Wesnoth - en to gl translation catalogue (1381 entries)

note: [advanced_preference]: type=combo Associated save_compression_short^ entries need to be as short as possible to avoid stretching the advanced preferences list too much.
en: Compress saved games
gl: Comprimir as partidas.

note: [option]: type=combo
en: save_compression^Gzip
gl: Gzip

note: [option]: type=combo
en: save_compression_short^gzip
gl: gzip

note: [option]: type=combo
en: save_compression_desc^Default compression, faster
gl: Compresión predeterminada, rápida

note: [option]: type=combo
en: save_compression^Bzip2
gl: Bzip2

note: [option]: type=combo
en: save_compression_short^bzip2
gl: bzip2

note: [option]: type=combo
en: save_compression_desc^Best compression, slower
gl: Compresión eficiente, lenta

note: [option]: type=combo
en: save_compression^No
gl: Non

note: [option]: type=combo
en: save_compression_short^no
gl: non

note: [option]: type=combo
en: save_compression_desc^Large plain text files
gl: Grandes ficheiro de texto sen formato

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Confirm deleting saves
gl: Confirmación antes de eliminar partidas.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Mouse scrolling
gl: Desprazamento co rato.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Middle-click scrolling
gl: Desprazamento co botón central.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Keep scrolling when mouse leaves window
gl: Desprazamento aínda que o rato saia da xanela.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Local time of day area lighting
gl: Manter a iluminación das covas constante.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show titlescreen animation
gl: Mostrar a animación do título ao iniciar o xogo.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show combat
gl: Mostrar os combates.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Ping timeout
gl: Tempo ata dar por imposíbel unha conexión.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of seconds to wait for a ping reply before timing out. Set to 0 to disable
gl: Cantidade de segundos a agardar por unha resposta antes de renderse. Desactívase co valor «0».

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Accept whispers from friends only
gl: Deixarlles bisbarche só aos teus amigos.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Auto-open whisper windows in lobby
gl: Abrir a xanela de bisbar na sala de espera.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Group players in lobby
gl: Agrupar os xogadores da sala de espera.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Lobby sounds
gl: Reproducir sons na sala de espera.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Disable notifications
gl: Desactivar as notificacións.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Reverse time graphics
gl: Inverter a imaxes do momento do día.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
gl: Escoller se o sol se move de esquerda a dereita ou ao revés.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Follow unit actions
gl: Seguir ás unidades cando se movan.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the map view should scroll to a unit when an action or move is animated
gl: Desprazar a vista cara unha unidade cando unha acción ou movemento estea animado.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Chat message aging
gl: Tempo de caducidade das mensaxes.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of minutes to wait before clearing an ingame chat message. Set to 0 to disable
gl: Cantidade de minutos que se manteñen as mensaxes de conversa das partidas. Desactívase co valor «0».

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Use 12-hour clock format
gl: Empregar o formato de 12 horas para o reloxo.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Confirm loading saves from a different version
gl: Avisar ao cargar partidas doutras versións.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in help
gl: Listar todos os tipos de unidade na axuda.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in the help (requires restart). This does not alter the list of encountered units
gl: Listar todos os tipos de unidade na axuda. Fai falla reiniciar o xogo para que se aplique o cambio. A lista de unidades descubertas non cambiará.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Experimental multiplayer lobby
gl: Sala de espera para varios xogadores experimental

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Replace the classic multiplayer lobby with a newer, experimental interface
gl: Substituír a sala de espera clásica cunha nova interface experimental.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Editor recent files limit
gl: Límite de ficheiros recentes do editor

note: [advanced_preference]: type=int
en: The maximum number of items to display on the Recent Files menu in the editor
gl: O número máximo de elementos para mostrar no menú de ficheiros recentes do editor.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show color cursors
gl: Empregar punteiros de cores.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Use colored mouse cursors, which may be slower or break the game (use at your own risk)
gl: Empregar punteiros de cores, que poden facer que o xogo vaia máis lento ou quebre (úsaos baixo a túa propia responsabilidade).

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Joystick support
gl: Permitir o uso de mandos.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll X-axis joystick
gl: Mando para o desprazamento vertical.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll X-axis
gl: Mando: control para o desprazamento vertical.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll Y-axis joystick
gl: Mando para o desprazamento horizontal.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll Y-axis
gl: Mando: control para o desprazamento horizontal.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the scrolling stick
gl: Mando: límite do control do desprazamento.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor X-axis joystick
gl: Mando para o movemento vertical do punteiro.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor X-axis
gl: Mando: control para o movemento vertical do punteiro.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor Y-axis joystick
gl: Mando para o movemento horizontal do punteiro.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor Y-axis
gl: Mando: control para o movemento horizontal do punteiro.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the cursor stick
gl: Mando: límite do control do punteiro.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse X-axis joystick
gl: Mando para o movemento vertical do rato.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse X-axis
gl: Mando: control para o rato vertical.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse Y-axis joystick
gl: Mando para o movemento horizontal do rato.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse Y-axis
gl: Mando: control para o rato horizontal.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the mouse stick
gl: Mando: límite do control do rato.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the thrust axis joystick
gl: Mando para o eixo de empurre.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the thrust axis
gl: Mando: control para o eixo de empurre

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the thruster
gl: Mando: límite do empurre

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status [unstore_unit]
en: poisoned
gl: Envelenado

note: [lua]: generate_objectives [objectives]
en: Gold carryover:
gl: Ouro retido:

note: [lua]: generate_objectives [note]
en: Notes:
gl: Notas:

note: [about]
en: Programming
gl: Programación

note: [about]
en: General Purpose Administration and Coordination
gl: Administración e coordinación xeral

note: [about]
en: Artwork and Graphics
gl: Material gráfico

note: [about]
en: Music
gl: Música

note: [about]
en: Sound Effects
gl: Efectos de son

note: [about]
en: Campaign Design
gl: Deseño das campañas

note: [about]
en: Multiplayer Maps and Balancing
gl: Mapas para varios xogadores e nivelación

note: [about]
en: Packagers
gl: Empaquetadores

note: [about]
en: Miscellaneous Contributors
gl: Outros colaboradores

note: [about]
en: Internationalization Managers
gl: Encargados da internacionalización

note: [about]
en: English strings edition
gl: Edición dos textos en inglés

note: [about]
en: Afrikaans Translation
gl: Tradución ao africáner

note: [about]
en: Arabic Translation
gl: Tradución ao árabe

note: [about]
en: Basque Translation
gl: Tradución ao éuscara

note: [about]
en: Bulgarian Translation
gl: Tradución ao búlgaro

note: [about]
en: Catalan Translation
gl: Tradución ao catalán

note: [about]
en: Chinese Translation
gl: Tradución ao chinés

note: [about]
en: Chinese (Taiwan) Translation
gl: Tradución ao chinés tradicional

note: [about]
en: Croatian Translation
gl: Tradución ao croata

note: [about]
en: Czech Translation
gl: Tradución ao checo

note: [about]
en: Danish Translation
gl: Tradución ao dinamarqués

note: [about]
en: Dutch Translation
gl: Tradución ao neerlandés

note: [about]
en: English (GB) Translation
gl: Tradución ao inglés británico

note: [about]
en: English (Shaw) Translation
gl: Transcrición ao alfabeto shavián

note: [about]
en: Esperanto Translation
gl: Tradución ao esperanto

note: [about]
en: Estonian Translation
gl: Tradución ao estoniano

note: [about]
en: Filipino Translation
gl: Tradución ao filipino

note: [about]
en: Finnish Translation
gl: Tradución ao finés

note: [about]
en: French Translation
gl: Tradución ao francés

note: [about]
en: Friulian Translation
gl: Tradución ao friulano

note: [about]
en: Galician Translation
gl: Tradución ao galego

note: [about]
en: German Translation
gl: Tradución ao alemán

note: [about]
en: Greek Translation
gl: Tradución ao grego

note: [about]
en: Hebrew Translation
gl: Tradución ao hebreo

note: [about]
en: Hungarian Translation
gl: Tradución ao húngaro

note: [about]
en: Icelandic Translation
gl: Tradución ao islandés

note: [about]
en: Indonesian Translation
gl: Tradución ao indonesio

note: [about]
en: Irish Translation
gl: Tradución ao irlandés

note: [about]
en: Italian Translation
gl: Tradución ao italiano

note: [about]
en: Japanese Translation
gl: Tradución ao xaponés

note: [about]
en: Korean Translation
gl: Tradución ao coreano

note: [about]
en: Latin Translation
gl: Tradución ao latín

note: [about]
en: Latvian Translation
gl: Tradución ao letón

note: [about]
en: Lithuanian Translation
gl: Tradución ao lituano

note: [about]
en: Macedonian Translation
gl: Tradución ao macedonio

note: [about]
en: Marathi Translation
gl: Tradución ao marathi

note: [about]
en: Norwegian Translation
gl: Tradución ao noruegués

note: [about]
en: Old English Translation
gl: Tradución ao anglosaxón

note: [about]
en: Polish Translation
gl: Tradución ao polaco

note: [about]
en: Portuguese Translation
gl: Tradución ao portugués

note: [about]
en: Portuguese (Brazil) Translation
gl: Tradución ao brasileiro

note: [about]
en: Romanian Translation
gl: Tradución ao romanés

note: [about]
en: Russian Translation
gl: Tradución ao ruso

note: [about]
en: Scottish Gaelic Translation
gl: Tradución ao gaélico escocés

note: [about]
en: Serbian Translation
gl: Tradución ao serbio

note: [about]
en: Slovak Translation
gl: Tradución ao eslovaco

note: [about]
en: Slovenian Translation
gl: Tradución ao esloveno

note: [about]
en: Spanish Translation
gl: Tradución ao castelán

note: [about]
en: Swedish Translation
gl: Tradución ao sueco

note: [about]
en: Turkish Translation
gl: Tradución ao turco

note: [about]
en: Ukrainian Translation
gl: Tradución ao ucraíno

note: [about]
en: Valencian (southern Catalan) Translation
gl: Tradución ao valenciano

note: [about]
en: Vietnamese Translation
gl: Tradución ao vietnamita

note: [about]
en: RACV’s Translation
gl: Tradución ao valenciano (RACV)

note: [item_group]: id=items
en: Items
gl: Elementos

note: [item]: id=altar_evil
en: Evil Altar
gl: Altar malvado

note: [item]: id=ankh-necklace
en: Ankh Necklace
gl: Colgante de anca

note: [item]: id=anvil
en: Anvil
gl: Bigornia

note: [item]: id=archery-target
en: Archery Target
gl: Obxectivo de tiro

note: [item]: id=armor-golden
en: Golden Armor
gl: Armadura dourada

note: [item]: id=armor
en: Armor
gl: Armadura

note: [item]: id=axe
en: Axe
gl: Machado

note: [item]: id=ball-blue
en: Blue Ball
gl: Bóla azul

note: [item]: id=ball-green
en: Green Ball
gl: Bóla verde

note: [item]: id=ball-magenta
en: Magenta Ball
gl: Bóla fucsia

note: [item]: id=barrel
en: Barrel
gl: Barril

note: [item]: id=bomb
en: Bomb
gl: Bomba

note: [item]: id=bones
en: Bones
gl: Ósos

note: [item]: id=bonestack
en: Bonestack
gl: Monte de ósos

note: [item]: id=book1 [item]: id=book2 [item]: id=book3 [item]: id=book4 [item]: id=book5
en: Book
gl: Libro

note: [item]: id=bow-crystal
en: Crystal Bow
gl: Arco de cristal

note: [item]: id=bow-elven
en: Elven Bow
gl: Arco dos elfos

note: [item]: id=bow
en: Bow
gl: Arco

note: [item]: id=box
en: Box
gl: Caixa

note: [item]: id=brazier
en: Brazier
gl: Braseiro

note: [item]: id=buckler
en: Buckler
gl: Broquel

note: [item]: id=burial
en: Burial
gl: Sepulcro

note: [item]: id=cage
en: Cage
gl: Gaiola

note: [item]: id=chest-plain-closed
en: Closed Plain Chest
gl: Cofre de madeira pechado

note: [item]: id=chest-plain-open
en: Open Plain Chest
gl: Cofre de madeira aberto

note: [item]: id=chest
en: Chest
gl: Cofre

note: [item]: id=cloak-green
en: Green Cloak
gl: Capa verde

note: [item]: id=coffin-closed
en: Closed Coffin
gl: Ataúde pechado

note: [item]: id=dragonstatue
en: Dragon Statue
gl: Estatua dun dragón

note: [item]: id=flame-sword
en: Flaming Sword
gl: Espada flamexante

note: [item]: id=flower1 [item]: id=flower2 [item]: id=flower3 [item]: id=flower4
en: Flower
gl: Flor

note: [item]: id=gohere
en: Go Here Overlay
gl: Revestimento de obxectivo

note: [item]: id=gold-coins-large
en: Large Pile of Gold Coins
gl: Monte de moedas

note: [item]: id=gold-coins-medium
en: Pile of Gold Coins
gl: Morea de moedas

note: [item]: id=gold-coins-small
en: Small Pile of Gold Coins
gl: Montón de moedas

note: [item]: id=grain-sheaf
en: Grain Sheaf
gl: Feixe de gran

note: [item]: id=hammer-runic
en: Runic Hammer
gl: Martelo con runas

note: [item]: id=holly-water [object]
en: Holy Water
gl: Auga bendita

note: [item]: id=key
en: Key
gl: Chave

note: [item]: id=leather-pack
en: Leather Pack
gl: Bolsa de coiro

note: [item]: id=orcish-flag
en: Orcish Flag
gl: Bandeira dos orcos

note: [item]: id=ornate1 [item]: id=ornate2
en: Ornate
gl: Vaso

note: [item]: id=potion-blue
en: Blue Potion
gl: Poción azul

note: [item]: id=potion-green
en: Green Potion
gl: Poción verde

note: [item]: id=potion-gray
en: Gray Potion
gl: Poción gris

note: [item]: id=potion-poison [object]: id={ID}
en: Poison
gl: Veleno

note: [item]: id=potion-red
en: Red Potion
gl: Poción vermella

note: [item]: id=potion-yellow
en: Yellow Potion
gl: Poción amarela

note: [item]: id=ring-brown
en: Brown Ring
gl: Anel marrón

note: [item]: id=ring-gold
en: Golden Ring
gl: Anel dourado

note: [item]: id=ring-red
en: Red Ring
gl: Anel vermello

note: [item]: id=ring-silver
en: Silver Ring
gl: Anel de prata

note: [item]: id=ring-white
en: White Ring
gl: Anel branco

note: [item]: id=scarecrow
en: Scarecrow
gl: Espantallo

note: [item]: id=sceptre-of-fire
en: Sceptre of Fire
gl: Cetro de Lume

note: [item]: id=spear-fancy
en: Fancy Spear
gl: Lanza elegante

note: [item]: id=staff-magic
en: Magic Staff
gl: Bastón máxico

note: [item]: id=staff
en: Staff
gl: Bastón

note: [item]: id=stone-tablet
en: Stone Tablet
gl: Lousa

note: [item]: id=storm-trident [object]
en: Storm Trident
gl: Tridente da tormenta

note: [item]: id=straw-bale1 [item]: id=straw-bale2
en: Bale of Straw
gl: Feixe de palla

note: [item]: id=sword
en: Sword
gl: Espada

note: [item_group]: id=scenery
en: Scenery
gl: Escenario

note: [item]: id=castle-ruins
en: Castle Ruins
gl: Ruínas dun castelo

note: [item]: id=circle-magic-glow
en: Glowing Magic Circle
gl: Círculo máxico brillante

note: [item]: id=circle-magic
en: Magic Circle
gl: Círculo máxico

note: [item]: id=dwarven-doors-closed
en: Closed Dwarven Doors
gl: Portas dos ananos pechadas

note: [item]: id=fire
en: Campfire
gl: Fogueira

note: [item]: id=flames
en: Flames
gl: Chamas

note: [item]: id=gate-rusty-se
en: Rusty Gate South East
gl: Porta sueste oxidada

note: [item]: id=gate-rusty-sw
en: Rusty Gate South West
gl: Porta suroeste oxidada

note: [item]: id=icepack1
en: Ice Pack
gl: Xeo

note: [item]: id=leanto
en: Lean-to
gl: Alpendre

note: [item]: id=lighthouse
en: Lighthouse
gl: Faro

note: [item]: id=mausoleum
en: Mausoleum
gl: Mausoleo

note: [item]: id=mine-abandoned
en: Abandoned Mine
gl: Mina abandonada

note: [item]: id=monolith1 [item]: id=monolith2 [item]: id=monolith3 [item]: id=monolith4
en: Monolith
gl: Monólito

note: [item]: id=nest-empty
en: Empty Nest
gl: Niño baleiro

note: [item]: id=nest-full
en: Full Nest
gl: Niño con ovos

note: [item]: id=oak-leaning
en: Leaning Oak
gl: Carballo inclinado

note: [item]: id=pine1 [item]: id=pine2
en: Pine Tree
gl: Piñeiro

note: [item]: id=rock-cairn
en: Rock Cairn
gl: Túmulo de rocha

note: [item]: id=rock1 [item]: id=rock2 [item]: id=rock3 [item]: id=rock4
en: Rock
gl: Rocha

note: [item]: id=rubble
en: Rubble
gl: Cascabullada

note: [item]: id=rune1 [item]: id=rune2 [item]: id=rune3 [item]: id=rune4 [item]: id=rune5 [item]: id=rune6
en: Rune
gl: Runa

note: [item]: id=rune1-glow [item]: id=rune2-glow [item]: id=rune3-glow [item]: id=rune4-glow [item]: id=rune5-glow [item]: id=rune6-glow
en: Glowing Rune
gl: Runa resplandecente

note: [item]: id=shipwreck [item]: id=wreck
en: Shipwreck
gl: Afundimento de barco

note: [item]: id=signpost
en: Signpost
gl: Sinal

note: [item]: id=slab1
en: Slab
gl: Lousa

note: [item]: id=snowbits
en: Piles of Snow
gl: Moreas de neve

note: [item]: id=summoning-center
en: Summoning Center
gl: Centro de invocación

note: [item]: id=summoning-circle1 [item]: id=summoning-circle2 [item]: id=summoning-circle3 [item]: id=summoning-circle4 [item]: id=summoning-circle5 [item]: id=summoning-circle6
en: Summoning Circle
gl: Círculo de invocación

note: [item]: id=temple1
en: Temple
gl: Templo

note: [item]: id=tent-fancy-red
en: Fancy Red Tent
gl: Tenda vermella elegante

note: [item]: id=tent-ruin-1
en: Ruined Tent
gl: Tenda en ruínas

note: [item]: id=tent-shop-weapons
en: Weapons Shop Tent
gl: Tenda de venda de armas

note: [item]: id=trapdoor-closed
en: Closed Trapdoor
gl: Trampa pechada

note: [item]: id=trapdoor-open
en: Open Trapdoor
gl: Trampa aberta

note: [item]: id=trash
en: Trash Pile
gl: Monte de lixo

note: [item]: id=village-human-burned1 [item]: id=village-human-burned2 [item]: id=village-human-burned3 [item]: id=village-human-burned4
en: Burned Human Village
gl: Vila dos humanos incendiada

note: [item]: id=well
en: Well
gl: Pozo

note: [item]: id=whirlpool
en: Whirlpool
gl: Remuíño

note: [item]: id=windmill
en: Windmill
gl: Muíño de vento

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_unit_control_{UNIT_ID}
en: Ask $ai_controller_unit.name to move here
gl: Pedir a $ai_controller_unit.name que se poña aquí

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_leader_control_{CONTROLLED_SIDE}
en: Ask $ally_leader.name (leader of side $ally_leader.side) to move here
gl: Pedirlle a $ally_leader.name (líder do bando $ally_leader.side) que veña aquí

note: [note]
en: In this scenario, you may issue instructions to an allied side by right-clicking on a unit that belongs to it.
gl: Neste escenario podes darlle instrucións aos bandos aliados premendo nunha das súas unidades co botón secundario.

note: [literal] [overview_message_has_instructions]: speaker=narrator [overview_message_no_instructions]: speaker=narrator
en: Instruct ally
gl: Dar instrucións ao aliado

note: [overview_message_has_instructions]: speaker=narrator
en: $ally_leader.name (side $ally_side|) is carrying out the following instructions:
gl: $ally_leader.name (do bando $ally_side|) porta as seguintes instrucións:

note: [overview_message_no_instructions]: speaker=narrator
en: $ally_leader.name (side $ally_side|) has not been given any instructions and is acting normally.
gl: $ally_leader.name (do bando $ally_side|) non recibiu ningunha instrución e está a actuar pola súa conta.

note: [aggression]
en: Be more aggressive
gl: Sé máis agresivo

note: [aggression]
en: aggressive.
gl: agresivo.

note: [caution]
en: Be more defensive
gl: Sé máis defensivo

note: [caution]
en: defensive.
gl: defensivo.

note: [focus_on_enemy]
en: Focus on defeating...
gl: Concéntrate en derrotar…

note: [focus_on_enemy]
en: focusing on defeating $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.focus_on_enemy.side_description|.
gl: concentrándose en derrotar a $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.focus_on_enemy.side_description|.

note: [else] [then]
en: Side $temp_i
gl: Bando $temp_i

note: [else]
en: side $temp_i
gl: bando $temp_i

note: [command]
en: side $temp_i ($side_i_leader.name|)
gl: bando $temp_i ($side_i_leader.name|)

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [value]
en: Back
gl: Volver

note: [protect]
en: Focus on protecting...
gl: Concéntrate en protexer a…

note: [protect]
en: focusing on protecting $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.protect.side_description|.
gl: concentrándose en protexer a $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.protect.side_description|.

note: [option]: type=objective
en: Defend a location...
gl: Defende unha zona…

note: [print]
en: Right-click to select a location to defend
gl: Preme co botón secundario para escoller unha zona que defender.

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_defend_location_picker
en: Defend this location
gl: Defende esta zona

note: [command]
en: focusing on defending the area around $x1|,$y1|.
gl: concentrándose en defender a zona arredor de $x1|,$y1|.

note: [print]
en: Location selection canceled
gl: Cancelouse a selección da zona.

note: [revoke_objective_orders]
en: Clear objective orders
gl: Cancelar as ordes de obxectivos

note: [revoke_behavior_orders] [revoke_objective_orders] [then]
en: none set.
gl: non se estableceu ningún.

note: [revoke_behavior_orders]
en: Clear behavior orders
gl: Cancelar as ordes de comportamento

note: [revoke_all_orders]
en: Clear all orders
gl: Cancelar todas as ordes

note: [do]
en: Objective: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_objective_description
    Behavior: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_behavior_description
gl: Obxectivo: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_objective_description
    Comportamento: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_behavior_description

note: [literal]
en: Set objective...
gl: Establecer como obxectivo…

note: [literal]
en: Set behavior...
gl: Establecer o comportamento…

note: [literal]
en: Exit
gl: Saír

en: Set special orders...
gl: Establecer ordes especiais…

en: Move leader to...
gl: Levar o líder a…

en: Right-click to select a location to move leader to
gl: Preme co botón secundario para seleccionar un lugar onde levar o líder.

en: Move leader here
gl: Levar ao líder aquí

en: moving leader to $x1|,$y1|.
gl: levando o líder a $x1|,$y1|.

en: Clear special orders
gl: Cancelar as ordes especiais

en: Special: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_special_description
gl: Especial: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_special_description

note: [message]: speaker=narrator
en: You have come across a wishing well. What would you like to wish for?
gl: Atopaches un pozo dos desexos. Que vas pedir?

note: [option]: speaker=narrator
en: A swift victory
gl: Unha vitoria rápida

note: [message]: speaker=unit
en: With this golden coin, I wish that this battle end in a swift and safe victory.
gl: Con esta moeda de ouro, pido que a batalla remate cunha vitoria rápida e segura.

note: [option]: speaker=narrator
en: Lots of gold
gl: Moreas de ouro

note: [message]: speaker=unit
en: I wish this single gold coin be returned ten-fold to me.
gl: Quero que esta moeda de ouro se transforme noutras dez.

note: [option]: speaker=narrator
en: Peace throughout Wesnoth.
gl: A paz no Noroeste

note: [message]: speaker=unit
en: The only thing worth wishing for is peace throughout the land.
gl: A única cousa que paga a pena desexar é paz para todos.

note: [option]: speaker=narrator
en: Don’t make a wish.
gl: Non pedir nada

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Healing
gl: Poción da vida

note: [object]: id={ID}
en: A feeling of well-being overwhelms the drinker.
gl: Un sentimento de benestar apodérase de quen a bebe.

note: [object]: id={ID}
en: You are not worthy of healing.
gl: Non es digno de sandar.

note: [object]: id={ID}
en: Poison is seeping through the veins of this unit at this very moment.
gl: Nestes momentos o veleno esta filtrándose polas veas desta unidade.

en: Sprinkling this water on melee weapons grants them the <i>arcane</i> damage type until the end of the current scenario. Should $unit.name use it?
gl: Bañar as armas corpo a corpo con esta auga fará que inflixan dano de tipo <i>arcano</i> mentres dure este escenario. Queres que $unit.name a utilice?

en: holy water^Take it
gl: Collela

en: holy water^Leave it
gl: Deixala

en: I am not suited to the use of this item! Let another take it.
gl: Non debería ser eu quen use isto! Que o colla outro.

note: [object]
en: This water will make melee weapons have the <i>arcane</i> damage type until the end of the current scenario.
gl: Esta auga fará que os ataques corpo a corpo inflixan dano de tipo <i>arcano</i> mentres dure este escenario.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Strength
gl: Poción da forza

note: [object]: id={ID}
en: Strength is given to the drinker.
gl: Dálle forza a quen a bebe.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Decay
gl: Poción do decaemento

note: [object]: id={ID}
en: This poor unit drank something really bad.
gl: Esta pobre unidade bebeu algo realmente malo.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Regeneration
gl: Anel da rexeneración

note: [object]: id={ID}
en: This ring will heal the bearer a little each turn.
gl: Este anel sandará o seu portador un pouco cada rolda.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Slowness
gl: Anel da lentitude

note: [object]: id={ID}
en: The bearer of this ring is slowed.
gl: O portador deste anel vólvese máis lento.

note: [object]: id={ID}
en: Staff of Swiftness
gl: Bastón da axilidade

note: [object]: id={ID}
en: This staff will grant the bearer swift movement.
gl: Este bastón garántelle axilidade ao portador.

note: [object]: id={ID}
en: Only magical beings can wield such an object.
gl: Só os seres máxicos poden portar estes obxectos.

en: Only the mermen can use this item!
gl: Só os sirénidos poden usar isto!

en: Should $unit.name pick up the trident?
gl: Debería $unit.name coller o tridente?

en: storm trident^Leave it
gl: Deixalo

en: storm trident^Take it
gl: Collelo

note: [object]
en: This trident allows a merman to shoot electric bolts at his enemies!
gl: Este tridente permitiralle a un sirénido lanzarlle raios aos seus inimigos!

note: [effect]: type=fire
en: storm trident
gl: tridente da tormenta

note: [effect]: type=fire
en: sceptre of fire
gl: cetro de lume

en: Egar,Elch,Ga’ash,Gadé Ihn,Gakré Ohm,Galeck,Galsh,Garadin,Garchin,Gark,Garlan,Garlin Ohn,Garrutin,Gart’lo,Garushi,Gashinar,Gashol,Gaushii,Gaustun,Gegchi,Gelka Kon,Gelknick,Gillan,Gisharri,Gost,Grada,Græt Ihn,Grashen,Gravlan,Grag,Grelnit,Grenn Ohn,Greth,Gribbel,Gridda,Grish,Gron Ihn,Ka,Kahn Ih,Karigan,Karri Kon,Karron,Kask,Kegrid,Kerath Ihn,Kerath Kor,Klash,Kon Garashé,Kraag,Krall Ohn,Kran Kor,Krash,Kraslar,Krenli,Kruggen,Kun,Mah Toa,Margian,Mar’Ildian,Markan,Markinos,Mar Ohn,Marra Di’lek,Marrito,Marritos,Merkush,Merritos Gark,Morusté,Murr,Omataké,Reshan,Vashitt,Velnick,Veralon,Veramo,Verath,Verditt,Verkon,Verlinn,Vermad,Vertick,Vladnir
gl: Egar,Elche,Gax,Gadein,Gacré,Galen,Galxo,Gáradin,Garchin,Garco,Garlan,Garlion,Garrutin,Garlo,Garuxi,Gaxinar,Gaxol,Gauxi,Gaustun,Guechi,Guelcon,Guelnin,Guillán,Guixarri,Gos,Grada,Graenín,Graxen,Gralan,Grago,Grelnin,Grenon,Grez,Gribel,Grida,Grixo,Gronin,Ca,Cani,Cárigan,Cárricon,Carron,Casco,Quegrido,Queracín,Quéracor,Claxon,Garaxé,Crago,Cralon,Crancor, Craxo,Craslar,Crenli,Cruguen,Cun,Matoa,Margian,Marildian,Marcan,Marquinos,Marón,Marradile,Marrito,Marritos,Mercus,Merritosar,Morusté,Mur,Omataqué,Rexan,Vasito,Velnin,Veralon,Veramo,Veraz,Verdin,Vercon,Verlín,Verman,Vertin,Blanir

en: Alen Ka,Alinash Mal,Ashirt,Auginet Ka,Auuglann,Damell,Dell,Demla,Dinsill,Eshi,Olath,Omage,Omagrra,Orra Ka,Orridan,Orrida,Oshibi,Vallin,Valnirra,Valnitt,Velisk,Verra,Vellin Ka,Veshtar,Vushtin
gl: Alen Ca,Alinax Mal,Axirt,Auguinet Ca,Auglan,Damel,Del,Delma,Dinsil,Exi,Olaz,Omaxe,Omagra,Orra Ca,Orridan,Hórrida,Oxibi,Valin,Valnira,Valnit,Velis,Verra,Velin Ca,Vexar,Vuxín

en: Aigaithas,Aigaithil,Aigaithing,Aigaithol,Aigalas,Aigaling,Aigalis,Aigalol,Aigalsil,Aigatas,Aigatis,Aigatlos,Aigatsil,Aigatsol,Aigatus,Aigcatas,Aigcatil,Aigcating,Aigcatis,Aigcatsil,Aigcatsol,Aigcatus,Aigdring,Aigdris,Aigdrlos,Aigdrsil,Aigdrsol,Aigduras,Aigdurlos,Aigdursol,Aigthaing,Aigthais,Aigthasil,Aigthaus,Alaithas,Alaithis,Alaithlos,Alaithol,Alaithsol,Alaithus,Alalas,Alalil,Alalol,Alalsol,Alalus,Alatas,Alatil,Alating,Alatlos,Alatsil,Alcatil,Alcatis,Alcatlos,Alcatsil,Aldras,Aldril,Aldring,Aldris,Aldrlos,Aldrol,Aldrsol,Alduras,Aldurlos,Aldurol,Althaas,Althail,Althalos,Althaol,Althasil,Althasol,Althaus,Anaithas,Anaithil,Anaithing,Anaithis,Anaithsil,Anaithus,Analil,Anallos,Analol,Analsil,Analus,Anatas,Anating,Anatis,Anatol,Anatsol,Ancatas,Ancatil,Ancatol,Ancatus,Andril,Andris,Andrlos,Andrus,Anduril,Andurol,Andursol,Andurus,Anthaas,Anthaing,Anthais,Anthaol,Anthasil,Anthasol,Anthaus,Augaithas,Augaithing,Augaithsil,Augaithus,Augalas,Augaling,Augalol,Augating,Augatlos,Augatol,Augatsil,Augatsol,Augcatas,Augcatil,Augcatis,Augcatol,Augcatsil,Augcatus,Augdras,Augdris,Augdrsil,Augdrus,Augduras,Augduril,Augduring,Augdurol,Augdursol,Augdurus,Augthail,Augthais,Augthalos,Augthaol,Dulaithil,Dulaithing,Dulaithlos,Dulaithsil,Dulaithsol,Dulalas,Dulaling,Dulalis,Dulalsil,Dulatil,Dulating,Dulatol,Dulatsol,Dulatus,Dulcatil,Dulcating,Dulcatlos,Dulcatol,Dulcatsil,Dulcatsol,Duldril,Duldris,Duldrlos,Duldrol,Duldrsil,Duldrus,Dulduras,Dulduring,Duldursil,Duldurus,Dulthalos,Dulthasil,Dulthasol,Dulthaus,Glamaithil,Glamaithis,Glamaithol,Glamaithsol,Glamalil,Glamaling,Glamalis,Glamallos,Glamalsil,Glamalus,Glamatil,Glamatus,Glamcatas,Glamcatil,Glamcating,Glamcatsil,Glamcatus,Glamdras,Glamdril,Glamdrlos,Glamdrsol,Glamduras,Glamduril,Glamduring,Glamduris,Glamdursol,Glamthaas,Glamthaol,Glamthasil,Glamthasol,Glamthaus,Glomin,Gomaithas,Gomaithil,Gomaithol,Gomaithsol,Gomalil,Gomalis,Gomalus,Gomatas,Gomatil,Gomating,Gomatis,Gomatlos,Gomatol,Gomcatil,Gomcatis,Gomcatlos,Gomdras,Gomdril,Gomdring,Gomdris,Gomdrol,Gomdrsil,Gomduris,Gomdurlos,Gomdursil,Gomdursol,Gomdurus,Gomthaas,Gomthalos,Gomthasol,Naraithil,Naraithing,Naraithol,Naraithsil,Naraithsol,Naraithus,Naralas,Naralil,Naralsil,Naralus,Naratlos,Naratol,Naratsil,Narcating,Narcatis,Narcatol,Narcatsil,Narcatsol,Nardras,Nardril,Nardring,Nardris,Nardrol,Nardrsil,Nardrsol,Nardrus,Narduras,Narduril,Nardurol,Narthalos,Narthaol,Pelaithas,Pelaithil,Pelaithing,Pelaithis,Pelaithlos,Pelaithol,Pelaithsil,Pelaithsol,Pelalil,Pelaling,Pelalis,Pelalsil,Pelalsol,Pelalus,Pelatil,Pelating,Pelatis,Pelatol,Pelatsil,Pelatus,Pelcating,Pelcatlos,Pelcatol,Pelcatsil,Peldras,Peldril,Peldrsol,Peldrus,Pelduril,Pelduring,Pelduris,Peldurol,Peldursol,Peldurus,Pelthaas,Pelthail,Pelthasil,Trithaithas,Trithaithil,Trithaithis,Trithaithlos,Trithaithol,Trithaithsil,Trithaithsol,Trithaithus,Trithalis,Trithalol,Trithatas,Trithatil,Trithatlos,Trithatsol,Trithcatlos,Trithcatsol,Trithcatus,Trithdril,Trithdring,Trithdris,Trithdrlos,Trithdrol,Trithdrsol,Trithdrus,Trithduril,Trithduring,Trithdurlos,Trithdurol,Trithdursil,Trithdurus,Triththaas,Triththail,Triththaing,Triththasol,Triththaus
gl: Aigaizas,Aigaicil,Aigaicin,Aigaizol,Aigalas,Aigalin,Aigalis,Aigalol,Aigalsil,Aigatas,Aigatis,Aigatos,Aigasil,Aigasol,Aigatus,Aicatas,Aicatil,Aicatin,Aicatis,Aicasil,Aicasol,Aicatus,Aidrin,Aidris,Aidros,Airsil,Airsol,Aiduras,Aidurlos,Aidursol,Aizain,Aizais,Aizasil,Aizaus,Alaizas,Alaicis,Alaiclos,Alaizol,Alaisol,Alaizus,Alalas,Alalil,Alalol,Alalsol,Alalus,Alatas,Alatil,Alatin,Alatos,Alasil,Alcatil,Alcatis,Alcatos,Alcasil,Aldras,Aldril,Aldrin,Aldris,Aldros,Aldrol,Alsol,Alduras,Aldurlos,Aldurol,Alzas,Alzail,Alzalos,Alzaol,Alzasil,Alzasol,Alzaus,Anaizas,Anaicil,Anaicin,Anaicis,Anaisil,Anaizus,Analil,Anallos,Analol,Analsil,Analus,Anatas,Anatin,Anatis,Anatol,Anasol,Ancatas,Ancatil,Ancatol,Ancatus,Andril,Andris,Andros,Andrus,Anduril,Andurol,Andursol,Andurus,Anzas,Anzain,Anzais,Anzaol,Anzasil,Anzasol,Anzaus,Augaizas,Augaicin,Augaisil,Augaizus,Augalas,Augalin,Augalol,Augatin,Augatos,Augatol,Augasil,Augasol,Aucatas,Aucatil,Aucatis,Aucatol,Aucasil,Aucatus,Audras,Audris,Aursil,Audrus,Auduras,Auduril,Audurin,Audurol,Audursol,Audurus,Auzail,Auzais,Auzalos,Auzaol,Dulaicil,Dulaicin,Dulaiclos,Dulaisil,Dulaisol,Dulalas,Dulalin,Dulalis,Dulalsil,Dulatil,Dulatin,Dulatol,Dulasol,Dulatus,Dulcatil,Dulcatin,Dulcatos,Dulcatol,Dulcasil,Dulcasol,Duldril,Duldris,Duldros,Duldrol,Dulsil,Duldrus,Dulduras,Duldurin,Duldursil,Duldurus,Dulzalos,Dulzasil,Dulzasol,Dulzaus,Glamaicil,Glamaicis,Glamaizol,Glamaisol,Glamalil,Glamalin,Glamalis,Glamallos,Glamalsil,Glamalus,Glamatil,Glamatus,Glancatas,Glancatil,Glancatin,Glancasil,Glancatus,Glandras,Glandril,Glandros,Gransol,Glanduras,Glanduril,Glandurin,Glanduris,Glandursol,Glanzas,Glanzaol,Glanzasil,Glanzasol,Glanzaus,Glomin,Gomaizas,Gomaicil,Gomaizol,Gomaisol,Gomalil,Gomalis,Gomalus,Gomatas,Gomatil,Gomatin,Gomatis,Gomatos,Gomatol,Goncatil,Goncatis,Goncatos,Gondras,Gondril,Gondrin,Gondris,Gondrol,Gonsil,Gonduris,Gondurlos,Gondursil,Gondursol,Gondurus,Gonzas,Gonzalos,Gonzasol,Naraicil,Naraicin,Naraizol,Naraisil,Naraisol,Naraizus,Naralas,Naralil,Naralsil,Naralus,Naratos,Naratol,Narasil,Narcatin,Narcatis,Narcatol,Narcasil,Narcasol,Nardras,Nardril,Nardrin,Nardris,Nardrol,Narsil,Narsol,Nardrus,Narduras,Narduril,Nardurol,Narzalos,Narzaol,Pelaizas,Pelaicil,Pelaicin,Pelaicis,Pelaiclos,Pelaizol,Pelaisil,Pelaisol,Pelalil,Pelalin,Pelalis,Pelalsil,Pelalsol,Pelalus,Pelatil,Pelatin,Pelatis,Pelatol,Pelasil,Pelatus,Pelcatin,Pelcatos,Pelcatol,Pelcasil,Peldras,Peldril,Pelsol,Peldrus,Pelduril,Peldurin,Pelduris,Peldurol,Peldursol,Peldurus,Pelzas,Pelzail,Pelzasil,Trizaizas,Trizaicil,Trizaicis,Trizaiclos,Trizaizol,Trizaisil,Trizaisol,Trizaizus,Trizalis,Trizalol,Trizatas,Trizatil,Trizatos,Trizasol,Triscatos,Triscasol,Triscatus,Trisdril,Trisdrin,Trisdris,Trisdros,Trisdrol,Trisol,Trisdrus,Trisduril,Trisdurin,Trisdurlos,Trisdurol,Trisdursil,Trisdurus,Trizas,Trizail,Trizain,Trizasol,Trizaus

en: Amadrieriand,Amáril,Amelad,Ameldor,Amendel,Ameng,Amilmaldur,Amilmalith,Amilmandir,Amind,Amiol,Amiorion,Amithrarion,Amóldor,Amorfimir,Amorfir,Amowyn,Amulas,Amundil,Anán,Anebrin,Anebrir,Anémbor,Anénduil,Anerion,Anilad,Anil-Gawyn,Anilmambor,Anilmariand,Anior,Anithranduil,Anol,Anon,Anorfing,Anundil,Belán,Belandil,Belarandel,Belel,Belén,Belil-Gandil,Belilmand,Belilmang,Beliondil,Beliril,Belithraldor,Belithrawyn,Belólad,Belómir,Belondel,Belyrion,Cadriembor,Cadrieriand,Cálad,Caladrielas,Calándel,Caldur,Cáldur,Calebrindel,Calebrindir,Calénduil,Calil-Gandir,Calil-Gawyn,Calioriand,Caliril,Calónduil,Caloril,Cándir,Canduil,Caraldur,Carang,Célad,Celadrieriand,Celang,Celaral,Celarandil,Celáriand,Celebririon,Celelas,Celendel,Celér,Celilmalas,Celiondir,Celior,Celiorion,Celong,Celór,Celóril,Celorion,Celundir,Celuwyn,Celyndel,Cénduil,Cindil,Ciong,Cithralad,Cithraldur,Cithrand,Cithrandel,Cithraril,Col,Corfil,Corfildur,Cówyn,Cun,Cundir,Cylas,Delán,Delánd,Delandel,Delaraldur,Deláril,Delawyn,Deléng,Delilmaldor,Deliol,Delithrar,Deliwyn,Delóldor,Delorfilad,Delorfilith,Delorion,Delundil,Eäradriendel,Eäradrier,Eäránduil,Eäraralad,Eärebrindel,Eäréldor,Eäreng,Eärérion,Eärithrandil,Eäromir,Eärorfiriand,Eäryldur,Eäryriand,Eladrieng,Elálith,Elánd,Elándil,Elebrildor,Elebrindel,Elebriril,Elélas,Elémbor,Elemir,Elen,Elil-Garil,Elilmaldur,Eliomir,Eliondil,Elolas,Elólas,Elor,Elorfilad,Elradrien,Elralith,Elran,Elreldur,Elrilmand,Elrioldor,Elriolith,Elrithralith,Elrithranduil,Elrorfir,Elval,Elvandir,Elvaramir,Elváwyn,Elvebrind,Elvebrindel,Elvélith,Elvémir,Elverion,Elvil-Garion,Elvilmaldur,Elvilmaril,Elvioldur,Elvombor,Elvónduil,Elvorfimir,Elvorfiriand,Elvorfiril,Elvóriand,Elvund,Elyldor,Elyrion,Eowambor,Eowanduil,Eowar,Eowaraldor,Eowaran,Eowarar,Eowariand,Eowarion,Eowebrind,Eowémir,Eowil-Garion,Eowimbor,Eowiomir,Eowithrawyn,Eowóldur,Eoworfildor,Eowówyn,Eowylas,Fadriendel,Fandel,Farandir,Fáwyn,Fendel,Fer,Filman,Fioril,Fithraril,Forfilas,Fyrion,Gadriendil,Gadrieng,Galadrieldor,Galálad,Galálas,Galalith,Galar,Galelas,Galeldur,Galelith,Galémbor,Galithrariand,Galoldur,Galuldur,Galur,Galurion,Gambor,Gán,Ganduil,Garaldor,Gararil,Gelad,Géril,Gil-Gandel,Gil-Gang,Giombor,Githral,Githralad,Gladriendil,Glal,Glámbor,Glandil,Glarang,Glararil,Glilmal,Glimir,Glior,Glólas,Gloldor,Glómir,Glon,Glul,Golad,Gor,Gumbor,Gyl,Gymbor,Gyn,Harariand,Háriand,Hebril,Hemir,Hénduil,Hilas,Hil-Garion,Hilmariand,Hiong,Hirion,Hithrandel,Horfilad,Horfindel,Hundel,Hymir,Hyrion,Hywyn,Isadrieng,Isándir,Isarandel,Isarar,Iselas,Isér,Isilmandel,Isirion,Isithral,Isól,Isóndel,Isóng,Isorfilad,Isorfindir,Isuwyn,Isyndel,Legal,Legaran,Legémir,Legéril,Legilad,Legil-Gal,Legiondel,Legithralith,Legorfindil,Legorfirion,Legówyn,Legyl,Legyn,Linduilas,Lómadrieril,Lómarand,Lómariand,Lómebrilad,Lómebrind,Lómémbor,Lómilmaril,Lómiriand,Lómorfindil,Lómowyn,Madrieril,Maldur,Mánduil,Maraldur,Mebrin,Méng,Mérion,Miolith,Miomir,Mithrand,Mondir,Móndir,Morfilas,Morfin,Morfiriand,Mylith,Nadrieldor,Nalith,Nán,Nél,Nil-Galas,Nil-Galith,Nil-Gar,Nilmar,Nóndel,Norfildor,Norfilith,Norfindil,Norfindir,Numbor,Nyldur,Padrieriand,Padrieril,Pamir,Paraldor,Parariand,Pilmalad,Pindir,Pór,Porfildur,Pumbor,Pyldur,Rebrir,Réndir,Rilmandil,Rithrandil,Ról,Róldor,Roldur,Róldur,Rorfilad,Rorfindil,Rówyn,Ryn,Sadrielas,Sebrin,Sebriril,Sénd,Sil-Gal,Sólad,Sorfind,Sóriand,Tadriendir,Taral,Taraldur,Táriand,Tendel,Téwyn,Thradrieriand,Thrambor,Thraral,Threbring,Thrélad,Thréldur,Thril-Gamir,Thril-Gandir,Thril-Gar,Thrilmandel,Thrimir,Thrion,Thrithran,Throlas,Thrón,Thróng,Thrund,Thryriand,Til-Gan,Tilmalad,Tilmalas,Tinandir,Tinarambor,Tinarariand,Tinén,Tinil-Ganduil,Tinilmand,Tinilmawyn,Tinimir,Tinindil,Tinithrar,Tinoldor,Tinond,Tinorfind,Tinorfiriand,Tinóriand,Tinowyn,Tinun,Tinyl,Tion,Tolas,Torfildur,Tówyn,Tylad,Unadrieldor,Unadrier,Unál,Unalas,Unálas,Unaraldur,Unaril,Unárion,Unebrin,Unebrind,Uneldor,Unil,Unil-Gan,Uniolith,Unioril,Unólith,Unombor,Unóndel,Unondir,Unorfildor,Unorfiril,Unorfiwyn,Unulad,Uradrielas,Uradrierion,Urálas,Urálith,Urambor,Urér,Uril-Gambor,Urilmalith,Uróldor,Urorfildor,Urul,Urymir,Válad,Ván,Vándel,Vandir,Varalas,Vararion,Vebril,Vebrilas,Vebrinduil,Vel,Vilith,Vol,Vólas,Vóldur,Vondel,Vorfin,Vorfindil,Vulas,Vuldur,Vunduil,Vylas,Vyldor
gl: Amadriérian,Ámaril,Ameladio,Ámeldor,Ámendel,Amén,Amilmaldur, Amilmandir,Amindo,Amiol,Amiorion,Amidrarion,Ámoldor,Amorfimir,Amorfir,Amogüín,Amulas,Amundil,Anán,Ánebrin,Ánebrir,Ánembor,Ánenduil,Anerion,Anilaz,Anilgagüin, Anilmambor,Anilmarión,Anior,Anidranduil,Ánol,Anon,Ánorfin,Ánundil,Belán,Bélandir,Belandel,Bélel,Bélandil,Bélilman,Béliondil,Béliril,Beliándralor,Belídragüin,Bélolad,Bélomir,Bélondrel,Belirion,Cádrienor,Cádrierian,Cálad,Caladrielas,Cálandel,Caldur,Cábrindel,Cábrindir,Calénduil,Calildir,Calilgüin,Caliorian,Cáliril,Cálonduil,Caloril,Cándir,Candúil,Caraldur,Cáran,Célad,Céladrian,Celan,Celaral,Celandril,Celarian,Cebririon,Celelas,Celendel,Celer,Celímalas,Céliondir,Celior,Celorion,Celon,Celor,Céloril,Célundir,Célugüin,Célindel,Cenduil,Cindil,Ción,Cidralad,Cidraldur,Cidrán,Cidrandel,Cidraíl,Col,Córfil,Corfildur,Cogüín,Cun,Cundir,Cuntis,Cilas,Delán,Delándel,Delaral,Délaril,Délagüin,Delén,Delímador,Deliol,Délidran,Déligüin,Dehodor,Délorian,Délorin,Délorion,Délundil,Eáradriel,Eáradrien,Eáranduil,Eáralar,Eárebriel,Eárendor,Éaren,Eárerion,Eárandril,Eáromir,Eárorian,Eárildur,Éadrian,Éladrien,Éladil,Elan,Élandil,Ébrindor,Élebriel,Ébrindil,Élelas,Élembor,Élimir,Elén,Élindir,Élindur,Éliomir,Éliondil,Érolas,Élolas,Elor,Éloliad,Éladrien,Éralid,Eran,Érendur,Ériman,Ériodor,Ériondil,Elridralid,Elridranduil,Elrorfir,Elval,Elvandir,Elvaramir,Elvágüin,Elvebrin,Elvebrindel,Elvélid,Elvémir,Elverion,Elvil-Garion,Elvilmaldur,Elvilmaril,Elvioldur,Elvombor,Elvónduil,Elvorfimir,Elvorfirian,Elvorfiril,Elvórian,Elvun,Elildor,Elirion,Eovambor,Eovanduil,Eovar,Eovaraldor,Eovaran,Eovarar,Eovarian,Eovarion,Eovebrin,Eovemir,Eovil-Garion,Eovimbor,Eoviomir,Eovidragüin,Eovoldur,Eovorfildor,Eovogüin,Eovilas,Fadriendel,Fandel,Farandir,Fágüin,Fendel,Fer,Filman,Fioril,Fidraril,Forfilas,Firion,Gadriendil,Gadrien,Galadrieldor,Galálad,Galálas,Galalid,Galar,Galelas,Galeldur,Galelid,Galémbor,Galidrarian,Galoldur,Galuldur,Galur,Galurion,Gambor,Gán,Ganduil,Garaldor,Gararil,Gelad,Géril,Gil-Gandel,Gil-Gan,Giombor,Gidral,Gidralad,Gladriendil,Glal,Glámbor,Glandil,Glaran,Glararil,Glilmal,Glimir,Glior,Glólas,Gloldor,Glómir,Glon,Glul,Golad,Gor,Gumbor,Gil,Gimbor,Gin,Hararian,Hárian,Hebril,Hemir,Hénduil,Hilas,Hil-Garion,Hilmarian,Hion,Hirion,Hidrandel,Horfilad,Horfindel,Hundel,Himir,Hirion,Higüin,Isadrien,Isándir,Isarandel,Isarar,Iselas,Isér,Isilmandel,Isirion,Isidral,Isól,Isóndel,Isón,Isorfilad,Isorfindir,Isugüin,Isindel,Legal,Legaran,Legémir,Legéril,Legilad,Legil-Gal,Legiondel,Legidralid,Legorfindil,Legorfirion,Legógüin,Legil,Legin,Linduilas,Lómadrieril,Lómaran,Lómarian,Lómebrilad,Lómebrin,Lómémbor,Lómilmaril,Lómirian,Lómorfindil,Lómogüin,Madrieril,Maldur,Mánduil,Maraldur,Mebrin,Mén,Mérion,Miolid,Miomir,Midran,Mondir,Móndir,Morfilas,Morfin,Morfirian,Milid,Nadrieldor,Nalid,Nán,Nél,Nil-Galas,Nil-Galid,Nil-Gar,Nilmar,Nóndel,Norfildor,Norfilid,Norfindil,Norfindir,Numbor,Nildur,Padrierian,Padrieril,Pamir,Paraldor,Pararian,Pilmalad,Pindir,Pór,Porfildur,Pumbor,Pildur,Rebrir,Réndir,Rilmandil,Ridrandil,Ról,Róldor,Roldur,Róldur,Rorfilad,Rorfindil,Rógüin,Rin,Sadrielas,Sebrin,Sebriril,Sén,Sil-Gal,Sólad,Sorfin,Sórian,Tadriendir,Taral,Taraldur,Tárian,Tendel,Tégüin,Dradrierian,Drambor,Draral,Drebrin,Drélad,Dréldur,Dril-Gamir,Dril-Gandir,Dril-Gar,Drilmandel,Drimir,Drion,Dridran,Drolas,Drón,Drón,Drun,Dririan,Til-Gan,Tilmalad,Tilmalas,Tinandir,Tinarambor,Tinararian,Tinén,Tinil-Ganduil,Tinilman,Tinilmagüin,Tinimir,Tinindil,Tinidrar,Tinoldor,Tinon,Tinorfin,Tinorfirian,Tinórian,Tinogüin,Tinun,Tinil,Tion,Tolas,Torfildur,Tógüin,Tilad,Unadrieldor,Unadrier,Unál,Unalas,Unálas,Unaraldur,Unaril,Unárion,Unebrin,Unebrin,Uneldor,Unil,Unil-Gan,Uniolid,Unioril,Unólid,Unombor,Unóndel,Unondir,Unorfildor,Unorfiril,Unorfigüin,Unulad,Uradrielas,Uradrierion,Urálas,Urálid,Urambor,Urér,Uril-Gambor,Urilmalid,Uróldor,Urorfildor,Urul,Urimir,Válad,Ván,Vándel,Vandir,Varalas,Vararion,Vebril,Vebrilas,Vebrinduil,Vel,Vilid,Vol,Vólas,Vóldur,Vondel,Vorfin,Vorfindil,Vulas,Vuldur,Vunduil,Vilas,Vildor

en: Amadrielia,Amadrielindë,Amadriendra,Amadriewen,Amarang,Amebrilindë,Amedë,Améthien,Amewien,Amil-Gadith,Amil-Garith,Amilmadia,Amiolith,Amionia,Amithraniel,Amithrawien,Amiwen,Amodë,Amorfilith,Amorith,Amulia,Amuviel,Amuwen,Analia,Anang,Anaraclya,Anáthien,Anebriniel,Anilmarith,Aning,Aniorith,Anówien,Anundra,Anuthiel,Anuthien,Anylindë,Anythien,Anywien,Belaclya,Beladrielith,Beladriewen,Beladriewien,Belarania,Belaraviel,Belebrindra,Belendra,Beliolia,Belithraniel,Belithrawiel,Belithrawien,Belowen,Belulindë,Cádë,Cadriewen,Caladrieng,Calándra,Calang,Calánia,Calebriwien,Calewen,Calewiel,Calil-Galith,Calilmalith,Calithraclya,Calóniel,Calorfiniel,Calówien,Caluclya,Ceclya,Celadë,Celália,Celálindë,Celarandra,Celararith,Celárith,Celebriniel,Celebriviel,Celelith,Celéng,Celérith,Celidien,Celilith,Celindë,Celiodë,Celioniel,Celith,Celithradith,Celódith,Celorfilindë,Celorfing,Celorfiwien,Celówien,Celylia,Cethien,Cing,Cithralith,Cithrania,Cithrawen,Cólindë,Corfiviel,Cydia,Delararith,Delebrinia,Deléthien,Delil-Ganiel,Deliowen,Delithrathiel,Delóndra,Delorfilindë,Delorfithien,Deloviel,Delydien,Eäradriedien,Eärániel,Eärarawien,Eärélia,Eärenia,Eärewen,Eäréwiel,Eärilmadë,Eärilmathien,Eäriolith,Eärithrang,Eärorfiwien,Eärudë,Eladriedë,Eladrielia,Elarawiel,Elebrindra,Eledë,Elelith,Elil-Gang,Elilmalia,Elilmawien,Elithraclya,Elithradien,Elóndra,Elorfing,Elorfithien,Elradrierith,Elránia,Elrebridith,Elréthiel,Elrilindë,Elrilmandra,Elrilmathien,Elrithiel,Elrithradith,Elriwen,Elródith,Elrorfidia,Eluviel,Elvádia,Elvánia,Elvil-Gawien,Elvilmathiel,Elviniel,Elviondra,Elvithrang,Elvithrathien,Elvowien,Elvyniel,Elvyviel,Elynia,Elywen,Eowalia,Eowarawien,Eowathiel,Eowebridith,Eowedith,Eowidien,Eowil-Galindë,Eowilindë,Eowiowien,Eowylia,Eowyniel,Fadriedith,Fadrielia,Fadriendra,Fadrienia,Falindë,Fáthiel,Fathien,Fáwien,Feclya,Féthiel,Fil-Galia,Fil-Gathiel,Fil-Gawien,Filmaclya,Fioniel,Fódë,Fólindë,Fulindë,Gadrieclya,Gadrieviel,Galadriethien,Galándra,Galaraniel,Galebrilia,Galebrindra,Galédë,Galedien,Galéwiel,Galil-Gania,Galilmadia,Galiothiel,Galithrathien,Galólia,Galolindë,Galorfiwiel,Galothiel,Galowen,Galundra,Galyniel,Gathien,Gáviel,Gebririth,Gewen,Gil-Gawien,Gilia,Gioniel,Gioviel,Giowen,Githrania,Githrawiel,Glália,Glebrithien,Gléndra,Glilmadien,Glilmawiel,Glithiel,Gloclya,Glodith,Glorfilith,Gloviel,Glowiel,Goclya,Godien,Gólia,Golindë,Guviel,Harawiel,Haviel,Háwien,Héclya,Hedia,Helith,Hewen,Hil-Gania,Hiodë,Hiwien,Hodia,Hódia,Horfinia,Horfiwien,Hóthiel,Huclya,Hunia,Huthien,Hyclya,Hythiel,Hythien,Isadrieng,Isáwen,Isebridien,Isebrinia,Isendra,Iséng,Iseviel,Isil-Garith,Isilindë,Isithradë,Isithradien,Isithrarith,Isithrawiel,Isóthien,Legádë,Legadien,Legadrieclya,Legadriedë,Legadrieniel,Legaraclya,Legebrilia,Legelith,Legeng,Legéniel,Legethiel,Legidia,Legil-Galindë,Legilmadith,Legilmawiel,Legithralindë,Legithrandra,Legithrania,Legolith,Legondra,Legorfidë,Lómániel,Lómebriclya,Lómebriniel,Lómedia,Lómeniel,Lómiclya,Lómilindë,Lómilmathiel,Lómilmawiel,Lómithradë,Lómithrarith,Lómódë,Lómolith,Lómóndra,Lómorfing,Lómorith,Lómudia,Lómulindë,Lómuniel,Lómuthiel,Lómynia,Lómythien,Mádia,Madrieclya,Maraclya,Mebriwiel,Meclya,Medien,Mil-Gathiel,Mil-Gathien,Milindë,Milith,Miowen,Miowiel,Mithradë,Mithralindë,Módë,Módia,Moniel,Morfilindë,Munia,Myndra,Mywiel,Narania,Naraniel,Náviel,Nawen,Newen,Nil-Gang,Nilmadia,Niodien,Niolia,Niothien,Nithraniel,Nithrarith,Nowen,Nydith,Pádia,Padriedith,Paralindë,Parandra,Pawen,Pebridien,Pil-Gadia,Pil-Gadien,Pilindë,Pindra,Pong,Porfindra,Porfiwien,Póviel,Pulia,Puthien,Reniel,Réviel,Ril-Gawien,Rindra,Riothien,Róng,Rorfiviel,Sadrienia,Sadrierith,Sálindë,Sáng,Saradith,Sarandra,Sédith,Sendra,Sethien,Silmaclya,Silmathiel,Sioclya,Siorith,Sithrang,Sithrawen,Soniel,Sothiel,Sothien,Syniel,Tadrierith,Tang,Taradien,Tarathiel,Tathiel,Terith,Thradia,Thrália,Thraraviel,Threbriniel,Thredien,Thrérith,Thridith,Thrinia,Thrithradia,Thrithrandra,Thrithraniel,Throlith,Throng,Throthiel,Thrulith,Thruthien,Thryng,Til-Gandra,Tilmaclya,Tilmaviel,Tináclya,Tinadriethien,Tinálindë,Tinaraniel,Tinarathien,Tinawiel,Tinebrithiel,Tinerith,Tinil-Gania,Tinil-Gawiel,Tiniolith,Tinithrathiel,Tinóng,Tinorfilith,Tinorfithien,Tinudia,Tiorith,Tithrathien,Tówiel,Tuniel,Unadrieng,Unáthien,Unebridë,Unénia,Unil-Gadia,Unilmadia,Unindra,Uniodë,Uniolia,Uniong,Unionia,Unóndra,Unorfiwen,Unulindë,Unuviel,Unynia,Uraclya,Uradriedia,Uránia,Urárith,Urebriclya,Ureclya,Urilmadia,Urilmawiel,Uriolia,Urithralindë,Uruthien,Uryrith,Vadrierith,Vadrieviel,Vadriewen,Varawiel,Vebrithien,Vil-Gandra,Violindë,Viowiel,Vithrang,Vithraniel,Viwiel,Vódia,Vóng,Vorficlya,Vorfing,Vorfirith,Vorfiwiel,Vówien
gl: Amadrella,Amadrelindë,Amadriendra,Amadriegüen,Amaran,Amebrilindë,Amedë,Amëden,Amegüen,Amil-Gadiz,Amil-Gariz,Amilmadia,Amioliz,Amioña,Amidranel,Amidragüen,Amigüen,Amodë,Amonfiliz,Amoriz,Amulla,Amuvel,Amugüen,Analla,Anan,Anaracha,Anäden,Anebrinel,Anilmariz,Anin,Anioriz,Anögüen,Anundra,Anudel,Anuden,Anilindë,Aniden,Anigüen,Belacha,Beladreliz,Beladriegüen,Beladriegüen,Belaraña,Belaravel,Belebrindra,Belendra,Beliolla,Belidranel,Belidragüel,Belidragüen,Belogüen,Belulindë,Cädë,Cadriegüen,Caladrien,Caländra,Calan,Caläña,Calebrigüen,Calegüen,Calegüel,Calin-Galiz,Calinmaliz,Calidracha,Calönel,Calonfinel,Calögüen,Calucha,Cecha,Celadë,Celälla,Celälindë,Celarandra,Celarariz,Celäriz,Celebrinel,Celebrivel,Celeliz,Celën,Celëriz,Celiden,Celiniz,Celindë,Celiodë,Celionel,Celiz,Celidradiz,Celödiz,Celonfilindë,Celonfin,Celonfigüen,Celögüen,Celiña,Ceden,Cin,Cidraliz,Cidraña,Cidragüen,Cölindë,Confivel,Cidia,Delarariz,Delebriña,Delëden,Delin-Ganel,Deliogüen,Delidradel,Delöndra,Delonfilindë,Delonfiden,Delovel,Deliden,Eäradrieden,Eäränel,Eäraragüen,Eärëlla,Eäreña,Eäregüen,Eärëgüel,Eärilmadë,Eärilmaden,Eärioliz,Eäridran,Eäronfigüen,Eärudë,Eladriedë,Eladrella,Elaragüel,Elebrindra,Eledë,Eleliz,Elin-Gan,Elinmalla,Elinmagüen,Elidracha,Elidraden,Elöndra,Elonfin,Elonfiden,Eradrieriz,Eräña,Erebridiz,Erëdel,Erilindë,Erilmandra,Erilmaden,Eridel,Eridradiz,Erigüen,Erödiz,Eronfidia,Eluvel,Elvädia,Elväña,Elvil-Gagüen,Elvilmadel,Elvinel,Elviondra,Elvidran,Elvidraden,Elvogüen,Elvinel,Elvivel,Eliña,Eligüen,Eogualla,Eoguaragüen,Eoguadel,Eogüebridiz,Eogüediz,Eogüiden,Eogüil-Galindë,Eogüilindë,Eogüiogüen,Eogüilla,Eogüinel,Fadriediz,Fadrella,Fadriendra,Fadrieña,Falindë,Fädel,Faden,Fägüen,Fecha,Fëdel,Fil-Galla,Fil-Gadel,Fil-Gagüen,Filmacha,Fionel,Födë,Fölindë,Fulindë,Gadriecha,Gadrievel,Galadrieden,Galändra,Galaranel,Galebrilla,Galebrindra,Galëdë,Galeden,Galëgüel,Galin-Gaña,Galinmadia,Galiodel,Galidraden,Galölla,Galolindë,Galonfigüel,Galodel,Galogüen,Galundra,Galinel,Gaden,Gävel,Guebririz,Guegüen,Guil-Gagüen,Guilla,Guionel,Guiovel,Guiogüen,Guidraña,Guidragüel,Glälla,Glebriden,Glëndra,Glinmaden,Glinmagüel,Glidel,Glocha,Glodiz,Glonfiliz,Glovel,Glogüel,Gocha,Goden,Gölla,Golindë,Guvel,Haragüel,Havel,Hägüen,Hëcha,Hedia,Heliz,Hegüen,Hil-Gaña,Hiodë,Higüen,Hodia,Hödia,Honfiña,Honfigüen,Hödel,Hucha,Huña,Huden,Hicha,Hidel,Hiden,Isadrien,Isägüen,Isebriden,Isebriña,Isendra,Isën,Isevel,Isil-Gariz,Isilindë,Isidradë,Isidraden,Isidrariz,Isidragüel,Isöden,Legädë,Legaden,Legadriecha,Legadriedë,Legadrienel,Legaracha,Leguebrilla,Legueliz,Leguen,Legënel,Leguedel,Leguidia,Leguil-Galindë,Leguilmadiz,Leguilmagüel,Leguidralindë,Leguidrandra,Leguidraña,Legoliz,Legondra,Legonfidë,Lömänel,Lömebricha,Lömebrinel,Lömedia,Lömenel,Lömicha,Lömilindë,Lömilmadel,Lömilmagüel,Lömidradë,Lömidrariz,Lömödë,Lömoliz,Lömöndra,Lömonfin,Lömoriz,Lömudia,Lömulindë,Lömunel,Lömudel,Lömiña,Lömiden,Mädia,Madriecha,Maracha,Mebrigüel,Mecha,Meden,Mil-Gadel,Mil-Gaden,Milindë,Miliz,Miogüen,Miogüel,Midradë,Midralindë,Mödë,Mödia,Monel,Monfilindë,Muña,Mindra,Migüel,Naraña,Naranel,Nävel,Nagüen,Negüen,Nil-Gan,Nilmadia,Nioden,Niolla,Nioden,Nidranel,Nidrariz,Nogüen,Nidiz,Pädia,Padriediz,Paralindë,Parandra,Pagüen,Pebriden,Pil-Gadia,Pil-Gaden,Pilindë,Pindra,Pon,Ponfindra,Ponfigüen,Pövel,Pulla,Puden,Renel,Rëvel,Ril-Gagüen,Rindra,Rioden,Rön,Ronfivel,Sadrieña,Sadrieriz,Sälindë,Sän,Sändra,Saradiz,Sarandra,Sëdiz,Sendra,Seden,Silmacha,Silmadel,Siocha,Sioriz,Sidran,Sidragüen,Sonel,Sodel,Soden,Sinel,Tadrieriz,Tan,Taraden,Taradel,Tadel,Teriz,Dradia,Dräla,Draravel,Drebrinel,Dreden,Drëriz,Didiz,Diña,Didradia,Didranda,Didranel,Droliz,Dron,Drodel,Druliz,Druden,Din,Til-Gandra,Tilmacha,Tilmavel,Tinächa,Tinadrieden,Tinälindë,Tinaranel,Tinaraden,Tinagüel,Tinebridel,Tineriz,Tinil-Gaña,Tinil-Gagüel,Tinioliz,Tinidradel,Tinön,Tinonfiliz,Tinonfiden,Tinudia,Tioriz,Tidraden,Tögüel,Tunel,Unadrien,Unäden,Unebridë,Unëña,Unil-Gadia,Unilmadia,Unindra,Uniodë,Uniolla,Uniön,Unioña,Unöndra,Unonfigüen,Unulindë,Unuvel,Uniña,Uracha,Uradriedia,Uräña,Uräriz,Urebricha,Urecha,Urilmadia,Urilmagüel,Uriola,Uridralindë,Uruden,Uririz,Vadrieriz,Vadrievel,Vadriegüen,Varagüel,Vebriden,Vil-Gandra,Violindë,Viogüel,Vidran,Vidranel,Vigüel,Vödia,Vön,Vonficha,Vonfin,Vonfiriz,Vonfigüel,Vögüen

en: Graa,Greaa,Gree,Kaaa,Kassshh,Kessshh,Korro,Kraa,Kuu,Kzaaa,Kzuuu
gl: Gra,Grac,Grea,Grec,Gre,Cac,Cas,Quec,Ques,Groc,Gro,Croc,Crac,Cru,Sar,Sur

en: Kaasa,Kayya,Keyya,Kiira,Korra
gl: Crasa,Casa,Caia,Caias,Queia,Quenia,Quira,Cora,Cura

en: Addraecyn,Addraenvan,Addraer,Addraercyn,Addraryn,Addreddry,Addredry,Addregwyn,Addrenyc,Addreoddry,Addreoddyn,Addreonyc,Addreorcyn,Addreran,Addribryn,Addriddyn,Addrocyn,Addroryn,Addrunvan,Addrurcyn,Addryllyn,Addrynvan,Aethacyn,Aethadry,Aethaec,Aethaeran,Aethaeryn,Aethagwyn,Aethanry,Aetharcyn,Aethec,Aethellyn,Aethenvan,Aetheoc,Aetheollyn,Aetheonyc,Aetheorcyn,Aethercyn,Aetherraent,Aethibryn,Aethiddry,Aethircyn,Aethobryn,Aethoddyn,Aethonnyn,Aethuc,Aethudry,Aethugwyn,Aethun,Aethunry,Aethydry,Aethynyc,Blac,Bladoc,Blaec,Blaedry,Blanry,Blebryn,Bledoc,Blemyr,Blennyn,Blenvan,Bleollyn,Blercyn,Blidd,Bliddry,Blillyn,Blinvan,Blollyn,Blubryn,Blucyn,Bludry,Blullyn,Bluran,Blybryn,Blydd,Blygwyn,Blymyr,Blyr,Bucyn,Cac,Cadry,Caebryn,Caedry,Caeran,Caercyn,Car,Carac,Caraddry,Caradoc,Caraedry,Caraennyn,Cararyn,Caredd,Careddry,Caregwyn,Caren,Careobryn,Careogwyn,Careonvan,Careorraent,Careoryn,Carercyn,Caric,Cariddry,Carocyn,Caroddyn,Caror,Caroran,Carraent,Carudoc,Carullyn,Carygwyn,Caryn,Cebryn,Cemyr,Cennyn,Ceoc,Ceoddry,Ceoddyn,Ceomyr,Ceonnyn,Ceonry,Ceoryn,Cicyn,Cin,Cinry,Coc,Convan,Corcyn,Cubryn,Cunry,Curyn,Cynyc,Cyryn,Dac,Dadd,Dadoc,Daeddry,Daedoc,Daellyn,Demyr,Denvan,Deodd,Deollyn,Deonyc,Derraent,Dibryn,Dinnyn,Dircyn,Dycyn,Dyddyn,Gaddry,Gaebryn,Gaedry,Gaercyn,Gagwyn,Gan,Gannyn,Gar,Gecyn,Geddyn,Gegwyn,Geodry,Ginvan,Glacyn,Gladoc,Glaercyn,Glarraent,Gleddry,Gleoddyn,Gleran,Gliddyn,Glillyn,Glinry,Glircyn,Gloddry,Gloddyn,Glonry,Glonvan,Glumyr,Glun,Glunry,Glunvan,Glyc,Glydd,Glydoc,Glynry,Glynvan,Glyran,Goc,Gor,Gubryn,Gudd,Gullyn,Gumyr,Gur,Gwadoc,Gwaec,Gwaeddyn,Gwan,Gweddyn,Gwegwyn,Gwellyn,Gwennyn,Gwenyc,Gweocyn,Gweodd,Gweodoc,Gweodry,Gweogwyn,Gweoran,Gwidoc,Gwilam,Gwodd,Gwoddyn,Gwollyn,Gwor,Gwucyn,Gwudoc,Gwumyr,Gwuran,Gwybryn,Gwycyn,Gwyddry,Gwydoc,Gwymyr,Gwynnyn,Gydoc,Gyllyn,Gymyr,Haldar,Labryn,Ladoc,Laellyn,Lan,Lannyn,Laran,Lec,Lemyr,Lenvan,Leogwyn,Lercyn,Ligwyn,Lin,Liryn,Lonnyn,Lorraent,Luddry,Ludoc,Lunnyn,Lunvan,Lurraent,Mac,Maddyn,Maennyn,Manry,Manyc,Marcyn,Mec,Menvan,Meollyn,Meon,Meonnyn,Meorraent,Middry,Midry,Mimyr,Modd,Moddry,Monry,Moran,Morcyn,Mubryn,Mudoc,Mugwyn,Murcyn,Mydoc,Mygwyn,Myn,Myrraent,Owac,Owadd,Owaddyn,Owaecyn,Owaedry,Owain,Owarcyn,Owaryn,Owecyn,Owedry,Oweomyr,Oweor,Oweorcyn,Oweran,Owercyn,Owidry,Owinvan,Owinyc,Owodd,Owoddry,Owogwyn,Owollyn,Oworan,Oworcyn,Oworraent,Owuddry,Owuddyn,Owugwyn,Owur,Owyran,Rabryn,Radd,Ranvan,Rar,Reoddyn,Reodry,Rhaecyn,Rhaedoc,Rhaemyr,Rhaerraent,Rhanry,Rharcyn,Rhenry,Rhenvan,Rhenyc,Rheodd,Rheoddyn,Rheollyn,Rheor,Rheoran,Rheorraent,Rheran,Rherraent,Rhobryn,Rhodry,Rhollyn,Rhonvan,Rhubryn,Rhugwyn,Rhunyc,Rhur,Rhygwyn,Rhyllyn,Rhynyc,Rhyrcyn,Rhyrraent,Rocyn,Roddyn,Romyr,Ron,Ronry,Rubryn,Ruddry,Rumyr,Run,Rurcyn,Rybryn,Rycyn,Ryddry,Rygwyn,Rynnyn,Rynry,Saec,Saellyn,Saemyr,Saenvan,Saercyn,Sanyc,Saran,Sarraent,Secyn,Seddyn,Sedry,Sellyn,Sennyn,Seoddry,Seorcyn,Sercyn,Siddry,Simyr,Siryn,Sodd,Sodry,Soran,Suc,Sudd,Surcyn,Sydd,Syran,Syryn,Tabryn,Taec,Taedd,Taedoc,Taemyr,Taenvan,Taercyn,Tanry,Tarcyn,Teddyn,Tegwyn,Ten,Tennyn,Tenvan,Teobryn,Teoddyn,Teor,Teorcyn,Terraent,Tinry,Tinvan,Tiryn,Todd,Tudd,Tuddry,Tudoc,Tunvan,Turraent,Tyddyn,Vaddyn,Vaeddyn,Vaedry,Vaennyn,Varcyn,Ven,Vennyn,Veocyn,Veoddyn,Veodry,Veogwyn,Veomyr,Vinvan,Vinyc,Virraent,Vobryn,Vogwyn,Vonry,Vuddyn,Vugwyn,Vyc,Vygwyn,Vyrcyn,Yracyn,Yraec,Yran,Yrannyn,Yranvan,Yraryn,Yredd,Yreddyn,Yregwyn,Yreryn,Yrinvan,Yrirraent,Yroddry,Yrullyn,Yrumyr,Yrunnyn,Yrunvan,Yryllyn,Yrymyr,Yrynyc,Yryrcyn
gl: Abdías,Abdón,Abel,Abelardo,Abigaíl,Abilio,Abisinio,Abraham,Abrahán,Absalón,Abundio,Acacio,Acis,Acisclo,Adalberto,Adán,Adelaido,Adelardo,Adelelmo,Adelfo,Adelino,Adelmo,Adelo,Ademar,Adolfo,Adonis,Adosindo,Adrán,Adriano,Adrián,Afonso,Africano,Afrodisio,Agamenón,Ágape,Agapito,Agatón,Agostiño,Agosto,Agripino,Airas,Aitor,Aladino,Alán,Alano,Alarico,Albano,Alberte,Alberto,Albertos,Albán,Álvaro,Antón,Antonio,Carlos,Ernesto,Estevo,Felipe,Fernán,Fernando,Fran,Francisco,Gonzalo,Ignacio,Leandro,Leopoldo,Luís,Manuel,Matías,Miguel,Pablo,Pascual, Pedro,Roberto,Santiago,Sebastián,Xesús,Xoán,Xosé

en: Alabrylla,Alaebrylla,Alaeniver,Alalla,Alalonna,Alaryan,Aleacla,Aleaniver,Aleara,Alearka,Alena,Alengwen,Alilonna,Alingwen,Alolla,Alolonna,Alora,Alubrylla,Aluniver,Aluryan,Alussa,Alwcla,Alwllyra,Alwlyan,Alwna,Alybrylla,Alynoic,Alyra,Alyryan,Braedda,Brassa,Bravyan,Breabrylla,Breall,Brealla,Brealonna,Breana,Brell,Brellyra,Brera,Brerka,Breryan,Bricla,Brirka,Brobrylla,Brollyra,Brona,Bronoic,Brora,Brorka,Brungwen,Bruryan,Brwra,Brycla,Brynoic,Caella,Caena,Caengwen,Caevyan,Call,Calla,Cassa,Cealonna,Cera,Ceryan,Cibrylla,Cicla,Cinoic,Cira,Cissa,Clacla,Claella,Claelyan,Claenoic,Clalla,Clallyra,Clara,Clarka,Clavyan,Cleacla,Cleall,Clealyan,Cleana,Cleanoic,Clenoic,Clibrylla,Clill,Clillyra,Clilyan,Clinoic,Clissa,Clobrylla,Clollyra,Clona,Clongwen,Clungwen,Clurka,Cluvyan,Clwdda,Clwlla,Clwvyan,Clydda,Clylla,Cora,Coryan,Cucla,Cudda,Curyan,Cwdda,Cwlonna,Cwngwen,Cwvyan,Cydda,Cylla,Cyllyra,Cylyan,Cyniver,Cyvyan,Daedda,Daelyan,Daengwen,Daenoic,Dalla,Dallyra,Dangwen,Dara,Dassa,Deanoic,Deassa,Della,Devyan,Dicla,Diniver,Dissa,Dollyra,Dullyra,Dulonna,Dwbrylla,Dwdda,Dwna,Dwnoic,Dwra,Dybrylla,Dydda,Dyssa,Elacla,Elaedda,Elaell,Elaelonna,Elaessa,Elaevyan,Elallyra,Elalonna,Elara,Elavyan,Elealla,Eleanoic,Elearka,Elenoic,Elerka,Elivyan,Elulonna,Elurka,Elwllyra,Elwlonna,Elwngwen,Elwra,Elycla,Elyllyra,Elyngwen,Elyniver,Elyrka,Gwaera,Gwaessa,Gwangwen,Gweacla,Gwedda,Gwerka,Gwicla,Gwirka,Gwobrylla,Gwoll,Gwona,Gwongwen,Gwonoic,Gworyan,Gwullyra,Gwussa,Gwwcla,Gwwna,Gwwvyan,Gwycla,Gwydda,Heldra,Jacla,Jaena,Jaerka,Jaevyan,Jalyan,Jana,Jarka,Jassa,Jeabrylla,Jealla,Jeanoic,Jeniver,Jiryan,Jissa,Joll,Jolla,Jona,Jongwen,Jonoic,Jora,Jorka,Jovyan,Judda,Jull,Julonna,Jura,Jwll,Jwlyan,Jycla,Jyniver,Jynoic,Jyrka,Jyvyan,Laeniver,Laenoic,Laeryan,Langwen,Larka,Lassa,Lealonna,Lealyan,Ledda,Lelonna,Lelyan,Lengwen,Lerka,Lessa,Lidda,Lill,Lina,Lirka,Liryan,Livyan,Locla,Lodda,Lollyra,Lolonna,Lulla,Lulyan,Lungwen,Lunoic,Luryan,Lwcla,Lwlla,Lwnoic,Lwryan,Lycla,Lylla,Lylyan,Lyna,Lynoic,Maecla,Maeniver,Mavyan,Meacla,Mealyan,Meana,Meangwen,Meanoic,Medda,Melonna,Mengwen,Meniver,Meradda,Meraecla,Meraelyan,Merall,Merallyra,Meralonna,Merana,Meranoic,Merealonna,Mereangwen,Mereaniver,Merebrylla,Merella,Merengwen,Meressa,Merilyan,Merina,Merinoic,Merissa,Merivyan,Merolla,Merolyan,Merona,Meroniver,Merubrylla,Merudda,Merurka,Merwlla,Merwnoic,Merwryan,Merydda,Merylyan,Messa,Milonna,Molyan,Moniver,Mossa,Mudda,Mullyra,Mulyan,Muryan,Mwbrylla,Mwlyan,Mwngwen,Mwnoic,Mycla,Myll,Mylla,Myra,Myvyan,Nabrylla,Naebrylla,Naecla,Naell,Nalyan,Nangwen,Nealla,Neallyra,Nealonna,Neavyan,Nera,Nessa,Ninoic,Niryan,Nivyan,Nobrylla,Nolla,Nonoic,Norka,Noryan,Nucla,Nulla,Nulyan,Nungwen,Nuvyan,Nwllyra,Nwryan,Nwvyan,Nybrylla,Nyll,Nylyan,Nyryan,Nyssa,Nyvyan,Raebrylla,Raera,Raerka,Ralonna,Rara,Rarka,Rassa,Reacla,Realla,Reana,Reangwen,Rella,Relyan,Rengwen,Rerka,Revyan,Rilonna,Rilyan,Rirka,Rora,Rucla,Ruryan,Rwdda,Rwlla,Rwllyra,Rwlonna,Rwngwen,Rybrylla,Ryna,Ryngwen,Saell,Saellyra,Saeniver,Saerka,Saessa,Sallyra,Sanoic,Sara,Sassa,Searka,Sena,Senoic,Sera,Silonna,Sira,Siryan,Sona,Sorka,Subrylla,Sull,Sulonna,Sulyan,Sura,Sussa,Swlla,Swlyan,Swngwen,Swnoic,Swvyan,Syllyra,Sylyan,Syssa,Ysacla,Ysaenoic,Ysaerka,Ysanoic,Yseacla,Ysealonna,Ysealyan,Ysedda,Ysell,Yselonna,Ysilyan,Ysinoic,Ysodda,Ysongwen,Ysonoic,Ysura,Yswniver,Ysycla,Ysylla,Ysylyan,Ysyrka,Ysyssa
gl: Abelarda,Abigaíl,Abilia,Abisinia,Abril,Acacia,Acis,Aciscla,Acracia,Ada,Adaia,Adalberta,Ádega,Adela,Adelaida,Adelfa,Adelgunda,Adelina,Adelinda,Adolfa,Adolfina,Adoración,Adosinda,Adriana,Adulfa,Afonsa,Afonsina,Afra,África,Africana,Afrodisia,Afrodita,Agapita,Agar,Agarimo,Ágata,Agatónica,Aglaia,Agostiña,Águeda,Agripina,Ainara,Ainoa,Ainona,Aitana,Aixa,Aladina,Alarica,Alba,Alberta,Albertina,Aída,Berta,Carolina,Elvira,Icía,Iria,Marta,Matilde,Sara, Tareixa

en: Aban,Abbas,Abbud,Abdul-ʿAdl,Abdul-Ahad,Abdul-Alim,Abdul-Aliyy,Abdul-Azim,Abdul-Aziz,Abdul-Badi,Abdul-Baʿith,Abdul-Baqi,Abdul-Bari,Abdul-Barr,Abdul-Basir,Abdul-Basit,Abdul-Fattah,Abdul-Ghaffar,Abdul-Ghafur,Abdul-Ghani,Abdul-Hadi,Abdul-Hafiz,Abdul-Hakam,Abdul-Hakim,Abdul-Halim,Abdul-Hamid,Abdul-Haqq,Abdul-Hasib,Abdul-Hayy,Abdul-Jabbar,Abdul-Jalil,Abdul-Karim,Abdul-Khabir,Abdul-Khaliq,Abdul-Latif,Abdul-Malik,Abdul-Majid,Abdul-Matin,Abdul-Mubdiʾ,Abdul-Mughni,Abdul-Muhaimin,Abdul-Muhsi,Abdul-Muhyi,Abdul-Muʿid,Abdul-Muʿizz,Abdul-Mujib,Abdul-Mumin,Abdul-Muqaddim,Abdul-Muqtadir,Abdul-Musawwir,Abdul-Mutaʿal,Abdul-Nafi,Abdul-Nasser,Abdul-Nasir,Abdul-Nur,Abdul-Qadir,Abdul-Qahhar,Abdul-Qawi,Abdul-Qayyum,Abdul-Quddus,Abdul-Rafi,Abdul-Rahim,Abdul-Rahman,Abdul-Rashid,Abdul-Raʿuf,Abdul-Razzaq,Abdul-Shakur,Abdul-Tawwab,Abdul-Wadud,Abdul-Wahhab,Abdul-Wahid,Abdul-Wajid,Abdul-Wakil,Abdul-Wali,Abdul-Waliy,Abdul-Warith,Abdul-Zahir,Abdullah,ʿAbid,ʿAbidin,Abu Bakr,Aby al-Khayr,Adil,Adham,Adib,ʿAdli,ʿAdnan,ʿAfif,Ahmad,ʿAjib,ʿAkif,Akil,Akram,Alaʾ,Alaʾ al-Din,Alʿ Abbas,Aladdin,al-Bara,al-Hakam,al-Harith,Alhasan,Alhusain,Ali,Alim,Almahdi,al-Safi,Altaf,Altair,al-Tayyib,al-Tijani,al-Tufail,Amid,ʿAmid,Amin,Amir,ʿAmir,Amjad,ʿAmmar,ʿAmro,Anas,Anis,ʿAntarah,Anwar,ʿAqil,Arfan,Arif,ʿArif,Asad,Asʿad,Asadel,Ashraf,Asif,ʿAsim,Aswad,Ataʿ,Ataʿ Allah,Ataʿ al-Rahman,Athil,Athir,ʿAtif,ʿAwad,ʿAwf,Aws,Awwab,Ayham,Ayman,Ayser,Ayyub,Aza,ʿAzab,Azhar,Azim,ʿAziz,ʿAzzam,Badi,Badi al-Zaman,Badr,Badr al-Din,Badri,Bahaʿ,Bahiyy al-Din,Bahij,Bahir,Bakr,Bakri,Baligh,Bandar,Barakah,Barir,Bashshar,Basil,Basim,Bassam,Bayezid,Bayhas,Bilal,Bishr,Boulos,Budail,Burhan,Bushr,Butrus,Dabir,Dani,Darwish,Daʿud,Dhakir,Dhakiy,Dhakwan,Dhul Fiqar,Dirar,Diya,Diya al-Din,Duqaq,Fadi,Fadil,Fadl,Fadl Allah,Fahd,Fahad,Fahmi,Faisal,Faʿiz,Fakhir,Fakhr al-Din,Fakhri,Fakih,Falah,Falih,Faraj,Farhan,Farid,Fariq,Fariq,Faris,Faruq,Fath,Fathi,Fatih,Fatin,Fawwaz,Fawzan,Fawzi,Fayyad,Ferran,Fida,Fikri,Firas,Fuʿad,Fudail,Gamal,Ghayth,Ghali,Ghalib,Ghanim,Ghassan,Ghawth,Ghazwan,Ghiyath,Habbab,Habib,Haddad,Hadi,Hafiz,Hakem,Hakim,Halim,Hamal,Hamas,Hamdan,Hamdi,Hamid,Hamim,Hamzah,Hana,Hanaʾi,Hanbal,Hani,Hanif,Hannad,Haris,Harith,Harun,Hashim,Hassan,Hatim,Haydar,Haytham,Hayyan,Hazim,Hilal,Hilmi,Hisham,Hud,Hudad,Hudhafah,Hudhayfah,Humam,Hussein,Husam,Husam al-Din,Ibrahim,ʿId,Idris,Ihsan,Ihtisham,ʿIkrimah,Ilias,ʿImad,Imad al-Din,Imran,Imtiyaz,Inʿam,Iqbal,ʿIrfan,ʿIsa,ʿIsam,Ishaq,Ismaʿil,Iyad,Iyas,Izz al-Din,Jabbar,Jabr,Jabir,Jad Allah,Jaʿfar,Jal,Jalal,Jalal al-Din,Jalil,Jamal,Jamal al-Din,Jamil,Jarir,Jasim,Jaul,Jaun,Jawad,Jawdah,Jawhar,Jibran,Jibril,Jubair,Jul,Jumah,Junayd,Juwain,Kadar,Kadin,Kadir,Kahil,Kaliq,Kamal,Kamil,Karam,Kardal,Karif,Karim,Kasib,Kasim,Katib,Kazim,Khalaf,Khaldun,Khalid,Khalil,Khalil al-Allah,Khalis,Khatib,Khair al-Din,Khairi,Khoury,Khulus,Khuzaymah,Kutaiba,Labib,Lablab,Latif,Layth,LuʿayLubayd,Luqman,Lut,Lutfi,Maʿd,Madani,Mahbub,Mahdi,Mahfuz,Mahir,Mahjub,Mahmud,Mahrus,Maimun,Majd,Majdy,Majd al-Din,Majid,Makin,Malik,Mamduh,Maʿmun,Maʿin,Mandhur,Mansur,Marghub,Marid,Maʿruf,Marwan,Marzuq,Mashʿal,Mashhur,Masrur,Masʿud,Masun,Maysarah,Mazhar,Mazin,Mehmed,Mihran,Mihyar,Mikaʾil,Miqdad,Misbah,Mishʿal,Miyaz,Muʾadh,Muʾawiyah,Muʾayyad,Mubarak,Mubin,Mudar,Muddaththir,Mufid,Muflih,Muhab,Muhayr,Muhammad,Muhanna,Muhannad,Muhib,Muhibb,Muhsin,Muhtadi,Muhyi al-Din,Muʿin,Muʿizz,Mujab,Mujahid,Mukarram,Mukhlis,Mukhtar,Mulham,Mulhim,Muʿmmar,Muʿmin,Mumtaz,Munahid,Mundhir,Munib,Munif,Munir,Muʿnis,Munjid,Munsif,Muntasir,Murad,Murid,Murshid,Murtada,Musa,Musʿab,Musaʿid,Mushtaq,Muslih,Muslim,Mutafa,Mutaʾ,Muʿtasim,Mutawalli,Muʿtazz,Muthanna,Muti,Muwaffaq,Muyassar,Muzaffar,Mussammil,Nabhan,Nabighah,Nabih,Nabil,Nadhir,Nadim,Nadir,Nafiʾ,Nahid,Naʾil,Naʾim,Naji,Najib,Najid,Najjar,Najm al-Din,Naʿaman,Namir,Nashʿah,Nashʿat,Nashwan,Nasib,Nasih,Nasim,Nasir,Nasir al-Din,Nasr,Nasri,Nasuh,Nawaf,Nawfal,Nayif,Nazih,Nazim,Nazmi,Nibras,Nidal,Nijad,Nimr,Nizar,Nuʿaym,Nuh,Nuhayd,Numair,Nuʿman,Nur al-Din,Nuri,Nusrah,Nusrat,Omar,Orhan,Osman,Qasim,Qays,Qudamah,Qusay,Qatadah,Qutaybah,Qutb,Qutuz,Rabah,Rabi,Radi,Rafi,Rafid,Rafiq,Raghib,Rahman,Raʿid,Raʿif,Rais,Rajaa,Rajab,Raji,Rajih,Rakin,Rami,Ramih,Ramiz,Ramzi,Rani,Rashad,Rashid,Rasil,Rasin,Rasmi,Rasul,Ratib,Raʿuf,Rayhan,Rayyan,Razin,Ridha,Ridwan,Rihab,Riyad,Rizq,Ruhi,Rushd,Rushdi,Ruwayd,Saad,Saʿadah,Sab,Sabih,Sabir,Sabri,Saʿd,Saʿd al-Din,Sadad,Sadid,Sadiq,Saʿdun,Saʿid,Safi,Safiy,Safiy al-Din,Safuh,Safwah,Safwat,Safwan,Sahib,Sahir,Sahl,Saʾib,Saif,Saif al-Din,Sajid,Sajjad,Sakhr,Salah,Salah al-Din,Salamah,Salih,Salim,Salman,Sami,Samih,Samir,Samman,Saqr,Sariyah,Sati,Saud,Sayyid,Shaʿban,Shadi,Shadin,Shafi,Shafiq,Shahid,Shahin,Shahir,Shakib,Shakir,Shams al-Din,Shamal,Shamil,Shamim,Sharaf,Sharif,Shawqi,Shihab,Shihab al-Din,Shihad,Shuʿayb,Shukri,Shumayl,Siddiq,Sinan,Siraj,Siraj al-Din,Sofian,Subhi,Sufyan,Suhayb,Suhayl,Suhaym,Sulaiman,Sumrah,Suraqah,Suʿud,Tahir,Tahsin,Taym Allah,Taj,Taj al-Din,Talal,Talib,Tamim,Tamir,Tamam,Tammam,Taqiy,Tarif,Tariq,Taslim,Tawfiq,Tawhid,Taymullah,Taysir,Tayyib,Thabit,Thamir,Thaqib,Thawab,Thawban,ʿUbaidah,Ubaid,Ubayy,ʿUdayl,ʿUday,ʿUmar,Umarah,Umair,ʾaUrwah,Usaym,Usama,ʿUtbah,Uthal,Uthman,Waddah,Wadi,Wadid,Wafiq,Wahab,Wahhab,Wahid,Waʾil,Wajdi,Wajid,Wajih,Wakil,Walid,Walif,Waliy Allah,Waliy al-Din,Waqar,Waqqas,Ward,Wasif,Wasil,Wasim,Wazir,Yahya,Yaman,Yaʿqub,Yasar,Yasin,Yasir,Yazan,Yazid,Yunus,Yushua,Yusri,Yusuf,Zafar,Zafir,Zahid,Zahir,Zayd,Zaim,Zayn,Zarif,Zakarriya,Zaki,Zakwan,Ziyad,Zubayr,Zuhayr
gl: Aban,Abas,Abun,Abdul-ʿAdel,Abdul-Agad,Abdul-Alin,Abdul-Ali,Abdul-Acin,Abdul-Acis,Abdul-Badi,Abdul-Baʿiz,Abdul-Baqui,Abdul-Bari,Abdul-Bar,Abdul-Basir,Abdul-Basit,Abdul-Fatá,Abdul-Gafar,Abdul-Gafur,Abdul-Gani,Abdul-Hadi,Abdul-Hafis,Abdul-Hacan,Abdul-Haquin,Abdul-Halin,Abdul-Hamid,Abdul-Hac,Abdul-Hasib,Abdul-Hai,Abdul-Iabar,Abdul-Ialil,Abdul-Carin,Abdul-Cabir,Abdul-Calic,Abdul-Latif,Abdul-Malic,Abdul-Mallid,Abdul-Matin,Abdul-Mundiʾ,Abdul-Muni,Abdul-Muaimin,Abdul-Musi,Abdul-Muli,Abdul-Muʿid,Abdul-Muʿis,Abdul-Mullib,Abdul-Mumin,Abdul-Mucuadin,Abdul-Muntadir,Abdul-Musagüir,Abdul-Mutaʿal,Abdul-Nafi,Abdul-Naser,Abdul-Nasir,Abdul-Nur,Abdul-Cuadir,Abdul-Cuar,Abdul-Cuagüi,Abdul-Cuaiun,Abdul-Cudus,Abdul-Rafi,Abdul-Rain,Abdul-Raman,Abdul-Raxid,Abdul-Raʿuf,Abdul-Rasac,Abdul-Xacur,Abdul-Tagüab,Abdul-Güadun,Abdul-Güab,Abdul-Güaid,Abdul-Güallid,Abdul-Güaquil,Abdul-Güali,Abdul-Güali,Abdul-Güariz,Abdul-Zair,Abdullá,ʿAbid,ʿAbidin,Abu Baquer,Abi al-Cair,Adil,Adan,Adib,ʿAdeli,ʿAdnan,ʿAfif,Amad,ʿAllib,ʿAquif,Aquil,Acran,Alaʾ,Alaʾ al-Din,Alʿ Abas,Aladin,al-Bara,al-Hacan,al-Hariz,Alasan,Alusain,Ali,Alin,Almadi,al-Safi,Altaf,Altair,al-Taib,al-Tillani,al-Tufail,Amid,ʿAmid,Amin,Amir,ʿAmir,Anllad,ʿAmar,ʿAnro,Anas,Anis,ʿAntará,Angüar,ʿAquil,Arfan,Arif,ʿArif,Asad,Asʿad,Asadel,Asraf,Asif,ʿAsin,Asgüad,Ataʿ,Ataʿ Allá,Ataʿ al-Raman,Acil,Acir,ʿAtif,ʿAgüad,ʿAuf,Aus,Agüab,Aian,Aiman,Aiser,Aiub,Aza,ʿAzab,Azar,Acin,ʿAcis,ʿAsan,Badi,Badi al-Zaman,Badir,Badir al-Din,Badri,Baʿ,Bai al-Din,Bai,Bair,Baquer,Bacri,Balir,Bandar,Baracá,Barir,Baxar,Basil,Basin,Basan,Baiecid,Baias,Bilal,Bisir,Boulos,Budail,Buran,Busir,Butrus,Dabir,Dani,Dargüis,Daʿun,Daquir,Daqui,Dagüan,Dul Ficuar,Dirar,Dia,Dia al-Din,Ducuac,Fadi,Fadil,Fadel,Fadel Allá,Fad,Fad,Fami,Faisal,Faʿis,Faquir,Faquir al-Din,Faquiri,Faqui,Falá,Fali,Fara,Faran,Farid,Faric,Faric,Faris,Faruc,Faz,Faci,Fati,Fatin,Fagüas,Fauzan,Fauci,Faiado,Ferran,Fida,Ficri,Firas,Fuʿad,Fudail,Gamal,Gaiz,Gali,Galib,Ganin,Gasan,Gauz,Gazgüan,Guiaz,Habab,Habib,Hadab,Hadi,Hafis,Haquen,Haquin,Halin,Hamal,Hamas,Handan,Handi,Hamid,Hamin,Hamzá,Hana,Hanaʾi,Hanbal,Hani,Hanif,Hanad,Haris,Hariz,Harun,Haxin,Hasan,Hatin,Haidar,Haizan,Haian,Hacin,Hilal,Hilmi,Hixan,Hun,Hudad,Hudafá,Hudaifá,Human,Huseín,Husan,Husan al-Din,Ibrain,ʿId,Idris,Ihsan,Ihtixan,ʿIcrimá,Ilias,ʿImad,Imad al-Din,Inran,Intias,Inʿan,Inbal,ʿIrfan,ʿIsa,ʿIsan,Ixac,Ismaʿil,Íad,Ías,Is al-Din,Iabar,Iabur,Iabir,Iad Allá,Iaʿfar,Ial,Ialal,Ialal al-Din,Ialil,Iamal,Iamal al-Din,Iamil,Iarir,Iasin,Iaul,Iaun,Iagüad,Iaudá,Iaguar,Ibran,Ibril,Iubair,Iul,Iumá,Iunaid,Iugüain,Cadar,Cadin,Cadir,Cail,Calic,Camal,Camil,Caran,Cardal,Carif,Carin,Casib,Casin,Catib,Cacin,Calaf,Caldun,Calid,Calil,Calil al-Allá,Calis,Catib,Cair al-Din,Cairi,Couri,Culus,Cuzaimá,Cutaiba,Labib,Lablab,Latif,Laiz,Luʿai Lubaid,Lucman,Lut,Ludfi,Maʿ,Madani,Mabub,Madi,Mafus,Mair,Maiub,Mamun,Marus,Maimun,Maid,Maidi,Maid al-Din,Mallid,Maquin,Malic,Mandu,Maʿmun,Maʿin,Mandur,Mansur,Margub,Marid,Maʿruf,Margüan,Marsuc,Maxal,Maxur,Masur,Masʿun,Masun,Maisará,Mazar,Macin,Memed,Miran,Miar,Micaʾil,Mindad,Misbá,Mixal,Mias,Muʾad,Muʾagüiá,Muʾaiad,Mubarac,Mubin,Mudar,Mudaznir,Mufid,Mufli,Muab,Muair,Muamad,Muana,Muanad,Muib,Muib,Musin,Mutadi,Mulli al-Din,Muʿin,Muʿis,Mullab,Mullaid,Mucarran,Muclis,Muctar,Mulan,Mulin,Muʿmar,Muʿmin,Muntas,Munaid,Mundir,Munib,Munif,Munir,Muʿnis,Munllid,Munsif,Muntasir,Murad,Murid,Murxid,Murtada,Musa,Musʿab,Musaʿid,Mustac,Musli,Muslin,Mustafa,Mutaʾ,Muʿtasin,Mutagüali,Muʿtas,Muzana,Muti,Mugüafac,Muiasar,Muzafar,Musamil,Naban,Nabigá,Nabi,Nabil,Nadir,Nadin,Nadir,Nafiʾ,Naid,Naʾil,Naʾin,Nali,Nallib,Nallid,Naillar,Nain al-Din,Naʿaman,Namir,Nasʿá,Naxat,Nasgüan,Nasib,Nasi,Nasin,Nasir,Nasir al-Din,Nasir,Nasri,Nasu,Nagüaf,Naufal,Naif,Naci,Nacin,Nazmi,Nibras,Nidal,Nillad,Nir,Nizar,Nuʿain,Nu,Nuaid,Numair,Nuʿman,Nur al-Din,Nuri,Nusrá,Nusrat,Omar,Oran,Osman,Cuasin,Cuais,Cudamá,Cusai,Cuatadá,Cutaibá,Cut,Cutus,Rabá,Rabi,Radi,Rafi,Rafid,Rafic,Raxib,Raman,Raʿid,Raʿif,Rais,Ralla,Rallab,Rali,Rali,Raquin,Rami,Rami,Ramis,Ranci,Rani,Raxad,Raxid,Rasil,Rasin,Rasmi,Rasul,Ratib,Raʿuf,Raian,Raian,Racin,Rida,Ridgüan,Riab,Riad,Ricir,Rui,Rus,Rusdi,Rugüaid,Sad,Saʿadá,Sab,Sabi,Sabir,Sabri,Saʿd,Saʿd al-Din,Sadad,Sadid,Sadic,Saʿdun,Saʿid,Safi,Safi,Safi al-Din,Safu,Safuá,Safgüat,Safgüan,Saib,Sair,Sal,Saʾib,Saif,Saif al-Din,Sallid,Saillad,Saquir,Salá,Salá al-Din,Salamá,Sali,Salin,Salman,Sami,Sami,Samir,Saman,Saquer,Sariá,Sati,Saun,Said,Xaʿban,Xadi,Xadin,Xafi,Xafic,Xaid,Xain,Xair,Xaquib,Xaquir,Xames al-Din,Xamal,Xamil,Xamin,Xaraf,Xarif,Xauqui,Xiab,Xiab al-Din,Xiad,Xuʿaib,Xucri,Xumail,Sidic,Sinan,Sira,Siraj al-Din,Sofian,Subi,Sufian,Suaib,Suail,Suain,Sulaiman,Sunrá,Suracá,Suʿun,Tair,Tasin,Tain Allá,Ta,Tal al-Din,Talal,Talib,Tamin,Tamir,Taman,Taman,Taqui,Tarif,Taric,Taslin,Taufic,Tauid,Taimullá,Taisir,Taib,Tabit,Tamir,Taquib,Tagüab,Tauban,ʿUbaidá,Ubaid,Ubai,ʿUdail,ʿUdai,ʿUmar,Umará,Umair,Usain,Usama,ʿUtbá,Uzal,Utman,Güadá,Güadi,Güadid,Güafic,Güab,Güab,Güaid,Güaʾil,Güaidi,Güallid,Güali,Güaquil,Güalid,Güalif,Güali Allá,Güali al-Din,Güacar,Güacas,Güar,Güasif,Güasil,Güasin,Güacir,Iaia,Iaman,Iaʿqub,Iasar,Iasin,Iasir,Iazan,Iacid,Iunus,Iuxua,Iusri,Iusuf,Zafar,Zafir,Zaid,Zair,Zaid,Zain,Zain,Zarif,Zacarria,Zaqui,Zagüan,Ziad,Zubair,Zuair

en: Amprixta,Anexir,Anitraz,Arix,Axiz,Bzz’Kza,Chamil,Cleezi,Clezz,Fazzis,Fizztrax,Flixta,Flizzil,Frikes,Frizzle,Hasz,Heffez,Hertrazzir,Hesz,Hezzir,Hezzis,Hix,Inexis,Irix,Jezzix,Jizz,Kaliez,Kepzs,Kernix,Kersezz,Kertrasz,Kerx,Kerxenix,Kezz,Klexaz,Klezyx,Krarax,Krenarex,Krex,Krinex,Krisess,Laizix,Lazki,Lixeez,Merax,Mexiss,Moxanzz,Naxisz,Nix,Pekzs,Plaxis,Plesix,Presch,Sailik,Salanix,Salik,Sandix,Saprazz,Satras,Skalix,Skandix,Skazix,Skeely,Skeezix,Sklizle,Skrez,Slizilx,Sprizz,Ssexur,Ssizer,Ssorix,Sszasz,Sterizz,Talerez,Tarex,Tarnix,Tezzaz,Tirasch,Tirax,Tirix,Trezz,Venezz,Vriss,Waks,Xaffrasz,Xartrez,Xasz,Xaztex,Xerxix,Xirasz,Xirr,Xirtras,Xirtrez,Xirz,Zandler,Zedrix,Zilrix,Zizzasz,Zslap,Zzalkz,Zzupde
gl: Amprista,Anexir,Anitras,Arix,Axis,Bicha,Chamil,Clici,Clecis,Fasis,Fistrax,Flista,Flisil,Friques,Frisel,Has,Hefes,Hertrasir,Hes,Hesir,Hesis,Hix,Inexis,Irix,Iesix,Icis,Calies,Quepcis,Quernix,Quersecis,Quertras,Querix,Querxenix,Quecis,Clexas,Clecix,Crarax,Crenarex,Crex,Crinex,Crises,Laicix,Lasqui,Lixis,Merax,Mexis,Moxancis,Naxis,Nix,Pequis,Plaxis,Plesix,Pres,Sailic,Salanix,Salic,Sandix,Sapracis,Satras,Escalix,Escandix,Escacix,Esquili,Esquicix,Esclizle,Escres,Eslicils,Espricis,Sexur,Sizer,Sorix,Sas,Stericis,Taleres,Tarex,Tarnix,Tesas,Tiras,Tirax,Tirix,Trecis,Venecis,Bris,Güacs,Xafras,Xartres,Xas,Xastex,Xerxix,Xiras,Xir,Xirtras,Xirtres,Xirs,Zander,Zedrix,Zilrix,Zisas,Eslap,Salcos,Supde

en: Absu,Abzu,Aigaion,Alastyn,Apalala,Apam,Apsu,Aremata,Atlahua,Atlaua,Barinthus,Dhakhan,Dylan,Elcmar,Ember,Enki,Faro,Habaek,Ikatere,Jamm,Jin,Kinilau,Kulullu,Labuna,Laut,Lir,Llyr,Ludd,Makara,Maui,Melicertes,Mimir,Natat,Nechtan,Neptune,Nereus,Nethuns,Njord,Nuada,Nudd,Nudimmud,Nun,Oceanus,Okeanos,Phorcys,Pontus,Popoa,Poseidon,Proteus,Raja,Rau,Rorua,Ryujin,Scylla,Sinilau,Sisiutl,Tagaloa,Tanaoa,Tangaloa,Tangaroa,Thaumas,Tikitiki,Tini,Tinilau,Tinirau,Toniwha,Triton,Vizi,Vodnik,Vourukasa
gl: Absu,Abzu,Aigaion,Alastin,Apalala,Apam,Apsu,Aremata,Atlaua,Atlaua,Babor,Barindus,Bulbo,Cabo,Can,Corricán,Costado,Dacan,Dilan,Elmar,Ember,Enqui,Estribor,Faro,Habaec,Icatere,Llan,Llin,Quinilau,Culullu,Labuna,Laut,Lir,Llir,Lud,Macara,Mariñeiro,Maui,Melicertes,Mimir,Natat,Nechan,Neptuno,Nereus,Neduns,Llor,Nuada,Nud,Nudimud,Nun,Océano,Oqueanos,Forcis,Peixe,Ponte,Pontus,Popoa,Poseidón,Proteus,Raia,Rau,Rorua,Riullin,Escila,Sinilau,Sisiul,Tagaloa,Tanaoa,Tangaloa,Tangaroa,Taumas,Tiquitiqui,Tini,Tinilau,Tinirau,Toniua,Tritón,Visi,Vagallón,Vonic,Vourucasa

en: Aglaopheme,Amphitrite,Aphrodite,Ariel,Atargatis,Calypso,Delphine,Derceto,Diktynna,Electra,Galatea,Himeropa,Jengu,Leucosia,Ligia,Lori Lamaris,Mama Wata,Marina,Miranda,Miriam,Molpe,Parthenope,Pelagia,Pisinoe,Rân,Sedna,Stella Maris,Thelxiepia,Tirgata,Vatea,Ved-Ava,Veen emo,Vete-ema
gl: Aglaofeme,Agulla,Algaria,Áncora,Anfitrite,Afrodita,Ariel,Arriar,Atargatis,Baía,Calipso,Costela,Delfina,Derceto,Dictina,Electra,Galatea,Himeropa,Iengu,Leucosia,Ligia,Lori Lamaris,Mama Güata,Mar,Mariña,Marusía,Maruxa,Miranda,Mirian,Molpe,Partenope,Pelaguia,Pisinoe,Popa,Proa,Ran,Ría,Senda,Estrela,Maris,Telxiepia,Tirgata,Batea,Vaga,Vedava,Vinemo,Vetema

en: Abraxas,Aleiss,Amail,Axmail,Blanal,Bleii,Blo,Bress,Briss,Gaxmol,Griam,Griss,Grissileii,Hailoss,Hainoss,Harxos,Huzel,Inaloss,Ineii,Issal,Klezel,Kras,Krezkps,Kzap,Lamaiss,Lameii,Lexpek,Liness,Lobor,Maissol,Malinos,Milbor,Mileii,Nildloss,Oxpeii,Poniaz,Psell,Pson,Pzakp,Reii,Sassal,Saxil,Saxrireii,Sekol,Silas,Skell,Skepz,Slell,Snol,Soill,Sorkol,Srell,Trixoz,Vilail,Vissal,Vlanis,Xabrak,Xamalel,Xinas,Xnamos,Xopkon,Zalsp,Zlek,Zpsek,Zsekp
gl: Abraxas,Aleis,Amail,Asmail,Blanal,Blei,Blo,Bres,Bris,Gasmol,Grian,Gris,Grisilei,Hailos,Hainos,Harxos,Hucel,Inalos,Inei,Isal,Clecel,Cras,Crescapas,Sapo,Lamais,Lamei,Lexpen,Lines,Lobor,Maisol,Malinos,Milbor,Milei,Nildos,Ospei,Poniaz,Sel,Son,Sac,Rei,Sasal,Saxil,Saxirei,Secol,Silas,Esquel,Esquepto,Selel,Esnol,Soil,Sorcol,Esrel,Trixoz,Vilail,Visal,Blanis,Xabrac,Xamalel,Xinas,Xamos,Xocon,Salse,Glec,Sec,Seque

en: Aliasse,Amailis,Axmailia,Blai,Blanalai,Bli,Bliana,Brassas,Brissal,Gaxmail,Griama,Grissa,Grissilai,Haila,Haina,Harxias,Huzi,Inai,Inalai,Issalai,Klez,Kras,Krezkps,Kzap,Lamai,Lamaissa,Lexpek,Liabra,Lilin,Linassa,Maissa,Malina,Mila,Milbra,Nildlasi,Oxpel,Poniazal,Psal,Psen,Pzakp,Riaa,Sall,Sassalia,Saxiala,Saxririaa,Sek,Skal,Skepz,Sla,Snelia,Srak,Sral,Szak,Trixzed,Vilaila,Vissalai,Vlanissa,Xabrak,Xamalia,Xina,Xinasia,Xnamas,Xopkne,Zalsp,Zlek,Zpsek,Zsekp
gl: Aliase,Amailis,Asmailia,Blai,Blanalai,Bli,Bliana,Brasas,Brisal,Gasmail,Griama,Grisa,Grisilai,Haila,Haina,Harxias,Huci,Inai,Inalai,Isalai,Cles,Cras,Crepes,Crana,Lamai,Lamaisa,Lexpen,Liabra,Lilin,Linasa,Maisa,Malina,Mila,Milbra,Nildasi,Ospel,Poniazal,Sal,Sen,Sar,Ría,Sal,Sasalia,Saxiala,Saxiria,Sen,Escal,Esquéptica,Eslá,Esnelia,Erra,Eralda,Exan,Trixen,Vilaila,Visalai,Blanisa,Xabran,Xamalia,Xina,Ximnasia,Xanas,Xoque,Salsa,Glec,Sec,Seque

en: Akoark,Akort,Akzalk,Arkarm,Barkuk,Blokkar,Borkuk,Bukkak,Bulruk,Corkkar,Delkkak,Garkuk,Gnukk,Goruk,Grak,Gurk,Gurm,Kalknix,Karak,Karbuk,Kargnak,Karterak,Kayrak,Kelkrar,Kerta,Kilkrar,Kingrok,Kirk,Klud,Kokkan,Kolk,Komak,Korgnak,Kork,Koruck,Kramak,Krog,Krukrak,Krumuk,Kuknuk,Kurkur,Kurmak,Makron,Markaak,Markuk,Merknik,Nargak,Olk,Orkut,Reknak,Takolak,Trabuk,Trakkon,Urkar,Urkark
gl: Acoarco,Acor,Axal,Arcarme,Barcuco,Blocar,Borcuco,Bucaco,Bulruco,Corcar,Delcaco,Garcuco,Nuco,Goruco,Graco,Gurco,Gurme,Calnix,Caraco,Carbuco,Carnaco,Carteraco,Cairaco,Quelcrar,Querta,Quilcrar,Quingroco,Quirco,Clud,Cocan,Colco,Comaco,Cornaco,Corco,Corucco,Cramaco,Cron,Crucraco,Crumuco,Cunuco,Curcur,Curmaco,Macron,Marcaco,Marcuco,Mernico,Nargaco,Olco,Orcut,Renaco,Tacolaco,Trabuco,Tracon,Urcar

en: Badush,Bagar,Bagdish,Barag,Barbag,Bart,Bashnak,Bidish,Bidush,Bik,Bilg,Bilo,Binak,Bink,Biol,Birt,Bogar,Bogdish,Bogdush,Bogor,Bok,Bolg,Bong,Borg,Bork,Bort,Boshnak,Budush,Bugdish,Buk,Bunak,Bung,Bunk,Burag,Burg,Burk,Buurk,Eradash,Eradish,Eragdish,Eragdush,Eragor,Eranak,Erang,Erarag,Erarg,Erart,Erigdush,Erik,Erinak,Eriol,Erirag,Erirbag,Erirg,Erirt,Erishnak,Eriurk,Erogdish,Erogdush,Erok,Erong,Eronk,Erorbag,Erudish,Erudush,Erugar,Erugdush,Erulo,Erunk,Eruol,Erurag,Eruurk,Gadash,Gagar,Gagdush,Gagor,Galo,Ganak,Gank,Gaol,Garag,Gashnak,Gigor,Ginak,Ging,Gink,Girt,Gogdish,Gogdush,Gong,Gork,Gort,Goshnak,Gradash,Gragar,Gragor,Grak,Gralg,Gralo,Granak,Graol,Grarbag,Gridash,Gridish,Gridush,Grigar,Grigor,Grilg,Grilo,Grink,Grirag,Grirg,Grirk,Grishnak,Grodish,Grogar,Grogdish,Grok,Grolg,Grong,Gronk,Grorag,Grorg,Grork,Grort,Groshnak,Grudash,Grugar,Grugdish,Grugdush,Gruk,Grulo,Grunk,Gruol,Grurg,Grurk,Grurt,Gruurk,Gugdish,Gugdush,Gulg,Gulo,Gunak,Gurbag,Gurt,Gushnak,Hadash,Hadish,Hadush,Hagar,Hagdush,Hagor,Hak,Halg,Hank,Hashnak,Hidash,Hidish,Hidush,Higdush,Hilg,Hinak,Hing,Hink,Hiol,Hirag,Hirg,Hodush,Hogar,Hogor,Hong,Hool,Horbag,Hork,Hort,Hoshnak,Hudash,Hudish,Hugor,Huk,Hulg,Hulo,Hunk,Huol,Hurag,Hurbag,Hurk,Hushnak,Huurk,Pagdish,Pagor,Palg,Palo,Paol,Parag,Pashnak,Pidush,Pigdish,Pigdush,Pilg,Pinak,Pink,Pirbag,Podash,Podish,Podush,Pogdish,Polg,Porbag,Porg,Pork,Port,Poshnak,Pradish,Pragdush,Pragor,Pralg,Pralo,Prang,Praol,Prarag,Prarbag,Prarg,Prark,Prart,Prashnak,Praurk,Pridish,Prigar,Prigdish,Prigor,Prilg,Prilo,Prinak,Priol,Prirbag,Prirg,Prirt,Priurk,Prodash,Prodish,Prodush,Prolg,Prolo,Pronak,Prong,Pronk,Prool,Prourk,Prudish,Prugar,Prugdish,Pruk,Prunak,Prunk,Prurg,Prurk,Pruurk,Puk,Pulg,Pulo,Punak,Pung,Punk,Purag,Purbag,Purg,Puurk,Radash,Ragar,Ragdish,Rak,Rang,Rank,Raol,Rarag,Rarbag,Rark,Rashnak,Raurk,Rigor,Rik,Rilg,Rinak,Rink,Rirg,Rirk,Rodish,Rodush,Rogdish,Rok,Rolo,Ronak,Rudash,Rugar,Rugdish,Ruk,Rung,Ruol,Rurag,Rushnak,Vadash,Vadish,Vadush,Vak,Valo,Vank,Varag,Varbag,Vigar,Vigdish,Vigor,Vilg,Vilo,Vink,Virag,Virt,Vishnak,Vogdish,Vogor,Vonak,Vong,Vorg,Vork,Voshnak,Vourk,Vradash,Vragar,Vragdush,Vragor,Vralo,Vrang,Vrarbag,Vrarg,Vrart,Vraurk,Vridash,Vridish,Vrigor,Vrik,Vrinak,Vring,Vrirt,Vrishnak,Vriurk,Vrodash,Vrodish,Vrogar,Vrogor,Vrolo,Vrong,Vrorg,Vrork,Vrudish,Vrugdush,Vrulg,Vrung,Vruol,Vrurg,Vrurt,Vruurk,Vudish,Vuk,Vulg,Vulo,Vunak,Vurag,Vurbag,Vurg,Vushnak
gl: Badus,Bagar,Basdis,Baras,Barbas,Bar,Basnar,Bidis,Bidus,Bir,Biles,Bilo,Binar,Binir,Biol,Bir,Bogar,Bosdis,Bosdus,Bogor,Bor,Boles,Bons,Bores,Bor,Bor,Bosnar,Budus,Busdis,Bur,Bunar,Buns,Bunir,Buras,Bures,Bur,Bur,Eradas,Eradis,Erasdis,Erasdus,Eragor,Eranar,Erans,Eraras,Erares,Erar,Erisdus,Erir,Erinar,Eriol,Eriras,Erirbas,Erires,Erir,Erisnar,Eriur,Erosdis,Erosdus,Eror,Erons,Eronir,Erorbas,Erudis,Erudus,Erugar,Erusdus,Erulo,Erunir,Eruol,Eruras,Erur,Gadas,Gagar,Gasdus,Gagor,Galo,Ganar,Ganir,Gaol,Garas,Gasnar,Guigor,Guinar,Guins,Guinir,Guir,Gosdis,Gosdus,Gons,Gor,Gor,Gosnar,Gradas,Gragar,Gragor,Grar,Grales,Gralo,Granar,Graol,Grarbas,Gridas,Gridis,Gridus,Grigar,Grigor,Griles,Grilo,Grinir,Griras,Grires,Grir,Grisnar,Grodis,Grogar,Grosdis,Gror,Groles,Grons,Gronir,Groras,Grores,Gror,Gror,Grosnar,Grudas,Grugar,Grusdis,Grusdus,Grur,Grulo,Grunir,Gruol,Grures,Grur,Grur,Grur,Gusdis,Gusdus,Gules,Gulo,Gunar,Gurbas,Gur,Gusnar,Hadas,Hadis,Hadus,Hagar,Hasdus,Hagor,Har,Hales,Hanir,Hasnar,Hidas,Hidis,Hidus,Hisdus,Hiles,Hinar,Hins,Hinir,Hiol,Hiras,Hires,Hodus,Hogar,Hogor,Hons,Hul,Horbas,Hor,Hor,Hosnar,Hudas,Hudis,Hugor,Hur,Hules,Hulo,Hunir,Huol,Huras,Hurbas,Hur,Husnar,Hur,Pasdis,Pagor,Pales,Palo,Paol,Paras,Parra,Pasnar,Pidus,Pisdis,Pisdus,Piles,Pinar,Pinir,Pirbas,Podas,Podis,Podus,Posdis,Poles,Porbas,Pores,Por,Por,Posnar,Pradis,Prasdus,Pragor,Prales,Pralo,Prans,Praol,Paras,Parvas,Praes,Pran,Pran,Prasnar,Praur,Pridis,Prigar,Prisdis,Prigor,Priles,Prilo,Prinar,Priol,Prierbas,Prires,Prin,Priur,Prodas,Prodis,Produs,Proles,Prolo,Pronar,Prons,Pronir,Prul,Prour,Prudis,Prugar,Prudis,Prur,Prunar,Prunir,Prures,Prun,Prun,Pur,Pules,Pulo,Punar,Puns,Punir,Puras,Purbas,Pures,Pur,Radas,Ragar,Rasdis,Rasdir,Rar,Rans,Ranir,Raol,Raras,Rabas,Rar,Rasnar,Raur,Rigor,Rir,Riles,Rinar,Rinir,Rires,Rir,Rodis,Rodus,Rosdis,Ror,Rolo,Ronar,Roto,Rudas,Rugar,Rusdis,Rur,Runs,Ruol,Ruras,Rusnar,Vadas,Vadis,Vadus,Var,Valo,Vanir,Varas,Barbas,Vigar,Visdis,Vigor,Viles,Vilo,Vinir,Viras,Vir,Visnar,Vosdis,Vogor,Vonar,Bons,Bores,Bor,Bosnar,Bour,Bradas,Bragar,Brasdus,Bragor,Bralo,Brans,Bravas,Branes,Bran,Braur,Bridas,Bridis,Brigor,Brir,Brinar,Brins,Brir,Brisnar,Briur,Brodas,Brodis,Brogar,Brogor,Brolo,Brons,Brores,Bror,Brudis,Brusdus,Brules,Bruns,Bruol,Brunes,Brun,Brul,Budis,Bur,Bules,Bulo,Bunar,Buras,Burbas,BVures,Busnar

en: Äg,Agh,Bog Äh,Borb,Brag,Brag Goh,Brok,Dak,Drog,Frok,Ga,Gah,Gark,Gnarf,Grar,Grokk,Grumph,Gulk,Hak,Hask,Hoth,Hug Bah,Hu Kah,Kak,Krak,Krug,Kub,Kuh,Lok,Luk,Nak,Nuk Kar,Pag,Reck,Rok,Ruk,Sark,Shak,Shuf,Stuh,Targ,Thog,Thruf,Thur,Tohg,Torg,Trok,Tsok,Tuh,Tuk Ruh,Ugg,Üh,Urg,Urgh,Urk,Vak,Zog,Zuug
gl: Ägu,Ago,Boguä,Bor,Bragu,Bragugo,Bron,Dan,Drogu,Fron,Ga,Gar,Gans,Nar,Gran,Gron,Grun,Gul,Ian,Ias,Hoz,Husba,Oca,Can,Cran,Crugu,Cub,Cu,Lon,Lun,Nan,Nucar,Pagu,Recon,Ron,Run,Sarna,Xan,Xuf,Estu,Targu,Zogu,Truf,Dur,Togu,Torgu,Tron,Son,Tu,Tucru,Ugu,Urco,Urgü,Urgo,Urin,Van,Zogu,Zun

en: Bludebalmen,Boladrumbadrum,Bolwuldelman,Bombempomgontor,Bomtanbomkenton,Bomtanbomtonum,Bregalad,Bremdebubde,Brenbasnudnem,Brendumadoak,Brommantendronnor,Brumbendublun,Brumennarunom,Brummdlebroak,Bumbadadabum,Buomdumdenlol,Carnimirië,Dabumdabumtam,Dammantongonnur,Danmonlulbam,Debundbemun,Delmduelmdelom,Diblembumnde,Dolmannumbil,Drongnoblemdu,Dulmandarook,Dulwulmendom,Dumdumdumatum,Elmaroomadrum,Grelmadrumbumadum,Gulladroamadoak,Gumabeladrelm,Laffalialomdium,Landunwonbam,Lassemista,Lefnublemdde,Libleddnumm,Lolmandindel,Monlamwimdan,Muldondindal,Mundionalafla,Mundumblemdum,Munnamdulbon,Nanmildaldum,Nunmaldildun,Orofarnië,Pambedrumne,Pomtamkomtrobum,Rithramcamhan,Tantondernintan,Temtundembenn,Temtunnongetem,Tondenkontenkon,Troombadoom,Tumtentantarun,Tumtonnongatum,Tumtumgamtomtom,Wonrunmaldin,Wudadoonopl
gl: Bludebalmen,Boladrumbadrun,Bolguldelman,Bombempongontor,Bontanbonquenton,Bontanbontonun,Bregalan,Brendebude,Brenbasnuden,Brendumadoan,Bromantendronor,Brumbendublun,Brumenarunon,Brundebroan,Bumbadadabun,Buondundenlon,Carnimirië,Dabundabuntan,Damantongonur,Danmonlulban,Debumbebun,Deduelelon,Diblemumbunde,Dolmanumbin,Dronoblendu,Dulmandarun,Dulgulmendon,Dundundumatun,Elmarumadrun,Grelmadrumbumadun,Gulladroamadoan,Gumabeladrelen,Lafalialondiun,Landunguonban,Lasemista,Lenublende,Libledun,Lomandinden,Monlangüindan,Muldondindan,Mundionalafa,Mundumblendun,Munandulbon,Nanmildaldun,Nunmaldildun,Orofarnië,Pabedrune,Pontacontrobun,Ridracaban,Tantondernintan,Tentundemben,Tentunongueten,Tondenontencon,Trumbadun,Tuntentantarun,Tuntonongatun,Tuntungantonton,Guonrunmaldin,Gudadunopel

en: Bal,Cam,Corn,Del,Earl,El,Fox,Fren,Gel,Hel,Hex,Hol,Hox,Il,Kin,Nam,Nes,New,Ol,Old,Olf,Oul,Ox,Rock,Rook,Sal,Sam,Sed,Sel,Sen,Sil,Tal,Water,Wet,York
gl: A Coruña,A Estrada,A Goleta,A Guarda,A Lama,A Pastoriza,Acea,Aldrén,Ar,Arba,Arcade,Areosa,Arrasa,Arroeiro,Baiona,Baleira,Barreiriña,Barreito,Beiriña,Bergondo,Beseña,Boia,Bravos,Bronzal,Bugalleira,Bugallo,Bustelo,Cabral,Caldas,Calvario,Cambados,Campelo,Cancelo,Candeira,Carballo,Cardosa,Carral,Carreiro,Casal,Casas,Cascallón,Castro,Castro Caldelas,Catoira,Cedeira,Cervetelo,Cezar,Chanteira,Chaos,Chímparra,Cillobre,Coristanco,Corneda,Corredoira,Coruxo,Corveiro,Corvite,Cotelo,Cotiño,Cotobade,Covo,Cuntis,Dezas,Dioño,Dozariñas,Eirado,Espasante,Espiñaredo,Ferrense,Ferrol,Figaredo,Fisvedra,Fontegra,Foxás,Freire,Gagos,Galos,Goleta,Golmar,Gordela,Goritas,Graña,Grixó,Insua,Lalín,Lamelas,Lamestras,Langosteira,Laña,Laxe,Ledín,Loureda,Louredela,Loureiros,Lousame,Loxo,Ludo,Lugo,Magoira,Malpica,Mane,Mariña,Maroxa,Marzá,Meira,Merés,Merés,Millán,Millares,Mince,Monforte,Moraña,Mos,Mourelos,Moutarón,Muíña,Murgás,Narón,Nebril,Neira,Nigrán,Noaio,Nobres,Noia,Nordegal,Noval,Obreira,Oca,Ordes,Oregal,Orfeiro,Oroso,Ourense,Outes,Paces,Paderne,Padrón,Pais,Pazos,Pedreiras,Peixón,Penediñas,Penelas,Pica,Poio,Ponte Caldelas,Pontecesures,Pontenova,Pontevedra,Porcariza,Portas,Portomarín,Pratense,Quintá,Quintás,Rabadán,Rábade,Redondela,Remesal,Remesquide,Renque,Ribadavia,Ribadumia,Ribeira,Rilo,Rosende,Rozas,Sabuceda,Saíñas,Salgueira,Salgueiros,Salvaterra,Sanguñedo,Santa Comba,Santaia,Santiago,Sar,Sarraira,Sarria,Sartes,Sestelo,Sigüeiro,Silleda,Silva,Sobolocovo,Sobredo,Sobreira,Soutada,Soutomaior,Soutullo,Subres,Tarrío,Tolán,Tomiño,Toxa,Trasmonte,Trazo,Tribás,Tui,Turces,Valado,Valdolide,Valga,Ventín,Verín,Vigo,Vilacacín,Viladesuso,Vilagarcía,Vilán,Vilanova,Vilaperre,Vilar,Vilas,Vilavedra,Vileira,Xacobe,Xesteira,Xocín,Xondo,Xunqueira,Zas

note: [objective]: condition=lose
en: Turns run out
gl: Que se esgoten as roldas.

note: [lua]: generate_objectives
en: Early finish bonus.
gl: Hai bonificación por rematar cedo.

note: [lua]: generate_objectives
en: No early finish bonus.
gl: Non hai bonificación por rematar cedo.

en: <small>(early finish bonus)</small>
gl: <small>(hai bonificación por rematar cedo)</small>

en: (early finish bonus)
gl: (hai bonificación por rematar cedo)

note: [lua]: generate_objectives
en: No gold carried over to the next scenario.
gl: Non se conserva ouro para o seguinte escenario.

en: 
    100% of finishing gold carried over to the next scenario.
gl: 
    Conservarase todo o ouro co que se remate para o seguinte escenario.

en: 
    40% of finishing gold carried over to the next scenario.
gl: 
    Conservarase o 40% do ouro co que se remate para o seguinte escenario.

en: 
    20% of finishing gold carried over to the next scenario.
gl: 
    Conservarase unha quinta parte do ouro co que se remate para o seguinte escenario.

en: Alternative objective:
gl: Obxectivo alternativo:

en: Bonus objective:
gl: Obxectivo con bonificación:

note: [note]: description=<b>
en: This is the last scenario.
gl: Este é o último escenario.

note: [message]: speaker=narrator
en: The computer player might not be able to play side $side_number properly in this scenario. Side $side_number is intended to be played by a human player.
gl: Pode que a intelixencia artificial non sexa capaz de xogar correctamente no bando $side_number neste escenario. Este bando está pensado para xogadores.

note: [message]: speaker=narrator
en: You retrieve $amount_gold pieces of gold.
gl: Obtés $amount_gold moedas de ouro.

note: [color_range]: id=1 [color_range]: id=red
en: Red
gl: Vermello

note: [color_range]: id=lightred
en: Light Red
gl: Vermello claro

note: [color_range]: id=darkred
en: Dark Red
gl: Vermello escuro

note: [color_range]: id=2 [color_range]: id=blue
en: Blue
gl: Azul

note: [color_range]: id=lightblue
en: Light blue
gl: Azul claro

note: [color_range]: id=3 [color_range]: id=green
en: Green
gl: Verde

note: [color_range]: id=brightgreen
en: Bright green
gl: Verde claro

note: [color_range]: id=4 [color_range]: id=purple
en: Purple
gl: Púrpura

note: [color_range]: id=5 [color_range]: id=black
en: Black
gl: Negro

note: [color_range]: id=6 [color_range]: id=brown
en: Brown
gl: Marrón

note: [color_range]: id=7 [color_range]: id=orange
en: Orange
gl: Laranxa

note: [color_range]: id=brightorange
en: Bright orange
gl: Laranxa claro

note: [color_range]: id=8 [color_range]: id=white
en: White
gl: Branco

note: [color_range]: id=9 [color_range]: id=teal
en: Teal
gl: Turquesa

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=gold
en: Gold
gl: Ouro

note: [color_range]: id=reef
en: Reef
gl: Arrecife

note: [color_range]: id=shallow_water
en: Shallow water
gl: Auga pouco profunda

note: [color_range]: id=deep_water
en: Deep water
gl: Auga profunda

note: [color_range]: id=swamp_water
en: Swamp water
gl: Auga de braña

note: [color_range]: id=flat
en: Flat
gl: Herbal

note: [color_range]: id=hills
en: Hills
gl: Outeiros

note: [color_range]: id=mountains
en: Mountains
gl: Montañas

note: [color_range]: id=forest
en: Forest
gl: Bosque

note: [color_range]: id=sand
en: Sand
gl: Area

note: [color_range]: id=frozen
en: Frozen
gl: Xeado

note: [color_range]: id=cave
en: Cave
gl: Cova

note: [color_range]: id=fungus
en: Fungus
gl: Cogomelos

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=village
en: Village
gl: Vila

note: [color_range]: id=castle
en: Castle
gl: Castelo

note: [color_range]: id=keep
en: Keep
gl: Torre

note: [color_range]: id=rails
en: Rail
gl: Raíl

note: [color_range]: id=unwalkable
en: Unwalkable
gl: Intransitábel

note: [color_range]: id=impassable
en: Impassable
gl: Infranqueábel

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=fog
en: Fog
gl: Néboa da guerra

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=shroud
en: Shroud
gl: Manto do descoñecido

note: [language]
en: Easy
gl: fácil

note: [language]
en: Medium
gl: media

note: [language]
en: Hard
gl: difícil

note: [language]
en: Nightmare
gl: pesadelo

note: [language]
en: Lawful units fight better during the day, and worse at night.
    
    Day: +25% Damage
    Night: −25% Damage
gl: As unidades legais loitan mellor polo día e peor pola noite.
    
    Un cuarto máis de dano polo día.
    Un cuarto menos de dano pola noite.

note: [language]
en: Neutral units are unaffected by day and night, fighting equally well under both conditions.
gl: Ás unidades neutrais non lles afecta o momento do día, loitan igual polo día que pola noite.

note: [language]
en: Chaotic units fight better at night, and worse during the day.
    
    Day: −25% Damage
    Night: +25% Damage
gl: As unidades caóticas loitan mellor pola noite e peor polo día.
    
    Un cuarto menos de dano polo día.
    Un cuarto máis de dano pola noite.

note: [language]
en: Liminal units only reach their full strength during twilight.
    
    Day: −25% Damage
    Night: −25% Damage
gl: As unidades crepusculares loitan mellor durante o crepúsculo.
    
    Un cuarto menos de dano polo día.
    Un cuarto menos de dano pola noite.

note: [language]
en: $name|’s Bridge,$name|’s Crossing
gl: Ponte Bora,Ponte Colgante,Ponte da Barca,Ponte da Carballa,Ponte da Cruz,Ponte da Misericordia,Ponte da Ramallosa,Ponte das Valoutas,Ponte de Bermaña,Ponte de Bradomil,Ponte de Carboeiro,Ponte de Gundián,Ponte de Madeira,Ponte de Monteporreiro,Ponte de Parada,Ponte de Pedre,Ponte de Rande,Ponte de San Antón,Ponte de San Xurxo,Ponte de Santiago,Ponte de Valiñas,Ponte de Vichocuntín,Ponte de Xacobe,Ponte do Batán,Ponte do Burgo,Ponte do Crego,Ponte do Demo,Ponte do Pasatempo,Ponte do Pedrido,Ponte do Pego,Ponte do Ramo,Ponte do Souto,Ponte dos Brozos,Ponte dos Santos,Ponte Gomail,Ponte Longal,Ponte Lubiáns,Ponte Maior,Ponte Maril,Ponte Medieval,Ponte Nafonso,Ponte Nova,Ponte Romana,Ponte San Alberte,Ponte Serrapio,Ponte Sigüeiro,Ponte Taboada,Ponte Valga,Ponte Vella

note: [language]
en: $name|’s Highway,$name|’s Pass,Path of $name
gl: Calzada da Ponte,Camiño Primitivo,Estrada Vella de Santiago,Calzada de $name,Camiño de $name,Camiño Primitivo de $name,Estrada de $name,Estrada Vella de $name

note: [language]
en: $name River,River $name
gl: Rego da Pereira,Rego do Pego,Rego Novo,Río Abadín,Río Abedes,Río Albarellos,Río Almofrei,Río Anllo,Río Anllóns,Río Antiga,Río Arenteiro,Río Arnego,Río Arnoia,Río Arzoá,Río Asma,Río Asneiro,Río Avia,Río Azúmara,Río Barbantiño,Río Barbanza,Río Barbaña,Río Barbeira,Río Barosa,Río Belelle,Río Beluso,Río Bermaña,Río Bibei,Río Boedo,Rego de Borela,Río Búbal,Río Cabanelas,Río Cabe,Río Calvar,Río Calvelle,Río Calvelo,Río Calvos,Río Camba,Río Carballas,Río Caselas,Río Casoio,Río Castro,Río Catoira,Río Cea,Río Celeiro,Río Cereixo,Río Chamoso,Río Cinsa,Río Coura,Río Deva,Río Deza,Río do Con,Río do Portiño,Río Dubra,Río Eo,Río Eume,Río Ferreira,Río Fraga,Río Freixeiro,Río Furelos,Río Furnia,Río dos Gafos,Río Grande,Río de Hedrada,Río Iso,Río Ladra,Río Lagares,Río Lambre,Río Lameira,Río Landro,Río Landrove,Río Lea,Río Lebrón,Río Leira,Río Lengüelle,Río Lérez,Río Limia,Río Loio,Río Lonia,Río Lor,Río Louro,Río Madanela,Río Mandeo,Río Mao,Río Marcelín,Río Maruzo,Río Masma,Río Mendo,Río Mente,Río Mera,Río Mero,Río Miño,Río Miñor,Río Mouro,Río Narla,Río Narón,Río Navea,Río Navia,Río Neira,Río Noceda,Río Oitavén,Río Oribio,Río Ouro,Río Parga,Río Pego,Río Picarrexo,Río Pontiñas,Río Ponxedo,Río Rabazal,Río Ribadil,Río Robra,Río Roca,Río Rosendo,Río Rubín,Río Saa,Regato de Saímes,Río Samo,Río Sar,Río Sardiñeira,Río Sarria,Río Selmo,Río Ser,Río Sil,Río Soldón,Río Sor,Río Tambre,Río Támega,Río Támoga,Río Tamuxe,Río Te,Río Tea,Río Teilán,Río Tenorio,Río Termes,Río Toxa,Río Traba,Río Trimaz,Río Tronceda,Río Ulla,Río Umia,Río Vaa,Río Valiñas,Río Verdugo,Río de Vilaselán,Río Xallas,Río Xares,Río Xuliana

note: [language]
en: $name Forest,$name|’s Forest
gl: Bosque $name,Bosque de $name,Fraga $name,Fraga de $name

note: [language]
en: $name Lake
gl: Lagoa da Frouxeira,Lagoa de Valdomiño,Lagoa de Antela,Lagoa de Cospeito,Lagoa de Cuns,Lagoa Sacra de Olives,Lagoas de Zo,Lago $name,Lago de $name,Lagoa $name,Lagoa de $name

note: [language]
en: $name|’s Peak,Mount $name
gl: A Curota,Alto da Veneira,Cerro de Pereira,Covallo,Mioteira,Moncai,Monte Alba,Monte Aloia,Monte Borneiro,Monte Bubela,Monte Campelo,Monte Caxado,Monte Couso,Monte da Aguia,Monte da Cidá,Monte da Peneda,Monte de Nenos,Monte de Paradanta,Monte de Santa Tegra,Monte do Castelo,Monte do Castro,Monte do Gontón,Monte Galiñeiro,Monte Iroite,Monte Lourido,Monte Louro,Monte Mondigo,Monte Pedroso,Monte Penalonga,Monte Penol,Monte Pindo,Monte Seixo,Monte Siradella,Monte Vilariño,Monte Xalo,Monte Xiabre,Montefurado,Montes de Valongo,Montes do Xalo,Pena Grande,Penedo dos Tres Reinos,Serra da Cova da Serpe,Serra de Meira,Serra do Candán,Serra do Galiñeiro,Tralomoredo

note: [language]
en: $name|’s Swamp,$name|marsh,$name|fen
gl: Braña Rubia,Lagoa de Alcaián,Braña $name,Braña de $name,Lameiro $name,Lameiro de $name,Marisma $name,Marisma de $name,Pantano $name,Pantano de $name

note: [language]
en: $name|bury,$name|ham,$name|ton,$name|bury
gl: A Coruña,A Estrada,A Goleta,A Guarda,A Lama,A Pastoriza,Acea,Aldrén,Ar,Arba,Arcade,Areosa,Arrasa,Arroeiro,Baiona,Baleira,Barreiriña,Barreito,Beiriña,Bergondo,Beseña,Boia,Bravos,Bronzal,Bugalleira,Bugallo,Bustelo,Cabral,Caldas,Calvario,Cambados,Campelo,Cancelo,Candeira,Carballo,Cardosa,Carral,Carreiro,Casal,Casas,Cascallón,Castro,Castro Caldelas,Catoira,Cedeira,Cervetelo,Cezar,Chanteira,Chaos,Chímparra,Cillobre,Coristanco,Corneda,Corredoira,Coruxo,Corveiro,Corvite,Cotelo,Cotiño,Cotobade,Covo,Cuntis,Dezas,Dioño,Dozariñas,Eirado,Espasante,Espiñaredo,Ferrense,Ferrol,Figaredo,Fisvedra,Fontegra,Foxás,Freire,Gagos,Galos,Goleta,Golmar,Gordela,Goritas,Graña,Grixó,Insua,Lalín,Lamelas,Lamestras,Langosteira,Laña,Laxe,Ledín,Loureda,Louredela,Loureiros,Lousame,Loxo,Ludo,Lugo,Magoira,Malpica,Mane,Mariña,Maroxa,Marzá,Meira,Merés,Merés,Millán,Millares,Mince,Monforte,Moraña,Mos,Mourelos,Moutarón,Muíña,Murgás,Narón,Nebril,Neira,Nigrán,Noaio,Nobres,Noia,Nordegal,Noval,Obreira,Oca,Ordes,Oregal,Orfeiro,Oroso,Ourense,Outes,Paces,Paderne,Padrón,Pais,Pazos,Pedreiras,Peixón,Penediñas,Penelas,Pica,Poio,Ponte Caldelas,Pontecesures,Pontenova,Pontevedra,Porcariza,Portas,Portomarín,Pratense,Quintá,Quintás,Rabadán,Rábade,Redondela,Remesal,Remesquide,Renque,Ribadavia,Ribadumia,Ribeira,Rilo,Rosende,Rozas,Sabuceda,Saíñas,Salgueira,Salgueiros,Salvaterra,Sanguñedo,Santa Comba,Santaia,Santiago,Sar,Sarraira,Sarria,Sartes,Sestelo,Sigüeiro,Silleda,Silva,Sobolocovo,Sobredo,Sobreira,Soutada,Soutomaior,Soutullo,Subres,Tarrío,Tolán,Tomiño,Toxa,Trasmonte,Trazo,Tribás,Tui,Turces,Valado,Valdolide,Valga,Ventín,Verín,Vigo,Vilacacín,Viladesuso,Vilagarcía,Vilán,Vilanova,Vilaperre,Vilar,Vilas,Vilavedra,Vileira,Xacobe,Xesteira,Xocín,Xondo,Xunqueira,Zas

note: [language]
en: $name|harbor,$name|port,$lake|port,$lake|harbor
gl: Antela,Arcillá,Bestar,Bexán,Boi Morto,Cardeita,Coristanco,Cortegada,Cospeito,Cuntis,Ferrol,Forcarei,Frouxeira,Goá,Guisande,Lago,Lamas,A Limia,Lugo,Maceda,Mamede,Momán,Monterrei,Muimenta,Ourense,Pino,Queixa,Rioaveso,Roás,Rubiños,Sandiás,Sarreaus,Seixas,Silleda,Sisoi,Sistallo,Támoga,Valdoviño,Vilapene,Vilar,Xermar,Xestoso,Xinzo,Xunqueira,Xustás,Zadagós

note: [language]
en: $name|ham,$name|ford,$name|cross,$river|ford,$river|cross,$name on river
gl: A Arnoia,A Estrada,A Guarda,Abadín,Almofrei,Amorín,Baleira,Bergantiños,Bora,Borela,Cabana,Caldas,Cambados,Carballedo,Carballo,Caroi,Cartelle,Castrelo,Catoira,Cerceda,Coristanco,Corredoira,Cortegada,Cospeito,Cotobade,Cualedro,Cuntis,Fraguas,Fraias,Gomesende,Gontán,Gundián,Lama,Laza,Loureiro,Lugo,Meis,Monforte,Monterrei,Moraña,Neda,Noia,Oia,Oroso,Ourense,Ponte Caldelas,Pontevedra,Portas,Portomarín,Rebordelo,Remuíño,Riaño,Ribadavia,Ribadumia,O Rosal,Salvaterra,Sande,Sarria,Sigüeiro,Silleda,Tomiño,Triabá,Tui,Valga,Verdes,Vigo,Vila de Cruces,Vilanova,Zas

note: [language]
en: $river|bridge,$river|bridge,$river|bridge,$name|ham,$name|bridge,$bridge|ham,$bridge|ton
gl: A Arnoia,A Estrada,A Guarda,Abadín,Almofrei,Amorín,Baleira,Bergantiños,Bora,Borela,Cabana,Caldas,Cambados,Carballedo,Carballo,Caroi,Cartelle,Castrelo,Catoira,Cerceda,Coristanco,Corredoira,Cortegada,Cospeito,Cotobade,Cualedro,Cuntis,Fraguas,Fraias,Gomesende,Gontán,Gundián,Lama,Laza,Loureiro,Lugo,Meis,Monforte,Monterrei,Moraña,Neda,Noia,Oia,Oroso,Ourense,Ponte Caldelas,Pontevedra,Portas,Portomarín,Rebordelo,Remuíño,Riaño,Ribadavia,Ribadumia,O Rosal,Salvaterra,Sande,Sarria,Sigüeiro,Silleda,Tomiño,Triabá,Tui,Valga,Verdes,Vigo,Vila de Cruces,Vilanova,Zas

note: [language]
en: $name|ham,$name|ton,$name|field
gl: A Goleta,A Pastoriza,Lalín,Lugo,Moraña,Narón,Ordes,Oroso,Pontevedra,Santa Comba,Santiago,Sarria,Sigüeiro,Silleda,Sobrado,Trazo,$name

note: [language]
en: $name|ham,$name|ton,$name|wood,$name Forest,$forest|wood,$forest|ham,$forest|ton
gl: Abelenda,Balde,Beiro,Bergondo,Carballeda,Carballedo,Carballiño,Carballo,Carral,Coristanco,Cotobade,Faramontaos,Lugo,Monforte,Muimenta,Noia,Nóvoa,Oroso,Ourense,Salceda,Sigüeiro,Silleda,Vilar,Zas,$name

note: [language]
en: $name|ham,$name|bury,$name|ton,$name|hill,$name|crest
gl: Agolada,Baleira,Caldas,Castro Caldelas,Catoira,Lousame,Malpica,Meira,Monforte,Poio,Rodeiro,Sarria,Seixo,Silleda,Soutomaior,Tomiño,Vilagarcía,Vilanova,$name

note: [language]
en: $mountain|mont,$mountain|cliff,$mountain|bury,$mountain|ham
gl: Agolada,Baleira,Caldas,Castro Caldelas,Catoira,Lousame,Malpica,Meira,Monforte,Poio,Rodeiro,Sarria,Seixo,Silleda,Soutomaior,Tomiño,Vilagarcía,Vilanova,$mountain

note: [language]
en: $name|ham,$name|bury,$name|ton,$name|mont,$name|mont,$name|cliff,$name|cliff
gl: Agolada,Baleira,Caldas,Castro Caldelas,Catoira,Lousame,Malpica,Meira,Monforte,Poio,Rodeiro,Sarria,Seixo,Silleda,Soutomaior,Tomiño,Vilagarcía,Vilanova,$name

note: [language]
en: $road|’s Rest,$road|’s Waypoint,$road|bury,$road|ham,$name|bury,$name|ham
gl: A Coruña,A Estrada,A Guarda,A Lama,Arcade,Catoira,Ferrol,Fisterra,Laxe,Lugo,Monforte,Mos,Ourense,Padrón,Poio,Pontecesures,Pontevedra,Rábade,Redondela,Santiago,Tomiño,Tui,Valga,Vigo,Vilagarcía,$name

note: [language]
en: $name|bury,$name|ham,$name|ton,$swamp|bury,$swamp|ham,$swamp|ton,
gl: A Lama,Cambados,Coristanco,Campo Lameiro,Ribadumia,$name

note: [language]
en: melee
gl: corpo a corpo

note: [language]
en: ranged
gl: a distancia

note: [language]
en: blade
gl: folla

note: [language]
en: pierce
gl: perforación

note: [language]
en: impact
gl: impacto

note: [language]
en: fire
gl: lume

note: [language]
en: cold
gl: frío

note: [language]
en: arcane
gl: arcano

note: [server]
en: Official Wesnoth Server
gl: Servidor oficial

note: [server]
en: Alternate Wesnoth Server
gl: Servidor alternativo

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^poisoned
gl: Envelenada

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^slowed
gl: Ralentizada

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: slowed
gl: Ralentizado

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^petrified
gl: Petrificada

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: petrified
gl: Petrificado

note: [lua]: set_status
en: female^unhealable
gl: Insandábel

note: [lua]: set_status
en: unhealable
gl: Insandábel

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: generate_objectives
en: Victory:
gl: Vitoria:

note: [lua]: generate_objectives
en: Defeat:
gl: Derrota:

note: [lua]: generate_objectives
en: (%d turns left)
gl: Restan %d roldas.

note: [lua]: generate_objectives
en: (this turn left)
gl: (é a última rolda)

note: [lua]: generate_objectives
en: %d%% of gold carried over to the next scenario.
gl: Conservarase un %d%% do ouro para o seguinte escenario.

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: OK
gl: Aceptar

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: Cancel
gl: Cancelar

en: very long
gl: grande

en: electrical
gl: eléctrico

note: [action]: id=button-playreplay, type=image
en: Play
gl: Reproducir

note: [action]: id=button-playreplay, type=image
en: continuous replay
gl: Repetición continua

note: [action]: id=button-stopreplay, type=image
en: Stop
gl: Deter

note: [action]: id=button-stopreplay, type=image
en: pause at end of turn
gl: Deter ao final de cada quenda

note: [action]: id=button-resetreplay, type=image
en: Reset
gl: Restablecer

note: [action]: id=button-resetreplay, type=image
en: reset to beginning
gl: Volver ao comezo

note: [action]: id=button-nextturn, type=image
en: Next Turn
gl: Seguinte quenda

note: [action]: id=button-nextturn, type=image
en: play turn
gl: Xogar a rolda

note: [action]: id=button-nextside, type=image
en: Next Side
gl: Seguinte bando

note: [action]: id=button-nextside, type=image
en: play side turn
gl: Xogar a quenda

note: [menu]: id=show-what
en: Point of view
gl: Punto de vista

note: [action]: id=skip-animation, type=checkbox
en: Skip animation
gl: Saltar a animación

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=replay-label
en: Replay
gl: Repetición

note: [action]: id=button-nextmove, type=image
en: Next Move
gl: Seguinte movemento

note: [action]: id=button-nextmove, type=image
en: play single move
gl: Xogar un movemento

note: [theme]: id=Classic
en: theme^Classic
gl: Clásico

note: [theme]: id=Classic
en: The classic, pre-1.12 theme
gl: Tema clásico anterior á versión 1.12

note: [menu]: id=menu-main
en: Menu
gl: Menú

note: [menu]: id=actions-menu
en: Actions
gl: Accións

note: [action]: id=button-endturn
en: End Turn
gl: Continuar

note: [action]: id=button-endturn
en: End Scenario
gl: Finalizar

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-hp
en: HP
gl: Vida

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-xp
en: XP
gl: Exp.

note: [label]: id=gold-icon
en: gold
gl: moedas

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
gl: Vilas

note: [label]: id=units-icon
en: units
gl: Unidades

note: [label]: id=upkeep-icon
en: upkeep
gl: Mantemento

note: [label]: id=income-icon
en: income
gl: Ingresos

note: [unit_level]: id=unit-level
en: statuspanel^level
gl: Nivel

note: [unit_moves]: id=unit-moves
en: statuspanel^moves
gl: Movementos

note: [unit_defense]: id=unit-defense
en: statuspanel^terrain def.
gl: Def. no terreo

note: [theme]: id=Default
en: theme^Default
gl: Predeterminado

note: [theme]: id=Default
en: The default theme
gl: Tema predeterminado

note: [menu]: id=menu-autosaves
en: Back to...
gl: Volver a…

note: [label]: id=label-mp
en: MP
gl: Para varios xogadores

note: [label]: id=label-def
en: def
gl: Defensa

note: [unit_level]: id=unit-level
en: statuspanel^lvl
gl: Nivel

note: [theme]: id=Pandora
en: theme^Pandora
gl: Pandora

note: [theme]: id=Pandora
en: An 800×480 theme optimized for Pandora devices
gl: Tema para resolucións de 800×480, coma as dos dispositivos Pandora

note: [action]: id=end-turn
en: End
    Turn
gl: Continuar

note: [tip]
en: Use the map editor's <i>Areas</i> menu to define regions later addressed by event or ai coding.
gl: Usa o menú <i>Zoans</i> do editor de mapas para definir rexións ás que facer logo referencia mediante eventos ou código da intelixencia artificial.

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Design Guide</i>
gl: <i>— A guía de deseño do Noroeste</i>

note: [tip]
en: Create a <i>New Scenario</i> in the editor's <i>File</i> menu to make use of advanced features.
gl: Crea un <i>Novo escenario</i> desde o menú <i>Ficheiro</i> do editor para facer uso das funcionalidades avanzadas.

note: [tip]
en: Scenarios saved from the editor in their default folder can be selected in the mp create screen's <i>User Scenarios</i> section.
gl: Os escenarios gardados desde o editor no seu cartafol predeterminado poden seleccionarse na páxina de creación de partidas para varios xogadores, na sección de <i>Escenarios do usuario</i>.

note: [tip]
en: Don’t neglect to earn your leader experience! You need to keep him safe, but if you coddle him too much he may be too weak to survive future battles.
gl: Non esquezas facer que o teu líder obteña experiencia! Tes que mantelo a salvo, pero se o protexes demasiado pode que non estea preparado para sobrevivir en futuras batallas.

note: [tip]
en: <i>― Great Mage Delfador, 516YW</i>
gl: <i>— Gran mago Delfador, 516 d.N.</i>

note: [tip]
en: In the <b>Actions</b> menu, you can select <b>Show Enemy Moves</b> to highlight all the hexes your adversary can move to (assuming your units stay where they are). Use this to make sure the enemy can’t reach your weak or injured units on his next turn.
gl: No menú de <b>Accións</b> podes escoller <b>Mostrar os movementos do inimigo</b> para resaltar todos os hexágonos aos que pode moverse o teu adversario (partindo do suposto de que as túas unidades permanezan onde están). Usa isto para asegurarte de que o inimigo non poida chegar ás túas unidades débiles ou feridas na súa seguinte quenda.

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Tactical Guide</i>
gl: <i>— A guía táctica do Noroeste</i>

note: [tip]
en: Units with the <i>Intelligent</i> trait need fewer experience points to level up. Early in a campaign, try to give killing blows to these units so you can get some high-level troops sooner.
gl: As unidades <i>intelixentes</i> precisan menos puntos de experiencia para avanzar de nivel. Ao comezar as campañas intenta que sexan as que inflixan o golpe mortal para así conseguir tropas de nivel alto canto antes.

note: [tip]
en: <i>― King Konrad, 536YW</i>
gl: <i>— Rei Conrad, 536 d.N.</i>

note: [tip]
en: The encircling tactic is very powerful, particularly against fast opponents. By placing two units on opposite sides of an enemy, their zones of control will restrict it to one hex of movement in any direction. Unfortunately, you must completely surround skirmishers to immobilize them.
gl: A táctica do rodeo é moi efectiva, sobre todo contra opoñentes rápidos. Situando dúas unidades en lados opostos dun inimigo, as súas zonas de control restrinxirán a un hexágono o movemento do inimigo en calquera dirección. Por desgraza aos guerrilleiros hai que rodealos completamente para inmobilizalos.

note: [tip]
en: <i>― Memoirs of Gweddry, 627YW</i>
gl: <i>— Memorias de Uedri, 627 d.N.</i>

note: [tip]
en: You can access the <b>Recruit</b> and <b>Recall</b> commands by right-clicking on a castle tile. That will let you choose the precise hex you put a unit in. Placing units wisely can sometimes let you reach a village a turn earlier.
gl: Podes acceder ás ordes de <b>Recrutar</b> e <b>Reincorporar</b> premendo co botón secundario nun hexágono de castelo. Iso permitirache elixir en que hexágono sitúas a nova unidade. Pór as unidades con siso ás veces pode permitirche chegar a unha vila unha rolda antes.

note: [tip]
en: There are some helpful summary screens in the main menu: for instance, the <b>Status Table</b> will let you know how your enemies are doing, and how you are doing in comparison.
gl: No menú principal podes acceder a algunhas xanelas informativas que che serán de utilidade. Por exemplo, o <b>Cadro da situación</b> permitirache saber como lles vai aos  inimigos, e como che vai a ti en comparación.

note: [tip]
en: Units with the <i>Quick</i> trait get an extra movement point per turn. This can be very important when moving through difficult terrain such as water or caves. It can make the difference between being able to move one hex or two.
gl: As unidades <i>rápidas</i> poden moverse un hexágono adicional por rolda. Isto pode ser moi importante ao moverse a través de terreos difíciles como auga ou covas. Pode ser a diferenza entre ser capaz de moverse un hexágono ou dous.

note: [tip]
en: <i>― High Lord Kalenz, 470YW</i>
gl: <i>— Gran cabaleiro Cälén, 470 d.N.</i>

note: [tip]
en: After you have played a few scenarios, read the <b>Gameplay</b> section in the <b>Help</b> screen carefully. Details become important as scenarios get harder!
gl: Despois de xogares algúns escenarios, le atentamente a sección de <i>Instrucións</i> na xanela de axuda. Os detalles cobran importancia a medida que os escenarios se complican.

note: [tip]
en: It is usually better to start the next scenario in a campaign with lower-level units that are about to level up than with those same units at a higher level.
gl: Normalmente é mellor comezar o seguinte escenario dunha campaña con unidades de menor nivel que están a piques de avanzar un nivel que con aquelas unidades de nivel máis avanzado.

note: [tip]
en: On www.wesnoth.org you can find strategy guides, technical support, the history of Wesnoth, and much more.
gl: En www.wesnoth.org podes atopar guías de estratexia, soporte técnico, a historia do Noroeste, e moito máis (en inglés).

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Community</i>
gl: <i>— A comunidade do Noroeste</i>

note: [tip]
en: <i>Lawful</i> units fight better by day, and <i>chaotic</i> units fight better at night. <i>Neutral</i> units are unaffected by the time of day. The rare <i>liminal</i> units fight best during twilight.
gl: As unidades <i>legais</i> loitan mellor polo día, e as unidades <i>caóticas</i> loitan mellor pola noite. Ás unidades <i>neutrais</i> non lles afecta o momento do día. As unidades <i>crepusculares</i>, rara vez avistadas, loitan mellor durante o crepúsculo.

note: [tip]
en: <i>― Royal Compendium of Battle Terminology: Volume II (reprinted 221YW)</i>
gl: <i>— Compendio real de terminoloxía bélica - Volume II (edición do 212 d.N.)</i>

note: [tip]
en: An otherwise sound plan can fail if you attack at the wrong time of day.
gl: Ata o mellor dos plans pode fallar se atacas no momento do día equivocado.

note: [tip]
en: <i>― Haldric II, 42YW, Handbook of Tactical Analysis: Volume I</i>
gl: <i>— Haldric II, 42 d.N., Manual de análise táctica - Volume I</i>

note: [tip]
en: If you are playing with <b>Shroud</b> or <b>Fog of War</b> active, you won’t know what you’re facing. In this case, long-range scouting units are worth their cost. Try to choose scouts that can easily move across the surrounding terrain, because units can only see as far as they can move in one turn.
gl: Se estás a xogar co <b>Manto do descoñecido</b> ou a <b>Néboa da guerra</b> activos, non poderás ver o que te espera. Neste caso, as unidades exploradoras de longo alcance resultarán moi valiosas. Trata de escoller exploradores que poidan moverse facilmente polo terreo circundante, xa que as unidades ven tan lonxe como poden moverse nunha rolda.

note: [tip]
en: There are six types of attack: <i>pierce</i>, <i>blade</i>, <i>impact</i>, <i>fire</i>, <i>cold</i> and <i>arcane</i>. Different units have weaknesses against different types of attacks. Right-click on a unit and select <b>Unit Description</b> to see which attacks it is resistant to, and which will affect it the most.
gl: Hai seis tipos de ataque: <i>perforación</i>, <i>folla</i>, <i>impacto</i>, <i>lume</i>, <i>frío</i> e <i>arcano</i>. As diferentes unidades teñen diferentes vulnerabilidades contra os diferentes tipos de ataque. Preme co botón secundario nunha unidade e escolle <b>Descrición da unidade</b> para ver a que tipos de ataque é resistente, e cales lle afectarán máis.

note: [tip]
en: The terrain occupied by your units is the main factor determining the chance that they will be hit. The defensive rating for the currently selected unit in the currently selected terrain is displayed in the top right corner of the screen.
gl: O terreo en que están as unidades é o factor máis importante á hora de determinar a probabilidade de que un opoñente lles atine ou non ao atacalas. O valor defensivo da unidade seleccionada no terreo seleccionado móstrase na esquina superior dereita da pantalla.

note: [tip]
en: Poisoned units will lose eight hitpoints every turn until they are one point from dying. They will then remain at death’s door until the poison is removed. Healers can prevent a poisoned unit from deteriorating, but the poison will not be removed unless the unit regenerates, or begins a turn in a village or next to a unit with the <i>Cures</i> ability.
gl: As unidades envelenadas perden oito puntos de vida cada rolda ata que só están a un punto da morte. Permanecerán ás portas da morte ata que se elimine o veleno. Os sandadores poden evitar que o veleno afecte a unha unidade envelenada, pero a substancia non desaparecerá ata que a unidade se rexenere, ou comece unha quenda nunha vila ou preto dunha unidade coa habilidade para <i>curar</i>.

note: [tip]
en: You can reuse units from a previous scenario by selecting <b>Recall</b> from the <b>Actions</b> menu. By recalling the same units over and over, you can build up a powerful and experienced army.
gl: Podes usar unidades dun escenario anterior escollendo <b>Reincorporar</b> no menú de <b>Accións</b>. Reincorporando as mesmas unidades unha e outra vez poderás conseguir un exército forte e con experiencia.

note: [tip]
en: Units of level one and higher have a <i>Zone of Control</i> in the six hexes around them. If a unit moves into an enemy’s zone of control, it may not move any further that turn. This means that units can have two empty hexes between them and still create a barrier to the enemy. Beware, though: skirmishers can pass through these gaps.
gl: As unidades de nivel un e superior teñen unha <i>zona de control</i> nos seus hexágonos adxacentes. Se unha unidade entra na zona de control dun inimigo non poderá moverse máis ata a súa seguinte quenda. Iso significa que as unidades poden ter dous hexágonos baleiros entre elas e aínda así crear unha barreira para o inimigo. Pero ollo: os guerrilleiros están adestrados para atravesar esas barreiras.

note: [tip]
en: The chance to hit a unit usually depends on how well that unit can defend itself in the terrain in which it is standing. However, magical attacks always have a 70% chance to hit, and units with the <i>Marksman</i> ability are guaranteed at least a 60% chance of a hit when they attack on their own turn.
gl: A probabilidade de atinarlle a unha unidade adoita depender do ben que esa unidade pode defenderse no terreo no que está. Aínda así, os ataques máxicos atinan sempre sete de cada dez veces, e as unidades con <i>puntería</i> sempre atinan como mínimo tres de cada cinco veces cando atacan na súa quenda.

note: [tip]
en: <i>― Haldric II, 43YW, Handbook of Tactical Analysis: Volume II</i>
gl: <i>— Haldric II, 43 d.N., Manual de análise táctica - Volume II</i>

note: [tip]
en: Units stationed in villages will either heal eight hitpoints at the beginning of their turn, or will recover from poisoning.
gl: As unidades situadas en vilas sandarán oito puntos de vida ao comezo da súa quenda ou recuperaranse do envelenamento.

note: [tip]
en: Don’t move an injured unit if you don’t have to — let it rest. If a unit does not move or attack, it will recover two hitpoints at the beginning of its next turn.
gl: Non movas unha unidade ferida se non é necesario, déixaa descansar. As unidades que non se moven nin atacan recuperan dous puntos de vida ao comezo da súa seguinte quenda.

note: [tip]
en: On maps where <i>Shroud</i> or <i>Fog of War</i> has been enabled, all units’ sightlines are limited by their maximum movement. If you have some valuable but slow units, keep at least one fast unit with them so that you are not caught out by a surprise attack.
gl: Nos mapas nos que están activos o <i>Manto do descoñecido</i> ou a <i>Néboa da guerra</i>, a vista das unidades está limitada polo seu movemento máximo. Non o esquezas cando decidas que unidade é mellor para explorar certos tipos de terreo.

note: [tip]
en: Foot units tend to defend better in villages and castles than in other terrain types, while most mounted units do not gain any defensive advantages from villages or castles.
gl: A maioría das unidades a pé deféndense mellor en vilas e castelos que en calquera outro terreo, mentres que a maioría das unidades con montura non obteñen ningunha vantaxe defensiva nas vilas e nos castelos.

note: [tip]
en: <i>― Sir Kaylan, 498YW</i>
gl: <i>— Señor Cailan, 498 d.N.</i>

note: [tip]
en: Horse-based units are generally resistant to attacks with bladed or impact weapons, but are vulnerable to attacks with piercing weapons, including bows and spears.
gl: As unidades con montura adoitan ser resistentes a ataques con armas de folla ou impacto, pero son vulnerábeis aos ataques con armas de perforación, como frechas ou lanzas.

note: [tip]
en: <i>― Sir Kaylan, 502YW</i>
gl: <i>— Señor Cailan, 502 d.N.</i>

note: [tip]
en: Inflicting the killing blow on an enemy unit is the best way to gain experience. Units killing an enemy will gain eight experience points for every level of the unit they kill, or four experience points for a zero-level opponent.
gl: Inflixirlle un golpe mortal a unha unidade inimiga é a mellor forma de conseguir experiencia. Ao matar a un inimigo as unidades conseguen oito puntos de experiencia por cada nivel da unidade que matan, ou catro se o opoñente era de nivel cero.

note: [tip]
en: Elvish units move and fight well in forest. Dwarvish units move and fight well in hills, mountains and caves.
gl: Os elfos desprázanse e loitan ben nos bosques. Os ananos nos outeiros, montañas e covas.

note: [tip]
en: Patience is often key. Rather than attacking in bad conditions or with few troops, wait for better conditions and then attack.
gl: A paciencia é a miúdo a clave da vitoria. En vez de atacar en malas condicións ou con poucas tropas, agarda a que as condicións melloren para actuar.

note: [tip]
en: If you are attacked from several directions, it may be a good idea to send expendable units in some directions to delay enemy units.
gl: Se te atacan desde varias frontes, pode ser unha boa idea enviar unidades prescindíbeis en varias direccións para atrasar ás unidades inimigas.

note: [tip]
en: Do not be afraid to retreat and regroup; it is often the key to victory.
gl: Non lle teñas medo a retirarte para reagruparte. A miúdo é a clave da vitoria.

note: [tip]
en: <i>― Meneldur, 123YW</i>
gl: <i>— Meneldur, 123 d.N.</i>

note: [tip]
en: In most campaigns you will receive a gold bonus for finishing early, depending on the number of villages on the map and the number of turns remaining. You will usually earn more gold this way than through capturing villages and waiting for the turns to run out.
gl: Na maioría dos escenarios das campañas recibirás unha bonificación económica por rematar cedo, dependendo do número de vilas do mapa e do número de roldas que quedasen para chegar ao límite do escenario. Xeralmente a bonificación será maior que os cartos que conseguirías capturando todas as vilas e agardando a que se esgotasen as roldas.

note: [tip]
en: <i>Leaders</i> can recruit or recall units from any keep inside a castle, not just the keep they start on. Sometimes your allies may be willing to make room for you on their keep so you can recruit from there, and you can even capture an enemy’s keep and use that.
gl: Os <i>líderes</i> poden recrutar e reincorporar unidades desde calquera torre de castelo, non só desde a torre na que comezan. Pode que ás veces os teus aliados estean dispostos a cederche a súa torre para que recrutes nela, ou podes capturar a torre dun inimigo e facer uso dela.

note: [tip]
en: Skeletons are resistant to piercing, bladed and cold-based attacks but are vulnerable to impact, fire, and arcane attacks.
gl: Os esqueletos son resistentes aos ataques perforantes, con folla e de frío, pero son vulnerábeis aos ataques de impacto, lume e arcanos.

note: [tip]
en: Units with the <i>Leadership</i> ability help lower-level adjacent units on the same side fight better. You can move these units slowly along your battle lines and give bonuses to large numbers of lower-level troops.
gl: As unidades con dotes de <i>liderado</i> axudan aos compañeiros e aliados adxacentes de nivel inferior a loitar mellor. Emprégaas na liña de batalla para que se beneficien todas as tropas de nivel baixo posíbeis.

note: [tip]
en: Try to avoid moving next to unoccupied villages. An enemy unit may move into the village and attack you, while enjoying the defense and healing of the village.
gl: Evita achegarte ás vilas baleiras. Algunha unidade inimiga podería situarse na vila e atacarte, aproveitando ademais a defensa e os coidados que fornece a vila.

note: [tip]
en: Use lines of troops to screen your injured units while they recover.
gl: Usa liñas de unidades para protexer ás unidades feridas mentres se recuperan.

note: [tip]
en: <i>― Princess Li’sar, 515YW</i>
gl: <i>— Princesa Li’sar, 515 d.N.</i>

note: [tip]
en: Read the <b>Hotkeys</b> list in the <b>Preferences</b> menu.
gl: Podes ler a lista de <b>Atallos</b> do teclado no menú de <b>Configuración</b>.

note: [tip]
en: If you move a unit, but don’t attack or discover any additional information, you can undo your move by pressing <b>u</b>.
gl: Se moves unha unidade pero non atacas nin descobres ningunha información nova, podes desfacer o movemento premendo <b>U</b>.

note: [tip]
en: You can see how far enemy units can move by moving the mouse cursor over them.
gl: Podes ver ata onde poden moverse as unidades inimigas deixando o punteiro sobre elas.

note: [tip]
en: Use healers to support your attacks — they will win you battles without needing to attack anything themselves.
gl: Usa sandadores para apoiar os ataques. Aínda que non os empregues para atacar, poderían ser a clave da vitoria.

note: [tip]
en: <i>― The Scroll of Chantal, 516YW</i>
gl: <i>— O manuscrito de Chantal, 516 d.N.</i>

note: [tip]
en: The <i>Slow</i> attack makes enemy units move slower and halves the damage they do on all attacks until they end a turn.
gl: Os ataques que <i>ralentizan</i> minan a velocidade dos inimigos, e reducen á metade o dano que poden inflixir con todos os seus ataques ata que rematen a súa seguinte quenda.

note: [tip]
en: <i>Arcane</i> attacks are very powerful against undead.
gl: Os ataques <i>arcanos</i> son moi efectivos contra os non mortos.

note: [tip]
en: <i>― Great Sage Dacyn, 626YW</i>
gl: <i>— Gran sabio Dasin, 626 d.N.</i>

note: [tip]
en: Units are healed when they advance a level. Used wisely, this can turn a fight.
gl: As unidades sandan completamente cando avanzan un nivel. Usado con siso, isto pode darlle a volta a un enfrontamento.

note: [tip]
en: Charging units are best used against enemies they can kill with a single blow.
gl: As unidades que cargan é mellor empregalas contra inimigos que poden matar dun só golpe.

note: [tip]
en: Instead of leveling up, high-level units gain an <i>After Maximum Level Advancement</i> (AMLA) bonus, which usually increases the unit’s maximum hitpoints by three and fully heals it. This is much less than the normal benefits of advancing a level, so it is generally wiser to advance your lower-level units instead.
gl: En vez de avanzar de nivel, as unidades de alto nivel obteñen un <i>avance adicional</i> (AMLA), o que normalmente incrementa en tres os seus puntos de vida máximos e sándaas completamente. Avanzar un nivel resulta moito máis beneficioso, así que intenta avanzar as unidades de menor nivel.

note: [tip]
en: Nearly every button and icon in the Wesnoth game has a tooltip. Hover the mouse pointer over any button or icon to get a description or explanation of what it does.
gl: Case todas as iconas e botóns do xogo teñen un consello. Deixa o punteiro enriba dun para obter unha explicación ou descrición do seu funcionamento.

note: [tip]
en: To advance low-level units quickly, team them with a veteran and use the veteran to damage a joint target heavily enough for the junior partner to get in the killing blow.
gl: Para facer avanzar rápido ás unidades de menor nivel, ponas preto dunha unidade veterana e usa a veterana para danar dabondo a un obxectivo común para que a unidade de nivel inferior poida rematalo.

note: [tip]
en: <i>― Queen Li’sar, 528YW</i>
gl: <i>— Raíña Li’sar, 528 d.N.</i>

note: [tip]
en: You cannot undo a move that uncovers hexes hidden by fog or shroud. Turn on the <b>Delay Shroud Updates</b> option when you need to move units while retaining the ability to undo, or use the new Whiteboard planning tool.
gl: Non podes desfacer un movemento que descubra zonas ocultas pola néboa da guerra ou o manto do descoñecido. Activa a opción de <b>Retardar as actualizacións do manto do descoñecido</b> cando queiras mover unidades e conservar a capacidade para desfacer os seus movementos, ou emprega o modo de planificación.

note: [tip]
en: If an enemy benefits more from a rare terrain type than you do, occupying that terrain will deprive them of its benefits.
gl: Se unha unidade inimiga obtén unha mellor protección que as túas nun tipo de terreo pouco común, non sería mala idea ocupalo para privar ao adversario dos seus beneficios.

note: [tip]
en: Few units have good defenses in water; a line of attackers along the edge of a river can inflict heavy casualties. Elves can use the edge of a forest in a similar manner, and dwarves can do the same with mountains.
gl: Poucas unidades se defenden ben na auga. Unha liña de atacantes ao longo da beira dun río pode causar numerosas baixas. Dun xeito similar, os elfos poden aproveitar os límites dos bosques, e os ananos as lombas das montañas.

note: [tip]
en: In many campaign scenarios, you may issue simple instructions for your computer-controlled allies using the right-click context menu.
gl: En moitos escenarios de campañas podes darlles ordes sinxelas aos aliados (da intelixencia artificial) mediante o menú que aparece ao premer neles co botón secundario.

note: [tip]
en: The <i>Slow</i> ability is extremely powerful because it has such wide-ranging effects. Enemy undead get half the normal benefit from their <i>Drain</i> ability, the damage bonus from <i>Charge</i> or <i>Backstab</i> is cancelled, and the <i>Berserk</i> ability is weakened. Fast foes struggle to escape; slow enemies are almost immobilized, and your own units suffer less retaliation damage, so it’s quicker to heal them.
gl: A habilidade para <i>ralentizar</i> é extremadamente valiosa pola diversidade dos seus efectos. Os non mortos ralentizados recuperan a metade da vida ao <i>absorber</i>, <i>cargar</i> ou dar unha <i>puñalada polas costas</i> non fai ningún dano adicional, e a <i>furia</i> resulta menos efectiva. Aos inimigos rápidos custaralles fuxir, os lentos quedarán case inmobilizados, e as túas unidades sufrirán menos danos en xeral, polo que poderás sandalas máis rápido.

note: [tip]
en: Try to operate units with a small number of powerful attacks—such as Dark Adepts, Horsemen, Orcish Grunts or Dwarvish Thunderers—in pairs or threes. This gives you another try whenever your first devastating attack misses — as inevitably happens from time to time.
gl: Procura agrupar as unidades con poucos ataques pero fortes —como adeptos escuros, homes a cabalo, orcos roñóns ou ananos arcabuceiros— en parellas ou tríos. Así terás outra oportunidade se algunha vez falla o primeiro gran ataque, e ten por seguro que antes ou despois fallará.

note: [tip]
en: Units with three or more attacks—especially magical attacks—are ideal for finishing off enemies with only a few hitpoints remaining. Be sure to use leadership—or a strong or dextrous unit—whenever the extra point or two of damage makes a one-hit kill possible.
gl: As unidades con tres ou máis oportunidades de ataque —especialmente se son ataques máxicos— resultan ideais para rematar inimigos aos que non lles queda moita vida. Asegúrate de empregar liderado —ou unha unidade forte ou destra— cando un ou dous puntos de dano máis abonden para matar unha unidade dun golpe.

note: [tip]
en: Think twice before dismissing any unit from your recall list, no matter how little experience it has. Sometimes it’s worth paying a premium to know exactly what traits a new arrival will have.
gl: Pénsao ben antes de despedir a unha unidade da lista de unidades para reincorporar, teña a experiencia que teña. Ás veces paga a pena pagar algo máis e coñecer de antemán os trazos da nova unidade.

note: [tip]
en: When a tough unit is heavily injured, send it to heal in a village several turns’ movement away from the fighting. Then it can recover in peace (at 10 hitpoints per turn) without tying up front-line villages.
gl: Cando unha unidade forte estea seriamente ferida, envíaa a curarse a unha vila á que se tarde varias quendas en chegar desde a batalla. Así poderá recuperarse tranquilamente (dez puntos de vida por rolda) sen ocupar as vilas para as unidades da fronte de batalla.

note: [tip]
en: <i>― Lord Hamel of Knalga</i>
gl: <i>— Cabaleiro Hamel de Neilga</i>

note: [tip]
en: Combining multiple special abilities can be deadly. While it may take some work to combine, for example, <i>Leadership</i>, <i>Illuminates</i> and <i>Charge</i> against a slowed opponent, the results can be impressive.
gl: Unha combinación de habilidades especiais pode resultar mortal. Se ben poden resultar difíciles de combinar, as habilidades de <i>liderado</i>, <i>iluminación</i> e <i>carga</i> empregadas contra un opoñente <i>ralentizado</i> poderían ter un efecto impresionante.

note: [tip]
en: While finishing early gives a gold bonus, and reduces the opportunities for enemies to kill your valuable troops, it also means you lose chances to earn your units extra experience. When deciding whether or not to finish a scenario early, weigh these factors against one another.
gl: Aínda que rematar cedo supoña unha bonificación económica e reduza o risco de que os inimigos maten algunha das túas tropas máis valiosas, tamén supón perder a oportunidade de conseguir experiencia adicional. Á hora de escoller entre rematar o escenario antes ou continualo, sopesa coidadosamente estes factores.

note: [tip]
en: If your forces have weak defenses everywhere on the map, occupy the areas where your enemies can only attack you by sharing the same disadvantages. Avoid places where your defenses are poor and your enemy’s are merely average. Plan for heavy losses, and take firm control of any hex where the land does favor you.
gl: Se as túas forzas non teñen vantaxe defensiva en ningunha parte do mapa, sitúaas naquelas zonas en que o inimigo tamén estea en desvantaxe. Evita os lugares onde as túas unidades teñan pouca defensa e as do inimigo teñan unha defensa media. Afaite á idea de perder moitas unidades, e controla firmemente todo hexágono que che resulte favorábel.

note: [tip]
en: <i>Feral</i> units, such as Bats and wild animals, will avoid villages. Even if they occupy a village hex, they do not gain any defensive benefits from the village, although they will still be healed.
gl: As unidades <i>feroces</i>, coma os morcegos e outros animais salvaxes, evitarán as vilas. Aínda no caso de que ocupen un hexágono de vila, non obteñen dela ningunha vantaxe defensiva, aínda que si recuperan vida e curan.

en: Close
gl: Pechar

en: An invalid attacker weapon got selected.
gl: Seleccionouse un ataque incorrecto como atacante.

en: An invalid defender weapon got selected.
gl: Seleccionouse un ataque incorrecto como defensor.

en: You don’t have a leader to recall with.
gl: Non tes un líder co que reincorporar.

en: None of your leaders are able to recall that unit.
gl: Ningún dos teus líderes pode reincorporar esa unidade.

en: You must have a leader on a keep who is able to recall that unit.
gl: Debes ter un líder nunha torre para reincorporar a unidade.

en: There are no vacant castle tiles in which to recall the unit.
gl: Non quedan hexágonos baleiros no castelo para reincorporar a unidade.

en: An unrecognized error has occurred.
gl: Produciuse un erro descoñecido.

en: You don’t have a leader to recruit with.
gl: Non tes un líder co que recrutar.

en: None of your leaders are able to recruit that unit.
gl: Ningún dos teus líderes pode reincorporar esa unidade.

en: You must have a leader on a keep who is able to recruit the unit.
gl: Debes ter un líder nunha torre para recrutar a unidade.

en: There are no vacant castle tiles in which to recruit the unit.
gl: Non quedan hexágonos baleiros no castelo para recrutar a unidade.

en: cured
gl: Curado

en: female^cured
gl: Curada

en: Ambushed!
gl: Emboscada!

en: Failed teleport! Exit not empty
gl: Fallou a teleportación! A saída está ocupada.

en: Part of 'Units sighted! (...)' sentence^1 friendly | $friends friendly
gl[0]: 1 aliado
gl[1]: $friends aliados

en: Part of 'Units sighted! (...)' sentence^1 enemy | $enemies enemy
gl[0]: 1 inimigo
gl[1]: $enemies inimigos

en: Units sighted! ($friendphrase, $enemyphrase)
gl: Albiscáronse unidades ($friendphrase, $enemyphrase)!

en: Enemy unit sighted! | $enemies enemy units sighted!
gl[0]: Albiscouse un inimigo!
gl[1]: Albiscáronse $enemies inimigos!

en: Friendly unit sighted | $friends friendly units sighted
gl[0]: Albiscouse un aliado
gl[1]: Albiscáronse $friends aliados

en: (press $hotkey to keep moving)
gl: (preme $hotkey para continuar o desprazamento)

en: Connecting to $server_address|...
gl: Conectándose a $server_address|…

en: Downloading list of add-ons...
gl: Descargando a lista de complementos…

en: Requesting distribution terms...
gl: Solicitando as condicións de distribución…

en: Sending add-on <i>$addon_title</i>...
gl: Enviando «<i>$addon_title</i>»…

en: Removing add-on <i>$addon_title</i> from the server...
gl: Eliminando «<i>$addon_title</i>» do servidor…

en: Downloading add-on <i>$addon_title</i>...
gl: Descargando «<i>$addon_title</i>»…

en: The add-on <i>$addon_title</i> has an invalid file or directory name and cannot be installed.
gl: A ruta ao complemento «<i>$addon_title</i>» contén caracteres incorrectos, así que non é posíbel instalalo.

en: Add-ons Manager
gl: Xestor de complementos

en: addon_type^Campaign
gl: Campaña

en: addon_type^Scenario
gl: Escenario

en: addon_type^SP/MP Campaign
gl: Campaña ind./mult.

en: addon_type^MP era
gl: Era mult.

en: addon_type^MP faction
gl: Facción mult.

en: addon_type^MP map-pack
gl: Mapas mult.

en: addon_type^MP scenario
gl: Escenario mult.

en: addon_type^MP campaign
gl: Campaña mult.

en: addon_type^MP modification
gl: Modificación mult.

en: addon_type^Resources
gl: Recursos

en: addon_type^Other
gl: Outro

en: addon_type^(unknown)
gl: (descoñecido)

en: unit_byte^B
gl: B

en: addon_state^Not installed
gl: Non instalado

en: addon_state^Published, not installed
gl: Publicado, non instalado

en: addon_state^Installed
gl: Instalado

en: addon_state^Published
gl: Publicado

en: addon_state^Installed, upgradable
gl: Instalado, anovábel

en: addon_state^Published, upgradable
gl: Publicado, anovábel

en: addon_state^Installed, outdated on server
gl: Instalado, obsoleto no servidor

en: addon_state^Published, outdated on server
gl: Publicado, obsoleto no servidor

en: addon_state^Installed, broken
gl: Instalado, roto

en: addon_state^Published, broken
gl: Publicado, roto

en: addon_state^Unknown
gl: Descoñecido

en: The selected add-on has the following dependency, which is not currently installed or available from the server. Do you wish to continue? | The selected add-on has the following dependencies, which are not currently installed or available from the server. Do you wish to continue?
gl[0]: O complemento escollido ten a seguinte dependencia, que non está nin instalada nin dispoñíbel no servidor. Queres continuar?
gl[1]: O complemento escollido ten as seguintes dependencias, que non están nin instaladas nin dispoñíbeis no servidor. Queres continuar?

en: Broken Dependencies
gl: Dependencias rotas

en: Author
gl: Autor

en: Name
gl: Nome

en: Version
gl: Versión

en: Size
gl: Tamaño

en: Type
gl: Tipo

en: Install Dependencies
gl: Instalar as dependencias

en: The selected add-on has the following dependency, which is not currently installed. Do you wish to install it before continuing? | The selected add-on has the following dependencies, which are not currently installed. Do you wish to install them before continuing?
gl[0]: O complemento escollido ten as seguintes dependencias, que non están actualmente instaladas. Queres instalalas antes de continuar?
gl[1]: O complemento escollido ten a seguinte dependencia, que non está actualmente instalada. Queres instalala antes de continuar?

en: The server responded with an error:
gl: O servidor respondeu cun erro:

en: The following dependency could not be installed. Do you still wish to continue? | The following dependencies could not be installed. Do you still wish to continue?
gl[0]: Non foi posíbel instalar a seguinte dependencia. Queres continuar?
gl[1]: Non foi posíbel instalar as seguintes dependencias. Queres continuar?

en: Dependencies Installation Failed
gl: Non se instalaron as dependencias

en: The add-on '$addon|' is already installed and contains additional information that will be permanently lost if you continue:
gl: O complemento «$addon|» xa está instalado e contén información adicional que se perderá de maneira permanente se continúas:

en: Publishing information file (.pbl)
gl: Ficheiro de publicación de información (.pbl)

en: Version control system (VCS) information
gl: Información do sistema de control de versións (VCS)

en: Do you really wish to continue?
gl: Queres continuar?

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Deleting '$addon|' will permanently erase its download and upload counts on the add-ons server. Do you really wish to continue?
gl: Se elimina o complemento «$addon|», as súas cifras de descargas e subidas tamén se eliminarán do servidor de complementos. Está seguro de que quere continuar?

en: Response
gl: Resposta

en: Terms
gl: Termos

en: New Version
gl: Versión nova

en: Old Version
gl: Versión antiga

en: Downloads
gl: Desc.

en: Publish: $addon_title
gl: Publicar: $addon_title

en: Delete: $addon_title
gl: Eliminar: $addon_title

en: There are no add-ons available for download from this server.
gl: Non hai complementos dispoñíbeis para descargar neste servidor.

en: There are no add-ons matching the specified criteria on this server.
gl: Non hai complementos neste servidor que coincidan cos criterios indicados.

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Description
gl: Descrición

en: Update All
gl: Actualizalos todos

en: filter^Options
gl: Opcións

en: Add-on Installed
gl: Instalouse o complemento

en: Add-on Updated
gl: Complemento actualizado

en: The add-on '$addon_title|' has been successfully installed.
gl: O complemento «$addon_title|» instalouse correctamente.

en: The add-on '$addon_title|' has been successfully updated.
gl: O complemento «$addon_title|» actualizouse correctamente.

en: Add-ons Installed
gl: Instaláronse os complementos

en: Add-ons Updated
gl: Actualizáronse os complementos

en: All add-ons installed successfully.
gl: Todos os complementos se instalaron correctamente.

en: All add-ons updated successfully.
gl: Todos os complementos se actualizaron correctamente.

en: Installation Failed
gl: Non se efectuou a instalación

en: Update Failed
gl: Non se efectuou a actualización

en: The following add-on could not be downloaded or installed successfully: | The following add-ons could not be downloaded or installed successfully:
gl[0]: Non foi posíbel descargar ou instalar correctamente o seguinte complemento:
gl[1]: Non foi posíbel descargar ou instalar correctamente os seguintes complementos:

en: An error occurred while downloading the add-ons list from the server.
gl: Houbo un erro ao descargar a lista de complementos do servidor.

en: Network communication error.
gl: Erro de comunicación a través da rede.

en: Remote host disconnected.
gl: O servidor remoto desconectouse.

en: A problem occurred when trying to create the files necessary to install this add-on.
gl: Houbo un problema ao crear os ficheiros necesarios para instalar o complemento.

en: A local file with add-on publishing information could not be read.
    
    File: $path
    Error message: $msg
gl: Non foi posíbel ler un ficheiro local con información de publicación de complementos.
    
    Ficheiro: $path
    Mensaxe de erro: $msg

en: The add-ons server address specified is not valid.
gl: O enderezo indicado do servidor de complementos non é correcto.

en: You have no add-ons installed.
gl: Non tes ningún complemento instalado.

en: Are you sure you want to remove the following installed add-on? | Are you sure you want to remove the following installed add-ons?
gl[0]: Seguro que queres eliminar este complemento?
gl[1]: Seguro que queres eliminar estes complementos?

en: The following add-on appears to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed: | The following add-ons appear to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed:
gl[0]: Este complemento parece conter información local de publicación ou control de versións, e non se eliminará:
gl[1]: Estes complementos parecen conter información local de publicación ou control de versións, e non se eliminarán:

en: The following add-on could not be deleted properly: | The following add-ons could not be deleted properly:
gl[0]: Non foi posíbel eliminar correctamente o seguinte complemento:
gl[1]: Non foi posíbel eliminar correctamente os seguintes complementos:

en: Add-on Deleted | Add-ons Deleted
gl[0]: Complemento eliminado
gl[1]: Complementos eliminados

en: The following add-on was successfully deleted: | The following add-ons were successfully deleted:
gl[0]: O seguinte complemento eliminouse correctamente:
gl[1]: Os seguintes complementos elimináronse correctamente:

en: Attacker
gl: Atacante

en: Defender
gl: Defensor

en: Expected Battle Result (HP)
gl: Resultado da batalla agardado (vida)

en: Time of day
gl: Momento do día:

en: Leadership
gl: Liderado

en:  resistance vs
gl:  resistencia contra

en:  vulnerability vs
gl:  vulnerabilidade contra

en: Slowed
gl: Ralentizado

en: Total damage
gl: Dano total:

en: No usable weapon
gl: Non é posíbel contraatacar.

en: Chance of being unscathed
gl: Probabilidade de resultar ileso:

en: Damage Calculations
gl: Cálculo de danos

en: Do you really want to dismiss him?
gl: Seguro que queres despedilo?

note: TRANSLATORS: this string ends with a space
en: This unit is loyal and requires no upkeep.
gl: Esta unidade é leal e non precisa mantemento.

en: Do you really want to dismiss her?
gl: Seguro que queres despedila?

note: TRANSLATORS: this string ends with a space
en: This unit is an experienced one, having advanced levels.
gl: Esta é unha unidade veterana, xa avanzou algúns niveis.

note: TRANSLATORS: this string ends with a space
en: This unit is close to advancing a level.
gl: Esta unidade está a piques de avanzar un nivel.

en: Dismiss Unit
gl: Despedir á unidade

en: Advance Unit
gl: Avanzar a unidade

en: What should our victorious unit become?
gl: En que queres que se converta a unidade?

en: Moves
gl: Movementos

en: Status
gl: Estado

en: Level^Lvl.
gl: Nvl.

en: unit list^Traits
gl: Trazos

en: Unit List
gl: Lista de unidades

en: Scroll To
gl: Desprazar a

en: No objectives available
gl: Non hai obxectivos dispoñíbeis.

en: Recruit
gl: Recrutar

en: Select unit:
gl: Escolle unha unidade:

en: Traits
gl: Trazos

en: Recall
gl: Reincorporar

en: %a %b %d %H:%M %Y
gl: %d/%m/%Y ás %H:%M

en: %a %b %d %I:%M %p %Y
gl: %d/%m/%Y ás %I:%M %p

en: #(Invalid)
gl: #(Incorrecto)

en: Campaign: $campaign_name
gl: Campaña: $campaign_name

en: Multiplayer
gl: Escenario

en: Tutorial
gl: Aprendizaxe

en: Test scenario
gl: Escenario de probas

en: Turn
gl: Rolda

en: Scenario start
gl: Comezo do escenario

en: Difficulty:
gl: Dificultade:

en: Version:
gl: Versión:

en: No Saved Games
gl: Non hai partidas gardadas

en: There are no saved games to load.
    
    (Games are saved automatically when you complete a scenario)
gl: Non hai partidas que cargar.
    
    As partidas gárdanse automaticamente ao completar cada escenario.

en: Date
gl: Data

en: Load Game
gl: Cargar unha partida

en: Change difficulty
gl: Cambiar a dificultade.

en: Change campaign difficulty before loading
gl: Cambiar a dificultade da campaña antes de cargala.

en: Show replay
gl: Mostrar a repetición.

en: Play the embedded replay from the saved game if applicable
gl: Reproducir a repetición incluída na partida de ser posíbel.

en: Cancel orders
gl: Cancelar as ordes.

en: Cancel any pending unit movements in the saved game
gl: Cancelar calquera movemento pendente na partida.

en: Delete Save
gl: Eliminar a partida

en: Profile
gl: Perfil

en: level
gl: nivel

en: HP:
gl: Vida:

en: XP:
gl: Exp.:

en: Moves:
gl: Movementos:

en: Random
gl: Ao chou

en: Female ♀
gl: Femia ♀

en: Male ♂
gl: Macho ♂

en: Only random sides in the current era.
gl: Nesta era só se permiten bandos ao chou.

en: Unable to find a leader type for faction $faction
gl: Non se atopou ningún tipo de líder para a facción $faction|.

en: Cannot obtain genders for invalid leader $leader
gl: Non é posíbel obter o sexo co líder $leader. O líder non é valido.

en: %A, %H:%M
gl: %A ás %H:%M

en: %A, %I:%M %p
gl: %A ás %I:%M %p

en: %b %d
gl: %d/%m/%y

en: %b %d %Y
gl: %d/%m/%y

en: Invalid color range:
gl: Rango de cores incorrecto:

en: Error loading game configuration files. The game will now exit.
gl: Produciuse un erro ao cargar os ficheiros de configuración do xogo. O xogo non pode iniciarse.

en: The following add-on had errors and could not be loaded: | The following add-ons had errors and could not be loaded:
gl[0]: O seguinte complemento ten erros e non foi posíbel cargalo:
gl[1]: Os seguintes complementos teñen erros e non foi posíbel cargalos:

en: Please report this to the author or maintainer of this add-on. | Please report this to the respective authors or maintainers of these add-ons.
gl[0]: Informe disto ao autor ou ao mantedor do complemento.
gl[1]: Informe disto aos autores ou aos mantedores dos complementos.

en: The Battle for Wesnoth
gl: A batalla polo Noroeste

en: The file you have tried to load is corrupt
gl: O ficheiro que intentaches cargar non está ben.

en: The file you have tried to load is corrupt: '
gl: O ficheiro que intentaches cargar non está ben: «

en: File I/O Error while reading the game
gl: Houbo problemas co ficheiro da partida mentres se lía.

en: File I/O Error while reading the game: '
gl: Houbo problemas co ficheiro da partida mentres se lía: '

en: This is a multiplayer scenario. Some parts of it may not work properly in single-player. It is recommended to load this scenario through the <b>Multiplayer</b> → <b>Load Game</b> dialog instead.
gl: Este é un escenario para varios xogadores. Algúns dos seus aspectos poderían non funcionar correctamente cando está a xogar un único xogador. Recoméndase cargar o escenario desde «<b>Varios xogadores</b> → <b>Cargar unha partida</b>» en vez de cargalo desde aquí.

en: Warning
gl: Advertencia

en: No campaigns are available.
gl: Non hai campañas dispoñíbeis.

en: Error while starting server:
gl: Houbo un erro ao iniciar o servidor:

en: The game could not be loaded:
gl: Non foi posíbel cargar a partida:

en: Error while playing the game:
gl: Houbo un erro mentres se xogaba a partida:

en: The game map could not be loaded:
gl: Non foi posíbel cargar o mapa da partida:

en: Chat message
gl: Mensaxe de conversa

en: Turn changed
gl: Cambiou a quenda.

en: Invalid value in the result key for [end_level]
gl: O valor da clave de resultado de [end_level] («rematar o nivel») é incorrecto.

en: Error:
gl: Houbo un erro:

en: Warning:
gl: Advertencia:

en: Debug:
gl: Depuración:

en: Info:
gl: Información:

en: Random maps with an odd width aren't supported.
gl: Non se poden xerar mapas ao chou cun ancho non estándar.

en: No valid castle location found. Too many or too few mountain hexes? (please check the 'max hill size' parameter)
gl: Non se atopou un lugar para o castelo. Hai demasiados ou demasiado poucos hexágonos de montaña (comprobe o «tamaño máximo dos outeiros»)?

en: Unknown era: $era_id
gl: Era descoñecida: $era_id

en: Unknown era
gl: Era descoñecida

en: Remote scenario
gl: Escenario remoto

en: Unknown scenario: $scenario_id
gl: Escenario descoñecido: $scenario_id

en: Unknown scenario
gl: Escenario descoñecido

en: Reloaded game
gl: Partida recargada

en: Turn
gl: Rolda

en: Vacant Slot: | Vacant Slots:
gl[0]: Posto vacante:
gl[1]: Postos vacantes:

en: none
gl: ningún

en: In game:
gl: Na partida:

en: (observing)
gl: (observando)

en: (playing)
gl: (xogando)

en: In lobby
gl: Na sala de espera.

en: On friends list
gl: Na lista de amigos

en: On ignores list
gl: Na lista de ignorados

en: Neither a friend nor ignored
gl: Nin amigo nin ignorado

en: You
gl: Ti

en: Error
gl: Houbo un erro

en: Quit
gl: Saír

en: Do you really want to quit?
gl: Seguro que queres saír?

en: Map-Screenshot
gl: Captura-do-mapa

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Screenshot Done
gl: Fíxose a captura.

en: The End
gl: Fin

en: System default language
gl: Lingua do sistema

en: Leader
gl: Líder

en: Team
gl: Alianza

en: Villages
gl: Vilas

en: status^Units
gl: Unidades

en: Upkeep
gl: Mantemento

en: Income
gl: Ingresos

en: Current Status
gl: Situación

en: More >
gl: Máis información

en: scenario settings^Leader
gl: Líder

en: scenario settings^Side
gl: Bando

en: scenario settings^Start
    Gold
gl: Ouro
    inicial

en: scenario settings^Base
    Income
gl: Ingresos
    base

en: scenario settings^Gold Per
    Village
gl: Ouro
    por vila

en: scenario settings^Support Per
    Village
gl: Abastecemento
    por vila

en: scenario settings^Fog
gl: Néboa da guerra

en: scenario settings^Shroud
gl: Manto do descoñecido

en: no
gl: non

en: yes
gl: si

en: Scenario Settings
gl: Configuración do escenario

en:  < Back
gl: Volver ao cadro da situación

en: Initializing user interface
gl: Cargando a interface de usuario…

en: Loading game configuration
gl: Cargando a configuración do xogo…

en: Verifying cache
gl: Verificando a caché…

en: Reading files and creating cache
gl: Lendo os ficheiros e creando a caché…

en: Reading unit files
gl: Lendo os ficheiros das unidades…

en: Reinitialize fonts for the current language
gl: Recargando os tipos de letra para a lingua actual…

en: Searching for installed add-ons
gl: Buscando os complementos instalados…

en: Loading title screen
gl: Cargando a pantalla principal…

en: Loading data files
gl: Cargando os ficheiros de datos…

en: Loading level
gl: Cargando o nivel…

en: Initializing teams
gl: Cargando as alianzas…

en: Loading units
gl: Cargando as unidades…

en: Initializing display
gl: Iniciando a visualización…

en: Building terrain rules
gl: Construíndo as regras do terreo…

en: Starting game
gl: Iniciando a partida…

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Save the Map As
gl: Gardar o mapa como

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
gl: Xa hai un mapa con ese nome. Quere substituílo?

en: Map saved.
gl: Gardouse o mapa.

en: Could not save the map: $msg
gl: Non foi posíbel gardar o mapa: $msg

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Send to allies only
gl: Enviar só aos aliados

en: Send to observers only
gl: Enviar só aos observadores

en: unit^Gold | Gold
gl[0]: moeda de ouro
gl[1]: moedas de ouro

en: You have no units available to recruit.
gl: Non tes unidades dispoñíbeis para recrutar.

en: You don’t have enough gold to recruit that unit
gl: Non tes ouro dabondo para recrutar esa unidade.

en: You are separated from your soldiers and may not recall them
gl: Estás separado dos teus soldados e non podes reincorporalos.

en: There are no troops available to recall
    (You must have veteran survivors from a previous scenario)
gl: Non hai tropas dispoñíbeis para reincorporar.
    Debes ter veteranos superviventes de escenarios anteriores.

en: You currently can't recall at the highlighted location
gl: Nestes momentos non podes reincorporar unidades na zona salientada.

en: You must have at least 1 gold piece to recall a unit | You must have at least $cost gold pieces to recall a unit
gl[0]: Debes ter polo menos unha moeda de ouro para reincorporar unha unidade.
gl[1]: Debes ter polo menos $cost moedas de ouro para reincorporar unha unidade.

en: You cannot end your turn yet!
gl: Aínda non podes rematar a quenda!

en: You have not started your turn yet. Do you really want to end your turn?
gl: Aínda non comezaches a quenda. Seguro que queres rematala?

en: Some units have movement left. Do you really want to end your turn?
gl: A algunhas unidades aínda lles quedan movementos. Seguro que queres rematar a quenda?

en: Some units have not moved. Do you really want to end your turn?
gl: Algunhas unidades non se moveron. Seguro que queres rematar a quenda?

en: Rename Unit
gl: Cambiar o nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Race
gl: Especie

en: Create Unit (Debug!)
gl: Crear a unidade (depuración!)

en: Gender:
gl: Sexo:

en: gender^Random
gl: Ao chou

en: Search
gl: Buscar

en: This command is currently unavailable.
gl: Esta orde non está dispoñíbeis actualmente.

en: Unknown command '$command', try $help_command for a list of available commands.
gl: Non se recoñece a orde «$command|», emprega «$help_command|» para obter unha lista das ordes dispoñíbeis.

en: Available commands list and command-specific help. Use "help all" to include currently unavailable commands.
gl: Lista de ordes dispoñíbeis e axuda específica das mesmas. Utiliza «help all» para incluír as ordes non dispoñíbeis actualmente.

en: do not translate the 'all'^[all|<command>]
gl: [all|<orde>]

en: Error:
gl: Houbo un erro:

en: Missing argument $arg_id
gl: Falta o $arg_id|º argumento.

en: Available commands $flags_description:
    $list_of_commands
gl: Ordes dispoñíbeis —$flags_description|—:
    $list_of_commands

en: help
gl: axuda

en: Type $help_command <command> for more info.
gl: Teclea $help_command <orde> para máis información.

en:  No help available.
gl:  Non hai axuda dispoñíbel.

en: Usage:
gl: Uso:

en: aliases:
gl: alias:

en: (A) — admin command
gl: orde de administrador (A)

en: (admin only)
gl: (só para administradores)

en: Send a query to the server. Without arguments the server should tell you the available commands.
gl: Enviar unha consulta ao servidor. Sen argumentos o servidor devolverá as ordes dispoñíbeis.

en: Ban and kick a player or observer. If he is not in the game but on the server he will only be banned.
gl: Expulsar ou botar a un xogador ou observador. Se non está na partida senón no servidor, unicamente quedará expulsado.

en: <nickname>
gl: <alcume>

en: Unban a user. He does not have to be in the game but on the server.
gl: Readmitir a un usuario. Ten que estar no servidor.

en: Kick a player or observer.
gl: Botar a un xogador ou observador.

en: Mute an observer. Without an argument displays the mute status.
gl: Silenciar a un observador. Se non se lle fornecen argumentos mostra o estado de silencio.

en: Unmute an observer. Without an argument unmutes everyone.
gl: Dar voz a un observador. Se non se lle fornecen argumentos dálle voz a todos.

en: Mute/Unmute all observers. (toggles)
gl: Silenciar ou dar voz a todos os observadores (alterna).

en: Report abuse, rule violations, etc. to the server moderators. Make sure to mention relevant nicknames, etc.
gl: Ante abusos, violacións das normas ou similares informa aos moderadores do servidor. Asegúrate ademais de facer referencia aos alcumes dos implicados, etc.

en: <message>
gl: <mensaxe>

en: Send an emotion or personal action in chat.
gl: Envía unha emoción ou acción persoal á conversa.

en: Sends a private message. You cannot send private messages to players in a running game you observe or play in.
gl: Envía unha mensaxe privada. Non podes enviar mensaxes privadas a xogadores que asisten a unha partida na que estás, sexa como xogador ou como observador.

en: <nickname> <message>
gl: <alcume> <mensaxe>

en: <level> <domain>
gl: <nivel> <dominio>

en: Change the log level of a log domain.
gl: Cambiar o nivel de rexistro dun dominio de rexistro.

en: Add a nickname to your ignores list.
gl: Engade un alcume á lista de ignorados.

en: Add a nickname to your friends list.
gl: Engade un alcume á lista de amigos.

en: Remove a nickname from your ignores or friends list.
gl: Elimina un alcume da lista de amigos ou de ignorados.

en: Show your ignores and friends list.
gl: Mostrar a túa lista de ignorados e de amigos.

en: Display version information.
gl: Mostrar información da versión.

en: <password> <email (optional)>
gl: <contrasinal> <correo electrónico (opcional)>

en: Register your nickname
gl: Rexistrar o teu alcume

en: Drop your nickname.
gl: Borrar o teu alcume.

en: Update details for your nickname. For possible details see '/details'.
gl: Actualizar os detalles do teu alcume. Para ver os detalles posíbeis consulta «/details».

en: <detail> <value>
gl: <detalle> <valor>

en: Request information about a nickname.
gl: Solicitar información sobre un alcume.

en: Request a list of details you can set for your registered nickname.
gl: Solicita unha lista de detalles que podes definir para o teu alcume rexistrado.

en: <room>
gl: <sala>

en: Join a room.
gl: Entrar nunha sala.

en: Part a room.
gl: Saír dunha sala.

en: List room members.
gl: Listar os membros da sala.

en: List available rooms.
gl: Listar as salas dispoñíbeis.

en: <room> <msg>
gl: <sala> <mensaxe>

en: Room message.
gl: Mensaxe da sala.

en: <room> <type> [value]
gl: <sala> <tipo> [valor]

en: Room query.
gl: Petición da sala.

en: (D) — debug only, (N) — network only, (A) — admin only
gl: só para depuración (D), só para rede (N), só para administradores (A)

en: (debug command)
gl: (orde de depuración)

en: (network only)
gl: (só para rede)

en: Refresh gui.
gl: Actualizar a interface gráfica.

en: Switch a side to/from AI control.
gl: Darlle ou quitarlle o control dun bando á intelixencia artificial.

en: do not translate the on/off^[<side> [on/off]]
gl: [<bando> [on/off]]

en: Switch a side to/from idle state.
gl: Activar ou desactivar o estado de inactividade dun bando.

en: <side> <nickname>
gl: <bando> <alcume>

en: Assign control of a side to a different player or observer.
gl: Asignar o control dun bando a un xogador ou observador diferente.

en: <side>
gl: <bando>

en: Query the controller status of a side.
gl: Consultar o estado do controlador dun bando.

en: Clear chat history.
gl: Limpar o historial de conversas.

en: Visualize the screen refresh procedure.
gl: Visualizar o procedemento de actualización da pantalla.

en: Debug foreground terrain.
gl: Terreo de depuración en primeiro plano.

en: Debug layers from terrain under the mouse.
gl: Capas de depuración do terreo baixo o punteiro.

en: Show fps.
gl: Mostrar os fotogramas por segundo.

en: Save game.
gl: Gardar a partida.

en: Quit game.
gl: Saír da partida.

en: Save and quit.
gl: Gardar e saír.

en: Ignore replay errors.
gl: Ignorar os erros de reprodución.

en: Disable autosaves.
gl: Desactivar os gardados automáticos.

en: Advance to the next scenario, or scenario identified by 'id'
gl: Avanzar ao seguinte escenario, ou ao escenario identificado mediante «id».

en: Choose next scenario
gl: Escoller o seguinte escenario

en: Change turn number (and time of day), or increase by one if no number is specified.
gl: Cambiar o número da quenda (e o momento do día), ou aumentar en un de non indicarse un número.

en: [turn]
gl: [quenda]

en: Change turn limit, or turn the turn limit off if no number is specified or it’s −1.
gl: Cambiar o límite de roldas, ou desactivalo de non se indica ningún número ou o que se indica é «−1».

en: [limit]
gl: [límite]

en: Turn debug mode on.
gl: Activar o modo de depuración.

en: Turn debug mode off.
gl: Desactivar o modo de depuración.

en: <command>[;<command>...]
gl: <orde>[;<orde>…]

en: Execute a Lua statement.
gl: Executar unha instrución en Lua.

en: Grant higher privileges to Lua scripts.
gl: Darlle máis privilexios aos scripts en Lua.

en: Set the command used by the custom command hotkey
gl: Definir a orde que vai executar o atallo de orde personalizado.

en: Invoke a dialog allowing changing control of MP sides.
gl: Abre un diálogo desde o que cambiar os controis dos bandos nas partidas con varios xogadores.

en: Launch the gamestate inspector
gl: Iniciar o inspector do estado da partida.

en: Manage persistence data
gl: Xestionar a persistencia dos datos.

en: <name>[=<command>]
gl: <nome>[=<orde>]

en: Set or show alias to a command
gl: Definir ou mostrar os alias dunha orde.

en: <var>=<value>
gl: <variábel>=<valor>

en: Set a scenario variable.
gl: Definir unha variábel do escenario.

en: <var>
gl: <variábel>

en: Show a scenario variable.
gl: Mostrar unha variábel do escenario.

en: Modify a unit variable. (Only top level keys are supported.)
gl: Modificar unha variábel dunha unidade (só se soportan as claves principais).

en: Discover all units in help.
gl: Descubrir todas as unidades na axuda.

en: 'Undiscover' all units in help.
gl: Volver limitar a axuda ás unidades coñecidas.

en: Create a unit.
gl: Crear unha unidade.

en: Toggle fog for the current player.
gl: Activar ou desactivar a néboa da guerra para o xogador actual.

en: Toggle shroud for the current player.
gl: Activar ou desactivar o manto do descoñecido para o xogador actual.

en: Give gold to the current player.
gl: Darlle ouro ao xogador actual.

en: Fire a game event.
gl: Disparar un evento da partida.

en: Toggle overlaying of x,y coordinates on hexes.
gl: Cambiar a superposición das coordenadas X,Y nos hexágonos.

en: Toggle overlaying of terrain codes on hexes.
gl: Cambiar a superposición dos códigos de terreo nos hexágonos.

en: Toggle planning mode.
gl: Activar ou desactivar o modo de planificación.

en: Access whiteboard options dialog.
gl: Acceder ao diálogo de opcións de planificación.

en: Unknown debug level: '$level'.
gl: Nivel de depuración descoñecido: «$level|».

en: error
gl: houbo un erro

en: Unknown debug domain: '$domain'.
gl: Dominio de depuración descoñecido: «$domain|».

en: Switched domain: '$domain' to level: '$level'.
gl: Cambiouse o dominio «$domain|» ao nivel «$level|».

en: whisper to $receiver
gl: bisbarlle a $receiver

en: whisper: $sender
gl: bisba: $sender

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: ignores list
gl: lista de ignorados

en: Added to ignore list: $nick
gl: Engadiuse a $nick á lista de ignorados.

en: Invalid username: $nick
gl: O nome de usuario «$nick|» é incorrecto.

en: friends list
gl: lista de amigos

en: Added to friends list: $nick
gl: Engadiuse a $nick á lista de amigos.

en: Removed from list: $nick
gl: Eliminouse a $nick da lista.

en: friends and ignores list
gl: lista de amigos e de ignorados

en: There are no players on your friends or ignore list.
gl: Non hai xogadores na túa lista de amigos ou ignorados.

en: version
gl: versión

en: registering with password *** and no email address
gl: rexistrándose co contrasinal *** e sen enderezo de correo electrónico.

en: registering with password *** and email address $email
gl: rexistrándose co contrasinal *** e co enderezo de correo electrónico $email|.

en: nick registration
gl: rexistro de alcume

en: dropping your username
gl: borrando o teu nome de usuario.

en: setting $var to $value
gl: poñendo $var a $value|.

en: requesting information for user $nick
gl: solicitando información do usuario $nick|.

en: Could not find label or unit containing the string ‘$search’.
gl: non foi posíbel atopar ningunha etiqueta nin unidade que conteña o texto «$search|»’.

en: Can't droid invalid side: '$side'.
gl: a intelixencia artificial non pode controlar o bando «$side|» (o bando non existe).

en: Can't droid networked side: '$side'.
gl: a intelixencia artificial non pode controlar o bando «$side|» (é un bando da rede).

en: Can't idle invalid side: '$side'.
gl: non pode marcarse como inactivo o bando «$side» (o bando non existe).

en: Can't change control of invalid side: '$side'.
gl: non foi posíbel cambiar o control do bando «$side» (o bando non existe).

en: Can't change control of out-of-bounds side: '$side'.
gl: non foi posíbel cambiar o control do bando «$side» (está fóra dos límites).

en: Can't query control of invalid side: '$side'.
gl: non foi posíbel consultar o controlador do bando «$side» (o bando non existe).

en: Can't query control of out-of-bounds side: '$side'.
gl: non foi posíbel consultar o control do bando «$side» (está fóra dos límites).

en: Layers
gl: Capas

en: Choose Scenario (Debug!)
gl: Escoller un escenario (depuración!)

en: Debug mode activated!
gl: Activouse o modo de depuración!

en: Debug mode not available in network games
gl: O modo de depuración non está dispoñíbeis nas partidas en rede.

en: Debug mode deactivated!
gl: Desactivouse o modo de depuración!

en: Unsafe Lua scripts.
gl: Scripts en Lua inseguros.

en: You are about to open a security breach in Wesnoth. Are you sure you want to continue? If you have downloaded add-ons, do not click 'ok'! They would instantly take over your computer. You have been warned.
gl: Estás a piques de abrir unha brecha na seguridade do xogo. Seguro que queres continuar? Se descargaches complementos, non premas «Aceptar»! Calquera podería tomar o control completo do teu computador. Quedas advertido.

en: Unsafe mode enabled!
gl: Activouse o modo inseguro!

en: Variable not found
gl: Non se atopou a variábel.

en: Invalid alignment: '$alignment', needs to be one of lawful, neutral, chaotic, or liminal.
gl: O aliñamento «$alignment|» é incorrecto, ten que ser «lawful» (legal), «neutral», «chaotic» (caótico) ou «liminal» (crepuscular).

en: Do you wish to clear all of your discovered units from help?
gl: Queres quitar todas as unidades descubertas da axuda?

en: Invalid unit type
gl: Tipo de unidade incorrecto.

en: Invalid location
gl: Lugar incorrecto.

en: Planning mode activated!
gl: Activouse o modo de planificación!

en: Planning mode deactivated!
gl: Desactivouse o modo de planificación!

en: ai
gl: ia

en: prompt^Command:
gl: Orde:

en: You cannot move your leader away from the keep with some planned recruits or recalls left.
gl: Non podes sacar ao líder da torre se planificaches recrutar ou reincorporar máis unidades.

en: Attack Enemy
gl: Atacar ao inimigo

en: Choose weapon:
gl: Escoller un ataque:

en: Failed to resolve dependencies
gl: Non se puideron determinar as dependencias.

en: Scenario can't be activated. Some dependencies are missing:
gl: Non é posíbel activar o escenario, faltan algunhas das súas dependencias:

en: No compatible eras found.
gl: Non se atoparon eras compatíbeis.

en: Era can't be activated. Some dependencies are missing:
gl: Non é posíbel activar a era, faltan algunhas das súas dependencias:

en: No compatible scenarios found.
gl: Non se atoparon escenarios compatíbeis.

en: Not all of the chosen modifications are compatible. Some of them will be disabled.
gl: Non todas as modificacións seleccionadas son compatíbeis. Algunhas serán desactivadas.

en: Cannot find era $era
gl: Non foi posíbel atopar a era $era|.

en: Defeat enemy leader(s)
gl: Derrota aos líderes inimigos.

en: Connection timed out
gl: a conexión caducou

en: Connecting to Server...
gl: Conectando…

en: Reading from Server...
gl: Descargando a información do servidor

en: The server accepts versions '$version1' while you are using version '$version2'
gl: O servidor acepta as seguintes versións: $version1|. A versión que estás usando, «$version2|», non é compatíbel co servidor.

en: Server-side redirect loop
gl: Bucle de ligazón no servidor.

en: The nickname ‘$nick’ is inactive. You cannot claim ownership of this nickname until you activate your account via email or ask an administrator to do it for you.
gl: O alcume «$nick|» está inactivo. Non podes reclamalo ata que actives a conta por correo electrónico, ou llo pidas a un dos administradores.

en: Do you want to continue?
gl: Queres continuar?

en: Bad data received from server
gl: Recibíronse datos incorrectos do servidor.

en: You must login first.
gl: Antes debes identificarte.

en: The nickname ‘$nick’ is already taken.
gl: O alcume «$nick|» xa está collido.

en: The nickname ‘$nick’ contains invalid characters. Only alpha-numeric characters, underscores and hyphens are allowed.
gl: O alcume «$nick|» contén caracteres non válidos. Só se permiten caracteres alfanuméricos latinos (nin tiles nin eñes), guións e guións baixos.

en: The nickname ‘$nick’ is too long. Nicks must be 20 characters or less.
gl: O alcume «$nick|» é longo de máis. Os alcumes non poden ter máis de vinte caracteres.

en: The nickname ‘$nick’ is reserved and cannot be used by players.
gl: O alcume «$nick|» está reservado e ningún xogador pode usalo.

en: The nickname ‘$nick’ is not registered on this server.
gl: O alcume «$nick|» non está rexistrado neste servidor.

en:  This server disallows unregistered nicknames.
gl:  Este servidor non permite empregar alcumes sen rexistralos previamente.

en: The nickname ‘$nick’ is registered on this server.
gl: O alcume «$nick|» xa está rexistrado neste servidor.

en: WARNING: There is already a client using this nickname, logging in will cause that client to be kicked!
gl: ADVERTENCIA: xa hai un usuario empregando ese alcume, se te identificas con el botarase ao usuario do servidor!

en: Error in the login procedure (the server had no seed for your connection).
gl: Houbo un erro ao identificarse (o servidor non tiña semente para a conexión).

en: The password you provided was incorrect.
gl: O contrasinal é incorrecto.

en: You have made too many login attempts.
gl: Intentou identificarse demasiadas veces sen conseguilo.

en: Configure Game
gl: Configurar a partida

en: Time limit
gl: Límite de tempo

en: Generic
gl: Xenérica

en: Name of game:
gl: Nome da partida:

en: Use map settings
gl: Úsase a configuración do mapa

en: Random start time
gl: Hora de inicio ao chou

en: Fog of war
gl: Néboa da guerra

en: Observers
gl: Observadores

en: Shuffle sides
gl: Bandos ao chou.

en: Set Password...
gl: Establecer un contrasinal…

en: Select an entry point:
gl: Escolle un punto de entrada:

en: The maximum number of turns the game can last
gl: O número máximo de roldas que pode durar a partida.

en: Enables user time limit
gl: Activa o límite de tempo por usuario.

en: Longest time allowed for first turn (seconds)
gl: Tempo máximo permitido para a primeira quenda (en segundos).

en: Longest time possible for any turn (seconds)
gl: Tempo máximo permitido para calquera quenda (en segundos).

en: Time for general tasks each turn (seconds)
gl: Tempo para tarefas xerais en cada quenda (en segundos).

en: Time for each attack, recruit, and capture
gl: Tempo para cada ataque, recrutamento e captura.

en: The amount of income each village yields per turn
gl: A cantidade de ingresos que cada vila produce cada rolda.

en: The number of unit levels each village can support
gl: O número de niveis de unidades que pode abastecer cada vila.

en: The amount of experience a unit needs to advance
gl: A cantidade de experiencia que necesitan as unidades para avanzar.

en: Use scenario specific settings
gl: Úsase a configuración específica do escenario

en: Randomize time of day in begin
gl: Comezar nun momento do día ao chou.

en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
gl: As unidades inimigas non se poden ver a non ser que estean ao alcance das túas.

en: The map is unknown until your units explore it
gl: Non coñecerás o mapa ata que as túas unidades o exploren.

en: Allow users who are not playing to watch the game
gl: Permitir aos usuarios que non estean xogando que vexan a partida.

en: Assign sides to players at random
gl: Escoller os bandos dos xogadores de xeito aleatorio.

en: Share View
gl: Compartir a vista

en: Share Maps
gl: Compartir os mapas

en: Share None
gl: Non compartir nada

en: $login|’s game
gl: Partida de $login

en: You must enter a name.
gl: Tes que escribir un nome.

en: Turns:
gl: Roldas:

en: Unlimited turns
gl: Roldas ilimitadas

en: Init. limit:
gl: Límite inicial:

en: Turn bonus:
gl: Bonificación de quenda:

en: Reservoir:
gl: Reserva:

en: Action bonus:
gl: Bonificación de acción:

en: Village gold:
gl: Ouro por vila:

en: Village support:
gl: Abastecemento por vila:

en: Experience modifier:
gl: Modificador da experiencia:

en: Game Lobby:
gl: Sala de espera. Escenario:

en: Player/Type
gl: Xogador e tipo

en: Faction/Name
gl: Facción ou nome

en: Leader/Gender
gl: Líder ou sexo

en: Team/Color
gl: Equipo ou cor

en: I’m Ready
gl: Estou listo

en: The scenario is invalid because it has no id.
gl: O escenario é incorrecto porque non ten identificador.

en: The scenario is invalid because it has no sides.
gl: O escenario é incorrecto porque non ten bandos.

en: Waiting for players to join...
gl: Agardando a que se unan xogadores…

en: Waiting for players to choose factions...
gl: Agardando a que os xogadores escollan facción…

en: (Vacant slot)
gl: (Posto vacante)

en: Anonymous local player
gl: Anónimo

en: Computer Player
gl: Computador

en: (Empty slot)
gl: (Posto baleiro)

en: (Reserved for $playername)
gl: (Reservado para $playername)

en: Network Player
gl: Xogador na rede

en: Local Player
gl: Xogador local

en: Empty
gl: Baleiro

en: Reserved
gl: Reservado

en: --give--
gl: —dar—

en: Create Game
gl: Crear unha partida

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Number of players: any
gl: Número de xogadores: calquera

en: Random map options:
gl: Opcións do mapa aleatorio:

en: No eras available
    for this game.
gl: Non hai eras dispoñíbeis
    para esta partida.

en: Modifications:
gl: Modificacións:

en: Next
gl: Seguinte

en: Regenerate
gl: Volver xerar

en: Settings...
gl: Configuración…

en: Load Game...
gl: Cargar unha partida…

en: Activate
gl: Activar

en: Scenarios
gl: Escenarios

en: Campaigns
gl: Campañas

en: User Maps
gl: Mapas de usuario

en: User Scenarios
gl: Escenarios de usuario

en: Random Maps
gl: Mapas aleatorios

en: No games found.
gl: Non se atoparon partidas.

en: No eras found.
gl: Non se atoparon eras.

en: No eras found
gl: Non se atoparon eras

en: Modifications:
    None found.
gl: Modificacións:
    Non se atopou ningunha.

en: Deactivate
gl: Desactivar

en: The level is invalid.
gl: O nivel non é válido.

en: Players:
gl: Xogadores:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Number of players:
gl: Número de xogadores:

en: No description available.
gl: Sen descrición.

en: Map could not be loaded:
gl: Non foi posíbel cargar o mapa:

en: Map could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o mapa.

en: not available.
gl: non dispoñíbel.

en: User made map
gl: Mapa non oficial

en: --no games open--
gl: Non hai ningunha partida aberta.

en:  (Unknown Era)
gl:  (era descoñecida)

en: Scenario:
gl: Escenario:

en: Campaign:
gl: Campaña:

en: Unknown campaign: $campaign_id
gl: Campaña descoñecida: $campaign_id

en:  (missing)
gl:  (non dispoñíbel)

en: Password Required
gl: Requírese un contrasinal

en: Game Lobby
gl: Sala de espera

en: Observe Game
gl: Observar a partida

en: Join Game
gl: Unirse á partida

en: Preferences
gl: Configuración

en: Apply filter
gl: Aplicar o filtro.

en: Invert
gl: Inverter.

en: Vacant slots
gl: Postos vacantes.

en: Friends in game
gl: Amigos na partida.

en: Search:
gl: Buscar:

en: Normal Replays
gl: Repeticións normais

en: Quick Replays
gl: Repeticións rápidas

en: Enter Blindfolded
gl: Entrar ás escuras

en: Skip quickly to the active turn when observing
gl: Saltar rapidamente á quenda activa ao observar.

en: Do not show replay turns
gl: Non mostrar a repetición das roldas.

en: Enable the games filter. If unchecked all games are shown, regardless of any filter.
gl: Activar o filtro de partidas. Se non está marcado móstranse todas as partidas, ignorando calquera filtro.

en: Show all games that do *not* match your filter. Useful for hiding games you are not interested in.
gl: Mostrar todas as partidas que non se axusten ao filtro. Resulta útil para agochar partidas que non interesen.

en: Only show games that have at least one vacant slot
gl: Só mostrar as partidas ás que lles queda polo menos un posto vacante.

en: Only show games that are played or observed by at least one of your friends
gl: Só mostrar as partidas nas que hai polo menos un amigo xogando ou de observador.

en: Only show games whose title, description, era or mods contain the entered text
gl: Só mostrar as partidas cuxo título, descrición, era ou modificacións conteñen o texto indicado.

en: Joining this game requires a password.
gl: Para unirse a esta partida hai que proporcionar un contrasinal.

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Invalid Color
gl: Cor incorrecta

en: Selected user:
gl: Usuario seleccionado:

en: $sender is messaging you, and you accept whispers from friends only.
gl: $sender está a enviarte unha mensaxe, pero só lles permites bisbarche aos teus amigos.

en: Leader:
gl: Líder:

en: Recruits:
gl: Recrutamentos:

en: Waiting for game to start...
gl: Agardando a que comece a partida…

en: No era information found.
gl: Non se atopou información da era.

en: No multiplayer sides found
gl: No se atoparon bandos para varios xogadores.

en: Choose your faction:
gl: Escolle facción:

en: Starting position:
gl: Posición inicial:

en: multiplayer_starting_gold^Gold | multiplayer_starting_gold^Gold
gl[0]: Ouro
gl[1]: Ouro

en: Getting game data...
gl: Obtendo os datos da partida…

en: invalid network handle
gl: manexo da rede incorrecto

en: Client disconnected
gl: O cliente desconectouse.

en: Could not connect to host.
gl: Non foi posíbel conectar ao servidor.

en: Could not add socket to socket set
gl: Non foi posíbel engadir o socket ao grupo de sockets.

en: Could not send initial handshake
gl: No se puido enviar o saúdo inicial.

en: Could not connect to host
gl: Non foi posíbel establecer a conexión.

en: Terrain with a movement cost less than 1 encountered.
gl: Atopouse un terreo cun custe de movemento inferior a 1.

en: time left for current turn
gl: tempo restante da quenda actual

en: current local time
gl: hora local

en: Auto-Save
gl: Gardado automático

en: Back to Turn
gl: Volver á quenda

en: Back to Start
gl: Volver ao comezo

en: The game is out of sync. It might not make much sense to continue. Do you want to save your game?
gl: A partida non está sincronizada. Pode que non teña moito sentido continuar. Quere gardala?

en: Error details:
gl: Detalles:

en: (press $hk to disable)
gl: (preme $hotkey para desactivala)

en: Accelerated speed enabled!
gl: Activouse a velocidade acelerada

en: Accelerated speed disabled!
gl: Desactivouse a velocidade acelerada

en: Scenario Report
gl: Informe do escenario

en: Victory
gl: Vitoria

en: You have emerged victorious!
gl: Venciches!

en: Defeat
gl: Derrota

en: You have been defeated!
gl: Derrotáronte!

en: Error while reading the WML:
gl: Houbo un erro ao ler o WML:

en: Game Over
gl: Rematou a partida

en: This scenario has ended. Do you want to continue the campaign?
gl: Este escenario rematou. Queres continuar a campaña?

en: Unknown scenario: '$scenario|'
gl: Escenario descoñecido: «$scenario|».

en: $name has taken control
gl: $name tomou o control.

en: Undoing moves not yet transmitted to the server.
gl: Os movementos desfeitos aínda non se transmitiron ao servidor.

en: Waiting for next scenario...
gl: Agardando polo seguinte escenario…

en: The game is out of sync, and cannot continue. There are a number of reasons this could happen: this can occur if you or another player have modified their game settings. This may mean one of the players is attempting to cheat. It could also be due to a bug in the game, but this is less likely.
    
    Do you want to save an error log of your game?
gl: O xogo non está sincronizado, e non é posíbel continuar. Entre as posíbeis causas está que ti ou outro xogador modificásedes a vosa configuración. Isto pode significar que un dos xogadores estaba intentando facer trampas. Tamén podería deberse a un erro no xogo, pero é menos probábel.
    
    Queres gardar un rexistro dos erros da partida?

en: (press $hotkey to deactivate)
gl: (preme $hotkey para desactivar)

en: Remaining gold:
gl: Ouro restante:

en: Early finish bonus:
gl: Bonificación por rematar cedo:

en: per turn
gl: por rolda

en: Turns finished early:
gl: Roldas rematadas cedo:

en: Bonus:
gl: Bonificación:

en: Gold:
gl: Ouro:

en: Carry over percentage:
gl: Porcentaxe retida:

en: Bonus Gold:
gl: Bonificación de ouro:

en: Retained Gold:
gl: Ouro retido:

en: You will start the next scenario with $gold on top of the defined minimum starting gold. | You will start the next scenario with $gold on top of the defined minimum starting gold.
gl[0]: Comezarás o seguinte escenario cunha moeda de ouro ademais do mínimo inicial.
gl[1]: Comezarás o seguinte escenario con $gold moedas de ouro ademais do mínimo inicial.

en: You will start the next scenario with the defined minimum starting gold. | You will start the next scenario with the defined minimum starting gold.
gl[0]: Comezarás o seguinte escenario co ouro mínimo inicial establecido.
gl[1]: Comezarás o seguinte escenario co ouro mínimo inicial establecido.

en: You will start the next scenario with $gold or its defined minimum starting gold, whichever is higher. | You will start the next scenario with $gold or its defined minimum starting gold, whichever is higher.
gl[0]: Comezarás o seguinte escenario cunha moeda de ouro ou co ouro mínimo inicial establecido, o que sexa máis alto.
gl[1]: Comezarás o seguinte escenario con $gold moedas de ouro ou co ouro mínimo inicial establecido, o que sexa máis alto.

en: The game is over.
gl: Rematou a partida.

en: A network disconnection has occurred, and the game cannot continue. Do you want to save the game?
gl: Houbo unha interrupción da rede e a partida non é posíbel continuar. Queres gardala?

en: It is now $name|’s turn
gl: Tócalle mover a $name|.

en: Replace with AI
gl: Substituír pola intelixencia artificial

en: Replace with local player
gl: Substituír por un xogador local

en: Set side to idle
gl: Marcar o bando como inactivo

en: Save and abort game
gl: Gardar e interromper a partida

en: Replace with $player
gl: Substituír por $player

en: $player has left the game. What do you want to do?
gl: $player deixou a partida. Que queres facer?

en: The replay is corrupt/out of sync. It might not make much sense to continue. Do you want to save the game?
gl: A repetición está mal ou non está sincronizada. Pode que non teña moito sentido continuar. Quere gardala?

en: Name:
gl: Nome:

en: Type:
gl: Tipo:

en: Race:
gl: Especie:

en: Level:
gl: Nivel:

en: No advancement
gl: Non pode avanzar.

en: Advances to:
gl: Avanza a:

en: Trait:
gl: Trazos:

en: invisible:
gl: Invisíbel:

en: This unit is invisible. It cannot be seen or attacked by enemy units.
gl: Esta unidade é invisíbel. As unidades inimigas non poden vela nin atacala.

en: slowed:
gl: Ralentizada:

en: This unit has been slowed. It will only deal half its normal damage when attacking and its movement cost is doubled.
gl: Esta unidade foi ralentizada. Só inflixirá a metade do dano normal cando ataque e o seu custo de movemento duplicouse.

en: poisoned:
gl: Envelenado:

en: This unit is poisoned. It will lose 8 HP every turn until it can seek a cure to the poison in a village or from a friendly unit with the ‘cures’ ability.
    
    Units cannot be killed by poison alone. The poison will not reduce it below 1 HP.
gl: Esta unidade está envelenada. Perderá oito puntos de vida cada rolda ata que poida atopar unha cura para o veleno nunha vila ou a mans dun compañeiro ou aliado coa habilidade de curar.
    
    O veleno de por si non pode matar ás unidades. Non pode reducir a vida por debaixo de un punto.

en: petrified:
gl: Petrificado:

en: This unit has been petrified. It may not move or attack.
gl: Esta unidade está petrificada. Non poderá moverse nin atacar.

en: Alignment:
gl: Aliñación:

en: Ability:
gl: Habilidades:

en:  (inactive)
gl:  (inactiva)

en: Resistances:
gl: Resistencias:

en: (Att / Def)
gl: (Ata. / Def.)

en: Experience Modifier:
gl: Modificador da experiencia:

en: Terrain:
gl: Terreo:

en: maximum^max.
gl: máx.

en: minimum^min.
gl: mín.

en: Defense:
gl: Defensa:

en: vision:
gl: visión:

en: Movement Costs:
gl: Custo de movemento:

en: Weapon:
gl: Ataque:

en: Damage:
gl: Dano:

en: Base damage:
gl: Dano base:

en: With specials:
gl: Cos especiais:

en: Time of day:
gl: Momento do día:

en: Leadership:
gl: Liderado:

en: Slowed:
gl: Ralentizado:

en: Attacks:
gl: Ataques:

en: Max swarm bonus:
gl: Bonificación máxima por enxame:

en: Swarm:
gl: Enxame:

en: Base attacks:
gl: Ataques base:

en: Specials:
gl: Especiais:

en: Subject to swarm:
gl: Afectado polo enxame:

en: Weapon range:
gl: Alcance do ataque:

en: Damage type:
gl: Tipo de dano:

en: Damage versus:
gl: Dano aos inimigos:

en: Accuracy:
gl: Precisión:

en: Parry:
gl: Esquivar:

en: Weapon special:
gl: Propiedades do ataque:

en: None
gl: ningún

en: Lawful units:
gl: Unidades legais:

en: Neutral units:
gl: Unidades neutrais:

en: Chaotic units:
gl: Unidades caóticas:

en: Liminal units:
gl: Unidades crepusculares:

en: Observers:
gl: Observadores:

en:  replay
gl:  repetición

en: Warning: The file you have tried to load is corrupt. Loading anyway.
gl: Advertencia: o ficheiro que intentaches cargar está mal. Vaise cargar aínda así.

en: The save has corrupt version information ($version_number|) and cannot be loaded.
gl: Esta partida non pode cargarse por ter información de versión incorrecta ($version_number|).

en: This save is from an old, unsupported version ($version_number|) and cannot be loaded.
gl: Esta partida corresponde a unha versión demasiado antiga para poder cargala ($version_number|).

en: This save is from a different version of the game ($version_number|). Do you wish to try to load it?
gl: Esta partida é dunha versión diferente do xogo ($version_number|). Queres intentar cargala?

en: This is not a multiplayer save.
gl: Esta non é unha partida para varios xogadores.

en: The game could not be saved:
gl: Non foi posíbel gardar a partida:

en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
gl: Xa hai unha partida gardada con ese nome. Queres substituíla?

en: Overwrite?
gl: Substituíla?

en: Save names should not end on '.gz' or '.bz2'. Please remove the extension.
gl: Os nomes das partidas gardadas non poden rematar en «.gz» ou «.bz2». Elixe outro nome.

en: Saved
gl: Gardada.

en: The game has been saved.
gl: Gardouse a partida.

en: Could not write to file
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro.

en: Save Replay
gl: Gardar a repetición

en: replay
gl: Repetición

en: Could not auto save the game. Please save the game manually.
gl: Non foi posíbel gardar automaticamente a partida. Garda a partida manualmente.

en: Save Game
gl: Gardar a partida

en: Unexpected characters at line start
gl: Atopáronse caracteres inesperados ao comezo da liña.

en: Missing closing tag for tag [$tag]
gl: Falta a etiqueta de peche da etiqueta [$tag].

en: expected at $pos
gl: esperábase na posición $pos

en: opened at $pos
gl: abriuse na posición $pos

en: Unterminated [element] tag
gl: Non se atopou ningunha etiqueta final para a etiqueta [element].

en: Invalid tag name
gl: O nome da etiqueta é incorrecto.

en: Unterminated [+element] tag
gl: Non se atopou ningunha etiqueta final para a etiqueta [+element].

en: Invalid closing tag name
gl: O nome da etiqueta de peche é incorrecto.

en: Unterminated closing tag
gl: Etiqueta de peche sen rematar.

en: Unexpected closing tag
gl: Etiqueta de peche inesperada.

en: Found invalid closing tag [/$tag2] for tag [$tag1]
gl: Atopouse a etiqueta de peche incorrecta [/$tag2] para a etiqueta [$tag1]

en: closed at $pos
gl: pechouse na posición $pos

en: Empty variable name
gl: O nome da variábel está baleiro.

en: Unexpected characters after variable name (expected , or =)
gl: Atopáronse caracteres inesperados despois do nome da variábel (agardábase «,» ou «=»).

en: Unterminated quoted string
gl: Texto entre comiñas sen rematar.

en: at $pos
gl: na posición $pos

en: Value: '$value' Previous: '$previous_value'
gl: valor: «$value|»; anterior: «$previous_value|»

en: prefix_milli^m
gl: m

en: prefix_micro^µ
gl: µ

en: prefix_nano^n
gl: n

en: prefix_pico^p
gl: p

en: prefix_femto^f
gl: f

en: prefix_atto^a
gl: a

en: prefix_zepto^z
gl: z

en: prefix_yocto^y
gl: y

en: prefix_kibi^K
gl: K

en: prefix_kilo^k
gl: k

en: prefix_mega^M
gl: M

en: prefix_giga^G
gl: G

en: prefix_tera^T
gl: T

en: prefix_peta^P
gl: P

en: prefix_exa^E
gl: E

en: prefix_zetta^Z
gl: Z

en: prefix_yotta^Y
gl: Y

en: infix_binary^i
gl: i

en: Recruits
gl: Recrutamentos

en: Recalls
gl: Reincorporacións

en: Advancements
gl: Avances

en: Losses
gl: Perdas

en: Kills
gl: Mortes

en: Details
gl: Detalles

en: Select Scenario
gl: Escoller un escenario

en: Campaign
gl: Campaña

en: Scenario
gl: Escenario

en: Damage
gl: Dano

en: Overall
gl: Total

en: This Turn
gl: Esta quenda

en: Inflicted
gl: Inflixido

en: Taken
gl: Recibido

en: Skip
gl: Saltar

en: Mon
gl: Lun

en: Sun
gl: Dom

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Thu
gl: Xov

en: Monday
gl: Luns

en: Sunday
gl: Domingo

en: Tuesday
gl: Martes

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Thursday
gl: Xoves

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Apr
gl: Abr

en: Jan
gl: Xan

en: Aug
gl: Ago

en: Jul
gl: Xul

en: Jun
gl: Xun

en: Oct
gl: Out

en: Sep
gl: Set

en: abbrev^May
gl: Mai

en: February
gl: Febreiro

en: January
gl: Xaneiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: August
gl: Agosto

en: July
gl: Xullo

en: June
gl: Xuño

en: May
gl: Maio

en: December
gl: Decembro

en: November
gl: Novembro

en: October
gl: Outubro

en: September
gl: Setembro

en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
gl: %d/%m/%Y ás %H:%M:%S

en: %a %d %b %Y %H:%M:%S %z
gl: %d/%m/%Y ás %H:%M:%S %z

en: AM
gl: a.m.

en: PM
gl: p.m.

en: Allied village
gl: Vila aliada

en: Enemy village
gl: Vila inimiga

en: Owned village
gl: Vila posuída

en: border_size should be between 0.0 and 0.5.
gl: border_size debe estar entre 0.0 e 0.5.

en: Hotkey(s):
gl: Teclas rápidas:

en: Stub Time of Day
gl: Momento do día de proba

en:  and
gl:  e

en: $attack_list|: $effect_description
gl: $attack_list|: $effect_description|.

en: moves
gl: movementos

en: XP to advance
gl: Experiencia para avanzar

en:  move
gl:  movemento

en: $effect_description per level
gl: $effect_description por nivel.

en: damage | damage
gl[0]: de dano
gl[1]: de dano

en: strike | strikes
gl[0]: golpe
gl[1]: golpes

en: % accuracy
gl: % de precisión

en: % parry
gl: % de defensa

en: chaotic
gl: caótico

en: lawful
gl: legal

en: liminal
gl: crepuscular

en: female^chaotic
gl: caótica

en: female^lawful
gl: legal

en: female^liminal
gl: crepuscular

en: female^neutral
gl: neutral

en: SHOW ALL allies’ plans
gl: Mostrar os plans dos aliados

en: HIDE ALL allies’ plans
gl: Agochar os plans dos aliados

en: Show plans for $player
gl: Mostrar os plans de $player

en: Hide plans for $player
gl: Agochar os plans de $player

en: Whiteboard Options
gl: Opcións de planificación
