wcd-6.0.3-beta6 - en to eo translation catalogue (241 entries)

en: Wcd: error:
eo: Wcd: eraro:

en: Unable to read file %s: %s
eo: Ne eblas legi dosieron %s: %s

en: Unable to read file %s: Not a regular file.
eo: Ne eblas legi dosieron %s: ne estas normala dosiero.

en: Unable to write file %s: %s
eo: Ne eblas skribi dosieron %s: %s

en: Unable to close file %s: %s
eo: Ne eblas fermi dosieron %s: %s

en: Memory allocation error in %s: %s
eo: Mankas sufiĉa memoro en %s: %s

en: %s added to file %s
eo: Aldoniĝis %s al dosiero %s

en: %s is not a directory.
eo: %s ne estas dosierujo.

en: Please wait. Scanning disk. Building treedata-file %s from %s
eo: Bonvolu atendi, skaniĝas disko... Konstruiĝas arbodosiero %s el %s...

en: Writing file "%s"
eo: Skribiĝas dosiero '%s'

en: Write access to tree-file denied.
eo: Skribi al arbodosiero malpermesatas.

en: Set TEMP environment variable if this is a read-only disk.
eo: Argordu la ĉirkaŭaĵan variablon TEMP se ĉi tiu estas nurlega disko.

en: Removed symbolic link %s
eo: Forigiĝis simbola ligo %s

en: Unable to remove symbolic link %s: %s
eo: Ne eblas forigi simbolan ligon %s: %s

en: %s is a symbolic link to a file.
eo: %s estas simbola ligo al dosiero.

en: Recursively remove %s? Are you sure? y/n :
eo: Ĉu rikure forigi %s?  Ĉu vi certas?  y(jes)/n(ne):

en: Removed directory %s
eo: Forigiĝis dosierujo %s

en: line too long in %s ( > %d). The treefile could be corrupt, else fix by increasing WCD_MAXPATH in source code.
eo: Linio en %s tro longas (> %d). Eble la arbodosiero difektiĝis,
    aŭ alie evitu ĉi tiun per pligrandigo de DD_MAXPATH en la program-fontkodo.

en: file: %s, line: %d,
eo: dosiero: %s, linio: %d,

en:  length: %d
eo:  longo: %d

en: Alias file in UTF-16 format is not supported.
eo: Kromnomaj dosieroj laŭ formo UTF-16 ne estas subtenata.

en: Usage: wcd [options] [directory]
eo: Uzmaniero:  wcd [OPCIO...] [DOSIERUJO]

en: directory:  Name of directory to change to.
eo: DOSIERUJO estas la nomo de la dosierujo al kiu ŝanĝi.

en:             Wildcards *, ? and [SET] are supported.
eo:             Ĵokeraj signoj * kaj ? subtenatas, kaj ankaŭ [ARO].

en: options:
eo: opcioj:

en:   -a                      Add current path to treefile
eo:   -a                      aldoni nunan padon al arbodosiero

en:   -aa                     Add current and all parent paths to treefile
eo:   -aa                     aldoni nunan kaj suprajn padojn al arbodosiero

en:   -A PATH                 Add tree from PATH
eo:   -A PADO                 aldoni arbon el ĉi tiu pado

en:   -b                      Ban current path
eo:   -b                      escepti nunan padon

en:   -c,  --direct-cd        direct CD mode
eo:   -c,  --direct-cd        rekta CD-moduso

en:   -d DRIVE                set DRIVE for stack & go files (DOS)
eo:   -d DISKO                uzenda disko por stakaj kaj 'go'-dosieroj (DOS)

en:   -e                      add current path to Extra treefile
eo:   -e                      aldoni nunan padon al aldona arbodosiero

en:   -ee                     add current and all parent paths to Extra treefile
eo:   -ee                     aldoni nunan kaj suprajn padojn al aldona arbodosiero

en:   -E PATH                 add tree from PATH to Extra treefile
eo:   -E PADO                 aldoni arbon de ĉi tiu pado al aldona arbodosiero

en:   -f FILE                 use extra treeFile
eo:   -f DOSIERO              uzenda arbodosiero

en:   +f FILE                 add extra treeFile
eo:   +f DOSIERO              aldona arbodosiero

en:   -g                      Graphics
eo:   -g                      grafika moduso

en:   -gd                     Graphics, dump tree
eo:   -gd                     grafika moduso, deponi arbon

en:   -G PATH                 set PATH Go-script
eo:   -G PADO                 uzenda pado por trovi Go-skripton

en:   -GN, --no-go-script     No Go-script
eo:   -GN, --no-go-script     ne uzi Go-skripton

en:   -h,  --help             show this Help
eo:   -h,  --help             montri ĉi tiun helptekston

en:   -i,  --ignore-case      Ignore case (default)
eo:   -i,  --ignore-case      ignori usklecon  (defaŭlto)

en:   +i,  --no-ignore-case   regard case
eo:   +i,  --no-ignore-case   atenti usklecon

en:   -i,  --ignore-case      Ignore case
eo:   -i,  --ignore-case      ignori usklecon

en:   +i,  --no-ignore-case   regard case (default)
eo:   +i,  --no-ignore-case   atenti usklecon  (defaŭlto)

en:   -I,  --ignore-diacritics     Ignore diacritics
eo:   -I,  --ignore-diacritics     ignori diakritajn signojn

en:   +I,  --no-ignore-diacritics  regard diacritics (default)
eo:   +I,  --no-ignore-diacritics  atenti diakritajn signojn  (defaŭlto)

en:   -j,  --just-go          Just go mode
eo:   -j,  --just-go          «simple iru»-moduso

en:   -k,  --keep-paths       Keep paths
eo:   -k,  --keep-paths       reteni padojn

en:   -K,  --color            colors
eo:   -K,  --color            uzi kolorojn

en:   -l ALIAS                aLias current directory
eo:   -l ALINOMO              uzenda alinomo por nuna dosierujo

en:   -ls                     List the aliases
eo:   -ls                     listigi la alinomojn

en:   -L,  --license          show software License
eo:   -L,  --license          montri la permesilon de la programo

en:   -m DIR                  Make DIR, add to treefile
eo:   -m UJO                  krei ĉi tiun dosierujon kaj aldoni ĝin al arbodosiero

en:   -M DIR                  Make DIR, add to extra treefile
eo:   -M UJO                  krei dosierujon kaj aldoni ĝin al aldona arbodosiero

en:   -n PATH                 use relative treefile in PATH
eo:   -n PADO                 uzi relativan arbodosieron en ĉi tiu pado

en:   +n PATH                 add relative treefile in PATH
eo:   +n PADO                 aldoni relativan arbodosieron en ĉi tiu pado

en:   -N,  --numbers          use Numbers
eo:   -N,  --numbers          uzi numerojn

en:   -o                      use stdOut
eo:   -o                      uzi ĉefeligujon

en:   -od, --to-stdout        dump matches
eo:   -od, --to-stdout        deponi kongruojn

en:   -q,  --quiet            Quieter operation
eo:   -q,  --quiet            silentema funkciado

en:   -r DIR                  Remove DIR
eo:   -r UJO                  forigi ĉi tiun dosierujon

en:   -rmtree DIR             Remove DIR recursive
eo:   -rmtree UJO             rikure forigi ĉi tiun dosierujon

en:   -s                      Scan disk from $HOME
eo:   -s                      skani diskon ekde $HOME

en:   -S PATH                 Scan disk from PATH
eo:   -S PADO                 skani diskon ekde ĉi tiu pado

en:   +S PATH                 Scan disk from PATH, create relative treefile
eo:   +S PADO                 skani diskon ekde pado, krei relativan arbodosieron

en:   -t                      don't strip /tmp_mnt from paths
eo:   -t                      ne forpreni '/tmp_mnt' de la padojn

en:   -T,  --ascii-tree       draw tree with ASCII characters
eo:   -T,  --ascii-tree       montri arbon per ASCII-signoj

en:   -Ta, --alt-tree-nav     Alternative tree navigation
eo:   -Ta, --alt-tree-nav     alternativa navigado de la arbo

en:   -TC, --center-tree      Centered tree view
eo:   -TC, --center-tree      centrigita arbomontro

en:   -Tc, --compact-tree     Compact tree
eo:   -Tc, --compact-tree     densa arbomontro

en:   -Td, --cjk-width        support legacy CJK fonts
eo:   -Td, --cjk-width        subteni antikvajn CJK-tiparojn

en:   -u USER                 use USER's treefile
eo:   -u USANTO               uzi arbodosieron de ĉi tiu uzanto

en:   +u USER                 add USER's treefile
eo:   +u USANTO               aldone uzi arbodosieron de ĉi tiu uzanto

en:   -v,  --verbose          Verbose operation
eo:   -v,  --verbose          parolema funkciado

en:   -V,  --version          show Version info
eo:   -V,  --version          montri programversion

en:   -w,  --wild-match-only  Wild matching only
eo:   -w,  --wild-match-only  nur ĵokeraj kongruoj

en:   -x PATH                 eXclude PATH during disk scan
eo:   -x PADO                 ekskludenda pado dum skanado de disko

en:   -xf FILE                eXclude paths from FILE
eo:   -xf DOSIERO             ekskludi la padojn listigitaj en ĉi tiu dosiero

en:   -y,  --assume-yes       assume Yes on all queries
eo:   -y,  --assume-yes       alpreni 'jes' je ĉiuj demandoj

en:   -z NUMBER               set max stack siZe
eo:   -z NOMBRO               agordi maksimuman grandon de stako

en:   -[NUMBER]               push dir (NUMBER times)
eo:   -[NOMBRO]               surstakigi nunan dosierujon (NOMBRO fojojn)

en:   +[NUMBER]               pop dir (NUMBER times)
eo:   +[NOMBRO]               elstakigi dosierujon (NOMBRO fojojn)

en:   =                       show stack
eo:   =                       montri stakon

en: wcd %s (%s) - Wherever Change Directory
eo: wcd %s (%s) -- «ien ajn ŝanĝi dosierujon»

en: Chdir for Dos and Unix.
eo: Lerta 'chdir' por DOS kaj Unix.

en: DOS 16 bit version (WATCOMC).
eo: DOS 16-bita versio (WATCOMC).

en: DOS 16 bit version (TURBOC).
eo: DOS 16-bita versio (TURBOC).

en: DOS 32 bit version (DJGPP).
eo: DOS 32-bita versio (DJGPP).

en: DOS 32 bit version (WATCOMC).
eo: DOS 32-bita versio (WATCOMC).

en: Win64 version (MSVC %d).
eo: Windows 64-bita versio (MSVC %d).

en: Win64 version (MinGW-w64).
eo: Windows 64-bita versio (MinGW-w64).

en: Win32 version (WATCOMC).
eo: Windows 32-bita versio (WATCOMC).

en: Win32 version (MSVC %d).
eo: Windows 32-bita versio (MSVC %d).

en: Win32 version (MinGW-w64).
eo: Windows 32-bita versio (MinGW-w64).

en: Win32 version (MinGW).
eo: Windows 32-bita versio (MinGW)

en: This version is for MSYS and WinZsh.
eo: Ĉi tiu versio estas por MSYS kaj WinZsh.

en: This version is for Windows PowerShell.
eo: Ĉi tiu versio estas por Windows PowerShell.

en: This version is for Windows Command Prompt (cmd.exe).
eo: Ĉi tiu versio estas por Windows Command Prompt (cmd.exe).

en: OS/2 version
eo: OS/2-versio

en: This version is for native MSYS.
eo: Ĉi tiu versio estas por MSYS.

en: Cygwin version.
eo: Cygwin-versio.

en: This version is for DJGPP DOS bash.
eo: Ĉi tiu versio estas por DJGPP DOS bash.

en: This version is for OS/2 bash.
eo: Ĉi tiu versio estas por OS/2 bash.

en: Interface:
eo: Interfaco:

en: ncurses version %s.%d
eo: ncurses, versio %s.%d

en: PDCurses build %d
eo: PDCurses, versio %d

en: stdout
eo: ĉefeligujo

en: Native language support included.
eo: Kun subteno por lokaĵoj.

en: No native language support included.
eo: Sen subteno por lokaĵoj.

en: Current locale uses CP%u encoding.
eo: La nuna lokaĵo uzas kodon CP%u.

en: Current locale uses %s encoding.
eo: La nuna lokaĵo uzas kodon %s.

en: With Unicode support.
eo: Kun subteno por Unikodo.

en:   Euro symbol:
eo:   Eŭro-simbolo:

en:   Chinese characters:
eo:   Ĉinaj signoj:

en: Without Unicode support.
eo: Sen subteno por Unikodo.

en: With Unicode normalization.
eo: Kun Unikoda normigo.

en: Without Unicode normalization.
eo: Sen Unikoda normigo.

en: Download the latest executables and sources from:
eo: Elŝutu la lastan version el:

en: Source code to scan Windows LAN was originally written and placed
    in the public domain by Felix Kasza.
    Markus Kuhn's free wcwidth() and wcswidth() implementations are used.
    Rugxulo is the original author of query_con_codepage() (public domain).
eo: Programparto por skani Windows LAN origine skribiĝis kaj ĉiesaĵiĝis per Felix Kasza.
    Uziĝas la liberaj realigoj de 'wcwidth()' kaj 'wcswidth()' de Markus Kuhn.
    La origina aŭtoro de la ĉiesaĵa 'query_con_codepage()' estas Rugxulo.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
eo: Tiu ĉi estas libera programo; vi povas ĝin redistribui kaj/aŭ modifi laŭ
    la kondiĉoj de la GNU-a Ĝenerala Publika Liberpermeso kiel ĝi publikiĝis
    de la 'Free Software Foundation'; aŭ laŭ versio 2 de tiu permesilo, aŭ
    (je via elekto) laŭ iu ajn posta versio.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
eo: Tiu ĉi programo distribuiĝas esperante ke ĝi estu utila,
    sed SEN IU AJN GARANTIO; sen eĉ implicita garantio pri
    VENDEBLECO aŭ TAŬGECO POR IU SPECIFA APLIKO.  Vidu la
    GNU-an Ĝeneralan Publikan Liberpermeson por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
eo: Vi devus esti ricevinte kopion de la GNU-a Ĝenerala Publika Liberpermeso
    kune kun tiu ĉi programo; se ne, vidu <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: creating directory %s
eo: kreiĝas dosierujo %s

en: Value of environment variable %s is too long.
eo: Valoro de ĉirkaŭaĵa variablo %s tro longas.

en: Failed to unset environment variable TERM: %s
eo: Malsukcesis agordi ĉirkaŭaĵan variablon TERM: %s

en: Environment variable HOME or WCDHOME is not set.
eo: Cirkaŭaĵaj variabloj HOME kaj WCDHOME ne agordiĝis.

en: aliasfile: %s
eo: dosiero de alinomoj: %s

en: HOME is not defined
eo: HOME ne havas valoron

en: WCDHOME is not defined
eo: WCDHOME ne havas valoron

en: WCDSCAN is not defined
eo: WCDSCAN ne havas valoron

en: Graphics mode only supported in wcd with curses-based interface.
eo: Grafika moduso nur subtenatas en interfaco kiu baziĝas sur 'curses'.

en: %s added to aliasfile %s
eo: Aldoniĝis alinomo %s al dosiero %s

en: Unable to read file %s or %s
eo: Ne eblas legi dosieron %s aŭ %s

en: WCDSCAN directory {%s}
eo: WCDSCAN-dosierujo {%s}

en: banning {%s}
eo: esceptiĝas {%s}

en: excluding {%s}
eo: ekskludiĝas {%s}

en: filtering {%s}
eo: filtriĝas {%s}

en: No directory found matching %s
eo: Ne troviĝas dosierujo kiu kongruas kun %s

en: Perhaps you need to rescan the disk or path is banned.
eo: Eble necesas reskani la diskon, aŭ la pado esceptiĝis.

en: Cannot change to %s
eo: Ne eblas ŝanĝi al %s

en: %lu ("%s") reported by "%s".
eo: %lu ("%s") raportiĝis por "%s".

en: access denied.
eo: atingo malpermesatas.

en: Searching for shared directories on server %s
eo: Serĉado de komunaj dosierujoj en servilo %s

en: Found %lu shared directories on server %s
eo: Troviĝis %lu komunajn dosierujojn en servilo %s

en: Unable to get current working directory:
eo: Ne eblas eltrovi nunan labordosierujon:

en: Unable to change to directory %s:
eo: Ne eblas ŝanĝi al dosierujo %s:

en: Unable to create directory %s:
eo: Ne eblas krei dosierujon %s:

en: Unable to remove directory %s:
eo: Ne eblas forigi dosierujon %s:

en: Unable to create directory %s: %s
eo: Ne eblas krei dosierujon %s: %s

en: Unable to get current working directory: %s
eo: Ne eblas eltrovi nunan labordosierujon: %s

en: Unable to change to directory %s: %s
eo: Ne eblas ŝanĝi al dosierujo %s: %s

en: Unable to remove directory %s: %s
eo: Ne eblas forigi dosierujon %s: %s

en: Error parsing stack
eo: Eraro dum analizo de stako

en: internal error in maxLength(), list == NULL
eo: **interna programmiso** en maxLength(): list == NULL

en: internal error in maxLengthStack(), s == NULL
eo: **interna programmiso** en maxLengthStack(): s == NULL

en: Perfect match for %d directories.
eo: Perfekta kongruo por %d dosierujoj.

en: Wild match for %d directories.
eo: Ĵokera kongruo por %d dosierujoj.

en: Please choose one (<Enter> to abort):
eo: Bonvolu elekti unu (<Enter> por ĉesigi):

en:  w=up x=down ?=help  Page %d/%d
eo:  w=supren x=suben ?=helpo  Paĝo %d/%d

en: Screenheight must be > 20 for help.
eo: Ekranalto devas esti pli ol 20 por helpo.

en: w or <Up>         page up
eo: w aŭ <Supren>       paĝon supren

en: x or z or <Down>  page down
eo: x aŭ z aŭ <Suben>   paĝon malsupren

en: , or <Left>       scroll 1 left
eo: , aŭ <Liven>        rulumi 1 pozicion maldekstren

en: . or <Right>      scroll 1 right
eo: . or <Dekstren>     rulumi 1 pozicion dekstren

en: < or [            scroll 10 left
eo: < aŭ [              rulumi 10 poziciojn maldekstren

en: > or ]            scroll 10 right
eo: > aŭ ]              rulumi 10 poziciojn dekstren

en: CTRL-a or <HOME>  scroll to beginning
eo: Ctrl-a aŭ <Home>    rulumi al komenco

en: CTRL-e or <END>   scroll to end
eo: Ctrl-e aŭ <End>     rulumi al fino

en: CTRL-c or <Esc>   abort
eo: Ctrl-c aŭ <Esc>     ĉesigi

en: <Enter>           abort
eo: <Enter>             ĉesigi

en: Type w or x to quit help.
eo: Tajpu w aŭ x por eliri de helpo.

en: CTRL-l or F5      redraw screen
eo: Ctrl-l aŭ F5        redesegni la ekranon

en: Press any key.
eo: Premu iu ajn klavon.

en: Error opening terminal, falling back to stdout interface.
eo: Eraro dum malfermo de terminalo; anstataŭe uziĝas ĉefeliguja interfaco.

en: screen height must be larger than 3 lines.
eo: ekranalto devas esti pli ol 3 linioj.

en: error creating scroll window.
eo: eraro dum kreado de ruluma fenestro.

en: error creating input window.
eo: eraro dum kreado de eniga fenestro.

en: Wcd: error: path too long
eo: Wcd: eraro: pado tro longas

en: / = search forward,  ? = search backward,  : = help
eo: / = serĉi antaŭen,  ? = serĉi malantaŭen,  : = helpo

en: SEARCH:
eo: SERĈI :

en: Search:
eo: Serĉi:

en: NAVIGATION MODE (1/2):
eo: NAVIGA MODUSO (1/2):

en: h or <Left>       go left
eo: h aŭ <Liven>        maldekstren

en: j or <Down>       go down
eo: j aŭ <Suben>        malsupren

en: k or <Up>         go up
eo: k aŭ <Supren>       supren

en: l or <Right>      go right
eo: l aŭ <Dekstren>     dekstren

en: * or v or <Space> go forward to dir with same name
eo: * aŭ v aŭ <Spaceto>     antaŭen al dosierujo kun sama nomo

en: # or p or <BS>    go backward to dir with same name
eo: # aŭ p aŭ <Backspace>   malantaŭen al dosierujo kun sama nomo

en: ^ or a            go to beginning of line
eo: ^ aŭ a              al komenco de linio

en: $ or e            go to end of line
eo: $ aŭ e              al fino de linio

en: 1                 go to root dir
eo: 1                   al ĉefa dosierujo

en: g or G            go to last dir
eo: g aŭ G              al lasta dosierujo

en: f                 go page forward
eo: f                   paĝon antaŭen

en: b                 go page backward
eo: b                   paĝon malantaŭen

en: u                 go half page up
eo: u                   duonpaĝon supren

en: d                 go half page down
eo: d                   duonpaĝon malsupren

en: NAVIGATION MODE (2/2):
eo: NAVIGA MODUSO (2/2):

en: A                 switch alternative tree navigation on/off
eo: A                 ŝalti alternativan arbonavigadon

en: t                 switch centered mode on/off
eo: t                 ŝalti centrigitan moduson

en: T                 toggle between line drawing and ASCII characters
eo: T                 ŝalti inter linioj kaj ASCII-signoj

en: m                 toggle between compact and wide tree
eo: m                 ŝalti inter densa kaj larĝa arbo

en: <Esc> or q        abort
eo: <Esc> aŭ q        ĉesigi

en: /                 search forward
eo: /                 serĉi antaŭen

en: ?                 search backward
eo: ?                 serĉi malantaŭen

en: n                 repeat last / or ? search
eo: n                 ripeti lastan serĉon per '/' aŭ '?'

en: <Enter>           select directory
eo: <Enter>           elekti la dosierujon

en: SEARCH MODE with wildcard and subdir support:
eo: SERĈ-MODUSO kun subteno por ĵokeroj kaj subdosieroj:

en: <Left>            go left
eo: <Liven>             maldekstren

en: <Down>            go down
eo: <Suben>             malsupren

en: <Up>              go up
eo: <Supren>            supren

en: <Right>           go right
eo: <Dekstren>          dekstren

en: CTRL-v            go forward to dir with same name
eo: Ctrl-v              antaŭen al dosierujo kun sama nomo

en: CTRL-p            go backward to dir with same name
eo: Ctrl-p              malantaŭen al dosierujo kun sama nomo

en: CTRL-a            go to beginning of line
eo: Ctrl-a              al komenco de linio

en: CTRL-e            go to end of line
eo: Ctrl-e              al fino de linio

en: CTRL-g            go to last dir
eo: Ctrl-g              al lasta dosierujo

en: CTRL-f            go page forward
eo: Ctrl-f              paĝon antaŭen

en: CTRL-b            go page backward
eo: Ctrl-b              paĝon malantaŭen

en: CTRL-u            go half page up
eo: Ctrl-u              duonpaĝon supren

en: CTRL-d            go half page down
eo: Ctrl-d              duonpaĝon malsupren

en: <Esc> or CTRL-x   abort SEARCH MODE
eo: <Esc> aŭ Ctrl-x     ĉesigi SERĈ-MODUSON

en: CTRL-n            repeat last / or ? search
eo: Ctrl-n              ripeti lastan serĉon per '/' aŭ '?'

en: ZOOMING:
eo: ZOMI:

en: z or i or CTRL-i  zoom in
eo: z aŭ i aŭ Ctrl-i    zomi

en: Z or o or CTRL-o  zoom out
eo: Z aŭ o aŭ Ctrl-o    malzomi

en: c                 condense: fold current level
eo: c                   faldi la nunan nivelon

en: C                 condense: fold subdir level
eo: C                   faldi la suban nivelon

en: w                 condense: fold current and subdir levels
eo: w                   faldi la nunan kaj subajn nivelojn

en: y or CTRL-y       uncondense: unfold current and subdir levels
eo: y aŭ Ctrl-y         malfaldi la nunan kaj subajn nivelojn

en: r or CTRL-r       uncondense: unfold all directories
eo: r aŭ Ctrl-r         malfaldi ĉiujn dosierujojn

en: -                 fold directory
eo: -                   faldi dosierujon

en: + or =            unfold directory
eo: + aŭ =              malfaldi dosierujon

en: l or <Right>      unfold and go right
eo: l aŭ <Dekstren>     malfaldi kaj iri dekstren

en: Screenheight must be > 21 for help.
eo: Ekranalto devas esti pli ol 21 por helpo.

en: Cannot find the current path %s in the directory tree.
eo: Ne eblas trovi la nunan padon (%s) en la dosieruja arbo.

en: Unable to remove file %s: %s
eo: Ne eblas forigi dosieron %s: %s

en: Unable to close directory %s: %s
eo: Ne eblas malfermi dosierujon %s: %s

en: finddirs(): can't determine path in directory %s
eo: finddirs(): malsukcesis eltrovi padon en dosierujo %s

en: path probably too long.
eo: probable la pado tro longas.

en: in '%s', insufficient memory for allocation
eo: en '%s', mankas sufiĉa memoro
