Battle for Wesnoth 0.8.4-CVS - en to eu translation catalogue (9 entries)

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: The Eastern Invasion
eu: Ekialdeko Inbasioa

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Spearman
eu: Lantzagizona

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Swordsman
eu: Ezpatagizona

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Royal Guard
eu: Zaindari erreala

note: [message]: speaker=Konrad II
en: So what should we do now?
eu: Beraz, zer egin beharko genuke orain?

note: [unit_type]: id=Horse Lord, race=human
en: Horse Lord
eu: Zaldun jauna

note: [unit_type]: id=Mounted Fighter, race=human
en: Mounted Fighter
eu: Zaldizko borrokalaria

note: [attack]: type=blade
en: sword
eu: ezpata

note: [unit_type]: id=Mounted Warrior, race=human
en: Mounted Warrior
eu: Zaldizko gudaria
