wdiff 0.5g - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: %s (for regexp `%s')
ro: %s (pentru regexp `%s')

en: Reading %s
ro: Citesc %s

en: Sorting
ro: Sortez

en: , done
ro: , terminat

en: Sorting members
ro: Membrii sortare

en: Try `%s --help' for more information.
ro: Încercaţi `%s --help' pentru informaţii suplimentare.

en: mdiff - Studies multiple files and searches for similar sequences, it then
    produces possibly detailed lists of differences and similarities.
ro: mdiff - Studiază multiple fişiere şi caută pentru secvenţe similare,
    iar apoi produce liste detaliate cu diferenţele şi similarităţile.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ro: Acesta este software liber; vedeţi codul sursă pentru condiţii despre copiere.
    Nu există nici o garanţie; nici chiar pentru VANDABILITATE sau POTRIVIRE
    PENTRU UN SCOP ANUME.

en: 
    Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
ro: 
    Scris de Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: unify - Transforms context diffs into unidiffs, or vice-versa.
ro: unifică - Transformă contextele diff în unidiff, sau vice-versa.

en: 
    Written by Wayne Davison <davison@borland.com>.
ro: 
    Scris de Wayne Davison <davison@borland.com>.

en: wdiff - Compares words in two files and report differences.
ro: wdiff - Compară cuvinte din două fişiere şi raportează diferenţele.
