wcd-6.0.0-beta4 - en to sr translation catalogue (244 entries)

en: Wcd: error:
sr: Вцд: грешка:

en: Unable to read file %s: %s
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“: %s

en: Unable to read file %s: Not a regular file.
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“: Није обична датотека.

en: Unable to write file %s: %s
sr: Не могу да запишем датотеку „%s“: %s

en: Unable to close file %s: %s
sr: Не могу да затворим датотеку „%s“: %s

en: Memory allocation error in %s: %s
sr: Грешка доделе меморије у „%s“: %s

en: %s added to file %s
sr: „%s“ је додато датотеци „%s“

en: %s is not a directory.
sr: „%s“ није директоријуму.

en: Please wait. Scanning disk. Building treedata-file %s from %s
sr: Сачекајте. Прегледам диск. Градим датотеку стабла података „%s“ из „%s“

en: Writing file "%s"
sr: Записујем датотеку „%s“

en: Write access to tree-file denied.
sr: Приступ писања у датотеку стабла је забрањен.

en: Set TEMP environment variable if this is a read-only disk.
sr: Подесите променљиву окружења ПРИВРЕМЕНО ако је ово диск само за читање.

en: Removed symbolic link %s
sr: Уклонио сам симболичку везу „%s“

en: Unable to remove symbolic link %s: %s
sr: Не могу да уклоним симболичку везу „%s“: %s

en: %s is a symbolic link to a file.
sr: „%s“ је симболичка веза до датотеке.

en: Recursively remove %s? Are you sure? y/n :
sr: Да уклоним „%s“ дубински? Да ли сте сигурни? y/n (д/н) :

en: Removed directory %s
sr: Уклонио сам директоријум „%s“

en: line too long in %s ( > %d). The treefile could be corrupt, else fix by increasing WCD_MAXPATH in source code.
sr: ред је предуг у „%s“ ( > %d). Можда је оштећена датотека стабла, исправите ово повећавши „WCD_MAXPATH“ у изворном коду.

en: file: %s, line: %d,
sr: датотека: %s, ред: %d,

en:  length: %d
sr:  дужина: %d

en: Alias file in UTF-16 format is not supported.
sr: Датотека алијаса у УТФ-16 формату није подржана.

en: Usage: wcd [options] [directory]
sr: Употреба: wcd [опције] [директоријум]

en: directory:  Name of directory to change to.
sr: директоријум:  Назив директоријума у који ће се променити.

en:             Wildcards *, ? and [SET] are supported.
sr:             Џокери *, ? и [СКУП] су подржани.

en: options:
sr: опције:

en:   -a                      Add current path to treefile
sr:   -a                           Додаје текућу путању у датотеку стабла

en:   -aa                     Add current and all parent paths to treefile
sr:   -aa                          Додаје текућу и све родитељске путање у датотеку стабла

en:   -A PATH                 Add tree from PATH
sr:   -A ПУТАЊА                    Додаје стабло из ПУТАЊЕ

en:   -b                      Ban current path
sr:   -b                           Забрањује текућу путању

en:   -c,  --direct-cd        direct CD mode
sr:   -c,  --direct-cd             директан ЦД режим

en:   -d DRIVE                set DRIVE for stack & go files (DOS)
sr:   -d УРЕЂАЈ                    поставља УРЕЂАЈ за датотеке спремника и отпреме (ДОС)

en:   -e                      add current path to Extra treefile
sr:   -e                           додаје текућу путању у додатну датотеку стабла

en:   -ee                     add current and all parent paths to Extra treefile
sr:   -ee                          додаје текућу и све родитељске путање у додатну датотеку стабла

en:   -E PATH                 add tree from PATH to Extra treefile
sr:   -E ПУТАЊА                    додаје стабло из ПУТАЊЕ у додатну датотеку стабла

en:   -f FILE                 use extra treeFile
sr:   -f ДАТОТЕКА                  користи додатну датотеку стабла

en:   +f FILE                 add extra treeFile
sr:   +f ДАТОТЕКА                  додаје додатну датотеку стабла

en:   -g                      Graphics
sr:   -g                           Графици

en:   -gd                     Graphics, dump tree
sr:   -gd                          Графици, исписује стабло

en:   -G PATH                 set PATH Go-script
sr:   -G ПУТАЊА                    поставља ПУТАЊУ на Иди-скрипту

en:   -GN, --no-go-script     No Go-script
sr:   -GN, --no-go-script          Без Иди-скрипте

en:   -h,  --help             show this Help
sr:   -h,  --help                  приказује ову помоћ

en:   -i,  --ignore-case      Ignore case (default)
sr:   -i,  --ignore-case           Занемарује величину слова (основно)

en:   +i,  --no-ignore-case   regard case
sr:   +i,  --no-ignore-case        разматра величину слова

en:   -i,  --ignore-case      Ignore case
sr:   -i,  --ignore-case           Занемарује величину слова

en:   +i,  --no-ignore-case   regard case (default)
sr:   +i,  --no-ignore-case        разматра величину слова (основно)

en:   -I,  --ignore-diacritics     Ignore diacritics
sr:   -I,  --ignore-diacritics     Занемарује дијакритике

en:   +I,  --no-ignore-diacritics  regard diacritics (default)
sr:   +I,  --no-ignore-diacritics  разматра дијакритике (основно)

en:   -j,  --just-go          Just go mode
sr:   -j,  --just-go               Само режим иди

en:   -k,  --keep-paths       Keep paths
sr:   -k,  --keep-paths            Чува путање

en:   -K,  --color            colors
sr:   -K,  --color                 боје

en:   -l ALIAS                aLias current directory
sr:   -l АЛИЈАС                    алијализује текући директоријум

en:   -ls                     List the aliases
sr:   -ls                          Исписуе алијасе

en:   -L,  --license          show software License
sr:   -L,  --license               приказује дозволу програма

en:   -m DIR                  Make DIR, add to treefile
sr:   -m ДИР                       Прави ДИР, додаје у датотеку стабла

en:   -M DIR                  Make DIR, add to extra treefile
sr:   -M ДИР                       Прави ДИР, додаје у додатну датотеку стабла

en:   -n PATH                 use relative treefile in PATH
sr:   -n ПУТАЊА                    користи релативну датотеку стабла у ПУТАЊИ

en:   +n PATH                 add relative treefile in PATH
sr:   +n ПУТАЊА                    додаје релативну датотеку стабла у ПУТАЊУ

en:   -N,  --numbers          use Numbers
sr:   -N,  --numbers               користи бројеве

en:   -o                      use stdOut
sr:   -o                           користи стандардни излаз

en:   -od, --to-stdout        dump matches
sr:   -od, --to-stdout             исписује поклапања

en:   -q,  --quiet            Quieter operation
sr:   -q,  --quiet                 Радње без исписивања

en:   -r DIR                  Remove DIR
sr:   -r ДИР                       Уклања ДИР

en:   -rmtree DIR             Remove DIR recursive
sr:   -rmtree ДИР                  Уклања дубински ДИР

en:   -s                      Scan disk from $HOME
sr:   -s                           Прегледа диск из $ЛИЧНЕ_ФАСЦИКЛЕ

en:   -S PATH                 Scan disk from PATH
sr:   -S ПУТАЊА                    Прегледа диск из ПУТАЊЕ

en:   +S PATH                 Scan disk from PATH, create relative treefile
sr:   +S ПУТАЊА                    Прегледа диск из ПУТАЊЕ, прави релативну датотеку стабла

en:   -t                      don't strip /tmp_mnt from paths
sr:   -t                           не откида „/tmp_mnt“ из путања

en:   -T,  --ascii-tree       draw tree with ASCII characters
sr:   -T,  --ascii-tree            исцртава стабло АСКРИ знацима

en:   -Ta, --alt-tree-nav     Alternative tree navigation
sr:   -Ta, --alt-tree-nav          Алтернативна навигација стабла

en:   -TC, --center-tree      Centered tree view
sr:   -TC, --center-tree           Усредиштени преглед стабла

en:   -Tc, --compact-tree     Compact tree
sr:   -Tc, --compact-tree          Збијено стабло

en:   -Td, --cjk-width        support legacy CJK fonts
sr:   -Td, --cjk-width             подржава старе КЈК словне ликове

en:   -u USER                 use USER's treefile
sr:   -u КОРИСНИК                  користи КОРИСНИКОВУ датотеку стабла

en:   +u USER                 add USER's treefile
sr:   +u КОРИСНИК                  додаје КОРИСНИКОВУ датотеку стабла

en:   -v,  --verbose          Verbose operation
sr:   -v,  --verbose               Радње са исписивањем

en:   -V,  --version          show Version info
sr:   -V,  --version               приказује податке о верзији

en:   -w,  --wild-match-only  Wild matching only
sr:   -w,  --wild-match-only       Само дивље поклапање

en:   -x PATH                 eXclude PATH during disk scan
sr:   -x ПУТАЊА                    искључује ПУТАЊУ за време прегледања диска

en:   -xf FILE                eXclude paths from FILE
sr:   -xf ДАТОТЕКА                 искључује путање из ДАТОТЕКЕ

en:   -y,  --assume-yes       assume Yes on all queries
sr:   -y,  --assume-yes            подразумева „Да“ на свим упитима

en:   -z NUMBER               set max stack siZe
sr:   -z БРОЈ                      поставља највећу величину спремника

en:   -[NUMBER]               push dir (NUMBER times)
sr:   -[БРОЈ]                      гура директоријум (БРОЈ пута)

en:   +[NUMBER]               pop dir (NUMBER times)
sr:   +[БРОЈ]                      потискује директоријум (БРОЈ пута)

en:   =                       show stack
sr:   =                            приказује спремник

en: wcd %s (%s) - Wherever Change Directory
sr: wcd %s (%s) — Промените директоријум било где

en: Chdir for Dos and Unix.
sr: Промена директоријума за Дос и Јуникс.

en: DOS 16 bit version (WATCOMC).
sr: Верзија за ДОС 16 бита (WATCOMC).

en: DOS 16 bit version (TURBOC).
sr: Верзија за ДОС 16 бита (TURBOC).

en: DOS 32 bit version (DJGPP).
sr: Верзија за ДОС 32 бита (DJGPP).

en: DOS 32 bit version (WATCOMC).
sr: Верзија за ДОС 32 бита (WATCOMC).

en: Win64 version (MSVC %d).
sr: Верзија за Вин64 (MSVC %d).

en: Win64 version (MinGW-w64).
sr: Верзија за Вин64 (MinGW-w64).

en: Win32 version (WATCOMC).
sr: Верзија за Вин32 (WATCOMC).

en: Win32 version (MSVC %d).
sr: Верзија за Вин32 (MSVC %d).

en: Win32 version (MinGW-w64).
sr: Верзија за Вин32 (MinGW-w64).

en: Win32 version (MinGW).
sr: Верзија за Вин32 (MinGW).

en: This version is for MSYS and WinZsh.
sr: Ова верзија је за „MSYS“ и „WinZsh“.

en: This version is for Windows PowerShell.
sr: Ова верзија је за Моћну конзолу Виндоуза.

en: This version is for Windows Command Prompt (cmd.exe).
sr: Ова верзија је за Командни упит Виндоуза (cmd.exe).

en: OS/2 version
sr: Верзија за ОС/2

en: This version is for native MSYS.
sr: Ова верзија је за изворни МСИС.

en: Cygwin version.
sr: Верзија за Цигвин.

en: This version is for DJGPP DOS bash.
sr: Ова верзија је за ДЈГПП ДОС шкољку.

en: This version is for OS/2 bash.
sr: Ова верзија је за ОС/2 шкољку.

en: Interface:
sr: Сучеље:

en: ncurses version %s.%d
sr: Верзија за нкјурзис %s.%d

en: PDCurses build %d
sr: ПДКјурзис изградња %d

en: curses
sr: кјурзис

en: stdout
sr: стндизлз

en: Native language support included.
sr: Подршка матерњег језика је укључена.

en: LOCALEDIR=%s
sr: ДИРЈЕЗИКА=%s

en: No native language support included.
sr: Подршка матерњег језика није укључена.

en: Current locale uses CP%u encoding.
sr: Текући језик користи „CP%u“ кодирање.

en: Current locale uses %s encoding.
sr: Текући језик користи „%s“ кодирање.

en: With Unicode support.
sr: Са подршком Јуникода.

en:   Euro symbol:
sr:   Симбол евра:

en:   Chinese characters:
sr:   Кинески знаци:

en: Without Unicode support.
sr: Без подршке Јуникода.

en: With Unicode normalization.
sr: Са нормализацијом Јуникода.

en: Without Unicode normalization.
sr: Без нормализације Јуникода.

en: Download the latest executables and sources from:
sr: Преузмите најновије извршне и датотеке извора са:

en: Copyright (C) 1996-%d Erwin Waterlander
    Copyright (C) 1994-2002 Ondrej Popp on C3PO
    Copyright (C) 1995-1996 DJ Delorie on _fixpath()
    Copyright (C) 1995-1996 Borja Etxebarria & Olivier Sirol on Ninux Czo Directory
    Copyright (C) 1994-1996 Jason Mathews on DOSDIR
    Copyright (C) 1990-1992 Mark Adler, Richard B. Wales, Jean-loup Gailly,
    Kai Uwe Rommel and Igor Mandrichenko on recmatch()
sr: Ауторска права ©  1996-%d Ервин Вотерландер
    Ауторска права ©  1994-2002 Ондреј Поп на „C3PO“
    Ауторска права ©  1995-1996 Диџеј Делори за „_fixpath()“
    Ауторска права ©  1995-1996 Борха Етксебарја & Оливер Сирол за „Ninux Czo Directory“
    Ауторска права ©  1994-1996 Џејсон Метју за „DOSDIR“
    Ауторска права ©  1990-1992 Марк Адлер, Ричард Б. Велс, Жан-луп Гели,
    Каи Уве Ромел и Игор Мандриченко за „recmatch()“

en: Source code to scan Windows LAN was originally written and placed
    in the public domain by Felix Kasza.
    Markus Kuhn's free wcwidth() and wcswidth() implementations are used.
    Rugxulo is the original author of query_con_codepage() (public domain).
sr: Изворни код за прегледање Виндоуз ЛАН-а је првобитно написао и ставио
    у јавни домен, Феликс Каса.
    Коришћене су слободне имплементације „wcwidth()“ и „wcswidth()“ Маркуса Куна.
    Ругксуло је првобитни аутор функције „query_con_codepage()“ (јавни домен).

en: This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју
    је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51
    Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.“.

en: creating directory %s
sr: правим директоријум „%s“

en: Value of environment variable %s is too long.
sr: Вредност променљиве окружења „%s“ је превелика.

en: Failed to unset environment variable TERM: %s
sr: Нисам успео да поништим променљиву окружења „TERM“: %s

en: Environment variable HOME or WCDHOME is not set.
sr: Променљива окружења „HOME“ или „WCDHOME“ није подешена.

en: aliasfile: %s
sr: датотека алијаса: %s

en: HOME is not defined
sr: „HOME“ није одређено

en: WCDHOME is not defined
sr: „WCDHOME“ није одређено

en: WCDSCAN is not defined
sr: „WCDSCAN“ није одређено

en: Graphics mode only supported in wcd with curses-based interface.
sr: Графички режим је подржан само у вцд-у са сучељем заснованом на кјурзису.

en: %s added to aliasfile %s
sr: „%s“ је додато датотеци алијаса „%s“

en: Unable to read file %s or %s
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“ или „%s“

en: WCDSCAN directory {%s}
sr: „WCDSCAN“ директоријум {%s}

en: banning {%s}
sr: забрањујем {%s}

en: excluding {%s}
sr: искључујем {%s}

en: filtering {%s}
sr: издвајам {%s}

en: No directory found matching %s
sr: Нисам нашао директоријум који одговара „%s“

en: Perhaps you need to rescan the disk or path is banned.
sr: Можда би требало поново да прегледате диск или забрањену путању.

en: Cannot change to %s
sr: Не могу да се пребацим у „%s“

en: %lu ("%s") reported by "%s".
sr: О %lu (%s) је известио „%s“.

en: access denied.
sr: приступ је забрањен.

en: Searching for shared directories on server %s
sr: Тражим дељене директоријуме на серверу „%s“

en: Found %lu shared directories on server %s
sr: Нађох %lu дељена директоријума на серверу „%s“

en: Unable to get current working directory:
sr: Не могу да добавим текући радни директоријум:

en: Unable to change to directory %s:
sr: Не могу да пређем у директоријум „%s“:

en: Unable to create directory %s:
sr: Не могу да направим директоријум „%s“:

en: Unable to remove directory %s:
sr: Не могу да уклоним директоријум „%s“:

en: Unable to create directory %s: %s
sr: Не могу да направим директоријум „%s“: %s

en: Unable to get current working directory: %s
sr: Не могу да добавим текући радни директоријум: %s

en: Unable to change to directory %s: %s
sr: Не могу да пређем у директоријум „%s“: %s

en: Unable to remove directory %s: %s
sr: Не могу да уклоним директоријум „%s“: %s

en: Error parsing stack
sr: Грешка обраде спремника

en: internal error in maxLength(), list == NULL
sr: унутрашња грешка у функцији „највећаДужина()“, „list“ == НИШТА

en: internal error in maxLengthStack(), s == NULL
sr: унутрашња грешка у функцији „СпремникНајвећеДужина()“, „s“ == НИШТА

en: Perfect match for %d directories.
sr: Савршено подударање за %d директоријума.

en: Wild match for %d directories.
sr: Несавршено подударање за %d директоријума.

en: Please choose one (<Enter> to abort):
sr: Изаберите један (<Унеси> да откажете):

en:  w=up x=down ?=help  Page %d/%d
sr:  w=горе x=доле ?=помоћ  Страница %d/%d

en: Screenheight must be > 20 for help.
sr: Висина екрана мора бити > 20 за помоћ.

en: w or <Up>         page up
sr: „w“ или <Горе>          страница на горе

en: x or z or <Down>  page down
sr: „x“ или „z“ или <Доле>  страница на доле

en: , or <Left>       scroll 1 left
sr: , или <Лево>            премиче 1 на лево

en: . or <Right>      scroll 1 right
sr: . или <Десно>           премиче 1 на десно

en: < or [            scroll 10 left
sr: < или [                 премиче 10 на лево

en: > or ]            scroll 10 right
sr: > или ]                 премиче 10 на десно

en: CTRL-a or <HOME>  scroll to beginning
sr: Ктрл-a или <ПОЧЕТАК>    премиче на почетак

en: CTRL-e or <END>   scroll to end
sr: Ктрл-e или <КРАЈ>       премиче на крај

en: CTRL-c or <Esc>   abort
sr: Ктрл-c или <Есц>        прекида

en: <Enter>           abort
sr: <Унеси>                 прекида

en: Type w or x to quit help.
sr: Укуцајте „w“ или „x“ да изађете из помоћи.

en: CTRL-l or F5      redraw screen
sr: Ктрл-л или Ф5           поново исцртава екран

en: Press any key.
sr: Притисните неки тастер.

en: Error opening terminal, falling back to stdout interface.
sr: Грешка отварања терминала, пребацујем се на сучеље стандардног излаза.

en: screen height must be larger than 3 lines.
sr: висина екрана мора бити већа од 3 реда.

en: error creating scroll window.
sr: грешка прављења прозора премицања.

en: error creating input window.
sr: грешка прављења прозора уноса.

en: Wcd: error: path too long
sr: Вцд: грешка: путања је предуга

en: / = search forward,  ? = search backward,  : = help
sr: / = тражи унапред,  ? = тражи уназад,  : = помоћ

en: SEARCH:
sr: ТРАЖИ:

en: Search:
sr: Тражи:

en: NAVIGATION MODE (1/2):
sr: РЕЖИМ НАВИГАЦИЈЕ (1/2):

en: h or <Left>       go left
sr: „h“ или <Лево>         иде лево

en: j or <Down>       go down
sr: „j“ или <Доле>         иде доле

en: k or <Up>         go up
sr: „k“ или <Горе>         иде горе

en: l or <Right>      go right
sr: „l“ или <Десно>        иде десно

en: * or v or <Space> go forward to dir with same name
sr: * или „v“ или <Размак> иде напред до директоријума са истим називом

en: # or p or <BS>    go backward to dir with same name
sr: # или „p“ или <БС>     иде назад до директоријума саистим називом

en: ^ or a            go to beginning of line
sr: ^ или „a“              иде на почетак реда

en: $ or e            go to end of line
sr: $ или „e“              иде на крај реда

en: 1                 go to root dir
sr: 1                      иде до кореног директоријума

en: g or G            go to last dir
sr: „g“ или „G“            иде до последњег директоријума

en: f                 go page forward
sr: „f“                    иде страницу напред

en: b                 go page backward
sr: „b“                    иде страницу назад

en: u                 go half page up
sr: „u“                    иде пола странице горе

en: d                 go half page down
sr: „d“                    иде пола странице доле

en: NAVIGATION MODE (2/2):
sr: РЕЖИМ НАВИГАЦИЈЕ (2/2):

en: A                 switch alternative tree navigation on/off
sr: „A“                  укључује/искључује алтернативну навигацију стаблом

en: t                 switch centered mode on/off
sr: „t“                  укључује режим усредиштења

en: T                 toggle between line drawing and ASCII characters
sr: „T“                  пребацује се између исцртавања реда и АСКРИ знакова

en: m                 toggle between compact and wide tree
sr: „m“                  пребацује се између скупљеног и раширеног стабла

en: <Esc> or q        abort
sr: <Есц> или „q“        прекида

en: /                 search forward
sr: /                    тражи унапред

en: ?                 search backward
sr: ?                    тражи уназад

en: n                 repeat last / or ? search
sr: „n“                  понавља последњу / или ? претрагу

en: <Enter>           select directory
sr: <Унеси>              бира директоријум

en: SEARCH MODE with wildcard and subdir support:
sr: РЕЖИМ ПРЕТРАГЕ са подршком џокера и поддиректоријума:

en: <Left>            go left
sr: <Лево>           иде лево

en: <Down>            go down
sr: <Доле>           иде доле

en: <Up>              go up
sr: <Горе>           иде горе

en: <Right>           go right
sr: <Десно>          иде десно

en: CTRL-v            go forward to dir with same name
sr: Ктрл-v           иде напред до директоријума са истим називом

en: CTRL-p            go backward to dir with same name
sr: Ктрл-p           иде назад до директоријума саистим називом

en: CTRL-a            go to beginning of line
sr: Ктрл-a           иде на почетак реда

en: CTRL-e            go to end of line
sr: Ктрл-e           иде на крај реда

en: CTRL-g            go to last dir
sr: Ктрл-g           иде до последњег директоријума

en: CTRL-f            go page forward
sr: Ктрл-f           иде страницу напред

en: CTRL-b            go page backward
sr: Ктрл-b           иде страницу назад

en: CTRL-u            go half page up
sr: Ктрл-u           иде пола странице горе

en: CTRL-d            go half page down
sr: Ктрл-d           иде пола странице доле

en: <Esc> or CTRL-x   abort SEARCH MODE
sr: <Есц> или Ктрл-x прекида РЕЖИМ ПРЕТРАГЕ

en: CTRL-n            repeat last / or ? search
sr: Ктрл-n           понавља последњу / или ? претрагу

en: ZOOMING:
sr: ЗУМИРАЊЕ:

en: z or i or CTRL-i  zoom in
sr: „z“ или „i“ или „Ктрл-i“  приближава

en: Z or o or CTRL-o  zoom out
sr: „Z“ или „o“ или „Ктрл-o“  удаљава

en: c                 condense: fold current level
sr: „c“               сабија: завија текући ниво

en: C                 condense: fold subdir level
sr: „C“               сабија: завија ниво поддиректоријума

en: w                 condense: fold current and subdir levels
sr: „w“               сабија: завија текући и нивое поддиректоријума

en: y or CTRL-y       uncondense: unfold current and subdir levels
sr: „y“ или „Ктрл-y“    шири: развија текући и нивое поддиректоријума

en: r or CTRL-r       uncondense: unfold all directories
sr: „r“ или „Ктрл-r“    шири: развија све директоријуме

en: -                 fold directory
sr: -                         завија директоријум

en: + or =            unfold directory
sr: + или =                   развија директоријум

en: l or <Right>      unfold and go right
sr: „l“ или <Десно>           развија и иде десно

en: Screenheight must be > 21 for help.
sr: Висина екрана мора бити > 21 за помоћ.

en: Cannot find the current path %s in the directory tree.
sr: Не могу да нађем текућу путању „%s“ у стаблу директоријума.

en: Unable to remove file %s: %s
sr: Не могу да уклоним датотеку „%s“: %s

en: Unable to close directory %s: %s
sr: Не могу да затворим директоријум „%s“: %s

en: finddirs(): can't determine path in directory %s
sr: „finddirs()“: не могу да одредим путању у директоријуму „%s“

en: path probably too long.
sr: пуутања је вероватно предуга.

en: in '%s', insufficient memory for allocation
sr: у „%s“, недовољно меморије за додељивање
