Battle for Wesnoth 0.8.11+cvs - en to eo translation catalogue (17 entries)

note: [editor_group]: id=all
en: all
eo: ĉiuj

note: [editor_group]: id=water
en: water
eo: akvo

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
eo: glata

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
eo: dezerto

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
eo: arbaro

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
eo: glaciita

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
eo: monteca

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
eo: kaverno

note: [editor_group]: id=village
en: village
eo: vilaĝo

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
eo: kastelo

note: [editor_times]: id=empty
en: None
eo: Neniu

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
eo: Dosiero

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
eo: vilaĝoj

en: Save the Map As
eo: Savi la Mapon Kiel...

en: Map saved.
eo: Mapo estas savita.

en: Player
eo: Ludanto

en: Could not save the map: $msg
eo: Vi ne povas savi mapon: $msg
