wescamp-i 18n - en to eo translation catalogue (121 entries)

note: [campaign]: id=The_South_Guard
en: The South Guard
eo: La Suda Gvardio

note: [campaign]: id=The_South_Guard
en: Civilian
eo: Civilulo

note: [campaign]: id=The_South_Guard
en: Recruit
eo: Rekruto

note: [campaign]: id=The_South_Guard
en: Soldier
eo: Soldato

note: [scenario]: id=01_Born_to_the_Banner
en: Born to the Banner
eo: Naskito por la Standardo

note: [side]: id=Deoran [side]: type=Horseman Commander, id=Deoran
en: Deoran
eo: Deorano

note: [side]: type=Bandit, id=Urza Mathin
en: Urza Mathin
eo: Urza Matino

note: [label]
en: The River Fort
eo: La Rivera Fuorto

note: [objective]: condition=win
en: Investigate the river fort
eo: Esploru la riveran fuorton

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Urza Mathin
eo: Venku Urzan Matinon

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Deoran
eo: Morto de Deorano

note: [unit]: id=Moreth
en: Moreth
eo: Moret

note: [unit]: type=Infantry Lieutenant, id=Sir Gerrick
en: Sir Gerrick
eo: Sinjoro Geriko

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Sir Gerrick
eo: Morto de sinjoro Geriko

note: [message]: speaker=narrator
en: Head back to the encampment where you started and recruit some troops!
eo: Revenu al la tendaro kie vi ekis kaj varbu trupojn!

note: [unit]: type=Merman Warrior, type=Merman Warrior, type=Merman Fighter, id=Myssh
en: Myssh
eo: Ŝŝŝŝ

note: [unit]: type=Merman Spearman, type=Merman Hunter, type=Merman Hunter, id=Ylla
en: Ylla
eo: Jlla

note: [unit]: type=Longbowman, id=Aleron [unit]: type=Peasant, id=Aleron
en: Aleron
eo: Alerono

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: I am glad to find you alive Aleron, we feared the worst when you did not return after the battle!
eo: Mi ĝojas trovi vin viva, Aleron, ni ektimis kiam vi ne revenis post la batalo!

note: [message]: speaker=Aleron
en: However I can, I will help you!
eo: Ĉiel mi povos, mi helpos vin!

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: Garrison the villages behind our lines and keep the enemy from slipping around us at night.
eo: Okupu la vilaĝojn malantaŭ niaj linioj kaj zorgu ke la malamiko ne ĉirkaŭumu nin nokte.

note: [unit]: type=Footpad, id=Glasar
en: Glasar
eo: Glazaro

note: [scenario]: id=02_Proven_by_the_Sword
en: Proven by the Sword
eo: Provita de la Glavo

note: [label]
en: Westin
eo: Vestin'

note: [side]: type=Outlaw, id=Urza Nalmath
en: Urza Nalmath
eo: Urza Nalmato

note: [side]
en: Criminal
eo: Krimulo

note: [message]: speaker=unit
en: At last the citadel is secured.
eo: Finfine la citadelo estas sekura.

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: Now, Deoran, take your post of command at the Citadel of Westin.
eo: Nun Deorano, prenu vian komandon ĉe la citadelo de Vestin'.

note: [unit]: type=White Mage, id=Minister Hylas
en: Minister Hylas
eo: Pastra moŝto Hilaso

note: [event]
en: Ufes
eo: Ufeso

note: [event]
en: Joran
eo: Jorano

note: [event]
en: Makees
eo: Makiso

note: [event]
en: Tyborg
eo: Tiborgo

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Minister Hylas
eo: Morto de pastra moŝto Hilaso

note: [message]: speaker=narrator
en: You must move Deoran here by the end of the next turn, or Westin will fall and you will be defeated!
eo: Vi devas movi Deoranon tie ĉi fine de la venonta vico, aŭ Vestin' estos detruita kaj vi malvenkos!

note: [message]: speaker=Deoran
en: However he has done this fell thing, we must defeat him!
eo: Ĉiel li faris ĉi tiun aferon, ni devas venki lin!

note: [message]: speaker=Deoran
en: And did Sir Loris go to the elves?
eo: Ĉu sinjoro Loris iris ĉe la elfoj?

note: [scenario]: id=03_A_Desperate_Errand
en: A Desperate Errand
eo: Malespera Misio

note: [side]: type=Rogue, id=Urza Fastik
en: Urza Fastik
eo: Urza Fastiko

note: [unit]: id=Jarek
en: Jarek
eo: Jareko

note: [message]: speaker=Jarek
en: Commander, I received your request for reinforcements, and I have brought my riders with me!
eo: Komandanto, mi ricevis vian peton pri helptrupoj, kaj mi portis miajn kavalerianojn kun mi!

note: [message]: speaker=Deoran
en: If we are to check the advance of the dead, I must reach the home of the elves!
eo: Se mi volas ekscii pri la ne malvivaj, mi devas atingi la elfan hejmon!

note: [unit]: type=Elvish Shyde, type=Elvish Druid, id=Ethiliel
en: Ethiliel
eo: Etileo

note: [message]: speaker=Deoran
en: My thanks, lady.
eo: Dankon, mia sinjorino.

note: [scenario]: id=04_Vale_of_Tears
en: Vale of Tears
eo: Larmovalo

note: [side]: type=Outlaw, id=Jera Ilras
en: Jera Ilras
eo: Jera Ilaraso

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: Sounds like a charming fellow...
eo: Ŝajnas ĉarma ulo...

note: [objective]: condition=win
en: Cleanse the Vale of Tears
eo: Forigu la malamikojn el la Larmovalo

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Ethiliel
eo: Morto de Etileo

note: [message]: speaker=Deoran [message]: speaker=Sir Gerrick
en: You have a bodyguard?!
eo: Vi havas korpogardistoj?!

note: [unit]: role=Elvish Bodyguard, type=Elvish Ranger
en: Elvish Bodyguard
eo: Elfaj korpogardistoj

note: [message]: speaker=unit
en: For my lady I fall...
eo: Pro mia sinjorino mi mortas...

note: [message]: speaker=second_unit
en: You, at least, will trouble us no more!
eo: Vi, almenaŭ, ne ĝenos nin denove!

note: [message]: speaker=Ethiliel
en: Mebrin! Where are you?!
eo: Mebrino! Kie vi estas?

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: Maybe whoever summoned these undead knows where he is?
eo: Eble tiu kiu revivigis ĉi tiujn mortintojn konas kie li estas?

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: Maybe the bandits who have been summoning the undead took him?
eo: Eble la banditoj kiuj revivigis la mortintojn prenis lin?

note: [message]: speaker=Deoran
en: Well, vengeance or no, if you will lead us into the forest, we will follow you and battle the undead!
eo: Nu, venĝo aŭ ne venĝo, se vi volas gvidi nin en la arbaron, ni sekvos vin kaj ni batalos kontraŭ la ne malvivaj!

note: [scenario]: id=05_Choice_in_the_Fog
en: Choice in the Fog
eo: Elekto en la Nebulo

note: [side]: type=Outlaw, id=Urza Afalas
en: Urza Afalas
eo: Urza Afalazo

note: [side]: type=Soulless, id=Gruth
en: Gruth
eo: Gruto

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: This is quite a change from fighting bandits in the farmland near Westin!
eo: Kia ŝanĝo kompare kun bataloj kontraŭ banditojn en la kamparo proksime de Vestin'!

note: [message]: speaker=Deoran
en: Why did we stop and make camp here?
eo: Kial ni haltis kaj ni kampis tie ĉi?

note: [message]: speaker=Sir Gerrick [message]: speaker=second_unit
en: The master of the undead is defeated!
eo: La mastro de la ne malvivaj estas venkita!

note: [message]: speaker=Deoran
en: What of them?
eo: Kio vi scias pri ili?

note: [option]: speaker=Deoran
en: Very well. All men must unite against the undead.
eo: Bonege. Ĉiuj la batalantoj kune kontraŭ la ne malvivaj.

note: [message]: speaker=Urza Afalas
en: Do not fear, I can lead you out when the time is right.
eo: Ne timu, mi povas gvidi vin eksteren je la ĝusta tempo.

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Urza Afalas
eo: Morto de Urza Afalazo

note: [message]: speaker=Urza Afalas [message]: speaker=unit
en: Now I pay for my crimes. But how many others will also suffer for them?
eo: Nun mi pagas pro miaj krimoj. Sed kiom da aliaj personoj suferos pro ilin?

note: [unit]: type=Water Serpent, id=Beast of the Lake
en: Beast of the Lake
eo: Monstro de la lago

note: [message]: speaker=Beast of the Lake
en: Graar!
eo: Grrrr!

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: We have beaten them both, criminals and undead!
eo: Ni venkis ambaŭ la malamikojn, krimulojn kaj ne malvivajn!

note: [message]: speaker=Deoran
en: Go, Sir Gerrick, and take with you an escort of elves, if Ethiliel will permit it.
eo: Iru, sinjoro Geriko, kaj prenu kun vi kelkajn elfojn, se Etileo konsentas.

note: [scenario]: id=06a_Tidings_Good_and_Ill The ogre purposely has very bad grammar, because he is very stupid.
en: Tidings, Good and Ill
eo: Novaĵoj, Bonaj kaj Malbonaj

note: [side]
en: Scorpion
eo: Skorpio

note: [side]
en: Abdur
eo: Abduro

note: [side]
en: Kallen
eo: Kaleno

note: [objective]: condition=win
en: Move Sir Gerrick to the north end of the woods
eo: Movu sinjoro Geriko norde ĝis la arbarfino.

note: [message]: speaker=Kramak
en: Ho! Me see elves. Elves tasty? Me take elves to eat.
eo: Ho! Mi vidi elfoj. Ĉu elfoj bongusta? Mi manĝi elfojn.

note: [message]: race=elf
en: Err, Mr. Ogre, we are not very tasty.
eo: Hmm, Sinjoro Ogro, ni ne estas tre bongustaj.

note: [message]: speaker=Kramak
en: Wait! Me not believe you. Me eat you!
eo: Atendu! Mi ne kredi vin. Mi manĝi vin!

note: [message]: speaker=Kramak
en: Bad food! It hurt me. Arrrrggghhhh!!
eo: Malgusta manĝaĵo! Ĝi dolorigis min! Arrrrgggghhh!!

note: [message]: speaker=Sir Gerrick
en: Indeed! I just left my comrades, who were preparing to kill the vile Necromancer.
eo: Jes ja! Mi ĵus foriris de mia kunbatalantoj, kiuj estis aranĝantaj la mortigon de la aĉa sorĉisto.

note: [scenario]: id=06b_The_Long_March
en: The Long March
eo: La longa marŝo

note: [event]
en: Fssth
eo: Fsss

note: [message]: speaker=Urza Afalas
en: Just a little further!
eo: Nur kelkaj aliaj paŝojj!

note: [message]: speaker=Urza Afalas
en: Keep moving!
eo: Ne haltu!

note: [message]: race=elf
en: We cannot allow you bandits and criminals to pass through our lands!
eo: Ni ne povas permesi vin, fiaj banditoj kaj krimuloj, trairi niajn landojn!

note: [message]: speaker=Deoran
en: Thank heaven we have escaped that awful forest!
eo: Dank' al Dio ni eskapis tiun teruran arbaron!

note: [message]: speaker=Urza Afalas
en: I can only hope for mercy when I return to Westin.
eo: Mi povas nur esperi indulgon kiam mi estos en Vestin'.

note: [scenario]: id=07a_Into_the_Depths
en: Into the Depths
eo: En la abismoj

note: [side]: type=Lich, id=Mal Tera
en: Mal Tera
eo: Mala Terao

note: [event]
en: Sgt. Finde
eo: Serĝento Findo

note: [event]
en: Maelvas
eo: Melvaso

note: [event]
en: Orome
eo: Oromo

note: [event]
en: Mitche
eo: Miĉeo

note: [event]
en: Lt. Illan
eo: Leŭtenanto Ilano

note: [event]
en: Rheban
eo: Rebano

note: [event]
en: Jul
eo: Julo

note: [event]
en: Lt. Meris
eo: Leŭtenanto Meriso

note: [event]
en: Findlas
eo: Findlaso

note: [event]
en: Chumet
eo: Ĉumeto

note: [event]
en: Neras
eo: Neraso

note: [event]
en: Eera
eo: Irao

note: [event]
en: Death Guard
eo: Gvardio de la morto

note: [value]
en: Provincial Guard
eo: Provinca Gvardio

note: [value]
en: Lt. Nilaf
eo: Leŭtenanto Nilafo

note: [else] [then]
en: Minister Mefel
eo: Pastra moŝto Mefelo

note: [else] [then]
en: Minister Romand
eo: Pastra moŝto Romando

note: [else] [then]
en: Minister Alanafel
eo: Pastra moŝto Alanafelo

note: [message]: speaker=unit
en: Now I will never see Westin free again...
eo: Nun mi neniam vidos Vestin' liberan denove...

note: [scenario]: id=09a_Vengeance
en: Vengeance
eo: Venĝo

note: [side]: type=Horseman Commander, id=Deoran
en: Westin Guard
eo: Vestina Gvardio

note: [side]: type=Elvish Marshal, id=Ithelden
en: Ithelden
eo: Iteldeno

note: [message]: speaker=narrator
en: Help!
eo: Helpu!

note: [unit]: type=Peasant, id=Poor Farmer
en: Poor Farmer
eo: Kompatinda terkulturisto

note: [event] [unit]: type=$unit_type
en: Disciple of Mebrin
eo: Disĉiplo de Mebrino

note: [scenario]: id=09b_Bandit_Epilogue [scenario]: id=10a_Elf_Epilogue
en: Epilogue
eo: Epilogo

note: [attack]: type=pierce
en: lance
eo: lanco

note: [attack]: type=impact
en: shield
eo: ŝildo

note: [unit_type]: id=Junior Commander, race=human
en: Junior Commander
eo: Juna komandanto

note: [attack]: type=pierce
en: spear
eo: lanco
