Battle for Wesnoth 1.6+dev - en to is translation catalogue (10 entries)

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: (Beginner)
is: (Byrjandi)

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: (Challenging)
is: (Erfitt)

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: Knight
is: Riddari

note: [about]
en: Campaign Design
is: Hönnun herferðar

note: [about]
en: Campaign Maintenance
is: Viðhald herferðar

note: [side]: type=Knight, id=Arvith [side]: type=Longbowman, id=Reeve Hoban
en: Humans
is: Mennskir

note: [side] [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mordak [side]: type=Dark Sorcerer, id=Rotharik [side]: type=Orcish Warlord, id=Tairach
en: Enemies
is: Óvinir

note: [message]: speaker=second_unit
en: That was not so hard!
is: Það var ekki svo erfitt!

note: [side]: type=Elvish Rider, id=Nil-Galion
en: Elves
is: Álfar

note: [message]: speaker=Arvith
en: The password is
is: Lykilorðið er
