Battle for Wesnoth 0.8.8-CVS - en to af translation catalogue (137 entries)

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water
en: Shallow Water
af: Vlak Water

note: [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp
af: Moeras

note: [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=leaf_litter [terrain_type]: id=savanna
en: Grassland
af: Graslande

note: [terrain_type]: id=cave_path [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path
en: Road
af: Pad

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
af: Ys

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
af: Sneeu

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
af: Oase

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow [terrain_type]: id=forest [terrain_type]: id=mixed_forest_fall [terrain_type]: id=mixed_forest_summer [terrain_type]: id=mixe
en: Forest
af: Woud

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
af: Tropiese Woud

note: [terrain_type]: id=hills [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=snow_hills
en: Hills
af: Heuwels

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
af: Sneeuheuwels

note: [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=clouddesert [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=mountains [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Mountains
af: Berge

note: [terrain_type]: id=cave [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave
af: Grot

note: [terrain_type]: id=lava
en: Lava
af: Lawa

note: [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=city_village [terrain_type]: id=city_village_ruin [terrain_type]: id=city_village_wno [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=drake_village [terrain_type]: id=dwarven_village [terrain_type]: id=elv
en: Village
af: Dorpie

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Encampment
af: Kamp

note: [terrain_type]: id=castle [terrain_type]: id=castle_overlay [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=sand_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Castle
af: Kasteel

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle
en: Dwarven Castle
af: Dwerge Kasteel

note: [terrain_type]: id=desert_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=keep_overlay [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Keep
af: Vesting

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud
en: Shroud
af: Sluier

note: [terrain_type]: id=fog
en: Fog
af: Mis

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel [button]: id=click_dismiss [button]: id=close_window [button]: id=ok
en: Close
af: Sluit

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=help [button]: id=show_help
en: Help
af: Hulp

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
af: Kanselleer

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: OK
af: Goed

note: [label]
en: Generate Random Map
af: Skep Willekeurige Kaart

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: New Map
af: Nuwe Kaart

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Width:
af: Breedte:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Height:
af: Hoogte:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
af: Verander Kaartgrootte

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit [grid]
en: Quit
af: Sluit

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
af: Ja

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
af: Nee

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Load Game
af: Laai spel

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
af: Stoor spel

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=quit_game
en: Quit Game
af: Eindig Spel

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [grid]
en: Preferences
af: Voorkeure

note: [grid]
en: Change the language
af: Verander die taal

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Create Unit (Debug!)
af: Skep Eenheid (Foutsporing!)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
af: Fout

en: Delete File
af: Vee lêer uit

en: Deletion of the file failed.
af: Uitvee van die lêer was onsuksesvol.

en: player
af: speler

en: Accelerated speed
af: Versnelde Spoed

en: Skip AI moves
af: Gaan Verby Alle Skuiwe

en: Show grid
af: Wys Ruite

en: Show floating labels
af: Wys Drywende Etikette

en: Turn dialog
af: Beurt Dialoog

en: Turn bell
af: Beurtklok

en: Show team colors
af: Wys spanne se kleure

en: Show haloing effects
af: Wys Stralekrans Effekte

en: Theme
af: Tema

en: Hotkeys
af: Verkorte Sleutelbordverstellings

en: Sound effects
af: Klankeffekte

en: Music
af: Musiek:

en: Scroll speed:
af: Scrolsnelheid:

en: Sound effects on/off
af: Klankeffekte aan/af

en: Change the sound effects volume
af: Verander die klankeffekte se volume

en: Music on/off
af: Musiek aan/af

en: Change the music volume
af: Verander die musiek volume

en: Change the speed of scrolling around the map
af: Verander die skermrolspoed oor die kaart

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
af: Kies of die spel in volskerm of in 'n venster moet loop

en: Make units move and fight faster
af: Maak eenhede vinniger beweeg en veg

en: Do not animate AI units moving
af: Moenie die beweging van KI eenhede animeer nie

en: Overlay a grid onto the map
af: Vertoon die ruite bo-op die kaart

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
af: Wys teks bo-aan 'n eenheid wanneer dit getref word om die hoeveelheid skade aangerig te vertoon

en: Change the resolution the game runs at
af: Verander die resolusie waarin die spel loop

en: Change the theme the game runs with
af: Verander die tema wat die spel gebruik

en: Display a dialog at the beginning of your turn
af: Vertoon 'n dialoog aan die begin van jou beurt

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
af: Lui 'n klok aan die begin van jou beurt

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
af: Wys 'n gekleurde sirkel rondom die basis van elke eenheid om te wys aan watter kant dit is

en: Use graphical special effects (may be slower)
af: Gebruik spesiale grafiese effekte (mag stadiger wees)

en: View and configure keyboard shortcuts
af: Vertoon en stel sleutelbord kortpaaie op

en: yes
af: ja

en: no
af: nee

en: Prefs section^General
af: Algemeen

en: Prefs section^Display
af: Vertoon

en: Prefs section^Sound
af: Klank

en: Prefs section^Multiplayer
af: Veelspeler

en: Advanced section^Advanced
af: Gevorderd

en: Map Generator
af: Kaartskepper

en: Players:
af: Spelers:

en: Number of hills:
af: Aantal Heuwels:

en: Max hill size:
af: Maks. Heuwel Grootte:

en: Villages:
af: Dorpies:

en: Landform:
af: Landvorm:

en: /1000 tiles
af: /1000 blokke

en: Coastal
af: Kusstreek

en: Inland
af: Binneland

en: Island
af: Eiland

en: Hold Position
af: Hou posisie

en: End Unit Turn
af: Beëindig Eenheid se Beurt

en: Undo
af: Herstel

en: Redo
af: Doen weer

en: Zoom In
af: Wys Grooter

en: Zoom Out
af: Wys Kleiner

en: Default Zoom
af: Wys Standaard

en: Screenshot
af: Skermkopie

en: Accelerated
af: Versnelde

en: Unit Description
af: Eenheidsbeskrywing

en: Rename Unit
af: Verander eenheidnaam

en: Save Map
af: Stoor kaart

en: Recruit
af: Werf

en: Repeat Recruit
af: Herhaal Werwing

en: Recall
af: Terugroep

en: End Turn
af: Beëindig Beurt

en: Toggle Grid
af: Wissel Ruite

en: Mute
af: Stil

en: Speak
af: Praat

en: Scenario Objectives
af: Scenario Doelwitte

en: Unit List
af: Eenheidslys

en: Statistics
af: Statistieke

en: Set Label
af: Plaas Etiket

en: Show Enemy Moves
af: Wys Vyand se Skuiwe

en: Best Possible Enemy Moves
af: Beste Moontlike Skuiwe Deur die Vyand

en: Next Turn
af: Volgende Beurt

en: Next Side
af: Volgende Kant

en: Load Map
af: Laai kaart

en: Cut
af: Knip

en: Paste
af: Plak

en: Select All
af: Kies Alles

en: Fill Selection
af: Vul Seleksie

en: Refresh Image Cache
af: Vernuwe Beeldkas

en: Delay Shroud Updates
af: Vertraag Sluiervernuwing

en: Update Shroud Now
af: Vernuwe Sluier Nou

en: Continue Move
af: Gaan voort met skuif

en: Find Label or Unit
af: Vind Etiket of Eenheid

en: Speak to Ally
af: Praat met Bondgenoot

en: Speak to All
af: Praat met Almal

en: View Chat Log
af: Vertoon Kletsrekord

en: Enter User Command
af: Voer gebruikerbevel in

en: Hotkey Settings
af: Sleutelbordstellings

en: Action
af: Aksie

en: Binding
af: Koppeling

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
af: Die video modus kon nie verander word nie. Jou window manager moet verstel wees na 16 grepe per pixel om die spel in windowed modus te speel. Jou monitor moet 'n 1024x768x16 resolusie ondersteun om die spel met 'n volskerm te kan speel.

en: There are no alternative video modes available
af: Daar is geen alternatiewe video verstellings beskikbaar nie

en: Choose Resolution
af: Kies Resolusie
