Battle for Wesnoth 1.11 - en to lt translation catalogue (281 entries)

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Eastern Invasion
lt: Rytų invazija

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: EI
lt: RI

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Easy
lt: Lengvas)

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Spearman
lt: Ietininkas

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Normal
lt: Normalus

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Swordsman
lt: Kardininkas

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Challenging
lt: Iššaukiantis

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: Royal Guard
lt: Karališkasis sargybinis

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: There are rumors of undead attacks on the eastern border of Wesnoth. You, an officer in the Royal Army, have been sent to the eastern front to protect the villagers and find out what is happening.
lt: Sklando gandai apie nemirėlių atakas rytiniame Vesnoto pakraštyje. Jūs, Karališkosios kariuomenės karininkas, buvote nusiųstas į rytinį frontą, kad apsaugotumėte kaimiečius ir išsiaiškintumėte, kas dedasi.

note: [campaign]: id=Eastern_Invasion
en: (Novice level, 16 scenarios.)
lt: (Naujoko lygis, 16 scenarijų.)

note: [about]
en: Campaign Design
lt: Kampanijos kūrimas

note: [about]
en: Campaign Maintenance
lt: Kampanijos priežiūra

note: [about]
en: Campaign Epilogue and Continuity
lt: Kampanijos epilogas ir tęstinumas

note: [about]
en: Prose and Story Edits
lt: Teksto ir istorijos redagavimas

note: [about]
en: Artwork and Graphics Design
lt: Grafikos kūrimas

note: [lua]: wml_actions.bandit_village_capture
en: They're here!
lt: Jie čia!

note: [scenario]: id=01_The_Outpost
en: The Outpost
lt: Įtvirtinimas

note: [part]
en: It was the thirteenth year of Konrad II’s reign when the strange occurrences in the Estmark Hills on the eastern border of Wesnoth began.
lt: Ėjo tryliktieji Konrado II valdymo metai, kai Estmarko kalvose Vesnoto rytuose ėmė dėtis keisti dalykai.

note: [part]
en: Cattle and beasts of burden were found dead in the fields, and men went missing from their houses, with no clues but a thin stream of black blood. At first the settlers suspected raiders from the great desert, but when they sent scouts east they found nothing but a small mountain range and miles of swamp.
lt: Laukuose mirinėjo arkliai ir galvijai, žmonės pradingdavo iš nuosavų namų, viskas be jokių ženklų, tik su vos įžvelgiamu juodo kraujo pėdsaku. Pradžioje naujakuriai įtarinėjo užpuolikus esant iš didžiosios dykumos, bet kai išsiuntė žvalgu į rytus, jie ten terado nedidelius kalnus ir daugybę mylių pelkių.

note: [part]
en: The disappearances did not stop, and every day the terror grew greater. Eventually, the people living in the eastern villages sent a messenger to the King, asking for help. The messenger rode hard for many days and nights, and finally reached the city of Weldyn.
lt: Netektys nesiliovė ir baimė augo sulig kiekviena diena. Galų gale rytinių kaimų gyventojai išsiuntė pasiuntinį pas karalių, prašydami pagalbos. Daugybę dienų ir naktų pasiuntinys jojo netausodamas savęs, ir pagaliau pasiekė Veldyno miestą.

note: [part]
en: When the King received news of the problem, his advisor Dacyn had much to say. Apparently, these attacks were connected to similar ones that occurred earlier on the far southern border, attacks by undead. Dacyn outlined a plan to combat these intrusions.
lt: Kai karalius gavo žinią apie bėdas, jo patarėjas Deisynas turėjo daug ką pasakyti. Paaiškėjo, kad tokie antpuoliai buvo pastebėti anksčiau tolimosiose pietinėse pasienio vietovėse; tai buvo  nemirėlių darbas. Deisynas išdėstė planą kaip kovoti su įsibrovėliais.

note: [side] [side]: type=Lieutenant, id=Gweddry [side]: type=General, id=Konrad II [side]: type=Great Mage, id=Kaldor [side]: type=General, id=Halrad [side]: type=General, id=Halric [side]: type=General, id=Halrod [side]: type=Dwarvish Steelclad, id=Knutan
en: Wesnothians
lt: Vesnotiečiai

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Skraat [side]: type=Lich, id=Mal-Telnarad [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Marak [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Galkar [side]: type=Death Knight, id=Ravanal-Guard [side] [side]: type=Revenant, id=Lanar-Skal [side]: type=Necromancer, id=Mal-un-Darak [side]: ty
en: Undead
lt: Nemirėliai

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Sakkat
en: Mal-Sakkat
lt: Mal-Sakkatas

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Talar
en: Mal-Talar
lt: Mal-Talaras

note: [side]: type=Lich, id=Mal-Uldhar
en: Mal-Uldhar
lt: Mal-Uldharas

note: [objective]: condition=win
en: Defend the outpost
lt: Apginkite įtvirtinimą

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Gweddry
lt: Gveddrio mirtis

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Dacyn
lt: Deisyno mirtis

note: [message]: speaker=Gweddry
en: What? What is going on?
lt: Kas? Kas vyksta?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Look. To the east. Undead approach!
lt: Pažvelk. Rytuose. Artėja nemirėliai!

note: [message]: speaker=Mal-Talar
en: Ah, interesting...
lt: Ach, įdomu...

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Men, to arms!
lt: Vyrai, prie ginklų!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: I sense a great evil... Can it be? Gweddry, I must not be seen.
lt: Jaučiu didį blogį... Ar gali taip būti? Gveddri, manęs niekas neturi pamatyti.

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: This is the resistance you spoke of, an untrained commander and a few fresh recruits? You will suffer for your incompetence. Destroy them, and dare not bother me again.
lt: Tai apie šitą pasipriešinimą man pasakojai: nepatyręs karininkas ir keletas rekrūtų? Kentėsi dėl savo nekompetencijos. Sunaikink juos ir nedrįsk daugiau manęs trukdyti.

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: Slaughter the villagers and march onwards. You have wasted enough time here already.
lt: Išskersk kaimiečius ir žygiuok toliau. Jau ir taip iššvaistei čia pakankamai laiko.

note: [message]: speaker=Gweddry
en: What?! We must hold the outpost! And where did Dacyn go?!
lt: Ką?! Turime apginti įtvirtinimą! Ir kur prapuolė Deisynas?!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Gweddry? Good! You are still alive. Quickly, we must leave this place!
lt: Gveddri? Puiku! Tu dar gyvas. Turime skubiai apleisti šią vietą!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Where did you go?! And where did you come from?
lt: Kur tu buvai?! Ir kaip čia atsiradai?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: There is no time to explain. If you wish to survive, you will escape through this trapdoor.
lt: Nėra laiko aiškinti. Jei nori išgyventi, paspruksi pro šitą tunelį.

note: [message]: speaker=Gweddry
en: But what about the outpost?
lt: Bet kaipgi įtvirtinimas?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: This outpost is already lost. We must defeat this evil if Wesnoth is to survive. Now, come on, we do not have much time to spare!
lt: Šis įtvirtinimas jau prarastas. Jei norime išsaugoti Vesnotą, turime nugalėti šitą blogį. O dabar eime, nebegalime švaistyti laiko!

note: [objective]: condition=win
en: Move Gweddry to the trapdoor
lt: Nuveskite Gveddrį iki slaptų durų

note: [objective]: condition=win
en: Defeat all enemy leaders
lt: Nugalėkite visus priešų vadus

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Hurry! We cannot defeat this evil today! We must escape!
lt: Paskubėk! Šiandieną blogio neįveiksime! Turime sprukti!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Follow me, men! Through the trapdoor!
lt: Vyrai, paskui mane! Pro tunelį!

note: [scenario]: id=02_The_Escape_Tunnel
en: The Escape Tunnel
lt: Pabėgimo tunelis

note: [side]: type=Ogre, id=Grug [side] [side]: type=Troll Warrior, id=Darg [side]: type=Gryphon, id=Kraagak [side]: type=Troll, id=Kabak
en: Monsters
lt: Monstrai

note: [side]: type=Troll, id=Kabak
en: Kabak
lt: Kabakas

note: [side]: type=Dwarvish Steelclad, id=Knutan
en: Knutan
lt: Knutanas

note: [objective]: condition=win
en: Move Gweddry to the tunnel exit
lt: Nuveskite Gveddrį iki tunelio pabaigos

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Where are we? I can’t see where we are going.
lt: Kur mes? Nematau net kur žengti.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: This is an old escape route for the outpost. Unfortunately these caves are currently inhabited by trolls, who are blocking our path through the tunnel.
lt: Tai senas atsitraukimo iš tvirtovės kelias. Deja, dabar šiuose urvuose veisiasi troliai, kurie užblokavo mūsų taką per tunelį.

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Wait, before we go anywhere — who were those undead?
lt: Palauk. Prieš kur nors einant – kas tie nemirėliai?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: I will explain later. For now, suffice to say they are much too powerful for us; our only hope is to head north.
lt: Paaiškinsiu vėliau. Kol kas pakaks žinoti, kad jie mums smarkiai per stiprūs. Vienintelė mūsų viltis – traukti šiaurėn.

note: [message]: speaker=unit
en: TROL TREZZUR HOLE: KEEP OWT
lt: TROLIA LOBIZ SKYLĖ: LAIKITIS NOŠALIJE

note: [message]: speaker=unit
en: Who goes there?
lt: Kas čia eina?

note: [message]: speaker=Gweddry
en: We are soldiers of the king of Wesnoth. Will you help us fight these trolls?
lt: Esame Vesnoto karaliaus kariai. Ar padėsite nugalėti šiuos trolius?

note: [message]: speaker=unit
en: Aye, we’ll help ye, for we have nae love for the trolls. Anyone attacked by them deserves some help, I think.
lt: Ajo, mes jumi padėsim, ba trolių mes nemėgstam. Ką jie užpuola, tam reik padėt, aš taip skaitau.

note: [message]: speaker=Dacyn shown only if the undead have arrived
en: Thank you. Now, I invite you to join us. Undead have followed us into these caves, and they will kill you if you stay behind.
lt: Ačiū. Kviečiu prisijungti prie mūsų. Mus seka nemirėliai, jie jus užmuš, jeigu pasiliksite.

note: [message]: speaker=Dacyn shown if the undead didn't show up yet
en: Thank you. Now, I invite you to join us. Undead are in these lands, and they will find these caves.
lt: Ačiū. Kviečiu prisijungti prie mūsų. Šiose žemės knibžda nemirėliai, anksčiau ar vėliau jie atras šitą tunelį.

note: [message]: speaker=unit
en: My clan ha’ lived in these caves for centuries. We’ll no’ be scattered now by a few undead.
lt: Mano klanas čia gyven’ šimtmečiais. Mūsų neišvaikys keli nemirėliai.

note: [unit]: type=Necromancer, id=Mal-Bakral
en: Mal-Bakral
lt: Mal-Bakralas

note: [message]: speaker=Mal-Bakral
en: We have found you, fleshbag! Prepare to die!
lt: Radom tave, mėsgali! Pasiruošk mirti!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: We have reached the end of the tunnel. I see daylight above us!
lt: Pasiekėme tunelio pabaigą. Viršuje matau dienos šviesą!

note: [scenario]: id=03_An_Unexpected_Appearance
en: An Unexpected Appearance
lt: Netikėtas pasirodymas

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Skraat
en: Mal-Skraat
lt: Mal-Skraatas

note: [side]: type=Dark Adept, id=Mal-Tar
en: Mal-Tar
lt: Mal-Taras

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Kallat
en: Mal-Kallat
lt: Mal-Kallatas

note: [objective]: condition=win
en: Defeat either enemy dark sorcerer
lt: Nugalėkite kurį nors tamsųjį kerėtoją

note: [message]: speaker=Gweddry
en: We have escaped from those dark tunnels! But where are we now?
lt: Pabėgome iš tų tamsių tunelių! Bet kur dabar esame?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: We are in the middle of the eastern mountains, in a mountain pass leading east and west. We need to head north, but we cannot go through the mountains... we must go east, or west, and hope we can get around them.
lt: Mes vidury rytinių kalnų, perėjoje, vedančioje iš rytų į vakarus. Reikia keliauti šiaurėn, bet negalime eiti tiesiai per kalnus... Reikia eiti arba į rytus, arba į vakarus ir tikėtis, kad pavyks apeiti.

note: [message]: speaker=Mal-Kallat
en: Hahaha! We have you surrounded!
lt: Cha cha cha! Apsupome jus!

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: Why don’t we see if the new recruit can handle them. After all, there are only two!
lt: Kodėl gi mums nepažiūrėjus, ar su jais nesusitvarkys naujokas? Visgi jie tik dviese!

note: [message]: speaker=Mal-Tar
en: No!! They’ll kill me!
lt: Ne!! Jie mane užmuš!

note: [message]: speaker=Mal-Kallat
en: That would be your problem, then.
lt: Tuomet tai bus tavo bėda.

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: No! You have defeated me, and can re-enter Wesnoth!
lt: Ne! Nugalėjote mane ir dabar galite grįžti į Vesnotą!

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: You have defeated my brother, but I will follow you and kill you!
lt: Jūs nugalėjote mano brolį, bet aš seksiu jus ir nužudysiu!

note: [scenario]: id=04a_An_Elven_Alliance
en: An Elven Alliance
lt: Elfų sąjunga

note: [part]
en: But Gweddry and Dacyn were to find no respite within the borders of Wesnoth. They marched out of the foothills of the Estmarks into an unknown forest...
lt: Bet Gveddriui ir Deisynui nelemta atsikvėpti Vesnoto ribose. Jie nužygiavo iš Estmarko kalvų į nepažįstamą mišką...

note: [side] [side]: type=Elvish Ranger, id=Volas
en: Allies
lt: Sąjungininkai

note: [side]: type=Elvish Ranger, id=Volas
en: Volas
lt: Volesas

note: [side]: type=Orcish Warrior, id=Gruga-Har [side]: type=Orcish Nightblade, id=Bagork [side]: type=Orcish Warlord, id=Prok-Bak [side]: type=Orcish Warlord, id=King Dra-Nak
en: Orcs
lt: Orkai

note: [side]: type=Orcish Warrior, id=Gruga-Har
en: Gruga-Har
lt: Gruga-Haras

note: [objective]: condition=win
en: Defeat enemy leader
lt: Nugalėkite priešų vadą

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Volas
lt: Voleso mirtis

note: [message]: speaker=Volas
en: Greetings, travelers! Welcome to my realm.
lt: Sveikinimai, keliautojai! Sveiki atvykę į mano karalystę.

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Would it be possible for us to rest in your lands for a while? We have been pursued by fell undead, although they did not dare follow us into the forest... yet.
lt: Ar galima būtų mums šiek tiek pailsėti tavo žemėse? Mus persekioja nelabieji nemirėliai, nors jie ir pabijojo sekti mus į mišką... Kol kas.

note: [message]: speaker=Volas
en: Certainly.
lt: Žinoma.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Good. Now, you should be warned: this undead warlord is very powerful. If you choose to fight, even if you are victorious, few will survive. I invite you to join us, and head north.
lt: Gerai. Turiu tave perspėti: šitas nemirėlių vadas labai galingas. Jeigu stosi su juo į kovą, mažai kas išgyvens, net jei laimėsi. Kviečiu jus prisijungti prie mūsų ir keliauti į šiaurę.

note: [message]: speaker=Volas
en: I thank you for your offer. But I will not leave my homeland. These undead cannot be as powerful as you say; I will fight them.
lt: Dėkoju už pasiūlymą. Bet aš nepaliksiu savo namų. Tie nemirėliai negali būti tokie stiprūs, kaip tu sakai. Aš kausiuosi.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: This is not a wise choice, but it is yours to make. If you will not join us, will you at least help us reach the northern outpost? We wish to warn our comrades there.
lt: Tai neišmintingas sprendimas, bet ne man spręsti. Jeigu nesijungsi prie mūsų, gal bent padėsi pasiekti stovyklą šiaurėje. Mes norime perspėti ten esančius tautiečius.

note: [message]: speaker=Volas
en: I will aid you. Although, I too, think that yours is the foolish choice. You should stay, and fight.
lt: Aš jums pagelbėsiu. Nors ir aš manau, kad jūsų pasirinkimas paikas. Turėtumėte pasilikti ir kautis.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: After we rest for a short while, we will leave. We have little time to spare.
lt: Truputėlį pailsėsime ir iškeliausime. Turime labai nedaug laiko.

note: [message]: speaker=Gruga-Har
en: Intruders!
lt: Įsibrovėliai!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: What? Orcs! Where did they come from?
lt: Kas? Orkai! Iš kur jie atsirado?

note: [message]: speaker=Volas
en: I know not. But they have made camp on the northern path. You will have to fight them to move on.
lt: Šito nežinau. Bet jie įkūrė stovyklą ant kelio į šiaurę. Teks su jais kautis, jei norite išvykti.

note: [message]: speaker=Gruga-Har
en: Bring forth the assassins, we may be able to poison them!
lt: Praleiskite žudikus į priekį, gal pavyks juos apnuodyti!

note: [message]: speaker=Nafga
en: Your Warlordship, I am the only assassin left! Do you want me to go poison their leader?
lt: Valdove, aš paskutinis likęs žudikas! Man eiti apnuodyti jų vadą?

note: [message]: speaker=Gruga-Har
en: Perfect! Go, into the forest!
lt: Puiku! Pirmyn, į mišką!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: They have sent an assassin into the forest. We will have to be careful, and make sure he does not come out and attack us unexpectedly.
lt: Jie išsiuntė į mišką žudiką. Reikia būti budriems, kad jis neužpultų mūsų iš pasalų.

note: [message]: speaker=Nafga
en: Hahaha! Nafga will kill the elves!
lt: Cha cha cha! Nagfa užmuš elfus!

note: [message]: speaker=Nafga
en: No! This is the first time I have failed a mission, and it will be my last!
lt: Ne! Aš pirmą kartą neįvykdau užduoties... Ir paskutinį!

note: [message]: speaker=Gruga-Har
en: My assassin is dead! The elves must pay, not for his death, but for stopping him in his mission!
lt: Mano žudikas nebegyvas! Elfai už tai sumokės. Ne tiek už jo mirtį, kiek už sužlugdytą jo misiją!

note: [message]: speaker=Volas
en: You have failed me, man of Wesnoth...
lt: Tu mane apvylei, Vesnotieti...

note: [message]: speaker=Volas
en: We have defeated the orcs! Now you can rest before your journey.
lt: Nugalėjome orkus! Dabar gali pailsėti prieš kelionę.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: We have not the time. This battle has wasted too much of it already. We must leave now.
lt: Nebeturime laiko. Mūšis ir taip jau per daug jo surijo. Reikia išvykti tuojau pat.

note: [message]: speaker=Volas
en: Very well. I will send guides to lead you north to your allies.
lt: Gerai. Pasiųsiu vedlius, kad nuvestų jus į šiaurę pas jūsiškius.

note: [scenario]: id=04b_The_Undead_Border_Patrol
en: The Undead Border Patrol
lt: Nemirėlių pasienio sargyba

note: [side]: type=Lich, id=Mal-Telnarad
en: Mal-Telnarad
lt: Mal-Telnaradas

note: [objective]: condition=win
en: Defeat either enemy leader
lt: Nugalėkite bet kurį iš priešų vadų

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Now that we are free of the mountain range the path northwards is clear. Let us go north and try to reach Owaec at the outpost.
lt: Ištrūkome iš kalnų, kelias šiaurėn dabar laisvas. Keliaukime į šiaurę pas Ovaeką į jo stovyklą.

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Wait. I am not sure that is the best option. If we go east now, we may be able to find the lich who attacked us and destroy him. He must be nearby.
lt: Palauk. Nesu tikras, ar taip bus geriausia. Jei dabar pasuksime į rytus, gal rasime ličą, kuris mus puolė, ir sunaikinsime jį. Jis turėtų būti netoliese.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: This is no ordinary Lich you hunt. Even if you manage to find him, how will you prevent him from simply teleporting away? We should head north; there is much I must learn before we confront this menace.
lt: Tu medžioji ne šiaip kokį eilinį ličą. Net jeigu sugebėsi jį surasti, kaip ketini sulaikyti nuo teleportacijos? Mums dera keliauti šiaurėn. Dar daug turiu sužinoti kol galėsime susiremti su šita grėsme.

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: They run from me! Still, it will not help them, the border patrol will destroy them. I may even be promoted!
lt: Jie nuo manęs sprunka! Bet jiems tai nepadės, pasienio sargyba juos sunaikins. O mane gal net paaukštins!

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: Now I will never get promoted!
lt: Dabar aš niekada nebebūsiu paaukštintas!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Come, let us return to Wesnoth and head for the Northern Outpost.
lt: Eime, grįžkime į Vesnotą ir judėkime šiaurinės tvirtovės link.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: We have defeated this patrol, but we can still turn back! Do you insist on traveling east, or shall we defeat this dark sorcerer?
lt: Nugalėjome žvalgus, bet dar galime pasukti atgal! Ar tikrai nori keliauti į rytus, ar eisim ir nugalėsim tą tamsos burtininką?

note: [option]
en: I wish to destroy the evil before it can spread. East we go!
lt: Noriu sunaikinti blogį prieš jam paplintant. Eime į rytus!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: I cannot say this is a good decision, but I will follow you.
lt: Nepasakyčiau, kad tai geras sprendimas, bet eisiu kartu.

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: Noo!! I can’t be promoted if they run away!
lt: Nee!! Aš nebūsiu paaukštintas, jei jie pabėgs!

note: [option]
en: You are right. It is foolish to go onward — we will turn back.
lt: Tu teisus. Kvaila eiti toliau — pasuksime atgal.

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: Good! If I defeat them, I can become a lich!
lt: Gerai! Jei nugalėsiu juos, galiu tapti liču!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: We failed to defeat either enemy! Now more undead will come and we will be overwhelmed!
lt: Mums nepavyko nugalėti nė vieno priešo! Dabar ateis daugiau nemirėlių ir mums galas!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: We cannot spend any more time attempting to defeat Mal-Skraat. Like it or not, we must go further into these undead lands.
lt: Nebegalime ilgiau terliotis su tuo Mal-Skraatu. Patinka mums tai ar ne, bet teks brautis gilyn į nemirėlių žemes.

note: [message]: speaker=Mal-Skraat
en: Noo!! He will reach Mal-Ravanal’s capital, and I shall be punished for letting him escape!
lt: Nee!! Jie pasieks Mal-Ravanalo sostinę ir mane nubaus už tai, kad juos paleidau!

note: [scenario]: id=04c_Mal-Ravanals_Capital
en: Mal-Ravanal’s Capital
lt: Mal-Ravanalo sostinė

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Marak
en: Mal-Marak
lt: Mal-Marakas

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Galkar
en: Mal-Galkar
lt: Mal-Galkaras

note: [side]: type=Death Knight, id=Ravanal-Guard
en: Rava-Krodaz
lt: Rava-Krodazas

note: [objective]: condition=win
en: Escape by defeating one of the dark sorcerers
lt: Pabėkite, nugalėdami vieną iš tamsos burtininkų

note: [unit]: type=Paladin, id=Terraent
en: Terraent
lt: Terraentas

note: [message]: speaker=Gweddry
en: The Bitter Swamp’s ill reputation is, it seems, well merited. Mal-Ravanal’s capital lies before us!
lt: Regis, Karčioji pelkė savo reputaciją užsitarnavo ne veltui. Priešais mus Mal-Ravanalo sostinė!

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Yes, but look! The undead forces are closing in behind us. As I said before we cannot kill Mal-Ravanal. It was foolish to come this far; we must turn back!
lt: Taip, bet pažvelk! Nemirėlių pajėgos baigia mus apsupti. Kaip ir sakiau, negalime nugalėti Mal-Ravanalo. Kvaila buvo eiti taip toli; reikia skubiai trauktis!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Perhaps. To retreat, we must kill one of these dark sorcerers that follow us. But, perhaps we can kill this Mal-Ravanal. I might wish to try.
lt: Galbūt. Norint pabėgti, teks nugalėti vieną iš tų mus persekiojančių tamsiųjų kerėtojų. Bet gal įveiksime Mal-Ravanalą. Norėčiau pabandyti.

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: These humans have dared foolishly to come this far into my land. Crush them!
lt: Šie kvaili žmonės išdrįso atkeliauti taip giliai į mano šalį. Sutrypkite juos!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Why? Are you the undead’s prisoners?
lt: Kodėl? Ar jūs nemirėlių kaliniai?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: This sounds dangerous. We will try to free as many of you as possible before we escape from here.
lt: Skamba pavojingai. Pabandysime išlaisvinti tiek daug jūsiškių, kiek tik įmanoma prieš mums iš čia pabėgant.

note: [message]: speaker=$freed_prisoner.id
en: Five of my comrades are still imprisoned. We will gladly enter your service in appreciation for our freedom.
lt: Penki mano bendražygiai dar nelaisvėje. Atsidėkodami už laisvę mes mielai stosime jūsų tarnybon.

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: Wait! I recognize that magic! Dacyn, have you come to surrender to me? Or perhaps you wish to finish the duel we started so long ago?
lt: Palauk! Aš atpažįstu šitą magiją! Deisynai, atėjai pasiduoti? Ar gal nori pratęsti taip seniai pradėtą dvikovą?

note: [message]: speaker=Dacyn
en: If I have one regret, it is that mercy slowed my hand thirty three years ago. Stop this madness and I will release you from your torment.
lt: Jeigu yra dalykas, kurio tikrai gailiuosi, tai tik tai, kad gailestis sustabdė mano ranką prieš trisdešimt trejus metus. Baik šitą beprotybę ir aš išlaisvinsiu tave nuo tos kančios.

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: Torment?! You have no idea... but you soon will. Kill them all and bring Dacyn to me!
lt: Kančios?! Tu net neįsivaizduoji... Bet greitai suprasi. Išžudykit juos visus, o Deisyną atveskite man!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: You know this lich?
lt: Ar žinai šį ličą?

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Is he... dead?
lt: Ar jis... miręs?

note: [scenario]: id=05_Northern_Outpost
en: Northern Outpost
lt: Šiaurinis įtvirtinimas

note: [side]: type=Revenant, id=Lanar-Skal
en: Lanar-Skal
lt: Lanar-Skalas

note: [objective]: condition=win
en: Find the outlaw leader
lt: Suraskite nusikaltėlių vadą

note: [objective]: condition=win
en: Kill Shodrano
lt: Užmuškite Šodraną

note: [objective]: condition=win
en: Defeat the undead leader
lt: Nugalėkite nemirėlių vadą

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Owaec
lt: Ovaeko mirtis

note: [message]: speaker=Gweddry
en: Greetings, Owaec! We have been forced from our positions by undead invaders. They follow us even now.
lt: Labas, Ovaekai! Mus išstūmė įsibrovėliai nemirėliai, jie mus persekioja ir dabar.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Indeed, they do. And do not think you will be able to defeat them. They are too powerful. We are heading for the Northlands, where I hope to find a means to stop this invasion. Will you join us?
lt: Išties. Ir negalvok, kad galėsi juos nugalėti, jie per daug galingi. Mes skubame į šiaurines žemes, kur tikiuosi rasime būdų sustabdyti šį įsiveržimą. Ar prisijungsi?

note: [message]: speaker=Owaec
en: If the situation is as dire as you’ve described, I must... but we have no way to remove these bandits.
lt: Jei padėtis tokia baisi, kaip aprašei, aš privalau... Bet nėra kaip atsikratyti tų banditų.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: I think I may be able to help. Gweddry, I believe I can cast a spell that will reveal the bandits when our troops enter a village. However, this magic will require my full attention; I won’t be able to help you in battle.
lt: Manau, galėsiu padėti. Gveddri, manau galiu sukurpti tokius burtus, kurie išduotų banditus, kai mūsų kariai įeis į kaimą. Bet šie burtai reikalauja iš manęs pilno susikaupimo. Negalėsiu padėti jums mūšyje.

note: [message]: speaker=Gweddry
en: That sounds good; it is time to drive out some bandits. Dacyn, cast your spell!
lt: Skamba gerai. Laikas pavaikyti banditus! Deisynai, skelk savo burtus!

note: [message]: speaker=narrator
en: You may now recruit horsemen!
lt: Dabar galite samdyti raitelius!

note: [unit]: type=Assassin, id=Shodrano
en: Shodrano
lt: Šodranas

note: [message]: speaker=Shodrano
en: So, you have found my hiding place. Very well, I guess I will have to kill you!
lt: Taigi tu radai mano slapstymosi vietą. Labai gerai, spėju, kad turėsiu tave užmušti!

note: [message]: speaker=Owaec
en: That’s the bandit leader! Kill him!
lt: Tai banditų vadas! Užmušk jį!

note: [message]: speaker=Shodrano
en: You have defeated me! I can terrorize the villagers no more...
lt: Tu nugalėjai mane! Aš nebegalėsiu terorizuoti kaimiečių...

note: [message]: speaker=Owaec
en: We still need to defeat these undead for the villagers to be safe.
lt: Vis dar turime nugalėti šiuos nemirėlius, kad kaimiečiai būtų saugūs.

note: [unit]: id=Owaec, type=$stored_Owaec.type
en: Owaec
lt: Ovaekas

note: [scenario]: id=06_Two_Paths
en: Two Paths
lt: Du keliai

note: [side]: type=Orcish Warlord, id=Wak-Rano [side]: type=Dark Sorcerer, id=Mal-Arnai [side]: type=Orcish Warlord, id=Varrak-Klar [side]: type=Troll Warrior, id=Unhk [side]: type=Orcish Warlord, id=Ran-Lar [side] [side]: type=Orcish Ruler, id=Draka-Kura
en: Evil
lt: Blogis

note: [side]: type=Bone Knight, id=Garnad
en: Garnad
lt: Garnadas

note: [side]: type=Orcish Ruler, id=Draka-Kura
en: Draka-Kura
lt: Draka-Kuras

note: [side]: type=Ogre, id=Grug
en: Grug
lt: Grugas

note: [unit]: type=Lich, id=Mal-Hakralan
en: Mal-Hakralan
lt: Mal-Hakralanas

note: [message]: speaker=Grug
en: Grug say join you will he.
lt: Grugas sako prisijungs prie jūsų jis.

note: [unit]: type=Ogre
en: Gork
lt: Gorkas

note: [unit]: type=Ogre
en: Drog
lt: Drogas

note: [side]: type=Necromancer, id=Mal-un-Karad
en: Mal-un-Karad
lt: Mal-un-Karadas

note: [objective]: condition=win
en: Defeat the enemy leader
lt: Nugalėkite priešų vadą

note: [side]
en: Ogres
lt: Žmogėdros

note: [value]
en: Help!
lt: Gelbėkit!

note: [scenario]: id=09_Xenophobia
en: Xenophobia
lt: Ksenofobija

note: [side]: type=Dwarvish Lord, id=Pelathsil
en: Pelathsil
lt: Pelatsilis

note: [side]: type=Dwarvish Lord, id=Pelathsil
en: Dwarves
lt: Dvarfai

note: [side]: type=Orcish Nightblade, id=Bagork
en: Bagork
lt: Bagorkas

note: [side]: type=Elvish Avenger, id=Elandin
en: Elandin
lt: Elandinas

note: [side]: type=Elvish Avenger, id=Elandin
en: Elves
lt: Elfai

note: [side]: type=Orcish Warlord, id=Prok-Bak
en: Prok-Bak
lt: Prok-Bakas

note: [message]: speaker=Pelathsil
en: Why should we help you? You’re not a dwarf!
lt: Kodėl turėtume tau padėti? Tu nesi dvarfas!

note: [message]: speaker=Elandin
en: I am afraid that is... impossible.
lt: Aš bijau, kad tai... neįmanoma.

note: [message]: speaker=Bagork
en: I will kill all of you!
lt: Visus jus užmušiu!

note: [message]: speaker=second_unit
en: Not very likely.
lt: Mažai tikėtina.

note: [message]: speaker=Prok-Bak
en: I die? Orcs rule all!
lt: Aš mirštu? Orkai viską valdys!

note: [message]: speaker=Elandin
en: It seems these humans are more powerful than I thought. Ugh.
lt: Atrodo, kad šie žmonės galingesni, negu aš galvojau. Ugh.

note: [scenario]: id=10_Lake_Vrug
en: Lake Vrug
lt: Vrugo ežeras

note: [side]: type=Lieutenant, id=Gweddry
en: Gweddry
lt: Gveddris

note: [side]: type=Troll Warrior, id=Darg
en: Darg
lt: Dargas

note: [side]: type=Gryphon, id=Kraagak
en: Kraagak
lt: Kraagakas

note: [objective]: condition=win
en: Defeat the enemy leaders
lt: Nugalėkite priešų vadus

note: [message]: speaker=narrator
en: You find 100 gold in the fortress!
lt: Tvirtovėje radote 100 aukso!

note: [message]: speaker=narrator
en: Some time later...
lt: Po kiek laiko...

note: [unit]: type=Troll Warrior, id=Groog
en: Groog
lt: Grūgas

note: [scenario]: id=11_Captured
en: Captured
lt: Sučiupti

note: [side]: type=Orcish Warlord, id=King Dra-Nak
en: King Dra-Nak
lt: Karalius Dra-Nakas

note: [side]
en: Prisoners
lt: Kaliniai

note: [objective]: condition=win
en: Release the other prisoners
lt: Išlaisvinkite kitus kalinius

note: [objective]: condition=lose
en: Death of the escapees
lt: Pasprukusiųjų mirtis

note: [message]: speaker=narrator
en: After a while...
lt: Po kiek laiko...

note: [message]: id=$unit.id
en: So, how do I look?
lt: Na, kaip aš atrodau?

note: [message]: speaker=King Dra-Nak
en: Hey! Who are you? Get her!
lt: Ei! Kas tu? Sučiupkit ją!

note: [message]: speaker=King Dra-Nak
en: Hey! Who are you? Get him!
lt: Ei! Kas tu? Sučiupkit jį!

note: [objective]: condition=win
en: Release the remaining prisoners
lt: Išlaisvinkite likusius kalinius

note: [scenario]: id=12_Evacuation
en: Evacuation
lt: Evakuacija

note: [side]: type=Orcish Warlord, id=Varrak-Klar
en: Varrak-Klar
lt: Varrak-Klaras

note: [side]: type=Troll Warrior, id=Unhk
en: Unhk
lt: Unhkas

note: [side]: type=Orcish Warlord, id=Ran-Lar
en: Ran-Lar
lt: Ran-Laras

note: [objective]: condition=win
en: Destroy the bridge OR defeat all enemies
lt: Sunaikinkite tiltą ARBA nugalėkite visus priešus

note: [unit]: id=Engineer, type=Red Mage
en: Engineer
lt: Inžinierius

note: [message]: speaker=Owaec
en: Why would we want to do that?!
lt: Kodėl mes tai norėtume padaryti?!

note: [message]: speaker=Owaec
en: How do you propose to do that?
lt: Kaip siūlai tą padaryti?

note: [scenario]: id=13_The_Drowned_Plains
en: The Drowned Plains
lt: Užlietos lygumos

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Khrakrahs
lt: Nugalėkite Khrakrahą

note: [unit]: type=Skeletal Dragon, id=Khrakrahs [message]
en: Khrakrahs
lt: Khrakrahas

note: [message]: speaker=Gweddry
en: What was that?!
lt: Kas čia buvo?!

note: [side]: type=Necromancer, id=Mal-un-Darak
en: Mal-un-Darak
lt: Mal-un-Darakas

note: [side]: type=Necromancer, id=Mal-un-Zanrad
en: Mal-un-Zanrad
lt: Mal-un-Zanradas

note: [side]: type=Necromancer, id=Mal-un-Xadrux
en: Mal-un-Xadrux
lt: Mal-un-Zadruksas

note: [side]: type=General, id=Konrad II [unit]: id=Konrad, type=General
en: Konrad II
lt: Konradas II

note: [objective]: condition=win
en: Move Gweddry to Weldyn castle
lt: Nuveskite Gveddrį į Veldyno pilį

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Konrad II
lt: Konrado II mirtis

note: [message]: speaker=Konrad II
en: Come, into the castle.
lt: Eime į pilį.

note: [message]: speaker=Konrad II
en: Weldyn has been captured, and Wesnoth is no more...
lt: Veldynas užgrobtas, Vesnoto daugiau nebėra...

note: [scenario]: id=15_The_Council
en: The Council
lt: Taryba

note: [side]: type=Great Mage, id=Kaldor
en: Kaldor
lt: Kaldoras

note: [message]: speaker=Konrad II
en: So what should we do now?
lt: Taigi ką dabar darysime?

note: [message]: speaker=Konrad II
en: Well, that will have to be the end of our council. Let us fight!
lt: Gerai, tai turės būti mūsų tarybos pabaiga. Kaukimės!

note: [scenario]: id=16_Weldyn_under_Attack
en: Weldyn under Attack
lt: Veldynas puolamas

note: [side]: type=General, id=Halrad
en: Halrad
lt: Halradas

note: [side]: type=General, id=Halric
en: Halric
lt: Halrikas

note: [side]: type=General, id=Halrod
en: Halrod
lt: Halrodas

note: [side]: type=Lich, id=Mal-Grekulak
en: Mal-Grekulak
lt: Mal-Grekulakas

note: [side]: type=Lich, id=Mal-Xakralan
en: Mal-Xakralan
lt: Mal-Zakralanas

note: [side]: type=Lich, id=Mal-Uknalu
en: Mal-Uknalu
lt: Mal-Uknalus

note: [objective]: condition=win
en: Survive the long night
lt: Išgyvenkite ilgąją naktį

note: [message]: speaker=Konrad
en: I have died, and with me gone the kingdom is lost.
lt: Aš miriau, ir be manęs karalystė prarasta.

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Look, the sun has finally risen, and the undead are retreating.
lt: Žiūrėkite, saulė pagaliau patekėjo ir nemirėliai atsitraukia.

note: [message]: speaker=Konrad
en: Gweddry, have you made a decision regarding our course of action?
lt: Gveddri, ar nusprendei dėl tolimesnių veiksmų?

note: [message]: speaker=Gweddry
en: I have. I think we should...
lt: Nusprendžiau. Manau, kad turime...

note: [option]
en: challenge Mal-Ravanal to a duel.
lt: iškviesti Mal-Ravanalą į dvikovą.

note: [message]: speaker=Owaec
en: I will begin preparing our troops.
lt: Pradėsiu ruošti mūsų karius.

note: [scenario]: id=17a_The_Duel
en: The Duel
lt: Dvikova

note: [modify_unit]: type=Lich Lord, id=Mal-Ravanal [side]: type=Lich Lord, id=Mal-Ravanal
en: Mal-Ravanal
lt: Mal-Ravanalas

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Mal-Ravanal while Dacyn is nearby
lt: Nugalėkite Mal-Ravanalą, kol Deisynas  yra netoliese

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Indeed, it is time to end this.
lt: Iš tiesų, laikas tai pabaigti.

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: Stop talking and fight! The rules say nothing about bringing up warriors that were already here.
lt: Nustok kalbėjęs ir kaukis! Taisyklės nieko nesako apie čia jau buvusių karių prikėlimą.

note: [scenario]: id=17b_Weldyn_Besieged
en: Weldyn Besieged
lt: Veldynas apsiaustas

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Konrad
lt: Konrado mirtis

note: [value]
en: Mal-Hadanak
lt: Mal-Hadanakas

note: [value]
en: You dare to attack me? Now you will pay!
lt: Drįsti mane pulti? Dabar sumokėsi!

note: [value]
en: Mal-Katklagad
lt: Mal-Katklagadas

note: [value]
en: Mal-Xaskanat
lt: Mal-Zaskanatas

note: [value]
en: Mal-Akranbral
lt: Mal-Akranbralas

note: [value]
en: You will serve me in death!
lt: Tarnausi man mirtyje!

note: [value]
en: Mal-Larakan
lt: Mal-Larakanas

note: [value]
en: Mal-Drakanal
lt: Mal-Drakanalas

note: [message]: speaker=Mal-Ravanal
en: I shall destroy you personally!
lt: Sunaikinsiu tave asmeniškai!

note: [message]: speaker=unit
en: Kill them all!
lt: Užmuškite juos visus!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: They killed the royal family... now, even if we save Weldyn, Wesnoth has fallen.
lt: Jie nužudė karališkąją šeima... Dabar net jei išgelbėsime Veldyną, Vesnotas krito.

note: [message]: speaker=Konrad
en: The Kingdom of Wesnoth dies with me!
lt: Vesnoto karalystė miršta kartu su manimi!

note: [scenario]: id=18_Epilogue
en: Epilogue
lt: Epilogas

note: [message]: speaker=Dacyn
en: I am honored, your highness.
lt: Aš pagerbtas, jūsų didenybe.

note: [message]: speaker=Konrad II
en: Kneel, Gweddry.
lt: Klaupkis, Gveddri.

note: [unit_type]: id=Lich Lord
en: Lich Lord
lt: Ličų valdovas

en: Dacyn
lt: Deisynas

note: [message]: speaker=Gweddry
en: No! I... die...
lt: Ne! Aš... mirštu...

note: [message]: speaker=Dacyn
en: We are doomed...
lt: Mes pasmerkti...

note: [message]: speaker=Owaec
en: I... must— Argh...!
lt: Aš... privalau— argh!..

note: [message]: speaker=Dacyn
en: Your evil will darken the earth no longer!
lt: Tavo blogis daugiau nebetemdys žemės!

note: [message]: speaker=Terraent
en: I shall avenge the death of my comrades!
lt: Atkeršysiu už savo bendražygių mirtį!

note: [message]: speaker=Engineer
en: I’m gonna blow you up!
lt: Aš tave susprogdinsiu!

note: [message]: speaker=Grug
en: Grug again dead make!
lt: Grugas vėl padarė mirti!

note: [message]: speaker=Gweddry
en: This is for Wesnoth!
lt: Tai už Vesnotą!

en: Wearing this amulet will cause every blow you deal to inflict <i>arcane</i> damage!
lt: Dėvint šį amuletą, kiekvienas smūgis darys <i>paslaptingą</i> žalą!

en: holy amulet^Take it
lt: Paimti

en: holy amulet^Leave it
lt: Palikti

en: I am not suited to using this item! Let another take it.
lt: Aš negaliu naudoti šio daikto! Tegu kas kitas jį paima.

note: [object]
en: Holy Amulet
lt: Šventas amuletas
