Battle for Wesnoth 0.8.4-CVS - en to eo translation catalogue (204 entries)

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water
en: Shallow Water
eo: Malprofunda akvo

note: [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp
eo: Marĉo

note: [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=leaf_litter [terrain_type]: id=savanna
en: Grassland
eo: Herbejo

note: [terrain_type]: id=cave_path [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path
en: Road
eo: Vojo

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
eo: Glacio

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
eo: Neĝo

note: [terrain_type]: id=sand [terrain_type]: id=sand_beach
en: Sand
eo: Sablo

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
eo: Oazo

note: [terrain_type]: id=sand_rubble
en: Rubble
eo: Restaĵoj

note: [terrain_type]: id=crater
en: Crater
eo: Kratero

note: [terrain_type]: id=farm
en: Farmland
eo: Plugkampo

note: [terrain_type]: id=great_tree [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Great Tree
eo: Granda Arbo

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow [terrain_type]: id=forest [terrain_type]: id=mixed_forest_fall [terrain_type]: id=mixed_forest_summer [terrain_type]: id=mixe
en: Forest
eo: Arbaro

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
eo: Tropika arbaro

note: [terrain_type]: id=savanna_forest
en: Savanna
eo: Savano

note: [terrain_type]: id=hills [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=snow_hills
en: Hills
eo: Montetoj

note: [terrain_type]: id=desert_hills
en: Dunes
eo: Dunoj

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
eo: Neĝaj montetoj

note: [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=clouddesert [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=mountains [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Mountains
eo: Montoj

note: [terrain_type]: id=cave [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave
eo: Kaverno

note: [terrain_type]: id=fungus_beam [terrain_type]: id=fungus_grove
en: Mushroom Grove
eo: Funga Bosko

note: [terrain_type]: id=rocky_cave
en: Rockbound Cave
eo: Ŝtona kaverno

note: [terrain_type]: id=abyss [terrain_type]: id=canyon [terrain_type]: id=chasm_earthy [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Chasm
eo: Abismo

note: [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Lava Chasm
eo: Lafa abismo

note: [terrain_type]: id=lava
en: Lava
eo: Lafo

note: [terrain_type]: id=off_map [terrain_type]: id=off_map2 [terrain_type]: id=void
en: Void
eo: Vaka

note: [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=city_village [terrain_type]: id=city_village_ruin [terrain_type]: id=city_village_wno [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=drake_village [terrain_type]: id=dwarven_village [terrain_type]: id=elv
en: Village
eo: Vilaĝo

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Encampment
eo: Tendaro

note: [terrain_type]: id=castle [terrain_type]: id=castle_overlay [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=sand_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Castle
eo: Kastelo

note: [terrain_type]: id=desert_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=keep_overlay [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Keep
eo: Defendejo

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud
en: Shroud
eo: Vualo

note: [terrain_type]: id=fog
en: Fog
eo: Nebulo

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel [button]: id=click_dismiss [button]: id=close_window [button]: id=ok
en: Close
eo: Fermi

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=help [button]: id=show_help
en: Help
eo: Helpo

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
eo: Nuligu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=remove
en: Remove
eo: Forigi

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: OK
eo: En ordo

note: [label]
en: Generate Random Map
eo: Generi Hazardan Mapon

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: New Map
eo: Nova mapo

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Width:
eo: Larĝeco:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Height:
eo: Alteco:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
eo: Ŝanĝi grandecon de mapo

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit [grid]
en: Quit
eo: Finu ludon

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
eo: Jes

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
eo: Ne

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Load Game
eo: Legi ludon

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
eo: Konservi la ludon

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=quit_game
en: Quit Game
eo: Fini la ludon

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [grid]
en: Preferences
eo: Preferoj

note: [grid]
en: Change the language
eo: Ŝanghi lingvon

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Create Unit (Debug!)
eo: Krei milit-unuon (ĝustigado!)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
eo: Eraro

en: File:
eo: Dosiero:

en: Delete File
eo: Forigi Dosieron

en: Deletion of the file failed.
eo: Forigo de la dosiero malsukcesis.

en: Creation of the directory failed.
eo: Kreo de la dosierujo malsukcesis.

en: No server has been defined.
eo: Neniu servilo estis difinita.

en: player
eo: ludanto

en: Accelerated speed
eo: Plirapidigo

en: Skip AI moves
eo: Trasaltu movojn de komputilo

en: Show grid
eo: Montri kradeton

en: Do not show lobby joins
eo: Ne montri aliĝojn de ludantoj

en: Show lobby joins of friends only
eo: Montri aliĝojn nur de amikoj

en: Show all lobby joins
eo: Montri ĉiujn aliĝojn de ludantoj

en: Sort lobby list
eo: Ordigi liston de ludantoj

en: Iconize lobby list
eo: Ikonigi liston de ludantoj

en: Friends List
eo: Listo de amikoj

en: Multiplayer Options
eo: Grupludaj agordaĵoj

en: Add As Friend
eo: Aldoni kiel amiko

en: Add As Ignore
eo: Aldoni kiel ignorata

en: Show floating labels
eo: Montri glitmarkojn

en: Turn dialog
eo: Dialogo de movo

en: Turn bell
eo: Sono de movo

en: Show team colors
eo: Montri kolorojn de la teamoj

en: Show haloing effects
eo: Montri bril-efektojn

en: Change Resolution
eo: Ŝanĝi Distingivon

en: Theme
eo: Temo

en: Hotkeys
eo: Klavkomandoj

en: Sound effects
eo: Sonefektoj

en: Music
eo: Muziko

en: Chat timestamping
eo: Tempmarkado en Babilejo

en: sound^Advanced Options
eo: Avancaj agordoj

en: sound^Standard Options
eo: Standardaj agordoj

en: User interface sounds
eo: Sonoj de uzant-interfaco

en: Custom
eo: Individua

en: Apply
eo: Apliki

en: Scroll speed:
eo: Rapideco de la rulumo:

en: Sample rate (Hz):
eo: Nivelo de Specimeno (Hz):

en: Frequency:
eo: Frekvenco:

en: Sound effects on/off
eo: Sonefektoj ŝaltita/malŝaltitaj

en: Change the sound effects volume
eo: Agordu laŭteco de sonaj efektoj

en: Music on/off
eo: Muziko ŝaltita/malŝaltita

en: Change the music volume
eo: Agordi laŭtecon de muziko

en: Change the bell volume
eo: Ŝanĝi laŭtecon de la sonorilo

en: Change the sample rate
eo: Ŝanĝi la nivelon de specimeno

en: User defined sample rate
eo: Difinita de uzulo nivelo de specimeno

en: Change the buffer size
eo: Ŝanĝi grandecon de la bufro

en: Buffer size:
eo: Grandeco de Bufro:

en: Change the speed of scrolling around the map
eo: Selekti rapidecon de rulumo

en: Set the amount of chat lines shown
eo: Fiksi la kvanton de linioj de babilado

en: Add a timestamp to chat messages
eo: Aldoni markon de tempo en mesaĝoj

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
eo: Selecti, ĉu ludo umu en la tuto ekrano, aŭ en fenetro

en: Make units move and fight faster
eo: Rapidigi movojn kaj batalojn de milit-unuoj

en: Units move and fight speed
eo: Rapideco de movado kaj batalado

en: Do not animate AI units moving
eo: Ne montri movadon de AI unuoj

en: Overlay a grid onto the map
eo: Montri kradeton sur la mapo

en: Sort the player list in the lobby by player groups
eo: Ordoni liston de ludantoj la ludgrupoj

en: Do not show messages about players joining the multiplayer lobby
eo: Ne montri mesaĝon pri ludantoj aliĝintaj al la grupluda kompanio

en: Show messages about your friends joining the multiplayer lobby
eo: Montri mesaĝon pri viaj amikoj aliĝintaj al la grupluda kompanio

en: Show messages about all players joining the multiplayer lobby
eo: Montri mesaĝon pri ĉiuj ludantoj aliĝintaj al la grupluda kompanio

en: Back to the multiplayer options
eo: Reen al grulpludaj agordaĵoj

en: Remove this username from your list
eo: Forigi tiun uzantnomon el via listo

en: Insert a username
eo: Aldoni uzantnomon

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
eo: Montri tekston super milit-unuo por montri faritan domaĝon

en: Change the resolution the game runs at
eo: Ŝanĝi distingivon de ludekrano

en: Change the theme the game runs with
eo: Ŝanĝi la temon de la ludo

en: Display a dialog at the beginning of your turn
eo: Montri dialogon je la komenco de via movo

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
eo: Ludi sonon je la komenco de via movo

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
eo: Montri colora cirklo ĉirkau ĉiuj milit-unuoj, por montri, al kiu flanko ili apartenas

en: Use graphical special effects (may be slower)
eo: Uzi specialajn grafikajn efektojn (ili povas esti malpli rapidaj)

en: View and configure keyboard shortcuts
eo: Bildigi kaj agordigi klavajn mallongigojn

en: Speed:
eo: Rapideco:

en: Maximum auto-saves:
eo: Maksimumo de aŭto-konservoj:

en: infinite
eo: senlime

en: Chat lines:
eo: Linioj de babilado:

en: Invalid username
eo: Nevalida uzantnomo

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: (empty list)
eo: (malplena listo)

en: Prefs section^General
eo: Ĝeneralaĵoj

en: Prefs section^Display
eo: Ekrano

en: Prefs section^Sound
eo: Sonoj

en: Prefs section^Multiplayer
eo: Grupludo

en: Advanced section^Advanced
eo: Superaj agordoj

en: Map Generator
eo: Generatoro de mapoj

en: Players:
eo: Ludantoj:

en: Number of hills:
eo: Nombro de Montetoj:

en: Max hill size:
eo: Maksimuma Grandeco de Monteto:

en: Villages:
eo: Vilaĝoj

en: Castle size:
eo: Kastela Grandeco:

en: Landform:
eo: Landformo:

en: /1000 tiles
eo: /1000 ĉeloj

en: Coastal
eo: Bordregiono

en: Inland
eo: Interno

en: Island
eo: Insulo

en: Next Unit
eo: Plua Unuo

en: Previous Unit
eo: Antaŭa Unuo

en: Hold Position
eo: Tenu la pozicion

en: End Unit Turn
eo: Fini movon de la unuo

en: Undo
eo: Reveni

en: Redo
eo: Ripeti

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Default Zoom
eo: Defaŭlta zomo

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Accelerated
eo: Rapidigitaj movoj

en: Unit Description
eo: Priskribo de milit-unuo

en: Rename Unit
eo: Renomu milit-unuon

en: Save Replay
eo: Konservi ripeton

en: Save Map
eo: Konservi mapon

en: Recruit
eo: Varbu

en: Repeat Recruit
eo: Varbu denove

en: Recall
eo: Alvoku

en: End Turn
eo: Fini la movon

en: Toggle Grid
eo: Traŝaltu kradeton

en: Speak
eo: Parole

en: Scenario Objectives
eo: Celoj de la scenaro

en: Unit List
eo: Listo de milit-unuoj

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Set Team Label
eo: Fari markon de teamo

en: Set Label
eo: Fari markon

en: Clear Labels
eo: Purigi markojn

en: Show Enemy Moves
eo: Montri malamikaj movoj

en: Best Possible Enemy Moves
eo: Amplekso de malamika movebleco

en: Next Turn
eo: Plua movo

en: Next Side
eo: Plua flanko

en: Full Map
eo: La tuta mapon

en: Each Team
eo: Ĉiu teamo

en: Team 1
eo: Teamo 1

en: Skip Animation
eo: Ne bildigi figurmovojn

en: Load Map
eo: Legi mapon

en: Cut
eo: Eltondi

en: Paste
eo: Enmeti

en: Select All
eo: Elekti ĉiiujn

en: Rotate Selection
eo: Turni markitan

en: Fill Selection
eo: Plenigi markitan

en: Refresh Image Cache
eo: Refreŝigi Memorkaŝon de Bildoj

en: Delay Shroud Updates
eo: Haltigi Aktualigon de Vualo

en: Update Shroud Now
eo: Aktualigi Vualon Nun

en: Continue Move
eo: Daŭri movon

en: Find Label or Unit
eo: Trovi markon aŭ batalunuon

en: Speak to Ally
eo: Diri al la aliancano

en: Speak to All
eo: Diri al ĉiuj

en: View Chat Log
eo: Montri babil-protokolo

en: Enter User Command
eo: Enmeti uzantordono

en: Clear Messages
eo: Forigi mesaĝojn

en: Hotkey Settings
eo: Klavkomandaj preferoj

en: Action
eo: Ago

en: Binding
eo: Ligado

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
eo: Mi ne povas ŝangi ekranreĝimon. Via fenestra administrilo devas esti agordita je po 16 bitoj per rastrumero, por la ludo povus umi en fenestro. Ekrano devas subteni distingon 1024x768x16, por povi  umi tutekrane.

en: There are no alternative video modes available
eo: Alterantivaj ekranmodusoj ne eblas

en: Choose Resolution
eo: Elektu distingivon

en: When reporting the bug please include the following error message :
eo: Se vi raportos pri la eraro, bonvolu aldoni ĉi tiun mesaĝon:
