Battle for Wesnoth 1.3-svn - en to la translation catalogue (14 entries)

note: type: TH
en: WESNOTH
la: VESNOTES

note: type: TH
en: wesnoth
la: vesnotes

note: type: TH
en: Battle for Wesnoth
la: Proelium pro Vesnote

note: type: SH
en: NAME
la: NOMEN

note: type: SH
en: SYNOPSIS
la: SUMMA

note: type: SH
en: DESCRIPTION
la: EXPOSITIO

note: type: SH
en: OPTIONS
la: ELECTIONES

note: type: Plain text
en: runs the game without music.
la: ludum sine musica agere.

note: type: Plain text
en: runs the game without sounds and music.
la: ludum sine sonitis musicaque agere.

note: type: SH
en: Options for --multiplayer
la: Optiones --pluribus lusoribus

note: type: SH
en: EXIT STATUS
la: STATUS EXITUS

note: type: SH
en: AUTHOR
la: SCRIPTOR

note: type: SH
en: SEE ALSO
la: VIDE QUOQUE

note: type: Plain text
en: The message of the day.
la: Nuntius diei.
