Battle for Wesnoth 1.11 - en to lt translation catalogue (111 entries)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: 4p — A New Land
lt: 4ž — Nauja šalis

note: [part]
en: In the aftermath of the great war the remnants of humanity fled to an obscure secluded glen. Though they knew they could not hide from the mighty armies that had crushed their homeland, the leaders of the resistance hoped only for enough time to rebuild their forces.
lt: Suvedus didžiojo karo pasekmes, žmonijos likučiai pabėgo į tolimą, mažai žinomą slėnį. Nors ir suprato, kad nepasislėps nuo galingų jų gimtąsias žemes sutriuškinusių armijų, pasipriešinimo vadai tikėjosi tik laimėti pakankamai laiko atstatyti pajėgoms.

note: [side]
en: teamname^Settlers
lt: Gyventojai

note: [side]: type=Death Knight [side]: type=Orcish Sovereign
en: teamname^Enemies
lt: Priešai

note: [side]: type=Orcish Sovereign
en: Gol Goroth
lt: Gol Gorotas

note: [side]: type=Orcish Sovereign
en: Greg
lt: Gregas

note: [side]: type=Death Knight
en: Mal Shiki
lt: Mal Šikis

note: [side]
en: teamname^Prisoners
lt: Kaliniai

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northwest undead now have 10 less income.
lt: Jūs sunaikinote grybų kasyklą. Šiaurės vakarų nemirėliai dabar turi 10 mažesnes pajamas.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northeast orcs now have 10 less income.
lt: Jūs sunaikinote grybų kasyklą. Šiaurės rytų orkai dabar turi 10 mažesnes pajamas.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southwest orcs now have 10 less income.
lt: Jūs sunaikinote grybų kasyklą. Pietvakariniai orkai dabar turi 10 mažesnes pajamas.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southeast undead now have 10 less income.
lt: Jūs sunaikinote grybų kasyklą. Pietrytiniai nemirėliai dabar turi 10 mažesnes pajamas.

note: [message]: speaker=narrator
en: One of your peasants has happened upon some spiders’ nests in the north and south.
lt: Vienas iš valstiečių pastebėjo vorų lizdus šiaurėje ir pietuose.

note: [message]: type=Peasant
en: I swear I saw somebody trapped in the spider’s web. Maybe we should rescue him?
lt: Prisiekiu, mačiau kažką įsipainiojusį voratinklyje. Gal reiktų išgelbėti?

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit next to these captives and they will join your side. The spiders guarding each captive are currently wounded, the sooner you get there the better chance you have of killing them.
lt: Atveskite bet kurį dalinį greta kalinių ir jie prisijungs prie jūsų. Kalinius saugantys vorai šiuo metu sužeisti, tad kuo greičiau iki ten nusigausite, tuo lengviau bus juos užmušti.

note: [message]: speaker=narrator
en: Your men report strange sounds coming from some caves to the east and west.
lt: Vyrai praneša apie keistus garsus, sklindančius iš olų rytuose ir vakaruose.

note: [message]
en: It would seem the enemy has built some underground mushroom mines nearby — it must be where the mainstay of their resources are produced. If we could destroy them our chances wouldn’t nearly be so slim.
lt: Atrodo, priešas netoliese pasistatė kelias požemines grybų kasyklas. Ko gero, iš ten gauna pagrindines savo pajamas. Jei tik jas sunaikintume, mūsų šansai gerokai išaugtų.

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit onto these villages to destroy the mine. Each one you destroy will reduce the enemy’s income by 10.
lt: Užimkite šiuos kaimus bet kuriuo daliniu ir sunaikinsite kasyklą. Kiekviena sunaikinta kasykla sumažina priešininkų pelną 10 auksinių.

note: [message]
en: This battle is nearly at an end. Victory is close at hand!
lt: Mūšis beveik baigėsi. Pergalė pasiekiama ranka!

note: [message]
en: We have survived the onslaught! The tide of the battle has turned, victory cannot elude us now!
lt: Išgyvenome pagrindinį spaudimą! Mūšio eiga sukasi, dabar pergalė mūsų nebeaplenks!

note: [message]: speaker=narrator
en: You have won the game, but you may continue if you wish...
lt: Jūs laimėjote žaidimą, bet galite tęsti, jeigu norite...

note: [message]: speaker=unit
en: I have fallen, but all is not lost!
lt: Aš kritau, bet dar ne viskas prarasta!

note: [message]: speaker=unit
en: I am done for, but we have yet to lose this battle!
lt: Man galas, bet mūšis dar nepralaimėtas!

note: [message]: speaker=unit
en: Comrades, avenge me!
lt: Bendražygiai, atkeršykite už mane!

note: [message]: speaker=unit
en: Do not fear, there is hope for us still!
lt: Nebijokite, mums vis dar yra vilties!

note: [option]
en: Return to menu
lt: Grįžti į meniu

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Peasants
lt: Valstiečiai

note: [message]: speaker=narrator
en: Peasants are your workers. Depending on the terrain, right-clicking on a peasant allows you to terraform the landscape and/or build castles, mines, farms, villages and universities.
lt: Valstiečiai – jūsų darbininkai. Priklausomai nuo žemės, paspaudus ant valstiečio dešinį klavišą, galima perdirbti vietovę arba statyti pilis, kasyklas, fermas, kaimus ir universitetus.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Mages
lt: Magai

note: [message]: speaker=narrator
en: Mages are your wise men. They can study at universities, pursuing advances in mining, farming and recruitment.
lt: Magai – jūsų išmintis. Jie gali studijuoti universitetuose, ieškodami kasybos, žemės ūkio arba karybos patobulinimų.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Farms
lt: Fermos

note: [message]: speaker=narrator
en: Farms can only be planted on grassland. Move a peasant onto a farm and he will begin to automatically harvest the cash crop.
lt: Fermas galima įkurti tik pievose. Bet kuris valstietis, būdamas fermoje, automatiškai pradės gauti derlių, o už jį – auksą.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Villages
lt: Kaimai

note: [message]: speaker=narrator
en: Villages can only be built on grassland. They provide income and healing as usual. Right-click on a peasant in a village and you can establish a university.
lt: Kaimai gali būti statomi tik pievose. Jie suteikia pajamas ir gydymą kaip įprasta. Paspaudę dešinį klavišą ant kaime esančio valstiečio, galite įsteigti universitetą.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Mines
lt: Kasyklos

note: [message]: speaker=narrator
en: Mines can be built on hills or mountains. A peasant on a mine will automatically dig for gold at the start of your turn.
lt: Kasyklas galima statyti kalvose arba kalnuose. Valstietis kasykloje automatiškai kas auksą ėjimo pradžioje.

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Universities
lt: Universitetai

note: [message]: speaker=narrator
en: Any of the ‘Elvish’ style villages represent universities. At the start of your turn, Mages in universities automatically add to the study progress of your chosen research target. Right-click on a mage in a university to change research target.
lt: Bet kuris „elfiško“ stiliaus kaimas reiškia universitetą. Kiekvieno ėjimo pradžioje, universitetuose esantys magai automatiškai prisideda prie jūsų pasirinktų studijų progreso. Studijų tikslą galima pasirinkti paspaudus dešinį klavišą ant universitete esančio mago.

note: [message]: speaker=narrator [option] [set_menu_item]: id=anl_diplomacy
en: Diplomacy
lt: Diplomatija

note: [message]: speaker=narrator
en: Right-clicking on your leader when in a university allows you to select special diplomatic options.
lt: Paspaudę dešinį klavišą ant universitete esančio vado, galėsite pasirinkti specialius diplomatinius veiksmus.

note: [set_menu_item]: id=anl_help
en: Help
lt: Pagalba

note: [message]: speaker=narrator
en: A New Land — Help
lt: Nauja šalis – Pagalba

note: [option]
en: Done
lt: Baigta

note: [message]: speaker=unit
en: I hereby donate 20 gold to the coffers of $df_player_name|.
lt: $df_player_name|, tavo iždui dovanoju 20 auksinių.

note: [message]: speaker=unit
en: $sf_player_name|, since our wisdom exceeds yours I have instructed my scholars to further your understanding of agriculture.
lt: $sf_player_name|, kadangi mūsų išmintis lenkia jūsiškę, paprašiau savo mokslininkų pagilinti jūsų supratimą apie žemės ūkį.

note: [message]: speaker=unit
en: $sm_player_name|, since the wisdom of my people exceeds yours I have instructed my scholars to aid you in your efforts to learn the science of mining.
lt: $sm_player_name|, kadangi mūsų išmintis lenkia jūsiškę, paprašiau savo mokslininkų pagelbėti jums kasybos mokslo studijose.

note: [message]: speaker=unit
en: You know worryingly little about the arts of war, $sw_player_name|. I feel an obligation to instruct you in this vital matter.
lt: $sw_player_name|, tu bauginančiai mažai išmanai apie karo meną. Jaučiu pareigą pagelbėti tau šiame gyvybiškai svarbiame reikale.

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of agriculture
lt: <span color='green'>$player_name</span>
    Dalintis žemdirbystės žiniomis

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of mining
lt: <span color='green'>$player_name</span>
    Dalintis kalnakasybos žiniomis

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of warfare
lt: <span color='green'>$player_name</span>
    Dalintis karinėmis žiniomis

note: [message]: speaker=unit
en: Diplomatic Options
lt: Diplomatinės galimybės

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do?
lt: Ką aš turiu daryti?

note: [option]
en: Nothing
lt: Nieko

note: [option]
en: <span color='green'>Donate Funds</span>
    Give 20 gold to another player
lt: <span color='green'>Finansinė pagalba</span>
    Padovanokite kitam žaidėjui 20 auksinių

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you donate funds to?
lt: Kam dovanosite auksą?

note: [option]
en: Back
lt: Atgal

note: [option]
en: <span color='green'>Share Knowledge</span>
    Help an ally with their research
lt: <span color='green'>Dalintis žiniomis</span>
    Padėkite sąjungininkui su jo tyrimais

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you share knowledge with?
lt: Su kuo jūs dalinsitės žiniomis?

note: [option]
en: <span color='green'>Negotiate with the Dwarves</span>
    Lets you recruit a Dwarvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target
lt: <span color='green'>Derybos su dvarfais</span>
    Leidžia samdyti dvarfų dalinį
    Derybų progresas: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target

note: [option]
en: <span color='green'>Negotiate with the Elves</span>
    Lets you recruit an Elvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target
lt: <span color='green'>Derybos su elfais</span>
    Leidžia samdyti elfų dalinį
    Derybų progresas: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target

note: [message]: speaker=narrator
en: Negotiation Complete
lt: Derybos baigtos

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Dwarves will gladly fight by your side. Which of our brethren do you want to recruit?
lt: Baigėme derybas – dvarfai mielai prie jūsų prisijungs. Ką iš mūsų brolių norėtumėte samdyti?

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Elves shall aid you in this battle. Which our of kin do you wish to recruit?
lt: Baigėme derybas – elfai pagelbės jums šiame mūšyje. Ką iš mūsų tautiečių norėtumėte samdyti?

note: [set_menu_item]: id=anl_choose_new_recruit
en: Choose New Recruit
lt: Pasirinkite naują dalinių tipą

note: [message]: speaker=unit [message]: speaker=narrator
en: Study Complete
lt: Tyrimas baigtas

note: [message]: speaker=unit
en: Which type of unit would you like to be able to recruit?
lt: Kokio tipo dalinį jūs norėtumėte galėti samdyti?

note: [set_menu_item]: id=anl_oversee_research
en: Oversee Research
lt: Prižiūrėti tyrinėjimus

note: [message]: speaker=unit
en: Research
lt: Tyrinėjimai

note: [message]: speaker=unit
en: We are currently studying $player_$side_number|.research.target_language_name|. To which end would you have our scholars devote their minds?
    
    Our farms produce $player_$side_number|.farming.gold|g
    Our mines produce $player_$side_number|.mining.gold|g
lt: Šiuo metu tyrinėjame $player_$side_number|.research.target_language_name|.. Kur pasiūlytumėte mūsų mokslininkams nukreipti savo protus?
    
    Mūsų fermos gamina $player_$side_number|.farming.gold|a
    Mūsų kasyklos gamina $player_$side_number|.mining.gold|a

note: [option]
en: Continue as before
lt: Tęsti kaip anksčiau

note: [option]
en: <span color='green'>Agriculture</span>
    Farmers produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target
lt: <span color='green'>Žemdirbystė</span>
    Žemdirbiai pagamins +1 aukso
    Studijos pasistūmėjo: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target

note: [command] [research]
en: agriculture
lt: žemdirbystė

note: [option]
en: <span color='green'>Mining</span>
    Miners produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target
lt: <span color='green'>Kasyba</span>
    Kalnakasiai iškas +1 aukso
    Studijos pasistūmėjo: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target

note: [command]
en: mining
lt: kalnakasyba

note: [option]
en: <span color='green'>Warfare</span>
    Allows you to recruit a new type of unit
    Study Progress: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target
lt: <span color='green'>Karyba</span>
    Leidžia samdyti naują dalinių tipą
    Studijos pasistūmėjo: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target

note: [command]
en: warfare
lt: karyba

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s farms now produce $player_$side_number|.farming.gold gold.
lt: $player_$side_number|.name| fermos dabar pagamina $player_$side_number|.farming.gold aukso.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s mines now produce $player_$side_number|.mining.gold gold.
lt: $player_$side_number|.name| kasyklos dabar iškasa $player_$side_number|.mining.gold aukso.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|, we have finished researching warfare. Right-click on a mage in a university to select a unit to recruit.
lt: $player_$side_number|.name|, mes pabaigėme tyrinėti karybą. Paspauskite dešinį klavišą ant mago universitete ir pasirinkite naują dalinio tipą.

note: [message]: speaker=unit
en: Let’s cut you free!
lt: Išlaisvinkime tave!

note: [message]: speaker=narrator
en: You release the creature from the web and it agrees to help you.
lt: Jūs išlaisvinote būtybę iš voratinklio ir ji sutinka jums padėti.

note: [set_menu_item]: id=anl_get_to_work
en: Get to Work!
lt: Prie darbo!

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do my liege?
lt: Ką paliepsite, valdove?

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Convert to Grassland
lt: Perdirbti į pievą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 0g
lt: Kaina: 0a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Plant Farm
lt: Pasodinti fermą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Village
lt: Pastatyti kaimą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 15g
lt: Kaina: 15a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Castle
lt: Pastatyti pilį

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 6g
lt: Kaina: 6a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Flood the Field
lt: Užlieti lauką

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 4g
lt: Kaina: 4a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Plant Saplings
lt: Pasodinti medelius

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 1g
lt: Kaina: 1a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Chop Down Forest
lt: Iškirsti mišką

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Earns: 1g
lt: Uždirba: 1a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Mine
lt: Statyti kasyklą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 25g
lt: Kaina: 25a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Make a Ford
lt: Padaryti brastą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 3g
lt: Kaina: 3a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Landfill
lt: Užpilti žeme

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 5g
lt: Kaina: 5a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Destroy the Ford
lt: Sunaikinti brastą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Smash Cave Floor
lt: Sudaužyti grindis

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 2g
lt: Kaina: 2a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Harvest Mushrooms
lt: Rinkti grybus

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Earns: 3g
lt: Uždirba: 3a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build a Keep
lt: Pastatyti bokštą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Establish University
lt: Įkurti universitetą

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 7g
lt: Kaina: 7a

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Clear the Ground
lt: Išvalyti žemę
