webkit HEAD - en to fi translation catalogue (118 entries)

en: Load request cancelled
fi: Latauspyyntö peruttu

en: Not allowed to use restricted network port
fi: Rajoitetun verkkoportin käyttö ei ole sallittua

en: Blocked by content blocker
fi: Estetty sisällönestäjän toimesta

en: URL cannot be shown
fi: Osoitetta ei voi näyttää

en: Frame load was interrupted
fi: Kehyksen lataaminen keskeytettiin

en: Content with the specified MIME type cannot be shown
fi: Sisältöä määritetyllä MIME-tyypillä ei voi näyttää

en: File does not exist
fi: Tiedostoa ei ole olemassa

en: User cancelled the download
fi: Käyttäjä perui latauksen

en: Printer not found
fi: Tulostinta ei löytynyt

en: Invalid page range
fi: Virheellinen sivualue

en: Submit
fi: Lähetä

en: Reset
fi: Nollaa

en: Details
fi: Tiedot

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Choose Files
fi: Valitse tiedostot

en: (None)
fi: (ei mitään)

en: Open Link in New _Window
fi: Avaa _uudessa ikkunassa

en: _Download Linked File
fi: _Lataa linkitetty tiedosto

en: Copy Link Loc_ation
fi: Kopioi linkin _sijainti

en: Open _Image in New Window
fi: Avaa _kuva uudessa ikkunassa

en: Sa_ve Image As
fi: _Tallenna kuva nimellä

en: Cop_y Image
fi: _Kopioi kuva

en: Copy Image _Address
fi: Kopioi kuvan _osoite

en: Open _Video in New Window
fi: Avaa _video uudessa ikkunassa

en: Open _Audio in New Window
fi: Avaa _ääni uudessa ikkunassa

en: Download _Video
fi: Lataa _video

en: Download _Audio
fi: Lataa _ääni

en: Cop_y Video Link Location
fi: _Kopioi videolinkin sijainti

en: Cop_y Audio Link Location
fi: _Kopioi äänilinkin sijainti

en: _Show Media Controls
fi: _Näytä mediaohjaimet

en: _Hide Media Controls
fi: _Piilota mediaohjaimet

en: Switch Video to _Fullscreen
fi: Vaihda video koko _näyttöön

en: _Play
fi: _Toista

en: _Pause
fi: _Keskeytä

en: _Mute
fi: _Vaimenna

en: Open _Frame in New Window
fi: Avaa ke_hys uudessa ikkunassa

en: Input _Methods
fi: _Syötetavat

en: _Reload
fi: _Päivitä

en: _Search the Web
fi: _Etsi verkosta

en: _Open Link
fi: _Avaa linkki

en: _Check Document Now
fi: _Tarkista asiakirja nyt

en: Check Spelling While _Typing
fi: Tarkista oikeinkirjoitus _kirjoittaessa

en: _Font
fi: _Fontti

en: Inspect _Element
fi: Tutki _elementti

en: No recent searches
fi: Ei hakuja

en: Recent searches
fi: Viimeisimmät haut

en: _Clear recent searches
fi: _Tyhjennä viimeisimmät haut

en: description
fi: kuvaus

en: cancel
fi: peru

en: select
fi: valitse

en: Missing Plug-in
fi: Puuttuva liitännäinen

en: Plug-in Failure
fi: Liitännäisvirhe

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: mute
fi: vaimenna

en: unmute
fi: palauta ääni

en: play
fi: toista

en: pause
fi: keskeytä

en: elapsed time
fi: kulunut aika

en: remaining time
fi: aikaa jäljellä

en: status
fi: tila

en: enter fullscreen
fi: siirry koko näyttöön

en: exit fullscreen
fi: poistu koko näytöstä

en: Play movie in fullscreen mode
fi: Toista video koko näytön tilassa

en: Exit fullscreen mode
fi: Poistu koko näytön tilasta

en: value missing
fi: arvo puuttuu

en: too long
fi: liian pitkä

[ctx: Menu section heading for subtitles]
en: Subtitles
fi: Tekstitys

[ctx: Menu item label for the track that represents disabling closed captions]
en: Off
fi: Pois

note: Title of the HTTP authentication dialog.
en: Authentication Required
fi: Tunnistautuminen vaaditaan

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Authenticate
fi: _Tunnistaudu

note: Label on the HTTP authentication dialog. %s is a (probably English) message from the website.
en: The site says: “%s”
fi: Sivusto sanoo: “%s”

note: Check button on the HTTP authentication dialog.
en: _Remember password
fi: _Muista salasana

note: Entry on the HTTP authentication dialog.
en: _Username
fi: _Käyttäjätunnus

note: Entry on the HTTP authentication dialog.
en: _Password
fi: _Salasana

en: Destination
fi: Kohde

en: Response
fi: Vastaus

en: Allow Overwrite
fi: Salli korvaaminen

en: MIME types
fi: MIME-tyypit

en: Select multiple files
fi: Valitse useita tiedostoja

en: Selected files
fi: Valitut tiedostot

en: Search text
fi: Hakuteksti

en: Search Options
fi: Hakuvalinnat

en: Mouse button
fi: Hiiren painike

en: Print Settings
fi: Tulostusasetukset

en: Page Setup
fi: Sivun asetukset

en: Enable JavaScript
fi: Käytä JavaScriptiä

en: Auto load images
fi: Lataa kuvat automaattisesti

en: Load images automatically.
fi: Lataa kuvat automaattisesti.

en: Enable HTML5 local storage
fi: Käytä HTML5:n paikallistallennusta

en: Enable HTML5 database
fi: Käytä HTML5:n tietokantatukea

en: Enable plugins
fi: Käytä liitännäisiä

en: Enable Java
fi: Käytä Javaa

en: Default font size
fi: Fontin oletuskoko

en: Minimum font size
fi: Fontin vähimmäiskoko

en: Default charset
fi: Oletusmerkistö

en: Enable private browsing
fi: Käytä yksityistä selausta

en: Enable WebGL
fi: Käytä WebGL:ää

en: Zoom Text Only
fi: Suurenna vain tekstiä

en: JavaScript can access clipboard
fi: JavaScript voi käyttää leikepöytää

en: Status Code
fi: Tilakoodi

en: MIME Type
fi: MIME-tyyppi

en: Suggested Filename
fi: Ehdotettu tiedostonimi

en: HTTP Headers
fi: HTTP-otsakkeet

en: Are you sure you want to leave this page?
fi: Haluatko varmasti poistua tältä sivulta?

en: Stay on Page
fi: Pysy sivulla

en: Leave Page
fi: Poistu sivulta

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: WebView settings
fi: WebView-asetukset

en: Toolbar Visible
fi: Työkalupalkki näkyvissä

en: Statusbar Visible
fi: Tilapalkki näkyvissä

en: Scrollbars Visible
fi: Vierityspalkit näkyvissä

en: Menubar Visible
fi: Valikkopalkki näkyvissä

en: Locationbar Visible
fi: Sijaintipalkki näkyvissä

en: Resizable
fi: Muutettava koko

en: Fullscreen
fi: Koko näyttö
