Battle for Wesnoth 1.3.7+dev - en to eo translation catalogue (27 entries)

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Tutorial
eo: Trejnado

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Campaign
eo: Militekspedicio

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Multiplayer
eo: Komuna ludo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Language
eo: Lingvo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Preferences
eo: Preferoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Quit
eo: Fino

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Gold
eo: Oro

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Recruiting and Recalling
eo: Varbado kaj alvokado

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Upkeep
eo: Elspezoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Income
eo: Enspezo

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Units
eo: Milit-unuoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Turn
eo: turno

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Dawn
eo: Tagiĝo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Dusk
eo: Krepusko

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Traits
eo: Ecoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Intelligent
eo: Inteligenta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Quick
eo: Rapida

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Resilient
eo: Rezistema

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Strong
eo: Forta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Dextrous
eo: Lerta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Loyal
eo: Fidela

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Poison
eo: Veneno

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Abilities
eo: Kapabloj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><title>
en: Orbs
eo: Rondoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Resistance
eo: Rezisto

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Healing
eo: Sanigado

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Time of Day
eo: Taga tempo
