Battle for Wesnoth 1.2 - en to sk_SK translation catalogue (1411 entries)

note: [ai]: id=ai_default_rca
en: Multiplayer_AI^Default AI (RCA)
sk_SK: Predvolená AI

note: [ai]: id=ai_default_rca_1_14
en: Multiplayer_AI^Old Default AI (1.14 version)
sk_SK: Stará verzia predvolenej AI

note: [ai]: id=experimental_ai
en: Multiplayer_AI^Experimental AI
sk_SK: Experimentálna AI

note: [ai]: id=idle_ai
en: Multiplayer_AI^Dev AI: Idle AI
sk_SK: Vývojárska, Nečinná AI

note: [ai]: id=ai_default_rca_alternate_recruiting
en: Multiplayer_AI^Dev AI: Default AI (RCA) with Alternate Recruiting
sk_SK: Vývojárska, Predvolená AI s alternatívnym verbovaním

note: [terrain_type]: id=zfarmer-fence  # AI-animal-proof fences from first scenario [terrain_type]: id=farmer-fence  # AI-animal-proof fences from first scenario [terrain_type]: id=fence [terrain_type]: id=fence_iron
en: Fence
sk_SK: Plot

note: [row]
en: gender^Random
sk_SK: Náhodné

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray [terrain_type]: id=deep_water_medium [terrain_type]: id=deep_water_tropical [terrain_type]: id=deep_water
en: Deep Water
sk_SK: Hlboká voda

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray
en: Gray Deep Water
sk_SK: Sivá hlboká voda

note: [terrain_type]: id=deep_water_medium
en: Medium Deep Water
sk_SK: Stredne hlboká voda

note: [terrain_type]: id=deep_water_tropical
en: Tropical Deep Water
sk_SK: Tropická hlboká voda

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water [terrain_type]: id=shallow_water
en: Shallow Water
sk_SK: Plytká voda

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water
en: Gray Shallow Water
sk_SK: Sivá plytká voda

note: [terrain_type]: id=medium_shallow_water
en: Medium Shallow Water
sk_SK: Stredne plytká voda

note: [terrain_type]: id=tropical_water
en: Tropical Shallow Water
sk_SK: Tropická plytká voda

note: [terrain_type]: id=ford
en: Ford
sk_SK: Brod

note: [terrain_type]: id=ford
en: When a river happens to be extremely shallow, passing over it is a trivial matter for land based units. Moreover, any creature best adapted to swimming has full mobility even at such places in the river. As far as gameplay is concerned, a river ford is treated as either grassland or shallow water, choosing whichever one offers the best defensive and movement bonuses for the unit on it.
sk_SK: Ak je rieka veľmi plytká, pozemné jednotky cez ňu jednoducho prejdú. Plávajúce jednotky sa tu takisto pohybujú rovnako ľahko ako v iných častiach rieky. Z hľadiska hry sa teda riečny brod počíta buď ako rovina alebo ako plytká voda, podľa toho, čo danej jednotke z hľadiska obrany a pohybu viac vyhovuje.

note: [terrain_type]: id=gray_reef [terrain_type]: id=medium_reef [terrain_type]: id=tropical_reef [terrain_type]: id=reef
en: Coastal Reef
sk_SK: Pobrežný útes

note: [terrain_type]: id=gray_reef
en: Gray Coastal Reef
sk_SK: Sivý pobrežný útes

note: [terrain_type]: id=medium_reef
en: Medium Coastal Reef
sk_SK: Stredný pobrežný útes

note: [terrain_type]: id=tropical_reef
en: Tropical Coastal Reef
sk_SK: Tropický pobrežný útes

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water
en: Swamp
sk_SK: Močiar

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp Water Reed
sk_SK: Trstina v bažine

note: [terrain_type]: id=quagmire
en: Muddy Quagmire
sk_SK: Blatistá slatina

note: [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=savanna [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Grassland
sk_SK: Lúka

note: [terrain_type]: id=grassland
en: Green Grass
sk_SK: Zelená tráva

note: [terrain_type]: id=savanna
en: Semi-dry Grass
sk_SK: Polosuchá tráva

note: [terrain_type]: id=grass_dry
en: Dry Grass
sk_SK: Suchá tráva

note: [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Leaf Litter
sk_SK: Opadané listy

note: [terrain_type]: id=dirt_dark [terrain_type]: id=dirt [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dirt
sk_SK: Blato

note: [terrain_type]: id=dirt_dark
en: Dark Dirt
sk_SK: Tmavé blato

note: [terrain_type]: id=dirt
en: Regular Dirt
sk_SK: Bežné blato

note: [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dry Dirt
sk_SK: Suché blato

note: [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path [terrain_type]: id=road_icy [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=cave_path
en: Road
sk_SK: Cesta

note: [terrain_type]: id=road
en: Regular Cobbles
sk_SK: Bežná dlažba

note: [terrain_type]: id=road
en: <italic>text='Roads'</italic> are beaten paths of dirt, formed by many travelers passing over them. As far as gameplay is concerned, roads behave as flat terrain.
sk_SK: <italic>text='Cesty'</italic> sú trasy z ušliapanej hliny vytvorené mnohými prechádzajúcimi cestovateľmi. Čo sa týka pravidiel hry, cesty sú to isté ako <ref>dst='terrain_flat' text='roviny'</ref>.

note: [terrain_type]: id=road_clean
en: Clean Gray Cobbles
sk_SK: Čistá sivá dlažba

note: [terrain_type]: id=stone_path
en: Overgrown Cobbles
sk_SK: Veľká dlažba

note: [terrain_type]: id=road_icy
en: Icy Cobbles
sk_SK: Ľadové dlažby

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
sk_SK: Ľad

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
sk_SK: Sneh

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert
sk_SK: Púšť

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert Sands
sk_SK: Púštne piesky

note: [terrain_type]: id=desert
en: <italic>text='Deserts'</italic> have a somewhat different composition than small sand pits or beaches, however for gameplay purposes they are identical. See <ref>dst='..terrain_sand' text='sand'</ref>.
sk_SK: <italic>text='Púšte'</italic> síce majú odlišné zloženie ako malé pieskové jamy alebo pláže, ale z hľadiska hry sa hodnotia ako rovnaké. Pozri <ref>dst='..terrain_sand' text='piesok'</ref>.

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: Sand
sk_SK: Piesok

note: [terrain_type]: id=sand_beach
en: Beach Sands
sk_SK: Plážové piesky

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: The instability of <italic>text='sand'</italic> makes it harder for most units to cross, and leaves them wide open to attack. In contrast, the wide feet or snakelike bodies of the reptilian races make sand much easier for them to navigate.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in sand.
sk_SK: Nestabilný <italic>text='piesok'</italic> spomaľuje pohyb väčšiny jednotiek a neumožňuje im naplno sa brániť. Len jednotky so širokými chodidlami alebo hadovitými telami sa v piesku ľahšie pohybujú.
    
    Väčšina jednotiek má v piesku obranu 20 až 40%.

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
sk_SK: Oáza

note: [terrain_type]: id=oasis
en: A welcome sight to any traveler, an oasis allows units to heal as if stationed in a village, but provides no income or defensive advantage.
sk_SK: Oáza je vítaná každým cestovateľom, umožňuje jednotkám uzdraviť sa ako v dedine, ale neposkytuje žiadny príjem ani obrannú výhodu.

note: [terrain_type]: id=sand_rubble
en: Rubble
sk_SK: Sutina

note: [terrain_type]: id=crater
en: Crater
sk_SK: Kráter

note: [terrain_type]: id=flowers_mixed
en: Mixed Flowers
sk_SK: Zmiešané kvety

note: [terrain_type]: id=farm
en: Farmland
sk_SK: Farma

note: [terrain_type]: id=stones_small
en: Stones
sk_SK: Kamene

note: [terrain_type]: id=snowbits_small
en: Snowbits
sk_SK: Kúsky snehu

note: [terrain_type]: id=mushrooms_small
en: Small Mushrooms
sk_SK: Malé huby

note: [terrain_type]: id=mushrooms_farm
en: Mushroom Farm
sk_SK: Hubová farma

note: [terrain_type]: id=desert_plants
en: Desert Plants
sk_SK: Púštne rastliny

note: [terrain_type]: id=desert_plants_sans_bones
en: Desert Plants without Bones
sk_SK: Púštne rastliny

note: [terrain_type]: id=windmill
en: Windmill
sk_SK: Veterný mlyn

note: [terrain_type]: id=campfire
en: Campfire
sk_SK: Táborový oheň

note: [terrain_type]: id=wallfire
en: Sconce
sk_SK: Svietnik

note: [terrain_type]: id=brazier
en: Brazier
sk_SK: Horák

note: [terrain_type]: id=brazier-lit
en: Lit Brazier
sk_SK: Zapálený horák

note: [terrain_type]: id=fence_iron
en: Iron Fence
sk_SK: Železný plot

note: [terrain_type]: id=sand_drifts
en: Stones with Sand Drifts
sk_SK: Kamene v piesku

note: [terrain_type]: id=water-lilies
en: Water Lilies
sk_SK: Vodné lekná

note: [terrain_type]: id=water-lilies-flower
en: Flowering Water Lilies
sk_SK: Kvitnúce vodné lekná

note: [terrain_type]: id=detritus_trash
en: Trash
sk_SK: Odpad

note: [terrain_type]: id=detritus_bones
en: Remains
sk_SK: Pozostatky

note: [terrain_type]: id=great_tree [terrain_type]: id=great_tree_snowy [terrain_type]: id=great_tree_dead [terrain_type]: id=great_tree_dead_oak
en: Great Tree
sk_SK: Veľký strom

note: [terrain_type]: id=great_tree_snowy
en: Snowy Great Tree
sk_SK: Zasnežený veľký strom

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Dead Great Tree
sk_SK: Mŕtvy veľký strom

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead_oak
en: Dead Great Oak Tree
sk_SK: Mŕtvy veľký dub

note: [terrain_type]: id=tropical_forest [terrain_type]: id=rainforest [terrain_type]: id=palm_desert_forest [terrain_type]: id=palm_forest [terrain_type]: id=savanna_forest [terrain_type]: id=pine_forest [terrain_type]: id=snow_forest [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduou
en: Forest
sk_SK: Les

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
sk_SK: Tropický les

note: [terrain_type]: id=rainforest
en: Rainforest
sk_SK: Prales

note: [terrain_type]: id=palm_desert_forest
en: Palm Forest
sk_SK: Palmový les

note: [terrain_type]: id=palm_forest
en: Dense Palm Forest
sk_SK: Hustý palmový les

note: [terrain_type]: id=savanna_forest
en: Savanna
sk_SK: Savana

note: [terrain_type]: id=pine_forest
en: Pine Forest
sk_SK: Borovicový les

note: [terrain_type]: id=snow_forest
en: Snowy Pine Forest
sk_SK: Zasnežený borovicový les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer
en: Summer Deciduous Forest
sk_SK: Letný listnatý les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall
en: Fall Deciduous Forest
sk_SK: Jesenný listnatý les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter
en: Winter Deciduous Forest
sk_SK: Zimný listnatý les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow
en: Snowy Deciduous Forest
sk_SK: Zasnežený listnatý les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_summer
en: Summer Mixed Forest
sk_SK: Letný zmiešaný les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_fall
en: Fall Mixed Forest
sk_SK: Jesenný zmiešaný les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter
en: Winter Mixed Forest
sk_SK: Zimný zmiešaný les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter_snow
en: Snowy Mixed Forest
sk_SK: Zasnežený zmiešaný les

note: [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=snow_hills [terrain_type]: id=hills
en: Hills
sk_SK: Kopce

note: [terrain_type]: id=hills_regular
en: Regular Hills
sk_SK: Bežné kopce

note: [terrain_type]: id=hills_dry
en: Dry Hills
sk_SK: Suché kopce

note: [terrain_type]: id=desert_hills
en: Dunes
sk_SK: Duny

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
sk_SK: Zasnežené kopce

note: [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=dry_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_dry [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=cloud_desert [terrain_type]: id=mountains
en: Mountains
sk_SK: Hory

note: [terrain_type]: id=regular_mountains
en: Regular Mountains
sk_SK: Bežné hory

note: [terrain_type]: id=dry_mountains
en: Dry Mountains
sk_SK: Suché hory

note: [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Snowy Mountains
sk_SK: Zasnežené hory

note: [terrain_type]: id=desert_mountains
en: Desert Mountains
sk_SK: Púštne hory

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor [terrain_type]: id=ancient_stone_floor
en: Stone Floor
sk_SK: Kamenná podlaha

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor
en: Basic Stone Floor
sk_SK: Jednoduchá kamenná podlaha

note: [terrain_type]: id=ancient_stone_floor
en: Ancient Stone Floor
sk_SK: Starobylá kamenná podlaha

note: [terrain_type]: id=rug_floor [terrain_type]: id=rug2_floor [terrain_type]: id=rug3_floor
en: Rug
sk_SK: Pokrývka

note: [terrain_type]: id=rug_floor
en: Royal Rug
sk_SK: Kráľovský koberec

note: [terrain_type]: id=rug2_floor
en: Normal Rug
sk_SK: Bežná pokrývka

note: [terrain_type]: id=rug3_floor
en: Cave Rug
sk_SK: Jaskynná pokrývka

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Wooden Floor
sk_SK: Drevená podlaha

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Basic Wooden Floor
sk_SK: Jednoduchá drevená podlaha

note: [terrain_type]: id=old_wood_floor
en: Old Wooden Floor
sk_SK: Stará drevená podlaha

note: [terrain_type]: id=lit
en: Lit
sk_SK: Osvetlené

note: [terrain_type]: id=lit
en: Beam of Light
sk_SK: Lúč svetla

note: [terrain_type]: id=cave_floor [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave
en: Cave
sk_SK: Jaskyňa

note: [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave Floor
sk_SK: Podlaha jaskyne

note: [terrain_type]: id=cave_earthy
en: Earthy Cave Floor
sk_SK: Zemitá jaskynná podlaha

note: [terrain_type]: id=flagstones_dark
en: Dark Flagstones
sk_SK: Tmavé dlaždice

note: [terrain_type]: id=cave_path
en: Cave Path
sk_SK: Chodník v jaskyni

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old [terrain_type]: id=fungus_grove [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Mushroom Grove
sk_SK: Hubový porast

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old
en: Non-mixed Mushroom Grove
sk_SK: Nezmiešaný hubový porast

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old this hint is only shown in the map editor, the ^Uf, ^Tf and Tb are all terrain codes and should be left as-is
en: editor^The overlays '^Uf' and '^Ufi' are deprecated because, although the graphics show an overlay with another terrain underneath, the movement and defense stats are purely fungus terrain, ignoring the underlying terrain. The recommended replacements are '^Tf' and '^Tfi' which look the same but have the stats implied by the graphics. For hexes where the stats of purely fungus are wanted, 'Tb' is a mushroom base terrain, which can be used with or without '^Tf' on top.
sk_SK: Prekrytia '^Uf' a '^Ufi' sú zastarané, pretože hoci grafika zobrazuje prekrytie s iným terénom pod ním, štatistiky pohybu a obrany sú čisto hubovým terénom a ignorujú podkladový terén. Odporúčanými náhradami sú '^Tf' a '^Tfi', ktoré vyzerajú rovnako, ale majú štatistiky naznačené grafikou. Na šesťuhoľníkoch, kde sú požadované štatistiky čisto hubového terénu, je 'Tb' hubový základný terén, ktorý možno použiť s '^Tf' alebo bez neho.

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old this is only shown when the player opens the help by asking for the terrain description of a old mushroom terrain (^Uf or ^Ufi)
en: Dwarven tales describe different types of mushrooms — with some types the difficulty of walking on the spongy floor has no relation to the ground underneath, even when the ground underneath is still visible. This terrain’s defense and movement costs are purely based on the unit’s stats for <italic>text='Fungus'</italic>.
sk_SK: Trpasličie povesti opisujú rôzne typy húb - pri niektorých typoch nemá náročnosť pohybu po hubovitej podlahe žiadnu súvislosť so zemou pod ňou, aj keď je podlaha pod ňou stále viditeľná. Obrana a náklady na pohyb v tomto teréne sú založené výlučne na štatistikách jednotky pre <italic>text='Fungus'</italic>.

note: [terrain_type]: id=fungus_beam_old
en: Lit Non-mixed Mushroom Grove
sk_SK: Osvetlený nezmiešaný hubový porast

note: [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Lit Mushroom Grove
sk_SK: Osvetlený hubový porast

note: [terrain_type]: id=fungus_floor
en: Mycelium
sk_SK: Mycélium

note: [terrain_type]: id=rocky_cave [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: Rockbound Cave
sk_SK: Skalnatá jaskyňa

note: [terrain_type]: id=rocky_cave [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: <italic>text='Rockbound cave'</italic> terrain is formed by the action of water and wind, carrying erosive particles that carve the rock. It resembles a scraggy underground cavern which shoulders defense, but is hard for most units to traverse. Only settlers of caves, such as dwarves and trolls, are fully capable of navigating such topography.
    
    Most units have about 50% defense in rocky caves, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves, by dint of their small size, enjoy 60% defense in rockbound caves.
    
    Occasionally caves are <italic>text='illuminated'</italic>.
sk_SK: Terén <italic>text='skalnatej jaskyne'</italic> je vytvarovaný pôsobením vody a vetra, zvetrávajúcich skalnatý podklad. Je to hrboľatý podklad, ktorý zmenšuje efektivitu väčšiny jednotiek, ale zlepšuje ich obranu. Trpaslíci a trolovia, hlavní obyvatelia jaskýň, sa v tomto teréne orientujú pomerne ľahko.
    
    Väčšina jednotiek má v skalnatej jaskyni obranu okolo 50%, jazda len 40%. Trpaslíci majú vďaka svojej malej výške obranu 60%.
    
    Niekedy sú jaskyne aj <italic>text='osvetlené'</italic>.

note: [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: Earthy Rockbound Cave
sk_SK: Zemitá skalnatá jaskyňa

note: [terrain_type]: id=mine_rails [terrain_type]: id=mine_railsdiag1 [terrain_type]: id=mine_railsdiag2
en: Mine Rail
sk_SK: Banské koľaje

note: [terrain_type]: id=canyon [terrain_type]: id=chasm_earthy [terrain_type]: id=abyss [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Chasm
sk_SK: Trhlina

note: [terrain_type]: id=canyon
en: Regular Chasm
sk_SK: Bežná trhlina

note: [terrain_type]: id=chasm_earthy
en: Earthy Chasm
sk_SK: Zemitá trhlina

note: [terrain_type]: id=abyss
en: Ethereal Abyss
sk_SK: Priepasť do éteru

note: [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Lava Chasm
sk_SK: Trhlina s lávou

note: [terrain_type]: id=lava
en: Lava
sk_SK: Láva

note: [terrain_type]: id=lava
en: The dangers inherent in trying to walk on <italic>text='lava'</italic> are fairly obvious. As far as movement is concerned, lava is equivalent to <ref>dst='terrain_unwalkable' text='unwalkable'</ref> terrain, and can only be crossed by those units capable of flying a considerable distance above it. The molten magma also produces a substantial glow, illuminating the area immediately above it. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units.
sk_SK: Nebezpečenstvo vyplývajúce z pokusu prejsť cez horúcu <italic>text='lávu'</italic> je jasné každému. Čo sa týka možností pohybu, láva je zhodná s <ref>dst='terrain_unwalkable' text='neschodným terénom'</ref> a môžu cez ňu prejsť iba jednotky, ktoré dokážu dostatočne vysoko lietať. Roztavená magma vydáva výrazné svetlo, ktoré osvetľuje oblasť priamo nad ňou. To poskytuje bonus pri útoku jednotkám poriadku a uberá bonus jednotkám chaosu.

note: [terrain_type]: id=volcano
en: Volcano
sk_SK: Sopka

note: [terrain_type]: id=cloud
en: Regular Impassable Mountains
sk_SK: Bežné neprekročiteľné hory

note: [terrain_type]: id=cloud_dry
en: Dry Impassable Mountains
sk_SK: Suché neprekročiteľné hory

note: [terrain_type]: id=cloud_snow
en: Snowy Impassable Mountains
sk_SK: Zasnežené neprekročiteľné hory

note: [terrain_type]: id=cloud_desert
en: Desert Impassable Mountains
sk_SK: Púštne neprekročiteľné hory

note: [terrain_type]: id=cavewall [terrain_type]: id=cavewall_earthy [terrain_type]: id=cavewall_earthy_hewn
en: Cave Wall
sk_SK: Stena jaskyne

note: [terrain_type]: id=cavewall
en: Natural Cave Wall
sk_SK: Prírodná stena jaskyne

note: [terrain_type]: id=minewall [terrain_type]: id=wall_stone_mine
en: Mine Wall
sk_SK: Stena bane

note: [terrain_type]: id=cavewall_earthy
en: Natural Earthy Cave Wall
sk_SK: Prírodná zemitá stena jaskyne

note: [terrain_type]: id=wall_stone [terrain_type]: id=wall_stone_lit [terrain_type]: id=wall_stone_clean [terrain_type]: id=wall_stone_ancient
en: Stone Wall
sk_SK: Kamenná stena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_lit
en: Lit Stone Wall
sk_SK: Osvetlená kamenná stena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_mine
en: Straight Mine Wall
sk_SK: Rovná stena bane

note: [terrain_type]: id=wall_stone_white
en: Interior Wall
sk_SK: Vnútorná stena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_white
en: Straight White Wall
sk_SK: Rovná biela stena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_clean
en: Clean Stone Wall
sk_SK: Čistá kamenná stena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_ancient
en: Ancient Stone Wall
sk_SK: Starobylá kamenná stena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_tomb
en: Catacombs Wall
sk_SK: Stena katakomb

note: [terrain_type]: id=wall_stone_tomb
en: Catacombs Stone Wall
sk_SK: Kamenná stena katakomb

note: [terrain_type]: id=wall_stone_overgrown
en: Overgrown Wall
sk_SK: Zarastený múr

note: [terrain_type]: id=wall_stone_overgrown
en: Overgrown Stone Wall
sk_SK: Zarastená kamenná stena

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_n [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_n
en: Gate
sk_SK: Brána

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_n
en: Rusty Gate
sk_SK: Hrdzavá brána

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_n [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_n
en: Door
sk_SK: Dvere

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_n
en: Wooden Door
sk_SK: Drevené dvere

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_n
en: Open Rusty Gate
sk_SK: Otvorená hrdzavá brána

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_n
en: Open Wooden Door
sk_SK: Otvorené drevené dvere

note: [terrain_type]: id=impassable_overlay
en: Impassable Overlay
sk_SK: Neprekročiteľná vrstva

note: [terrain_type]: id=unwalkable_overlay
en: Unwalkable Overlay
sk_SK: Neschodná vrstva

note: [terrain_type]: id=void [terrain_type]: id=off_map
en: Void
sk_SK: Prázdnota

note: [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_ruin [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=orcish_village [terrain_type]: id=orcish_snow_village [terrain_type]: id=elven_snow_village [terrain_type]: id=elven_village [terrain_typ
en: Village
sk_SK: Dedina

note: [terrain_type]: id=desert_village
en: Adobe Village
sk_SK: Tehlová dedina

note: [terrain_type]: id=desert_village_ruin
en: Ruined Adobe Village
sk_SK: Ruiny tehlovej dediny

note: [terrain_type]: id=desert_village_tent
en: Desert Tent Village
sk_SK: Púštna stanová dedina

note: [terrain_type]: id=camp_village
en: Tent Village
sk_SK: Stanová dedina

note: [terrain_type]: id=orcish_village
en: Orcish Village
sk_SK: Dedina orkov

note: [terrain_type]: id=orcish_snow_village
en: Snowy Orcish Village
sk_SK: Zasnežená dedina orkov

note: [terrain_type]: id=elven_snow_village
en: Snowy Elven Village
sk_SK: Zasnežená elfská dedina

note: [terrain_type]: id=elven_village
en: Elven Village
sk_SK: Elfská dedina

note: [terrain_type]: id=human_village
en: Cottage
sk_SK: Chata

note: [terrain_type]: id=snow_village
en: Snowy Cottage
sk_SK: Zasnežená chata

note: [terrain_type]: id=human_village_ruin
en: Ruined Cottage
sk_SK: Ruiny chaty

note: [terrain_type]: id=city_village
en: Human City
sk_SK: Ľudské mesto

note: [terrain_type]: id=windmill_village
en: Windmill Village
sk_SK: Dedina s veterným mlynom

note: [terrain_type]: id=city_village_wno
en: Snowy Human City
sk_SK: Zasnežené ľudské mesto

note: [terrain_type]: id=city_village_ruin
en: Ruined Human City
sk_SK: Ruiny ľudského mesta

note: [terrain_type]: id=hill_village
en: Hill Stone Village
sk_SK: Dedina na kamennom kopci

note: [terrain_type]: id=snow-hill_village
en: Snowy Hill Stone Village
sk_SK: Zasnežená dedina na kamennom kopci

note: [terrain_type]: id=hill_village_ruin
en: Ruined Hill Stone Village
sk_SK: Ruiny dediny na kamennom kopci

note: [terrain_type]: id=tropical_forest_village
en: Tropical Village
sk_SK: Tropická dedina

note: [terrain_type]: id=drake_village
en: Drake Village
sk_SK: Jašteria dedina

note: [terrain_type]: id=underground_village
en: Cave Village
sk_SK: Dedina v jaskyni

note: [terrain_type]: id=dwarven_village
en: Dwarven Village
sk_SK: Trpasličia dedina

note: [terrain_type]: id=hut_village
en: Hut
sk_SK: Búda

note: [terrain_type]: id=hut_snow_village
en: Snowy Hut
sk_SK: Zasnežená búda

note: [terrain_type]: id=logcabin_village
en: Log Cabin
sk_SK: Zrub

note: [terrain_type]: id=logcabin_snow_village
en: Snowy Log Cabin
sk_SK: Zasnežený zrub

note: [terrain_type]: id=igloo
en: Igloo
sk_SK: Iglú

note: [terrain_type]: id=swamp_village
en: Swamp Village
sk_SK: Dedina v močiari

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: Merfolk Village
sk_SK: Dedina morských ľudí

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: <italic>text='Submerged villages'</italic> are the homes of merfolk and nagas. While water-dwelling creatures are at home here, land-dwellers have a hard time navigating and defending these villages. However, like any village, the facilities are available to all creatures which allow units to tend to their wounds. Any unit stationed in a village can heal eight hitpoints each turn, or be cured of poison.
    
    Merfolk and nagas have 60% defense in submerged villages, whereas land based units usually have a low defense.
sk_SK: <italic>text='Ponorené dediny'</italic> sú domovom morských a hadích ľudí. Vodné živočíchy sa tu cítia ako doma, suchozemské majú problémy orientovať sa a brániť tieto dediny. Napriek tomu, ako v každej dedine, aj tu sú dostupné prostriedky na ošetrenie zranení jednotiek. Každá jednotka zdržujúca sa v dedine si môže uzdraviť 8 životov v každom kole, alebo vyliečiť jed.
    
    Morskí a hadí ľudia majú v ponorenej dedine obranu 60%, suchozemské jednotky majú obyčajne nízku obranu.

note: [terrain_type]: id=village_overlay
en: Village Overlay
sk_SK: Dedinská vrstva

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_ruin [terrain_type]: id=encampment_snow [terrain_type]: id=troll_encampment [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Encampment
sk_SK: Tábor

note: [terrain_type]: id=encampment_ruin
en: Ruined Encampment
sk_SK: Ruiny tábora

note: [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Snowy Encampment
sk_SK: Zasnežený tábor

note: [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=snow_orcish_fort [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=elven_castle_ruin [terrain_type]: id=elven_castle_winter [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=dwarven_c
en: Castle
sk_SK: Hrad

note: [terrain_type]: id=orcish_fort
en: Orcish Castle
sk_SK: Hrad orkov

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Snowy Orcish Castle
sk_SK: Zasnežený hrad orkov

note: [terrain_type]: id=human_castle
en: Human Castle
sk_SK: Ľudský hrad

note: [terrain_type]: id=snow_castle
en: Snowy Human Castle
sk_SK: Zasnežený ľudský hrad

note: [terrain_type]: id=elven_castle
en: Elven Castle
sk_SK: Elfský hrad

note: [terrain_type]: id=elven_castle_ruin
en: Elven Castle Ruin
sk_SK: Ruiny elfského hradu

note: [terrain_type]: id=elven_castle_winter
en: Winter Elven Castle
sk_SK: Zimný elfský hrad

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle
en: Dwarven Underground Castle
sk_SK: Trpasličí podzemný hrad

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle2
en: Dwarven Castle
sk_SK: Trpasličí hrad

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle_ruin
en: Dwarven Castle Ruins
sk_SK: Ruiny trpasličieho hradu

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle_winter
en: Winter Dwarven Castle
sk_SK: Zimný trpasličí hrad

note: [terrain_type]: id=ruin [terrain_type]: id=sunkenruin [terrain_type]: id=swampruin [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Castle
sk_SK: Ruiny hradu

note: [terrain_type]: id=ruin
en: Ruined Human Castle
sk_SK: Ruiny ľudského hradu

note: [terrain_type]: id=sunkenruin
en: Sunken Human Ruin
sk_SK: Zatopená ľudská ruina

note: [terrain_type]: id=swampruin
en: Swamp Human Ruin
sk_SK: Ľudská ruina v močiari

note: [terrain_type]: id=sand_castle
en: Desert Castle
sk_SK: Púštny hrad

note: [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Desert Castle
sk_SK: Ruiny púštneho hradu

note: [terrain_type]: id=troll_encampment
en: Troll Encampment
sk_SK: Tábor trolov

note: [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Aquatic Encampment
sk_SK: Vodný tábor

note: [terrain_type]: id=aquatic_castle
en: Aquatic Castle
sk_SK: Vodný hrad

note: [terrain_type]: id=encampment_keep [terrain_type]: id=encampment_keep_tall [terrain_type]: id=encampment_snow_keep [terrain_type]: id=merman_campkeep [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Encampment Keep
sk_SK: Táborová pevnosť

note: [terrain_type]: id=encampment_ruin_keep
en: Ruined Encampment Keep
sk_SK: Ruiny táborovej pevnosti

note: [terrain_type]: id=encampment_keep_tall
en: Tall Encampment Keep
sk_SK: Vysoká táborová pevnosť

note: [terrain_type]: id=encampment_snow_keep
en: Snowy Encampment Keep
sk_SK: Zasnežená táborová pevnosť

note: [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=elven_keep_ruin [terrain_type]: id=elven_keep_winter [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep2 [terrai
en: Keep
sk_SK: Pevnosť

note: [terrain_type]: id=orcish_keep
en: Orcish Keep
sk_SK: Pevnosť orkov

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Snowy Orcish Keep
sk_SK: Zasnežená pevnosť orkov

note: [terrain_type]: id=human_keep
en: Human Castle Keep
sk_SK: Ľudská hradná pevnosť

note: [terrain_type]: id=snow_keep
en: Snowy Human Castle Keep
sk_SK: Zasnežená ľudská hradná pevnosť

note: [terrain_type]: id=elven_keep
en: Elven Castle Keep
sk_SK: Elfská hradná pevnosť

note: [terrain_type]: id=elven_keep_ruin
en: Elven Keep Ruin
sk_SK: Ruiny elfskej pevnosti

note: [terrain_type]: id=elven_keep_winter
en: Winter Elven Keep
sk_SK: Zimná elfská pevnosť

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep
en: Dwarven Underground Keep
sk_SK: Trpasličia podzemná pevnosť

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep2
en: Dwarven Castle Keep
sk_SK: Trpasličia hradná pevnosť

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep_ruin
en: Dwarven Ruin Keep
sk_SK: Ruiny trpasličej pevnosti

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep_winter
en: Winter Dwarven Keep
sk_SK: Zimná trpasličia pevnosť

note: [terrain_type]: id=ruined_keep [terrain_type]: id=sunken_keep [terrain_type]: id=swamp_keep [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Keep
sk_SK: Ruiny pevnosti

note: [terrain_type]: id=ruined_keep
en: Ruined Human Castle Keep
sk_SK: Ruiny ľudskej hradnej pevnosti

note: [terrain_type]: id=sunken_keep
en: Sunken Human Castle Keep
sk_SK: Zatopená ľudská hradná pevnosť

note: [terrain_type]: id=swamp_keep
en: Swamp Human Castle Keep
sk_SK: Ľudská hradná pevnosť v bažine

note: [terrain_type]: id=desert_keep
en: Desert Keep
sk_SK: Púštna pevnosť

note: [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Desert Keep
sk_SK: Ruiny púštnej pevnosti

note: [terrain_type]: id=merman_campkeep
en: Aquatic Encampment Keep
sk_SK: Vodná táborová pevnosť

note: [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Troll Encampment Keep
sk_SK: Táborová pevnosť trolov

note: [terrain_type]: id=merman_castlekeep
en: Aquatic Keep
sk_SK: Vodná pevnosť

note: [terrain_type]: id=castle_overlay
en: Castle Overlay
sk_SK: Hradná vrstva

note: [terrain_type]: id=keep_overlay
en: Keep Overlay
sk_SK: Vrstva pevnosti

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2 [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2 [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2 [terrain_
en: Bridge
sk_SK: Most

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2
en: Wooden Bridge
sk_SK: Drevený most

note: [terrain_type]: id=bridge
en: To those capable of building one, the ability to lay a <italic>text='bridge'</italic> offers a liberation from the fickle nature of waterways, whose fords come and go with the rise and fall of the waterline. This is to say nothing of the luxury of dry feet, the loss of which is no laughing matter in the cold months of the year.
    
    For those who go by land or sea, a bridge is the best of both worlds — for gameplay purposes, it is treated either as grassland or the underlying water, whichever offers the best movement and defensive bonuses for the unit occupying the bridge hex. Note that a swimming unit and a land unit are not capable of occupying a bridge hex at the same time.
sk_SK: Postaviť <italic>text='most'</italic> cez rieku dáva obyvateľom možnosť vyhnúť sa odkázanosti na rozmary prírody, ktorá určuje výšku hladiny na brodoch. Prejsť cez rieku suchou nohou je zvlášť príjemné v najchladnejších mesiacoch roka.
    
    Most je najlepšou voľbou pre tých, čo idú pešo, i pre tých, čo sa plavia - z hľadiska hry sa most považuje buď za rovinu alebo plytkú vodu, podľa toho, čo danej jednotke poskytuje lepšie možnosti pohybu a obrany. Na jednom políčku mostu sa nemôže zároveň nachádzať plávajúca i pozemná jednotka.

note: [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2
en: Rotting Bridge
sk_SK: Práchnivý most

note: [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2
en: Basic Stone Bridge
sk_SK: Jednoduchý kamenný most

note: [terrain_type]: id=bridgechasm [terrain_type]: id=bridgechasmdiag1 [terrain_type]: id=bridgechasmdiag2
en: Cave Chasm Bridge
sk_SK: Most cez jaskynnú trhlinu

note: [terrain_type]: id=hangingbridgediag1 [terrain_type]: id=hangingbridgediag2 [terrain_type]: id=hangingbridge
en: Hanging Bridge
sk_SK: Visiaci most

note: [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag1 [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag2 [terrain_type]: id=stonechasmbridge
en: Stone Chasm Bridge
sk_SK: Most cez kamennú trhlinu

note: [terrain_type]: id=plankbridgediag1 [terrain_type]: id=plankbridgediag2 [terrain_type]: id=plankbridge
en: Plank Bridge
sk_SK: Doskový most

note: [terrain_type]: id=off_map
en: Off Map
sk_SK: Mimo mapy

note: [terrain_type]: id=off_map2
en: Fake Map Border
sk_SK: Falošný okraj mapy

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud [toggle_button]: id=sort_7
en: Shroud
sk_SK: Odkrývanie

note: [terrain_type]: id=fake_shroud_overlay
en: Fake Shroud
sk_SK: Falošné odkrývanie

note: [terrain_type]: id=fog [toggle_button]: id=sort_6
en: Fog
sk_SK: Hmla

note: [terrain_type]: id=fungus
en: Fungus
sk_SK: Huby

note: [terrain_type]: id=fungus
en: <italic>text='Mushroom groves'</italic> are vast underground forests of giant mushrooms, which thrive in the damp darkness. Most units have trouble negotiating the spongy floor of smaller fungi, but they have plenty of cover behind the larger stalks. Mounted units, however, become completely mired and lack proper freedom of movement in combat. Undead units have a natural affinity for decay and function quite well in mushroom forests.
    
    Most units receive 50% to 60% defense in mushroom groves, whereas cavalry receive only 20%.
sk_SK: <italic>text='Hubový porast'</italic> je rozsiahly podzemný les obrovských húb, ktorým sa darí vo vlhkom a tmavom prostredí. Väčšina jednotiek má problém predierať sa podlahou pokrytou menšími hubami, ale má možnosť sa kryť za väčšími kusmi. Jazdecké jednotky sú však v tomto prostredí veľmi obmedzené a nemajú možnosť manévrovať. Nemŕtvym jednotkám sa v prostredí hniloby darí dobre a sú v hubových lesoch pomerne účinné.
    
    Väčšina jednotiek má v hubovom poraste obranu 50% až 60%, jazda má iba 20%.

note: [terrain_type]: id=cave
en: <italic>text='Cave'</italic> terrain represents any underground cavern with enough room for a unit to pass.
    Most units are wholly unfamiliar with the terrain, and thus are both slowed down and hindered in defense. Dwarves and trolls, who make their homes in caves, both have a relatively easy time navigating this terrain, especially dwarves, who by dint of their small size can navigate many obstacles that other races cannot. Occasionally caves are <italic>text='illuminated'</italic>.
    
    Rare patches of the underground world are illuminated by light from the surface shining down into the gloomy darkness. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units. In all other regards this terrain is functionally identical to normal cave terrains.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in caves, whereas dwarves have 50%.
sk_SK: <italic>text='Jaskynný'</italic> terén predstavuje akúkoľvek podzemnú chodbu, do ktorej sa zmestí vojenská jednotka. 
    Väčšina jednotiek s týmto terénom nemá skúsenosti a preto sú tu pomalé a ťažko sa bránia. Trpaslíci a trolovia žijú v jaskyniach, preto sa tu pomerne ľahko pohybujú; zvlášť trpaslíci, ktorí sa vďaka menším rozmerom ľahko vyhnú mnohým prekážkam. Jaskyne sú niekedy <italic>text='osvetlené'</italic>.
    
    Vzácne sú pásy podzemného sveta osvetlené svetlom z povrchu. Toto poskytuje útočnú výhodu jednotkám poriadku a uberá výhodu jednotkám chaosu. V iných aspektoch je takýto terén identický s normálnou jaskyňou.
    
    Väčšina jednotiek má v jaskyniach obranu 20 až 40%, trpaslíci majú 50%.

note: [terrain_type]: id=sand
en: Sands
sk_SK: Piesky

note: [terrain_type]: id=reef
en: <italic>text='Coastal reefs'</italic> are shallows formed by stone, coral and sand.
    This provides most land units with a more steady footing and defensive positions than wading in shallow water normally would and also grants most water-dwelling races an exceptionally high defense.
    
    Merfolk and Naga both receive 70% defense on coastal reefs.
sk_SK: <italic>text='Pobrežné útesy'</italic> sú plytčiny tvorené skalami, koralmi a pieskom.
    To poskytuje suchozemským jednotkám lepšie obranné pozície ako obyčajná plytká voda. Vodným tvorom umožňuje výnimočne vysokú obranu.
    
    Morskí a hadí ľudia majú v pobrežných útesoch obranu až 70%.

note: [terrain_type]: id=hills
en: <italic>text='Hills'</italic> represent any reasonably rough terrain, with enough dips and rises in the ground to provide some cover. Hills are difficult for most troops to navigate. Dwarves, trolls, and orcs have enough familiarity with the terrain that they can pass through it without being slowed down. Cavalry have enough trouble navigating the terrain that any defensive aid lent by cover is negated.
    
    Most units have about 50% defense in hills, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves enjoy 60% defense in hills.
sk_SK: <italic>text='Kopce'</italic> predstavujú pomerne nerovný terén, kde je dosť údolí a vyvýšenín poskytujúcich úkryt. Väčšina jednotiek sa v kopcoch ťažko pohybuje. Trpaslíci, trolovia a orkovia sa v tomto teréne cítia ako doma a môžu ním prechádzať bez spomalenia. Jazda má zvyčajne problém orientovať sa v tomto teréne, preto sa obranný bonus stráca.
    
    Väčšina jednotiek má v kopcoch obranu 50%, ale kavaléria iba 40%. Trpaslíci majú v kopcoch obranu 60%.

note: [terrain_type]: id=swamp_water
en: <italic>text='Swamps'</italic> represent any sort of wetlands.
    Swamps slow down nearly everyone, and inhibit their ability to defend themselves. An exception to this is any race bodily skilled in navigating water; these receive both full movement and a defensive bonus. Those that make their living in the wetlands are also adept at using this terrain for cover.
    
    Most units make do with 30% defense in swamps. Merfolk, naga, and saurians all generally enjoy 60%.
sk_SK: <italic>text='Močiare'</italic> predstavujú rôzne druhy mokrej zeme.
    Močiare spomaľujú prakticky každého a znemožňujú mu účinne sa brániť. Výnimkou sú tvory prispôsobené na pohyb vo vode; tie sa pohybujú rýchlo a majú obranný bonus.
    
    Väčšina jednotiek má v močiaroch obranu 30%. Morskí ľudia, hadí ľudia a sauri majú okolo 60%.

note: [terrain_type]: id=shallow_water
en: <italic>text='Shallow water'</italic> represents any body of water deep enough to come up to roughly a man’s waist. This is enough to slow down nearly anyone and leave them wide open to attack. Dwarves, given that the water reaches up almost to their heads, have an extremely hard time of this. The exception is any race whose bodies naturally lend themselves to swimming, for which they receive a considerable defensive bonus and full movement.
    
    Most units make do with 20 to 30% defense in shallow water, whereas both naga and merfolk enjoy 60%.
sk_SK: <italic>text='Plytká voda'</italic> znamená, že hladina vody siaha nanajvýš dospelému človeku po pás. To je dosť na to, aby spomalila takmer každého a urobila ho veľmi zraniteľným. Keďže trpaslíkom takáto voda siaha až po krk, majú to zvlášť ťažké. Výnimkou sú bytosti, ktorých telá sú prispôsobené na plávanie; tieto majú dobrú obranu a rýchly pohyb.
    
    Väčšina jednotiek má v plytkej vode obranu 20 až 30%, hadí a morskí ľudia majú až 60%.

note: [terrain_type]: id=castle
en: <italic>text='Castles'</italic> are any sort of permanent fortification.
    Nearly all units receive a considerable bonus to their defense by being stationed in a castle, and most units receive full movement in a castle. Stationing units in a castle represents its defensive capability. Without a unit in each wall hex, an enemy can simply sneak into the castle unchallenged, gaining the same defensive bonus as everyone inside.
    
    Most units have about 60% defense in a castle.
sk_SK: <italic>text='Hrady'</italic> sú akékoľvek trvalé opevnenia.
    Takmer každá jednotka dostáva pri pobyte v hrade veľký bonus na obranu a môže sa pohybovať plnou rýchlosťou. Dobre bránený je len taký hrad, v ktorom je veľa jednotiek. Ak je okrajové políčko hradu voľné, nepriateľ sa môže jednoducho prešmyknúť dovnútra bez boja a získa tým rovnaký obranný bonus ako všetci ostatní vovnútri.
    
    Väčšina jednotiek má v hrade obranu okolo 60%.

note: [terrain_type]: id=mountains
en: <italic>text='Mountains'</italic> are steep enough that units often have to climb over obstacles to move.
    By this nature, they provide a considerable defensive bonus for most troops, but also severely impede any passage through them. Units burdened by heavy armor, such as the Wesnoth cavalry and heavy infantry lines, cannot even enter them. Aquatic races and creatures like the merfolk have piscine bodies which also render them unable to climb steep inclines. Nagas are an exception due to their strong arms and rugged scales. Both dwarves and trolls are native to mountainous terrain, and have an easy time traversing them.
    
    Most units receive about 60% defense in mountains, whereas dwarves enjoy 70%.
sk_SK: <italic>text='Hory'</italic> sú zvyčajne tak strmé, že jednotky v nich musia preliezať rôzne prekážky.
    Z tohto dôvodu poskytujú väčšine jednotiek značný obranný bonus, ale zároveň výrazne sťažujú akýkoľvek prechod cez ne. Jednotky zaťažené ťažkým pancierom, ako napríklad Wesnothská kavaléria a ťažké pechotné línie, do nich ani nemôžu vstúpiť. Vodné rasy a bytosti ako napríklad Morskí ľudia,, majú rybie telo, ktoré im tiež znemožňuje prekonávať strmé svahy. Nagy sú výnimkou vďaka svojim silným pažiam a robustným šupinám. Trpaslíci aj trollovia pochádzajú z hornatého terénu a ľahko ho prekonávajú. 
    
    Väčšina jednotiek má v horách približne 60 % obranu, zatiaľ čo trpaslíci 70 %.

note: [terrain_type]: id=deep_water
en: <italic>text='Deep water'</italic> represents any body of water deep enough to cover a man’s head.
    Most units cannot enter deep water: it is the domain of units which can either fly, or are exceptionally strong swimmers.
    
    Merfolk and naga both receive 50% defense in deep water, with full movement.
sk_SK: <italic>text='Hlboká voda'</italic> znamená hladinu siahajúcu nad hlavu dospelého človeka.
    Väčšina jednotiek nemôže do takejto hlbokej vody vstúpiť; je to výhradná oblasť lietajúcich a dobre plávajúcich jednotiek.
    
    Morskí a hadí ľudia majú v hlbokej vode obranu 50% a plný pohyb.

note: [terrain_type]: id=flat
en: Flat
sk_SK: Rovina

note: [terrain_type]: id=flat
en: <italic>text='Grassland'</italic> represents open plains, whether cultivated, cut back for grazing, or wild.
    Being open ground, grassland is both very easy to move across, but is also difficult to defend oneself in. Typically, those units that perform best on grassland are either cavalry, or very agile units which take advantage of the open space.
    
    Most units have defense of 30 to 40% on grassland.
sk_SK: <italic>text='Rovina'</italic> symbolizuje otvorené planiny, či už obrábané, ponechané ladom, alebo divoké.
    V otvorenom priestranstve sa možno veľmi ľahko pohybovať, ale ťažko brániť. Na rovine zvyčajne dobre bojujú jazdecké jednotky, alebo veľmi vrtké jednotky, pre ktoré je otvorený priestor výhodný.
    
    Väčšina jednotiek má na rovine obranu 30 až 40%.

note: [terrain_type]: id=forest
en: <italic>text='Forests'</italic> represent any woodland with significant undergrowth, enough to hinder passage. Though they slow nearly everyone down, forests do offer better defense to most units than open ground. Cavalry, however, have so much trouble navigating them that any benefit gained by stealth is negated. Elves are an exception to this general rule for forests. Not only do they possess full movement in forests, but they also gain a considerable defensive bonus. Dwarves are another exception to this rule; though they are able to plow through the forests without much loss of speed, their utter unfamiliarity with the terrain causes them to receive no defensive bonus.
    
    Most units have 50% defense in forests, but cavalry are limited to 30%. Elves, on the other hand, enjoy 60 to 70% defense, even their mounted units. Dwarves generally receive only 30% defense in forests.
sk_SK: <italic>text='Lesy'</italic> predstavujú krajinu s dostatočným drevitým porastom, ktorý spomaľuje prechod. Hoci lesy takmer každého spomaľujú, často ponúkajú jednotkám lepšiu obranu ako otvorené roviny. Napríklad kavaléria sa v lese tak ťažko orientuje, že sa tým stráca akýkoľvek možný úžitok z úkrytu. Elfovia sú však v lesoch výnimkou. Nielenže sa môžu v lese pohybovať maximálnou rýchlosťou, získavajú aj výrazný obranný bonus. Trpaslíci sú ďalšou výnimkou: hoci sa dokážu presekať lesom pomerne rýchlo, je to pre nich natoľko neznámy terén, že ho nedokážu využiť na obranu.
    
    Väčšina jednotiek má v lese obranu 50%, ale jazdecké iba 30%. Na druhej strane elfovia majú obranu 60 až 70%, a to aj ich jazdecké jednotky. Trpaslíci majú v lesoch zvyčajne obranu iba 30%.

note: [terrain_type]: id=frozen
en: Frozen
sk_SK: Zamrznuté

note: [terrain_type]: id=frozen
en: <italic>text='Frozen'</italic> terrain represents any flat area that is covered by snow or ice.
    Most units are slowed down on it, and have a harder time defending themselves. Note that swimming units, even those who can breathe underwater, cannot swim underneath ice.
    
    Most units have 20 to 40% defense in frozen terrain.
sk_SK: <italic>text='Zamrznutý'</italic> terén predstavuje rovnú oblasť, ktorá je pokrytá snehom alebo ľadom.
    Väčšina jednotiek je na ňom spomalená a ťažšie sa na ňom bráni. Plávajúce jednotky, ani tie čo vedia dýchať pod vodou, nemôžu plávať pod ľadom.
    
    Väčšina jednotiek má na zamrznutom teréne obranu 20 až 40%.

note: [terrain_type]: id=village
en: <italic>text='Villages'</italic> represent any group of buildings, human or otherwise.
    Almost all units, even cavalry, have an easy time navigating villages, and most units gain a defensive bonus from being stationed in a village. Villages allow units the resources to clean and tend to their wounds, which allows any unit stationed therein to heal eight hitpoints each turn, or to be cured of poison.
    
    Most units have 50 to 60% defense in villages, whereas cavalry receive only 40%.
sk_SK: <italic>text='Dedina'</italic> predstavuje akékoľvek zoskupenie budov, či už ľudských alebo iných.
    Takmer všetky jednotky, vrátane jazdeckých, sa cez dedinu ľahko pohybujú a väčšina jednotiek má pri pobyte v dedine obranný bonus. Dediny zároveň poskytujú jednotkám prostriedky na ošetrenie zranení, čo umožňuje každej jednotke zdržujúcej sa v dedine uzdraviť osem životov v každom kole, alebo sa vyliečiť z jedu.
    
    Väčšina jednotiek má v dedine obranu 50 až 60%, jazdecké iba 40%.

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Impassable
sk_SK: Neprekročiteľné

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Obstacles that not even the most determined traveler may overcome include solid walls of stone and mountains so tall and steep that they are constantly wreathed in cloud. Even flying creatures cannot navigate the jagged peaks at such rarefied heights, and not even the fiercest troll can smash through thick walls of stone.
sk_SK: Ani najodhodlanejší cestovateľ nedokáže prekonať prekážky ako hladké steny z kameňa, hory tak vysoké a strmé, že sú stále vo venci oblakov. Dokonca ani lietajúce bytosti sa nevedia orientovať medzi rozoklanými vrcholmi v takých výškach. Ani najzúrivejší trol nedokáže preraziť hrubú kamennú stenu.

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: Unwalkable
sk_SK: Nepriechodné

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: <italic>text='Unwalkable terrain'</italic> covers any chasm or gorge which, as the name implies, cannot be crossed simply by walking. Chasms are noted for sheer walls which would take days to traverse. As far as gameplay is concerned, only units capable of flying can cross this terrain.
sk_SK: <italic>text='Neschodný terén'</italic> zahŕňa priepasti a rokliny, ktoré nie je možné prejsť chôdzou. Rokliny mávajú strmé steny, ktorých zliezanie by trvalo celé dni. Z hľadiska hry sa môžu cez tento terén pohybovať len lietajúce jednotky.

note: [terrain_type]: id=rails
en: Rails
sk_SK: Koľaje

note: [terrain_type]: id=rails
en: <italic>text='Rails'</italic> are used to transport ore, mostly by dwarves.
sk_SK: <italic>text='Koľaje'</italic> sa používajú na dopravu rudy, obyčajne trpaslíkmi.

note: [settings]
en:  (Press '$hotkey' for more information)
sk_SK:  (Stlačte '$hotkey' pre viac informácií)

en: Search
sk_SK: Hľadať

note: [label]: id=no_options_notice
en: There are no custom options available for the selected era, game, or modification.
sk_SK: Pre vybrané obdobie, hru alebo modifikáciu nie sú k dispozícii žiadne vlastné možnosti.

note: [button]: id=reset_option_values [button]: id=revert_to_defaults [button]: id=btn_reset_hotkeys [button]: id=orb_defaults
en: Defaults
sk_SK: Predvoľby

note: [label]
en: Connected Players
sk_SK: Pripojení hráči

note: [toggle_button]: id=sort_0 [toggle_button]: id=sort_name [label]: id=name [label] [toggle_button]: id=sort_1
en: Name
sk_SK: Meno

note: [label]
en: Version
sk_SK: Verzia

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Author
sk_SK: Autor

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Size
sk_SK: Veľkosť

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Downloads
sk_SK: Sťahovania

note: [toggle_button]: id=sort_4 [toggle_button]: id=sort_1 [toggle_button]: id=sort_0
en: Type
sk_SK: Typ

note: [button]: id=single_install [button]: id=install
en: Install add-on
sk_SK: Inštalovať doplnok

note: [button]: id=single_update [button]: id=update
en: Update add-on
sk_SK: Aktualizovať doplnok

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=single_publish [button]: id=publish
en: Publish add-on
sk_SK: Zverejniť doplnok

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=single_uninstall [button]: id=uninstall
en: Uninstall add-on
sk_SK: Odinštalovať doplnok

note: [image]: id=pending_messages
en: Messages waiting
sk_SK: Čakajúce správy

note: [button]: id=close_window [button]: id=click_dismiss [button]: id=cancel [button]: id=ok
en: Close
sk_SK: Zavri

note: [button]: id=type_profile [button]: id=view_profile
en: Profile
sk_SK: Profil

note: [label]
en: Authenticate
sk_SK: Overiť

note: [label]
en: Password:
sk_SK: Heslo:

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Save password locally (encrypted)
sk_SK: Uložiť heslo do nastavení (šifrované)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
sk_SK: Storno

note: [label] [widget]: id=name
en: Connect to Server
sk_SK: Pripojiť na server

note: [label]
en: You will now connect to a server to download add-ons.
sk_SK: Teraz sa pripojíš na server, aby si si stiahol doplnky.

note: [button]: id=remove_addons [label]
en: Remove Add-ons
sk_SK: Odstrániť doplnky

note: [button]: id=ok
en: Connect
sk_SK: Pripojiť

note: [label]
en: addons_server^Terms
sk_SK: Podmienky  ($server)

note: [label]: id=message
en: Before uploading content to this server, you must accept the following distribution terms by choosing “I Agree”.
sk_SK: Pred nahrávaním obsahu na tento server musíte súhlasiť s nasledujúcimi podmienkami distribúcie výberom možnosti "Súhlasím".

note: [button]: id=ok
en: I Agree
sk_SK: Súhlasím

en: Traffic between the game and server is not secure
sk_SK: Prenos dát medzi hrou a serverom nie je zabezpečený

en: Traffic between the game and server is encrypted
sk_SK: Prenos dát medzi hrou a serverom je šifrovaný

note: [label]: id=byline
en: By:
sk_SK: Od:

note: [label]: id=version_string
en: Version:
sk_SK: Verzia:

note: [menu_button]: id=version_filter
en: Select the add-on version
sk_SK: Vyberte verziu doplnku

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [scroll_label]: id=description
en: No description available.
sk_SK: Nie je dostupný popis.

note: [button]: id=delete
en: Delete add-on
sk_SK: Odstrániť doplnok

note: [label]
en: Type:
sk_SK: Typ:

note: [label]
en: date^Uploaded:
sk_SK: Odoslané:

note: [label]
en: Status:
sk_SK: Stav:

note: [label]
en: date^Updated:
sk_SK: Aktualizované:

note: [label]
en: Size:
sk_SK: Veľkosť:

note: [label]
en: Downloads:
sk_SK: Sťahovania:

note: [label]
en: Website:
sk_SK: Webstránka:

note: [label]
en: Dependencies:
sk_SK: Závislosti:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=dependencies
en: addon_dependencies^None
sk_SK: Žiadne

note: [label]
en: Translations:
sk_SK: Preklady:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=translations
en: translations^None
sk_SK: Žiadne

note: [label]
en: Tags:
sk_SK: Značky:

note: [text_box]: id=filter
en: Filters on addon description, version, type or author
sk_SK: Filtruje doplnky podľa popisu, verzie, typu a autora

note: [label]
en: State:
sk_SK: Stav:

note: [label]
en: Order:
sk_SK: Poradie:

note: [label]
en: Add-ons Manager
sk_SK: Správca doplnkov

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=details_toggle
en: Add-on Details
sk_SK: Detaily doplnku

note: [button]: id=update_all
en: Update All
sk_SK: Aktualizovať všetky

note: [button]: id=cancel
en: Exit
sk_SK: Zrušiť

note: [scroll_label]
en: Choose the add-ons you want to remove.
sk_SK: Vyber doplnky na odstránenie.

note: [button]: id=ok [button]: id=remove
en: Remove
sk_SK: Odstrániť

note: [grid]
en: Base damage
sk_SK: Základné poškodenie

note: [grid]
en: Time of day modifier
sk_SK: Modifikátor dennej doby

note: [grid]
en: Leadership bonus
sk_SK: Bonus velenia

note: [grid]
en: Slowed penalty
sk_SK: Trest spomalenia

note: [grid]
en: Total damage
sk_SK: Celkové zranenie

note: [grid]
en: Chance to hit
sk_SK: Šanca trafiť

note: [grid]
en: Chance of being unscathed
sk_SK: Šanca zostať bez úhony

note: [label]
en: Expected Battle Result (HP)
sk_SK: Očakávaný výsledok bitky (HP)

note: [label]: id=title
en: Damage Calculations
sk_SK: Výpočty zranenia

note: [column]
en: Attacker
sk_SK: Útočník

note: [column]
en: Defender
sk_SK: Obranca

note: [toggle_button]: id=sort_name
en: Sort by full campaign name in alphabetical order
sk_SK: Zoradiť podľa úplného názvu kampane v abecednom poradí

note: [toggle_button]: id=sort_time
en: Timeline
sk_SK: Časová os

note: [toggle_button]: id=sort_time
en: Sort in approximate chronological order of story events
sk_SK: Zoraďte udalosti príbehu v približnom chronologickom poradí

note: [label] [label]: id=mods_header
en: Modifications:
sk_SK: Modifikácie:

note: [label]
en: Combat:
sk_SK: Boj:

note: [option]
en: Default RNG
sk_SK: Predvolená náhodnosť

note: [option]
en: Reloading alters future combat outcomes
sk_SK: Opätovné načítanie zmení výsledky boja

note: [option]
en: Predictable RNG
sk_SK: Predvídateľná náhodnosť

note: [option]
en: Combat outcomes remain constant when reloading
sk_SK: Výsledky boja zostávajú pri opätovnom načítaní rovnaké

note: [option]
en: Biased RNG (experimental)
sk_SK: Zaujatá náhodnosť (experimentálna)

note: [option]
en: Combat outcomes are more in line with displayed probabilities and unaffected by reloading
sk_SK: Výsledky boja sú viac v súlade so zobrazenými pravdepodobnosťami a nie sú ovplyvnené opätovným načítaním

note: [label]
en: Difficulty:
sk_SK: Náročnosť:

note: [option]
en: Easy
sk_SK: Ľahká

note: [option]
en: Normal
sk_SK: Normálna

note: [option]
en: Hard
sk_SK: Ťažká

note: [label]
en: Play a Campaign
sk_SK: Hrať výpravu

note: [button]: id=ok
en: game^Play
sk_SK: Hraj

note: [label]: id=title [slider]: id=enemey_gold_factor [slider]: id=enemy_gold_factor
en: Difficulty
sk_SK: Náročnosť

note: [scroll_label]: id=message
en: Select difficulty:
sk_SK: Vyber obtiažnosť:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Chat Log
sk_SK: Záznam rozhovoru

note: [label]
en: Page:
sk_SK: Strana:

note: [slider]: id=page_number
en: Last
sk_SK: Posledná

note: [button]: id=previous_page [button]: id=previous_tip
en: Previous
sk_SK: Predchádzajúca

note: [button]: id=previous_page
en: Previous page
sk_SK: Predchádzajúca strana

note: [button]: id=next_page [button]: id=next_tip
en: Next
sk_SK: Ďalšia

note: [button]: id=next_page
en: Next page
sk_SK: Ďalšia strana

note: [button]: id=copy
en: clipboard^Copy
sk_SK: Kopírovať

note: [button]: id=copy
en: Copy this log to clipboard
sk_SK: Skopírovať záznam do schránky

note: [label]
en: Load Core
sk_SK: Načítať základ

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Select
sk_SK: Označiť

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: filesystem^Copy
sk_SK: Kopírovať

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: Copy this path to clipboard
sk_SK: Skopírovať cestu do schránky

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: filesystem^Browse
sk_SK: Prehliadať

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: Browse this location using a file manager
sk_SK: Preskúmať toto umiestnenie v správcovi súborov

note: [label]
en: Edit Time Schedule
sk_SK: Upraviť plán dennej doby

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Name:
sk_SK: Meno:

note: [grid]
en: Image:
sk_SK: Obrázok:

note: [grid]
en: Mask:
sk_SK: Maska:

note: [grid]
en: Sound:
sk_SK: Zvuk:

note: [label]
en: Lawful Bonus:
sk_SK: Bonus poriadku:

note: [grid]
en: Red:
sk_SK: Červená:

note: [grid]
en: Green:
sk_SK: Zelená:

note: [grid]
en: Blue:
sk_SK: Modré:

note: [button]: id=new
en: New ToD
sk_SK: Nová denná doba

note: [button]: id=delete
en: Delete ToD
sk_SK: Vymazať dennú dobu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Confirm
sk_SK: Potvrdiť

note: [label]
en: Would you like to apply the changes?
sk_SK: Chceš použiť zmeny?

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
sk_SK: Áno

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
sk_SK: Nie

note: [label]
en: User Interaction Required
sk_SK: Vyžaduje sa vstup používateľa

note: [label]: id=message
en: User interaction required
sk_SK: Vyžaduje sa vstup používateľa

note: [label]: id=title
en: Place Label
sk_SK: Umiestni značku

note: [label]
en: Label:
sk_SK: Značka:

note: [toggle_button]: id=team_only_toggle
en: Team only
sk_SK: Len tímu

note: [label]
en: Category:
sk_SK: Kategória:

note: [label]
en: Properties
sk_SK: Vlastnosti

note: [label]
en: Color
sk_SK: Farba

note: [toggle_button]: id=immutable_toggle
en: Immutable
sk_SK: Nemeniteľné

note: [toggle_button]: id=visible_fog_toggle
en: Visible in fog
sk_SK: Viditeľné v hmle

note: [toggle_button]: id=visible_shroud_toggle
en: Visible in shroud
sk_SK: Viditeľné v zakrytej mape

note: [label]: id=title
en: Edit Scenario Settings
sk_SK: Zmeniť nastavenia scény

note: [label]
en: Identifier:
sk_SK: Identifikátor:

note: [label]
en: Description:
sk_SK: Popis:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Experience modifier:
sk_SK: Modifikátor skúseností:

note: [label]
en: Turns:
sk_SK: Kolá:

note: [toggle_button]: id=victory_when_enemies_defeated
en: Declare victory once all enemies are defeated
sk_SK: Oznámiť víťazstvo keď sú porazení všetci nepriatelia

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random starting time
sk_SK: Náhodný čas začiatku

note: [label]: id=title
en: Side Setup
sk_SK: Nastavenie strany

note: [label]
en: Number:
sk_SK: Číslo:

note: [label]
en: Team identifier:
sk_SK: Identifikátor tímu:

note: [label]
en: Team name:
sk_SK: Názov tímu:

note: [toggle_button]: id=no_leader
en: No leader
sk_SK: Bez veliteľa

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of war
sk_SK: Hmla

note: [toggle_button]: id=hidden
en: Hide in status table
sk_SK: Skryť v tabuľke stavu

note: [label]
en: Gold:
sk_SK: Zlato:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Gold per village:
sk_SK: Zlato za dedinu:

note: [label]
en: Income:
sk_SK: Príjem:

note: [label]
en: Support per village:
sk_SK: Podpora za dedinu:

note: [label]
en: Controller:
sk_SK: Ovládajúci:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [row]
en: controller^Human
sk_SK: Človek

note: [row]
en: controller^AI only
sk_SK: Len počítač

note: [row]
en: controller^None
sk_SK: Nikto

note: [label]
en: Share Vision:
sk_SK: Zdieľať pohľad:

note: [row]
en: vision^All
sk_SK: Všetko

note: [row]
en: vision^Shroud
sk_SK: Odkrývanie

note: [row]
en: vision^None
sk_SK: Žiadne

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Generate Map
sk_SK: Generuj mapu

note: [label]
en: Choose a map generator:
sk_SK: Zvoľte generátor mapy:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=settings [button]: id=random_map_settings
en: Settings
sk_SK: Nastavenia

note: [label]
en: Numerical seed:
sk_SK: Číselný seed:

note: [button]: id=ok
en: Generate
sk_SK: Generovať

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: New Map
sk_SK: Nová mapa

note: [label] [grid]
en: Width:
sk_SK: Šírka:

note: [label] [grid]
en: Height:
sk_SK: Výška:

note: [button]: id=ok
en: Create
sk_SK: Vytvoriť

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
sk_SK: Zmeň veľkosť mapy

note: [label]
en: New width:
sk_SK: Nová šírka:

note: [label]
en: Old width:
sk_SK: Stará šírka:

note: [label]
en: New height:
sk_SK: Nová výška:

note: [label]
en: Old height:
sk_SK: Stará výška:

note: [label]
en: Expand/shrink direction:
sk_SK: Rozšíriť / zúžiť smerom:

note: [toggle_button]: id=copy_edge_terrain
en: Copy edge terrain
sk_SK: Kopírovať terén okraja

note: [button]: id=ok
en: Resize
sk_SK: Zmeň veľkosť

note: [label]
en: ↑ ↓ to adjust speed
sk_SK: ↑ ↓ na upravenie rýchlosti

note: [label]
en: Places
sk_SK: Miesta

note: [button]: id=add_bookmark
en: Bookmarks the current folder
sk_SK: Vytvorí záložku aktuálneho priečinka

note: [button]: id=remove_bookmark
en: Removes the current bookmark
sk_SK: Odstráni aktuálnu záložku

note: [button]: id=delete_file [button]: id=delete [button]: id=server_delete
en: Delete
sk_SK: Vymaž

note: [button]: id=new_dir [label]: id=title
en: New Folder
sk_SK: Nový adresár

note: [label]
en: File:
sk_SK: Súbor:

note: [label]
en: Formula debugger
sk_SK: Ladiaci nástroj na vzorce

note: [label]
en: Welcome
sk_SK: Vitajte

note: [label]: id=state
en: state
sk_SK: stav

note: [label]
en: Call stack
sk_SK: Zásobník volaní

note: [label]
en: Actions
sk_SK: Akcie

note: [button]: id=step
en: Step operation
sk_SK: Krokovať činnosti

note: [button]: id=next
en: Next operation
sk_SK: Ďalšia činnosť

note: [button]: id=stepout
en: Step out
sk_SK: Krok von

note: [button]: id=continue
en: Continue
sk_SK: Pokračovať

note: [label]
en: Execution trace
sk_SK: Postupnosť vykonávania

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit_without_surrender [grid]
en: Quit
sk_SK: Vypni hru

note: [label]: id=title
en: WML Cache
sk_SK: Dočasná pamäť WML

note: [label]
en: Wesnoth maintains a cache of preprocessed WML data for campaigns, multiplayer scenarios, and other add-ons to speed up the loading process. The cache may be safely cleaned to free up disk space, thus removing stale files generated by older versions; or you may purge its entire contents if you are experiencing issues when loading the game data.
sk_SK: Wesnoth udržiava vyrovnávaciu pamäť predspracovaných údajov WML pre kampane, scenáre pre viacerých hráčov a ďalšie doplnky, aby sa urýchlil proces načítania. Túto vyrovnávaciu pamäť môžete bezpečne vyčistiť, aby ste uvoľnili miesto na disku, čím odstránite zastarané súbory vytvorené staršími verziami; alebo môžete vyčistiť celý jej obsah, ak máte problémy pri načítavaní herných údajov.

note: [label]
en: Path:
sk_SK: Cesta:

note: [button]: id=clean
en: cache^Clean
sk_SK: Čisté

note: [button]: id=clean
en: Clear stale and unused cache files
sk_SK: Vymazanie zastaraných a nepoužívaných súborov vyrovnávacej pamäte

note: [button]: id=purge
en: cache^Purge
sk_SK: Vyčisti

note: [button]: id=purge
en: Purge the entire contents of the cache
sk_SK: Vyčistiť celý obsah vyrovnávacej pamäte

note: [label]: id=lblTitle
en: Delete Save
sk_SK: Vymazať uložené

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to delete this game?
sk_SK: Chceš naozaj vymazať túto hru?

note: [toggle_button]: id=dont_ask_again [toggle_button]: id=do_not_show_again
en: Do not show again
sk_SK: Už nikdy nezobrazovať

note: [grid]
en: Gold Left:
sk_SK: Zostávajúce zlato:

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Date
sk_SK: Dátum

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle [button]: id=load_game
en: Load Game
sk_SK: Načítaj hru

note: [menu_button]: id=dirList
en: Show saves from a different version of Wesnoth
sk_SK: Zobrazenie uložených súborov z inej verzie hry Wesnoth

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change difficulty
sk_SK: Zmeniť obtiažnosť

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change campaign difficulty before loading
sk_SK: Zmeniť obtiažnosť výpravy pred načítaním

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Show replay
sk_SK: Zobraziť záznam

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Play the embedded replay from the saved game if applicable
sk_SK: Prehrať záznam uloženej hry ak je to možné

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel orders
sk_SK: Zrušiť rozkazy

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel any pending unit movements in the saved game
sk_SK: Zrušiť plánované pohyby jednotiek v uloženej hre

note: [button]: id=browse_saves_folder
en: Open saves folder
sk_SK: Otvorte priečinok uložených súborov

note: [button]: id=ok [grid]
en: Load
sk_SK: Načítať

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
sk_SK: Ulož hru

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: Save
sk_SK: Uložiť

note: [toggle_button]: id=ignore_all
en: Ignore all
sk_SK: Ignorovať všetkých

note: [button]: id=quit_game
en: Quit Game
sk_SK: Vypni hru

note: [label]: id=lblTitle
en: Overwrite?
sk_SK: Prepísať?

note: [label]: id=lblMessage
en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
sk_SK: Uložená hra už existuje. Chceš ju prepísať?

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Leader
sk_SK: Veliteľ

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Team
sk_SK: Tím

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_2
en: Gold
sk_SK: Zlato

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_3
en: Villages
sk_SK: Dediny

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Units
sk_SK: Jednotky

note: [toggle_button]: id=sort_5
en: Upkeep
sk_SK: Údržba

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_6 [image]: id=income_icon [label]: id=side_income
en: Income
sk_SK: Príjem

note: [toggle_button]: id=sort_1 [label]: id=side_title
en: Side
sk_SK: Strana

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Starting
    Gold
sk_SK: Začiatočné zlato

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Base
    Income
sk_SK: Základný
    príjem

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Gold Per
    Village
sk_SK: Zlato za
    dedinu

note: [toggle_button]: id=sort_5
en: Support Per
    Village
sk_SK: Podpora
    za dedinu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Current Status
sk_SK: Súčasný stav

note: [widget]: id=tab_label
en: Game Stats
sk_SK: Štatistiky hry

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label
en: Scenario Settings
sk_SK: Nastavenia scény

note: [button]: id=ok
en: Scroll To
sk_SK: Rolovať k

note: [grid]
en: Game data:
sk_SK: Údaje hry:

note: [grid]
en: Configuration:
sk_SK: Nastavenie:

note: [grid]
en: User data:
sk_SK: Používateľské údaje:

note: [grid]
en: Saved games:
sk_SK: Uložené hry:

note: [grid]
en: Add-ons:
sk_SK: Doplnky:

note: [grid]
en: Cache:
sk_SK: Dočasná pamäť:

note: [grid]
en: Logs:
sk_SK: Záznamy:

note: [label]
en: library^Name
sk_SK: Meno

note: [label]
en: library^Build version
sk_SK: Verzia buildu

note: [label]
en: library^Runtime version
sk_SK: Runtime verzia

note: [label]
en: The following features were selected when building this version of Wesnoth:
sk_SK: Pri vytváraní tejto verzie hry Wesnoth boli vybrané nasledujúce funkcie:

note: [label]
en: The Battle for Wesnoth
sk_SK: Bitka o Wesnoth

note: [widget]: id=tab_label
en: Paths
sk_SK: Cesty

note: [widget]: id=tab_label
en: Libraries
sk_SK: Knižnice

note: [widget]: id=tab_label
en: Features
sk_SK: Funkcie

note: [button]: id=copy_all
en: page^Copy
sk_SK: Kopírovať

note: [button]: id=copy_all
en: Copy the full report to clipboard
sk_SK: Kopírovať plné hlásenie do schránky

note: [label]
en: inspector tree item^•
sk_SK: položka stromu inšpektora^•

note: [label]
en: Gamestate Inspector
sk_SK: Prieskumník stavu hry

note: [button]: id=copy
en: Copy this report to clipboard
sk_SK: Kopírovať hlásenie do schránky

note: [button]: id=lua [label]
en: Lua Console
sk_SK: Konzola Lua

note: [label]
en: Map Generator Settings
sk_SK: Nastavenia generátora mapy

note: [grid] [label]
en: Players:
sk_SK: Hráči:

note: [grid]
en: Number of Hills:
sk_SK: Počet kopcov:

note: [grid]
en: Max Hill Size:
sk_SK: Max. veľkosť kopca:

note: [grid]
en: Villages:
sk_SK: Dedín:

note: [grid]
en: Castle Size:
sk_SK: Veľkosť hradu:

note: [grid]
en: Landform:
sk_SK: Tvar zeme:

note: [toggle_button]: id=connect_castles
en: Roads Between Castles
sk_SK: Cesty medzi hradmi

note: [toggle_button]: id=show_labels
en: Show Labels
sk_SK: Zobraziť nápisy

note: [label]
en: Battle For Wesnoth Help
sk_SK: Návod pre Bitku o Wesnoth

note: [label]
en: Press desired hotkey (Esc cancels)
sk_SK: Stlač požadovanú klávesu (ESC pre zrušenie)

note: [label]: id=title
en: Show or Hide Labels
sk_SK: Ukázať alebo skryť nápisy

note: [label] [button]: id=language
en: Language
sk_SK: Jazyk

note: [label]
en: Choose your preferred language:
sk_SK: Vyber si obľúbený jazyk:

note: [label]: id=status
en: Loading...
sk_SK: Načítava sa...

note: [label]: id=map
en: Games
sk_SK: Hry

note: [image]: id=needs_password
en: Requires a password to join
sk_SK: Vyžaduje heslo na vstup

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Vacant slots
sk_SK: Voľné miesta

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Only show games with vacant slots
sk_SK: Zobrazujú sa len hry s voľnými slotmi

note: [toggle_button]: id=filter_with_friends [widget]: id=tab_label
en: Friends
sk_SK: Priatelia

note: [toggle_button]: id=filter_with_friends
en: Only show games with friends
sk_SK: Ukážte len hry s priateľmi

note: [toggle_button]: id=filter_with_ignored
en: Blocked players
sk_SK: Zablokovaní hráči

note: [toggle_button]: id=filter_with_ignored
en: Show games that include players you have blocked
sk_SK: Zobrazenie hier, ktoré obsahujú hráčov, ktorých ste zablokovali

note: [toggle_button]: id=filter_invert
en: Invert filter
sk_SK: Otoč výber

note: [button]: id=create [label] [button]: id=ok
en: Create Game
sk_SK: Vytvor hru

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=join_global
en: Join
sk_SK: Vstúpiť

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=observe_global
en: Observe
sk_SK: Pozoruj

note: [button]: id=server_info [widget]: id=tab_label
en: Announcements
sk_SK: Oznámenia

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [label]: id=title [grid]
en: Preferences
sk_SK: Nastavenia

note: [button]: id=view_match_history
en: Match History
sk_SK: História zápasu

note: [button]: id=quit
en: Log Out
sk_SK: Odhlásiť

note: [option]
en: Normal Replays
sk_SK: Normálne prehranie záznamov

note: [option]
en: Quick Replays
sk_SK: Rýchle prehranie záznamov

note: [option]
en: Skip quickly to the active turn when observing
sk_SK: Pri pozorovaní rýchlo prejdite na aktívny ťah

note: [option]
en: Enter Blindfolded
sk_SK: Vstup naslepo

note: [option]
en: Do not show the map until given control of a side
sk_SK: Nezobrazujte mapu, kým nezískate kontrolu nad stranou

note: [label]
en: Multiplayer Lobby
sk_SK: Čakáreň

note: [label]
en: Player Info —
sk_SK: Informácie o hráčovi -

note: [button]: id=add_to_friends [button]: id=add_friend
en: Add Friend
sk_SK: Pridať priateľa

note: [button]: id=add_to_ignores [button]: id=add_ignored
en: Block
sk_SK: Zablokuj

note: [button]: id=remove_from_list
en: Remove from List
sk_SK: Odstráň zo zoznamu

note: [button]: id=start_whisper
en: Send Private Message
sk_SK: Odoslať súkromnú správu

note: [label]
en: Moderator Controls
sk_SK: Funkcie pre moderovanie

note: [label]
en: Reason:
sk_SK: Dôvod:

note: [label]
en: Ban time:
sk_SK: Čas zablokovania:

note: [button]: id=check_status
en: Check Status
sk_SK: Zisti stav

note: [button]: id=kick
en: Kick
sk_SK: Vykopnúť

note: [button]: id=kick_ban
en: Kick + Ban
sk_SK: Vykopnúť a zablokovať

note: [button]: id=stopgame
en: Stop Game
sk_SK: Zastav hru

en: Debug level logging: maximum information
sk_SK: Debug level logging: maximum informácií

en: Info level logging: more information
sk_SK: Info level logging: viac informácií

en: Warning level logging: less information
sk_SK: Warning (Varovanie) level logging: menej informácií

en: Error level logging: minimum information
sk_SK: Error (chybný) level logging: minimum informácií

en: Disable logging
sk_SK: Zakázať záznam

note: [label]
en: Logging Options
sk_SK: Možnosti záznamu

note: [label]
en: Log Domain
sk_SK: Doména logov

note: [row]
en: log_level^Debug
sk_SK: Debug

note: [row]
en: log_level^Info
sk_SK: Info

note: [row]
en: log_level^Warning
sk_SK: Varovanie

note: [row]
en: log_level^Error
sk_SK: Chyba

note: [row]
en: log_level^None
sk_SK: Nič

note: [button]: id=clear
en: Clear Console
sk_SK: Čistá konzola

note: [button]: id=clear
en: Clear the log area
sk_SK: Vyčistite oblasť logov

note: [label]
en: Data Migration
sk_SK: Migrácia údajov

note: [label]
en: Choose which version of Wesnoth to import your data from.
    Some settings will not take effect until Wesnoth is restarted.
sk_SK: Vyberte, z ktorej verzie Wesnothu chcete importovať údaje.
    Niektoré nastavenia sa prejavia až po reštarte Wesnothu.

note: [button]: id=cancel
en: Skip
sk_SK: Preskočiť

note: [label]: id=title
en: Multiplayer Alerts
sk_SK: Upozornenia pre viacerých hráčov

note: [label]
en: Choose how you wish to be notified of events in multiplayer games or in the multiplayer lobby; either by playing sound alerts or (if the game window is inactive or minimized) displaying desktop notifications.
sk_SK: Vyberte si, ako chcete byť upozornení na udalosti v hrách pre viacerých hráčov alebo v lobby pre viacerých hráčov; buď prehrávaním zvukových upozornení, alebo (ak je okno hry neaktívne alebo minimalizované) zobrazením upozornení na ploche.

note: [label] [widget]: id=label
en: Sound
sk_SK: Zvuk

note: [label]: id=notification_label
en: Desktop Notification
sk_SK: Upozornenie na pracovnej ploche

note: [label]
en: In Lobby
sk_SK: V čakárni

note: [grid]
en: Player joins
sk_SK: Hráč vstúpil

note: [grid]
en: When a player joins the lobby or game
sk_SK: Keď sa hráč pripojí k lobby alebo hre

note: [grid]
en: Player leaves
sk_SK: Hráč odišiel

note: [grid]
en: When a player leaves the lobby or game
sk_SK: Keď hráč opustí lobby alebo hru

note: [grid]
en: When a whisper is received
sk_SK: Keď je prijatá súkromná správa

note: [grid]
en: Whisper
sk_SK: Šepot

note: [grid]
en: Friend message
sk_SK: Správa od priateľa

note: [grid]
en: When a message from a friend is received
sk_SK: Keď je prijatá správa od priateľa

note: [grid]
en: Public message
sk_SK: Verejná správa

note: [grid]
en: When a public message is received
sk_SK: Keď je prijatá verejná správa

note: [grid]
en: Server message
sk_SK: Správa od servera

note: [grid]
en: When a server message is received
sk_SK: Keď je prijatá správa od servera

note: [grid]
en: Ready to start
sk_SK: Pripravený začať

note: [grid]
en: When the game you are hosting is ready to start
sk_SK: Keď je hra ktorú hosťuješ pripravená na spustenie

note: [grid]
en: Game has begun
sk_SK: Hra sa začala

note: [grid]
en: When the host (not you) has started the game
sk_SK: Keď hostiteľ (nie vy) spustí hru

note: [grid]
en: Turn changed
sk_SK: Zmena ťahu

note: [grid]
en: When a new turn has begun
sk_SK: Keď sa začal nový ťah

note: [grid]
en: Game created
sk_SK: Hra vytvorená

note: [grid]
en: When a new game has been created
sk_SK: Keď je vytvorená nová hra

note: [button]: id=revert_to_defaults
en: Reset all options to their default values
sk_SK: Obnoviť všetky voľby na štandardné hodnoty

note: [label]: id=nick_title
en: Nickname
sk_SK: Prezývka

note: [label]
en: Change Control
sk_SK: Zmeniť kontrolu

note: [label]
en: Choose or enter the address of a multiplayer server.
sk_SK: Vyberte alebo zadajte adresu servera pre viacerých hráčov.

note: [label]
en: Address:
sk_SK: Adresa:

note: [label]: id=address
en: Address
sk_SK: Adresa

note: [button]: id=server_add
en: Add
sk_SK: Pridať

note: [label]
en: Eras:
sk_SK: Éry:

note: [label]
en: Random Faction Matchups:
sk_SK: Náhodné zápasy frakcií:

note: [label]
en: Allow for mirror matchups when random factions are chosen
sk_SK: Umožniť zrkadlové zápasy, keď sú vybrané náhodné frakcie.

note: [toggle_button]: id=use_map_settings
en: Use Map Settings
sk_SK: Použi nastavenia mapy

note: [toggle_button]: id=use_map_settings
en: Use scenario specific settings
sk_SK: Použi nastavenia špecifické pre scenár

note: [grid]
en: Number of Turns
sk_SK: Počet kôl

note: [grid]
en: The maximum number of turns the game can last
sk_SK: Maximálny počet ťahov, ktoré môže hra trvať

note: [grid]
en: unlimited
sk_SK: neobmedzené

note: [grid]
en: The amount of income each village yields per turn
sk_SK: Výška príjmu každej dediny za ťah

note: [grid]
en: Village Gold
sk_SK: Zlato za dedinu

note: [grid]
en: The number of unit levels each village can support
sk_SK: Počet úrovní jednotiek, ktoré môže každá dedina podporovať

note: [grid]
en: Village Support
sk_SK: Podpora dediny

note: [grid]
en: Experience Modifier
sk_SK: Modifikátor skúseností

note: [grid]
en: The amount of experience a unit needs to advance
sk_SK: Množstvo skúseností, ktoré jednotka potrebuje na postup

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of War
sk_SK: Hmla

note: [toggle_button]: id=fog
en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
sk_SK: Nepriateľské jednotky nie sú viditeľné, pokiaľ nie sú v dosahu vašich jednotiek

note: [toggle_button]: id=shroud
en: The map is unknown until your units explore it
sk_SK: Mapa je neznáma, kým ju vaše jednotky nepreskúmajú

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random Start Time
sk_SK: Náhodný čas začiatku

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Randomize the starting time of day
sk_SK: Začne v náhodnom čase dňa

note: [toggle_button]: id=time_limit
en: Time Limit
sk_SK: Časový limit

note: [toggle_button]: id=time_limit
en: Enable custom time limits
sk_SK: Povoliť vlastné časové limity

note: [grid]
en: Initial Limit
sk_SK: Počiatočný limit

note: [grid]
en: Longest time allowed for first turn (seconds)
sk_SK: Najdlhší povolený čas na prvý ťah (sekundy)

note: [grid]
en: Time for general tasks each turn (seconds)
sk_SK: Čas na všeobecné úlohy v každom ťahu (sekundy)

note: [grid]
en: Turn Bonus
sk_SK: Bonus za kolo

note: [grid]
en: Longest time possible for any turn (seconds)
sk_SK: Najdlhší možný čas pre ľubovoľný ťah (sekundy)

note: [grid]
en: Reservoir
sk_SK: Rezervoár

note: [grid]
en: Action Bonus
sk_SK: Bonus za akciu

note: [grid]
en: Time for each attack, recruit, and capture
sk_SK: Čas na každý útok, verbovanie alebo zajatie

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label [widget]: id=label
en: General
sk_SK: Všeobecné

note: [widget]: id=tab_label
en: Custom Options
sk_SK: Vlastné možnosti

note: [widget]: id=tab_label
en: Game Settings
sk_SK: Nastavenia hry

note: [slider]: id=num_players
en: Any
sk_SK: Hicijaké

note: [label]
en: Random map options:
sk_SK: Náhodné možnosti mapy:

note: [button]: id=random_map_regenerate
en: Regenerate
sk_SK: Pregenerovať

en: Assign sides to players at random
sk_SK: Prirať strany hráčom náhodne

en: Shuffle Sides
sk_SK: Premiešanie strán

en: Allow users who are not playing to watch the game
sk_SK: Umožni používateľom, ktorí nehrajú, sledovať hru

en: Observers
sk_SK: Pozorovatelia

en: Strict Synchronization
sk_SK: Prísna synchronizácia

en: Stricter checks for out-of-sync errors
sk_SK: Prísnejšie kontroly chýb mimo synchronizácie

en: Private Replay
sk_SK: Súkromný záznam

en: Whether the replay will be publicly available
sk_SK: Či bude prehrávanie verejne dostupné

note: [label]
en: Name of game:
sk_SK: Názov hry:

note: [text_box]: id=game_password
en: Set the password that people wanting to join your game as players must enter
sk_SK: Nastav heslo, ktoré musia zadať hráči pri vstupe do hry

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Map size:
sk_SK: Veľkosť mapy:

note: [row] [toggle_button]: id=male_toggle
en: Male
sk_SK: Muž

note: [row] [toggle_button]: id=female_toggle
en: Female
sk_SK: Žena

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Recruits
sk_SK: Verbovania

note: [label]
en: Choose Your Leader
sk_SK: Vyber si vodcu

note: [label] [widget]: id=name
en: Host Networked Game
sk_SK: Vytvor sieťovú hru

note: [label]
en: A local server instance has to be started in order to host a networked game. The server will run as a background process until all users have disconnected. Do you wish to continue?
sk_SK: Na hosťovanie sieťovej hry sa musí spustiť lokálna inštancia servera. Server bude bežať ako proces na pozadí kým sa neodpoja všetci hráči. Chceš pokračovať?

note: [button]: id=select_leader
en: Select the faction and leader for this side
sk_SK: Vyber si frakciu a vodcu tejto strany

note: [label]
en: <b>Faction:</b>
sk_SK: <b>Frakcia:</b>

note: [label]
en: <b>Gender:</b>
sk_SK: <b>Pohlavie:</b>

note: [button]: id=cancel
en: Leave
sk_SK: Opustiť

note: [label]: id=title
en: Game Lobby
sk_SK: Čakáreň hry

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=status_label
en: Waiting for players to join...
sk_SK: Čakáme kým sa pridajú hráči...

note: [label]: id=title
en: Password Required
sk_SK: Vyžadované heslo

note: [scroll_label]: id=message
en: Joining this game requires a password.
sk_SK: Vstup do tejto hry vyžaduje heslo.

note: [label]
en: Login
sk_SK: Prihlasovacie meno

note: [label]
en: Login:
sk_SK: Prihlasovacie meno:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label] [widget]: id=label [grid]
en: Multiplayer
sk_SK: Zápas

note: [label]
en: A registered account on the Wesnoth forums is required to join the official server.
sk_SK: Na pripojenie k oficiálnemu serveru je potrebný registrovaný účet na fóre Wesnoth.

note: [button]: id=register
en: Sign Up
sk_SK: Zaregistruj sa

note: [column]
en: Log on to the official Wesnoth multiplayer server
sk_SK: Prihlás sa na oficiálny server Wesnothu

note: [widget]: id=name
en: Join Official Server
sk_SK: Prihlás sa na Wesnoth

note: [column]
en: Join a different server
sk_SK: Pripoj sa na iný server

note: [column]
en: Host a game using a dedicated server
sk_SK: Vytvor hru pomocou samostatného servera

note: [column]
en: Play a multiplayer game with the AI or humans sharing the same machine
sk_SK: Hraj zápas proti počítaču alebo ľuďom na jednom počítači

note: [widget]: id=name
en: Local Game
sk_SK: Lokálna hra

note: [menu_button]: id=controller
en: Change the side's controller
sk_SK: Zmena ovládača strán

note: [menu_button]: id=ai_controller
en: Change the AI side's behaviour
sk_SK: Zmena správania AI

note: [menu_button]: id=side_team
en: Which team this side belongs to
sk_SK: Do ktorého tímu patrí táto strana

note: [menu_button]: id=side_color
en: This side’s color
sk_SK: Farba strany

note: [button]: id=ok
en: I’m Ready
sk_SK: Som pripravený

note: [text]
en: Press ESC to skip
sk_SK: Stlačením ESC preskočíte

note: [widget]: id=label
en: Hotkeys
sk_SK: Klávesy

note: [widget]: id=label
en: Display
sk_SK: Zobrazenie

note: [widget]: id=label
en: Advanced
sk_SK: Rozšírené

note: [button]: id=about
en: Display the game version and build information
sk_SK: Zobrazenie informácií o verzii hry a build-u

note: [label]
en: Scroll speed:
sk_SK: Rýchlosť rolovania:

note: [slider]: id=scroll_speed
en: Change the speed of scrolling around the map
sk_SK: Nastav rýchlosť rolovania mapy

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Skip AI moves
sk_SK: Neukazovať ťahy počítača

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Do not animate AI units moving
sk_SK: Nekresli pohyb jednotiek počítača

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Accelerated speed
sk_SK: Zrýchlený pohyb

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Make units move and fight faster
sk_SK: Nech sa jednotky pohybujú a bojujú rýchlejšie

note: [column]
en: Acceleration factor:
sk_SK: Faktor zrýchlenia:

note: [column]
en: Speed at which unit moves and animations play when ‘Accelerated speed’ is enabled or when Shift is held down in-game
sk_SK: Rýchlosť, akou sa pohybuje jednotka a prehrávajú sa animácie, keď je aktivovaná funkcia "Zrýchlený pohyb" alebo keď je v hre stlačený Shift

note: [toggle_button]: id=disable_auto_moves
en: Disable automatic moves
sk_SK: Zakázať automatické pohyby

note: [toggle_button]: id=disable_auto_moves
en: Do not allow automatic movements at the beginning of a turn
sk_SK: Nepovoľte automatické pohyby na začiatku kola

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Turn dialog
sk_SK: Dialóg na začiatku kola

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Display a dialog at the beginning of your turn
sk_SK: Na začiatku tvojho kola sa zobrazí dialóg

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Enable planning mode on start
sk_SK: Zapnúť plánovací režim pri spustení

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Activates Planning Mode on game start
sk_SK: Aktivuje plánovací režim pri spustení hry

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ plans by default
sk_SK: Normálne skryť plány spojencov

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ Planning Mode plans in multiplayer games
sk_SK: Skryť plány spojencov v zápase viacerých hráčov

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Interrupt move when an ally is sighted
sk_SK: Prerušiť pohyb ak sa objaví spojenec nadohľad

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Sighting an allied unit interrupts your unit’s movement
sk_SK: Zahliadnutie spojeneckej jednotky preruší pohyb tvojej jednotky

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays at the end of scenarios
sk_SK: Uložiť záznam na konci scén

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays of games on victory in all modes and defeat in multiplayer
sk_SK: Uloží záznam hry pri víťazstve v každej hre a pri prehre v zápase

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete auto-saves at the end of scenarios
sk_SK: Vymazať automaticky uložené hry na konci scén

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete previous auto-saves on victory in all modes and defeat in multiplayer
sk_SK: Vymaže automaticky uložené hry pri víťazstve v každej hre a pri prehre v zápase

note: [column]
en: Maximum auto-saves:
sk_SK: Max. počet automaticky uložených hier:

note: [column]
en: Set maximum number of automatic saves to be retained
sk_SK: Nastav maximálny počet súborov automaticky uložených hier

note: [button]: id=cachemg
en: Cache
sk_SK: Dočasná pamäť

note: [button]: id=cachemg
en: Manage the game WML cache
sk_SK: Správa vyrovnávacej pamäte hry WML

note: [text_box]: id=filter
en: Filters on hotkey description
sk_SK: Filtre na popis klávesových skratiek

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Action
sk_SK: Akcia

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Hotkey
sk_SK: Klávesa

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_2 Translate G as the initial letter for Game
en: game_hotkeys^G
sk_SK: G

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Available in game
sk_SK: Dostupné v hre

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_3 Translate E as the initial letter for Editor
en: editor_hotkeys^E
sk_SK: E

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Available in editor
sk_SK: Dostupné v editore

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_4 Translate M as the initial letter for Main Menu
en: mainmenu_hotkeys^M
sk_SK: M

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Available at main menu
sk_SK: Dostupné v hlavnom menu

note: [button]: id=btn_add_hotkey
en: Add Hotkey
sk_SK: Pridať klávesovú skratku

note: [button]: id=btn_clear_hotkey
en: Clear Hotkey
sk_SK: Zmaž klávesu

note: [label]
en: Resolution:
sk_SK: Rozlíšenie:

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Full screen
sk_SK: Celá obrazovka

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Toggle between fullscreen and window mode
sk_SK: Prepínanie medzi celoobrazovkovým a okenným režimom

note: [toggle_button]: id=show_floating_labels
en: Show floating labels
sk_SK: Ukázať pohyblivé nápisy

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show team colors
sk_SK: Tímové farby

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
sk_SK: Zobrazuj farebný kruh okolo každej jednotky, aby bolo vidno, ku ktorej strane patrí

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Show grid
sk_SK: Ukázať mriežku

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Overlay a grid over the map
sk_SK: Zobrazuj na mape šesťuholníkovú mriežku

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Animate map
sk_SK: Animovať mapu

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Display animated terrain graphics
sk_SK: Zobraziť animovanú grafiku terénu

note: [toggle_button]: id=animate_water
en: Animate water
sk_SK: Animovať vodu

note: [toggle_button]: id=animate_water
en: Display animated water graphics (can be slow)
sk_SK: Zobraziť animovanú grafiku vodu (môže byť pomalé)

note: [toggle_button]: id=animate_units_standing
en: Continuously animate standing units on the battlefield
sk_SK: Nepretržite animovať stojace jednotky na bojisku

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Play short random animations for idle units
sk_SK: Prehrať náhodnú krátku animáciu pre nečinné jednotky

note: [label]
en: Frequency:
sk_SK: Frekvencia:

note: [slider]: id=idle_anim_frequency
en: Set the frequency of unit idle animations
sk_SK: Nastav frekvenciu animácie nečinných jednotiek

note: [toggle_button]: id=fps_limiter
en: Limit FPS
sk_SK: FPS limit

note: [toggle_button]: id=fps_limiter
en: Disabling this increases CPU usage, but may slightly improve performance (requires restart to take effect)
sk_SK: Zakázanie tejto funkcie zvyšuje využitie CPU, ale môže mierne zlepšiť výkon (vyžaduje reštart, aby sa prejavil).

note: [button]: id=choose_theme
en: Theme
sk_SK: Téma

note: [label]
en: Volume:
sk_SK: Hlasitosť:

note: [toggle_button]: id=sound_toggle_stop_music_in_background
en: Pause music on focus loss
sk_SK: Pozastavenie hudby pri strate zaostrenia

note: [toggle_button]: id=sound_toggle_stop_music_in_background
en: Pause the music when you switch to any other window
sk_SK: Pozastavenie hudby pri prepnutí do iného okna

note: [column]
en: Sound effects
sk_SK: Zvukové efekty

note: [column]
en: Sound effects on/off
sk_SK: Zvukové efekty (zapni/vypni)

note: [column]
en: Change the sound effects volume
sk_SK: Nastav hlasitosť zvukových efektov

note: [column]
en: Music
sk_SK: Hudba

note: [column]
en: Music on/off
sk_SK: Hudba (zapni/vypni)

note: [column]
en: Change the music volume
sk_SK: Nastav hlasitosť hudby

note: [column]
en: Play a bell sound at the beginning of your turn
sk_SK: Na začiatku tvojho kola zaznie zvukový signál

note: [column]
en: Turn bell
sk_SK: Signál na začiatku kola

note: [column]
en: Change the bell volume
sk_SK: Nastav hlasitosť signálu

note: [column]
en: Turn menu and button sounds on/off
sk_SK: Zapni/vypni zvuky menu a tlačidiel

note: [column]
en: User interface sounds
sk_SK: Zvuky užívateľského rozhrania

note: [column]
en: Change the sound volume for button clicks, etc.
sk_SK: Nastav hlasitosť zvukov pri stlačení tlačidiel atď.

note: [label]
en: Chat lines:
sk_SK: Riadky rozhovoru:

note: [slider]: id=chat_lines
en: Set the number of chat lines shown
sk_SK: Nastav počet zobrazených riadkov rozhovoru

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Chat timestamping
sk_SK: Čas pri rozhovore

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Add a timestamp to chat messages
sk_SK: Pridávaj k rozhovoru aj časový údaj

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Uncheck to delete the saved password (on exit)
sk_SK: Zruš zaškrtnutie pre vymazanie uloženého hesla (pri ukončení)

note: [toggle_button]: id=lobby_whisper_friends_only
en: Accept whispers from friends only
sk_SK: Prijímať šepot len od priateľov

note: [toggle_button]: id=lobby_whisper_friends_only
en: Only accept whisper messages from people on your friends list
sk_SK: Prijímanie správ šepotom len od ľudí zo zoznamu priateľov

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show lobby joins
sk_SK: Neukazovať príchody do čakárne

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show messages about players joining the multiplayer lobby
sk_SK: Nezobrazuj správy o hráčoch, ktorí prišli do čakárne na zápas

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show lobby joins of friends only
sk_SK: Ukázať príchody priateľov do čakárne

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show messages about your friends joining the multiplayer lobby
sk_SK: Zobrazuj správy o priateľoch, ktorí prišli do čakárne na zápas

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show all lobby joins
sk_SK: Ukázať všetky príchody do čakárne

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show messages about all players joining the multiplayer lobby
sk_SK: Zobrazuj správy o všetkých hráčoch, ktorí prišli do čakárne na zápas

note: [button]: id=mp_alerts
en: Alerts
sk_SK: Upozornenia

note: [button]: id=mp_alerts
en: Configure multiplayer notification settings
sk_SK: Konfigurácia nastavení oznámení hry pre viacerých hráčov

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Server Executable
sk_SK: Spustiteľný súbor servera

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Find and set path to MP server to host LAN games
sk_SK: Nájdi a nastav cestu k serveru na vytvorenie sieťových hier

note: [button]: id=add_friend
en: Add this username to your friends list (add optional notes, e.g., 'player_name notes on friend')
sk_SK: Pridať tohto používateľa do zoznamu priateľov (s voliteľnými poznámkami, napr. 'meno_hráča poznámky k priateľovi')

note: [button]: id=add_ignored
en: Add this username to your ignore list (add optional reason, e.g., 'player_name reason ignored')
sk_SK: Pridať tohto používateľa do zoznamu ignorovaných (s voliteľným dôvodom, napr. 'meno_hráča dôvod na ignorovanie')

note: [button]: id=remove
en: Remove this username from your list
sk_SK: Odstráň toto používateľské meno zo zoznamu

note: [label]: id=no_friends_notice
en: You have not befriended or blocked any other players.
sk_SK: Nepriatelili ste sa so žiadnym iným hráčom ani ste nikoho nezablokovali.

note: [button]: id=open
en: filesystem^Open
sk_SK: Otvoriť

note: [button]: id=open
en: Open this file with an external application
sk_SK: Otvoriť tento súbor v externej aplikácii

note: [button]: id=browse_dir
en: Browse the screenshots folder using a file manager
sk_SK: Prehliadať priečinok snímok obrazovky v správcovi súborov

note: [label]
en: Choose Orb/Minimap Colors
sk_SK: Výber farieb pre Orb/Minimapu

note: [grid]
en: Show unmoved orb
sk_SK: Zobraziť nepohyblivý orb

note: [grid]
en: Show partially moved orb
sk_SK: Zobraziť čiastočne presunutý orb

note: [grid]
en: If a unit can move but can’t attack, show a two-color orb with the colors for partially and fully moved.
sk_SK: Ak sa jednotka môže pohybovať, ale nemôže útočiť, zobrazte dvojfarebnú guľu s farbami pre čiastočne a úplne pohyblivú jednotku.

note: [grid]
en: Use a two-color orb for disengaged units
sk_SK: Používanie dvojfarebného orbu pre odpojené jednotky

note: [grid]
en: Show moved orb
sk_SK: Zobraz posunutý orb

note: [grid]
en: Show ally orb
sk_SK: Ukázať spojenecký orb

note: [grid]
en: During ally’s turn, use a two-color orb to show movement
sk_SK: Počas ťahu spojenca použite dvojfarebný orb na zobrazenie pohybu.

note: [grid]
en: During your allies’ turns, their units have a two-color orb. One half is the ally orb color, and the other half shows whether the unit is unmoved, partially moved or fully moved.
sk_SK: Počas ťahov vašich spojencov majú ich jednotky dvojfarebný orb. Jedna polovica je farba spojeneckého orbu a druhá polovica ukazuje, či je jednotka nepohyblivá, čiastočne pohyblivá alebo úplne pohyblivá.

note: [grid]
en: Show enemy orb
sk_SK: Zobraziť nepriateľský orb

note: [label]: id=asdf
en: Server Information
sk_SK: Informácie o servery

note: [label]
en: Configure Options
sk_SK: Nastaviť možnosti

note: [label]
en: Configure settings for the selected custom modifications.
sk_SK: Konfigurácia nastavení pre vybrané vlastné úpravy.

note: [label]
en: Overall
sk_SK: Celkovo

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Statistics
sk_SK: Štatistika

note: [column]
en: Damage
sk_SK: Zranenie

note: [column]
en: stats dialog^Difference of actual outcome to expected outcome, as a percentage.
    The first number in parentheses is the expected number of hitpoints inflicted/taken.
    The sum (or difference) of the two numbers in parentheses is the actual number of hitpoints inflicted/taken.
sk_SK: Rozdiel skutočného výsledku a očakávaného výsledku v percentách.
    Prvé číslo v zátvorke je očakávaný počet zasiahnutých bodov.
    Súčet (alebo rozdiel) dvoch čísel v zátvorkách je skutočný počet zasiahnutých bodov.

note: [column]
en: stats dialog^Ratio of actual to expected
sk_SK: Pomer skutočnej a očakávanej hodnoty

note: [column]
en: Hits
sk_SK: Zásahy

note: [column]
en: stats dialog^The <i>a priori</i> probability of inflicting/taking at most this many hits, in percent.
    
    Intuitively, this is a measure of how randomness affected this side.
    Values between 0 and 50 suggest the number of hits was less than expected.
    Values between 50 and 100 suggest the number of hits was more than expected.
    
    Green values indicate this side fared better than expected.
    Red values indicate this side fared worse than expected.
sk_SK: <i>A priori</i> pravdepodobnosť spôsobenia/prevzatia najviac tohto počtu zásahov v percentách.
    
    Intuitívne je to miera toho, ako náhodnosť ovplyvnila túto stranu.
    Hodnoty medzi 0 a 50 naznačujú, že počet zásahov bol menší, ako sa očakávalo.
    Hodnoty medzi 50 a 100 naznačujú, že počet zásahov bol vyšší, ako sa očakávalo.
    
    Zelené hodnoty naznačujú, že táto strana dosiahla lepšie výsledky, ako sa očakávalo.
    Červené hodnoty znamenajú, že táto strana dopadla horšie, ako sa očakávalo.

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Surrender Game
sk_SK: Vzdať hru

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to surrender and quit the game?
sk_SK: Chceš naozaj vzdať a opustiť túto hru?

note: [button]: id=quit_and_surrender
en: Surrender & Quit
sk_SK: Vzdať sa a odísť

note: [label]: id=lblTitle
en: Waiting...
sk_SK: Čakám...

note: [label]: id=lblMessage
en: Waiting for remote input
sk_SK: Čakanie na vzdialené zadanie

note: [button]: id=btn_quit_game
en: Quit game
sk_SK: Vypni hru

note: [label]
en: Image
sk_SK: Obrázok

note: [label]
en: Loc
sk_SK: Lokalita

note: [label]
en: Layer
sk_SK: Vrstva

note: [label]
en: Base.x
sk_SK: Základ.x

note: [label]
en: Base.y
sk_SK: Základ.y

note: [label]
en: Center
sk_SK: Stred

note: [label]
en: Terrain Layers
sk_SK: Vrstvy terénu

note: [label]
en: Flags
sk_SK: Vlajky

note: [label]
en: Choose Theme
sk_SK: Vyber tému

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=help
en: Help
sk_SK: Pomoc

note: [button]: id=help
en: Show Battle for Wesnoth help
sk_SK: Zobraz návod pre Bitku o Wesnoth

note: [button]: id=previous_tip
en: Show previous tip of the day
sk_SK: Zobraz predchádzajúci tip dňa

note: [button]: id=next_tip
en: Show next tip of the day
sk_SK: Zobraz nasledujúci tip dňa

note: [grid]
en: Campaigns
sk_SK: Výpravy

note: [grid]
en: Start a new single player campaign
sk_SK: Spusti novú výpravu pre jedného hráča

note: [grid]
en: Play multiplayer (hotseat, LAN, or Internet), or a single scenario against the AI
sk_SK: Hraj zápas viacerých hráčov (na jednom PC, po sieti alebo Internete) alebo jeden scenár proti PC

note: [grid]
en: Load a saved game
sk_SK: Načítať uloženú hru

note: [grid]
en: Add-ons
sk_SK: Doplnky

note: [grid]
en: Download usermade campaigns, eras, or map packs
sk_SK: Stiahni výpravy, éry alebo mapy od iných autorov

note: [grid]
en: Map Editor
sk_SK: Editor máp

note: [grid]
en: Start the map editor
sk_SK: Spustiť editor máp

note: [grid]
en: Configure the game’s settings
sk_SK: Nastaviť voľby hry

note: [grid]
en: Credits
sk_SK: Autori hry

note: [grid]
en: View the credits
sk_SK: Zobraziť autorov

note: [grid]
en: Quit the game
sk_SK: Vypni hru

note: [button]: id=language
en: Change the language
sk_SK: Zmeň jazyk

note: [label]
en: Advance Unit
sk_SK: Povýš jednotku

note: [label]
en: What should our victorious unit become?
sk_SK: Čím by sa mala stať naša víťazná jednotka?

note: [button]: id=damage_calculation
en: Damage Calculation
sk_SK: Výpočet poškodenia

note: [button]: id=ok
en: Attack
sk_SK: Útok

note: [label]
en: Attack Enemy
sk_SK: Zaútoč na nepriateľa

note: [label]
en: Create Unit
sk_SK: Vytvor jednotku

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Race
sk_SK: Rasa

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Moves
sk_SK: Pohyby

note: [label]
en: Status
sk_SK: Stav

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_6 [toggle_button]: id=sort_4
en: Traits
sk_SK: Vlastnosti

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Unit List
sk_SK: Zoznam jednotiek

note: [label]: id=title
en: Recall Unit
sk_SK: Privolaj jednotku

note: [text_box]: id=filter_box
en: Search for unit name, unit type name, unit level, or trait
sk_SK: Vyhľadajte názov jednotky, názov typu jednotky, úroveň jednotky alebo vlastnosť

note: [button]: id=rename
en: Rename
sk_SK: Premenuj

note: [button]: id=dismiss
en: Dismiss
sk_SK: Zamietnuť

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recall
sk_SK: Privolaj

note: [label]
en: Recruit Unit
sk_SK: Verbuj jednotku

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recruit
sk_SK: Verbuj

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
sk_SK: Chyba

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=details_heading
en: Details:
sk_SK: Detaily:

en: feature^Lua console completion
sk_SK: Dokončenie konzoly Lua

en: feature^D-Bus notifications back end
sk_SK: Backend oznámení D-Bus

en: feature^Win32 notifications back end
sk_SK: Backend oznámení Win32

en: feature^Cocoa notifications back end
sk_SK: Backend oznámení Cocoa

en: cpu_architecture^<unknown>
sk_SK: <unknown>

en: filesystem_path_system^Volumes
sk_SK: Zväzky

en: filesystem_path_game^Game executables
sk_SK: Spustiteľné súbory hry

en: filesystem_path_game^Game data
sk_SK: Herné dáta

en: filesystem_path_game^User data
sk_SK: Používateľské dáta

en: filesystem_path_game^User preferences
sk_SK: Predvoľby používateľa

en: filesystem_path_system^Home
sk_SK: Domov

en: filesystem_path_system^Root
sk_SK: Root

en: operating_system^<unknown>
sk_SK: <unknown>

note: TRANSLATORS: translate the part inside <...> only
en: --userdata-dir=<relative path that doesn't start with a period>
sk_SK: --userdata-dir=<relatívna cesta, ktorá nezačína bodkou>

en: Use absolute paths. Relative paths are deprecated because they are interpreted relative to $HOME
sk_SK: Používajte absolútne cesty. Relatívne cesty sú zastarané, pretože sa interpretujú relatívne k $HOME

note: TRANSLATORS: This is the language code which will be used to store and fetch localized non-textual resources, such as images, when they exist. Normally it is just the code of the PO file itself, e.g. "de" of de.po for German. But it can also be a comma-separated list of language codes by priority, w
en: language code for localized resources^en_US
sk_SK: sk,cz,en

en: The text contains invalid Pango markup:
sk_SK: Text obsahuje neplatné značky Pango:

note: TRANSLATORS: Formats a two-element conjunctive list.
en: conjunct pair^$first and $second
sk_SK: $prvý a $druhý

note: TRANSLATORS: Formats the first two elements of a conjunctive list.
en: conjunct start^$first, $second
sk_SK: $prvý, $druhý

note: TRANSLATORS: Formats successive elements of a conjunctive list.
en: conjunct mid^$prefix, $next
sk_SK: $prefix, $ďalší

note: TRANSLATORS: Formats the final element of a conjunctive list.
en: conjunct end^$prefix, and $last
sk_SK: $prefix, and $posledný

note: TRANSLATORS: Formats a two-element disjunctive list.
en: disjunct pair^$first or $second
sk_SK: $prvý alebo $druhý

note: TRANSLATORS: Formats the first two elements of a disjunctive list.
en: disjunct start^$first, $second
sk_SK: $prvý, $druhý

note: TRANSLATORS: Formats successive elements of a disjunctive list.
en: disjunct mid^$prefix, $next
sk_SK: $prefix, $ďalší

note: TRANSLATORS: Formats the final element of a disjunctive list.
en: disjunct end^$prefix, or $last
sk_SK: $prefix, or $posledný

en: timespan^expired
sk_SK: Platnosť vypršala

note: TRANSLATORS: The "timespan^$num xxxxx" strings originating from the same file as the string with this comment MUST be translated following the usual rules for WML variable interpolation -- that is, without including or translating the caret^ prefix, and leaving the $num variable specification intact
en: timespan^$num year | timespan^$num years
sk_SK[0]: $num rokov
sk_SK[1]: $num rok
sk_SK[2]: $num roky

en: timespan^$num month | timespan^$num months
sk_SK[0]: $num mesiacov
sk_SK[1]: $num mesiac
sk_SK[2]: $num mesiace

en: timespan^$num week | timespan^$num weeks
sk_SK[0]: $num týždňov
sk_SK[1]: $num týždeň
sk_SK[2]: $num týždne

en: timespan^$num day | timespan^$num days
sk_SK[0]: $num dní
sk_SK[1]: $num deň
sk_SK[2]: $num dni

en: timespan^$num hour | timespan^$num hours
sk_SK[0]: $num hodín
sk_SK[1]: $num hodina
sk_SK[2]: $num hodiny

en: timespan^$num minute | timespan^$num minutes
sk_SK[0]: $num minút
sk_SK[1]: $num minúta
sk_SK[2]: $num minúty

en: timespan^$num second | timespan^$num seconds
sk_SK[0]: $num sekúnd
sk_SK[1]: $num sekunda
sk_SK[2]: $num sekundy

en: Image doesn't fit on canvas.
sk_SK: Obrázok sa nezmestí na plochu.

en: Text has a font size of 0.
sk_SK: Text má veľkosť písma 0.

en: No resolution defined.
sk_SK: Nebolo definované rozlíšenie.

en: Linked '$id' group has multiple definitions.
sk_SK: Prepojená '$id' skupina má viac definícií.

en: No grid defined.
sk_SK: Nebola definovaná žiadna mriežka.

en: Grid '$grid' row $row must have at least one column.
sk_SK: Riadok mriežky '$grid' $row musí mať aspoň jeden stĺpec.

en: Grid '$grid' row $row has a differing number of columns ($found found, $expected expected)
sk_SK: Riadok mriežky '$grid' $row má rôzny počet stĺpcov ($found nájdený, $expected očakávaný)

en: addons_view^All Add-ons
sk_SK: Všetky doplnky

en: addons_view^Installed
sk_SK: Nainštalované

en: addons_view^Upgradable
sk_SK: Aktualizovateľné

en: addons_view^Publishable
sk_SK: Zverejniteľné

en: addons_view^Not Installed
sk_SK: Nenainštalovné

en: addons_of_type^Campaigns
sk_SK: Výpravy

en: addons_of_type^Scenarios
sk_SK: Scény

en: addons_of_type^SP/MP campaigns
sk_SK: Výpravy

en: addons_of_type^MP campaigns
sk_SK: Výpravy pre viac hráčov

en: addons_of_type^MP scenarios
sk_SK: Scény pre viac hráčov

en: addons_of_type^MP map-packs
sk_SK: Mapy pre zápas

en: addons_of_type^MP eras
sk_SK: Éry pre zápas

en: addons_of_type^MP factions
sk_SK: Frakcie pre zápas

en: addons_of_type^Modifications
sk_SK: Modifikácie

en: addons_of_type^Cores
sk_SK: Základné

en: addons_of_type^Resources
sk_SK: Zdroje

en: addons_of_type^Other
sk_SK: Iné

en: addons_of_type^Unknown
sk_SK: Neznámy

en: addons_order^Name ($order)
sk_SK: Meno ($order)

en: addons_order^Author ($order)
sk_SK: Autor ($order)

en: addons_order^Size ($order)
sk_SK: Veľkosť ($order)

en: addons_order^Downloads ($order)
sk_SK: Prevzaté súbory ($order)

en: addons_order^Type ($order)
sk_SK: Typ ($order)

en: addons_order^Last updated ($datelike_order)
sk_SK: Naposledy aktualizovaný ($datelike_order)

en: addons_order^First uploaded ($datelike_order)
sk_SK: Prvýkrát odoslaný ($datelike_order)

en: addon_tag^Cooperative
sk_SK: Spolupráca

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^All human players are on the same team, versus the AI
sk_SK: Všetci ľudskí hráči sú v jednom tíme proti AI

en: addon_tag^Cosmetic
sk_SK: Kozmetické

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^These make the game look different, without changing gameplay
sk_SK: Vďaka nim hra vyzerá inak bez zmeny hrateľnosti

en: addon_tag^Difficulty
sk_SK: Náročnosť

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Can make campaigns easier or harder
sk_SK: Can make campaigns easier or harder

en: addon_tag^RNG
sk_SK: Náhodnosť

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Modify the randomness in the combat mechanics, or remove it entirely
sk_SK: Úprava náhodnosti v bojových mechanizmoch alebo jej úplné odstránenie

en: addon_tag^Survival
sk_SK: Prežitie

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Fight against waves of enemies
sk_SK: Bojujte proti vlnám nepriateľov

en: addon_tag^Terraforming
sk_SK: Terraformovanie

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Players can change the terrain
sk_SK: Hráči môžu meniť terén

en: addon_state^Not installed
sk_SK: Nenainštalovaný

en: addon_state^Published, not installed
sk_SK: Zverejnený, nenainštalovaný

en: addon_state^Installed
sk_SK: Nainštalovaný

en: addon_state^Published
sk_SK: Zverejnený

en: addon_state^Installed, not tracking local version
sk_SK: Nainštalovaný, lokálna verzia sa nesleduje

en: addon_state^Published, not tracking local version
sk_SK: Zverejnený, lokálna verzia sa nesleduje

en: addon_state^Installed ($local_version|), upgradable
sk_SK: Nainštalovaný ($local_version|), aktualizovateľný

en: addon_state^Published ($local_version| installed), upgradable
sk_SK: Zverejnený (verzia $local_version| nainštalovaná), aktualizovateľný

en: addon_state^Installed ($local_version|), outdated on server
sk_SK: Nainštalovaný ($local_version|), na serveri zastaralý

en: addon_state^Published ($local_version| installed), outdated on server
sk_SK: Zverejnený (verzia $local_version| nainštalovaná), na serveri zastaralý

en: addon_state^Installed, not ready to publish
sk_SK: Nainštalovaný, nepripravený na zverejnenie

en: addon_state^Ready to publish
sk_SK: Pripravený na zverejnenie

en: addon_state^Installed, broken
sk_SK: Nainštalovaný, nefunkčný

en: addon_state^Published, broken
sk_SK: Zverejnený, nefunkčný

en: addon_state^Unknown
sk_SK: Neznámy

en: ascending
sk_SK: vzostupne

note: TRANSLATORS: Sorting order of dates, oldest first
en: oldest to newest
sk_SK: od najstaršieho po najnovší

en: descending
sk_SK: zostupne

note: TRANSLATORS: Sorting order of dates, newest first
en: newest to oldest
sk_SK: od najnovšieho po najstarší

en: addons^Back to List
sk_SK: Späť na zoznam

en: An error occurred while downloading the add-ons list from the server.
sk_SK: Pri sťahovaní zoznamu doplnkov zo servera došlo k chybe.

en: No Add-ons Available
sk_SK: Žiadne doplnky nie sú dostupné

en: There are no add-ons available for download from this server.
sk_SK: Na tomto serveri nie sú k dispozícii žiadne doplnky na stiahnutie.

en: The following add-on appears to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed:
sk_SK: Zdá sa, že nasledujúci doplnok má lokálne uložené informácie o publikovaní alebo kontrole verzií a nebude odstránený:

en: The following add-on could not be deleted properly:
sk_SK: Nasledujúci doplnok sa nepodarilo správne odstrániť:

en: Warning
sk_SK: Varovanie

en: The remote version of this add-on is greater or equal to the version being uploaded. Do you really wish to continue?
sk_SK: Vzdialená verzia tohto doplnku je väčšia alebo rovnaká ako nahrávaná verzia. Naozaj si želáte pokračovať?

en: Invalid icon path. Make sure the path points to a valid image.
sk_SK: Nesprávna cesta k ikone. Uistite sa, že cesta ukazuje na platný obrázok.

en: The server responded with an error:
sk_SK: Server odpovedal chybou:

en: The add-on was rejected by the server:
sk_SK: Doplnok bol serverom odmietnutý:

en: Response
sk_SK: Odpoveď

en: Deleting '$addon|' will permanently erase its download and upload counts on the add-ons server. Do you really wish to continue?
sk_SK: Odstránením položky '$addon|' sa natrvalo vymaže počet jej stiahnutí a odoslaní na serveri doplnkov. Naozaj si želáte pokračovať?

en: Do you want to uninstall '$addon|'?
sk_SK: Chcete odinštalovať '$addon|'?

en: url^None
sk_SK: Nič

en: No usable weapon
sk_SK: Žiadna zbraň nie je použiteľná

en: Defender resistance vs
sk_SK: Odolnosť obrancu vs.

en: Defender vulnerability vs
sk_SK: Zraniteľnosť obrancu vs.

en: Attacker resistance vs
sk_SK: Odolnosť útočníka vs.

en: Attacker vulnerability vs
sk_SK: Zraniteľnosť útočníka vs.

en: active_modifications^None
sk_SK: Žiadne

en: Clipboard support not found, contact your packager
sk_SK: Podpora pre clipboard nebola nájdená, kontaktujte svojho dodávateľa balíka

en: $requester requires the following modifications to be enabled:
sk_SK: $requester požaduje zapnutie nasledovných modifikácií:

en: $requester requires the following modifications to be disabled:
sk_SK: $requester požaduje vypnutie nasledovných modifikácií:

en: The currently chosen scenario is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
sk_SK: Zvolená scéna nie je kompatibilná s aktuálnym prostredím.
    Prosím zvoľ nejakú kompatibilnú.

en: The currently chosen era is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
sk_SK: Zvolená éra nie je kompatibilná s aktuálnym prostredím.
    Prosím zvoľ nejakú kompatibilnú.

en: The currently chosen modification is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
sk_SK: Zvolená modifikácia nie je kompatibilná s aktuálnym prostredím.
    Prosím zvoľ nejakú kompatibilnú.

en: /1000 tiles
sk_SK: /1000 polí

en: Coastal
sk_SK: Pobrežie

en: Inland
sk_SK: Vnútrozemie

en: Island
sk_SK: Ostrov

en: Find File
sk_SK: Nájsť súbor

en: Open
sk_SK: Otvoriť

en: The file already exists. Do you wish to overwrite it?
sk_SK: Súbor už existuje. Chceš ho prepísať?

en: The file or folder $path cannot be created.
sk_SK: Súbor alebo priečinok $path nemožno vytvoriť.

en: The file or folder $path does not exist.
sk_SK: Súbor alebo priečinok $path neexistuje.

en: Could not create a new folder at $path|. Make sure you have the appropriate permissions to write to this location.
sk_SK: Nepodarilo sa vytvoriť nový priečinok na adrese $cesta|. Uistite sa, že máte príslušné oprávnenia na zápis do tohto umiestnenia.

en: The following folder and its contents will be permanently deleted:
sk_SK: Nasledujúci priečinok a jeho obsah sa natrvalo odstráni:

en: The following file will be permanently deleted:
sk_SK: Nasledujúci súbor bude natrvalo vymazaný:

en: Do you wish to continue?
sk_SK: Chceš pokračovať?

en: Could not delete $path|. Make sure you have the appropriate permissions to write to this location.
sk_SK: Nepodarilo sa vymazať $path|. Uistite sa, že máte príslušné oprávnenia na zápis do tohto umiestnenia.

en: New Bookmark
sk_SK: Nová záložka

en: dir_size^Unknown
sk_SK: Neznáma

en: unit_byte^B
sk_SK: B

en: Cache Cleaned
sk_SK: Vyčistená vyrovnávacia pamäť

en: The game data cache has been cleaned.
sk_SK: Vyčistila sa vyrovnávacia pamäť herných údajov.

en: The game data cache could not be completely cleaned.
sk_SK: Vyrovnávaciu pamäť herných údajov sa nepodarilo úplne vyčistiť.

en: Cache Purged
sk_SK: Vyčistená vyrovnávacia pamäť

en: The game data cache has been purged.
sk_SK: Vyčistila sa vyrovnávacia pamäť herných údajov.

en: The game data cache could not be purged.
sk_SK: Vyrovnávaciu pamäť herných údajov nebolo možné vyčistiť.

en: No Saved Games
sk_SK: Žiadne uložené hry

en: There are no saved games to load.
sk_SK: Nie sú tu žiadne uložené hry, ktoré by sa mohli načítať.

en: game_version^Current Version
sk_SK: Aktuálna verzia

en: game_version^Wesnoth $version
sk_SK: Wesnoth $version

en: The selected file is corrupt:
sk_SK: Vybraný súbor je poškodený:

en: (Invalid)
sk_SK: (Neplatné)

en: Campaign: $campaign_name
sk_SK: Výprava: $campaign_name

en: Tutorial
sk_SK: Výcvik

en: Test scenario
sk_SK: Testovacia scéna

en: Replay
sk_SK: Prehrať záznam

en: Turn
sk_SK: Kolo

en: Scenario start
sk_SK: Začiatok scény

en: Difficulty:
sk_SK: Náročnosť:

en: Version:
sk_SK: Verzia:

en: Modifications:
sk_SK: Modifikácie:

en: controller^AI
sk_SK: Počítač

en: controller^Idle
sk_SK: Nečinný

en: Unknown
sk_SK: Neznáme

en: no
sk_SK: nie

en: yes
sk_SK: áno

en: Version $version
sk_SK: Verzia $version

en: Running on $os
sk_SK: Beží na $os

en: Team Labels
sk_SK: Nápisy tímu

en: Side $side_number ($name)
sk_SK: Strana $side_number ($name)

en: Building terrain rules
sk_SK: Pravidlá budovania terénu

en: Reading files and creating cache
sk_SK: Čítanie súborov a vytváranie vyrovnávacej pamäte

en: Initializing display
sk_SK: Inicializácia displeja

en: Reinitialize fonts for the current language
sk_SK: Znovu inicializovať písma pre aktuálny jazyk

en: Initializing teams
sk_SK: Inicializácia tímov

en: Loading game configuration
sk_SK: Načíta sa nastavenie hry

en: Loading data files
sk_SK: Načítavajú sa údajové súbory

en: Loading level
sk_SK: Načítavanie levelu

en: Initializing scripting engine
sk_SK: Inicializácia skriptovacieho enginu

en: Initializing planning mode
sk_SK: Spúšťa sa plánovací režim

en: Reading unit files
sk_SK: Čítanie súborov jednotiek

en: Loading units
sk_SK: Načítavanie jednotiek

en: Searching for installed add-ons
sk_SK: Hľadajú sa nainštalované doplnky

en: Starting game
sk_SK: Spúšťa sa hra

en: Verifying cache
sk_SK: Overenie vyrovnávacej pamäte

en: Connecting to server
sk_SK: Pripája sa na server

en: Logging in
sk_SK: Prihlasuje sa

en: Waiting for server
sk_SK: Čakanie na server

en: Connecting to redirected server
sk_SK: Pripája sa na presmerovaný server

en: Waiting for next scenario
sk_SK: Čakanie na ďalší scenár

en: Getting game data
sk_SK: Získavajú sa údaje hry

en: Downloading lobby data
sk_SK: Sťahovanie údajov z lobby

en: The lua console can only be used in debug mode! (Run ':debug' first)
sk_SK: Konzolu lua možno používať len v režime ladenia! (Najprv spustite ':debug')

en: lua console
sk_SK: konzola Lua

en: Random
sk_SK: Náhodné

en: Selected Game
sk_SK: Vybraná hra

en: Lobby
sk_SK: Čakáreň

en: Do you really want to log out?
sk_SK: Chceš sa naozaj odhlásiť?

en: Incompatible User-made Content
sk_SK: Nekompatibilný obsah vytvorený používateľom

en: This game cannot be joined because the host has out-of-date add-ons that are incompatible with your version. You might wish to suggest that the host's add-ons be updated.
sk_SK: Do tejto hry sa nemožno pripojiť, pretože hostiteľ má zastarané doplnky, ktoré nie sú kompatibilné s vašou verziou. Možno budete chcieť navrhnúť aktualizáciu doplnkov hostiteľa.

en: Missing User-made Content
sk_SK: Chýbajúci obsah vytvorený používateľom

en: This game requires one or more user-made addons to be installed or updated in order to join.
    Do you want to try to install them?
sk_SK: Táto hra si vyžaduje inštaláciu alebo aktualizáciu jedného alebo viacerých používateľských doplnkov, aby ste sa do nej mohli zapojiť.
    Chcete sa ich pokúsiť nainštalovať?

en: Games: showing $num_shown out of $num_total
sk_SK: Hry: zobrazené $num_shown z $num_total

en: $game_name (Era: $era_name)
sk_SK: $game_name (Éra: $era_name)

en: era_or_mod^not installed
sk_SK: nenainštalovaná

en: Era
sk_SK: Éra

en: Modifications
sk_SK: Modifikácie

en: Reloaded:
sk_SK: Načítané znovu:

en: Shared vision:
sk_SK: Zdieľaný pohľad:

en: Shuffle sides:
sk_SK: Zamiešajte strany:

en: Time limit:
sk_SK: Časový limit:

en: Use map settings:
sk_SK: Použi nastavenia mapy:

en: One or more add-ons need to be installed
    in order to join this game.
sk_SK: Je potrebné nainštalovať jeden alebo viac doplnkov
    aby ste sa mohli zapojiť do tejto hry.

en: Observers allowed
sk_SK: Diváci povolení

en: Observers not allowed
sk_SK: Diváci nie sú povolení

en: lobby
sk_SK: čakáreň

en: This game doesn't allow observers. Observe using moderator rights anyway?
sk_SK: Táto hra nepovoľuje pozorovateľov. Pozorovať aj tak pomocou moderátorských práv?

en: Something is wrong with the addon version check database supporting the multiplayer lobby. Please report this at https://bugs.wesnoth.org.
sk_SK: Niečo nie je v poriadku s databázou kontroly verzie doplnku, ktorá podporuje lobby pre viacerých hráčov. Nahláste to na adrese https://bugs.wesnoth.org.

en: This game is password protected. Join using moderator rights anyway?
sk_SK: Táto hra je chránená heslom. Pripojiť sa aj tak pomocou moderátorských práv?

en: This build of wesnoth does not include support for desktop notifications, contact your package manager
sk_SK: Tento wesnoth build neobsahuje podporu pre oznámenia na ploche, kontaktujte správcu balíkov

en: Side $side
sk_SK: Strana $side

en: Add Server
sk_SK: Pridaj server

en: Scenarios
sk_SK: Scény

en: Multiplayer Campaigns
sk_SK: Kampane pre viac hráčov

en: Singleplayer Campaigns
sk_SK: Kampane pre jedného hráča

en: Custom Maps
sk_SK: Vlastné mapy

en: Custom Scenarios
sk_SK: Vlastné scenáre

en: Random Maps
sk_SK: Náhodné mapy

en: No games found.
sk_SK: Neboli nájdené žiadne hry.

en: No eras found.
sk_SK: Neboli nájdené žiadne éry.

en: No eras found
sk_SK: Neboli nájdené žiadne éry

en: Independent: Random factions assigned independently
sk_SK: Nezávislé: Náhodné frakcie pridelené nezávisle

en: No Mirror: No two players will get the same faction
sk_SK: Nič zrkadlové: Žiadni dvaja hráči nedostanú rovnakú frakciu

en: No Ally Mirror: No two allied players will get the same faction
sk_SK: Nič zrkadlové pre spojencov: Žiadni dvaja spojenci nedostanú rovnakú frakciu

en: No eras available for this game.
sk_SK: Pre túto hru nie sú k dispozícii žiadne éry.

en: number of players^$min to $max
sk_SK: $min až $max

en: The selected game has no sides!
sk_SK: Vybraná hra nemá strany!

note: TRANSLATORS: This sentence will be followed by some details of the error, most likely the "Map could not be loaded" message from create_engine.cpp
en: The selected game cannot be created.
sk_SK: Vybranú hru nie je možné vytvoriť.

en: Choose Starting Scenario
sk_SK: Výber východiskového scenára

en: Select at which point to begin this campaign.
sk_SK: Vyber, v ktorom bode sa má táto kampaň začať.

en: Computer Player
sk_SK: Počítač

en: Empty slot
sk_SK: Prázdne miesto

en: Reserved for $playername
sk_SK: Rezervované pre $playername

en: Vacant slot
sk_SK: Voľné miesto

en: empty
sk_SK: prázdne

en: this game
sk_SK: táto hra

en: Waiting for players to choose factions...
sk_SK: Čakáme, kým si hráči vyberú frakcie...

en: The End
sk_SK: Koniec

en: friend
sk_SK: priateľ

en: ignored
sk_SK: ignorovaný

en: No username specified
sk_SK: Nezadané používateľské meno

en: Invalid username
sk_SK: Neplatné používateľské meno

en: Not on friends or ignore lists
sk_SK: Nie je v zoznamoch priateľov alebo ignorovaných

en: No hotkey selected
sk_SK: Nie je vybratá žiadna klávesová skratka

en: “<b>$hotkey_sequence|</b>” is in use by “<b>$old_hotkey_action|</b>”.
    Do you wish to reassign it to “<b>$new_hotkey_action|</b>”?
sk_SK: “<b>$hotkey_sequence|</b>” je používaná “<b>$old_hotkey_action|</b>”.
    Chceš ju predefinovať na “<b>$new_hotkey_action|</b>”?

en: Reassign Hotkey
sk_SK: Predefinovať klávesovú skratku

en: All hotkeys have been reset to their default values.
sk_SK: Všetky klávesové skratky boli nastavené na štandardné hodnoty.

en: Hotkeys Reset
sk_SK: Zrušiť klávesové skratky

en: Unsupported image format.
    
    Try to save the screenshot as PNG instead.
sk_SK: Nepodporovaný formát obrázka.
    
    Skúste namiesto toho uložiť snímku obrazovky ako PNG.

en: All Scenarios
sk_SK: Všetky scény

en: This Turn
sk_SK: Toto kolo

en: Actual hit rates, by chance to hit:
sk_SK: Skutočná miera zásahov podľa šance na zásah:

en: (no attacks have taken place yet)
sk_SK: (zatiaľ sa neuskutočnili žiadne útoky)

en: stats dialog^Difference of actual outcome to expected outcome, as a percentage.
    The first number in parentheses is the expected number of hits inflicted/taken.
    The sum (or difference) of the two numbers in parentheses is the actual number of hits inflicted/taken.
sk_SK: Rozdiel skutočného výsledku a očakávaného výsledku v percentách.
    Prvé číslo v zátvorke je očakávaný počet spôsobených/odvedených zásahov.
    Súčet (alebo rozdiel) dvoch čísel v zátvorkách je skutočný počet zásahov.

en: Recalls
sk_SK: Privolania

en: Advancements
sk_SK: Povýšenia

en: Losses
sk_SK: Straty

en: Kills
sk_SK: Zabitia

en: Inflicted
sk_SK: Spôsobené

en: Taken
sk_SK: Zabraté

en: Screenshot
sk_SK: Záber obrazovky

en: unit_variation^Default Variation
sk_SK: Predvolená variácia

en: This unit cannot be recalled because you will not have enough gold at this point in your plan.
sk_SK: Túto jednotku nemožno odvolať, pretože v tomto bode tvojho plánu nemáš dostatok zlata.

en: This unit cannot be recalled because you do not have enough gold.
sk_SK: Túto jednotku nemožno stiahnuť, pretože nemáš dostatok zlata.

en: Rename Unit
sk_SK: Premenuj jednotku

en: This unit is loyal and requires no upkeep.
sk_SK: Táto jednotka je lojálna a nevyžaduje údržbu.

en: Do you really want to dismiss him?
sk_SK: Naozaj ho chceš prepustiť?

en: Do you really want to dismiss her?
sk_SK: Naozaj ju chceš prepustiť?

en: This unit is an experienced one, having advanced levels.
sk_SK: Táto jednotka je skúsená a na pokročilej úrovni.

en: This unit is close to advancing a level.
sk_SK: Táto jednotka je blízko k postupu na vyššiu úroveň.

en: Dismiss Unit
sk_SK: Prepustiť jednotku

en: No default gui defined.
sk_SK: Nebolo definované predvolené GUI.

en: addon_state^Installed, upgradable
sk_SK: Nainštalovaný, aktualizovateľný

en: addon_state^Published, upgradable
sk_SK: Zverejnený, aktualizovateľný

en: addon_state^Installed, outdated on server
sk_SK: Nainštalovaný, na serveri zastaralý

en: addon_state^Published, outdated on server
sk_SK: Zverejnený, na serveri zastaralý

en: Delete add-on from server
sk_SK: Odstránenie doplnku zo servera

en: whisper to $receiver
sk_SK: šepkanie s $receiver

en: Joined <i>$name</i>
sk_SK: <i>$name</i> sa pripojil

en: Started private message with <i>$name</i>. If you do not want to receive messages from this player, type <i>/ignore $name</i>
sk_SK: Začiatok súkromných správ s hráčom <i>"$name"</i>. Ak nechceš ďalej dostávať správy od tohto hráča, napíš <i>/ignore $name</i>

en: Mandatory widget '$id' hasn't been defined.
sk_SK: Nebol definovaný povinný prvok '$id'.

en: Opening links is not supported, contact your packager
sk_SK: Otváranie odkazov nie je podporované, kontaktujte svojho dodávateľa balíkov

en: Open link?
sk_SK: Otvor prepojenie?

en: Copied link!
sk_SK: Skopírované prepojenie!

en: 'list_data' must have the same number of columns as the 'list_definition'.
sk_SK: 'list_data' musí mať rovnaký počet stĺpcov ako 'list_definition'.

en: No list defined.
sk_SK: Nebol definovaný žiadny zoznam.

en: A 'list_definition' should contain one row.
sk_SK: 'list_definition' musí obsahovať jeden riadok.

en: No page defined.
sk_SK: Nebola definovaná žiadna stránka.

en: multimenu^All Selected
sk_SK: Všetky vybrané

note: TRANSLATORS: In a drop-down menu that's a list of toggle-boxes, this becomes part of the text on the button when many of the boxes are selected. The text becomes "x, y and 1 other", "x, y and 2 others", etc.
en: multimenu^$excess other | $excess others
sk_SK[0]: $prebytkov
sk_SK[1]: $prebytok
sk_SK[2]: $prebytky

en: multimenu^None Selected
sk_SK: Žiadne vybrané

en: Need at least 1 parallel item.
sk_SK: Vyžaduje sa aspoň jeden súbežný predmet.

en: Invalid size.
sk_SK: Neplatná veľkosť.

en: No widget defined.
sk_SK: Nebol definovaný žiadny widget.

en: The number of value_labels and values don't match.
sk_SK: Nesúhlasí počet nadpisov hodnôt (value_labels) a hodnôt.

en: No stack layers defined.
sk_SK: Nie sú definované žiadne vrstvy zásobníka.

en: Found a widget with a helptip and without a tooltip.
sk_SK: Našiel sa objekt s pomôckou bez tipu pod myšou.

en: No nodes defined for a tree view.
sk_SK: Neboli definované žiadne uzly pre stromový pohľad.

en: [node]id 'root' is reserved for the implementation.
sk_SK: [node]id 'root' je rezervovaný pre implementáciu.

en: No node defined.
sk_SK: Nebol definovaný žiadny uzol.

en: Unknown builder id for tree view node.
sk_SK: Neznáme ID tvorcu pre uzol stromového pohľadu.

en: Resistances:
sk_SK: Odolnosti:

en: (Att / Def)
sk_SK: (Útok / Obrana)

en: Movement Costs:
sk_SK: Cena pohybu:

en: Attacks
sk_SK: Útoky

en: HP:
sk_SK: Životy:

en: XP:
sk_SK: Skúsenosti:

en: Experience Modifier:
sk_SK: Modifikátor skúseností:

en: MP:
sk_SK: Pohyb:

en: Abilities
sk_SK: Schopnosti

en: Click dismiss needs a 'click_dismiss' or 'ok' button.
sk_SK: Zrušenie kliknutia vyžaduje tlačidlo 'click_dismiss' alebo 'ok'.

en: Failed to show a dialog, which doesn't fit on the screen.
sk_SK: Nepodarilo sa zobraziť dialógové okno, ktoré sa nezmestilo na obrazovku.

en: Saved Games
sk_SK: Uložené hry

en: Map Commands
sk_SK: Príkazy máp

en: Unit Commands
sk_SK: Príkazy jednotiek

en: Player Chat
sk_SK: Rozhovor hráčov

en: Replay Control
sk_SK: Ovládanie prehrávania

en: Planning Mode
sk_SK: Plánovací režim

en: Scenario Editor
sk_SK: Editor scén

en: Editor Palettes
sk_SK: Editor paliet

en: Editor Tools
sk_SK: Nástroje editora

en: Editor Clipboard
sk_SK: Editor schránky (clipboard)

en: Debug Commands
sk_SK: Príkazy ladenia

en: Custom WML Commands
sk_SK: Vlastné príkazy WML

en: Scroll Up
sk_SK: Rolovať nahor

en: Scroll Down
sk_SK: Rolovať nadol

en: Scroll Left
sk_SK: Rolovať doľava

en: Scroll Right
sk_SK: Rolovať doprava

en: cancel
sk_SK: storno

en: Select Hex
sk_SK: Označiť pole

en: Deselect Hex
sk_SK: Odznačiť pole

en: Move/Attack
sk_SK: Pohyb/Útok

en: Select/Move/Attack
sk_SK: Označenie/Pohyb/Útok

en: Touch
sk_SK: Dotyk

en: Animate Map
sk_SK: Animovať mapu

en: Next Unit
sk_SK: Nasledujúca jednotka

en: Previous Unit
sk_SK: Predchádzajúca jednotka

en: Hold Position
sk_SK: Stoj na mieste

en: End Unit Turn
sk_SK: Koniec ťahu jednotky

en: Scroll to Leader
sk_SK: Rolovať k vodcovi

en: Undo
sk_SK: Späť

en: Redo
sk_SK: Znova

en: Zoom In
sk_SK: Priblíž mapu

en: Zoom Out
sk_SK: Oddiaľ mapu

en: Default Zoom
sk_SK: Štandardné priblíženie mapy

en: Toggle Full Screen
sk_SK: Prepnúť zobrazenie na celú obrazovku

en: Map Screenshot
sk_SK: Snímok mapy

en: Toggle Accelerated Speed
sk_SK: Prepínanie zrýchleného pohybu

en: Terrain Description
sk_SK: Popis terénu

en: Unit Description
sk_SK: Popis jednotky

en: Delete Unit
sk_SK: Vymazať jednotku

en: Save Replay
sk_SK: Ulož záznam

en: Save Map
sk_SK: Ulož mapu

en: Repeat Recruit
sk_SK: Verbuj znova

en: Show/Hide Labels
sk_SK: Zobraziť/skryť nápisy

en: End Turn
sk_SK: Koniec ťahu

en: Toggle Ellipses
sk_SK: Prepni elipsy

en: Toggle Grid
sk_SK: Prepni mriežku

en: Mouse Scrolling
sk_SK: Rolovanie myši

en: Status Table
sk_SK: Stavová tabuľka

en: Mute
sk_SK: Ticho

en: Speak
sk_SK: Hovor

en: Create Unit (Debug!)
sk_SK: Vytvor jednotku (ladenie!)

en: Change Side (Debug!)
sk_SK: Zmeň stranu (ladenie!)

en: Kill Unit (Debug!)
sk_SK: Zabiť jednotku (ladenie!)

en: Objectives
sk_SK: Ciele

en: Pause Network Game
sk_SK: Pozastaviť sieťovú hru

en: Continue Network Game
sk_SK: Pokračovať v sieťovej hre

en: Quit to Menu
sk_SK: Odísť do menu

en: Set Team Label
sk_SK: Nastav tímovú značku

en: Set Label
sk_SK: Nastav značku

en: Clear Labels
sk_SK: Vymaž značky

en: Show Enemy Moves
sk_SK: Ukáž možný nepriateľov pohyb

en: Best Possible Enemy Moves
sk_SK: Ukáž najlepší možný nepriateľov pohyb

en: Play Replay
sk_SK: Prehrávanie záznamu

en: Reset Replay
sk_SK: Reset prehrávania

en: Stop Replay
sk_SK: Zastaviť prehrávanie

en: Next Turn
sk_SK: Ďalšie kolo

en: Next Side
sk_SK: Ďalšia strana

en: Next Move
sk_SK: Ďalší ťah

en: View: Full Map
sk_SK: Zobraz: Celá mapa

en: View: Each Team
sk_SK: Zobraz: Každý tím

en: View: Human Team
sk_SK: Zobraz: Ľudský tím

en: Skip Animation
sk_SK: Preskoč animáciu

en: End Replay
sk_SK: Ukončiť záznam

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: toggle planning mode
en: whiteboard^Planning Mode
sk_SK: Plánovací režim

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute planned action
en: whiteboard^Execute Action
sk_SK: Vykonať akcie

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute all planned actions
en: whiteboard^Execute All Actions
sk_SK: Vykonať všetky akcie

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: delete planned action
en: whiteboard^Delete Action
sk_SK: Vymazať akciu

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action up queue
en: whiteboard^Move Action Up
sk_SK: Posunúť akciu nahor

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action down queue
en: whiteboard^Move Action Down
sk_SK: Posunúť akciu nadol

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: plan as though the chosen unit were dead
en: whiteboard^Suppose Dead
sk_SK: Predpokladať zabitie

en: Quit to Desktop
sk_SK: Koniec

en: Close Map
sk_SK: Zavri mapu

en: Switch Time of Day
sk_SK: Prepnúť dennú dobu

en: Switch Map
sk_SK: Prepni mapu

en: Assign Local Time
sk_SK: Priradiť lokálny čas

en: Time Schedule Editor
sk_SK: Editor časového plánu

en: Partial Undo
sk_SK: Čiastočný krok späť

en: New Scenario
sk_SK: Nová scéna

en: Load Map
sk_SK: Načítaj mapu

en: Save Map As
sk_SK: Ulož mapu ako

en: Save Scenario As
sk_SK: Uložiť scénu ako

en: Save All Maps
sk_SK: Uložiť všetky mapy

en: Revert All Changes
sk_SK: Odvolaj všetky zmeny

en: Map Information
sk_SK: Informácie o mape

en: Clear Selected Item Set
sk_SK: Vymazať zoznam vybraných predmetov

en: Swap Foreground/Background Palette Item
sk_SK: Vymeniť objekt palety v popredí a v pozadí

en: Change Palette Group
sk_SK: Zmeniť skupinu palety

en: Scroll Palette Left
sk_SK: Posunúť paletu doľava

en: Scroll Palette Right
sk_SK: Posunúť paletu doprava

en: Remove Location
sk_SK: Odstrániť lokácie

en: Add New Side
sk_SK: Pridať novú stranu

en: Next Tool
sk_SK: Ďalší nástroj

en: Paint Tool
sk_SK: Kresliaci nástroj

en: Use left/right mouse button to draw fore-/background terrain. Hold Shift to paint base layer only. Ctrl+click to sample terrain under cursor.
sk_SK: Použi ľavé/pravé tlačidlo myši pre nakreslenie terénu popredia/pozadia. Drž Shift pre kreslenie len na základnú vrstvu. Ctrl+klik prevezme terén pod kurzorom.

en: Fill Tool
sk_SK: Vypĺňací nástroj

en: Left mouse button selects or deselects with Ctrl, right brings up a context menu. Hold Shift for magic-wand selection of tiles with same terrain.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši označí alebo odznačí (s Ctrl), pravé zobrazí kontextové menu. Držte Shift pre označovanie polí s rovnakým terénom.

en: Selection Tool
sk_SK: Nástroj výberu

en: Left mouse button displays player selection, right clears. Number keys scroll to the starting position, alt+number sets respective starting position under cursor, delete clears.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši zobrazí výber hráčov, pravé vymaže. Číselné klávesy posúvajú štartovaciu pozíciu, Alt+číslo nastaví štartovaciu pozíciu pod kurzorom, Delete vymaže.

en: Starting Positions Tool
sk_SK: Nástroj začiatočných pozícií

en: Label Tool
sk_SK: Nástroj nápisov

en: Left mouse button sets or drags a label, right clears.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši nastaví alebo posunie nápis, pravé vymaže.

en: Left mouse button sets a new unit or moves a unit via drag and drop, right brings up a context menu. Needs a defined side.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši nastaví novú jednotku alebo potiahne jednotku, pravé zobrazí kontextové menu. Musí byť určená strana.

en: Unit Tool
sk_SK: Nástroj jednotiek

en: Item Tool
sk_SK: Nástroj predmetov

en: Left mouse button sets a new item.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši nastaví novú položku.

en: Left mouse button sets the village ownership to the current side, right clears. Needs a defined side.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši nastaví vlastníctvo dediny na aktuálnu stranu, pravé vymaže. Musí byť určená strana.

en: Village Tool
sk_SK: Nástroj dedín

en: Can Recruit
sk_SK: Môže verbovať

en: Toggle the recruit attribute of a unit.
sk_SK: Prepnúť vlastnosť verbovania na jednotke.

en: Can be Renamed
sk_SK: Môže byť premenované

en: Toggle the unit being renameable.
sk_SK: Prepnúť premenovateľnosť jednotky.

en: Change Unit ID
sk_SK: Zmeniť ID jednotky

en: Loyal
sk_SK: Verný

en: Toggle Minimap Unit Coding
sk_SK: Prepnúť kódovanie jednotiek na minimape

en: Toggle Minimap Terrain Coding
sk_SK: Prepnúť kódovanie terénu na minimape

en: Toggle Minimap Unit Drawing
sk_SK: Prepnúť kreslenie jednotiek na minimape

en: Toggle Minimap Village Drawing
sk_SK: Prepnúť kreslenie dedín na minimape

en: Toggle Minimap Terrain Drawing
sk_SK: Prepnúť kreslenie terénu na minimape

en: Next Brush
sk_SK: Ďalší štetec

en: Default Brush
sk_SK: Predvolený štetec

en: Single Tile
sk_SK: Jedno pole

en: Radius One
sk_SK: Polomer 1

en: Radius Two
sk_SK: Polomer 2

en: Brush NW-SE
sk_SK: Štetec SZ-JV

en: Brush SW-NE
sk_SK: Štetec JZ-SV

en: Cut
sk_SK: Vystrihni

en: Copy
sk_SK: Kopírovať

en: Left mouse button pastes from the clipboard, right brings up a context menu.
sk_SK: Ľavé tlačidlo myši prilepí zo schránky, pravé zobrazí kontextové menu.

en: Paste
sk_SK: Vlož

en: Export Selected Coordinates to System Clipboard
sk_SK: Exportovať vybrané súradnice do systémovej schránky

en: Select All
sk_SK: Označ všetko

en: Select Inverse
sk_SK: Označ inverzne

en: Select None
sk_SK: Zruš označenie

en: Rotate Clipboard Clockwise
sk_SK: Otočiť schránku doprava

en: Rotate Clipboard Counter-Clockwise
sk_SK: Otočiť schránku doľava

en: Flip Clipboard Horizontally
sk_SK: Prevrátiť schránku horizontálne

en: Flip Clipboard Vertically
sk_SK: Prevrátiť schránku vertikálne

en: Rotate Selection
sk_SK: Otoč výber

en: Flip Selection
sk_SK: Otoč výber

en: Fill Selection
sk_SK: Vyplň označené

en: Randomize Tiles in Selection
sk_SK: Premiešaj polia vo výbere

en: Apply a Mask
sk_SK: Aplikuj masku

en: Create Mask
sk_SK: Vytvor masku

en: Refresh Display
sk_SK: Prekresli obrazovku

en: Update Terrain Transitions
sk_SK: Prekresli prechody terénu

en: Toggle Terrain Transition Update
sk_SK: Prepnúť prechody terénu

en: Auto-update Terrain Transitions
sk_SK: Automaticky prekresľuj prechody terénu

en: Auto-update Terrain Transitions: No
sk_SK: Automaticky prekresľovať prechody terénu: Nie

en: Auto-update Terrain Transitions: Partial
sk_SK: Automaticky prekresľovať prechody terénu: Čiastočne

en: Refresh Image Cache
sk_SK: Obnov pamäť obrázkov

en: Draw Hex Coordinates
sk_SK: Zobraz súradnice hexov

en: Draw Terrain Codes
sk_SK: Kresli kódy terénu

en: Draw Number of Bitmaps
sk_SK: Kreslenie počtu bitových máp

en: Save Selection to Area
sk_SK: Uložiť označenie do oblasti

en: Rename Selected Area
sk_SK: Premenovať označenú oblasť

en: Remove Selected Area
sk_SK: Vymazať označenú oblasť

en: Add New Area
sk_SK: Pridať ďalšiu oblasť

en: Edit Scenario
sk_SK: Upraviť scénu

en: Edit Side
sk_SK: Upraviť stranu

en: Remove Side
sk_SK: Odstrániť stranu

en: Delay Shroud Updates
sk_SK: Pozastav odkrývanie mapy

en: Update Shroud Now
sk_SK: Vykresli odkrytú mapu

en: Continue Interrupted Move
sk_SK: Pokračuj v neprerušenom pohybe

en: Find Label or Unit
sk_SK: Nájdi značku alebo jednotku

en: Speak to Ally
sk_SK: Povedz spojencom

en: Speak to All
sk_SK: Povedz všetkým

en: Help about save-loading
sk_SK: Pomoc pri ukladaní

en: Hint: save-loading is unnecessary
sk_SK: Tip: ukladanie je zbytočné

en: Enter Command
sk_SK: Zadaj príkaz

en: Custom Command
sk_SK: Užívateľský príkaz

en: Run Formula
sk_SK: Spustiť vzorec AI

en: Clear Chat
sk_SK: Čistý rozhovor

en: Change Language
sk_SK: Zmeň jazyk

en: Refresh WML
sk_SK: Aktualizovať WML

en: Next Tip of the Day
sk_SK: Ďalší tip dňa

en: Previous Tip of the Day
sk_SK: Predchádzajúci tip dňa

en: Start Campaign
sk_SK: Spustiť výpravu

en: Start Multiplayer Game
sk_SK: Spustiť zápas

en: Manage Add-ons
sk_SK: Spravovať doplnky

en: Manage Cores
sk_SK: Spravovať jadrá

en: Start Editor
sk_SK: Spustiť editor

en: Show Credits
sk_SK: Zobraziť autorov hry

en: Start Test Scenario
sk_SK: Spustiť testovaciu scéna

en: Show Helptip
sk_SK: Zobraziť pomôckou

en: Show Lua Console
sk_SK: Zobraz konzolu Lua

en: Unrecognized Command
sk_SK: Nerozpoznaný príkaz

en: No known themes. Try changing from within an existing game.
sk_SK: Nepoznám žiadnu tému. Skús ju nastaviť vnútri existujúcej hry.

en: The <b>$filename</b> server application provides multiplayer server functionality and is required for hosting local network games. It will normally be found in the same folder as the game executable.
sk_SK: Aplikácia servera <b>$filename</b> poskytuje funkcie servera pre viacerých hráčov a je potrebná na hosťovanie hier v miestnej sieti. Zvyčajne sa nachádza v rovnakom priečinku ako spustiteľný súbor hry.

en: Find Server Application
sk_SK: Nájdi serverovú aplikáciu

en: An error due to possibly invalid WML occurred
    The error message is :
sk_SK: Nastala chyba pravdepodobne kvôli neplatnému WML
    Chybová správa je :

en: When reporting the bug please include the following error message :
sk_SK: Pri nahlasovaní chyby prosím priložte túto chybovú správu:

en: In section '[$section|]' where '$primary_key| = $primary_value' the mandatory key '$key|' isn't set.
sk_SK: V sekcii '[$section|]', kde '$primary_key| = $primary_value', nie je nastavený povinný kĺúč '$key|'.

en: In section '[$section|]' the mandatory key '$key|' isn't set.
sk_SK: V sekcii '[$section|]' nie je nastavený povinný kĺúč '$key|'.

en: The key '$key' is deprecated and support will be removed in version $removal_version.
sk_SK: Kľúč '$key' je zastaralý a jeho podpora bude odstránená vo verzii $removal_version.

en: The key '$deprecated_key' has been renamed to '$key'. Support for '$deprecated_key' will be removed in version $removal_version.
sk_SK: Kľúč '$deprecated_key' bol premenovaný na '$key'. Podpora pre '$deprecated_key' bude odstránená vo verzii $removal_version.
