wdiff 0.5g - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: %s (for regexp `%s')
tr: %s (`%s' düzenli ifadesi için)

en: Reading %s
tr: %s okunuyor

en: Sorting
tr: Sıralanıyor

en: , clustering
tr: , topaklanıyor

en: , done
tr: , bitti

en: Sorting members
tr: Üyeler sıralanıyor

en: Try `%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `%s --help' yazın.

en: mdiff - Studies multiple files and searches for similar sequences, it then
    produces possibly detailed lists of differences and similarities.
tr: mdiff - birden fazla dosyayı inceler, benzeşen bölümleri arar, benzerlikler
    ve farklar hakkında detaylı rapor üretir.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
tr: Bu bir serbest yazılımdır; kopyalama koşulları için kaynak koduna bakınız.
    Hiçbir garantisi yoktur; hatta SATILABİLİRLİĞİ veya HERHANGİ BİR AMACA
    UYGUNLUĞU için bile garanti verilmez.

en: 
    Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
tr: 
    François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca> tarafından yazıldı.

en: unify - Transforms context diffs into unidiffs, or vice-versa.
tr: unify - context biçemini unidiff biçemine dönüştürür (veya aksini yapar).

en: 
    Copyright (C) 1994, 1997 Free Software Foundation, Inc.
tr: 
    Telif Hakkı (C) 1994, 1997 Free Software Foundation, Inc.

en: 
    Written by Wayne Davison <davison@borland.com>.
tr: 
     Wayne Davison <davison@borland.com> tarafından yazılmıştır.

en: wdiff - Compares words in two files and report differences.
tr: wdiff - iki dosyadaki sözcükleri karşılaştırır ve farklarını gösterir.
