Battle for Wesnoth 1.0 - en to eu translation catalogue (251 entries)

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show combat
eu: Borrokak erakutsi

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status [unstore_unit]
en: poisoned
eu: pozoindua

note: [item]: id=holly-water [object]
en: Holy Water
eu: Ur Bedeinkatua

note: [item]: id=potion-poison [object]: id={ID}
en: Poison
eu: Pozoia

note: [item]: id=storm-trident [object]
en: Storm Trident
eu: Ekaitzetako hiruhortz

note: [option]: speaker=narrator
en: A swift victory
eu: Garaipen azkar bat

note: [message]: speaker=unit
en: With this golden coin, I wish that this battle end in a swift and safe victory.
eu: Urrezko txanpon honekin, borroka hau garaipen azkar eta salbu batean bukatzea espero dut.

note: [option]: speaker=narrator
en: Lots of gold
eu: Urre pila

note: [message]: speaker=unit
en: I wish this single gold coin be returned ten-fold to me.
eu: Urrezko txanpon bakar hau hamiaka aldiz bidertua itzultzea desiratzen dut.

note: [option]: speaker=narrator
en: Peace throughout Wesnoth.
eu: Bakea Wesnoth-en.

note: [message]: speaker=unit
en: The only thing worth wishing for is peace throughout the land.
eu: Eskatzea merezi duen gauza bakarra lurrarentzako pakea litzateke.

note: [option]: speaker=narrator
en: Don’t make a wish.
eu: Desiorik ez eskatu.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Healing
eu: Sendatzeko Edabea

note: [object]: id={ID}
en: You are not worthy of healing.
eu: Ez du merezi sendatzerik.

note: [object]: id={ID}
en: Poison is seeping through the veins of this unit at this very moment.
eu: Momentu hontan unitate honen zainetatik pozoia dario.

en: I am not suited to the use of this item! Let another take it.
eu: Ez dakit tramankulu hau erabiltzen! Emaiozu beste norbaiti.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Strength
eu: Indarraren Edabea

note: [object]: id={ID}
en: Strength is given to the drinker.
eu: Edaten duena indartzen du.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Decay
eu: Gainbeheraren Edabea

note: [object]: id={ID}
en: This poor unit drank something really bad.
eu: Unitate gaixo honek zerbait ustela edan du

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Regeneration
eu: Birsortze Eraztuna

note: [object]: id={ID}
en: This ring will heal the bearer a little each turn.
eu: Eraztunak hau daraman unitatea pixkat sendatzen du txandaro.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Slowness
eu: Geldopenaren Eraztuna

note: [object]: id={ID}
en: The bearer of this ring is slowed.
eu: Eraztun honen eramalea moteldua izango da.

note: [object]: id={ID}
en: Staff of Swiftness
eu: Azkartasun Makulua

note: [object]: id={ID}
en: This staff will grant the bearer swift movement.
eu: Makulu honek mugimendu azkarra emango dio eramaleari.

note: [object]: id={ID}
en: Only magical beings can wield such an object.
eu: Bakarrik izaki magikoek har dezakete objetu hau

note: [effect]: type=fire
en: storm trident
eu: ekaitz hiruhortz

note: [color_range]: id=1 [color_range]: id=red
en: Red
eu: Gorria

note: [color_range]: id=2 [color_range]: id=blue
en: Blue
eu: Urdina

note: [color_range]: id=3 [color_range]: id=green
en: Green
eu: Berdea

note: [color_range]: id=4 [color_range]: id=purple
en: Purple
eu: Morea

note: [color_range]: id=6 [color_range]: id=brown
en: Brown
eu: Marroia

note: [color_range]: id=7 [color_range]: id=orange
en: Orange
eu: Laranja

note: [color_range]: id=8 [color_range]: id=white
en: White
eu: Zuria

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=gold
en: Gold
eu: Urrea

note: [color_range]: id=hills
en: Hills
eu: Medilerroak

note: [color_range]: id=mountains
en: Mountains
eu: Mendiak

note: [color_range]: id=forest
en: Forest
eu: Basoa

note: [color_range]: id=sand
en: Sand
eu: Hondarra

note: [color_range]: id=cave
en: Cave
eu: Leizea

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=village
en: Village
eu: Herrixka

note: [color_range]: id=keep
en: Keep
eu: Gotorlekua

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=fog
en: Fog
eu: Behelaino

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=shroud
en: Shroud
eu: Ezkutua

note: [language]
en: Easy
eu: Erreza

note: [language]
en: Medium
eu: Ertaina

note: [language]
en: Hard
eu: Zaila

note: [language]
en: Neutral units are unaffected by day and night, fighting equally well under both conditions.
eu: Unitate neutralei ez die egunak edo gauak eragiten, eta berdin borrokatzen dute bi kondizioetan.

note: [language]
en: $name River,River $name
eu: $name Erreka,Erreka $name

note: [language]
en: $name Forest,$name|’s Forest
eu: $name Basoa,$nameko Basoa

note: [language]
en: $name Lake
eu: $name Lakua

note: [language]
en: melee
eu: buruz buru

note: [language]
en: ranged
eu: urrutira

note: [language]
en: impact
eu: kolpea

note: [language]
en: fire
eu: su

note: [language]
en: cold
eu: hotz

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: slowed
eu: mantsotua

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: generate_objectives
en: Victory:
eu: Garaipena:

note: [lua]: generate_objectives
en: Defeat:
eu: Gainditu:

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: OK
eu: ADOS

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: Cancel
eu: Utzi

note: [menu]: id=menu-main
en: Menu
eu: Menua

note: [menu]: id=actions-menu
en: Actions
eu: Ekintzak

note: [action]: id=button-endturn
en: End Turn
eu: Txanda Amaitu

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-hp
en: HP
eu: BP

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-xp
en: XP
eu: EP

note: [label]: id=gold-icon
en: gold
eu: urrea

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
eu: herrixkak

note: [label]: id=units-icon
en: units
eu: unitateak

note: [label]: id=upkeep-icon
en: upkeep
eu: gastuak

note: [label]: id=income-icon
en: income
eu: irabaziak

note: [unit_level]: id=unit-level
en: statuspanel^level
eu: maila

note: [tip]
en: Units are healed when they advance a level. Used wisely, this can turn a fight.
eu: Unitateak sendatu egiten dira mailaz igotzean. Egoki erabilita honen gudaren egoera aldatu dezake.

en: Close
eu: Itxi

en: You don’t have a leader to recruit with.
eu: Ez duzu buruzagirik bilketak egiteko

en: Ambushed!
eu: Segada batean harrapatuta!

en: Author
eu: Egilea

en: Name
eu: Izena

en: Version
eu: Bertsioa

en: Size
eu: Tamaina

en: Type
eu: Mota

en: Response
eu: Erantzuna

en: Terms
eu: Terminoak

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Network communication error.
eu: Sare komunikazio errorea.

en: Remote host disconnected.
eu: Urruneko ostalariak deskonektatu egin du.

en: Attacker
eu: Erasotzaile

en: Defender
eu: Defentsari

en: Damage Calculations
eu: Kalte kalkuluak

en: Dismiss Unit
eu: Unitatea lizentziatu

en: Advance Unit
eu: Unitatea mailaz igo

en: Moves
eu: Mugimenduak

en: Unit List
eu: Unitate Zerrenda

en: No objectives available
eu: Ez dago objetiborik eskuragarri

en: Recruit
eu: Bildu

en: Select unit:
eu: Unitatea Aukeratu:

en: Traits
eu: Berezitasunak

en: Recall
eu: Deitu

en: #(Invalid)
eu: #(baliogabea)

en: Multiplayer
eu: Jokalari anitzeko jokua

en: Tutorial
eu: Tutoriala

en: Turn
eu: Txanda

en: Scenario start
eu: Gudagunea hasi

en: Difficulty:
eu: Zailtasuna:

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: No Saved Games
eu: Gordetako jokurik ez

en: Date
eu: Data

en: Load Game
eu: Jokua kargatu

en: Show replay
eu: Errepikapena erakutsi

en: Delete Save
eu: Ezabatu Gordetako jokoa

en: Profile
eu: Profila

en: level
eu: maila

en: HP:
eu: BP:

en: XP:
eu: EP:

en: Moves:
eu: Mugimenduak:

en: Random
eu: Ausazkoa

en: The Battle for Wesnoth
eu: Wesnoth-eko guda

en: The file you have tried to load is corrupt
eu: Kargatu nahi zenuen fitxategia ondatuta dago

en: The file you have tried to load is corrupt: '
eu: Kargatu nahi zenuen fitxategia ondatuta dago: '

en: File I/O Error while reading the game
eu: I/O fitxategi errorea jokua irakurtzerakoan

en: The game could not be loaded:
eu: Ezin izan da jokua kargatu:

en: Error while playing the game:
eu: Errorea jokuan jolasterakoan:

en: The game map could not be loaded:
eu: Ezin izan da joku mapa kargatu:

en: none
eu: bat ere ez

en: Error
eu: Okerra

en: Quit
eu: Irten

en: Screenshot
eu: Pantaila argazkia

en: The End
eu: Amaiera

en: System default language
eu: Sistemako lehenetsitako hizkuntza

en: Leader
eu: Burua

en: Team
eu: Taldea

en: Villages
eu: Herrixkak

en: Upkeep
eu: Gastuak

en: Income
eu: Irabaziak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Message:
eu: Mezua:

en: Send to allies only
eu: Lagunei soilik bidali

en: You have no units available to recruit.
eu: Ez duzu biltzeko unitaterik.

en: You don’t have enough gold to recruit that unit
eu: Ez duzu unitate hori biltzeko adina diru

en: You are separated from your soldiers and may not recall them
eu: Zure gudarietatik aldendua izan zara eta ezin dituzu deitu

en: Some units have movement left. Do you really want to end your turn?
eu: Zenbait unitatek mugitu daitezke oraindik. Benetan bukatu nahi duzu zure txanda?

en: Rename Unit
eu: Unitatea berrizendatu

en: Name:
eu: Izena:

en: Search
eu: Bilatu

en: prompt^Command:
eu: Komandoa:

en: Attack Enemy
eu: Etsaia Eraso

en: Choose weapon:
eu: Arma aukeratu:

en: Cannot find era $era
eu: Ezin izan da $era garaia aurkitu

en: Connection timed out
eu: Konexioa denboraz kanpo

en: Connecting to Server...
eu: Zerbitzarira konektatzen...

en: Name of game:
eu: Jokuaren izena:

en: Use map settings
eu: Erabili maparen ezarpenak

en: Fog of war
eu: Guda lainoa

en: Observers
eu: Ikusleak

en: The amount of income each village yields per turn
eu: Herrixka bakoitzak txandaro ematen duen irabazia

en: The amount of experience a unit needs to advance
eu: Unitate batek aurreratzeko beharrezko experientzia

en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
eu: Aurkariaren unitatean ezin dira ikusi zure unitateen ikusmen ingurunean ez badaude.

en: The map is unknown until your units explore it
eu: Mapa hau ezezaguna da unitateek exploratu arte.

en: Allow users who are not playing to watch the game
eu: Jolasten ari ez diren erabiltzaileei jokoa ikustea baimendu

en: Share View
eu: Banatu ikuspegia

en: Share Maps
eu: Banatu mapak

en: Share None
eu: Ez banatu ezer

en: $login|’s game
eu: $login-(e)n jokua

en: You must enter a name.
eu: Izen bat sartu behar duzu.

en: Turns:
eu: Txandak:

en: Unlimited turns
eu: Txanda mugagabeak

en: Village gold:
eu: Herrixkaren urrea:

en: Experience modifier:
eu: Esperientzi modifikatzaileak:

en: Player/Type
eu: Jokalaria/Moeta

en: I’m Ready
eu: Prest Nago

en: Waiting for players to join...
eu: Jokalariak sartu zai...

en: Anonymous local player
eu: Jokalari lokal anonimoa

en: Computer Player
eu: Ordenagailuko jokalaria

en: (Empty slot)
eu: (Erreten hutsa)

en: Network Player
eu: Sareko jokalaria

en: Local Player
eu: Jokalari lokala

en: Empty
eu: Hutsa

en: Create Game
eu: Jokua sortu

en: Era:
eu: Garaia:

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Regenerate
eu: Birsortu

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: No eras found
eu: Ez da garairik aurkitu

en: Players:
eu: Jokalariak:

en: Game Lobby
eu: Joku atondoa

en: Observe Game
eu: Jokua behatu

en: Join Game
eu: Sartu jokura

en: Leader:
eu: Burua:

en: Recruits:
eu: Bilketak:

en: Waiting for game to start...
eu: Jokua hastear dago...

en: No multiplayer sides found
eu: Ez da jokalari anitzeko alderik aurkitu

en: Getting game data...
eu: Jokuaren datuak lortzen...

en: Client disconnected
eu: Bezoroak deskonektatu egin du.

en: Could not connect to host.
eu: Ezin izan da ostalariari konektatu.

en: Auto-Save
eu: Auto-Gorde

en: Scenario Report
eu: Gudagunearen txostena

en: Victory
eu: Garaipena!

en: You have emerged victorious!
eu: Garaile irten zara gudatik!

en: Defeat
eu: Gainditu

en: You have been defeated!
eu: Gainditua izan zara!

en: Game Over
eu: Jokua bukatu da

en: Remaining gold:
eu: Gelditzen den urrea:

en: per turn
eu: txandako

en: Turns finished early:
eu: Txanda azkarregi amaitu da:

en: Bonus:
eu: Bonusa:

en: Gold:
eu: Urrea:

en: Retained Gold:
eu: Lortutako Urrea:

en: The game is over.
eu: Jokua bukatu da.

en: Replace with AI
eu: AA-rekin ordeztu

en: Replace with local player
eu: Jokalari lokalarekin ordezkatu

en: invisible:
eu: ikustezina:

en: This unit is invisible. It cannot be seen or attacked by enemy units.
eu: Unitate hau ikustezina da. Etsaiek ezin dute ikusi edo eraso unitate hau.

en: slowed:
eu: mantsotua:

en: poisoned:
eu: pozoindua:

en: This unit is poisoned. It will lose 8 HP every turn until it can seek a cure to the poison in a village or from a friendly unit with the ‘cures’ ability.
    
    Units cannot be killed by poison alone. The poison will not reduce it below 1 HP.
eu: Unitate hau pozoinduta dago. Herrixka batean edo sendatzeko gaitasuna duen unitate batek sendatu ezean txandaro 8HP galduko ditu.
    
    Unitateak ez dira pozoinaz bakarrik hiltzen. Pozoinak 1HPtik behera ez du punturik kentzen.

en: Alignment:
eu: Lerrokatzea:

en: Neutral units:
eu: Unitate neutralak:

en: Chaotic units:
eu: Unitate kaotikoak:

en: Observers:
eu: Ikusleak:

en:  replay
eu: errepikapena

en: Warning: The file you have tried to load is corrupt. Loading anyway.
eu: Abisua: Kargatu nahi zenuen fitxategia ondatuta dago: Kargatzen dena den.

en: Overwrite?
eu: Gainidatzi?

en: Saved
eu: Gordeta

en: Could not write to file
eu: Ezin izan da fitxategian idatzi

en: replay
eu: errepikatu

en: Could not auto save the game. Please save the game manually.
eu: Ezin izan da jokua automatikoki gorde. Mesedez gorde ezazu eskuz

en: Save Game
eu: Jokua gorde

en: Unexpected characters at line start
eu: Uste gabeko karaktereak lerroaren hasieran

en: Unterminated [element] tag
eu: Bukatugabeko [element] etiketa

en: Invalid tag name
eu: Baliogabeko etiketa izen

en: Unterminated [+element] tag
eu: Bukatu gabeko [+element] etiketa

en: Invalid closing tag name
eu: Baliogabeko itxiera etiketa izen

en: Unterminated closing tag
eu: Bukatugabeko itxiera etiketa

en: Unexpected closing tag
eu: Ustegabeko itxiera etiketa

en: Empty variable name
eu: Aldagai izen hutsa

en: Unterminated quoted string
eu: Bukatugabeko komatxo arteko katea

en: Recruits
eu: Bilketak

en: Recalls
eu: Deiak

en: Advancements
eu: Aurrerapenak

en: Losses
eu: Galdutakoak

en: Kills
eu: Hildakoak

en: Campaign
eu: Kanpaina

en: Skip
eu: Utzi

en: Allied village
eu: Herrixka lagun

en: Enemy village
eu: Herrixka arerio

en: Owned village
eu: Kontrolpeko herrixka

en: XP to advance
eu: Aurreratzeko EP

en: chaotic
eu: kaotikoa

en: lawful
eu: bidezkoa

en: neutral
eu: neutrala
