Battle for Wesnoth - en to nl translation catalogue (1391 entries)

note: [ai]: id=ai_default_rca
en: Multiplayer_AI^Default AI (RCA)
nl: Standaard AI (RCA)

note: [ai]: id=ai_default_rca_1_14
en: Multiplayer_AI^Old Default AI (1.14 version)
nl: Oude Standaard AI (1.14 versie)

note: [ai]: id=experimental_ai
en: Multiplayer_AI^Experimental AI
nl: Experimentele AI

note: [ai]: id=idle_ai
en: Multiplayer_AI^Dev AI: Idle AI
nl: DEV AI: Inactieve AI

note: [ai]: id=ai_default_rca_alternate_recruiting
en: Multiplayer_AI^Dev AI: Default AI (RCA) with Alternate Recruiting
nl: Dev AI: Standaard AI (RCA) met Alternatieve Rekrutering

note: [terrain_type]: id=zfarmer-fence  # AI-animal-proof fences from first scenario [terrain_type]: id=farmer-fence  # AI-animal-proof fences from first scenario [terrain_type]: id=fence [terrain_type]: id=fence_iron
en: Fence
nl: Hek

note: [row]
en: gender^Random
nl: Willekeurig

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray [terrain_type]: id=deep_water_medium [terrain_type]: id=deep_water_tropical [terrain_type]: id=deep_water
en: Deep Water
nl: Diep Water

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray
en: Gray Deep Water
nl: Grijs Diep Water

note: [terrain_type]: id=deep_water_medium
en: Medium Deep Water
nl: Gemiddeld Diep Water

note: [terrain_type]: id=deep_water_tropical
en: Tropical Deep Water
nl: Tropisch Diep Water

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water [terrain_type]: id=shallow_water
en: Shallow Water
nl: Ondiep Water

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water
en: Gray Shallow Water
nl: Grijs Ondiep Water

note: [terrain_type]: id=medium_shallow_water
en: Medium Shallow Water
nl: Gemiddeld Ondiep Water

note: [terrain_type]: id=tropical_water
en: Tropical Shallow Water
nl: Tropisch Ondiep Water

note: [terrain_type]: id=ford
en: Ford
nl: Oversteek

note: [terrain_type]: id=ford
en: When a river happens to be extremely shallow, passing over it is a trivial matter for land based units. Moreover, any creature best adapted to swimming has full mobility even at such places in the river. As far as gameplay is concerned, a river ford is treated as either grassland or shallow water, choosing whichever one offers the best defensive and movement bonuses for the unit on it.
nl: Wanneer een rivier erg ondiep is, is het doorkruisen ervan geen moeite voor land eenheden. Daarnaast heeft ook iedere eenheid die kan zwemmen volledige bewegingsvrijheid in dat deel van de rivier. Voor zover de spelmechanismen, is een rivier oversteek zowel gras als ondiep water, maar net welke van de twee de beste verdediging en beweging bonussen geeft aan de eenheid erop.

note: [terrain_type]: id=gray_reef [terrain_type]: id=medium_reef [terrain_type]: id=tropical_reef [terrain_type]: id=reef
en: Coastal Reef
nl: Kustrif

note: [terrain_type]: id=gray_reef
en: Gray Coastal Reef
nl: Grijs Kustrif

note: [terrain_type]: id=medium_reef
en: Medium Coastal Reef
nl: Gemiddeld Kustrif

note: [terrain_type]: id=tropical_reef
en: Tropical Coastal Reef
nl: Tropisch Kustrif

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water
en: Swamp
nl: Moeras

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp Water Reed
nl: Moeras Riet

note: [terrain_type]: id=quagmire
en: Muddy Quagmire
nl: Modderig Moeras

note: [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=savanna [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Grassland
nl: Grasland

note: [terrain_type]: id=grassland
en: Green Grass
nl: Groen Gras

note: [terrain_type]: id=savanna
en: Semi-dry Grass
nl: Halfdroog Gras

note: [terrain_type]: id=grass_dry
en: Dry Grass
nl: Droog Gras

note: [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Leaf Litter
nl: Dode Bladeren

note: [terrain_type]: id=dirt_dark [terrain_type]: id=dirt [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dirt
nl: Modder

note: [terrain_type]: id=dirt_dark
en: Dark Dirt
nl: Donker Modder

note: [terrain_type]: id=dirt
en: Regular Dirt
nl: Normaal Modder

note: [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dry Dirt
nl: Droog Modder

note: [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path [terrain_type]: id=road_icy [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=cave_path
en: Road
nl: Weg

note: [terrain_type]: id=road
en: Regular Cobbles
nl: Normale Keien

note: [terrain_type]: id=road
en: <italic>text='Roads'</italic> are beaten paths of dirt, formed by many travelers passing over them. As far as gameplay is concerned, roads behave as flat terrain.
nl: <italic>text='Wegen'</italic> zijn platgelopen zandpaden, ontstaan door de vele reizigers die eroverheen bewegen. Wat gameplay betreft is een weg gelijk aan plat terrein.

note: [terrain_type]: id=road_clean
en: Clean Gray Cobbles
nl: Schone Grijze Keien

note: [terrain_type]: id=stone_path
en: Overgrown Cobbles
nl: Overwoekerde Keien

note: [terrain_type]: id=road_icy
en: Icy Cobbles
nl: Bevroren Keien

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
nl: IJs

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
nl: Sneeuw

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert
nl: Woestijn

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert Sands
nl: Woestijnzand

note: [terrain_type]: id=desert
en: <italic>text='Deserts'</italic> have a somewhat different composition than small sand pits or beaches, however for gameplay purposes they are identical. See <ref>dst='..terrain_sand' text='sand'</ref>.
nl: <italic>text='Woestijnen'</italic> hebben een andere samenstelling dan kleine zandhopen of stranden, maar wat gameplay betreft zijn ze identiek. Zie <ref>dst='..terrain_sand' text='zand'</ref>.

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: Sand
nl: Zand

note: [terrain_type]: id=sand_beach
en: Beach Sands
nl: Strandzand

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: The instability of <italic>text='sand'</italic> makes it harder for most units to cross, and leaves them wide open to attack. In contrast, the wide feet or snakelike bodies of the reptilian races make sand much easier for them to navigate.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in sand.
nl: De instabiliteit van <italic>text='zand'</italic> maakt het voor de meeste eenheden lastiger om hierover heen te bewegen, en laat weinig opties tot verdediging over. In tegenstelling zijn de brede voeten of slangachtige lichamen van de reptielrassen de oorzaak dat zij makkelijker over zand kunnen bewegen
    
    De meeste eenheden hebben een 20 tot 40% verdediging in zand.

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
nl: Oase

note: [terrain_type]: id=oasis
en: A welcome sight to any traveler, an oasis allows units to heal as if stationed in a village, but provides no income or defensive advantage.
nl: Een oase is voor iedere reiziger fijn om te zien, hier kan een eenheid genezen alsof het in een dorp is gestationeerd, maar een oase genereert geen inkomen of verdedigingsvoordeel.

note: [terrain_type]: id=sand_rubble
en: Rubble
nl: Puin

note: [terrain_type]: id=crater
en: Crater
nl: Krater

note: [terrain_type]: id=flowers_mixed
en: Mixed Flowers
nl: Gemengde Bloemen

note: [terrain_type]: id=farm
en: Farmland
nl: Landbouwgrond

note: [terrain_type]: id=stones_small
en: Stones
nl: Stenen

note: [terrain_type]: id=snowbits_small
en: Snowbits
nl: Sneeuw

note: [terrain_type]: id=mushrooms_small
en: Small Mushrooms
nl: Kleine Paddenstoelen

note: [terrain_type]: id=mushrooms_farm
en: Mushroom Farm
nl: Paddenstoelenkwekerij

note: [terrain_type]: id=desert_plants
en: Desert Plants
nl: Woestijnplanten

note: [terrain_type]: id=desert_plants_sans_bones
en: Desert Plants without Bones
nl: Woestijnplanten zonder Botten

note: [terrain_type]: id=windmill
en: Windmill
nl: Windmolen

note: [terrain_type]: id=campfire
en: Campfire
nl: Kampvuur

note: [terrain_type]: id=wallfire
en: Sconce
nl: Kandelaar

note: [terrain_type]: id=brazier
en: Brazier
nl: Vuurkorf

note: [terrain_type]: id=brazier-lit
en: Lit Brazier
nl: Ontstoken Vuurkorf

note: [terrain_type]: id=fence_iron
en: Iron Fence
nl: IJzeren Hek

note: [terrain_type]: id=sand_drifts
en: Stones with Sand Drifts
nl: Stenen Met Zandverstuivingen

note: [terrain_type]: id=water-lilies
en: Water Lilies
nl: Waterlelies

note: [terrain_type]: id=water-lilies-flower
en: Flowering Water Lilies
nl: Bloeiende Waterlelies

note: [terrain_type]: id=detritus_trash
en: Trash
nl: Afval

note: [terrain_type]: id=detritus_bones
en: Remains
nl: Restanten

note: [terrain_type]: id=great_tree [terrain_type]: id=great_tree_snowy [terrain_type]: id=great_tree_dead [terrain_type]: id=great_tree_dead_oak
en: Great Tree
nl: Reuzenboom

note: [terrain_type]: id=great_tree_snowy
en: Snowy Great Tree
nl: Besneeuwde Reuzenboom

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Dead Great Tree
nl: Dode Reuzenboom

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead_oak
en: Dead Great Oak Tree
nl: Dode Grote Eikenboom

note: [terrain_type]: id=tropical_forest [terrain_type]: id=rainforest [terrain_type]: id=palm_desert_forest [terrain_type]: id=palm_forest [terrain_type]: id=savanna_forest [terrain_type]: id=pine_forest [terrain_type]: id=snow_forest [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduou
en: Forest
nl: Bos

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
nl: Tropisch Woud

note: [terrain_type]: id=rainforest
en: Rainforest
nl: Regenwoud

note: [terrain_type]: id=palm_desert_forest
en: Palm Forest
nl: Palmbos

note: [terrain_type]: id=palm_forest
en: Dense Palm Forest
nl: Dichtbegroeid Palmbos

note: [terrain_type]: id=savanna_forest
en: Savanna
nl: Savanne

note: [terrain_type]: id=pine_forest
en: Pine Forest
nl: Dennenbos

note: [terrain_type]: id=snow_forest
en: Snowy Pine Forest
nl: Besneeuwd Dennenbos

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer
en: Summer Deciduous Forest
nl: Kaal Zomer Bos

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall
en: Fall Deciduous Forest
nl: Kaal Herfst Bos

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter
en: Winter Deciduous Forest
nl: Kaal Winter Bos

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow
en: Snowy Deciduous Forest
nl: Kaal Besneeuwd Bos

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_summer
en: Summer Mixed Forest
nl: Gemengd Zomer Bos

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_fall
en: Fall Mixed Forest
nl: Gemengd Herfst Bos

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter
en: Winter Mixed Forest
nl: Gemengd Winter Bos

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter_snow
en: Snowy Mixed Forest
nl: Gemengd Besneeuwd Bos

note: [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=snow_hills [terrain_type]: id=hills
en: Hills
nl: Heuvels

note: [terrain_type]: id=hills_regular
en: Regular Hills
nl: Normale Heuvels

note: [terrain_type]: id=hills_dry
en: Dry Hills
nl: Droge Heuvels

note: [terrain_type]: id=desert_hills
en: Dunes
nl: Duinen

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
nl: Besneeuwde Heuvels

note: [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=dry_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_dry [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=cloud_desert [terrain_type]: id=mountains
en: Mountains
nl: Bergen

note: [terrain_type]: id=regular_mountains
en: Regular Mountains
nl: Normale Bergen

note: [terrain_type]: id=dry_mountains
en: Dry Mountains
nl: Droge Bergen

note: [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Snowy Mountains
nl: Besneeuwde Bergen

note: [terrain_type]: id=desert_mountains
en: Desert Mountains
nl: Woestijn Bergen

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor [terrain_type]: id=ancient_stone_floor
en: Stone Floor
nl: Stenen Vloer

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor
en: Basic Stone Floor
nl: Normale Stenen Vloer

note: [terrain_type]: id=ancient_stone_floor
en: Ancient Stone Floor
nl: Eeuwenoude Stenen Vloer

note: [terrain_type]: id=rug_floor [terrain_type]: id=rug2_floor [terrain_type]: id=rug3_floor
en: Rug
nl: Tapijt

note: [terrain_type]: id=rug_floor
en: Royal Rug
nl: Koninklijk Tapijt

note: [terrain_type]: id=rug2_floor
en: Normal Rug
nl: Normaal Tapijt

note: [terrain_type]: id=rug3_floor
en: Cave Rug
nl: Grot Tapijt

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Wooden Floor
nl: Houten Vloer

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Basic Wooden Floor
nl: Normale Houten Vloer

note: [terrain_type]: id=old_wood_floor
en: Old Wooden Floor
nl: Oude Houten Vloer

note: [terrain_type]: id=lit
en: Lit
nl: Verlicht

note: [terrain_type]: id=lit
en: Beam of Light
nl: Lichtstraal

note: [terrain_type]: id=cave_floor [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave
en: Cave
nl: Grot

note: [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave Floor
nl: Grot Vloer

note: [terrain_type]: id=cave_earthy
en: Earthy Cave Floor
nl: Zanderige Grot Vloer

note: [terrain_type]: id=flagstones_dark
en: Dark Flagstones
nl: Donkere Leistenen

note: [terrain_type]: id=cave_path
en: Cave Path
nl: Grot Weg

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old [terrain_type]: id=fungus_grove [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Mushroom Grove
nl: Paddenstoelenveld

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old
en: Non-mixed Mushroom Grove
nl: Niet gemengd Paddenstoelenveld

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old this hint is only shown in the map editor, the ^Uf, ^Tf and Tb are all terrain codes and should be left as-is
en: editor^The overlays '^Uf' and '^Ufi' are deprecated because, although the graphics show an overlay with another terrain underneath, the movement and defense stats are purely fungus terrain, ignoring the underlying terrain. The recommended replacements are '^Tf' and '^Tfi' which look the same but have the stats implied by the graphics. For hexes where the stats of purely fungus are wanted, 'Tb' is a mushroom base terrain, which can be used with or without '^Tf' on top.
nl: De lagen '^Uf' en '^Ufi' zijn verouderd omdat, hoewel de beelden een laag tonen met een ander terrein eronder, de bewegings- en verdedigingsstatistieken puur paddenstoelterrein zijn, waarbij het onderliggende terrein wordt genegeerd. De aanbevolen vervangen zijn '^Tf' en '^Tfi' die er hetzelfde uitzien, maar waarvan de statistieken worden aangepast naar de beelden. Voor vakken waar de statistieken van het paddenstoelenveld gewenst zijn, is 'Tb' het paddenstoel basis terrein, dat kan gebruikt worden met of zonder '^Tf' eroverheen.

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old this is only shown when the player opens the help by asking for the terrain description of a old mushroom terrain (^Uf or ^Ufi)
en: Dwarven tales describe different types of mushrooms — with some types the difficulty of walking on the spongy floor has no relation to the ground underneath, even when the ground underneath is still visible. This terrain’s defense and movement costs are purely based on the unit’s stats for <italic>text='Fungus'</italic>.
nl: Dwergenverhalen beschrijven verschillende soorten paddenstoelen — bij sommige soorten heeft de moeilijkheid om op de sponsachtige vloer te lopen geen verband met de grond eronder, zelfs als de grond eronder nog zichtbaar is. De verdedigings- en bewegingskosten van dit terrein zijn puur gebaseerd op de statistieken van de eenheid voor <italic>text='Paddenstoelen'</italic>.

note: [terrain_type]: id=fungus_beam_old
en: Lit Non-mixed Mushroom Grove
nl: Verlicht Niet gemend Paddenstoelenveld

note: [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Lit Mushroom Grove
nl: Verlicht Paddenstoelenveld

note: [terrain_type]: id=fungus_floor
en: Mycelium
nl: Zwammen

note: [terrain_type]: id=rocky_cave [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: Rockbound Cave
nl: Rotsige Grot

note: [terrain_type]: id=rocky_cave [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: <italic>text='Rockbound cave'</italic> terrain is formed by the action of water and wind, carrying erosive particles that carve the rock. It resembles a scraggy underground cavern which shoulders defense, but is hard for most units to traverse. Only settlers of caves, such as dwarves and trolls, are fully capable of navigating such topography.
    
    Most units have about 50% defense in rocky caves, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves, by dint of their small size, enjoy 60% defense in rockbound caves.
    
    Occasionally caves are <italic>text='illuminated'</italic>.
nl: <italic>text='Rotsige grot'</italic> terrein ontstaat door toedoen van water en wind, erosie holt de grot uit. Het vertegenwoordigd een oneven ondergrond met veel rotsen, wat het moeilijk maakt voor veel eenheden om te doorkruisen. Enkel grotbewoners zoals Dwergen en Trollen kunnen zich goed en snel voortbewegen in een rotsige grot.
    
    De meeste eenheden hebben ongeveer 50% verdediging in rotsige grotten, ruiters hebben 40%. Dwergen, mede dankzij hun kleine gestalte, hebben 60% verdediging in rotsige grotten.
    
    Af en toe zijn grotten <italic>text='verlicht'</italic>.

note: [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: Earthy Rockbound Cave
nl: Zanderige Rotsige Grot

note: [terrain_type]: id=mine_rails [terrain_type]: id=mine_railsdiag1 [terrain_type]: id=mine_railsdiag2
en: Mine Rail
nl: Mijn Rails

note: [terrain_type]: id=canyon [terrain_type]: id=chasm_earthy [terrain_type]: id=abyss [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Chasm
nl: Afgrond

note: [terrain_type]: id=canyon
en: Regular Chasm
nl: Normale Afgrond

note: [terrain_type]: id=chasm_earthy
en: Earthy Chasm
nl: Zanderige Afgrond

note: [terrain_type]: id=abyss
en: Ethereal Abyss
nl: Oneindige Diepte

note: [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Lava Chasm
nl: Lava Afgrond

note: [terrain_type]: id=lava
en: The dangers inherent in trying to walk on <italic>text='lava'</italic> are fairly obvious. As far as movement is concerned, lava is equivalent to <ref>dst='terrain_unwalkable' text='unwalkable'</ref> terrain, and can only be crossed by those units capable of flying a considerable distance above it. The molten magma also produces a substantial glow, illuminating the area immediately above it. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units.
nl: De gevaren van het lopen over <italic>text='lava'</italic> zijn vanzelfsprekend. Wat betreft beweging is lava <ref>dst='terrain_unwalkable' text='onbewandelbaar'</ref> terrein, en kan alleen doorkruist worden door eenheden die eroverheen kunnen vliegen. Het gesmolten magma verlicht het gebied wat er boven ligt. Dit geeft gezagsgetrouwe een aanvalsbonus en haalt de aanvalsbonus voor wetteloze eenheden weg.

note: [terrain_type]: id=volcano
en: Volcano
nl: Vulkaan

note: [terrain_type]: id=cloud
en: Regular Impassable Mountains
nl: Normaal Onbegaanbaar Gebergte

note: [terrain_type]: id=cloud_dry
en: Dry Impassable Mountains
nl: Droog Onbegaanbaar Gebergte

note: [terrain_type]: id=cloud_snow
en: Snowy Impassable Mountains
nl: Besneeuwd Onbegaanbaar Gebergte

note: [terrain_type]: id=cloud_desert
en: Desert Impassable Mountains
nl: Woestijn Onbegaanbaar Gebergte

note: [terrain_type]: id=cavewall [terrain_type]: id=cavewall_earthy [terrain_type]: id=cavewall_earthy_hewn
en: Cave Wall
nl: Grotwand

note: [terrain_type]: id=cavewall
en: Natural Cave Wall
nl: Naturlijke Grotwand

note: [terrain_type]: id=minewall [terrain_type]: id=wall_stone_mine
en: Mine Wall
nl: Mijn Grotwand

note: [terrain_type]: id=cavewall_earthy
en: Natural Earthy Cave Wall
nl: Natuurlijke Zanderige Grotwand

note: [terrain_type]: id=wall_stone [terrain_type]: id=wall_stone_lit [terrain_type]: id=wall_stone_clean [terrain_type]: id=wall_stone_ancient
en: Stone Wall
nl: Stenen Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_lit
en: Lit Stone Wall
nl: Verlichte Stenen Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_mine
en: Straight Mine Wall
nl: Rechte Mijn Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_white
en: Interior Wall
nl: Binnenmuur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_white
en: Straight White Wall
nl: Rechte Witte Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_clean
en: Clean Stone Wall
nl: Schone Stenen Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_ancient
en: Ancient Stone Wall
nl: Eeuwenoude Stenen Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_tomb
en: Catacombs Wall
nl: Grafkamer Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_tomb
en: Catacombs Stone Wall
nl: Stenen Grafkamer Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_overgrown
en: Overgrown Wall
nl: Overwoekerde Muur

note: [terrain_type]: id=wall_stone_overgrown
en: Overgrown Stone Wall
nl: Overwoekerde Stenen Muur

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_n [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_n
en: Gate
nl: Poort

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_n
en: Rusty Gate
nl: Roestige Poort

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_n [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_n
en: Door
nl: Deur

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_n
en: Wooden Door
nl: Houten Deur

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_n
en: Open Rusty Gate
nl: Open Roestige Poort

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_n
en: Open Wooden Door
nl: Open Houten Deur

note: [terrain_type]: id=impassable_overlay
en: Impassable Overlay
nl: Onbegaanbare Overlay

note: [terrain_type]: id=unwalkable_overlay
en: Unwalkable Overlay
nl: Onbewandelbare Overlay

note: [terrain_type]: id=void [terrain_type]: id=off_map
en: Void
nl: Leegte

note: [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_ruin [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=orcish_village [terrain_type]: id=orcish_snow_village [terrain_type]: id=elven_snow_village [terrain_type]: id=elven_village [terrain_typ
en: Village
nl: Dorp

note: [terrain_type]: id=desert_village
en: Adobe Village
nl: Gestapeld Dorp

note: [terrain_type]: id=desert_village_ruin
en: Ruined Adobe Village
nl: Vernietigd Gestapeld Dorp

note: [terrain_type]: id=desert_village_tent
en: Desert Tent Village
nl: Woestij Tentendorp

note: [terrain_type]: id=camp_village
en: Tent Village
nl: Tentendorp

note: [terrain_type]: id=orcish_village
en: Orcish Village
nl: Orkendorp

note: [terrain_type]: id=orcish_snow_village
en: Snowy Orcish Village
nl: Besneeuwd Orkendorp

note: [terrain_type]: id=elven_snow_village
en: Snowy Elven Village
nl: Besneeuwd Elfendorp

note: [terrain_type]: id=elven_village
en: Elven Village
nl: Elfendorp

note: [terrain_type]: id=human_village
en: Cottage
nl: Huis

note: [terrain_type]: id=snow_village
en: Snowy Cottage
nl: Besneeuwd Huis

note: [terrain_type]: id=human_village_ruin
en: Ruined Cottage
nl: Vernietigd Huis

note: [terrain_type]: id=city_village
en: Human City
nl: Mensenstad

note: [terrain_type]: id=windmill_village
en: Windmill Village
nl: Windmolendorp

note: [terrain_type]: id=city_village_wno
en: Snowy Human City
nl: Besneeuwde Mensenstad

note: [terrain_type]: id=city_village_ruin
en: Ruined Human City
nl: Vernietigde Mensenstad

note: [terrain_type]: id=hill_village
en: Hill Stone Village
nl: Bergen Steendorp

note: [terrain_type]: id=snow-hill_village
en: Snowy Hill Stone Village
nl: Besneeuwd Bergen Steendorp

note: [terrain_type]: id=hill_village_ruin
en: Ruined Hill Stone Village
nl: Vernietigd Bergen Steendorp

note: [terrain_type]: id=tropical_forest_village
en: Tropical Village
nl: Tropisch Dorp

note: [terrain_type]: id=drake_village
en: Drake Village
nl: Drakendorp

note: [terrain_type]: id=underground_village
en: Cave Village
nl: Grottendorp

note: [terrain_type]: id=dwarven_village
en: Dwarven Village
nl: Dwergendorp

note: [terrain_type]: id=hut_snow_village
en: Snowy Hut
nl: Besneeuwde Hut

note: [terrain_type]: id=logcabin_village
en: Log Cabin
nl: Blokhut

note: [terrain_type]: id=logcabin_snow_village
en: Snowy Log Cabin
nl: Besneeuwde Blokhut

note: [terrain_type]: id=igloo
en: Igloo
nl: Iglo

note: [terrain_type]: id=swamp_village
en: Swamp Village
nl: Moerasdorp

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: Merfolk Village
nl: Watervolk Dorp

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: <italic>text='Submerged villages'</italic> are the homes of merfolk and nagas. While water-dwelling creatures are at home here, land-dwellers have a hard time navigating and defending these villages. However, like any village, the facilities are available to all creatures which allow units to tend to their wounds. Any unit stationed in a village can heal eight hitpoints each turn, or be cured of poison.
    
    Merfolk and nagas have 60% defense in submerged villages, whereas land based units usually have a low defense.
nl: <italic>text='Gezonken dorpen'</italic> zijn de huizen van het Watervolk en de Nagas. Hoewel deze waterwezens zich hier thuis voelen, hebben landbewoners er veel moeite mee om deze dorpen te vinden en te verdedigen. Wel zorgen ze, net zoals alle andere dorpen, ervoor dat eenheden zich hier kunnen genezen. Elke eenheid in een dorp kan 8 LP per beurt genezen en daarnaast kan ook vergifitiging tegengegaan worden.
    
    Het Watervolk en de Nagas hebben 60% verdediging in gezonken dorpen, de meeste landeenheden hebben echter een lage verdediging.

note: [terrain_type]: id=village_overlay
en: Village Overlay
nl: Dorp Overlay

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_ruin [terrain_type]: id=encampment_snow [terrain_type]: id=troll_encampment [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Encampment
nl: Kamp

note: [terrain_type]: id=encampment_ruin
en: Ruined Encampment
nl: Vernietigd Kamp

note: [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Snowy Encampment
nl: Besneeuwd Kamp

note: [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=snow_orcish_fort [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=elven_castle_ruin [terrain_type]: id=elven_castle_winter [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=dwarven_c
en: Castle
nl: Kasteel

note: [terrain_type]: id=orcish_fort
en: Orcish Castle
nl: Orkenkasteel

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Snowy Orcish Castle
nl: Besneeuwd Orkenkasteel

note: [terrain_type]: id=human_castle
en: Human Castle
nl: Mensenkasteel

note: [terrain_type]: id=snow_castle
en: Snowy Human Castle
nl: Besneeuwd Mensenkasteel

note: [terrain_type]: id=elven_castle
en: Elven Castle
nl: Elfenkasteel

note: [terrain_type]: id=elven_castle_ruin
en: Elven Castle Ruin
nl: Vernietigd Elfenkasteel

note: [terrain_type]: id=elven_castle_winter
en: Winter Elven Castle
nl: Winters Elfenkasteel

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle
en: Dwarven Underground Castle
nl: Ondergronds Dwergenkasteel

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle2
en: Dwarven Castle
nl: Dwergenkasteel

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle_ruin
en: Dwarven Castle Ruins
nl: Dwergenkasteel Ruïnes

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle_winter
en: Winter Dwarven Castle
nl: Winters Dwergenkasteel

note: [terrain_type]: id=ruin [terrain_type]: id=sunkenruin [terrain_type]: id=swampruin [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Castle
nl: Vernietigd Kasteel

note: [terrain_type]: id=ruin
en: Ruined Human Castle
nl: Vernietigd Mensenkasteel

note: [terrain_type]: id=sunkenruin
en: Sunken Human Ruin
nl: Verzonken Mensen Ruïne

note: [terrain_type]: id=swampruin
en: Swamp Human Ruin
nl: Moeras Mensen Ruïne

note: [terrain_type]: id=sand_castle
en: Desert Castle
nl: Woestijnkasteel

note: [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Desert Castle
nl: Vernietigd Woestijnkasteel

note: [terrain_type]: id=troll_encampment
en: Troll Encampment
nl: Trollenkamp

note: [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Aquatic Encampment
nl: Waterkamp

note: [terrain_type]: id=aquatic_castle
en: Aquatic Castle
nl: Waterkasteel

note: [terrain_type]: id=encampment_keep [terrain_type]: id=encampment_keep_tall [terrain_type]: id=encampment_snow_keep [terrain_type]: id=merman_campkeep [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Encampment Keep
nl: Kampdonjon

note: [terrain_type]: id=encampment_ruin_keep
en: Ruined Encampment Keep
nl: Vernietigde Kampdonjon

note: [terrain_type]: id=encampment_keep_tall
en: Tall Encampment Keep
nl: Hoge Kampdonjon

note: [terrain_type]: id=encampment_snow_keep
en: Snowy Encampment Keep
nl: Besneeuwde Kampdonjon

note: [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=elven_keep_ruin [terrain_type]: id=elven_keep_winter [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep2 [terrai
en: Keep
nl: Donjon

note: [terrain_type]: id=orcish_keep
en: Orcish Keep
nl: Orkendonjon

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Snowy Orcish Keep
nl: Besneeuwde Orkendonjon

note: [terrain_type]: id=human_keep
en: Human Castle Keep
nl: Mensen Kasteeldonjon

note: [terrain_type]: id=snow_keep
en: Snowy Human Castle Keep
nl: Besneeuwde Mensen Kasteeldonjon

note: [terrain_type]: id=elven_keep
en: Elven Castle Keep
nl: Elvenkasteel Donjon

note: [terrain_type]: id=elven_keep_ruin
en: Elven Keep Ruin
nl: Vernietigde Elfendonjon

note: [terrain_type]: id=elven_keep_winter
en: Winter Elven Keep
nl: Winters Elfendonjon

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep
en: Dwarven Underground Keep
nl: Ondergronds Dwergendonjon

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep2
en: Dwarven Castle Keep
nl: Dwergenkasteel Donjon

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep_ruin
en: Dwarven Ruin Keep
nl: Dwergendonjon Ruïne

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep_winter
en: Winter Dwarven Keep
nl: Winters Dwergendonjon

note: [terrain_type]: id=ruined_keep [terrain_type]: id=sunken_keep [terrain_type]: id=swamp_keep [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Keep
nl: Vernietigde Donjon

note: [terrain_type]: id=ruined_keep
en: Ruined Human Castle Keep
nl: Vernietigde Mensenkasteel Donjon

note: [terrain_type]: id=sunken_keep
en: Sunken Human Castle Keep
nl: Verzonken Mensenkasteel Donjon

note: [terrain_type]: id=swamp_keep
en: Swamp Human Castle Keep
nl: Moeras Mensenkasteel Donjon

note: [terrain_type]: id=desert_keep
en: Desert Keep
nl: Woestijndonjon

note: [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Desert Keep
nl: Vernietigde Woestijndonjon

note: [terrain_type]: id=merman_campkeep
en: Aquatic Encampment Keep
nl: Waterkamp Donjon

note: [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Troll Encampment Keep
nl: Trollenkamp Donjon

note: [terrain_type]: id=merman_castlekeep
en: Aquatic Keep
nl: Water Donjon

note: [terrain_type]: id=castle_overlay
en: Castle Overlay
nl: Kasteel Overlay

note: [terrain_type]: id=keep_overlay
en: Keep Overlay
nl: Donjon Overlay

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2 [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2 [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2 [terrain_
en: Bridge
nl: Brug

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2
en: Wooden Bridge
nl: Houten Brug

note: [terrain_type]: id=bridge
en: To those capable of building one, the ability to lay a <italic>text='bridge'</italic> offers a liberation from the fickle nature of waterways, whose fords come and go with the rise and fall of the waterline. This is to say nothing of the luxury of dry feet, the loss of which is no laughing matter in the cold months of the year.
    
    For those who go by land or sea, a bridge is the best of both worlds — for gameplay purposes, it is treated either as grassland or the underlying water, whichever offers the best movement and defensive bonuses for the unit occupying the bridge hex. Note that a swimming unit and a land unit are not capable of occupying a bridge hex at the same time.
nl: Voor diegene die in staat zijn om er een te bouwen, voelt een <italic>text='brug'</italic> als een bevrijding van de rivieren en sloten, die normaal gesproken enkel begaanbaar zijn tijdens eb. Een brug zorgt daarnaast ook voor droge voeten, wat een groot voordeel is gedurende de koude maanden.
    
    Zowel voor zij die over land als door zee bewegen is de brug een geweldige uitvinding, het beste van beide werelden. Wat gameplay betreft, is een brug gelijk aan grasland of water, welke van de twee het beste is voor de eenheid. Hou er rekening mee dat een landeenheid als een zee-eenheid de brug niet op hetzelfde moment kunnen bezetten.

note: [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2
en: Rotting Bridge
nl: Rottende Brug

note: [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2
en: Basic Stone Bridge
nl: Normale Stenen Brug

note: [terrain_type]: id=bridgechasm [terrain_type]: id=bridgechasmdiag1 [terrain_type]: id=bridgechasmdiag2
en: Cave Chasm Bridge
nl: Grot Afgrond Brug

note: [terrain_type]: id=hangingbridgediag1 [terrain_type]: id=hangingbridgediag2 [terrain_type]: id=hangingbridge
en: Hanging Bridge
nl: Hangende Brug

note: [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag1 [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag2 [terrain_type]: id=stonechasmbridge
en: Stone Chasm Bridge
nl: Stenen Afgrond Brug

note: [terrain_type]: id=plankbridgediag1 [terrain_type]: id=plankbridgediag2 [terrain_type]: id=plankbridge
en: Plank Bridge
nl: Houten Brug

note: [terrain_type]: id=off_map
en: Off Map
nl: Van de Kaart

note: [terrain_type]: id=off_map2
en: Fake Map Border
nl: Neppe Kaart Rand

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud [toggle_button]: id=sort_7
en: Shroud
nl: Sluier

note: [terrain_type]: id=fake_shroud_overlay
en: Fake Shroud
nl: Neppe Sluier

note: [terrain_type]: id=fog [toggle_button]: id=sort_6
en: Fog
nl: Mist

note: [terrain_type]: id=fungus
en: Fungus
nl: Paddenstoelen

note: [terrain_type]: id=fungus
en: <italic>text='Mushroom groves'</italic> are vast underground forests of giant mushrooms, which thrive in the damp darkness. Most units have trouble negotiating the spongy floor of smaller fungi, but they have plenty of cover behind the larger stalks. Mounted units, however, become completely mired and lack proper freedom of movement in combat. Undead units have a natural affinity for decay and function quite well in mushroom forests.
    
    Most units receive 50% to 60% defense in mushroom groves, whereas cavalry receive only 20%.
nl: <italic>text='Paddenstoelbossen'</italic> zijn grote, ondergrondse bossen van gigantische paddenstoelen die groeien in de vochtige duisternis. De meeste eenheden hebben moeite met de zachte ondergrond van de kleinere paddenstoelen, maar ze hebben genoeg plek om te schuilen achter de grotere stammen. Ruiters zijn minder wendbaar op de zachte en dichtbegroeide ondergrond. Ondoden voelen zich thuis tussen de schimmels en ontbinding van dode paddenstoelen.
    
    De meeste eenheden hebben 50% tot 60% verdediging in de paddenstoelbossen, terwijl ruiters 20% hebben.

note: [terrain_type]: id=cave
en: <italic>text='Cave'</italic> terrain represents any underground cavern with enough room for a unit to pass.
    Most units are wholly unfamiliar with the terrain, and thus are both slowed down and hindered in defense. Dwarves and trolls, who make their homes in caves, both have a relatively easy time navigating this terrain, especially dwarves, who by dint of their small size can navigate many obstacles that other races cannot. Occasionally caves are <italic>text='illuminated'</italic>.
    
    Rare patches of the underground world are illuminated by light from the surface shining down into the gloomy darkness. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units. In all other regards this terrain is functionally identical to normal cave terrains.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in caves, whereas dwarves have 50%.
nl: <italic>text='Grot'</italic> terrein vertegenwoordig elke ondergrondse gang met genoeg ruimte voor een eenheid om in te bewegen.
    De meeste eenheden zijn geheel onbekend met het terrein, en kunnen er dus enkel langzaam verplaatsen en zich slecht verdedigen. Dwergen en Trollen wonen in grotten en kunnen zich er juist goed verplaatsen, vooral Dwergen omdat ze kleiner zijn. Soms zijn grotten <italic>text='verlicht'</italic>.
    
    Sommige stukken van de ondergrondse wereld worden verlicht door licht van bovenaf. Deze plekken geven gezagsgetrouwe eenheden hun bonus en zorgt ervoor dat wetteloze eenheden in het nadeel zijn. Verder is dit verlichte terrein identiek aan de rest van de grot.
    
    De meeste eenheden hebben een verdediging van 20% tot 40%, dwergen hebben 50%.

note: [terrain_type]: id=sand
en: Sands
nl: Zand

note: [terrain_type]: id=reef
en: <italic>text='Coastal reefs'</italic> are shallows formed by stone, coral and sand.
    This provides most land units with a more steady footing and defensive positions than wading in shallow water normally would and also grants most water-dwelling races an exceptionally high defense.
    
    Merfolk and Naga both receive 70% defense on coastal reefs.
nl: <italic>text='Kustriffen'</italic>zijn banken gemaakt van steen, koraal en zand.
    Dit zorgt ervoor dat de meeste landeenheden steviger te been zijn en zich beter kunnen verdedigen dan in ondiep water. Ook krijgen de meeste watereenheden een zeer hoge verdediging.
    
    Watervolk en Naga's hebben beiden een verdediging van 70% op een kustrif.

note: [terrain_type]: id=hills
en: <italic>text='Hills'</italic> represent any reasonably rough terrain, with enough dips and rises in the ground to provide some cover. Hills are difficult for most troops to navigate. Dwarves, trolls, and orcs have enough familiarity with the terrain that they can pass through it without being slowed down. Cavalry have enough trouble navigating the terrain that any defensive aid lent by cover is negated.
    
    Most units have about 50% defense in hills, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves enjoy 60% defense in hills.
nl: <italic>text='Heuvels'</italic> stellen ruig terrein voor, met genoeg pieken en dalen in de grond om te kunnen schuilen. Voor de meeste eenheden zijn heuvels moeilijk om in te verplaatsen. Dwergen, Trollen en Orks zijn bekend met het terrein en zij hebben er dus geen last van. Ruiters hebben een grote moeite om zich door heuvels te verplaatsen en dat zijn de schuilplekken die het heeft meestal niet waard.
    
    De meeste eenheden hebben ongeveer 50% verdediging in heuvels. Ruiters 40% en Dwergen 60%.

note: [terrain_type]: id=swamp_water
en: <italic>text='Swamps'</italic> represent any sort of wetlands.
    Swamps slow down nearly everyone, and inhibit their ability to defend themselves. An exception to this is any race bodily skilled in navigating water; these receive both full movement and a defensive bonus. Those that make their living in the wetlands are also adept at using this terrain for cover.
    
    Most units make do with 30% defense in swamps. Merfolk, naga, and saurians all generally enjoy 60%.
nl: <italic>text='Moerassen'</italic> stellen elk gebied voor met een natte ondergrond.
    Bijna iedere eenheid heeft een slechte verdediging in een moeras en heeft moeite zich er te verplaatsen. Een uitzondering hierop is ieder Ras dat zich goed in het water kan verplaatsen, zij hebben geen last van de natte ondergrond en kunnen zich er juist beter verdedigen dan op droog land.
    
    De meeste eenheden hebben maar een 30% verdediging in moerassen. Watervolk, Naga's en Saurianen hebben 60%.

note: [terrain_type]: id=shallow_water
en: <italic>text='Shallow water'</italic> represents any body of water deep enough to come up to roughly a man’s waist. This is enough to slow down nearly anyone and leave them wide open to attack. Dwarves, given that the water reaches up almost to their heads, have an extremely hard time of this. The exception is any race whose bodies naturally lend themselves to swimming, for which they receive a considerable defensive bonus and full movement.
    
    Most units make do with 20 to 30% defense in shallow water, whereas both naga and merfolk enjoy 60%.
nl: <italic>text='Ondiep water'</italic> is elk water waarvan de diepte niet meer is dan de heup van een man. Het is genoeg om de meeste eenheden flink te vertragen en geen verdediging te kunnen hebben. Dwergen, waarvan het water tot boven hun hoofd komt, hebben hier het meeste moeite mee. Elk Ras dat goed kan zwemmen heeft hier geen last van, zij kunnen zich vrij bewegen en ook nog eens verdedigen.
    
    De meeste eenheden hebben 20% of 30% verdediging in ondiep water, het Watervolk en Naga's hebben daarentegen 60%.

note: [terrain_type]: id=castle
en: <italic>text='Castles'</italic> are any sort of permanent fortification.
    Nearly all units receive a considerable bonus to their defense by being stationed in a castle, and most units receive full movement in a castle. Stationing units in a castle represents its defensive capability. Without a unit in each wall hex, an enemy can simply sneak into the castle unchallenged, gaining the same defensive bonus as everyone inside.
    
    Most units have about 60% defense in a castle.
nl: <italic>text='Kastelen'</italic> zijn alle goed te verdedigen gebouwen met een muur of palissade.
    Bijna alle eenheden kunnen zich uitstekend verdedigen in een kasteel, ook kunnen ze er zich goed bewegen. Let er wel op dat een vijandelijke eenheid ook gebruik kan maken van de lege kasteelvakken.
    
    De meeste eenheden hebben 60% verdediging in een kasteel.

note: [terrain_type]: id=mountains
en: <italic>text='Mountains'</italic> are steep enough that units often have to climb over obstacles to move.
    By this nature, they provide a considerable defensive bonus for most troops, but also severely impede any passage through them. Units burdened by heavy armor, such as the Wesnoth cavalry and heavy infantry lines, cannot even enter them. Aquatic races and creatures like the merfolk have piscine bodies which also render them unable to climb steep inclines. Nagas are an exception due to their strong arms and rugged scales. Both dwarves and trolls are native to mountainous terrain, and have an easy time traversing them.
    
    Most units receive about 60% defense in mountains, whereas dwarves enjoy 70%.
nl: <italic>text='Bergen'</italic> zijn steil genoeg om eenheden regelmatig over obstakels te moeten laten klimmen.
    Hierdoor kunnen de meeste eenheden zich goed verdedigen in de bergen, maar ze kunnen zich er ook slecht verplaatsen. Eenheden die zware bepantsering dragen, zoals de ruiters van Wesnoth, kunnen er niet eens komen. Waterrassen en wezens zoals de meermannen hebben zachte lichamen waardoor ze ook niet op de steile hellingen kunnen klimmen. Naga's vormen een uitzondering vanwege hun sterke armen en ruige schubben. Zowel dwergen als trollen horen thuis in bergachtig terrein en kunnen ze gemakkelijk doorkruizen.
    
    De meeste eenheden hebben een verdediging van 60% in de bergen, Dwergen 70%.

note: [terrain_type]: id=deep_water
en: <italic>text='Deep water'</italic> represents any body of water deep enough to cover a man’s head.
    Most units cannot enter deep water: it is the domain of units which can either fly, or are exceptionally strong swimmers.
    
    Merfolk and naga both receive 50% defense in deep water, with full movement.
nl: <italic>text='Diep water'</italic> is elk water waarin een recht op staande man zich volledig onder water bevindt.
    De meeste eenheden kunnen het diepe water niet betreden: het is het domein van eenheden die kunnen vliegen of extreem goed kunnen zwemmen.
    
    Watervolk en Naga hebben beide een verdediging van 50% in diep water, en kunnen zich er goed verplaatsen.

note: [terrain_type]: id=flat
en: Flat
nl: Vlak

note: [terrain_type]: id=flat
en: <italic>text='Grassland'</italic> represents open plains, whether cultivated, cut back for grazing, or wild.
    Being open ground, grassland is both very easy to move across, but is also difficult to defend oneself in. Typically, those units that perform best on grassland are either cavalry, or very agile units which take advantage of the open space.
    
    Most units have defense of 30 to 40% on grassland.
nl: <italic>text='Grasland'</italic> staat voor ieder open terrein, of het nu bewoond, een wei of een omgehakt bos is.
    De meeste eenheden kunnen zich erg goed verplaatsen over grasland, maar omdat er geen tot weinig begroeiing is, kunnen eenheden zich er slecht verdedigen. Ruiters hebben een voordeel omdat ze sneller zijn dan de meeste eenheden en op het grasland komt dit naar boven.
    
    De meeste eenheden hebben een verdediging van 30% tot 40% op grasland.

note: [terrain_type]: id=forest
en: <italic>text='Forests'</italic> represent any woodland with significant undergrowth, enough to hinder passage. Though they slow nearly everyone down, forests do offer better defense to most units than open ground. Cavalry, however, have so much trouble navigating them that any benefit gained by stealth is negated. Elves are an exception to this general rule for forests. Not only do they possess full movement in forests, but they also gain a considerable defensive bonus. Dwarves are another exception to this rule; though they are able to plow through the forests without much loss of speed, their utter unfamiliarity with the terrain causes them to receive no defensive bonus.
    
    Most units have 50% defense in forests, but cavalry are limited to 30%. Elves, on the other hand, enjoy 60 to 70% defense, even their mounted units. Dwarves generally receive only 30% defense in forests.
nl: <italic>text='Bossen'</italic> staan voor elk terrein met een begroeiing groot genoeg om verplaatsingen te vermoeilijken. Hoewel bijna iedere eenheid moeite heeft zich te verplaatsen in het bos, kunnen ze zich er wel goed verdedigen. Ruiters hebben zo veel last van de dichte begroeiing dat ze weinig in het bos te vinden zijn. Elfen zijn hier een uitzondering op. Ze kunnen zich niet alleen uitstekend verplaatsen in het bos, ze kunnen zich er ook erg goed verdedigen. Ook Dwergen zijn een uitzondering, vanwege hun kleine gestalte hebben ze minder last van de dichte begroeiing en laaghangende takken, maar omdat het bos nog steeds onbekend terrein voor ze is, kunnen ze zich er nog niet erg goed verdedigen.
    
    De meeste eenheden hebben een verdediging van 50% in een bos, ruiters 30%. Elfen hebben een 60% tot 70% verdediging, zelfs hun ruiters, en Dwergen 30%.

note: [terrain_type]: id=frozen
en: Frozen
nl: Bevroren

note: [terrain_type]: id=frozen
en: <italic>text='Frozen'</italic> terrain represents any flat area that is covered by snow or ice.
    Most units are slowed down on it, and have a harder time defending themselves. Note that swimming units, even those who can breathe underwater, cannot swim underneath ice.
    
    Most units have 20 to 40% defense in frozen terrain.
nl: <italic>text='Bevroren'</italic> terrein is bedekt in ijs of sneeuw.
    De meeste eenheden kunnen zich er moeilijk bewegen en ook slecht verdedigen. Let erop dat eenheden die kunnen zwemmen, niet onder het ijs kunnen zwemmen.
    
    De meeste eenheden hebben een verdediging van 20% tot 40% op bevroren terrein.

note: [terrain_type]: id=village
en: <italic>text='Villages'</italic> represent any group of buildings, human or otherwise.
    Almost all units, even cavalry, have an easy time navigating villages, and most units gain a defensive bonus from being stationed in a village. Villages allow units the resources to clean and tend to their wounds, which allows any unit stationed therein to heal eight hitpoints each turn, or to be cured of poison.
    
    Most units have 50 to 60% defense in villages, whereas cavalry receive only 40%.
nl: <italic>text='Dorpen'</italic> zijn alle gebouwen, gemaakt door Mensen of andere volken.
    Bijna alle eenheden, zelfs ruiters, kunnen zich goed verplaatsen in dorpen, en de meeste eenheden kunnen zich er goed verdedigen. Dorpen zorgen er ook voor dat een eenheid zijn of haar wonden kan verzorgen voor 8 LP per beurt. Ook kunnen ze genezen van vergiftiging.
    
    De meeste eenheden hebben 50% tot 60% verdediging in dorpen, ruiters hebben slechts 40%.

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Impassable
nl: Onbegaanbaar

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Obstacles that not even the most determined traveler may overcome include solid walls of stone and mountains so tall and steep that they are constantly wreathed in cloud. Even flying creatures cannot navigate the jagged peaks at such rarefied heights, and not even the fiercest troll can smash through thick walls of stone.
nl: Obstakels die door niemand betreed kunnen worden zijn bijvoorbeeld dichte muren van steen of bergen die zo stijl zijn dat ze tot in de wolken reiken. Zelfs vliegende eenheden kunnen niet navigeren rond de hoogste pieken en zelfs niet de sterkste Trol kan de stenen muren doorbreken.

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: Unwalkable
nl: Onbewandelbaar

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: <italic>text='Unwalkable terrain'</italic> covers any chasm or gorge which, as the name implies, cannot be crossed simply by walking. Chasms are noted for sheer walls which would take days to traverse. As far as gameplay is concerned, only units capable of flying can cross this terrain.
nl: <italic>text='Onbewandelbaar terrein'</italic> zijn afgronden of kloven die, zoals de naam al doet vermoeden, kan niet zomaar doorkruist worden te voet. Enkel vliegende eenheden kunnen zich verplaatsen over dit terrein.

note: [terrain_type]: id=rails
en: <italic>text='Rails'</italic> are used to transport ore, mostly by dwarves.
nl: <italic>text='Rails'</italic> worden door de Dwergen gebruikt om erts te transporteren.

note: [settings]
en:  (Press '$hotkey' for more information)
nl:  (Druk '$hotkey' voor meer informatie)

en: Search
nl: Zoeken

note: [label]: id=no_options_notice
en: There are no custom options available for the selected era, game, or modification.
nl: Er zijn geen instellingen beschikbaar voor het geselecteerde tijdperk, spel of aanpassing.

note: [button]: id=reset_option_values [button]: id=revert_to_defaults [button]: id=btn_reset_hotkeys [button]: id=orb_defaults
en: Defaults
nl: Standaarden

note: [label]
en: Connected Players
nl: Verbonden Spelers

note: [toggle_button]: id=sort_0 [toggle_button]: id=sort_name [label]: id=name [label] [toggle_button]: id=sort_1
en: Name
nl: Naam

note: [label]
en: Version
nl: Versie

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Author
nl: Auteur

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Size
nl: Grootte

note: [button]: id=single_install [button]: id=install
en: Install add-on
nl: Installeer add-on

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=single_publish [button]: id=publish
en: Publish add-on
nl: Publiceer add-on

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=single_uninstall [button]: id=uninstall
en: Uninstall add-on
nl: Verwijder add-on

note: [image]: id=pending_messages
en: Messages waiting
nl: Wachtende boodschappen

note: [button]: id=close_window [button]: id=click_dismiss [button]: id=cancel [button]: id=ok
en: Close
nl: Sluiten

note: [button]: id=type_profile [button]: id=view_profile
en: Profile
nl: Profiel

note: [label]
en: Authenticate
nl: Verifiëer

note: [label]
en: Password:
nl: Wachtwoord:

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Save password locally (encrypted)
nl: Sla wachtwoord lokaal op (versleuteld)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: OK
nl: Ok

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
nl: Annuleren

note: [label] [widget]: id=name
en: Connect to Server
nl: Verbind met Server

note: [label]
en: You will now connect to a server to download add-ons.
nl: Je maakt nu verbinding met een server om add-ons te downloaden.

note: [button]: id=remove_addons [label]
en: Remove Add-ons
nl: Verwijder Add-ons

note: [button]: id=ok
en: Connect
nl: Verbinden

note: [label]
en: addons_server^Terms
nl: Voorwaarden

note: [label]: id=message
en: Before uploading content to this server, you must accept the following distribution terms by choosing “I Agree”.
nl: Voordat je iets kan uploaden, moet je eerst de voorwaarden accepteren door op "Ik Accepteer" te klikken.

note: [button]: id=ok
en: I Agree
nl: Ik Accepteer

en: Traffic between the game and server is not secure
nl: Dataverkeer tussen het spel en de server is niet beveiligd

en: Traffic between the game and server is encrypted
nl: Dataverkeer tussen het spel en de server is beveiligd

note: [label]: id=byline
en: By:
nl: Door:

note: [label]: id=version_string
en: Version:
nl: Versie:

note: [menu_button]: id=version_filter
en: Select the add-on version
nl: Selecteer de add-on versie

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [scroll_label]: id=description
en: No description available.
nl: Geen beschrijving beschikbaar.

note: [button]: id=delete
en: Delete add-on
nl: Verwijder add-on

note: [label]
en: Type:
nl: Soort:

note: [label]
en: date^Uploaded:
nl: Geüpload:

note: [label]
en: date^Updated:
nl: Geüpdate:

note: [label]
en: Size:
nl: Grootte:

note: [label]
en: Dependencies:
nl: Afhankelijkheden:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=dependencies
en: addon_dependencies^None
nl: Geen

note: [label]
en: Translations:
nl: Vertalingen:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=translations
en: translations^None
nl: Geen

note: [label]
en: Tags:
nl: Labels:

note: [text_box]: id=filter
en: Filters on addon description, version, type or author
nl: Filter op add-on beschrijving, versie, soort of auteur

note: [label]
en: State:
nl: Status:

note: [label]
en: Order:
nl: Volgorde:

note: [label]
en: Add-ons Manager
nl: Add-ons Beheerder

note: [button]: id=update_all
en: Update All
nl: Update Alles

note: [button]: id=cancel
en: Exit
nl: Afsluiten

note: [scroll_label]
en: Choose the add-ons you want to remove.
nl: Kies de add-ons die je wil verwijderen.

note: [button]: id=ok [button]: id=remove
en: Remove
nl: Verwijderen

note: [grid]
en: Base damage
nl: Basis Schade

note: [grid]
en: Time of day modifier
nl: Tijd van de Dag modifier

note: [grid]
en: Leadership bonus
nl: Leiderschapsbonus

note: [grid]
en: Slowed penalty
nl: Vertraagt straf

note: [grid]
en: Total damage
nl: Totale schade

note: [grid]
en: Chance to hit
nl: Kans om te raken

note: [grid]
en: Chance of being unscathed
nl: Kans om ongeschonden te blijven

note: [label]
en: Expected Battle Result (HP)
nl: Verwacht gevechtsresultaat (LP)

note: [label]: id=title
en: Damage Calculations
nl: Schade Berekeningen

note: [column]
en: Attacker
nl: Aanvaller

note: [column]
en: Defender
nl: Verdediger

note: [toggle_button]: id=sort_name
en: Sort by full campaign name in alphabetical order
nl: Sorteer volledige veldtochtnaam op alfabet

note: [toggle_button]: id=sort_time
en: Timeline
nl: Tijdlijn

note: [toggle_button]: id=sort_time
en: Sort in approximate chronological order of story events
nl: Sorteer chronologisch op gebeurtenis

note: [label] [label]: id=mods_header
en: Modifications:
nl: Aanpassingen:

note: [label]
en: Combat:
nl: Gevechten:

note: [option]
en: Default RNG
nl: Standaard RNG

note: [option]
en: Reloading alters future combat outcomes
nl: Opnieuw laden past toekomstige gevechtsuitkomsten aan

note: [option]
en: Predictable RNG
nl: Voorspelbare RNG

note: [option]
en: Combat outcomes remain constant when reloading
nl: Opnieuw laden geeft dezelfde gevechtsuitkomsten

note: [option]
en: Biased RNG (experimental)
nl: Eenzijdige RNG (experimenteel)

note: [option]
en: Combat outcomes are more in line with displayed probabilities and unaffected by reloading
nl: De gevechtsuitkomsten komen beter overeen met de geschatte kansen en worden niet beïnvloed door opnieuw laden

note: [label]
en: Difficulty:
nl: Moeilijkheidsgraad:

note: [option]
en: Easy
nl: Makkelijk

note: [option]
en: Normal
nl: Normaal

note: [option]
en: Hard
nl: Moeilijk

note: [label]
en: Play a Campaign
nl: Speel een Veldtocht

note: [button]: id=ok
en: game^Play
nl: Spelen

note: [label]: id=title [slider]: id=enemey_gold_factor [slider]: id=enemy_gold_factor
en: Difficulty
nl: Moelijkheid

note: [scroll_label]: id=message
en: Select difficulty:
nl: Kies moeilijkheid:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Chat Log
nl: Chat Geschiedenis

note: [label]
en: Page:
nl: Pagina:

note: [slider]: id=page_number
en: Last
nl: Laaste

note: [button]: id=previous_page [button]: id=previous_tip
en: Previous
nl: Vorige

note: [button]: id=previous_page
en: Previous page
nl: Vorige pagina

note: [button]: id=next_page [button]: id=next_tip
en: Next
nl: Volgende

note: [button]: id=next_page
en: Next page
nl: Volgende pagina

note: [button]: id=copy
en: clipboard^Copy
nl: Kopiëren

note: [button]: id=copy
en: Copy this log to clipboard
nl: Kopieer deze geschiedenis naar klembord

note: [label]
en: Load Core
nl: Laad Bron

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Select
nl: Selecteren

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: filesystem^Copy
nl: Kopiëren

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: Copy this path to clipboard
nl: Kopieer dit pad naar klembord

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: filesystem^Browse
nl: Zoeken

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: Browse this location using a file manager
nl: Zoek deze locatie in bestandbeheer

note: [label]
en: Edit Time Schedule
nl: Verander Tijdschema

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Name:
nl: Naam:

note: [grid]
en: Image:
nl: Afbeelding:

note: [grid]
en: Mask:
nl: Masker:

note: [grid]
en: Sound:
nl: Geluid:

note: [label]
en: Lawful Bonus:
nl: Gezagsgetrouwe Bonus:

note: [grid]
en: Red:
nl: Rood:

note: [grid]
en: Green:
nl: Groen:

note: [grid]
en: Blue:
nl: Blauw:

note: [button]: id=new
en: New ToD
nl: Nieuw TvdD

note: [button]: id=delete
en: Delete ToD
nl: Verwijder TvdD

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Confirm
nl: Bevestig

note: [label]
en: Would you like to apply the changes?
nl: Wil je de aanpassingen toepassen?

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
nl: Ja

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
nl: Nee

note: [label]
en: User Interaction Required
nl: Gebruiker Interactie Vereist

note: [label]: id=message
en: User interaction required
nl: Gebruiker interactie vereist

note: [label]: id=title
en: Place Label
nl: Label Plaatsen

note: [toggle_button]: id=team_only_toggle
en: Team only
nl: Alleen team

note: [label]
en: Category:
nl: Categorie:

note: [label]
en: Properties
nl: Eigenschappen

note: [label]
en: Color
nl: Kleur

note: [toggle_button]: id=immutable_toggle
en: Immutable
nl: Onveranderlijk

note: [toggle_button]: id=visible_fog_toggle
en: Visible in fog
nl: Zichtbaar in mist

note: [toggle_button]: id=visible_shroud_toggle
en: Visible in shroud
nl: Zichtbaar in sluier

note: [label]: id=title
en: Edit Scenario Settings
nl: Verander Veldtocht Instellingen

note: [label]
en: Identifier:
nl: Identificatie:

note: [label]
en: Description:
nl: Beschrijving:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Experience modifier:
nl: Ervaringsmodifier:

note: [label]
en: Turns:
nl: Beurten:

note: [toggle_button]: id=victory_when_enemies_defeated
en: Declare victory once all enemies are defeated
nl: Verklaar overwinning wanneer alle vijanden zijn verslagen

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random starting time
nl: Willekeurige starttijd

note: [label]: id=title
en: Side Setup
nl: Zijde Opzet

note: [label]
en: Number:
nl: Aantal:

note: [label]
en: Team identifier:
nl: Team identificatie:

note: [label]
en: Team name:
nl: Team naam:

note: [toggle_button]: id=no_leader
en: No leader
nl: Geen leider

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of war
nl: Oorlogsmist

note: [toggle_button]: id=hidden
en: Hide in status table
nl: Verberg in statustabel

note: [label]
en: Gold:
nl: Goud:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Gold per village:
nl: Goud per dorp:

note: [label]
en: Income:
nl: Inkomen:

note: [label]
en: Support per village:
nl: Ondersteuning per dorp:

note: [label]
en: Controller:
nl: Bestuurder:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [row]
en: controller^Human
nl: Mens

note: [row]
en: controller^AI only
nl: Enkel computer

note: [row]
en: controller^None
nl: Geen

note: [label]
en: Share Vision:
nl: Deel Zicht:

note: [row]
en: vision^All
nl: Alles

note: [row]
en: vision^Shroud
nl: Sluier

note: [row]
en: vision^None
nl: Geen

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Generate Map
nl: Genereer Kaart

note: [label]
en: Choose a map generator:
nl: Kies een kaartgenerator:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=settings [button]: id=random_map_settings
en: Settings
nl: Instellingen

note: [label]
en: Numerical seed:
nl: Aangevend nummer:

note: [button]: id=ok
en: Generate
nl: Genereren

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: New Map
nl: Nieuwe Kaart

note: [label] [grid]
en: Width:
nl: Breedte:

note: [label] [grid]
en: Height:
nl: Hoogte:

note: [button]: id=ok
en: Create
nl: Creëer

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
nl: Dimensies kaart aanpassen

note: [label]
en: New width:
nl: Nieuwe breedte:

note: [label]
en: Old width:
nl: Oude breedte:

note: [label]
en: New height:
nl: Nieuwe hoogte:

note: [label]
en: Old height:
nl: Oude hoogte:

note: [label]
en: Expand/shrink direction:
nl: Vergroot/verklein richting:

note: [toggle_button]: id=copy_edge_terrain
en: Copy edge terrain
nl: Kopieer randterrein

note: [button]: id=ok
en: Resize
nl: Herschalen

note: [label]
en: ↑ ↓ to adjust speed
nl: ↑ ↓ om snelheid aan te passen

note: [label]
en: Places
nl: Plaatsen

note: [button]: id=add_bookmark
en: Bookmarks the current folder
nl: Wijs bladwijzer toe aan huidige map

note: [button]: id=remove_bookmark
en: Removes the current bookmark
nl: Verwijder de huidige bladwijzer

note: [button]: id=delete_file [button]: id=delete [button]: id=server_delete
en: Delete
nl: Verwijder

note: [button]: id=new_dir [label]: id=title
en: New Folder
nl: Nieuwe Map

note: [label]
en: File:
nl: Bestand:

note: [label]
en: Formula debugger
nl: Formule debugger

note: [label]
en: Welcome
nl: Welkom

note: [label]: id=state
en: state
nl: status

note: [label]
en: Call stack
nl: Roep stapel

note: [label]
en: Actions
nl: Acties

note: [button]: id=step
en: Step operation
nl: Stappen operatie

note: [button]: id=next
en: Next operation
nl: Volgende operatie

note: [button]: id=stepout
en: Step out
nl: Stap uit

note: [button]: id=continue
en: Continue
nl: Ga door

note: [label]
en: Execution trace
nl: Uitgevoerd spoor

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit_without_surrender [grid]
en: Quit
nl: Afsluiten

note: [label]
en: Wesnoth maintains a cache of preprocessed WML data for campaigns, multiplayer scenarios, and other add-ons to speed up the loading process. The cache may be safely cleaned to free up disk space, thus removing stale files generated by older versions; or you may purge its entire contents if you are experiencing issues when loading the game data.
nl: Wesnoth onderhoudt een voorraad van voorgewerkte WML data voor veldtochten, multiplayer scenario's en andere add-ons om sneller te kunnen laden. Deze voorraad kan veilig worden verwijderd om schijfruimte vrij te maken, op deze manier worden verouderde bestanden van vorige versies verwijderd; het kan ook helpen om problemen op te lossen met het laden van speldata.

note: [label]
en: Path:
nl: Pad:

note: [button]: id=clean
en: cache^Clean
nl: Opschonen

note: [button]: id=clean
en: Clear stale and unused cache files
nl: Verwijder verouderde en ongebruikte voorraadbestanden

note: [button]: id=purge
en: cache^Purge
nl: Verwijder

note: [button]: id=purge
en: Purge the entire contents of the cache
nl: Verwijder de gehele inhoud van de voorraad

note: [label]: id=lblTitle
en: Delete Save
nl: Verwijder Opgeslagen Bestand

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to delete this game?
nl: Weet je zeker dat je dit spel wilt verwijderen?

note: [toggle_button]: id=dont_ask_again [toggle_button]: id=do_not_show_again
en: Do not show again
nl: Niet meer tonen

note: [grid]
en: Gold Left:
nl: Goud over:

note: [grid]
en: Active Troops:
nl: Actieve Eenheden:

note: [grid]
en: Reserve Troops:
nl: Reserve Eenheden:

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Date
nl: Datum

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle [button]: id=load_game
en: Load Game
nl: Spel Laden

note: [menu_button]: id=dirList
en: Show saves from a different version of Wesnoth
nl: Laat opgeslagen spellen zien van een andere Wesnoth-versie

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change difficulty
nl: Verander moeilijkheidsgraad

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change campaign difficulty before loading
nl: Verander moeilijkheidsgraad van de veldtocht voor het laden

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Show replay
nl: Toon herhaling

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Play the embedded replay from the saved game if applicable
nl: Speel de herhaling van het opgeslagen spel wanneer geldig

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel orders
nl: Annuleer bevelen

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel any pending unit movements in the saved game
nl: Annuleer alle lopende bewegingen van eenheden in het opgeslagen bestand

note: [button]: id=browse_saves_folder
en: Open saves folder
nl: Open map met opgeslagen bestanden

note: [button]: id=ok [grid]
en: Load
nl: Laden

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
nl: Spel Opslaan

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: Save
nl: Opslaan

note: [toggle_button]: id=ignore_all
en: Ignore all
nl: Alles negeren

note: [button]: id=quit_game
en: Quit Game
nl: Spel Verlaten

note: [label]: id=lblTitle
en: Overwrite?
nl: Overschrijven?

note: [label]: id=lblMessage
en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
nl: Opgeslagen bestand bestaat al. Wil je het overschrijven?

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Leader
nl: Leider

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_2
en: Gold
nl: Goud

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_3
en: Villages
nl: Dorpen

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Units
nl: Eenheden

note: [toggle_button]: id=sort_5
en: Upkeep
nl: Onderhoud

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_6 [image]: id=income_icon [label]: id=side_income
en: Income
nl: Inkomen

note: [toggle_button]: id=sort_1 [label]: id=side_title
en: Side
nl: Zijde

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Starting
    Gold
nl: Startgoud

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Base
    Income
nl: Basis
    Inkomen

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Gold Per
    Village
nl: Goud per
    Dorp

note: [toggle_button]: id=sort_5
en: Support Per
    Village
nl: Onderhoud
    per Dorp

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Current Status
nl: Huidige Status

note: [widget]: id=tab_label
en: Game Stats
nl: Spelstatistieken

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label
en: Scenario Settings
nl: Scenario Instellingen

note: [button]: id=ok
en: Scroll To
nl: Scroll Naar

note: [grid]
en: Game data:
nl: Spel data:

note: [grid]
en: Configuration:
nl: Configuratie:

note: [grid]
en: User data:
nl: Gebruikers data:

note: [grid]
en: Saved games:
nl: Opgeslagen spellen:

note: [grid]
en: Cache:
nl: Voorraad:

note: [grid]
en: Logs:
nl: Logboeken:

note: [button]: id=open_stderr
en: Open Log File
nl: Open Logboek

note: [button]: id=open_stderr
en: Opens the log file, which may contain useful debug information
nl: Opent het logboek, dit kan nuttige debug informatie bevatten

note: [label]
en: library^Name
nl: Naam

note: [label]
en: library^Build version
nl: Bouwversie

note: [label]
en: library^Runtime version
nl: Speeltijd versie

note: [label]
en: The following features were selected when building this version of Wesnoth:
nl: De volgende kenmerken waren geselecteerd toen deze versie van Wesnoth gemaakt werd:

note: [label]
en: The Battle for Wesnoth
nl: De Strijd om Wesnoth

note: [widget]: id=tab_label
en: Paths
nl: Pad

note: [widget]: id=tab_label
en: Libraries
nl: Bibliotheek

note: [widget]: id=tab_label
en: Features
nl: Kenmerken

note: [button]: id=copy_all
en: page^Copy
nl: Kopiëren

note: [button]: id=copy_all
en: Copy the full report to clipboard
nl: Kopieer het volledige verslag naar klembord

note: [label]
en: inspector tree item^•
nl: •

note: [label]
en: Gamestate Inspector
nl: Spelstatus Inspecteur

note: [button]: id=copy
en: Copy this report to clipboard
nl: Kopieer dit verslag naar klembord

note: [label]
en: Map Generator Settings
nl: Kaart Maker Instellingen

note: [grid] [label]
en: Players:
nl: Spelers:

note: [grid]
en: Number of Hills:
nl: Aantal Heuvels:

note: [grid]
en: Max Hill Size:
nl: Maximale Heuvelgrootte:

note: [grid]
en: Villages:
nl: Dorpen:

note: [grid]
en: Castle Size:
nl: Kasteelgrootte:

note: [grid]
en: Landform:
nl: Soort gebied:

note: [toggle_button]: id=connect_castles
en: Roads Between Castles
nl: Wegen Tussen Kastelen

note: [toggle_button]: id=show_labels
en: Show Labels
nl: Toon Labels

note: [label]
en: Battle For Wesnoth Help
nl: Strijd om Wesnoth Help

note: [label]
en: Press desired hotkey (Esc cancels)
nl: Druk op de gewenste sneltoets (Esc annuleert)

note: [label]: id=title
en: Show or Hide Labels
nl: Toon of Verberg Labels

note: [label] [button]: id=language
en: Language
nl: Taal

note: [label]
en: Choose your preferred language:
nl: Kies je gewenste taal:

note: [label]: id=status
en: Loading...
nl: Laden...

note: [label]: id=map
en: Games
nl: Spellen

note: [image]: id=needs_password
en: Requires a password to join
nl: Vereist een wachtwoord om toe te treden

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Vacant slots
nl: Lege plaatsen

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Only show games with vacant slots
nl: Toon enkel spellen met vrije plaatsen

note: [toggle_button]: id=filter_with_friends [widget]: id=tab_label
en: Friends
nl: Vrienden

note: [toggle_button]: id=filter_with_friends
en: Only show games with friends
nl: Toon enkel spellen met vrienden

note: [toggle_button]: id=filter_with_ignored
en: Blocked players
nl: Geblokkeerde spelers

note: [toggle_button]: id=filter_with_ignored
en: Show games that include players you have blocked
nl: Toon spellen met spelers die je hebt geblokkeerd

note: [toggle_button]: id=filter_invert
en: Invert filter
nl: Inverteer filter

note: [button]: id=create [label] [button]: id=ok
en: Create Game
nl: Creëer Spel

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=join_global
en: Join
nl: Sluit aan

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=observe_global
en: Observe
nl: Observeer

note: [button]: id=server_info [widget]: id=tab_label
en: Announcements
nl: Aankondigingen

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [label]: id=title [grid]
en: Preferences
nl: Instellingen

note: [button]: id=view_match_history
en: Match History
nl: Wedstrijd Geschiedenis

note: [button]: id=quit
en: Log Out
nl: Log Uit

note: [option]
en: Normal Replays
nl: Normale Herhalingen

note: [option]
en: Quick Replays
nl: Snelle Herhalingen

note: [option]
en: Skip quickly to the active turn when observing
nl: Sla huidige beurt snel over tijdens observeren

note: [option]
en: Enter Blindfolded
nl: Start Geblindoekt

note: [option]
en: Do not show the map until given control of a side
nl: Toon geen kaart tot er een team is toegewezen

note: [label]
en: Player Info —
nl: Spelersinfo —

note: [button]: id=add_to_friends [button]: id=add_friend
en: Add Friend
nl: Voeg Toe als Vriend

note: [button]: id=add_to_ignores [button]: id=add_ignored
en: Block
nl: Blokkeer

note: [button]: id=remove_from_list
en: Remove from List
nl: Verwijder van Lijst

note: [button]: id=start_whisper
en: Send Private Message
nl: Stuur Privé Berricht

note: [label]
en: Moderator Controls
nl: Besturing voor Beheerder

note: [label]
en: Reason:
nl: Reden:

note: [label]
en: Ban time:
nl: Verbanningstijd:

note: [button]: id=check_status
en: Check Status
nl: Status Controleren

note: [button]: id=kick
en: Kick
nl: Uitzetten

note: [button]: id=kick_ban
en: Kick + Ban
nl: Uitzetten + Verbannen

note: [button]: id=stopgame
en: Stop Game
nl: Spel Beëindigen

en: Debug level logging: maximum information
nl: Debug niveau geschiedenis: maximale informatie

en: Info level logging: more information
nl: Informatie niveau geschiedenis: meer informatie

en: Warning level logging: less information
nl: Waarschuwings niveau geschiedenis: minder informatie

en: Error level logging: minimum information
nl: Fout niveau geschiedenis: minimale informatie

en: Disable logging
nl: Schakel geschiedenis uit

note: [label]
en: Logging Options
nl: Geschiedenis Opties

note: [label]
en: Log Domain
nl: Logboek Domein

note: [row]
en: log_level^Debug
nl: Debug

note: [row]
en: log_level^Info
nl: Informatie

note: [row]
en: log_level^Warning
nl: Waarschuwing

note: [row]
en: log_level^Error
nl: Fout

note: [row]
en: log_level^None
nl: Geen

note: [button]: id=clear
en: Clear Console
nl: Opschonen Console

note: [button]: id=clear
en: Clear the log area
nl: Verwijder het geschiedenisgebied

note: [label]
en: Data Migration
nl: Datamigratie

note: [label]
en: Choose which version of Wesnoth to import your data from.
    Some settings will not take effect until Wesnoth is restarted.
nl: Kies van welke Wesnoth-versie je de data wil importeren.
    Sommige instellingen hebben pas effect als je Wesnoth opnieuw opstart.

note: [button]: id=cancel
en: Skip
nl: Overslaan

note: [label]: id=title
en: Multiplayer Alerts
nl: Multiplayer Waarschuwingen

note: [label]
en: Choose how you wish to be notified of events in multiplayer games or in the multiplayer lobby; either by playing sound alerts or (if the game window is inactive or minimized) displaying desktop notifications.
nl: Kies hoe je meegedeeld wenst te worden van gebeurtenissen in multiplayer spellen of in de multiplayer lobby; zowel door geluidseffecten of door (wanneer het spelscherm niet actief is) door mededelingen op het bureaublad.

note: [label] [widget]: id=label
en: Sound
nl: Geluid

note: [label]: id=notification_label
en: Desktop Notification
nl: Bureaublad Meldingen

note: [grid]
en: Player joins
nl: Speler sluit aan

note: [grid]
en: When a player joins the lobby or game
nl: Wanneer een speler aansluit bij de lobby of het spel

note: [grid]
en: Player leaves
nl: Speler verlaat

note: [grid]
en: When a player leaves the lobby or game
nl: Wanneer een speler de lobby of het spel verlaat

note: [grid]
en: When a whisper is received
nl: Wanneer een fluisterbericht is ontvangen

note: [grid]
en: Whisper
nl: Fluister

note: [grid]
en: Friend message
nl: Bericht van vriend

note: [grid]
en: When a message from a friend is received
nl: Wanneer een bericht van een vriend is ontvangen

note: [grid]
en: Public message
nl: Publiek bericht

note: [grid]
en: When a public message is received
nl: Wanneer een publiek bericht is ontvangen

note: [grid]
en: Server message
nl: Serverbericht

note: [grid]
en: When a server message is received
nl: Wanneer een serverbericht is ontvangen

note: [grid]
en: Ready to start
nl: Klaar om te starten

note: [grid]
en: When the game you are hosting is ready to start
nl: Wanneer het spel dat je host klaar is om te starten

note: [grid]
en: Game has begun
nl: Spel is begonnen

note: [grid]
en: When the host (not you) has started the game
nl: Wanneer de host (niet jij) het spel heeft gestart

note: [grid]
en: Turn changed
nl: Beurt veranderd

note: [grid]
en: When a new turn has begun
nl: Wanneer een nieuwe beurt is begonnen

note: [grid]
en: Game created
nl: Spel aangemaakt

note: [grid]
en: When a new game has been created
nl: Wanneer een nieuw spel is aangemaakt

note: [button]: id=revert_to_defaults
en: Reset all options to their default values
nl: Herstel alle opties naar hun standaard waarden

note: [label]: id=nick_title
en: Nickname
nl: Bijnaam

note: [label]
en: Change Control
nl: Verander Controle

note: [label]
en: Choose or enter the address of a multiplayer server.
nl: Kies of typ het adres van een Wesnoth multiplayer server.

note: [label]
en: Address:
nl: Adres:

note: [label]: id=address
en: Address
nl: Adres

note: [button]: id=server_add
en: Add
nl: Voeg toe

note: [label]
en: Eras:
nl: Tijdperken:

note: [label]
en: Random Faction Matchups:
nl: Willekeurige Factie Wedstrijd:

note: [label]
en: Allow for mirror matchups when random factions are chosen
nl: Staat dezelfde facties toe wanneer deze willekeurig worden gekozen

note: [toggle_button]: id=use_map_settings
en: Use Map Settings
nl: Gebruik Kaartinstellingen

note: [toggle_button]: id=use_map_settings
en: Use scenario specific settings
nl: Gebruik instellingen voor specifiek scenario

note: [grid]
en: Number of Turns
nl: Aantal Beurten

note: [grid]
en: The maximum number of turns the game can last
nl: Het maximum aantal beurten dat een spel kan duren

note: [grid]
en: unlimited
nl: oneindig

note: [grid]
en: The amount of income each village yields per turn
nl: Het aantal inkomen dat elk dorp per beurt oplevert

note: [grid]
en: Village Gold
nl: Dorp Goud

note: [grid]
en: The number of unit levels each village can support
nl: Het aantal rangen dat een dorp kan onderhouden

note: [grid]
en: Village Support
nl: Dorp Onderhoud

note: [grid]
en: Experience Modifier
nl: Aangepaste Ervaring

note: [grid]
en: The amount of experience a unit needs to advance
nl: Het aantal ervaringspunten (EP) dat een eenheid nodig heeft om te promoveren

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of War
nl: Oorlogsmist

note: [toggle_button]: id=fog
en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
nl: Vijandelijke eenheden kunnen niet gezien worden tenzij ze zich binnen het bereik van je eigen eenheden bevinden

note: [toggle_button]: id=shroud
en: The map is unknown until your units explore it
nl: De kaart is onbekend totdat je eenheid het heeft ontdekt

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random Start Time
nl: Willekeurige Starttijd

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Randomize the starting time of day
nl: Zorgt voor een willekeurige starttijd van de dag

note: [toggle_button]: id=time_limit
en: Time Limit
nl: Tijdslimiet

note: [toggle_button]: id=time_limit
en: Enable custom time limits
nl: Maakt specifieke tijdslimieten mogelijk

note: [grid]
en: Initial Limit
nl: Oorspronkelijke Limiet

note: [grid]
en: Longest time allowed for first turn (seconds)
nl: Langst toegestane tijd voor de eerste beurt (seconden)

note: [grid]
en: Time for general tasks each turn (seconds)
nl: Tijd voor normale taken per beurt (seconden)

note: [grid]
en: Turn Bonus
nl: Beurt Bonus

note: [grid]
en: Longest time possible for any turn (seconds)
nl: Langst beschikbare tijd voor een beurt (seconden)

note: [grid]
en: Reservoir
nl: Reserve

note: [grid]
en: Action Bonus
nl: Actie Bonus

note: [grid]
en: Time for each attack, recruit, and capture
nl: Tijd voor iedere aanval, rekrutering en verovering

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label [widget]: id=label
en: General
nl: Algemeen

note: [widget]: id=tab_label
en: Custom Options
nl: Aangepaste Opties

note: [widget]: id=tab_label
en: Game Settings
nl: Spel Instellingen

note: [slider]: id=num_players
en: Any
nl: Alle

note: [label]
en: Random map options:
nl: Willekeurige kaartopties:

note: [button]: id=random_map_regenerate
en: Regenerate
nl: Genereren

en: Assign sides to players at random
nl: Wijs willekeurige kant toe aan spelers

en: Shuffle Sides
nl: Verwissel Kanten

en: Allow users who are not playing to watch the game
nl: Sta gebruikers die niet spelen toe om te observeren

en: Observers
nl: Observeerders

en: Strict Synchronization
nl: Strenge synchronisatie

en: Stricter checks for out-of-sync errors
nl: Strengere controles voor niet-gesynchroniseerde fouten

en: Private Replay
nl: Herhaling Privé maken

en: Whether the replay will be publicly available
nl: Of de herhaling publiekelijk beschikbaar zal zijn

note: [label]
en: Name of game:
nl: Spelnaam:

note: [text_box]: id=game_password
en: Set the password that people wanting to join your game as players must enter
nl: Bepaal een wachtwoord dat mensen die aan willen sluiten in moeten voeren

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Map size:
nl: Kaartgrootte:

note: [row] [toggle_button]: id=male_toggle
en: Male
nl: Man

note: [row] [toggle_button]: id=female_toggle
en: Female
nl: Vrouw

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Recruits
nl: Rekruten

note: [label]
en: Choose Your Leader
nl: Kies Je Leider

note: [label] [widget]: id=name
en: Host Networked Game
nl: Beheer Netwerkspel

note: [label]
en: A local server instance has to be started in order to host a networked game. The server will run as a background process until all users have disconnected. Do you wish to continue?
nl: Een lokale server moet gestart worden om een verbindingsspel tot stand te brengen en te beheren. De server zal als achtergrondproces fungeren tot alle gebruikers hun verbinding hebben verbroken. Wil je doorgaan?

note: [button]: id=select_leader
en: Select the faction and leader for this side
nl: Kies de factie en leider voor deze kant

note: [label]
en: <b>Faction:</b>
nl: <b>Factie:</b>

note: [label]
en: <b>Gender:</b>
nl: <b>Geslacht:</b>

note: [button]: id=cancel
en: Leave
nl: Verlaten

note: [label]: id=title
en: Game Lobby
nl: Spel Lobby

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=status_label
en: Waiting for players to join...
nl: Wachten op aansluitende spelers...

note: [label]: id=title
en: Password Required
nl: Wachtwoord Nodig

note: [scroll_label]: id=message
en: Joining this game requires a password.
nl: Om je bij dit spel aan te sluiten heb je een wachtwoord nodig.

note: [label]
en: A registered account on the Wesnoth forums is required to join the official server.
nl: Een geregistreerd account op de Wesnoth forums is nodig om je bij een officiële server aan te sluiten.

note: [button]: id=register
en: Sign Up
nl: Aanmelden

note: [column]
en: Log on to the official Wesnoth multiplayer server
nl: Log in op de officiële Wesnoth multiplayer server

note: [widget]: id=name
en: Join Official Server
nl: Verbinden met Officiële Server

note: [column]
en: Join a different server
nl: Verbinden met een andere server

note: [column]
en: Host a game using a dedicated server
nl: Beheer een spel met een specifieke server

note: [column]
en: Play a multiplayer game with the AI or humans sharing the same machine
nl: Speel een multiplayer spel met de computer of mensen die dezelfde computer delen

note: [widget]: id=name
en: Local Game
nl: Lokaal spel

note: [menu_button]: id=controller
en: Change the side's controller
nl: Verander de bestuurder van de kant

note: [menu_button]: id=ai_controller
en: Change the AI side's behaviour
nl: Verander het gedrag van de computer

note: [menu_button]: id=side_team
en: Which team this side belongs to
nl: Bij welk team hoort deze kant

note: [menu_button]: id=side_color
en: This side’s color
nl: De kleur van deze speler

note: [button]: id=ok
en: I’m Ready
nl: Ik Ben Klaar

note: [text]
en: Press ESC to skip
nl: Druk op ESC om over te slaan

note: [widget]: id=label
en: Hotkeys
nl: Sneltoetsen

note: [widget]: id=label
en: Display
nl: Beeld

note: [widget]: id=label
en: Advanced
nl: Geavanceerd

note: [button]: id=about
en: Display the game version and build information
nl: Toon spelversie en bouwinformatie

note: [label]
en: Scroll speed:
nl: Schuifsnelheid:

note: [slider]: id=scroll_speed
en: Change the speed of scrolling around the map
nl: Veranderd de snelheid waarmee de kaart verschuift

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Skip AI moves
nl: Zetten van computer overslaan

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Do not animate AI units moving
nl: Bewegingen van computereenheden niet animeren

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Accelerated speed
nl: Versneld

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Make units move and fight faster
nl: Laat eenheden sneller bewegen en vechten

note: [column]
en: Acceleration factor:
nl: Snelheidsfactor:

note: [column]
en: Speed at which unit moves and animations play when ‘Accelerated speed’ is enabled or when Shift is held down in-game
nl: Snelheid waarmee een eenheid beweegt wanneer 'Versneld' is ingeschakeld of wanneer Shift wordt ingedrukt tijdens het spel

note: [toggle_button]: id=disable_auto_moves
en: Disable automatic moves
nl: Schakel automatische bewegingen uit

note: [toggle_button]: id=disable_auto_moves
en: Do not allow automatic movements at the beginning of a turn
nl: Sta automatische bewegingen aan het begin van een beurt niet toe

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Turn dialog
nl: Beurtmelding

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Display a dialog at the beginning of your turn
nl: Toon een melding aan het begin van je beurt

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Enable planning mode on start
nl: Sta Planning Modus toe bij het opstarten

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Activates Planning Mode on game start
nl: Schakelt Planning Modus in wanneer het spel wordt gestart

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ plans by default
nl: Standaard verberg plannen van bondgenoten

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ Planning Mode plans in multiplayer games
nl: Verberg Planning Modus plannen van bondgenoten in multiplayer spellen

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Interrupt move when an ally is sighted
nl: Onderbreek beweging wanneer een bondgenoot gezien wordt

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Sighting an allied unit interrupts your unit’s movement
nl: Het waarnemen van een eenheid van een bondgenoot onderbreekt de beweging van je eenheid

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays at the end of scenarios
nl: Sla herhalingen op aan het eind van scenario's

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays of games on victory in all modes and defeat in multiplayer
nl: Sla herhalingen van spellen op bij een overwinning (en in multiplayer ook bij verlies)

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete auto-saves at the end of scenarios
nl: Verwijder automatisch opgeslagen bestanden aan het einde van scenario's

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete previous auto-saves on victory in all modes and defeat in multiplayer
nl: Verwijder vorige automatisch opgeslagen spellen bij een overwinning (en in multiplayer ook bij verlies)

note: [column]
en: Maximum auto-saves:
nl: Maximaal aantal automatisch opgeslagen spellen:

note: [column]
en: Set maximum number of automatic saves to be retained
nl: Stel het maximale aantal automatisch opgeslagen bestanden in

note: [button]: id=cachemg
en: Cache
nl: Voorraad

note: [button]: id=cachemg
en: Manage the game WML cache
nl: Beheer de WML voorraad van het spel

note: [text_box]: id=filter
en: Filters on hotkey description
nl: Filter op sneltoets beschrijving

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Action
nl: Actie

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Hotkey
nl: Sneltoets

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_2 Translate G as the initial letter for Game
en: game_hotkeys^G
nl: G

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Available in game
nl: Beschikbaar in spel

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_3 Translate E as the initial letter for Editor
en: editor_hotkeys^E
nl: E

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Available in editor
nl: Beschikbaar in editor

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_4 Translate M as the initial letter for Main Menu
en: mainmenu_hotkeys^M
nl: M

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Available at main menu
nl: Beschikbaar in hoofdmenu

note: [button]: id=btn_add_hotkey
en: Add Hotkey
nl: Voeg Sneltoets Toe

note: [button]: id=btn_clear_hotkey
en: Clear Hotkey
nl: Verwijder Sneltoets

note: [label]
en: Resolution:
nl: Resolutie:

note: [menu_button]: id=resolution_set
en: Change the game resolution
nl: Verander de spelresolutie

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Full screen
nl: Volledig scherm

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Toggle between fullscreen and window mode
nl: Schakel tussen volledig scherm en windowmodus

note: [toggle_button]: id=show_floating_labels
en: Show floating labels
nl: Toon zwevende labels

note: [toggle_button]: id=show_floating_labels
en: Show damage and healing amounts above a unit
nl: Toon schade- en genezingsaantallen boven een eenheid

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show team colors
nl: Toon teamkleuren

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
nl: Toon een gekleurde cirkel onder een eenheid om te laten zien tot welke kant het behoort

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Show grid
nl: Toon raster

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Overlay a grid over the map
nl: Toon een raster op de kaart

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Animate map
nl: Animeer kaart

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Display animated terrain graphics
nl: Toon geanimeerde terreinbeelden

note: [toggle_button]: id=animate_water
en: Animate water
nl: Animeer water

note: [toggle_button]: id=animate_water
en: Display animated water graphics (can be slow)
nl: Toon geanimeerde waterbeelden (kan langzaam zijn)

note: [toggle_button]: id=animate_units_standing
en: Show unit standing animations
nl: Toon bewegingen van stilstaande eenheden

note: [toggle_button]: id=animate_units_standing
en: Continuously animate standing units on the battlefield
nl: Laat eenheden op het strijdveld continue bewegen

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Show unit idle animations
nl: Toon bewegingen wachtende eenheden

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Play short random animations for idle units
nl: Laat korte willekeurige animaties zien van wachtende eenheden

note: [label]
en: Frequency:
nl: Frequentie:

note: [slider]: id=idle_anim_frequency
en: Set the frequency of unit idle animations
nl: Zet de animatie frequentie van inactieve eenheden

note: [toggle_button]: id=fps_limiter
en: Limit FPS
nl: Beperk FPS

note: [toggle_button]: id=fps_limiter
en: Disabling this increases CPU usage, but may slightly improve performance (requires restart to take effect)
nl: Door dit uit te schakelen wordt de CPU verhoogd naar, dit kan de prestatie een klein beetje verbeteren (herstart vereist)

note: [button]: id=choose_theme
en: Theme
nl: Thema

note: [button]: id=choose_theme
en: Change the in-game theme
nl: Verander het thema in het spel

note: [toggle_button]: id=sound_toggle_stop_music_in_background
en: Pause music on focus loss
nl: Pauzeer muziek bij openen ander scherm

note: [toggle_button]: id=sound_toggle_stop_music_in_background
en: Pause the music when you switch to any other window
nl: Pauzeer muziek wanneer naar ander scherm gegaan wordt

note: [column]
en: Sound effects
nl: Geluidseffecten

note: [column]
en: Sound effects on/off
nl: Geluidseffecten aan/uit

note: [column]
en: Change the sound effects volume
nl: Het volume van de geluidseffecten

note: [column]
en: Music
nl: Muziek

note: [column]
en: Music on/off
nl: Muziek aan/uit

note: [column]
en: Change the music volume
nl: Het volume van de muziek

note: [column]
en: Play a bell sound at the beginning of your turn
nl: Speel een belletje aan het begin van je beurt

note: [column]
en: Turn bell
nl: Beurtbel

note: [column]
en: Change the bell volume
nl: Verander het volume van de beurtbel

note: [column]
en: Turn menu and button sounds on/off
nl: Zet menu en knop geluiden aan/uit

note: [column]
en: User interface sounds
nl: Gebruikersinterface geluiden

note: [column]
en: Change the sound volume for button clicks, etc.
nl: Verander het volume voor knopklikken, enz.

note: [label]
en: Chat lines:
nl: Chatregels:

note: [slider]: id=chat_lines
en: Set the number of chat lines shown
nl: Het aantal chatregels dat te zien is

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Chat timestamping
nl: Chat tijdsmarkering

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Add a timestamp to chat messages
nl: Een tijdsmarkering bij chatberichten weergeven

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Uncheck to delete the saved password (on exit)
nl: Haal het vinkje weg om het opgeslagen wachtwoord te verwijderen (bij het afsluiten)

note: [toggle_button]: id=lobby_whisper_friends_only
en: Accept whispers from friends only
nl: Accepteer fluisterberichten enkel van vrienden

note: [toggle_button]: id=lobby_whisper_friends_only
en: Only accept whisper messages from people on your friends list
nl: Accepteer fluisterberichten enkel van mensen in je vriendenlijst

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show lobby joins
nl: Toon geen lobby binnenkomsten

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show messages about players joining the multiplayer lobby
nl: Toon geen berichten over spelers die de multiplayer lobby binnenkomen

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show lobby joins of friends only
nl: Toon enkel lobby binnenkomsten van vrienden

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show messages about your friends joining the multiplayer lobby
nl: Toon berichten over je vrienden die de multiplayer lobby binnenkomen

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show all lobby joins
nl: Toon alle lobby binnenkomsten

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show messages about all players joining the multiplayer lobby
nl: Toon berichten over alle spelers die de multiplayer lobby binnenkomen

note: [button]: id=mp_alerts
en: Alerts
nl: Waarschuwingen

note: [button]: id=mp_alerts
en: Configure multiplayer notification settings
nl: Configureer multiplayer meldingsinstellingen

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Server Executable
nl: Uitvoerende Server

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Find and set path to MP server to host LAN games
nl: Vind en stel pad naar MP server in om LAN spellen te hosten

note: [button]: id=add_friend
en: Add this username to your friends list (add optional notes, e.g., 'player_name notes on friend')
nl: Voeg deze gebruikersnaam toe aan je vriendenlijst

note: [button]: id=add_ignored
en: Add this username to your ignore list (add optional reason, e.g., 'player_name reason ignored')
nl: Voeg deze gebruikersnaam toe aan je negeerlijst

note: [button]: id=remove
en: Remove this username from your list
nl: Verwijder deze gebruikersnaam van je lijst

note: [label]: id=no_friends_notice
en: You have not befriended or blocked any other players.
nl: Je hebt geen bevriende of geblokkeerde spelers.

note: [button]: id=open
en: filesystem^Open
nl: Open

note: [button]: id=open
en: Open this file with an external application
nl: Open dit bestand met een extern programma

note: [button]: id=browse_dir
en: Browse the screenshots folder using a file manager
nl: Verken de map met schermafbeeldingen met bestandsbeheer

note: [label]
en: Choose Orb/Minimap Colors
nl: Kies Bol/Minikaart Kleuren

note: [grid]
en: Show unmoved orb
nl: Toon onbewogen bol

note: [grid]
en: Show moved orb
nl: Toon bewogen bol

note: [grid]
en: Show ally orb
nl: Toon bondgenoot bol

note: [grid]
en: Show enemy orb
nl: Toon vijand bol

note: [label]: id=asdf
en: Server Information
nl: Server Informatie

note: [label]
en: Configure Options
nl: Opties Instellen

note: [label]
en: Configure settings for the selected custom modifications.
nl: Bepaal instellingen voor de geselecteerde specifieke aanpassingen.

note: [label]
en: Overall
nl: Alles

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Statistics
nl: Statistieken

note: [column]
en: Damage
nl: Schade

note: [column]
en: stats dialog^Difference of actual outcome to expected outcome, as a percentage.
    The first number in parentheses is the expected number of hitpoints inflicted/taken.
    The sum (or difference) of the two numbers in parentheses is the actual number of hitpoints inflicted/taken.
nl: Verschil tussen de daadwerkelijke uitkomst en de verwachte uitkomst, in procenten.
    Het eerste getal tussen haakjes is het verwachte aantal levenspunten toegediend/ontvangen
    De som (of het verschil) van de twee getallen tussen haakjes is het daadwerkelijk aantal levenspunten toegediend/ontvangen.

note: [column]
en: stats dialog^Ratio of actual to expected
nl: Verhouding tussen daadwerkelijk en verwacht

note: [column]
en: Hits
nl: Raak

note: [column]
en: stats dialog^The <i>a priori</i> probability of inflicting/taking at most this many hits, in percent.
    
    Intuitively, this is a measure of how randomness affected this side.
    Values between 0 and 50 suggest the number of hits was less than expected.
    Values between 50 and 100 suggest the number of hits was more than expected.
    
    Green values indicate this side fared better than expected.
    Red values indicate this side fared worse than expected.
nl: De <i>onafhankelijke</i> kans om te raken/geraakt te worden, in procenten.
    
    Intuïtief gezien is dit een maatstaf voor hoe willekeurigheid deze kant beïnvloedde.
    Waarden tussen 0 en 50 suggereren dat het aantal treffers lager was dan verwacht.
    Waarden tussen 50 en 100 suggereren dat het aantal treffers hoger was dan verwacht.
    
    Groene waarden geven aan dat deze kant het beter deed dan verwacht.
    Rode waarden geven aan dat deze kant het slechter deed dan verwacht.

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Surrender Game
nl: Opgeven Van Spel

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to surrender and quit the game?
nl: Weet je zeker dat je op wilt geven en het spel wil sluiten?

note: [button]: id=quit_and_surrender
en: Surrender & Quit
nl: Opgeven & Sluiten

note: [label]: id=lblTitle
en: Waiting...
nl: Wachten...

note: [label]: id=lblMessage
en: Waiting for remote input
nl: Wachten voor input van buitenaf

note: [button]: id=btn_quit_game
en: Quit game
nl: Spel verlaten

note: [label]
en: Image
nl: Afbeelding

note: [label]
en: Layer
nl: Laag

note: [label]
en: Center
nl: Midden

note: [label]
en: Terrain Layers
nl: Terreinlagen

note: [label]
en: Flags
nl: Vlaggen

note: [label]
en: Choose Theme
nl: Kies Thema

note: [button]: id=help
en: Show Battle for Wesnoth help
nl: Toon Strijd om Wesnoth help

note: [button]: id=previous_tip
en: Show previous tip of the day
nl: Toon vorige tip van de dag

note: [button]: id=next_tip
en: Show next tip of the day
nl: Toon volgende tip van de dag

note: [grid]
en: Campaigns
nl: Veldtochten

note: [grid]
en: Start a new single player campaign
nl: Begin een nieuwe veldtocht voor één speler

note: [grid]
en: Play multiplayer (hotseat, LAN, or Internet), or a single scenario against the AI
nl: Speel multiplayer (hotseat, LAN, Internet) of een scenario tegen de computer

note: [grid]
en: Load a saved game
nl: Laad een opgeslagen spel

note: [grid]
en: Download usermade campaigns, eras, or map packs
nl: Download veldtochten, tijdperken of kaartverzamelingen gemaakt door gebruikers

note: [grid]
en: Map Editor
nl: Kaarteditor

note: [grid]
en: Start the map editor
nl: Start de kaarteditor

note: [grid]
en: Configure the game’s settings
nl: Configureer de instellingen van het spel

note: [grid]
en: Credits
nl: Aftiteling

note: [grid]
en: View the credits
nl: Bekijk de aftiteling

note: [grid]
en: Quit the game
nl: Verlaat het spel

note: [button]: id=language
en: Change the language
nl: Verander de taal

note: [label]
en: Advance Unit
nl: Promoveer Eenheid

note: [label]
en: What should our victorious unit become?
nl: Wat zal onze zegevierende eenheid worden?

note: [button]: id=damage_calculation
en: Damage Calculation
nl: Schadeberekening

note: [button]: id=ok
en: Attack
nl: Aanvallen

note: [label]
en: Attack Enemy
nl: Val Vijand Aan

note: [label]
en: Create Unit
nl: Maak Eenheid

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Race
nl: Ras

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Moves
nl: Zetten

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: HP
nl: LP

note: [toggle_button]: id=sort_4 [toggle_button]: id=sort_2
en: Lvl
nl: Rang

note: [toggle_button]: id=sort_5 [toggle_button]: id=sort_3
en: XP
nl: EP

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_6 [toggle_button]: id=sort_4
en: Traits
nl: Karaktereigenschappen

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Unit List
nl: Lijst van Eenheden

note: [label]: id=title
en: Recall Unit
nl: Eenheid Oproepen

note: [text_box]: id=filter_box
en: Search for unit name, unit type name, unit level, or trait
nl: Zoek voor de naam van de eenheid, het type, het level of de karaktereigenschap

note: [button]: id=rename
en: Rename
nl: Hernoemen

note: [button]: id=dismiss
en: Dismiss
nl: Ontslaan

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recall
nl: Oproepen

note: [label]
en: Recruit Unit
nl: Eenheid Rekruteren

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recruit
nl: Rekruteren

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
nl: Fout

en: feature^Lua console completion
nl: Voltooide Lua console

en: feature^D-Bus notifications back end
nl: B-Dus meldingen back end

en: feature^Win32 notifications back end
nl: Win32 meldingen back end

en: feature^Cocoa notifications back end
nl: Cocoa meldingen back end

en: cpu_architecture^<unknown>
nl: <unknown>

en: filesystem_path_system^Volumes
nl: Volumes

en: filesystem_path_game^Game executables
nl: Spel uitvoerbaar

en: filesystem_path_game^Game data
nl: Spel data

en: filesystem_path_game^User data
nl: Gebruikers data

en: filesystem_path_game^User preferences
nl: Gebruikers voorkeuren

en: filesystem_path_system^Home
nl: Home

en: filesystem_path_system^Root
nl: Bron

en: operating_system^<unknown>
nl: <unknown>

note: TRANSLATORS: translate the part inside <...> only
en: --userdata-dir=<relative path that doesn't start with a period>
nl: --userdata-dir=<relatief pad dat niet start met een punt>

en: Use an absolute path, or a relative path that starts with a period and a backslash
nl: Gebruik een absoluut pad, of een relatief pad dat begint met een punt en een schuine streep

note: TRANSLATORS: translate the part inside <...> only
en: --userdata-dir=<relative path>
nl: --userdata-dir=<relatief pad>

en: Use absolute paths. Relative paths are deprecated because they are interpreted relative to $HOME
nl: Gebruik absolute paden. Relatieve paden zijn afgeschaft omdat ze relatief ten opzichte van $HOME worden geïnterpreteerd

note: TRANSLATORS: This is the language code which will be used to store and fetch localized non-textual resources, such as images, when they exist. Normally it is just the code of the PO file itself, e.g. "de" of de.po for German. But it can also be a comma-separated list of language codes by priority, w
en: language code for localized resources^en_US
nl: nl

en: The text contains invalid Pango markup:
nl: De tekst bevat ongeldige Pango opmaak:

note: TRANSLATORS: Formats a two-element conjunctive list.
en: conjunct pair^$first and $second
nl: $first en $second

note: TRANSLATORS: Formats the first two elements of a conjunctive list.
en: conjunct start^$first, $second
nl: $first, $second

note: TRANSLATORS: Formats successive elements of a conjunctive list.
en: conjunct mid^$prefix, $next
nl: $prefix, $next

note: TRANSLATORS: Formats the final element of a conjunctive list.
en: conjunct end^$prefix, and $last
nl: $prefix, en $last

note: TRANSLATORS: Formats a two-element disjunctive list.
en: disjunct pair^$first or $second
nl: $first en $second

note: TRANSLATORS: Formats the first two elements of a disjunctive list.
en: disjunct start^$first, $second
nl: $first, $second

note: TRANSLATORS: Formats successive elements of a disjunctive list.
en: disjunct mid^$prefix, $next
nl: $prefix, $next

note: TRANSLATORS: Formats the final element of a disjunctive list.
en: disjunct end^$prefix, or $last
nl: $prefix, of $last

en: timespan^expired
nl: verouderd

note: TRANSLATORS: The "timespan^$num xxxxx" strings originating from the same file as the string with this comment MUST be translated following the usual rules for WML variable interpolation -- that is, without including or translating the caret^ prefix, and leaving the $num variable specification intact
en: timespan^$num year | timespan^$num years
nl[0]: $num jaar
nl[1]: $num jaren

en: timespan^$num month | timespan^$num months
nl[0]: $num maand
nl[1]: $num maanden

en: timespan^$num week | timespan^$num weeks
nl[0]: $num week
nl[1]: $num weken

en: timespan^$num day | timespan^$num days
nl[0]: $num dag
nl[1]: $num dagen

en: timespan^$num hour | timespan^$num hours
nl[0]: $num uur
nl[1]: $num uren

en: timespan^$num minute | timespan^$num minutes
nl[0]: $num minuut
nl[1]: $num minuten

en: timespan^$num second | timespan^$num seconds
nl[0]: $num seconde
nl[1]: $num seconden

en: Image doesn't fit on canvas.
nl: Afbeelding past niet op canvas.

en: Text has a font size of 0.
nl: Tekst heeft een lettergrootte van 0.

en: Area to draw has negative size
nl: Te tekenen gebied heeft een negatieve grootte

en: Area to draw is larger than widget size
nl: Te tekenen gebied is groter dan de widget-grootte

en: No state or draw section defined.
nl: Er is geen status of tekensectie gedefinieerd.

en: No resolution defined.
nl: Er is geen resolutie gedefinieerd.

en: Linked '$id' group has multiple definitions.
nl: Gelinkte '$id' groep heeft meerdere definities.

en: No grid defined.
nl: Er is geen raster gedefinieerd.

en: Grid '$grid' row $row must have at least one column.
nl: Rooster '$grid' rij $row moet minstens een kolom bevatten.

en: Grid '$grid' row $row has a differing number of columns ($found found, $expected expected)
nl: Rooster '$grid' rij $row heeft een ander aantal kolommen ($found gevonden, $expected verwacht)

en: addons_view^All Add-ons
nl: Alle Add-ons

en: addons_view^Installed
nl: Geïnstalleerd

en: addons_view^Upgradable
nl: Klaar voor update

en: addons_view^Publishable
nl: Gebupliceerd

en: addons_view^Not Installed
nl: Niet Geïnstalleerd

en: addons_of_type^Campaigns
nl: Veldtochten

en: addons_of_type^Scenarios
nl: Scenario's

en: addons_of_type^SP/MP campaigns
nl: SP/MP veldtochten

en: addons_of_type^MP campaigns
nl: MP veldtochten

en: addons_of_type^MP scenarios
nl: MP scenario's

en: addons_of_type^MP map-packs
nl: MP kaart-verzmelingen

en: addons_of_type^MP eras
nl: MP tijdperken

en: addons_of_type^MP factions
nl: MP facties

en: addons_of_type^Modifications
nl: Aanpassingen

en: addons_of_type^Cores
nl: Bron

en: addons_of_type^Resources
nl: Middelen

en: addons_of_type^Other
nl: Anders

en: addons_of_type^Unknown
nl: Onbekend

en: addons_order^Name ($order)
nl: Naam ($order)

en: addons_order^Author ($order)
nl: Auteur ($order)

en: addons_order^Size ($order)
nl: Grootte ($order)

en: addons_order^Downloads ($order)
nl: Downloads ($order)

en: addons_order^Type ($order)
nl: Soort ($order)

en: addons_order^Last updated ($datelike_order)
nl: Laaste bijwerking ($datalike_order)

en: addons_order^First uploaded ($datelike_order)
nl: Eerste upload ($datalike_order)

en: addon_tag^Cooperative
nl: Samenwerken

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^All human players are on the same team, versus the AI
nl: Alle spelers horen bij hetzelfde team, tegen de AI

en: addon_tag^Cosmetic
nl: Cosmetisch

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^These make the game look different, without changing gameplay
nl: Dit laat het spel er anders uit zien, zonder de gameplay aan te passen

en: addon_tag^Difficulty
nl: Moelijkheid

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Can make campaigns easier or harder
nl: Kan veldtochten moeilijker of makkelijker maken

en: addon_tag^RNG
nl: RNG

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Modify the randomness in the combat mechanics, or remove it entirely
nl: Pas de willekeurigheid aan, of verwijder ze compleet

en: addon_tag^Survival
nl: Overleven

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Fight against waves of enemies
nl: Strijd tegen golven aan vijanden

en: addon_tag^Terraforming
nl: Terreinaanpassing

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Players can change the terrain
nl: Spelers kunnen het terrein aanpassen

en: addon_state^Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: addon_state^Published, not installed
nl: Gepubliceerd, niet geïnstalleerd

en: addon_state^Installed
nl: Geïnstalleerd

en: addon_state^Published
nl: Gepubliceerd

en: addon_state^Installed, not tracking local version
nl: Geïnstalleerd, geen lokale versie

en: addon_state^Published, not tracking local version
nl: Gepubliceerd, geen lokale versie

en: addon_state^Installed ($local_version|), upgradable
nl: Geïnstalleerd ($local_version|), klaar voor update

en: addon_state^Published ($local_version| installed), upgradable
nl: Gepubliceerd ($local_version| installed), klaar voor update

en: addon_state^Installed ($local_version|), outdated on server
nl: Geïnstalleerd ($loval_version|), verouderd op server

en: addon_state^Published ($local_version| installed), outdated on server
nl: Gepubliceerd  ($local_version| installed), verouderd op server

en: addon_state^Installed, not ready to publish
nl: Geïnstalleerd, niet klaar voor publicatie

en: addon_state^Ready to publish
nl: Klaar voor publicatie

en: addon_state^Installed, broken
nl: Geïnstalleerd, beschadigd

en: addon_state^Published, broken
nl: Gepubliceerd, beschadigd

en: addon_state^Unknown
nl: Onbekend

en: ascending
nl: oplodend

en: descending
nl: aflopend

note: TRANSLATORS: Sorting order of dates, newest first
en: newest to oldest
nl: nieuwste naar oudste

en: addons^Back to List
nl: Terug naar Lijst

en: An error occurred while downloading the add-ons list from the server.
nl: Een fout geconstateerd tijdens het downloaden van de add-on lijst van de server

en: No Add-ons Available
nl: Geen Add-ons Beschikbaar

en: There are no add-ons available for download from this server.
nl: Er zijn geen add-ons beschikbaar om te downloaden van deze server.

en: The following add-on appears to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed:
nl: De volgende add-on lijkt lokaal gepubliceerd of opgeslagen te zijn, en zal niet verwijderd worden:

en: The following add-on could not be deleted properly:
nl: De volgende add-on kon niet correct verwijderd worden:

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: The remote version of this add-on is greater or equal to the version being uploaded. Do you really wish to continue?
nl: Deze versie van deze add-on is groter of gelijk aan de versie die nu geüpload wordt. Weet je zeker dat je door wil gaan?

en: Invalid icon path. Make sure the path points to a valid image.
nl: Ongeldig icon-pad. Zorg ervoor dat het pad naar de juiste afbeelding verwijst.

en: The server responded with an error:
nl: De server reageerde met een foutmelding:

en: The add-on was rejected by the server:
nl: De add-on was afgewezen door de server:

en: Response
nl: Reactie

en: Deleting '$addon|' will permanently erase its download and upload counts on the add-ons server. Do you really wish to continue?
nl: Het verwijderen van '$addon|' zal permanent zijn en de downloads en uploadaantallen op de add-ons server zullen ook verwijderd worden. Wil je toch doorgaan?

en: Do you want to uninstall '$addon|'?
nl: Weet je zeker dat je '$addon|' wil verwijderen?

note: TRANSLATORS: Four-digit year + numeric month + day of month + 12-hour time, eg '2021-11-02 1:59 PM'. Format for your locale.
en: %Y-%m-%d %I:%M %p
nl: %d-%m-%Y %I:%M %p

note: TRANSLATORS: Four-digit year + numeric month + day of month + 24-hour time, eg '2021-11-02 13:59'. Format for your locale.
en: %Y-%m-%d %H:%M
nl: %d-%m-%Y %H:%M

en: url^None
nl: Geen

en: No usable weapon
nl: Geen beschikbaar wapen

en: Defender resistance vs
nl: Verdediger weerstand tegen

en: Defender vulnerability vs
nl: Verdediger kwetsbaarheid tegen

en: Attacker resistance vs
nl: Aanvaller weerstand tegen

en: Attacker vulnerability vs
nl: Aanvaller kwetsbaarheid tegen

en: active_modifications^None
nl: Geen

en: Clipboard support not found, contact your packager
nl: Klembord ondersteuning niet gevonden, neem contact op met packager

en: $requester requires the following modifications to be enabled:
nl: $requester vereist dat de volgende aanpassingen zijn ingeschakeld:

en: $requester requires the following modifications to be disabled:
nl: $requester vereist dat de volgende aanpassingen zijn uitgeschakeld:

en: The currently chosen scenario is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
nl: De instellingen zijn niet geschikt voor het momenteel gekozen scenario.
    Selecteer een geschikt scenario.

en: The currently chosen era is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
nl: De instellingen zijn niet geschikt voor het momenteel gekozen tijdperk.
    Selecteer een geschikt tijdperk.

en: The currently chosen modification is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
nl: De instellingen zijn niet geschikt voor de momenteel gekozen aanpassing.
    Selecteer een geschikte aanpassing.

en: /1000 tiles
nl: /1000 vakjes

en: Coastal
nl: Kust

en: Inland
nl: Binnenland

en: Island
nl: Eiland

en: Find File
nl: Bestand Zoeken

en: Open
nl: Openen

en: The file already exists. Do you wish to overwrite it?
nl: Opgeslagen bestand bestaat al. Wil je het overschrijven?

en: The file or folder $path cannot be created.
nl: Het bestand of de folder $path kan niet gemaakt worden.

en: The file or folder $path does not exist.
nl: Het bestand of de map $path bestaat niet.

en: Could not create a new folder at $path|. Make sure you have the appropriate permissions to write to this location.
nl: Kan geen nieuwe map maken in $path|. Zorg ervoor dat je de juiste bevoegdheden hebt om een map aan te maken.

en: The following folder and its contents will be permanently deleted:
nl: De volgende map en inhoud zal permanent worden verwijderd:

en: The following file will be permanently deleted:
nl: Het volgende bestand zal permanent worden verwijderd:

en: Do you wish to continue?
nl: Wil je doorgaan?

en: Could not delete $path|. Make sure you have the appropriate permissions to write to this location.
nl: Kon $path| niet verwijderen. Zorg ervoor dat je de juiste bevoegdheden hebt om op deze locatie te schrijven.

en: New Bookmark
nl: Nieuwe Bladwijzer

en: dir_size^Unknown
nl: Onbekend

en: unit_byte^B
nl: B

en: Cache Cleaned
nl: Cache Opgeschoond

en: The game data cache has been cleaned.
nl: Het spel datacache is opgeschoond.

en: The game data cache could not be completely cleaned.
nl: Het spel datacache kon niet worden opgeschoond.

en: Cache Purged
nl: Cache Verwijderd

en: The game data cache has been purged.
nl: Het spel datacache is verwidjerd

en: The game data cache could not be purged.
nl: Het spel datacache kon niet worden verwijderd

en: No Saved Games
nl: Geen Opgeslagen Spellen

en: There are no saved games to load.
nl: Er zijn geen opgeslagen spellen om te laden

en: game_version^Current Version
nl: Huidige Versie

en: game_version^Wesnoth $version
nl: Wesnoth $version

en: The selected file is corrupt:
nl: Het geselecteerde bestand is beschadigd:

en: (Invalid)
nl: (Ongeldig)

en: Campaign: $campaign_name
nl: Veldtocht: $campaign_name

en: Tutorial
nl: Uitleg

en: Replay
nl: Herhaling

en: Turn
nl: Beurt

en: Scenario start
nl: Begin scenario

en: Difficulty:
nl: Moeilijkheidsgraad:

en: Version:
nl: Versie:

en: Modifications:
nl: Aanpassingen:

en: controller^AI
nl: Computer

en: controller^Idle
nl: Afwachtend

en: Unknown
nl: Onbekend

en: no
nl: nee

en: yes
nl: ja

en: Version $version
nl: Versie $version

en: Running on $os
nl: Werkt op $os

en: Team Labels
nl: Teamlabels

en: Side $side_number ($name)
nl: Kant $side_number ($nam)

en: Building terrain rules
nl: Terreinregels bouwen

en: Reading files and creating cache
nl: Bestanden lezen en cache creeëren

en: Initializing display
nl: Beeld initialiseren

en: Reinitialize fonts for the current language
nl: Lettertypen in kaart brengen voor huidige taal

en: Initializing teams
nl: Teams initialiseren

en: Loading game configuration
nl: Spelinstellingen laden

en: Loading data files
nl: Databestanden laden

en: Loading level
nl: Level laden

en: Initializing scripting engine
nl: Initialiseren scriptmachine

en: Initializing planning mode
nl: Initialiseren planingsmodus

en: Reading unit files
nl: Eenheidsbestanden lezen

en: Loading units
nl: Eenheden laden

en: Searching for installed add-ons
nl: Zoeken naar geïnstalleerde add-ons

en: Starting game
nl: Spel starten

en: Verifying cache
nl: Cache controleren

en: Connecting to server
nl: Verbinden met server

en: Logging in
nl: Inloggen

en: Waiting for server
nl: Wachten op server

en: Connecting to redirected server
nl: Verbinden met doorverwezen server

en: Waiting for next scenario
nl: Wachten voor volgende scenario

en: Getting game data
nl: Gamedata verzamelen

en: Downloading lobby data
nl: Lobby data downloaden

en: The lua console can only be used in debug mode! (Run ':debug' first)
nl: De lua console kan alleen worden gebruikt in debug mode! (Run ':debug' eerst)

en: Random
nl: Willekeurig

en: Selected Game
nl: Geselecteerd spel

en: Other Games
nl: Andere Spellen

en: Do you really want to log out?
nl: Weet je zeker dat je uit wil loggen?

en: Incompatible User-made Content
nl: Ongeldige inhoud door gebruikers gemaakt

en: This game cannot be joined because the host has out-of-date add-ons that are incompatible with your version. You might wish to suggest that the host's add-ons be updated.
nl: Bij dit spel kan niet worden aangesloten omdat de host verouderde add-ons gebruikt die niet samenwerken met jouw versie. Je zou kunnen aanbevelen dat de host zijn of haar add-ons update.

en: Missing User-made Content
nl: Missende inhoud door gebruikers gemaakt

en: This game requires one or more user-made addons to be installed or updated in order to join.
    Do you want to try to install them?
nl: Dit spel vereist een of meerdere add-ons door gebruikr gemaakt geïnstalleerd op het systeem om aan te sluiten.
    Wil je ze proberen te installeren?

en: Games: showing $num_shown out of $num_total
nl: Spellen: Laat $num_shown van $num_total zien

en: $game_name (Era: $era_name)
nl: $game_name (Tijdperk: $era_name)

en: era_or_mod^not installed
nl: niet geïnstalleerd

en: Era
nl: Tijdperk

en: Modifications
nl: Aanpassingen

en: Reloaded:
nl: Herladen:

en: Shared vision:
nl: Gedeeld beeld:

en: Shuffle sides:
nl: Wisselede kanten:

en: Time limit:
nl: Tijdslimiet:

en: Use map settings:
nl: Gebruik kaartinstellingen:

en: One or more add-ons need to be installed
    in order to join this game.
nl: Een of meer add-ons moeten geïnstalleerd zijn
    om bij dit spel an te sluiten.

en: Observers allowed
nl: Waarnemers toegestaan

en: Observers not allowed
nl: Waarnemers niet toegestaan

en: This game doesn't allow observers. Observe using moderator rights anyway?
nl: Dit spel staat geen waarnemers toe. Toch observeren met moderator-rechten?

en: Something is wrong with the addon version check database supporting the multiplayer lobby. Please report this at https://bugs.wesnoth.org.
nl: Er is iets mis met de add-on versie, controleer de database van de multiplayer lobby. Maak een melding hiervan op https://bugs.wesnoth.org.

en: This game is password protected. Join using moderator rights anyway?
nl: Dit spel is beveiligd met een wachtwoord. Toch aansluiten met moderator-rechten?

en: This build of wesnoth does not include support for desktop notifications, contact your package manager
nl: Deze versie van Wesnoth ondersteund geen bureaublad meldingen, neem contact op met de package manager

en: Side $side
nl: Kant $side

en: Add Server
nl: Voeg Server Toe

en: Scenarios
nl: Scenario's

en: Multiplayer Campaigns
nl: Multiplayer Veldtohten

en: Singleplayer Campaigns
nl: Veldtochten voor één speler

en: Custom Maps
nl: Aangepaste Kaarten

en: Custom Scenarios
nl: Aangepaste Scenario's

en: Random Maps
nl: Willekeurige Kaarten

en: No games found.
nl: Geen spellen gevonden.

en: No eras found.
nl: Geen tijdperken gevonden.

en: No eras found
nl: Geen tijdperken gevonden

en: Independent: Random factions assigned independently
nl: Onafhankelijk: Willekeurige facties individueel toegewezen

en: No Mirror: No two players will get the same faction
nl: Geen Spiegel: Twee spelers kunnen niet dezelfde factie besturen

en: No Ally Mirror: No two allied players will get the same faction
nl: Geen Bondgenoot Spiegel: Twee bondgenoten kunnen niet dezelfde factie besturen

en: No eras available for this game.
nl: Geen tijdperken beschikbaar voor dit spel.

en: number of players^$min to $max
nl: $min tot $max

en: The selected game has no sides!
nl: Het geselecteerde spel heeft geen kanten!

note: TRANSLATORS: This sentence will be followed by some details of the error, most likely the "Map could not be loaded" message from create_engine.cpp
en: The selected game cannot be created.
nl: Het geselecteerde spel kan niet aangemaakt worden.

en: Choose Starting Scenario
nl: Kies Start Scenario

en: Select at which point to begin this campaign.
nl: Selecteer het punt waarop je deze veldtocht wil beginnen.

en: Computer Player
nl: Computerspeler

en: Empty slot
nl: Lege plek

en: Reserved for $playername
nl: Gereserveerd voor $playername

en: Vacant slot
nl: Lege plek

en: empty
nl: leeg

en: this game
nl: dit spel

en: Waiting for players to choose factions...
nl: Wachten op spelers om hun facties te kiezen...

en: The End
nl: Het Einde

en: friend
nl: vriend

en: ignored
nl: genegeerd

en: No username specified
nl: Geen gebruikersnaam gespecificeerd

en: Invalid username
nl: Ongeldige gebruikersnaam

en: Not on friends or ignore lists
nl: Niet op vrienden- of negeerlijst

en: No hotkey selected
nl: Geen sneltoets geselecteerd

en: “<b>$hotkey_sequence|</b>” is in use by “<b>$old_hotkey_action|</b>”.
    Do you wish to reassign it to “<b>$new_hotkey_action|</b>”?
nl: “<b>$hotkey_sequence|</b>” wordt gebruikt door “<b>$old_hotkey_action|</b>”.
    Wil je het opnieuw toewijzen aan “<b>$new_hotkey_action|</b>”?

en: Reassign Hotkey
nl: Sneltoets opnieuw toewijzen

en: All hotkeys have been reset to their default values.
nl: Alle sneltoetsen zijn hersteld naar de standaard waarden.

en: Hotkeys Reset
nl: Sneltoetsen Herstellen

en: Unsupported image format.
    
    Try to save the screenshot as PNG instead.
nl: Ongeldig afbeeldingsformaat.
    
    Probeer de schermafbeelding als PNG op te slaan.

en: All Scenarios
nl: Alle Scenario's

en: This Turn
nl: Deze Beurt

en: Actual hit rates, by chance to hit:
nl: Actuele raakkansen, gesorteerd bij kans om te raken:

en: (no attacks have taken place yet)
nl: (er hebben nog geen aanvallen plaats gevonden)

en: stats dialog^Difference of actual outcome to expected outcome, as a percentage.
    The first number in parentheses is the expected number of hits inflicted/taken.
    The sum (or difference) of the two numbers in parentheses is the actual number of hits inflicted/taken.
nl: Verschil tussen het werkelijke resultaat en het verwachte resultaat, als percentage.
    Het eerste getal tussen haakjes is het verwachte aantal toegebrachte/ontvangen treffers.
    De som (of het verschil) van de twee getallen tussen haakjes is het daadwerkelijke aantal toegebrachte/ontvangen treffers.

en: Recalls
nl: Opgeroepen

en: Advancements
nl: Promoties

en: Losses
nl: Verliezen

en: Kills
nl: Gedood

en: Inflicted
nl: Veroorzaakt

en: Taken
nl: Ingenomen

en: Screenshot
nl: Schermafbeelding

en: Choose Test
nl: Kies Test

en: unit_variation^Default Variation
nl: Standaard Variatie

en: This unit cannot be recalled because you will not have enough gold at this point in your plan.
nl: Deze eenheid kan niet opgeroepen worden omdat je niet voldoende goud bezit op dit moment in je plan.

en: This unit cannot be recalled because you do not have enough gold.
nl: Deze eenheid kan niet opgeroepen worden omdat je niet voldoende goud bezit.

en: Rename Unit
nl: Eenheid Hernoemen

en: This unit is loyal and requires no upkeep.
nl: Deze eenheid is loyaal en heeft geen onderhoud nodig.

en: Do you really want to dismiss him?
nl: Weet je zeker dat je hem wil ontslaan?

en: Do you really want to dismiss her?
nl: Weet je zeker dat je haar wil ontslaan?

en: This unit is an experienced one, having advanced levels.
nl: Deze eenheid is ervaren en heeft al promotie gehad.

en: This unit is close to advancing a level.
nl: Deze eenheid is bijna gepromoveerd.

en: Dismiss Unit
nl: Ontsla Eenheid

en: No default gui defined.
nl: Geen standaard gui gedefinieerd.

en: addon_state^Installed, upgradable
nl: Geïnstalleerd, upgrade beschikbaar

en: addon_state^Published, upgradable
nl: Gepubliceerd, upgrade beschikbaar

en: addon_state^Installed, outdated on server
nl: Geïnstalleerd, verouderd op server

en: addon_state^Published, outdated on server
nl: Gepubliceerd, verouderd op server

en: Delete add-on from server
nl: Verwijder add-on van server

en: whisper to $receiver
nl: fluister naar $receiver

en: Joined <i>$name</i>
nl: <i>$name</i> doet mee

en: Started private message with <i>$name</i>. If you do not want to receive messages from this player, type <i>/ignore $name</i>
nl: Een privé bericht begonnen met <i>$name</i>. Als je geen berichten van deze speler meer wilt ontvangen, typ <i>/ignore $name</i>

en: Mandatory widget '$id' hasn't been defined.
nl: Verplichte widget '$id' is niet gedefinieerd.

en: Opening links is not supported, contact your packager
nl: Het openen van links wordt niet ondersteund, neem contact op met packager

en: Open link?
nl: Link openen?

en: Copied link!
nl: Link gekopieerd!

en: 'list_data' must have the same number of columns as the 'list_definition'.
nl: 'list_data' moet hetzelfde aantal kolommen bevatten als 'list_definition'.

en: No list defined.
nl: Er is geen lijst gedefinieerd.

en: A 'list_definition' should contain one row.
nl: Een 'list_definition' moet één rij bevatten.

en: No page defined.
nl: Er is geen pagina gedefinieerd.

en: multimenu^All Selected
nl: Alles Geselecteerd

note: TRANSLATORS: In a drop-down menu that's a list of toggle-boxes, this becomes part of the text on the button when many of the boxes are selected. The text becomes "x, y and 1 other", "x, y and 2 others", etc.
en: multimenu^$excess other | $excess others
nl[0]: $excess andere
nl[1]: $excess anderen

en: multimenu^None Selected
nl: Geen Geselecteerd

en: Need at least 1 parallel item.
nl: Heeft ten minste 1 parallel bestand nodig.

en: Invalid size.
nl: Ongeldige gebruikersnaam.

en: No widget defined.
nl: Er is geen widget gedefinieerd.

en: The number of value_labels and values don't match.
nl: Het aantal value_labels en values komt niet overeen.

en: No stack layers defined.
nl: Er is geen laag gedefinieerd.

en: Found a widget with a helptip and without a tooltip.
nl: Widget gevonden met helptip en zonder tooltip.

en: No nodes defined for a tree view.
nl: Geen elementen gedefinieerd voor boomstructuur.

en: [node]id 'root' is reserved for the implementation.
nl: [node]id 'root' is gereserveerd voor de implementatie.

en: No node defined.
nl: Geen element gedefinieerd.

en: Unknown builder id for tree view node.
nl: Onbekend id voor boomstructuur element.

en: Resistances:
nl: Weerstand:

en: (Att / Def)
nl: (Aan / Ver)

en: Movement Costs:
nl: Bewegingskosten:

en: Attacks
nl: Aanvallen

en: Lvl $lvl
nl: Rang $lvl

en: HP:
nl: LP:

en: XP:
nl: EP:

en: Experience Modifier:
nl: Ervarings Aanpasser:

en: Abilities
nl: Vaardigheden

en: Click dismiss needs a 'click_dismiss' or 'ok' button.
nl: Klik verwerpen heeft een 'click_verwerpen' of 'ok' knop nodig.

en: Failed to show a dialog, which doesn't fit on the screen.
nl: Kon een dialoog niet laten zien, omdat het niet op het scherm paste.

en: Saved Games
nl: Opgeslagen Spellen

en: Map Commands
nl: Kaart Bevelen

en: Unit Commands
nl: Eenheid Bevelen

en: Player Chat
nl: Speler Chat

en: Replay Control
nl: Herhaling Besturing

en: Planning Mode
nl: Planningmodus

en: Editor Tools
nl: Editor Instrumenten

en: Editor Clipboard
nl: Editor Klembord

en: Custom WML Commands
nl: Aangepaste WML Commands

en: Scroll Up
nl: Scroll Omhoog

en: Scroll Down
nl: Scroll Omlaag

en: Scroll Left
nl: Scroll Links

en: Scroll Right
nl: Scroll Rechts

en: cancel
nl: annuleren

en: Select Hex
nl: Selecteer Vak

en: Deselect Hex
nl: Deselecteer Vak

en: Move/Attack
nl: Beweeg/Val aan

en: Select/Move/Attack
nl: Selecteer/Beweeg/Val aan

en: Touch
nl: Raak aan

en: Animate Map
nl: Animeer Kaart

en: Next Unit
nl: Volgende Eenheid

en: Previous Unit
nl: Vorige Eenheid

en: Hold Position
nl: Positie Behouden

en: End Unit Turn
nl: Eenheid Beurt Beëindigen

en: Scroll to Leader
nl: Scroll naar Leider

en: Undo
nl: Ongedaan Maken

en: Redo
nl: Overdoen

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Default Zoom
nl: Standaard Zoom

en: Toggle Full Screen
nl: Volledig Scherm Aan/Uit

en: Map Screenshot
nl: Schermafbeelding Kaart

en: Toggle Accelerated Speed
nl: Pas Versnelde Snelheid aan

en: Terrain Description
nl: Terrein Omschrijving

en: Unit Description
nl: Eenheid Beschrijving

en: Delete Unit
nl: Eenheid Verwijderen

en: Save Replay
nl: Herhaling Opslaan

en: Save Map
nl: Kaart Opslaan

en: Repeat Recruit
nl: Herhaal Rekrutering

en: Show/Hide Labels
nl: Toon/Verberg Labels

en: End Turn
nl: Einde Beurt

en: Toggle Ellipses
nl: Ovalen Aan/Uit

en: Toggle Grid
nl: Raster Aan/Uit

en: Mouse Scrolling
nl: Muis Scrollen

en: Status Table
nl: Statustabel

en: Mute
nl: Dempen

en: Speak
nl: Spreken

en: Create Unit (Debug!)
nl: Eenheid creëren (Debug!)

en: Change Side (Debug!)
nl: Kant Veranderen (Debug!)

en: Kill Unit (Debug!)
nl: Eenheid Doden (Debug!)

en: Objectives
nl: Doelstellingen

en: Pause Network Game
nl: Pauzeer Netwerkspel

en: Continue Network Game
nl: Vervolg Netwerkspel

en: Quit to Menu
nl: Sluit af, open Hoofdmenu

en: Set Team Label
nl: Teamlabel Plaatsen

en: Set Label
nl: Label Plaatsen

en: Clear Labels
nl: Alle Labels Verwijderen

en: Show Enemy Moves
nl: Toon Bereik Vijanden

en: Best Possible Enemy Moves
nl: Best Beschikbare Vijandelijke Bewegingen

en: Play Replay
nl: Speel Herhaling

en: Reset Replay
nl: Reset Herhaling

en: Stop Replay
nl: Stop Herhaling

en: Next Turn
nl: Volgende Beurt

en: Next Side
nl: Volgende Speler

en: Next Move
nl: Volgende Beweging

en: View: Full Map
nl: Toon: Volledige Kaart

en: View: Each Team
nl: Toon: Ieder Team

en: View: Human Team
nl: Toon: Menselijk Team

en: Skip Animation
nl: Animatie Overslaan

en: End Replay
nl: Einde Herhaling

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: toggle planning mode
en: whiteboard^Planning Mode
nl: Planningsmodus

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute planned action
en: whiteboard^Execute Action
nl: Actie Uitvoeren

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute all planned actions
en: whiteboard^Execute All Actions
nl: Voor Alle Acties Uit

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: delete planned action
en: whiteboard^Delete Action
nl: Verwijder Actie

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action up queue
en: whiteboard^Move Action Up
nl: Verplaats Actie Naar Boven

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action down queue
en: whiteboard^Move Action Down
nl: Verplaats Actie Naar Beneden

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: plan as though the chosen unit were dead
en: whiteboard^Suppose Dead
nl: Vermoedelijk Dood

en: Quit to Desktop
nl: Sluit af naar Bureaublad

en: Close Map
nl: Sluit Kaart

en: Switch Time of Day
nl: Verander Tijdstip van de Dag

en: Switch Map
nl: Wissel Kaart

en: Assign Local Time
nl: Lokale Tijd Toewijzen

en: Time Schedule Editor
nl: Tijdsschema Editor

en: Partial Undo
nl: Gedeeltelijk Ongedaan Maken

en: New Scenario
nl: Nieuw Scenario

en: Load Map
nl: Kaart Laden

en: Save Map As
nl: Kaart Opslaan Als

en: Save Scenario As
nl: Scenario Opslaan Als

en: Save All Maps
nl: Alle Kaarten Opslaan

en: Revert All Changes
nl: Draai Alle Wijzigingen Terug

en: Map Information
nl: Kaart Informatie

en: Clear Selected Item Set
nl: Verwijder Geselecteerde Item Set

en: Swap Foreground/Background Palette Item
nl: Verwissel Voor- En Achtergrond Terrein

en: Change Palette Group
nl: Verander Palette Groep

en: Scroll Palette Left
nl: Scroll Palette Links

en: Scroll Palette Right
nl: Scroll Palette Rechts

en: Remove Location
nl: Verwijder Locatie

en: Add New Side
nl: Voeg Nieuwe Kant Toe

en: Next Tool
nl: Volgend Hulpmiddel

en: Paint Tool
nl: Verf Hulpmiddel

en: Use left/right mouse button to draw fore-/background terrain. Hold Shift to paint base layer only. Ctrl+click to sample terrain under cursor.
nl: Gebruik linker/rechter muisknop om een voor-achtergrondterrein te tekenen. Houd Shift ingedrukt om enkel basislagen te mken. Ctrl+click om het terrein onder de muisaanwijzer als voorbeeld te zien.

en: Fill Tool
nl: Opvul Instrument

en: Left mouse button selects or deselects with Ctrl, right brings up a context menu. Hold Shift for magic-wand selection of tiles with same terrain.
nl: Linker muisknop (de)selecteert met Ctrl, rechter muisknop brengt een menu omhoog. Houd Shift ingedrukt voor toverstaf selectie van tegels met hetzelfde terrein.

en: Selection Tool
nl: Selectie Instrument

en: Left mouse button displays player selection, right clears. Number keys scroll to the starting position, alt+number sets respective starting position under cursor, delete clears.
nl: Linker muisknop laat spelers selectie zien, rechter muisknop verwijderd selectie. De cijfertoetsen scrollen naar de startpositie, alt+cijfertoets zet repectievelijke startpositie onder muisaanwijzer, del verwijderd.

en: Starting Positions Tool
nl: Startpositie Instrument

en: Label Tool
nl: Label Instrument

en: Left mouse button sets or drags a label, right clears.
nl: Linker muisknop zet of verplaatst een label, rechter muisknop verwijderd.

en: Left mouse button sets a new unit or moves a unit via drag and drop, right brings up a context menu. Needs a defined side.
nl: Linker muisknop plaatst een nieuwe eenheid of verplaatst een eenheid met drag-en-drop, rechter muisknop geeft een context menu weer. Heeft een gedefinieerde kant nodig.

en: Unit Tool
nl: Eenheid Instrument

en: Item Tool
nl: Item Instrument

en: Left mouse button sets a new item.
nl: Linker muisknop zet een nieuw item.

en: Left mouse button sets the village ownership to the current side, right clears. Needs a defined side.
nl: Linker muisknop regelt de eigendom van het dorp, rechter muisknop verwijderd. Heeft een gedefinieerde kant nodig.

en: Village Tool
nl: Dorp Instrument

en: Can Recruit
nl: Kan Rekruteren

en: Toggle the recruit attribute of a unit.
nl: Rekruteer optie voor eenheid aan/uit.

en: Can be Renamed
nl: Kan Hernoemd Worden

en: Toggle the unit being renameable.
nl: Zet eenheid hernoembaarheid aan/uit.

en: Change Unit ID
nl: Verander Eenheid ID

en: Loyal
nl: Loyaal

en: Toggle Minimap Unit Coding
nl: Minikaart Eenheid Codering Aan/Uit

en: Toggle Minimap Terrain Coding
nl: Minikaart Terrein Coding Aan/Uit

en: Toggle Minimap Unit Drawing
nl: Minikaart Eenheid Tekenen Aan/Uit

en: Toggle Minimap Village Drawing
nl: Minikaart Dorp Tekenen Aan/Uit

en: Toggle Minimap Terrain Drawing
nl: Minikaart Terrein Tekenen Aan/Uit

en: Next Brush
nl: Volgende Kwast

en: Default Brush
nl: Standaardkwast

en: Single Tile
nl: Enkele Tegel

en: Radius One
nl: Straal van Een

en: Radius Two
nl: Straal van Twee

en: Brush NW-SE
nl: Kwast NW-ZO

en: Brush SW-NE
nl: Kwast ZW-NO

en: Cut
nl: Knippen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Left mouse button pastes from the clipboard, right brings up a context menu.
nl: Linkermuisknop plakt van het klembord, rechtermuisknop geeft een menu weer.

en: Paste
nl: Plakken

en: Export Selected Coordinates to System Clipboard
nl: Exporteer de Geselecteerde Coördinaten naar het Systeemklembord

en: Select All
nl: Alles Selecteren

en: Select Inverse
nl: Inverteer Selectie

en: Select None
nl: Selecteer Niets

en: Rotate Clipboard Clockwise
nl: Draai Klembord met de Klok mee

en: Rotate Clipboard Counter-Clockwise
nl: Draai Klembord tegen de Klok in

en: Flip Clipboard Horizontally
nl: Spiegel Klembord Horizontaal

en: Flip Clipboard Vertically
nl: Spiegel Klembord Verticaal

en: Rotate Selection
nl: Selectie Roteren

en: Flip Selection
nl: Keer Selectie Om

en: Fill Selection
nl: Selectie Opvullen

en: Randomize Tiles in Selection
nl: Maak Willekeurige Vakjes In Selectie

en: Apply a Mask
nl: Breng een Masker aan

en: Create Mask
nl: Creëer Masker

en: Refresh Display
nl: Ververs Beeld

en: Update Terrain Transitions
nl: Update Terreintransities

en: Toggle Terrain Transition Update
nl: Update Terreintransities

en: Auto-update Terrain Transitions
nl: Update Terreintransities Automatisch

en: Auto-update Terrain Transitions: No
nl: Update Terreintransities Automatisch: Nee

en: Auto-update Terrain Transitions: Partial
nl: Update Terreintransities Automatisch: Gedeeltelijk

en: Refresh Image Cache
nl: Cache Afbeelding Vernieuwen

en: Draw Hex Coordinates
nl: Teken Tegel Coördinaten

en: Draw Terrain Codes
nl: Teken Terreincodes

en: Draw Number of Bitmaps
nl: Teken Nummer voor Bitmap

en: Save Selection to Area
nl: Sla Selectie op naar Gebied

en: Rename Selected Area
nl: Hernoem Geselecteerd Gebied

en: Remove Selected Area
nl: Verwijder Geselecteerd Gebied

en: Add New Area
nl: Voeg Nieuw Gebied Toe

en: Edit Scenario
nl: Pas Scenario Aan

en: Edit Side
nl: Pas Kant Aan

en: Remove Side
nl: Verwijder Kant

en: Delay Shroud Updates
nl: Sluier Achteraf Bijwerken

en: Update Shroud Now
nl: Sluier Nu Bijwerken

en: Continue Interrupted Move
nl: Doorgaan Met Onderbroken Zet

en: Find Label or Unit
nl: Label of Eenheid Vinden

en: Speak to Ally
nl: Met Bondgenoot Praten

en: Speak to All
nl: Met Iedereen Praten

en: Help about save-loading
nl: Hulp bij het laden van opgeslagen spellen

en: Hint: save-loading is unnecessary
nl: Tip: het laden van opgeslagen spellen is onnodig

en: Enter Command
nl: Typ Commando

en: Custom Command
nl: Aangepaste Opdracht

en: Run Formula
nl: Draai Formule

en: Clear Chat
nl: Maak Chat Leeg

en: Change Language
nl: Taal Veranderen

en: Refresh WML
nl: Ververs WML

en: Next Tip of the Day
nl: Volgende Tip van de Dag

en: Previous Tip of the Day
nl: Vorige Tip van de Dag

en: Start Campaign
nl: Start Veldtocht

en: Start Multiplayer Game
nl: Start Multiplayer Spel

en: Manage Add-ons
nl: Beheer Add-ons

en: Manage Cores
nl: Beheer Bronnen

en: Show Credits
nl: Toon Aftiteling

en: Show Helptip
nl: Toon Helptip

en: Show Lua Console
nl: Toon Lua Console

en: Unrecognized Command
nl: Onherkenbaar Command

en: No known themes. Try changing from within an existing game.
nl: Geen bestaande thema's. Probeer het thema vanuit een bestaand spel te veranderen.

en: The <b>$filename</b> server application provides multiplayer server functionality and is required for hosting local network games. It will normally be found in the same folder as the game executable.
nl: Het <b>$filename</b> server programma zorgt voor multiplayer server functionaliteit an is nodig om spellen te hosten op een lokaal netwerk. Normaal bevindt dit programma zich in dezelfde map als Strijd om Wesnoth zelf.

en: Find Server Application
nl: Vind Server Programma

en: A terrain with a string with more than 4 characters has been found, the affected terrain is:
nl: Een terrein met een string van meer dan 4 karakters is gevonden, het bedoelde terrein is:

en: An error due to possibly invalid WML occurred
    The error message is :
nl: Er is een fout opgetreden door mogelijk ongeldige WML
    De foutmelding is :

en: When reporting the bug please include the following error message :
nl: Wanneer je een fout meldt, gelieve de volgende boodschap bij het bericht te voegen :

en: In section '[$section|]' where '$primary_key| = $primary_value' the mandatory key '$key|' isn't set.
nl: In sectie '[$section|]' waar '$primary_key| = $primary_value' is het verplichte veld '$key|' niet ingevuld.

en: In section '[$section|]' the mandatory key '$key|' isn't set.
nl: In sectie '[$section|]' is het verplichte veld '$key|' niet gezet.

en: The key '$key' is deprecated and support will be removed in version $removal_version.
nl: De sleutel '$key' is verouderd en ondersteuning zal verwijderd worden in versie $removal_version.

en: The key '$deprecated_key' has been renamed to '$key'. Support for '$deprecated_key' will be removed in version $removal_version.
nl: De sleutel '$deprecated_key' is hernoemd naar '$key'. Ondersteuning voor '$deprecated_key' zal verwijderd worden in versie $removal_version.
