warzone2100 - en to bg_BG translation catalogue (968 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
bg_BG: ЦЕЛ: Намерете и приберете невросинаптична технология

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
bg_BG: Установете база, след което претърсете за Предколапсова постройка.

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
bg_BG: Това съоръжение съдържа технология, жизненоважна за успеха на Проекта.

en: ALPHA BASE MISSION: Scavenger Raiders
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Вехтошари нашественици

en: Scavenger raiders are approaching our base.
bg_BG: Вехтошари нашественици наближават нашата база.

en: Defend the base then destroy the Scavenger camps.
bg_BG: Отбранявайте базата, след което унищожете Вехтошарските лагери.

en: ALPHA BASE MISSION: Power Surge Detected
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Засечен енергиен скок

en: A power surge has been detected to the south of our position.
bg_BG: Енергиен скок беше засечен на юг от нашите позиции.

en: Investigate and secure the area.
bg_BG: Проучете и подсигурете местността.

en: ALPHA BASE MISSION: The New Paradigm
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Новата Парадигма

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
bg_BG: Новата Парадигма притежават превъзхождаща ни оръжейна технология.

en: They may have the synaptic link technology, it's vital we retrieve it.
bg_BG: Те може би притежават невросвързочната технология, жизненоважно е да я добием.

en: TRANSPORT MISSION: Locate and Recover Artifacts
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Намерете и приберете артефакти

en: Load an attack force into the transport.
bg_BG: Качете нападателен отряд в транспортьора.

en: On landing, explore the ruins and recover any artifacts.
bg_BG: След кацане обиколете руините и приберете всички артефакти.

en: TRANSPORT MISSION: Investigate Research Center
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Проучете изследователски център

en: Investigate the area and recover any artifacts present.
bg_BG: Проучете местността и приберете наличните артефакти.

en: Reinforcements are available.
bg_BG: Налични са подкрепления.

en: TRANSPORT MISSION: Encoded Signals Detected
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Засечени кодирани сигнали

en: Take a scout force to investigate these signals.
bg_BG: Вземете разузнавателна сила и изследвайте тези сигнали.

en: Use your trucks to build defenses at your LZ.
bg_BG: Използвайте камионите си, за да построите защити при ЗК.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Transmissions Detected
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Засечени вражески сигнали

en: Scout the designated area for enemy research facilities.
bg_BG: Разузнайте обозначената местност за вражески изследователски съоражения.

en: Proceed to LZ#2. Do not engage the enemy at this time.
bg_BG: Продължете към ЗК №2. Засега не прихващайте врага.

en: TRANSPORT MISSION: Synaptic Link Location
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Местоположение на невросвързочна технология

en: The New Paradigm are analyzing synaptic link technology at this location.
bg_BG: Новата Парадигма в момента анализират невросвързочна технология на това местоположение.

en: Assemble an attack team and recover the synaptic link technology.
bg_BG: Съберете екип, който да атакува и да прибере невросвързочната технология.

en: TRANSPORT MISSION: New Objectives
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Нови цели

en: New Paradigm are searching for artifacts in this vicinity.
bg_BG: Новата Парадигма търсят артефакти в тази околност.

en: Intercept them. Do not let any enemies exit this area.
bg_BG: Пресрещнете ги. Не допускайте никой да напусне местността.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Base Under Construction
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Вражеска база в строеж

en: Enemy forces are establishing a forward base at this location.
bg_BG: Вражески сили издигат база на това място.

en: Eradicate the base and secure the area.
bg_BG: Заличете базата и подсигурете местността.

en: ALPHA BASE MISSION: Establish a Forward Base
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Установете база на предна позиция

en: Establish a forward base on the plateau and fend off the New Paradigm.
bg_BG: Установете база на предна позиция върху платото и отблъснете Новата Парадигма.

en: Build defensive structures until the green objective blip disappears.
bg_BG: Стройте защитни съоръжения докато зелената мигаща светлина изчезне.

en: ALPHA BASE MISSION: Counter Attack
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Контраатака

en: Enemy forces are approaching from the east and north.
bg_BG: Вражески сили се приближават от изток и от север.

en: Hold the bases and repulse any attacks.
bg_BG: Задръжте базата и отблъснете всякакви атаки.

en: ALPHA BASE MISSION: Incoming Transmission
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Входящо съобщение

en: We are detecting enemy forces at these locations.
bg_BG: Засичаме вражески сили на тези местонахождения.

en: This is our chance to defeat the New Paradigm and destroy their base.
bg_BG: Това е шансът ни да победим Новата Парадигма и да унищожим базата им.

en: Congratulations Commander.
bg_BG: Поздравления, Командире.

en: We now have a further task for you.
bg_BG: Имаме следваща задача за вас.

en: ALPHA BASE MISSION: Locate and Recover Artifacts
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА АЛФА: Намерете и приберете артефакти

en: The first two zones are now secure.
bg_BG: Първите две зони са вече подсигурени.

en: PROJECT TEAM UPDATES
bg_BG: ДОКЛАДИ ОТ ЕКИПИТЕ НА ПРОЕКТА

en: TEAM BETA UPDATE
bg_BG: НОВИНИ ОТ ЕКИП БЕТА

en: We have recovered some artifacts.
bg_BG: Прибрали сме някои артефакти.

en: There is a better equipped force operating in this area.
bg_BG: В тази зона действа по-добре оборудвана сила.

en: TEAM GAMMA UPDATE
bg_BG: НОВИНИ ОТ ЕКИП ГАМА

en: Nothing to report.
bg_BG: Нищо за докладване.

en: We've discovered no artifacts and encountered no hostiles.
bg_BG: Не сме открили никакви артефакти и не сме срещнали враждебни сили.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: Enemy Attack
bg_BG: РАЗУЗНАВАТЕЛЕН ДОКЛАД НА БАЗА АЛФА: Вражеска атака

en: We are detecting an enemy attack force at this location.
bg_BG: Засичаме вражеска атака на това местонахождение.

en: PRIMARY OBJECTIVE
bg_BG: ОСНОВНА ЦЕЛ

en: This structure is your primary objective.
bg_BG: Това съоръжение е Вашата основна цел.

en: Search for and recover any artifacts here.
bg_BG: Потърсете и приберете всякакви артефакти тук.

en: ENEMY LZ
bg_BG: ВРАЖЕСКА ЗК

en: Destroy this LZ to prevent enemy landings.
bg_BG: Разрушете тази ЗК, за да предотвратите вражески кацания.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: NEXUS
bg_BG: РАЗУЗНАВАТЕЛЕН ДОКЛАД НА БАЗА АЛФА: НЕКСУС

en: New objective.
bg_BG: Нова цел.

en: We have detected and isolated an intruder program.
bg_BG: Засякохме и изолирахме програма нашественик.

en: Supplemental
bg_BG: Допълнение

en: The synaptic link technology was at this location but was removed.
bg_BG: Неврозвързочната технология е била на това място, но е била премахната.

en: Establish a forward base then continue the search for the synaptic link.
bg_BG: Установете полева база, след което продължете търсенето на технологията.

en: INCOMING TRANSMISSION
bg_BG: ВХОДЯЩО СЪОБЩЕНИЕ

en: Decoding in progress.....
bg_BG: Тече декодиране.....

en: Commander.
bg_BG: Командире.

en: We have decoded the incoming message to the New Paradigm...
bg_BG: Разкодирахме входящото съобщение до Новата Парадигма...

en: Destroy Enemy Base
bg_BG: Разрушете вражеската база

en: Assemble an attack force and board the transport.
bg_BG: Съберете екип за нападение и го качете на транспортьора.

en: Destroy the base and recover any artifacts present.
bg_BG: Разрушете базата и приберете наличните артефакти.

en: The synaptic link technology has been recovered!
bg_BG: Невросвързочната технология е била намерена!

en: Initial research confirms it will be of great benefit to the Project.
bg_BG: Първоначално изследване потвърждава, че тя ще бъде от голяма полза за Проекта.

en: Base Beta is under heavy attack, they may need assistance.
bg_BG: База Бета е под тежък обстрел, може да се нуждаят от съдействието ви.

en: We will send further updates as they arrive.
bg_BG: Ще изпращаме нови съобщения, докато пристигат.

en: This transmission was intercepted a few minutes ago.
bg_BG: Това съобщение бе прихванато преди няколко минути.

en: It originates from the east.
bg_BG: Произходът ѝ е от изток.

en: POWER MODULE ARTIFACT
bg_BG: АРТЕФАКТ - ЕНЕРГИЕН МОДУЛ

en: Research the power module artifact.
bg_BG: Изследвайте артефакта - електрически модул.

en: Then use a truck to upgrade your power generator with the module.
bg_BG: След това използвайте камион, за да надградите електрогенераторите си с модула.

en: SCAVENGER BASE DETECTED
bg_BG: БАЗА НА ВЕХТОШАРИ ЗАСЕЧЕНА

en: Defeat the scavengers and retrieve any artifacts.
bg_BG: Разгромете вехтошарите и приберете всякакви артефакти.

en: Congratulations on defeating the New Paradigm, this sector is now secure.
bg_BG: Поздравления за разгрома на Новата Парадигма, този сектор вече е безопасен.

en: The Nexus Intruder Program was in the New Paradigm system.
bg_BG: Програмата нашественик на NEXUS бе намерена в системите на Новата Парадигма.

en: We recorded two conversations with it, extracts follow...
bg_BG: Записахме два разговора с нея, следват откъси...

en: We'll keep you informed of further developments
bg_BG: Ще ви държим в течение за по-нататъшни развития

en: Commander you are to assist Team Beta
bg_BG: Командире, вие ще помогнете на екип Бета

en: BETA BASE MISSION: Eastern Sector
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Източен Сектор

en: Upon arrival you are to assume command of the base.
bg_BG: При пристигането си Вие ще поемете управлението на базата.

en: You must defend it and hold it.
bg_BG: Наложително е да я отбранявате и задържите.

en: BETA BASE MISSION: Defend and Fortify
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Отбранете и укрепете

en: Be sure to fortify the perimeter and establish anti-aircraft defenses.
bg_BG: Бъдете сигурни, че сте укрепили периметъра и сте сложили ПВО установки.

en: New technologies are available.
bg_BG: Налични са нови технологии.

en: We are currently detecting coded bitstream signals.
bg_BG: Понастоящем засичаме кодиран сигнален поток.

en: Decoding...
bg_BG: Декодиране...

en: TRANSPORT MISSION: Transport Down
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Свален транспортьор

en: Our transport carrying units from team Alpha Base has been shot down.
bg_BG: Нашият транспорт с бойни единици от екип Алфа е бил свален.

en: It is under attack from The Collective at this location.
bg_BG: В момента е под нападение от Колектива на това място.

en: Assemble a rescue team to recover the transport and its cargo.
bg_BG: Съберете спасителен отряд за прибиране на транспортьора и товара му.

en: IN-FLIGHT BRIEFING
bg_BG: ИНСТРУКТАЖ В ПОЛЕТ

en: Team Beta are searching for Vertical Takeoff and Landing (VTOL) technology.
bg_BG: Група Бета търсят технология за Самолети с Вертикално Излитане и Кацане (СВиК).

en: It's believed to be at a pre-Collapse airbase in this area.
bg_BG: Смята се, че е в база отпреди Колапса в този район.

en: Team Beta under heavy attack
bg_BG: Група Бета под тежко нападение

en: BETA BASE MISSION: Hold at all costs
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Удръжте на всяка цена

en: We are detecting coded bitstream signals from the Collective.
bg_BG: Засичаме кодиран сигнален поток от Колектива.

en: BETA BASE MISSION: Hold At All Costs
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Удръжте на всяка цена

en: We are detecting ground and aerial forces from the north.
bg_BG: Засичаме наземни и въздушни сили от север.

en: Hold your position and repulse these attacks, then eradicate the enemy's northern base.
bg_BG: Удръжте позицията и отблъснете нападенията, след което премахнете вражеската северна база.

en: TRANSPORT MISSION: Intercept convoy.
bg_BG: ДЕСАНТНА МИСИЯ: Прехващане на военна колона.

en: Data from the Collective's base indicates the presence of the NEXUS intruder program.
bg_BG: Данни от базата на Колектива показват присъствие на програмата нашественик на NEXUS.

en: Before NEXUS switched itself off-line we accessed the following.
bg_BG: Преду НЕКСУС да се самоизключи ние успяхме да стигнем до следното.

en: An enemy commander is collecting a shipment from NEXUS at this location.
bg_BG: Вражески командир прибира доставка от NEXUS на това местоположение.

en: Once at the LZ, eradicate the enemy commander and recover the shipment.
bg_BG: Щом достигнете ЗК, премахнете командира и приберете пратката.

en: Then return to the LZ.
bg_BG: После се върнете към ЗК.

en: Disturbing news regarding NASDA.
bg_BG: Смущаващи новини относно НАСДА.

en: TRANSPORT MISSION: Search for and Destroy Convoy
bg_BG: ДЕСАНТНА МИСИЯ: Потърсете и унищожете военна колона

en: The shipment you recovered was a decoy.
bg_BG: Пратката, която прибрахте, е била примамка.

en: We have detected another convoy proceeding along the river.
bg_BG: Засякохме друг конвой да се движи по протежение на реката.

en: You are to intercept the convoy and recover its cargo.
bg_BG: Ваша задача е да прихванете конвоя и да приберете товара му.

en: Enemy VTOLs are likely to be flying close escort.
bg_BG: Възможно е да има ескорт от вражески СВиК.

en: TRANSPORT MISSION: Rescue civilians from Containment Camp
bg_BG: ДЕСАНТНА МИСИЯ: Спасете цивилни от концлагер

en: The Collective are processing and exterminating civilians at this base.
bg_BG: Колективът обработват и заличават цивилни в тази база.

en: You are to rescue the civilians.
bg_BG: Ваша задача е да спасите цивилните.

en: Then destroy the camp.
bg_BG: После разрушете лагера.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs.
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Унищожете вражеска въздушна база и приберете СВиК.

en: Analysis of flight paths indicate that The Collective's VTOLs originate from here.
bg_BG: Анализ на полетните траектории показва, че СВиК на Колектива се изпращат от тук.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Унищожете вражеска въздушна база и приберете СВиК

en: The location of the enemy airbase is here; this is your primary objective.
bg_BG: Местоположението на вражеската въздушна база е тук; Това е главната ви цел.

en: Eradicate all Collective forces and recover all artifacts.
bg_BG: Унищожете всички сили на Колектива и приберете всички артефакти.

en: SECONDARY MISSION: Destroy or Drive Off Enemy Transport
bg_BG: ВТОРИЧНА МИСИЯ: Унищожете или отклонете вражески транспортьор

en: The Collective are rounding up all civilians in this area.
bg_BG: Колективът събират всички цивилни в тази зона.

en: They are then flying them to an unknown location.
bg_BG: Пренасят ги по въздух до неизвестно местоположение.

en: Destroy or drive off The Collective's transport.
bg_BG: Унищожете или подплашете транспортьора на Колектива.

en: Rescue as many civilians as possible.
bg_BG: Спасете колкото може повече цивилни.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Reactor
bg_BG: ДЕСАНТНА МИСИЯ: Унищожете реактор

en: The Collective are searching for knowledge of nuclear reactors.
bg_BG: От Колектива търсят данни за ядрени реактори.

en: They must be stopped.
bg_BG: Те трябва да бъдат спрени.

en: Proceed from the LZ to the reactor and destroy it.
bg_BG: Преминете от ЗК до реактора и го унищожете.

en: Do not allow the Collective to bring the reactor on-line.
bg_BG: Не позволявайте на Колектива да задействат реактора.

en: BETA BASE MISSION: Capture NASDA Central
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Превземете централата на NASDA

en: Capture NASDA central before NEXUS and the Collective can use it.
bg_BG: Превземете централата на НАСДА преди НЕКСУС и Колективът да имат възможност да я използват.

en: TRANSPORT MISSION: Satellite Uplink Site
bg_BG: ДЕСАНТНА МИСИЯ: Спътников свързочен център

en: NEXUS is searching for still functioning memory banks.
bg_BG: NEXUS търси функциониращи банки памет.

en: We can confirm a missile is heading for Alpha Base.
bg_BG: Убедени сме, че ракета е насочена към база Алфа.

en: BETA BASE MISSION: Survive and evacuate! Bring a truck
bg_BG: МИСИЯ ЗА БАЗА БЕТА: Оцелейте и се евакуирайте! Вземете камион

en: Alpha base has been destroyed by nuclear missile attack.
bg_BG: База Алфа е била разрушена от ядрена ракета.

en: Good luck, Commander.
bg_BG: Успех, Командире.

en: TRANSPORT MISSION: Establish A Forward Base
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Установете база на предна позиция

en: Their last transmission indicated they were heading back to base.
bg_BG: Последното им съобщение показва, че са се насочили обратно към базата.

en: TRANSPORT MISSION: Team Alpha Detected
bg_BG: ОТДАЛЕЧЕНА МИСИЯ: Засечен екип Алфа

en: Team Alpha power transfer in progress.
bg_BG: Пренос на мощност от Екип Алфа...

en: Commander, after you left the Western Sector we recovered this artifact.
bg_BG: Командире, след като напуснахте Западния сектор, ние прибрахме този артефакт.

en: The benefits from researching it could be vast.
bg_BG: Изследването му би донесло огромни ползи.

en: Assign this task to a research facility.
bg_BG: Възложете тази задача на някоя изследователска лаборатория.

en: A research facility is required to crack the code. Allocate one immediately.
bg_BG: Нужна е изследователска лаборатория, за да разбием кода. Подсигурете такава незабавно.

en: More research is required to proceed further.
bg_BG: Нужни са повече изследвания, за да продължим нататък.

en: Establish an LZ.
bg_BG: Установете ЗК.

en: Briefing Commences:
bg_BG: Следва инструктаж:

en: Power Resource
bg_BG: Нефтен източник

en: Source of Power Surge
bg_BG: Източник на енергийния скок

en: Pre-Collapse Research Center
bg_BG: Предколапсов изследователски център

en: Mission Failed
bg_BG: Мисията се провали

en: Mission Successful
bg_BG: Мисията е успешна

en: Enemy Base
bg_BG: Вражеска база

en: Incoming transmission
bg_BG: Входящо съобщение

en: Nuclear Reactor
bg_BG: Ядрен реактор

en: New Design
bg_BG: Нов дизайн

en: Demolish
bg_BG: Разруши

en: Howitzer Emplacement
bg_BG: Установка с Гаубица

en: Ground Shaker Emplacement
bg_BG: Установка със Земетръс

en: Bunker Blaster Cyborg
bg_BG: Бункероунищножител Киборг

en: Jump Bunker Blaster
bg_BG: Скачач Бункероунищожител

en: Jump Lancer
bg_BG: Скачач Копиеносец

en: Jump Assault Gunner
bg_BG: Скачач Щурмови картечар

en: Heavy Machinegun Bunker
bg_BG: Бункер с тежка картечница

en: Lancer Guard Tower
bg_BG: Стражева кула с Копиеносец

en: Flamer Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с огнехвъргачка

en: Advanced Factory Production
bg_BG: Подобрено заводско производство

en: Advanced Factory Production Mk2
bg_BG: Подобрено заводско производство Мк. 2

en: Advanced Factory Production Mk3
bg_BG: Подобрено заводско производство Мк. 3

en: Vehicle Self-Repair
bg_BG: Самопоправка на МПС

en: Bridge
bg_BG: Мост

en: Wrecked Tank
bg_BG: Разбит Танк

en: Engineering Laboratory
bg_BG: Инженерна Лаборатория

en: Robotics Laboratory
bg_BG: Лаборатория по Роботика

en: Laser Optics Laboratory
bg_BG: Лаборатория по Лазерна Оптика

en: Electronics Laboratory
bg_BG: Лаборатория по Електроника

en: Chemical Laboratory
bg_BG: Химическа лаборатория

en: Bunker Blaster
bg_BG: Бункероунищожител

en: All Cyborgs upgraded automatically
bg_BG: Всички киборги се надграждат автоматично

en: Heat resistant armored layers
bg_BG: Термоустойчиви бронирани слоеве

en: Thermal Armor increased
bg_BG: Топлинна Броня увеличена

en: New Cyborg Available
bg_BG: Наличен е нов Киборг

en: Armed with Bunker Buster rocket
bg_BG: Въоражен с ракета Бункероубиец

en: Defenses Improved
bg_BG: Защити подобрени

en: All defenses and walls upgraded automatically
bg_BG: Всички защити и стени се надграждат автоматично

en: AA Site with Tornado Flak Turret
bg_BG: Зенитна установка с оръдие 'Торнадо'

en: AA Site with Cyclone Flak Turret
bg_BG: Зенитна установка с оръдие 'Циклон'

en: AA Site with Hurricane Gun Turret
bg_BG: Зенитна установка с картечница 'Ураган'

en: AA Site with Whirlwind Gun Turret
bg_BG: Зенитна установка с картечница 'Вихрушка'

en: Armored strongpoint with Hyper-Velocity Cannon
bg_BG: Бронирана подсилена точка с хиперскоростно оръдие

en: Armored strongpoint with Assault Cannon
bg_BG: Бронирана подсилена точка с щурмово оръдие

en: Armored guard tower with Lancer AT Rocket
bg_BG: Укрепена кула, въоръжена с противотанкова ракета Копиеносец

en: Armored bunker with Heavy Machinegun
bg_BG: Брониран бункер с Тежка картечница

en: Armored hardpoint with Flamer
bg_BG: Бронирана укрепена точка с огнехвъргачка

en: Armored hardpoint with Assault Cannon
bg_BG: Бронирана укрепена точка с щурмово оръдие

en: Prevents enemy movement
bg_BG: Предотвратява движение на врага

en: Increases Repair Speed
bg_BG: Повишава скоростта на поправка

en: All repair facilities upgraded automatically
bg_BG: Всички ремонтни станции се надграждат автоматично

en: All Cyborg factories upgraded automatically
bg_BG: Всички фабрики за киборги се надграждат автоматично

en: Vehicle Production Improved
bg_BG: Производство на МПС подобрено

en: All vehicle factories upgraded automatically
bg_BG: Всички фабрики за МПС се надграждат автоматично

en: Increases factory output
bg_BG: Увеличава производителността на заводите

en: Increases research speed
bg_BG: Повишава скоростта на изследванията

en: All research facilities upgraded automatically
bg_BG: Всички изследователски лаборатории се надграждат автоматично

en: Increases Damage Resistance
bg_BG: Увеличава устойчивостта на поражения

en: Robotic VTOL Production
bg_BG: Роботизирано производство на СВиК

en: Increases VTOL factory output
bg_BG: Увеличава производителността на заводите за СВиК

en: All VTOL factories upgraded automatically
bg_BG: Всички фабрики за СВиК се надграждат автоматично

en: VTOL Rearming Times Reduced
bg_BG: Намаля се времето за превъоръжаване на СВиК

en: Automated VTOL Rearming
bg_BG: Автоматично превъоражаване на СВиК

en: New Systems Turret Available
bg_BG: Наличен е нов системен купол

en: Automatically Repairs Damaged Units
bg_BG: Автоматично поправя повредените единици

en: Research Breakthrough Improves Repair Speeds
bg_BG: Пробив в изследванията подобрява скоростта на поправките

en: Collective Light Body
bg_BG: Лек копрус на Колектива

en: High power costs and slower to produce than Viper
bg_BG: Висока цена и по-бавен за производство от Пепелянка

en: Collective Medium Body
bg_BG: Среден копрус на Колектива

en: High power costs and slower to produce than Cobra
bg_BG: Висока цена и по-бавен за производство от Кобра

en: Improves vehicle speed
bg_BG: Подобрява скоростта на МПС

en: All vehicles upgraded automatically
bg_BG: Всички МПС се надграждат автоматично

en: Vehicle Bodies Improved
bg_BG: Корпуси на МПС подобрени

en: Vehicle Thermal Armor Improved
bg_BG: МПС Топлинна Броня Подобрена

en: Vehicle Propulsion Improved
bg_BG: МПС Задвижване Подобрено

en: All half-tracks upgraded automatically
bg_BG: Всички полуверижни единици се надграждат автоматично

en: All hovers upgraded automatically
bg_BG: Всички ховъркрафти се надграждат автоматично

en: All tracks upgraded automatically
bg_BG: Всички верижни единици се надграждат автоматично

en: All wheels upgraded automatically
bg_BG: Всички колесни машини се надграждат автоматично

en: New AA Turret Available
bg_BG: Наличен е нов зенитен купол

en: AA Upgrade
bg_BG: Надстройка на ПВО

en: Increases AA accuracy
bg_BG: Увеличава точността на ПВО

en: All AA weapons upgraded automatically
bg_BG: Всички ПВ установки се надграждат автоматично

en: AA Flak Upgrade
bg_BG: Надстройка на зенитни оръдия

en: All AA flak weapons upgraded automatically
bg_BG: Всички зенитни оръдия се надграждат автоматично

en: Increases AA ROF
bg_BG: Увеличава скорострелността на ПВО

en: Best Targets: Base Structures and Defenses
bg_BG: Най-добри цели: Базови и защитни съоръжения

en: Best Targets: Base Structures
bg_BG: Най-добри цели: Базови съоръжения

en: Best Targets: Defenses
bg_BG: Най-подходящи цели: Защити

en: Best Targets: Vehicles
bg_BG: Най-подходящи цели: МПС

en: Replaces Medium Cannon
bg_BG: Заменя средното оръдие

en: Best Targets: Bunkers, wheeled and hover vehicles
bg_BG: Най-подходящи цели: Бункери, колесни и ховъркрафт МПС

en: Increases Flamer damage
bg_BG: Увеличава пораженията от огнехвъргачките

en: All flamers upgraded automatically
bg_BG: Всички огнехвъргачки се надграждат автоматично

en: Best Targets: Base Structures, infantry, wheeled vehicles
bg_BG: Най-добри цели: Базови съоръжения, пехота и МПС

en: Best Targets: Base Structures, bunkers
bg_BG: Най-добри цели: Базови съоръжения и бункери

en: Self-guided rocket powered shells
bg_BG: Самонасочващи се ракетни снаряди

en: Increases Howitzer accuracy
bg_BG: Увеличава точността на гаубиците

en: All howitzers upgraded automatically
bg_BG: Всички гаубици се надграждат автоматично

en: Increases Howitzer ROF
bg_BG: Увеличава скорострелността на гаубиците

en: All machineguns upgraded automatically
bg_BG: Всички картечници се надграждат автоматично

en: Best Targets: Base structures, infantry, wheeled vehicles
bg_BG: Най-подходящи цели: Базови структури, пехота, колесни МПС

en: Destroy all New Paradigm units
bg_BG: Унищожете всички бойни единици на Новата Парадигма

en: Build at least 7 non-wall structures on the plateau and destroy all New Paradigm reinforcements
bg_BG: Постройте поне 7 структури на платото, които не са стени и унищожете всички подкрепления на Новата Парадигма

en: Rescue the civilians from The Collective before too many are captured
bg_BG: Спасете цивилните от Колектива преди прекалено много от тях да бъдат заловени

en: Rescue Alpha team from Nexus
bg_BG: Спасете екип Алфа от НЕКСУС

en: Protect the missile silos and research for the missile codes
bg_BG: Защитете ракетните силози и изследвайте кодовете за изстрелване

en: Return to LZ
bg_BG: Върнете се към ЗК

en: Destroy all enemy units and structures
bg_BG: Унищожете всички противникови единици и съоръжения

en: Enemy units remaining
bg_BG: Оставащи вражески бойни единици

en: Enemy structures remaining
bg_BG: Оставащи противникови съоръжения

en: Return to LZ required
bg_BG: Изисква се връщане към ЗК

en: Destroy all enemy units and bases
bg_BG: Унищожете всички противникови бойни единици и бази

en: Manufacture (F1)
bg_BG: Производство (F1)

en: Manufacture - build factory first
bg_BG: Производство - първо постройте завод

en: Research (F2)
bg_BG: Изследване (F2)

en: Research - build research facility first
bg_BG: Изследване - първо постройте изследователска лаборатория

en: Build (F3)
bg_BG: Строеж (F3)

en: Build - manufacture constructor droids first
bg_BG: Строеж - първо произведете дроиди - строители

en: Close
bg_BG: Затваряне

en: In this training session you'll learn how to build an effective base
bg_BG: В тази обучителна сесия ще се научите как да построите действаща база

en: To build an oil derrick, select one of your trucks
bg_BG: За да построите нефтена помпа, изберете един от камионите си

en: The oil derrick is currently dormant. Build a power generator to convert the oil into power
bg_BG: Нефтената помпа в момента не работи. Постройте електрогенератор, за да преобразувате нефта в енергия

en: Left click the flashing build icon
bg_BG: Кликнете с ляв бутон върху мигащата иконка 'Строеж'

en: Now left click the power generator in the build menu on the left
bg_BG: Сега изберете "Електрогенератор" от менюто вляво

en: Position the square at your base and left click to start the build process
bg_BG: Разположете квадрата във вашата база и кликнете с ляв бутон, за да започнете изграждането

en: To increase your build rate, select your second truck
bg_BG: За да ускорите строежа, изберете втория си камион

en: Now left click the power generator site
bg_BG: Сега кликнете с ляв бутон върху мястото на електрогенератора

en: The other truck will now help to build the power generator
bg_BG: Другият камион ще помогне при строежа на електрогенератора

en: Move the pointer over the artifact and left click to recover it
bg_BG: Преместете курсора върху артефакта и кликнете с ляв бутон, за да го приберете

en: A research facility is required to research artifacts
bg_BG: Нужна е изследователска лаборатория, за да изследвате артефакти

en: Left click the flashing BUILD icon
bg_BG: Кликнете с ляв бутон върху мигащата иконка 'СТРОЕЖ'

en: Now left click the research facility and position it at your base
bg_BG: Сега кликнете с ляв бутон върху изследователската лаборатория и я разположете в своята база

en: Use your other truck to help build the research facility
bg_BG: Използвайте другия си камион, за да ускорите строежа на лабораторията

en: To research the artifact, left click on the flashing RESEARCH icon
bg_BG: За да изследвате артефакта, кликнете с ляв бутон върху мигащата икона 'ИЗСЛЕДВАНЕ'

en: The artifact is now being researched by the facility
bg_BG: Сега артефактът бива изследван в лабораторията

en: The researched machinegun can now be used to design a new vehicle
bg_BG: Изследваната картечница сега може да бъде използвана, за да проектирате ново МПС

en: Now left click the Vehicle Body icon
bg_BG: Сега кликнете с ляв бутон върху икона "Корпус"

en: A factory is now required to manufacture your new vehicle
bg_BG: Нужен е завод, за да произведете новото си МПС

en: Select a location for your factory
bg_BG: Изберете място за завода си

en: All new units will drive to this location once built
bg_BG: Всички бойни единици ще се придвижат до тази точка, щом бъдат построени

en: The factory can now be ordered to build a new unit
bg_BG: Заводът вече може да произведе нова бойна единица

en: Left click the flashing MANUFACTURE icon
bg_BG: Кликнете с ляв бутон върху мигащата иконка 'ПРОИЗВОДСТВО'

en: Now left click the units you want to build from the menu at the left
bg_BG: Сега кликнете върху единиците от менюто вляво, които искате да произведете

en: Please wait whilst the factory manufactures the new unit(s)
bg_BG: Моля изчакайте докато заводът произвежда новата бойна единица

en: CAMPAIGN ONE
bg_BG: КАМПАНИЯ ЕДНО

en: WESTERN SECTOR
bg_BG: ЗАПАДЕН СЕКТОР

en: Dawn, July 4th, 2100
bg_BG: Изгрев, 4-ти Юли, 2100

en: A New Era
bg_BG: Нова ера

en: Morning, July 4th, 2100
bg_BG: Сутрин, 4-ти Юли, 2100

en: In-flight to Western Sector
bg_BG: В полет до Западен сектор

en: Team Alpha nears its destination
bg_BG: Екип Алфа наближава дестинацията си

en: Alpha - Western Sector....
bg_BG: Алфа - Западен сектор....

en: Alpha you are cleared for take-off.
bg_BG: Алфа, имате разрешение за излитане.

en: Incoming Transmission
bg_BG: Входящо съобщение

en: Transmission from Beta Base
bg_BG: Съобщение от База Бета

en: Mayday! Mayday!
bg_BG: Мейдей! Мейдей!

en: Please assist!...
bg_BG: Моля помогнете!...

en: You are in contravention of the New Paradigm.
bg_BG: Вие сте в нарушение на Новата Парадигма.

en: They are in contravention of the New Paradigm.
bg_BG: Те са в нарушение на Новата Парадигма.

en: Secure the LZ and establish a forward base.
bg_BG: Подсигурете ЗК и установете база на предна линия.

en: Then destroy the New Paradigm's base.
bg_BG: После разрушете базата на Новата Парадигма.

en: I can give you power beyond your wildest dreams.
bg_BG: Мога да ти дам повече власт от най-смелите ти мечти.

en: Your interference in my plans for the New Paradigm will not go unpunished.
bg_BG: Вашата намеса в плановете ми за Новата Парадигма няма да останат ненаказани.

en: Warning!
bg_BG: Внимание!

en: Message Ends.
bg_BG: Край на съобщението.

en: CAMPAIGN TWO
bg_BG: КАМПАНИЯ ДВЕ

en: EASTERN SECTOR
bg_BG: ИЗТОЧЕН СЕКТОР

en: Morning, September 1st, 2100
bg_BG: Сутрин, 1-ви Септември, 2100

en: In-flight to Eastern Sector
bg_BG: В полет до Източен сектор

en: Team Alpha approaches Beta Base
bg_BG: Екип Алфа наближава база Бета

en: THE COLLECTIVE
bg_BG: КОЛЕКТИВЪТ

en: NASDA is the North American Strategic Defense Agency.
bg_BG: НАСДА е Северноамериканската Агенция за Стратегическа Защита.

en: NASDA was formed in 2076 to defend North America from conventional and nuclear attack. The construction of a satellite defense system began in 2081 and was completed in 2082.
bg_BG: НАСДА е сформирана през 2076, за да защитава Северна Америка от обикновени и ядрени нападения. Изграждането на сателитна защитна система започва през 2081 и завършва през 2082.

en: In 2085 the NASDA satellites fired their nukes at Earth.
bg_BG: През 2085 сателитите на НАСДА изстрелват ядрените си ракети към Земята.

en: Warriors of the Collective, I seek the location of NASDA Central.
bg_BG: Войни на Колектива, издирвам местоположението на централата на НАСДА.

en: Warriors of The Collective, more intruders are entering our territory.
bg_BG: Войни на Колектива, още натрапници навлизат в територията ни.

en: Warriors of The Collective, attack and destroy kill all who resist the machine.
bg_BG: Войни на Колектива, нападнете и унищножете всички, които се противопоставят на машината.

en: Warriors of The Collective, we are ready to destroy the intruders who pollute our lands.
bg_BG: Войни на Колектива, готови сме да затрием натрапниците, които замърсяват нашите земи.

en: Attack!
bg_BG: Атака!

en: Decoding Transmission...
bg_BG: Декодиране на съобщение...

en: Briefing Commences
bg_BG: Следва инструктаж

en: Personnel at Gamma Base have confirmed that the nuclear missiles targeted at Alpha and Beta bases were launched from a silo in their sector.
bg_BG: Личен състав от база Гама са потвърдили, че ядрените ракети, насочени към бази Алфа и Бета са били изстреляни от силоз в техния сектор.

en: This is Team Alpha. Repeat, this is Team Alpha. We require immediate assistance.
bg_BG: Говори екип Алфа. Повтарям, говори екип Алфа. Нуждаем се от незабавна помощ.

en: Commander, forces from Team Alpha escaped the nuclear attack on Alpha Base.
bg_BG: Командире, въоръжени сили от екип Алфа са избягали от ядрената атака над база Алфа.

en: Dusk, November 3rd, 2085
bg_BG: Привечер, 3-ти Ноември, 2085

en: Earth, High Orbit
bg_BG: Висока околоземна орбита

en: January 19th, 2086
bg_BG: 19-ти Януари, 2086

en: North America
bg_BG: Северна Америка

en: Nuclear Winter
bg_BG: Ядрена зима

en: Midnight, April 10th, 2086
bg_BG: Полунощ, 10-ти Април, 2086

en: Dawn, April 4th, 2100
bg_BG: Разсъмване, 4-ти Април, 2100

en: A New Beginning
bg_BG: Ново начало

en: Sensor Tower
bg_BG: Радарна кула

en: Machinegun
bg_BG: Картечница

en: Flamer Cyborg
bg_BG: Огнехвъргач Киборг

en: Machinegunner Cyborg
bg_BG: Картечар Киборг

en: Heavy Machinegun Tower
bg_BG: Кула с тежка картечница

en: Lancer Tower
bg_BG: Копиеносец Кула

en: Advanced Manufacturing Mk3
bg_BG: Усъвършенствано производство Мод. 3

en: Hover Propulsion II
bg_BG: Задвижване с въздушна възглавница (Ховъркрафт) II

en: VTOL Propulsion II
bg_BG: Задвижване СВиК II

en: Missile Silo
bg_BG: Ракетен силоз

en: Command Turret II
bg_BG: Команден купол II

en: Command Turret III
bg_BG: Команден купол III

en: Command Turret IV
bg_BG: Команден купол IV

en: Player
bg_BG: Играч

en: No Alliances
bg_BG: Без съюзи

en: Allow Alliances
bg_BG: Разрешаване на съюзи

en: Locked Teams
bg_BG: Заключени отбори

en: Locked Teams, No Shared Research
bg_BG: Заключени отбори, без споделено изследване

en: Low Power Levels
bg_BG: Ниски енергийни нива

en: Medium Power Levels
bg_BG: Средни енергийни нива

en: High Power Levels
bg_BG: Високи енергийни нива

en: Start with No Bases
bg_BG: Започнете без бази

en: Start with Bases
bg_BG: Започнете с бази

en: Start with Advanced Bases
bg_BG: Започнете с развити бази

en: EASY
bg_BG: ЛЕСНО

en: MEDIUM
bg_BG: СРЕДНО

en: HARD
bg_BG: ТРУДНО

en: INSANE
bg_BG: БЕЗУМНО

en: Sorry, I have no trucks.
bg_BG: Съжалявам, аз нямам камиони.

en: You can use this one.
bg_BG: Може да използваш този.

en: Power transferred.
bg_BG: Енергия прехвърлена.

en: Please put a beacon!
bg_BG: Моля, постави маяк!

en: Coming!
bg_BG: Идвам!

en: OK
bg_BG: ОК

en: Menu
bg_BG: Меню

en: Campaign
bg_BG: Кампания

en: Challenge
bg_BG: Предизвикателство

en: Skirmish
bg_BG: Схватка

en: Multiplayer
bg_BG: Групова игра

en: Menu Music
bg_BG: Музика в менюто

en: (untitled)
bg_BG: (неозаглавен)

en: Copy Path to Clipboard
bg_BG: Копирай пътя в буфера за обмен

en: Copy JSON to Clipboard
bg_BG: Копирай JSON в буфера за обмен

en: AA accuracy +10%
bg_BG: Точност на ПВО +10%

en: AA reload time -15%
bg_BG: Време за презареждане на ПВО -15%

en: Advanced Manufacturing
bg_BG: Усъвършенствано производство

en: Advanced Repair Facility
bg_BG: Подобрена ремонтна станция

en: Advanced VTOL Production
bg_BG: Подобрено производство на СВиК

en: All cannons upgraded automatically
bg_BG: Всички оръдия се надграждат автоматично

en: All factories upgraded automatically
bg_BG: Всички фабрики се надграждат автоматично

en: All power generators upgraded automatically
bg_BG: Всички електрогенератори се надграждат автоматично

en: All trucks upgraded automatically
bg_BG: Всички камиони се надграждат автоматично

en: All VTOLs upgraded automatically
bg_BG: Всички СВиК се надграждат автоматично

en: Ally
bg_BG: Съюзник

en: Alpha Campaign
bg_BG: Кампания Алфа

en: Alpha
bg_BG: Алфа

en: Amphibious hover propulsion
bg_BG: Амфибийно задвижване на въздушна възглавница

en: Anti-tank missile
bg_BG: Противотанков ракетен снаряд

en: Anti-tank rocket
bg_BG: Противотанкова ракета

en: APFSDS Cannon Rounds Mk2
bg_BG: Кинетични оръдейни боеприпаси Мод. 2

en: APFSDS Cannon Rounds Mk3
bg_BG: Кинетични оръдейни боеприпаси Мод. 3

en: APFSDS Cannon Rounds
bg_BG: Кинетични оръдейни боеприпаси

en: Armed with Lancer anti-tank missile
bg_BG: Въоръжено с противотанкова ракета Копиеносец

en: Armed with Lancer Anti-Tank rocket
bg_BG: Въоръжено с противотанкова ракета Копиеносец

en: Armored bunker with Flamer
bg_BG: Брониран бункер с огнехвъргачка

en: Armored bunker with Lancer AT rocket
bg_BG: Бункер, въоръжен с противотанкова ракета Копиеносец

en: Armored bunker with Light Cannon
bg_BG: Брониран бункер с леко оръдие

en: Armored bunker with Machinegun
bg_BG: Брониран бункер с картечница

en: Armored guard tower with Lancer AT rocket
bg_BG: Защитна кула, въоръжена с противотанкова ракета Копиеносец

en: Armored hardpoint with Gauss Cannon
bg_BG: Бронирана укрепена точка с Гаусово оръдие

en: Armored hardpoint with Heavy Cannon
bg_BG: Бронирана укрепена точка с тежко оръдие

en: Armored hardpoint with Heavy Machinegun
bg_BG: Бронирана укрепена точка с тежка картечница

en: Armored hardpoint with Hyper-Velocity Cannon
bg_BG: Бронирана укрепена точка с хиперскоростно оръдие

en: Armored hardpoint with Lancer AT missile
bg_BG: Укрепена точка, въоръжена с противотанкова ракета Копиеносец

en: Armored hardpoint with Light Cannon
bg_BG: Бронирана укрепена точка с леко оръдие

en: Armored hardpoint with Medium Cannon
bg_BG: Бронирана укрепена точка със средно оръдие

en: Artifact
bg_BG: Артефакт

en: Assault Cannon Emplacement
bg_BG: Установка с щурмово оръдие

en: Assault Cannon Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с щурмово оръдие

en: Assault Cannon
bg_BG: Щурмово оръдие

en: Assault Gun Bunker
bg_BG: Бункер с щурмова картечница

en: Assault Gun Emplacement
bg_BG: Установка с щурмова картечница

en: Assault Gun Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с щурмова картечница

en: Assault Gun Python Half Track
bg_BG: Щурмова картечница Питон Полувериги

en: Assault Gun Python Hover
bg_BG: Щурмова картечница Питон Ховъркрафт

en: Assault Gun Python Tracks
bg_BG: Щурмова картечница Питон Вериги

en: Assault Gun Tower
bg_BG: Кула с щурмова картечница

en: Assault Gun
bg_BG: Щурмова картечница

en: Assault Gunner Cyborg
bg_BG: Киборг Щурмови картечар

en: Automated Factory Production Mk2
bg_BG: Автоматизирано заводско производство Мк. 2

en: Automated Factory Production Mk3
bg_BG: Автоматизирано заводско производство Мк. 3

en: Automated Factory Production
bg_BG: Автоматизирано заводско производство

en: Automated Manufacturing
bg_BG: Автоматизирано производство

en: Automated Repair Facility
bg_BG: Автоматизирана ремонтна станция

en: Automated VTOL Rearming Mk2
bg_BG: Автоматично превъоръжаване за СВиК Мк. 2

en: Automated VTOL Rearming Mk3
bg_BG: Автоматично превъоръжаване за СВиК Мк. 3

en: Avenger SAM Site
bg_BG: Отмъстител ЗРУ

en: Avenger SAM
bg_BG: Отмъстител ЗУР

en: Best Targets: Aerial targets only
bg_BG: Най-подходящи цели: Само въздушни цели

en: Best Targets: Base structures and cyborgs
bg_BG: Най-добри цели: Базови съоръжения и киборги

en: Best Targets: Base structures
bg_BG: Най-добри цели: Базови съоръжения

en: Best Targets: Base structures, emplacements, cyborgs
bg_BG: Най-добри цели: Базови съоръжения, гнезда и киборги

en: Best Targets: Bunkers and hardpoints
bg_BG: Най-подходящи цели: Бункери и укрепени точки

en: Best Targets: Bunkers and Hardpoints
bg_BG: Най-подходящи цели: Бункери и укрепени точки

en: Best Targets: Bunkers, defenses, base structures
bg_BG: Най-подходящи цели: Бункери, защитни и базови съоражения

en: Best Targets: Cyborgs
bg_BG: Най-подходящи цели: Киборги

en: Best Targets: Heavy cyborgs
bg_BG: Най-подходящи цели: Тежки киборги

en: Best Targets: Infantry, base structures, wheeled vehicles
bg_BG: Най-подходящи цели: Пехота, базови съоръжения, МПС с колела

en: Best Targets: Infantry, wheeled and hover vehicles
bg_BG: Най-подходящи цели: Пехота, колесни и ховъркрафт МПС

en: Best Targets: Vehicles, Hardpoints
bg_BG: Най-подходящи цели: МПС, укрепени точки

en: Best Targets: Wheeled and hover vehicles
bg_BG: Най-подходящи цели: Колесни и ховъркрафт МПС

en: Beta
bg_BG: Бета

en: Built-in diagnostic and repair systems
bg_BG: Вградени системи за диагностика и поправка

en: Bunker Buster Cobra Hover
bg_BG: Бункероубиец Кобра Ховъркрафт

en: Bunker Buster Cobra Tracks
bg_BG: Бункероубиец Кобра Вериги

en: Bunker Buster Mantis Tracks
bg_BG: Бункероубиец Богомолка Вериги

en: Bunker buster missile
bg_BG: Ракета Бункероубиец

en: Bunker Buster Rocket
bg_BG: Ракета Бункероубиец

en: Bunker Buster Rockets Viper Wheels
bg_BG: Бункероубиец Пепелянка Колела

en: Bunker Buster Scorpion Tracks
bg_BG: Бункероубиец Скорпион Вериги

en: Bunker Buster Scorpion VTOL
bg_BG: Бункероубиец Скорпион СВиК

en: Bunker Buster Viper Wheels
bg_BG: Бункероубиец Пепелянка Колела

en: Bunker Buster
bg_BG: Бункероубиец

en: Cannon Fortress
bg_BG: Оръдейна крепост

en: Cannon reload time -10%
bg_BG: Време за презареждане на оръдие -10%

en: Cannon Tower
bg_BG: Оръдейна кула

en: Cobra Flamer Tracks
bg_BG: Кобра Огнехвъргачка Вериги

en: Cobra Medium Cannon Tracks
bg_BG: Кобра Средно оръдие Вериги

en: Cobra Truck
bg_BG: Кобра Камион

en: Collective Heavy Body
bg_BG: Тежък копрус на Колектива

en: Command Center
bg_BG: Команден център

en: Command Turret Scorpion Tracks
bg_BG: Команден купол Скорпион Вериги

en: Command Turret
bg_BG: Команден купол

en: Computer guided shells
bg_BG: Компютърно насочвани снаряди

en: Cyborg Factory
bg_BG: Завод за киборги

en: Cyborg Flamer
bg_BG: Киборг Огнехвъргач

en: Cyborg Lancer
bg_BG: Киборг Копиеносец

en: Cyborg Transport
bg_BG: Пехотен транспортьор

en: Cyclone AA Flak Site
bg_BG: Зенитна установка 'Циклон'

en: Downed Transport
bg_BG: Свален транспортьор

en: Dragon
bg_BG: Дракон

en: Factory Module
bg_BG: Заводска пристройка

en: Factory
bg_BG: Завод

en: Fire Truck
bg_BG: Пожарна кола

en: Flamer Bunker
bg_BG: Бункер с Огнехвъргачка

en: Flamer Cobra Tracks
bg_BG: Огнехвъргачка Кобра Вериги

en: Flamer Viper Half-Tracks
bg_BG: Огнехвъргачка Пепелянка Полувериги

en: Flamer Viper Wheels
bg_BG: Огнехвъргачка Пепелянка Колела

en: Flamer
bg_BG: Огнехвъргачка

en: Flashlight Retribution Hover
bg_BG: Фенерче Възмездие Ховъркрафт

en: Gamma
bg_BG: Гама

en: Gas Turbine Generator Mk2
bg_BG: Газотурбинен генератор Мод. 2

en: Gas Turbine Generator Mk3
bg_BG: Газотурбинен генератор Мод. 3

en: Gas Turbine Generator
bg_BG: Газотурбинен генератор

en: Gauss Cannon Emplacement
bg_BG: Установка с Гаусово оръдие

en: Gauss Cannon Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с Гаусово оръдие

en: Gauss Cannon Python Tracks
bg_BG: Гаусово оръдие Питон Вериги

en: Gauss Cannon
bg_BG: Гаусово оръдие

en: Gets ~ 25% less power from each oil derrick
bg_BG: Получава ~25% по-малко мощност от всяка нефтена помпа

en: Ground Shaker
bg_BG: Земетръс

en: Hardpoint Cyclone AA Gun Available
bg_BG: Наличка е укрепена точка с оръдие 'Циклон'

en: Hardpoint Twin Assault Gun Available
bg_BG: Налична е Укрепена точка с двойна щурмова картечница

en: Hardpoint Whirlwind AA Gun Available
bg_BG: Наличка е укрепена точка с картечница 'Вихрушка'

en: HEAT Cannon Shells Mk2
bg_BG: Кумулативни оръдейни снаряди Мод. 2

en: HEAT Cannon Shells Mk3
bg_BG: Кумулативни оръдейни снаряди Мод. 3

en: HEAT Cannon Shells
bg_BG: Кумулативни оръдейни снаряди

en: Heavy Body - Mantis
bg_BG: Тежък корпус - Богомолка

en: Heavy Body - Python
bg_BG: Тежък корпус - Питон

en: Heavy Body - Tiger
bg_BG: Тежък корпус - Тигър

en: Heavy Cannon Cobra Hover
bg_BG: Тежко оръдие Кобра Ховъркрафт

en: Heavy Cannon Cobra Tracks
bg_BG: Тежко оръдие Кобра Вериги

en: Heavy Cannon Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с тежко оръдие

en: Heavy Cannon Mantis Tracks
bg_BG: Тежко оръдие Богомолка Вериги

en: Heavy Cannon Python Hover
bg_BG: Тежко оръдие Питон Ховъркрафт

en: Heavy Cannon Python Tracks
bg_BG: Тежко оръдие Питон Вериги

en: Heavy Cannon Scorpion Tracks
bg_BG: Тежко оръдие Скорпион Вериги

en: Heavy Cannon Tiger Tracks
bg_BG: Тежко оръдие Тигър Вериги

en: Heavy Cannon
bg_BG: Тежко оръдие

en: Heavy Howitzer - Ground Shaker
bg_BG: Тежка Гаубица - Земетръс

en: Heavy Laser Tiger Tracks
bg_BG: Тежък лазер Тигър Вериги

en: Heavy Machinegun Cobra Hover
bg_BG: Тежка картечница Кобра Ховъркрафт

en: Heavy Machinegun Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с тежка картечница

en: Heavy Machinegun Scorpion Half Tracks
bg_BG: Тежка картечница Скорпион Полувериги

en: Heavy Machinegun Scorpion Tracks
bg_BG: Тежка картечница Скорпион Вериги

en: Heavy surface-to-air missile
bg_BG: Тежка ракета земя-въздух

en: High Explosive Anti-Tank Cannon Shells
bg_BG: Кумулативни оръдейни снаряди

en: High Temperature Flamer Gel Mk2
bg_BG: Високотемпературен гел за огнехвъргачка Мод. 2

en: High Temperature Flamer Gel Mk3
bg_BG: Високотемпературен гел за огнехвъргачка Мод. 3

en: High Temperature Flamer Gel
bg_BG: Високотемпературен гел за огнехвъргачка

en: HMG Bunker
bg_BG: Бункер с Тежка картечница

en: Hover AI
bg_BG: Ховъркрафт ИИ

en: Hover II
bg_BG: Ховъркрафт II

en: Hover III
bg_BG: Ховъркрафт III

en: Hover Propulsion
bg_BG: Задвижване с въздушна възглавница (Ховъркрафт)

en: Hover
bg_BG: Ховъркрафт

en: Howitzer
bg_BG: Гаубица

en: Hurricane AA Site
bg_BG: Зенитна установка 'Ураган'

en: Hurricane AA Turret
bg_BG: Зенитен купол 'Ураган'

en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk2
bg_BG: ХС кинетични оръдейни боеприпаси Мод. 2

en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk3
bg_BG: ХС кинетични оръдейни боеприпаси Мод. 3

en: HVAPFSDS Cannon Rounds
bg_BG: ХС кинетични оръдейни боеприпаси

en: Hyper Velocity Cannon Emplacement
bg_BG: Установка с хиперскоростно оръдие

en: Hyper Velocity Cannon Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с хиперскоростно оръдие

en: Hyper Velocity Cannon Python Hover
bg_BG: Хиперскоростно оръдие Питон Ховъркрафт

en: Hyper Velocity Cannon Python Tracks
bg_BG: Хиперскоростно оръдие Питон Вериги

en: Hyper Velocity Cannon
bg_BG: Хиперскоростно оръдие

en: Incendiary Howitzer Emplacement 2
bg_BG: Установка с Фугасна Гаубица 2

en: Incendiary Howitzer Emplacement
bg_BG: Установка с Фугасна Гаубица

en: Incendiary howitzer emplacement
bg_BG: Установка с фугасна гаубица

en: Incendiary Howitzer
bg_BG: Фугасна Гаубица

en: Increases Cannon accuracy
bg_BG: Увеличава точността на оръдията

en: Increases Cannon ROF
bg_BG: Увеличава скорострелността на оръдията

en: Increases Flamer ROF
bg_BG: Увеличава скорострелността на огнехвъргачките

en: Inferno Cobra Hover
bg_BG: Пъкъл Кобра Ховъркрафт

en: Inferno Python Hover
bg_BG: Пъкъл Питон Ховъркрафт

en: Lancer AT Rocket
bg_BG: Противотанкова ракета Копиеносец

en: Lancer Bunker
bg_BG: Копиеносец Бункер

en: Lancer Cobra Half-tracks
bg_BG: Копиеносец Кобра Полувериги

en: Lancer Cobra Tracks
bg_BG: Копиеносец Кобра Вериги

en: Lancer Cyborg
bg_BG: Копиеносец Киборг

en: Lancer Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с Копиеносец

en: Lancer Mantis Tracks
bg_BG: Копиеносец Богомолка Вериги

en: Lancer Python Tracks
bg_BG: Копиеносец Питон Вериги

en: Lancer Scorpion Tracks
bg_BG: Копиеносец Скорпион Вериги

en: Lancer Scorpion VTOL
bg_BG: Копиеносец Скорпион СВиК

en: Lancer Viper Tracks
bg_BG: Копиеносец Пепелянка Вериги

en: Lancer Viper Wheels
bg_BG: Копиеносец Пепелянка Колела

en: Lancer
bg_BG: Копиеносец

en: Light Body - Bug
bg_BG: Лек корпус - Буболечка

en: Light Body - Leopard
bg_BG: Лек корпус - Леопард

en: Light Body - Viper
bg_BG: Лек корпус - Пепелянка

en: Light Cannon Bunker
bg_BG: Бункер с леко оръдие

en: Light Cannon Cobra Tracks
bg_BG: Леко оръдие Кобра Вериги

en: Light Cannon Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с леко оръдие

en: Light Cannon Python Tracks
bg_BG: Леко оръдие Питон Вериги

en: Light Cannon Viper Half-tracks
bg_BG: Леко оръдие Пепелянка Полувериги

en: Light Cannon Viper Tracks
bg_BG: Леко оръдие Пепелянка Вериги

en: Light Cannon Viper Wheels
bg_BG: Леко оръдие Пепелянка Колела

en: Light Cannon
bg_BG: Леко оръдие

en: Machinegun Bunker
bg_BG: Бункер с картечница

en: May be upgraded using factory modules
bg_BG: Може да бъде надграден с пристройки

en: Medium Body - Cobra
bg_BG: Среден корпус - Кобра

en: Medium Body - Panther
bg_BG: Среден корпус - Пантера

en: Medium Body - Scorpion
bg_BG: Среден корпус - Скорпион

en: Medium Cannon Cobra Hover
bg_BG: Средно оръдие Кобра Ховъркрафт

en: Medium Cannon Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка със средно оръдие

en: Medium Cannon Python Hover
bg_BG: Средно оръдие Питон Ховъркрафт

en: Medium Cannon Scorpion Hover
bg_BG: Средно оръдие Скорпион Ховъркрафт

en: Medium Cannon Scorpion Tracks
bg_BG: Средно оръдие Скорпион Вериги

en: Medium Cannon
bg_BG: Средно оръдие

en: Multi Turret Body - Dragon
bg_BG: Многокуполен корпус - Дракон

en: New Base Structure Available
bg_BG: Налично е ново базово съоръжение

en: New SAM Turret Available
bg_BG: Наличен е нов ЗР купол

en: Oil Derrick
bg_BG: Нефтена помпа

en: Pick-Up Truck
bg_BG: Пикап

en: Plasma Cannon Emplacement
bg_BG: Установка с плазмено оръдие

en: Plasma Cannon
bg_BG: Плазмено оръдие

en: Power Generator
bg_BG: Енергиен генератор

en: Power Module
bg_BG: Енергиен модул

en: Power
bg_BG: Енергия

en: Powerlab
bg_BG: Енерголаборатория

en: Pulse Laser Leopard Hover
bg_BG: Импулсен лазер Леопард Ховъркрафт

en: Pulse Laser Panther Hover
bg_BG: Импулсен лазер Пантера Ховъркрафт

en: Pulse Laser Tiger Hover
bg_BG: Импулсен лазер Тигър Ховъркрафт

en: Pulse Laser Tiger Tracks
bg_BG: Импулсен лазер Тигър Вериги

en: Refuels, rearms and repairs VTOLs
bg_BG: Презарежда, превъоръжава и поправя СВиК

en: Repair Facility
bg_BG: Ремонтна станция

en: Research Facility
bg_BG: Изследователска лаборатория

en: Research Module
bg_BG: Лабораторен модул

en: Robotic Factory Production Mk2
bg_BG: Роботизирано заводско производство Мк. 2

en: Robotic Factory Production Mk3
bg_BG: Роботизирано заводско производство Мк. 3

en: Robotic Factory Production
bg_BG: Роботизирано заводско производство

en: Robotic Manufacturing
bg_BG: Роботизирано производство

en: Robotic Repair Facility
bg_BG: Роботизирана ремонтна станция

en: Robotic VTOL Rearming Mk2
bg_BG: Роботизирано превъоръжаване за СВиК Мк. 2

en: Robotic VTOL Rearming Mk3
bg_BG: Роботизирано превъоръжаване за СВиК Мк. 3

en: Robotic VTOL Rearming
bg_BG: Роботизирано превъоръжаване за СВиК

en: Ruined Factory
bg_BG: Срутен завод

en: SAM site with Avenger missiles
bg_BG: Зенитно-ракетна установка с ракети 'Отмъстител'

en: SAM site with Vindicator missiles
bg_BG: Зенитно-ракетна установка с ракети 'Бранител'

en: Scavenger Chopper Factory
bg_BG: Вехтошарска фабрика за хеликоптери

en: Scavenger Factory
bg_BG: Вехтошарска фабрика

en: Scavenger Power Generator
bg_BG: Вехтошарски електрогенератор

en: Scorpion
bg_BG: Скорпион

en: Scourge Mantis Hover
bg_BG: Бич Богомолка Ховъркрафт

en: Sea map AI, based on NullBot
bg_BG: ИИ за морски карти, основан на NullBot

en: Self-Replicating Manufacturing
bg_BG: Самовъзпроизвеждащо се производство

en: Sensor Turret
bg_BG: Радарен купол

en: Speed: VTOL
bg_BG: Скорост: СВиК

en: Super Transport Body
bg_BG: Корпус за Супертранспортьор

en: Super Transport
bg_BG: Супертранспортьор

en: Superhot Flamer Gel Mk2
bg_BG: Свръхгорещ гел за огнехвъргачка Мод. 2

en: Superhot Flamer Gel Mk3
bg_BG: Свръхгорещ гел за огнехвъргачка Мод. 3

en: Superhot Flamer Gel
bg_BG: Свръхгорещ гел за огнехвъргачка

en: Surface-to-air missile
bg_BG: Ракета земя-въздух

en: Tank Killer Mantis Hover
bg_BG: Танкоубиец Богомолка Ховъркрафт

en: The VTOL returns to the selected pad for rearming
bg_BG: СВиК се връща към избраната площадка за превъоръжаване

en: Tiger
bg_BG: Тигър

en: Transport Body
bg_BG: Корпус за Транспортьор

en: Transport
bg_BG: Транспортьор

en: Truck Cobra Hover
bg_BG: Камион Кобра Ховъркрафт

en: Truck Mantis Hover
bg_BG: Камион Богомолка Ховъркрафт

en: Truck Scorpion Hover
bg_BG: Камион Скорпион Ховъркрафт

en: Truck
bg_BG: Камион

en: Twin Assault Cannon Bunker
bg_BG: Бункер с двойно щурмово оръдие

en: Twin Assault Cannon
bg_BG: Двойно щурмово оръдие

en: Twin Assault Gun Hardpoint
bg_BG: Укрепена точка с двойна щурмова картечница

en: Twin Assault Gun
bg_BG: Двойна щурмова картечница

en: Use a truck to add modules to a factory
bg_BG: Използвайте камиони, за да добавите пристройки към заводите

en: Use a truck to add the module to a power generator
bg_BG: Използвайте камион, за да добавите модула към електрогенератор

en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk2
bg_BG: МПС Свръхплътна Топлинна Броня Мод. 2

en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk3
bg_BG: МПС Свръхплътна Топлинна Броня Мод. 3

en: Vehicle Superdense Thermal Armor
bg_BG: МПС Свръхплътна Топлинна Броня

en: Vindicator SAM Site
bg_BG: Бранител ЗРУ

en: Vindicator SAM
bg_BG: Бранител ЗУР

en: VTOL Assault Cannon
bg_BG: СВиК с Щурмово оръдие

en: VTOL Assault Gun
bg_BG: СВиК с Щурмова картечница

en: VTOL Bunker Buster Scorpion VTOL
bg_BG: СВиК Бункероубиец Скорпион СВиК

en: VTOL Cannon
bg_BG: СВиК с Оръдие

en: VTOL Cluster Bomb Bay Scorpion VTOL
bg_BG: СВиК Касетъчни бомби Скорпион СВиК

en: VTOL factory enables VTOL production
bg_BG: Заводът за СВиК позволява производството на СВиК

en: VTOL Factory
bg_BG: Завод за СВиК

en: VTOL Heavy Machinegun
bg_BG: СВиК с Тежка картечница

en: VTOL II
bg_BG: СВиК II

en: VTOL III
bg_BG: СВиК III

en: VTOL Lancer Bug VTOL
bg_BG: СВиК Копиеносец Буболечка СВиК

en: VTOL Lancer Mantis VTOL
bg_BG: СВиК Копиеносец Богомолка СВиК

en: VTOL Lancer Scorpion VTOL
bg_BG: СВиК Копиеносец Скорпион СВиК

en: VTOL Lancer
bg_BG: СВиК Копиеносец

en: VTOL Machinegun
bg_BG: СВиК с Картечница

en: VTOL Propulsion
bg_BG: Задвижване за СВиК

en: VTOL Rearming Pad
bg_BG: Площадка за превъоръжаване на СВиК

en: VTOL rearming pads required to keep VTOLs flying
bg_BG: Изискват се площадки за превъоръжаване, за да се поддържат СВиК в полет

en: VTOL Tank Killer
bg_BG: СВиК с Танкоубиец

en: VTOL Twin Machinegun
bg_BG: СВиК с Двойна картечница

en: VTOL
bg_BG: СВиК

en: Whirlwind AA Turret
bg_BG: Зенитен купол 'Вихрушка'

en: Spectators
bg_BG: Зрители

en: Enable shadows
bg_BG: Разреши сенки

en: Disable shadows
bg_BG: Забрани сенки

en: Enable sound
bg_BG: Разреши звук

en: Disable sound
bg_BG: Забрани звук

en: Enable texture compression
bg_BG: Разреши компресиране на текстури

en: Disable texture compression
bg_BG: Забрани компресиране на текстури

en: Enable command interface
bg_BG: Разрешаване на командния интерфейс

en: New Vehicle
bg_BG: Нов дизайн

en: Vehicle Body
bg_BG: Корпус

en: Vehicle Propulsion
bg_BG: Задвижване

en: Vehicle Turret
bg_BG: Купол

en: Delete Design
bg_BG: Изтриване на дизайна

en: Store Template
bg_BG: Запазване на шаблона

en: Kinetic Armour
bg_BG: Кинетична броня

en: Thermal Armour
bg_BG: Термална броня

en: Engine Output
bg_BG: Мощност на двигателя

en: Weight
bg_BG: Тегло

en: Total Power Required
bg_BG: Обща нужна енергия

en: Power Usage
bg_BG: Потребление на енергия

en: Hydra
bg_BG: Хидра

en: Sensor Range
bg_BG: Обхват на радара

en: Range
bg_BG: Обхват

en: Rate-of-Fire
bg_BG: Скорострелност

en: Air Speed
bg_BG: Въздушна скорост

en: Road Speed
bg_BG: Скорост по път

en: Off-Road Speed
bg_BG: Скорост извън път

en: Water Speed
bg_BG: Скорост по вода

en: Weapons
bg_BG: Оръжия

en: Systems
bg_BG: Системи

en: Do Not Store Design
bg_BG: Не запазвай дизайна

en: Store Design
bg_BG: Запазване на дизайна

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
bg_BG: Не може да се строи. Нефтеният източник гори.

en: Waiting for other players
bg_BG: В очакване на други играчи

en: Structure Restored
bg_BG: Съоръжението е възстановено

en: %u unit selected | %u units selected
bg_BG[0]: %u единица избрана
bg_BG[1]: %u единици избрани

en: Normal
bg_BG: Нормална

en: Collective
bg_BG: Колектив

en: Single Player
bg_BG: Самостоятелна игра

en: Multi Player
bg_BG: Групова игра

en: Tutorial
bg_BG: Показно

en: Options
bg_BG: Настройки

en: View Intro
bg_BG: Интродукция

en: Videos are missing, download them from http://wz2100.net
bg_BG: Видеоклиповете липсват, изтеглете ги от http://wz2100.net

en: Continue Last Save
bg_BG: Продължение от посл. игра

en: No last save available
bg_BG: Не е налична последна съхранена игра

en: Quit Game
bg_BG: Излизане от играта

en: MAIN MENU
bg_BG: ЗАГЛАВНО МЕНЮ

en: Official site: http://wz2100.net/
bg_BG: Официален сайт: http://wz2100.net/

en: Come visit the forums and all Warzone 2100 news! Click this link.
bg_BG: Посетете форумите за всички Warzone 2100 новини! Кликнете този линк.

en: Donate: http://donations.wz2100.net/
bg_BG: Дарете: http://donations.wz2100.net/

en: Help support the project with our server costs, Click this link.
bg_BG: Помогнете на проекта да поддържа сървърите си, Кликнете този линк.

en: Chat with players on Discord or IRC
bg_BG: Общувайте с играчи в Discord или IRC

en: Connect to Discord or Freenode through webchat by clicking this link.
bg_BG: Свържете се в Discord или Freenode през уеб чат чрез този линк.

en: Check for a newer version
bg_BG: Проверка за нова версия

en: Fast Play
bg_BG: Бърза игра

en: TUTORIALS
bg_BG: ПОКАЗНА

[ctx: menu]
en: Return
bg_BG: Връщане

en: New Campaign
bg_BG: Нова кампания

en: Start Skirmish Game
bg_BG: Започнете сражение

en: Challenges
bg_BG: Предизвикателства

en: Load Campaign Game
bg_BG: Зареждане на кампания

en: Load Skirmish Game
bg_BG: Зареждане на сражение

en: View Skirmish Replay
bg_BG: Покажи запис от сражение

en: SINGLE PLAYER
bg_BG: САМОСТОЯТЕЛНА ИГРА

en: Campaign videos are missing! Get them from http://wz2100.net
bg_BG: Видеоклиповете от кампанията липсват! Вземете ги от http://wz2100.net

en: Load Campaign Saved Game
bg_BG: Зареждане на съхранена кампания

en: Load Skirmish Saved Game
bg_BG: Зареждане на съхранено сражение

en: Load Skirmish Replay
bg_BG: Зареждане на запис от сражение

en: MULTI PLAYER
bg_BG: ГРУПОВА ИГРА

en: Host Game
bg_BG: Хостване на игра

en: Join Game
bg_BG: Присъединяване към игра

en: View Replay
bg_BG: Вижте записите

en: Load Multiplayer Replay
bg_BG: Зареди запис от групова игра

en: Mod:
bg_BG: Мод:

en: Increase Game Display Scale?
bg_BG: Да се увеличи ли мащаба на дисплея?

en: With your current resolution & display scale settings, the game's user interface may appear small, and the game perspective may appear distorted.
bg_BG: С настоящата Ви резолюция и настройки за мащаба на дисплея, интерфейсът на играта може да изглежда малък, а перспективата на играта може да изглежда изкривена.

en: You can fix this by increasing the game's Display Scale setting.
bg_BG: Можете да поправите това, като увеличите настройката 'Мащаб на дисплея'.

en: Would you like to increase the game's Display Scale to: %u%%?
bg_BG: Искате ли да увеличите мащаба на дисплея до: %u%%?

en: Increase Display Scale
bg_BG: Увеличи мащаба на дисплея

en: Display Scale Increased to: %u%%
bg_BG: Мащаб на дисплея увеличен до: %u%%

en: You can adjust the Display Scale at any time in the Video Options menu.
bg_BG: Можете да промените мащаба на дисплея по всяко време от меню 'Видео опции'.

en: Tip: Adjusting Display Scale
bg_BG: Съвет: Промяна на мащаба на дисплея

en: Hiding Obsolete Tech
bg_BG: Скриване на остарялата техника

en: Showing Obsolete Tech
bg_BG: Показване на остарялата техника

en: Build Progress
bg_BG: Напредък на строежа

en: Construction Progress
bg_BG: Напредък по строежа

en: Factory Delivery Point
bg_BG: Сборна точка на завода

en: Loop Production
bg_BG: Повтаряне на производството

en: Team
bg_BG: Отбор

en: Research Progress
bg_BG: Напредък по изследванията

en: Warning: Are you sure?
bg_BG: Внимание: Сигурни ли сте?

en: Warning: Are you sure? Any unsaved progress will be lost.
bg_BG: Внимание: Сигурни ли сте? Всякакъв незапазен напредък ще бъде изгубен.

en: Confirm
bg_BG: Потвърждаване

en: Back
bg_BG: Назад

en: Manufacture
bg_BG: Производство

en: View next Oil Derrick
bg_BG: Виж следващата нефтена помпа

en: Select all Hovers
bg_BG: Изберете всички ховъркрафти

en: Select all Units on Screen
bg_BG: Избиране на всички бойни единици на екрана

en: Select EVERY unit
bg_BG: Избиране на ВСИЧКИ бойни единици

en: Select all units with the same components
bg_BG: Избиране на всички единици със същите компоненти

en: Select all Land Combat Units
bg_BG: Избиране на всички наземни бойни единици

en: Select all Sensor Units
bg_BG: Избиране на всички радарни бойни единици

en: Select all Trucks
bg_BG: Изберете всички камиони

en: Select next Factory
bg_BG: Избиране на следващия завод

en: Select next Power Generator
bg_BG: Избиране на следващия електрогенаратор

en: Select next Cyborg Factory
bg_BG: Избиране на следващия завод за киборги

en: Select next VTOL Factory
bg_BG: Избиране на следващия завод за СВиК

en: Jump to next Factory
bg_BG: Скок до следващия завод

en: Jump to next Power Generator
bg_BG: Скок до следващия електрогенаратор

en: Jump to next Cyborg Factory
bg_BG: Скок до следващия завод за киборги

en: Jump to next VTOL Factory
bg_BG: Скок до следващия завод за СВиК

en: In Multiplayer Lobby
bg_BG: В Лоби

en: In Multiplayer Game
bg_BG: В Групова игра

en: No:
bg_BG: Без:

en: Alliances:
bg_BG: Съюзи:

en: PAUSED
bg_BG: НА ПАУЗА

en: Assign Factory Production
bg_BG: Зачисли произведеното от завода

en: Assign Cyborg Factory Production
bg_BG: Зачисли киборгите, произведени от завода

en: Assign VTOL Factory Production
bg_BG: Зачисли СВиК, произведени от завода

en: Infinite power disabled
bg_BG: Безкрайна енергия забранена

en: Infinite power enabled
bg_BG: Безкрайна енергия разрешена

en: Unable to locate any oil derricks!
bg_BG: Не можем да намерим нефтени помпи!

en: Quit To Main Menu
bg_BG: Връщане към заглавното меню

en: %s Gives You A Visibility Report
bg_BG: %s ви предоставя отчет за видимостта

en: %s Gives you a %s
bg_BG: %s ви предоставя %s

en: %s Gives You Technology Documents
bg_BG: %s ви предоставя технически документи

en: %s Gives You %d Power
bg_BG: %s ви предоставя %d единици енергия

en: %s Requests An Alliance With You
bg_BG: %s иска съюз с вас

en: You Invite %s To Form An Alliance
bg_BG: Поканихте %s за сключване на съюз

en: %s Breaks The Alliance With %s
bg_BG: %s скъсва съюза си с %s

en: %s Forms An Alliance With %s
bg_BG: %s сформира съюз с %s

en: Easy
bg_BG: Лесно

en: Medium
bg_BG: Средно

en: Hard
bg_BG: Трудно

en: Insane
bg_BG: Безумно

en: OPTIONS
bg_BG: НАСТРОЙКИ

en: Return To Previous Screen
bg_BG: Връщане към предния екран

en: DIFFICULTY
bg_BG: ТРУДНОСТ

en: Allow spectators to join in this slot
bg_BG: Позволи на зрители да се присъединяват в този слот

en: Spectator
bg_BG: Зрител

en: Players
bg_BG: Играчи

en: Lock Teams
bg_BG: Заключи отборите

en: PLAYERS
bg_BG: ИГРАЧИ

en: Accept Settings
bg_BG: Потвърди настройките

en: Administrator has kicked you from the game.
bg_BG: Администраторът ви изрита от играта.

en: Structs
bg_BG: Съоръжения

en: Alliances
bg_BG: Съюзи

en: Units
bg_BG: Единици

en: Channel
bg_BG: Канал

en: Hand Over Selected Units
bg_BG: Прехвърляне на избраните бойни единици

en: Give Power To Player
bg_BG: Предоставете енергия на играча

en: Invalid data!
bg_BG: Невалидни данни!

en: REPLAY HAS ENDED
bg_BG: ЗАПИСЪТ СВЪРШИ

en: (Press ESC to quit.)
bg_BG: (Натиснете ESC, за да излезете.)

en: Beacon %d
bg_BG: Маяк %d

en: Beacon received from %s!
bg_BG: Получен маяк от %s!

en: Green
bg_BG: Зелен

en: Orange
bg_BG: Оранжев

en: Grey
bg_BG: Сив

en: Black
bg_BG: Черно

en: Red
bg_BG: Червен

en: Blue
bg_BG: Син

en: Pink
bg_BG: Розов

en: Cyan
bg_BG: Циан

en: Yellow
bg_BG: Жълт

en: Purple
bg_BG: Лилав

en: White
bg_BG: Бял

en: Bright blue
bg_BG: Яркосин

en: Neon green
bg_BG: Неоновозелен

en: Infrared
bg_BG: Инфрачервен

en: Ultraviolet
bg_BG: Ултравиолетов

en: Brown
bg_BG: Кафяв

en: Spectator Mode
bg_BG: Режим на зрител

en: You are a spectator. Enjoy watching the game!
bg_BG: Вие сте зрител. Насладете се на играта!

en: Vote
bg_BG: Гласувайте

en: Album
bg_BG: Албум

en: Date
bg_BG: Дата

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Dismiss
bg_BG: Отхвърляне

en: Do not show again
bg_BG: Не показвай отново

en: Research completed: %s
bg_BG: Изследването завърши: %s

en: Own Units: %u
bg_BG: Собствени единици: %u

en: Enemy Units: %u
bg_BG: Вражески единици: %u

en: Own Structures: %u
bg_BG: Собствени съоръжения: %u

en: Enemy Structures: %u
bg_BG: Противникови съоръжения: %u

en: Units Manufactured: %u
bg_BG: Произведени единици: %u

en: Total Units: %u
bg_BG: Общо единици: %u

en: Structures Built: %u
bg_BG: Построени съоръжения: %u

en: Total Structures: %u
bg_BG: Общо съоръжения: %u

en: Rookie: %u
bg_BG: Новобранци: %u

[ctx: rank]
en: Green: %u
bg_BG: Неопитни: %u

en: Trained: %u
bg_BG: Подготвени: %u

en: Regular: %u
bg_BG: Редовни: %u

en: Professional: %u
bg_BG: Професионални: %u

en: Veteran: %u
bg_BG: Ветерани: %u

en: Elite: %u
bg_BG: Елитни: %u

en: Special: %u
bg_BG: Специални: %u

en: Hero: %u
bg_BG: Герои: %u

en: Unit Losses
bg_BG: Жертви

en: Structure Losses
bg_BG: Загубени съоръжения

en: ARTIFACTS RECOVERED: %d
bg_BG: ПРИБРАНИ АРТЕФАКТИ: %d

en: You cheated!
bg_BG: Измамихте!

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Game is full
bg_BG: Играта е запълнена

en: You were kicked!
bg_BG: Изритани сте!

en: Connection Error
bg_BG: Проблем с връзката

en: Unable to locate any Trucks!
bg_BG: Не можем да намерим камиони!

en: Unable to locate any Sensor Units!
bg_BG: Не можем да намерим радарни единици!

en: Unsupported
bg_BG: Не се поддържа

en: CAMPAIGNS
bg_BG: КАМПАНИИ

en: GAMES
bg_BG: ИГРИ

en: Continue
bg_BG: Продължаване

en: HRTF is not supported on your device / system / OpenAL library
bg_BG: HRTF (триизмерен звук през слушалки) не се поддържа на Вашето устройство / система / OpenAL библиотека

en: Voice Volume
bg_BG: Сила на говора

en: FX Volume
bg_BG: Сила на ефектите

en: Music Volume
bg_BG: Сила на музиката

en: HRTF
bg_BG: HRTF триизмерен звук

en: Disabled
bg_BG: Забранено

en: Enabled
bg_BG: Разрешено

en: Auto
bg_BG: Авто

en: Subtitles
bg_BG: Субтитри

en: Off
bg_BG: Изкл.

en: On
bg_BG: Вкл.

en: Music Manager
bg_BG: Музика

en: Trap Cursor
bg_BG: Прихващане на курсора

en: Colored Cursors
bg_BG: Цветни курсори

en: Camera Speed
bg_BG: Скорост на камерата

en: Reverse Rotation
bg_BG: Обратно завъртане

en: Shadows
bg_BG: Сенки

en: Fog
bg_BG: Мъгла

en: Screen Shake
bg_BG: Клатене на екрана

en: Adaptive
bg_BG: Адаптивен

en: Language
bg_BG: Език

en: Display Scale
bg_BG: Мащаб на дисплея

en: Radar
bg_BG: Радар

en: Fixed
bg_BG: Фиксиран

en: Rotating
bg_BG: Въртящ се

en: Radar Jump
bg_BG: Скок на радара

en: Instant
bg_BG: Мигновен

en: Tracked
bg_BG: Плавен

en: Radar Zoom
bg_BG: Мащаб на радара

en: Video Playback
bg_BG: Възпроизвеждане на видео

en: Fullscreen
bg_BG: Цял екран

en: Scanlines
bg_BG: Растерни линии

en: Open Configuration Directory
bg_BG: Отваряне на директорията за конфигурация

en: Failed to open configuration directory in system default file browser.
bg_BG: Не може да се отвори директорията за конфигурация в системния файлов браузър.

en: Configuration directory is reported as:
bg_BG: Текуща конфигурационна директория:

en: If running inside a container / isolated environment, this may differ from the actual path on disk.
bg_BG: Ако играта се изпълнява в контейнер / изолирана среда, може да се различава от истинския път на диска.

en: Please see the documentation for more information on how to locate it manually.
bg_BG: Моля вижте документацията за информация как да я намерите ръчно.

en: Failed to open configuration directory
bg_BG: Не може да се отвори конфигурационната директория

en: In Desktop Fullscreen mode, the resolution matches that of your desktop 
    (or what the window manager allows).
bg_BG: В безрамков режим, резолюцията на прозореца съвпада с тази на работния плот 
    (или с каквато системата позволява).

en: You can change the resolution by resizing the window normally. (Try dragging a corner / edge.)
bg_BG: Можете да промените резолюцията, като преоразмерите прозореца нормално. (Опитайте да провлачите някой ъгъл.)

en: Windowed
bg_BG: Прозорец

en: Desktop Full
bg_BG: Безрамков

en: Resolution
bg_BG: Резолюция

en: CONNECTION
bg_BG: ВРЪЗКА

en: Lobby
bg_BG: Лоби

en: IP Address or Machine Name
bg_BG: IP адрес или име на машината

en: Your version of Warzone is incompatible with this game.
bg_BG: Вашата версия на Warzone не е съвместима с тази игра.

en: Choose Team
bg_BG: Изберете отбор

en: Teams locked
bg_BG: Отбори заключени

en: Tanks disabled!!
bg_BG: Танкове забранени!!

en: Cyborgs disabled.
bg_BG: Киборги забранени.

en: VTOLs disabled.
bg_BG: СВиК забранени.

en: Structure Limits Enforced.
bg_BG: Наложени ограничения върху постройките.

en: Game Name
bg_BG: Име на играта

en: Click to see Map
bg_BG: Кликнете, за да видите картата

en: Base
bg_BG: База

en: Technology Level 1
bg_BG: Технологично ниво 1

en: Technology Level 2
bg_BG: Технологично ниво 2

en: Technology Level 3
bg_BG: Технологично ниво 3

en: Technology Level 4
bg_BG: Технологично ниво 4

en: Launch Transport
bg_BG: Изпратете Транспортьора

en: There is not enough room in the Transport!
bg_BG: Няма достатъчно място в транспортьора!

en: A new build of Warzone 2100 (%s) is available!
bg_BG: Нова версия на Warzone 2100 (%s) е вече налична!

en: A new build of Warzone 2100 is available!
bg_BG: Налична е нова версия на Warzone 2100!

en: Version: %s,%s Built: %s%s
bg_BG: Версия: %s,%s Построена: %s%s
