Battle for Wesnoth 0.8.11+CVS - en to nl translation catalogue (119 entries)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: 4p — A New Land
nl: 4s - Een nieuw land

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: This 4p survival scenario allows you to construct buildings and terraform the land.
    
    For experienced players, it’s recommended to lower the starting gold to 75.
nl: In dit survival scenario voor 4 spelers kan je gebouwen bouwen en land transformeren.
    
    Voor ervaren spelers wordt aangeraden om de hoeveelheid goudstukken waarmee je begint, te verlagen naar 75.

note: [part]
en: In the aftermath of the great war the remnants of humanity fled to an obscure secluded glen. Though they knew they could not hide from the mighty armies that had crushed their homeland, the leaders of the resistance hoped only for enough time to rebuild their forces.
nl: In de nasleep van de grote oorlog vluchtten de laatste overlevenden van de mensheid naar een duistere verlaten vallei. Ze wisten wel dat ze zich niet konden verbergen voor de machtige legers die hun vaderland hadden verwoest, maar de leiders van het verzet hoopten dat ze genoeg tijd zouden hebben om hun leger terug op te bouwen.

note: [side]
en: teamname^Settlers
nl: Kolonisten

note: [side]: type=Death Knight [side]: type=Orcish Sovereign
en: teamname^Enemies
nl: Vijanden

note: [side]
en: teamname^Prisoners
nl: Gevangenen

note: [side]
en: teamname^Monsters
nl: Monsters

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northwest undead now have 10 less income.
nl: Je hebt de paddenstoelenmijn vernietigd. De ondoden in het noordwesten hebben nu 10 inkomsten minder.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northeast orcs now have 10 less income.
nl: Je hebt de paddenstoelenmijn vernietigd. De orks in het noordoosten hebben nu 10 inkomsten minder.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southwest orcs now have 10 less income.
nl: Je hebt de paddenstoelenmijn vernietigd. De orks in het zuidwesten hebben nu 10 inkomsten minder.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southeast undead now have 10 less income.
nl: Je hebt de paddenstoelenmijn vernietigd. De ondoden in het zuidoosten hebben nu 10 inkomsten minder.

note: [message]: speaker=narrator
en: One of your peasants has happened upon some spiders’ nests in the north and south.
nl: Een van jouw boeren op enkele spinnennesten in het oosten en in het noorden gestoten.

note: [message]: type=Peasant
en: I swear I saw somebody trapped in the spider’s web. Maybe we should rescue him?
nl: Ik zweer dat ik iemand gevangen zag zitten in het spinnenweb. Misschien moeten we hem redden?

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit next to these captives and they will join your side. The spiders guarding each captive are currently wounded, the sooner you get there the better chance you have of killing them.
nl: Beweeg een eenheid naast deze gevangenen en ze zullen zich bij jouw aansluiten. De spinnen die de gevangenen bewaken zijn op dit moment gewond, dus hoe eerder je daar bent, hoe meer kans dat je hebt om ze te doden.

note: [message]: speaker=narrator
en: Your men report strange sounds coming from some caves to the east and west.
nl: Uw mannen zeggen dat er een vreemd geluid uit sommige grotten in het oosten en het westen komen.

note: [message]
en: It would seem the enemy has built some underground mushroom mines nearby — it must be where the mainstay of their resources are produced. If we could destroy them our chances wouldn’t nearly be so slim.
nl: Het lijkt erop dat de vijand een aantal ondergrondse paddenstoelenmijnen hebben gebouwd. Het grootste deel van hun voorraden moet daar geproduceerd worden. Als we ze zouden kunnen vernietigen, zouden onze kansen op overwinning een heel stuk groter zijn.

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit onto these villages to destroy the mine. Each one you destroy will reduce the enemy’s income by 10.
nl: Beweeg een eenheid op deze dorpen om de mijn te vernietigen. Elke mijn die je vernietigd zal de inkomsten van de vijand met 10 verminderen.

note: [message]
en: This battle is nearly at an end. Victory is close at hand!
nl: Deze strijd is bijna afgelopen. De overwinning ligt binnen handbereik!

note: [message]
en: We have survived the onslaught! The tide of the battle has turned, victory cannot elude us now!
nl: We hebben hun offensief overleefd! Het tij is gekeerd, de overwinning kan ons nu niet meer ontgaan!

note: [message]: speaker=narrator
en: You have won the game, but you may continue if you wish...
nl: Het spel is gedaan, maar je kan verdergaan als je wil...

note: [message]: speaker=unit
en: I have fallen, but all is not lost!
nl: Ik ben gevallen, maar nog niet alles is verloren!

note: [message]: speaker=unit
en: I am done for, but we have yet to lose this battle!
nl: Het is gedaan voor mij, maar we hebben de strijd nog niet verloren!

note: [message]: speaker=unit
en: Comrades, avenge me!
nl: Kameraden, wreek mij!

note: [message]: speaker=unit
en: Do not fear, there is hope for us still!
nl: Vrees niet, er is nog steeds hoop voor ons!

note: [option]
en: Return to menu
nl: Keer terug naar het menu

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Peasants
nl: Boeren

note: [message]: speaker=narrator
en: Peasants are your workers. Depending on the terrain, right-clicking on a peasant allows you to terraform the landscape and/or build castles, mines, farms, villages and universities.
nl: Boeren zijn uw werkers. Klik met de rechtermuisknop op een boeren en je zal (afhankelijk van het terrein) het land kunnen transformeren en/of kastelen, mijnen, boerderijen, dorpen en universiteiten kunnen bouwen.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Mages
nl: Magiërs

note: [message]: speaker=narrator
en: Mages are your wise men. They can study at universities, pursuing advances in mining, farming and recruitment.
nl: Magiërs zijn uw wijze mensen. Ze kunnen aan een universiteit studeren en zo hun kennis van mijnbouw, landbouw en rekrutering kunnen vergroten.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Farms
nl: Boerderijen

note: [message]: speaker=narrator
en: Farms can only be planted on grassland. Move a peasant onto a farm and he will begin to automatically harvest the cash crop.
nl: Boerderijen kunnen alleen gebouwd worden op grasland. Plaats een boer op een boerderij en hij zal automatisch de gewassen beginnen te oogsten.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Villages
nl: Dorpen

note: [message]: speaker=narrator
en: Villages can only be built on grassland. They provide income and healing as usual. Right-click on a peasant in a village and you can establish a university.
nl: Dorpen kunnen alleen gebouwd worden op grasland. Ze zorgen, zoals normaal, voor inkomsten en genezing. Klik met de rechtermuisknop op een boer in een dorp en je kan een universiteit bouwen.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Mines
nl: Mijnbouw

note: [message]: speaker=narrator
en: Mines can be built on hills or mountains. A peasant on a mine will automatically dig for gold at the start of your turn.
nl: Mijnen kunnen alleen gebouwd worden op heuvels en bergen. Een boer op een mijn zal automatisch naar goud graven bij het begin van uw beurt.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Universities
nl: Universiteiten

note: [message]: speaker=narrator
en: Any of the ‘Elvish’ style villages represent universities. At the start of your turn, Mages in universities automatically add to the study progress of your chosen research target. Right-click on a mage in a university to change research target.
nl: Elk dorp in 'Elfse' stijl stelt een universiteit voor. In het begin van uw beurt zullen magiërs automatisch een punt toevoegen aan het gekozen onderzoeksdoel. Klik met de rechtermuisknop op een magiër in een universiteit om het onderzoeksdoel te wijzigen.

note: [message]: speaker=narrator [option] [set_menu_item]: id=anl_diplomacy
en: Diplomacy
nl: Diplomatie

note: [message]: speaker=narrator
en: Right-clicking on your leader when in a university allows you to select special diplomatic options.
nl: Klik met de rechtermuisknop op een leider in een universiteit om speciale diplomatieke opties te selecteren.

note: [message]: speaker=narrator
en: A New Land — Help
nl: Een Nieuw Land - Help

note: [message]: speaker=narrator
en: Select a topic:
nl: Selecteer een onderwerp:

note: [option]
en: Done
nl: Klaar

note: [message]: speaker=unit
en: I hereby donate 20 gold to the coffers of $df_player_name|.
nl: Ik doneer hierbij 20 goudstukken in de schatkist van $df_player_name|.

note: [message]: speaker=unit
en: $sf_player_name|, since our wisdom exceeds yours I have instructed my scholars to further your understanding of agriculture.
nl: $sf_player_name|, aangezien onze wijsheid de uwe overstijgt, heb ik mijn geleerden opdracht gegeven om uw kennis van landbouw uit te breiden.

note: [message]: speaker=unit
en: $sm_player_name|, since the wisdom of my people exceeds yours I have instructed my scholars to aid you in your efforts to learn the science of mining.
nl: $sm_player_name|, aangezien de wijsheid van mijn volk de uwe overstijgt, heb ik mijn geleerden opdracht gegeven om jullie te helpen bij jullie poging om de wetenschap van de mijnbouw te leren.

note: [message]: speaker=unit
en: You know worryingly little about the arts of war, $sw_player_name|. I feel an obligation to instruct you in this vital matter.
nl: Je weet verontrustend weinig van de kunst van het oorlogvoeren, $sw_player_name|. Ik voel mij verplicht je te onderwijzen in dit vitaal onderwerp.

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of agriculture
nl: <span color='green'>$player_name</span>
    Deel kennis van landbouw

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of mining
nl: <span color='green'>$player_name</span>
    Deel kennis van mijnbouw

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of warfare
nl: <span color='green'>$player_name</span>
    Deel kennis van oorlogsvoering

note: [message]: speaker=unit
en: Diplomatic Options
nl: Diplomatieke Opties

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do?
nl: Wat zal ik doen?

note: [option]
en: Nothing
nl: Niets

note: [option]
en: <span color='green'>Donate Funds</span>
    Give 20 gold to another player
nl: <span color='green'>Doneer</span>
    Geef 20 goudstukken aan een andere speler

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you donate funds to?
nl: Aan wie wil je goudstukken geven?

note: [option]
en: Back
nl: Terug

note: [option]
en: <span color='green'>Share Knowledge</span>
    Help an ally with their research
nl: <span color='green'>Deel kennis</span>
    Help een geallieerde met zijn onderzoek

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you share knowledge with?
nl: Met wie wil je je kennis delen?

note: [option]
en: <span color='green'>Negotiate with the Dwarves</span>
    Lets you recruit a Dwarvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target
nl: <span color='green'>Onderhandel met de dwergen</span>
    Stelt je in staat een dwergeneenheid te rekruteren
    Onderhandelingsproces: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target

note: [option]
en: <span color='green'>Negotiate with the Elves</span>
    Lets you recruit an Elvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target
nl: <span color='green'>Onderhandel met de elfen</span>
    Stelt je in staat een elfeneenheid te rekruteren
    Onderhandelingsproces: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target

note: [message]: speaker=narrator
en: Negotiation Complete
nl: Onderhandeling voltooid

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Dwarves will gladly fight by your side. Which of our brethren do you want to recruit?
nl: Onze onderhandelingen zijn voltooid. De dwergen zullen aan uw kant meevechten. Welke van onze broeders wil je rekruteren?

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Elves shall aid you in this battle. Which our of kin do you wish to recruit?
nl: Onze onderhandelingen zijn voltooid. De elfen zullen je helpen in deze strijd . Wie van ons ras wil je rekruteren?

note: Part of the scenario objectives
en: In this scenario you build up an economy
nl: In dit scenario zorg je voor een startende economie

note: Part of the scenario objectives
en: Move any unit next to captives and they will join your side
nl: Verplaats een eenheid naast gevangenen en ze zullen zich bij je voegen

note: Part of the scenario objectives
en: Right-click on a leader to read about the game mechanics
nl: Klik met rechter muisknop op een leider om over spelmechanismen te kunnen lezen

note: Part of the scenario objectives
en: Rules:
nl: Regels:

note: Part of the scenario objectives
en: Goal:
nl: Doel:

note: Part of the scenario objectives
en: Hint:
nl: Tip:

note: Part of the scenario objectives
en: Hints:
nl: Tips:

note: Part of the scenario objectives
en: Defeat all enemy leaders
nl: Versla alle vijandelijke leiders

note: Part of the scenario objectives
en: You must survive until turn 25
nl: Je moet overleven tot beurt 25

note: [set_menu_item]: id=anl_choose_new_recruit
en: Choose New Recruit
nl: Kies Nieuwe Rekruut

note: [message]: speaker=unit [message]: speaker=narrator
en: Study Complete
nl: Onderzoek Voltooid

note: [message]: speaker=unit
en: Which type of unit would you like to be able to recruit?
nl: Welk type van eenheid zou je graag kunnen rekruteren?

note: [set_menu_item]: id=anl_oversee_research
en: Oversee Research
nl: Bekijk Onderzoek

note: [message]: speaker=unit
en: Research
nl: Onderzoek

note: [message]: speaker=unit
en: We are currently studying $player_$side_number|.research.target_language_name|. To which end would you have our scholars devote their minds?
    
    Our farms produce $player_$side_number|.farming.gold|g
    Our mines produce $player_$side_number|.mining.gold|g
nl: We zijn op dit moment bezig met het onderzoek naar $player_$side_number|.research.current_target|. Tot waar zou je graag hebben dat onze geleerden onderzoeken?
    
    Onze boerderijen produceren $player_$side_number|.farming.gold|g
    Onze mijnen produceren $player_$side_number|.mining.gold|g

note: [option]
en: Continue as before
nl: Ga verder zoals voorheen

note: [option]
en: <span color='green'>Agriculture</span>
    Farmers produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target
nl: <span color='green'>Landbouw</span>
    Boeren produceren +1 goud
    Onderzoeksproces: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target

note: [command] [research]
en: agriculture
nl: landbouw

note: [option]
en: <span color='green'>Mining</span>
    Miners produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target
nl: <span color='green'>Mijnbouw</span>
    Mijnarbeiders produceren +1 goud
    Onderzoeksproces: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target

note: [command]
en: mining
nl: mijnbouw

note: [option]
en: <span color='green'>Warfare</span>
    Allows you to recruit a new type of unit
    Study Progress: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target
nl: <span color='green'>Oorlogsvoering</span>
    Stelt je in staat om een nieuw type eenheid te rekruteren
    Onderzoeksproces: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target

note: [command]
en: warfare
nl: oorlogsvoering

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s farms now produce $player_$side_number|.farming.gold gold.
nl: $player_$side_number|.name|'s boerderijen produceren nu $player_$side_number|.farming.gold goud.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s mines now produce $player_$side_number|.mining.gold gold.
nl: $player_$side_number|.name|'s mijnen produceren nu $player_$side_number|.mining.gold goud.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|, we have finished researching warfare. Right-click on a mage in a university to select a unit to recruit.
nl: $player_$side_number|.name|, we zijn klaar met het onderzoek naar oorlogsvoering. Klik met je rechtermuisknop op een magiër in een universiteit om een eenheid te selecteren die je wilt rekruteren.

note: [message]: speaker=unit
en: Let’s cut you free!
nl: Laten we je bevrijden!

note: [message]: speaker=narrator
en: You release the creature from the web and it agrees to help you.
nl: Je hebt het schepsel uit het web bevrijd en het gaat ermee akkoord om je te helpen.

note: [set_menu_item]: id=anl_get_to_work
en: Get to Work!
nl: Ga aan het Werk!

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do my liege?
nl: Wat zal ik doen mijn leenheer?

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Convert to Grassland
nl: Verander in Grasland

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 0g
nl: Kosten: 0g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Plant Farm
nl: Bouw Boerderij

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Village
nl: Bouw Dorp

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 15g
nl: Kosten: 15g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Castle
nl: Bouw Kasteel

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 6g
nl: Kosten: 6g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Flood the Field
nl: Laat het Veld Overstromen

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 4g
nl: Kosten: 4g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Plant Saplings
nl: Plant Jonge Bomen

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 1g
nl: Kosten: 1g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Chop Down Forest
nl: Kap Bos

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Earns: 1g
nl: Opbrengsten: 1g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Mine
nl: Bouw Mijn

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 25g
nl: Kosten: 25g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Make a Ford
nl: Verander in Rivier

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 3g
nl: Kosten 3g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Landfill
nl: Verander in Land

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 5g
nl: Kosten: 5g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Destroy the Ford
nl: Vernietig de Rivier

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Smash Cave Floor
nl: Vernietig Grotbodem

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 2g
nl: Kosten: 2g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Harvest Mushrooms
nl: Oogst Paddestoelen

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Earns: 3g
nl: Opbrengsten: 3g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build a Keep
nl: Bouw een Donjon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Establish University
nl: Bouw een Universiteit

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 7g
nl: Kosten: 7g

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Clear the Ground
nl: Maak de Grond Schoon
