wcd-6.0.3-beta6 - en to fur translation catalogue (239 entries)

en: Wcd: error:
fur: Wcd: erôr:

en: Unable to read file %s: %s
fur: Impussibil lei il file %s: %s

en: Unable to read file %s: Not a regular file.
fur: Impussibil lei il file %s: Nol è un file regolâr.

en: Unable to write file %s: %s
fur: Impussibil lei il file %s: %s

en: Unable to close file %s: %s
fur: Impussibil sierâ il file %s: %s

en: Memory allocation error in %s: %s
fur: Erôr di assegnazion memorie in %s: %s

en: %s added to file %s
fur: %s zontât al file %s

en: %s is not a directory.
fur: %s nol è une cartele.

en: Please wait. Scanning disk. Building treedata-file %s from %s
fur: Par plasê spiete. Analisi dal disc. Costruzion di treedata-file %s di %s

en: Writing file "%s"
fur: Daûr a scrivi il file "%s"

en: Write access to tree-file denied.
fur: Acès in scriture a tree-file dineât.

en: Set TEMP environment variable if this is a read-only disk.
fur: Stabilìs la variabile di ambient TEMP se chest al è un disc in dome-leture.

en: Removed symbolic link %s
fur: Gjave colegament simbolic %s

en: Unable to remove symbolic link %s: %s
fur: Impussibil gjavâ il colegament simbolic %s: %s

en: %s is a symbolic link to a file.
fur: %s al è un colegament simbolic a un file.

en: Recursively remove %s? Are you sure? y/n :
fur: Gjavâ in maniere ricorsive %s? sigûrs? y(sì)/n(no) :

en: Removed directory %s
fur: Cartele %s gjavade

en: line too long in %s ( > %d). The treefile could be corrupt, else fix by increasing WCD_MAXPATH in source code.
fur: rie masse lungje in %s ( > %d). Il treefile al podarès jessi ruvinât, se no comede aumentant WCD_MAXPATH tal codiç sorzint.

en: file: %s, line: %d,
fur: file: %s, rie: %d,

en:  length: %d
fur:  lungjece: %d

en: Alias file in UTF-16 format is not supported.
fur: Il file alias intal formât UTF-16 nol è supuartât.

en: Usage: wcd [options] [directory]
fur: Ûs: wcd [opzions] [cartele]

en: directory:  Name of directory to change to.
fur: cartele:  Non de cartele dulà passâ.

en:             Wildcards *, ? and [SET] are supported.
fur:             I caratars mate *, ? e [SET] a son supuartâts.

en: options:
fur: opzions:

en:   -a                      Add current path to treefile
fur:   -a                      Zonte il percors corint al treefile

en:   -aa                     Add current and all parent paths to treefile
fur:   -aa                     Zonte chest e ducj i percors superiôrs al treefile

en:   -A PATH                 Add tree from PATH
fur:   -A PERCORS                 Zonte arbul dal PERCORS

en:   -b                      Ban current path
fur:   -b                      Proibìs il percors atuâl

en:   -c,  --direct-cd        direct CD mode
fur:   -c,  --direct-cd        modalitât CD direte

en:   -d DRIVE                set DRIVE for stack & go files (DOS)
fur:   -d UNITÂT               configure UNITÂT pai files stack & go (DOS)

en:   -e                      add current path to Extra treefile
fur:   -e                      zonte chest percors al treefile adizionâl

en:   -ee                     add current and all parent paths to Extra treefile
fur:   -ee                     zonte chest e ducj i percors superiôrs al treefile adizionâl

en:   -E PATH                 add tree from PATH to Extra treefile
fur:   -E PERCORS              zonte l'arbul dal PERCORS al treefile adizionâl

en:   -f FILE                 use extra treeFile
fur:   -f FILE                 dopre treeFile adizionâl

en:   +f FILE                 add extra treeFile
fur:   +f FILE                 dopre treeFile adizionâl

en:   -g                      Graphics
fur:   -g                      Ambient grafic

en:   -gd                     Graphics, dump tree
fur:   -gd                     Ambient grafic, scrîf fûr l'arbul

en:   -G PATH                 set PATH Go-script
fur:   -G PERCORS                 stabilìs il PERCORS dal script Go

en:   -GN, --no-go-script     No Go-script
fur:   -GN, --no-go-script     No doprâ il script Go

en:   -h,  --help             show this Help
fur:   -h,  --help             mostre chest Jutori

en:   -i,  --ignore-case      Ignore case (default)
fur:   -i,  --ignore-case      Ignore maiusculis/minusculis (predefinît)

en:   +i,  --no-ignore-case   regard case
fur:   +i,  --no-ignore-case   ten di cont des maiusculis

en:   -i,  --ignore-case      Ignore case
fur:   -i,  --ignore-case      Ignore maiusculis/minusculis

en:   +i,  --no-ignore-case   regard case (default)
fur:   +i,  --no-ignore-case   ten di cont des maiusculis (predefinît)

en:   -I,  --ignore-diacritics     Ignore diacritics
fur:   -I,  --ignore-diacritics     Ignore segns diacritics

en:   +I,  --no-ignore-diacritics  regard diacritics (default)
fur:   +I,  --no-ignore-diacritics  ten di cont i segns diacritics (predefinît)

en:   -j,  --just-go          Just go mode
fur:   -j,  --just-go          Modalitât direte

en:   -k,  --keep-paths       Keep paths
fur:   -k,  --keep-paths       Ten i percors

en:   -K,  --color            colors
fur:   -K,  --color            colôrs

en:   -l ALIAS                aLias current directory
fur:   -l ALIAS                cree un ALIAS pe cartele atuâl

en:   -ls                     List the aliases
fur:   -ls                     Liste i alias

en:   -L,  --license          show software License
fur:   -L,  --license          mostre la Licence dal software

en:   -m DIR                  Make DIR, add to treefile
fur:   -m DIR                  Cree DIR, zonte al treefile

en:   -M DIR                  Make DIR, add to extra treefile
fur:   -M DIR                  Cree DIR, zonte al treefile adizionâl

en:   -n PATH                 use relative treefile in PATH
fur:   -n PERCORS              dopre il relatîf treefile in PERCORS

en:   +n PATH                 add relative treefile in PATH
fur:   +n PERCORS              zonte il relatîf treefile in PERCORS

en:   -N,  --numbers          use Numbers
fur:   -N,  --numbers          dopre Numars

en:   -o                      use stdOut
fur:   -o                      dopre stdOut

en:   -od, --to-stdout        dump matches
fur:   -od, --to-stdout        scrîf fûr lis corispondencis

en:   -q,  --quiet            Quieter operation
fur:   -q,  --quiet            Operazion plui cuiete

en:   -r DIR                  Remove DIR
fur:   -r DIR                  Gjave CARTELE

en:   -rmtree DIR             Remove DIR recursive
fur:   -rmtree DIR             Gjave CARTELE in maniere ricorsive

en:   -s                      Scan disk from $HOME
fur:   -s                      Analize disc tacant di $HOME

en:   -S PATH                 Scan disk from PATH
fur:   -S PATH                 Analize disc tacant di PATH

en:   +S PATH                 Scan disk from PATH, create relative treefile
fur:   +S PERCORS              Scansione il disc dal PERCORS, cree il relatîf treefile

en:   -t                      don't strip /tmp_mnt from paths
fur:   -t                      no sta gjavâ /tmp_mnt dai percors

en:   -T,  --ascii-tree       draw tree with ASCII characters
fur:   -T,  --ascii-tree       disegne arbul cui caratars ASCII

en:   -Ta, --alt-tree-nav     Alternative tree navigation
fur:   -Ta, --alt-tree-nav     Navigazion arbul alternative

en:   -TC, --center-tree      Centered tree view
fur:   -TC, --center-tree      Viodude arbul centrade

en:   -Tc, --compact-tree     Compact tree
fur:   -Tc, --compact-tree     Arbul compat

en:   -Td, --cjk-width        support legacy CJK fonts
fur:   -Td, --cjk-width        supuarte caratars CJK vecje maniere

en:   -u USER                 use USER's treefile
fur:   -u UTENT                dopre il treefile dal UTENT

en:   +u USER                 add USER's treefile
fur:   +u UTENT                zonte il treefile dal UTENT

en:   -v,  --verbose          Verbose operation
fur:   -v,  --verbose          Operazion prolisse

en:   -V,  --version          show Version info
fur:   -V,  --version          mostre informazions di Version

en:   -w,  --wild-match-only  Wild matching only
fur:   -w,  --wild-match-only  dome corispuindincis imperfetis

en:   -x PATH                 eXclude PATH during disk scan
fur:   -x PERCORS                 esclût PERCORS de analisi dal disc

en:   -xf FILE                eXclude paths from FILE
fur:   -xf FILE                esclût i percors di FILE

en:   -y,  --assume-yes       assume Yes on all queries
fur:   -y,  --assume-yes       rispuint Sì a dutis lis domandis

en:   -z NUMBER               set max stack siZe
fur:   -z NUMBER               stabilìs la dimension massime dal stack

en:   -[NUMBER]               push dir (NUMBER times)
fur:   -[NUMAR]               met la cartele in tasse (NUMAR di voltis)

en:   +[NUMBER]               pop dir (NUMBER times)
fur:   -[NUMAR]               gjave la cartele de tasse (NUMAR di voltis)

en:   =                       show stack
fur:   =                       mostre il stack

en: Chdir for Dos and Unix.
fur: Chdir par Dos e Unix.

en: DOS 16 bit version (WATCOMC).
fur: Version DOS a 16 bit (WATCOMC).

en: DOS 16 bit version (TURBOC).
fur: Version DOS a 16 bit (TURBOC).

en: DOS 32 bit version (DJGPP).
fur: Version DOS a 32 bit (DJGPP).

en: DOS 32 bit version (WATCOMC).
fur: Version DOS a 32 bit (WATCOMC).

en: Win64 version (MSVC %d).
fur: Version Win64 (MSVC %d).

en: Win64 version (MinGW-w64).
fur: Version Win64 (MinGW-w64).

en: Win32 version (WATCOMC).
fur: Version Win32 (WATCOMC).

en: Win32 version (MSVC %d).
fur: Version Win32 (MSVC %d).

en: Win32 version (MinGW-w64).
fur: Version Win32 (MinGW-w64).

en: Win32 version (MinGW).
fur: Version Win32 (MinGW).

en: This version is for MSYS and WinZsh.
fur: Cheste version e je par MSYS e WinZsh.

en: This version is for Windows PowerShell.
fur: Cheste version e je pe PowerShell di Windows.

en: This version is for Windows Command Prompt (cmd.exe).
fur: Cheste version e je par Windows Command Prompt (cmd.exe).

en: OS/2 version
fur: Version OS/2

en: This version is for native MSYS.
fur: Cheste version e je par MSYS natîf.

en: Cygwin version.
fur: Version Cygwin.

en: This version is for DJGPP DOS bash.
fur: Cheste version e je pe bash DOS di DJGPP.

en: This version is for OS/2 bash.
fur: Cheste version e je pe bash di OS/2.

en: ncurses version %s.%d
fur: version ncurses %s.%d

en: PDCurses build %d
fur: PDCurses version %d

en: Native language support included.
fur: Supuart includût pe lenghe native.

en: No native language support included.
fur: Nissun supuart includût pe lenghe native.

en: Current locale uses CP%u encoding.
fur: La localizazion atuâl e dopre la codifiche CP%u.

en: Current locale uses %s encoding.
fur: La localizazion atuâl e dopre la codifiche %s.

en: With Unicode support.
fur: Cun supuart Unicode.

en:   Euro symbol:
fur:   Simbul Euro:

en:   Chinese characters:
fur:   Caratars cinês:

en: Without Unicode support.
fur: Cence supuart Unicode.

en: With Unicode normalization.
fur: Cun normalizazion Unicode.

en: Without Unicode normalization.
fur: Cence normalizazion Unicode.

en: Download the latest executables and sources from:
fur: Discjarie i ultins eseguibii e sorzints di:

en: Copyright (C) 1996-%d Erwin Waterlander
    Copyright (C) 1994-2002 Ondrej Popp on C3PO
    Copyright (C) 1995-1996 DJ Delorie on _fixpath()
    Copyright (C) 1995-1996 Borja Etxebarria & Olivier Sirol on Ninux Czo Directory
    Copyright (C) 1994-1996 Jason Mathews on DOSDIR
    Copyright (C) 1990-1992 Mark Adler, Richard B. Wales, Jean-loup Gailly,
    Kai Uwe Rommel and Igor Mandrichenko on recmatch()
fur: Copyright (C) 1996-%d Erwin Waterlander
    Copyright (C) 1994-2002 Ondrej Popp su C3PO
    Copyright (C) 1995-1996 DJ Delorie su _fixpath()
    Copyright (C) 1995-1996 Borja Etxebarria & Olivier Sirol su Ninux Czo Directory
    Copyright (C) 1994-1996 Jason Mathews su DOSDIR
    Copyright (C) 1990-1992 Mark Adler, Richard B. Wales, Jean-loup Gailly,
    Kai Uwe Rommel e Igor Mandrichenko su recmatch()

en: Source code to scan Windows LAN was originally written and placed
    in the public domain by Felix Kasza.
    Markus Kuhn's free wcwidth() and wcswidth() implementations are used.
    Rugxulo is the original author of query_con_codepage() (public domain).
fur: Il codiç sorzint par analizâ la LAN di Windows sul imprin al è stât scrit e metût
    su public domini di Felix Kasza.
    Lis implementazions libaris di wcwidth() e wcswidth() di Markus Kuhn a vegnin dopradis.
    Rugxulo al è l'autôr origjinâl di query_con_codepage() (domini public).

en: This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
fur: Chest program al è software libar; tu puedis redistribuîlu e/o 
    modificâlu secont i tiermins de GNU General Public License 
    come publicade de Free Software Foundation; sedi la version 2 
    de licence, o (a to plasê) cualsisei version sucessive.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
fur: Chest program al è distribuît inte sperance che al sedi util, 
    ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence nancje la implicite garanzie di 
    CUMIERÇABILITÂT o IDONEITÂT A UNE PARTICOLÂR FINALITÂT.  Viodi la 
    GNU General Public License par vê plui detais.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
fur: Tu varessis di vê ricevût un copie de licence GNU General Public License
    adun cun chest program; se no, scrîf ae Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: creating directory %s
fur: daûr a creâ la cartele %s

en: Value of environment variable %s is too long.
fur: Il valôr de variabile di ambient %s al è masse lunc.

en: Failed to unset environment variable TERM: %s
fur: No si è rivâts a azerâ la variabile di ambient TERM: %s

en: Environment variable HOME or WCDHOME is not set.
fur: La variabile di ambient HOME o WCDHOME no je stabilide.

en: aliasfile: %s
fur: file alias: %s

en: HOME is not defined
fur: HOME nol è definît

en: WCDHOME is not defined
fur: WCDHOME nol è definît

en: WCDSCAN is not defined
fur: WCDSCAN nol è definît

en: Graphics mode only supported in wcd with curses-based interface.
fur: Modalitât grafiche supuartade dome in wcd cun interface basade su curses.

en: %s added to aliasfile %s
fur: %s zontât al file alias %s

en: Unable to read file %s or %s
fur: Impussibil lei il file %s o %s

en: WCDSCAN directory {%s}
fur: WCDSCAN cartele {%s}

en: banning {%s}
fur: daûr a proibî {%s}

en: excluding {%s}
fur: daûr a escludi {%s}

en: filtering {%s}
fur: daûr a filtrâ {%s}

en: No directory found matching %s
fur: Nissune cartele cjatade che e corispuindi a %s

en: Perhaps you need to rescan the disk or path is banned.
fur: Forsit si scugne tornâ a analizâ il disc o il percors al è proibît.

en: Cannot change to %s
fur: Impussibil passâ su %s

en: %lu ("%s") reported by "%s".
fur: %lu ("%s") segnalât di "%s".

en: access denied.
fur: acès dineât.

en: Searching for shared directories on server %s
fur: Daûr a cirî cartelis condividudis sul servidôr %s

en: Found %lu shared directories on server %s
fur: Cjatât %lu cartelis condividudis sul servidôr %s

en: Unable to get current working directory:
fur: Impussibil otignî la cartele di lavôr atuâl:

en: Unable to change to directory %s:
fur: Impussibil passâ ae cartele %s:

en: Unable to create directory %s:
fur: Impussibil creâ la cartele %s:

en: Unable to remove directory %s:
fur: Impussibil gjavâ la cartele %s:

en: Unable to create directory %s: %s
fur: Impussibil creâ la cartele %s: %s

en: Unable to get current working directory: %s
fur: Impussibil otignî la cartele di lavôr atuâl: %s

en: Unable to change to directory %s: %s
fur: Impussibil passâ ae cartele %s: %s

en: Unable to remove directory %s: %s
fur: Impussibil gjavâ la cartele %s: %s

en: Error parsing stack
fur: Erôr tal analizâ il stack

en: internal error in maxLength(), list == NULL
fur: erôr interni in maxLength(), list == NULL

en: internal error in maxLengthStack(), s == NULL
fur: erôr interni in maxLengthStack(), s == NULL

en: Perfect match for %d directories.
fur: Corispuindince perfete par %d cartelis.

en: Wild match for %d directories.
fur: Corispuindince imperfete par %d cartelis.

en: Please choose one (<Enter> to abort):
fur: Sielzi un (<Enter> par interompi):

en:  w=up x=down ?=help  Page %d/%d
fur:  w=sù x=jù ?=jutori  Pagjine %d/%d

en: Screenheight must be > 20 for help.
fur: La altece dal schermi e scugne jessi > 20 pal jutori.

en: w or <Up>         page up
fur: w o <Up>         pagjine sù

en: x or z or <Down>  page down
fur: x o z o <Down>  pagjine jù

en: , or <Left>       scroll 1 left
fur: , o <Left>       scor 1 a çampe

en: . or <Right>      scroll 1 right
fur: . o <Right>      scor 1 a drete

en: < or [            scroll 10 left
fur: < o [            scor 10 a çampe

en: > or ]            scroll 10 right
fur: > o ]            scor 10 a drete

en: CTRL-a or <HOME>  scroll to beginning
fur: CTRL-a o <HOME>  scor al inizi

en: CTRL-e or <END>   scroll to end
fur: CTRL-e o <END>   scor ae fin

en: CTRL-c or <Esc>   abort
fur: CTRL-c o <Esc>   interomp

en: <Enter>           abort
fur: <Enter>           interomp

en: Type w or x to quit help.
fur: Scrîf w o x par jessi dal jutori.

en: CTRL-l or F5      redraw screen
fur: CTRL-l or F5      torne disegne il schermi

en: Press any key.
fur: Frache cualsisei tast.

en: Error opening terminal, falling back to stdout interface.
fur: Erôr tal vierzi il terminâl, si torne ae interface stdout.

en: screen height must be larger than 3 lines.
fur: la altece dal schermi e scugne jessi plui grande di 3 riis.

en: error creating scroll window.
fur: erôr tal creâ il barcon pal scoriment.

en: error creating input window.
fur: erôr tal creâ il barcon pal input.

en: Wcd: error: path too long
fur: Wcd: erôr: percors masse lunc

en: / = search forward,  ? = search backward,  : = help
fur: / = cir indenant,  ? = cîr indaûr,  : = jutori

en: SEARCH:
fur: CÎR:

en: Search:
fur: Cîr:

en: NAVIGATION MODE (1/2):
fur: MODALITÂT NAVIGAZION (1/2):

en: h or <Left>       go left
fur: h o <Left>       va a çampe

en: j or <Down>       go down
fur: j o <Down>       va jù

en: k or <Up>         go up
fur: k o <Up>         va sù

en: l or <Right>      go right
fur: l o <Right>      va a drete

en: * or v or <Space> go forward to dir with same name
fur: * opûr v opûr <Space> va indenant ae cartele cul stes non

en: # or p or <BS>    go backward to dir with same name
fur: # opûr p opûr <BS>    va indaûr ae cartele cul stes non

en: ^ or a            go to beginning of line
fur: ^ o a            va al inizi de rie

en: $ or e            go to end of line
fur: $ o e            va ae fin de rie

en: 1                 go to root dir
fur: 1                 va ae cartele lidrîs

en: g or G            go to last dir
fur: g o G            va ae ultime cartele

en: f                 go page forward
fur: f                 va indenant di pagjine

en: b                 go page backward
fur: b                 va indaûr di pagjine

en: u                 go half page up
fur: u                 va mieze pagjine in sù

en: d                 go half page down
fur: d                 va mieze pagjine in jù

en: NAVIGATION MODE (2/2):
fur: MODALITÂT NAVIGAZION (2/2):

en: A                 switch alternative tree navigation on/off
fur: A                 passaç navigazion arbul alternative on/off

en: t                 switch centered mode on/off
fur: t                 passaç modalitât centrade on/off

en: T                 toggle between line drawing and ASCII characters
fur: T                 comute tra disen cun liniis e caratars ASCII

en: m                 toggle between compact and wide tree
fur: m                 comute tra arbul compat e pandût

en: <Esc> or q        abort
fur: <Esc> o q        interomp

en: /                 search forward
fur: /                 cîr indenant

en: ?                 search backward
fur: ?                 cîr indaûr

en: n                 repeat last / or ? search
fur: n                 ripet la ultime ricercje / o ?

en: <Enter>           select directory
fur: <Enter>           selezione cartele

en: SEARCH MODE with wildcard and subdir support:
fur: MODALITÂT RICERCJE cun supuart a caratars speciâi e sot-cartelis:

en: <Left>            go left
fur: <Left>            va a çampe

en: <Down>            go down
fur: <Down>            va jù

en: <Up>              go up
fur: <Up>              va sù

en: <Right>           go right
fur: <Right>           va a drete

en: CTRL-v            go forward to dir with same name
fur: CTRL-v            va indenant ae cartele cul stes non

en: CTRL-p            go backward to dir with same name
fur: CTRL-p            va indaûr ae cartele cul stes non

en: CTRL-a            go to beginning of line
fur: CTRL-a            va al inizi de rie

en: CTRL-e            go to end of line
fur: CTRL-e            va ae fin de rie

en: CTRL-g            go to last dir
fur: CTRL-g            va ae ultime cartele

en: CTRL-f            go page forward
fur: CTRL-f            va indenant di pagjine

en: CTRL-b            go page backward
fur: CTRL-b            va indaûr di pagjine

en: CTRL-u            go half page up
fur: CTRL-u            va mieze pagjine in sù

en: CTRL-d            go half page down
fur: CTRL-d            va mieze pagjine in jù

en: <Esc> or CTRL-x   abort SEARCH MODE
fur: <Esc> o CTRL-x   interomp MODALITÂT RICERCJE

en: CTRL-n            repeat last / or ? search
fur: CTRL-n            ripet la ultime ricercje / o ?

en: ZOOMING:
fur: INGRANDIMENT:

en: z or i or CTRL-i  zoom in
fur: z opûr i opûr CTRL-i  ingrandìs

en: Z or o or CTRL-o  zoom out
fur: Z opûr o opûr CTRL-o  impiçulìs

en: c                 condense: fold current level
fur: c                 condense: invuluce il nivel atuâl

en: C                 condense: fold subdir level
fur: C                 condense: invuluce il nivel des sot-cartelis

en: w                 condense: fold current and subdir levels
fur: w                 condense: invuluce i nivei des sot-cartelis e chel atuâl

en: y or CTRL-y       uncondense: unfold current and subdir levels
fur: y o CTRL-y       pant: disvuluce i nivei des sot-cartelis e chel atuâl

en: r or CTRL-r       uncondense: unfold all directories
fur: r o CTRL-r       pant: disvuluce dutis lis cartelis

en: -                 fold directory
fur: -                 invuluce la cartele

en: + or =            unfold directory
fur: + o =            disvuluce la cartele

en: l or <Right>      unfold and go right
fur: l o <Right>      disvuluce e va a drete

en: Screenheight must be > 21 for help.
fur: La altece dal schermi e scugne jessi > 21 pal jutori.

en: Cannot find the current path %s in the directory tree.
fur: Impussibil cjatâ il percors atuâl %s intal arbul des cartelis.

en: Unable to remove file %s: %s
fur: Impussibil gjavâ il file %s: %s

en: Unable to close directory %s: %s
fur: Impussibil sierâ la cartele %s: %s

en: finddirs(): can't determine path in directory %s
fur: finddirs(): impussibil determinâ il percors te cartele %s

en: path probably too long.
fur: probabil percors masse lunc.

en: in '%s', insufficient memory for allocation
fur: in '%s', memorie no suficiente pe assegnazion
