warzone2100 - en to nb_NO translation catalogue (407 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
nb_NO: MÅL: Lokaliser og gjenopprett neuralsynapsteknologi

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
nb_NO: Etabler en base og søk etter en struktur fra Pre-Kollaps.

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
nb_NO: Denne strukturen inneholder teknologi som er helt nødvendig for at prosjektet skal lykkes.

en: ALPHA BASE MISSION: Scavenger Raiders
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Plyndreraidere

en: Scavenger raiders are approaching our base.
nb_NO: Plyndreraidere nærmer seg basen vår.

en: Defend the base then destroy the Scavenger camps.
nb_NO: Beskytt basen, ødelegg deretter Plyndrecampene.

en: ALPHA BASE MISSION: Power Surge Detected
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Strømstigning Oppdaget

en: A power surge has been detected to the south of our position.
nb_NO: En strømstigning har blitt oppdaget sør for vår posisjon.

en: Investigate and secure the area.
nb_NO: Undersøk og sikre området.

en: ALPHA BASE MISSION: The New Paradigm
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Det Nye Paradigmet

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
nb_NO: Det Nye Paradigmet har overlegen våpenteknologi.

en: They may have the synaptic link technology, it's vital we retrieve it.
nb_NO: De kan ha synapselink-teknologien. Det er avgjørende at vi henter den.

en: TRANSPORT MISSION: Locate and Recover Artifacts
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Lokaliser og bring tilbake artefakter

en: Load an attack force into the transport.
nb_NO: Last en angrepsstyrke inn i transporten.

en: On landing, explore the ruins and recover any artifacts.
nb_NO: Utforsk ruinene og bring tilbake alle artefakter ved landing.

en: TRANSPORT MISSION: Investigate Research Center
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Undersøk forskningssenter

en: Investigate the area and recover any artifacts present.
nb_NO: Undersøk området og bring tilbake alle artefakter.

en: Reinforcements are available.
nb_NO: Forsterkninger er tilgjengelig.

en: TRANSPORT MISSION: Encoded Signals Detected
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Kodede signaler oppdaget

en: Take a scout force to investigate these signals.
nb_NO: Ta en speidestyrke for å undersøke disse signalene.

en: Use your trucks to build defenses at your LZ.
nb_NO: Bruk lastebilene for å bygge forsvarsverk ved din LS.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Transmissions Detected
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Fiendeoverføring oppdaget

en: Scout the designated area for enemy research facilities.
nb_NO: Utforsk det angitte området etter fienders forskningsanlegg.

en: Proceed to LZ#2. Do not engage the enemy at this time.
nb_NO: Fortsett til LZ#2. Ikke engasjer fienden på dette tidspunktet.

en: TRANSPORT MISSION: Synaptic Link Location
nb_NO: TRANSPORT MISSION: Synapselinkplassering

en: The New Paradigm are analyzing synaptic link technology at this location.
nb_NO: Det Nye Paradigmet analyserer synapselink-teknologien her.

en: Assemble an attack team and recover the synaptic link technology.
nb_NO: Sett sammen et angrepsteam og hent synapselink-teknologien.

en: TRANSPORT MISSION: New Objectives
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Nye mål

en: New Paradigm are searching for artifacts in this vicinity.
nb_NO: Nye paradigme søker etter artefakter i dette området.

en: Intercept them. Do not let any enemies exit this area.
nb_NO: Avskjær dem. La ingen fiender forlate dette området.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Base Under Construction
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Fiendebase Under Konstruksjon

en: Enemy forces are establishing a forward base at this location.
nb_NO: Fiendestyrker etablerer en fremoverbase i denne sonen.

en: Eradicate the base and secure the area.
nb_NO: Ødelegg basen og sikre området.

en: ALPHA BASE MISSION: Establish a Forward Base
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Etabler en Fremoverbase

en: Establish a forward base on the plateau and fend off the New Paradigm.
nb_NO: Etabler en fremoverbase på platået og holde det Nye Paradigmet borte.

en: Build defensive structures until the green objective blip disappears.
nb_NO: Bygg forsvarsbygninger til den grønne objektivprikken forsvinner.

en: ALPHA BASE MISSION: Counter Attack
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Motangrep

en: Enemy forces are approaching from the east and north.
nb_NO: Fiendestyrker nærmer seg fra øst og nord.

en: Hold the bases and repulse any attacks.
nb_NO: Hold basene og driv tilbake angriperne.

en: ALPHA BASE MISSION: Incoming Transmission
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Innkommende Overføring

en: We are detecting enemy forces at these locations.
nb_NO: Vi har oppdaget fiendestyrker på disse plassene.

en: This is our chance to defeat the New Paradigm and destroy their base.
nb_NO: Dette er vår sjanse til å beseire den Nye Paradigmen og ødelegge basen deres.

en: Congratulations Commander.
nb_NO: Gratulerer Kommandør.

en: We now have a further task for you.
nb_NO: Vi har enda en oppgave til deg.

en: ALPHA BASE MISSION: Locate and Recover Artifacts
nb_NO: ALFABASEOPPDRAG: Lokaliser og bring tilbake artefakter

en: The first two zones are now secure.
nb_NO: De to første sonene er nå sikre.

en: PROJECT TEAM UPDATES
nb_NO: PROSJEKT TEAMOPPDATERING

en: TEAM BETA UPDATE
nb_NO: TEAM BETA OPPDATERING

en: We have recovered some artifacts.
nb_NO: Vi har bragt tilbake noen artefakter.

en: There is a better equipped force operating in this area.
nb_NO: Det er en bedre utrustet styrke i dette området.

en: TEAM GAMMA UPDATE
nb_NO: TEAM GAMMA OPPDATERING

en: Nothing to report.
nb_NO: Ingenting å rapportere.

en: We've discovered no artifacts and encountered no hostiles.
nb_NO: Vi oppdaget ingen artefakter og møtte ingen fiender.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: Enemy Attack
nb_NO: ALFABASE INTELLIGENSRAPPORT: Fiendeangrep

en: We are detecting an enemy attack force at this location.
nb_NO: Vi har oppdaget en fiendtlig angrepsstyrke på denne plassen.

en: PRIMARY OBJECTIVE
nb_NO: HOVEDMÅL

en: This structure is your primary objective.
nb_NO: Denne bygningen er ditt primære mål.

en: Search for and recover any artifacts here.
nb_NO: Søk etter og bring tilbake alle artefakter her.

en: ENEMY LZ
nb_NO: FIENDE LS

en: Destroy this LZ to prevent enemy landings.
nb_NO: Ødelegg denne LS for å hindre fiender i å lande.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: NEXUS
nb_NO: ALFABASE INTELLIGENSRAPPORT: NEXUS

en: New objective.
nb_NO: Nytt mål.

en: We have detected and isolated an intruder program.
nb_NO: Vi har oppdaget og isolert et inntrengerprogram.

en: Supplemental
nb_NO: Supplerende

en: The synaptic link technology was at this location but was removed.
nb_NO: Synapselink-teknologien var her, men har blitt fjernet.

en: Establish a forward base then continue the search for the synaptic link.
nb_NO: Etabler en fremoverbase og fortsett søket etter synapselinken.

en: INCOMING TRANSMISSION
nb_NO: INNKOMMENDE OVERFØRING

en: Decoding in progress.....
nb_NO: Dekoding pågår.....

en: Commander.
nb_NO: Kommandør.

en: We have decoded the incoming message to the New Paradigm...
nb_NO: Vi har dekodet den innkommende meldingen til det Nye Paradigmet...

en: Destroy Enemy Base
nb_NO: Ødelegge Fiendens Base

en: Assemble an attack force and board the transport.
nb_NO: Sett sammen en angrepsstyrke og gå om bord transporten.

en: Destroy the base and recover any artifacts present.
nb_NO: Ødelegg basen og bring tilbake alle artefakter.

en: The synaptic link technology has been recovered!
nb_NO: Synapselink-teknologien har blitt bragt tilbake!

en: Initial research confirms it will be of great benefit to the Project.
nb_NO: Tidlig forskning bekrefter at det vil være til stor fordel for Prosjektet.

en: Base Beta is under heavy attack, they may need assistance.
nb_NO: Base Beta er under hardt angrep, de kan trenge assistanse.

en: We will send further updates as they arrive.
nb_NO: Vi sender ytterligere oppdateringer når de ankommer.

en: This transmission was intercepted a few minutes ago.
nb_NO: Denne overføringen ble fanget opp for noen minutter siden.

en: It originates from the east.
nb_NO: Den stammer fra øst.

en: POWER MODULE ARTIFACT
nb_NO: KRAFTMODUL-ARTEFAKT

en: Research the power module artifact.
nb_NO: Forsk på kraftmodul-artefakten.

en: Then use a truck to upgrade your power generator with the module.
nb_NO: Bruk så en lastebil for å oppgradere din kraftgenerator med modulen.

en: SCAVENGER BASE DETECTED
nb_NO: PLYNDRERBASE OPPDAGET

en: Defeat the scavengers and retrieve any artifacts.
nb_NO: Beseire plyndrerne og bring tilbake alle artefakter.

en: Congratulations on defeating the New Paradigm, this sector is now secure.
nb_NO: Gratulerer med å beseire det Nye Paradigmet, denne sektoren er nå sikret.

en: The Nexus Intruder Program was in the New Paradigm system.
nb_NO: Nexus Inntrengerprogrammet var i det Nye Paradigmets system.

en: We recorded two conversations with it, extracts follow...
nb_NO: Vi tok opp to samtaler med det, uttrekk følger...

en: We'll keep you informed of further developments
nb_NO: Vi holder deg orientert om videre utvikling

en: Commander you are to assist Team Beta
nb_NO: Kommandør, du skal assistere Team Beta

en: BETA BASE MISSION: Eastern Sector
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Østre Sektor

en: Upon arrival you are to assume command of the base.
nb_NO: Ved ankomst skal du ta kommando av basen.

en: You must defend it and hold it.
nb_NO: Du må forsvare og holde den.

en: BETA BASE MISSION: Defend and Fortify
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Beskytt og Forsterk

en: Be sure to fortify the perimeter and establish anti-aircraft defenses.
nb_NO: Sørg for å forsterke området og etabler et luftvern.

en: New technologies are available.
nb_NO: Nye teknologier er tilgjengelige.

en: We are currently detecting coded bitstream signals.
nb_NO: Vi oppdager for øyeblikket kodede bitstream-signaler.

en: Decoding...
nb_NO: Dekoder...

en: TRANSPORT MISSION: Transport Down
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Transport Nede

en: Our transport carrying units from team Alpha Base has been shot down.
nb_NO: Transporten vår som fraktet enheter fra team Alfabase har blitt skutt ned.

en: It is under attack from The Collective at this location.
nb_NO: Det er under angrep av Kollektivet på denne plasseringen.

en: Assemble a rescue team to recover the transport and its cargo.
nb_NO: Sett sammen et redningslag for å bringe tilbake transporten og lasten.

en: IN-FLIGHT BRIEFING
nb_NO: BRIEFING I LUFTA

en: Team Beta are searching for Vertical Takeoff and Landing (VTOL) technology.
nb_NO: Team Beta søker etter Vertikal Takeoff- og Landingsteknologi (VTOL).

en: It's believed to be at a pre-Collapse airbase in this area.
nb_NO: Det antas å være en luftbase fra pre-Kollapsen i dette området.

en: Team Beta under heavy attack
nb_NO: Team Beta er under hardt angrep

en: BETA BASE MISSION: Hold at all costs
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Hold, koste hva det koste vil

en: We are detecting coded bitstream signals from the Collective.
nb_NO: Vi oppdager kodede bitstream-signaler fra Kollektivet.

en: BETA BASE MISSION: Hold At All Costs
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Hold, koste hva det koste vil

en: We are detecting ground and aerial forces from the north.
nb_NO: Vi oppdager land- og luftstyrker fra nord.

en: Hold your position and repulse these attacks, then eradicate the enemy's northern base.
nb_NO: Hold posisjonen og slå disse angrepene tilbake. Utslett deretter fiendens nordlige base.

en: TRANSPORT MISSION: Intercept convoy.
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Avskjær konvoi.

en: Data from the Collective's base indicates the presence of the NEXUS intruder program.
nb_NO: Data fra Kollektivets base indikerer tilstedeværelsen av NEXUS inntrengerprogram.

en: Before NEXUS switched itself off-line we accessed the following.
nb_NO: Før NEXUS gikk over til offline fikk vi tilgang til følgende.

en: An enemy commander is collecting a shipment from NEXUS at this location.
nb_NO: En fiendekommandør henter en forsendelse fra NEXUS på denne plasseringen.

en: Once at the LZ, eradicate the enemy commander and recover the shipment.
nb_NO: Når du ankommer LS, utslett fiendekommandøren og hent forsendelsen.

en: Then return to the LZ.
nb_NO: Returner deretter til LS.

en: Disturbing news regarding NASDA.
nb_NO: Forstyrrende nyheter angående NASDA.

en: TRANSPORT MISSION: Search for and Destroy Convoy
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Søk etter og Ødelegg Konvoi

en: The shipment you recovered was a decoy.
nb_NO: Forsendelsen du hentet inn var en avledning.

en: We have detected another convoy proceeding along the river.
nb_NO: Vi har oppdaget enda en konvoi som følger elven.

en: You are to intercept the convoy and recover its cargo.
nb_NO: Du skal avskjære konvoien og hente inn lasten.

en: Enemy VTOLs are likely to be flying close escort.
nb_NO: Fiende-VTOLer flyr mest sannsynlig i nærheten som eskorte.

en: TRANSPORT MISSION: Rescue civilians from Containment Camp
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Redd sivilister fra Konsentrasjonsleir

en: The Collective are processing and exterminating civilians at this base.
nb_NO: Kollektivet behandler og utrydder sivilister i denne basen.

en: You are to rescue the civilians.
nb_NO: Du skal redde sivilistene.

en: Then destroy the camp.
nb_NO: Ødelegg deretter leiren.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs.
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Ødelegg Fiendens Luftbase og Hent Inn VTOLer.

en: Analysis of flight paths indicate that The Collective's VTOLs originate from here.
nb_NO: Analyse av flybaner indikerer at Kollektivets VTOLer stammer herfra.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Ødelegg Fiendens Luftbase og Hent Inn VTOLer

en: The location of the enemy airbase is here; this is your primary objective.
nb_NO: Plasseringen på fiendens luftbase er her; dette er ditt hobedmål.

en: Eradicate all Collective forces and recover all artifacts.
nb_NO: Utrydd alle Kollektivets styrker og bring tilbake alle artefakter.

en: SECONDARY MISSION: Destroy or Drive Off Enemy Transport
nb_NO: SIDEOPPDRAG: Ødelegg eller Avkjør Fiendens Transport

en: The Collective are rounding up all civilians in this area.
nb_NO: Kollektivet samler alle sivilister i dette området.

en: They are then flying them to an unknown location.
nb_NO: Så flyr de dem til et ukjent sted.

en: Destroy or drive off The Collective's transport.
nb_NO: Ødelegg eller avkjør Kollektivets transport.

en: Rescue as many civilians as possible.
nb_NO: Redde så mange sivile som mulig.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Reactor
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Ødelegg Reaktor

en: The Collective are searching for knowledge of nuclear reactors.
nb_NO: Kollektivet leter etter kunnskap om kjernereaktorer.

en: They must be stopped.
nb_NO: De må stoppes.

en: Proceed from the LZ to the reactor and destroy it.
nb_NO: Fortsett fra LS til reaktoren og ødelegg den.

en: Do not allow the Collective to bring the reactor on-line.
nb_NO: Ikke la Kollektivet sette reaktoren til online.

en: BETA BASE MISSION: Capture NASDA Central
nb_NO: BETABASEOPPDRAG: Ta over NASDA-sentral

en: Capture NASDA central before NEXUS and the Collective can use it.
nb_NO: Ta over NASDA-sentral før NEXUS og Kollektivet kan bruke det.

en: TRANSPORT MISSION: Satellite Uplink Site
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Satellittkommunikasjonsstasjon

en: NEXUS is searching for still functioning memory banks.
nb_NO: NEXUS leter etter funksjonelle minnebanker.

en: Part of its consciousness has moved to a remote NASDA control-site.
nb_NO: Deler av dets bevissthet har flyttet seg til et eksternt NASDA kontrollsted.

en: We are detecting transmissions from this site that are reaching high orbit.
nb_NO: Vi oppdager overføringer fra dette området som når ut i høy bane.

en: NEXUS has now reconnected itself with the NASDA satellites.
nb_NO: NEXUS har nå koblet seg tilbake til NASDA-satellittene.

en: Use the transport to carry a strike force to this site.
nb_NO: Bruk transporten for å bringe en kampstyrke til denne plassen.

en: Destroy the site and return to your base.
nb_NO: Ødelegg stedet og dra tilbake til basen din.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Enemy SAM Sites
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Ødelegg fiendens luftvernmissilområdet

en: If you are to escape, eradicate the surface-to-air missile sites around your base.
nb_NO: Hvis du vil rømme må du ødelegge luftvernmissilområdene rundt basen din.

en: Fly to the LZ, then head overland to destroy the SAM sites.
nb_NO: Fly til LS, reis så over landet for å ødelegge luftvernmissilområdene.

en: TRANSPORT MISSION: Establish Safe Haven
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Etabler en trygg havn

en: We can confirm a missile is heading for Alpha Base.
nb_NO: Vi kan bekrefte at et missil er på vet mot Alfabasen.

en: You are to establish a safe haven for evacuation of Beta Base.
nb_NO: Du skal etablere en trygg havn for evakuering av Betabasen.

en: Eradicate any enemy and secure the area.
nb_NO: Utslett alle fiender og sikre området.

en: Once a safe haven is established, return to the LZ for further orders.
nb_NO: Når en trygg havn er etablert, returner til LS for videre ordre.

en: Commander, we have grave news.
nb_NO: Kommandør, vi har dårlige nyheter.

en: Alpha base has been destroyed by nuclear missile attack.
nb_NO: Alfabasen har blitt ødelagt av et atommissilangrep.

en: The Collective are unaware of the nuclear attack and have air units heading for your base.
nb_NO: Kollektivet vet ikke om atomangrepet og har luftstyrker på vei mot din base.

en: This message was intercepted a few moments ago...
nb_NO: Denne beskjeden ble fanget opp for litt siden...

en: You must transport as many of your forces as possible.
nb_NO: Du må transportere så mange som mulig av dine styrker.

en: Good luck, Commander.
nb_NO: Lykke til, kommandør.

en: TRANSPORT MISSION: Northern Sector
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Nordre Sektor

en: Congratulations on your successful evacuation of Beta Base.
nb_NO: Gratulerer med en vellykket evakuering av Betabasen.

en: NEXUS has gained access to nuclear weapons and is determined to destroy the Project.
nb_NO: NEXUS har skaffet seg tilgang til atomvåpen og har bestemt seg for å ødelegge Prosjektet.

en: Take your forces to the Northern Sector
nb_NO: Ta dine styrker til Nordre Sektor

en: Once at the mountains secure an LZ. Then establish a forward base.
nb_NO: Sikre en LS når du når fjellene. Etabler deretter en fremoverbase.

en: Team Gamma will contact you there.
nb_NO: Team Gamma vil kontakte deg der.

en: TRANSPORT MISSION: Establish A Forward Base
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Etabler en fremoverbase

en: Commander, the success of the Project lies with you.
nb_NO: Kommandør, Prosjektets suksess ligger i dine hender.

en: Secure an LZ, then establish a forward base.
nb_NO: Sikre en LS og etabler en fremoverbase.

en: TRANSPORT MISSION: Missile Launch Site Coordinates
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Koordinator til sted for missilavfyring

en: We have located the site of the missile launches.
nb_NO: Vi har funnet stedet for missilavfyring.

en: There were one or more missiles at this NASDA site.
nb_NO: Det var en eller flere missiler på dette NASDA-stedet.

en: We are transmitting coordinates of an LZ near the silos.
nb_NO: Vi sender koordinatene til en LS nær siloene.

en: Coordinate Download Completed.
nb_NO: Nedlastning av koordinater fullført.

en: Secure your LZ, then head overland to destroy the missile silo.
nb_NO: Sikre din LS, reis så over landet for å ødelegge missilsiloen.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Nuclear Blast
nb_NO: NORDRE SEKTOR OPPDRAG: Atomsmell

en: All units must escape the area before the warhead detonates.
nb_NO: Alle enheter må flykte fra området før stridshodet detonerer.

en: Air-lift by transport is not possible. You'll have to head overland.
nb_NO: Å hentes opp i lufta med transport er umulig. Du må dra over land.

en: The mountain range to the east should shield you from the blast.
nb_NO: Fjellkjeden i øst burde skjerme dere fra smellet.

en: The valley is your only chance of escape.
nb_NO: Dalen er deres eneste sjanse for å rømme.

en: AWAY TEAM UPDATE
nb_NO: BORTETEAM OPPDATERING

en: All communication with the away team was lost after the nuclear explosions.
nb_NO: All kommunikasjon med borteteamet gikk tapt etter atomeksplosjonen.

en: Their last transmission indicated they were heading back to base.
nb_NO: Deres siste overføring indikerer at de var på vei tilbake til basen.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Assist Team Gamma
nb_NO: NORDRE SEKTOR OPPDRAG: Assister Team Gamma

en: You are to assist Team Gamma.
nb_NO: Du skal assistere Team Gamma.

en: On reaching Gamma Base, help secure the area from further NEXUS attacks.
nb_NO: Når du når Gammabasen skal du hjelpe til å sikre området fra videre NEXUS-angrep.

en: NEXUS DEFEATED
nb_NO: NEXUS BESEIRET

en: Commander, we have defeated NEXUS.
nb_NO: Kommandør, vi har beseiret NEXUS.

en: Unfortunately, our systems' performance has been affected by NEXUS. We are trying to rectify this.
nb_NO: Dessverre har ytelsen til våre systemer blitt påvirket av NEXUS. Vi prøver å rette opp i dette.

en: We are currently receiving this transmission.
nb_NO: Vi mottar for øyeblikket denne overføringen.

en: TRANSPORT MISSION: Team Alpha Detected
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Team Alfa Oppdaget

en: Take a scout force to these coordinates and evaluate the situation.
nb_NO: Ta en speidestyrke til disse koordinatene og evaluer situasjonen.

en: Determine whether they are Team Alpha. If so, rescue and escort them back to the LZ.
nb_NO: Finn ut om de er Team Alfa. Hvis de er det, redd dem og eskorter dem tilbake til LS.

en: This group are part of Team Alpha, Rescue them and escort them to the LZ.
nb_NO: Denne gruppen er en del av Team Alfa. Redd dem og eskorter dem til LS.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Team Alpha Debrief
nb_NO: NORDRE SEKTOR OPPDRAG: Team Alfa Debrief

en: Team Alpha power transfer in progress.
nb_NO: Team Alfa kraftoverføring pågår.

en: Commander, after you left the Western Sector we recovered this artifact.
nb_NO: Kommandør, etter du forlot Vestre Sektor fant vi denne artefakten.

en: The benefits from researching it could be vast.
nb_NO: Fordelene ved å forske på den kan være store.

en: Enemy forces are ....... from these coordinates.
nb_NO: Fiendestyrker er ....... fra disse koordinatene.

en: Defend the base and ........ the .......
nb_NO: Forsvar basen og ........ .......

en: Search and destroy ....
nb_NO: Søk og ødelegg ....

en: TRANSPORT MISSION: Ambush NEXUS Forces
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Bakholdsangrip NEXUS-styrker

en: Commander, your decisive actions halted the spread of NEXUS.
nb_NO: Kommandør, dine avgjørende tiltak stanset spredningen av NEXUS.

en: Before NEXUS was expelled, we intercepted this message - Decoding completed.
nb_NO: Før NEXUS ble utvist fikk vi tak i denne meldingen - dekoding fullført.

en: A NEXUS task force is heading for these coordinates.
nb_NO: En NEXUS innsatsstyrke er på vei til disse koordinatene.

en: You have an opportunity to destroy NEXUS before they get there.
nb_NO: Du har en mulighet til å ødelegge NEXUS før de ankommer.

en: Take an attack force and ambush NEXUS task force at ....... the  .......
nb_NO: Ta en angrepsstyrke og bakholdsangrip NEXUS' innsatsstyrke ved .......

en: TRANSPORT MISSION: Away Team
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Borteteam

en: Commander, your attack on ....
nb_NO: Kommandør, ditt angrep på ....

en: NEXUS exiting system.
nb_NO: NEXUS går ut av system.

en: Incoming transmission from away team.
nb_NO: Innkommende overføring fra borteteam.

en: Commander, we are attempting to return to base.
nb_NO: Kommandør, vi forsøker å returnere til basen.

en: This is our current position.
nb_NO: Dette er vår nåværende posisjon.

en: Take control of our forces and lead us.
nb_NO: Ta kontroll over våre styrker og led oss.

en: Control transfer successful.
nb_NO: Kontrolloverføringen vellykket.

en: Entering new zone.
nb_NO: Går inn i ny sone.

en: Incoming Transmission...
nb_NO: Innkommende overføring...

en: Elements of Team Gamma have contacted us.
nb_NO: Elementer i Team Gamma har kontaktet oss.

en: They claim to be free of NEXUS, and offer their base as a site of operations.
nb_NO: De påstår de er frie fra NEXUS og tilbyr sin base som operasjonsområde.

en: Base coordinates download in progress.
nb_NO: Nedlastning av basekoordinater pågår.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Laser Satellites
nb_NO: NORDRE SEKTOR OPPDRAG: Lasersatellitter

en: We are detecting strong energy surges from orbit.
nb_NO: Vi oppdager sterke energiøkninger fra atmosfæren.

en: The laser satellites are charged and moving towards our position.
nb_NO: Lasersatellittene er ladet opp og beveger seg mot vår posisjon.

en: The 2nd Team Gamma base is at this location.
nb_NO: Den andre Team Gamma basen er på denne plassen.

en: We have limited time to evacuate this base and move to Gamma Base.
nb_NO: Vi har begrenset tid til å evakuere denne basen og flytte til Gamma Base.

en: The laser satellites are not functioning properly, they are misfiring.
nb_NO: Lasersatellittene fungerer ikke som de skal, de feilskyter.

en: They are directing their fire towards this position.
nb_NO: De sikter skuddene sine mot denne posisjonen.

en: We will need to evacuate this base shortly.
nb_NO: Vi må evakuere denne basen innen kort tid.

en: Team Gamma reports a missile silo at this location.
nb_NO: Team Gamma rapporterer en missilsilo på denne plassen.

en: They believe that the silo contains missiles capable of reaching high orbit.
nb_NO: De tror siloen inneholder missiler som kan nå høyt i atmosfæren.

en: Capture this silo at all costs.
nb_NO: Ta over denne siloen, koste hva det koste vil.

en: Missile silos captured.
nb_NO: Missilsilo tatt over.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Missile Codes
nb_NO: NORDRE SEKTOR OPPDRAG: Missilkoder

en: Commander, there are missiles present at the silos.
nb_NO: Kommandør, det er missiler til stede i siloene.

en: Nexus is preventing us from accessing the missile control code.
nb_NO: Nexus hindrer oss i å få tilgang til missilkontrollkoden.

en: NEXUS is present in our systems.
nb_NO: NEXUS finnes i våre systemer.

en: To defeat NEXUS we must research the Nexus Intruder Program.
nb_NO: For å bekjempe NEXUS må vi forske frem Nexus Inntrengerprogram.

en: Assign this task to a research facility.
nb_NO: Tildel denne oppgaven til et forskningsanlegg.

en: NEXUS forces detected at these locations.
nb_NO: NEXUS-styrker oppdaget på disse plassene.

en: NEXUS has been eradicated from all Project systems.
nb_NO: NEXUS har blitt utryddet fra alle Prosjekt-systemer.

en: We are attempting to access the missile control codes.
nb_NO: Vi prøver å få tilgang til missilkontrollkodene.

en: A research facility is required to crack the code. Allocate one immediately.
nb_NO: Et forskningsanlegg krever for å knekke koden. Sett en opp umiddelbart.

en: Protect the missile silos from NEXUS attacks.
nb_NO: Beskytt missilsiloen fra NEXUS-angrep.

en: PROJECT UPDATE: 1st Level Missile Code Cracked.
nb_NO: PROSJEKTOPPDATERING: 1. Nivå Missilkode Knekt.

en: Missile arming in progress.
nb_NO: Missilarmering pågår.

en: More research is required to proceed further.
nb_NO: Mer forskning krever for å fortsette.

en: PROJECT UPDATE: 2nd Level Missile Code Cracked.
nb_NO: PROSJEKTOPPDATERING: 2. Nivå Missilkode Knekt.

en: Missile target programming in progress.
nb_NO: Programmering av missilsikte pågår.

en: Once level 3 codes are cracked we initiate launch procedures.
nb_NO: Når nivå 3 kodene er knekt kan vi initiere avfyringsprosedyrer.

en: PROJECT UPDATE: 3rd Level Missile Code Cracked.
nb_NO: PROSJEKTOPPDATERING: 3. Nivå Missilkode Knekt.

en: Missile launch sequence initiated.
nb_NO: Missilavfyringssekvens startet.

en: TRANSPORT MISSION: Attack NEXUS Final Base
nb_NO: TRANSPORTOPPDRAG: Angrip NEXUS' Siste Base

en: We have located NEXUS' base at this location.
nb_NO: Vi har lokalisert NEXUS' base på denne plassen.

en: This area contains numerous NEXUS structures.
nb_NO: Dette området har mange NEXUS-strukturer.

en: We are certain that NEXUS's core systems are located here.
nb_NO: Vi er sikre på at NEXUS' kjernesystemer kan finnes her.

en: Establish an LZ.
nb_NO: Etabler en LS.

en: Begin your attacks on NEXUS. You must destroy his core systems.
nb_NO: Begynn angrepet på NEXUS. Du må ødelegge kjernesystemene.

en: Incoming intelligence report... Team Gamma
nb_NO: Innkommende informasjonsrapport... Team Gamma

en: Briefing Commences:
nb_NO: Briefing begynner:

en: Scavenger Outpost
nb_NO: Plyndreutpost

en: Power Resource
nb_NO: Kraftressurs

en: Unknown Artifact
nb_NO: Ukjent artefakt

en: Source of Power Surge
nb_NO: Kilden til overspenningen

en: Landing Zone
nb_NO: Landingssone

en: Mission Target
nb_NO: Oppdragsmål

en: Pre-Collapse Research Center
nb_NO: Pre-kollaps forskningssenter

en: En-route To Mission Site
nb_NO: På vet til oppdragsområde

en: Mission Failed
nb_NO: Oppdrag feilet

en: Mission Successful
nb_NO: Oppdrag vellykket

en: Enemy Landing Zone
nb_NO: Fiendens landingssone

en: Enemy Base
nb_NO: Fiendebase

en: Incoming transmission
nb_NO: Innkommende overføring

en: Incoming intelligence report.
nb_NO: Innkommende informasjonsrapport.

en: Nuclear Reactor
nb_NO: Kjernereaktor

en: New Design
nb_NO: Nytt design

en: Cyborg Cannon
nb_NO: Kyborgkanon

en: Demolish
nb_NO: Ødelegg

note: TRANSLATORS: data/mp/stats/propulsion.json: $.Naval.name
en: Naval
nb_NO: Marine

en: Repair Center
nb_NO: Reparasjonssenter

en: Tornado AA Flak Site
nb_NO: Tornado AA flak-område

en: Dragon's Teeth
nb_NO: Dragetenner

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-Howitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer105.name
en: Howitzer Emplacement
nb_NO: Haubitsstilling

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-HvyHowitzer.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-Howitzer150.name
en: Ground Shaker Emplacement
nb_NO: Bakkeristestilling

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/base/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name data/mp/stats/research.json: $.R-Defense-RotHow.name data/mp/stats/structure.json: $.Emplacement-RotHow.name
en: Hellstorm Emplacement
nb_NO: Helvetesstormstilling

en: Mortar Emplacement
nb_NO: Bombekasterstilling

en: Bombard Emplacement
nb_NO: Bombardstilling

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_WU1.text[0] data/base/messages/resmessages2.json: $.RES_DF_WU4.text[0] data/base/messages/resmessages3.json: $.RES_DF_WU10.text[0] ... + 5 refs
en: Defenses Improved
nb_NO: Forsvarsverk forsterket

note: TRANSLATORS: data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_DF_P1.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_EMP_PODTOW.text[0] data/base/messages/resmessages1.json: $.RES_PB_ATR.text[0] ... + 112 refs
en: New Defensive Structure Available
nb_NO: Nytt forsvarsverk tilgjengelig

en: Manufacture (F1)
nb_NO: Produksjon (F1)

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Player
nb_NO: Spiller

en: No Alliances
nb_NO: Ingen allianser

en: Allow Alliances
nb_NO: Aktiver allianser

en: Locked Teams
nb_NO: Låste lag

en: Low Power Levels
nb_NO: Lavt energinivå

en: Medium Power Levels
nb_NO: Middels energinivå

en: High Power Levels
nb_NO: Høyt energinivå

en: Start with No Bases
nb_NO: Start uten baser

en: Start with Bases
nb_NO: Start med baser

en: Start with Advanced Bases
nb_NO: Start med avanserte baser

en: System locale
nb_NO: Systemspråk

note: TRANSLATORS: data/base/stats/research.json: $.R-Comp-SynapticLink.name
en: Synaptic Link
nb_NO: Synapselink

[ctx: rank]
note: TRANSLATORS: data/base/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[1] data/base/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[1] data/mp/stats/brain.json: $.CommandBrain01.ranks[1] data/mp/stats/brain.json: $.ZNULLBRAIN.ranks[1]
en: Green
nb_NO: Grønn

en: Enable shadows
nb_NO: Slå på skygger

en: Disable shadows
nb_NO: Slå av skygger

en: Weight
nb_NO: Vekt

en: Sensor Range
nb_NO: Sensorradius

en: Range
nb_NO: Rekkevidde

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
nb_NO: Kan ikke bygge her. Oljeressurs brenner.

en: %u unit selected | %u units selected
nb_NO[0]: %u enhet valgt
nb_NO[1]: %u enheter valgt

en: Tutorial
nb_NO: Introduksjon

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Quit Game
nb_NO: Avslutt

en: MAIN MENU
nb_NO: HOVEDMENY

en: TUTORIALS
nb_NO: INTRODUKSJON

en: SINGLE PLAYER
nb_NO: SOLOSPILL

en: MULTI PLAYER
nb_NO: SAMSPILL

en: Join Game
nb_NO: Bli med i spill

en: Game Options
nb_NO: Spillalternativer

en: Graphics Options
nb_NO: Grafikkalternativer

en: OPTIONS
nb_NO: ALTERNATIVER

en: Off
nb_NO: Av

en: Black
nb_NO: Svart

en: On
nb_NO: På

en: Voice Volume
nb_NO: Stemmevolum

en: FX Volume
nb_NO: Lydeffektvolum

en: Music Volume
nb_NO: Musikkvolum

en: Easy
nb_NO: Enkel

en: Hard
nb_NO: Tøff

en: GAME OPTIONS
nb_NO: SPILLALTERNATIVER

en: Factory Delivery Point
nb_NO: Leveringsmål for fabrikk

en: Progress Bar
nb_NO: Framdriftslinje

en: Load Game
nb_NO: Last Spill

en: Save Game
nb_NO: Lagre spill

en: Audio Options
nb_NO: Lydalternativer

en: Research
nb_NO: Forskning

en: Build
nb_NO: Bygg

en: Zoom In
nb_NO: Zoom inn

en: Zoom Out
nb_NO: Zoom ut

en: Decrease Game Speed
nb_NO: Mindre spillhastighet

en: Increase Game Speed
nb_NO: Mer spillhastighet

en: Reset Game Speed
nb_NO: Nullstill hastighet

en: Power
nb_NO: Energi

en: PAUSED
nb_NO: PAUSE

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
nb_NO: Beklager, den juksekoden er slått av i flerspiller-modus.

en: Lets us see what you see!
nb_NO: Las oss se hva du ser!

en: FPS display is enabled.
nb_NO: FPS-visning er slått på.

en: FPS display is disabled.
nb_NO: FPS-visning er slått av.

en: Infinite power disabled
nb_NO: Uendelig energi slått av

en: Infinite power enabled
nb_NO: Uendelig energi slått på

en: All items made available
nb_NO: Alle gjenstander er nå tilgjengelige

en: Fog on
nb_NO: Tåke slått på

en: Fog off
nb_NO: Tåke slått av

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
nb_NO: Oi, værskifte i vente... SNØ

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
nb_NO: Værtmelding: Klar himmel, ingen skyer i vente... IKKE VÆR

en: Unable to locate HQ!
nb_NO: Klarer ikke å finne hovedkvarter!

en: Radar showing player colors
nb_NO: Radar viser spillernes farger

en: Radar showing only objects
nb_NO: Radar viser kun gjenstander

en: Radar showing terrain
nb_NO: Radar viser terreng

en: Radar showing height
nb_NO: Radar viser høyde

en: Select Default
nb_NO: Bruk forhåndsvalg

en: Continue Game
nb_NO: Fortsett spill

en: Quit To Main Menu
nb_NO: Tilbake til hovedmeny

en: Load Saved Game
nb_NO: Last inn spill

en: %s Gives You A Visibility Report
nb_NO: %s gir deg oversiktskart

en: %s Gives you a %s
nb_NO: %s gir deg en %s

en: %s Gives You Technology Documents
nb_NO: %s gir deg teknologidokumenter

en: %s Requests An Alliance With You
nb_NO: %s ønsker å inngå en allianse med deg

en: You Invite %s To Form An Alliance
nb_NO: Du inviterer %s til å gå inn i en allianse

en: %s Breaks The Alliance With %s
nb_NO: %s bryter allianse med %s

en: %s Forms An Alliance With %s
nb_NO: %s går inn i alianse med %s

en: Select Game Name
nb_NO: Velg spillnavn

en: Select Player Name
nb_NO: Velg spillernavn

en: Alliances
nb_NO: Allianser

en: Map Preview
nb_NO: Forhåndsvisning av kart

en: Click to see Map
nb_NO: Trykk for å se kartet

en: Set Structure Limits
nb_NO: Sett strukturbegrensninger

en: The host has kicked %s from the game!
nb_NO: Verten har kastet ut %s fra spillet!

en: Players
nb_NO: Spillere

en: PLAYERS
nb_NO: SPILLERE

en: CHAT
nb_NO: PRAT

en: Host is Starting Game
nb_NO: Vert starter spill

en: %s has Left the Game
nb_NO: %s har forlatt spillet

en: Accept Settings
nb_NO: Aksepter instillinger

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Orange
nb_NO: Oransje

en: Grey
nb_NO: Grå

en: Red
nb_NO: Rød

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Pink
nb_NO: Rosa

en: Cyan
nb_NO: Cyanblå

en: Unable to locate any repair units!
nb_NO: Fant ingen repareringsenheter!

en: %s - Electronically Damaged
nb_NO: %s - Elektrisk skadet

en: GAMES
nb_NO: SPILL

en: Refresh Games List
nb_NO: Oppdater Spilliste

en: Searching
nb_NO: Søker

en: CONNECTION
nb_NO: TILKOBLING

en: Lobby
nb_NO: Entré

en: IP Address or Machine Name
nb_NO: IP-adresse eller maskinnavn

en: Launch Transport
nb_NO: Send transport

en: Reinforcements landing
nb_NO: Forsterkninger lander

en: YOU ARE VICTORIOUS!
nb_NO: DU HAR VUNNET!

en: YOU WERE DEFEATED!
nb_NO: DU HAR TAPT!
