webkit HEAD - en to ca translation catalogue (175 entries)

en: Load request cancelled
ca: S'ha cancel·lat la sol·licitud de càrrega

en: Not allowed to use restricted network port
ca: No es pot utilitzar un port de xarxa restringit

en: URL cannot be shown
ca: No es pot mostrar l'URL

en: Frame load was interrupted
ca: S'ha interromput la càrrega del marc

en: Content with the specified MIME type cannot be shown
ca: No es pot mostrar el contingut que sigui d'aquest tipus MIME en concret

en: File does not exist
ca: No existeix el fitxer

en: Plugin will handle load
ca: El connector gestionarà la càrrega

en: User cancelled the download
ca: L'usuari ha cancel·lat la baixada

en: Printer not found
ca: No s'ha trobat la impressora

en: Invalid page range
ca: El rang de pàgines no és vàlid

en: Submit
ca: Envia

en: Reset
ca: Reinicia

en: Details
ca: Dades

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ca: Es pot cercar a l'índex. Introduïu paraules clau:

en: Choose File
ca: Escolliu un fitxer

en: Choose Files
ca: Escolliu fitxers

en: (None)
ca: (cap)

en: Open Link in New _Window
ca: Obre l'enllaç a una finestra _nova

en: _Download Linked File
ca: _Baixa el fitxer enllaçat

en: Copy Link Loc_ation
ca: Copia la _ubicació de l'enllaç

en: Open _Image in New Window
ca: Obre la _imatge en una finestra nova

en: Sa_ve Image As
ca: Anomena i _desa la imatge

en: Cop_y Image
ca: _Copia la imatge

en: Copy Image _Address
ca: Copia l'_adreça de la imatge

en: Open _Video in New Window
ca: Obre el _vídeo en una finestra nova

en: Open _Audio in New Window
ca: Obre l'_àudio en una finestra nova

en: Download _Video
ca: _Baixa el vídeo

en: Download _Audio
ca: _Baixa l'àudio

en: Cop_y Video Link Location
ca: Copia la _ubicació de l'enllaç del vídeo

en: Cop_y Audio Link Location
ca: Copia la _ubicació de l'enllaç de l'àudio

en: _Toggle Media Controls
ca: _Commuta els controls multimèdia

en: _Show Media Controls
ca: _Mostra els controls multimèdia

en: _Hide Media Controls
ca: _Amaga els controls multimèdia

en: Toggle Media _Loop Playback
ca: Commuta la reproducció en _bucle dels multimèdia

en: Switch Video to _Fullscreen
ca: Mostra el vídeo a _pantalla completa

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: _Pause
ca: Fes una _pausa

en: _Mute
ca: S_ilencia

en: Open _Frame in New Window
ca: Obre el _marc en una finestra nova

en: _Insert Unicode Control Character
ca: _Insereix un caràcter de control Unicode

en: Input _Methods
ca: _Mètodes d'entrada

en: _Reload
ca: Carrega de _nou

en: No Guesses Found
ca: No s'ha trobat cap suggerència

en: _Ignore Spelling
ca: _Ignora l'ortografia

en: _Learn Spelling
ca: _Aprèn l'ortografia

en: _Search the Web
ca: _Cerca al Web

en: _Look Up in Dictionary
ca: _Consulta al diccionari

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: Ignore _Grammar
ca: Ignora la _gramàtica

en: Spelling and _Grammar
ca: Ortografia i gramàtica

en: _Show Spelling and Grammar
ca: _Mostra l'ortografia i la gramàtica

en: _Hide Spelling and Grammar
ca: _Oculta l'ortografia i la gramàtica

en: _Check Document Now
ca: _Comprova el document ara

en: Check Spelling While _Typing
ca: Comprova l'ortografia mentre _escric

en: Check _Grammar With Spelling
ca: Comprova l'ortografia i la _gramàtica

en: _Font
ca: _Tipus de lletra

en: _Outline
ca: _Contorn

en: Inspect _Element
ca: Inspecciona l'_element

en: LRM _Left-to-right mark
ca: Marca _esquerra-a-dreta LRM

en: RLM _Right-to-left mark
ca: Marca _dreta-a-esquerra RLM

en: LRE Left-to-right _embedding
ca: _Incrustació esquerra-a-dreta LRE

en: RLE Right-to-left e_mbedding
ca: I_ncrustació dreta-a-esquerra RLE

en: LRO Left-to-right _override
ca: _Substitució esquerra-a-dreta LRO

en: RLO Right-to-left o_verride
ca: S_ubstitució dreta-a-esquerra RLO

en: PDF _Pop directional formatting
ca: _Format direccional pop PDF

en: ZWS _Zero width space
ca: Espai d'amplada _zero ZWS

en: ZWJ Zero width _joiner
ca: A_ssemblador d'amplada zero ZWJ

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
ca: _No-assemblador d'amplada zero ZWNJ

en: No recent searches
ca: No hi ha cerques recents

en: Recent searches
ca: Cerques recents

en: _Clear recent searches
ca: _Neteja les cerques recents

en: definition
ca: definició

en: description list
ca: llista de descripció

en: term
ca: terme

en: description
ca: descripció

en: footer
ca: peu

en: cancel
ca: cancel·la

en: press
ca: prem

en: select
ca: selecciona

en: activate
ca: activa

en: uncheck
ca: desmarca

en: check
ca: marca

en: jump
ca: salta

en: Missing Plug-in
ca: Manca el connector

en: Plug-in Failure
ca: Errada en el connector

note: FIXME: If this file gets localized, this should really be localized as one string with a wildcard for the number.
en:  files
ca:  fitxers

en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: Title string for images]
en: %s  (%dx%d pixels)
ca: %s  (%dx%d píxels)

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Live Broadcast
ca: Difusió en directe

en: audio playback
ca: reproducció d'àudio

en: video playback
ca: reproducció de vídeo

en: mute
ca: silenciat

en: unmute
ca: treu el silenci

en: play
ca: reprodueix

en: pause
ca: fes una pausa

en: movie time
ca: durada del vídeo

en: timeline slider thumb
ca: lliscador de la barra de temps

en: back 30 seconds
ca: enrere 30 segons

en: return to realtime
ca: torna a en directe

en: elapsed time
ca: temps transcorregut

en: remaining time
ca: temps que resta

en: status
ca: estat

en: enter fullscreen
ca: entra a pantalla completa

en: exit fullscreen
ca: surt de la pantalla completa

en: fast forward
ca: salta endavant

en: fast reverse
ca: salta cap endarrere

en: show closed captions
ca: mostra els subtítols

en: hide closed captions
ca: amaga els subtítols

en: media controls
ca: controls multimèdia

en: audio element playback controls and status display
ca: controls de reproducció d'elements d'àudio i estat de visualització

en: video element playback controls and status display
ca: controls de reproducció d'elements de vídeo i estat de visualització

en: mute audio tracks
ca: silencia les pistes d'àudio

en: unmute audio tracks
ca: treu el silenci de les pistes d'àudio

en: begin playback
ca: inicia la reproducció

en: pause playback
ca: fes una pausa a la reproducció

en: value missing
ca: manca un valor

en: type mismatch
ca: tipus incompatible

en: Unacceptable TLS certificate
ca: No es pot acceptar el certificat TLS

[ctx: Menu section heading for subtitles]
en: Subtitles
ca: Subtítols

[ctx: Menu item label for the track that represents disabling closed captions]
en: Off
ca: Desactivat

[ctx: Menu item label for the automatically chosen track]
en: Auto
ca: Automàtic

[ctx: Menu item label for a closed captions track that has no other name]
en: No label
ca: Cap etiqueta

[ctx: Menu item label for an audio track that has no other name]
en: No label
ca: Cap etiqueta

note: Title of the HTTP authentication dialog.
en: Authentication Required
ca: Cal autenticació

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Authenticate
ca: _Autentica

note: Check button on the HTTP authentication dialog.
en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

note: Entry on the HTTP authentication dialog.
en: _Username
ca: Nom d'_usuari

note: Entry on the HTTP authentication dialog.
en: _Password
ca: _Contrasenya

en: Destination
ca: Destinació

en: Response
ca: Resposta

en: Determines the current progress of the download
ca: Determina el progrés actual de la baixada

en: MIME types filter
ca: Filtre de tipus MIME

en: The filter currently associated with the request
ca: El filtre associat actualment amb la sol·licitud

en: MIME types
ca: Tipus MIME

en: The list of MIME types associated with the request
ca: La llista de tipus MIME associats amb la sol·licitud

en: Select multiple files
ca: Selecció de múltiples fitxers

en: Whether the file chooser should allow selecting multiple files
ca: Si el seleccionador de fitxer hauria de permetre la selecció múltiple de fitxers

en: Selected files
ca: Fitxers seleccionats

en: The list of selected files associated with the request
ca: La llista de fitxers seleccionats associats a la sol·licitud

en: Search text
ca: Cerca text

en: Search Options
ca: Opcions de cerca

en: Mouse button
ca: Botó del ratolí

en: Print Settings
ca: Paràmetres de la impressora

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Enable JavaScript
ca: Habilita el JavaScript

en: Enable JavaScript.
ca: Habilita el JavaScript.

en: Enable plugins
ca: Habilita els connectors

en: Enable Java
ca: Habilita el Java

en: Default font size
ca: Mida del tipus de lletra per defecte

en: Minimum font size
ca: Mida mínima del tipus de lletra

en: Enable WebAudio
ca: Habilita el WebAudio

en: Enable WebGL
ca: Habilita el WebGL

en: Zoom Text Only
ca: Augmenta el text només

en: User agent string
ca: Cadena d'agent d'usuari

en: The user agent string
ca: La cadena d'agent d'usuari

en: Enable smooth scrolling
ca: Habilita el desplaçament suau

en: Status Code
ca: Codi d'estat

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Suggested Filename
ca: Nom de fitxer suggerit

en: Select Files
ca: Seleccioneu fitxers

en: Select File
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Web Context
ca: Context web

en: Title
ca: Títol

en: Favicon
ca: Icona de web

en: Is Loading
ca: S'està carregant...

en: Geometry
ca: Geometria

en: Toolbar Visible
ca: Visibilitat de la barra d'eines

en: Statusbar Visible
ca: Visibilitat de la barra d'estat

en: Scrollbars Visible
ca: Visibilitat de les barres de desplaçament

en: Menubar Visible
ca: Visibilitat de la barra de menú

en: Locationbar Visible
ca: Visibilitat de la barra d'ubicació

en: Resizable
ca: Redimensionable

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa
