.text[1]
en: Heavy Cannon firing 120 mm rounds
hu_HU: Nehéz ágyú 120mm-es löveggel tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower04.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower04.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower04.name
en: Heavy Cannon Hardpoint
hu_HU: Nehéz ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisTrkHC.name
en: Heavy Cannon Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Hover-HC.name
en: Heavy Cannon Python Hover
hu_HU: Python lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonHvyCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Trk-HC.name data/mp/stats/templates.json: $.P0PythonHvyCnTrks.name ... + 2 refs
en: Heavy Cannon Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-Trk-HC.name
en: Heavy Cannon Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Tiger-Trk-HC.name
en: Heavy Cannon Tiger Tracks
hu_HU: Tiger lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon3Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon375mmMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon3Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon375mmMk1.name
en: Heavy Cannon
hu_HU: Nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flame2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flame2.name
en: Heavy Flamer - Inferno
hu_HU: Nehéz lágszóró - Inferno

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgCannon.name
en: Heavy Gunner
hu_HU: Nehézfegyveres

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyHowitzer.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyHowitzer.name
en: Heavy Howitzer - Ground Shaker
hu_HU: Nehéz tarack - Ground Shaker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HeavyLas.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HeavyLaser.name
en: Heavy Laser Emplacement
hu_HU: Nehéz lézer állás

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHvLaserTracks.name
en: Heavy Laser Tiger Tracks
hu_HU: Tiger lánctalpas nehéz lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernHvLaserTracks.name
en: Heavy Laser Wyvern Tracks
hu_HU: Wyvern lánctalpas nehéz lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HvyLaser.name data/mp/stats/weapons.json: $.HeavyLaser.name
en: Heavy Laser
hu_HU: Nehéz Lézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraHMGHalfTrack.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraHvyMGHtrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHMGHalfTrack.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraHvyMGHtrack.name
en: Heavy Machinegun Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Hover-HMG.name
en: Heavy Machinegun Cobra Hover
hu_HU: Cobra nehéz gépfegyver torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Trk-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraHMGTracks.name
en: Heavy Machinegun Cobra Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Wheels-HMG.name
en: Heavy Machinegun Cobra Wheels
hu_HU: Cobra nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower01.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower01.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower01.name
en: Heavy Machinegun Hardpoint
hu_HU: Nehéz gépfegyver talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHTrackHMG.name
en: Heavy Machinegun Scorpion Half Tracks
hu_HU: Scorpion féllánctalpas nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpTrkHMG.name
en: Heavy Machinegun Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion lánctalpas nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperHMGHalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGHalftrack.name
en: Heavy Machinegun Viper Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperHMGTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGTracks.name
en: Heavy Machinegun Viper Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-HMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperHMGWheels.name
en: Heavy Machinegun Viper Wheels
hu_HU: Viper nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG3Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG3Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG3Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG3Mk1.name
en: Heavy Machinegun
hu_HU: Nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar02Hvy.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar02Hvy.name
en: Heavy Mortar - Bombard
hu_HU: Nehéz aknavető - Bombard

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HeavyPlasmaLauncher.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HeavyPlasmaLauncher.name
en: Heavy Plasma Launcher Emplacement
hu_HU: Nehéz plazma kilövő állás

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PLASLAUNCH.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_PLASLAUNCH.text[1]
en: Heavy Plasma Launcher firing plasma
hu_HU: Nehéz plazma kilövő plazmát lő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HeavyPlasmaLauncher.name data/mp/stats/weapons.json: $.PlasmaHeavy.name
en: Heavy Plasma Launcher
hu_HU: Nehéz plazmavető

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL3.text[1]
en: Heavy rail gun firing large kinetic energy darts
hu_HU: Nehéz sínágyú, nagy kinetikus energiájú, nyíllövedékekkel tüzel

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHRepairHover.name
en: Heavy Repair Scorpion Hover
hu_HU: Scorpion nehéz légpárnás szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraHRepairHover.name
en: Heavy Repair Turret Cobra Hover
hu_HU: Cobra légpárnás nehéz szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Rocket.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Rocket.name data/mp/stats/weapons.json: $.RocketSuper.name
en: Heavy Rocket Bastion
hu_HU: Nehéz rakéta bástya

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM2WT.text[1]
en: Heavy surface-to-air missile
hu_HU: Nehéz föld-levegő rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Heavywepslab.name
en: Heavyweaponslab
hu_HU: Nehézfegyver labor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/propulsion.json: $.Helicopter.name
en: Helicopter
hu_HU: Helikopter

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer03-Rot.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer03-Rot.name
en: Hellstorm
hu_HU: Pokolivihar

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[3]
en: Hero and Special rank units are protected
hu_HU: A hős és különleges rangú egységek védettek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage08.name
en: HESH Rocket Warhead Mk2
hu_HU: HESH rakéta robbanófej Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage09.name
en: HESH Rocket Warhead Mk3
hu_HU: HESH rakéta robbanófej Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Damage07.name
en: HESH Rocket Warhead
hu_HU: HESH rakéta robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage02.name
en: Hi-Energy Laser Emitter Mk2
hu_HU: Nagyenergiájú lézer emitter Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage03.name
en: Hi-Energy Laser Emitter Mk3
hu_HU: Nagyenergiájú lézer emitter Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Damage01.name
en: Hi-Energy Laser Emitter
hu_HU: Nagyenergiájú lézer emitter

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/hidebehind.json: $.challenge.name
en: Hide Behind Me
hu_HU: Rejts el mögém

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_MAT10.text[1]
en: High Density Base Structure Materials
hu_HU: Nagy sűrűségű bázisépület alapanyagok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank Cannon Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű tankelhárító gránát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank warhead
hu_HU: Nagy hatóerejű tankelhárító robbanófej (HEAT)

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[1]
en: High Explosive Anti-Tank warheads
hu_HU: Nagy hatóerejű tankelhárító robbanófejek (HEAT)

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_AAD4.text[1]
en: High Explosive Armor Piercing Flak
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő légelhárító

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[1]
en: High Explosive Armor Piercing Shells
hu_HU: Nagy hatóerejű páncéltörő gránát

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[1]
en: High explosive artillery missile
hu_HU: Nagy hatóerejű tüzérségi rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[1]
en: High explosive heavy artillery missile
hu_HU: Nagy hatóerejű nehéztüzérségi rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_HVAT1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_RK_HVAT1.text[1]
en: High explosive shaped charge missile
hu_HU: Nagy hatóerejű kumulatív töltetű rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat05.name
en: High Intensity Thermal Armor Mk2
hu_HU: Nagy erejű hőpajzs Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat06.name
en: High Intensity Thermal Armor Mk3
hu_HU: Nagy erejű hőpajzs Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat04.name
en: High Intensity Thermal Armor
hu_HU: Nagy erejű hőpajzs

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[3]
en: High power costs and slow to produce
hu_HU: Magas költség és lassú gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage02.name
en: High Temperature Flamer Gel Mk2
hu_HU: Magas hőfokú lángszóró gél Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage03.name
en: High Temperature Flamer Gel Mk3
hu_HU: Magas hőfokú lángszóró gél Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage01.name
en: High Temperature Flamer Gel
hu_HU: Magas hőfokú lángszóró gél

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU7.text[1]
en: High tensile concrete-plastic composite
hu_HU: Nagy szilárdságú vasbeton műanyag kompozit

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Range01.name
en: High-Pressure Gas Container
hu_HU: Nagy nyomású gáz tároló

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[1]
en: High-pressure gas throws the flamer gel further
hu_HU: Nagynomású gáz távolabbra lövi a lángfolyadékot

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.PillBox3.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox3.name
en: HMG Bunker
hu_HU: Nehézgéppuskás bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_hover.json: $.AI.name
en: Hover AI
hu_HU: Légpárnás AI

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover02.name
en: Hover II
hu_HU: légpárna II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover03.name
en: Hover III
hu_HU: légpárna III

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Hover.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Hover.name
en: Hover Propulsion
hu_HU: Légpárnás hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.hover01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.hover01.name
en: Hover
hu_HU: légpárna

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWAC1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWAC3.text[2]
en: Howitzer accuracy +10%
hu_HU: Tarack célpontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF02.name
en: Howitzer Autoloader Mk2
hu_HU: Automatikus tarack töltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF03.name
en: Howitzer Autoloader Mk3
hu_HU: Automatikus tarack töltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF01.name
en: Howitzer Autoloader
hu_HU: Automatikus tarack töltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWD1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWD4.text[2]
en: Howitzer damage +25%
hu_HU: Tarack sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-ROF04.name
en: Howitzer Fast Loader
hu_HU: Tarack gyors újratöltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_HOWRF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[2]
en: Howitzer reload time -10%
hu_HU: Tarack újratöltés idő -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-HowitzerMk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Howitzer105Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-HowitzerMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer105Mk1.name
en: Howitzer
hu_HU: Tarack

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadMg1.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadMg1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadMg1.name data/mp/stats/structure.json: $.AASite-QuadMg1.name
en: Hurricane AA Site
hu_HU: Hurricane légvédelmi platform

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun03.name data/base/stats/weapons.json: $.QuadMg1AAGun.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun03.name data/mp/stats/weapons.json: $.QuadMg1AAGun.name
en: Hurricane AA Turret
hu_HU: Hurricane légvédelmi lövegtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.BarbHUT.name
en: Hut
hu_HU: Bódé

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage08.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk2
hu_HU: HVAPFSDS ágyúlőszer Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage09.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk3
hu_HU: HVAPFSDS ágyúlőszer Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon-Damage07.name
en: HVAPFSDS Cannon Rounds
hu_HU: HVAPFSDS ágyúlőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyHPVcanTrk.name
en: HVC Python Tracks
hu_HU: HVC Python Sàvok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF03.name
en: Hyper Fire Chaingun Upgrade
hu_HU: Sebes tüzelésű láncfegyver fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Emplacement-HPVcannon.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-HPVcannon.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Emplacement-HPVcannon.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HPVcannon.name
en: Hyper Velocity Cannon Emplacement
hu_HU: Nagysebességű ágyúállás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HPVcannon.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-HPVcannon.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HPVcannon.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-HPVcannon.name
en: Hyper Velocity Cannon Hardpoint
hu_HU: Nagysebességű ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonHoverHVC.name
en: Hyper Velocity Cannon Python Hover
hu_HU: Python légpárnás nagy sebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyHPVcanTrk.name
en: Hyper Velocity Cannon Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon4AMk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTOMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon4AMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTOMk1.name
en: Hyper Velocity Cannon
hu_HU: Nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[1]
en: Hyper-Velocity Armor-Piercing Fin-Stabilised Discarding Sabot
hu_HU: Hipersebességű páncéltörő stabilizált páncéltörő lövedék

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[2]
en: Immense damage infliction capability
hu_HU: Hatalmas károkozási képesség

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[1]
en: Improved armor-piercing dart
hu_HU: Jobb páncéltörő nyíllövedék

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb-Damage02.name
en: Improved Bomb Warhead
hu_HU: Tökéletesített robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[1]
en: Improved Energizer reduces laser recharge time
hu_HU: Jobb energiacellák csökkentik a lézerek újratöltési idejét

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[1]
en: Improved Engineering Techniques
hu_HU: Továbbfejlesztett mérnöki módszerek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Engineering02.name
en: Improved Engineering
hu_HU: Fejlesztett mérnöki tudományok

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_CBSU2.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSU2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_CBSU3.text[1] ... + 3 refs
en: Improved fire detection systems
hu_HU: Továbbfejlesztett tűzérzékelő rendszerek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade02.name
en: Improved Hardcrete Mk2
hu_HU: Továbbfejlesztett vasbeton Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade03.name
en: Improved Hardcrete Mk3
hu_HU: Továbbfejlesztett vasbeton Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade01.name
en: Improved Hardcrete
hu_HU: Továbbfejlesztett vasbeton

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[1]
en: Improved high explosive shells
hu_HU: Továbbfejlesztett nagy hatóerejű gránát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-Accuracy01.name
en: Improved Laser Focusing
hu_HU: Jobb lézer fókusz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU4.text[1] ... + 2 refs
en: Improved NEXUS resistance circuitry
hu_HU: Továbbfejlesztett NEXUS ellenálló áramkör

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[1] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[0] ... + 3 refs
en: Improved Power Generator Performance
hu_HU: Jobb erőmű teljesítmény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy02.name
en: Improved Rocket Wire Guidance
hu_HU: Jobb vezetékes rakétavezérlés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[3]
en: Improved sensor range
hu_HU: Fejlesztett érzékelő tartomány

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[1]
en: Improved shaped charge warhead
hu_HU: Jobb kumulatív robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VS2.text[1]
en: Improved target recognition systems
hu_HU: Jobb célfelismerő rendszer

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[1]
en: Improved Thermal Emissions detection
hu_HU: Hőérzékelés fejlődött

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[1]
en: Improved Titanium-reinforced concrete
hu_HU: Korszerűsített Titán erősítésű vasbeton

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_BDMG2.text[1]
en: Improved trinitramine explosive formula
hu_HU: Jobb trinitramin robbanóanyag képlet

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[1]
en: Improvement in laser emission density
hu_HU: Lézeremisszió javult

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[1]
en: Improvement in laser optics reduces light dispersal
hu_HU: Lézeroptika javulása csökkenti a fényszóródást

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer-Incenediary.name
en: Incendiary Howitzer Emplacement 2
hu_HU: Gyújtó tarackállás 2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer-Incendiary.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer-Incendiary.name
en: Incendiary Howitzer Emplacement
hu_HU: Gyújtó tarackállás

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_INH.text[1]
en: Incendiary howitzer emplacement
hu_HU: Gyújtóbombás tarack állás

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_INH.text[1]
en: Incendiary Howitzer may be assigned to a sensor
hu_HU: Érzékelőt lehet rendelni a gyutacsos tarackhoz

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Incendiary.name data/mp/stats/weapons.json: $.Howitzer-Incendiary.name
en: Incendiary Howitzer
hu_HU: Gyújtó tarack

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit-Incenediary.name
en: Incendiary Mortar Pit 2
hu_HU: Gyújtóakna árok 2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit-Incendiary.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit-Incendiary.name
en: Incendiary Mortar Pit
hu_HU: Gyújtóakna árok

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Incendiary.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar-Incendiary.name
en: Incendiary Mortar
hu_HU: Gyújtó akna

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[1]
en: Increased gauss output speeds up reload time
hu_HU: Fokozott gauss kilépő sebesség, felgyorsítja az újratöltési időt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[2]
en: Increases Armour and Body Points
hu_HU: Megnövekedett páncél és karosszéria értékek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CNAC1.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[2]
en: Increases Cannon accuracy
hu_HU: Megnövekedett ágyú célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_CN_D1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_D4.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_D7.text[2]
en: Increases Cannon damage
hu_HU: Megnövekedett ágyú sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_CN_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[2]
en: Increases Cannon ROF
hu_HU: Megnövekedett ágyú tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[2]
en: Increases construction speed
hu_HU: Megnövekedett építési sebesség

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_R1.text[2]
en: Increases Flamer range
hu_HU: Megnövekedett lángszóró sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_FL_ROF1.text[2]
en: Increases Flamer ROF
hu_HU: Megnövekedett lángszóró tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[2]
en: Increases Laser accuracy
hu_HU: Megnövekedett lézer célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[2]
en: Increases Laser damage
hu_HU: Megnövekedett lézer sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[2]
en: Increases Laser ROF
hu_HU: Megnövekedett lézer tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[2]
en: Increases Mini-Rocket accuracy
hu_HU: Megnövekedett kisrakéta célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[2]
en: Increases Mini-Rockets ROF
hu_HU: Megnövekedett kisrakéta tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[2]
en: Increases Missile accuracy
hu_HU: Megnövekedett rakéta célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[2]
en: Increases Missile damage
hu_HU: Megnövekedett rakéta sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[2]
en: Increases Missile ROF
hu_HU: Megnövekedett rakéta tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[2]
en: Increases Mortar accuracy
hu_HU: Megnövelt aknavető célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[2]
en: Increases Mortar ROF
hu_HU: Megnövelt aknavető tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[2]
en: Increases Rail Gun accuracy
hu_HU: Megnövekedett sínágyú célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[2]
en: Increases Rail Gun damage
hu_HU: Megnövekedett sínágyú sebzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[2]
en: Increases Rail Gun ROF
hu_HU: Megnövekedett sínágyú tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[2] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[2]
en: Increases Rocket accuracy
hu_HU: Megnövekedett rakéta célpontosság

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[2] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_SRK_ROF4.text[2]
en: Increases Rocket ROF
hu_HU: Megnövelt rakéta tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Indirectlab.name
en: Indirectweaponslab
hu_HU: Új indirekt fegyver labor

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[1]
en: Inferior armor and body points to Cobra
hu_HU: Rosszabb páncél és karosszéria értékek a Cobra-nál

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[1]
en: Inferior armor and body points to Viper
hu_HU: Rosszabb páncél és karosszéria értékek a Viper-nél

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyFlamer.name data/mp/stats/structure.json: $.Tower-Projector.name
en: Inferno Bunker
hu_HU: Inferno lángszóró bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraInfernoHTracks.name
en: Inferno Cobra Half-Tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas Inferno lángszóró

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraInfernoHover.name
en: Inferno Cobra Hover
hu_HU: Cobra légpárnás Inferno lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyFlamer.name data/base/stats/structure.json: $.Tower-Projector.name
en: Inferno Emplacement
hu_HU: Inferno lángszóró állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Projector.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Projector.name
en: Inferno Hardpoint
hu_HU: Inferno lángszóró talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonHoverInferno.name
en: Inferno Python Hover
hu_HU: Python légpárnás Inferno lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Flame2.name data/mp/stats/weapons.json: $.Flame2.name
en: Inferno
hu_HU: Inferno lángszóró

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[2]
en: Intruder parasite isolated
hu_HU: Behatoló program izolálva

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[1]
en: Ionizing Turbine Engine
hu_HU: Ionturbina motor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.ECM1PylonMk1.name
en: Jammer Tower
hu_HU: Lángszóró torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/ecm.json: $.ECM1TurretMk1.name
en: Jammer Turret
hu_HU: Kódoló torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaJeep.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaJeep.name
en: Jeep
hu_HU: Terepjáró

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[3]
en: Jump Cyborgs can now be researched
hu_HU: Ejtőernyős Cyborg-ok kutathatók

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_STW1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[2] ... + 2 refs
en: Keeps map areas under constant surveillance
hu_HU: A területet állandó megfigyelés alatt tartja

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_MET4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[2]
en: Kinetic armor +30%, body points +30%
hu_HU: Kinetikus páncél +30%, karosszéria értékek +30%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CYMET4.text[2]
en: Kinetic Armor +35%, and Body Points +35%
hu_HU: Kinetikus páncél +35% és karosszéria értékek +35%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[2]
en: Kinetic Armor +35%, Body Points +35%
hu_HU: Kinetikus páncél +35%, karosszéria értékek +35%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET10.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET10.text[1]
en: Laminated alloys bonded with energy-deflecting optic bundles
hu_HU: Ragasztással rétegelt ötvözetek, energiaeltérítő optikai szállal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket01-LtAT.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket01-LtAT.name
en: Lancer AT Rocket
hu_HU: Tankelhárító rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox06.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox6.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox6.name
en: Lancer Bunker
hu_HU: Tankelhárító bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraLtA-Thalftrack.name data/base/stats/templates.json: $.P0CobraLtATRktHtrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraLtA-Thalftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraLtATRktHtrack.name
en: Lancer Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraTrkLancer.name
en: Lancer Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Rocket.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Rocket-GROUND.name data/base/stats/templates.json: $.CyborgRkt01Ground.name ... + 2 refs
en: Lancer Cyborg
hu_HU: Cyborg tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower06.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower06.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower06.name
en: Lancer Hardpoint
hu_HU: Tankelhárító talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Lancer.name
en: Lancer Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Trk-Lancer.name
en: Lancer Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-Trk-Lancer.name
en: Lancer Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion lánctalpas tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.H-Scorp-VTOL-Lancer.name
en: Lancer Scorpion VTOL
hu_HU: VTOL Scorpion tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperTrkLancer.name
en: Lancer Viper Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtA-Twheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtA-Twheels.name
en: Lancer Viper Wheels
hu_HU: Viper tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-LtA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-LtA-T.name
en: Lancer
hu_HU: Tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[0]
en: Large Super Heavy Body
hu_HU: Nagyméretű extra nehéz karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser01.name
en: Laser - Flashlight
hu_HU: Lézer - könnyű lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_AALAS.text[0]
en: Laser AA Gun Available
hu_HU: Elérhető lézer légvédelmi löveg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[2]
en: Laser accuracy +10%
hu_HU: Lézer pontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[2]
en: Laser damage +25%
hu_HU: Lézer sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_CNAC2.text[1]
en: Laser designator paints and guides rounds to the target
hu_HU: A lézeres célzórendszer megjelöl és célravezet

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[2]
en: Laser reload time -15%
hu_HU: Lézer újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-LasSat.name data/mp/stats/structure.json: $.A0LasSatCommand.name data/mp/stats/weapons.json: $.LasSat.name
en: Laser Satellite Command Post
hu_HU: Lézerműhold parancsnoki állás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASAC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASD1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_LASROF1.text[0] ... + 3 refs
en: Laser Upgrade
hu_HU: Lézer fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Laseropticslab.name
en: Laseropticslab
hu_HU: Lézeroptikai laboratórium

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[1] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CYMET1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_MET1.text[1]
en: Layered composite alloys and energy-absorbing fibres
hu_HU: Rétegelt kompozit ötvözetek és energiaelnyelő szálak

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body2SUP.name data/mp/stats/body.json: $.Body2SUP.name
en: Leopard
hu_HU: Leopárd

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[1]
en: Less armor and body points than Python
hu_HU: Kevesebb páncél és karosszéria érték mint a Python-nak

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body04.name
en: Light Body - Bug
hu_HU: Könnyű karosszéria - Bug

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body02.name
en: Light Body - Leopard
hu_HU: Könnyű karosszéria - Leopard

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body03.name
en: Light Body - Retaliation
hu_HU: Könnyű karosszéria - Retaliation

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body01.name
en: Light Body - Viper
hu_HU: Könnyű karosszéria - Viper

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[1]
en: Light body vulnerable to heavy weapons
hu_HU: A könnyű karosszéria érzékeny a nehéz fegyverekre

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox04.name data/base/stats/structure.json: $.PillBox4.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Pillbox04.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox4.name
en: Light Cannon Bunker
hu_HU: Könnyű ágyú bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraLtCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraLtCnTrks.name
en: Light Cannon Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas könnyű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN1MK1.text[1]
en: Light Cannon firing 40mm rounds
hu_HU: Könnyű ágyú 40mm-es löveggel tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower02.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower02.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower02.name
en: Light Cannon Hardpoint
hu_HU: Könnyű ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonLtCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonLtCnTrks.name
en: Light Cannon Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas könnyű ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonHTracks.name
en: Light Cannon Viper Half-tracks
hu_HU: Viper féllánctalpas könnyű löveg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtCannonTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonTracks.name
en: Light Cannon Viper Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas könnyű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperLtCannonWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtCannonWheels.name
en: Light Cannon Viper Wheels
hu_HU: Viper könnyű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon1Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon1Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon1Mk1.name
en: Light Cannon
hu_HU: Könnyű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.LookOutTower.name data/mp/stats/structure.json: $.LookOutTower.name
en: Look-Out Tower
hu_HU: Kilátó

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[3]
en: Low power cost and low production times
hu_HU: Alacson energia igény és gyártási idő

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_BDMG3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[1]
en: Low yield thermonuclear warhead
hu_HU: Kisteljesítményű termonukleáris robbanófej

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-Pillbox.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-Pillbox.name
en: Machinegun Bunker
hu_HU: Gépfegyver bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_MG_D2.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_D5.text[2] ... + 2 refs
en: Machinegun damage +25%
hu_HU: Gépfegyver sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower1MG.name
en: Machinegun Guard Tower
hu_HU: Iker gépfegyveres őrtorony

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_MG_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_MG_ROF2.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[2]
en: Machinegun reload time -15%
hu_HU: Gépfegyver újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperLtMGHalfTracks.name
en: Machinegun Viper Half-Tracks
hu_HU: Viper féllánctalpas gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-MG.name
en: Machinegun Viper Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.CyborgChaingun.name data/mp/stats/weapons.json: $.CyborgChaingun.name
en: Machinegunner
hu_HU: Gépfegyveres

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[2]
en: Makes excellent scout vehicle
hu_HU: Kiváló felderítő járművet készít

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body12SUP.name data/mp/stats/body.json: $.Body12SUP.name
en: Mantis
hu_HU: Sáska

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MassDriver.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-MassDriver.name
en: Mass Driver Fortress
hu_HU: Elektromágneses katapult erődítmény

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.MassDriver.name
en: Mass Driver
hu_HU: Elektromágneses katapult

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[1]
en: Maximum armor and body points
hu_HU: Maximum páncél és karosszéria érték.

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[3]
en: May be assigned to follow units
hu_HU: Egységek követésére rendelhető

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MORTA1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_IMORT.text[1]
en: May be targeted directly or assigned to a sensor turret or tower
hu_HU: Célba vehető közvetlenül, felderítő vagy érzékelő tornyon keresztül

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[3]
en: May be upgraded using factory modules
hu_HU: Fejlesztéshez használd a gyármodulokat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Mechanic.name
en: Mechanic Cyborg
hu_HU: Mehanikus Cyborg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYS_MCH.text[1]
en: Mechanic with repair ability
hu_HU: Szerelő javítási képességgel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body05.name
en: Medium Body - Cobra
hu_HU: Közepes karosszéria - Cobra

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body06.name
en: Medium Body - Panther
hu_HU: Közepes karosszéria- Panther

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body07.name
en: Medium Body - Retribution
hu_HU: Közepes karosszéria - Retribution

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body08.name
en: Medium Body - Scorpion
hu_HU: Közepes karosszéria - Scorpion

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[1]
en: Medium body increases armor and body points
hu_HU: Közepes osztály, növeli a páncél és karosszéria értékeket

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMedCnHTrks.name
en: Medium Cannon Cobra Half Track
hu_HU: Cobra féllánctalpas löveg

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Cobra-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Cobra Hover
hu_HU: Cobra légpárnás ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas közepes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_CN2MK1.text[1]
en: Medium Cannon firing 76mm rounds
hu_HU: Közepes ágyú 76mm-es löveggel tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower03.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower03.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower03.name
en: Medium Cannon Hardpoint
hu_HU: Közepes ágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Python-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Python Hover
hu_HU: Python légpárnás ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.PythonMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonMedCanTracks.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Scorp-Hover-MC.name
en: Medium Cannon Scorpion Hover
hu_HU: Scorpion légpárnás ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Scorp-Trk-MC.name
en: Medium Cannon Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion lánctalpas ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMedCnTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMedCnTrks.name
en: Medium Cannon Viper Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas közepes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon2Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.Cannon2A-TMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon2A-TMk1.name
en: Medium Cannon
hu_HU: Közepes ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[0]
en: Medium Super Heavy Body
hu_HU: Középméretű extra nehéz karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_EMP_MRL.text[1]
en: Mini-rocket armored strongpoint
hu_HU: Kisrakéta páncélozott erőd

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMRLHalftrack.name
en: Mini-Rocket Array Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas kisrakéta sor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraMRLTracks.name
en: Mini-Rocket Array Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas kisrakéta sor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperMRLHalfTracks.name
en: Mini-Rocket Array Viper Half Track
hu_HU: Viper féllánctalpas kisrakéta sor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperMRLWheels.name
en: Mini-Rocket Array Viper Wheels
hu_HU: Viper kisrakéta sor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket02-MRL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-MRL.name
en: Mini-Rocket Array
hu_HU: Kisrakéta sor

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMRLHalftrack.name
en: Mini-Rocket Artillery Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas tüzérségi kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMRLWheels.name
en: Mini-Rocket Artillery Viper Wheels
hu_HU: Viper tüzérségi kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket02-MRL.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-MRL.name
en: Mini-Rocket Artillery
hu_HU: Tüzérségi kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MRL.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MRL-pit.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MRL.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MRL-pit.name
en: Mini-Rocket Battery
hu_HU: Kisrakéta üteg

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraPODHTracks.name
en: Mini-Rocket Cobra Half-Tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraPODTracks.name
en: Mini-Rocket Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower06.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower6.name
en: Mini-Rocket Guard Tower
hu_HU: Kisrakéta őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket05-MiniPod.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-Pod.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket05-MiniPod.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-Pod.name
en: Mini-Rocket Pod
hu_HU: Kisrakéta indító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Tower06.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower6.name
en: Mini-Rocket Tower
hu_HU: Kisrakéta torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperPODHalfTracks.name
en: Mini-Rocket Viper Half Track
hu_HU: Viper féllánctalpas kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperPODWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperPODWheels.name
en: Mini-Rocket Viper Wheels
hu_HU: Viper kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[2]
en: Missile accuracy +10%
hu_HU: Rakéta célpontosítás +10%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[1]
en: Missile actively seeks and homes on targets
hu_HU: A rakéták aktívan keresik és rögzítik a célt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[2]
en: Missile damage +25%
hu_HU: Rakéta sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Super-Missile.name data/mp/stats/structure.json: $.X-Super-Missile.name data/mp/stats/weapons.json: $.MissileSuper.name
en: Missile Fortress
hu_HU: Rakéta erődítmény

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[2]
en: Missile reload time -15%
hu_HU: Rakéta újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_D1.text[0] ... + 7 refs
en: Missile Upgrade
hu_HU: Rakéta fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_ROF1.text[1]
en: Missiles detect and lock-on to targets while loading
hu_HU: Rakéták érzékelik és rögzítik a célpontokat töltődés közben

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-MobileRepairTurret01.name
en: Mobile Repair Turret
hu_HU: Önjáró szerviztorony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[1] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[1]
en: More armor and body points than Python
hu_HU: Több páncél és karosszéria érték mint a Python-nak

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[1]
en: More armor and body points than Vengeance
hu_HU: Több páncél és karosszéria pont, mint a Vengance-nek

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[2]
en: Mortar accuracy +10%
hu_HU: Aknavető célpontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF02.name
en: Mortar Autoloader Mk2
hu_HU: Automatikus aknavető töltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF03.name
en: Mortar Autoloader Mk3
hu_HU: Automatikus aknavető töltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF01.name
en: Mortar Autoloader
hu_HU: Automatikus aknavető töltés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraMortarHalfTrack.name data/mp/stats/templates.json: $.CobraMortarHalfTrack.name
en: Mortar Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas aknavető

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_M_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_M_D4.text[2]
en: Mortar damage +25%
hu_HU: Aknavető sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-ROF04.name
en: Mortar Fast Loader
hu_HU: Gyors aknavető töltés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MortarPit.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MortarPit01.name
en: Mortar Pit
hu_HU: Aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[2]
en: Mortar reload time -10%
hu_HU: Aknavető újratöltési idő -10%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc01.name
en: Mortar Targeting Computer
hu_HU: Aknavető célzó számítógép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar01Lt.name data/base/stats/weapons.json: $.Mortar1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar01Lt.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar1Mk1.name
en: Mortar
hu_HU: Aknavető

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-Tower.name
en: Mounted Machinegun
hu_HU: Felszerelt géppuska

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Body14.name
en: Multi Turret Body - Dragon
hu_HU: Több lövegtornyos alváz - Dragon

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[1]
en: Multi-barrel, rapid-fire machinegun
hu_HU: Többcsöves, gyorstüzelő gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[1]
en: Must be built to produce commanders
hu_HU: Megléte szükséges parancsnoki járművek készítéséhez

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Nanolab.name
en: Nanolab
hu_HU: Nanolabor

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[3]
en: Narrow area of effect
hu_HU: Effektek csak szűk területen

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Retrib-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Retribution Tracks
hu_HU: Retribution lánctalpas nyíllövedékes ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Tiger-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Tiger Tracks
hu_HU: Tiger lánctalpas nyíllövedékes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-Rail1.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower-Rail1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-Rail1.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-Rail1.name
en: Needle Gun Tower
hu_HU: Nyíllövedékes ágyú torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Needle.name
en: Needle Gun Vengeance Tracks
hu_HU: Vengeance lánctalpas nyíllövedékes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun01.name data/base/stats/weapons.json: $.RailGun1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun01.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun1Mk1.name
en: Needle Gun
hu_HU: Nyíllövedékes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-Rail1.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Rail1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Rail1-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.MP-Cyb-Needle-GRD.name
en: Needle Gunner Cyborg
hu_HU: Cyborg nyíllövedékes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade08.name
en: Neural Synapse Research Brain Mk2
hu_HU: Idegi szinaptikus kutató agy Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade09.name
en: Neural Synapse Research Brain Mk3
hu_HU: Idegi szinaptikus kutató agy Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade07.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade07.name
en: Neural Synapse Research Brain
hu_HU: Idegi szinaptikus kutató agy

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[0]
en: New Advanced Weapon Available
hu_HU: Új fejlett fegyver érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HART.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_MART.text[0]
en: New Artillery Missile Turret Available
hu_HU: Új tüzérségi rakéta lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[1]
en: New automated repair techniques
hu_HU: Új automatikus szerviz technológia

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_CR1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[0] ... + 7 refs
en: New Base Structure Available
hu_HU: Új bázisépület érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[1]
en: New battlefield computer system
hu_HU: Új harctéri számítógép rendszer

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW2.text[0]
en: New Construction Options Available
hu_HU: Új építési lehetőségek állnak rendelkezésre

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_JP1.text[0]
en: New Cyborg Research Available
hu_HU: Új Cyborg kutatás érhető el

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[0]
en: New Electronic Technology Discovered
hu_HU: Új elektronikai technológia felfedezve.

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS2.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_LAS1.text[0] ... + 2 refs
en: New Laser Weapon Available
hu_HU: Új lézerfegyver érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_AT.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_ASM_BB.text[0]
en: New Missile Turret Available
hu_HU: Új rakéta lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[0]
en: New Paradigm Heavy Body
hu_HU: Új Paradigma nehéz karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[0]
en: New Paradigm Light Body
hu_HU: Új Paradigma könnyű karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[0]
en: New Paradigm Medium body
hu_HU: Új Paradigma közepes karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_P_V3.text[1]
en: New power efficient propulsion
hu_HU: Új energiatakarékos meghajtás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[1]
en: New Power Generation Technology
hu_HU: Új energiatermelés technológia

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[0]
en: New Propulsion Available for Design
hu_HU: A tervezéshez új hajtómű érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[0] ... + 5 refs
en: New Propulsion Available
hu_HU: Új meghajtás érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL3.text[0] ... + 3 refs
en: New Rail Gun Available
hu_HU: Új sínágyú érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[1]
en: New Repair Facility Repairs Damaged Units
hu_HU: Új szerviz létesítmény javítja a sérült egységeket

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[0] ... + 6 refs
en: New Repair Technology Discovered
hu_HU: Új javítási technológia felfedezve

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[3]
en: New research options available
hu_HU: Rendelkezésre álló új kutatóopciók

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_MP1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_HvAT.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[0] ... + 9 refs
en: New Rocket Available
hu_HU: Új rakéta érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_HvSAM1.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[0]
en: New SAM Turret Available
hu_HU: Új SAM lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WST.text[0]
en: New System Available
hu_HU: Új rendszer áll rendelkezésre.

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[0]
en: New Systems Sensor Available
hu_HU: Új rendszerérzékelő érhető el

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_UP.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_S_WS.text[0]
en: New Systems Structure Available
hu_HU: Új építmény szerkezet érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[0] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[0] ... + 6 refs
en: New Systems Tower Available
hu_HU: Új rendszertorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[0] data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_CT1.text[0] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[0]
en: New Systems Turret Available for Design
hu_HU: A tervezéshez új rendszerű lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SENSO1.text[0]
en: New Systems Turret Available For Design
hu_HU: A tervezéshez újrendszerű lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[1]
en: New Thermal Emissions detection
hu_HU: Új hőérzékelés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_BMB6.text[0]
en: New VTOL Missile Launcher
hu_HU: Új VTOL rakétakilövő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NEXUSCWall.name data/mp/stats/structure.json: $.NEXUSCWall.name
en: NEXUS CWall
hu_HU: NEXUS körfal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[0]
en: NEXUS Heavy Body
hu_HU: NEXUS nehéz karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade04.name
en: NEXUS Immunization System
hu_HU: NEXUS immunizációs rendszer

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[1]
en: NEXUS Intruder Program analyzed
hu_HU: NEXUS behatoló program analizálva

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance.name
en: NEXUS Intruder Program
hu_HU: NEXUS behatoló program

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B03.text[0]
en: NEXUS Light Body
hu_HU: NEXUS könnyű karosszéria

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTower.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-SpyTower.name
en: Nexus Link Tower
hu_HU: NEXUS dekóder torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTurret.name data/mp/stats/weapons.json: $.SpyTurret01.name
en: Nexus Link Turret
hu_HU: NEXUS dekóder torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[0] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B07.text[0]
en: NEXUS Medium Body
hu_HU: NEXUS közepes karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NX-ANTI-SATSite.name data/mp/stats/structure.json: $.NX-ANTI-SATSite.name
en: Nexus Missile Silo
hu_HU: Nexus Rakéta siló

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade02.name
en: NEXUS Resistance Circuits Mk2
hu_HU: NEXUS ellenálló áramkörök Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade03.name
en: NEXUS Resistance Circuits Mk3
hu_HU: NEXUS ellenálló áramkörök Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Resistance-Upgrade01.name
en: NEXUS Resistance Circuits
hu_HU: NEXUS ellenálló áramkörök

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.NEXUSWall.name data/mp/stats/structure.json: $.NEXUSWall.name
en: NEXUS Wall
hu_HU: NEXUS fal

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nexus.json: $.AI.name
en: Nexus
hu_HU: NEXUS

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/noplace.json: $.challenge.name
en: No Place To Hide
hu_HU: Nincs hely elrejteni

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/bonecrusher.json: $.AI.tip
en: Non-Cheating. Hard. Fun. Crush!
hu_HU: Nem csal, nehéz, szórakoztató. Zúzz!

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SUE1.text[2]
en: Objects become difficult to locate near it
hu_HU: A közelében lévő objektumok nehezen lokalizálhatók

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ResourceExtractor.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResourceExtractor.name
en: Oil Derrick
hu_HU: Olajkút

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.OilDrum.name
en: Oil Drum
hu_HU: Olajtartály

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.OilResource.name
en: Oil Resource
hu_HU: Olajforrás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_AC1.text[1]
en: On-board computer predicts target movement
hu_HU: Fedélzeti számítógép előrejelzi a cél mozgását

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_AVEH.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[2] ... + 2 refs
en: On-board diagnostic and repair systems
hu_HU: Fedélzeti diagnosztikai és szerviz rendszerek

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RC.text[2]
en: On-board resistance circuit systems
hu_HU: Fedélzeti ellenálló áramkör rendszerek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[3]
en: Or select the Repair Facility as a unit's target
hu_HU: Vagy válassza ki a szervizüzemet, mint egység célt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[2] data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_SY_CBSTU1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_CBSTW1.text[2]
en: Orders assigned indirect fire units to fire at the enemy batteries
hu_HU: Kijelölt egységeknek általános tűzparancs az ellenséges ütegekre

note: TRANSLATORS: data/base/ruleset.json: $.name
en: Original Campaign
hu_HU: Eredeti hadjárat

note: TRANSLATORS: data/mp/ruleset.json: $.name
en: Original Skirmish
hu_HU: Kezdeti dögevők

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body6SUPP.name data/mp/stats/body.json: $.Body6SUPP.name
en: Panther
hu_HU: Párduc

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotMor.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-RotMor.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotMor.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-RotMor.name
en: Pepperpot Pit
hu_HU: Pepperpot aknavető árok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Mortar3ROTARYMk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.Mortar3ROTARYMk1.name
en: Pepperpot
hu_HU: Pepperpot aknavető

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Mantis-VTOL-PBB.name
en: Phosphor Bomb Bay Mantis VTOL
hu_HU: VTOL Mantis gyújtóbombás bombázó

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb03.name
en: Phosphor Bomb Bay
hu_HU: Foszforbomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaPickUp.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaPickUp.name
en: Pick-Up Truck
hu_HU: Platós munkagép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade08.name
en: Plascrete Mk2
hu_HU: Kompozit beton Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade09.name
en: Plascrete Mk3
hu_HU: Kompozit beton Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade07.name
en: Plascrete
hu_HU: Kompozit beton

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PlasmaCannon.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PlasmaCannon.name
en: Plasma Cannon Emplacement
hu_HU: Plazmaágyú állás

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_PLASCAN.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_PLASCAN.text[1]
en: Plasma Cannon firing plasma
hu_HU: Plazma ágyú plazmával tüzel

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernPlasmaCTracks.name
en: Plasma Cannon Wyvern Tracks
hu_HU: Wyvern lánctalpas plazmaágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-PlasmaCannon.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser4-PlasmaCannon.name
en: Plasma Cannon
hu_HU: Plazmaágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb05.name
en: Plasmite Bomb
hu_HU: Plazma bomba

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_PLFL.text[1]
en: Plasmite Flame-thrower
hu_HU: Plazmaláng vető

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PlasmiteFlamer.name data/mp/stats/structure.json: $.Plasmite-flamer-bunker.name
en: Plasmite Flamer Bunker
hu_HU: Plazmavető bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Plasmite-Flamer.name data/mp/stats/weapons.json: $.PlasmiteFlamer.name
en: Plasmite Flamer
hu_HU: Plazmavető

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Retre-VTOL-Plasmite.name
en: Plasmite Retribution VTOL
hu_HU: VTOL Retribution plazmavető

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade11.name
en: Plasteel Mk2
hu_HU: Kompozit acél Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade12.name
en: Plasteel Mk3
hu_HU: Kompozit acél Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade10.name
en: Plasteel
hu_HU: Kompozit acél

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B08.text[3]
en: Power cost and production time similar to Cobra
hu_HU: Az energia igény és a gyártási idő hasonló a Cobra-hoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B04.text[3]
en: Power cost and production time similar to Viper
hu_HU: Energia igény és gyártási idő hasonló a Viper-hez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B12.text[3]
en: Power cost and production time the same as Python
hu_HU: Energia igény és a gyártási idő megegyezik a Python-nal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0PowerGenerator.name data/mp/stats/structure.json: $.A0PowerGenerator.name
en: Power Generator
hu_HU: Erőmű

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[0]
en: Power Module Available
hu_HU: Energiamodul rendelkezésre áll

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-PowerModuleMk1.name data/base/stats/structure.json: $.A0PowMod1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-PowerModuleMk1.name data/mp/stats/structure.json: $.A0PowMod1.name
en: Power Module
hu_HU: Energiamodul

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_POWU1.text[2]
en: Power output +25%
hu_HU: Energia termelés +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[2]
en: Power output +30%
hu_HU: Energia termelés +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG2.text[0]
en: Power Research Completed
hu_HU: Energetikai fejlesztés elkészült

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CANT.text[1]
en: Powerful Electronic magnetic pulse weapon
hu_HU: Erőteljes elektromágneses impulzus fegyver.

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Powlab.name
en: Powerlab
hu_HU: Energia labor

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[2]
en: Produces Cyborgs
hu_HU: Cyborgokat gyárt

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU4.text[3]
en: Professional and Regular rank units are protected
hu_HU: A profi és hivatásos rangú egységek védettek

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[0]
en: Project Heavy Body
hu_HU: Nehéz karosszéria terv

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B01.text[0]
en: Project Light Body
hu_HU: Könnyű karosszéria terv

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B05.text[0]
en: Project Medium Body
hu_HU: Közepes karosszéria terv

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_FL_D1.text[1]
en: Propylene Oxide gel treated to burn at higher temperatures
hu_HU: Propilén-oxid kezelése a magasabb égési hőmérséklet eléréséhez

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/semperfi.json: $.AI.tip
en: Prototypical AI focusing on rockets/missiles
hu_HU: Rakétákra fókuszáló prototípus MI

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-PulseLas.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-PulseLaser.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-PulseLaser.name
en: Pulse Laser Emplacement
hu_HU: Impulzus lézer állás

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-PulseLas.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-PulseLas.name
en: Pulse Laser Hardpoint
hu_HU: Impulzus lézer talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.LeopardHoverPulseLas.name
en: Pulse Laser Leopard Hover
hu_HU: Leopard légpárnás impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Pulse.name
en: Pulse Laser Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PantherHoverPulseLas.name
en: Pulse Laser Panther Hover
hu_HU: Panther légpárnás impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonPulseTracks.name
en: Pulse Laser Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHoverPulseLas.name
en: Pulse Laser Tiger Hover
hu_HU: Tiger légpárnás impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerPulseTracks.name
en: Pulse Laser Tiger Tracks
hu_HU: Tiger impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-PulseLas.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-BeamLas.name
en: Pulse Laser Tower
hu_HU: Impulzus lézer torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernPulseTracks.name
en: Pulse Laser Wyvern Tracks
hu_HU: Wyvern lánctalpas impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser02.name data/base/stats/weapons.json: $.Laser2PULSEMk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Laser02.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser2PULSEMk1.name
en: Pulse Laser
hu_HU: Impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0PythonHvyCnTrks.name
en: Python Heavy Cannon Tracks
hu_HU: Python lánctalpas nehéz ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body11ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body11ABT.name
en: Python
hu_HU: Piton

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_DOUBLEAA2.text[1]
en: Quad 80mm Anti-Aircraft cannon
hu_HU: 80mm négyes légvédelmi gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_SMS_ROF1.text[1]
en: Racked missile dispensers allow for fast reloading
hu_HU: Keretes rakéta adagoló, lehetővé teszi a gyors újratöltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_RDST1.text[2]
en: Radar detector detects enemy sensors
hu_HU: A radar ellenséges érzőkelőket észlel

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.Sys-RadarDetector01.name
en: Radar Detector Tower
hu_HU: Radarérzékelő torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-RadarDetector01.name data/mp/stats/sensor.json: $.RadarDetector.name
en: Radar Detector
hu_HU: Radarérzékelő

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[2]
en: Rail Gun accuracy +10%
hu_HU: Sínágyú célpontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[2]
en: Rail Gun damage +25%
hu_HU: Sínágyú sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Rail2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Rail2.name
en: Rail Gun Emplacement
hu_HU: Sínágyú ágyúállás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL2.text[1]
en: Rail gun firing armor-piercing darts
hu_HU: Sínágyú, páncéltörő nyíllövedékekkel tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail2.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Rail2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-Rail2.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Rail2.name
en: Rail Gun Hardpoint
hu_HU: Sínágyú talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Mantis-Trk-Rail.name
en: Rail Gun Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas sínágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[2]
en: Rail Gun reload time -15%
hu_HU: Sínágyú újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF02.name
en: Rail Gun ROF Mk2
hu_HU: Sínágyú tűzgyorsaság Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF03.name
en: Rail Gun ROF Mk3
hu_HU: Sínágyú tűzgyorsaság Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-ROF01.name
en: Rail Gun ROF
hu_HU: Sínágyú tűzgyorsaság

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TigerHoverRailGun.name
en: Rail Gun Tiger Hover
hu_HU: Tiger légpárnás sínágyú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_AC1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_D1.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL_ROF1.text[0] ... + 3 refs
en: Rail Gun Upgrade
hu_HU: Sínágyú fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun02.name data/base/stats/weapons.json: $.RailGun2Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RailGun02.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun2Mk1.name
en: Rail Gun
hu_HU: Sínágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Accuracy01.name
en: Rail Target Prediction Computer
hu_HU: Sínágyú célkereső számítógép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail2.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Rail2.name
en: Railgun Emplacement
hu_HU: Sínágyú állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF02.name
en: Rapid Fire Chaingun Upgrade
hu_HU: Gyorstüzelésű láncfegyver fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-ROF02.name
en: Rapid Fire Chaingun
hu_HU: Gyorstüzelésű láncfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_RAIL1.text[1]
en: Rapid fire rail gun firing needle darts
hu_HU: Gyorstüzelésű sínágyú nyíllövedékekkel tüzel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_SRK_ROF4.text[1]
en: Rapid Loader increases reload rate
hu_HU: Automatikus újratöltés felgyorsítja az újratöltést

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_VPU1.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[2]
en: Rearming speed +30%
hu_HU: Újratöltési idő +30%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU1.text[3] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU2.text[2] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU3.text[2] ... + 3 refs
en: Reduced chance of NEXUS take-over
hu_HU: Csökkent az esély a NEXUS átvételére

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[1]
en: Refuels, rearms and repairs VTOLs
hu_HU: VTOL javítás, üzemanyag és lőszer újratöltés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials02.name
en: Reinforced Base Structure Materials Mk2
hu_HU: Megerősített bázisépület alapanyagok Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials03.name
en: Reinforced Base Structure Materials Mk3
hu_HU: Megerősített bázisépület alapanyagok Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Materials01.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_MAT1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Materials01.name
en: Reinforced Base Structure Materials
hu_HU: Megerősített bázisépület alapanyagok

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/ecm.json: $.RepairCentre.name
en: Repair Center Turret
hu_HU: Javító torony központ

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.P0CobraRepairTrks.name
en: Repair Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RepairFacility.name data/base/stats/structure.json: $.A0RepairCentre3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RepairFacility.name data/mp/stats/structure.json: $.A0RepairCentre3.name
en: Repair Facility
hu_HU: Szervizüzem

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpRepairTrk.name
en: Repair Scorpion Tracks
hu_HU: Scorpion lánctalpas szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RFU1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RFU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RFU7.text[2]
en: Repair Speed +100%
hu_HU: Javítási sebesség +100%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0CobraRepairTrks.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Rep-Cobra-Trk.name
en: Repair Turret Cobra Tracks
hu_HU: Cobra lánctalpas szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Rep-Mantis-Trk.name
en: Repair Turret Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ViperRepairHalftrack.name
en: Repair Turret Viper Half-track
hu_HU: Viper féllánctalpas szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperRepairHalftrack.name
en: Repair Turret Viper Half-tracks
hu_HU: Viper féllánctalpas szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperRepairWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperRepairWheels.name
en: Repair Turret Viper Wheels
hu_HU: Viper szervizkocsi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/repair.json: $.LightRepair1.name data/mp/stats/repair.json: $.LightRepair1.name
en: Repair Turret
hu_HU: Szerviztorony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG4.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGUN.text[3]
en: Replaces all machineguns
hu_HU: Felvált minden gépfegyvert

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYJ_LS1.text[3]
en: Requires cyborg factory to produce
hu_HU: Cyborg gyár szükséges az előállításhoz

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_CYTRANS.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[3]
en: Requires heavy VTOL factory to produce
hu_HU: Szükséges a nehéz VTOL gyár az előállításhoz

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_ENGIN1.text[0] data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_ENGIN2.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ENGIN3.text[0] ... + 3 refs
en: Research Breakthrough Improves Construction Rates
hu_HU: Kutatási áttörés növeli az építési sebességet

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0ResearchFacility.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResearchFacility.name
en: Research Facility
hu_HU: Kutató létesítmény

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FCY1.text[3]
en: Research makes additional Cyborgs available
hu_HU: Kutatással további Cyborgok érhetőek el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[0] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[0]
en: Research Module Available
hu_HU: Kutatási modul rendelkezésre áll

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[1]
en: Research module expands research facilities
hu_HU: A kutatási modul bővíti a kutató létesítményeket

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Module.name data/base/stats/structure.json: $.A0ResearchModule1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Module.name data/mp/stats/structure.json: $.A0ResearchModule1.name
en: Research Module
hu_HU: Kutató modul

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_ST_RU4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_RU7.text[2]
en: Research speed +30%
hu_HU: Kutatási sebesség +30%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[2]
en: Research speed +85%
hu_HU: Kutatási sebesség +85%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body3MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body3MBT.name
en: Retaliation
hu_HU: Megtorlás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body7ABT.name data/mp/stats/body.json: $.Body7ABT.name
en: Retribution
hu_HU: Megbüntető

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-IDFRocket.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Rocket06-IDF.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-IDFRocket.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Rocket06-IDF.name
en: Ripple Rocket Battery
hu_HU: Ripple rakéta üteg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket06-IDF.name data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-IDF.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket06-IDF.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-IDF.name
en: Ripple Rockets
hu_HU: Ripple rakéták

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_MG_ROF3.text[1]
en: Robotic advances make new chaingun upgrade available
hu_HU: A fejlett robotizálás lehetővé teszi az új láncfegyver fejlesztését

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade05.name
en: Robotic Factory Production Mk2
hu_HU: Robotizált gyári termelés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade06.name
en: Robotic Factory Production Mk3
hu_HU: Robotizált gyári termelés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade04.name
en: Robotic Factory Production
hu_HU: Robotizált gyári termelés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_CN_ROF4.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_HOWRF4.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_ROF4.text[1] ... + 3 refs
en: Robotic loading system feeds rounds into breech
hu_HU: Robotizált lőszeradagoló rendszer závárzathoz

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade04.name
en: Robotic Manufacturing
hu_HU: Robotizált gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade05.name
en: Robotic Repair Facility Upgrade Mk2
hu_HU: Robotvezérlésű szervizüzem fejlesztés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade06.name
en: Robotic Repair Facility Upgrade Mk3
hu_HU: Robotvezérlésű szervizüzem fejlesztés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade04.name
en: Robotic Repair Facility Upgrade
hu_HU: Robotvezérlésű szervizüzem fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-RprFac-Upgrade04.name
en: Robotic Repair Facility
hu_HU: Robotvezérlésű szervizüzem

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade05.name
en: Robotic VTOL Rearming Mk2
hu_HU: Robotizált VTOL újratöltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade06.name
en: Robotic VTOL Rearming Mk3
hu_HU: Robotizált VTOL újratöltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade04.name data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_ST_VPU4.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad-Upgrade04.name
en: Robotic VTOL Rearming
hu_HU: Robotizált VTOL újratöltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[2]
en: Rocket accuracy +10%
hu_HU: Rakéta célpontosság +10%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_RK_IDF.text[1]
en: Rocket artillery; can be assigned to a sensor
hu_HU: Rakéta tüzérség; hozzárendelhető egy érzékelőhöz

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF02.name
en: Rocket Autoloader Mk2
hu_HU: Automatikus rakéta töltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF03.name
en: Rocket Autoloader Mk3
hu_HU: Automatikus rakéta töltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-ROF01.name
en: Rocket Autoloader
hu_HU: Automatikus rakéta töltés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BarbarianRKBuggy.name data/mp/stats/templates.json: $.BarbarianRKBuggy.name
en: Rocket Buggy
hu_HU: Rakétás homokfutó

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_D1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_RK_D4.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_W_SRK_D4.text[2]
en: Rocket damage +25%
hu_HU: Rakéta sebzés +25%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_SRK_AC3.text[1]
en: Rocket detects and locks on to engine emissions
hu_HU: Rakéták érzékelik és célként rögzítik hajtóművet

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaRKJeep.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaRKJeep.name
en: Rocket Jeep
hu_HU: Rakétás terepjáró

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy01.name
en: Rocket Laser Designator
hu_HU: Lézeres rakéta célkijelölés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF05.name
en: Rocket Rapid Loader Mk2
hu_HU: Gyors ágyútöltés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF06.name
en: Rocket Rapid Loader Mk3
hu_HU: Gyors ágyútöltés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-ROF04.name
en: Rocket Rapid Loader
hu_HU: Gyors ágyútöltés

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_RK_ROF1.text[2] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_ROF1.text[2]
en: Rocket reload time -15%
hu_HU: Rakéta újratöltési idő -15%

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_SRK_AC2.text[1]
en: Rocket tracks the laser designator to the target
hu_HU: Rakéta a lézeres célkijelölést követi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer03-Rot.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer03-Rot.name
en: Rotary Howitzer - Hellstorm
hu_HU: Forgó tarack - Hellstorm

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotMG.name data/mp/stats/structure.json: $.Pillbox-RotMG.name
en: Rotary MG Bunker
hu_HU: Forgó gépfegyver bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar3.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar3.name
en: Rotary Mortar - Pepperpot
hu_HU: Forgó aknavető - Pepperpot

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Rotarywepslab.name
en: Rotaryweaponslab
hu_HU: Forgófegyver labor

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.BarbTechRuin.name
en: Ruined Factory
hu_HU: Elhagyott gyár

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM1.text[1]
en: SAM site with Avenger missiles
hu_HU: SAM kilövő állás Avenger rakétákkal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM2.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_EMP_SAM2.text[1]
en: SAM site with Vindicator missiles
hu_HU: SAM kilövő állás Vindicator rakétákkal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPitAT.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPitAT.name
en: Scavenger AT-Rocket Pit
hu_HU: Dögevő tankelhárító rakéta árok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaBunker.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaBunker.name
en: Scavenger Bunker
hu_HU: Dögevő bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaVtolFactory.name
en: Scavenger Chopper Factory
hu_HU: Fosztogató motorgyár

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BabaCornerWall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BabaCornerWall.name
en: Scavenger CornerWall
hu_HU: Dögevő körfal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaFactory.name
en: Scavenger Factory
hu_HU: Dögevő gyár

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaFlameTower.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaFlameTower.name
en: Scavenger Flame Tower
hu_HU: Dögevő lángszóró-torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaGunTower.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaGunTower.name
en: Scavenger Gun Tower
hu_HU: Dögevő fegyvertorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaHorizontalWall.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaHorizontalWall.name
en: Scavenger Horizontal Wall
hu_HU: Dögevő vízszintes fal

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.bbaatow.name
en: Scavenger MG tower
hu_HU: Fosztogató géppuskatorony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.bbaawep.name
en: Scavenger Mounted MG
hu_HU: Fosztogató felszerelt géppuska

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaPowerGenerator.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaPowerGenerator.name
en: Scavenger Power Generator
hu_HU: Dögevő erőmű

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.ScavRepairCentre.name
en: Scavenger Repair Center
hu_HU: Fosztogató javítóközpont

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPit.name data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaRocketPit.name
en: Scavenger Rocket Pit
hu_HU: Dögevő rakéta árok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BaBaPeople.name data/mp/stats/templates.json: $.BaBaPeople.name
en: Scavenger
hu_HU: Dögevő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.ScavNEXUSlink.name
en: scavengernexuslinkturret
hu_HU: Fosztogató NEXUS összekötő torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.BabaBusCan.name data/mp/stats/templates.json: $.BabaBusCan.name
en: School Bus
hu_HU: Iskolabusz

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body8MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body8MBT.name
en: Scorpion
hu_HU: Skorpió

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Cyborg-Wpn-ATMiss.name data/base/stats/templates.json: $.Cyb-Atmiss-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Atmiss-GROUND.name data/mp/stats/templates.json: $.MP-Cyb-ATmiss-GRD.name
en: Scourge Cyborg
hu_HU: Cyborg Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Scourge-Mantis-H.name
en: Scourge Mantis Hover
hu_HU: Mantis légpárnás Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisScourgeTracks.name
en: Scourge Mantis Tracks
hu_HU: Mantis lánctalpas Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-A-Tmiss.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-Atmiss.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-A-Tmiss.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-Atmiss.name
en: Scourge Missile Hardpoint
hu_HU: Scourge rakéta talapzat

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-ATMiss.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower-ATMiss.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-GuardTower-ATMiss.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower-ATMiss.name
en: Scourge Missile Tower
hu_HU: Scourge rakéta torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.WyvernScourgeTracks.name
en: Scourge Missile Wyvern Tracks
hu_HU: Wyvern lánctalpas Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile2A-T.name data/base/stats/weapons.json: $.Missile-A-T.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile2A-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-A-T.name
en: Scourge Missile
hu_HU: Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.PythonScourgeTracks.name
en: Scourge Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.SK-Retal-VTOL-Scourge.name
en: Scourge Retaliation VTOL
hu_HU: VTOL Retaliation Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-SpyTurret.name data/base/stats/weapons.json: $.SpyTurret01.name
en: Scrambler Turret
hu_HU: Kódoló torony

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_hover.json: $.AI.tip
en: Sea map AI, based on NullBot
hu_HU: MI tengeri térképekhez, a NullBot alapján

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy02.name
en: Search & Destroy Missiles
hu_HU: Kutató, megsemmisítő rakéták

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[3]
en: Select new targets to continue the VTOL strikes
hu_HU: Jelöljön ki új célt VTOL csapás folytatásához

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_M_AC3.text[1]
en: Self-guided rocket-powered shells
hu_HU: Önvezérelt rakéta hajtású gránát

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Factory-Upgrade09.name
en: Self-Replicating Manufacturing
hu_HU: Önreprodukáló gyártás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.CobraSensorHalftrack.name
en: Sensor Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas érzékelő

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[2]
en: Sensor Range +10%
hu_HU: Észlelési távolság +10%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[2]
en: Sensor Range +15%
hu_HU: Észlelési távolság +15%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[2]
en: Sensor Range +25%
hu_HU: Észlelési távolság +25%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraSensorHalftrack.name
en: Sensor Turret Cobra Half-tracks
hu_HU: Cobra féllánctalpas felderítő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperSensorWheels.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperSensorWheels.name
en: Sensor Turret Viper Wheels
hu_HU: Viper felderítő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Turret01.name data/base/stats/sensor.json: $.SensorTurret1Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Turret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.SensorTurret1Mk1.name
en: Sensor Turret
hu_HU: Érzékelő torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade02.name
en: Sensor Upgrade Mk2
hu_HU: Érzékelő fejlesztés Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade03.name
en: Sensor Upgrade Mk3
hu_HU: Érzékelő fejlesztés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-Upgrade01.name
en: Sensor Upgrade
hu_HU: Érzékelő fejlesztés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU1.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU2.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SU3.text[0]
en: Sensors Improved
hu_HU: Továbbfejlesztett érzékelők

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MdArtMissile.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-MdArt.name
en: Seraph Missile Array
hu_HU: Seraph rakéta sor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-MdArtMissile.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-MdART-pit.name
en: Seraph Missile Battery
hu_HU: Seraph rakéta üteg

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_W_M_AC2.text[1]
en: Shells detect and home to thermal heat signatures
hu_HU: Gránátok észlelik és célként rögzítik az egyedi hőképeket

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[2]
en: Slow moving Body
hu_HU: Lassú mozgású karosszéria.

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B09.text[2]
en: Slower than Python
hu_HU: Lassabb mint a Python

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WallCornerSmashed.name
en: Smashedcornerwall
hu_HU: Törött sarokfal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WallSmashed.name
en: Smashedwall
hu_HU: Törött fal

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[2] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_H1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[2]
en: Speed: Fast
hu_HU: Sebesség: gyors

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_HALFT1.text[2]
en: Speed: Medium
hu_HU: Sebesség: Közepes

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TRACK1.text[2]
en: Speed: Slow
hu_HU: Sebesség: lassú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[2]
en: Speed: VTOL
hu_HU: Sebesség: VTOL

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy02.name
en: Stabilized Mini-Rockets Mk2
hu_HU: Stabilizált kisrakéták Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy01.name
en: Stabilized Mini-Rockets
hu_HU: Stabilizált kisrakéták

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket-Accuracy01.name
en: Stabilized Rockets
hu_HU: Stabilizált rakéták

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[3]
en: Steals technology from enemies
hu_HU: Technológiát lop az ellenségektől

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[3]
en: Steals technology from structures and takes control of weapons
hu_HU: Ellopja a technológiát az építményekből és átveszi a fegyverek irányítását

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.GuardTower3.name
en: Steel Heavy Machinegun Guard Tower
hu_HU: Acél nehéz gépfegyveres őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER4.text[1]
en: Steel tower with flamer
hu_HU: Acél torony lángszóróval

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER3.text[1]
en: Steel tower with heavy machinegun
hu_HU: Gépfegyver torony nehéz gépfegyverrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER1.text[1]
en: Steel tower with machinegun
hu_HU: Gépfegyver torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_TOWER2.text[1]
en: Steel tower with twin machinegun
hu_HU: Gépfegyver torony iker gépfegyverrel

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_RESU5.text[3]
en: Stops NEXUS take-over
hu_HU: Megállítja, hogy a NEXUS átvegye az irányítást

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AALaser.name data/mp/stats/weapons.json: $.AAGunLaser.name
en: Stormbringer AA Laser
hu_HU: Stormbringer légvédelmi lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AA-Laser.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-Laser.name
en: Stormbringer Emplacement
hu_HU: Stormbringer állás

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[3] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[3]
en: Strike mission continues until enemy destroyed or they retreat
hu_HU: Csapásmérés folytamatos az ellenség visszavonulásáig vagy megsemmisüléséig

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT3.text[0] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT4.text[0]
en: Stronger Commander Turret Available for Design
hu_HU: A tervezéshez erősebb parancsnoki lövegtorony érhető el

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG1.text[0]
en: Structure Research Completed
hu_HU: Építmény fejlesztés elkészült

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Sunburst.name
en: Sunburst AA Rocket Array
hu_HU: Sunburst légvédelmi rakétasor

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Sunburst.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-Sunburst.name
en: Sunburst AA Site
hu_HU: Sunburst légvédelmi platform

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-Sunburst.name
en: Sunburst AA
hu_HU: Sunburst légvédelem

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-Mcannon.name
en: Super Heavy-Gunner Cyborg
hu_HU: Szuper nehézfegyveres cyborg

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Cyborg-Hvywpn-HPV.name data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-HPV.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cyb-Hvywpn-HPV.name
en: Super HVC Cyborg
hu_HU: Szuper HVC Cybrog

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Hvy-RailGunner.name
en: Super Rail-Gunner Cyborg
hu_HU: Szuper Sinàgyùs Cyborg

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SUPERTRANS.text[0]
en: Super Transport Available
hu_HU: Extra szállítóeszköz áll rendelkezésre

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.SuperTransportBody.name
en: Super Transport Body
hu_HU: Extra szállító karosszéria

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-SuperTransport.name data/mp/stats/templates.json: $.SuperTransport.name
en: Super Transport
hu_HU: Extra szállítóeszköz

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade05.name
en: Supercrete Mk2
hu_HU: Szuper beton Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade06.name
en: Supercrete Mk3
hu_HU: Szuper beton Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallUpgrade04.name
en: Supercrete
hu_HU: Szuper beton

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CYMET7.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_MET7.text[1]
en: Superdense composite alloys and energy-absorbing fibres
hu_HU: Szupersűrű kompozit ötvözetek és energiaelnyelő szálak

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals08.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals08.name
en: Superdense Composite Alloys Mk2
hu_HU: Szupersűrű kompozit ötvözetek Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals09.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals09.name
en: Superdense Composite Alloys Mk3
hu_HU: Szupersűrű kompozit ötvözetek Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Metals07.name
en: Superdense Composite Alloys
hu_HU: Szupersűrű kompozit ötvözetek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage05.name
en: Superhot Flamer Gel Mk2
hu_HU: Szuperforró lángszóró gél Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage06.name
en: Superhot Flamer Gel Mk3
hu_HU: Szuperforró lángszóró gél Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage04.name
en: Superhot Flamer Gel
hu_HU: Szuperforró lángszóró gél

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage08.name
en: Superhot Plasmite Gel Mk2
hu_HU: Szuper-forró plazma gél Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage09.name
en: Superhot Plasmite Gel Mk3
hu_HU: Szuper-forró plazma gél Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Flamer-Damage07.name
en: Superhot Plasmite Gel
hu_HU: Szuper-forró plazma gél

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_W_MS_LtSAM1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_MS_SAM1WT.text[1]
en: Surface-to-air missile
hu_HU: Föld-levegő rakéta (SAM)

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_C_SL1.text[1]
en: Synaptic Link allows humans to interface directly with computers
hu_HU: A szinaptikus kapcsolat lehetővé teszi, hogy az emberek közvetlenül kapcsolódjanak a számítógépekhez

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade02.name
en: Synaptic Link Data Analysis Mk2
hu_HU: Szinaptikus kapcsolatú adatelemzés Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade03.name
en: Synaptic Link Data Analysis Mk3
hu_HU: Szinaptikus kapcsolatú adatelemzés Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Research-Upgrade01.name
en: Synaptic Link Data Analysis
hu_HU: Szinaptikus kapcsolatú adatelemzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RU1.text[1]
en: Synaptic link data analysis
hu_HU: Szinaptikus kapcsolatú adatelemzés

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[1] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ST1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_SY_SPT.text[1]
en: Synaptic Link Scrambler technology
hu_HU: Szinaptikus kapcsolatú kódolási technológia

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ACYB.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ADEF.text[1] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_SY_ASTRUC.text[1] ... + 7 refs
en: Synaptic Link technology breakthrough
hu_HU: Szinaptikus kapcsolat technológiai áttörés

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-SynapticLink.name
en: Synaptic Link
hu_HU: Szinaptikus kapcsolat

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG5.text[0]
en: Systems Research Completed
hu_HU: Rendszer fejlesztés elkészült

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyA-Trocket.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-HvyATrocket.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyA-Trocket.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-HvyATrocket.name
en: Tank Killer Emplacement
hu_HU: Tank Killer rakétaállás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HvyA-Trocket.name data/base/stats/structure.json: $.WallTower-HvATrocket.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-HvyA-Trocket.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-HvATrocket.name
en: Tank Killer Hardpoint
hu_HU: Tank Killer rakéta talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.TK-Mantis-H.name
en: Tank Killer Mantis Hover
hu_HU: Mantis légpárnás Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisTKTracks.name
en: Tank Killer Mantis Tracks
hu_HU: Python lánctalpas Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.P0cam3PyHvyATTrk.name data/mp/stats/templates.json: $.P0cam3PyHvyATTrk.name data/mp/stats/templates.json: $.PythonTKTracks.name
en: Tank Killer Python Tracks
hu_HU: Python lánctalpas Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket07-Tank-Killer.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Rocket07-Tank-Killer.name
en: Tank Killer Rocket
hu_HU: Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-TK.name
en: Tank Killer Vengeance Tracks
hu_HU: Vengeance lánctalpas Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-HvyA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-HvyA-T.name
en: Tank Killer
hu_HU: Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-TankTrap01.name data/base/stats/structure.json: $.A0TankTrap.name data/base/stats/structure.json: $.TankTrapC.name ... + 3 refs
en: Tank Traps
hu_HU: Tankcsapdák

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy02.name
en: Target Acquisition Artillery Shells Mk2
hu_HU: Célfelismerő tüzérségi gránátok Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy01.name
en: Target Acquisition Artillery Shells
hu_HU: Célfelismerő tüzérségi gránátok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc03.name
en: Target Acquisition Mortar Shells
hu_HU: Célfelismerő aknavető gránátok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Howitzer-Accuracy03.name
en: Target Prediction Artillery Shells
hu_HU: Célkereső tüzérségi gránátok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Rail-Accuracy01.name
en: Target Prediction Computer
hu_HU: Célkereső számítógép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Missile-Accuracy01.name
en: Target Prediction Missiles
hu_HU: Célkeresős rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages12.json: $.RES_W_M_AC1.text[1]
en: Targeting systems compensate for distance and weather conditions
hu_HU: Célzó rendszer kompenzálja a távolság-és időjárási viszonyokat

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VP.text[3]
en: The VTOL returns to the selected pad for rearming
hu_HU: A VTOL visszatér a kijelölt platformhoz az újratöltésre

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_CY_AH4.text[2]
en: Thermal Armor +35%
hu_HU: Hővédelem +35%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_AH1.text[2]
en: Thermal armor +40%
hu_HU: Hővédelem +40%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_AH4.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_AH7.text[2]
en: Thermal Armor +40%
hu_HU: Hővédelem +40%

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_CY_AH1.text[2]
en: Thermal Armor +45%
hu_HU: Hővédelem +45%

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat02.name
en: Thermal Armor Mk2
hu_HU: Hőpajzs Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat03.name
en: Thermal Armor Mk3
hu_HU: Hőpajzs Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat01.name
en: Thermal Armor
hu_HU: Hőpajzs

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Mortar-Acc02.name
en: Thermal Imaging Mortar Shells
hu_HU: Hőkép követő aknavető gránát

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-RocketSlow-Accuracy02.name
en: Thermal Imaging Rockets
hu_HU: Hőkép követő rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb04.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Bomb04.name
en: Thermite Bomb Bay
hu_HU: Termitbomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.Cyb-Thermite.name
en: Thermite Flamer Cyborg
hu_HU: Thermitlángszórós Cyborg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF02.name
en: Thermopole Energizer Mk2
hu_HU: Hő újrahasznosító Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF03.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF03.name
en: Thermopole Energizer Mk3
hu_HU: Hő újrahasznosító Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Energy-ROF01.name
en: Thermopole Energizer
hu_HU: Hő újrahasznosító

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body9REC.name data/mp/stats/body.json: $.Body9REC.name
en: Tiger
hu_HU: Tigris

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW2.text[1]
en: Titanium-reinforced concrete gate
hu_HU: Titán erősítésű vasbeton

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_DF_HCW1.text[1]
en: Titanium-reinforced concrete
hu_HU: Titán erősítésű vasbeton

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_turtle.json: $.AI.tip
en: Tower wars AI, based on NullBot
hu_HU: Toronyharc MI, a NullBot alapján

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Tracks.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Tracks.name
en: Tracked Propulsion
hu_HU: Lánctalpas hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_W_SRK_AC1.text[1]
en: Tracks and directs in-flight rocket to target
hu_HU: Repülés közben célra tart és irányít

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked02.name
en: Tracks II
hu_HU: lánctalp II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked03.name
en: Tracks III
hu_HU: lánctalp III

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.tracked01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.tracked01.name
en: Tracks
hu_HU: lánctalp

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.TransporterBody.name data/mp/stats/body.json: $.TransporterBody.name
en: Transport Body
hu_HU: szállító karosszéria

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.Transporter.name
en: Transport
hu_HU: Szállító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.CobraHoverTruck.name
en: Truck Cobra Hover
hu_HU: Cobra légpárnás munkagép

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.MantisHoverTruck.name
en: Truck Mantis Hover
hu_HU: Mantis légpárnás munkagép

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.ScorpHoverTruck.name
en: Truck Scorpion Hover
hu_HU: Scorpion légpárnás munkagép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/construction.json: $.Spade1Mk1.name data/base/stats/templates.json: $.ConstructionDroid.name data/base/stats/templates.json: $.ConstructorDroid.name ... + 5 refs
en: Truck
hu_HU: Munkagép

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage06.name
en: Tungsten-Tipped MG Bullets Mk2
hu_HU: Wolfram magvas MG lőszer Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage07.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage07.name
en: Tungsten-Tipped MG Bullets Mk3
hu_HU: Wolfram magvas MG lőszer Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG-Damage05.name
en: Tungsten-Tipped MG Bullets
hu_HU: Wolfram magvas MG lőszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine05.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine05.name
en: Turbo-Charged Engine Mk2
hu_HU: Turbófeltöltős motor Mk2

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine06.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Engine06.name
en: Turbo-Charged Engine Mk3
hu_HU: Turbófeltöltős motor Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/multiplay/skirmish/nb_turtle.json: $.AI.name
en: Turtle AI
hu_HU: Teknős MI

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[1] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_MG2MK1.text[1]
en: Twin 7.62mm machineguns
hu_HU: 7.62mm-es iker gépfegyverek

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_DOUBLEAA.text[1]
en: Twin 80mm Anti-Aircraft cannon
hu_HU: 80mm négyes légvédelmi gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Cannon6.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox-Cannon6.name
en: Twin Assault Cannon Bunker
hu_HU: Iker ostromágyú bunker

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-Cannon6TwinAslt.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon6TwinAslt.name
en: Twin Assault Cannon
hu_HU: Iker ostromágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-TwinAGun.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-TwinAssaultGun.name
en: Twin Assault Gun Hardpoint
hu_HU: Iker rohamlöveg talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG5.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG5TWINROTARY.name
en: Twin Assault Gun
hu_HU: Iker ostromlöveg

note: TRANSLATORS: data/base/stats/structure.json: $.PillBox2.name data/base/stats/weapons.json: $.MG2-Pillbox.name data/mp/stats/structure.json: $.PillBox2.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2-Pillbox.name
en: Twin Machinegun Bunker
hu_HU: Iker gépfegyver bunker

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Tower02.name data/base/stats/structure.json: $.GuardTower2.name data/mp/stats/structure.json: $.GuardTower2.name
en: Twin Machinegun Guard Tower
hu_HU: Iker gépfegyveres őrtorony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG2-Tower.name
en: Twin Machinegun Tower
hu_HU: Iker gépfegyveres torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMG02Halftrack.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG02Halftrack.name
en: Twin Machinegun Viper Half-tracks
hu_HU: Viper féllánctalpas iker gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Trk-TMG.name
en: Twin Machinegun Viper Tracks
hu_HU: Viper lánctalpas iker gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/templates.json: $.ViperMG02Wheels.name data/mp/stats/templates.json: $.A-Viper-Wheels-TMG.name data/mp/stats/templates.json: $.ViperMG02Wheels.name
en: Twin Machinegun Viper Wheels
hu_HU: Viper iker gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-MG2Mk1.name data/base/stats/weapons.json: $.MG2Mk1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-MG2Mk1.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2Mk1.name
en: Twin Machinegun
hu_HU: Iker gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_AALAS.text[1]
en: Twin Medium Anti-Aircraft Laser
hu_HU: Közepes iker légvédelmi lézer

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGHP.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_WT_TWINAGUN.text[1]
en: Twin Multi-barrel, rapid-fire machinegun
hu_HU: Iker többcsöves, gyorstüzelő gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/challenges/two-faced.json: $.challenge.name
en: Two-faced
hu_HU: Kétarcú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG4.text[0]
en: Unit Research Completed
hu_HU: Egység fejlesztés elkészült

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT2.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT3.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_C_CT4.text[1]
en: Upgraded battlefield computer system
hu_HU: Feljavított harctéri számítógép rendszer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.UplinkSensor.name data/mp/stats/sensor.json: $.UplinkSensor.name
en: Uplink Sensor
hu_HU: Parabola érzékelő

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_FM1.text[3]
en: Use a truck to add modules to a factory
hu_HU: Használd a munkagépet a gyár bővítéséhez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_POWMD1.text[3]
en: Use a truck to add the module to a power generator
hu_HU: Használd a munkagépet az áramfejlesztő bővítéséhez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_ST_RM1.text[3]
en: Use a truck to add the module to a research facility
hu_HU: Használd a munkagépet a kutatóközpont bővítéséhez

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[2] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_REPAI1.text[2]
en: Use the Command Console to send units back for repair
hu_HU: Az egységek szervizüzembe küldéséhez használja a parancskonzolt

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_CAN.text[1]
en: Uses advanced cannon technology
hu_HU: Fejlett ágyút használ.

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MD.text[1]
en: Uses advanced mass driver railgun technology
hu_HU: Fejlett elektromágneses katapult, sínágyú technológiát használ.

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_MSL.text[1]
en: Uses advanced missile gun technology
hu_HU: Fejlett légvédelmi rakéta technológiát használ.

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_EMP_RKT.text[1]
en: Uses advanced rocket gun technology
hu_HU: Fejlett rakéta technológiát használ.

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_POWU2.text[1]
en: Vapor Turbine boosts power output
hu_HU: Megnövelt gőzturbina teljesítmény

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade03.name
en: Vapor Turbine Generator Mk2
hu_HU: Gőzturbina generátor Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade03a.name
en: Vapor Turbine Generator Mk3
hu_HU: Gőzturbina generátor Mk3

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade02.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-Power-Upgrade02.name
en: Vapor Turbine Generator
hu_HU: Gőzturbina generátor

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_EN1.text[2] data/mp/messages/resmessages2.json: $.RES_V_EN4.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN10.text[2] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_EN7.text[2]
en: Vehicle speed +5%
hu_HU: Jármű sebesség +5%

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat08.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk2
hu_HU: Szupersűrű jármű hőpáncél Mk2

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat09.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk3
hu_HU: Szupersűrű jármű hőpáncél Mk3

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Armor-Heat07.name
en: Vehicle Superdense Thermal Armor
hu_HU: Szupersűrű jármű hőpáncél

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Guass.name
en: Vengeance Tracks Gauss Cannon
hu_HU: Vengeance lánctalpas Gauss ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Scourge.name
en: Vengeance Tracks Gauss Scourge
hu_HU: Vengeance lánctalpas Gauss Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.A-Veng-Trk-Rail.name
en: Vengeance Tracks Rail Gun
hu_HU: Vengeance lánctalpas sínágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body10MBT.name data/mp/stats/body.json: $.Body10MBT.name
en: Vengeance
hu_HU: Bosszú

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_P_V1.text[1]
en: Vertical Take Off and Landing Propulsion
hu_HU: Függőleges fel-és leszállási hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[3] data/mp/messages/resmessages3.json: $.RES_V_B10.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B13.text[3] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[3]
en: Very expensive to produce
hu_HU: Nagyon költséges az előállítása

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[3] data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_B11.text[3]
en: Very high power costs and very slow to produce
hu_HU: Nagyon magas energia igény és gyártási idő

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_V_B14.text[2]
en: Very slow moving Body
hu_HU: Nagyon lassú mozgású karosszéria.

note: TRANSLATORS: data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_W_LASSAT.text[1]
en: Very slow recharge time
hu_HU: Nagyon lassú újratöltési idő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-SamHvy.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-SamHvy.name
en: Vindicator Hardpoint
hu_HU: Vindicator talapzat

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite2.name data/base/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM2.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-SamSite2.name data/mp/stats/structure.json: $.P0-AASite-SAM2.name
en: Vindicator SAM Site
hu_HU: Vindicator SAM kilövő állás

note: TRANSLATORS: data/base/stats/body.json: $.Body1REC.name data/mp/stats/body.json: $.Body1REC.name
en: Viper
hu_HU: Vipera

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon5Vulcan-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon5Vulcan-VTOL.name
en: VTOL Assault Cannon
hu_HU: VTOL ostromágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG4ROTARY-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG4ROTARY-VTOL.name
en: VTOL Assault Gun
hu_HU: VTOL ostromfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/structure.json: $.A0BaBaVtolPad.name
en: VTOL BaBa Rearming Pad
hu_HU: VTOL újratöltő platform

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-BB.name
en: VTOL Bunker Buster Bug VTOL
hu_HU: VTOL Bug bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-BB.name
en: VTOL Bunker Buster Scorpion VTOL
hu_HU: VTOL Scorpion bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-BB.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-BB.name
en: VTOL Bunker Buster
hu_HU: VTOL bunkertörő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon1-VTOL.name
en: VTOL Cannon
hu_HU: VTOL ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTower01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTower01.name
en: VTOL CB Radar Tower
hu_HU: VTOL CB radar torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTurret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLCBTurret01.name
en: VTOL CB Radar Turret
hu_HU: VTOL CB radar torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VCBSTW1.text[1]
en: VTOL CB Tower detects enemy indirect fire batteries
hu_HU: VTOL CB torony általános ellenséges tüzet észlelt

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Tower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-CB-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-CB-Tower01.name
en: VTOL CB Tower
hu_HU: VTOL CB torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Turret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLCBS-Turret01.name
en: VTOL CB Turret
hu_HU: VTOL CB lövegtorony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-ClusterBomb.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay Bug VTOL
hu_HU: VTOL Bug kazettás bomba rekesz

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-ClusterBomb.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay Scorpion VTOL
hu_HU: VTOL Scorpion kazettás bomba rekesz

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb1-VTOL-LtHE.name
en: VTOL Cluster Bomb Bay
hu_HU: VTOL kazettás bomba rekesz

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb1-VTOL-LtHE.name
en: VTOL Cluster Bombs Bay
hu_HU: VTOL kazettás bomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb6-VTOL-EMP.name
en: VTOL EMP Missile Launcher
hu_HU: VTOL EMP rakétakilövő

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[1] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[1]
en: VTOL factory enables VTOL production
hu_HU: VTOL gyár lehetővé teszi a VTOL gyártását

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLFactory.name data/base/stats/structure.json: $.A0VTolFactory1.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLFactory.name data/mp/stats/structure.json: $.A0VTolFactory1.name
en: VTOL Factory
hu_HU: VTOL gyár

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser3BEAM-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser3BEAM-VTOL.name
en: VTOL Flashlight
hu_HU: VTOL könnyűlézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb2-VTOL-HvHE.name data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb2-VTOL-HvHE.name
en: VTOL Heap Bomb Bay
hu_HU: VTOL szőnyegbomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.HeavyLaser-VTOL.name
en: VTOL Heavy Laser
hu_HU: VTOL nehéz lézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG3-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG3-VTOL.name
en: VTOL Heavy Machinegun
hu_HU: VTOL nehéz gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Bug VTOL
hu_HU: VTOL Bug nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Mantis-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Mantis VTOL
hu_HU: VTOL Mantis nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-HPV.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon Scorpion VTOL
hu_HU: VTOL Scorpion nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTO-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Cannon4AUTO-VTOL.name
en: VTOL Hyper Velocity Cannon
hu_HU: VTOL nagysebességű ágyú

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Bug-Lancer.name
en: VTOL Lancer Bug VTOL
hu_HU: VTOL Bug tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Mantis-Lancer.name
en: VTOL Lancer Mantis VTOL
hu_HU: VTOL Mantis tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/templates.json: $.V-Scor-Lancer.name
en: VTOL Lancer Scorpion VTOL
hu_HU: VTOL Scorpion tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-LtA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-LtA-T.name
en: VTOL Lancer
hu_HU: VTOL tankelhárító

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL-SCAVS.name
en: VTOL Machinegun Scav
hu_HU: VTOL géppuska Foszt.

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG1-VTOL.name
en: VTOL Machinegun
hu_HU: VTOL gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Pod-SCAVS.name
en: VTOL Mini-Rocket Scav
hu_HU: VTOL kisrakéta Foszt.

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Pod.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Pod.name
en: VTOL Mini-Rocket
hu_HU: VTOL kisrakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.RailGun1-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun1-VTOL.name
en: VTOL Needle Gun
hu_HU: VTOL nyíllövedékes ágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb3-VTOL-LtINC.name data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb3-VTOL-LtINC.name
en: VTOL Phosphor Bomb Bay
hu_HU: VTOL foszforbomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb5-VTOL-Plasmite.name
en: VTOL Plasmite Bomb Bay
hu_HU: VTOL plazama bomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-VTOL.name data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-VTOL.name
en: VTOL Propulsion
hu_HU: VTOL hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Laser2PULSE-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.Laser2PULSE-VTOL.name
en: VTOL Pulse Laser
hu_HU: VTOL impulzus lézer

note: TRANSLATORS: data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLRadarTower01.name data/base/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-RadarTower01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VTOLRadarTower01.name
en: VTOL Radar Tower
hu_HU: VTOL radar torony

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.RailGun2-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.RailGun2-VTOL.name
en: VTOL Rail Gun
hu_HU: VTOL sínágyú

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad.name data/base/stats/structure.json: $.A0VtolPad.name data/mp/stats/research.json: $.R-Struc-VTOLPad.name data/mp/stats/structure.json: $.A0VtolPad.name
en: VTOL Rearming Pad
hu_HU: VTOL újratöltő platform

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[2] data/mp/messages/resmessagesall.json: $.RES_ST_VF.text[2]
en: VTOL rearming pads required to keep VTOLs flying
hu_HU: VTOL újratöltő platformok szükségesek a VTOL-ek repüléséhez

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Missile-VTOL-AT.name data/mp/stats/weapons.json: $.Missile-VTOL-AT.name
en: VTOL Scourge Missile
hu_HU: VTOL Scourge rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTW1.text[1]
en: VTOL Strike Tower detects approaching enemies
hu_HU: VTOL csapásmérő torony közeledő ellenséget észlelt

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Tower01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Tower01.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-VTOL-RadarTower01.name
en: VTOL Strike Tower
hu_HU: VTOL csapásmérő torony

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[1] data/mp/messages/resmessages23.json: $.RES_SY_VSTU1.text[1]
en: VTOL Strike turret used to spot targets
hu_HU: VTOL csapásmérő lövegtorony az ellenség beméréséhez

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Turret01.name data/base/stats/sensor.json: $.Sys-VstrikeTurret01.name data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-VTOLStrike-Turret01.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sys-VstrikeTurret01.name
en: VTOL Strike Turret
hu_HU: VTOL csapásmérő lövegtorony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-Sunburst.name
en: VTOL Sunburst AA
hu_HU: VTOL Sunburst légvédelem

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-HvyA-T.name data/mp/stats/weapons.json: $.Rocket-VTOL-HvyA-T.name
en: VTOL Tank Killer
hu_HU: VTOL Tank Killer rakéta

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.Bomb4-VTOL-HvyINC.name data/mp/stats/weapons.json: $.Bomb4-VTOL-HvyINC.name
en: VTOL Thermite Bomb Bay
hu_HU: VTOL termitbomba szekrény

note: TRANSLATORS: data/base/stats/weapons.json: $.MG2-VTOL.name data/mp/stats/weapons.json: $.MG2-VTOL.name
en: VTOL Twin Machinegun
hu_HU: VTOL iker gépfegyver

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.Wall.name
en: Wall
hu_HU: Fal

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WallCorner.name
en: Wallcorner
hu_HU: Falsarok

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.BarbWarehouse1.name
en: Warehouse
hu_HU: Raktár

note: TRANSLATORS: data/base/messages/messages.json: $.MSG6.text[0]
en: Weapon Research Completed
hu_HU: Fegyver fejlesztés elkészült

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[1] data/base/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels.name data/mp/messages/resmessages1.json: $.RES_V_P_W1.text[1] data/mp/stats/research.json: $.R-Vehicle-Prop-Wheels.name
en: Wheeled Propulsion
hu_HU: Kerekes hajtómű

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled02.name
en: Wheels II
hu_HU: kerekek II

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled03.name
en: Wheels III
hu_HU: kerekek III

note: TRANSLATORS: data/base/stats/propulsion.json: $.wheeled01.name data/mp/stats/propulsion.json: $.wheeled01.name
en: Wheels
hu_HU: kerekek

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadRotMg.name data/base/stats/structure.json: $.AASite-QuadRotMg.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-AASite-QuadRotMg.name data/mp/stats/structure.json: $.AASite-QuadRotMg.name
en: Whirlwind AA Site
hu_HU: Whirlwind légvédelmi platform

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun04.name data/base/stats/weapons.json: $.QuadRotAAGun.name data/mp/stats/research.json: $.R-Wpn-AAGun04.name data/mp/stats/weapons.json: $.QuadRotAAGun.name
en: Whirlwind AA Turret
hu_HU: Whirlwind légvédelmi lövegtorony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-WallTower-QuadRotAA.name data/mp/stats/structure.json: $.WallTower-QuadRotAAGun.name
en: Whirlwind Hardpoint
hu_HU: Whirlwind talapzat

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-WSTower.name data/mp/stats/structure.json: $.Sys-SensoTowerWS.name
en: Wide Spectrum Sensor Tower
hu_HU: Széles spektrumú érzékelő torony

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/research.json: $.R-Sys-Sensor-WS.name data/mp/stats/sensor.json: $.Sensor-WideSpec.name
en: Wide Spectrum Sensor
hu_HU: Széles spektrumú érzékelő

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedDroidHub.name
en: Wreck
hu_HU: Roncs

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedBridge.name
en: Wrecked Bridge
hu_HU: Roncs híd

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedTankerV.name
en: Wrecked Tanker
hu_HU: Roncs tartálykocsi

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedVertCampVan.name
en: Wrecked Van
hu_HU: Roncs furgon

note: TRANSLATORS: data/base/stats/features.json: $.WreckedSuzukiJeep.name
en: Wrecked Vehicle
hu_HU: Roncs jármű

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/body.json: $.Body13SUP.name
en: Wyvern
hu_HU: Sárkánygyík

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[6] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[6] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[6] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[6]
en: Elite
hu_HU: Elit

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[1] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[1] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[1] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[1]
en: Green
hu_HU: Zöldfülű

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[8] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[8] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[8] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[8]
en: Hero
hu_HU: Hős

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[4] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[4] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[4] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[4]
en: Professional
hu_HU: Profi

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[3] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[3] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[3] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[3]
en: Regular
hu_HU: Hivatásos

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[0] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[0] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[0] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[0]
en: Rookie
hu_HU: Újonc

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[7] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[7] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[7] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[7]
en: Special
hu_HU: Különleges

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[2] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[2] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[2] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[2]
en: Trained
hu_HU: Edzett

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[5] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[5] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[5] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[5]
en: Veteran
hu_HU: Veterán

en: Copyright © 1999-2004 Eidos Interactive.
    Copyright © 2005-2020 The Warzone 2100 Project
hu_HU: Copyright © 1999-2004 Eidos Interaktív.
    Copyright © 2005-2020 A Warzone 2100 Projekt

en: Warzone 2100 Map / Mod File
hu_HU: Warzone 2100 Térkép / Mód fájl

en: Warzone 2100 Campaign Mod File
hu_HU: Warzone 2100 Küldetés Mód fájl

en: Warzone 2100 Multiplayer Mod File
hu_HU: Warzone 2100 Többjátékos Mód fájl

en: Warzone 2100 Global Mod File
hu_HU: Warzone 2100 Globális Mód fájl

en: Warzone 2100 Music Mod File
hu_HU: Warzone 2100 Zenei Mód fájl

en: Postnuclear realtime strategy
hu_HU: Nukleáris háború utáni valósidejű stratégiai játék

en: Strategy Game
hu_HU: Stratégiai játék

en: Global
hu_HU: Globális

en: Allies
hu_HU: Szövetség

en: private to
hu_HU: magán a

en:  and
hu_HU:  és

en: Spectators
hu_HU: Nézők

en: %s wants to enable debug mode. Enabled: %s, Disabled: %s.
hu_HU: %s ki akarja kapcsolni a hibamentesítést. Bekapcsolás: %s, Kikapcsolás:%s.

en: %s wants to disable debug mode. Enabled: %s, Disabled: %s.
hu_HU: %s ki akarja kapcsolni a hibamentesítést. Bekapcsolás: %s, Kikapcsolás:%s.

en: Debug mode now enabled!
hu_HU: Hibamentesítés bekapcsolva!

en: Debug mode now disabled!
hu_HU: Hibakeresés menü nyitva

note: TRANSLATORS: Summary of commandline option syntax
en: Usage: %s [OPTION...]
hu_HU: Használat: %s [KAPCSOLÓ…]

en: Set configuration directory
hu_HU: Konfigurációs könyvtár beállítása

en: configuration directory
hu_HU: konfigurációs könyvtár

en: Add data directory
hu_HU: Adatkönyvtár hozzáadása

en: data directory
hu_HU: adat könyvtár

en: Show debug for given level
hu_HU: Hibakeresés megjelenítése az adott szinten

en: debug level
hu_HU: hibakeresési szint

en: Log debug output to file
hu_HU: Hiba naplózása fájlba

en: file
hu_HU: fájl

en: Flush all debug output written to stderr
hu_HU: Ömlesztve az összes hiba naplózásra került a stderr -be

en: Play in fullscreen mode
hu_HU: Lejátszás teljesképernyős módba

en: Load a specific game mode
hu_HU: Egy adott játékmód betöltése

en: level name
hu_HU: szint neve

en: Show options and exit
hu_HU: Kapcsolók megjelenítése és kilépés

en: Enable a global mod
hu_HU: Engedélyezi a a teljes eljárást

en: mod
hu_HU: mód

en: Enable a campaign only mod
hu_HU: Csak a küldetéssorozat engedélyezése

en: Enable a multiplay only mod
hu_HU: Csak többjátékos mód engedélyezése

en: Disable asserts
hu_HU: Árnyékok tiltása

en: Causes a crash to test the crash handler
hu_HU: Összeomláshoz vezetett az összeomlás kezelő tesztje

en: Load a saved skirmish game
hu_HU: Egy mentett játék betöltése

en: savegame
hu_HU: játék mentés

en: Load a saved campaign game
hu_HU: Egy mentett játék betöltése

en: Load a replay
hu_HU: Visszajátszás betöltése

en: replay file
hu_HU: visszajátszási fájl

en: Play in windowed mode
hu_HU: Lejátszás ablakos módba

en: Show version information and exit
hu_HU: Mutatja a verzió információt és kilép

en: Set the resolution to use
hu_HU: A használandó felbontás beállítása

en: WIDTHxHEIGHT
hu_HU: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG

en: Enable shadows
hu_HU: Árnyékok bekapcsolása

en: Disable shadows
hu_HU: Árnyékok kikapcsolása

en: Enable sound
hu_HU: Hang bekapcsolás

en: Disable sound
hu_HU: Hang kikapcsolása

en: Connect directly to IP/hostname
hu_HU: Kapcsolódás közvetlenül a(z) IP/gazdagép

en: host
hu_HU: játékmester

en: Connect directly to IP/hostname as a spectator
hu_HU: Csatlakozás közvetlenül IP/gépnév alapján megfigyelőként

en: Go directly to host screen
hu_HU: közvetlenül a fogadó képernyőre

en: Enable texture compression
hu_HU: Szöveg tömörítés bekapcsolása

en: Disable texture compression
hu_HU: Szöveg tömörítés kikapcsolása

en: Set gfx backend
hu_HU: Állítsa be a gfx hátteret

en: Use gfx backend debug
hu_HU: Állítsa be a gfx háttér hibamentesìtőt

en: Set JS backend
hu_HU: Állítsa be a JS hátteret

en: Run games automatically for testing
hu_HU: Játékok futtatása automatikus tesztelésre

en: Headless mode (only supported when also specifying --autogame, --autohost, --skirmish)
hu_HU: Fejetlen mód (csak az -autogame, -autohost és -skirmish kapcsolók esetén használható)

en: Immediately save game and quit
hu_HU: Azonnali mentés és kilépés

en: save name
hu_HU: mentés neve

en: Start skirmish game with given settings file
hu_HU: Gyors játék indítása beállítófájlból

en: test
hu_HU: teszt

en: Continue the last saved game
hu_HU: Az utolsó mentett játék folytatása

en: Start host game with given settings file
hu_HU: Játék hostolása beállítófájlból

en: autohost
hu_HU: autokiszolgáló

en: autorating
hu_HU: automatikus forgatás

en: Attach or create a console window and display console output (Windows only)
hu_HU: Parancssori ablak illesztése vagy létrehozása és a kimenet megjelenítése (csak Windowson)

en: Set game server port
hu_HU: Játék szerver port beállítása

en: Enable lobby slash commands (for connecting clients)
hu_HU: Perjeles parancsok engedélyezése (a csatlakozó játékosok számára)

en: Add a lobby admin identity hash (for slash commands)
hu_HU: Játékmesteri szeményes hash létrehozása (a perjeles parancsok használatához)

en: hash string
hu_HU: hash kód

en: Add a lobby admin public key (for slash commands)
hu_HU: Játékmesteri publikus kulcs hozzáadása (a perjeles parancsok használatához)

en: Enable command interface
hu_HU: Parancsfelület engedélyezése

en: Minimum required players to auto-start game
hu_HU: Az automatikus játékkezdéshez szükséges játékosok száma

en: startplayers
hu_HU: indulòjàtèkosok

en: Commander needs a higher level to command more units
hu_HU: A parancsnoknak szükséges egy magasabb szintre lépni, hogy több egységnek parancsoljon

en: My Game
hu_HU: Játékom

en: New Vehicle
hu_HU: Új Jármű

en: Vehicle Body
hu_HU: Jármű karosszéria

en: Vehicle Propulsion
hu_HU: Jármű meghajtás

en: Vehicle Turret
hu_HU: Jármű torony

en: Delete Design
hu_HU: Terv Törlése

en: Store Template
hu_HU: Ideiglenes tároló

en: Kinetic Armour
hu_HU: Kinetikus páncél

en: Thermal Armour
hu_HU: Hőpáncél

en: Engine Output
hu_HU: Gép Kimenet

en: Weight
hu_HU: Súly

en: Total Power Required
hu_HU: Teljes Energia Szükséglet

en: Total Body Points
hu_HU: Teljes karosszéria érték

en: Power Usage
hu_HU: Energia használat

en: Hydra
hu_HU: Hidra

en: Sensor Range
hu_HU: Szenzor hatótávolság

en: ECM Power
hu_HU: ECM energia

en: Build Points
hu_HU: Építési pontok

en: Range
hu_HU: Hatótávolság

en: Damage
hu_HU: Kár

en: Rate-of-Fire
hu_HU: Tüzelési gyorsaság

en: Air Speed
hu_HU: Sebesség levegőben

en: Road Speed
hu_HU: Sebesség úton

en: Off-Road Speed
hu_HU: Sebesség nehéz terepen

en: Water Speed
hu_HU: Sebesség vizen

en: Weapons
hu_HU: Fegyverek

en: Systems
hu_HU: Rendszerek

en: Do Not Store Design
hu_HU: Tervezést nem tárolja

en: Store Design
hu_HU: Új model

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
hu_HU: Nem lehet építeni, amíg az olajmező lángol.

en: %s - Hitpoints %d/%d - Experience %.1f, %s, Kills %d
hu_HU: %s - Életerő %d/%d - Tapasztalat %.1f, %s, Elpusztított egységek %d

en: %s - Hitpoints %d/%d - ID %d - %s
hu_HU: %s - Életerő %d/%d - Sorszám %d - %s

en: (Enemy!) %s - Hitpoints %d/%d - ID %d - experience %f, %s - order %s - action %s - sensor range %d - ECM %d - pitch %.0f
hu_HU: (Ellenség!) %s – Életerő: %d/%d – azonosító: %d – tapasztalat: %f, %s – parancs: %s – művelet: %s – érzékelőtávolság: %d – ECM %d – dőlésszög: %.0f

en: %s - Allied - Hitpoints %d/%d - Experience %d, %s
hu_HU: %s - szövetséges - kár %d/%d - tapasztalat %d, %s

note: TRANSLATORS: "ref" is an internal unique id of the item (can leave untranslated as a technical term)
en: (Enemy!) %s, ref: %d, ID: %d Hitpoints: %d/%d
hu_HU: (Ellenség!) %s, ref: %d, azonosító: %d Életerő: %d/%d

en: Player left
hu_HU: Játékos marad

en: Player dropped
hu_HU: Játékos kiszállt

en: Waiting for other players
hu_HU: Várakozás további játékosra

en: Out of sync
hu_HU: Szinkronizációból kilépett

en: Setting zoom to %.0f
hu_HU: Nagyítás beállítása erre: %.0f

note: TRANSLATORS:	Refers to the loss of a single unit, known by its name
en: %s Lost!
hu_HU: %s elveszett!

en: Structure Restored
hu_HU: Szerkezet Helyrállítva

en: %u unit selected | %u units selected
hu_HU[0]: %u egység kiválasztása
hu_HU[1]: %u egységek kiválasztása

en: Group %u selected - %u Unit | Group %u selected - %u Units
hu_HU[0]: csoport %u kiválasztott - %u egység
hu_HU[1]: csoport %u kiválasztott - %u egységek

en: %u unit assigned to Group %u | %u units assigned to Group %u
hu_HU[0]: %u egység hozzárendelve a %u csoporthoz
hu_HU[1]: %u egységek hozzárendelve a %u csoporthoz

en: %u units removed from their Group | %u units removed from their Group
hu_HU[0]: %u egység eltávolítva a csoportból
hu_HU[1]: %u egység eltávolítva a csoportból

en: Centered on Group %u - %u Unit | Centered on Group %u - %u Units
hu_HU[0]: csoport középen %u - %u egység
hu_HU[1]: csoport középen %u - %u egységek

en: Aligning with Group %u - %u Unit | Aligning with Group %u - %u Units
hu_HU[0]: csoport igazítás %u - %u egység
hu_HU[1]: csoport igazítás %u - %u egységek

en: Unit transfer failed -- unit limits exceeded
hu_HU: Egység átvitel sikertelen - egység határértékek túllépése

note: TRANSLATORS: "Normal" Faction
en: Normal
hu_HU: Normális

note: TRANSLATORS: "Collective" Faction
en: Collective
hu_HU: Gyűjtemény

en: Campaign videos are missing
hu_HU: A hadjárat videói hiányoznak

en: See our FAQ on how to install videos
hu_HU: A videók telepítésével kapcsolatban lásd a GYIK-ot

en: Single Player
hu_HU: Egyjátékos mód

en: Multi Player
hu_HU: Többjátékos mód

en: Tutorial
hu_HU: Gyakorlás

en: Options
hu_HU: Beállítások

en: View Intro
hu_HU: Történet megtekintése

en: Videos are missing, download them from http://wz2100.net
hu_HU: Küldetés videók hiányoznak és töltsd le a a http://wz2100.net oldalról

en: Continue Last Save
hu_HU: Utolsó mentés folytatása

en: No last save available
hu_HU: Utolsó mentés nem érhető el

en: Quit Game
hu_HU: Kilépés a játékból

en: MAIN MENU
hu_HU: FŐ MENÜ

en: Official site: http://wz2100.net/
hu_HU: Látogass el a hivatalos oldalra: http://wz2100.net/

en: Come visit the forums and all Warzone 2100 news! Click this link.
hu_HU: Látogasd meg a fórumokat és a Warzone 2100 híreket. Kattints erre a linkre.

en: Donate: http://donations.wz2100.net/
hu_HU: Látogass el a hivatalos oldalra: http://wz2100.net/

en: Help support the project with our server costs, Click this link.
hu_HU: Segítsd támogatni a projektet a mi szerver költségeinket. Kattints erre a linkre.

en: Chat with players on Discord or IRC
hu_HU: Csevegés a játékosokkal Discordon vagy IRC-n

en: Connect to Discord or Freenode through webchat by clicking this link.
hu_HU: Kapcsolódás a Discordhoz vagy Freenode-hoz webchat segítségével a hivatkozásra kattintva.

en: Check for a newer version
hu_HU: Betöltöd az újabb verziót

en: Fast Play
hu_HU: Gyors Játék

en: TUTORIALS
hu_HU: Gyakorlások

[ctx: menu]
note: TRANSLATORS: "Return", in this context, means "return to previous screen/menu"
en: Return
hu_HU: Vissza

en: New Campaign
hu_HU: Új küldetés

en: Start Skirmish Game
hu_HU: Csata indítása

en: Challenges
hu_HU: Kihívás

en: Load Campaign Game
hu_HU: Küldetés játék betöltése

en: Load Skirmish Game
hu_HU: Csata indítása

en: View Skirmish Replay
hu_HU: Csata visszajátszás megtekintése

en: SINGLE PLAYER
hu_HU: EGYJÁTÉKOS

en: Campaign videos are missing! Get them from http://wz2100.net
hu_HU: Küldetés video hiányzik! Látogasd meg a http://wz2100.net oldalt

en: CAMPAIGNS
hu_HU: ELSŐ KÜLDETÉS

en: Load Campaign Saved Game
hu_HU: Mentett küldetés játék betöltése

en: Load Skirmish Saved Game
hu_HU: Mentett csata betöltése

en: Load Skirmish Replay
hu_HU: Csata indítása

en: MULTI PLAYER
hu_HU: TÖBBJÁTÉKOS

en: Host Game
hu_HU: Host játék

en: Join Game
hu_HU: Kapcsolódás Játékhoz

en: View Replay
hu_HU: Visszajátszás megtekintése

en: Load Multiplayer Replay
hu_HU: Többjátékos visszajátszás betöltése

en: Game Options
hu_HU: Játék Beállítások

en: Graphics Options
hu_HU: Grafikai Beállítások

en: Video Options
hu_HU: Video beállítás

en: Audio / Zoom Options
hu_HU: Hang / nagyítási beállítások

en: Mouse Options
hu_HU: Egér beállítás

en: Key Mappings
hu_HU: Billentyűzet beállítása

en: Music Manager
hu_HU: Zenei menedzser

en: Multiplay Options
hu_HU: Többjátékos beállítások

en: OPTIONS
hu_HU: BEÁLLÍTÁSOK

en: Open Configuration Directory
hu_HU: Konfiguràciòs könyvtàr nyitàsa

en: Failed to open configuration directory in system default file browser.
hu_HU: Nem sikerült megnyitni a beállítási könyvtárat a rendszer alapértelmezett fájlkezelőjében.

en: Configuration directory is reported as:
hu_HU: A beállítókönyvtár jelentve itt:

en: If running inside a container / isolated environment, this may differ from the actual path on disk.
hu_HU: Ha egy virtuális konténerben vagy leválasztott környezetben fut, ez különbözhet a valódi elérési útvonaltól a lemezen.

en: Please see the documentation for more information on how to locate it manually.
hu_HU: Kérjük, tekintsd meg a dokumentációt több információért a manuális megkereséséhez.

en: Failed to open configuration directory
hu_HU: Beállítási könyvtár megnyitása sikertelen

en: Fullscreen
hu_HU: Teljes képernyő

en: Unsupported
hu_HU: Nem támogatott

en: Off
hu_HU: Ki

en: Black
hu_HU: Fekete

en: On
hu_HU: Be

en: Rotating
hu_HU: Forgatás

en: Fixed
hu_HU: Rögzített

en: Instant
hu_HU: Azonnali

en: Tracked
hu_HU: Lánctalpas

en: High
hu_HU: Magas

en: Default
hu_HU: Alapértelmezett

en: * Takes effect on game restart
hu_HU: * Játék újraindításakor effekteket bekapcsolja

en: Shadows
hu_HU: Árnyékok

note: TRANSLATORS: "LOD" = "Level of Detail" - this setting is used to describe how level of detail (in textures) is preserved as distance increases (examples: "Default", "High", etc)
en: LOD Distance
hu_HU: LOD távolság

en: Fog
hu_HU: Köd

en: Radar Jump
hu_HU: Radar Ugràs

en: Video Playback
hu_HU: Video visszajátszás

en: Scanlines
hu_HU: Kereső

en: Screen Shake
hu_HU: Képernyő Rázás

en: GRAPHICS OPTIONS
hu_HU: GRAFIKA BEÁLLÍTÁS

en: Disabled
hu_HU: Kikapcsolva

en: Enabled
hu_HU: Bekapcsolva

en: Auto
hu_HU: Automatikus

en: Voice Volume
hu_HU: Beszéd hang

en: FX Volume
hu_HU: FX hang

en: Music Volume
hu_HU: Zenei hang

en: Subtitles
hu_HU: Feliratok

en: HRTF is not supported on your device / system / OpenAL library
hu_HU: A HRTF nem támogatott az eszközön / rendszeren / OpenAL programkönyvtárban

en: Map Zoom
hu_HU: Térkép nagyítása

en: Map Zoom Rate
hu_HU: Térkép nagyítási aránya

en: Radar Zoom
hu_HU: Radar nagyítása

note: TRANSLATORS: "AUDIO" options determine the volume of game sounds. "OPTIONS" means "SETTINGS". To break this message into two lines, you can use the delimiter "\n", e.g. "AUDIO / ZOOM\nOPTIONS" would show "OPTIONS" in a second line.
en: AUDIO / ZOOM OPTIONS
hu_HU: HANG- / NAGYÍTÁSI BEÁLLÍTÁSOK

en: In Desktop Fullscreen mode, the resolution matches that of your desktop 
    (or what the window manager allows).
hu_HU: Asztali teljes képernyős módban a felbontás megegyezik az asztalod felbontásával
    (vagy azzal, amit az ablakkezelőd megenged).

en: You can change the resolution by resizing the window normally. (Try dragging a corner / edge.)
hu_HU: Az ablak normál átméretezésével megváltoztathatja a felbontást. (Húzza el a sarkot / peremet.)

en: Graphics Mode
hu_HU: Grafikus mód

en: Resolution
hu_HU: Felbontás

en: Display Scale
hu_HU: Skála megjelenítése

en: Adaptive
hu_HU: AdaptÍv

en: Windowed
hu_HU: Ablakos

en: Desktop Full
hu_HU: Teljes Asztal

en: On (Fullscreen)
hu_HU: Bekapcsolás (Teljes képernyő)

en: Texture size
hu_HU: Szöveg méret

en: Vertical sync
hu_HU: Vízszintes szinkronizáció

en: Antialiasing*
hu_HU: Élsimítás

en: Warning: Antialiasing can cause crashes, especially with values > 16
hu_HU: Figyelmeztetés: Az antialiasing összeomlásokat okozhat, különösen> 16 értékek esetén

en: Graphics Backend*
hu_HU: Grafikus Motor*

note: TRANSLATORS: Shortened form of "Minimize on Focus Loss" An option describing when / whether WZ will auto-minimize the window when it loses focus.
en: Min on Focus Loss
hu_HU: Min a fókuszvesztésről

en: Whether the window should auto-minimize on focus loss
hu_HU: Az ablak automatikus kicsinyítése a fókusz elvesztésekor

note: TRANSLATORS: The fullscreen mode used when toggling with keys: Alt + Enter
en: Alt+Enter Toggle
hu_HU: Alt+Enter váltás

en: The fullscreen mode used when toggling with keys: Alt + Enter
hu_HU: A billentyűkkel történő váltáskor használt teljes képernyős mód: Alt + Enter

en: VIDEO OPTIONS
hu_HU: VIDEO BEÁLLÍTÁS

en: Unable to change Vertical Sync
hu_HU: A Vertikális Szinkronizáció megváltoztatása sikertelen

en: Warzone failed to change the Vertical Sync mode.
    Your system / drivers may not support other modes.
hu_HU: Nem sikerült megváltoztatni a függőleges szinkronizációs módot.
    A rendszered vagy illesztőprogramjaid lehet hogy nem támogatnak más módokat.

en: Middle Mouse
hu_HU: Középső egérgomb

en: Right Mouse
hu_HU: Jobb egérgomb

en: Reverse Rotation
hu_HU: Fordított forgatás

en: Trap Cursor
hu_HU: Kurzor rögzítés

en: Switch Mouse Buttons
hu_HU: Váltott egérparancs

en: Rotate Screen
hu_HU: Képernyő forgatás

en: Colored Cursors
hu_HU: Kiszínezett kurzorok

en: Cursor Size
hu_HU: Kurzor méret

en: MOUSE OPTIONS
hu_HU: EGÉR BEÁLLÍTÁS

en: Super Easy
hu_HU: Szuperkönnyű

en: Easy
hu_HU: Könnyű

en: Hard
hu_HU: Nehéz

en: Insane
hu_HU: Örült

en: Unable to load: %s.
hu_HU: Nem tölthető be: %s.

en: Please remove all incompatible mods.
hu_HU: Távolítsa el az összes nem kompatibilis modot.

en: GAME OPTIONS
hu_HU: JÁTÉK OPCIÓK

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Unit Colour:
hu_HU: Egység Színek

en: Skirmish/Multiplayer
hu_HU: Többjátékos mód

en: Campaign Difficulty
hu_HU: Küldetés nehézsége

en: Camera Speed
hu_HU: Kamera sebesség

en: Help us improve translations of Warzone 2100: %s
hu_HU: Segìtsd nekünk fejleszeni a Warzone 2100 játèkot: %s

en: Click to open webpage.
hu_HU: Kattints a weboldal nyitàsàhoz.

en: Insane Difficulty
hu_HU: Nagyon nehéz

en: This difficulty is for very experienced players!
hu_HU: Ez a nehézség csak haladó játékosoknak!

en: %u minutes
hu_HU: %u perc

en: %u seconds
hu_HU: %u másodperc

en: None
hu_HU: Nincs

en: Hosting Options:
hu_HU: Házigazdai beállítások:

en: Game Port
hu_HU: Játék portja

en: Enable UPnP
hu_HU: UPnP engedélyezése

en: Inactivity Timeout
hu_HU: Tétlenségi időtúllépés

en: Lag Kick
hu_HU: Kirúgás lag miatt

en: Spectator Slots
hu_HU: Megfigyelők helyeinek száma

en: Enable Rating
hu_HU: Értékelés engedélyezése

en: MULTIPLAY OPTIONS
hu_HU: TÖBBJÁTÉKOS BEÁLLÍTÁSOK

en: Mod:
hu_HU: Mód:

en: Increase Game Display Scale?
hu_HU: Növeli a játék megjelenítési skáláját?

en: With your current resolution & display scale settings, the game's user interface may appear small, and the game perspective may appear distorted.
hu_HU: A jelenlegi felbontásoddal és képernyőskálázási beállításaiddal a játék felhasználói felülete kicsinek tűnhet, a játék perspektívája pedig torzultnak.

en: You can fix this by increasing the game's Display Scale setting.
hu_HU: Ezen javíthatsz a játék Képskálázási beállításának növelésével.

en: Would you like to increase the game's Display Scale to: %u%%?
hu_HU: Szeretnéd a játék képét fölskálázni ennyivel: %u%%?

en: Increase Display Scale
hu_HU: Növeli a játék megjelenítési skáláját

en: Display Scale Increased to: %u%%
hu_HU: Képskálázás megnövelve erre: %u%%

en: You can adjust the Display Scale at any time in the Video Options menu.
hu_HU: A képskálázás mértékét a Videobeállítások menüben tudod megváltoztatni.

en: Tip: Adjusting Display Scale
hu_HU: Tipp: Változtasd meg a Képfelskálázási értéket

en: Replay
hu_HU: Visszajátszás

en: Pause
hu_HU: Szünet

en: Resume
hu_HU: Folytatás

en: Fast-Forward
hu_HU: Gyors előretekerés

en: GAME SAVED:
hu_HU: JÁTÉK MENTVE:

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new structure: %s.
hu_HU: %u csalt (hibakeresés menü), egy új épülete lett: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new feature: %s.
hu_HU: %u csalt (hibakeresés menü), kapott egy új technológiát: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid: %s.
hu_HU: %u csalt (hibakeresés menü), egy új droidja lett: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid.
hu_HU: %u csalt (hibakeresés menü), egy új droidja lett.

en: Hiding Obsolete Tech
hu_HU: Elavult technika elrejtése

en: Showing Obsolete Tech
hu_HU: Elavult technika mutatása

en: Cost: %u
hu_HU: Költség: %u

en: Build Progress
hu_HU: Építési pontok

en: Showing All Tech
    Right-click to add to Favorites
hu_HU: Az összes technológia látható
    Jobbkattintással hozzáadhatsz a kedvencekhez

en: Showing Only Favorite Tech
    Right-click to remove from Favorites
hu_HU: Csak a kedvenc technológiák mutatása
    Jobbkattintással törölheted a kedvenceid közül

en: Construction Progress
hu_HU: Építési egység

en: Factory Delivery Point
hu_HU: Gyár szállító pont

en: Loop Production
hu_HU: Külső értékesítés

en: Progress Bar
hu_HU: Eszköztár sor

en: Team
hu_HU: Csapat

en: Message delivery failure - try again
hu_HU: Üzenetküldés sikertelen - próbálja újra

en: Research Progress
hu_HU: Kutatás fejlesztés

en: Ally progress
hu_HU: Szövetséges állomány

en: Resume Game
hu_HU: Vissza a játékba

en: WARNING: You're the host. If you quit, the game ends for everyone!
hu_HU: FIGYELEM! Te vagy a játékmester. Amennyiben te kilépsz a játék véget ér mindenki számára!

en: Host Quit
hu_HU: A játékmester kilépett

en: Tactical UI (Target Origin Icon): Show
hu_HU: Taktikai UI (Cél ikon létrehozás): Mutat

en: Tactical UI (Target Origin Icon): Hide
hu_HU: Taktikai UI (Cél ikon létrehozás): Elrejt

en: Go Back
hu_HU: Vissza

en: Load Game
hu_HU: Játék betöltése

en: Save Game
hu_HU: Játék mentés

en: Quit
hu_HU: Kilépés

en: Warning: Are you sure?
hu_HU: Figyelem: Biztos akarod?

en: Warning: Are you sure? Any unsaved progress will be lost.
hu_HU: Figyelem: Biztos akarod? Nem mentett eredmény elveszik.

en: Confirm
hu_HU: Jóváhagy

en: Back
hu_HU: Vissza

en: Host has quit the game!
hu_HU: A játékmester elhagyta a játékot!

en: The game can't continue without the host.
hu_HU: A játék nem folytatható a játékmester nélkül.

en: -->  QUIT  <--
hu_HU: --> KILÉPÉS <--

en: Audio Options
hu_HU: Hang beállítás

en: View Key Mappings
hu_HU: Billentyűkiosztás megtekintése

en: Shake
hu_HU: Rázás

en: Save Campaign Game
hu_HU: Új küldetés mentése

en: Save Skirmish Game
hu_HU: Csata indítás mentése

en: The required mod could not be loaded: %s
    
    Warzone will try to load the game without it.
hu_HU: A mod nem tölthető be: %s
    
    A Warzone megpróbálja elindítani a játékot nélküle.

en: Global Hotkeys
hu_HU: Globális gyorsbillentyű

en: Other Hotkeys
hu_HU: Màsik gyorsbillentyű

en: Gameplay
hu_HU: Játékmenet

en: Debug
hu_HU: Hibakeresés

en: Debug (level editor)
hu_HU: Hibakereső (pályaszerkesztő)

en: Debug (selection)
hu_HU: Hibakereső (kijelölés)

en: Manufacture
hu_HU: Manufaktúra

en: Research
hu_HU: Kutat

en: Build
hu_HU: Épít

en: Design
hu_HU: Tervez

en: Intelligence Display
hu_HU: Inteligens kijelző

en: Commanders
hu_HU: Parancsnokok

en: QuickSave
hu_HU: Gyors mentés

en: Toggle Radar
hu_HU: Radar váltás

en: QuickLoad
hu_HU: Gyors betöltés

en: Toggle Console Display
hu_HU: Kijelző konzol váltás

en: Toggle Damage Bars On/Off
hu_HU: Sérülés jelző váltás Ki/Be

en: Take Screen Shot
hu_HU: Képernyőkép készítés

en: Toggle Formation Speed Limiting
hu_HU: Hadrendi sebességkorlátozás, váltás

en: View Location of Previous Message
hu_HU: Mutassa a helyet az előző üzenetből

en: Toggle Sensor display
hu_HU: Érzékelő monitor

en: Assign Group 0
hu_HU: Kijelölt Csoport 0

en: Assign Group 1
hu_HU: Kijelölt Csoport 1

en: Assign Group 2
hu_HU: Kijelölt Csoport 2

en: Assign Group 3
hu_HU: Kijelölt Csoport 3

en: Assign Group 4
hu_HU: Kijelölt Csoport 4

en: Assign Group 5
hu_HU: Kijelölt Csoport 5

en: Assign Group 6
hu_HU: Kijelölt Csoport 6

en: Assign Group 7
hu_HU: Kijelölt Csoport 7

en: Assign Group 8
hu_HU: Kijelölt Csoport 8

en: Assign Group 9
hu_HU: Kijelölt Csoport 9

en: Add to Group 0
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 0

en: Add to Group 1
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 1

en: Add to Group 2
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 2

en: Add to Group 3
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 3

en: Add to Group 4
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 4

en: Add to Group 5
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 5

en: Add to Group 6
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 6

en: Add to Group 7
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 7

en: Add to Group 8
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 8

en: Add to Group 9
hu_HU: Hozzáadás a csoporthoz 9

en: Remove from current Group
hu_HU: Eltávolítás a jelenlegi csoportból

en: Select Group 0
hu_HU: Csoport  Választás 0

en: Select Group 1
hu_HU: Csoport  Választás 1

en: Select Group 2
hu_HU: Csoport  Választás 2

en: Select Group 3
hu_HU: Csoport Választás 3

en: Select Group 4
hu_HU: Csoport Választás 4

en: Select Group 5
hu_HU: Csoport Választás 5

en: Select Group 6
hu_HU: Csoport Választás 6

en: Select Group 7
hu_HU: Csoport Választás 7

en: Select Group 8
hu_HU: Csoport Választás 8

en: Select Group 9
hu_HU: Csoport Választás 9

en: Select Commander 0
hu_HU: Parancsnok Választás 0

en: Select Commander 1
hu_HU: Parancsnok Választás 1

en: Select Commander 2
hu_HU: Parancsnok Választás 2

en: Select Commander 3
hu_HU: Parancsnok Választás 3

en: Select Commander 4
hu_HU: Parancsnok Választás 4

en: Select Commander 5
hu_HU: Parancsnok Választás 5

en: Select Commander 6
hu_HU: Parancsnok Választás 6

en: Select Commander 7
hu_HU: Parancsnok Választás 7

en: Select Commander 8
hu_HU: Parancsnok Választás 8

en: Select Commander 9
hu_HU: Parancsnok Választás 9

en: Multiplayer Options / Alliance dialog
hu_HU: Többjátékos beállítások / Szövetséges párbeszéd

en: Move Camera Up
hu_HU: Kamera felmozgatása

en: Move Camera Down
hu_HU: Kamera Forgatása Le

en: Move Camera Right
hu_HU: Kamera Forgatása Balra

en: Move Camera Left
hu_HU: Kamera Forgatása Balra

en: Snap View to North
hu_HU: Északi nézet

en: Toggle Tracking Camera
hu_HU: Következő Kamera váltás

en: Display In-Game Options
hu_HU: Játék opciók kijelzése

en: Zoom Radar Out
hu_HU: Radar nézet ki

en: Zoom Radar In
hu_HU: Radar nézet be

en: Zoom In
hu_HU: Nagyítás

en: Zoom Out
hu_HU: Kicsinyítés

en: Pitch Forward
hu_HU: Előre hajt

en: Rotate Left
hu_HU: Balra Forgatás

en: Reset Pitch
hu_HU: Alaphelyzetbe helyez

en: Rotate Right
hu_HU: Jobbra Forgatás

en: Pitch Back
hu_HU: Hátra hajt

en: Orders Menu
hu_HU: Menühöz rendel

en: Decrease Game Speed
hu_HU: Játéksebesség csökkentése

en: Increase Game Speed
hu_HU: Játéksebesség növelése

en: Reset Game Speed
hu_HU: Játéksebesség alapállapotba

en: View North
hu_HU: Északi nézet

en: View South
hu_HU: Déli nézet

en: View East
hu_HU: Keleti nézet

en: View West
hu_HU: Nyugati nézet

en: View next Oil Derrick
hu_HU: Mutasd a következő olajkutat

en: View next Repair Unit
hu_HU: Mutasd a következő szervízegységet

en: View next Truck
hu_HU: Mutasd a következő munkagépet

en: View next Sensor Unit
hu_HU: Mutasd a következő érzékelő egységet

en: View next Commander
hu_HU: Mutasd a következő parancsnokot

en: Toggle Overlays
hu_HU: Burkolat változtatása

en: Toggle Console History
hu_HU: Kijelző konzol Előzmény

en: Toggle Team Chat History
hu_HU: Kijelző Csapat Csevegés Előzmény

en: Rotate Building Clockwise
hu_HU: Építmény forgatása jobbra

en: Rotate Building Anticlockwise
hu_HU: Építmény forgatása balra

en: Center View on HQ
hu_HU: Középpontba a főhadiszállást

en: Hold Fire
hu_HU: Tüzet szüntess

en: View Unassigned Units
hu_HU: Mutasd a ki nem jelölt egységeket

en: Return Fire
hu_HU: Válasz tűz

en: Fire at Will
hu_HU: Tetszés szerint tüzel

en: Guard Position
hu_HU: Védelmi pozíció

en: Return to HQ
hu_HU: Vissza a főhadiszállásra

en: Hold Position
hu_HU: Pozíció tartás

en: Optimum Range
hu_HU: Optimális hatótáv

en: Short Range
hu_HU: Rövid hatótávolság

en: Pursue
hu_HU: Üldözés

en: Patrol
hu_HU: Őrjárat

en: Return For Repair
hu_HU: Vissza javításra

en: Stop Droid
hu_HU: Droid állj

en: Go to Transport
hu_HU: Szállítóhoz

en: Long Range
hu_HU: Hosszú hatótávolság

en: Send Global Text Message
hu_HU: Szöveges üzenet küldése

en: Send Team Text Message
hu_HU: Szöveges üzenet küldése

en: Drop a beacon
hu_HU: Egy jeladó kihelyezése

en: Toggles shadows
hu_HU: Árnyékok kapcsolása

en: Trap cursor
hu_HU: Rögzített kurzor

en: Toggle radar terrain
hu_HU: Domborzati radar kapcsolása (be/ki)

en: Toggle ally-enemy radar view
hu_HU: Be/ki kapcsolja az összes ellenséges radar képét

en: Show all keyboard mappings
hu_HU: Az összes billentyűkiosztás mutatása

en: Retreat at Medium Damage
hu_HU: Visszavonulás közepes sebzéssel

en: Retreat at Heavy Damage
hu_HU: Visszavonulás nagy sebzéssel

en: Do or Die!
hu_HU: Csináld vagy meghalsz!

en: Select all Combat Units
hu_HU: Kiválaszt minden harcoló egységet

en: Select all Cyborgs
hu_HU: Kiválaszt minden légpárnást

en: Select all Heavily Damaged Units
hu_HU: Kiválaszt minden erősen sérült egységet

en: Select all Combat Land units with health >50% and no Groups.
hu_HU: Az összes olyan szárazföldi harci egység kiválasztása, melyek életereje >50%, és nem tagjai csoportnak.

en: Select all Half-tracks
hu_HU: Kiválaszt minden fél-hernyótalpas járművet

en: Select all Half-tracks without group
hu_HU: Az összes csoporton kívüli féllánctalpas kiválasztása

en: Select all Hovers
hu_HU: Kiválaszt minden légpárnást

en: Return for Recycling
hu_HU: Vissza újrahasznosításra

en: Select all Units on Screen
hu_HU: Kiválaszt minden egységet a képernyőn

en: Select all Tracks
hu_HU: Kiválaszt minden hernyótalpas járművet

en: Select all Tracks without group
hu_HU: Az összes csoporton kívüli lánctalpas kiválasztása

en: Select EVERY unit
hu_HU: Kiválaszt MINDEN egységet

en: Select all VTOLs
hu_HU: Kiválaszt minden VTOL járművet

en: Select all fully-armed VTOLs
hu_HU: Kiválaszt minden VTOL járművet

en: Select all fully-armed VTOLs without group
hu_HU: Az összes csoporton kívüli VTOL jármű kiválasztása

en: Select all Wheels
hu_HU: Kiválaszt minden járművet

en: Show frame rate
hu_HU: Mutasd a képkockák sebességét

en: Select all units with the same components
hu_HU: Az összes ugyanolyan komponenst tartalmazó egység kiválasztása

en: Select all Combat Cyborgs
hu_HU: Kiválaszt minden harcoló egységet

en: Select all Combat Cyborgs without group
hu_HU: Az összes csoporton kívüli Harci Cyborg kiválasztása

en: Select all Engineers
hu_HU: Kiválaszt minden légpárnást

en: Select all Land Combat Units
hu_HU: Kiválaszt minden harcoló egységet

en: Select all Land Combat Units without group
hu_HU: Az összes csoporton kívüli Szárazföldi Harci Egység kiválasztása

en: Select all Mechanics
hu_HU: Kiválaszt minden hernyótalpas járművet

en: Select all Transporters
hu_HU: Kiválaszt minden hernyótalpas járművet

en: Select all Repair Tanks
hu_HU: Kiválaszt minden hernyótalpas járművet

en: Select all Sensor Units
hu_HU: Hasonló egységek kijelölése

en: Select all Sensor Units without group
hu_HU: Az összes csoporton kívüli Érzékelős egység kiválasztása

en: Select all Trucks
hu_HU: Kiválaszt minden hernyótalpas járművet

en: Select next Factory
hu_HU: Következő gyár kiválasztása

en: Select next Research Facility
hu_HU: Következő Kutató központ kiválasztása

en: Select next Power Generator
hu_HU: Következő erőmű kiválasztása

en: Select next Cyborg Factory
hu_HU: Következő Cyborg gyár kiválasztása

en: Select next VTOL Factory
hu_HU: Következő VTOL gyár kiválasztása

en: Jump to next Factory
hu_HU: Következő gyár kiválasztása

en: Jump to next Research Facility
hu_HU: Következő Kutató központ kiválasztása

en: Jump to next Power Generator
hu_HU: Következő erőmű kiválasztása

en: Jump to next Cyborg Factory
hu_HU: Következő Cyborg gyár kiválasztása

en: Jump to next VTOL Factory
hu_HU: Következő VTOL gyár kiválasztása

en: Toggle Debug Mappings
hu_HU: Hibakeresés kapcsolása

en: Prioritize Debug Mappings
hu_HU: A Hibakereső Feltérképezések előtérbe helyezése

en: Toggle Level Editor
hu_HU: Pályaszerkesztő ki/bekapcsolása

en: Toggle display of droid path
hu_HU: Be/ki kapcsolja a droid útvonalak mutatását

en: Toggle display of gateways
hu_HU: Be/ki kapcsolja az átjárók mutatását

en: Toggle visibility
hu_HU: Láthatóság kapcsolása

en: Raise tile height
hu_HU: Kamera magasba emelése

en: Lower tile height
hu_HU: Alacsonyabb részegység magasság

en: Toggles All fog
hu_HU: Szövetségesek elrejtése

en: Trigger some weather
hu_HU: Heves időjárás

en: Flip terrain triangle
hu_HU: Talaj háromszög átfordítása

en: Make a performance measurement sample
hu_HU: Teljesítmény mérési mintát készít

en: Make all items available
hu_HU: Tedd minden elemet elérhetővé

en: Kill Selected Unit(s)
hu_HU: Kijelölt egységek kivégzése

en: Toggle god Mode Status
hu_HU: Isten mód kapcsolása

en: Display Options Screen
hu_HU: Képernyő megjelenítés beállításai

en: Complete current research
hu_HU: Teljes jelenlegi kutatás

en: Reveal map at mouse position
hu_HU: Felfedi a térképet az egér pozíciónál

en: Trace a game object
hu_HU: Játékcél felkutatása

en: Toggle fullscreen
hu_HU: Teljes képernyő váltás

en: Waiting for Power
hu_HU: Energiára várakozás

en: Power
hu_HU: Energia

en: Power Per Second
hu_HU: Energia/másodperc

en: %d derrick(s) inactive
hu_HU: %d fúrótorony inaktív

en: Need more resources!
hu_HU: Forrásanyag szükséges!

en: Discord: Can't Join Game
hu_HU: Discord: Nem lehet csatlakozni a játékhoz

en: You can't join a game while you're in a game. Please save / quit your current game, exit to the main menu, and try again.
hu_HU: Nem tudsz csatlakozni egy játékhoz, ha már egy másik játékban vagy. Kérjük mentsd el vagy lépj ki a jelenlegi játékodból, lépj ki a főmenübe és próbáld újra.

en: Discord: Finding & Connecting to Game
hu_HU: Discord: Játék keresése és Csatlakozás

en: Attempting to find & connect to the game specified by the Discord invite.
hu_HU: Kísérlet a Discord meghívás által meghatározott játék megkeresésére és csatlakozásra.

en: This may take a moment...
hu_HU: Ez eltarthat egy kis ideig...

en: Failed to find game in the lobby server:
hu_HU: Nem található játék a játékszoba-kiszolgálón:

en: The game may have already started, or the host may have disbanded the game lobby.
hu_HU: A játék már elkezdődött, vagy a játékmester letiltotta a szobába való belépést.

en: Failed to Find Game
hu_HU: Nem sikerült játékot megkeresni

en: Failed to Join Game
hu_HU: Nem sikerült csatlakozni játéhoz

en: Discord: Connect to Untrusted Lobby?
hu_HU: Discord: Csatlakozni akarsz megbízhatatlan játékszobához?

en: Trust & Connect
hu_HU: Hitelesìtés & Csatlakozàs

en: A newer version of Warzone 2100 may be required, if available.
hu_HU: Lehet, hogy a Warzone 2100 újabb verziója szükséges, amennyiben már elérhető.

en: Discord: Unsupported / Invalid Invite
hu_HU: Discord: a meghívó nem támogatott / érvénytelen

en: Playing: Campaign
hu_HU: Játékban: küldetés

en: Playing: Challenge
hu_HU: Játékban: kihívás

en: Playing: Skirmish
hu_HU: Játékban: csata

note: TRANSLATORS: "%s" is a team description, ex. "2v2"
en: Playing: %s Skirmish
hu_HU: A %s Csatában játszik

en: Map:
hu_HU: Térkép:

note: TRANSLATORS: AI Bots. (Used to describe the number of bot players.) Should be a fairly short string - space is limited. Use an abbreviation / acronym if necessary.
en: Bots:
hu_HU: Robotok:

en: In Multiplayer Lobby
hu_HU: Többjátékos váróban

en: In Multiplayer Game
hu_HU: Többjátékos játékban

en: Game Name: "%s" by %s
hu_HU: Játék neve: „%s”, létrehozó: %s

note: TRANSLATORS: "No:" to signify limits - example usage: "No: Tanks,VTOLs" Should be a short string - space is limited. Use an abbreviation / symbol if necessary.
en: No:
hu_HU: Nincs:

note: TRANSLATORS: Should be a fairly short string - space is limited. Use an abbreviation if necessary.
en: Alliances:
hu_HU: Szövetségek:

en: In Menu
hu_HU: Menüben

en: Discord user "%s" would like to join your game.
hu_HU: „%s” Discord felhasználó csatlakozni szeretne a játékhoz.

en: Allow this player to join your game?
hu_HU: Engedélyezi, hogy csatlakozzon a játékhoz?

en: Join Request from %s
hu_HU: Csatlakozási kérés tőle: %s

en: Allow
hu_HU: Engedélyezés

en: PAUSED
hu_HU: SZÜNET

en: New Intelligence Report
hu_HU: Új hírszerző jelentés

en: Research Update
hu_HU: Fejlesztés frissítve

en: Project Goals and Updates
hu_HU: A Terv céljai és hírei

en: Current Objective
hu_HU: Jelenlegi célok

en: Fire-At-Will
hu_HU: Tüzelés tetszés szerint

en: Return To HQ
hu_HU: Vissza a főhadiszállásra

en: Recycle
hu_HU: Újrahasznosítása

en: Assign Factory Production
hu_HU: Kijelöli a gyári termelést

en: Assign Cyborg Factory Production
hu_HU: Kijelöli a Cyborg gyár termelést

en: Assign Fire Support
hu_HU: Támogató tűz kijelölése

en: Assign VTOL Factory Production
hu_HU: Kijelöli a VTOL gyár termelést

en: Circle
hu_HU: Kör

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
hu_HU: Elnézést, a többjátékos játéknál a megtévesztés kikapcsolva.

en: Warning! This cheat is buggy.  We recommend to NOT use it.
hu_HU: Figyelem! Ez a csalás hibákat tartalmaz. NEM ajánljuk használatra.

en: Path display toggled.
hu_HU: Útvonal megjelenítése átváltva.

en: Player %d: %d power
hu_HU: %d. játékos: %d energia

en: Ouch! Droid's health is down 20%!
hu_HU: Aú! A droid egészsége 20 százalék alatt van!

en: Ouch! Structure's health is down 20%!
hu_HU: Aú! Szerkezet egészsége 20% alatt van!

en: Lets us see what you see!
hu_HU: Amit látsz azt kapod!

en: Fine, weapon & sensor display is off!
hu_HU: Bírság, fegyver és érzékelő kijelző kikapcsolva!

en: View Aligned to South
hu_HU: Délre állított nézet

en: View Aligned to East
hu_HU: Keletre állított nézet

en: View Aligned to West
hu_HU: Nyugatra állított nézet

en: Player %u is cheating a new droid army of: %d × %s.
hu_HU: Player %u csalt (hibakeresés menü), új droidserege lett: %d × %s.

en: (Player %u) is using cheat :%s
hu_HU: (%u játékos) %s csalást használta

en: Hard as nails!!!
hu_HU: Könyörtelen!!!

en: Takings thing easy!
hu_HU: Vedd a dolgot könnyedén!

en: 1000 big ones!!!
hu_HU: Ezeregy!!!

en: Power overwhelming
hu_HU: Elsöprő erő

en: Back to normality!
hu_HU: Térj vissza a szabályokhoz!

en: Getting tricky!
hu_HU: Trükkös dolog!

en: Twice as nice!
hu_HU: Kétszer jobb!

en: FPS display is enabled.
hu_HU: FPS kijelzó bekapcsolva

en: FPS display is disabled.
hu_HU: FPS kijelző kikapcsolva

en: Unit count display is enabled.
hu_HU: Egységszámkijelzés engedélyezve.

en: Unit count display is disabled.
hu_HU: Egységszámkijelzés letiltva.

en: (Player %u) is using a cheat :Num Droids: %d  Num Structures: %d  Num Features: %d
hu_HU: (%u játékos) csalást használt: Droidok száma: %d; Épületek száma: %d; Technológiák száma: %d

en: Infinite power disabled
hu_HU: Végtelen erő tiltva

en: Infinite power enabled
hu_HU: Végtelen erő engedélyezve

en: Lighting values for all tiles recalculated
hu_HU: Megvilágítási értékek újraszámolva minden csempéhez

en: All items made available
hu_HU: Minden tétel elérhető

en: Tile info dumped into log
hu_HU: Csempeinformáció kiírva a naplóba

en: Fog on
hu_HU: Köd be

en: Fog off
hu_HU: Köd ki

en: Setting radar zoom to %u
hu_HU: Radar zoom beállítása erre az értékre: %u

en: Toggling debug mapping priority:
hu_HU: Hibakeresési feltérképezés prioritásának megváltoztatása:

en: Disabling level editor
hu_HU: Pályaszerkesztő letiltása

en: Enabling level editor
hu_HU: Pályaszerkesztő engedélyezése

en: God Mode ON
hu_HU: Isten mód BE

en: God Mode OFF
hu_HU: Isten mód KI

en: View Aligned to North
hu_HU: Északra állított nézet

en: Trap cursor %s
hu_HU: Rögzített kurzor %s

en: CAMPAIGN
hu_HU: KÜLDETÉS

en: CHALLENGE
hu_HU: KIHÍVÁS

en: SKIRMISH
hu_HU: CSATA

en: DIFFICULTY: SUPER EASY
hu_HU: NEHÉZSÉG: SZUPERKÖNNYŰ

en: DIFFICULTY: EASY
hu_HU: NEHÉZSÉG: KÖNNYŰ

en: DIFFICULTY: NORMAL
hu_HU: NEHÉZSÉG: NORMÁL

en: DIFFICULTY: HARD
hu_HU: NEHÉZSÉG: NEHÉZ

en: DIFFICULTY: INSANE
hu_HU: NEHÉZSÉG: ŐRÜLT

en: CHEATS: ENABLED
hu_HU: CSALÁSOK: ENGEDÉLYEZVE

en: CHEATS: DISABLED
hu_HU: CSALÁSOK: LETILTVA

en: Researched EVERYTHING for you!
hu_HU: Mindent vizsgált!

en: Selected buildings instantly recharged!
hu_HU: Kiválasztott objektumok azonnal feltölthető!

en: (Player %u) is using cheat :%s %s
hu_HU: (%u játékos) %s %s csalást használta

en: Researched
hu_HU: Kutatott

en: Only displaying energy bars when selected
hu_HU: Csak kijelölés esetén mutassa az energia szintet

en: Always displaying energy bars for units
hu_HU: Mindig mutassa az energia szintet az egységeknél

en: Always displaying energy bars for units and structures
hu_HU: Mindig mutassa az energia szintet az egységeknél és az épületeknél

en: Debug menu is Open
hu_HU: Hibakeresés menü nyitva

en: Unable to locate any oil derricks!
hu_HU: Nem található olajkút!

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
hu_HU: Oh, az időjárás kint rémisztő... HÓ

en: Singing in the rain, I'm singing in the rain... RAIN
hu_HU: Énekelek az esőben, Én énekelek az esőben... ESŐ

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
hu_HU: Előrejelzés: Tiszta idő minden területen... NINCS IDŐJÁRÁS VÁLTOZÁS

en: Warning! This can have drastic consequences if used incorrectly in missions.
hu_HU: Figyelem! Drasztikus következményekkel járhat, amennyiben nem a megfelelően használják a küldetések során.

en: All enemies destroyed by cheating!
hu_HU: Csalással minden ellenséget elpusztított!

en: Destroying selected droids and structures!
hu_HU: A kiválasztott épületek és droidok lerombolása.

en: Reveal OFF
hu_HU: Felvedés KI

en: Reveal ON
hu_HU: Felfedés Be

en: Centered on player HQ, direction NORTH
hu_HU: Főhadiszállása központosítva, észak felé irányítva

en: Unable to locate HQ!
hu_HU: Képtelen, hogy lokalizálja főhadiszállást!

en: Formation speed limiting has been removed from the game due to bugs.
hu_HU: Hibák miatt el lett távolítva a hadrendi sebességkorlátozás.

en: Vertical rotation direction: Normal
hu_HU: Vízszintes forgatás iránya: normál

en: Vertical rotation direction: Flipped
hu_HU: Vízszintes forgatás iránya: tükrözve

en: Screen shake when things die: Off
hu_HU: Képernyő rázkódása dolgok elpusztulásakor: kikapcsolva

en: Screen shake when things die: On
hu_HU: Képernyő rázkódása dolgok elpusztulásakor: bekapcsolva

en: Sorry, but game speed cannot be changed in multiplayer.
hu_HU: Elnézést, de a játék sebessége nem változtatható többjátékos módban.

en: Game Speed Reset
hu_HU: Játék sebesség újraindítás

en: Game Speed Increased to %s
hu_HU: Játék sebesség növekedett %s

en: Game Speed Reduced to %s
hu_HU: Játék sebesség csökkent %s

en: Radar showing friend-foe colors
hu_HU: A radar, ami barátot vagy ellenséget mutat, elszíneződik

en: Radar showing player colors
hu_HU: Radar mutatja a színezett játékost

en: Radar showing only objects
hu_HU: Radar mutatja csak az objektumot

en: Radar blending terrain and height
hu_HU: Radar keverés terep és magasság

en: Radar showing terrain
hu_HU: Radar mutatja a terepet

en: Radar showing height
hu_HU: Radar mutatja a magasságot

en: QuickSave not allowed for multiplayer or tutorial games
hu_HU: A gyors mentés nem engedélyezett a többjátékos vagy oktatójátékokban

en: QuickSave failed
hu_HU: Gyors mentés sikertelen

en: QuickLoad not allowed for multiplayer or tutorial games
hu_HU: A gyors betöltés nem engedélyezett a többjátékos vagy oktatójátékokban

en: QuickSave file does not exist yet
hu_HU: A gyors mentési fájl még nem létezik

en: <not bound>
hu_HU: Nem kapcsolt

en: <Fixed Key>
hu_HU: <Rögzìtett kulcs>

en: KEY MAPPING
hu_HU: Kulcsfontosságú megfeleltetés

en: Return To Previous Screen
hu_HU: Vissza az előző képernyőre

en: Select Default
hu_HU: Alapértelmezett kiválasztása

en: Parent directory
hu_HU: Szülőkönyvtár

en: Autosave directory
hu_HU: Automatikus mentés könyvtára

en: Autosave directory (not allowed for saving)
hu_HU: Automatikus mentések könyvtára (nem lehet ide manuálisan menteni)

en: cheated
hu_HU: csalt

en: AutoSave %s
hu_HU: Gyors mentés: %s

en: AutoSave %s failed
hu_HU: A(z) „%s” automatikus mentés sikertelen

en: Could not save game!
hu_HU: Nem lehet menteni a játékot!

en: Load Transport
hu_HU: Szállítás betöltése

en: OBJECTIVE ACHIEVED by cheating!
hu_HU: KITŰZÖTT CÉL ELÉRVE

en: OBJECTIVE ACHIEVED
hu_HU: A CÉL ELÉRVE

en: OBJECTIVE FAILED--and you cheated!
hu_HU: KITŰZÖTT CÉL MEGHIÚSULT!

en: OBJECTIVE FAILED
hu_HU: A CÉL SIKERTELEN

en: Continue Game
hu_HU: Játék folytatása

en: Quit To Main Menu
hu_HU: Kilépés a saját menübe

en: Load Saved Game
hu_HU: Mentett játék betöltése

en: GAME SAVED :
hu_HU: JÁTÉK MENTVE:

en: You found %u power in an oil drum.
hu_HU: %u energiát találtál egy olajkúton.

en: %s Gives You A Visibility Report
hu_HU: %s adott felderítési jelentést

en: %s Gives you a %s
hu_HU: %s adott önnek %s

en: Tried to give away a non-empty %s - but this is not allowed.
hu_HU: Próbált adni %s t - ,de ez nem megengedett

en: %s Gives You Technology Documents
hu_HU: %s technológiai dokumentációt adott át

en: %s Gives You %d Power
hu_HU: %s adott %d energiát

en: %s Requests An Alliance With You
hu_HU: % szeretne szövetséget önnel

en: You Invite %s To Form An Alliance
hu_HU: Meghívta %s a szövetségbe

en: %s Breaks The Alliance With %s
hu_HU: %s felbontja a szövetséget %s -val

en: %s Forms An Alliance With %s
hu_HU: %s szövetséget köt %s -val

en: You Discover Blueprints For %s
hu_HU: Felkutatott egy tervrajzot %s -nak

en: Medium
hu_HU: Közepes

en: Commander
hu_HU: Parancsnok

en: MISSING AI NAME
hu_HU: Hiányzik MI Név

en: MISSING AI DESCRIPTION
hu_HU: HIÁNYZÓ MI LEÍRÁS

en: Tanks disabled!!
hu_HU: Tankok tiltva!!

en: Cyborgs disabled.
hu_HU: Cyborgok tiltva

en: VTOLs disabled.
hu_HU: VTOL tiltva.

en: Satellite Uplink disabled.
hu_HU: Műhold parabola központ

en: Laser Satellite disabled.
hu_HU: Lézerműhold parancsnoki állás

en: Structure Limits Enforced.
hu_HU: Struktúralimitek kényszerítve.

en: Select Game Name
hu_HU: Játéknév kiválasztása

en: Game Name
hu_HU: Játéknév kiválasztása

en: One-Player Skirmish
hu_HU: Egyjátékos csata

en: Select Map
    Can be blocked by players' votes
hu_HU: Tlerkép kiválasztása
    Blokkolható a játékosok szavazatai által

en: Map-Mod!
hu_HU: Térkép-Mód

en: Random map!
hu_HU: Véletlen térkép!

en: Click to set Password
hu_HU: Kattintson ide a jelszó beállításához

en: Enter password here
hu_HU: Jelszó begépelés

en: Select Player Name
hu_HU: Játékos nevének kiválasztása

en: Alliances
hu_HU: Szövetségek

en: Base
hu_HU: Bázis

en: Map Preview
hu_HU: Térkép előnézet

en: Click to see Map
hu_HU: Kattints ide a térkép megtekintéséhez

en: Show Structure Limits
hu_HU: Építési korlátozás

en: Set Structure Limits
hu_HU: Épületek maximális számának beállítása

en: Random Game Options
hu_HU: Random játékbeállítások

en: Tech
hu_HU: Technológia

en: Technology Level 1
hu_HU: 1. technológiai szint

en: Technology Level 2
hu_HU: 2. technológiai szint

en: Technology Level 3
hu_HU: 3. technológiai szint

en: Technology Level 4
hu_HU: 4. technológiai szint

en: Start Hosting Game
hu_HU: Központi játék elindítása

en: DIFFICULTY
hu_HU: NEHÉZSÉG

en: Starts disadvantaged
hu_HU: Kezdés fejlesztett bázissal

en: Plays nice
hu_HU: Kedvelt játékosok

en: No holds barred
hu_HU: Nincs fedetlen hatalom

en: Starts with advantages
hu_HU: Kezdés fejlesztett bázissal

en: CHOOSE AI
hu_HU: AI választás

en: Allow human players to join in this slot
hu_HU: Emberi játékosok kapcsolódnak a nyomhoz

en: Leave this slot unused
hu_HU: Elhagyom ezt a nem használt nyomot

en: Allow spectators to join in this slot
hu_HU: Megfigyelők kapcsolódásának engedélyezése erre a helyre

en: Click to change to this slot
hu_HU: Kattintson a játékosok betöltésének változtatásához

en: Click to take player slot %u
hu_HU: Kattintson a(z) %u. játékoshely elfoglalásához

en: Spectator
hu_HU: Megfigyelő

en: The host has kicked %s from the game!
hu_HU: A játékmester kirúgta %s a játékból!

en: Ask to Play
hu_HU: Felkérés játékra

en: Spectator %s wants to remain a Spectator
hu_HU: A megfigyelő: %s megfigyelő szeretne maradni

en: Yes, I want to play!
hu_HU: Igen, Én akarokjàtszani!

en: Joined:
hu_HU: Csatlakoztatva:

en: Ready:
hu_HU: Kész:

en: Players
hu_HU: Játékosok

en: Host Options
hu_HU: Host beàllìtàs

en: Enable Spectator Join
hu_HU: Megfigyelő belépésének engedélyezése

en: Lock Teams
hu_HU: Csapatok zárolása

en: Choose Team
hu_HU: Csapatválasztás

en: Teams locked
hu_HU: Csapatok lezárása

en: Click to change player colour
hu_HU: Kattintson a játékos színeinek változtatásához

en: Click to change player position
hu_HU: Kattintson a játékos pozíciójának beállításához

en: Click to close spectator slot
hu_HU: Megfigyelő hely lezárása

en: Player ID:
hu_HU: Játékos

en: (none)
hu_HU: Nincs

en: Player rating:
hu_HU: Játékos értékelése:

en: Click to change difficulty
hu_HU: Kattintson a nehézség beállításához

en: Waiting for player
hu_HU: Várakozás további játékosra

en: Player is ready
hu_HU: Játékos kiszállt

en: Player is downloading
hu_HU: A játékos letölt

en: Click when ready
hu_HU: Kattintson, ha kész

en: Waiting for download
hu_HU: Várakozás a letöltésre

en: READY?
hu_HU: KÉSZ?

en: PLAYERS
hu_HU: JÁTÉKOSOK

en: Add spectator slot
hu_HU: Megfigyelő hely hozzáadása

en: Copy Text to Clipboard
hu_HU: Szöveg másolása a vágólapra

en: Mute Player: %s
hu_HU: %s Játékos némítása

en: Unmute Player: %s
hu_HU: %s Játékos némításának visszavonása

en: CHAT
hu_HU: CSEVEGÉS

en: Please click the button below for more information on how to fix it.
hu_HU: Kattintson a lenti gombra, hogy további információkat kapjon a javításával kapcsolatban.

en: More Information
hu_HU: További információk

en: Sorry! Failed to host the game.
hu_HU: Nem sikerült a játékot létrehoznia.

en: Game Name Updated.
hu_HU: Játéknév frissítve.

en: *** password [%s] is now required! ***
hu_HU: *** jelszót [%s] kötelező! ***

en: *** password is NOT required! ***
hu_HU:  *** jelszó NEM kötelező! ***

en: This is a map-mod, it can change your playing experience!
hu_HU: Ez egy térkép-mod, meg tudja változtatni a játékélményt!

en: This is a random map, it can vary your playing experience!
hu_HU: Ez egy random térkép, meg tudja változtatni a játékélményt!

en: Host is Starting Game
hu_HU: A játékmester elindította a játékot

en: Moving %s to Spectators!
hu_HU: %s Átmozgatása a megfigyelőkhöz!

en: Host supplied invalid options
hu_HU: A gazda érvénytelen beállításokat adott meg

en: You have been kicked:
hu_HU: Kirúgtak a szobából:

en: No connection to host.
hu_HU: Nincs kapcsolat a hostoláshoz.

en: Hit the ready box to begin your challenge!
hu_HU: A doboz elkészült és kezdődhet a kihívás!

en: Press the start hosting button to begin hosting a game.
hu_HU: Nyomd meg a távoli start gombot a távoli játék indításához

en: UPnP has been enabled.
hu_HU: UPnP be lett kapcsolva

en: UPnP detection is in progress...
hu_HU: Dekódolás folyamatban.....

en: Closed
hu_HU: Bezárás

en: Open
hu_HU: Megnyitás

en: Sending Map: %u%%
hu_HU: Térkép küldés: %u%%

en: Map: %u%% downloaded
hu_HU: Térkép: %u%% letöltött

en: HOST
hu_HU: GAZDAGÉP

en: Ping
hu_HU: Pingelés

en: %s has Left the Game
hu_HU: %s elhagyta a játékot

en: File transfer has been aborted for %d.
hu_HU: Fájl átvitel megszakítva: %d

en: %s (%u) has an incompatible mod, and has been kicked.
hu_HU: %s (%u) nem kompatibilis módban van, ezért ki lett rúgva a játékból.

en: %s is joining the game
hu_HU: %s csatlakozott a játékhoz

en: Server message:
hu_HU: Rendszer üzenet:

en: There is an update to the game, please visit https://wz2100.net to download new version.
hu_HU: Frissítés érhető el a játékhoz, az új verzió letöltéséhez keresse fel a https://wz2100.net weboldalt.

note: TRANSLATORS: Sidetext of structure limits screen
en: LIMITS
hu_HU: LIMITEK

en: Map Can Exceed Limits
hu_HU: A térkép túlhahadhatja a limiteket

en: Force Limits at Start
hu_HU: Limitek kényszerítése kezdésnél

en: Apply Defaults and Return To Previous Screen
hu_HU: Alapbeállítások alkalmazása és vissza az előző menübe

en: Accept Settings
hu_HU: Beállítások elfogadása

en: Limits reset to default values
hu_HU: A határértékek visszaállítása az alapértelmezettekre

en: Limits Reset To Default Values
hu_HU: Limitek visszaállítása alapértelmezett értékre

en: Administrator has kicked you from the game.
hu_HU: A játékmester kirúgott a játékból.

en: Any number of players
hu_HU: Nincs meghatározott játékos szám

en: %d player | %d players
hu_HU[0]: %d játékos
hu_HU[1]: %d játékosok

en: Structs
hu_HU: Épületek

en: Score
hu_HU: Eredmény

en: Kills
hu_HU: Elestek

en: Units
hu_HU: Egységek

en: Channel
hu_HU: Csatorna

en: Toggle Alliance State
hu_HU: Szövetség státuszának megváltoztatása

en: Give Visibility Report
hu_HU: Felderítő jelentést ad

en: Leak Technology Documents
hu_HU: Technológiai dokumentumok kiszivárogtatása

en: Hand Over Selected Units
hu_HU: Adja a kijelölt egységeket

en: Give Power To Player
hu_HU: Energiát ad a játékosnak

en: Toggle Chat Mute
hu_HU: Csevegésnémítás ki/be kapcsolása

en: Sent/Received per sec —
hu_HU: Elküldött/Érkezett per másodperc —

en: Total Sent/Received —
hu_HU: Teljes Elküldött/Érkezett —

en: Traf: %lu/%lu
hu_HU: Edzett: %lu/%lu

en: Uncompressed: %lu/%lu
hu_HU: Tömörìtetlen: %lu/%lu

en: Pack: %lu/%lu
hu_HU: Csomag:%lu/%lu

en: Changed structure limits [%d]:
hu_HU: Struktúrakorlátok megváltoztatása [%d]:

en: [%d] Limit [%s]: %u (default: %u)
hu_HU: [%d] Korlát[%s]: %u (alapértelmezett: %u)

en: [%d] Limit [%s]: %u (default: no limit)
hu_HU: [%d] Korlát[%s]: %u (alapértelmezett: nincs korlát)

en: MAP REQUESTED!
hu_HU: TÉRKÉP KÉRVE!

en: MOD REQUESTED!
hu_HU: MOD KÉRVE!

en: Warning, this is a map-mod, it could alter normal gameplay.
hu_HU: Figyelem, ez egy térkép-mod, meg tudja változtatni a normális játékot.

en: Warning, HOST has altered the game code, and can't be trusted!
hu_HU: Figyelem, GAZDAGÉP megváltoztatta a játék kódot, és nem lehet megbízni benne!

en: Kicking player %s, because they tried to bypass data integrity check!
hu_HU: %s ki lett rúgva, mert megpróbálta kikerülni az adatok ellenőrzését.

en: Invalid data!
hu_HU: Érvénytelen adat!

en: Auto kicking player %s, invalid command received: %u
hu_HU: %s Játékos automatikus kirúgása, érvénytelen kapott parancs: %u

en: Unauthorized network command
hu_HU: Nem engedélyezett hálózati parancs

en: REPLAY HAS ENDED
hu_HU: VISSZAJÁTSZÁS VÉGE

en: (Press ESC to quit.)
hu_HU: (Nyomd meg az ESC-t a kilépéshez.)

en: Auto kicking player %s, invalid command received.
hu_HU: %s Játékos automatikus kirúgása, érvénytelen kapott parancs.

en: Map was requested: SENDING MAP!
hu_HU: Térkép kérve: TÉRKÉP KÜLDÉSE!

en: Mod was requested: SENDING MOD!
hu_HU: Mod kérve: MOD KÜLDÉSE!

en: FILE SENT!
hu_HU: FÁJL ELKÜLDVE!

en: MAP DOWNLOADED!
hu_HU: TÉRKÉP LETÖLTVE!

en: Beacon %d
hu_HU: %d jeladó

en: Beacon received from %s!
hu_HU: Jeladó érkezett %s csapatától!

en: Green
hu_HU: Zöld

en: Orange
hu_HU: Narancs

en: Grey
hu_HU: Szürke

en: Red
hu_HU: Vörös

en: Blue
hu_HU: Kék

en: Pink
hu_HU: Rózsaszín

en: Cyan
hu_HU: Cián

en: Yellow
hu_HU: Sárga

en: Purple
hu_HU: Lila

en: White
hu_HU: Fehér

en: Bright blue
hu_HU: Élénk kék

en: Neon green
hu_HU: Neon zöld

en: Infrared
hu_HU: Infravörös

en: Ultraviolet
hu_HU: Ultraviola

en: Brown
hu_HU: Barna

en: Spectator Mode
hu_HU: Megfigyelő mód

en: You are a spectator. Enjoy watching the game!
hu_HU: Egy megfigyelő vagy. Élvezd a játékot!

en: Vote
hu_HU: Szavazàs

en: NOW PLAYING
hu_HU: JÁTÉKBAN

en: Date
hu_HU: Dátum

en: Title
hu_HU: Cím

en: MUSIC MANAGER
hu_HU: ZENEKEZELŐ

en: Dismiss
hu_HU: Elutasítás

en: Do not show again
hu_HU: Ne mutasd mégegyszer

en: We can't do that! We must be a Cyborg unit to use a Cyborg Transport!
hu_HU: Ezt nem teheti meg: Cyborg egységnek kell lennie, hogy használhassa a Cyborg szállítást.

en: Failed to load selected AI! Check your logs to see why.
hu_HU: A kiválasztott MI betöltése sikertelen! Nézze meg a naplókat, hogy miért.

en: Loaded the %s AI script for current player!
hu_HU: A(z) %s MI parancsfájl betöltve a jelenlegi játékoshoz!

en: Research completed: %s
hu_HU: Kutatás befejeződött: %s

en: Research Award
hu_HU: Kutatói díj

en: Own Units: %u
hu_HU: Saját egységek: %u

en: Enemy Units: %u
hu_HU: Ellenséges egységek: %u

en: Own Structures: %u
hu_HU: Saját épületek: %u

en: Enemy Structures: %u
hu_HU: Ellenséges épületek: %u

en: Units Manufactured: %u
hu_HU: Gyártott egységek: %u

en: Total Units: %u
hu_HU: Összes egységek: %u

en: Structures Built: %u
hu_HU: Épített épületek: %u

en: Total Structures: %u
hu_HU: Összes épület: %u

en: Rookie: %u
hu_HU: Újonc: %u

[ctx: rank]
en: Green: %u
hu_HU: Zöldfülű: %u

en: Trained: %u
hu_HU: Edzett: %u

en: Regular: %u
hu_HU: Hivatásos: %u

en: Professional: %u
hu_HU: Professzionális: %u

en: Veteran: %u
hu_HU: Veterán: %u

en: Elite: %u
hu_HU: Elit: %u

en: Special: %u
hu_HU: Speciális: %u

en: Hero: %u
hu_HU: Hős: %u

en: Unit Losses
hu_HU: Egység veszteségek

en: Structure Losses
hu_HU: Épület veszteségek

en: Force Information
hu_HU: Haderő információ

en: ARTIFACTS RECOVERED: %d
hu_HU: LELETEK FELTÁRÁSA: %d

en: Mission Time - %s
hu_HU: Küldetés idő - %s

en: Total Game Time - %s
hu_HU: Teljes játék idő - %s

en: You cheated!
hu_HU: Csaltál!

en: Chat: All
hu_HU: Csevegés: Mindenki

en: Chat: Team
hu_HU: Chat: Csapat

en: Unable to locate any repair units!
hu_HU: Képtelen lokalizálni bármely javító egységet!

en: Unable to locate any Trucks!
hu_HU: Képtelen lokalizálni bármely munkagépet!

en: Unable to locate any Sensor Units!
hu_HU: Képtelen lokalizálni bármely érzékelős egységet!

en: Unable to locate any Commanders!
hu_HU: Képtelen lokalizálni bármely parancsnokot!

en: Cannot find required building!
hu_HU: A kért épület nem található!

en: Loading video
hu_HU: Videó betöltése

en: Show Player Stats
hu_HU: Játékosstatisztikák megjelenítése

en: Weapon Grade
hu_HU: Fegyverosztály

en: Current Power / Power Per Second
hu_HU: Jelenlegi energia / Energia másodpercenként

en: Kinetic Armor
hu_HU: Kinetikus páncél

en: (Tanks / Cyborgs)
hu_HU: (Tankok/Cyborgok)

en: Can't build any more units, Unit Limit Reached — Production Halted
hu_HU: Nem tudsz több egységet építeni, elérted a limitet — Gyártás Szüneteltetve

en: Can't build "%s" without a Command Relay Center — Production Halted
hu_HU: Nem tudsz készíteni „%s” egységeket Parancsközvetítő központ nélkül — Gyártás szüneteltetve

en: Can't build "%s", Commander Limit Reached — Production Halted
hu_HU: Nem tudsz több „%s” egységet építeni, elérted a parancsnoki limitet — Gyártás Szüneteltetve

en: Can't build any more "%s", Construction Unit Limit Reached — Production Halted
hu_HU: Nem tudsz több %s egységet építeni, elérted a limitet — Gyártás Szüneteltetve

en: %s - %u Unit assigned - Hitpoints %d/%d | %s - %u Units assigned - Hitpoints %d/%d
hu_HU[0]: %s - %u Egység felhatalmazása - Kár %d/%d
hu_HU[1]: %s - %u Egységek felhatalmazása - Kár %d/%d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %d - sensor range %d - ECM %d
hu_HU: Azonosító: %d – érzékelőtávolság: %d – ECM: %d

en: %s - %u Unit assigned - Damage %d/%d | %s - %u Units assigned - Hitpoints %d/%d
hu_HU[0]: %s - %u Egység hozzárendelve - Sérülés %d/%d
hu_HU[1]: %s - %u Egység hozzárendelve - Életerő %d/%d

en: %s - Hitpoints %d/%d
hu_HU: %s - Életerő %d/%d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled) "born": Time the game object was born "depth": Depth of structure's foundation
en: ID %d - armour %d|%d - sensor range %d - ECM %d - born %u - depth %.02f
hu_HU: Azonosító: %d – páncél: %d|%d – érzékelőtávolság: %d – ECM %d – született: %u – mélység %.02f

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled) "state": The "RepairState" (printed as an integer, Idle = 0, Repairing = 1)
en: ID %d - State %d
hu_HU: Azonosító %d - Állapot %d

en: ID %d - %s
hu_HU: Azonosító: %d – %s

en: %s - Connected %u of %u - Hitpoints %d/%d
hu_HU: %s - kapcsolódott %u, összesen: %u - kár %d/%d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %u - Multiplier: %u
hu_HU: Azonosító: %u – Szorzó: %u

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %u - Production Output: %u - BuildPointsRemaining: %u - Resistance: %d / %d
hu_HU: Azonosító: %u – Termelési kimenet: %u – Megmaradt építési pontok: %u – Ellenállás: %d / %d

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %u - Research Points: %u
hu_HU: Azonosító: %u – Kutatási pontok: %u

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: tile %d,%d - target %s
hu_HU: csempe: %d,%d – cél: %s

note: TRANSLATORS: A debug output string (user-visible if debug mode is enabled)
en: ID %u - sensor range %d - ECM %d
hu_HU: Azonosító: %u – érzékelőtávolság: %d – ECM: %d

en: %s - Electronically Damaged
hu_HU: %s - Elektronikusan sérült

en: Electronic Reward - Visibility Report
hu_HU: Elektronikus jutalom - Felderítési jelentés

en: Factory Reward - Propulsion
hu_HU: Gyári jutalom - hajtómű

en: Factory Reward - Body
hu_HU: Gyári jutalom - karosszéria

en: Factory Reward - Weapon
hu_HU: Gyári jutalom - fegyver

en: Factory Reward - Nothing
hu_HU: Gyári jutalom - nincs

en: Repair Facility Award - Repair
hu_HU: Szervizüzem jutalom - javítás

en: Repair Facility Award - Nothing
hu_HU: Szervizüzem jutalom - nincs

en: GAMES
hu_HU: JÁTÉKOK

en: Refresh Games List
hu_HU: Játék lista frissítése

en: Filter Games List
hu_HU: Játék lista frissítése

en: Refreshing...
hu_HU: Frissítés...

en: Searching
hu_HU: Keresés

en: Connecting to the lobby server...
hu_HU: Kapcsolódás a kiszolgáló szerverhez...

en: Map Name
hu_HU: Térkép Név

en: Status
hu_HU: Státusz

en: Can't connect to lobby server!
hu_HU: Nem tud kapcsolódni a kiszolgáló szerverhez!

en: Mods: %s
hu_HU: Mód: %s

en: Mods: None!
hu_HU: Mód: Nincs!

en: Version: %s
hu_HU: Verzió: %s

en: Join as spectator
hu_HU: Csatlakozás megfigyelőként

en: Your version of Warzone is incompatible with this game.
hu_HU: A te Warzone verziód nem kompatipilis ezzel a játékkal.

en: [Password required]
hu_HU:  *** jelszó  kötelező! ***

en: [No Tanks]
hu_HU: [Nincsenek Tankok]

en: [No Cyborgs]
hu_HU: [Nincsenek Cyborgok]

en: [No VTOLs]
hu_HU: [Nincs VTOLS]

en: Hosted by %s
hu_HU: Kiszolgáló %s által

en: Hosted by %s —%s
hu_HU: Kiszolgáló %s —%s által

en: Can't find any games for your version.
hu_HU: Nem talál játékokat a verziódhoz.

en: There appears to be a game update available!
hu_HU: Mutatod, hogy elérhető e játék frissítés!

en: No games are available for your version
hu_HU: Nincs rendelkezésre álló játék verzió

en: Game is full
hu_HU: Maximális játékosszám

en: You were kicked!
hu_HU: Kiütöttek!

en: Wrong Game Version!
hu_HU: Rossz játékverzió.

en: You have an incompatible mod.
hu_HU: Inkompatibilis módban vagy.

en: Host couldn't send file?
hu_HU: Gazdagép nem tudott fájlt küldeni?

en: Incorrect Password!
hu_HU: Helytelen Jelszó.

en: Host has dropped connection!
hu_HU: Gazdagéppel a kapcsolata elveszett.

en: Connection Error
hu_HU: Kapcsolódási hiba.

en: Continue
hu_HU: Folytatás

en: Enter Password:
hu_HU: Jelszó megadása:

en: OK
hu_HU: Ok

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: CONNECTION
hu_HU: KAPCSOLAT

en: Lobby
hu_HU: Előcsarnok

en: IP
hu_HU: IP cím alapján

en: IP Address or Machine Name
hu_HU: IP cím vagy gépnév

en: Launch Transport
hu_HU: Szállítást indítása

en: There is not enough room in the Transport!
hu_HU: Nincs elegendő férőhely a szállításhoz.

en: Reinforcements landing
hu_HU: Utánpótlás leszállt

en: Update Available
hu_HU: Frissítés érhető el

en: A new build of Warzone 2100 (%s) is available!
hu_HU: A Warzone 2100 új összeállítása (%s) érhető el!

en: This new version includes important bug fixes and updates, and it is recommended that you update now.
hu_HU: Ez az új verzió fontos hibarögzìtèst és frissìtést, és ajánlott a frissítés jelenleg.

en: A new build of Warzone 2100 is available!
hu_HU: A Warzone 2100 új összeállítása érhető el!

en: Get Update Now
hu_HU: Frissítés beszerzése most

en: Compatibility Warning
hu_HU: Kompatibilitás figyelmeztetés

en: An issue has been detected that may affect Warzone 2100's operation / performance.
hu_HU: Probléma észlelve, mely hatással lehet a Warzone 2100 működésére vagy teljesítményére.

en: (Notice ID: %s)
hu_HU: (Megjegyzésazonosító: %s)

note: TRANSLATORS: Printed when compiling with uncommitted changes
en:  (modified locally)
hu_HU:  (helyileg módosította)

note: TRANSLATORS: Printed in Debug builds
en:  - DEBUG
hu_HU:  - HIBAKERESÉS

note: TRANSLATORS: This string looks as follows when expanded. "Version: <version name/number>, <working copy state>, Built: <BUILD DATE><BUILD TYPE>"
en: Version: %s,%s Built: %s%s
hu_HU: Verzió: %s,%s Összeállítva: %s%s

en: GAME OVER
hu_HU: JÁTÉK VÉGE

en: The battle is over - you can leave the room.
hu_HU: A csata véget ért - kiléphetsz a szobából.

en: YOU ARE VICTORIOUS!
hu_HU: GYŐZELEM!

en: YOU WERE DEFEATED!
hu_HU: VERESÉGET SZENVEDETT!

en: Script Debugger
hu_HU: Szkripthibakereső
