Battle for Wesnoth 1.3.7+dev - en to he translation catalogue (28 entries)

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Tutorial
he: הדרכה

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Campaign
he: מערכה

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Multiplayer
he: רב משתתפים

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Language
he: שפה

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Preferences
he: העדפות

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Quit
he: צא

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Gold
he: זהב

note: type: Content of: <book><chapter><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: The Battle for Wesnoth Help
he: העזרה של הקרב של ווסנות'

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Recruiting and Recalling
he: גיוס והחזרה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Upkeep
he: מחיר אחזקה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Income
he: הכנסה

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Units
he: יחידות

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Turn
he: תור

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Dawn
he: שחר

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Dusk
he: בין ערביים

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Traits
he: מאפיינים

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Intelligent
he: חכמה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Quick
he: מהירה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Resilient
he: חסונה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Strong
he: חזקה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Dextrous
he: דייקנית

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Loyal
he: נאמנה

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Poison
he: רעל

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Abilities
he: יכולות

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><title>
en: Orbs
he: כדורים

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Resistance
he: עמידות

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Healing
he: ריפוי

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Time of Day
he: זמן ביום
