Battle for Wesnoth 1.4+dev - en to hr_HR translation catalogue (97 entries)

note: [time]: id=underground [editor_times]: id=underground
en: Underground
hr_HR: Podzemlje

note: [label] [trait]: id=undead
en: undead
hr_HR: Nemrtvi

note: [label] [trait]: id=fearless
en: fearless
hr_HR: hrabar

note: [heals]: id=healing
en: heals +4
hr_HR: liječi +4

note: [heals]: id=healing
en: heals +8
hr_HR: liječi +8

en: Castle
hr_HR: Dvorac

en: Cave
hr_HR: Pečina

note: [heals]: id=curing
en: cures
hr_HR: liječi

en: Defense
hr_HR: Obrana

en: firststrike
hr_HR: prvi udarac

en: Flat
hr_HR: Ravno

en: Forest
hr_HR: Šuma

en: Frozen
hr_HR: Zamrznuto

note: [trait]: id=healthy
en: healthy
hr_HR: zdrav

en: Hills
hr_HR: Brda

note: [chance_to_hit]: id=magical
en: magical
hr_HR: magičan

en: Resistances
hr_HR: Otpori

en: Sand
hr_HR: Pijesak

note: [slow]: id=slow
en: slows
hr_HR: usporava

en: Strikes
hr_HR: Udarci

en: Swamp
hr_HR: Močvara

en: Village
hr_HR: Naselje

note: [editor_times]: id=deep_underground [time]: id=deep_underground
en: Deep Underground
hr_HR: Duboko podzemlje

note: [section]: id=encyclopedia [topic]: id=..encyclopedia
en: Encyclopedia
hr_HR: Enciklopedija

note: [section]: id=geography [topic]: id=..geography
en: Geography
hr_HR: Geografija

note: [topic]: id=great_ocean
en: Great Ocean
hr_HR: Veliki Ocean

note: [topic]: id=green_isle
en: Green Isle
hr_HR: Zeleni Otok

note: [topic]: id=old_continent
en: Old Continent
hr_HR: Stari Kontinent

note: [topic]: id=great_continent
en: Great Continent
hr_HR: Veliki Kontinent

note: [topic]: id=kingdom_wesnoth
en: Kingdom of Wesnoth
hr_HR: Kraljestvo Wesnotha

note: [topic]: id=elensefar
en: Elensefar
hr_HR: Elensfar

note: [section]: id=introduction [topic]: id=..introduction
en: Introduction
hr_HR: Uvod

note: [section]: id=gameplay [topic]: id=..gameplay
en: Gameplay
hr_HR: Igrivost

note: #-#-#-#-#  wesnoth-help.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [section]: id=traits_section [topic]: id=..traits_section
en: Traits
hr_HR: Osobina

note: [section]: id=units [topic]: id=..units
en: Units
hr_HR: Jedinice

note: [section]: id=abilities_section [topic]: id=..abilities_section
en: Abilities
hr_HR: Sposobnosti

note: [section]: id=weapon_specials [topic]: id=..weapon_specials
en: Weapon Specials
hr_HR: Posebnosti oružja

note: [section]: id=terrains_section [topic]: id=..terrains_section
en: Terrains
hr_HR: Teren

note: [section]: id=commands [topic]: id=..commands
en: Commands
hr_HR: Naredbe

note: [topic]: id=about_game
en: About the Game
hr_HR: O igri

note: [topic]: id=.unknown_unit
en: Unknown Unit
hr_HR: Nepoznata jedinica

note: [topic]: id=.unknown_unit
en: 
    
    This unit is unknown for the moment. You must discover it in the game to be allowed to see its description.
hr_HR: 
    
    Ova jedinica je trenutno nepoznata. Morate ju otkiriti u igri kako bi Vam bilo dopušteno da vidite njen opis.

note: [topic]: id=victory_and_defeat
en: Victory and Defeat
hr_HR: Pobjeda i poraz

note: [topic]: id=recruit_and_recall
en: Recruiting and Recalling
hr_HR: Regrutiraj i Povlačenje

note: [topic]: id=recruit_and_recall
en: 
    
    In later scenarios, you may also Recall survivors from earlier battles. Recalling costs a standard 20 gold and presents you with a list of all surviving units from previous scenarios.
hr_HR: 
    
    U sljedećim scenarijima, možete pozvati preživjele jedinice iz ranijih bitaka. Pozivanje Vas košta 20 zlatnika i prikazuje popis svih preživjelih jedinica iz prijašnjih scenarija.

note: [topic]: id=income_and_upkeep
en: Income and Upkeep
hr_HR: Prihodi i održavanje

note: [topic]: id=advancement
en: 
    
    Units have a certain amount of experience required to advance (this is 20% less for units with the Intelligent trait). Once they achieve this amount, they immediately advance to the next level, healing fully in the process. In some cases, you will be given a choice of advancement options.
hr_HR: 
    
    Jedinicima je potreban određen broj bodova iskustva kako bi napredovale (odnosno 20% manje za jedinice s osobinom Inteligentan). Jednom kada dostignu taj bodovni prag, napredeuju na idući nivo, potpuno se izlječivši u tom procesu. Ponekad će Vam također biti ponuđene opcije pri napredovanju.

note: [topic]: id=advancement
en: If both units survive a combat, they gain a number of experience points equal to the level of the unit they’re fighting. If a unit kills another in combat, however, it gains much more experience — 4 for a level 0 unit, 8 for level 1, 16 for level 2, 24 for level 3, and so forth.
hr_HR: Ako obje jedinice prežive borbu, dobit će određen broj bodova iskustva koji je jednak nivou jedinice s kojom se borio. Ako jedinica uništi u borbi drugu jedinicu, dakako dobit će puno više iskustva - 4 za jedinicu s nivoom 0, 8 za jedinicu s nivoom 1, 16 za nivo 2, 24 za nivo 3 i tako dalje.

note: [topic]: id=movement
en: Movement
hr_HR: Pomicanje

note: [topic]: id=shroud_and_fog
en: Shroud and Fog of War
hr_HR: Ratna zavjesa i magla rata

note: [topic]: id=combat
en: Combat
hr_HR: Borba

note: [topic]: id=damage_types_and_resistance
en: Damage Types and Resistance
hr_HR: Tipovi šteta i otpornosti

note: [topic]: id=time_of_day
en: Time of Day
hr_HR: Doba dana

note: [topic]: id=time_of_day [time]: id=dawn [time]: id=dawn_hour
en: Dawn
hr_HR: Zora

note: [topic]: id=time_of_day [time]: id=morning
en: Morning
hr_HR: Jutro

note: [topic]: id=time_of_day [time]: id=afternoon
en: Afternoon
hr_HR: Poslije podne

note: [topic]: id=time_of_day [time]: id=dusk [time]: id=dusk_hour
en: Dusk
hr_HR: Sumrak

note: [topic]: id=time_of_day [time]: id=first_watch
en: First Watch
hr_HR: Prva smjena

note: [topic]: id=time_of_day [time]: id=second_watch
en: Second Watch
hr_HR: Druga smjena

note: [topic]: id=healing
en: Healing
hr_HR: Liječenje

note: [topic]: id=license
en: License
hr_HR: Licenca

note: [time]: id=midday [time]: id=midday_hour
en: Midday
hr_HR: Podne

note: [time]: id=midnight [time]: id=midnight_hour
en: Midnight
hr_HR: Ponoć

note: [time]: id=morning_hour1
en: Morning — First Hour
hr_HR: Jutro -Prvi Sat

note: [time]: id=morning_hour2
en: Morning — Second Hour
hr_HR: Jutro-Drugi Sat

note: [time]: id=morning_hour3
en: Morning — Third Hour
hr_HR: Jutro-Treći Sat

note: [time]: id=morning_hour4
en: Morning — Fourth Hour
hr_HR: Jutro-Četvrti Sat

note: [time]: id=afternoon_hour1
en: Afternoon — First Hour
hr_HR: Poslijepodne-Prvi Sat

note: [time]: id=afternoon_hour2
en: Afternoon — Second Hour
hr_HR: Poslijepodne-Drugi Sat

note: [time]: id=afternoon_hour3
en: Afternoon — Third Hour
hr_HR: Poslijepodne-Treći Sat

note: [time]: id=afternoon_hour4
en: Afternoon — Fourth Hour
hr_HR: Poslijepodne-Četvrti Sat

note: [time]: id=afternoon_hour5
en: Afternoon — Fifth Hour
hr_HR: Poslijepodne-Peti Sat

note: [time]: id=afternoon_hour6
en: Afternoon — Sixth Hour
hr_HR: Poslijepodne-Šesti Sat

note: [time]: id=first_watch_hour1
en: First Watch — First Hour
hr_HR: Prva Smjena-Prvi Sat

note: [time]: id=first_watch_hour2
en: First Watch — Second Hour
hr_HR: Prva Smjena-Drugi Sat

note: [time]: id=first_watch_hour3
en: First Watch — Third Hour
hr_HR: Prva Smjena-Treći sat

note: [time]: id=first_watch_hour4
en: First Watch — Fourth Hour
hr_HR: Prva Smjena-Četvrti Sat

note: [trait]: id=loyal
en: loyal
hr_HR: vjeran

note: [trait]: id=mechanical
en: mechanical
hr_HR: mehanički

note: [trait]: id=elemental
en: elemental
hr_HR: elementalni

note: [trait]: id=strong
en: strong
hr_HR: jak

note: [trait]: id=quick
en: quick
hr_HR: brz

note: [trait]: id=intelligent
en: Intelligent units require 20% less experience than usual to advance.
hr_HR: Inteligentne jedinice - potrebno im je 20% manje prikupljenog iskustva kako bi napredovale.

note: [trait]: id=weak
en: weak
hr_HR: slab

note: [trait]: id=dim
en: dim
hr_HR: mračan

en: Close
hr_HR: Zatvori

en: Help
hr_HR: Pomoć

en: Advances from:
hr_HR: Napreduje iz:

en: Race:
hr_HR: Vrsta:

en: Abilities:
hr_HR: Sposobnosti:

en: Range
hr_HR: Domet

en: Type
hr_HR: Tip

en: Special
hr_HR: Specijalno

en: Attack Type
hr_HR: Tip napada

en: Resistance
hr_HR: Otpor

en: Terrain
hr_HR: Teren

en: Movement Cost
hr_HR: Cijena pokreta
