warzone2100 - en to eo_UY translation catalogue (15 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
eo_UY: Celo: Lokumu kaj reprenu neŭrsinapsan teknologion

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
eo_UY: Konstruu bazon, tiam serĉu por antaŭkolapsa konstruaĵo.

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
eo_UY: Ĉi konstruaĵo enhavas teknologion esencan por la sukceso de la Projekto.

en: A power surge has been detected to the south of our position.
eo_UY: Potenca ŝpruco detektiĝis sude de via pozicio.

en: Investigate and secure the area.
eo_UY: Enketu kaj sekurigu la areon.

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
eo_UY: La Nova Paradigmo regas superan batalilan teknologion.

en: New Defensive Structure Available
eo_UY: Nova Defenda Strukturo Disponebla

en: Defensive Strength: Medium
eo_UY: Defenda Forto : âverago

en: Defensive Strength: High
eo_UY: Defenda Forto : Alta

en: Armored Mortar battery pit
eo_UY: Blendita Bombokanon Baterio Kavo

en: Computer Research Completed
eo_UY: Komputila Esploro Finita

en: Power Research Completed
eo_UY: Potenco Esploro Finita

en: Systems Research Completed
eo_UY: Systemoj Esploro Finita

en: Unit Research Completed
eo_UY: Unuo Esploro Finita

en: Weapon Research Completed
eo_UY: Armilo Esploro Finita
