webcit - en to da translation catalogue (18 entries)

note: Type: select Choices
en: Internal
da: Intern

note: Type: select Description
en: Integration with Apache webservers:
da: Integration med Apacheinternetservere:

note: Type: select Description
en: If you want Webcit to run alongside with one of your other installed Apache webservers, select it from the list, else use Internal to make Webcit use its own HTTP server facilities.
da: Hvis du ønsker at Webcit skal køre sammen med en af dine andre installerede Apacheinternetservere så vælg den fra listen eller brug Intern for at lade Webcit bruge sine egne HTTP-serverfaciliteter.

note: Type: string Description
en: Webcit HTTP port:
da: HTTP-port for Webcit:

note: Type: string Description
en: Select the port which the plain HTTP Webcit server should listen on. Use port 80 if you don't have another webserver running or enter -1 to disable it.
da: Vælg porten som den rene HTTP Webcit-server skal lytte på. Brug port 80 hvis du ikke har en anden internetserver kørende eller indtast -1 for at deaktivere den.

note: Type: string Description
en: Webcit HTTPS port:
da: HTTPS-port for Webcit:

note: Type: string Description
en: Select the port which the SSL HTTP Webcit server should listen on or enter -1 to disable it.
da: Vælg porten som SSL HTTP Webcit-serveren skal lytte på eller indtast -1 for at deaktivere den.

note: Type: select Choices
en: User-defined
da: Brugerdefineret

note: Type: select Choices
en: Danish
da: Dansk

note: Type: select Choices
en: German
da: Tysk

note: Type: select Choices
en: English
da: Engelsk

note: Type: select Choices
en: Spanish
da: Spansk

note: Type: select Choices
en: French
da: Fransk

note: Type: select Choices
en: Italian
da: Italiensk

note: Type: select Choices
en: Dutch
da: Hollandsk

note: Type: select Choices
en: Brazilian Portuguese
da: Brasiliansk-portugisisk

note: Type: select Description
en: Limit Webcit's login language selection
da: Begræns Webcits valg af sprog ved logind

note: Type: select Description
en: Select language the Webcit server should run in. User-defined leaves this choice to the user at the login prompt.
da: Vælg sprog som Webcit-serveren skal køre med. Brugerdefineret overlader dette valg til brugeren ved logind.
