Battle for Wesnoth 0.8.5-CVS - en to pl translation catalogue (106 entries)

note: [brush]: id=brush-1
en: Single Hex
pl: Pojedynczy heks

note: [brush]: id=brush-2
en: Radius 1 Hex
pl: Heksy w promieniu 1

note: [brush]: id=brush-3
en: Radius 2 Hex
pl: Heksy w promieniu 2

note: [brush]: id=brush-nw-se
en: Hex Line NW-SE
pl: Linia NW-SE

note: [brush]: id=brush-sw-ne
en: Hex Line SW-NE
pl: Linia SW-NE

note: [editor_group]: id=all
en: all
pl: wszystkie

note: [editor_group]: id=water
en: water
pl: woda

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
pl: równina

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
pl: pustynia

note: [editor_group]: id=embellishments
en: embellishments
pl: ozdoby

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
pl: las

note: [editor_group]: id=fall
en: fall
pl: jesień

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
pl: lód

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
pl: nierówności

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
pl: jaskinia

note: [editor_group]: id=obstacle
en: obstacle
pl: przeszkoda

note: [editor_group]: id=village
en: village
pl: wioska

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
pl: zamek

note: [editor_group]: id=bridge
en: bridge
pl: most

note: [editor_group]: id=special
en: special
pl: specjalne

note: [editor_times]: id=empty Describes a scenario in the editor that has not set a time of day schedule
en: time of day^None
pl: Brak

note: [editor_times]: id=default
en: Default
pl: Domyślny

note: [editor_times]: id=summer
en: Summer
pl: Lato

note: [editor_times]: id=winter
en: Winter
pl: Zima

note: [editor_times]: id=24
en: 24 Hour Schedule
pl: Cykl 24-godzinny

note: [editor_times]: id=after_the_fall
en: After the Fall
pl: Po Upadku (PPS)

note: [theme]: id=editor
en: theme^Editor
pl: Edytor

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
pl: Plik

note: [menu]: id=menu-editor-recent
en: Load Recent
pl: Ostatnio używane

note: [menu]: id=menu-editor-map
en: Map
pl: Mapa

note: [menu]: id=menu-unit-facing
en: Unit Facing
pl: Kierunek jednostki

note: [menu]: id=menu-editor-transitions
en: Transition Update
pl: Aktualizuj przejścia

note: [menu]: id=menu-editor-window
en: Window
pl: Okno

note: [menu]: id=menu-editor-areas
en: Areas
pl: Obszary

note: [menu]: id=menu-editor-local-time
en: Assign Local Time
pl: Przypisz czas lokalny

note: [menu]: id=menu-editor-local-schedule
en: Assign Local Time Schedule
pl: Przypisz porę dnia

note: [menu]: id=menu-editor-side
en: Side
pl: Strony

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
pl: wioski

note: [label]: id=units-icon
en: units
pl: jednostki

note: [menu]: id=switch_time
en: Time Schedule Menu
pl: Menu pory dnia

note: [menu]: id=menu-playlist
en: Playlist
pl: Lista utworów

note: [menu]: id=menu-editor-schedule
en: Assign Time Schedule
pl: Przypisz porę dnia

en: Identifier:
pl: Identyfikator:

en: Name:
pl: Imię:

en: Type:
pl: Typ:

en: Level:
pl: Poziom:

en: Cost:
pl: Koszt:

en: Fatal error
pl: Błąd krytyczny

en: Do you really want to quit?
pl: Czy naprawdę chcesz wyjść?

en: Do you really want to quit? Changes to this map since the last save will be lost.
pl: Czy naprawdę chcesz wyjść? Zmiany mapy dokonane od ostatniego zapisu zostaną utracone.

en: Do you really want to quit? The following maps were modified and all changes since the last save will be lost:
pl: Czy naprawdę chcesz wyjść? Te mapy zostały zmodyfikowane i wszystkie zmiany od ostatniego zapisu zostaną utracone:

en: No editor time-of-day found.
pl: Nie znaleziono pory dnia w edytorze.

en: Change Unit ID
pl: Zmień ID jednostki

en: Rename Unit
pl: Przemianuj jednostkę

en: Name:
pl: Imię:

en: Load Map
pl: Otwórz mapę

en: New Map
pl: Nowa mapa

en: New Scenario
pl: Nowy scenariusz

en: No Recent Files
pl: Brak plików bieżących

en: Unnamed Area
pl: Nienazwany obszar

en: New Side
pl: Nowa strona

en: Apply Mask
pl: Zastosuj maskę

en: Error loading mask
pl: Błąd ładowania maski

en: Identifier:
pl: Identyfikator:

en: Rename Area
pl: Przemianuj obszar

en: Choose Target Map
pl: Wybierz docelową mapę

en: Error loading map
pl: Błąd ładowania mapy

en: Save Map As
pl: Zapisz mapę jako

en: Save Scenario As
pl: Zapisz scenariusz jako

en: No random map generators found.
pl: Nie znaleziono losowych generatorów map.

en: Map creation failed.
pl: Tworzenie mapy się nie powiodło.

en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Do you want to discard all changes made to the map since the last save?
pl: Czy chcesz odrzucić wszystkie zmiany mapy wprowadzone od ostatniego zapisu?

en: This scenario is already open.
pl: Ten scenariusz jest już otwarta.

en: This map is already open.
pl: Ta mapa jest już otwarta.

en: Scenario saved.
pl: Scenariusz zapisany.

en: Map saved.
pl: Mapa zapisana.

en: Loaded embedded map data
pl: Załadowano osadzone dane mapy

en: Map loaded from scenario
pl: Załadowano mapę ze scenariusza

en: Loaded referenced map file:
    $new
pl: Załadowano używany plik mapy:
    $new

en: Player $side_num
pl: Gracz $side_num

en: The size of the target map is different from the current map
pl: Rozmiar mapy docelowej jest inny niż mapy obecnie załadowanej

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Empty file
pl: Pusty plik mapy

en: The map file looks like a scenario, but the map_data value does not point to an existing file
pl: Plik mapy wygląda na scenariusz, ale wartość map_data nie wskazuje na istniejący plik

en: Could not save the scenario: $msg
pl: Zapisanie scenariusza nie powiodło się: $msg

en: Could not save into scenario
pl: Zapisanie do scenariusza nie powiodło się

en: Could not save the map: $msg
pl: Zapisanie mapy nie powiodło się: $msg

en: (Unknown Group)
pl: (Nieznana grupa)

en: (non-core)
pl: (niestandardowe)

en: Will not work in game without extra care.
pl: Nie będzie działać w grze bez dodatkowego przystosowania.

en: Go To
pl: Idź do

en: Add
pl: Dodaj

en: New Location Identifier
pl: Nowy identyfikator lokacji

en: Error
pl: Błąd

en: Invalid location id
pl: Nieprawidłowy identyfikator lokacji

en: Delete
pl: Usuń

en: Left-click:
pl: LPM:

en: Right-click:
pl: PPM:

note: TRANSLATORS: Similar behavior applies to shift + right-click. This message specifies left-click because the logic of whether to show the "overlay only" or "base only" version depends on the terrain currently selected for the left button.
en: Shift + left-click: paint overlay layer only
pl: Shift + LPM: rysuj tylko nakładkę terenu

en: Shift + left-click: paint base layer only
pl: Shift + LPM: rysuj tylko teren bazowy

en: Cmd + click: copy terrain
pl: Cmd + kliknięcie: skopiuj teren

en: Ctrl + click: copy terrain
pl: Ctrl + kliknięcie: skopiuj teren

en: Clipboard support not found, contact your packager
pl: Nie znaleziono systemu obsługi schowka, skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za pakowanie twojej wersji

en: Choose File
pl: Wybierz plik

en: Select
pl: Wybierz
